Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 18 қыркүйектегі № 159 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 176 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың 4-тармағына (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың № 9 қосымшасы) және Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Қолдану нәтижесінде еркін негізде "Автомобиль жолдарының қауіпсіздігі" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 014/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі және Зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, оның ішінде "Автомобиль жолдарының қауіпсіздігі" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 014/2011) талаптарын қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттар тізбесі туралы" 2012 жылғы 18 қыркүйектегі № 159 шешіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
В. Христенко
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 176 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың 2012 жылғы 18 қыркүйектегі № 159 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Атауындағы "өнімнің сәйкестігін бағалау (растау)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалау" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. 1.1-тармақтағы "(№ 1 қосымша)" деген сөздер алынып тасталсын.
3. 1.2-тармақта:
"өнімнің сәйкестігін бағалау (растау)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалау" деген сөздермен ауыстырылсын;
"(№ 2 қосымша)" деген сөздер алынып тасталсын.
4. Көрсетілген Шешіммен бекітілген "Қолдану нәтижесінде еркін негізде "Автомобиль жолдарының қауіпсіздігі" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 014/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2012 жылғы 18 қыркүйектегі
№ 159 шешімімен
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 176 шешімінің
редакциясында)
БЕКІТІЛГЕН

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 сентября 2012 г. № 159
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 декабря 2015 года № 176
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 сентября 2012 г. № 159 «О Перечне стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза «Безопасность автомобильных дорог» (ТР ТС 014/2011), и Перечне стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза «Безопасность автомобильных дорог» (ТР ТС 014/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции» изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель
Коллегии Евразийской
экономической комиссии                     В. Христенко
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 декабря 2015 г. № 176
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической
комиссии от 18 сентября 2012 г. № 159
1. В наименовании слова «(подтверждения) соответствия продукции» заменить словами «соответствия объектов технического регулирования».
2. В пункте 1.1 слова «(приложение № 1)» исключить.
3. В пункте 1.2:
слова «(подтверждения) соответствия продукции» заменить словами «соответствия объектов технического регулирования»;
слова «(приложение № 2)» исключить.
4. Перечень стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза «Безопасность автомобильных дорог» (ТР ТС 014/2011), утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
«УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 18 сентября 2012 г. № 159
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 декабря 2015 г. № 176)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, в результате применения которых на
добровольной основе обеспечивается соблюдение требований
технического регламента Таможенного союза «Безопасность

