5. Жалпы процестің толық атауы: "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану".
6. Жалпы процестің кодпен белгіленуі: P.CC.06, 1.1.1-нұсқа.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7.  Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді қалыптастыру және оларды жалпы процеске қатысушыларға ұсыну тетіктерін жетілдіру жалпы процестің мақсаты болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсатына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан (бұдан әрі тиісінше – Одақ, мүше мемлекеттер) заңды тұлғаларды ұлттық тізілімге енгізу, оларды осы тізілімнен алып тастау, кедендік тасымалдаушы ретіндегі қызметін тоқтата тұру (қайта бастау) туралы, сондай-ақ ұлттық тізілімдегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту туралы ақпаратты алуын қамтамасыз ету;
б) Комиссияға келіп түскен ақпарат негізінде кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің автоматты түрде қалыптастырылуын және оны Одақтың ақпараттық порталында жариялануын қамтамасыз ету;
в) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінде пайдалану мақсатында кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы автоматты түрде ұсыну тетігін іске асыру;
г) сыртқы ақпараттық жүйелердің сұрау салуы бойынша кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистерді пайдалана отырып беруді қамтамасыз ету.
2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыруды, жүргізу мен пайдалануды қамтамасыз етуге жауап беретін Комиссияның құрылымдық бөлімшесі
P.CC.06.ACT.001
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
ұлттық тізілімді жүргізуге және кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру үшін оны Комиссияға ұсынуға, сондай-ақ кедендік операцияларды жүргізу және кедендік бақылауды жүзеге асыру кезінде кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді пайдалануға уәкілеттік берілген мүше мемлекеттің атқарушы билік органы

5. Полное наименование общего процесса: "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных перевозчиков".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.CC.06, версия 1.1.2.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26.03.2019 № 44 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является совершенствование механизмов формирования и представления участникам общего процесса сведений из общего реестра таможенных перевозчиков.
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить получение Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) от уполномоченных органов государств – членов Евразийского экономического союза (далее соответственно – государства-члены, Союз) информации о включении юридических лиц в национальный реестр, исключении их из этого реестра, приостановлении (возобновлении) деятельности в качестве таможенного перевозчика, а также об изменении сведений о юридических лицах в национальном реестре;
б) обеспечить автоматизированное формирование общего реестра таможенных перевозчиков на основе поступившей в Комиссию информации и его опубликование на информационном портале Союза;
в) реализовать механизм автоматизированного представления сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр таможенных перевозчиков, через интегрированную информационную систему внешней и взаимной торговли в целях использования в информационных системах уполномоченных органов государств-членов;
г) обеспечить представление сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр таможенных перевозчиков, по запросу внешних информационных систем с использованием сервисов, размещенных на информационном портале Союза.
2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
структурное подразделение Комиссии, отвечающее за обеспечение формирования, ведения и использования общего реестра таможенных перевозчиков
P.CC.06.ACT.001
уполномоченный орган государства-члена
орган исполнительной власти государства-члена, уполномоченный на ведение национального реестра и представление его в Комиссию для формирования общего реестра таможенных перевозчиков, а также на использование сведений из общего реестра таможенных перевозчиков при совершении таможенных операций и осуществлении таможенного контроля

P.CC.06.ACT.002
мүдделі тұлға
сыртқы экономикалық қызметке қатысушы, өз
қызметінде кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді пайдаланатын заңды немесе жеке тұлға
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс өзінің мынадай мақсаты бойынша топтастырылған рәсімдер жиынтығын білдіреді:
а) кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу рәсімдері;
б) кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері;
в) кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдерін топтастыратын рәсімдер.
11. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан алынған, ұлттық тізілімдердегі мәліметтердің негізінде кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру, сондай-ақ кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына және мүдделі тұлғаларға ұсыну жүзеге асырылады.
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру кезінде кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу рәсімдерінің тобына енгізілген мынадай жалпы процесс рәсімдері орындалады::
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу;
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту;
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау.
Мүше мемлекеттің уәкілетті органдарына ақпаратты ұсыну кезінде кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдерінің тобына енгізілген мынадай жалпы процесс рәсімдері орындалады:
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу;
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу;
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу.
Мүдделі тұлғаларға ақпарат беру кезінде кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдерінің тобына енгізілген "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталы арқылы алу" рәсімі орындалады.
12. Жалпы процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте берілген.
1-сурет. Жалпы процесс құрылымы
13.  Операциялардың егжей-тегжейлі сипаттамасын қоса алғанда, өз мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процесс рәсімдерін орындау тәртібі, осы Қағидалардың VIII бөлімінде берілген.

P.CC.06.ACT.002
заинтересованное лицо
участник внешнеэкономической деятельности, юридическое или физическое лицо, использующие в своей деятельности сведения из общего реестра таможенных перевозчиков
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры формирования и ведения общего реестра таможенных перевозчиков;
б) процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков;
в) процедуры представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков.
11. При выполнении процедур общего процесса осуществляются формирование общего реестра таможенных перевозчиков на основании сведений из национальных реестров, полученных от уполномоченных органов государств-членов, а также представление сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр таможенных перевозчиков, уполномоченным органам государств-членов и заинтересованным лицам.
При формировании общего реестра таможенных перевозчиков выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур формирования и ведения общего реестра таможенных перевозчиков:
включение сведений в общий реестр таможенных перевозчиков;
изменение сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков;
исключение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков.
При представлении информации уполномоченным органам государства-члена выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков:
получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков;
получение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков;
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков.
При представлении информации заинтересованным лицам выполняется процедура "Получение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков через информационный портал Союза", включенная в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков.
12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.

14.  Әрбір рәсімдер тобы үшін жалпы процесс рәсімдері арасындағы байланысты және олардың орындалу тәртібін көрсететін жалпы схема келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML графикалық нотация (моделдеудің біріздендірілген тілі – Unified Modeling Language) пайдаланыла отырып жасалған және мәтіндік сипаттамамен жабдықталған.
4. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу рәсімдерінің тобы
15.  Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу рәсімдерін орындау ұлттық тізілімде қамтылған мәліметтерді өзгерту (қосу, алып тастау) туралы ақпаратты мүше мемлекеттің уәкілетті органы алған кезден басталады.
Мүше мемлекеттің уәкілетті органында ұлттық тізілімді жүргізу кезінде осы мемлекеттің заңнамасының талаптарына сәйкес заңды тұлғаны ұлттық тізілімге қосу туралы құжаттардың тіркеу нөмірлерінің бірегейлігі қамтамасыз етіледі.
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындау кезінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық тізілімге өзгерістер енгізу кезінде осы өзгерістер туралы мәліметтерді қалыптастырып, оны Комиссияға ұсынады. Көрсетілген мәліметтерді ұсыну Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 8 шілдедегі шешімімен бекітілген "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің сыртқы және өзара саудасын интеграцияланған ақпараттық жүйе құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес жүзеге асырылады. Ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 8 шілдедегі шешімімен бекітілген "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің сыртқы және өзара саудасын интеграцияланған ақпараттық жүйе құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.
Заңды тұлғаны ұлттық тізілімге енгізу кезінде "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу" (P.CC.06.PRC.001) рәсімі орындалады.
Ұлттық тізілімге енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді беру кезінде (кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне заңды тұлға туралы мәліметтерді енгізу кезінде мәлімделген ол туралы мәліметтер өзгертілген жағдайда) "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" (P.CC.06.PRC.002) рәсімі орындалады.

14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур формирования и ведения общего реестра
таможенных перевозчиков
15. Выполнение процедур формирования и ведения общего реестра таможенных перевозчиков начинается с момента получения уполномоченным органом государства-члена информации об изменении (добавлении, исключении) сведений, содержащихся в национальном реестре.
При ведении национального реестра в уполномоченном органе государства-члена обеспечивается в соответствии с требованиями законодательства этого государства уникальность регистрационных номеров документов о включении юридического лица в национальный реестр.
При выполнении процедур формирования и ведения общего реестра таможенных перевозчиков уполномоченный орган государства-члена в момент внесения изменений в национальный реестр формирует и представляет в Комиссию сведения об этих изменениях. Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных перевозчиков", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 июля 2015 г. № 75 (далее – Регламент информационного взаимодействия). Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных перевозчиков", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 июля 2015 г. № 75 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
При включении юридического лица в национальный реестр выполняется процедура "Включение сведений в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.001).
При передаче сведений об изменениях, внесенных в национальный реестр (в случае изменения сведений о юридическом лице, заявленных при включении его в общий реестр таможенных перевозчиков), выполняется процедура "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.002).

Ұлттық тізілімнен заңды тұлғаны алып тастау туралы мәліметтерді беру кезінде "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.06.PRC.003) рәсімі орындалады.
Егер ұлттық тізілімге өзгерістер енгізу процесінде заңды тұлғаның ұлттық тізілімге енгізілгенін растайтын құжаттың тіркеу нөмірі өзгерген жағдайда, мәліметтерді ұсыну 2 рәсім: "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.06.PRC.003) рәсімі және "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу" (P.CC.06.PRC.001) рәсімі пайдаланыла отырып жүзеге асырылады.
16. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу рәсімдері топтарының берілген сипаттамасы 2-суретте ұсынылған.
2-сурет. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу рәсімдері тобының жалпы орындалу схемасы
17. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде берілген.
2-кесте
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.06.PRC.001
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу
мүше мемлекеттің уәкілетті органының рәсімдерді орындауы процесінде кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізуге арналған мәліметтерді қалыптастыру және Комиссияға ұсыну жүзеге асырылады
P.CC.06.PRC.002
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту
мүше мемлекеттің уәкілетті органының рәсімдерді орындауы процесінде кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізуге арналған мәліметтерді қалыптастыру және Комиссияға ұсыну жүзеге асырылады
P.CC.06.PRC.003
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау
мүше мемлекеттің уәкілетті органы рәсімдерді орындау процесінде заңды тұлғаны кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен алып тастау туралы мәліметтерді қалыптастыруды және Комиссияға беруді жүзеге асырады
5. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдерінің тобы
18. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен тиісті сұрау салу алынған кезде орындалады.
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдерін орындау шеңберінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен келіп түсетін сұрау салулардың мынадай түрлері өңделеді:
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу;
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу;
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу.
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақталған кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген, Комиссиядағы сақтаулы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерімен кедендік тасымалдаушылар туралы мәліметтерді сәйкестендірудің қажеттілігін бағалау мақсатында мүше мемлекеттің уәкілетті органы орындайды.

При передаче сведений об исключении юридического лица из национального реестра выполняется процедура "Исключение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.003).
В случае если в процессе внесения изменений в национальный реестр изменяется регистрационный номер документа, подтверждающего включение юридического лица в национальный реестр, то представление сведений осуществляется с использованием 2 процедур: "Исключение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.003) и "Включение сведений в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.001).
16. Приведенное описание группы процедур формирования и ведения общего реестра таможенных перевозчиков представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема выполнения группы процедур формирования и ведения общего реестра таможенных перевозчиков
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения общего реестра таможенных перевозчиков, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур
формирования и ведения общего реестра таможенных перевозчиков
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.06.PRC.001
включение сведений в общий реестр таможенных перевозчиков
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом государства-члена осуществляются формирование и представление в Комиссию сведений для включения в общий реестр таможенных перевозчиков
P.CC.06.PRC.002
изменение сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом государства-члена осуществляются формирование и представление в Комиссию сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков
P.CC.06.PRC.003
исключение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом государства-члена осуществляются формирование и представление в Комиссию сведений об исключении юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков
5. Группа процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков
18. Процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков, выполняются при получении соответствующего запроса от информационных систем уполномоченных органов государств-членов.
В рамках выполнения процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков, обрабатываются следующие виды запросов, поступающих от информационных систем уполномоченных органов государств-членов:
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков;
запрос сведений из общего реестра таможенных перевозчиков;
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков.

Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.06.PRC.004) рәсімі орындалады.
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу мүше мемлекеттің уәкілетті органының Комиссияда сақтаулы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген барлық заңды тұлғалар туралы мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерге не толық көлемде (тарихи деректер ескеріле отырып) не белгілі бір күндегі жағдай бойынша сұрау салынады. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерге толық көлемде сұрау салу кедендік тасымалдаушылар туралы мәліметтерді бастапқы жүктеу кезінде, мысалы, жалпы процесті жұмысқа дайындау, оған жалпы процестің жаңа қатысушысын қосу, іркілістен кейін ақпаратты қалпына келтіру кезінде пайдаланылады. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алу" (P.CC.06.PRC.005) рәсімі орындалады.
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу кезінде кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне қосылған мәліметтер немесе сұрау салуда көрсетілген кезден бастап осы сұрау салудың орындалған кезіне дейінгі өзгерістер енгізілген мәліметтер ұсынылады. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.06.PRC.006) рәсімі орындалады.
19.  Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте ұсынылған.
3-сурет. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобын орындаудың жалпы схемасы
20. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде берілген.
3-кесте
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков выполняется уполномоченным органом государства-члена в целях оценки необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена сведений о таможенных перевозчиках, включенных в общий реестр таможенных перевозчиков, со сведениями, содержащимися в общем реестре таможенных перевозчиков и хранящимися в Комиссии. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.004).
Запрос сведений из общего реестра таможенных перевозчиков выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена хранящихся в Комиссии сведений обо всех юридических лицах, включенных в общий реестр таможенных перевозчиков. Сведения, содержащиеся в общем реестре таможенных перевозчиков, запрашиваются либо в полном объеме (с учетом исторических данных), либо по состоянию на определенную дату. Запрос сведений из общего реестра таможенных перевозчиков в полном объеме используется при первоначальной загрузке сведений о таможенных перевозчиках в информационную систему, например, при инициализации общего процесса, подключении к нему нового участника общего процесса, восстановлении информации после сбоя. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.005).
При запросе информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков, представляются сведения, которые были добавлены в общий реестр таможенных перевозчиков или в которые были внесены изменения начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.006).
19. Приведенное описание группы процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков, представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема выполнения группы процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур
представления уполномоченным органам государств-членов
сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

P.CC.06.PRC.004
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақтаулы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген кедендік тасымалдаушылар туралы мәліметтерді кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтермен сәйкестендіру қажеттілігін мүше мемлекеттің уәкілетті органының бағалауына арналған
P.CC.06.PRC.005
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алу
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді алуға арналған
P.CC.06.PRC.006
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақтаулы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген кедендік тасымалдаушылар туралы мәліметтерді кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтермен сәйкестендіруге арналған
6. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдерінің тобы
21. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері Одақтың ақпараттық порталын пайдалану арқылы орындалады.
Мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталы арқылы ұсыну кезінде осы порталдың веб-интерфейсі не осы порталда орналастырылған сервистер пайдаланылады. Веб-интерфейсті пайдалану кезінде пайдаланушы браузер терезесінде кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді іздеу және (немесе) түсірілу параметрлерін береді, браузер терезесінде берілген кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен ақпаратпен жұмысты жүзеге асырады.
Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистерді пайдалану кезінде өзара іс-қимыл мүдделі тұлғаның ақпараттық жүйесі мен Одақтың ақпараттық порталы арасында жүзеге асырылады.
22. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдері тобының берілген сипаттамасы 4-суретте берілген.
4-сурет. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдерінің тобын орындаудың жалпы схемасы
23. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүдделі тұлғаларға ұсыну рәсімдерінің тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.CC.06.PRC.004
получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков
процедура предназначена для оценки уполномоченным органом государства-члена необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена сведений о таможенных перевозчиках, включенных в общий реестр таможенных перевозчиков, со сведениями, содержащимися в общем реестре таможенных перевозчиков
P.CC.06.PRC.005
получение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков
процедура предназначена для получения сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков
P.CC.06.PRC.006
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков
процедура предназначена для синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена сведений о таможенных перевозчиках, включенных в общий реестр таможенных перевозчиков, со сведениями, содержащимися в общем реестре таможенных перевозчиков
6. Группа процедур представления заинтересованным лицам
сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков
21. Процедуры представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков, выполняются посредством использования информационного портала Союза.
При представлении сведений через информационный портал Союза используются веб-интерфейс этого портала либо сервисы, размещенные на этом портале. При использовании веб-интерфейса пользователь в окне браузера задает параметры поиска и (или) выгрузки сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков, осуществляет работу с информацией из общего реестра таможенных перевозчиков, представленной в окне браузера.
При использовании сервисов, размещенных на информационном портале Союза, взаимодействие осуществляется между информационной системой заинтересованного лица и информационным порталом Союза.
22. Приведенное описание группы процедур представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков, представлено на рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема выполнения группы процедур представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков
23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

P.CC.06.PRC.007
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталы арқылы алу
рәсім кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді веб-интерфейсті не Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистерді пайдалана отырып ,Одақтың ақпараттық порталы арқылы алуға арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
24. Жалпы процеске қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде олар туралы немесе олардан мәліметтер берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Ақпараттық объектілер тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.06.BEN.001
кедендік тасымалдаушы туралы мәліметтер
мүше мемлекеттің уәкілетті органы Комиссияға ұсынған
ұлттық тізілімнен мәліметтер
P.CC.06.BEN.002
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің жай-күйі (соңғы жаңарту күні мен уақыты) туралы ақпарат
P.CC.06.BEN.003
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімі
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
25. Мәліметтердің уақтылы және толық берілуін қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін Комиссияның ақпараттық өзара іс-қимылға қатысатын лауазымды адамдары мен қызметкерлерін тәртіптік жауаптылыққа тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақтың құқығын құрайтын өзге де халықаралық шарттар мен актілерге сәйкес, ал мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерін тәртіптік жауаптылыққа тарту мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
26. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 6-кестеде берілген.
6-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Тип
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.001
әлем елдерінің сыныптауышы
халықаралық сыныптауыш
елдер атауларының тізбесі мен тиісті кодтарды қамтиды
(Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.024
тілдер кодтарының
сыныптауышы
халықаралық
сыныптауыш
ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдер атауларының тізбесі мен олардың кодтарын
қамтиды
P.CLS.025
мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышы
өңірлік сыныптауыш
мүше мемлекеттердің кеден органдары атауларының тізбесі мен оларға сәйкес кодтарды қамтиды
VIII. Жалпы процесс рәсімдері
1. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу рәсімдері

