"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 105 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімін басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары;
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті;
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы;
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне қосылу тәртібі бекітілсін.
2. Еуразиялық экономикалық комиссияның Ақпараттық технологиялар департаменті Еуразиялық экономикалық комиссияның Кедендік инфрақұрылым департаментімен бірлесіп, осы Шешіммен бекітілген Сипаттамада көзделген электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының техникалық схемаларын әзірлеп, бекітеді және оларды сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімінде орналастыруды қамтамасыз етеді деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 180 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
В. Христенко
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының 2015 жылғы
1 қыркүйектегі № 105 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
ҚАҒИДАЛАРЫ
І. Жалпы ережелер

О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных представителей"
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 сентября 2015 года № 105.
Примечание ИЗПИ!
Решение утрачивает силу решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18.02.2025 № 16 (вступает в силу с 01.08.2025).
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
Правила информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных представителей";
Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных представителей";
Описание форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных представителей";
Порядок присоединения к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных представителей".
2. Установить, что Департамент информационных технологий Евразийской экономической комиссии совместно с Департаментом таможенной инфраструктуры Евразийской экономической комиссии разрабатывает и утверждает технические схемы структур электронных документов и сведений, предусмотренных Описанием, утвержденным настоящим Решением, и обеспечивает их размещение в реестре структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной информационной системе внешней и взаимной торговли.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
В. Христенко
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии Евразийской
экономической комиссии
от 01 сентября 2015 г. № 105
ПРАВИЛА
информационного взаимодействия при реализации средствами
интегрированной информационной системы внешней и взаимной
торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование
общего реестра таможенных представителей"
I. Общие положения

1. Осы Қағидалар Еуразиялық экономикалық одақ құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленген:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
ІІ. Қолданылу саласы
2. Осы Қағидалар "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде орындалатын рәсімдердің сипатталуын қоса алғанда, осы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл тәртібі мен шарттарын айқындау мақсатында әзірленген.
3. Осы Қағидаларды жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операциялардың орындалу тәртібін бақылау, сондай-ақ жалпы процестің іске асырылуын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің құрауыштарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде жалпы процеске қатысушылар қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар қолданылады:
"авторландыру" – жалпы процеске белгілі бір қатысушыға белгілі бір іс-қимылдарды орындауға құқық беру;
"жалпы процесс рәсімдерінің тобы" – жалпы процестің ерекшелігіне қарай қандай да бір белгісі бойынша біріктірілген жалпы процестің рәсімдері;
"жалпы процестің ақпараттық объектісі" – туындауы, өзгеруі немесе тоқтауы (аяқталуы) туралы мәліметтері жалпы процесс рәсімдерінің орындалуы барысында жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде берілетін мән-жайлар, іс-қимылдар немесе оқиғалар;
"орындаушы" – операцияны орындауға жауапты жалпы процеске қатысушы;
"тарихи деректер" –қалыптасқан кезінен бастап және өзгерістер енгізу көзделмейтін кеден өкілдерінің жалпы тізілімінде сақталатын ақпарат;
"ұлттық тізілім" – қалыптастыруды және жүргізуді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің кеден органы жүзеге асыратын кеден өкілдерінің тізілімі;
"жалпы процестің операциясы" – жалпы процеске белгілі қатысушының функциялары, міндеттері аясына кіретін кезекті, қайталанатын іс-қимыл;
"жалпы процестің рәсімі" – жалпы процеске қатысушылар орындайтын және жалпы процесс шеңберінде нақты міндетті шешуге бағытталған жалпы процестің өзара байланысты операцияларының жиынтығы;
"жалпы процеске қатысушы" – Еуразиялық экономикалық комиссия, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы, сондай-ақ жалпы процестің нәтижелеріне мүдделі және жалпы процеске қатысуы халықаралық шарттармен және Еуразиялық экономикалық одақ құқығын құрайтын актілермен регламенттелген заңды немесе жеке тұлға.
IV. Жалпы процесс туралы негізгі мәліметтер

1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза:
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящие Правила разработаны в целях определения порядка и условий информационного взаимодействия между участниками общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных представителей" (далее – общий процесс), включая описание процедур, выполняемых в рамках этого общего процесса.
3. Настоящие Правила применяются участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию общего процесса.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"авторизация" – предоставление определенному участнику общего процесса прав на выполнение определенных действий;
"группа процедур общего процесса" – процедуры общего процесса, объединенные по какому-либо признаку в зависимости от специфики общего процесса;
"информационный объект общего процесса" – обстоятельства, действия или события, сведения о возникновении, изменении или прекращении (завершении) которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса в ходе выполнения процедур общего процесса;
"исполнитель" – участник общего процесса, отвечающий за выполнение операции;
"исторические данные" – информация, которая хранится в общем реестре таможенных представителей с момента его формирования и внесение изменений в которую не предусматривается;
"национальный реестр" – реестр таможенных представителей, формирование и ведение которого осуществляются таможенным органом государства – члена Евразийского экономического союза;
"операция общего процесса" – очередное, повторяющееся действие, входящее в круг функций, задач определенного участника общего процесса;
"процедура общего процесса" – совокупность связанных между собой операций общего процесса, выполняемых участниками общего процесса и направленных на решение конкретной задачи в рамках общего процесса;
"участник общего процесса" – Евразийская экономическая комиссия, уполномоченный орган государства – члена Евразийского экономического союза, а также юридическое или физическое лицо, которое заинтересовано в результатах общего процесса и участие которого в общем процессе регламентировано международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза.
IV. Основные сведения об общем процессе

5. Жалпы процестің толық атауы: "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану".
6. Жалпы процестің кодтық белгіленімі: P.CC.05, 1.1.1-версия.
1. Жалпы процестің мақсаты мен міндеттері
7. Жалпы процестің мақсаты жалпы процеске қатысушылардың кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және одан мәліметтер беру тетігін жетілдіру болып табылады.
8. Жалпы процестің мақсатына қол жеткізу үшін мынадай міндеттерді шешу қажет:
а) Еуразиялық экономикалық комиссияның (бұдан әрі - Комиссия) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан (бұдан әрі – тиісінше Одақ, мүше мемлекеттер) заңды тұлғаларды ұлттық тізілімге енгізу, оларды бұл тізілімнен шығару, кеден өкілі ретінде қызметті тоқтата тұру (қайта бастау) туралы, сондай-ақ ұлттық тізілімдегі заңды тұлғалар туралы мәліметтерді өзгерту туралы ақпарат алуын қамтамасыз ету;
б) Комиссияға келіп түскен ақпарат негізінде кеден өкілдерінің жалпы тізілімін автоматты түрде қалыптастыруды және оны Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз ету;
в) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінде пайдалану мақсатында кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді автоматты түрде беру тетігін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы іске асыру;
г) кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистерді пайдалана отырып, сыртқы ақпараттық жүйелердің сұрау салуы бойынша беруді қамтамасыз ету.
2. Жалпы процеске қатысушылар
9. Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Жалпы процеске қатысушылардың тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
Комиссияның кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыруды, жүргізуді және пайдалануды қамтамасыз етуге жауап беретін құрылымдық бөлімшесі
P.CC.05.ACT.001
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
мүше мемлекеттің ұлттық тізілімді жүргізуге және оны кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қамтамасыз ету үшін Комиссияға ұсынуға, сондай-ақ кедендік операцияларды жасаған және кедендік бақылауды жүзеге асыру кезінде кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді пайдалануға уәкілетті атқарушы билік органы

5. Полное наименование общего процесса: "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных представителей".
6. Кодовое обозначение общего процесса: P.CC.05, версия 1.1.2.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26.03.2019 № 44 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
1. Цель и задачи общего процесса
7. Целью общего процесса является совершенствование механизмов формирования и представления участникам общего процесса сведений из общего реестра таможенных представителей.
8. Для достижения цели общего процесса необходимо решить следующие задачи:
а) обеспечить получение Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия) от уполномоченных органов государств – членов Евразийского экономического союза (далее соответственно – государства-члены, Союз) информации о включении юридических лиц в национальный реестр, исключении их из этого реестра, приостановлении (возобновлении) деятельности в качестве таможенного представителя, а также об изменении сведений о юридических лицах в национальном реестре;
б) обеспечить автоматизированное формирование общего реестра таможенных представителей на основе поступившей в Комиссию информации и его опубликование на информационном портале Союза;
в) реализовать механизм автоматизированного представления сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр таможенных представителей, через интегрированную информационную систему внешней и взаимной торговли в целях использования в информационных системах уполномоченных органов государств-членов;
г) обеспечить представление сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр таможенных представителей, по запросу внешних информационных систем с использованием сервисов, размещенных на информационном портале Союза.
2. Участники общего процесса
9. Перечень участников общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень участников общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.ACT.001
Комиссия
структурное подразделение Комиссии, отвечающее за обеспечение формирования, ведения и использования общего реестра таможенных представителей
P.CC.05.ACT.001
уполномоченный орган государства-члена
орган исполнительной власти государства-члена, уполномоченный на ведение национального реестра и представление его в Комиссию для формирования общего реестра таможенных представителей, а также на использование сведений из общего реестра таможенных представителей при совершении таможенных операций и осуществлении таможенного контроля

P.CC.05.ACT.002
мүдделі тұлға
сыртқы экономикалық қызметке қатысушы, өз қызметінде кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді пайдаланатын заңды немесе жеке тұлға
3. Жалпы процестің құрылымы
10. Жалпы процесс өзінің мақсаты бойынша топтастырылған мынадай рәсімдердің жиынтығын білдіреді:
а) кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері;
б) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді беру рәсімдері;
в) мүдделі тұлғаларға кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді беру рәсімдері.
11. Жалпы процестің рәсімдерін орындау кезінде мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан алынған ұлттық тізілімдер мәліметтері негізінде кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, сондай-ақ кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен мүдделі тұлғаларға беру жүзеге асырылады.
Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру кезінде кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру мен жүргізу рәсімдері тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
мәліметтерді кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізу;
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту;
мәліметтерді өкілдерінің жалпы тізілімінен алып тастау.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына ақпарат беру кезінде кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына беру рәсімдері тобына енгізілген жалпы процестің мынадай рәсімдері орындалады:
кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты алу;
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алу;
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алу.
Мүдделі тұлғаларға ақпарат беру кезінде кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүдделі тұлғаларға беру рәсімдері тобына енгізілген "Одақтың ақпараттық порталы арқылы кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" рәсімі орындалады.
12. Жалпы процесс құрылымының келтірілген сипаттамасы 1-суретте ұсынылған.
1-сурет. Жалпы процестің құрылымы
13. Операцияларды егжей-тегжейлі сипаттауды қоса алғанда, өзінің мақсаты бойынша топтастырылған жалпы процестің рәсімдерін орындау тәртібі осы Қағидалардың VIII бөлімінде келтірілген.

P.CC.05.ACT.002
заинтересованное лицо
участник внешнеэкономической деятельности, юридическое или физическое лицо, использующие в своей деятельности сведения из общего реестра таможенных представителей
3. Структура общего процесса
10. Общий процесс представляет собой совокупность процедур, сгруппированных по своему назначению:
а) процедуры формирования и ведения общего реестра таможенных представителей;
б) процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей;
в) процедуры представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей.
11. При выполнении процедур общего процесса осуществляются формирование общего реестра таможенных представителей на основании сведений из национальных реестров, полученных от уполномоченных органов государств-членов, а также представление сведений о юридических лицах, включенных в общий реестр таможенных представителей, уполномоченным органам государств-членов и заинтересованным лицам.
При формировании общего реестра таможенных представителей выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур формирования и ведения общего реестра таможенных представителей:
включение сведений в общий реестр таможенных представителей;
изменение сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей;
исключение сведений из общего реестра таможенных представителей.
При представлении информации уполномоченным органам государства-члена выполняются следующие процедуры общего процесса, включенные в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей:
получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей;
получение сведений из общего реестра таможенных представителей;
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей.
При представлении информации заинтересованным лицам выполняется процедура "Получение сведений из общего реестра таможенных представителей через информационный портал Союза", включенная в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей.
12. Приведенное описание структуры общего процесса представлено на рисунке 1.
Рис. 1. Структура общего процесса
13. Порядок выполнения процедур общего процесса, сгруппированных по своему назначению, включая детализированное описание операций, приведен в разделе VIII настоящих Правил.

14. Рәсімдердің әрбір тобы үшін жалпы процестің рәсімдері мен оларды орындау тәртібі арасындағы байланысты көрсететін жалпы схемасы келтіріледі. Рәсімдердің жалпы схемасы UML (модельдеудің біріздендірілген тілі - Unified Modeling Language) графикалық нотациясы пайдаланыла отырып құрылған және мәтіндік сипаттаумен жабдықталған.
4. Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және
жүргізу рәсімдерінің тобы
15. Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындау мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық тізілімдегі мәліметтерді өзгерту (қосу, алып тастау) туралы ақпаратты алған кезінен басталады.
Ұлттық тізілімді жүргізген кезде мүше мемлекеттің уәкілетті органында осы мемлекеттің заңнамасына сәйкес заңды тұлғаны ұлттық тізілімге енгізу туралы құжаттардың тіркеу нөмірлерінің бірегейлігі қамтамасыз етіледі.
Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдерін орындау кезінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық тізілімге өзгерістер енгізу кезінде осы өзгерістер туралы мәліметтерді қалыптастырады және Комиссияға береді. Көрсетілген мәліметтерді беру Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне (бұдан әрі - Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 105 шешімімен бекітілген "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде жүзеге асырылады. Берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 105 шешімімен бекітілген "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және ішкі сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.
Заңды тұлғаны ұлттық тізілімге енгізген кезде "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.CC.05.PRC.001) рәсімі орындалады.
Ұлттық тізілімге енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер берілген кезде (заңды тұлға кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген кезде мәлімделген ол туралы мәліметтер өзгерген жағдайда) "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" (P.CC.05.PRC.002) рәсімі орындалады.

14. Для каждой группы процедур приводится общая схема, демонстрирующая связи между процедурами общего процесса и порядок их выполнения. Общая схема процедур построена с использованием графической нотации UML (унифицированный язык моделирования – Unified Modeling Language) и снабжена текстовым описанием.
4. Группа процедур формирования и ведения общего реестра
таможенных представителей
15. Выполнение процедур формирования и ведения общего реестра таможенных представителей начинается с момента получения уполномоченным органом государства-члена информации об изменении (добавлении, исключении) сведений, содержащихся в национальном реестре.
При ведении национального реестра в уполномоченном органе государства-члена обеспечивается в соответствии с требованиями законодательства этого государства уникальность регистрационных номеров документов о включении юридического лица в национальный реестр.
При выполнении процедур формирования и ведения общего реестра таможенных представителей уполномоченный орган государства-члена в момент внесения изменений в национальный реестр формирует и представляет в Комиссию сведения об этих изменениях. Представление указанных сведений осуществляется в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных представителей", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 сентября 2015 г. № 105 (далее – Регламент информационного взаимодействия). Формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных представителей", утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 сентября 2015 г. № 105 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
При включении юридического лица в национальный реестр выполняется процедура "Включение сведений в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.001).
При передаче сведений об изменениях, внесенных в национальный реестр (в случае изменения сведений о юридическом лице, заявленных при включении его в общий реестр таможенных представителей), выполняется процедура "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.002).

Заңды тұлғаны ұлттық тізілімнен шығару туралы мәліметтер берілген кезде "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.05.PRC.003) рәсімі орындалады.
Егер ұлттық тізілімге өзгерістер енгізу процесінде заңды тұлғаның ұлттық тізілімге енгізілгенін растайтын құжаттың тіркеу нөмірі өзгерген жағдайда, онда мәліметтерді беру 2 рәсім: "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.05.PRC.003) және "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.CC.05.PRC.001) пайдаланыла отырып жүзеге асырылады.
16. Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 2-суретте ұсынылған.
2-сурет. Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу
рәсімдері тобын орындаудың жалпы схемасы
17. Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 2-кестеде келтірілген.
2-кесте
Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.05.PRC.001
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу
рәсімді орындау процесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер қалыптастыруды және оларды Комиссияға беруді жүзеге асырады
P.CC.05.PRC.002
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту
рәсімді орындау процесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер қалыптастыруды және оларды Комиссияға беруді жүзеге асырады
P.CC.05.PRC.003
Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау
рәсімді орындау процесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығару туралы мәліметтер қалыптастыруды және оларды Комиссияға беруді жүзеге асырады
5. Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүше мемлекеттің уәкілетті органдарына беру рәсімдерінің тобы
18. Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүше мемлекеттің уәкілетті органдарына беру рәсімдері мүше мемлекеттің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен тиісті сұрау салуды алу кезінде орындалады.
Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүше мемлекеттің уәкілетті органдарына беру рәсімдерін орындау шеңберінде мүше мемлекеттің уәкілетті органдарының ақпараттық жүйелерінен келіп түсетін сұрау салудың мынадай түрлері өңделеді:
кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу;
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу;
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу.

При передаче сведений об исключении юридического лица из национального реестра выполняется процедура "Исключение сведений из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.003).
В случае если в процессе внесения изменений в национальный реестр изменяется регистрационный номер документа, подтверждающего включение юридического лица в национальный реестр, то представление сведений осуществляется с использованием 2 процедур: "Исключение сведений из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.003) и "Включение сведений в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.001).
16. Приведенное описание группы процедур формирования и ведения общего реестра таможенных представителей представлено на рисунке 2.
Рис. 2. Общая схема выполнения группы процедур формирования и
ведения общего реестра таможенных представителей
17. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур формирования и ведения общего реестра таможенных представителей, приведен в таблице 2.
Таблица 2
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур
формирования и ведения общего реестра таможенных
представителей
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.05.PRC.001
включение сведений в общий реестр таможенных представителей
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом государства-члена осуществляются формирование и представление в Комиссию сведений для включения в общий реестр таможенных представителей
P.CC.05.PRC.002
изменение сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом государства-члена осуществляются формирование и представление в Комиссию сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей
P.CC.05.PRC.003
исключение сведений из общего реестра таможенных представителей
в процессе выполнения процедуры уполномоченным органом государства-члена осуществляются формирование и представление в Комиссию сведений об исключении юридического лица из общего реестра таможенных представителей
5. Группа процедур представления уполномоченным органам
государств-членов сведений, содержащихся в
общем реестре таможенных представителей
18. Процедуры представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей, выполняются при получении соответствующего запроса от информационных систем уполномоченных органов государств-членов.
В рамках выполнения процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей, обрабатываются следующие виды запросов, поступающих от информационных систем уполномоченных органов государств-членов:
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей;
запрос сведений из общего реестра таможенных представителей;
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей.

Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесіндегі сақтаулы кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген кеден өкілдері туралы мәліметтерді кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі және Комиссияда сақтаулы мәліметтермен үйлестіру қажеттілігін бағалау мақсатында мүше мемлекеттің уәкілетті органы орындайды. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат" (P.CC.05.PRC.004) рәсімі орындалады.
Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген барлық заңды тұлғалар туралы Комиссияда сақтаулы мәліметтерді мүше мемлекеттің уәкілетті органының алуы мақсатында орындалады. Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерге не толық көлемде (тарихи деректер ескеріле отырып), не белгілі бір күнгі жағдай бойынша сұрау салынады. Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге толық көлемде сұрау салу кеден өкілдері туралы мәліметтерді ақпараттық жүйеге бастапқы жүктеу кезінде, мысалы, жалпы процесті инициализациялау, оған жалпы процеске жаңа қатысушыны қосу, іркілістен кейін ақпаратты қалпына келтіру кезінде пайдаланылады. Сұрау салуды орындау кезінде "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.05.PRC.005) рәсімі орындалады.
Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу кезінде кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне қосылған немесе сұрау салуда көрсетілген кезден бастап осы сұрау салу орындалған кезге дейін өзгерістер енгізілген мәліметтер беріледі. Сұрау салуды жүзеге асыру кезінде "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.05.PRC.006) рәсімі орындалады.
19. Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына беру рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 3-суретте ұсынылған.
3-сурет. Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына беру рәсімдері тобын орындаудың жалпы схемасы
20. Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына беру рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына беру рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей выполняется уполномоченным органом государства-члена в целях оценки необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена сведений о таможенных представителях, включенных в общий реестр таможенных представителей, со сведениями, содержащимися в общем реестре таможенных представителей и хранящимися в Комиссии. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.004).
Запрос сведений из общего реестра таможенных представителей выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена хранящихся в Комиссии сведений обо всех юридических лицах, включенных в общий реестр таможенных представителей. Сведения, содержащиеся в общем реестре таможенных представителей, запрашиваются либо в полном объеме (с учетом исторических данных), либо по состоянию на определенную дату. Запрос сведений из общего реестра таможенных представителей в полном объеме используется при первоначальной загрузке сведений о таможенных представителях в информационную систему, например, при инициализации общего процесса, подключении к нему нового участника общего процесса, восстановлении информации после сбоя. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение сведений из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.005).
При запросе информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей, представляются сведения, которые были добавлены в общий реестр таможенных представителей или в которые были внесены изменения начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. При осуществлении запроса выполняется процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.006).
19. Приведенное описание группы процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей, представлено на рисунке 3.
Рис. 3. Общая схема выполнения группы процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей
20. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей, приведен в таблице 3.
Таблица 3
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур
представления уполномоченным органам государств-членов
сведений, содержащихся в общем реестре таможенных
представителей
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

P.CC.05.PRC.004
кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесіндегі сақтаулы кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген кеден өкілдері туралы мәліметтерді кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтермен үйлестіру қажеттілігін мүше мемлекеттің уәкілетті органының бағалауына арналған
P.CC.05.PRC.005
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу
рәсім кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді алуға арналған
P.CC.05.PRC.006
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу
рәсім мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесіндегі сақтаулы кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген кеден өкілдері туралы мәліметтерді кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтермен үйлестіруге арналған
6. Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүдделі тұлғаларға беру рәсімдерінің тобы
21. Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүдделі тұлғаларға беру рәсімдері Одақтың ақпараттық порталы арқылы орындалады.
Одақтың ақпараттық порталы арқылы мәліметтер берілген кезде осы порталдың веб-интерфейсі не осы порталда орналастырылған сервистер пайдаланылады. Веб-интерфейсті пайдаланған кезде пайдаланушы браузер терезесінде іздеу және (немесе) кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді жүктеу параметрлерін береді, браузер терезесінде ұсынылған кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен алынған ақпаратпен жұмысты жүзеге асырады.
Одақтың ақпараттық порталында орналастырылған сервистер пайдаланылған кезде өзара іс-қимыл мүдделі тұлғаның ақпараттық жүйесі Одақтың ақпараттық порталы арасында жүзеге асырылады.
22. Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүдделі тұлғаларға беру рәсімдері тобының келтірілген сипаттамасы 4-суретте ұсынылған.
4-сурет. Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүдделі тұлғаларға
беру рәсімдері тобын орындаудың жалпы схемасы
23. Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүдделі тұлғаларға беру рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді мүдделі тұлғаларға беру рәсімдері тобына кіретін жалпы процесс рәсімдерінің тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3

P.CC.05.PRC.004
получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей
процедура предназначена для оценки уполномоченным органом государства-члена необходимости синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена сведений о таможенных представителях, включенных в общий реестр таможенных представителей, со сведениями, содержащимися в общем реестре таможенных представителей
P.CC.05.PRC.005
получение сведений из общего реестра таможенных представителей
процедура предназначена для получения сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей
P.CC.05.PRC.006
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей
процедура предназначена для синхронизации хранящихся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена сведений о таможенных представителях, включенных в общий реестр таможенных представителей, со сведениями, содержащимися в общем реестре таможенных представителей
6. Группа процедур представления заинтересованным лицам
сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей
21. Процедуры представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей, выполняются посредством использования информационного портала Союза.
При представлении сведений через информационный портал Союза используются веб-интерфейс этого портала либо сервисы, размещенные на этом портале. При использовании веб-интерфейса пользователь в окне браузера задает параметры поиска и (или) выгрузки сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей, осуществляет работу с информацией из общего реестра таможенных представителей, представленной в окне браузера.
При использовании сервисов, размещенных на информационном портале Союза, взаимодействие осуществляется между информационной системой заинтересованного лица и информационным порталом Союза.
22. Приведенное описание группы процедур представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей, представлено на рисунке 4.
Рис. 4. Общая схема выполнения группы процедур представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей
23. Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур представления заинтересованным лицам сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей, приведен в таблице 4.
Таблица 4
Перечень процедур общего процесса, входящих в группу процедур
представления заинтересованным лицам сведений,
содержащихся в общем реестре таможенных представителей
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3