"Қолдану нәтижесінде еркін негізде "Автомобиль жолдарының қауіпсіздігі" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 014/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі
р/с №
Кеден одағының техникалық регламентінің элементтері
Стандарт белгісі
Стандарт атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
1
3-баптың 10-тармағы
МЕМСТ 32836-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Автомобиль жолдарын зерттеп-сынау. Жалпы талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
2
МЕМСТ 32847-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Экологиялық ізденістер жүргізуге қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
3
МЕМСТ 32868-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Инженерлік-геологиялық ізденістер жүргізуге қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
4
МЕМСТ 32869-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Топографиялық-геодезиялық ізденістер жүргізуге қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
5
МЕМСТ 33154-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Тоннельдерді зерттеп-сынау. Жалпы талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
6
МЕМСТ 33177-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Гидрогеологиялық ізденістер жүргізуге қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
7
МЕМСТ 33179-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Көпірлер мен өткерме жолдарды зерттеп-сынау. Жалпы талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
8
ҚР СТ 1053-2011
Автомобиль жолдары. Терминдер мен анықтамалар
01.09.2016 бастап қолданылады
9
ҚР СТ 1398-2005
Автомобиль жолдары. Құрылысқа, реконструкцияға және күрделі жөндеуге арналған инженерлік ізденістер. Есептерді ресімдеуге қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
10
ҚР СТ 1399-2005
Автомобиль жолдары. Құрылысқа, реконструкцияға және күрделі жөндеуге арналған инженерлік ізденістер. Жұмыс құрамына қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
11
3-баптың 11-тармағы
МЕМСТ 24451-80
Автожол тоннельдері. Құрылыстар мен жабдықтардың жақындау габариттері
01.09.2016 бастап қолданылады
12
МЕМСТ 26775-97
Ішкі су жолдарында көпірлердің кемелердің өту қанаттарының көпір асты габариттері
01.09.2016 бастап қолданылады
13
МЕМСТ 26804-2012
Металды барьерлік типті жол қоршаулары. Техникалық шарттар
01.09.2016 бастап қолданылады
14
МЕМСТ 32753-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Тайғанауға қарсы түрлі-түсті жабындылар. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
15
МЕМСТ 32757-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол қозғалысын ұйымдастырудың уақытша техникалық құралдары. Жіктеме
01.09.2016 бастап қолданылады
16
МЕМСТ 32758-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол қозғалысын ұйымдастырудың уақытша техникалық құралдары. Техникалық талаптар және қолдану қағидалары
01.09.2016 бастап қолданылады
17
МЕМСТ 32759-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол тумбалары. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
18
МЕМСТ 32830-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол таңбаларына арналған материалдар. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
19
МЕМСТ 32838-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Шағылысуға қарсы экрандар. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
20
МЕМСТ 32843-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жолдағы дабыл бағандары. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
21
МЕМСТ 32846-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жайластыру элементтері. Жіктеме
01.09.2016 бастап қолданылады
22
МЕМСТ 32848-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол таңбаларына арналған бұйымдар. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
23
МЕМСТ 32865-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Ауыспалы ақпарат белгілері. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
24
МЕМСТ 32866-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол жарық қайтарғыштары. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
25
МЕМСТ 32871-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол су өткізгіш құбырлар. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
26
МЕМСТ 32944-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жаяу жүргінші көпірлері. Жіктеме. Жалпы талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
27
МЕМСТ 32945-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол таңбалары. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
28
МЕМСТ 32947-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Станционарлық электрлік жарық беру тіректері. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
29
МЕМСТ 32948-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол таңбаларынің тіректері. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
30
МЕМСТ 32953-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол таңбалары. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
31
МЕМСТ 32955-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Су бұрғыш жол науалары. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
32
МЕМСТ 32957-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Акустикалық экрандар. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
33
МЕМСТ 32959-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жақындау габариттері
01.09.2016 бастап қолданылады
34
МЕМСТ 32960-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Нормативтік жүктемелер, жүктеу мен есептеу схемалары
01.09.2016 бастап қолданылады
35
МЕМСТ 32961-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Борт тастары. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
36
МЕМСТ 32964-2014 А және Б қосымшалары, 1-4-бөлімдер
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Құрастырмалы жасанды кедір-бұдыр. Техникалық шарттар
01.09.2016 бастап қолданылады
37
МЕМСТ 33025-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Шуыл жолақтары. Техникалық шарттар
01.09.2016 бастап қолданылады
38
МЕМСТ 33062-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол және жол маңы сервистері объектілерін жайластыруға қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
39
МЕМСТ 33063-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жергілікті жер мен топырақ типі жіктемесі
01.09.2016 бастап қолданылады
40
МЕМСТ 33100-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Автомобиль жолдарын жобалау қағидалары
01.09.2016 бастап қолданылады
41
МЕМСТ 33127-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол қоршаулары. Жіктеме
01.09.2016 бастап қолданылады
42
МЕМСТ 33128-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол қоршаулары. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
43
МЕМСТ 33144-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол айналары. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
44
МЕМСТ 33148-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол темір-бетон тақталары. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
45
МЕМСТ 33149-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Автомобиль жолдарын күрделі жағдайларда жобалау қағидалары
01.09.2016 бастап қолданылады
46
МЕМСТ 33150-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жаяу жүргінші және велосипед жолдарын жобалау. Жалпы талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
47
МЕМСТ 33151-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жайластыру элементтері. Техникалық талаптар. Қолдану қағидалары
01.09.2016 бастап қолданылады
48
МЕМСТ 33152-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Тоннельдер жіктемесі
01.09.2016 бастап қолданылады
49
МЕМСТ 33153-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Тоннельдерді жобалау. Жалпы талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
50
МЕМСТ 33176-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жасанды жарықтан көлденең жарықтандыру. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
51
МЕМСТ 33178-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Көпірлер жіктемесі
01.09.2016 бастап қолданылады
52
МЕМСТ 33220-2015
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Пайдалану жағдайына қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
53
МЕМСТ 33382-2015
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Техникалық жіктеме
01.09.2016 бастап қолданылады
54
МЕМСТ 33384-2015
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Көпір құрылыстарын жобалау. Жалпы талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
55
МЕМСТ 33390-2015
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Көпірлер. Жүктемелер мен әсерлер
01.09.2016 бастап қолданылады
56
МЕМСТ 33391-2015
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Көпір құрылыстары. Конструкцияларды жақындату габариттері
01.09.2016 бастап қолданылады
57
МЕМСТ 33475-2015
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Геометриялық элементтер. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
58
БСТ 1140-2013
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Жол таңбалары. Жалпы техникалық шарттар
01.09.2016 бастап қолданылады
59
БСТ 1231-2012
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Жол таңбалары. Жалпы техникалық шарттар
01.09.2016 бастап қолданылады
60
БСТ 1291-2007
Автомобиль жолдары және көшелер. Жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету шарттары бойынша рұқсат берілген пайдалану жағдайына қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
61
БСТ 1300-2014
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Қолдану қағидалары
01.09.2016 бастап қолданылады
62
БСТ 1520-2008
Автомобиль жолдарының көлденең таңбаларға арналған материалдар. Техникалық шарттар
01.09.2016 бастап қолданылады
63
БСТ 1538-2013
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Жасанды кедір-бұдырлар. Жалпы техникалық шарттар
01.09.2016 бастап қолданылады
64
БСТ 1839-2009
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Шағылысуға қарсы экрандар. Жалпы техникалық шарттар
01.09.2016 бастап қолданылады
65
БСТ 1878-2008
Жол көлігі. Салмақтар, осьне жүктеме және габариттер
01.09.2016 бастап қолданылады
66
ҚР СТ 1124-2003
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Жол таңбалары. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
67
ҚР СТ 1125-2002
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Жол таңбалары. Жалпы техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
68
ҚР СТ 1278-2004
Жол шектемелері жүйесі. Металды қауіпсіздік тосқауылдары. Техникалық шарттар
01.09.2016 бастап қолданылады
69
ҚР СТ 1378-2005
Автомобиль жолдары. Қозғалыс қарқындылығын есепке алу.
01.09.2016 бастап қолданылады
70
ҚР СТ 1380-2005
Автомобиль жолдарындағы көпір құрылыстары және су өткізгіш құбырлары. Жүктемелер мен әсерлер
01.09.2016 бастап қолданылады
71
ҚР СТ 1411-2005
Ауыл шаруашылығы кәсіпорындарының және ұйымдарының шаруаішілк автомобиль жолдары. Жобалау бойынша талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
72
ҚР СТ 1412-2010
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Жол белгілерін, жол таңбаларын, бағдаршамдарды, жол қоршауларын және бағыттаушы құрылғыларды қолдану қағидалары.
01.09.2016 бастап қолданылады
73
ҚР СТ 1413-2005
Автомобиль және темір жолдары. Жер төсемін жобалау бойынша талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
74
ҚР СТ 1684-2007
Автомобиль жолдарындағы көпір құрылыстары және су өткізгіш құбырлары. Жобалау бойынша жалпы талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
75
ҚР СТ 1855-2008
Автомобиль жолдарындағы көпір құрылыстары және су өткізгіш құбырлары. Көпір тіректеріне арналған қадама темір-бетон қадалар
01.09.2016 бастап қолданылады
76
ҚР СТ 1857-2008
Автомобиль жолдары. Тіреуіш қабырғаларды жобалау бойынша талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
77
ҚР СТ 1858-2008
Автомобиль жолдарындағы көпір құрылыстары және су өткізгіш құбырлары. Бетон және темір-бетон конструкцияларын жобалау кезіндегі талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
78
ҚР СТ 2025-2010
Автомобиль жолдары. Техникалық жіктеме
01.09.2016 бастап қолданылады
79
ҚР СТ 2068-2010
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жайластыру элементтері. Жалпы талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
80