P.CC.06.PRC.007
получение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков через информационный портал Союза
процедура предназначена для получения сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков, через информационный портал Союза с использованием веб-интерфейса либо сервисов, размещенных на информационном портале Союза
V. Информационные объекты общего процесса
24. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.06.BEN.001
сведения о таможенном перевозчике
сведения из национального реестра, представленные уполномоченным органом государства-члена в Комиссию
P.CC.06.BEN.002
информация о состоянии общего реестра таможенных перевозчиков
информация о состоянии (дате и времени последнего обновления) общего реестра таможенных перевозчиков
P.CC.06.BEN.003
общий реестр таможенных перевозчиков
сведения о юридических лицах, включенных в общий реестр таможенных перевозчиков
VI. Ответственность участников общего процесса
25. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии, осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
26. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
международный классификатор
содержит перечень наименований стран и соответствующие им коды (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.024
классификатор кодов языков
международный классификатор
содержит перечень наименований языков и их коды в соответствии со стандартом
ISO 639-1
P.CLS.025
классификатор таможенных органов государств-членов
региональный классификатор
содержит перечень наименований таможенных органов государств-членов и соответствующие им коды
VIII. Процедуры общего процесса
1. Процедуры формирования и ведения общего реестра
таможенных перевозчиков

"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу" (P.CC.06.PRC.001) рәсімі
27. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу" (P.CC.06.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 5-суретте ұсынылған.
5-сурет. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу" (P.CC.06.PRC.001) рәсімінің орындалу схемасы
28.  "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу" (P.CC.06.PRC.001) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органы мәліметтерді ұлттық тізілімге енгізген кезде орындалады.
29. Бірінші "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.CC.06.OPR.001) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлға туралы мәліметті қалыптастырып, Комиссияға ұсынады.
30.  Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлға туралы мәліметтер Комиссияға келіп түскен кезде "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлға туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.06.OPR.002) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша заңды тұлға туралы мәліметтер кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізіледі. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне заңды тұлғаны енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі.
31. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне заңды тұлғаны енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына келіп түскен кезде "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны алу" (P.CC.06.OPR.003) операциясы орындалады, оны орындау барысында көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
32. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлға туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.06.OPR.002) операциясы орындалған жағдайда "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жариялау" (P.CC.06.OPR.004) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша кедендік тасымалдаушылардың жаңартылған жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
33.  Ұлттық тізілімде қамтылған мәліметтердің Комиссияда өңделуі, кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне заңды тұлғаның енгізілуі және кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің Одақтың ақпараттық порталында жариялануы "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу" (P.CC.06.PRC.001) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
34. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.CC.06.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 7-кестеде берілген.
7-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.CC.06.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.06.OPR.001
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың  8-кестесінде берілген
P.CC.06.OPR.002
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың
9-кестесінде берілген
P.CC.06.OPR.003
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың
10-кестесінде берілген
P.CC.06.OPR.004
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жариялау
осы Қағидалардың
11-кестесінде берілген
8-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.06.OPR.001) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.OPR.001
2
Операцияның атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
мәліметтерді ұлттық тізілімге енгізу кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына
сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы Комиссияға беруге арналған мәліметтерді қамтитын хабарды дайындайды
7
Нәтижелер
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер Комиссияға берілді
9-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлға туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.06.OPR.002) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.OPR.002
2
Операцияның атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді орындаушы алған кезде орындалады (Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.06.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана ұсынады. Хабар мен электрондық құжат (мәліметтер)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне заңды тұлға туралы мәліметтерді енгізуді жүзеге асырады, кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне заңды тұлғаны енгізу туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлғалар туралы мәліметтер өңделді, кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне заңды тұлғаны енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
10-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы хабарламаны алу" (P.CC.06.OPR.003) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.OPR.003
2
Операцияның атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне заңды тұлғаны енгізу туралы хабарламаны орындаушы алған кезде орындалады ("Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлға туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.06.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама өңделді
11-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жариялау" (P.CC.06.OPR.004) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.OPR.004
2
Операцияның атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу кезінде орындалады ("Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлға туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.06.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
– хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
енгізілген мәліметтерді қамтитын кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланды
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.06.PRC.002) рәсімі

Процедура "Включение сведений в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.001)
27. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.001) представлена на рисунке 5.
Рис. 5. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.001)
28. Процедура "Включение сведений в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.001) выполняется при включении уполномоченным органом государства-члена сведений в национальный реестр.
29. Первой выполняется операция "Представление сведений для включения в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения о юридическом лице, включаемом в общий реестр таможенных перевозчиков.
30. При поступлении в Комиссию сведений о юридическом лице, включаемом в общий реестр таможенных перевозчиков, выполняется операция "Прием и обработка сведений о юридическом лице, включаемом в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.002), по результатам выполнения которой сведения о юридическом лице включаются в общий реестр таможенных перевозчиков. Уведомление о включении юридического лица в общий реестр таможенных перевозчиков передается в уполномоченный орган государства-члена.
31. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления о включении юридического лица в общий реестр таможенных перевозчиков выполняется операция "Получение уведомления о включении сведений в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.003), в ходе выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
32. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений о юридическом лице, включаемом в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.002) выполняется операция "Опубликование общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.004), по результатам выполнения которой обновленный общий реестр таможенных перевозчиков публикуется на информационном портале Союза.
33. Результатом выполнения процедуры "Включение сведений в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.001) является обработка в Комиссии сведений, содержащихся в национальном реестре, включение юридического лица в общий реестр таможенных перевозчиков и опубликование общего реестра таможенных перевозчиков на информационном портале Союза.
34. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.001), приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Включение сведений в общий реестр таможенных
перевозчиков" (P.CC.06.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.06.OPR.001
представление сведений для включения в общий реестр таможенных перевозчиков
приведено в таблице 8 настоящих Правил
P.CC.06.OPR.002
прием и обработка сведений о юридическом лице, включаемом в общий реестр таможенных перевозчиков
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.CC.06.OPR.003
получение уведомления о включении сведений в общий реестр таможенных перевозчиков
приведено в таблице 10 настоящих Правил
P.CC.06.OPR.004
опубликование общего реестра таможенных перевозчиков
приведено в таблице 11 настоящих Правил
Таблица 8
Описание операции "Представление сведений для включения в общий
реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений для включения в общий реестр таможенных перевозчиков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений в национальный реестр
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее предназначенные для передачи в Комиссию сведения о юридическом лице, включаемом в общий реестр таможенных перевозчиков, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для включения в общий реестр таможенных перевозчиков переданы в Комиссию
Таблица 9
Описание операции "Прием и обработка сведений о юридическом лице, включаемом в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о юридическом лице, включаемом в общий реестр таможенных перевозчиков
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для включения в общий реестр таможенных перевозчиков (операция "Представление сведений для включения в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами
государств-членов. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет включение сведений о юридическом лице в общий реестр таможенных перевозчиков, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление о включении юридического лица в общий реестр таможенных перевозчиков
7
Результаты
сведения о юридическом лице, включаемом в общий реестр таможенных перевозчиков, обработаны, уведомление о включении юридического лица в общий реестр таможенных перевозчиков направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 10
Описание операции "Получение уведомления о включении сведений
в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о включении сведений в общий реестр таможенных перевозчиков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о включении юридического лица в общий реестр таможенных перевозчиков (операция "Прием и обработка сведений о юридическом лице, включаемом в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений обработано
Таблица 11
Описание операции "Опубликование общего реестра
таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.OPR.004
2
Наименование операции
опубликование общего реестра таможенных перевозчиков
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений в общий реестр таможенных перевозчиков (операция "Прием и обработка сведений о юридическом лице, включаемом в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.002))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование общего реестра таможенных перевозчиков на информационном портале Союза
7
Результаты
общий реестр таможенных перевозчиков, содержащий включенные сведения, опубликован на информационном портале Союза
Процедура "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.002)

35. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.06.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 6-суретте берілген.
6-сурет . "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" (P.CC.06.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
36. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" (P.CC.06.PRC.002) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық тізілімге өзгерістер енгізген кезде орындалады.
37. Бірінші "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.06.OPR.005) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға ұсынады.
38. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер Комиссияға келіп түскен кезде "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.06.OPR.006) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша тиісті мәліметтер кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде жаңартылады. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі.
39. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына келіп түскен кезде "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу" (P.CC.06.OPR.007) операциясы орындалады, оның орындалу барысында көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
40. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.06.OPR.006) операциясы орындалған жағдайда "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.CC.06.OPR.008) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
41.Ұлттық тізілімнен мәліметтердің Комиссияда өңделуі, кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізілуі және өзгертілген мәліметтердің Одақтың ақпараттық порталында жариялануы "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді өзгерту" (P.CC.06.PRC.002) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
42.  "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" (P.CC.06.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 12-кестеде берілген.
12-кесте

35. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.002) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений,
содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков"
(P.CC.06.PRC.002)
36. Процедура "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.002) выполняется при внесении уполномоченным органом государства-члена изменений в национальный реестр.
37. Первой выполняется операция "Представление сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.005), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков.
38. При поступлении в Комиссию сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков выполняется операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.006), по результатам выполнения которой соответствующие сведения обновляются в общем реестре таможенных перевозчиков. Уведомление о внесении изменений в общий реестр таможенных перевозчиков передается в уполномоченный орган государства-члена.
39. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления о внесении изменений в общий реестр таможенных перевозчиков выполняется операция "Получение уведомления о внесении изменений в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.007), в ходе выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
40. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.006) выполняется операция "Опубликование обновленных сведений общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.008), по результатам выполнения которой обновленные сведения общего реестра таможенных перевозчиков публикуются на информационном портале Союза.
41. Результатом выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.002) является обработка в Комиссии сведений из национального реестра, внесение изменений в общий реестр таможенных перевозчиков и опубликование измененных сведений на информационном портале Союза.
42. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.002), приведен в таблице 12.
Таблица 12
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре

"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" (P.CC.06.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.06.OPR.005
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну
осы Қағидалардың 13-кестесінде берілген
P.CC.06.OPR.006
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 14-кестесінде берілген
P.CC.06.OPR.007
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың 15-кестесінде берілген
P.CC.06.OPR.008
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау
осы Қағидалардың 16-кестесінде берілген
13-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.06.OPR.005) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.OPR.005
2
Операцияның атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
ұлттық тізілімге өзгерістер енгізу кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін Комиссияға беруге арналған мәліметтерді қамтитын хабарды дайындайды
7
Нәтижелер
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер Комиссияға берілді
14-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.06.OPR.006) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.OPR.006
2
Операцияның атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді орындаушының алуы кезінде орындалады ("Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді ұсыну" (P.CC.06.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана ұсынады. Хабар мен электрондық құжат (мәліметтер) Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізеді, кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны дайындайды және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер өңделді, кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
15-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу" (P.CC.06.OPR.007) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.OPR.007
2
Операцияның атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны орындаушының алуы кезінде орындалады ("Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.06.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелер
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарлама өңделді
16-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.CC.06.OPR.008) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.OPR.008
2
Операцияның атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу кезінде орындалады ("Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.06.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.06.OPR.005
представление сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков
приведено в таблице 13 настоящих Правил
P.CC.06.OPR.006
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.CC.06.OPR.007
получение уведомления о внесении изменений в общий реестр таможенных перевозчиков
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.CC.06.OPR.008
опубликование обновленных сведений общего реестра таможенных перевозчиков
приведено в таблице 16 настоящих Правил
Таблица 13
Описание операции "Представление сведений для внесения
изменений в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.OPR.005
2
Наименование операции
представление сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменений в национальный реестр
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее предназначенные для передачи в Комиссию сведения для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков переданы в Комиссию
Таблица 14
Описание операции "Прием и обработка сведений для внесения
изменений в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.OPR.006
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков (операция "Представление сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель вносит изменения в общий реестр таможенных перевозчиков, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление о внесении изменений в общий реестр таможенных перевозчиков
7
Результаты
сведения для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков обработаны, уведомление о внесении изменений в общий реестр таможенных перевозчиков направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 15
Описание операции "Получение уведомления о внесении изменений
в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.OPR.007
2
Наименование операции
получение уведомления о внесении изменений в общий реестр таможенных перевозчиков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о внесении изменений в общий реестр таможенных перевозчиков (операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.006))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление о внесении изменений в общий реестр таможенных перевозчиков обработано
Таблица 16
Описание операции "Опубликование обновленных сведений
общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.OPR.008
2
Наименование операции
опубликование обновленных сведений общего реестра таможенных перевозчиков
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменений в общий реестр таможенных перевозчиков (операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.006))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование обновленных сведений общего реестра таможенных перевозчиков на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленные сведения общего реестра таможенных перевозчиков опубликованы на информационном портале Союза

"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.06.PRC.003) рәсімі
43.  "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.06.PRC.003) рәсімін орындау схемасы 7-суретте берілген.
7-сурет. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.06.PRC.003) рәсімін орындау схемасы
44. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.06.PRC.003) рәсімі ұлттық тізілімнен мәліметтерді алып тастау кезінде орындалады.
45. Бірінші "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.06.OPR.009) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау үшін мәліметтерді қалыптастырады және оны Комиссияға ұсынады.
46. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау үшін мәліметтер комиссияға келіп түскен кезде "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.06.OPR.010) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен тиісті заңды тұлға туралы ақпарат алып тасталады. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі.
47. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына келіп түскен кезде "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу" (P.CC.06.OPR.011) операциясы орындалады, оның орындалу барысында көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
48.  "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.06.OPR.010 операциясы орындалған жағдайда "Жариялануы жаңартылған кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімі" (P.CC.06.OPR.012) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша Одақтың ақпараттық порталында жаңартылған жалпы тізілім жарияланады.
49. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы мәліметтердің Комиссияда өңделуі, кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне тиісті ақпараттық енгізілуі және кедендік тасымалдаушылардың жаңартылған жалпы тізілімінің Одақтың ақпараттық порталында жариялануы "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.06.PRC.003) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.

Процедура "Исключение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.003)
43. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.003) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.003)
44. Процедура "Исключение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.003) выполняется при исключении сведений из национального реестра.
45. Первой выполняется операция "Представление сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.009), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения для исключения юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков.
46. При поступлении в Комиссию сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков выполняется операция "Прием и обработка сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.010), по результатам выполнения которой информация о соответствующем юридическом лице исключается из общего реестра таможенных перевозчиков. Уведомление об исключении юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков передается в уполномоченный орган государства-члена.
47. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления об исключении юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков выполняется операция "Получение уведомления об исключении сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.011), в ходе выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
48. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.010) выполняется операция "Опубликование обновленного общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.012), по результатам выполнения которой обновленный общий реестр публикуется на информационном портале Союза.
49. Результатом выполнения процедуры "Исключение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.003) является обработка в Комиссии сведений об исключении юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков, внесение в общий реестр таможенных перевозчиков соответствующей информации и опубликование обновленного общего реестра таможенных перевозчиков на информационном портале Союза.

50. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.06.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 17-кестеде берілген.
17-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.06.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.06.OPR.009
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау үшін мәліметтер ұсыну
осы Қағидалардың
18-кестесінде берілген
P.CC.06.OPR.010
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың
19-кестесінде берілген
P.CC.06.OPR.011
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу
осы Қағидалардың
20-кестесінде берілген
P.CC.06.OPR.012
кедендік тасымалдаушылардың жаңартылған жалпы тізілімін жариялау
осы Қағидалардың 21-кестесінде берілген
18-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау үшін мәліметтер ұсыну" (P.CC.06.OPR.009) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.OPR.009
2
Операцияның атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау үшін мәліметтер ұсыну
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
ұлттық тізілімнен мәліметтерді алып тастау кезінде орындалады
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес заңды тұлғалар туралы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау үшін Комиссияға беруге арналған мәліметтерді қамтитын хабарды дайындайды
7
Нәтижелер
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау үшін мәліметтер Комиссияға берілді
19-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.06.OPR.010) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.OPR.010
2
Операцияның атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау үшін мәліметтерді орындаушының алуы кезінде орындалады ("Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау үшін мәліметтерді ұсыну" (P.CC.06.OPR.009) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына
сәйкес келуге тиіс.
Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана ұсынады. Хабар мен электрондық құжат (мәліметтер) Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптарға сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастайды, кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы хабарламаны қалыптастырады және оны мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелер
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау үшін мәліметтер өңделді, кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
20-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу" (P.CC.06.OPR.011) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.OPR.011
2
Операцияның атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау туралы хабарламаны орындаушы алған кезде орындалады ("Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.06.OPR.010 операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына
сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы хабарламаны қабылдауды Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес жүзеге асырады
7
Нәтижелер
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы хабарлама өңделді
21-кесте
Операциясының сипаттамасы "Кедендік тасымалдаушылардың жаңартылған жалпы тізілімін жариялау" (P.CC.06.OPR.012)
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.OPR.012
2
Операцияның атауы
кедендік тасымалдаушылардың жаңартылған жалпы тізілімін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту кезінде орындалады ("Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.06.OPR.010 операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кедендік тасымалдаушылардың жаңартылған жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелер
кедендік тасымалдаушылардың жаңартылған жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жарияланды

50. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Исключение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.003), приведен в таблице 17.
Таблица 17
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Исключение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.06.OPR.009
представление сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.CC.06.OPR.010
прием и обработка сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.CC.06.OPR.011
получение уведомления об исключении сведений из общего реестра таможенных перевозчиков
приведено в таблице 20 настоящих Правил
P.CC.06.OPR.012
опубликование обновленного общего реестра таможенных перевозчиков
приведено в таблице 21 настоящих Правил
Таблица 18
Описание операции "Представление сведений для исключения
юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.OPR.009
2
Наименование операции
представление сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при исключении сведений из национального реестра
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее предназначенные для передачи в Комиссию сведения для исключения юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для исключения юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков переданы в Комиссию
Таблица 19
Описание операции "Прием и обработка сведений для исключения
юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.OPR.010
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков (операция "Представление сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.009))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель исключает юридическое лицо из общего реестра таможенных перевозчиков, формирует и направляет в уполномоченный орган
государства-члена уведомление об исключении юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков
7
Результаты
сведения для исключения юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков обработаны, уведомление об исключении юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 20
Описание операции "Получение уведомления об исключении сведений
из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.OPR.011
2
Наименование операции
получение уведомления об исключении сведений из общего реестра таможенных перевозчиков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об исключении юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков (операция "Прием и обработка сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об исключении сведений из общего реестра таможенных перевозчиков обработано
Таблица 21
Описание операции "Опубликование обновленного общего реестра
таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.OPR.012
2
Наименование операции
опубликование обновленного общего реестра таможенных перевозчиков
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при обновлении общего реестра таможенных перевозчиков (операция "Прием и обработка сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.010))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование обновленного общего реестра таможенных перевозчиков на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленный общий реестр таможенных перевозчиков опубликован на информационном портале Союза

2. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну рәсімдері
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.06.PRC.004) рәсімі
51.  "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.06.PRC.004) рәсімінің орындалу схемасы 8-суретте берілген.
8-сурет. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.06.PRC.004) рәсімін орындау схемасы
52. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.06.PRC.004) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақтаулы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің жай-күйі (соңғы жаңарту күні мен уақыты) туралы ақпаратты Комиссияда сақтаулы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі тиісті ақпаратпен сәйкестендіру қажеттілігін бағалау мақсатында орындалады.
53. Бірінші "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.06.OPR.013) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды қалыптастырады және оны Комиссияға жібереді.
54. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу Комиссияға келіп түскен кезде "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.06.OPR.014) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің жай-күйі (соңғы жаңарту күні мен уақыты) туралы ақпарат қалыптастырылады және ол мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады.
55. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің жай-күйі (соңғы жаңарту күні мен уақыты) туралы ақпарат мүше мемлекеттің уәкілетті органына келіп түскен кезде "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.06.OPR.015) операциясы орындалады.
56. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты мүше мемлекеттің уәкілетті органының алуы "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.06.PRC.004) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
57. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.06.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 22-кестеде берілген.
22-кесте

2. Процедуры представления уполномоченным органам
государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков
Процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.004)
51. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.004) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате
и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков"
(P.CC.06.PRC.004)
52. Процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.004) выполняется в целях оценки необходимости синхронизации информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) общего реестра таможенных перевозчиков, хранящейся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, с соответствующей информацией из общего реестра таможенных перевозчиков, хранящейся в Комиссии.
53. Первой выполняется операция "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.013), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков.
54. При поступлении в Комиссию запроса информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков выполняется операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.014), по результатам выполнения которой формируется и представляется в уполномоченный орган государства-члена информация о состоянии (дате и времени последнего обновления) общего реестра таможенных перевозчиков.
55. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) общего реестра таможенных перевозчиков выполняется операция "Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.015).
56. Результатом выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.004) является получение уполномоченным органом государства-члена информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) общего реестра таможенных перевозчиков.
57. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.004), приведен в таблице 22.
Таблица 22
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Получение информации о дате и времени обновления

"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.06.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.06.OPR.013
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
осы Қағидалардың
23-кестесінде берілген
P.CC.06.OPR.014
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың
24-кестесінде берілген
P.CC.06.OPR.015
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың
25-кестесінде берілген
23-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.06.OPR.013) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.OPR.013
2
Операцияның атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің жай-күйі (соңғы жаңарту күні мен уақыты) туралы ақпаратты мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақтаулы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің жай-күйі (соңғы жаңарту күні мен уақыты) туралы ақпаратты Комиссияда сақтаулы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі тиісті ақпаратпен сәйкестендіру
қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін соңғы жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін соңғы жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
24-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.06.OPR.014) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.OPR.014
2
Операцияның атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды орындаушы алған кезде орындалады ("Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.06.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерге мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана сұрау салады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады және сұрау салуға жауапты дайындайды және жібереді
7
Нәтижелер
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімі соңғы жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қамтитын хабар мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
25-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.06.OPR.015) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.OPR.015
2
Операцияның атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қамтитын хабарды орындаушының алуы кезінде орындалады ("Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.06.OPR.014) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеуді жүзеге асырады. Өңдеу аяқталғаннан кейін операция аяқталады
7
Нәтижелер
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін соңғы жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алынды

общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.06.OPR.013
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.CC.06.OPR.014
обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков
приведено в таблице 24 настоящих Правил
P.CC.06.OPR.015
прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков
приведено в таблице 25 настоящих Правил
Таблица 23
Описание операции "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.OPR.013
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости синхронизации информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) общего реестра таможенных перевозчиков, хранящейся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, с соответствующей информацией из общего реестра таможенных перевозчиков, хранящейся в Комиссии
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение информации о дате и времени последнего обновления общего реестра таможенных перевозчиков в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос на получение информации о дате и времени последнего обновления общего реестра таможенных перевозчиков направлен в Комиссию
Таблица 24
Описание операции "Обработка и представление информации о дате
и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков"
(P.CC.06.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.OPR.014
2
Наименование операции
обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков (операция "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса, формирует и направляет ответ на запрос в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена направлено сообщение, содержащее информацию о дате и времени последнего обновления общего реестра таможенных перевозчиков
Таблица 25
Описание операции "Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.OPR.015
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сообщения, содержащего информацию о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков (операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.014))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученной информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков. По окончании обработки операция завершается
7
Результаты
информация о дате и времени последнего обновления общего реестра таможенных перевозчиков получена
Процедура "Получение сведений из общего реестра

"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алу" (P.CC.06.PRC.005) рәсімі
58. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алу" (P.CC.06.PRC.005) рәсімін орындау схемасы 9-суретте берілген.
9-сурет. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алу" (P.CC.06.PRC.005) рәсімін орындау схемасы
59. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алу" (P.CC.06.PRC.005) рәсімі кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді мүше мемлекеттің уәкілетті органының алуы мақсатында орындалады.
60. Бірінші "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.06.OPR.016) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алуға сұрау салуды қалыптастырады және оны Комиссияға жібереді. Берілген параметрлерге қарай сұрау салудың 2 түрі қалыптастырылуы мүмкін:
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде бар мәліметтерді толық көлемде алуға (тарихи деректер ескеріле отырып) сұрау салу;
белгілі бір күндегі жағдай бойынша көрсетілген мәліметтерді алуға сұрау салу.
61. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу Комиссияға келіп түскен кезде "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.06.OPR.017) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша сұрау салынатын мәліметтер қалыптастырылады және олар мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберіледі.
62. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтер мүше мемлекеттің уәкілетті органына келіп түскен кезде "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.06.OPR.018) операциясы орындалады.
63. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді мүше мемлекеттің уәкілетті органының алуы  "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алу" (P.CC.06.PRC.005) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған кезде мұндай мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама қалыптастырылады.
64.  "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алу" (P.CC.06.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 26-кестеде берілген.
26-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алу" (P.CC.06.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.06.OPR.016
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың 27-кестесінде берілген
P.CC.06.OPR.017
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 28-кестесінде берілген
P.CC.06.OPR.018
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 29-кестесінде берілген
27-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.06.OPR.016) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.OPR.016
2
Операцияның атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді ұсынуға сұрау салуды қалыптастырады және оны Комиссияға жібереді.
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді толық көлемде (тарихи деректер ескеріле отырып) алу қажет болған кезде, сұрау салуда жаңарту күні көрсетілмейді. Белгілі бір күндегі жағдай бойынша мәліметтерді алу қажет болған кезде сұрау салуда жаңарту күні көрсетіледі. Белгілі бір мүше мемлекеттер ұсынған мәліметтер негізінде кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген мәліметтерді ұсыну қажет болған кезде сұрау салуда мүше мемлекеттер елдерінің кодтары көрсетіледі.
7
Нәтижелер
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу Комиссияға жіберілді
28-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.06.OPR.017) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.OPR.017
2
Операцияның атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салуды орындаушы алған кезде орындалады
("Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.06.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерге мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана сұрау салады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады.
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен толық ақпарат ұсынылған кезде тарихи деректерді қоса алғанда, осы тізілімде сақтаулы барлық жазбаларды ұсынуды
жүзеге асырады. Көрсетілген күндегі жағдай бойынша мәліметтерді ұсыну кезінде сұрау салуда көрсетілген күндегі жағдай бойынша кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерге таңдау жүзеге асырылады. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді таңдау барлық елдер бойынша не сұрау салу көрсетілген мүше мемлекеттер елдерінің кодтары ескеріле отырып жүзеге асырылады. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған кезде сұрау салынған мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберіледі
7
Нәтижелер
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтер ұсынылды немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
29-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.06.OPR.018) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.OPR.018
2
Операцияның атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны орындаушы алған кезде орындалады ("Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну" (P.CC.06.OPR.017) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің немесе хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады. Өңдеу аяқталғаннан кейін операция аяқталады
7
Нәтижелер
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама
өңделді

таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.005)
58. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.005) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из
общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.005)
59. Процедура "Получение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.005) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений из общего реестра таможенных перевозчиков.
60. Первой выполняется операция "Запрос сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.016), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на получение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков. В зависимости от заданных параметров возможно формирование 2 видов запросов:
запрос на получение сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков в полном объеме (с учетом исторических данных);
запрос на получение указанных сведений по состоянию на определенную дату.
61. При поступлении в Комиссию запроса сведений из общего реестра таможенных перевозчиков выполняется операция "Обработка и представление сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.017), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена запрашиваемые сведения или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
62. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена сведений из общего реестра таможенных перевозчиков выполняется операция "Прием и обработка сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.018).
63. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.005) является получение уполномоченным органом государства-члена сведений из общего реестра таможенных перевозчиков. При отсутствии в общем реестре таможенных перевозчиков сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, формируется уведомление об отсутствии таких сведений.
64. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.005), приведен в таблице 26.
Таблица 26
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Получение сведений из общего реестра таможенных
перевозчиков" (P.CC.06.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.06.OPR.016
запрос сведений из общего реестра таможенных перевозчиков
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.CC.06.OPR.017
обработка и представление сведений из общего реестра таможенных перевозчиков
приведено в таблице 28 настоящих Правил
P.CC.06.OPR.018
прием и обработка сведений из общего реестра таможенных перевозчиков
приведено в таблице 29 настоящих Правил
Таблица 27
Описание операции "Запрос сведений из общего реестра таможенных
перевозчиков" (P.CC.06.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.OPR.016
2
Наименование операции
запрос сведений из общего реестра таможенных перевозчиков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения сведений из общего реестра таможенных перевозчиков
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на представление сведений из общего реестра таможенных перевозчиков в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
При необходимости получения сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков в полном объеме (с учетом исторических данных), дата актуализации в запросе не указывается. При необходимости получения сведений по состоянию на определенную дату в запросе должна указываться дата актуализации.
При необходимости представления сведений, включенных в общий реестр таможенных перевозчиков на основании сведений, представленных определенными государствами-членами, в запросе указываются коды стран государств-членов
7
Результаты
запрос сведений из общего реестра таможенных перевозчиков направлен в Комиссию
Таблица 28
Описание операции "Обработка и представление сведений из общего
реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.OPR.017
2
Наименование операции
обработка и представление сведений из общего реестра таможенных перевозчиков
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса сведений из общего реестра таможенных перевозчиков (операция "Запрос сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган государства-члена сведения из общего реестра таможенных перевозчиков в соответствии с параметрами, указанными в запросе.
При представлении полной информации из общего реестра таможенных перевозчиков осуществляется представление всех записей, хранящихся в этом реестре, включая исторические данные.
При представлении сведений по состоянию на указанную дату осуществляется выборка сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков по состоянию на дату, указанную в запросе. Выбор сведений из общего реестра таможенных перевозчиков осуществляется по всем странам либо с учетом кодов стран
государств-членов, указанных в запросе.
При отсутствии в общем реестре таможенных перевозчиков сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление об отсутствии запрошенных сведений
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена представлены сведения из общего реестра таможенных перевозчиков или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 29
Описание операции "Прием и обработка сведений из общего реестра
таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.OPR.018
2
Наименование операции
прием и обработка сведений из общего реестра таможенных перевозчиков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений из общего реестра таможенных перевозчиков или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и представление сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.017))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения из общего реестра таможенных перевозчиков или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку. По окончании обработки операция завершается
7
Результаты
сведения из общего реестра таможенных перевозчиков либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны

"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.06.PRC.006) рәсімі
65. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.06.PRC.006) рәсімінің орындалу схемасы 10-суретте берілген.
10-сурет. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.06.PRC.006) рәсімін орындау схемасы
66. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.06.PRC.006) рәсімі кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізу немесе оларға өзгерістер енгізу сұрау салуда көрсетілген кезден бастап осы сұрау салу орындалған кезге дейін болған мәліметтерді кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мүше мемлекеттің уәкілетті органының алуы мақсатында орындалады. Рәсім, егер "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.06.PRC.004) рәсімін орындау нәтижесінде кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді мүше мемлекеттің уәкілетті органы соңғы алған күні мен уақыты кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін Комиссияда соңғы өзгерту күні мен уақытынан неғұрлым ертерек болғаны анықталған кезде орындалады.
67. Бірінші "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.06.OPR.019) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
68. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алуға сұрау салу Комиссияға келіп түскен кезде "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.06.OPR.020) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша сұрау салған күннен бастап кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер қалыптастырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына ұсынылады немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама жіберіледі.
69. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер не сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына келіп түскен кезде "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.06.OPR.021) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен Комиссия арасында үйлестіру жүзеге асырылады.

Процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.006)
65. Схема выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.006) представлена на рисунке 10.
Рис. 10. Схема выполнения процедуры "Получение информации об
изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков"
(P.CC.06.PRC.006)
66. Процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.006) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений из общего реестра таможенных перевозчиков, добавление которых в общий реестр таможенных перевозчиков или внесение изменений в которые произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. Процедура выполняется в том числе если в результате выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.004) выявлено, что дата и время последнего получения сведений из общего реестра таможенных перевозчиков уполномоченным органом государства-члена являются более ранними, чем дата и время последнего изменения общего реестра таможенных перевозчиков в Комиссии.
67. Первой выполняется операция "Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.019), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков.
68. При поступлении в Комиссию запроса информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков, выполняется операция "Обработка и представление информации об измененных сведениях общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.020), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков с даты, указанной в запросе, или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
69. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена сведений об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков, либо уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка информации об измененных сведениях общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.021), по результатам выполнения которой осуществляется синхронизация сведений из общего реестра таможенных перевозчиков между уполномоченным органом государства-члена и Комиссией.

70. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді мүше мемлекеттің уәкілетті органының алуы және кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен Комиссия арасында үйлестіру  "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.06.PRC.006) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
71. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.06.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 30-кестеде берілген.
30-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.06.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.06.OPR.019
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу
осы Қағидалардың 31-кестесінде берілген
P.CC.06.OPR.020
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
осы Қағидалардың 32-кестесінде берілген
P.CC.06.OPR.021
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың 33-кестесінде берілген
31-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.06.OPR.019) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.OPR.019
2
Операцияның атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алуға сұрау салуды қалыптастырады және оны Комиссияға жібереді
7
Нәтижелер
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алуға сұрау салу Комиссияға жіберілді
32-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.06.OPR.020) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.OPR.020
2
Операцияның атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындау шарттары
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алуға сұрау салуды орындаушы алған кезде орындалады ("Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.06.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерге мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана сұрау салады.
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады,
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше оны мемлекеттің уәкілетті органына ұсынады
7
Нәтижелер
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілді
33-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.06.OPR.021) операциясының сипаттамасы
р/с №
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.OPR.021
2
Операцияның атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындау шарттары
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметті қамтитын хабарды немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны орындаушы алған кезде орындалады ("Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну" (P.CC.06.OPR.020) операциясы)
5
Шектеулер
ұсынылатын мәліметтердің немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салу параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді алған кезде өңдеу мынадай қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады:
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен алынған өзгертілген мәліметтер құрамында бар және мүше мемлекеттің уәкілетті органында жоқ кедендік тасымалдаушылар туралы мәліметтер кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің мәліметтеріне енгізіледі
мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақтаулы;
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен алынған өзгертілген мәліметтер құрамында бар және мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақтаулы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің мәліметтерінде бар мәліметтер жаңғыртылады
(жаңартылады).
Өңдеу аяқталғаннан кейін операция аяқталады
7
Нәтижелер
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің мәліметтері Комиссия мен мүше мемлекеттің уәкілетті органы арасында үйлестірілді
IX. Ерекше жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі

70. Результатом выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.006) является получение уполномоченным органом государства-члена сведений из общего реестра таможенных перевозчиков и синхронизация сведений из общего реестра таможенных перевозчиков между уполномоченным органом государства-члена и Комиссией.
71. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.006), приведен в таблице 30.
Таблица 30
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Получение информации об изменениях общего реестра
таможенных перевозчиков" (P.CC.06.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.06.OPR.019
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков
приведено в таблице 31 настоящих Правил
P.CC.06.OPR.020
обработка и представление информации об измененных сведениях общего реестра таможенных перевозчиков
приведено в таблице 32 настоящих Правил
P.CC.06.OPR.021
прием и обработка информации об измененных сведениях общего реестра таможенных перевозчиков
приведено в таблице 33 настоящих Правил
Таблица 31
Описание операции "Запрос информации об изменениях, внесенных
в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.OPR.019
2
Наименование операции
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков, направлен в Комиссию
Таблица 32
Описание операции "Обработка и представление информации об
измененных сведениях из общего реестра таможенных перевозчиков"
(P.CC.06.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.OPR.020
2
Наименование операции
обработка и представление информации об измененных сведениях из общего реестра таможенных перевозчиков
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков (операция "Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.019))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган государства-члена сведения об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена направлены сведения об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 33
Описание операции "Прием и обработка информации об измененных
сведениях из общего реестра таможенных перевозчиков"
(P.CC.06.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.OPR.021
2
Наименование операции
прием и обработка информации об измененных сведениях из общего реестра таможенных перевозчиков
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сообщения, содержащего сведения об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и представление измененных сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.OPR.020))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку. При получении сведений об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков, обработка осуществляется согласно следующим правилам:
сведения о таможенных перевозчиках, присутствующие в составе полученных измененных сведений из общего реестра таможенных перевозчиков и отсутствующие в уполномоченном органе государства-члена, включаются в сведения общего реестра таможенных перевозчиков,
хранящиеся в уполномоченном органе
государства-члена;
сведения о таможенных перевозчиках, присутствующие в составе полученных измененных сведений из общего реестра таможенных перевозчиков и присутствующие в сведениях общего реестра таможенных перевозчиков, хранящихся в уполномоченном органе государства-члена, актуализируются (обновляются).
По окончании обработки операция завершается
7
Результаты
сведения общего реестра таможенных перевозчиков синхронизированы между Комиссией и уполномоченным органом государства-члена
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

72. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде әдеттегі режимде деректерді өңдеу мүмкін болмайтын ерекше жағдайлар орын алуы ықтимал. Бұл техникалық ақаулар, құрылымдық және логикалық бақылау қателері пайда болған кезде және өзге де жағдайларда туындауы мүмкін.
73. Құрылымдық және логикалық бақылау қателері пайда болған кезде мүше мемлекеттің уәкілетті органы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес қате туралы хабарлама алынған хабарға қатысты Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және хабарларды бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігі тұрғысынан тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттардың талаптарына сәйкес келмеуі анықталған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қателерді белгіленген тәртіпке сәйкес жою үшін қажетті шаралар қабылдайды.
74. Ерекше жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер бір-бірін және Комиссияны осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау құзыретіне жататын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары туралы хабардар етеді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыру кезінде техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты адамдар туралы мәліметтерді ұсынады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының 2015 жылғы
8 шілдедегі № 75 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл РЕГЛАМЕНТІ
I.  Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақ құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және оларды сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II.  Қолданылу аясы

72. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и логического контроля и в иных случаях.
73. В случае возникновения ошибок структурного и логического контроля уполномоченный орган государства-члена осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган государства-члена принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в соответствии с установленным порядком.
74. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах государств-членов, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии Евразийской
экономической комиссии
от 8 июля 2015 г. № 75
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами
государств – членов Евразийского экономического союза и
Евразийской экономической комиссией при реализации средствами
интегрированной информационной системы внешней и взаимной
торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование
общего реестра таможенных перевозчиков"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза:
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения

2. Осы Регламент "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің (бұдан әрі - жалпы процесс) транзакцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарын, сондай-ақ оларды орындау кезіндегі өздерінің рөлін жалпы процеске қатысушылардың біркелкі түсінуін қамтамасыз ету мақсатында әзірленді.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылар арасында ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындаудың тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процесс шеңберіндегі рәсімдер мен операцияларды орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің құрауыштарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде жалпы процеске қатысушылар қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"аутентификация" – жалпы процеске қатысушы ұсынған және оны бірегей сәйкестендіретін белгінің осы жалпы процеске қатысушыға тиесілігін тексеру және оның түпнұсқалығын растау;
"бастамашы" – жалпы процесс транзакцияларын орындауды бастайтын ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушы;
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" – белгілі бір түпмәтінде бөлінбейтін болып саналатын электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің бірлігі;
"респондент" – жалпы процесс транзакцияларының бастамашысынан хабар қабылдайтын және жалпы процесс транзакциясының шаблонында айқындалған сценарий бойынша оған ден қоятын ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушы;
"ақпараттық объектінің жай-күйі" – жалпы процесс операцияларын орындау кезінде өзгеретін, жалпы процесс рәсімдерін орындаудың белгілі бір кезеңінде ақпараттық объектіні сипаттайтын қасиет;
"жалпы процесс транзакциясы" – әрбір қатысушы өзінің жалпы процесс операциясы шеңберінде жүзеге асыратын екі қатысушы арасындағы қарапайым ақпараттық өзара іс-қимыл.
Осы Регламентте пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 8 шілдедегі № 75 шешімімен бекітілген "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі - Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарында қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар

2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного понимания участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных перевозчиков" (далее – общий процесс), а также своей роли при их выполнении.
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"аутентификация" – проверка принадлежности участнику общего процесса признака, предъявленного им и уникально идентифицирующего этого участника общего процесса, и подтверждение его подлинности;
"инициатор" – участник информационного взаимодействия, начинающий выполнение транзакций общего процесса;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"респондент" – участник информационного взаимодействия, принимающий сообщение от инициатора транзакции общего процесса и реагирующий на него по сценарию, определенному шаблоном транзакции общего процесса;
"состояние информационного объекта" – свойство, характеризующее информационный объект на определенном этапе выполнения процедуры общего процесса, которое изменяется при выполнении операций общего процесса;
"транзакция общего процесса" – элементарное информационное взаимодействие между двумя участниками, которое осуществляется каждым участником в рамках своей операции общего процесса.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных перевозчиков", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 июля 2015 г. № 75 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном
взаимодействии в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия

6. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылардың жалпы процесс шеңберіндегі рөлдерінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөльдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Ұлттық тізілімнің иесі
Ұлттық тізілімді жүргізуді, кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру үшін Комиссияға ақпарат ұсынуды, кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салуды қалыптастыруды және оларды алуды жүзеге асырады
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.CC.06.ACT.001)
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің иесі
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыруды жүзеге асырады, кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде қамтылған мәліметтерді ұсынады
Комиссия (P.CC.06.ACT.003)
2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі тиісінше – мүше мемлекеттің уәкілетті органы, Комиссия) арасындағы жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процестің мынадай:
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте берілген.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
8. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процесс құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процес транзакцияларының орындалу тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасындағы жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін дәл сәйкестендіру мақсатында хабар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін операциялар және осындай операцияларға сәйкес келетін жалпы процесс транзакциялары арасындағы өзара байланыстар айқындалған.

6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник,
выполняющий роль
1
2
3
Владелец национального реестра
осуществляет ведение национального реестра, представление в Комиссию информации для формирования общего реестра таможенных перевозчиков, формирование запросов и получение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков
уполномоченный орган государства – члена Евразийского экономического союза (P.CC.06.ACT.001)
Владелец общего реестра таможенных перевозчиков
осуществляет формирование общего реестра таможенных перевозчиков, представляет сведения, содержащиеся в общем реестре таможенных перевозчиков
Комиссия (P.CC.06.ACT.03)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией (далее соответственно – уполномоченный орган государства-члена, Комиссия) осуществляется в соответствии с процедурами общего процесса:
информационное взаимодействие при формировании и ведении общего реестра таможенных перевозчиков;
информационное взаимодействие при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия между
уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.

10. Жалпы процесс транзакцияларын орындау кезінде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (бастамашылық жасалған операция) шеңберінде респондентке хабарлама-сұрау салу жібереді, оған жауап ретінде респондент өзі жүзеге асыратын операция (қабылдайтын операция) шеңберінде жалпы процесс транзакциясының шаблонына қарай хабарлама-жауап жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабарламаның құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 8 шілдедегі № 75 шешімімен бекітілген Жалпы процестің интеграцияланған жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной системы общего процесса, утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 июля 2015 г. № 75 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

11. Жалпы процестің транзакциясы осы Регламентте айқындалғандай, жалпы процес транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер топтары шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12.  Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының схемасы 2-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-кестеде жалпы процесс операциялары, ақпараттық объектіледің аралық және нәтижелік жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының орындалу схемасы
2-кесте
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелік жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтер (P.CC.06.PRC.001) енгізу
1.1
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді (P.CC.06.OPR.001) ұсыну.

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при формировании
и ведении общего реестра таможенных перевозчиков
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении общего реестра таможенных перевозчиков представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при
формировании и ведении общего реестра таможенных перевозчиков
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при формировании и
ведении общего реестра таможенных перевозчиков
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Включение сведений в общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.PRC.001)
1.1
Представление сведений для включения в общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.OPR.001).

Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтердің енгізілгені туралы хабарла (P.CC.06.OPR.003) алу
кедендік тасымалдаушы туралы мәліметтер (P.CC.06.BEN.001) жіберілді:
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлға туралы мәліметтерді (P.CC.06.OPR.002) қабылдау және өңдеу
кедендік тасымалдаушы туралы мәліметтер (P.CC.06.BEN.001) өңделді
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтерді (P.CC.06.TRN.001) енгізу
2
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтердің (P.CC.06.PRC.002) өзгеруі
2.1
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді
(P.CC.06.OPR.005) ұсыну.
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу туралы хабарламаны (P.CC.06.OPR.007) алу
кедендік тасымалдаушы туралы мәліметтер (P.CC.06.BEN.001): жіберілді
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді (P.CC.06.OPR.006) қабылдау және өңдеу

Получение уведомления о включении сведений в общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.OPR.003)
сведения о таможенном перевозчике (P.CC.06.BEN.001): отправлены
прием и обработка сведений о юридическом лице, включаемом в общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.OPR.002)
сведения о таможенном перевозчике (P.CC.06.BEN.001): обработаны
включение сведений в общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.TRN.001)
2
Изменение сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков (P.CC.06.PRC.002)
2.1
Представление сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.OPR.005).
Получение уведомления о внесении изменений в общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.OPR.007)
сведения о таможенном перевозчике (P.CC.06.BEN.001): отправлены
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.OPR.006)

кедендік тасымалдаушы туралы мәліметтер (P.CC.06.BEN.001) өңделді
изменение мәліметтердің кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімі мәліметтерінің (P.CC.06.TRN.002) өзгеруі
3
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау (P.CC.06.PRC.003)
3.1
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау үшін мәліметтерді
(P.CC.06.OPR.009) ұсыну.
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау туралы хабарламаны ((P.CC.06.OPR.011) алу
кедендік тасымалдаушы туралы мәліметтер (P.CC.06.BEN.001): жіберілді
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау үшін мәліметтерді (P.CC.06.OPR.010) қабылдау және өңдеу
кедендік тасымалдаушы туралы мәліметтер (P.CC.06.BEN.001) өңделді

сведения о таможенном перевозчике (P.CC.06.BEN.001): обработаны
изменение сведений общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.TRN.002)
3
Исключение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.PRC.003)
3.1
Представление сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.OPR.009).
Получение уведомления об исключении сведений из общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.OPR.011)
сведения о таможенном перевозчике (P.CC.06.BEN.001): отправлены
прием и обработка сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.OPR.010)
сведения о таможенном перевозчике (P.CC.06.BEN.001): обработаны

кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау (P.CC.06.TRN.003)
2.  Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 3-суретте берілген. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде жалпы процесс операциялары, ақпараттық объектілерінің аралық және нәтижелік жай-күйлері мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс берілген.
3-сурет. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының орындалу схемасы
3-кесте
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ұсыну кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
р/с №
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелік жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

исключение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.TRN.003)
2. Информационное взаимодействие при представлении
уполномоченным органам государств-членов сведений,
содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении уполномоченным органам госудаств-членов сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков, представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при
представлении уполномоченным органам государств-членов сведений,
содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при представлении
уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся
в общем реестре таможенных перевозчиков
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу (P.CC.06.PRC.004)
1.1
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
(P.CC.06.OPR.013).
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.CC.06.OPR.015)
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат (P.CC.06.BEN.002): сұрау салу жіберілді
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну (P.CC.06.OPR.014)
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат (P.CC.06.BEN.002): мәліметтер ұсынылды
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпаратты алу
(P.CC.06.TRN.004)
2
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алу (P.CC.06.PRC.005)
2.1
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу
(P.CC.06.OPR.016).
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.06.OPR.018)
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімі (P.CC.06.BEN.003): кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салынды
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну (P.CC.06.OPR.017)
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімі (P.CC.06.BEN.003):
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде мәліметтер
жоқ.
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімі (P.CC.06.BEN.003): мәліметтер ұсынылды
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алу (P.CC.06.TRN.005)
3
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу (P.CC.06.PRC.006)
3.1
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу
(P.CC.06.OPR.019).
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
(P.CC.06.OPR.021)
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімі (P.CC.06.BEN.003): кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салынды
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну (P.CC.06.OPR.020)
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімі (P.CC.06.BEN.003): кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде мәліметтер
жоқ.
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімі (P.CC.06.BEN.003): мәліметтер ұсынылды
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу
(P.CC.06.TRN.006)
VI. Жалпы процесс хабарламаларының сипаттамасы

Получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.PRC.004)
1.1
Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.OPR.013).
Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.OPR.015)
информация о состоянии общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.BEN.002): запрос отправлен
обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.OPR.014)
информация о состоянии общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.BEN.002): сведения представлены
получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.TRN.004)
2
Получение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.PRC.005)
2.1
Запрос сведений из общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.OPR.016).
Прием и обработка сведений из общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.OPR.018)
общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.BEN.003): запрошены сведения из общего реестра таможенных перевозчиков
обработка и представление сведений из общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.OPR.017)
общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.BEN.003): сведения в общем реестре таможенных перевозчиков отсутствуют.
Общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.BEN.003): сведения представлены
получение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.TRN.005)
3
Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.PRC.006)
3.1
Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.OPR.019).
Прием и обработка информации об измененных сведениях общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.OPR.021)
общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.BEN.003): запрошены сведения из общего реестра таможенных перевозчиков
обработка и представление информации об измененных сведениях общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.OPR.020)
общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.BEN.003): сведения в общем реестре таможенных перевозчиков отсутствуют.
Общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.BEN.003): сведения представлены
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.TRN.006)
VI. Описание сообщений общего процесса

14. Жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарламаларының тізбесі 4-кестеде берілген. Хабарламаның құрамындағы деректердің құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 4-кестенің 3-бағанының мәні бойынша белгіленеді.
4-кесте
Жалпы процесс хабарламаларының тізбесі
Кодпен белгіленуі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.CC.06.MSG.001
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізуге арналған мәліметтер
кедендік тасымалдаушылардың тізілімі (R.CA.CC.06.001)
P.CC.06.MSG.002
хабардың табысты өңделгені туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.CC.06.MSG.003
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізуге арналған мәліметтер
кедендік тасымалдаушылардың тізілімі (R.CA.CC.06.001)
P.CC.06.MSG.004
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен алып тастауға арналған мәліметтер
кедендік тасымалдаушылардың тізілімі (R.CA.CC.06.001)
P.CC.06.MSG.005
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпаратқа сұрау салу
жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі (R.007)
P.CC.06.MSG.006
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат
кедендік тасымалдаушылардың тізілімі (R.CA.CC.06.001)
P.CC.06.MSG.007
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпаратқа сұрау салу
жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі (R.007)
P.CC.06.MSG.008
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімі
кедендік тасымалдаушылардың тізілімі (R.CA.CC.06.001)
P.CC.06.MSG.009
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде сұратылып отырған мәліметтердің жоқтығы туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.CC.06.MSG.010
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу
жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі (R.007)
P.CC.06.MSG.011
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері

14. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 4. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 4.
Таблица 4
Перечень сообщений общего процесса
Сноска. Таблица 4 с изменением, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26.03.2019 № 44 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.CC.06.MSG.001
сведения для включения в общий реестр таможенных перевозчиков
реестр таможенных перевозчиков (R.CA.CC.06.001)
P.CC.06.MSG.002
уведомление об успешной обработке сообщения
уведомление о результате обработки (R.006)
P.CC.06.MSG.003
сведения для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков
реестр таможенных перевозчиков (R.CA.CC.06.001)
P.CC.06.MSG.004
сведения для исключения из общего реестра таможенных перевозчиков
реестр таможенных перевозчиков (R.CA.CC.06.001)
P.CC.06.MSG.005
запрос информации о состоянии общего реестра таможенных перевозчиков
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.06.MSG.006
информация о состоянии общего реестра таможенных перевозчиков
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.06.MSG.007
запрос информации об изменениях общего реестра таможенных перевозчиков
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.06.MSG.008
общий реестр таможенных перевозчиков
реестр таможенных перевозчиков (R.CA.CC.06.001)
P.CC.06.MSG.009
уведомление об отсутствии запрашиваемых сведений в общем реестре таможенных перевозчиков
уведомление о результате обработки (R.006)
P.CC.06.MSG.010
запрос сведений из общего реестра таможенных перевозчиков
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.06.MSG.011
измененные сведения общего реестра таможенных перевозчиков

кедендік тасымалдаушылардың тізілімі (R.CA.CC.06.001)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу" жалпы процесінің транзакциясы (P.CC.06.TRN.001)
15. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу" жалпы процесінің транзакциясы (P.CC.06.TRN.001) кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу мақсатында оларды Комиссияға беру үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясын орындау схемасы 4-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде келтірілгін.
4-сурет. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу" жалпы процесінің транзакциясының орындалу схемасы (P.CC.06.TRN.001)
5-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтерді енгізу" жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы (P.CC.06.TRN.001)
р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық етуші рөл
бастамашы
5
Бастамашылық етуші операция
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер ұсыну
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдаушы операция
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясының орындалу нәтижесі
кедендік тасымалдаушы туралы мәліметтер (P.CC.06.BEN.001): өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
Алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
20 мин
жауапты күту уақыты
24 сағ.
авторландыру белгісі
да
қайталану саны
3 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық етуші хабар
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізуге арналған мәліметтер (P.CC.06.MSG.001)
жауап хабар

реестр таможенных перевозчиков (R.CA.CC.06.001)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Включение сведений
в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.TRN.001)
15. Транзакция общего процесса "Включение сведений в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.TRN.001) выполняется для передачи в Комиссию сведений в целях включения их в общий реестр таможенных перевозчиков. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.
Рис. 4. Схема выполнения транзакции общего процесса "Включение
сведений в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.TRN.001)
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса "Включение сведений
в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.TRN.001)
п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
включение сведений в общий реестр
таможенных перевозчиков
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений для включения в общий реестр таможенных перевозчиков
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений для включения в общий реестр таможенных перевозчиков
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о таможенном перевозчике (P.CC.06.BEN.001): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
24 часа
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения для включения в общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.MSG.001)
ответное сообщение

хабардың табысты өңделгені туралы хабарлама (P.CC.06.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
ЭЦП белгісі
жоқ
дұрыс емес ЭЦП бар атауды беру
2. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімі мәліметтерінің өзгеруі" жалпы процесінің транзакциясы (P.CC.06.TRN.002)
16. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімі мәліметтерінің өзгеруі" жалпы процесінің транзакциясы (P.CC.06.TRN.002) кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу мақсатында мәліметтерді Комиссияға беру үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 5-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 6-кестеде келтірілген.
5-сурет. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімі мәліметтерін өзгерту" жалпы процесі транзакциясын орындау схемасы (P.CC.06.TRN.002)
6-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімі мәліметтерін өзгерту" жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы (P.CC.06.TRN.002)
р/с №
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.TRN.002
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің мәліметтерін өзгерту
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық етуші рөл
бастамашы
5
Бастамашылық етуші операция
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер ұсыну
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдаушы операция
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