P.CC.05.PRC.007
Одақтың ақпараттық порталы арқылы кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу
рәсім осы порталдың веб-интерфейсін не осы порталда орналастырылған сервистерді пайдалана отырып, Одақтың ақпараттық порталы арқылы кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді алуға арналған
V. Жалпы процестің ақпараттық объектілері
24. Олар туралы немесе олардан алынатын мәліметтер жалпы процеске қатысушылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл процесінде берілетін ақпараттық объектілердің тізбесі 5-кестеде келтірілген.
5-кесте
Ақпараттық объектілердің тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.05.BEN.001
кеден өкілі туралы мәліметтер
мүше мемлекеттің уәкілетті органының Комиссияға берген ұлттық тізілім мәліметтері
P.CC.05.BEN.002
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жай-күйі (соңғы жаңартылған күні мен уақыты) туралы ақпарат
P.CC.05.BEN.003
кеден өкілдерінің жалпы тізілімі
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген заңды тұлғалар туралы мәліметтер
VI. Жалпы процеске қатысушылардың жауапкершілігі
25. Комиссияның лауазымды адамдары мен қызметкерлерін ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушыларды мәліметтер берудің уақытылығы мен толықтығын қамтамасыз етуге бағытталған талаптарды сақтамағаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тарту 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, Одақ шеңберіндегі өзге де халықаралық шарттарға және Одақ құқығын құрайтын актілерге сәйкес, ал мүше мемлекеттің уәкілетті органдардың лауазымды адамдары мен қызметкерлері үшін – мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
VII. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштары
26. Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі 6-кестеде келтірілген.
6-кесте
Жалпы процестің анықтамалықтары мен сыныптауыштарының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Типі
Сипаттамасы
1
2
3
4
P.CLS.001
әлем елдерінің сыныптауышы
халықаралық сыныптауыш
Елдер атауларының тізбесін және оларға сәйкес келетін кодтарды қамтиды (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі
№ 378 шешіміне сәйкес қолданылады)
P.CLS.024
Тілдер кодтарының сыныптауышы
халықаралық сыныптауыш
Тілдер атауларының тізбесін және ISO 639-1 стандартына сәйкес олардың кодын қамтиды
P.CLS.025
Мүше мемлекеттер кеден органдарының сыныптауышы
өңірлік сыныптауыш
Мүше мемлекеттер кеден органдары атауларының тізбесін және оларға сәйкес келетін кодтарды қамтиды
VIII. Жалпы процестің рәсімдері

P.CC.05.PRC.007
получение сведений из общего реестра таможенных представителей через информационный портал Союза
процедура предназначена для получения сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей, через информационный портал Союза с использованием
веб-интерфейса этого портала либо сервисов, размещенных на этом портале
V. Информационные объекты общего процесса
24. Перечень информационных объектов, сведения о которых или из которых передаются в процессе информационного взаимодействия между участниками общего процесса, приведен в таблице 5.
Таблица 5
Перечень информационных объектов
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.05.BEN.001
сведения о таможенном представителе
сведения из национального реестра, представленные уполномоченным органом государства-члена в Комиссию
P.CC.05.BEN.002
информация о состоянии общего реестра таможенных представителей
информация о состоянии (дате и времени последнего обновления) общего реестра таможенных представителей
P.CC.05.BEN.003
общий реестр таможенных представителей
сведения о юридических лицах, включенных в общий реестр таможенных представителей
VI. Ответственность участников общего процесса
25. Привлечение к дисциплинарной ответственности за несоблюдение требований, направленных на обеспечение своевременности и полноты передачи сведений, участвующих в информационном взаимодействии должностных лиц и сотрудников Комиссии осуществляется в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, иными международными договорами в рамках Союза и актами, составляющими право Союза, а должностных лиц и сотрудников уполномоченных органов государств-членов – в соответствии с законодательством государств-членов.
VII. Справочники и классификаторы общего процесса
26. Перечень справочников и классификаторов общего процесса приведен в таблице 6.
Таблица 6
Перечень справочников и классификаторов общего процесса
Кодовое обозначение
Наименование
Тип
Описание
1
2
3
4
P.CLS.001
классификатор стран мира
международный классификатор
содержит перечень наименований стран и соответствующие им коды (применяется в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378)
P.CLS.024
классификатор кодов языков
международный
классификатор
содержит перечень наименований языков и их коды в соответствии со стандартом
ISO 639-1
P.CLS.025
классификатор таможенных органов государств-членов
региональный классификатор
содержит перечень наименований таможенных органов государств-членов и соответствующие им коды
VIII. Процедуры общего процесса

1. Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу рәсімдері "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.CC.05.PRC.001) рәсімі
27. "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.CC.05.PRC.001) рәсімін орындау схемасы 5-суретте ұсынылған.
5-сурет. "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.CC.05.PRC.001) рәсімін орындау схемасы
28. Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.CC.05.PRC.001) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық тізілімге мәліметтерді енгізген кезде орындалады.
29. Бірінші "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер беру" (P.CC.05.OPR.001) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлға туралы мәліметтерді қалыптастырады және оларды Комиссияға береді.
30. Комиссияға кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлға туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлға туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.05.OPR.002) операциясы орындалады, оны орындау нәтижелері бойынша заңды тұлға туралы мәліметтер кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізіледі. Заңды тұлғаның кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілгені туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі.
31. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына заңды тұлғаның кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілгені туралы хабарлама келіп түскен кезде "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне мәліметтердің енгізілгені туралы хабарлама алу" (P.CC.05.OPR.003) операциясы орындалады, оның орындалуы барысында көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
32. "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлға туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.05.OPR.002) операциясы орындалған жағдайда "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жариялау" (P.CC.05.OPR.004) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша жаңартылған кеден өкілдерінің жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
33. Комиссияда ұлттық тізілімдегі мәліметтерді өңдеу, заңды тұлғаны кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізу және кеден өкілдерінің жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялау "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.CC.05.PRC.001) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.

1. Процедуры формирования и ведения общего реестра
таможенных представителей
Процедура "Включение сведений в общий реестр таможенных
представителей" (P.CC.05.PRC.001)
27. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.001) представлена на рисунке 5
Рис. 5. Схема выполнения процедуры "Включение сведений в общий
реестр таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.001)
28. Процедура "Включение сведений в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.001) выполняется при включении уполномоченным органом государства-члена сведений в национальный реестр.
29. Первой выполняется операция "Представление сведений для включения в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.001), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения о юридическом лице, включаемом в общий реестр таможенных представителей.
30. При поступлении в Комиссию сведений о юридическом лице, включаемом в общий реестр таможенных представителей, выполняется операция "Прием и обработка сведений о юридическом лице, включаемом в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.002), по результатам выполнения которой сведения о юридическом лице включаются в общий реестр таможенных представителей. Уведомление о включении юридического лица в общий реестр таможенных представителей передается в уполномоченный орган государства-члена.
31. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления о включении юридического лица в общий реестр таможенных представителей выполняется операция "Получение уведомления о включении сведений в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.003), в ходе выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
32. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений о юридическом лице, включаемом в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.002) выполняется операция "Опубликование общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.004), по результатам выполнения которой обновленный общий реестр таможенных представителей публикуется на информационном портале Союза.
33. Результатом выполнения процедуры "Включение сведений в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.001) является обработка в Комиссии сведений, содержащихся в национальном реестре, включение юридического лица в общий реестр таможенных представителей и опубликование общего реестра таможенных представителей на информационном портале Союза.

34. "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.CC.05.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 7-кестеде келтірілген.
7-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу"
(P.CC.05.PRC.001) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.05.OPR.001
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер беру
Осы Қағидалардың
8-кестесінде келтірілген
P.CC.05.OPR.002
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлға туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
Осы Қағидалардың
9-кестесінде келтірілген
P.CC.05.OPR.003
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне мәліметтердің енгізілгені туралы хабарлама алу
Осы Қағидалардың
10-кестесінде келтірілген
P.CC.05.OPR.004
кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жариялау
Осы Қағидалардың
11-кестесінде келтірілген
8-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер беру" (P.CC.05.OPR.001) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.OPR.001
2
Операцияның атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер беру
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
ұлттық тізілімге мәліметтер енгізу кезінде орындалады
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес орындаушы кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлға туралы Комиссияға беруге арналған мәліметтерді қамтитын хабарды қалыптастырады
7
Нәтижелері
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер Комиссияға берілген
9-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлға туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.05.OPR.002) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.OPR.002
2
Операцияның атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлға туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарты
Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді орындаушы алған кезде орындалады ("Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер беру" (P.CC.05.OPR.001) операциясы)
5
Шектеулер
Берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттің уәкілетті органдары ғана береді. Хабар мен электрондық құжат (мәлімет) Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтің) деректемелерін толтыру талаптарына сәйкес келуге тиіс.
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы заңды тұлға туралы мәліметтерді кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізуді жүзеге асырады, заңды тұлғаның кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілгені туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелері
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлға туралы мәліметтер өңделген, заңды тұлғаның кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілгені туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілген
10-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне мәліметтердің енгізілгені туралы хабарлама алу" (P.CC.05.OPR.003) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.OPR.003
2
Операцияның атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне мәліметтердің енгізілгені туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
орындаушы заңды тұлғаның кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілгені туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлға туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.05.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны алуды жүзеге асырады
7
Нәтижелері
мәліметтерді өңдеу нәтижелері туралы хабарлама өңделген
11-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жариялау" (P.CC.05.OPR.004) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.OPR.004
2
Операцияның атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарты
мәліметтерді кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізу кезінде орындалады ("Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлға туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.05.OPR.002) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден өкілдерінің жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелері
енгізілген мәліметтерді қамтитын кеден өкілдерінің жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланған
"Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" (P.CC.05.PRC.002) рәсімі

34. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Включение сведений в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.001), приведен в таблице 7.
Таблица 7
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Включение сведений в общий реестр таможенных
представителей" (P.CC.05.PRC.001)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.05.OPR.001
представление сведений для включения в общий реестр таможенных представителей
приведено в таблице 8 настоящих Правил
P.CC.05.OPR.002
прием и обработка сведений о юридическом лице, включаемом в общий реестр таможенных представителей
приведено в таблице 9 настоящих Правил
P.CC.05.OPR.003
получение уведомления о включении сведений в общий реестр таможенных представителей
приведено в таблице 10 настоящих Правил
P.CC.05.OPR.004
опубликование общего реестра таможенных представителей
приведено в таблице 11 настоящих Правил
Таблица 8
Описание операции "Представление сведений для включения в
общий реестр таможенных представителей"
(P.CC.05.OPR.001)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.OPR.001
2
Наименование операции
представление сведений для включения в общий реестр таможенных представителей
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений в национальный реестр
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее предназначенные для передачи в Комиссию сведения о юридическом лице, включаемом в общий реестр таможенных представителей, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для включения в общий реестр таможенных представителей переданы в Комиссию
Таблица 9
Описание операции "Прием и обработка сведений о юридическом
лице, включаемом в общий реестр таможенных представителей"
(P.CC.05.OPR.002)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.OPR.002
2
Наименование операции
прием и обработка сведений о юридическом лице, включаемом в общий реестр таможенных представителей
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для включения в общий реестр таможенных представителей (операция "Представление сведений для включения в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.001))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель осуществляет включение сведений о юридическом лице в общий реестр таможенных представителей, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление о включении юридического лица в общий реестр таможенных представителей
7
Результаты
сведения о юридическом лице, включаемом в общий реестр таможенных представителей, обработаны, уведомление о включении юридического лица в общий реестр таможенных представителей направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 10
Описание операции "Получение уведомления о включении сведений
в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.003)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.OPR.003
2
Наименование операции
получение уведомления о включении сведений в общий реестр таможенных представителей
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о включении юридического лица в общий реестр таможенных представителей (операция "Прием и обработка сведений о юридическом лице, включаемом в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.002))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление о результатах обработки сведений обработано
Таблица 11
Описание операции "Опубликование общего реестра таможенных
представителей" (P.CC.05.OPR.004)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.OPR.004
2
Наименование операции
опубликование общего реестра таможенных представителей
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при включении сведений в общий реестр таможенных представителей (операция "Прием и обработка сведений о юридическом лице, включаемом в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.002))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование общего реестра таможенных представителей на информационном портале Союза
7
Результаты
общий реестр таможенных представителей, содержащий включенные сведения, опубликован на информационном портале Союза
Процедура "Изменение сведений, содержащихся в общем
реестре таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.002)

35. "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" (P.CC.05.PRC.002) рәсімін орындау схемасы 6-суретте ұсынылған.
6-сурет. "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" (P.CC.05.PRC.002) рәсімін орындау схемасы
36. "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" (P.CC.05.PRC.002) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органы ұлттық тізілімге өзгерістер енгізген кезде орындалады.
37. Бірінші "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер беру" (P.CC.05.OPR.005) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қалыптастырады және оларды Комиссияға береді.
38. Комиссияға кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер келіп түскен кезде "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.05.OPR.006) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша кеден өкілдерінің жалпы тізілімінде тиісті мәліметтер жаңартылады. Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістердің енгізілгені туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі.
39. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістердің енгізілгені туралы хабарлама келіп түскен кезде "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістердің енгізілгені туралы хабарлама алу" (P.CC.05.OPR.007) операциясы орындалады, оның орындалу барысында көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
40. "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.05.OPR.006) операциясы орындалған жағдайда "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.CC.05.OPR.008) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
41. Комиссияда ұлттық тізілімнен мәліметтерді өңдеу, кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу және өзгертілген мәліметтерді Одақтың ақпараттық порталында жариялау "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" (P.CC.05.PRC.002) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
42. "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" (P.CC.05.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 12-кестеде келтірілген.
12-кесте

35. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.002) представлена на рисунке 6.
Рис. 6. Схема выполнения процедуры "Изменение сведений,
содержащихся в общем реестре таможенных представителей"
(P.CC.05.PRC.002)
36. Процедура "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.002) выполняется при внесении уполномоченным органом государства-члена изменений в национальный реестр.
37. Первой выполняется операция "Представление сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.005), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей.
38. При поступлении в Комиссию сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей выполняется операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.006), по результатам выполнения которой соответствующие сведения обновляются в общем реестре таможенных представителей. Уведомление о внесении изменений в общий реестр таможенных представителей передается в уполномоченный орган государства-члена.
39. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления о внесении изменений в общий реестр таможенных представителей выполняется операция "Получение уведомления о внесении изменений в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.007), в ходе выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
40. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.006) выполняется операция "Опубликование обновленных сведений общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.008), по результатам выполнения которой обновленные сведения общего реестра таможенных представителей публикуются на информационном портале Союза.
41. Результатом выполнения процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.002) является обработка в Комиссии сведений из национального реестра, внесение изменений в общий реестр таможенных представителей и опубликование измененных сведений на информационном портале Союза.
42. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.002), приведен в таблице 12.
Таблица 12
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Изменение сведений, содержащихся в общем реестре

"Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту" (P.CC.05.PRC.002) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.05.OPR.005
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер беру
осы Қағидалардың
13-кестесінде келтірілген
P.CC.05.OPR.006
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың
14-кестесінде келтірілген
P.CC.05.OPR.007
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістердің енгізілгені туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың
15-кестесінде келтірілген
P.CC.05.OPR.008
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау
осы Қағидалардың
16-кестесінде келтірілген
13-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер беру" (P.CC.05.OPR.005) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.OPR.005
2
Операцияның атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер беру
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
Ұлттық тізілімге өзгерістер енгізу кезінде орындалады
5
Шектеулер
Берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес орындаушы Комиссияға кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін беруге арналған мәліметтерді қамтитын хабарды қалыптастырады
7
Нәтижелері
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер Комиссияға берілген
14-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.05.OPR.006) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.OPR.006
2
Операцияның атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарты
орындаушы кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді алған кезде орындалады ("Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер беру" (P.CC.05.OPR.005) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттің уәкілетті органдары ғана береді. Хабар мен электрондық құжат (мәлімет) Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтің) деректемелерін толтыру талаптарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізеді, кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістердің енгізілгені туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелері
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер өңделген, кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізілгені туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілген
15-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістердің енгізілгені туралы хабарлама алу" (P.CC.05.OPR.007) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.OPR.007
2
Операцияның атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістердің енгізілгені туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
орындаушы кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістердің енгізілгені туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.05.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарламаны қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелері
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістердің енгізілгені туралы хабарлама өңделген
16-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау" (P.CC.05.OPR.008) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.OPR.008
2
Операцияның атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарты
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу кезінде орындалады ("Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.05.OPR.006) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтерін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелері
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жаңартылған мәліметтері Одақтың ақпараттық порталында жарияланған

таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.002)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.05.OPR.005
представление сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей
приведено в таблице 13 настоящих Правил
P.CC.05.OPR.006
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей
приведено в таблице 14 настоящих Правил
P.CC.05.OPR.007
получение уведомления о внесении изменений в общий реестр таможенных представителей
приведено в таблице 15 настоящих Правил
P.CC.05.OPR.008
опубликование обновленных сведений общего реестра таможенных представителей
приведено в таблице 16 настоящих Правил
Таблица 13
Описание операции "Представление сведений для внесения
изменений в общий реестр таможенных представителей"
(P.CC.05.OPR.005)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.OPR.005
2
Наименование операции
представление сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменений в национальный реестр
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее предназначенные для передачи в Комиссию сведения для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей переданы в Комиссию
Таблица 14
Описание операции "Прием и обработка сведений для внесения
изменений в общий реестр таможенных представителей"
(P.CC.05.OPR.006)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.OPR.006
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей (операция "Представление сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.005))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель вносит изменения в общий реестр таможенных представителей, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление о внесении изменений в общий реестр таможенных представителей
7
Результаты
сведения для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей обработаны, уведомление о внесении изменений в общий реестр таможенных представителей направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 15 Описание операции "Получение уведомления о внесении изменений
в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.007)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.OPR.007
2
Наименование операции
получение уведомления о внесении изменений в общий реестр таможенных представителей
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления о внесении изменений в общий реестр таможенных представителей (операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.006))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление о внесении изменений в общий реестр таможенных представителей обработано
Таблица 16
Описание операции "Опубликование обновленных сведений общего
реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.008)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.OPR.008
2
Наименование операции
опубликование обновленных сведений общего реестра таможенных представителей
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при внесении изменений в общий реестр таможенных представителей (операция "Прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.006))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование обновленных сведений общего реестра таможенных представителей на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленные сведения общего реестра таможенных представителей опубликованы на информационном портале Союза
Процедура "Исключение сведений из общего реестра

"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.05.PRC.003) рәсімі
43. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.05.PRC.003) рәсімінің орындалу схемасы 7-суретте ұсынылған.
7-сурет. Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып
тастау" (P.CC.05.PRC.003) рәсімінің орындалу схемасы
44. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.05.PRC.003) рәсімі мәліметтер ұлттық тізілімнен алып тасталған кезде орындалады.
45. Бірінші "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығару үшін мәліметтер беру" (P.CC.05.OPR.009) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығару үшін мәліметтер қалыптастырады және Комиссияға береді.
46. Комиссияға кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығару туралы мәліметтер келіп түскен кезде "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығару үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.05.OPR.010) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша тиісті заңды тұлға туралы ақпарат кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен алып тасталады. Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаның шығарылғаны туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі.
47. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаның шығарылғаны туралы хабарлама келіп түскен кезде "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтердің алып тасталғаны туралы хабарлама алу" (P.CC.05.OPR.011) операциясы орындалады, оның орындалу барысында көрсетілген хабарламаны қабылдау және өңдеу жүзеге асырылады.
48. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығару үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.05.OPR.010) операциясы орындалған жағдайда "Кеден өкілдерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау" (P.CC.05.OPR.012) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша жаңартылған жалпы тізілім Одақтың ақпараттық порталында жарияланады.
49. Комиссияда кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығару туралы мәліметтерді өңдеу, кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне тиісті ақпаратты енгізу және кеден өкілдерінің жаңартылған жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялау "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.05.PRC.003) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.

таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.003)
43. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.003) представлена на рисунке 7.
Рис. 7. Схема выполнения процедуры "Исключение сведений из
общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.003)
44. Процедура "Исключение сведений из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.003) выполняется при исключении сведений из национального реестра.
45. Первой выполняется операция "Представление сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.009), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируются и представляются в Комиссию сведения для исключения юридического лица из общего реестра таможенных представителей.
46. При поступлении в Комиссию сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных представителей выполняется операция "Прием и обработка сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.010), по результатам выполнения которой информация о соответствующем юридическом лице исключается из общего реестра таможенных представителей. Уведомление об исключении юридического лица из общего реестра таможенных представителей передается в уполномоченный орган государства-члена.
47. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена уведомления об исключении юридического лица из общего реестра таможенных представителей выполняется операция "Получение уведомления об исключении сведений из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.011), в ходе выполнения которой осуществляются прием и обработка указанного уведомления.
48. В случае выполнения операции "Прием и обработка сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.010) выполняется операция "Опубликование обновленного общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.012), по результатам выполнения которой обновленный общий реестр публикуется на информационном портале Союза.
49. Результатом выполнения процедуры "Исключение сведений из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.003) является обработка в Комиссии сведений об исключении юридического лица из общего реестра таможенных представителей, внесение в общий реестр таможенных представителей соответствующей информации и опубликование обновленного общего реестра таможенных представителей на информационном портале Союза.

50. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.05.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.05.PRC.003) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.05.OPR.009
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығару үшін мәліметтер беру
осы Қағидалардың
18-кестесінде келтірілген
P.CC.05.OPR.010
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығару үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың
19-кестесінде келтірілген
P.CC.05.OPR.011
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтердің алып тасталғаны туралы хабарлама алу
осы Қағидалардың
20-кестесінде келтірілген
P.CC.05.OPR.012
кеден өкілдерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау
осы Қағидалардың
21-кестесінде келтірілген
18-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығару үшін мәліметтер беру" (P.CC.05.OPR.009) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.OPR.009
2
Операцияның атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығару үшін мәліметтер беру
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
мәліметтер ұлттық тізілімнен алып тасталған кезде орындалады
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс.
6
Операцияның сипаттамасы
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес орындаушы Комиссияға кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығару үшін беруге арналғандар мәліметтерді қамтитын хабарды қалыптастырады
7
Нәтижелері
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығару үшін мәліметтер Комиссияға берілген
19-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығару үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.05.OPR.010) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.OPR.010
2
Операцияның атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығару үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарты
орындаушы кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығару үшін мәліметтер алған кезде орындалады ("Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығару үшін мәліметтер беру" (P.CC.05.OPR.009) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттің уәкілетті органдары ғана береді. Хабар мен электрондық құжат (мәлімет) Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде көзделген электрондық құжаттың (мәліметтің) деректемелерін толтыру талаптарына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығарады, кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаның шығарылғаны туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына жібереді
7
Нәтижелері
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығару үшін мәліметтер өңделген, кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаның шығарылғаны туралы хабарлама мүше мемлекеттің уәкілетті органына жіберілген
20-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтердің алып тасталғаны туралы хабарлама алу" (P.CC.05.OPR.011) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.OPR.011
2
Операцияның атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтердің алып тасталғаны туралы хабарлама алу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
орындаушы кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаның шығарылғаны туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығару үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.05.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс.
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарлама қабылдауды жүзеге асырады
7
Нәтижелері
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтердің алып тасталғаны туралы хабарлама өңделген
21-кесте
"Кеден өкілдерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау" (P.CC.05.OPR.012) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.OPR.012
2
Операцияның атауы
кеден өкілдерінің жаңартылған жалпы тізілімін жариялау
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарты
Кеден өкілдерінің жалпы тізілімі жаңартылған кезде орындалады ("Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығару үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.05.OPR.010) операциясы)
5
Шектеулер
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден өкілдерінің жаңартылған жалпы тізілімін Одақтың ақпараттық порталында жариялауды қамтамасыз етеді
7
Нәтижелері
кеден өкілдерінің жаңартылған жалпы тізілімі Одақтың ақпараттық порталында жарияланған

50. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Исключение сведений из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.003), приведен в таблице 17.
Таблица 17
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Исключение сведений из общего реестра таможенных
представителей" (P.CC.05.PRC.003)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.05.OPR.009
представление сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных представителей
приведено в таблице 18 настоящих Правил
P.CC.05.OPR.010
прием и обработка сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных представителей
приведено в таблице 19 настоящих Правил
P.CC.05.OPR.011
получение уведомления об исключении сведений из общего реестра таможенных представителей
приведено в таблице 20 настоящих Правил
P.CC.05.OPR.012
опубликование обновленного общего реестра таможенных представителей
приведено в таблице 21 настоящих Правил
Таблица 18 Описание операции "Представление сведений для исключения
юридического лица из общего реестра таможенных представителей"
(P.CC.05.OPR.009)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.OPR.009
2
Наименование операции
представление сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных представителей
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при исключении сведений из национального реестра
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует сообщение, содержащее предназначенные для передачи в Комиссию сведения для исключения юридического лица из общего реестра таможенных представителей, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
сведения для исключения юридического лица из общего реестра таможенных представителей переданы в Комиссию
Таблица 19 Описание операции "Прием и обработка сведений для исключения
юридического лица из общего реестра таможенных представителей"
(P.CC.05.OPR.010)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.OPR.010
2
Наименование операции
прием и обработка сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных представителей
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных представителей (операция "Представление сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.009))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения представляются только уполномоченными органами государств-членов. Сообщение и электронный документ (сведения) должны соответствовать требованиям к заполнению реквизитов электронного документа (сведений), предусмотренным Регламентом информационного взаимодействия
6
Описание операции
исполнитель исключает юридическое лицо из общего реестра таможенных представителей, формирует и направляет в уполномоченный орган государства-члена уведомление об исключении юридического лица из общего реестра таможенных представителей
7
Результаты
сведения для исключения юридического лица из общего реестра таможенных представителей обработаны, уведомление об исключении юридического лица из общего реестра таможенных представителей направлено в уполномоченный орган государства-члена
Таблица 20 Описание операции "Получение уведомления об исключении
сведений из общего реестра таможенных представителей"
(P.CC.05.OPR.011)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.OPR.011
2
Наименование операции
получение уведомления об исключении сведений из общего реестра таможенных представителей
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем уведомления об исключении юридического лица из общего реестра таможенных представителей (операция "Прием и обработка сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.010))
5
Ограничения
формат и структура уведомления должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет прием уведомления в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
уведомление об исключении сведений из общего реестра таможенных представителей обработано
Таблица 21 Описание операции "Опубликование обновленного общего реестра
таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.012)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.OPR.012
2
Наименование операции
опубликование обновленного общего реестра таможенных представителей
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при обновлении общего реестра таможенных представителей (операция "Прием и обработка сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.010))
5
Ограничения
6
Описание операции
исполнитель обеспечивает опубликование обновленного общего реестра таможенных представителей на информационном портале Союза
7
Результаты
обновленный общий реестр таможенных представителей опубликован на информационном портале Союза

2. Мүше мемлекеттің уәкілетті органдарына кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді беру рәсімдері
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.05.PRC.004) рәсімі
51. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.05.PRC.004) рәсімінің орындалу схемасы 8-суретте ұсынылған.
8-сурет. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні
мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.05.PRC.004) рәсімінің орындалу схемасы
52. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.05.PRC.004) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақтаулы кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жай-күйі (соңғы жаңартылған күні мен уақыты) туралы ақпаратты Комиссияда сақтаулы кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі тиісті ақпаратпен синхрондау қажеттілігін бағалау мақсатында орындалады.
53. Бірінші "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.05.OPR.013) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
54. Комиссияға кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу келіп түскен кезде "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және беру" (P.CC.05.OPR.014) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жай-күйі (соңғы жаңартылған күні мен уақыты) туралы ақпарат қалыптастырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі.
55. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жай-күйі (соңғы жаңартылған күні мен уақыты) туралы ақпарат келіп түскен кезде "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.05.OPR.015) операциясы орындалады.
56. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жай-күйі (соңғы жаңартылған күні мен уақыты) туралы ақпаратты алуы "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.05.PRC.004) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
57. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.05.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 22-кестеде келтірілген.
22-кесте

2. Процедуры представления уполномоченным органам
государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей
Процедура "Получение информации о дате и времени обновления
общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.004)
51. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.004) представлена на рисунке 8.
Рис. 8. Схема выполнения процедуры "Получение информации о дате и
времени обновления общего реестра таможенных представителей"
(P.CC.05.PRC.004)
52. Процедура "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.004) выполняется в целях оценки необходимости синхронизации информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) общего реестра таможенных представителей, хранящейся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, с соответствующей информацией из общего реестра таможенных представителей, хранящейся в Комиссии.
53. Первой выполняется операция "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.013), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей.
54. При поступлении в Комиссию запроса информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей выполняется операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.014), по результатам выполнения которой формируется и представляется в уполномоченный орган государства-члена информация о состоянии (дате и времени последнего обновления) общего реестра таможенных представителей.
55. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) общего реестра таможенных представителей выполняется операция "Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.015).
56. Результатом выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.004) является получение уполномоченным органом государства-члена информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) общего реестра таможенных представителей.
57. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.004), приведен в таблице 22.
Таблица 22
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Получение информации о дате и времени обновления

"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.05.PRC.004) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.05.OPR.013
кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
осы Қағидалардың
23-кестесінде келтірілген
P.CC.05.OPR.014
кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және беру
осы Қағидалардың
24-кестесінде келтірілген
P.CC.05.OPR.015
кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың
25-кестесінде келтірілген
23-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.05.OPR.013) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.OPR.013
2
Операцияның атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
мүше мемлекеттің уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде сақтаулы кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жай-күйі (соңғы жаңартылған күні мен уақыты) туралы ақпаратты Комиссияда сақтаулы жалпы тізілімдегі тиісті ақпаратпен синхрондау қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық іс-қимыл регламентіне сәйкес кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу Комиссияға жіберілген
24-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және беру" (P.CC.05.OPR.014) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.OPR.014
2
Операцияның атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және беру
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарты
орындаушы кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды алған кезде орындалады ("Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.05.OPR.013) операциясы)
5
Шектеулер
Сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттің уәкілетті органдары ғана сұратады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы алынған сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуға жауапты қалыптастырады және жібереді
7
Нәтижелері
мүше мемлекеттің уәкілетті органына кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпаратты қамтитын хабар жіберілген
25-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат қабылдау және өңдеу" (P.CC.05.OPR.015) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.OPR.015
2
Операцияның атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
орындаушы кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қамтитын хабарды алған кезде орындалады ("Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және беру" (P.CC.05.OPR.014) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы алған ақпаратты өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің соңғы жаңартылған күні мен уақыты туралы ақпарат алынған

общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.004)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.05.OPR.013
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей
приведено в таблице 23 настоящих Правил
P.CC.05.OPR.014
обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей
приведено в таблице 24 настоящих Правил
P.CC.05.OPR.015
прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей
приведено в таблице 25 настоящих Правил
Таблица 23 Описание операции "Запрос информации о дате и времени
обновления общего реестра таможенных представителей"
(P.CC.05.OPR.013)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.OPR.013
2
Наименование операции
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости синхронизации информации о состоянии (дате и времени последнего обновления) общего реестра таможенных представителей, хранящейся в информационной системе уполномоченного органа государства-члена, с соответствующей информацией из общего реестра таможенных представителей, хранящейся в Комиссии
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос информации о дате и времени последнего обновления общего реестра таможенных представителей в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос информации о дате и времени последнего обновления общего реестра таможенных представителей направлен в Комиссию
Таблица 24 Описание операции "Обработка и представление информации о
дате и времени обновления общего реестра таможенных
представителей" (P.CC.05.OPR.014)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.OPR.014
2
Наименование операции
обработка и представление информации о дате
и времени обновления общего реестра таможенных представителей
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей (операция "Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.013))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса, формирует и направляет ответ на запрос в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена направлено сообщение, содержащее информацию о дате и времени последнего обновления общего реестра таможенных представителей
Таблица 25 Описание операции "Прием и обработка информации о дате и
времени обновления общего реестра таможенных представителей"
(P.CC.05.OPR.015)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.OPR.015
2
Наименование операции
прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сообщения, содержащего информацию о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей (операция "Обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.014))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученной информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей
7
Результаты
информация о дате и времени последнего обновления общего реестра таможенных представителей получена

"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.05.PRC.005) рәсімі
58. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.05.PRC.005) рәсімінің орындалу схемасы 9-суретте ұсынылған.
9-сурет. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.05.PRC.005) рәсімінің орындалу схемасы
59. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.05.PRC.005) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алуы мақсатында орындалады.
60. Бірінші "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.05.OPR.016) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салуды қалыптастырады және оны Комиссияға жібереді. Берілген параметрлеріне қарай сұрау салудың 2 түрі қалыптастырылуы мүмкін:
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді толық көлемде (тарихи деректерді ескере отырып) алуға сұрау салу;
көрсетілген мәліметтерді белгілі бір күнгі жай-күй бойынша алуға сұрау салу.
61. Комиссияға кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерге сұрау салу келіп түскен кезде "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және беру" (P.CC.05.OPR.017) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша сұралатын мәліметтер қалыптастырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберіледі.
62. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер келіп түскен кезде "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.05.OPR.018) операциясы орындалады.
63. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алуы "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.05.PRC.005) операциясының орындалу нәтижесі болып табылады. Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінде сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер болмаған кезде мұндай мәліметтердің жоқ екені туралы хабарлама қалыптастырылады.
64. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.05.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 26-кестеде келтірілген.
26-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.05.PRC.005) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.05.OPR.016
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу
осы Қағидалардың
27-кестесінде келтірілген
P.CC.05.OPR.017
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және беру
осы Қағидалардың
28-кестесінде келтірілген
P.CC.05.OPR.018
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың
29-кестесінде келтірілген
27-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.05.OPR.016) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.OPR.016
2
Операцияның атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді толық көлемде (тарихи деректерді ескере отырып) алу қажет болған кезде актуализация күні сұрау салуда көрсетілмейді. Мәліметтерді белгілі бір күнгі жай-күй бойынша алу қажет болған кезде сұрау салуда актуализация күні көрсетілуге тиіс. Белгілі бір мүше мемлекеттер берген мәліметтер негізінде кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген мәліметтерді алу қажет болған кезде сұрау салуда осы мүше мемлекеттердің кодтары көрсетіледі
7
Нәтижелері
Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу Комиссияға жіберілген
28-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және беру" (P.CC.05.OPR.017) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.OPR.017
2
Операцияның атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және беру
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарты
орындаушы кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алған кезде орындалады ("Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.05.OPR.016) операциясы)
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттің уәкілетті органдары ғана сұратады
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, сұрау салуда көрсетілген параметрлерге сәйкес кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына береді. Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен толық ақпарат берілген кезде тарихи деректерді қоса алғанда, тізілімде сақтаулы барлық жазбаларды беру жүзеге асырылады. Көрсетілген күнгі жай-күй бойынша мәліметтер берілген кезде сұрау салуда көрсетілген күнгі жай-күй бойынша кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді іріктеп-талғау жүзеге асырылады. Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді іріктеп-талғау барлық елдер бойынша не сұрау салуда көрсетілген мүше мемлекеттердің кодтары ескеріле отырып жүзеге асырылады. Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінде сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер жоқ болған кезде мүше мемлекеттің уәкілетті органына сұратылған мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберіледі.
7
Нәтижелері
мүше мемлекеттің уәкілетті органына кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер берілген немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер жоқ екендігі туралы хабарлама жіберілген
29-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу" (P.CC.05.OPR.018) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.OPR.018
2
Операцияның атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
орындаушы кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама алған кезде орындалады ("Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және беру" (P.CC.05.OPR.017) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтер жоқ екендігі туралы хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады
7
Нәтижелері
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама өңделген

Процедура "Получение сведений из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.005)
58. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.005) представлена на рисунке 9.
Рис. 9. Схема выполнения процедуры "Получение сведений из
общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.005)
59. Процедура "Получение сведений из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.005) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений из общего реестра таможенных представителей.
60. Первой выполняется операция "Запрос сведений из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.016), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на получение сведений из общего реестра таможенных представителей. В зависимости от заданных параметров возможно формирование 2 видов запросов:
запрос на получение сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей в полном объеме (с учетом исторических данных);
запрос на получение указанных сведений по состоянию на определенную дату.
61. При поступлении в Комиссию запроса сведений из общего реестра таможенных представителей выполняется операция "Обработка и представление сведений из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.017), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена запрашиваемые сведения или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
62. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена сведений из общего реестра таможенных представителей выполняется операция "Прием и обработка сведений из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.018).
63. Результатом выполнения процедуры "Получение сведений из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.005) является получение уполномоченным органом государства-члена сведений из общего реестра таможенных представителей. При отсутствии в общем реестре таможенных представителей сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, формируется уведомление об отсутствии таких сведений.
64. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение сведений из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.005), приведен в таблице 26.
Таблица 26
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Получение сведений из общего реестра таможенных
представителей" (P.CC.05.PRC.005)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.05.OPR.016
запрос сведений из общего реестра таможенных представителей
приведено в таблице 27 настоящих Правил
P.CC.05.OPR.017
обработка и представление сведений из общего реестра таможенных представителей
приведено в таблице 28 настоящих Правил
P.CC.05.OPR.018
прием и обработка сведений из общего реестра таможенных представителей
приведено в таблице 29 настоящих Правил
Таблица 27 Описание операции "Запрос сведений из общего реестра
таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.016)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.OPR.016
2
Наименование операции
запрос сведений из общего реестра таможенных представителей
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения сведений из общего реестра таможенных представителей
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос сведений из общего реестра таможенных представителей в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
При необходимости получения сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей в полном объеме (с учетом исторических данных), дата актуализации в запросе не указывается. При необходимости получения сведений по состоянию на определенную дату в запросе должна указываться дата актуализации. При необходимости получения сведений, включенных в общий реестр таможенных представителей на основании сведений, представленных определенными государствами-членами, в запросе указываются коды этих государств-членов
7
Результаты
запрос сведений из общего реестра таможенных представителей направлен в Комиссию
Таблица 28
Описание операции "Обработка и представление сведений из
общего реестра таможенных представителей"
(P.CC.05.OPR.017)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.OPR.017
2
Наименование операции
обработка и представление сведений из общего реестра таможенных представителей
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса сведений из общего реестра таможенных представителей (операция "Запрос сведений из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.016))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный орган государства-члена сведения из общего реестра таможенных представителей в соответствии с параметрами, указанными в запросе. При представлении полной информации из общего реестра таможенных представителей осуществляется представление всех записей, хранящихся в реестре, включая исторические данные. При представлении сведений по состоянию на указанную дату осуществляется выборка сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей по состоянию на дату, указанную в запросе. Выбор сведений из общего реестра таможенных представителей осуществляется по всем странам либо с учетом кодов государств-членов, указанных в запросе. При отсутствии в общем реестре таможенных представителей сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, в уполномоченный орган государства-члена направляется уведомление об отсутствии запрошенных сведений
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена представлены сведения из общего реестра таможенных представителей или направлено уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 29 Описание операции "Прием и обработка сведений из общего
реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.018)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.OPR.018
2
Наименование операции
прием и обработка сведений из общего реестра таможенных представителей
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сведений из общего реестра таможенных представителей или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и представление сведений из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.017))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения из общего реестра таможенных представителей или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку
7
Результаты
сведения из общего реестра таможенных представителей либо уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, обработаны
Процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в

"Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.05.PRC.006) рәсімі
65. "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.05.PRC.006) рәсімінің орындалу схемасы 10-суретте ұсынылған.
10-сурет. Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер
туралы ақпарат алу" (P.CC.05.PRC.006) рәсімінің орындалу
схемасы
66. Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.05.PRC.006) рәсімі мүше мемлекеттің уәкілетті органының кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне қосылуы немесе өзгерістер енгізілуі сұрау салуда көрсетілген кезден бастап осы сұрау салуды орындау кезіне дейін болған кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алуы мақсатында орындалады. Егер "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.05.PRC.004) рәсімінің орындалуы нәтижесінде мүше мемлекеттің уәкілетті органының кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді соңғы рет алған күні мен уақыты Комиссиядағы кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің соңғы өзгертілген күні мен уақытына қарағанда неғұрлым ерте болып табылатыны анықталса да, рәсім орындалады.
67. Бірінші "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.05.OPR.019) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді.
68. Комиссияға кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алуға сұрау салу келіп түскен кезде "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің өзгерген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және беру" (P.CC.05.OPR.020) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша сұрау салуда көрсетілген күннен бастап кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер қалыптастырылады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына беріледі немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберіледі.
69. Мүше мемлекеттің уәкілетті органына кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер не сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама келіп түскен кезде "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің өзгерген мәліметтері туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.05.OPR.021) операциясы орындалады, оның орындалу нәтижелері бойынша мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен Комиссия арасында кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді синхрондау жүзеге асырылады.

общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.PRC.006)
65. Схема выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.006) представлена на рисунке 10.
Рис. 10. Схема выполнения процедуры "Получение информации об
изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей"
(P.CC.05.PRC.006)
66. Процедура "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.006) выполняется в целях получения уполномоченным органом государства-члена сведений из общего реестра таможенных представителей, добавление которых в общий реестр таможенных представителей или внесение изменений в которые произошло начиная с момента, указанного в запросе, до момента выполнения этого запроса. Процедура выполняется в том числе если в результате выполнения процедуры "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.004) выявлено, что дата и время последнего получения сведений из общего реестра таможенных представителей уполномоченным органом государства-члена являются более ранними, чем дата и время последнего изменения общего реестра таможенных представителей в Комиссии.
67. Первой выполняется операция "Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.019), по результатам выполнения которой уполномоченным органом государства-члена формируется и направляется в Комиссию запрос на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей.
68. При поступлении в Комиссию запроса информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей, выполняется операция "Обработка и представление информации об измененных сведениях общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.020), по результатам выполнения которой формируются и представляются в уполномоченный орган государства-члена сведения об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей с даты, указанной в запросе, или направляется уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса.
69. При поступлении в уполномоченный орган государства-члена сведений об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей, либо уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, выполняется операция "Прием и обработка информации об измененных сведениях общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.021), по результатам выполнения которой осуществляется синхронизация сведений из общего реестра таможенных представителей между уполномоченным органом государства-члена и Комиссией.

70. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алуы және мүше мемлекеттің уәкілетті органы мен Комиссия арасында кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді синхрондау "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.05.PRC.006) рәсімінің орындалу нәтижесі болып табылады.
71. Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.05.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі 30-кестеде келтірілген.
30-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.05.PRC.006) рәсімі шеңберінде орындалатын жалпы процесс операцияларының тізбесі
Кодтық белгіленімі
Атауы
Сипаттамасы
1
2
3
P.CC.05.OPR.019
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу
осы Қағидалардың
31-кестесінде келтірілген
P.CC.05.OPR.020
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің өзгерген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және беру
осы Қағидалардың
32-кестесінде келтірілген
P.CC.05.OPR.021
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің өзгерген мәліметтері туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
осы Қағидалардың
33-кестесінде келтірілген
31-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.05.OPR.019) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.OPR.019
2
Операцияның атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу қажет болған кезде орындалады
5
Шектеулер
сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алуға сұрау салуды қалыптастырады және Комиссияға жібереді
7
Нәтижелері
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алуға сұрау салу Комиссияға жіберілген
32-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің өзгерген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және беру" (P.CC.05.OPR.020) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.OPR.020
2
Операцияның атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің өзгерген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және беру
3
Орындаушы
Комиссия
4
Орындалу шарты
орындаушы кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты алуға сұрау салуды алған кезде орындалады ("Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу (P.CC.05.OPR.019) операциясы)
5
Шектеулер
Сұрау салудың форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Авторландыру талап етіледі, мәліметтерді мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары ғана сұратады
6
Операцияның сипаттамасы
Орындаушы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес алынған сұрау салуды өңдеуді жүзеге асырады, кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны қалыптастырады және мүше мемлекеттің уәкілетті органына береді
7
Нәтижелері
мүше мемлекеттің уәкілетті органына кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама жіберілген
33-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің өзгерген мәліметтері туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу" (P.CC.05.OPR.021) операциясының сипаттамасы
р/с№
Элементтің белгіленуі
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.OPR.021
2
Операцияның атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің өзгерген мәліметтері туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу
3
Орындаушы
мүше мемлекеттің уәкілетті органы
4
Орындалу шарты
орындаушы кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді қамтитын хабарды немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алған кезде орындалады ("Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің өзгерген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және беру" (P.CC.05.OPR.020) операциясы)
5
Шектеулер
берілетін мәліметтердің немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаның форматы мен құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс.
6
Операцияның сипаттамасы
орындаушы кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтерді немесе сұрау салудың параметрлерін қанағаттандыратын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарламаны алады және оларды өңдеуді жүзеге асырады. Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы мәліметтер алынған кезде өңдеу мынадай қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады:
Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің алынған, өзгертілген мәліметтерінің құрамында болатын және мүше мемлекеттің уәкілетті органында жоқ кеден өкілдері туралы мәліметтер мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақтаулы кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің мәліметтеріне енгізіледі;
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің алынған, өзгертілген мәліметтерінің құрамында болатын және мүше мемлекеттің уәкілетті органында сақталатын кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің мәліметтерінде болатын кеден өкілдері туралы мәліметтер өзектіленеді (жаңартылады).
7
Нәтижелері
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің мәліметтері Комиссия мен мүше мемлекеттің уәкілетті органы арасында синхрондалған.
IX. Тосын жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі

70. Результатом выполнения процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.006) является получение уполномоченным органом государства-члена сведений из общего реестра таможенных представителей и синхронизация сведений из общего реестра таможенных представителей между уполномоченным органом государства-члена и Комиссией.
71. Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.006), приведен в таблице 30.
Таблица 30
Перечень операций общего процесса, выполняемых в рамках
процедуры "Получение информации об изменениях, внесенных в
общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.PRC.006)
Кодовое обозначение
Наименование
Описание
1
2
3
P.CC.05.OPR.019
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей
приведено в таблице 31 настоящих Правил
P.CC.05.OPR.020
обработка и представление информации об измененных сведениях общего реестра таможенных представителей
приведено в таблице 32 настоящих Правил
P.CC.05.OPR.021
прием и обработка информации об измененных сведениях общего реестра таможенных представителей
приведено в таблице 33 настоящих Правил
Таблица 31 Описание операции "Запрос информации об изменениях, внесенных
в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.019)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.OPR.019
2
Наименование операции
запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при необходимости получения информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель формирует и направляет в Комиссию запрос на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей, в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия
7
Результаты
запрос на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей, направлен в Комиссию
Таблица 32 Описание операции "Обработка и представление информации
об измененных сведениях общего реестра таможенных
представителей" (P.CC.05.OPR.020)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.OPR.020
2
Наименование операции
обработка и представление информации об измененных сведениях общего реестра таможенных представителей
3
Исполнитель
Комиссия
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем запроса на получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей (операция "Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.019))
5
Ограничения
формат и структура запроса должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Требуется авторизация, сведения запрашиваются только уполномоченными органами государств-членов
6
Описание операции
исполнитель осуществляет обработку полученного запроса в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия, формирует и представляет в уполномоченный органгосударства-члена сведения об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
7
Результаты
в уполномоченный орган государства-члена направлены сведения об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса
Таблица 33 Описание операции "Прием и обработка информации об измененных
сведениях общего реестра таможенных представителей"
(P.CC.05.OPR.021)
№ п/п
Обозначение элемента
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.OPR.021
2
Наименование операции
прием и обработка информации об измененных сведениях общего реестра таможенных представителей
3
Исполнитель
уполномоченный орган государства-члена
4
Условия выполнения
выполняется при получении исполнителем сообщения, содержащего сведения об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей, или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса (операция "Обработка и представление информации об измененных сведениях общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.OPR.020))
5
Ограничения
формат и структура представляемых сведений или уведомления об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, должны соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений
6
Описание операции
исполнитель получает сведения об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей, или уведомление об отсутствии сведений, удовлетворяющих параметрам запроса, и осуществляет их обработку. При получении сведений об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей, обработка осуществляется согласно следующим правилам:
сведения о таможенных представителях, присутствующие в составе полученных измененных сведений общего реестра таможенных представителей и отсутствующие в уполномоченном органе государства-члена, включаются в сведения общего реестра таможенных представителей, хранящиеся в уполномоченном органе государства-члена;
сведения о таможенных представителях, присутствующие в составе полученных измененных сведений общего реестра таможенных представителей и присутствующие в сведениях общего реестра таможенных представителей, хранящихся в уполномоченном органе государства-члена, актуализируются (обновляются)
7
Результаты
сведения общего реестра таможенных представителей синхронизированы между Комиссией и уполномоченным органом государства-члена
IX. Порядок действий в нештатных ситуациях

72. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде ерекше жағдайлар орын алуы мүмкін, ол кезде деректерді өңдеудің қалыпты режимде жүргізілуі мүмкін емес. Бұл техникалық іркілістер, құрылымдық және логикалық бақылау қателері туындаған кезде және өзге де жағдайларда болуы мүмкін.
73. Жалпы процесс рәсімдерін орындау кезінде техникалық іркілістер, құрылымдық және логикалық бақылау қателері туындаған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы қате туралы хабарлама алынған хабардың Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес хабарларды бақылауға қойылатын талаптарға сәйкестігіне тексеруді жүзеге асырады. Мәліметтердің көрсетілген құжаттардың талаптарына сәйкессіздігі анықталған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы белгіленген тәртіпке сәйкес анықталған қатені жою үшін қажетті шараларды қабылдайды.
74. Тосын жағдайларды шешу мақсатында мүше мемлекеттер бірін-бірі және Комиссияны құзыретіне осы Қағидаларда көзделген талаптарды орындау жататын мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары туралы хабардар етеді, сондай-ақ жалпы процесті іске асыруды техникалық қолдауды қамтамасыз етуге жауапты тұлғалар туралы мәліметтерді береді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының 2015 жылғы
1 қыркүйектегі № 105 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл
РЕГЛАМЕНТІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Еуразиялық экономикалық одақ құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы

72. При выполнении процедур общего процесса возможны исключительные ситуации, при которых обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Это может произойти при возникновении технических сбоев, ошибок структурного и логического контроля и в иных случаях.
73. В случае возникновения технических сбоев либо ошибок структурного или логического контроля при выполнении процедур общего процесса уполномоченный орган государства-члена осуществляет проверку сообщения, относительно которого получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к контролю сообщений в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия. В случае выявления несоответствия сведений требованиям указанных документов уполномоченный орган государства-члена принимает необходимые меры для устранения выявленной ошибки в соответствии с установленным порядком.
74. В целях разрешения нештатных ситуаций государства-члены информируют друг друга и Комиссию об уполномоченных органах государств-членов, к компетенции которых относится выполнение требований, предусмотренных настоящими Правилами, а также представляют сведения о лицах, ответственных за обеспечение технической поддержки при реализации общего процесса.
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии Евразийской
экономической комиссии
от 01 сентября 2015 г. № 105
Регламент
информационного взаимодействия между уполномоченными органами
государств – членов Евразийского экономического союза и
Евразийской экономической комиссией при реализации средствами
интегрированной информационной системы внешней и взаимной
торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование
общего реестра таможенных представителей"
I. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза:
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132".
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения

2. Осы Регламент жалпы процеске қатысушылардың "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) транзакцияларын орындау тәртібі мен шарттарын, сондай-ақ оларды орындау кезіндегі өз рөлін біркелкі түсінуін, қамтамасыз ету мақсатында әзірленген.
3. Осы Регламент жалпы процеске қатысшылар арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыруға тікелей бағытталған жалпы процесс операцияларын орындау тәртібі мен шарттарына қойылатын талаптарды айқындайды.
4. Осы Регламентті жалпы процесс шеңберінде рәсімдер мен операциялардың орындау тәртібін бақылау кезінде, сондай-ақ осы жалпы процесті іске асыруды қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелердің құрауыштарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде жалпы процеске қатысушылар қолданады.
III. Негізгі ұғымдар
5. Осы Регламенттің мақсаттары үшін мынадай мағына беретін ұғымдар пайдаланылады:
"аутентификация" – жалпы процеске қатысушы ұсынған және осы жалпы процеске қатысушыны бірегей сәйкестендіретін белгінің оның өзіне тиесілігін тексеру және оның түпнұсқалығын растау;
"бастамашы" – жалпы процестің транзакциясын орындауды бастайтын ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушы;
"электрондық құжаттың (мәліметтердің) деректемелері" – электрондық құжаттың (мәліметтердің) белгілі бір контексте бөлінбейді деп есептелетін деректерінің бірлігі;
"респондент" – жалпы процесс транзакциясының бастамашысынан хабар алатын және оған жалпы процесс транзакциясының шаблонында айқындалған сценарий бойынша ден қоятын ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушы;
"ақпараттық объектінің жай-күйі" – жалпы процесті орындаудың белгілі бір кезеңінде ақпараттық объектіні сипаттайтын, жалпы процесс операцияларын орындау кезінде өзгеретін қасиет;
"жалпы процесс транзакциясы" – әрбір қатысушы өзінің жалпы процесс операциясы шеңберінде жүзеге асыратын екі қатысушы арасындағы қарапайым ақпараттық өзара іс-қимыл.
Осы Регламентте қолданылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 105 шешімімен бекітілген "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарында қолданылады.
IV. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл туралы негізгі мәліметтер
1. Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар

2. Настоящий Регламент разработан в целях обеспечения единообразного понимания участниками общего процесса порядка и условий выполнения транзакций общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных представителей" (далее – общий процесс), а также своей роли при их выполнении.
3. Настоящий Регламент определяет требования к порядку и условиям выполнения операций общего процесса, непосредственно направленных на реализацию информационного взаимодействия между участниками общего процесса.
4. Настоящий Регламент применяется участниками общего процесса при контроле за порядком выполнения процедур и операций в рамках общего процесса, а также при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем, обеспечивающих реализацию этого общего процесса.
III. Основные понятия
5. Для целей настоящего Регламента используются понятия, которые означают следующее:
"аутентификация" – проверка принадлежности участнику общего процесса признака, предъявленного им и уникально идентифицирующего этого участника общего процесса, и подтверждение его подлинности;
"инициатор" – участник информационного взаимодействия, начинающий выполнение транзакций общего процесса;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой;
"респондент" – участник информационного взаимодействия, принимающий сообщение от инициатора транзакции общего процесса и реагирующий на него по сценарию, определенному шаблоном транзакции общего процесса;
"состояние информационного объекта" – свойство, характеризующее информационный объект на определенном этапе выполнения процедуры общего процесса, которое изменяется при выполнении операций общего процесса;
"транзакция общего процесса" – элементарное информационное взаимодействие между двумя участниками, которое осуществляется каждым участником в рамках своей операции общего процесса.
Иные понятия, используемые в настоящем Регламенте, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных представителей", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 сентября 2015 г. № 105 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Основные сведения об информационном взаимодействии
в рамках общего процесса
1. Участники информационного взаимодействия

6. Жалпы процесс шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Ақпараттық өзара іс-қимылға қатысушылар рөлдерінің тізбесі
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді орындайтын қатысушы
1
2
3
Ұлттық тізілімнің иесі
ұлттық тізілімді жүргізуді, кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру үшін Еуразиялық экономикалық комиссияға ақпарат беруді, сұрау салуды қалыптастыруды және кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алуды жүзеге асырады.
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.CC.05.ACT.001)
Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің иесі
кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыруды жүзеге асырады, кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді береді
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
2. Ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
7. Жалпы процесс шеңберінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі тиісінше – мүше мемлекеттің уәкілетті органы, Комиссия) арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процестің рәсімдеріне сәйкес жүзеге асырылады:
кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл;
мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді беру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл.
Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы 1-суретте ұсынылған.
1-сурет. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы
ақпараттық өзара іс-қимылдың құрылымы
8.  Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс шеңберінде іске асырылады. Жалпы процестің құрылымы Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында айқындалған.
9. Ақпараттық өзара іс-қимыл жалпы процесс транзацкияларын орындау тәртібін айқындайды, олардың әрқайсысы жалпы процеске қатысушылар арасындағы жалпы процестің ақпараттық объектісінің жай-күйін синхрондау мақсатында хабарлар алмасуды білдіреді. Әрбір ақпараттық өзара іс-қимыл үшін жалпы процестің операциялары мен осындай операцияларға сәйкес келетін транзакциялары арасындағы өзара байланыстар айқындалған.
10. Жалпы процесс транзакцияларын орындау кезінде бастамашы өзі жүзеге асыратын операция (операцияға бастамашы) шеңберінде респондентке хабар-сауал жібереді, респондент оған жауапты өзі жүзеге асыратын операция (операцияны қабылдаушы) шеңберінде жалпы процесс транзакцияларының шаблонына қарай хабар-жауапты жіберуі немесе жібермеуі мүмкін. Хабар құрамындағы деректердің құрылымы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 105 шешімімен бекітілген Жалпы процестің интеграцияланған жүйесі құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына (бұдан әрі - Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) сәйкес келуге тиіс.

6. Перечень ролей участников информационного взаимодействия в рамках общего процесса приведен в таблице 1.
Таблица 1
Перечень ролей участников информационного взаимодействия
Наименование роли
Описание роли
Участник,
выполняющий роль
1
2
3
Владелец национального реестра
осуществляет ведение национального реестра, представление в Евразийскую экономическую комиссию информации для формирования общего реестра таможенных представителей, формирование запросов и получение сведений из общего реестра таможенных представителей
уполномоченный орган государства – члена Евразийского экономического союза (P.CC.05.ACT.001)
Владелец общего реестра таможенных представителей
осуществляет формирование общего реестра таможенных представителей, представляет сведения, содержащиеся в общем реестре таможенных представителей
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
2. Структура информационного взаимодействия
7. Информационное взаимодействие в рамках общего процесса между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией (далее соответственно – уполномоченный орган государства-члена, Комиссия) осуществляется в соответствии с процедурами общего процесса:
информационное взаимодействие при формировании и ведении общего реестра таможенных представителей;
информационное взаимодействие при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей.
Структура информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией представлена на рисунке 1.
Рис. 1. Структура информационного взаимодействия
между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией
8. Информационное взаимодействие между уполномоченными органами государств-членов и Комиссией реализуется в рамках общего процесса. Структура общего процесса определена в Правилах информационного взаимодействия.
9. Информационное взаимодействие определяет порядок выполнения транзакций общего процесса, каждая из которых представляет собой обмен сообщениями в целях синхронизации состояний информационного объекта общего процесса между участниками общего процесса. Для каждого информационного взаимодействия определены взаимосвязи между операциями и соответствующими таким операциям транзакциями общего процесса.
10. При выполнении транзакции общего процесса инициатор в рамках осуществляемой им операции (инициирующей операции) направляет респонденту сообщение-запрос, в ответ на которое респондент в рамках осуществляемой им операции (принимающей операции) может направить или не направить сообщение-ответ в зависимости от шаблона транзакции общего процесса. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной системы общего процесса, утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 сентября 2015 г. № 105 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).

11. Жалпы процесс транзакциялары осы Регламентте айқындалғандай жалпы процесс транзакцияларының берілген параметрлеріне сәйкес орындалады.
V. Рәсімдер тобы шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
1. Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл
12. Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларын орындау схемасы 2-суретте ұсынылған. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 2-суретте жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелік жай-күйі мен жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
2-сурет. Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процесс транзакцияларының орындалу схемасы
2-кесте
Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезіндегі жалпы процесс
транзакцияларының тізбесі
Р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелік жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1
Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу (P.CC.05.PRC.001)
1.1
Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер беру (P.CC.05.OPR.001).

11. Транзакции общего процесса выполняются в соответствии с заданными параметрами транзакций общего процесса, как это определено настоящим Регламентом.
V. Информационное взаимодействие в рамках групп процедур
1. Информационное взаимодействие при формировании и ведении
общего реестра таможенных представителей
12. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении общего реестра таможенных представителей представлена на рисунке 2. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 2 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 2. Схема выполнения транзакций общего процесса при формировании и ведении общего реестра таможенных представителей
Таблица 2
Перечень транзакций общего процесса при формировании и
ведении общего реестра таможенных представителей
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1
Включение сведений в общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.PRC.001)
1.1
Представление сведений для включения в общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.OPR.001).

Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне мәліметтердің енгізілгені туралы хабарлама алу (P.CC.05.OPR.003)
кеден өкілі туралы мәліметтер (P.CC.05.BEN.001): жөнелтілген
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілетін заңды тұлға туралы мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.05.OPR.002)
кеден өкілі туралы мәліметтер (P.CC.05.BEN.001): өңделген
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу (P.CC.05.TRN.001)
2
Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді өзгерту (P.CC.05.PRC.002)
2.1
Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер беру (P.CC.05.OPR.005).
Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістердің енгізілгені туралы хабарлама алу (P.CC.05.OPR.007)
кеден өкілі туралы мәліметтер (P.CC.05.BEN.001): жөнелтілген
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.05.OPR.006)

Получение уведомления о включении сведений в общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.OPR.003)
сведения о таможенном представителе (P.CC.05.BEN.001): отправлены
прием и обработка сведений о юридическом лице, включаемом в общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.OPR.002)
сведения о таможенном представителе (P.CC.05.BEN.001): обработаны
включение сведений в общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.TRN.001)
2
Изменение сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей (P.CC.05.PRC.002)
2.1
Представление сведений для внесения изменения в общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.OPR.005).
Получение уведомления о внесении изменений в общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.OPR.007)
сведения о таможенном представителе (P.CC.05.BEN.001): отправлены
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.OPR.006)

кеден өкілі туралы мәліметтер (P.CC.05.BEN.001): өңделген
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің мәліметтерін өзгерту (P.CC.05.TRN.002)
3
Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау (P.CC.05.PRC.003)
3.1
Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығару үшін мәліметтер беру (P.CC.05.OPR.009).
Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтердің алып тасталғаны туралы хабарлама алу (P.CC.05.OPR.011)
кеден өкілі туралы мәліметтер (P.CC.05.BEN.001): жөнелтілген
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығару үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.05.OPR.010)

сведения о таможенном представителе (P.CC.05.BEN.001): обработаны
изменение сведений общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.TRN.002)
3
Исключение сведений из общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.PRC.003)
3.1
Представление сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.OPR.009).
Получение уведомления об исключении сведений из общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.OPR.011)
сведения о таможенном представителе (P.CC.05.BEN.001): отправлены
прием и обработка сведений для исключения юридического лица из общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.OPR.010)

кеден өкілі туралы мәліметтер (P.CC.05.BEN.001): өңделген
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау (P.CC.05.TRN.003)
2. Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтер мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына берілген кездегі ақпараттық өзара іс-қимыл
13. Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтер мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына берілген кездегі жалпы процесс транзакцияларының орындалу схемасы 3-суретте ұсынылған. Жалпы процестің әрбір рәсімі үшін 3-кестеде жалпы процестің ақпараттық объектілерінің операциялары, аралық және нәтижелік жай-күйі және жалпы процесс транзакциялары арасындағы байланыс келтірілген.
3-сурет. Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтер мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына берілген кездегі жалпы процесс транзакцияларының орындалу схемасы
3-кесте
Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтер мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына берілген
кездегі жалпы процесс транзакцияларының тізбесі
Р/с
Бастамашы орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің аралық жай-күйі
Респондент орындайтын операция
Жалпы процестің ақпараттық объектісінің нәтижелік жай-күйі
Жалпы процесс транзакциясы
1
2
3
4
5
6
1

сведения о таможенном представителе (P.CC.05.BEN.001): обработаны
исключение сведений из общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.TRN.003)
2. Информационное взаимодействие при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений,
содержащихся в общем реестре таможенных представителей
13. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей, представлена на рисунке 3. Для каждой процедуры общего процесса в таблице 3 приведена связь между операциями, промежуточными и результирующими состояниями информационных объектов общего процесса и транзакциями общего процесса.
Рис. 3. Схема выполнения транзакций общего процесса при представлении уполномоченным органам государств-членов сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей
Таблица 3
Перечень транзакций общего процесса при представлении
уполномоченным органам государств-членов сведений,
содержащихся в общем реестре таможенных представителей
№ п/п
Операция, выполняемая инициатором
Промежуточное состояние информационного объекта общего процесса
Операция, выполняемая респондентом
Результирующее состояние информационного объекта общего процесса
Транзакция общего процесса
1
2
3
4
5
6
1

Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.CC.05.PRC.004)
1.1
Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу (P.CC.05.OPR.013).
Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.CC.05.OPR.015)
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат (P.CC.05.BEN.002): сұрау салу жөнелтілген
кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратты өңдеу және беру (P.CC.05.OPR.014)
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат (P.CC.05.BEN.002): мәліметтер берілген
кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу (P.CC.05.TRN.004)
2
Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәлімттер алу (P.CC.05.PRC.005)
2.1
Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу (P.CC.05.OPR.016).
Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді қабылдау және өңдеу (P.CC.05.OPR.018)
кеден өкілдерінің жалпы тізілімі
(P.CC.05.BEN.003): кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер сұратылған
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және беру (P.CC.05.OPR.017)
кеден өкілдерінің жалпы тізілімі (P.CC.05.BEN.003): кеден өкілдерінің жалпы тізілімінде мәліметтер жоқ.
Кеден өкілдерінің жалпы тізілімі (P.CC.05.BEN.003): мәліметтер берілген
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу (P.CC.05.TRN.005)
3
Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу (P.CC.05.PRC.006)
3.1
Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратқа сұрау салу (P.CC.05.OPR.019).
Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің өзгерген мәліметтері туралы ақпаратты қабылдау және өңдеу (P.CC.05.OPR.021)
кеден өкілдерінің жалпы тізілімі (P.CC.05.BEN.003): кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер сұратылған
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің өзгерген мәліметтері туралы ақпаратты өңдеу және беру (P.CC.05.OPR.020)
кеден өкілдерінің жалпы тізілімі (P.CC.05.BEN.003): кеден өкілдерінің жалпы тізілімінде мәліметтер жоқ. Кеден өкілдерінің жалпы тізілімі (P.CC.05.BEN.003): мәліметтер берілген
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу (P.CC.05.TRN.006)
VI. Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
14. Жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимыл шеңберінде берілетін жалпы процесс хабарларының тізбесі 4-кестеде келтірілген. Хабарлар құрамындағы деректердің құрылымы Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес келуге тиіс. Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасындағы тиісті құрылымға сілтеме 4-кестенің 3-графасының мәні бойынша белгіленеді.
4-кесте
Жалпы процесс хабарларының сипаттамасы
Кодтық белгіленімі
Атауы
Электрондық құжаттың (мәліметтердің) құрылымы
1
2
3
P.CC.05.MSG.001
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәлімет
кеден өкілдерінің тізілімі (R.CA.CC.05.001)

Получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.PRC.004)
1.1
Запрос информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.OPR.013).
Прием и обработка информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.OPR.015)
информация о состоянии общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.BEN.002): запрос отправлен
обработка и представление информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.OPR.014)
информация о состоянии общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.BEN.002): сведения представлены
получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.TRN.004)
2
Получение сведений из общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.PRC.005)
2.1
Запрос сведений из общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.OPR.016).
Прием и обработка сведений из общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.OPR.018)
общий реестр таможенных представителей
(P.CC.05.BEN.003): запрошены сведения из общего реестра таможенных представителей
обработка и представление сведений из общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.OPR.017)
общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.BEN.003): сведения в общем реестре таможенных представителей отсутствуют.
Общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.BEN.003): сведения представлены
получение сведений из общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.TRN.005)
3
Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.PRC.006)
3.1
Запрос информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.OPR.019).
Прием и обработка информации об измененных сведениях общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.OPR.021)
общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.BEN.003): запрошены сведения из общего реестра таможенных представителей
обработка и представление информации об измененных сведениях общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.OPR.020)
общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.BEN.003): сведения в общем реестре таможенных представителей отсутствуют.
Общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.BEN.003): сведения представлены
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.TRN.006)
VI. Описание сообщений общего процесса
14. Перечень сообщений общего процесса, передаваемых в рамках информационного взаимодействия при реализации общего процесса, приведен в таблице 4. Структура данных в составе сообщения должна соответствовать Описанию форматов и структур электронных документов и сведений. Ссылка на соответствующую структуру в Описании форматов и структур электронных документов и сведений устанавливается по значению графы 3 таблицы 4.
Таблица 4
Перечень сообщений общего процесса
Сноска. Таблица 4 с изменением, внесенным решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26.03.2019 № 44 (вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования).
Кодовое обозначение
Наименование
Структура электронного документа (сведений)
1
2
3
P.CC.05.MSG.001
сведения для включения в общий реестр таможенных представителей
реестр таможенных представителей (R.CA.CC.05.001)

P.CC.05.MSG.002
хабардың ойдағыдай өңделгені туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.CC.05.MSG.003
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәлімет
кеден өкілдерінің тізілімі (R.CA.CC.05.001)
P.CC.05.MSG.004
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәлімет
кеден өкілдерінің тізілімі (R.CA.CC.05.001)
P.CC.05.MSG.005
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпаратқа сұрау салу
ортақ ресурстың өзектіленуінің жай-күйі (R.007)
P.CC.05.MSG.006
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат
кеден өкілдерінің тізілімі (R.CA.CC.05.001)
P.CC.05.MSG.007
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпаратқа сұрау салу
ортақ ресурстың өзектіленуінің жай-күйі (R.007)
P.CC.05.MSG.008
кеден өкілдерінің жалпы тізілімі
кеден өкілдерінің тізілімі (R.CA.CC.05.001)
P.CC.05.MSG.009
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінде сұратылатын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама
өңдеу нәтижесі туралы хабарлама (R.006)
P.CC.05.MSG.010
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу
ортақ ресурстың өзектіленуінің жай-күйі (R.007)
P.CC.05.MSG.011
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің өзгерген мәліметтері

P.CC.05.MSG.002
уведомление об успешной обработке сообщения
уведомление о результате обработки (R.006)
P.CC.05.MSG.003
сведения для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей
реестр таможенных представителей (R.CA.CC.05.001)
P.CC.05.MSG.004
сведения для исключения из общего реестра таможенных представителей
реестр таможенных представителей (R.CA.CC.05.001)
P.CC.05.MSG.005
запрос информации о состоянии общего реестра таможенных представителей
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.05.MSG.006
информация о состоянии общего реестра таможенных представителей
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.05.MSG.007
запрос информации об изменениях общего реестра таможенных представителей
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.05.MSG.008
общий реестр таможенных представителей
реестр таможенных представителей (R.CA.CC.05.001)
P.CC.05.MSG.009
уведомление об отсутствии запрашиваемых сведений в общем реестре таможенных представителей
уведомление о результате обработки (R.006)
P.CC.05.MSG.010
запрос сведений из общего реестра таможенных представителей
состояние актуализации общего ресурса (R.007)
P.CC.05.MSG.011
измененные сведения общего реестра таможенных представителей

кеден өкілдерінің тізілімі (R.CA.CC.05.001)
VII. Жалпы процесс транзакцияларының сипаттамасы
1.  "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.CC.05.TRN.001) жалпы процесс транзакциясы
15.  "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.CC.05.TRN.001) жалпы процесс транзакциясы мәліметтерді кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізу мақсатында оларды Комиссияға беру үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясының орындалу схемасы 4-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 5-кестеде келтірілген.
4-сурет. "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.CC.05.TRN.001) жалпы процесс транзакциясының орындалу схемасы
5-кесте
Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу" (P.CC.05.TRN.001) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с№
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.TRN.001
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне мәліметтер енгізу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер беру
6
Ден қоюшылық рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процестің транзакциясын орындау нәтижесі
кеден өкілі туралы мәліметтер (P.CC.05.BEN.001): өңделген
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауапты күту уақыты
24 сағат
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
3 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер (P.CC.05.MSG.001)
жауап хабар

реестр таможенных представителей (R.CA.CC.05.001)
VII. Описание транзакций общего процесса
1. Транзакция общего процесса "Включение сведений
в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.TRN.001)
15. Транзакция общего процесса "Включение сведений в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.TRN.001) выполняется для передачи в Комиссию сведений в целях включения их в общий реестр таможенных представителей. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 4. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 5.
Рис. 4. Схема выполнения транзакции общего процесса "Включение
сведений в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.TRN.001)
Таблица 5
Описание транзакции общего процесса "Включение сведений
в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.TRN.001)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.TRN.001
2
Наименование транзакции общего процесса
включение сведений в общий реестр
таможенных представителей
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений для включения в общий реестр таможенных представителей
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений для включения в общий реестр таможенных представителей
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о таможенном представителе (P.CC.05.BEN.001): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
24 часа
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения для включения в общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.MSG.001)
ответное сообщение

Хабардың ойдағыдай өңделгені туралы хабарлама (P.CC.05.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ жаңылыс қойылған электрондық құжатты беру
2. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімі мәліметтерінің өзгеруі" (P.CC.05.TRN.002) жалпы процесс транзакциясы
16. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімі мәліметтерінің өзгеруі" (P.CC.05.TRN.002) жалпы процесс транзакциясы кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу мақсатында мәліметтерді Комиссияға беру үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясының орындалу схемасы 5-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 6-кестеде келтірілген.
5-сурет. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімі мәліметтерінің өзгеруі" (P.CC.05.TRN.002) жалпы процесс транзакциясының орындалу схемасы
6-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімі мәліметтерінің өзгеруі" (P.CC.05.TRN.002) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с№
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.TRN.002
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізілімі мәліметтерінің өзгеруі
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер беру
6
Ден қоюшылық рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процестің транзакциясын орындау нәтижесі
кеден өкілі туралы мәліметтер (P.CC.05.BEN.001): өңделген
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауап күту уақыты
24 сағат
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
3 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер (P.CC.05.MSG.001)
жауап хабар
хабардың ойдағыдай өңделгені туралы хабарлама (P.CC.05.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ жаңылыс қойылған электрондық құжатты беру

уведомление об успешной обработке сообщения (P.CC.05.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
2. Транзакция общего процесса "Изменение сведений
общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.TRN.002)
16. Транзакция общего процесса "Изменение сведений общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.TRN.002) выполняется для передачи в Комиссию сведений с целью внесения изменений в общий реестр таможенных представителей. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 5. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 6.
Рис. 5. Схема выполнения транзакции общего процесса "Изменение
сведений общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.TRN.002)
Таблица 6
Описание транзакции общего процесса "Изменение сведений общего
реестра таможенных представителей" (P.CC.05.TRN.002)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.TRN.002
2
Наименование транзакции общего процесса
изменение сведений общего реестра таможенных представителей
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о таможенном представителе (P.CC.05.BEN.001): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
24 часа
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.MSG.003)
ответное сообщение
уведомление об успешной обработке сообщения (P.CC.05.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

3. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.05.TRN.003) жалпы процесс транзакциясы
17. Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.05.TRN.003) жалпы процесс транзакциясы кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен заңды тұлғаны шығару мақсатында Комиссияға мәліметтер беру үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясының орындалу схемасы 6-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 7-кестеде келтірілген.