автомобильных дорог» (ТР ТС 014/2011)
№ п/п
Элементы технического регламента Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
1
пункт 10
статьи 3
ГОСТ
32836-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Изыскания автомобильных дорог. Общие требования
применяется
с 01.09.2016
2
ГОСТ
32847-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Требования
к проведению экологических изысканий
применяется
с 01.09.2016
3
ГОСТ
32868-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Требования к проведению инженерно-геологических изысканий
применяется
с 01.09.2016
4
ГОСТ
32869-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Требования
к проведению топографо-геодезических изысканий
применяется
с 01.09.2016
5
ГОСТ
33154-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Изыскания тоннелей. Общие требования
применяется
с 01.09.2016
6
ГОСТ
33177-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Требования
к проведению гидрологических изысканий
применяется
с 01.09.2016
7
ГОСТ
33179-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Изыскания мостов
и путепроводов. Общие требования
применяется
с 01.09.2016
8
СТ РК
1053-2011
Автомобильные дороги. Термины и определения
применяется
до 01.09.2016
9
СТ РК
1398-2005
Дороги автомобильные. Инженерные изыскания для строительства, реконструкции и капитального ремонта. Требования к оформлению отчетов
применяется
до 01.09.2016
10
СТ РК
1399-2005
Дороги автомобильные. Инженерные изыскания для строительства, реконструкции
и капитального ремонта. Требования к составу работ
применяется
до 01.09.2016
11
пункт 11 статьи 3
ГОСТ
24451-80
Тоннели автодорожные. Габариты приближения строений и оборудования
применяется до 01.09.2016
12
ГОСТ
26775-97
Габариты подмостовые судоходных пролетов мостов
на внутренних водных путях. Нормы и технические требования
применяется до 01.09.2016
13
ГОСТ
26804-2012
Ограждения дорожные металлические барьерного типа. Технические условия
применяется
до 01.09.2016
14
ГОСТ
32753-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Покрытия противоскольжения цветные. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
15
ГОСТ
32757-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Временные технические средства организации дорожного движения. Классификация
применяется
с 01.09.2016
16
ГОСТ
32758-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Временные технические средства организации дорожного движения. Технические требования и правила применения
применяется
с 01.09.2016
17
ГОСТ
32759-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Дорожные тумбы. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
18
ГОСТ
32830-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Материалы для дорожной разметки. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
19
ГОСТ
32838-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Экраны противоослепляющие. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
20
ГОСТ
32843-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Столбики сигнальные дорожные. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
21
ГОСТ
32846-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Элементы обустройства. Классификация
применяется
с 01.09.2016
22
ГОСТ
32848-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Изделия для дорожной разметки. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
23
ГОСТ
32865-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Знаки переменной информации. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
24
ГОСТ
32866-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Световозвращатели дорожные. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
25
ГОСТ
32871-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Трубы дорожные водопропускные. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
26
ГОСТ
32944-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Пешеходные переходы. Классификация. Общие требования
применяется
с 01.09.2016
27
ГОСТ
32945-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Знаки дорожные. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
28
ГОСТ
32947-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Опоры стационарного электрического освещения. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
29
ГОСТ
32948-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Опоры дорожных знаков. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
30
ГОСТ
32953-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Разметка дорожная. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
31
ГОСТ
32955-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Лотки дорожные водоотводные. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
32
ГОСТ
32957-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Акустические экраны. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
33
ГОСТ
32959-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Габариты приближения
применяется
с 01.09.2016
34
ГОСТ
32960-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Нормативные нагрузки, расчетные схемы нагружения
применяется
с 01.09.2016
35
ГОСТ
32961-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Камни бортовые. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
36
разделы 1 – 4, приложения
А и Б
ГОСТ
32964-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Искусственные неровности сборные. Технические требования. Методы контроля
применяется
с 01.09.2016
37
ГОСТ
33025-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Полосы шумовые. Технические условия
применяется
с 01.09.2016
38
ГОСТ
33062-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Требования
к размещению объектов дорожного и придорожного сервиса
применяется
с 01.09.2016
39
ГОСТ
33063-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Классификация типов местности и грунтов
применяется
с 01.09.2016
40
ГОСТ
33100-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Правила проектирования автомобильных дорог
применяется
с 01.09.2016
41
ГОСТ
33127-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Ограждения дорожные. Классификация
применяется
с 01.09.2016
42
ГОСТ
33128-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Ограждения дорожные. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
43
ГОСТ
33144-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Дорожные зеркала. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
44
ГОСТ
33148-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Плиты дорожные железобетонные. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
45
ГОСТ
33149-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Правила проектирования автомобильных дорог в сложных условиях
применяется
с 01.09.2016
46
ГОСТ
33150-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Проектирование пешеходных и велосипедных дорожек. Общие требования
применяется
с 01.09.2016
47
ГОСТ
33151-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Элементы обустройства. Технические требования. Правила применения
применяется
с 01.09.2016
48
ГОСТ
33152-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Классификация тоннелей
применяется
с 01.09.2016
49
ГОСТ
33153-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Проектирование тоннелей. Общие требования
применяется
с 01.09.2016
50
ГОСТ
33176-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Горизонтальная освещенность от искусственного освещения. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
51
ГОСТ
33178-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Классификация мостов
применяется
с 01.09.2016
52
ГОСТ
33220-2015
Дороги автомобильные общего пользования. Требования
к эксплуатационному состоянию
применяется
с 01.09.2016
53
ГОСТ
33382-2015
Дороги автомобильные общего пользования. Техническая классификация
применяется
с 01.09.2016
54
ГОСТ
33384-2015
Дороги автомобильные общего пользования. Проектирование мостовых сооружений. Общие требования
применяется
с 01.09.2016
55
ГОСТ
33390-2015
Дороги автомобильные общего пользования. Мосты. Нагрузки
и воздействия
применяется
с 01.09.2016
56
ГОСТ
33391-2015
Дороги автомобильные общего пользования. Мостовые сооружения. Габариты приближения конструкций
применяется
с 01.09.2016
57
ГОСТ
33475-2015
Дороги автомобильные общего пользования. Геометрические элементы. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
58
СТБ
1140-2013
Технические средства организации дорожного движения. Знаки дорожные. Общие технические условия
применяется
до 01.09.2016
59
СТБ
1231-2012
Технические средства организации дорожного движения. Разметка дорожная. Общие технические условия
применяется
до 01.09.2016
60
СТБ
1291-2007
Дороги автомобильные и улицы. Требования к эксплуатационному состоянию, допустимому по условиям обеспечения безопасности дорожного движения
применяется
до 01.09.2016
61
СТБ
1300-2014
Технические средства организации дорожного движения. Правила применения
применяется
до 01.09.2016
62
СТБ
1520-2008
Материалы для горизонтальной разметки автомобильных дорог. Технические условия
применяется
до 01.09.2016
63
СТБ
1538-2013
Технические средства организации дорожного движения. Искусственные неровности. Общие технические условия
применяется
до 01.09.2016
64
СТБ
1839-2009
Технические средства организации дорожного движения. Экраны противоослепляющие. Общие технические условия
применяется
до 01.09.2016
65
СТБ
1878-2008
Транспорт дорожный. Массы, нагрузки на оси и габариты
применяется
до 01.09.2016
66
СТ РК
1124-2003
Технические средства организации дорожного движения. Разметка дорожная. Технические требования
применяется
до 01.09.2016
67
СТ РК
1125-2002
Технические средства организации дорожного движения. Знаки дорожные. Общие технические требования
применяется
до 01.09.2016
68
СТ РК
1278-2004
Системы дорожных ограничений. Барьеры безопасности металлические. Технические условия
применяется
до 01.09.2016
69
СТ РК
1378-2005
Дороги автомобильные. Учет интенсивности движения
применяется
до 01.09.2016
70
СТ РК
1380-2005
Мостовые сооружения и водопропускные трубы на автомобильных дорогах. Нагрузки и воздействия
применяется
до 01.09.2016
71
СТ РК
1411-2005
Дороги автомобильные внутрихозяйственные сельскохозяйственных предприятий и организаций. Требования по проектированию
применяется
до 01.09.2016
72
СТ РК
1412-2010
Технические средства организации дорожного движения. Правила применения дорожных знаков, разметки, светофоров, дорожных ограждений и направляющих устройств
применяется
до 01.09.2016
73
СТ РК
1413-2005
Дороги автомобильные
и железные. Требования
по проектированию земляного полотна
применяется
до 01.09.2016
74
СТ РК
1684-2007
Мостовые сооружения и водопропускные трубы на автомобильных дорогах. Общие требования по проектированию
применяется
до 01.09.2016
75
СТ РК
1855-2008
Сооружения мостовые
и водопропускные трубы
на автомобильных дорогах. Сваи железобетонные забивные для мостовых опор. Общие технические условия
применяется
до 01.09.2016
76
СТ РК
1857-2008
Дороги автомобильные. Требования по проектированию подпорных стен
применяется
до 01.09.2016
77
СТ РК
1858-2008
Сооружения мостовые
и водопропускные трубы
на автомобильных дорогах. Требования при проектировании бетонных и железобетонных конструкций
применяется
до 01.09.2016
78
СТ РК
2025-2010
Дороги автомобильные. Техническая классификация
применяется
до 01.09.2016
79
СТ РК
2068-2010
Дороги автомобильные общего пользования. Элементы обустройства. Общие требования
применяется
до 01.09.2016
80