уведомление об успешной обработке сообщения (P.CC.06.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
-
2. Транзакция общего процесса "Изменение сведений
общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.TRN.002)
16. Транзакция общего процесса "Изменение сведений общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.TRN.002) выполняется для передачи в Комиссию сведений с целью внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.
Рис. 5. Схема выполнения транзакции общего процесса "Изменение
сведений общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.TRN.002)
Таблица 6
Описание транзакции общего процесса "Изменение сведений общего
реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.TRN.002)
п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.TRN.002
2
Наименование транзакции общего процесса
изменение сведений общего реестра таможенных перевозчиков
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

кедендік тасымалдаушы туралы мәлімет (P.CC.06.BEN.001): өңделді
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алуды растауға арналған уақыт
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
20 мин
жауапты күту уақыты
24 сағ
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
3 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізуге арналған мәліметтер (P.CC.06.MSG.003)
жауап хабар

сведения о таможенном перевозчике (P.CC.06.BEN.001): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
24 часа
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.MSG.003)
ответное сообщение

хабарды табысты өңдеу туралы хабарлама (P.CC.06.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
ЭЦП белгісі
жоқ
Электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
3. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" жалпы процесінің транзакциясы (P.CC.06.TRN.003)
17. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" жалпы процесінің транзакциясы (P.CC.06.TRN.003) кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен заңды тұлғаны алып тастау мақсатында мәліметтерді Комиссияға беру үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 6-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде келтірілген.
6-сурет. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" жалпы процесі транзакциясының орындалу схемасы (P.CC.06.TRN.003)
7-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы (P.CC.06.TRN.003)
р/с №
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.TRN.003
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық етуші рөл
бастамашы
5
Бастамашылық етуші операция
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер ұсыну
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдаушы операция
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

уведомление об успешной обработке сообщения (P.CC.06.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
3. Транзакция общего процесса "Исключение сведений из общего
реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.TRN.003)
17. Транзакция общего процесса "Исключение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.TRN.003) выполняется для передачи в Комиссию сведений с целью исключения юридического лица из общего реестра таможенных перевозчиков. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.
Рис. 6. Схема выполнения транзакции общего процесса "Исключение
сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.TRN.003)
Таблица 7
Описание транзакции общего процесса "Исключение сведений
из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.TRN.003)
п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.TRN.003
2
Наименование транзакции общего процесса
исключение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений для исключения из общего реестра таможенных перевозчиков
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений для исключения из общего реестра таможенных перевозчиков
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

хабарды табысты өңдеу туралы хабарлама (P.CC.06.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
ЭЦП белгісі
жоқ
Электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
4. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.CC.06.TRN.004)
18. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" (P.CC.06.TRN.004) мүше мемлекеттің уәкілетті органының сұрау салуы бойынша жалпы процесінің транзакциясы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің жай-күйі (соңғы жаңартудың күні мен уақыты) туралы мәліметтерді Комиссияның ұсынуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 7-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде келтірілген.
7-сурет. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" жалпы процесс транзакциясының орындалу схемасы (P.CC.06.TRN.004)
8-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу" жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы (P.CC.06.TRN.004)
р/с №
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.TRN.004
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдаушы операция
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды өңдеу
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі

уведомление об успешной обработке сообщения (P.CC.06.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
4. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и
времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков"
(P.CC.06.TRN.004)
18. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.TRN.004) выполняется для представления Комиссией по запросу уполномоченного органа государства-члена сведений о состоянии общего реестра таможенных перевозчиков (дата и время последнего обновления). Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.
Рис. 7. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение
информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных
перевозчиков" (P.CC.06.TRN.004)
Таблица 8
Описание транзакции общего процесса "Получение информации о
дате и времени обновления общего реестра таможенных
перевозчиков" (P.CC.06.TRN.004)
п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.TRN.004
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных перевозчиков
8
Результат выполнения транзакции общего процесса

кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат (P.CC.06.MSG.006)
11
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
ЭЦП белгісі
жоқ
Электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
5. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" жалпы процессі транзакциясы (P.CC.06.TRN.005)
19. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.06.TRN.005) жалпы процесінің транзакциясы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді мүше мемлекеттің уәкілетті органының сұрау салуы бойынша Комиссияның ұсынуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 8-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде келтірілген.
8-сурет. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді алу" (P.CC.06.TRN.005) жалпы процесс транзакциясының орындалу схемасы
9-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу" жалпы процесі транзакциясының сипаттамасы (P.CC.06.TRN.005)
р/с №
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.TRN.005
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтер алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық етуші рөл
бастамашы
5
Бастамашылық етуші операция
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу
6
Ден қою рөлі
респондент
7
Қабылдаушы операция
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімі (P.CC.06.BEN.003): кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде мәліметтер жоқ
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімі (P.CC.06.BEN.003): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алуды растауға арналған уақыт
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
1 мин
жауапты күту уақыты
5 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
1 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық етуші хабар
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу (P.CC.06.MSG.010)
жауап хабар
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімі (P.CC.06.MSG.008)
сұрау салынған мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама (P.CC.06.MSG.009)
11
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
ЭЦП белгісі
жоқ
Электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру

информация о состоянии общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.MSG.006)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
5. Транзакция общего процесса "Получение сведений
из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.TRN.005)
19. Транзакция общего процесса "Получение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.TRN.005) выполняется для представления Комиссией по запросу уполномоченного органа государства-члена сведений из общего реестра таможенных перевозчиков. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.
Рис. 8. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение
сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.TRN.005)
Таблица 9
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений
из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.TRN.005)
п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений из общего реестра таможенных перевозчиков
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений из общего реестра таможенных перевозчиков
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление сведений из общего реестра таможенных перевозчиков
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.BEN.003): сведения в общем реестре таможенных перевозчиков отсутствуют общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.BEN.003): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1 раз
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений из общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.MSG.010)
ответное сообщение
общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.MSG.008) уведомление об отсутствии запрашиваемых сведений (P.CC.06.MSG.009)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

6. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.06.TRN.006) жалпы процесс транзакциясы
20.  "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" жалпы процесінің транзакциясы (P.CC.06.TRN.006) кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен өзгертілген мәліметтерді мүше мемлекеттің уәкілетті органының сұрау салуы бойынша Комиссияның ұсынуы үшін орындалады. Көрсетілген жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы 9-суретте берілген. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 10-кестеде келтірілген.
9-сурет. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" (P.CC.06.TRN.006)жалпы процесс транзакциясын орындау схемасы
10-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу" жалпы процесінің транзакциясының сипаттамасы (P.CC.06.TRN.006)
р/с №
Міндетті элемент
Сипаттама
1
2
3
1
Кодпен белгіленуі
P.CC.06.TRN.006
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық етуші рөл
бастамашы
5
Бастамашылық етуші операция
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпаратқа сұрау салу
6
Ден қоюшы рөлі
респондент
7
Қабылдаушы операция
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпаратты өңдеу және ұсыну
8
Жалпы процесс транзакциясын орындау нәтижесі
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімі (P.CC.06.BEN.003): кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде мәліметтер жоқ
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімі (P.CC.06.BEN.003): мәліметтер ұсынылды
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алуды растауға арналған уақыт
өңдеуге қабылдауды растау уақыты
1 мин
жауапты күту уақыты
5 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталау саны
1 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлар:
бастамашылық етуші хабар
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпаратқа сұрау салу (P.CC.06.MSG.007)
жауап хабар
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері (P.CC.06.MSG.011)
сұрау салынған мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама (P.CC.06.MSG.009)
11
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
ЭЦП белгісі
жоқ
Электрондық құжатты дұрыс емес ЭЦҚ-мен беру
VIII. Ерекше жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі
21. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде деректерді өңдеуді әдеттегі режимде жүргізу мүмкін болмаған кезде ерекше жағдайлар орын алуы мүмкін. Ерекше жағдайлар техникалық ақауларда, күту уақыты аяқталғанда және өзге де жағдайлар кезінде туындайды. Жалпы процеске қатысушының ерекше жағдайдың туындау себептері туралы түсіндірмелерді және оны шешу жөніндегі ұсынымдарды алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне тиісті сұрау салуды жолдау мүмкіндігі көзделген. Ерекше жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 11-кестеде берілген.

6. Транзакция общего процесса "Получение информации
об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных
перевозчиков" (P.CC.06.TRN.006)
20. Транзакция общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.TRN.006) выполняется для представления Комиссией по запросу уполномоченного органа государства-члена измененных сведений из общего реестра таможенных перевозчиков. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.
Рис. 9. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение
информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных
перевозчиков" (P.CC.06.TRN.006)
Таблица 10
Описание транзакции общего процесса "Получение информации
об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных
перевозчиков" (P.CC.06.TRN.006)
п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.06.TRN.006
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных перевозчиков
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос информации об изменениях общего реестра таможенных перевозчиков
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление информации об изменениях общего реестра таможенных перевозчиков
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.BEN.003): сведения в общем реестре таможенных перевозчиков отсутствуют общий реестр таможенных перевозчиков (P.CC.06.BEN.003): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1 раз
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос информации об изменениях общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.MSG.007)
ответное сообщение
измененные сведения общего реестра таможенных перевозчиков (P.CC.06.MSG.011) уведомление об отсутствии запрашиваемых сведений (P.CC.06.MSG.009)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
21. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 11.

22. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы қате туралы хабарламаның алынуына себепші болған хабарды Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің IX тарауында көрсетілген хабарларды бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараларды қолданады. Егер сәйкес келмеуі анықталмаған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы осы оқыс жағдай сипатталған хабарды сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне жолдайды.
11-кесте
Ерекше жағдайлардағы іс-қимылдар
Ерекше жағдайдың коды
Ерекше жағдайдың сипаттамасы
Ерекше жағдайдың себептері
Ерекше жағдай туындаған кездегі іс-қимылдар сипаттамасы
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екі жақты транзакциясының бастамашысы қайталаулардың келісілген саны аяқталғаннан кейін жауап хабарды алмаған
көлік жүйесіндегі техникалық ақаулар немесе бағдарламалық қамтылымның жүйелік қатесі
Хабар жинақталған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрау салуды жіберу қажет
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарламаны алды
Анықтамалықтар мен сыныптауыштар сәйкестендірілмеген
немесе атауының (мәліметтердің)
XML-схемалары жаңартылмаған
бастамашы пайдаланылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды сәйкестендіруі немесе атауының (мәліметтердің)
XML-схемаларын жаңартуы қажет.
Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар сәйкестендірілсе, атауының (мәліметтердің)
XML-схемалары жаңартылса, қабылдайтын қатысушының қолдау қызметіне сұрау салуды жіберу қажет.

22. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли.
Таблица 11
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены
XML-схемы электронного документа (сведений)
инициатору необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронного документа (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронного документа (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника

P.CC.06.EXC.003
Бастамашының ақпараттық жүйесінде
респонденттен жауап хабарламаны өңдеу кезінде қателік туындады
Анықтамалықтар мен сыныптауыштар сәйкестендірілмеген
немесе атауының (мәліметтердің)
XML-схемалары жаңартылмаған, жалпы процесс транзакциясының бастамашысы жағында хабарды өңдеу кезіндегі ішкі қате
сұрау салуды хабарлама жинақталған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне жіберу қажет.
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

P.CC.06.EXC.003
в информа-ционной системе инициатора, при обработке ответного сообщения от респондента возникла ошибка
не синхронизированы справочники и классификаторы, не обновлены XML-схемы электронного документа (сведений), внутренняя ошибка при обработке сообщения на стороне инициатора транзакции общего процесса
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

23. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізуге арналған мәліметтер" хабарында (P.CC.06.MSG.001) берілетін "Кедендік тасымалдаушылардың тізілімі" электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар (R.CA.CC.06.001) 12-кестеде берілген.
12-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізуге арналған мәліметтер" (P.CC.06.MSG.001) хабарында берілетін "Кедендік тасымалдаушылардың тізілімі" (R.CA.CC.06.001) электрондық құжаттары (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық хабарда "Кедендік тасымалдаушылар тізілімінің есептік бірлігі" (cacdo:RegisterCustomsCarrierDetails) деректемесінің тек бір данасы ғана берілуге тиіс
2
"Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемесінің мәні мәліметті беретін мүше мемлекет кодының мәнін қамтуға тиіс
3
"Қызметті жүзеге асырудың басталу күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесі толтырылуға тиіс
4
"Қызметті жүзеге асырудың аяқталу күні" (casdo:EndActivityDate) (егер деректеме толтырылса) деректемесінде көрсетілген күн "Қызметті жүзеге асырудың басталу күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен көп немесе онымен тең болуға тиіс
5
"Бастапқы күні және уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні толтырылуға және мәні бойынша "Қызметті жүзеге асырудың басталу күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесіне сәйкес келуге тиіс
6
"Соңғы күні және уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
7
"Тізілімге заңды тұлғаны енгізу туралы тіркеу құжатының үлгісі" (casdo:RegisterDocumentCode) деректемесінің мәні 1 немесе 2-мәнді қамтуға тиіс (Ресей Федерациясы үшін)
8
"Пошталық мекенжай" (cacdo:PostalAddressDetails) деректемесі толтырылған болуға тиіс
9
"Кеден органының коды" (casdo:CustomsOfficeCode) деректемесінің мәні толтырылған болуға тиіс
10
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде "Тізілімге ақпаратты ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) және "Тізілімге енгізу кезінде заңды тұлғаны тіркеу нөмірі" (casdo:RegistrationNumberIdentifier)деректемелеріне мәні бойынша бір мезгілде сәйкес келетін жазба болмауға тиіс
24. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізуге арналған мәліметтер" (P.CC.06.MSG.001) хабарында берілетін "Кедендік тасымалдаушылардың тізілімі" электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін (R.CA.CC.06.001) толтыруға қойылатын талаптар 13-кестеде келтірілген.
13-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізуге арналған мәліметтер" (P.CC.06.MSG.001) хабарында берілетін "Кедендік тасымалдаушылардың тізілімі" электрондық құжаттары (мәліметтер) деректемелерін (R.CA.CC.06.001) толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық хабарда тиісінше өзгертілетін және өзгертілген мәліметтерді қамтитын "Кедендік тасымалдаушылар тізілімінің есептік бірлігі" (cacdo:RegisterCustomsCarrierDetails) деректемесінің 2 данасы болуға тиіс
2
өзгертілетін және өзгертілген мәліметтер үшін "Тізілімге ақпаратты ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) және "Тізілімге енгізу кезінде заңды тұлғаны тіркеу нөмірі" (casdo:RegistrationNumberIdentifier)деректемелерінің мәндері сәйкес келуге тиіс
3
өзгертілетін мәліметтер үшін кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде "Тізілімге ақпаратты ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode), "Тізілімге енгізу кезінде заңды тұлғаны тіркеу нөмірі" (casdo:RegistrationNumberIdentifier), "Қайта тіркеу белгісі" (casdo:ReregistrationCode), "Қызметті жүзеге асырудың басталу күні" (casdo:StartActivityDate) және "Бастапқы күні және уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемелерінің мәні бойынша сәйкес келетін жазба болуға тиіс
4
өзгертілетін мәліметтер үшін "Соңғы күні және уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылған болуға тиіс
5
өзгертілетін мәліметтер үшін "Соңғы күні және уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің "Бастапқы күні және уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен жоғары немесе оған тең болуға тиіс
6
өзгертілетін мәліметтер үшін "Қызметті жүзеге асырудың аяқталу күні" (casdo:EndActivityDate) (егер деректеме толтырылса) деректемесінде көрсетілген күн өзгертілетін мәліметтердің "Қызметті жүзеге асырудың басталу күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен көп немесе онымен бірдей болуға тиіс
7
өзгертілетін мәліметтер үшін қолданбалы деректер кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде сақталатын мәліметтерге сәйкес келуге тиіс
8
өзгертілген мәліметтер үшін "Қызметті жүзеге асырудың басталу күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесі толтырылған болуға тиіс
9
өзгертілген мәліметтер үшін "Қызметті жүзеге асырудың басталу күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің "Қызметті жүзеге асырудың аяқталу күні" (casdo:EndActivityDate) (егер "Қызметті жүзеге асырудың аяқталу күні" (casdo:EndActivityDate) деректемесі толтырылса) деректемесінің мәнінен жоғары болуға тиіс
10
өзгертілген мәліметтер үшін "Бастапқы күні және уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылған болуға тиіс
11
өзгертілетін мәліметтер үшін "Бастапқы күні және уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің "Соңғы күні және уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәнінен көп болуға тиіс
12
өзгертілетін және өзгертілген мәліметтер үшін "Тізілімге ақпарат ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемесінің мәні мәліметті беретін мүше мемлекет кодының мәнін қамтуға тиіс
13

23. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Реестр таможенных перевозчиков" (R.CA.CC.06.001), передаваемых в сообщении "Сведения для включения в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.MSG.001), приведены в таблице 12.
Таблица 12
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Реестр таможенных перевозчиков" (R.CA.CC.06.001),
передаваемых в сообщении "Сведения для включения в общий
реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении должен передаваться лишь 1 экземпляр реквизита "Учетная единица реестра таможенных перевозчиков" (cacdo:RegisterCustomsCarrierDetails)
2
значение реквизита "Код страны, предоставившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode) должно содержать значение кода
государства-члена, представляющего сведения
3
реквизит "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) должен быть заполнен
4
дата, указанная в реквизите "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) (если реквизит заполнен), должна быть больше или равна дате, указанной в реквизите "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate)
5
значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должно быть заполнено и совпадать по значению с реквизитом "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate)
6
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполняется
7
значение реквизита "Тип регистрационного документа о включении юридического лица в реестр" (casdo:RegisterDocumentCode) должно содержать значение 1 или 2 (для Российской Федерации)
8
реквизит "Почтовый адрес" (cacdo:PostalAddressDetails) должен быть заполнен
9
значение реквизита "Код таможенного органа" (casdo:CustomsOfficeCode) должно быть заполнено
10
в общем реестре таможенных перевозчиков должна отсутствовать запись, совпадающая одновременно по значению реквизитов "Код страны, предоставившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode) и "Номер регистрации юридического лица при включении в реестр" (casdo:RegistrationNumberIdentifier)
24. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Реестр таможенных перевозчиков" (R.CA.CC.06.001), передаваемых в сообщении "Сведения для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.MSG.003), приведены в таблице 13.
Таблица 13
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Реестр таможенных перевозчиков" (R.CA.CC.06.001),
передаваемых в сообщении "Сведения для внесения изменений
в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.MSG.003)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении должно присутствовать 2 реквизита "Учетная единица реестра таможенных перевозчиков" (cacdo:RegisterCustomsCarrierDetails), содержащие соответственно изменяемые и измененные сведения
2
для изменяемых и измененных сведений значения реквизитов "Код страны, предоставившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode) и "Номер регистрации юридического лица при включении в реестр" (casdo:RegistrationNumberIdentifier) должны совпадать
3
для изменяемых сведений в общем реестре таможенных перевозчиков должна присутствовать запись, совпадающая по значению реквизитов "Код страны, предоставившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode), "Номер регистрации юридического лица при включении в реестр" (casdo:RegistrationNumberIdentifier), "Признак перерегистрации" (casdo:ReregistrationCode), "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) и "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime)
4
для изменяемых сведений реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должен быть заполнен
5
для изменяемых сведений значение реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должно быть больше или равно значению реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) изменяемых сведений
6
для изменяемых сведений дата, указанная в реквизите "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) (если реквизит заполнен), должна быть больше или равна дате, указанной в реквизите "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) изменяемых сведений
7
для изменяемых сведений прикладные данные должны соответствовать сведениям, хранящимся в общем реестре таможенных перевозчиков
8
для измененных сведений реквизит "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) должен быть заполнен
9
для измененных сведений значение реквизита "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) должно быть больше значения реквизита "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) изменяемых сведений (если реквизит "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) изменяемых сведений заполнен)
10
для измененных сведений реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должен быть заполнен
11
для измененных сведений значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должно быть больше значения реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) изменяемых сведений
12
для изменяемых и измененных сведений значение реквизита "Код страны, предоставившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode) должно содержать значение кода государства-члена, представляющего сведения
13

өзгертілетін және өзгертілген мәліметтер үшін "Тізілімге заңды тұлғаны енгізу туралы тіркеу құжатының типі" (casdo:RegisterDocumentCode) деректемесінің мәні 1 немесе 2-мәнді қамтуға тиіс (Ресей Федерациясы үшін)
14
өзгертілетін және өзгертілген мәліметтер үшін "Пошталық мекенжай" (cacdo:PostalAddressDetails) деректемесі толтырылған болуға тиіс
15
өзгертілетін және өзгертілген мәліметтер үшін "Кеден органының коды" (casdo:CustomsOfficeCode) деректемесінің мәні толтырылған болуға тиіс
16
өзгертілетін мәліметтер үшін "Тізілімге заңды тұлғаны енгізу туралы тіркеу құжатының үлгісі" (casdo:RegisterDocumentCode) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің "Тізілімге заңды тұлғаны енгізу туралы тіркеу құжатының үлгісі" (casdo:RegisterDocumentCode) деректемесінің мәніне сәйкес келуге тиіс

для изменяемых и измененных сведений значение реквизита "Тип регистрационного документа о включении юридического лица в реестр" (casdo:RegisterDocumentCode) должно содержать значение 1 или 2 (для Российской Федерации)
14
для изменяемых и измененных сведений реквизит "Почтовый адрес" (cacdo:PostalAddressDetails) должен быть заполнен
15
для изменяемых и измененных сведений значение реквизита "Код таможенного органа" (casdo:CustomsOfficeCode) должно быть заполнено
16
для измененных сведений значение реквизита "Тип регистрационного документа о включении юридического лица в реестр" (casdo:RegisterDocumentCode) должно совпадать со значением реквизита "Тип регистрационного документа о включении юридического лица в реестр" (casdo:RegisterDocumentCode) изменяемых сведений

25. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен алып тастауға арналған мәліметтер" (P.CC.06.MSG.004) хабарында берілетін "Кедендік тасымалдаушылардың тізілімі" электрондық құжаттарды (мәліметтерді) (R.CA.CC.06.001) толтыруға қойылатын талаптар 14-кестеде берілген.
14-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен алып тастауға арналған мәліметтер" (P.CC.06.MSG.004) хабарында берілетін "Кедендік тасымалдаушылардың тізілімі" электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін (R.CA.CC.06.001) толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
электрондық хабарда "Кедендік тасымалдаушылар тізілімінің есептік бірлігі" (cacdo:RegisterCustomsCarrierDetails) деректемесінің тек бір данасы ғана берілуге тиіс
2
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде "Тізілімге ақпаратты ұсынған елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode), "Тізілімге енгізу кезінде заңды тұлғаны тіркеу нөмірі" (casdo:RegistrationNumberIdentifier), "Қайта тіркеу белгісі" (casdo:ReregistrationCode), "Қызметті жүзеге асырудың басталу күні" (casdo:StartActivityDate) және "Бастапқы күні және уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемелерінің мәні бойынша сәйкес келетін жазба болуға тиіс
3
"Қызметті жүзеге асырудың аяқталу күні" (casdo:EndActivityDate) деректемесі толтырылған болуға тиіс
4
"Қызметті жүзеге асырудың аяқталу күні" (casdo:EndActivityDate) (егер деректеме толтырылса) деректемесінде көрсетілген күн "Қызметті жүзеге асырудың басталу күні" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен көп немесе оған тең болуға тиіс
5
"Соңғы күні және уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылған болуға тиіс
6
"Соңғы күні және уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің "Бастапқы күні және уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен көп немесе онымен бірдей болуға тиіс
7
Ұсынылған қолданбалы деректер "Соңғы күні және уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесін және "Қызметті жүзеге асырудың аяқталу күні" (casdo:EndActivityDate) деректемесін қоспағанда, кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде сақталатын мәліметтерге сәйкес келуге тиіс

25. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Реестр таможенных перевозчиков" (R.CA.CC.06.001), передаваемых в сообщении "Сведения для исключения из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.MSG.004), приведены в таблице 14.
Таблица 14
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Реестр таможенных перевозчиков" (R.CA.CC.06.001),
передаваемых в сообщении "Сведения для исключения из общего
реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.MSG.004)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении должен передаваться лишь 1 экземпляр реквизита "Учетная единица реестра таможенных перевозчиков" (cacdo:RegisterCustomsCarrierDetails)
2
в общем реестре таможенных перевозчиков должна присутствовать запись, совпадающая по значению реквизитов "Код страны, предоставившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode), "Номер регистрации юридического лица при включении в реестр" (casdo:RegistrationNumberIdentifier), "Признак перерегистрации" (casdo:ReregistrationCode), "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) и "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime)
3
реквизит "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) должен быть заполнен
4
дата, указанная в реквизите "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate), должна быть больше или равна дате, указанной в реквизите "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate)
5
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должен быть заполнен
6
значение реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должно быть больше или равно значению реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) изменяемых сведений
7
представленные прикладные данные должны соответствовать сведениям, хранящимся в общем реестре таможенных перевозчиков, за исключением реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) и реквизита "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate)

26. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің жай-күйі туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.06.MSG.005) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 15-кестеде берілген.
15-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің жай-күйі туралы мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.06.MSG.005) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі (R.007) электрондық құжаттарының (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Жаңартудың күні және уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі толтырылмайды
27. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен өзгертілген мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.06.MSG.007) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 16-кестеде келтірілген.
16-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен өзгертілген мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.06.MSG.007) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
"Жаңарту күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі мүше мемлекеттің уәкілетті органында кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің мәліметтерін жаңарту күні мен уақытын қамтуға тиіс, олардан кейін кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері ұсынылуға тиіс
2
"Елдің коды" (csdo:CountryCode) таңдалған мүше мемлекеттер бойынша мәліметтерді ұсыну қажет болған жағдайда толтырылады
28. "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" ((P.CC.06.MSG.010) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттарының (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" ((P.CC.06.MSG.010) хабарында берілетін "Жалпы ресурсты жаңартудың жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттарының (мәліметтердің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талаптың коды
Талаптың тұжырымдалуы
1
Егер кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінде толық көлемде қамтылған мәліметтерді ұсыну талап етілсе, "Жаңарту күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі толтырылмайды.
"Жаңарту күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің белгілі бір күнге арналған өзекті мәліметтерін ұсыну қажет болған кезде оның күні мен уақытын қамтуға тиіс
"Елдің коды" (csdo:CountryCode) деректемесі таңдалған мүше мемлекеттер бойынша мәліметтерді ұсыну қажет болған жағдайда толтырылады
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының 2015 жылғы 8 шілдедегі
№ 75 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының СИПАТТАМАСЫ
I. Жалпы ережелер

26. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос сведений о состоянии общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.MSG.005), приведены в таблице 15.
Таблица 15
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007),
передаваемых в сообщении "Запрос сведений о состоянии
общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.MSG.005)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) не заполняется
27. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос измененных сведений общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.MSG.007), приведены в таблице 16.
Таблица 16
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007),
передаваемых в сообщении "Запрос информации об изменениях
общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.MSG.007)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) должен содержать дату и время актуализации сведений общего реестра таможенных перевозчиков в уполномоченном органе государства-члена, позже которых должны представляться измененные сведения общего реестра таможенных перевозчиков
2
реквизит "Код страны" (csdo:CountryCode) заполняется в случае необходимости представления сведений по выбранным
государствам-членам
28. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос сведений из общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06.MSG.010), приведены в таблице 17.
Таблица 17
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007),
передаваемых сообщении "Запрос сведений из общего реестра
таможенных перевозчиков" (P.CC.06.MSG.010)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) не заполняется, если требуется представление сведений, содержащихся в общем реестре таможенных перевозчиков в полном объеме. Реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) должен содержать дату и время при необходимости представления актуальных сведений общего реестра таможенных перевозчиков на определенную дату
2
реквизит "Код страны" (csdo:CountryCode) заполняется при необходимости представления сведений по выбранным государствам-членам
УТВЕРЖДЕНО
Решением Коллегии Евразийской
экономической комиссии
от 8 июля 2015 г. № 75
Описание
форматов и структур электронных документов и сведений,
используемых для реализации средствами интегрированной
информационной системы внешней и взаимной торговли общего
процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных перевозчиков"
I. Общие положения

1. Осы сипаттама Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және оларды сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесінің (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама жалпы процесс рәсімдерін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің құрауыштарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттардың (мәліметтердің) форматы мен құрылымының сипаттамасы тіпті қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейін иерархияның барлық деңгейлері ескеріліп, толық деректемелік құрамы көрсетіле отырып, кесте нысанында келтіріледі.
5.  Кестеде электрондық құжаттар (мәліметтер) деректемелерінің (бұдан әрі – деректемелер) және деректер моделі элементтерінің бір мәнді сәйкестігі сипатталады.
6. Кестеде мынадай жолдар (бағандар) құрылады:
"иерархиялық нөмір" - деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" - деректеменің тұрақтандырылған немесе ресми ауызша белгілемесі;
"деректеменің сипаттамасы" - деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіруші" - деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер элементін сәйкестендіруші;
"мағыналар аясы" - деректеменің ықтимал мәндерінің ауызша сипаттамасы;
"көп." - деректемелердің көптігі: деректеменің ықтимал қайталану саны мен міндеттілігі (опциондығы).
7. Деректемелердің көптігін көрсету үшін мынадай белгілемелер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталануына жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс
(n > 1);
1..* –  деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* –  деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m –  деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен асырылмай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опционды, қайталануына жол берілмейді;
0..* – деректеме опционды, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опционды, ең көбі m рет қайталануы мүмкін (m > 1).
III. Негізгі ұғымдар

1. Настоящее Описание разработано в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных перевозчиков" (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной системы внешней и взаимной торговли (далее – интегрированная система).
4. Описание формата и структуры электронных документов (сведений) приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия

8. Осы Сипаттың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"деректердің базистік моделі" - модельдеудің барлық деңгейінде қайтадан пайдаланылуы мүмкін, семантикалық тұрғыдан бейтарап болып табылатын және нысаналы саланың ерекшелігін көрсетпейтін деректердің типтері мен элементтерін қамтитын деректер моделінің бір бөлігі;
"деректері моделі" – заңдық фактілерді (мән-жайларды) немесе оқиғаларды, олардың арасындағы байланысты және олардың жай-күйін формальды түрде беру, түсіндіру және өңдеу үшін жарамды, жалпы процестерді іске асырудың нысаналы саласының шеңберлерімен шектелген, графикалық және (немесе) ауызша сипаттау түрінде беру;
"нысаналы сала деректерінің моделі" – электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымын қалыптастыру үшін қайта пайдаланылатын белгілі бір нысаналы саланың ерекшелігін көрсететін, өздері модельдеудің нәтижесі болып табылатын, оның ішінде базистік деректер моделінің объектілері пайдаланыла отырып, объектілерді қамтитын деректер моделінің бөлігі;
"нысаналы сала" - Еуразиялық экономикалық комиссияның және (немесе) Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары қызметінің аясы немесе оның Одақтың құқығын құрайтын халықаралық шарттар мен актілерде және тиісінше мүше мемлекеттердің заңнамасында көзделген өкілеттіктер іске асырылатын бөлігі;

8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"базисная модель данных" – часть модели данных, содержащая типы и элементы данных, которые могут повторно использоваться на всех уровнях моделирования, являются семантически нейтральными и не отражают специфику предметных областей;
"модель данных" – представление юридических фактов (обстоятельств, действий или событий), связей между ними и их состояний в виде графического и (или) словесного описания, пригодное для передачи, интерпретации и обработки формализованным образом, ограниченное рамками предметных областей реализации общих процессов;
"модель данных предметной области" – часть модели данных, содержащая повторно используемые для построения структур электронных документов и сведений объекты, отражающие специфику определенной предметной области, сами являющиеся результатом моделирования, в том числе с использованием объектов базисной модели данных;
"предметная область" – сфера деятельности Евразийской экономической комиссии и (или) уполномоченных органов государств – членов Союза или ее часть, в которой реализуются полномочия, предусмотренные международными договорами и актами, составляющими право Союза и законодательством государств-членов соответственно;

"электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" - Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 30 қыркүйектегі №180 шешімімен айқындалған, интеграцияланған жүйеде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтердің толық тізбесін қамтитын тізілім;
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемесі" - электрондық құжат (мәліметтер) деректерінің белгілі бір түпмәтінде бөлінбейтін болып саналатын бірлігі.

"реестр структур электронных документов и сведений" – реестр, включающий в себя полный перечень структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной системе, определенный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 сентября 2014 г. № 180;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.

Осы Сипаттамада пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 8 шілдедегі №75 шешімімен бекітілген "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағындада айқындалған мағыналарда қолданылады. 4, 7 және 10-кестелердегі Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 8 шілдедегі №75 шешімімен бекітілген "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных перевозчиков", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 июля 2015 г. № 75. В таблицах 4, 7 и 10 под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных перевозчиков", утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 июля 2015 г. № 75.
IV. Структуры электронных документов и сведений

11.  Импортталатын атаулар кеңістіктері 3-кестеде берілген.
3-кесте
Импортталатын аттар кеңістіктері
р/с №
Атаулар кеңістігінің сәйкестендірушісі
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:v0.3.3
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:v0.3.3
csdo
12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде берілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіруші
Деректер үлгісі
Көп.
1.  Электрондық құжаттың (мәліметтер) тақырыбы
(ccdo:‌EDoc‌Header)
электрондық құжаттың (мәліметтер) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo:‌EDoc‌Header‌Type (M.CDT.90001)
салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады.
1
1.1. Жалпы процесс хабарламасының коды
(csdo:‌Inf‌Envelope‌Code)
жалпы процесс хабарламасының кодпен белгіленуі
M.SDE.90010
csdo:‌Inf‌Envelope‌Code‌Type (M.SDT.90004)
ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні .
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2.  Электрондық құжаттың (мәліметтер) коды
(csdo:‌EDoc‌Code)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодпен белгіленуі
M.SDE.90001
csdo:‌EDoc‌Code‌Type (M.SDT.90001)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодпен белгіленуі
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3.  Электрондық құжат (мәліметтер) сәйкестендіруші
(csdo:‌EDoc‌Id)
электрондық құжатты (мәліметтер) бірдей сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 стандартына сәйкес сәйкестендірушінің мәні
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4.  Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтер) сәйкестендірушісі
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
электрондық құжатқа (мәліметтерге) жауап ретінде құрылған электрондық құжаттың (мәліметтер) сәйкестендірушісі
M.SDE.90008
csdo:‌Universally‌Unique‌Id‌Type (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 стандартына сәйкес сәйкестендірушінің мәні
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5.  Электрондық құжаттың (мәліметтер) күні мен уақыты
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
электрондық құжаттың (мәліметтер) жасалған күні мен уақыты
M.SDE.90002
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
негізгі тілдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)

11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:v0.3.3
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:v0.3.3
csdo
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений)
"Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии со стандартом
ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии со стандартом
ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:)
кодовое обозначение естественного языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии со стандартом

ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдің екі әріптік коды
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Күні мен уақыты
(csdo:‌Event‌Date‌Time)
электрондық құжатты (мәліметтер) өңдеу аяқталған күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
3. Өңдеу нәтижесінің коды
(csdo:‌Processing‌Result‌Code)
электрондық құжатты (мәліметтер) өңдеу нәтижесінің кодпен белгіленуі
M.SDE.90013
csdo:‌Processing‌Result‌Code‌Type (M.SDT.90005)
Ондық сан.
Мүмкін болатын мән:
1 – мәліметтер жоқ;
2 – мәліметтер алынды;
3 – мәліметтер қосылды;
4 – мәліметтер өзгертілді;
5 – мәліметтер жойылды.
1

ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:)
дата и время окончания обработки электронного документа (сведений)
M.SDE.00132
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3. Код результата обработки
(csdo:)
кодовое обозначение результата обработки электронного документа (сведений)
M.SDE.90013
csdo:(M.SDT.90005)
Десятичная цифра.
Возможные значения:
1 – сведения отсутствуют;
2 – сведения получены;
3 – сведения добавлены;
4 – сведения изменены;
5 – сведения удалены
1

ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Жаңарту күні мен уақыты
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
жалпы ресурсты (тізілім, тізбе, дерекқор) жаңарту күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
3. Елдің коды
(csdo:‌Country‌Code)
жалпы ресурсқа (тізілім, тізбе, дерекқор) мәлімет ұсынған елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)

ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время обновления
(csdo:UpdateDateTime)
дата и время обновления общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Код страны (csdo:)
кодовое обозначение страны, предоставившей сведения в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)

2.1. Тізілімге ақпарат берген елдің коды  (casdo:‌Register‌Country‌Code)
ақпарат берген елдің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00061
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
кеден одағының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі №378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні Шаблон: [A-Z]{2}
1
2.2. Заңды тұлғаның тізілімге қосылғанын растайтын құжат
(cacdo:‌Register‌Document‌Details)
заңды тұлғаның тізілімге қосылғанын растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00078
cacdo:‌Register‌Document‌Details‌Type (M.CA.CDT.00072)
салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.2.1. Заңды тұлғаны тіркеу нөмірі
(casdo:‌Registration‌Number‌Identifier)
тізілімге сәйкес заңды тұлғаның тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
casdo:‌Variable25‌Identifier‌Type (M.CA.SDT.00020)
жолдардың арасын ашатын символдарды (#xA) және табуляцияны (#x9) қамтымайтын символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындығы: 1.
Ең жоғ. ұзындығы: 25
1
2.2.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжатқа қол қою, оны бекіту немесе тіркеу күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001сәйкес күнді белгілеу
1
2.2.3.
Заңды тұлғаның тізілімге қосылғанын растайтын құжат үлгісі
(casdo:‌Register‌Document‌Code)
заңды тұлғаның тізілімге қосылғанын растайтын құжат үлгісі
M.CA.SDE.00152
casdo:‌Code1‌Code‌Type (M.CA.SDT.00019)
жолдардың арасын ашатын символдарды (#xA) және табуляцияны (#x9) қамтымайтын символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
2.2.4. Қайта тіркеу белгісі
(casdo:‌Reregistration‌Code)
қайта тіркеу белгісінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00001
casdo:‌Reregistration‌Code‌Type (M.CA.SDT.00125)
жолдардың арасын ашатын символдарды (#xA) және табуляцияны (#x9) қамтымайтын символдардың нормаға келтірілген жолы.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
0..1
2.3. Ұйымның деректемелері (cacdo:‌Register‌Organization‌Details)
тізілімге қосылған заңды тұлғаның деректемелері туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00080
cacdo:‌Register‌Organization‌Details‌Type (M.CA.CDT.00073)
салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.3.1. Ұйымның деректемелері
(ccdo:‌Organization‌Details)
заңды тұлғаның негізгі деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.00015
ccdo:‌Organization‌Details‌Type (M.CDT.00015)
салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Country‌Code)
заңды тұлға тіркелген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
кеден одағының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі №378 шешіміне сәйкес қолданылатын, әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.2.  Ұйымның атауы
(csdo:‌Organization‌Name)
заңды тұлғаның толық атауы
M.SDE.00022

2.1. Код страны, предоставившей информацию в реестр
(casdo:)
кодовое обозначение страны, предоставившей информацию
M.CA.SDE.00061
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
2.2. Документ, подтверждающий включение юридического лица в реестр
(cacdo:RegisterDocumentDetails)
сведения о документе, подтверждающем включение юридического лица в реестр
M.CA.CDE.00078
cacdo: (M.CA.CDT.00072)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.2.1. Регистрационный номер юридического лица
(casdo:RegistrationNumberIdentifier)
Регистрационный номер юридического лица согласно реестру
M.CA.SDE.00062
casdo: (M.CA.SDT.00020)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 25
1
2.2.2. Дата документа
(csdo:)
дата подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.2.3. Тип документа, подтверждающего включение юридического лица в реестр
(casdo:RegisterDocumentCode)
тип документа, подтверждающего включение юридического лица в реестр
M.CA.SDE.00152
casdo: (M.CA.SDT.00019)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 1
0..1
2.2.4. Признак перерегистрации
(casdo:)
кодированное обозначение признака перерегистрации
M.CA.SDE.00001
casdo: (M.CA.SDT.00125)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
0..1
2.3. Реквизиты организации (cacdo:Details)
сведения о реквизитах юридического лица, включенного в реестр
M.CA.CDE.00080
cacdo: (M.CA.CDT.00073)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.3.1. Реквизиты организации
(ccdo:ls)
совокупность основных реквизитов юридического лица
M.CDE.00015
ccdo:OrganizationDetailsType (M.CDT.00015)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны регистрации юридического лица
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно
Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.2. Наименование организации
(csdo:OrganizationName)
полное наименование юридического лица
M.SDE.00022

csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
жолдардың арасын ашатын символдарды (#xA) және табуляцияны (#x9) қамтымайтын символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындығы: 1.
Ең жоғ. ұзындығы: 300
0..1
*.3. Ұйымның қысқаша атауы
(csdo:‌Organization‌Brief‌Name)
заңды тұлғаның қысқартылған атауы
M.SDE.00089
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
жолдардың арасын ашатын символдарды (#xA) және табуляцияны (#x9) қамтымайтын символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындығы: 1.
Ең жоғ. ұзындығы: 120
0..1
*.4. Ұйымдық-құқықтық нысанының атауы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
заңды тұлға тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
csdo:‌Name300‌Type (M.SDT.00056)
жолдардың арасын ашатын символдарды (#xA) және табуляцияны (#x9) қамтымайтын символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындығы: 1.
Ең жоғ. ұзындығы: 300
0..1
*.5. Ұйымның сәйкестендірушісі
(csdo:‌Organization‌Id)
заңды тұлғаны тіркеген елдің заңды тұлғаларының тізіліміндегі ұйымның сәйкестендіруші
M.SDE.00024
csdo:‌Organization‌Id‌Type (M.SDT.00024)
заңды тұлға тіркелген елде қабылданған заңды тұлғаларды есепке алу қағидаларына сәйкес сәйкестендірушінің мәні.
Ең төм. ұзындығы: 1.
Ең жоғ. ұзындығы: 20
0..1
*.6. Ұйымның коды
(csdo:‌Organization‌Code)
статистикалық есепке алу мақсаттарына арналған заңды тұлғаның сыныптау коды
M.SDE.00032
csdo:‌Organization‌Code‌Type (M.SDT.00032)
заңды тұлға тіркелген елде қабылданған кәсіпорындар мен ұйымдардың кодтарын қалыптастыру қағидаларына сәйкес сәйкестендірушінің мәні.
Ұзындығы: 8 немесе 10 символ.
Шаблон: \d{8}|\d{10}
0..1
*.7. Тілдің коды
(csdo:‌Language‌Code)
заңды тұлға деректемелерін толтыру тілі
M.SDE.00051
csdo:‌Language‌Code‌Type (M.SDT.00051)
ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.3.2. Салық төлеуші
(ccdo:‌Taxpayer‌Details)
заңды немесе жеке тұлғаға салық қызметі берген деректемелер жиынтығы
M.CDE.00019
ccdo:‌Taxpayer‌Details‌Type (M.CDT.00019)
салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Салық төлеушінің сәйкестендірушісі
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілері тізіліміндегі заңды немесе жеке тұлғаның сәйкестендірушісі
M.SDE.00025
csdo:‌Taxpayer‌Id‌Type (M.SDT.00025)
салық төлеуші тіркелген елде қабылданған салық органдарындағы
заңды немесе жеке тұлғаларды тіркеу қағидаларына сәйкес сәйкестендірушінің мәні.
Шаблон: \d{8,13}
1
*.2. Есепке қою себебінің коды
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
ұйымды салықтық есепке қоюдың себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type (M.SDT.00030)
символдардың нормаға келтірілген жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1

csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.3. Краткое наименование организации
(csdo:OrganizationBriefName)
сокращенное наименование юридического лица
M.SDE.00089
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрировано юридическое лицо
M.SDE.00090
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.5. Идентификатор организации
(csdo:)
уникальный идентификатор организации в реестре юридических лиц страны регистрации юридического лица
M.SDE.00024
csdo:OrganizationIdType (M.SDT.00024)
Значение идентификатора в соответствии с правилами учета юридических лиц, принятыми
в стране регистрации юридического лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.6. Код организации
(csdo:)
классификационный код юридического лица, предназначенный для целей статистического учета
M.SDE.00032
csdo:OrganizationCodeType (M.SDT.00032)
Значение кода в соответствии с правилами формирования кодов предприятий и организаций, принятыми в стране регистрации юридического лица.
Длина: 8 или 10 символов.
Шаблон: \d{8}|\d{10}
0..1
*.7. Код языка
(csdo:)
язык заполнения реквизитов юридического лица
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии со стандартом
ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.3.2. Налогоплательщик
(ccdo:)
совокупность реквизитов, присвоенных налоговой службой юридическому или физическому лицу
M.CDE.00019
ccdo:TaxpayerDetailsType (M.CDT.00019)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:)
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами регистрации юридических и физических лиц в налоговых органах, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Шаблон: \d{8,13}
1
*.2. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
код, идентифицирующий причину постановки организации на налоговый учет
M.SDE.00030
csdo: (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1

2.3.3. Мекенжай
(ccdo:‌Address‌Details)
заңды тұлғаның тіркелген мекенжайы
M.CDE.00001
ccdo:‌Address‌Details‌Type (M.CDT.00001)
салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Елдің коды
(csdo:‌Country‌Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00001
csdo:‌Country‌Code‌Type (M.SDT.00001)
кеден одағының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі №378 шешіміне сәйкес қолданылатын, әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.2. Аумақтың коды
(csdo:‌Territory‌Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo:‌Territory‌Code‌Type (M.SDT.00031)
болатын елде қабылданған, аумақтардың кодтарын қалыптастыру қағидаларына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2,17}
0..1
*.3. Пошталық индекс
(csdo:‌Post‌Code)
хат-хабарларды сұрыптауды, оның ішінде автоматты түрде сұрыптауды жеңілдету мақсатында пошталық мекенжайға қосылатын әріптердің немесе цифрлардың дәйектілігі
M.SDE.00006
csdo:‌Post‌Code‌Type (M.SDT.00006)
символдардың нормаға келтірілген жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.4. Өңір
(csdo:‌Region‌Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
жолдардың арасын ашатын символдарды (#xA) және табуляцияны (#x9) қамтымайтын символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындығы: 1.
Ең жоғ. ұзындығы: 120
0..1
*.5. Аудан
(csdo:‌District‌Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
жолдардың арасын ашатын символдарды (#xA) және табуляцияны (#x9) қамтымайтын символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындығы: 1.
Ең жоғ. ұзындығы: 120
0..1
*.6. Қала
(csdo:‌City‌Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
жолдардың арасын ашатын символдарды (#xA) және табуляцияны (#x9) қамтымайтын символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындығы: 1.
Ең жоғ. ұзындығы: 120
0..1
*.7. Елді мекен
(csdo:‌Settlement‌Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
жолдардың арасын ашатын символдарды (#xA) және табуляцияны (#x9) қамтымайтын символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындығы: 1.
Ең жоғ. ұзындығы: 120
0..1
*.8. Көше
(csdo:‌Street‌Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:‌Name120‌Type (M.SDT.00055)
жолдардың арасын ашатын символдарды (#xA) және табуляцияны (#x9) қамтымайтын символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындығы: 1.
Ең жоғ. ұзындығы: 120
0..1
*.9. Үйдің нөмірі
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындығы: 1.
Ең жоғ. ұзындығы: 20
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:‌Id20‌Type (M.SDT.00092)
символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындығы: 1.
Ең жоғ. ұзындығы: 20
0..1
*.11. Еркін нысандағы мекенжай
(csdo:‌Address‌Text)
мәтін түрінде еркін нысанда ұсынылған мекенжай элементтерінің жинағы
M.SDE.00005

2.3.3. Адрес
(ccdo:)
адрес регистрации юридического лица
M.CDE.00001
ccdo:AddressDetailsType (M.CDT.00001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.2. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Значение кода в соответствии с правилами формирования кодов территорий, принятыми в стране нахождения.
Шаблон: \d{2,17}
0..1
*.3. Почтовый индекс
(csdo:)
последовательность букв или цифр, добавляемая к почтовому адресу с целью облегчения сортировки корреспонденции,
в том числе автоматической
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.4. Регион
(csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.5. Район
(csdo:)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.6. Город
(csdo:)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.8. Улица
(csdo:)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.11. Адрес в свободной форме
(csdo:AddressText)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
M.SDE.00005

csdo:‌Text1000‌Type (M.SDT.00071)
символдар жолы.
Ең төм. ұзындығы: 1.
Ең жоғ. ұзындығы: 1000
0..1
2.3.6. Ұйым филиалының белгісі
(casdo:‌Branch‌Flag‌Code)
ұйым филиалының белгісі:
0бас ұйым (негізгі бөлімше);
1ұйымның филиалы (құрылымдық бөлімше)
M.CA.SDE.00158
casdo:‌Code1‌Code‌Type (M.CA.SDT.00019)
жолдардың арасын ашатын символдарды (#xA) және табуляцияны (#x9) қамтымайтын символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ұзындығы: 1
0..1
2.4. Кедендік баждарды, салықтарды төлеудің қамтамасыз етілгенін растайтын құжат
(cacdo:‌Guarantee‌Doc‌Details)
кедендік баждарды, салықтарды төлеудің қамтамасыз етілгенін растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00082
cacdo:‌CADoc‌Base‌Type (M.CA.CDT.00005)
салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1..n
2.4.1. Құжаттың нөмірі
(csdo:‌Doc‌Id)
құжатты тіркеу кезінде оған берілетін цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгілеме,
M.SDE.00044
csdo:‌Id50‌Type (M.SDT.00093)
символдардың нормаға келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындығы: 1.
Ең жоғ. ұзындығы: 50
1
2.4.2. Құжаттың күні
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
құжатқа қол қою, оны бекіту немесе тіркеу күні
M.SDE.00045
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнін белгілеу
1
2.4.3. Құжаттың қолданылу мерзімінің өтетін күні
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталатын күні
M.SDE.00052
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнін белгілеу
0..1
2.4.4. Құжаттың сипаттамасы
(casdo:‌Doc‌Description‌Text)
құжаттың атауы (сипаттатамасы)
M.CA.SDE.00038
csdo:‌Text250‌Type (M.SDT.00072)
символдар жолы
Ең төм. ұзындығы: 1.
Ең жоғ. ұзындығы: 250
0..1
2.5. Кеден органының коды
(casdo:‌Customs‌Office‌Code)
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде қолданылатын кеден органдарының сыныптауыштарына сәйкес кеден органының коды
M.CA.SDE.00034
casdo:‌Customs‌Office‌Code‌Type (M.CA.SDT.00025)
жолдардың арасын ашатын символдарды (#xA) және табуляцияны (#x9) қамтымайтын символдардың нормаға келтірілген жолы.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
2.6. Өзге де мәліметтер
(csdo:‌Additional‌Info‌Text)
қосымша ақпарат
M.SDE.00046
csdo:‌Text4000‌Type (M.SDT.00088)
Символдар жолы.
Ең төм. ұзындығы: 1.
Ең жоғ. ұзындығы: 4000
0..1
2.7. Қызметті жүзеге асыруды бастау күні
(casdo:‌Start‌Activity‌Date)
қызметті жүзеге асыруды бастау күні (қызметтің 1-нші, оның ішінде уақытша тоқтатылғаннан (тоқтатыла тұрғаннан) кейінгі күні)
M.CA.SDE.00068
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнін белгілеу
1
2.8.  Қызметті жүзеге асыруды аяқтау күні
(casdo:‌End‌Activity‌Date)
қызметті жүзеге асыруды аяқтау күні (қызметтің соңғы, оның ішінде уақытша тоқтатылу себебі бойынша соңғы күні)
M.CA.SDE.00040
bdt:‌Date‌Type (M.BDT.00005)

csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
2.3.6. Признак филиала организации
(casdo:BranchFlagCode)
признак филиала организации:
0 - головная организация (основное подразделение);
1 - филиал организации (структурное подразделение)
M.CA.SDE.00158
casdo:Type (M.CA.SDT.00019)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 1
0..1
2.4. Документ, подтверждающий обеспечение уплаты таможенных пошлин, налогов
(cacdo:GuaranteeDocDetails)
сведения о документе, подтверждающем обеспечение уплаты таможенных пошлин, налогов
M.CA.CDE.00082
cacdo:Type (M.CA.CDT.00005)
Определяется областями значений вложенных элементов
1..n
2.4.1. Номер документа
(csdo:)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присваиваемое документу при его регистрации
M.SDE.00044
csdo:Id50Type (M.SDT.00093)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
1
2.4.2. Дата документа
(csdo:)
дата подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.4.3. Дата истечения срока действия документа
(csdo:DocValidityDate)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.4.4. Описание документа
(casdo:)
наименование (описание) документа
M.CA.SDE.00038
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..1
2.5. Код таможенного органа
(casdo:)
код таможенного органа в соответствии с классификаторами таможенных органов, применяемыми в государствах – членах Евразийского экономического союза
M.CA.SDE.00034
casdo: (M.CA.SDT.00025)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
1
2.6. Иные сведения
(csdo:)
дополнительная информация
M.SDE.00046
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.7. Дата начала осуществления деятельности
(casdo:StartActivityDate)
дата начала осуществления деятельности (1-й день действия, в том числе после временного прекращения (приостановления))
M.CA.SDE.00068
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии с
ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.8. Дата окончания осуществления деятельности
(casdo:EndActivityDate)
дата окончания осуществления деятельности (последний день действия, в том числе по причине временного прекращения)
M.CA.SDE.00040
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии

МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнін белгілеу
0..1
2.9. Жалпы ресурс жазбасының жай-күйі
(ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details)
жалпы ресурс туралы технологиялық мәліметтердің жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo:‌Resource‌Item‌Status‌Details‌Type (M.CDT.00033)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.9.1. Қолданылу кезеңі
(ccdo:‌Validity‌Period‌Details)
жалпы ресурс жазбасының (тізілімнің, тізбенің, дерекқордың) қолданылу кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:‌Period‌Details‌Type (M.CDT.00026)
салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Бастапқы күні және уақыты
(csdo:‌Start‌Date‌Time)
қолданудың басталу күні және уақыты
M.SDE.00133
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнін белгілеу
0..1
*.2. Соңғы күні және уақыты
(csdo:‌End‌Date‌Time)
қолданудың аяқталу күні және уақыты
M.SDE.00134
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнін белгілеу
0..1
2.9.2. Жаңарту күні және уақыты
(csdo:‌Update‌Date‌Time)
жалпы ресурс жазбасын (тізілімді, тізбені, дерекқорды) жаңарту күні және уақыты
M.SDE.00079
bdt:‌Date‌Time‌Type (M.BDT.00006)
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күнін белгілеу
0..1
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының 2015 жылғы 8 шілдедегі
№ 75 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі
I. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақ құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу аясы
2. Осы Тәртіп "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" (P.CC.06) жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) жаңа қатысушының қосылуы кезінде ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Тәртіпте айқындалған рәсімдер жалпы процеске жаңа қатысушының жалпы процеске қосылуы кезінде бір мезетте не белгілі бір уақыт кезеңі ішінде орындалады.
III. Негізгі ұғымдар

с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.9. Состояние записи общего ресурса
(ccdo:ResourceItemStatusDetails)
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
M.CDE.00032
ccdo: (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.9.1. Период действия
(ccdo:)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время
(csdo:StartDateTime)
дата и время начала дейтсвия
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2. Конечная дата и время
(csdo:EndDateTime)
дата и время окончания действия
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.9.2. Дата и время обновления
(csdo:UpdateDateTime)
дата и время обновления записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии Евразийской
экономической комиссии
от 8 июля 2015 г. № 75
Порядок
присоединения к общему процессу "Формирование, ведение
и использование общего реестра таможенных перевозчиков"
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза:
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к информационному взаимодействию при присоединении нового участника к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных перевозчиков" (P.CC.06) (далее – общий процесс).
3. Процедуры, определенные в настоящем Порядке, выполняются одномоментно либо на протяжении определенного периода времени при присоединении нового участника к общему процессу.
III. Основные понятия

4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
" сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар – Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия әзірлейтін және бекітетін техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;
"жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көрсетілген технологиялық құжаттардың типтік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте пайдаланылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 8 шілдедегі № 75 шешімімен бекітілген "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарда қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
5. Өзара іс-қимылға қатысушылардың жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындауы кезіндегі олардың рөлдері 1-кестеде берілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
р/с №
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
жалпы процеске қосылады және кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру үшін ұлттық тізілімді жүргізуді және Еуразиялық экономикалық комиссияға ұсынуды жүзеге асырады
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы
(P.CC.06.ACT.001)
2
Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің иесі
кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану процесін қамтамасыз етуге жауап береді
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
V. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
1. Жалпы талаптар
6. Жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындағанға дейін жалпы процеске қосылатын қатысушы жалпы процесті іске асыру және ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін қажетті сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттарда айқындалған талаптарды, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет (бұдан әрі - мүше мемлекет) заңнамасының ұлттық сегмент шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін талаптарын орындауға тиіс.

4. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной системы внешней и взаимной торговли" – технические, технологические, методические и организационные документы, разрабатываемые и утверждаемые Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом Союзе от 29 мая 2014 года);
"технологические документы, регламентирующие информационное взаимодействие при реализации общего процесса" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, указанный в пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных перевозчиков", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 июля 2015 г. № 75 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
5. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур присоединения к общему процессу приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
присоединяется к общему процессу и осуществляет ведение и представление в Евразийскую экономическую комиссию национальных реестров для формирования общего реестра таможенных перевозчиков
уполномоченный орган государства – члена Евразийского экономического союза (P.CC.06.ACT.001)
2
Владелец общего реестра таможенных перевозчиков
отвечает за обеспечение процесса формирования, ведения и использования общего реестра таможенных перевозчиков
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
V. Описание процедуры присоединения
1. Общие требования
6. До выполнения процедуры присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены необходимые для реализации общего процесса и обеспечения информационного взаимодействия требования, определенные документами, применяемыми при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли, а также требования законодательства государства – члена Евразийского экономического союза (далее – государство-член), регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента.

7. Жалпы процеске қосылу рәсімерін орындау мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
а) мүше мемлекеттің жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты уәкілетті органын тағайындау;
б) Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштардың ақпаратын үйлестіру;
в) жалпы процеске қосылатын қатысушының ұлттық тізілім мәліметтерін дайындауы және Еуразиялық экономикалық комиссияға (бұдан әрі – Комиссия) беруі;
г) кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімі иесінің ұлттық тізілім мәліметтерін алуы және табысты өңдеу фактісін растауы.
8. Жалпы процеске қосылатын қатысушының Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алуы жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарға сәйкес жүзеге асырылады.
9. Жалпы процеске қосылатын қатысушы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне алғаш рет енгізу үшін ұлттық тізілімнің өзекті мәліметтерін қалыптастырады және оларды кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің иесіне береді.
10. Ұлттық тізілімнің мәліметтері XML-құжат түрінде ұберіледі. Ұлттық тізілімнің мәліметтерін қамтитын, берілетін XML-құжаттың құрылымы мен деректемелік құрамы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 8 шілдедегі № 75 шешімімен бекітілген "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) берілген "Кедендік тасымалдаушылар тізілімі" (R.CA.CC.06.001) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымына сәйкес келуге тиіс.
11. Ұлттық тізілімнің мәліметтерін қамтитын XML-құжаттың жекелеген деректемелерін толтыру кезінде "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізуге арналған мәліметтер" (P.CC.06.MSG.001) хабарында берілетін мәліметтерге қатысты, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 8 шілдедегі № 75 шешімімен бекітілген "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) белгіленген талаптар сақталып, мынадай ерекшеліктер ескеріледі:

7. Выполнение процедуры присоединения к общему процессу осуществляется в следующем порядке:
а) назначение уполномоченного органа государства-члена, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса;
б) синхронизация информации справочников и классификаторов, указанных в Правилах информационного взаимодействия;
в) подготовка и передача сведений национального реестра присоединяющимся участником общего процесса в Евразийскую экономическую комиссию (далее – Комиссия);
г) подтверждение владельцем общего реестра таможенных перевозчиков факта получения и успешной обработки сведений национального реестра.
8. Получение присоединяющимся участником общего процесса справочников и классификаторов, указанных в Правилах информационного взаимодействия, осуществляется в соответствии с технологическими документами, регламентирующими информационное взаимодействие при реализации общего процесса.
9. Присоединяющийся участник общего процесса формирует и передает владельцу общего реестра таможенных перевозчиков актуальные сведения национального реестра для первоначального включения в общий реестр таможенных перевозчиков.
10. Сведения национального реестра представляются в виде XML-документа. Структура и реквизитный состав передаваемого XML-документа, содержащего сведения национального реестра, должны соответствовать структуре электронного документа (сведений) "Реестр таможенных перевозчиков" (R.CA.CC.06.001), приведенной в Описании форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных перевозчиков", утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 июля 2015 г. № 75 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
11. При заполнении отдельных реквизитов XML-документа, содержащего сведения национального реестра, соблюдаются требования, установленные Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных перевозчиков", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 июля 2015 г. № 75 (далее – Регламент информационного взаимодействия), в отношении сведений, передаваемых в сообщении "Сведения для включения в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.MSG.001), с учетом следующих особенностей:

а) ұлттық тізілімнің мәліметтері қамтылатын XML-құжаттың жекелеген деректемелерін толтыруға 1 және 6-кодтары бар талаптар қолданылмайды;
б) "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды" (csdo:​EDoc​Code) деректемесі үшін "R.CA.CC.06.001" мәні белгіленеді;
в) "Жалпы процесті хабарлау коды" (csdo:​Inf​Envelope​Code) деректемесі үшін "P.CC.06.MSG.000" мәні белгіленеді;
г) егер "Соңғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деген деректеме толтырылса, оның мәні "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деген деректеменің мәнінен көп не оған тең болуға тиіс.
12. Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің иесі ұлттық тізілім мәліметтерін алғанын және олардың табысты өңделгенін растайды. Қателер болмаған жағдайда тізілімінің иесі көрсетілген мәліметтерді кедендік тасымалдаушылардың жалпы кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізеді.
13 Қателдердің сипаттамасын қамтитын өңдеу хаттамасы алынған кезде жалпы процеске қосылатын қатысушы қателерді жойып, ұлттық тізілімнің мәліметтерін қамтитын ХМL-құжатты кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің иесіне беру процесін қайталайды
14. Өңдеу хаттамасын кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің иесі орыс тілінде дайындайды және жалпы процеске қосылатын қатысушыға электрондық пошта бойынша мекенжайына жібереді, ол туралы ақпаратты жалпы процеске қосылатын қатысушы қосылу рәсімдері орындалғанға дейін ұсынады.
15. Осы Тәртіптің 6 – 14-тармақтарына сәйкес талаптар сақталған және іс-қимылдар табысты орындалған жағдайда жалпы процеске қосылатын қатысушы мен Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінің иесі арасында мәліметтерді кейінгі алмасу жалпы процесті іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарға сәйкес жүзеге асырылады.
16. Жалпы процеске қосылатын қатысушы осы Тәртіптің 6-тармағында белгіленген талаптарды орындағанға дейін және Осы Тәртіптің 7 – 14-тармақтарында көзделген іс-қимылдар табысты орындалған жағдайда одан арғы ақпараттық өзара іс-қимыл (бұдан әрі – уақытша схема бойынша өзара іс-қимыл) осы Тәртіптің V бөлімінің 2-кіші бөлімінде көрсетілген талаптарға сәйкес қамтамасыз етіледі.
17. Уақытша схема бойынша өзара іс-қимылды жалпы процеске қосылатын қатысушы 1 жылдан асырмай жүзеге асырады. Көрсетілген мерзім ішінде жалпы процеске қосылатын қатысушы осы Тәртіптің 6-тармағында белгіленген талаптарды орындайды. Жалпы процеске қосылатын қатысушының осы Тәртіптің 6-тармағында белгіленген талаптарды орындауы мақсатында уақытша схема бойынша өзара іс-қимылдың мерзімін ұзарту туралы шешімді жалпы процеске қосылатын қатысушының өтініші негізінде Комиссия Алқасы қабылдайды.

а) к заполнению отдельных реквизитов XML-документа, содержащего сведения национального реестра, не применяются требования, имеющие коды 1 и 6;
б) для реквизита "Код электронного документа (сведений)" (csdo:EDocCode) устанавливается значение "R.CA.CC.06.001";
в) для реквизита "Код сообщения общего процесса" (csdo:InfEnvelopeCode) устанавливается значение "P.CC.06.MSG.000";
г) в случае если заполняется реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime), его значение должно быть больше или равно значению реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime).
12. Владелец общего реестра таможенных перевозчиков подтверждает получение и успешную обработку сведений национального реестра. В случае отсутствия ошибок владелец общего реестра таможенных перевозчиков вносит указанные сведения в общий реестр таможенных перевозчиков.
13. При получении протокола обработки, содержащего описание ошибок, присоединяющийся участник общего процесса устраняет ошибки и повторяет процесс передачи XML-документа, содержащего сведения национального реестра, владельцу общего реестра таможенных перевозчиков.
14. Протокол обработки формируется владельцем общего реестра таможенных перевозчиков на русском языке и передается присоединяющемуся участнику общего процесса по электронной почте на адрес, информация о котором представляется присоединяющимся участником общего процесса до выполнения процедуры присоединения.
15. При условии соблюдения требований и успешном выполнении действий в соответствии с пунктами 6 – 14 настоящего Порядка последующий обмен сведениями между присоединяющимся участником общего процесса и владельцем общего реестра таможенных перевозчиков осуществляется в соответствии с технологическими документами, регламентирующими информационное взаимодействие при реализации общего процесса.
16. До выполнения присоединяющимся участником общего процесса требований, установленных пунктом 6 настоящего Порядка, и при условии успешного выполнения действий, предусмотренных пунктами 7 – 14 настоящего Порядка, дальнейшее информационное взаимодействие обеспечивается в соответствии с требованиями, указанными в подразделе 2 раздела V настоящего Порядка (далее – взаимодействие по временной схеме).
17. Взаимодействие по временной схеме осуществляется присоединяющимся участником общего процесса не более 1 года. В течение указанного срока присоединяющимся участником общего процесса выполняются требования, установленные пунктом 6 настоящего Порядка. Решение о продлении срока взаимодействия по временной схеме в целях выполнения присоединяющимся участником общего процесса требований, установленных пунктом 6 настоящего Порядка, принимается Коллегией Комиссии на основании обращения присоединяющегося участника общего процесса.

2. Уақытша схема бойынша өзара іс-қимыл
18.  Ұлттық тізілімге өзгерістер енгізілген кезде (заңды тұлғаларды қосу/шығару) кедендік тасымалдаушы ретінде заңды тұлғаның қызметін тоқтата тұру (қайта бастау), сондай-ақ заңды тұлғалар туралы мәліметтер өзгерген кезде) жалпы процеске қосылатын қатысушы Комиссияға өзгертілген мәліметтерді ХМL-құжат түрінде (бұдан әрі – мәліметтердің өзгергені туралы электрондық хабарлама) береді, оның құрылымы осы Тәртіптің V бөлімінің 1-кіші бөлімінде көрсетілген талаптарға сәйкес келуге тиіс.
19. Мәліметтердің өзгергені туралы электрондық хабарламаның жекелеген деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне енгізуге арналған мәліметтер" (P.CC.06.MSG.001), "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізіліміне өзгерістер енгізуге арналған мәліметтер" (P.CC.06.MSG.003) және "Кедендік тасымалдаушылардың жалпы тізілімінен алып тастауға арналған мәліметтер" (P.CC.06.MSG.004) хабарламалары арқылы берілетін мәліметтерге қатысты Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде белгіленген талаптарға сәйкес келуге тиіс, сондай-ақ мынадай ерекшеліктер ескеріледі:
а) "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды" (csdo:​EDoc​Code) деректемесі үшін "R.CA.CC.06.001" мәні белгіленеді;
б)  "Жалпы процесс хабарының коды" (csdo:​Inf​Envelope​Code) деректемесі үшін енгізілетін өзгерістердің түріне (мәліметтерді қосу, алып тастау, өзгерту) сәйкес тиісті хабар кодының мәні белгіленеді.
20. Комиссияда мәліметтердің өзгергені туралы электрондық хабарламаны өңдеу осы Тәртіптің V бөлімінің 1-кіші бөлімінің 12 – 14-тармақтарына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Беру параметрлеріне қойылатын талаптар
21. Ұлттық тізілімнің мәліметтерін қамтитын XML-құжатты және мәліметтердің өзгергені туралы электрондық хабарламаны беру CIS@eecommission.org мекенжайына электрондық пошта арқылы жүзеге асырылады.
22. Ұлттық тізілімнің мәліметтерін қамтитын XML-құжатты, мәліметтердің өзгергені туралы электрондық хабарламаны және оларды өңдеу хаттамаларын қалыптастыру кезінде UTF-8 кодтау пайдаланылады.
23. Ұлттық тізілімнің мәліметтерін қамтитын XML-құжат атауы құрылымында RCC06_XXYYYYMMDDhhmm.xml деген түрі болуға тиіс, онда:
а) R – бастапқы жүктеу үшін тізілім мәліметтерінің ұсынылғанын білдіретін тіркелген мән;
б) CC06 – жалпы процесс кодын білдіретін белгіленген мән;
в) XX – Кеден одағының "Кеден декларацияларын толтыру үшін пайдаланылатын сыныптауыштар туралы" 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдері сыныптауышына сәйкес мүше мемлекеттің әріппен жазылған коды, оның уәкілетті органы мәліметтерді ұсынады;
г) YYYYMMDD – файлды қалыптастыру күні (жылы, айы, күні);
д) hhmm – файлды қалыптастыру уақыты (сағаттары, минуттары).

2. Взаимодействие по временной схеме
18. При внесении изменений в национальный реестр (включение (исключение) юридических лиц, приостановление (возобновление) деятельности юридического лица в качестве таможенного перевозчика, а также при изменении сведений о юридических лицах) присоединяющийся участник общего процесса передает измененные сведения в Комиссию в виде XML-документа (далее – электронное извещение об изменении сведений), структура которого должна соответствовать требованиям, указанным в подразделе 1 раздела V настоящего Порядка.
19. Требования к заполнению отдельных реквизитов электронного извещения об изменении сведений должны соответствовать требованиям, установленным Регламентом информационного взаимодействия в отношении сведений, передаваемых в сообщениях "Сведения для включения в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.MSG.001), "Сведения для внесения изменений в общий реестр таможенных перевозчиков" (P.CC.06.MSG.003) и "Сведения для исключения из общего реестра перевозчиков" (P.CC.06.MSG.004), с учетом следующих особенностей:
а) для реквизита "Код электронного документа (сведений)"
(csdo:EDocCode) устанавливается значение "R.CA.CC.06.001";
б) для реквизита "Код сообщения общего процесса"
(csdo:InfEnvelopeCode) в соответствии с видом вносимых изменений (включение, исключение, изменение сведений) устанавливается значение кода соответствующего сообщения.
20. Обработка электронного извещения об изменении сведений в Комиссии осуществляется в соответствии с пунктами 12 – 14 подраздела 1 раздела V настоящего Порядка.
3. Требования к параметрам передачи
21. Передача XML-документа, содержащего сведения национального реестра, и электронного извещения об изменении сведений осуществляется по электронной почте на адрес CIS@eecommission.org.
22. При формировании XML-документа, содержащего сведения национального реестра, электронного извещения об изменении сведений и протоколов их обработки используется кодировка UTF-8.
23. Структура наименования XML-документа, содержащего сведения национального реестра, должна иметь вид RCC06_XXYYYYMMDDhhmm.xml, где:
а) R – фиксированное значение, обозначающее представление сведений реестра для первоначальной загрузки;
б) CC06 – фиксированное значение, обозначающее код общего процесса;
в) XX – буквенный код государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных документов", уполномоченный орган которого представляет сведения;
г) YYYYMMDD – дата формирования файла (год, месяц, день);
д) hhmm – время формирования файла (часы, минуты).
Сноска. Пункт 23 с изменением, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16.01.2018 № 5 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).