3. Транзакция общего процесса "Исключение сведений из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.TRN.003)
17. Транзакция общего процесса "Исключение сведений из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.TRN.003) выполняется для передачи в Комиссию сведений с целью исключения юридического лица из общего реестра таможенных представителей. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 6. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 7.

6-сурет. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.05.TRN.003) жалпы процесс транзакциясының орындалу схемасы
7-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау" (P.CC.05.TRN.003) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с№
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.TRN.003
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді алып тастау
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер беру
6
Ден қоюшылық рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтерді қабылдау және өңдеу
8
Жалпы процестің транзакциясын орындау нәтижесі
кеден өкілі туралы мәліметтер (P.CC.05.BEN.001): өңделген
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
20 мин
жауапты күту уақыты
24 сағат
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
3 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер (P.CC.05.MSG.001)
жауап хабар

Рис. 6. Схема выполнения транзакции общего процесса "Исключение сведений из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.TRN.003)
Таблица 7
Описание транзакции общего процесса "Исключение сведений
из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.TRN.003)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.TRN.003
2
Наименование транзакции общего процесса
исключение сведений из общего реестра таможенных представителей
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
представление сведений для исключения из общего реестра таможенных представителей
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
прием и обработка сведений для исключения из общего реестра таможенных представителей
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
сведения о таможенном представителе (P.CC.05.BEN.001): обработаны
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
20 мин
время ожидания ответа
24 часа
признак авторизации
да
количество повторов
3 раза
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
сведения для исключения из общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.MSG.004)
ответное сообщение

хабардың ойдағыдай өңделгені туралы хабарлама (P.CC.05.MSG.002)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ жаңылыс қойылған электрондық құжатты беру
4. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.05.TRN.004) жалпы процесс транзакциясы
18. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.05.TRN.004) жалпы процесс транзакциясы мүше мемлекеттің уәкілетті органының сұрау салуы бойынша Комиссияға кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жай-күйі (соңғы жаңартылған күні мен уақыты) туралы мәліметтер беру үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясының орындалу схемасы 7-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 8-кестеде келтірілген.

уведомление об успешной обработке сообщения (P.CC.05.MSG.002)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
4. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и
времени обновления общего реестра таможенных представителей"
(P.CC.05.TRN.004)
18. Транзакция общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.TRN.004) выполняется для представления Комиссией по запросу уполномоченного органа государства-члена сведений о состоянии общего реестра таможенных представителей (дата и время последнего обновления). Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 7. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 8.

7-сурет. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.05.TRN.004) жалпы процесс транзакциясының орындалу схемасы
8-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу" (P.CC.05.TRN.004) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с№
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.TRN.004
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпарат алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салу
6
Ден қоюшылық рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
кеден өкілдерінің жалпы тізілімін жаңарту күні мен уақыты туралы ақпаратқа сұрау салуды өңдеу
8
Жалпы процестің транзакциясын орындау нәтижесі
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат (P.CC.05.BEN.001): мәліметтер берілген
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
1 мин
жауапты күту уақыты
5 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
1 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпаратқа сұрау салу (P.CC.05.MSG.005)
жауап хабар
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпарат (P.CC.05.MSG.006)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ жаңылыс қойылған электрондық құжатты беру

Рис. 7. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.TRN.004)
Таблица 8
Описание транзакции общего процесса "Получение информации о
дате и времени обновления общего реестра таможенных
представителей" (P.CC.05.TRN.004)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.TRN.004
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка запроса информации о дате и времени обновления общего реестра таможенных представителей
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
информация о состоянии общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.BEN.002): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1 раз
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос информации о состоянии общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.MSG.005)
ответное сообщение
информация о состоянии общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.MSG.006)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП

5. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.05.TRN.005) жалпы процесс транзакциясы
19. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.05.TRN.005) жалпы процесс транзакциясы мүше мемлекеттің уәкілетті органының сұрау салуы бойынша Комиссияға кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер беру үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясының орындалу схемасы 8-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 9-кестеде келтірілген.
8-сурет. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.05.TRN.005)
жалпы процесс транзакциясының орындалу схемасы
9-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу" (P.CC.05.TRN.005)
жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с№
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.TRN.005
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтер алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу
6
Ден қоюшылық рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерді өңдеу және беру
8
Жалпы процестің транзакциясын орындау нәтижесі
кеден өкілдерінің жалпы тізілімі (P.CC.05.BEN.003): кеден өкілдерінің жалпы тізілімінде мәліметтер жоқ
кеден өкілдерінің жалпы тізілімі (P.CC.05.BEN.003): мәліметтер берілген
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
1 мин
жауапты күту уақыты
5 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
1 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу (P.CC.05.MSG.010)
жауап хабар
кеден өкілдерінің жалпы тізілімі (P.CC.05.MSG.008)

5. Транзакция общего процесса "Получение сведений
из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.TRN.005)
19. Транзакция общего процесса "Получение сведений из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.TRN.005) выполняется для представления Комиссией по запросу уполномоченного органа государства-члена сведений из общего реестра таможенных представителей. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 8. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 9.
Рис. 8. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение
сведений из общего реестра таможенных представителей"
(P.CC.05.TRN.005)
Таблица 9
Описание транзакции общего процесса "Получение сведений
из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.TRN.005)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.TRN.005
2
Наименование транзакции общего процесса
получение сведений из общего реестра таможенных представителей
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос сведений из общего реестра таможенных представителей
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление сведений из общего реестра таможенных представителей
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.BEN.003): сведения в общем реестре таможенных представителей отсутствуют
общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.BEN.003): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1 раз
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос сведений из общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.MSG.010)
ответное сообщение
общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.MSG.008)

сұратылатын мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама (P.CC.05.MSG.009)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ жаңылыс қойылған электрондық құжатты беру
6. "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.05.TRN.006) жалпы процесс транзакциясы
20. "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.05.TRN.006) жалпы процесс транзакциясы мүше мемлекеттің уәкілетті органының сұрау салуы бойынша Комиссияның кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен өзгерген мәліметтер беруі үшін орындалады. Жалпы процестің көрсетілген транзакциясының орындалу схемасы 9-суретте ұсынылған. Жалпы процесс транзакциясының параметрлері 10-кестеде келтірілген.

уведомление об отсутствии запрашиваемых сведений (P.CC.05.MSG.009)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
6. Транзакция общего процесса "Получение информации
об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных
представителей" (P.CC.05.TRN.006)
20. Транзакция общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.TRN.006) выполняется для представления Комиссией по запросу уполномоченного органа государства-члена измененных сведений из общего реестра таможенных представителей. Схема выполнения указанной транзакции общего процесса представлена на рисунке 9. Параметры транзакции общего процесса приведены в таблице 10.

9-сурет. "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.05.TRN.006) жалпы процесс транзакциясының орындалу схемасы
10-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу" (P.CC.05.TRN.006) жалпы процесс транзакциясының сипаттамасы
Р/с№
Міндетті элемент
Сипаттамасы
1
2
3
1
Кодтық белгіленімі
P.CC.05.TRN.006
2
Жалпы процесс транзакциясының атауы
кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген өзгерістер туралы ақпарат алу
3
Жалпы процесс транзакциясының шаблоны
сұрау салу/жауап
4
Бастамашылық рөл
бастамашы
5
Бастамашылық операция
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпаратқа сұрау салу
6
Ден қоюшылық рөл
респондент
7
Қабылдаушы операция
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпаратты өңдеу және беру
8
Жалпы процестің транзакциясын орындау нәтижесі
кеден өкілдерінің жалпы тізілімі (P.CC.05.BEN.003): кеден өкілдерінің жалпы тізілімінде мәліметтер жоқ
кеден өкілдерінің жалпы тізілімі (P.CC.05.BEN.003): мәліметтер берілген
9
Жалпы процесс транзакциясының параметрлері:
алынғанын растау уақыты
өңдеуге қабылданғанын растау уақыты
1 мин
жауапты күту уақыты
5 мин
авторландыру белгісі
иә
қайталаулар саны
1 рет
10
Жалпы процесс транзакциясының хабарлары:
бастамашылық хабар
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпаратқа сұрау салу (P.CC.05.MSG.007)
жауап хабар
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің өзгерген мәліметтері (P.CC.05.MSG.011)
сұратылған мәліметтердің жоқ екендігі туралы хабарлама (P.CC.05.MSG.009)
11
Жалпы процесс транзакциясы хабарларының параметрлері:
ЭЦҚ белгісі
жоқ
ЭЦҚ жаңылыс қойылған электрондық құжатты беру
VIII. Тосын жағдайлардағы іс-қимыл тәртібі
21. Жалпы процесс шеңберіндегі ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде деректерді өңдеуді қалыпты режимде жүргізу мүмкін болмайтын тосын жағдайлар кездесуі ықтимал. Тосын жағдайлар техникалық іркілістер кезінде, күту уақыты өткенде және өзге де жағдайларда туындайды. Жалпы процеске қатысушының тосын жағдайдың туындау себептері туралы түсіндірмелер мен оны шешу жөнінде ұсынымдар алуы үшін сыртқы және өзара сауданың интеграциялық ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне тиісті сұрау салу жіберу мүмкіндігі көзделген. Тосын жағдайды шешу жөніндегі жалпы ұсынымдар 11-кестеде келтірілген.
22. Мүше мемлекеттің уәкілетті органы қате туралы хабарлама алынған хабарға Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына және осы Регламенттің ІХ бөлімінде көрсетілген электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптарға сәйкестігіне орай тексеру жүргізеді. Егер көрсетілген талаптарға сәйкессіздік анықталған жағдайда мүше мемлекеттің уәкілетті органы анықталған қатені жою үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды. Егер сәйкессіздік анықталмаған жағдайда, мүше мемлекеттің уәкілетті органы осы тосын жағдайды сипаттай отырып, сыртқы және өзара сауданың интеграциялық ақпараттық жүйесін қолдау қызметіне хабар жібереді.
11-кесте
Тосын жағдайлардағы іс-қимылдар
Тосын жағдайдың коды
Тосын жағдайдың сипаттамасы
Тосын жағдайдың себептері
Тосын жағдай туындаған кездегі іс-қимылдарды сипаттау
1
2
3
4
P.EXC.002
жалпы процестің екіжақты транзакциясының бастамашысы қайталаулардың келісілген саны аяқталған соң жауап-хабар алған жоқ
көлік жүйесіндегі техникалық іркілістер немесе бағдарламалық қамтамасыз етудің жүйелік қатесі
хабар қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрау салу жіберу
P.EXC.004
жалпы процесс транзакциясының бастамашысы қате туралы хабарлама алды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалмаған немесе электрондық құжаттың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылмаған
бастамашы пайдаланылатын анықтамалықтар мен сыныптауыштарды синхрондауы немесе электрондық құжаттың (мәліметтердің) XML-схемаларын жаңартуы қажет.
Егер анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалса, электрондық құжаттың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылса, қабылдайтын қатысушының қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет.

Рис. 9. Схема выполнения транзакции общего процесса "Получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.TRN.006)
Таблица 10
Описание транзакции общего процесса "Получение информации
об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных
представителей" (P.CC.05.TRN.006)
№ п/п
Обязательный элемент
Описание
1
2
3
1
Кодовое обозначение
P.CC.05.TRN.006
2
Наименование транзакции общего процесса
получение информации об изменениях, внесенных в общий реестр таможенных представителей
3
Шаблон транзакции общего процесса
запрос/ответ
4
Инициирующая роль
инициатор
5
Инициирующая операция
запрос информации об изменениях общего реестра таможенных представителей
6
Реагирующая роль
респондент
7
Принимающая операция
обработка и представление информации об изменениях общего реестра таможенных представителей
8
Результат выполнения транзакции общего процесса
общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.BEN.003): сведения в общем реестре таможенных представителей отсутствуют общий реестр таможенных представителей (P.CC.05.BEN.003): сведения представлены
9
Параметры транзакции общего процесса:
время для подтверждения получения
время подтверждения принятия в обработку
1 мин
время ожидания ответа
5 мин
признак авторизации
да
количество повторов
1 раз
10
Сообщения транзакции общего процесса:
инициирующее сообщение
запрос информации об изменениях общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.MSG.007)
ответное сообщение
измененные сведения общего реестра таможенных представителей (P.CC.05.MSG.011)
уведомление об отсутствии запрашиваемых сведений (P.CC.05.MSG.009)
11
Параметры сообщений транзакции общего процесса:
признак ЭЦП
нет
передача электронного документа с некорректной ЭЦП
VIII. Порядок действий в нештатных ситуациях
21. При информационном взаимодействии в рамках общего процесса вероятны нештатные ситуации, когда обработка данных не может быть произведена в обычном режиме. Нештатные ситуации возникают при технических сбоях, истечении времени ожидания и в иных случаях. Для получения участником общего процесса комментариев о причинах возникновения нештатной ситуации и рекомендаций по ее разрешению предусмотрена возможность направления соответствующего запроса в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли. Общие рекомендации по разрешению нештатной ситуации приведены в таблице 11.
22. Уполномоченный орган государства-члена проводит проверку сообщения, в связи с которым получено уведомление об ошибке, на соответствие Описанию форматов и структур электронных документов и сведений и требованиям к заполнению электронных документов и сведений, указанным в разделе IX настоящего Регламента. В случае если выявлено несоответствие указанным требованиям, уполномоченный орган государства-члена принимает все необходимые меры для устранения выявленной ошибки. В случае если несоответствий не выявлено, уполномоченный орган государства-члена направляет сообщение с описанием этой нештатной ситуации в службу поддержки интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли.
Таблица 11
Действия в нештатных ситуациях
Код нештатной ситуации
Описание нештатной ситуации
Причины нештатной ситуации
Описание действий
при возникновении нештатной ситуации
1
2
3
4
P.EXC.002
инициатор двусторонней транзакции общего процесса не получил сообщение-ответ после истечения согласованного количества повторов
технические сбои в транспортной системе или системная ошибка программного обеспечения
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
P.EXC.004
инициатор транзакции общего процесса получил уведомление об ошибке
не синхронизированы справочники и классификаторы или не обновлены
XML-схемы электронного документа (сведений)
инициатору необходимо синхронизировать используемые справочники и классификаторы или обновить XML-схемы электронного документа (сведений).
Если справочники и классификаторы синхронизированы, XML-схемы электронного документа (сведений) обновлены, необходимо направить запрос в службу поддержки принимающего участника

P.CC.05.EXC.003
бастамашының ақпараттық жүйесінде респонденттен келген жауап хабарды өңдеу кезінде қате пайда болды
анықтамалықтар мен сыныптауыштар синхрондалмаған, электрондық құжаттың (мәліметтердің) XML-схемалары жаңартылмаған, жалпы процесс транзакциясының бастамашысы жағында хабарды өңдеу кезіндегі ішкі қате
хабар қалыптастырылған ұлттық сегменттің техникалық қолдау қызметіне сұрау салу жіберу қажет
IX. Электрондық құжаттар мен мәліметтерді толтыруға қойылатын талаптар

P.CC.05.EXC.003
в информационной системе инициатора при обработке ответного сообщения от респондента возникла ошибка
не синхронизированы справочники и классификаторы,
не обновлены XML-схемы электронного документа (сведений), внутренняя ошибка при обработке сообщения на стороне инициатора транзакции общего процесса
необходимо направить запрос в службу технической поддержки национального сегмента, в котором было сформировано сообщение
IX. Требования к заполнению электронных документов и сведений

23. "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер" (P.CC.05.MSG.001) хабарында берілетін "Кеден өкілдерінің тізілімі" (R.CA.CC.05.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 12-кестеде келтірілген.
12-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер" (P.CC.05.MSG.001) хабарында берілетін "Кеден өкілдерінің тізілімі" (R.CA.CC.05.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымы
1
электрондық хабарда "Кеден өкілдерінің тізілімін есепке алу объектісі" (cacdo:RegisterCustomsBrokerDetails) деректемесінің 1 данасы ғана берілуге тиіс
2
оқшауланған бөлімшелер (филиалдар) бар болған кезде ұйым кеден өкілі ретінде қызметін жүзеге асыратын барлық оқшауланған бөлімшелер мен (филиалдар) туралы мәліметтер берілуге тиіс
3
"Тізілімге ақпарат берген елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемесінің мәні мәлімет берген мүше мемлекет кодының мәнін қамтуға тиіс
4
"Қызметті жүзеге асыру басталған күн"
(casdo:StartActivityDate) деректемесі толтырылған болуға тиіс
5
"Қызметті жүзеге асыру аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесінде көрсетілген күн (егер деректеме толтырылса), "Қызметті жүзеге асыру басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен көп немесе соған тең болуға тиіс
6
"Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні толтырылған болуы және "Қызметті жүзеге асыру басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесімен мәні бойынша сай келуге тиіс
7
"Ақырғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылмайды
8
"Қайта тіркеу белгісі" (casdo:ReregistrationCode)
деректемесі толытырылмайды
9
"Кеден өкілінің бас бөлімшесі" (cacdo:BrokerParentDetails) деректемесіндегі "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:TaxpayerId) деректемесі толтырылған болуға тиіс
10
"Кеден өкілінің құрылымдық бөлімшесі" (cacdo:BrokerBranchDetails) деректемесіндегі "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:TaxpayerId) деректемесі толтырылған болуға тиіс
11
"Кеден өкілінің бас бөлімшесі" (cacdo:BrokerParentDetails) деректемесінде көрсетілген ұйымдардың бас бөлімшесі туралы мәліметтер үшін "Ұйым филиалының белгісі" (casdo:BranchFlagCode) деректемесі "0" мәніне ие болуға тиіс
12
"Кеден өкілінің құрылымдық бөлімшесі" (cacdo:BrokerBranchDetails) деректемесінде көрсетілген ұйымдардың оқшауланған бөлімшесі (филиалы) туралы мәліметтер үшін "Ұйым филиалының белгісі" (casdo:BranchFlagCode) деректемесі "1" мәніне ие болуға тиіс
13
Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінде "Тізілімге ақпарат берген елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) және "Заңды тұлғаның тіркеу нөмірі" (casdo:RegistrationNumberIdentifier) деректемелерімен мәні бойынша бір мезгілде сай келетін жазба болмауға тиіс

23. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Реестр таможенных представителей" (R.CA.CC.05.001), передаваемых в сообщении "Сведения для включения в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.MSG.001), приведены в таблице 12.
Таблица 12
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Реестр таможенных представителей"
(R.CA.CC.05.001), передаваемых в сообщении "Сведения для
включения в общий реестр таможенных представителей"
(P.CC.05.MSG.001)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении должен передаваться лишь 1 экземпляр реквизита "Объект учета реестра таможенных представителей" (cacdo:RegisterCustomsBrokerDetails)
2
при наличии обособленных подразделений (филиалов) должны быть представлены сведения обо всех обособленных подразделениях (филиалах), через которые организация осуществляет деятельность в качестве таможенного представителя
3
значение реквизита "Код страны, предоставившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode) должно содержать значение кода государства-члена, представляющего сведения
4
реквизит "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) должен быть заполнен
5
дата, указанная в реквизите "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) (если реквизит заполнен), должна быть больше или равна дате, указанной в реквизите "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate)
6
значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должно быть заполнено и совпадать по значению с реквизитом "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate)
7
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) не заполняется
8
реквизит "Признак перерегистрации" (casdo:ReregistrationCode) не заполняется
9
реквизит "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:TaxpayerId), содержащийся в реквизите "Головное подразделение таможенного представителя" (cacdo:BrokerParentDetails), должен быть заполнен
10
реквизит "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:TaxpayerId), содержащийся в реквизите "Структурное подразделение таможенного представителя" (cacdo:BrokerBranchDetails), должен быть заполнен
11
для сведений о головном подразделении организации, указанных в реквизите "Головное подразделение таможенного представителя" (cacdo:BrokerParentDetails), реквизит "Признак филиала организации" (casdo:BranchFlagCode) должен иметь значение "0"
12
для сведений об обособленном подразделении (филиале) организации, указанных в реквизите "Структурное подразделение таможенного представителя" (cacdo:BrokerBranchDetails), реквизит "Признак филиала организации" (casdo:BranchFlagCode) должен иметь значение "1"
13
в общем реестре таможенных представителей должна отсутствовать запись, совпадающая одновременно по значению реквизитов "Код страны, предоставившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode) и "Регистрационный номер юридического лица" (casdo:RegistrationNumberIdentifier)

24.  "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер" (P.CC.05.MSG.003) хабарында берілетін "Кеден өкілдерінің тізілімі" (R.CA.CC.05.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 13-кестеде келтірілген.
13-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер" (P.CC.05.MSG.003) хабарында берілетін "Кеден өкілдерінің тізілімі" (R.CA.CC.05.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымы
1
Электрондық хабарда тиісінше өзгертілетін және өзгерген мәліметтерді қамтитын "Кеден өкілдерінің тізілімін есепке алу объектісі" (cacdo:RegisterCustomsBrokerDetails) 2 деректемесі болуға тиіс
2
өзгертілетін мәліметтер ұйымның кеден өкілі ретінде қызметін жүзеге асыратын барлық оқшауланған бөлімшелері мен (филиалдары) туралы ақпаратты қамтуға тиіс
3
өзгертілетін және өзгерген мәліметтер үшін "Тізілімге ақпарат берген елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) және "Заңды тұлғаның тіркеу нөмірі" " (casdo:RegistrationNumberIdentifier) деректемелерінің мәні сай келуге тиіс
4
өзгертілетін мәліметтер үшін кеден өкілдерінің жалпы тізілімінде "Тізілімге ақпарат берген елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode), "Заңды тұлғаның тіркеу нөмірі" " (casdo:RegistrationNumberIdentifier), "Қызметті жүзеге асыру басталған күн" (casdo:StartActivityDate) және "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемелерімен мәні бойынша сай келетін жазба болуға тиіс
5
өзгертілетін мәліметтер үшін "Ақырғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылған болуға тиіс
6
өзгертілетін мәліметтер үшін "Ақырғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен көп немесе соған тең болуға болуға тиіс
7
өзгертілетін мәліметтер үшін "Қызметті жүзеге асыру аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесінде көрсетілген күн (егер деректеме толтырылса) өзгертілетін мәліметтердің "Қызметті жүзеге асыру басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесінің мәнінен көп немесе соған тең болуға болуға тиіс
8
өзгертілетін мәліметтер үшін қолданбалы деректер кеден өкілдерінің жалпы тізілімінде сақтаулы мәліметтерге сәйкес келуге тиіс
9
өзгертілген мәліметтер үшін "Қызметті жүзеге асыру басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесі толтырылған болуға тиіс
10
өзгертілген мәліметтер үшін "Қызметті жүзеге асыру басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің "Қызметті жүзеге асыру аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесінің мәнін көп болуға тиіс (егер өзгертілген мәліметтердің "Қызметті жүзеге асыру аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесі толтырылса)
11
өзгертілген мәліметтер үшін "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесі толтырылған болуға тиіс
12
өзгертілген мәліметтер үшін "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің "Ақырғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәнінен көп болуға тиіс
13
ұйымның оқшауланған бөлімшесі (филиалы) туралы өзгертілген мәліметтер үшін "Кеден өкілінің құрылымдық бөлімшесі" (cacdo:BrokerBranchDetails) деректемесіндегі "Ұйым филиалының белгісі" (casdo:BranchFlagCode) деректемесі "1" мәніне ие болуға тиіс
14
өзгертілген мәліметтер үшін "Тізілімге ақпарат берген елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode) деректемесінің мәні мәліметтер берген мүше мемлекет кодының мәнін қамтуға тиіс
15
өзгертілген мәліметтер үшін "Қайта тіркеу белгісі" (casdo:ReregistrationCode) толтырылмайды
16
өзгертілген мәліметтер үшін "Кеден өкілінің бас бөлімшесі" (cacdo:BrokerParentDetails) деректемесіндегі "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:TaxpayerId) деректемесі толтырылған болуға тиіс
17
өзгертілген мәліметтер үшін "Кеден өкілінің құрылымдық бөлімшесі" (cacdo:BrokerBranchDetails) деректемесіндегі "Салық төлеушіні сәйкестендіргіш" (csdo:TaxpayerId) деректемесі толтырылған болуға тиіс
18
ұйымның бас бөлімшесі туралы өзгертілген мәліметтерде "Ұйым филиалының белгісі" деректемесі "0" мәніне ие болуға тиіс

24. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Реестр таможенных представителей" (R.CA.CC.05.001), передаваемых в сообщении "Сведения для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.MSG.003), приведены в таблице 13.
Таблица 13
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Реестр таможенных представителей"
(R.CA.CC.05.001), передаваемых в сообщении "Сведения для
внесения изменений в общий реестр таможенных
представителей" (P.CC.05.MSG.003)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении должны присутствовать 2 реквизита "Объект учета реестра таможенных представителей" (cacdo:RegisterCustomsBrokerDetails), содержащие соответственно изменяемые и измененные сведения
2
изменяемые сведения должны содержать информацию обо всех обособленных подразделениях (филиалах), через которые организация осуществляет деятельность в качестве таможенного представителя
3
для изменяемых и измененных сведений значения реквизитов "Код страны, предоставившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode) и "Регистрационный номер юридического лица" (casdo:RegistrationNumberIdentifier) должны совпадать
4
для изменяемых сведений в общем реестре таможенных представителей должна присутствовать запись, совпадающая по значению с реквизитами "Код страны, предоставившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode), "Регистрационный номер юридического лица" (casdo:RegistrationNumberIdentifier), "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) и "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime)
5
для изменяемых сведений реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должен быть заполнен
6
для изменяемых сведений значение реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должно быть больше или равно значению реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) изменяемых сведений
7
для изменяемых сведений дата, указанная в реквизите "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) (если реквизит заполнен), должна быть больше или равна дате, указанной в реквизите "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) изменяемых сведений
8
для изменяемых сведений прикладные данные должны соответствовать сведениям, хранящимся в общем реестре таможенных представителей
9
для измененных сведений реквизит "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) должен быть заполнен
10
для измененных сведений значение реквизита "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) должно быть больше значения реквизита "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) изменяемых сведений (если реквизит "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) изменяемых сведений заполнен)
11
для измененных сведений реквизит "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должен быть заполнен
12
для измененных сведений значение реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) должно быть больше значения реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) изменяемых сведений
13
в измененных сведениях об обособленном подразделении (филиале) организации реквизит "Признак филиала организации" (casdo:BranchFlagCode), содержащийся в реквизите "Структурное подразделение таможенного представителя" (cacdo:BrokerBranchDetails), должен иметь значение "1"
14
для измененных сведений значение реквизита "Код страны, предоставившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode) должно содержать значение кода государства-члена, представляющего сведения
15
для измененных сведений реквизит "Признак перерегистрации" (casdo:ReregistrationCode) не заполняется
16
для измененных сведений реквизит "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:TaxpayerId), содержащийся в реквизите "Головное подразделение таможенного представителя" (cacdo:BrokerParentDetails), должен быть заполнен
17
для измененных сведений реквизит "Идентификатор налогоплательщика" (csdo:TaxpayerId), содержащийся в реквизите "Структурное подразделение таможенного представителя" (cacdo:BrokerBranchDetails), должен быть заполнен
18
в измененных сведениях о головном подразделении организации реквизит "Признак филиала организации" (casdo:BranchFlagCode) должен иметь значение "0"

25. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер" (P.CC.05.MSG.004) хабарында берілетін "Кеден өкілдерінің тізілімі" (R.CA.CC.05.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 14-кестеде келтірілген.
14-кесте
Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер" (P.CC.05.MSG.004) хабарында берілетін "Кеден өкілдерінің тізілімі" (R.CA.CC.05.001) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымы
1
электрондық хабарда "Кеден өкілдерінің тізілімін есепке алу объектісі" (cacdo:RegisterCustomsBrokerDetails) деректемесінің 1 данасы ғана берілуге тиіс
2
ұйымның оқшауланған бөлімшелері (филиалдары) бар болған кезде олар туралы мәліметтер кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізілген барлық оқшауланған бөлімшелер мен (филиалдар) туралы мәліметтер берілуге тиіс
3
"Қызметті жүзеге асыру аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесі толтырылған болуға тиіс
4
"Қызметті жүзеге асыру аяқталған күн" (casdo:EndActivityDate) деректемесінде көрсетілген күн "Қызметті жүзеге асыру басталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесінде көрсетілген күннен көп немесе соған тең болуға болуға тиіс
5
"Ақырғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылған болуға тиіс
6
"Ақырғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесінің мәні өзгертілетін мәліметтердің "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен көп немесе соған тең болуға болуға тиіс
7
кеден өкілдерінің жалпы тізілімінде мәні бойынша "Тізілімге ақпарат берген елдің коды" (casdo:RegisterCountryCode), "Заңды тұлғаның тіркеу нөмірі" (casdo:RegistrationNumberIdentifier), "Қызметті жүзеге асыру басталған күн" (casdo:StartActivityDate) және "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемелерімен сай келетін жазба болуға тиіс
8
ұйымның оқшауланған бөлімшелері (филиалдары) туралы мәліметтерді қоса алғанда, ұсынылған қолданбалы деректер кеден өкілдерінің жалпы тізілімінде сақтаулы мәліметтерге сәйкес болуға тиіс, бұған "Ақырғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі және "Қызметті жүзеге асыру аяқталған күн" (casdo:StartActivityDate) деректемесі қосылмайды.

25. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Реестр таможенных представителей" (R.CA.CC.05.001), передаваемых в сообщении "Сведения для исключения из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.MSG.004), приведены в таблице 14.
Таблица 14
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Реестр таможенных представителей" (R.CA.CC.05.001),
передаваемых в сообщении "Сведения для исключения из общего
реестра таможенных представителей" (P.CC.05.MSG.004)
Код требования
Формулировка требования
1
в электронном сообщении должен передаваться лишь 1 экземпляр реквизита "Объект учета реестра таможенных представителей" (cacdo:RegisterCustomsBrokerDetails)
2
при наличии у организации обособленных подразделений (филиалов) должны быть представлены сведения обо всех обособленных подразделениях (филиалах), сведения о которых включены в общий реестр таможенных представителей
3
реквизит "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate) должен быть заполнен
4
дата, указанная в реквизите "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate), должна быть больше или равна дате, указанной в реквизите "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate)
5
реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должен быть заполнен
6
значение реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) должно быть больше или равно значению реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime) изменяемых сведений
7
в общем реестре таможенных представителей должна присутствовать запись, совпадающая по значению с реквизитами "Код страны, предоставившей информацию в реестр" (casdo:RegisterCountryCode), "Регистрационный номер юридического лица" (casdo:RegistrationNumberIdentifier), "Дата начала осуществления деятельности" (casdo:StartActivityDate) и "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime)
8
представленные прикладные данные, включая сведения об обособленных подразделениях (филиалах) организации, должны соответствовать сведениям, хранящимся в общем реестре таможенных представителей, за исключением реквизита "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime) и реквизита "Дата окончания осуществления деятельности" (casdo:EndActivityDate)

26. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.05.MSG.005) хабарында берілетін "Жалпы ресурстың өзектіленуінің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 15-кестеде келтірілген.
15-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің жай-күйі туралы ақпаратқа сұрау салу" (P.CC.05.MSG.005) хабарында берілетін "Жалпы ресурстың өзектіленуінің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымы
1
"Жаңарту күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі толтырылмайды
27. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпаратқа сұрау салу" хабарында берілетін "Жалпы ресурстың өзектіленуінің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 16-кестеде келтірілген.
16-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің өзгерістері туралы ақпаратқа сұрау салу" хабарында берілетін "Жалпы ресурстың өзектіленуінің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымы
1
"Жаңарту күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі мүше мемлекеттің уәкілетті органында кеден өкілдерінің жалпы тізілімі мәліметтерінің өзектілену күні мен уақытын қамтуға тиіс, бұлардан кейін кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің өзгертілген мәліметтері берілуге тиіс
2
"Ел коды" (csdo:CountryCode) деректемелері таңдалған мүше мемлекеттер бойынша мәліметтер беру қажет болған жағдайда толтырылады
28. "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.05.MSG.010) хабарында берілетін "Жалпы ресурстың өзектіленуінің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар 17-кестеде келтірілген.
17-кесте
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен мәліметтерге сұрау салу" (P.CC.05.MSG.010) хабарында берілетін "Жалпы ресурстың өзектіленуінің жай-күйі" (R.007) электрондық құжаттарының (мәліметтерінің) деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар
Талап коды
Талаптың тұжырымы
1
Егер кеден өкілдерінің жалпы тізіліміндегі мәліметтерді толық көлемде беру талап етілсе, "Жаңарту күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі толтырылмайды. "Жаңарту күні мен уақыты" (csdo:UpdateDateTime) деректемесі белгілі бір күнге кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің өзекті мәліметтерін беру қажет болған кездегі күн мен уақытты қамтуға тиіс
2
"Ел коды" (csdo:CountryCode) деректемесі таңдалған мүше мемлекеттер бойынша мәліметтер беру қажет болған кезде толтырылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының 2015 жылғы
1 қыркүйектегі № 105 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы
процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің
құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын электрондық құжаттардың және
мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының
СИПАТТАМАСЫ
I. Жалпы ережелер

26. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации о состоянии общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.MSG.005), приведены в таблице 15.
Таблица 15
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007),
передаваемых в сообщении "Запрос информации о состоянии общего
реестра таможенных представителей" (P.CC.05.MSG.005)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) не заполняется
27. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос информации об изменениях общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.MSG.007), приведены в таблице 16.
Таблица 16
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007),
передаваемых в сообщении "Запрос информации об изменениях
общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.MSG.007)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) должен содержать дату и время актуализации сведений общего реестра таможенных представителей в уполномоченном органе государства-члена, позже которых должны представляться измененные сведения общего реестра таможенных представителей
2
реквизит "Код страны" (csdo:CountryCode) заполняется в случае необходимости представления сведений по выбранным государствам-членам
28. Требования к заполнению реквизитов электронных документов (сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007), передаваемых в сообщении "Запрос сведений из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.MSG.010), приведены в таблице 17.
Таблица 17
Требования к заполнению реквизитов электронных документов
(сведений) "Состояние актуализации общего ресурса" (R.007),
передаваемых в сообщении "Запрос сведений из общего реестра
таможенных представителей" (P.CC.05.MSG.010)
Код требования
Формулировка требования
1
реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) не заполняется, если требуется представление сведений, содержащихся в общем реестре таможенных представителей в полном объеме. Реквизит "Дата и время обновления" (csdo:UpdateDateTime) должен содержать дату и время при необходимости представления актуальных сведений общего реестра таможенных представителей на определенную дату
2
реквизит "Код страны" (csdo:CountryCode) заполняется при необходимости представления сведений по выбранным государствам-членам
УТВЕРЖДЕНО
Решением Коллегии Евразийской
экономической комиссии
от 01 сентября 2015 г. № 105
ОПИСАНИЕ
форматов и структур электронных документов и сведений,
используемых для реализации средствами интегрированной
информационной системы внешней и взаимной торговли общего
процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра
таможенных представителей"
I. Общие положения

1. Осы Сипаттама Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі – Одақ) құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Сипаттама "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесі (бұдан әрі – жалпы процесс) шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарына қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Сипаттама жалпы процесс рәсімдерін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған жүйесінің (бұдан әрі – интеграцияланған жүйе) құралдарымен іске асыру кезінде ақпараттық жүйелердің құрауыштарын жобалау, әзірлеу және пысықтау кезінде қолданылады.
4. Электрондық құжаттардың (мәліметтердің) форматы мен құрылымының сипаттамасы тіпті қарапайым (атомарлық) деректерге дейін иерархияның барлық деңгейлері ескеріліп, толық деректемелік құрамы көрсетіле отырып, кесте нысанында келтіріледі.
5. Кестеде электрондық құжаттар (мәліметтер) (бұдан әрі - деректемелер) мен деректер моделі элементтерінің бір мағынадағы сәйкестігі сипатталады.
6. Кестеде мынадай өрістер (графалар) қалыптасады:
"иерархиялық нөмір" – деректеменің реттік нөмірі;
"деректеменің аты" – деректеменің қалыптасқан немесе ресми ауызша белгіленуі;
"деректеменің сипаттамасы" – деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіруші" – деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер элементінің сәйкестендірушісі;
"мәндер саласы" – деректеменің ықтимал ауызша сипаттамасы;
"көпт." – деректемелердің көптігі: деректемелердің қайталану мүмкіндігінің міндеттілігі (опциональдық) мен саны.
7. Деректемелер көптігін көрсету үшін мынадай белгіленімдер қолданылады:
1 – міндетті деректеме, қайталануына жол берілмейді;
n –  міндетті деректеме,  n рет (n > 1) қайталануға тиіс;
1..* – міндетті деректеме, шексіз қайталануы мүмкін;
n..* – міндетті деректеме, кемінде n рет (n > 1) қайталануға тиіс;
n..m – міндетті деректеме, кемінде n рет және m реттен асырылмай (n > 1, m > n) қайталануға тиіс;
0..1 – деректеме опционды, қайталануына жол берілмейді;
0..* –  деректеме опционды, шексіз қайталануы мүмкін;
0..m –  деректеме опционды, m реттен асырылмай (m > 1) қайталануы мүмкін.
III. Негізгі ұғымдар

1. Настоящее Описание разработано в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза (далее – Союз):
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссииот 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящее Описание определяет требования к форматам и структурам электронных документов и сведений, используемых при информационном взаимодействии в рамках общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных представителей" (далее – общий процесс).
3. Настоящее Описание применяется при проектировании, разработке и доработке компонентов информационных систем при реализации процедур общего процесса средствами интегрированной системы внешней и взаимной торговли (далее – интегрированная система).
4. Описание формата и структуры электронных документов (сведений) приводится в табличной форме с указанием полного реквизитного состава с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов.
5. В таблице описывается однозначное соответствие реквизитов электронных документов (сведений) (далее – реквизиты) и элементов модели данных.
6. В таблице формируются следующие поля (графы):
"иерархический номер" – порядковый номер реквизита;
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"область значений" – словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизитов: обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита.
7. Для указания множественности реквизитов используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
III. Основные понятия

8. Осы Сипаттаманың мақсаттары үшін мынаны білдіретін ұғымдар қолданылады:
"деректердің базистік моделі" – моделдеудің барлық деңгейінде қайта пайдаланылуы мүмкін, семантикалық бейтарап болып табылатын және пәндік саланың ерекшелігін көрсетпейтін деректердің типтері мен элементтерін қамтитын деректер моделінің бір бөлігі;
"деректері моделі" – заңдық фактілерді (мән-жайларды, іс-қимылдарды немесе оқиғаларды), олардың арасындағы байланысты және олардың жалпы процестерді іске асырудың пәндік салаларының шеңберімен шектелген, формальды образбен беру, түсіндіру және өңдеу үшін жарамды, графикалық және (немесе) ауызша сипаттау түріндегі жай-күйін беру;
"пәндік сала деректерінің моделі" – белгілі бір пәндік саланың ерекшелігін көрсететін, өздері модельдеудің нәтижесі болып табылатын, электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдарын құру үшін қайталап, соның ішінде деректердің базистік моделі қолданыла отырып пайдаланылатын объектілерді қамтитын деректер моделінің бір бөлігі;
"пәндік сала" – Еуразиялық экономикалық комиссия және (немесе) Одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары қызметінің тиісінше халықаралық шарттарда және Одақ құқығын құрайтын актілерде және мүше мемлекеттердің заңнамасында көзделген өкілеттіктер жүзеге асырылатын саласы немесе оның бір бөлігі;

8. Для целей настоящего Описания используются понятия, которые означают следующее:
"базисная модель данных" – часть модели данных, содержащая типы и элементы данных, которые могут повторно использоваться на всех уровнях моделирования, являются семантически нейтральными и не отражают специфику предметных областей;
"модель данных" – представление юридических фактов (обстоятельств, действий или событий), связей между ними и их состояний в виде графического и (или) словесного описания, пригодное для передачи, интерпретации и обработки формализованным образом, ограниченное рамками предметных областей реализации общих процессов;
"модель данных предметной области" – часть модели данных, содержащая повторно используемые для построения структур электронных документов и сведений объекты, отражающие специфику определенной предметной области, сами являющиеся результатом моделирования, в том числе с использованием объектов базисной модели данных;
"предметная область" – сфера деятельности Евразийской экономической комиссии и (или) уполномоченных органов государств – членов Союза или ее часть, в которой реализуются полномочия, предусмотренные международными договорами и актами, составляющими право Союза и законодательством государств-членов соответственно;

"электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімі" – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 30 қыркүйектегі № 180 шешімімен айқындалған интеграцияланған жүйеде ақпараттық өзара іс-қимылды іске асыру кезінде пайдаланылатын электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының толық тізбесін қамтитын тізілім;
"электрондық құжаттардың (мәліметтердің) деректемесі – белгілі бір түпмәтінде бөлінбейді деп есептелетін электрондық құжаттар (мәліметтер) деректерінің бірлігі.

"реестр структур электронных документов и сведений" – реестр, включающий в себя полный перечень структур электронных документов и сведений, используемых при реализации информационного взаимодействия в интегрированной системе, определенный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 сентября 2014 г. № 180;
"реквизит электронного документа (сведений)" – единица данных электронного документа (сведений), которая в определенном контексте считается неразделимой.

Осы Сипаттамада қолданылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 105 шешімімен бекітілген "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының 4-тармағында айқындалған мағыналарында қолданылады. 4, 7 және 10-кестелерде Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті деп Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 105 шешімімен бекітілген "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті түсініледі.
IV. Электрондық құжаттар мен мәліметтердің құрылымдары

Иные понятия, используемые в настоящем Описании, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных представителей", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 сентября 2015 г. № 105. В таблицах 4, 7 и 10 под Регламентом информационного взаимодействия понимается Регламент информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных представителей", утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 сентября 2015 г. № 105.
IV. Структуры электронных документов и сведений

11. Импортталатын атаулар кеңістігі 3-кестеде келтірілген.
3-кесте
Импортталатын атаулар кеңістігі
Р/с №
Атаулар кеңістігінің сәйкестендірушісі
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:v0.3.3
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:v0.3.3
csdo
12. "Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжат (мәліметтер) құрылымының деректемелік құрамы 4-кестеде келтірілген.
4-кесте
"Өңдеу нәтижесі туралы хабарлама" (R.006) электрондық құжаты (мәліметтері) құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіруші
Деректер типі
Көпт.
1.  Электрондық құжаттың (мәліметтердің) тақырыбы
(ccdo:EDocHeader)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) технологиялық деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.90001
ccdo: EDocHeaderType  (M.CDT.90001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
1.1. Жалпы процесс хабарының коды
(csdo: InfEnvelopeCode)
Жалпы процесс хабарының кодтық белгіленімі
M.SDE.90010
csdo: InfEnvelopeCodeType  (M.SDT.90004)
Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2.  Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды
(csdo: EDocCode)
электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес электрондық құжаттың (мәліметтердің) кодтық белгіленімі
M.SDE.90001
csdo: EDocCodeTypе (M.SDT.90001)
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізіліміне сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3.  Электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендірушісі
(csdo:EDocId)
электрондық құжатты (мәліметтерді) бір мағынада сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
csdo: UniversallyUniqueIdType  (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 стандартына сәйкес сәйкестендірушінің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендірушісі
(csdo:EDocRefld)
жауап ретінде осы электрондық құжат (мәліметтер) қалыптастырылған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендірушісі
M.SDE.90008
csdo: UniversallyUniqueIdType  (M.SDT.90003)
ISO/IEC 9834-8 стандартына сәйкес сәйкестендірушінің мәні.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5.  Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты
(csdo: EDocDateTime)
электрондық құжат (мәліметтер) жасалған күн мен уақыт
M.SDE.90002
bdt: DateTimeType  (M.BDT.00006)
ИСО МЕМСТ 8601–2001 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
1.6. Тіл коды
(csdo:LanguageCode)
табиғи тілдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00051
csdo: LanguageCodeType  (M.SDT.00051)

11. Импортируемые пространства имен приведены в таблице 3.
Таблица 3
Импортируемые пространства имен
№ п/п
Идентификатор пространства имен
Префикс
1
2
3
1
urn:EEC:M:ComplexDataObjects:v0.3.3
ccdo
2
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:v0.3.3
csdo
12. Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений) "Уведомление о результате обработки" (R.006) приведен в таблице 4.1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:EDocHeader) Имя реквизита
Таблица 4
Реквизитный состав структуры электронного документа (сведений)
"Уведомление о результате обработки" (R.006)
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Заголовок электронного документа (сведений)
(ccdo:EDocHeader)
совокупность технологических реквизитов электронного документа (сведений)
M.CDE.90001
ccdo:EDocHeaderType (M.CDT.90001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
1.1. Код сообщения общего процесса
(csdo:InfEnvelopeCode)
кодовое обозначение сообщения общего процесса
M.SDE.90010
csdo:InfEnvelopeCodeType (M.SDT.90004)
Значение кода в соответствии с Регламентом информационного взаимодействия.
Шаблон: P\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2}\.MSG\.[0-9]{3}
1
1.2. Код электронного документа (сведений)
(csdo:EDocCode)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
csdo:EDocCodeType (M.SDT.90001)
Значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
1
1.3. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:EDocId)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии со стандартом
ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
1
1.4. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
csdo:UniversallyUniqueIdType (M.SDT.90003)
Значение идентификатора в соответствии со стандартом
ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
0..1
1.5. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
1.6. Код языка
(csdo:)
кодовое обозначение естественного языка
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии со стандартом

ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.  Күн мен уақыт
(csdo:EventDateTime)
электрондық құжатты (мәліметтерді) өңдеуді аяқтау күні мен уақыты
M.SDE.00132
bdt: DateTimeType  (M.BDT.00006)
ИСО МЕМСТ 8601–2001 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
1
3. Өңдеу нәтижесінің мәні
(csdo:ProcessingResultCode)
электрондық құжатты (мәліметтерді) өңдеу нәтижесінің кодтық белгіленімі
M.SDE.90013
csdo: ProcessingResultCodeType (M.SDT.90005)
Ондық цифр.
Ықтимал мәндер:
1 – мәліметтер жоқ;
2 – мәліметтер алынған;
3 – мәліметтер қосылған;
4 – мәліметтер өзгертілген;
5 – мәліметтер жойылған
1

ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время
(csdo:)
дата и время окончания обработки электронного документа (сведений)
M.SDE.00132
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3. Код результата обработки
(csdo:)
кодовое обозначение результата обработки электронного документа (сведений)
M.SDE.90013
csdo:(M.SDT.90005)
Десятичная цифра.
Возможные значения:
1 – сведения отсутствуют;
2 – сведения получены;
3 – сведения добавлены;
4 – сведения изменены;
5 – сведения удалены
1

ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдің екі әріпті коды.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2.  Жаңарту күні мен уақыты
(csdo: EventDateTime)
жалпы ресурсты (тізілімді, тізбені, деректер базасын) жаңарту күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt: DateTimeType (M.BDT.00006)
ИСО МЕМСТ 8601–2001 сәйкес күн мен уақытты белгілеу
0..1
3. Елдің коды
(csdo:CountryCode)
жалпы ресурсқа (тізілімге, тізбеге, деректер базасына) мәліметтер берген елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00001
csdo: CountryCodeType (M.SDT.00001)

ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
2. Дата и время обновления
(csdo:UpdateDateTime)
дата и время обновления общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Код страны
(csdo:)
кодовое обозначение страны, предоставившей сведения в общий ресурс (реестр, перечень, базу данных)
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)

Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауыштарына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
2.2. Заңды тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат
(cacdo:​Register​Document​Details)
заңды тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00078
cacdo:​Register​Document​Details​Type (M.CA.CDT.00072)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.2.1.  Заңды тұлғаны тіркеу нөмірі
(casdo:​Registration​Number​Identifier)
тізілімге сәйкес заңды тұлғаны тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
casdo:​Variable25​Identifier​Type (M.CA.SDT.00020)
Жолдар (#xA) мен табуляцияны ажырату (#x9) символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындық: 1.
Ең жоғ. ұзындық: 25
1
2.2.2. Құжаттың күні
(csdo:​Doc​Creation​Date)
құжаттың қол қойылған, бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
bdt: (M.BDT.00005)
О ИСО МЕМСТ 8601–2001 сәйкес күнді белгілеу
1
2.2.3.  Заңды тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжаттың типі
(casdo:​Register​Document​Code)
заңды тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжаттың типі
M.CA.SDE.00152
casdo:​Code1​Code​Type (M.CA.SDT.00019)
Жолдар (#xA) мен табуляцияны ажырату (#x9) символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындық: 1
0..1
2.2.4. Кайта тіркеу белгісі
(casdo:​Reregistration​Code)
қайта тіркеу белгісінің кодталған белгіленімі
M.CA.SDE.00001
casdo:​Reregistration​Code​Type (M.CA.SDT.00125)
Жолдар (#xA) мен табуляцияны ажырату (#x9) символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
0..1
2.3. Кеден өкілдерінің тізілімі. Ұйым туралы мәліметтер
(cacdo:​Customs​Broker​Details)
кеден өкілдерінің тізіліміне енгізілген ұйым туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00092
cacdo:​Customs​Broker​Details​Type (M.CA.CDT.00080)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
2.3.1.  Кеден өкілінің бас бөлімшесі
(cacdo:​Broker​Parent​Details)
кеден өкілінің бас бөлімшесі туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00090
cacdo:​Register​Organization​Details​Type (M.CA.CDT.00073)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1. Ұйымның деректемелері
(ccdo:​Organization​Details)
заңды тұлғаның негізгі деректемелерінің жиынтығы
M.CDE.00015
ccdo:​Organization​Details​Type (M.CDT.00015)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.1.1. Елдің коды
(csdo:​Country​Code)
заңды тұлғаны тіркеу елінің кодтық белгіленімі
M.SDE.00001
csdo:ype (M.SDT.00001)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауыштарына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1

Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
1
2.2. Документ, подтверждающий включение юридического лица в реестр(cacdo:RegisterDocumentDetails)
сведения о документе, подтверждающем включение юридического лица в реестр
M.CA.CDE.00078
cacdo:RegisterDocumentDetailsType (M.CA.CDT.00072)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.2.1. Регистрационный номер юридического лица
(casdo:RegistrationNumberIdentifier)
регистрационный номер юридического лица согласно реестру
M.CA.SDE.00062
casdo:Variable25IdentifierType (M.CA.SDT.00020)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 25
1
2.2.2. Дата документа
(csdo:DocCreationDate)
дата подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.2.3. Тип документа, подтверждающего включение юридического лица в реестр
(casdo:RegisterDocumentCode)
тип документа, подтверждающего включение юридического лица в реестр
M.CA.SDE.00152
casdo:Code1CodeType (M.CA.SDT.00019)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 1
0..1
2.2.4. Признак перерегистрации
(casdo:ReregistrationCode)
кодированное обозначение признака перерегистрации
M.CA.SDE.00001
casdo:ReregistrationCodeType (M.CA.SDT.00125)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
0..1
2.3. Реестр таможенных представителей. Сведения об организации
(cacdo:CustomsBrokerDetails)
сведения об организации, включенной в реестр таможенных представителей
M.CA.CDE.00092
cacdo:CustomsBrokerDetailsType (M.CA.CDT.00080)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
2.3.1. Головное подразделение таможенного представителя
(cacdo:BrokerParentDetails)
сведения о головном подразделении таможенного представителя
M.CA.CDE.00090
cacdo:RegisterOrganizationDetailsType (M.CA.CDT.00073)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Реквизиты организации
(ccdo:OrganizationDetails)
совокупность основных реквизитов юридического лица
M.CDE.00015
ccdo:OrganizationDetailsType (M.CDT.00015)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1.1. Код страны
(csdo:CountryCode)
кодовое обозначение страны регистрации юридического лица
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно
Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1

*.1.2. Ұйымның атауы
(csdo:​Organization​Name)
құрылтай құжатына сәйкес заңды тұлғаның толық атауы
M.SDE.00022
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Жолдар (#xA) мен табуляцияны ажырату (#x9) символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындық: 1.
Ең жоғ. ұзындық: 300
0..1
*.1.3. Ұйымның қысқаша атауы
(csdo:​Organization​Brief​Name)
құрылтай құжатына сәйкес заңды тұлғаның қысқартылған атауы
M.SDE.00089
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Жолдар (#xA) мен табуляцияны ажырату (#x9) символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындық: 1.
Ең жоғ. ұзындық: 120
0..1
*.1.4. Ұйымның ұйымдастыру-құқықтық нысанының атауы
(csdo:​Business​Entity​Type​Name)
заңды тұлғаны тіркеу мен оның қызметі жүзеге асырылатын заңды нысанының атауы
M.SDE.00090
csdo:​Name300​Type (M.SDT.00056)
Жолдар (#xA) мен табуляцияны ажырату (#x9) символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындық: 1.
Ең жоғ. ұзындық: 300
0..1
*.1.5. Ұйымды сәйкестендіруші
(csdo:​Organization​Id)
заңды тұлға тіркелген елдің заңды тұлғаларының тізіліміндегі ұйымның бірегей сәйкестендірушісі
M.SDE.00024
csdo: (M.SDT.00024)
Заңды тұлғаны тіркеу елінде қабылданған заңды тұлғаларды есепке алу қағидаларына сәйкес сәйкестендірушінің
мәні.
Ең төм. ұзындық: 1.
Ең жоғ. ұзындық: 20
0..1
*.1.6. Ұйымның коды
(csdo:​Organization​Code)
статистикалық есепке алу мақсаттарына арналған заңды тұлғаның сыныптау коды
M.SDE.00032
csdo: (M.SDT.00032)
Заңды тұлғаны тіркеу елінде қабылданған кәсіпорындар мен ұйымдардың кодтарын қалыптастыру қағидаларына сәйкес кодтың мәні.
Ұзындығы: 8 немесе 10 символ.
Шаблон: \d{8}|\d{10}
0..1
*.1.7. Тіл коды
(csdo:​Language​Code)
заңды тұлғаның деректемелерін толтыру тілі
M.SDE.00051
csdo: (M.SDT.00051)
ISO 639-1 стандартына сәйкес тілдің екі әріпті коды
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
*.2. Салық төлеуші
(ccdo:​Taxpayer​Details)
салық қызметі заңды немесе жеке тұлғаға берген деректемелердің жиынтығы
M.CDE.00019
ccdo:​Taxpayer​Details​Type (M.CDT.00019)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.2.1.  Салық төлеушіні сәйкестендіруші
(csdo:​Taxpayer​Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі заңды немесе жеке тұлғаны сәйкестендіруші
M.SDE.00025
csdo: (M.SDT.00025)
Салық төлеуші тіркелген елде қабылданған заңды және жеке тұлғаларды салық органдарында тіркеу қағидаларына сәйкес сәйкестендірушінің мәні.

*.1.2. Наименование организации
(csdo:OrganizationName)
полное наименование юридического лица согласно учредительному документу
M.SDE.00022
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.1.3. Краткое наименование организации
(csdo:OrganizationBriefName)
сокращенное наименование юридического лица согласно учредительному документу
M.SDE.00089
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.1.4. Наименование организационно-правовой формы организации
(csdo:BusinessEntityTypeName)
наименование юридической формы, в которой осуществляется регистрация и деятельность юридического лица
M.SDE.00090
csdo:Name300Type (M.SDT.00056)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
0..1
*.1.5. Идентификатор организации
(csdo:OrganizationId)
уникальный идентификатор организации в реестре юридических лиц страны регистрации юридического лица
M.SDE.00024
csdo:OrganizationIdType (M.SDT.00024)
Значение идентификатора в соответствии с правилами учета юридических лиц, принятыми в стране регистрации юридического лица.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.1.6. Код организации
(csdo:OrganizationCode)
классификационный код юридического лица, предназначенный для целей статистического учета
M.SDE.00032
csdo:OrganizationCodeType (M.SDT.00032)
Значение кода в соответствии с правилами формирования кодов предприятий и организаций, принятыми в стране регистрации юридического лица.
Длина: 8 или 10 символов.
Шаблон: \d{8}|\d{10}
0..1
*.1.7. Код языка
(csdo:LanguageCode)
язык заполнения реквизитов юридического лица
M.SDE.00051
csdo:LanguageCodeType (M.SDT.00051)
Двухбуквенный код языка в соответствии со стандартом
ISO 639-1.
Шаблон: [a-z]{2}
0..1
*.2. Налогоплательщик
(ccdo:TaxpayerDetails)
совокупность реквизитов, присвоенных налоговой службой юридическому или физическому лицу
M.CDE.00019
ccdo:TaxpayerDetailsType (M.CDT.00019)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.2.1. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:TaxpayerId)
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
csdo:TaxpayerIdType (M.SDT.00025)
Значение идентификатора в соответствии с правилами регистрации юридических и физических лиц в налоговых органах, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.

Шаблон: \d{8,13}
1
*.2.2. Есепке қою себебінің коды
(csdo:​Tax​Registration​Reason​Code)
ұйымды салықтық есепке қою себебін сәйкестендіруші код
M.SDE.00030
csdo:​Tax​Registration​Reason​Code​Type (M.SDT.00030)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.3. Мекенжай
(ccdo:​Address​Details)
заңды тұлға тіркелген мекенжай
M.CDE.00001
ccdo:​Address​Details​Type (M.CDT.00001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1
*.3.1. Елдің коды
(csdo:​Country​Code)
Елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00001
csdo: (M.SDT.00001)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сәйкес қолданылатын әлем елдерінің сыныптауыштарына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.3.2. Аумақтың коды
(csdo:​Territory​Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo: (M.SDT.00031)
Орналасу елінде қабылданған аумақтар кодтарын қалыптастыру қағидаларына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: \d{2,17}
0..1
*.3.3. Пошталық индексі
(csdo:​Post​Code)
Хат-хабарларды сұрыптауды жеңілдету мақсатында пошталық мекенжайға қосылатын, соның ішінде автоматты түрде қосылатын әріптердің немесе цифрлардың дәйектілігі
M.SDE.00006
csdo:​Post​Code​Type (M.SDT.00006)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.3.4. Өңір
(csdo:​Region​Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Жолдар (#xA) мен табуляцияны ажырату (#x9) символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындық: 1.
Ең жоғ. ұзындық: 120
0..1
*.3.5. Аудан
(csdo:​District​Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Жолдар (#xA) мен табуляцияны ажырату (#x9) символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындық: 1.
Ең жоғ. ұзындық: 120
0..1
*.3.6. Қала
(csdo:​City​Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Жолдар (#xA) мен табуляцияны ажырату (#x9) символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындық: 1.
Ең жоғ. ұзындық: 120
0..1
*.3.7. Елді мекен
(csdo:​Settlement​Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Жолдар (#xA) мен табуляцияны ажырату (#x9) символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындық: 1.
Ең жоғ. ұзындық: 120
0..1
*.3.8. Көше
(csdo:​Street​Name)
қала инфрақұрылымының көше-жол желісі элементінің атауы
M.SDE.00010
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Жолдар (#xA) мен табуляцияны ажырату (#x9) символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындық: 1.
Ең жоғ. ұзындық: 120
0..1

Шаблон: \d{8,13}
1
*.2.2. Код причины постановки на учет
(csdo:TaxRegistrationReasonCode)
код, идентифицирующий причину постановки организации на налоговый учет
M.SDE.00030
csdo:TaxRegistrationReasonCodeType (M.SDT.00030)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
0..1
*.3. Адрес
(ccdo:AddressDetails)
адрес регистрации юридического лица
M.CDE.00001
ccdo:AddressDetailsType (M.CDT.00001)
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.3.1. Код страны
(csdo:CountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно
Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.3.2. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Значение кода в соответствии с правилами формирования кодов территорий, принятыми в стране нахождения.
Шаблон: \d{2,17}
0..1
*.3.3. Почтовый индекс
(csdo:PostCode)
последовательность букв или цифр, добавляемая к почтовому адресу с целью облегчения сортировки корреспонденции, в том числе автоматической
M.SDE.00006
csdo:PostCodeType (M.SDT.00006)
Нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
0..1
*.3.4. Регион
(csdo:RegionName)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3.5. Район
(csdo:DistrictName)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3.6. Город
(csdo:CityName)
наименование города
M.SDE.00009
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3.7. Населенный пункт
(csdo:SettlementName)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.3.8. Улица
(csdo:StreetName)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1

*.3.9. Үйдің нөмірі
(csdo:​Building​Number​Id)
Үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындық: 1.
Ең жоғ. ұзындық: 20
0..1
*.3.10. Үй-жайдың нөмірі
(csdo:​Room​Number​Id)
офистің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
csdo:​Id20​Type (M.SDT.00092)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындық: 1.
Ең жоғ. ұзындық: 20
0..1
*.3.11. Еркін нысандағы мекенжай
(csdo:​Address​Text)
мәтін түріндегі еркін нысанда берілген мекенжай элементтерінің жиыны
M.SDE.00005
csdo:​Text1000​Type (M.SDT.00071)
Символдар жолы.
Ең төм. ұзындық: 1.
Ең жоғ. ұзындық: 1000
0..1
*.4. Байланысу деректемесі
(ccdo:​Communication​Details)
байланыс құралдарының (арнасының) тәсілі мен сәйкестендірушісі көрсетілген байланысу деректемесі
M.CDE.00003
ccdo:​Communication​Details​Type (M.CDT.00003)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..*
*.4.1. Байланыс түрінің коды
(csdo:​Communication​Channel​Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) кодтық белгіленімі
M.SDE.00014
csdo: (M.SDT.00014)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ықтимал мәндер:
AO – дүниежүзілік тор ресурсының (URL) бірыңғай көрсеткіші;
EM – электрондық пошта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
0..1
*.4.2. Байланыс түрінің атауы
(csdo:​Communication​Channel​Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және т.б.) атауы
M.SDE.00093
csdo:​Name120​Type (M.SDT.00055)
Жолдар (#xA) мен табуляцияны ажырату (#x9) символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындық: 1.
Ең жоғ. ұзындық: 120
0..1
*.4.3. Байланыс арнасының сәйкестендірушісі
(csdo:​Communication​Channel​Id)
байланыс арнасын сәйкестендіруші символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электрондық мекенжайды және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
csdo:​Communication​Channel​Id​Type (M.SDT.00015)
Символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ең төм. ұзындық: 1.
Ең жоғ. ұзындық: 1000
1..*
*.5. Пошталық мекенжай
(cacdo:​Postal​Address​Details)
заңды тұлғаның пошталық мекенжайы туралы ақпарат
M.CA.CDE.00079
ccdo:​Address​Details​Type (M.CDT.00001)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.5.1. Елдің коды
(csdo:​Country​Code)
елдің кодтық белгіленімі
M.SDE.00001
csdo: (M.SDT.00001)
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сай қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.5.2. Аумақтың коды
(csdo:​Territory​Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
csdo: (M.SDT.00031)
Орналасу елінде қабылданған аумақтардың кодтарын қалыптастыру қағидаларына сәйкес кодтың мәні.

*.3.9. Номер дома
(csdo:BuildingNumberId)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.3.10. Номер помещения
(csdo:RoomNumberId)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
csdo:Id20Type (M.SDT.00092)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
0..1
*.3.11. Адрес в свободной форме
(csdo:AddressText)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
M.SDE.00005
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.4. Контактный реквизит
(ccdo:CommunicationDetails)
контактный реквизит с указанием способа и идентификатора средства (канала) связи
M.CDE.00003
ccdo:Communicatio?DetailsType (M.CDT.00003)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.4.1. Код вида связи(csdo:CommunicationChannelCode)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
csdo:CommunicationChannelCodeType (M.SDT.00014)
Нормализованная строка символов.
Возможные значения:
AO – единый указатель ресурса всемирной паутины (URL);
EM – электронная почта;
FX – телефакс;
TE – телефон;
TG – телеграф;
TL – телекс
0..1
*.4.2. Наименование вида связи
(csdo:CommunicationChannelName)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
csdo:Name120Type (M.SDT.00055)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
0..1
*.4.3. Идентификатор канала связи
(csdo:CommunicationChannelId)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
csdo:CommunicationChannelIdType (M.SDT.00015)
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
1..*
*.5. Почтовый адрес
(cacdo:PostalAddressDetails)
информация о почтовом адресе юридического лица
M.CA.CDE.00079
ccdo:AddressDetailsType (M.CDT.00001)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.5.1. Код страны
(csdo:CountryCode)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00001
csdo:CountryCodeType (M.SDT.00001)
Значение кода в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно
Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378.
Шаблон: [A-Z]{2}
0..1
*.5.2. Код территории
(csdo:TerritoryCode)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
csdo:TerritoryCodeType (M.SDT.00031)
Значение кода в соответствии с правилами формирования кодов территорий, принятыми в стране нахождения.

*.5.11.  Еркін нысандағы мекенжай
(csdo:​Address​Text)
мәтін түріндегі еркін нысанда берілген мекенжай элементтерінің жиыны
M.SDE.00005
csdo:​Text1000​Type (M.SDT.00071)
Символдардың жолы.
Ең төм. ұзындық: 1.
Ең жоғ. ұзындық: 1000
0..1
*.6.  Ұйым филиалының белгісі
(casdo:​Branch​Flag​Code)
ұйым филиалының белгісі:
0 – бас ұйым
(негізгі бөлімше);
1- ұйымның филиалы (құрылымдық бөлімше)
M.CA.SDE.00158
casdo:​Code1​Code​Type (M.CA.SDT.00019)
Жолдар (#xA) мен табуляцияны ажырату (#x9) символдарын қамтымайтын символдардың қалыпқа келтірілген жолы.
Ұзындық: 1
0..1
2.4. ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауарлардың түрлері бойынша шектеулер
(casdo:​Goods​Restriction​Text)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауарлардың түрлері бойынша қызметке қойылатын шектеулердің сипаттамасы
M.CA.SDE.00045
csdo:​Text250​Type (M.SDT.00072)
Символдардың жолы.
Ең төм. ұзындық: 1.
Ең жоғ. ұзындық: 250
0..*
2.5. Кедендік операциялардың түрлері бойынша шектеу
(casdo:​Customs​Operation​Restriction​Text)
жасалатын кедендік операциялардың түрлері бойынша кеден өкілінің қызметіне қойылатын шектеулердің сипаттамасы
M.CA.SDE.00032
csdo:​Text250​Type (M.SDT.00072)
Символдардың жолы.
Ең төм. ұзындық: 1.
Ең жоғ. ұзындық: 250
0..*
2.6. Көлік түрлері бойынша шектеу
(casdo:​Transport​Restriction​Text)
көлік түрлері бойынша кеден өкілінің қызметіне қойылатын шектеулердің сипаттамасы
M.CA.SDE.00079
csdo:​Text250​Type (M.SDT.00072)
Символдардың жолы.
Ең төм. ұзындық: 1.
Ең жоғ. ұзындық: 250
0..*
2.7. Қызмет өңірі бойынша шектеулер
(casdo:​Region​Restriction​Text)
қызмет өңірі бойынша кеден өкілінің қызметіне қойылатын шектеулердің сипаттамасы
M.CA.SDE.00060
csdo:​Text250​Type (M.SDT.00072)
Символдардың жолы.
Ең төм. ұзындық: 1.
Ең жоғ. ұзындық: 250
0..*
2.8. Өзге де мәліметтер
(csdo:​Additional​Info​Text)
қосымша ақпарат
M.SDE.00046
csdo:​Text4000​Type (M.SDT.00088)
Символдардың жолы.
Ең төм. ұзындық: 1.
Ең жоғ. ұзындық: 4000
0..1
2.9. Қызметті жүзеге асыруды бастау күні
(casdo:​Start​Activity​Date)
қызметті жүзеге асыруды (іс-қимылдардың 1-ші күні, соның ішінде уақытша тоқтатылғаннан (тоқтатыла тұрғаннан) кейін) бастау күні
M.CA.SDE.00068
bdt: (M.BDT.00005)
Күнді ИСО МЕМСТ 8601–2001 сәйкес белгілеу
1
2.10. Қызметті жүзеге асыруды аяқтау күні
(casdo:​End​Activity​Date)
қызметті жүзеге асыруды (іс-қимылдардың соңғы күні, соның ішінде уақытша тоқтатылу себебі бойынша) аяқтау күні
M.CA.SDE.00040
bdt: (M.BDT.00005)
Күнді ИСО МЕМСТ 8601–2001 сәйкес белгілеу
0..1
2.11. Жалпы ресурс жазбасының жай-күйі
(ccdo:​Resource​Item​Status​Details)
жалпы ресурс жазбасы туралы технологиялық мәліметтердің жиынтығы
M.CDE.00032
ccdo:​Resource​Item​Status​Details​Type (M.CDT.00033)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
1

*.5.11. Адрес в свободной форме
(csdo:AddressText)
набор элементов адреса, представленных в свободной форме в виде текста
M.SDE.00005
csdo:Text1000Type (M.SDT.00071)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
0..1
*.6. Признак филиала организации
(casdo:BranchFlagCode)
признак филиала организации:
0 - головная организация (основное подразделение);
1- филиал организации (структурное подразделение)
M.CA.SDE.00158
casdo:Code1CodeType (M.CA.SDT.00019)
Нормализованная строка символов, не содержащая символов разрыва строки (#xA) и табуляции (#x9).
Длина: 1
0..1
2.4. Ограничения по видам товаров в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
(casdo:GoodsRestrictionText)
описание ограничений, налагаемых на деятельность таможенного представителя по видам товаров в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.CA.SDE.00045
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
2.5. Ограничение по видам таможенных операций
(casdo:CustomsOperationRestrictionText)
описание ограничений, налагаемых на деятельность таможенного представителя по видам совершаемых таможенных операций
M.CA.SDE.00032
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
2.6. Ограничение по видам транспорта(casdo:TransportRestrictionText)
описание ограничений, налагаемых на деятельность таможенного представителя по видам транспорта
M.CA.SDE.00079
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
2.7. Ограничения по региону деятельности(casdo:RegionRestrictionText)
описание ограничений, налагаемых на деятельность таможенного представителя по региону деятельности
M.CA.SDE.00060
csdo:Text250Type (M.SDT.00072)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
0..*
2.8. Иные сведения(csdo:AdditionalInfoText)
дополнительная информация
M.SDE.00046
csdo:Text4000Type (M.SDT.00088)
Строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
0..1
2.9. Дата начала осуществления деятельности
(casdo:StartActivityDate)
дата начала осуществления деятельности (1-й день действия, в том числе после временного прекращения (приостановления))
M.CA.SDE.00068
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2.10. Дата окончания осуществления деятельности
(casdo:EndActivityDate)
дата окончания осуществления деятельности (последний день действия, в том числе по причине временного прекращения)
M.CA.SDE.00040
bdt:DateType (M.BDT.00005)
Обозначение даты в соответствии
с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.11. Состояние записи общего ресурса
(ccdo:ResourceItemStatusDetails)
совокупность технологических сведений о записи общего ресурса
M.CDE.00032
ccdo:ResourceItem?StatusDetailsType (M.CDT.00033)
Определяется областями значений вложенных элементов
1

2.11.1. Іс-қимылдар кезеңі
(ccdo:​Validity​Period​Details)
жалпы ресурс (тізілім, тізбе, деректер базасы) жазбасының іс-қимылдар кезеңі
M.CDE.00033
ccdo:​Period​Details​Type (M.CDT.00026)
Салынған элементтер мәндерінің салаларымен айқындалады
0..1
*.1. Бастапқы күн мен уақыт
(csdo:​Start​Date​Time)
іс-қимылдарды бастау күні мен уақыты
M.SDE.00133
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
Күн мен уақытты ИСО МЕМСТ 8601–2001 сәйкес белгілеу
0..1
*.2. Ақырғы күн мен уақыт
(csdo:​End​Date​Time)
іс-қимылдарды аяқтау күні мен уақыты
M.SDE.00134
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
Күн мен уақытты ИСО МЕМСТ 8601–2001 сәйкес белгілеу
0..1
2.11.2. Жаңарту күні мен уақыты
(csdo:​Update​Date​Time)
жалпы ресурс (тізілім, тізбе, деректер базасы) жазбасын жаңарту күні мен уақыты
M.SDE.00079
bdt:​Date​Time​Type (M.BDT.00006)
Күн мен уақытты ИСО МЕМСТ 8601–2001 сәйкес белгілеу
0..1
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының 2015 жылғы 1 қыркүйектегі
№ 105 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
"Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу
және пайдалану" жалпы процесіне қосылу
ТӘРТІБІ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртіп Еуразиялық экономикалық одақ құқығына кіретін мынадай актілерге сәйкес әзірленді:
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарт;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Жалпы процестерді сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар туралы" 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестердің тізбесі және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 19 тамыздағы № 132 шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 29 шешімі;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі жалпы процестерді талдау, оңтайландыру, үйлестіру және сипаттау әдістемесі туралы" 2015 жылғы 9 маусымдағы № 63 шешімі.
II. Қолданылу саласы
2. Осы Тәртіп "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесіне (бұдан әрі – жалпы процесс) жаңа қатысушы қосылған кездегі ақпараттық өзара іс-қимылға қойылатын талаптарды айқындайды.
3. Осы Тәртіпте айқындалған рәсімдер жалпы процеске жаңа қатысушы қосылған кезде бір мезетте не белгілі бір уақыт кезеңі ішінде орындалады.
III. Негізгі ұғымдар
4. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мынадай ұғымдар пайдаланылады:
"сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттар" – Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың 30-тармағына (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа 3-қосымша) сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия әзірлейтін және бекітетін техникалық, технологиялық, әдістемелік және ұйымдастырушылық құжаттар;