Р МЕМСТ 50970-2011
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Жол дабыл бағаншалары. Жалпы техникалық талаптар. Қолдану қағидалары
01.09.2016 бастап қолданылады
81
Р МЕМСТ 50971-2011
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Жол жарық қайтарғыштары. Жалпы техникалық талаптар. Қолдану қағидалары
01.09.2016 бастап қолданылады
82
Р МЕМСТ 51256-2011
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Жол таңбалары. Жіктеме. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
83
Р МЕМСТ 51582-2000
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. "Халықаралық автомобиль тасымалының бақылау пунктері" және "Жол-патруль қызметінің бекеті" жол таңбалары. Жалпы техникалық талаптар. Қолдану қағидалары
01.09.2016 бастап қолданылады
84
Р МЕМСТ 52282-2004
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Жол бағдаршамдары. Типтері мен негізгі өлшемдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
85
Р МЕМСТ 52289-2004
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Жол белгілерін, жол таңбаларын, бағдаршамдарды, жол қоршауларын және бағыттаушы құрылғыларды қолдану қағидалары.
01.09.2016 бастап қолданылады
86
Р МЕМСТ 52290-2004
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Жол белгілері. Жалпы техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
87
Р МЕМСТ 52398-2005
Автомобиль жолдарының жіктемесі. Негізгі параметрлер мен талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
88
Р МЕМСТ 52399-2005
Автомобиль жолдарының геометриялық элементтері
01.09.2016 бастап қолданылады
89
Р МЕМСТ 52575-2006
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол таңбаларына арналған материалдар. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
90
Р МЕМСТ 52605-2006
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Жасанды кедір-бұдырлар. Жалпы техникалық талаптар. Қолдану қағидалары
01.09.2016 бастап қолданылады
91
Р МЕМСТ 52606-2006
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Жол қоршауларының жіктемесі
01.09.2016 бастап қолданылады
92
Р МЕМСТ 52607-2006
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Автомобильдерге арналған бүйірден ұстап тұрушы жол қоршаулары. Жалпы техникалық талаптар.
01.09.2016 бастап қолданылады
93
Р МЕМСТ 52748-2007
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Нормативтік жүктемелер, жүктеудің есептеу схемалары және жақындау габариттері
01.09.2016 бастап қолданылады
94
Р МЕМСТ 52765-2007
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жайластыру элементтері. Жіктеме
01.09.2016 бастап қолданылады
95
Р МЕМСТ 52766-2007
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жайластыру элементтері. Жалпы талаптар

ГОСТ Р 50970-2011
Технические средства организации дорожного движения. Столбики сигнальные дорожные. Общие технические требования. Правила применения
применяется
до 01.09.2016
81
ГОСТ Р 50971-2011
Технические средства организации дорожного движения. Световозвращатели дорожные. Общие технические требования. Правила применения
применяется
до 01.09.2016
82
ГОСТ Р 51256-2011
Технические средства организации дорожного движения. Разметка дорожная. Классификация. Технические требования
применяется
до 01.09.2016
83
ГОСТ Р 51582-2000
Технические средства организации дорожного движения. Знаки дорожные «Пункт контроля международных автомобильных перевозок» и «Пост дорожно-патрульной службы». Общие технические требования. Правила применения
применяется
до 01.09.2016
84
ГОСТ Р 52282-2004
Технические средства организации дорожного движения. Светофоры дорожные. Типы и основные параметры. Общие технические требования. Методы испытаний
применяется
до 01.09.2016
85
ГОСТ Р
52289-2004
Технические средства организации дорожного движения. Правила применения дорожных знаков, разметки, светофоров, дорожных ограждений и направляющих устройств
применяется
до 01.09.2016
86
ГОСТ Р 52290-2004
Технические средства организации дорожного движения. Знаки дорожные. Общие технические требования
применяется
до 01.09.2016
87
ГОСТ Р
52398-2005
Классификация автомобильных дорог. Основные параметры
и требования
применяется
до 01.09.2016
88
ГОСТ Р
52399-2005
Геометрические элементы автомобильных дорог
применяется
до 01.09.2016
89
ГОСТ Р 52575-2006
Дороги автомобильные общего пользования. Материалы для дорожной разметки. Технические требования
применяется
до 01.09.2016
90
ГОСТ Р 52605-2006
Технические средства организации дорожного движения. Искусственные неровности. Общие технические требования. Правила применения
применяется
до 01.09.2016
91
ГОСТ Р 52606-2006
Технические средства организации дорожного движения. Классификация дорожных ограждений
применяется
до 01.09.2016
92
ГОСТ Р 52607-2006
Технические средства организации дорожного движения. Ограждения дорожные удерживающие боковые для автомобилей. Общие технические требования
применяется
до 01.09.2016
93
ГОСТ Р
52748-2007
Дороги автомобильные общего пользования. Нормативные нагрузки, расчетные схемы нагружения и габариты приближения
применяется
до 01.09.2016
94
ГОСТ Р 52765-2007
Дороги автомобильные общего пользования. Элементы обустройства. Классификация
применяется
до 01.09.2016
95
ГОСТ Р 52766-2007
Дороги автомобильные общего пользования. Элементы обустройства. Общие требования
применяется

01.09.2016 бастап қолданылады
96
Р МЕМСТ 53170-2008
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол таңбаларына арналған бұйымдар. Даналап саналатын нысандар. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
97
ҚТК 45-3.03-19-2006 (02250)
Автомобиль жолдары. Жобалау нормалары
01.09.2016 бастап қолданылады
98
ҚТК 45-3.03-96-2008 (02250)
Төмен санаттағы автомобиль жолдары. Жобалау қағидалары
01.09.2016 бастап қолданылады
99
ҚТК 45-3.03-112-2006 (02250)
Автомобиль жолдары. Қатқыл емес жол киімдері. Жобалау қағидалары
01.09.2016 бастап қолданылады
100
ҚТК 45-3.03-188-2010 (02250)
Көпірлер мен құбырлар. Іргетастарды жобалаудың құрылыс нормалары
01.09.2016 бастап қолданылады
101
ҚТК 45-3.03-192-2010 (02250)
Көпірлер мен құбырлар. Жайластыру қағидалары
01.09.2016 бастап қолданылады
102
3-баптың 12-тармағы
МЕМСТ 32731-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Құрылыс бақылауын жүргізуге қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
103
МЕМСТ 32731-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Орындалған жұмыстарды пайдалануға қабылдау жүргізуге қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
104
МЕМСТ 32756-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Орындалған жұмыстарды аралық қабылдау жүргізуге қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
105
МЕМСТ 32867-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Құрылысты ұйымдастыру. Жалпы талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
106
МЕМСТ 33161-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Автомобиль жолдарындағы жасанды құрылыстарға диагностикалау және паспорттау жүргізуге қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
107
МЕМСТ 33180-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жазда ұстау деңгейіне қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
108
МЕМСТ 33181-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Қыста ұстау деңгейіне қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
109
МЕМСТ 33388-2015
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Диагностикалауды және паспорттауды жүргізуге қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
110
БСТ 1306-2002
Құрылыс. Өнімнің кіріс бақылауы. Негізгі ережелер
01.09.2016 бастап қолданылады
111
ҚТК 035-2013 (02191)
Автомобиль жолдары. Аяқталған құрылыс объектілерін пайдалануға қабылдау тәртібі
01.09.2016 бастап қолданылады
112
ҚТК 059-2012 (02191)
Автомобиль жолдары. Жайластыру қағидалары
01.09.2016 бастап қолданылады
113
ҚТК 45-1.03-162-2009 (02250)
Құрылыстағы техникалық құралдар. Өткізу тәртібі
01.09.2016 бастап қолданылады
114
ҚТК 234-2009 (02191)
Автомобиль жолдары. Құрылыс, жөндеу және ұстау кезіндегі операциялық бақылауды жүргізу тәртібі

до 01.09.2016
96
ГОСТ Р 53170-2008
Дороги автомобильные общего пользования. Изделия для дорожной разметки. Штучные формы. Технические требования
применяется
до 01.09.2016
97
ТКП 45-3.03-19-2006 (02250)
Автомобильные дороги. Нормы проектирования
применяется
до 01.09.2016
98
ТКП 45-3.03-96-2008
(02250)
Автомобильные дороги низших категорий. Правила проектирования
применяется
до 01.09.2016
99
ТКП 45-3.03- 112-2008 (02250)
Автомобильные дороги. Нежесткие дорожные одежды. Правила проектирования
применяется
до 01.09.2016
100
ТКП 45-3.03- 188-2010 (02250)
Мосты и трубы. Строительные нормы проектирования фундаментов
применяется
до 01.09.2016
101
ТКП 45-3.03-192-2010
(02250)
Мосты и трубы. Правила устройства
применяется
до 01.09.2016
102
пункт 12 статьи 3
ГОСТ
32731-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Требования
к проведению строительного контроля
применяется
с 01.09.2016
103
ГОСТ
32755-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Требования
к проведению приемки
в эксплуатацию выполненных работ
применяется
с 01.09.2016
104
ГОСТ
32756-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Требования
к проведению промежуточной приемки выполненных работ
применяется
с 01.09.2016
105
ГОСТ
32867-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Организация строительства. Общие требования
применяется
с 01.09.2016
106
ГОСТ
33161-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Требования
к проведению диагностики
и паспортизации искусственных сооружений на автомобильных дорогах
применяется
с 01.09.2016
107
ГОСТ
33180-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Требования
к уровню летнего содержания
применяется
с 01.09.2016
108
ГОСТ
33181-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Требования
к уровню зимнего содержания
применяется
с 01.09.2016
109
ГОСТ
33388-2015
Дороги автомобильные общего пользования. Требования
к проведению диагностики
и паспортизации
применяется
с 01.09.2016
110
СТБ
1306-2002
Строительство. Входной контроль продукции. Основные положения
применяется
до 01.09.2016
111
ТКП 035-2013 (02191)
Автомобильные дороги. Порядок приемки в эксплуатацию законченных строительством объектов
применяется
до 01.09.2016
112
ТКП 059-2012 (02191)
Автомобильные дороги. Правила устройства
применяется
до 01.09.2016
113
ТКП 45-1.03- 162-2009 (02250)
Технический надзор
в строительстве. Порядок проведения
применяется
до 01.09.2016
114
ТКП 234-2009 (02191)
Автомобильные дороги. Порядок проведения операционного контроля при строительстве, ремонте и содержании
применяется