2.11.1. Период действия
(ccdo:ValidityPeriodDetails)
период действия записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.CDE.00033
ccdo:PeriodDetailsType (M.CDT.00026)
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Начальная дата и время
(csdo:StartDateTime)
дата и время начала действия
M.SDE.00133
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
*.2. Конечная дата и время
(csdo:EndDateTime)
дата и время окончания действия
M.SDE.00134
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
2.11.2. Дата и время обновления
(csdo:UpdateDateTime)
дата и время обновления записи общего ресурса (реестра, перечня, базы данных)
M.SDE.00079
bdt:DateTimeType (M.BDT.00006)
Обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии Евразийской
экономической комиссии
от 01 сентября 2015 г. № 105
ПОРЯДОК
присоединения к общему процессу "Формирование, ведение
и использование общего реестра таможенных представителей"
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии со следующими актами, входящими в право Евразийского экономического союза:
Договор о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200 "О технологических документах, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общих процессов";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 14 апреля 2015 г. № 29 "О перечне общих процессов в рамках Евразийского экономического союза и внесении изменения в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2014 г. № 132";
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июня 2015 г. № 63 "О Методике анализа, оптимизации, гармонизации и описания общих процессов в рамках Евразийского экономического союза".
II. Область применения
2. Настоящий Порядок определяет требования к информационному взаимодействию при присоединении нового участника к общему процессу "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных представителей" (далее – общий процесс).
3. Процедуры, определенные в настоящем Порядке, выполняются одномоментно либо на протяжении определенного периода времени при присоединении нового участника к общему процессу.
III. Основные понятия
4. Для целей настоящего Порядка используются понятия, которые означают следующее:
"документы, применяемые при обеспечении функционирования интегрированной системы внешней и взаимной торговли" – технические, технологические, методические и организационные документы, разрабатываемые и утверждаемые Евразийской экономической комиссией в соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом Союзе от 29 мая 2014 года);

"жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттар" - Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 6 қарашадағы № 200 шешімінің 1-тармағында көрсетілген технологиялық құжаттардың үлгілік тізбесіне енгізілген құжаттар.
Осы Тәртіпте қолданылатын өзге де ұғымдар Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 105 шешімімен бекітілген "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезіндегі Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларының (бұдан әрі – Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидалары) 4-тармағында айқындалған мағыналарында қолданылады.
IV. Өзара іс-қимылға қатысушылар
5. Өзара іс-қимылға қатысушылардың жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындау кезіндегі рөлдері 1-кестеде келтірілген.
1-кесте
Өзара іс-қимылға қатысушылардың рөлдері
Р/с №
Рөлдің атауы
Рөлдің сипаттамасы
Рөлді атқаратын қатысушы
1
Жалпы процеске қосылатын қатысушы
жалпы процеске қатысады және кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру үшін ұлттық тізілімдерді жүргізуді және Еуразиялық экономикалық комиссияға беруді жүзеге асырады
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы (P.CC.05.ACT.001)
2
Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің иесі
кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану процесін қамтамасыз етуге жауап береді
Еуразиялық экономикалық комиссия (P.ACT.001)
V. Қосылу рәсімінің сипаттамасы
1. Жалпы талаптар
6. Жалпы процеске қосылу рәсімдері орындалғанға дейін жалпы процеске қосылатын қатысушы жалпы процесті іске асыру және ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін қажетті сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету кезінде қолданылатын құжаттарда айқындалған талаптарды, сондай-ақ ұлттық сегмент шеңберінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің (бұдан әрі – мүше мемлекет) ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін заңнамасының талаптарын орындауға тиіс.
7. Жалпы процеске қосылу рәсімдерін орындау мынадай тәртіппен  жүзеге асырылады:
а) жалпы процес шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз етуге жауапты мүше мемлекеттің уәкілетті органын тағайындау;
б) Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштардың ақпаратын синхрондау;
в) жалпы процеске қосылатын қатысушының ұлттық тізілім мәліметтерін дайындауы және Еуразиялық экономикалық комиссияға (бұдан әрі - Комиссия) беруі;
г) кеден өкілдерінің жалпы тізілімі иесінің ұлттық тізілім мәліметтерін алу және оларды ойдағыдай өңдеу фактісін растауы.

"технологические документы, регламентирующие информационное взаимодействие при реализации общего процесса" – документы, включенные в типовой перечень технологических документов, указанный в пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 ноября 2014 г. № 200.
Иные понятия, используемые в настоящем Порядке, применяются в значениях, определенных в пункте 4 Правил информационного взаимодействия при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных представителей", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 сентября 2015 г. № 105 (далее – Правила информационного взаимодействия).
IV. Участники взаимодействия
5. Роли участников взаимодействия при выполнении ими процедур присоединения к общему процессу приведены в таблице 1.
Таблица 1
Роли участников взаимодействия
№ п/п
Наименование роли
Описание роли
Участник, выполняющий роль
1
Присоединяющийся участник общего процесса
присоединяется к общему процессу и осуществляет ведение и представление в Евразийскую экономическую комиссию национальных реестров для формирования общего реестра таможенных представителей
уполномоченный орган
государства – члена Евразийского экономического союза (P.CC.05.ACT.001)
2
Владелец общего реестра таможенных представителей
отвечает за обеспечение процесса формирования, ведения и использования общего реестра таможенных представителей
Евразийская экономическая комиссия (P.ACT.001)
V. Описание процедуры присоединения
1. Общие требования
6. До выполнения процедуры присоединения к общему процессу присоединяющимся участником общего процесса должны быть выполнены необходимые для реализации общего процесса и обеспечения информационного взаимодействия требования, определенные документами, применяемыми при обеспечении функционирования интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли, а также требования законодательства государства – члена Евразийского экономического союза (далее – государство-член), регламентирующие информационное взаимодействие в рамках национального сегмента.
7. Выполнение процедуры присоединения к общему процессу осуществляется в следующем порядке:
а) назначение уполномоченного органа государства-члена, ответственного за обеспечение информационного взаимодействия в рамках общего процесса;
б) синхронизация информации справочников и классификаторов, указанных в Правилах информационного взаимодействия;
в) подготовка и передача сведений национального реестра присоединяющимся участником общего процесса в Евразийскую экономическую комиссию (далее – Комиссия);
г) подтверждение владельцем общего реестра таможенных представителей факта получения и успешной обработки сведений национального реестра.

8. Жалпы процеске қосылатын қатысушының Ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаларында көрсетілген анықтамалықтар мен сыныптауыштарды алуы жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарға сәйкес жүзеге асырылады.
9. Жалпы процеске қосылатын қатысушы кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне бастапқы енгізу үшін ұлттық тізілімнің өзекті мәліметтерін қалыптастырады және кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің иесіне береді.
10. Ұлттық тізілімнің мәліметтері XML-құжат түрінде беріледі. Берілетін, ұлттық тізілімнің мәліметтерін қамтитын XML-құжаттың құрылымы мен деректемелік құрамы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 105 шешімімен бекітілген "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру үшін пайдаланылатын Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасында (бұдан әрі – Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасы) келтірілген "Кеден өкілдерінің тізілімі" (R.CA.05.001) электрондық құжатының (мәліметтерінің) құрылымына сәйкес келуге тиіс.
11. Ұлттық тізілімнің мәліметтерін қамтитын XML-құжаттың жекелеген деректемелерін толтыру кезінде мынадай ерекшеліктер ескеріле отырып, "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер" (P.CC.05.MSG.001) хабарында берілетін мәліметтерге қатысты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 105 шешімімен бекітілген "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану" жалпы процесін сыртқы және өзара сауданың интеграцияланған ақпараттық жүйесінің құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентінде (бұдан әрі - Ақпараттық өзара іс-қимыл регламенті) белгіленген талаптар сақталады:
а) ұлттық тізілімнің мәліметтерін қамтитын XML-құжаттың жекелеген деректемелерін толтыруға 1, 7 және 8 кодтары бар талаптар қолданылмайды.
б) "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды" (csdo:​EDoc​Code) деректемесі үшін "R.CA.CC.05.001" мәні белгіленеді;
в) "Жалпы процесс хабарының коды" (csdo:​Inf​Envelope​Code) деректемесі үшін "P.CC.05.MSG.000" мәні белгіленеді;
г) егер "Ақырғы күні мен уақыты" (csdo:EndDateTime) деректемесі толтырылған жағдайда, оның мәні "Бастапқы күні мен уақыты" (csdo:StartDateTime) деректемесінің мәнінен көбірек немесе соған тең болуға тиіс.

8. Получение присоединяющимся участником общего процесса справочников и классификаторов, указанных в Правилах информационного взаимодействия, осуществляется в соответствии с технологическими документами, регламентирующими информационное взаимодействие при реализации общего процесса.
9. Присоединяющийся участник общего процесса формирует и передает владельцу общего реестра таможенных представителей актуальные сведения национального реестра для первоначального включения в общий реестр таможенных представителей.
10. Сведения национального реестра представляются в виде XML-документа. Структура и реквизитный состав передаваемого XML-документа, содержащего сведения национального реестра, должны соответствовать структуре электронного документа (сведений) "Реестр таможенных представителей" (R.CA.CC.05.001), приведенной в Описании форматов и структур электронных документов и сведений, используемых для реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных представителей", утвержденном Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 сентября 2015 г. № 105 (далее – Описание форматов и структур электронных документов и сведений).
11. При заполнении отдельных реквизитов XML-документа, содержащего сведения национального реестра, соблюдаются требования, установленные Регламентом информационного взаимодействия между уполномоченными органами государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссией при реализации средствами интегрированной информационной системы внешней и взаимной торговли общего процесса "Формирование, ведение и использование общего реестра таможенных представителей", утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 сентября 2015 г. № 105 (далее – Регламент информационного взаимодействия), в отношении сведений, передаваемых в сообщении "Сведения для включения в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.MSG.001), с учетом следующих особенностей:
а) к заполнению отдельных реквизитов XML-документа, содержащего сведения национального реестра, не применяются требования, имеющие коды 1, 7 и 8;
б) для реквизита "Код электронного документа (сведений)" (csdo:EDocCode) устанавливается значение "R.CA.CC.05.001";
в) для реквизита "Код сообщения общего процесса" (csdo:InfEnvelopeCode) устанавливается значение "P.CC.05.MSG.000";
г) в случае если заполняется реквизит "Конечная дата и время" (csdo:EndDateTime), его значение должно быть больше или равно значению реквизита "Начальная дата и время" (csdo:StartDateTime).

12. Кеден өкілдерінің жалпы тізілімі иесі ұлттық тізілімінің мәліметтерін алғанын және олардың ойдағыдай өңделгенін растайды. Қателер жоқ болған жағдайда, кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің иесі көрсетілген мәліметтерді кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізеді.
13. Қателердің сипаттамасын қамтитын өңдеу хаттамасын алған кезде жалпы процеске қосылатын қатысушы қателерді жояды және ұлттық тізілімінің мәліметтерін қамтитын XML-құжатты кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің иесіне беру процесін қайталайды.
14.  Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің иесі өңдеу хаттамасын орыс тілінде қалыптастырады және ол жалпы процеске қосылатын қатысушы қосылу рәсімі орындалғанға дейін ақпарат беретін мекенжайға электрондық пошта арқылы жалпы процеске қосылатын қатысушыға беріледі.
15. Осы Тәртіптің 6 - 14-тармақтарына сәйкес талаптар сақталып, іс-қимылдар сәтті орындалған жағдайда, жалпы процеске қосылатын қатысушы мен кеден өкілдерінің жалпы тізілімінің иесі арасында одан әрі мәлімет алмасу жалпы процесті іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарға сәйкес жүзеге асырылады.
16. Жалпы процеске қосылатын қатысушы осы Тәртіптің 6-тармағында белгіленген талаптарды орындағанға дейін және осы Тәртіптің 7 – 14-тармақтарында көзделген іс-қимылдар ойдағыдай орындалған жағдайда, былайғы ақпараттық өзара іс-қимыл осы Тәртіптің V бөлімінің 2-кіші бөлімінде көрсетілген талаптарға (бұдан әрі – уақытша схема бойынша өзара іс-қимыл) сәйкес қамтамасыз етіледі.
17. Уақытша схема бойынша өзара іс-қимылды жалпы процеске қосылатын қатысушы 1 жылдан аспайтын мерзімде жүзеге асырады.
Көрсетілген мерзім ішінде жалпы процеске қосылатын қатысушы осы Тәртіптің 6-тармағында белгіленген талаптарды орындайды. Жалпы процеске қосылатын қатысушының осы Тәртіптің 6-тармағында белгіленген талаптарды орындауы мақсатында уақытша схема бойынша өзара іс-қимыл мерзімін ұзарту туралы шешімді жалпы процеске қосылатын қатысушының өтініші негізінде Комиссия Алқасы қабылдайды.
2. Уақытша схема бойынша өзара іс-қимыл
18. Ұлттық тізілімге өзгерістер енгізілген (заңды тұлғаларды енгізу (шығару), кеден өкілі ретінде заңды тұлғаның қызметін тоқтата тұру (қайта бастау), сондай-ақ заңды тұлғалар туралы мәліметтер өзгерген кезде) кезде жалпы процеске қосылатын қатысушы өзгертілген мәліметтерді құрылымы осы Тәртіптің V бөлімінің 1-кіші бөлімінде көрсетілген талаптарға сәйкес келуге тиіс XML-құжат (бұдан әрі - мәліметтердің өзгергені туралы электрондық хабарлама) түрінде Комиссияға береді.

12. Владелец общего реестра таможенных представителей подтверждает получение и успешную обработку сведений национального реестра. В случае отсутствия ошибок владелец общего реестра таможенных представителей вносит указанные сведения в общий реестр таможенных представителей.
13. При получении протокола обработки, содержащего описание ошибок, присоединяющийся участник общего процесса устраняет ошибки и повторяет процесс передачи XML-документа, содержащего сведения национального реестра, владельцу общего реестра таможенных представителей.
14. Протокол обработки формируется владельцем общего реестра таможенных представителей на русском языке и передается присоединяющемуся участнику общего процесса по электронной почте на адрес, информация о котором представляется присоединяющимся участником общего процесса до выполнения процедуры присоединения.
15. При условии соблюдения требований и успешном выполнении действий в соответствии с пунктами 6 – 14 настоящего Порядка последующий обмен сведениями между присоединяющимся участником общего процесса и владельцем общего реестра таможенных представителей осуществляется в соответствии с технологическими документами, регламентирующими информационное взаимодействие при реализации общего процесса.
16. До выполнения присоединяющимся участником общего процесса требований, установленных пунктом 6 настоящего Порядка, и при условии успешного выполнения действий, предусмотренных пунктами 7 – 14 настоящего Порядка, дальнейшее информационное взаимодействие обеспечивается в соответствии с требованиями, указанными в подразделе 2 раздела V настоящего Порядка (далее – взаимодействие по временной схеме).
17. Взаимодействие по временной схеме осуществляется присоединяющимся участником общего процесса не более 1 года. В течение указанного срока присоединяющимся участником общего процесса выполняются требования, установленные пунктом 6 настоящего Порядка. Решение о продлении срока взаимодействия по временной схеме в целях выполнения присоединяющимся участником общего процесса требований, установленных пунктом 6 настоящего Порядка, принимается Коллегией Комиссии на основании обращения присоединяющегося участника общего процесса.
2. Взаимодействие по временной схеме
18. При внесении изменений в национальный реестр (включение (исключение) юридических лиц, приостановление (возобновление) деятельности юридического лица в качестве таможенного представителя, а также при изменении сведений о юридических лицах) присоединяющийся участник общего процесса передает измененные сведения в Комиссию в виде XML-документа (далее – электронное извещение об изменении сведений), структура которого должна соответствовать требованиям, указанным в подразделе 1 раздела V настоящего Порядка.

19. Мәліметтердің өзгергені туралы электрондық хабарламаның жекелеген деректемелерін толтыруға қойылатын талаптар мынадай ерекшеліктер ескеріле отырып, "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне енгізу үшін мәліметтер" (P.CC.05.MSG.001), "Кеден өкілдерінің жалпы тізіліміне өзгерістер енгізу үшін мәліметтер" (P.CC.05.MSG.003) және "Кеден өкілдерінің жалпы тізілімінен алып тастау үшін мәліметтер" (P.CC.05.MSG.004) хабарларында берілетін мәліметтерге қатысты Ақпараттық өзара іс-қимыл регламентіне белгіленген талаптарға сәйкес келуге тиіс:
а) "Электрондық құжаттың (мәліметтердің) коды" (csdo:​EDoc​Code) деректемесі үшін "R.CA.CC.05.001" мәні белгіленеді;
б) "Жалпы процесс хабарының коды" (csdo:​Inf​Envelope​Code) деректемесі үшін енгізілетін өзгерістердің түріне (мәліметтерді енгізу, алып тастау, өзгерту) сәйкес тиісті хабар кодының мәні белгіленеді.
20. Комиссияда мәліметтердің өзгергені туралы электрондық хабарламаны өңдеу осы Тәртіптің V бөлімі 1-кіші бөлімінің 12 – 14-тармақтарына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Беру параметрлеріне қойылатын талаптар
21. Ұлттық тізілімнің мәліметтерін қамтитын XML-құжатты және мәліметтердің өзгергені туралы электрондық хабарламаны беру CIS@eecommission.org мекенжайына электрондық пошта арқылы жүзеге асырылады.
22. Ұлттық тізілімнің мәліметтерін қамтитын XML-құжатты, мәліметтердің өзгергені туралы электрондық хабарламаны және оларды өңдеу хаттамаларын қалыптастыру кезінде UTF-8 кодтауы қолданылады.
23. Ұлттық тізілімнің мәліметтерін қамтитын XML-құжаттың атауының құрылымында RCC05_XXYYYYMMDDhhmm.xml түрі болуға тиіс, мұндағы:
а) R – бастапқы жүктеу үшін тізілім мәліметтерін беруді білдіретін тіркелген мәні;
б) CC05 – жалпы процесс кодын білдіретін тіркелген мәні;
в) XX – "Кеден одағы Комиссиясының "Кедендік декларацияларды толтыру үшін пайдаланылатын сыныптауыштар туралы" 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сай қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес уәкілетті органы мәліметтер беретін мүше мемлекеттің әріптік коды;
г) YYYYMMDD – файл қалыптастырылған күн (жыл, ай, күн);
д) hhmm – файл қалыптастырылған уақыт (сағат, минут).
24. Мәліметтердің өзгергені туралы электрондық хабарлама мәліметтерін қамтитын файл атауының құрылымында мынадай түр - CC05_XXYYYYMMDDhhmm.xml болады, мұндағы:
а) CC05 – жалпы процесс кодын білдіретін тіркелген мәні;
б) XX – "Кеден одағы Комиссиясының "Кедендік декларацияларды толтыру үшін пайдаланылатын сыныптауыштар туралы" 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешіміне сай қолданылатын әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес уәкілетті органы мәліметтер беретін мүше мемлекеттің әріптік коды;
в) YYYYMMDD – файл қалыптастырылған күн (жыл, ай, күн);
г) hhmm – файл қалыптастырылған уақыт (сағат, минут).

19. Требования к заполнению отдельных реквизитов электронного извещения об изменении сведений должны соответствовать требованиям, установленным Регламентом информационного взаимодействия в отношении сведений, передаваемых в сообщениях "Сведения для включения в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.MSG.001), "Сведения для внесения изменений в общий реестр таможенных представителей" (P.CC.05.MSG.003) и "Сведения для исключения из общего реестра таможенных представителей" (P.CC.05.MSG.004), с учетом следующих особенностей:
а) для реквизита "Код электронного документа (сведений)" (csdo:EDocCode) устанавливается значение "R.CA.CC.05.001";
б) для реквизита "Код сообщения общего процесса" (csdo:InfEnvelopeCode) в соответствии с видом вносимых изменений (включение, исключение, изменение сведений) устанавливается значение кода соответствующего сообщения.
20. Обработка электронного извещения об изменении сведений в Комиссии осуществляется в соответствии с пунктами 12 – 14 подраздела 1 раздела V настоящего Порядка.
3. Требования к параметрам передачи
21. Передача XML-документа, содержащего сведения национального реестра, и электронного извещения об изменении сведений осуществляется по электронной почте на адрес CIS@eecommission.org.
22. При формировании XML-документа, содержащего сведения национального реестра, электронного извещения об изменении сведений и протоколов их обработки используется кодировка UTF-8.
23. Структура наименования XML-документа, содержащего сведения национального реестра, должна иметь вид RCC05_XXYYYYMMDDhhmm.xml, где:
а) R – фиксированное значение, обозначающее представление сведений реестра для первоначальной загрузки;
б) CC05 – фиксированное значение, обозначающее код общего процесса;
в) XX – буквенный код государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций", уполномоченный орган которого представляет сведения;
г) YYYYMMDD – дата формирования файла (год, месяц, день);
д) hhmm – время формирования файла (часы, минуты).
24. Структура наименования файла, содержащего сведения электронного извещения об изменении сведений, имеет следующий вид - CC05_XXYYYYMMDDhhmm.xml, где:
а) CC05 – фиксированное значение, обозначающее код общего процесса;
б) XX – буквенный код государства-члена в соответствии с классификатором стран мира, применяемым согласно Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций", уполномоченный орган которого представляет сведения;
в) YYYYMMDD – дата формирования файла (год, месяц, день);
г) hhmm – время формирования файла (часы, минуты).

25. Файлдарды электрондық пошта арқылы беру ZIP (алгоритм версиясы 2,0 төмен болмауға тиіс, файлды кеңейту: *. zip) форматында мұрағаттық файл түрінде жүзеге асырылады. Берілетін мәліметтердің сипаттамасына қарай, мұрағаттық файлдың атауы осы Тәртіптің 23 және 24-тармақтарында белгіленген талаптарға (мысалы, RСС05_RU201501101733.zip мұрағаты RСС05_RU201501101733.xml файлын қамтуға тиіс) сәйкес болуға тиіс. Электрондық пошта хабарының тақырыбында Электрондық құжаттардың және мәліметтердің форматтары мен құрылымдарының сипаттамасына сәйкес электрондық құжат құрылымының коды және электрондық құжат құрылымының версиясы (мысалы, R_CA_CC_05_001_V_x_y_z, мұндағы "x_y_z" - электрондық құжат құрылымы версиясының нөмірі), сондай-ақ тізілімнің атауы – "Кеден өкілдерінің тізілімі" көрсетіледі.
26. Өңдеу хаттамасы мәтіндік файл түрінде беріледі. Файлдың атауы (кеңейтуді есепке алмағанда) өңделетін файлдың атауына сәйкес болуға тиіс. Файлдың кеңеюінде ".txt" мәні болуға тиіс.

25. Передача файлов по электронной почте осуществляется в виде архивного файла в формате ZIP (версия алгоритма должна быть не ниже 2.0, расширение файла: *.zip). Наименование архивного файла в зависимости от характера передаваемых сведений должно соответствовать требованиям, установленным пунктами 23 и 24 настоящего Порядка (например, архив RСС05_RU201501101733.zip должен содержать файл RСС05_RU201501101733.xml). В теме сообщения электронной почты указываются код структуры электронного документа и версия структуры электронного документа в соответствии с Описанием форматов и структур электронных документов и сведений (например, R_CA_CC_05_001_V_x_y_z, где "x_y_z" – номер версии структуры электронного документа), а также наименование реестра – "Реестр таможенных представителей".
26. Протокол обработки передается в виде текстового файла. Имя файла (без учета расширения) должно соответствовать имени обрабатываемого файла. Расширение файла должно иметь значение ".txt".