01.09.2016 бастап қолданылады
150
ҚР СТ 1124-2003
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Жол таңбалары. Жалпы техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
151
ҚР СТ 1125-2002
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Жол белгілері. Жалпы техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
152
ҚР СТ 1219-2003
Автомобиль жолдары және әуе айлақтары. Кедір-бұдыр негіздер мен жабындардың өлшеу әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
153
ҚР СТ 1379-2012
Автомобиль жолдарындағы көпір құрылыстары және су өткізгіш құбырлары. Конструкциялардың жақындау габариттері
01.09.2016 бастап қолданылады
154
ҚР СТ 1380-2005
Автомобиль жолдарындағы көпір құрылыстары және су өткізгіш құбырлары. Жүктемелер мен әсерлер
01.09.2016 бастап қолданылады
155
ҚР СТ 1409-2005
Жол темір-бетон белгілерінің тіректері. Техникалық шарттар
01.09.2016 бастап қолданылады
156
ҚР СТ 1412-2010
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Жол белгілерін, жол таңбаларын, бағдаршамдарды, жол қоршауларын және бағыттаушы құрылғыларды қолдану қағидалары.
01.09.2016 бастап қолданылады
157
ҚР СТ 1633-2007
Автомобиль жолдарындағы және қалалық және ауылдық елді-мекендер аумақтарындағы сыртқы жарнама. Сыртқы (көзбен шолу) жарнама құралдарына қойылатын жалпы техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
158
ҚР СТ 1859-2008
Автомобиль жолдарындағы көпір құрылыстары және су өткізгіш құбырлары. Көпірлерді тау және тау маңы өзендерінің шаюынан қорғауға арналған бұйымдар
01.09.2016 бастап қолданылады
159
ҚР СТ 2065-2010
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол таңбаларына арналған бұйымдар. Даналап саналатын нысандар. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
160
ҚР СТ 2065-2010
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол таңбаларыне арналған материалдар. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
161
Р МЕМСТ 50597-93
Автомобиль жолдары және көшелер. Жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету шарттары бойынша рұқсат берілген пайдалану жағдайына қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
162
Р МЕМСТ 50970-2011
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Жол дабыл бағаншалары. Жалпы техникалық талаптар. Қолдану қағидалары
01.09.2016 бастап қолданылады
163
Р МЕМСТ 51256-2011
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Жол таңбалары. Жіктеме. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
164
Р МЕМСТ 51582-2000
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. "Халықаралық автомобиль тасымалының бақылау пунктері" және "Жол-патруль қызметінің бекеті" жол таңбалары. Жалпы техникалық талаптар. Қолдану қағидалары

до 01.09.2016
150
СТ РК
1124-2003
Технические средства организации дорожного движения. Разметка дорожная. Технические требования
применяется
до 01.09.2016
151
СТ РК
1125-2002
Технические средства организации дорожного движения. Знаки дорожные. Общие технические требования
применяется
до 01.09.2016
152
СТ РК
1219-2003
Дороги автомобильные
и аэродромы. Методы измерений неровностей оснований
и покрытий
применяется
до 01.09.2016
153
СТ РК
1379-2012
Мостовые сооружения
и водопропускные трубы
на автомобильных дорогах. Габариты приближения конструкций
применяется
до 01.09.2016
154
СТ РК
1380-2005
Мостовые сооружения и водопропускные трубы
на автомобильных дорогах. Нагрузки и воздействия
применяется
до 01.09.2016
155
СТ РК
1409-2005
Опоры дорожных знаков железобетонные. Технические условия
применяется
до 01.09.2016
156
СТ РК
1412-2010
Технические средства организации дорожного движения. Правила применения дорожных знаков, разметки, светофоров, дорожных ограждений и направляющих устройств
применяется
до 01.09.2016
157
СТ РК
1633-2007
Наружная реклама
на автомобильных дорогах
и территориях городских
и сельских населенных пунктов. Общие технические требования
к средствам наружной (визуальной) рекламы. Правила размещения
применяется
до 01.09.2016
158
СТ РК
1859-2008
Сооружения мостовые
и водопропускные трубы
на автомобильных дорогах. Требования по защите мостов
от размыва на горных
и предгорных реках
применяется
до 01.09.2016
159
СТ РК
2065-2010
Дороги автомобильные общего пользования. Изделия для дорожной разметки. Штучные формы. Технические требования
применяется
до 01.09.2016
160
СТ РК
2066-2010
Дороги автомобильные общего пользования. Материалы для дорожной разметки. Технические требования
применяется
до 01.09.2016
161
ГОСТ Р 50597-93
Автомобильные дороги и улицы. Требования
к эксплуатационному состоянию, допустимому по условиям обеспечения безопасности дорожного движения
применяется
до 01.09.2016
162
ГОСТ Р 50970-2011
Технические средства организации дорожного движения. Столбики сигнальные дорожные. Общие технические требования. Правила применения
применяется
до 01.09.2016
163
ГОСТ Р 51256-2011
Технические средства организации дорожного движения. Разметка дорожная. Классификация. Технические требования
применяется
до 01.09.2016
164
ГОСТ Р 51582-2000
Технические средства организации дорожного движения. Знаки дорожные «Пункт контроля международных автомобильных перевозок» и «Пост дорожно-патрульной службы». Общие технические требования. Правила применения
применяется

01.09.2016 бастап қолданылады
165
Р МЕМСТ 52044-2003
Автомобиль жолдары мен қалалық және ауылдық қоныс аумақтарындағы сыртқы жарнама. Сыртқы жарнама құралдарына қойылатын жалпы техникалық талаптар. Жайластыру қағидалары
01.09.2016 бастап қолданылады
166
Р МЕМСТ 52282-2004
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Жол бағдаршамдары. Типтері мен негізгі өлшемдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
167

до 01.09.2016
165
ГОСТ Р 52044-2003
Наружная реклама на автомобильных дорогах
и территориях городских
и сельских поселений. Общие технические требования
к средствам наружной рекламы. Правила размещения
применяется
до 01.09.2016
166
ГОСТ Р 52282-2004
Технические средства организации дорожного движения. Светофоры дорожные. Типы и основные параметры. Общие технические требования. Методы испытаний
применяется
до 01.09.2016
167

Р МЕМСТ 52290-2004
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Жол белгілері. Жалпы техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
168
Р МЕМСТ 52606-2006
Жол қозғалысын ұйымдастырудың техникалық құралдары. Жол қоршауларының жіктемесі
01.09.2016 бастап қолданылады
169
Р МЕМСТ 53172-2008
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол таңбаларына арналған бұйымдар. Микрошынышарлар. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
170
Р МЕМСТ 54306-2011
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол таңбаларыне арналған бұйымдар. Полимерлік таспалар. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
171
ҚТК 059-2012 (02191)
Автомобиль жолдары. Жайластыру қағидалары
01.09.2016 бастап қолданылады
172
ҚТК 45-3.03-60-2009 (02250)
Көпірлер мен құбырлар. Жайластыру қағидалары
01.09.2016 бастап қолданылады
173
3-баптың 14-тармағы
МЕМСТ 11955-82
Сұйық мұнай жол битумдары. Техникалық шарттар
01.09.2016 бастап қолданылады
174
МЕМСТ 32703-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Тау жыныстарынан жасалған қиыршықтастар мен малтатастар. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
175
МЕМСТ 32730-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Ұсақталған құм. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
176
МЕМСТ 32753-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Тайғандауға қарсы түрлі-түсті жабындылар. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
177
МЕМСТ 32757-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол қозғалысын ұйымдастырудың уақытша техникалық құралдары. Жіктеме
01.09.2016 бастап қолданылады
178
МЕМСТ 32758-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол қозғалысын ұйымдастырудың уақытша техникалық құралдары. Техникалық талаптар және қолдану қағидалары
01.09.2016 бастап қолданылады
179
МЕМСТ 32759-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол тумбалары. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
180
МЕМСТ 32761-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Минералды ұнтақ. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
181
МЕМСТ 32824-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Табиғи құм. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
182
МЕМСТ 32826-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Қож қиыршықтастары мен құмы. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
183
МЕМСТ 32830-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол таңбаларына арналған материалдар. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
184
МЕМСТ 32838-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Шағылысуға қарсы экрандар. Техникалық талаптар

ГОСТ Р 52290-2004
Технические средства организации дорожного движения. Знаки дорожные. Общие технические требования
применяется
до 01.09.2016
168
ГОСТ Р 52606-2006
Технические средства организации дорожного движения. Классификация дорожных ограждений
применяется
до 01.09.2016
169
ГОСТ Р 53172-2008
Дороги автомобильные общего пользования. Изделия для дорожной разметки. Микростеклошарики. Технические требования
применяется
до 01.09.2016
170
ГОСТ Р 54306-2011
Дороги автомобильные общего пользования. Изделия для дорожной разметки. Полимерные ленты. Технические требования
применяется
до 01.09.2016
171
ТКП 059-2012 (02191)
Автомобильные дороги. Правила устройства
применяется
до 01.09.2016
172
ТКП 45-3.03-60-2009 (02250)
Мосты и трубы. Правила обследований и испытаний
применяется
до 01.09.2016
173
пункт 14 статьи 3
ГОСТ
11955-82
Битумы нефтяные дорожные жидкие. Технические условия
174
ГОСТ
32703-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Щебень и гравий
из горных пород. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
175
ГОСТ
32730-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Песок дробленый. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
176
ГОСТ
32753-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Покрытия противоскольжения цветные. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
177
ГОСТ
32757-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Временные технические средства организации дорожного движения. Классификация
применяется
с 01.09.2016
178
ГОСТ
32758-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Временные технические средства организации дорожного движения. Технические требования и правила применения
применяется
с 01.09.2016
179
ГОСТ
32759-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Дорожные тумбы. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
180
ГОСТ
32761-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Порошок минеральный. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
181
ГОСТ
32824-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Песок природный. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
182
ГОСТ
32826-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Щебень и песок шлаковые. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
183
ГОСТ
32830-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Материалы для дорожной разметки. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
184
ГОСТ
32838-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Экраны противоослепляющие. Технические требования
применяется

01.09.2016 бастап қолданылады
203
МЕМСТ 33133-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Мұнайлы тұтқыр жол битумдары. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
204
МЕМСТ 33144-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол айналары. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
205
МЕМСТ 33148-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол темір-бетон тақталары. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
206
МЕМСТ 33151-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жайластыру элементтері. Техникалық талаптар. Қолдану қағидалары
01.09.2016 бастап қолданылады
207
МЕМСТ 33174-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Цемент. Техникалық талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
208
5-баптың 19-тармағы
МЕМСТ 33731-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Құрылыс бақылауын жүргізуге қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
209
5-баптың 20-тармағы
МЕМСТ 32756-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Орындалған жұмыстарға аралық қабылдау жүргізуге қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
210
5-баптың 21-тармағы
МЕМСТ 32755-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Орындалған жұмыстарды пайдалануға қабылдауды жүргізуге қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
211
МЕМСТ 33161-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Автомобиль жолдарында жасанды құрылыстарға диагностикалау және паспорттау жүргізуге қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
213
5-баптың 22-тармағы
МЕМСТ 33388-2015
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Диагностикалау және паспорттау жүргізуге қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
214
МЕМСТ 33161-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Автомобиль жолдарында жасанды құрылыстарға диагностикалау және паспорттау жүргізуге қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
МЕМСТ 33388-2015
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Диагностикалау және паспорттау жүргізуге қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
5. Көрсетілген Шешіммен бекітілген, Зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, оның ішінде "Автомобиль жолдарының қауіпсіздігі" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 014/2011) талаптарын қолдану мен орындау және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттар тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2012 жылғы 18 қыркүйектегі
№ 159 шешімімен
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 176 шешімінің
редакциясында)
БЕКІТІЛГЕН

с 01.09.2016
203
ГОСТ
33133-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Битумы нефтяные дорожные вязкие. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
204
ГОСТ
33144-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Дорожные зеркала. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
205
ГОСТ
33148-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Плиты дорожные железобетонные. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
206
ГОСТ
33151-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Элементы обустройства. Технические требования. Правила применения
применяется
с 01.09.2016
207
ГОСТ
33174-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Цемент. Технические требования
применяется
с 01.09.2016
208
пункт 19 статьи 5
ГОСТ
32731-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Требования
к проведению строительного контроля
применяется
с 01.09.2016
209
пункт 20 статьи 5
ГОСТ
32756-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Требования
к проведению промежуточной приемки выполненных работ
применяется
с 01.09.2016
210
пункт 21 статьи 5
ГОСТ
32755-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Требования
к проведению приемки
в эксплуатацию выполненных работ
применяется
с 01.09.2016
211
ГОСТ
33161-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Требования
к проведению диагностики
и паспортизации искусственных сооружений на автомобильных дорогах
применяется
с 01.09.2016
212
ГОСТ
33388-2015
Дороги автомобильные общего пользования. Требования
к проведению диагностики
и паспортизации
применяется
с 01.09.2016
213
пункт 22 статьи 5
ГОСТ
33161-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Требования
к проведению диагностики
и паспортизации искусственных сооружений на автомобильных дорогах
применяется
с 01.09.2016
214
ГОСТ
33388-2015
Дороги автомобильные общего пользования. Требования
к проведению диагностики
и паспортизации
применяется
с 01.09.2016
».
5. Перечень стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза «Безопасность автомобильных дорог» (ТР ТС 014/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
«УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 18 сентября 2012 г. № 159
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 декабря 2015 г. № 176)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, содержащих правила и методы исследований
(испытаний) и измерений, в том числе правила отбора
образцов, необходимые для применения и исполнения
требований технического регламента Таможенного союза

100
МЕМСТ 33052-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Құм баламасын айқындау
01.09.2016 бастап қолданылады
101
МЕМСТ 33053-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Тау жыныстарынан жасалған қиыршықтастар мен малтатастар. Тілінше (пештабанды) және ине тәріздес нысанды түйір құрамын айқындау
01.09.2016 бастап қолданылады
102
МЕМСТ 33054-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Тау жыныстарынан жасалған қиыршықтастар мен малтатастар. Қиыршықтастағы (малтатастағы) осал жынысты түйірлер құрамын айқындау
01.09.2016 бастап қолданылады
103
МЕМСТ 33055-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Тау жыныстарынан жасалған қиыршықтастар мен малтатастар. Шаң тәрізді және саз бөліктерінің құрамын айқындау
01.09.2016 бастап қолданылады
104
МЕМСТ 33056-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Тау жыныстарынан жасалған қиыршықтастар мен малтатастар. Қиыршықтас құрылымының бұзылуға қарсы төзімділігін айқындау
01.09.2016 бастап қолданылады
105
МЕМСТ 33057-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Тау жыныстарынан жасалған қиыршықтастар мен малтатастар. Орташа және шынайы тығыздығы, кеуектік пен су сіңіргіштігін айқындау
01.09.2016 бастап қолданылады
106
МЕМСТ 33078-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Автомобиль доңғалақтарының жабынмен ілінісуін өлшеу әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
107
МЕМСТ 33101-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол жабындары. Тегістікті өлшеу әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
108
МЕМСТ 33109-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Тау жыныстарынан жасалған қиыршықтар мен малтатастар. Аязға төзімділікті айқындау
01.09.2016 бастап қолданылады
109
МЕМСТ 33129-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол қоршаулары. Бақылау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
110
МЕМСТ 33134-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Тұтқыр мұнайлы жол битумдары. Пенетрация индексін айқындау
01.09.2016 бастап қолданылады
111
МЕМСТ 33135-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Тұтқыр мұнайлы жол битумдары. Ерігіштікті айқындау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
112
МЕМСТ 33136-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Тұтқыр мұнайлы жол битумдары. Иненің кіру терендігін айқындау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
113
МЕМСТ 33137-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Тұтқыр мұнайлы жол битумдары. Ротациялық вискоз өлшеудің серпінді тұтқырлығын айқындау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
114
МЕМСТ 33138-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Тұтқыр мұнайлы жол битумдары. Созылуын айқындау әдістері

100
ГОСТ
33052-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Определение эквивалента песка
применяется
с 01.09.2016
101
ГОСТ
33053-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Щебень и гравий
из горных пород. Определение содержания зерен пластинчатой (лещадной) и игловатой формы
применяется
с 01.09.2016
102
ГОСТ
33054-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Щебень и гравий
из горных пород. Определение содержания зерен слабых пород
в щебне (гравии)
применяется
с 01.09.2016
103
ГОСТ
33055-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Щебень и гравий
из горных пород. Определение содержания пылевидных
и глинистых частиц
применяется
с 01.09.2016
104
ГОСТ
33056-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Щебень и гравий
из горных пород. Определение устойчивости структуры щебня (гравия) против распада
применяется
с 01.09.2016
105
ГОСТ
33057-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Щебень и гравий
из горных пород. Определение средней и истинной плотности, пористости и водопоглощения
применяется
с 01.09.2016
106
ГОСТ
33078-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Методы измерения сцепления колеса автомобиля
с покрытием
применяется
с 01.09.2016
107
ГОСТ
33101-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Дорожные покрытия. Методы измерения ровности
применяется
с 01.09.2016
108
ГОСТ
33109-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Щебень и гравий
из горных пород. Определение морозостойкости
применяется
с 01.09.2016
109
ГОСТ
33129-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Ограждения дорожные. Методы контроля
применяется
с 01.09.2016
110
ГОСТ
33134-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Битумы нефтяные дорожные вязкие. Определение индекса пенетрации
применяется
с 01.09.2016
111
ГОСТ
33135-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Битумы нефтяные дорожные вязкие. Метод определения растворимости
применяется
с 01.09.2016
112
ГОСТ
33136-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Битумы нефтяные дорожные вязкие. Метод определения глубины проникания иглы
применяется
с 01.09.2016
113
ГОСТ
33137-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Битумы нефтяные дорожные вязкие. Метод определения динамической вязкости ротационным вискозиметром
применяется
с 01.09.2016
114
ГОСТ
33138-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Битумы нефтяные дорожные вязкие. Метод определения растяжимости
применяется

01.09.2016 бастап қолданылады
115
МЕМСТ 33139-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Тұтқыр мұнайлы жол битумдары. Құрамындағы қатты парафинді айқындау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
116
МЕМСТ 33140-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Тұтқыр мұнайлы жол битумдары. Жоғары температура мен ауа әсерінен ескіруді айқындау әдістері (RTFOT әдісі)
01.09.2016 бастап қолданылады
117
МЕМСТ 33141-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Тұтқыр мұнайлы жол битумдары. Тұтану температурасын айқындау әдістері. Кливлендтің ашық тиглін қолданатын әдіс
01.09.2016 бастап қолданылады
118
МЕМСТ 33142-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Тұтқыр мұнайлы жол битумдары. Жұмсару температурасын айқындау әдістері. "Сақина мен Шар" әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
119
МЕМСТ 33143-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Тұтқыр мұнайлы жол битумдары. Фраас бойынша омырылу температурасын айқындау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
120
МЕМСТ 33145-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол айналары. Бақылау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
121
МЕМСТ 33146-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Су өткізгіш жол құбырлары. Бақылау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
122
МЕМСТ 33147-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол темір-бетон тақталары. Бақылау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
123
МЕМСТ 33161-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Автомобиль жолдарында жасанды құрылыстарға диагностикалау және паспорттау жүргізуге қойылатын талаптар
01.09.2016 бастап қолданылады
124
МЕМСТ 33175-2014
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жасанды жарықтан көлденең жарық. Бақылау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
125
МЕМСТ 33383-2015
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Геометриялық элементтер. Параметрлерді айқындау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
126
МЕМСТ 33386-2015
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол бағдаршамдары. Бақылау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
127
БСТ EN 1427-2009
Битум және тұтқыр битум. Сақина мен шар бойынша жұмсару температурасын айқындау әдісі
01.09.2016 бастап қолданылады
128
БСТ EN 12592-2009
Битум және тұтқыр битум. Ерігіштігін айқындау әдісі
01.09.2016 бастап қолданылады
129
БСТ EN 12593-2009
Битум және тұтқыр битум. Фраас бойынша омырылу температурасын айқындау әдісі
01.09.2016 бастап қолданылады
130
БСТ EN 12594-2010
Битум және тұтқыр битум. Сынамаларды сынаққа дайындау
01.09.2016 бастап қолданылады
131
БСТ EN 12595-2010
Битум және тұтқыр битум. Кинематикалық тұтқырлығын айқындау

с 01.09.2016
115
ГОСТ
33139-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Битумы нефтяные дорожные вязкие. Метод определения содержания твердого парафина
применяется
с 01.09.2016
116
ГОСТ
33140-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Битумы нефтяные дорожные вязкие. Метод определения старения под воздействием высокой температуры и воздуха (метод RTFOT)
применяется
с 01.09.2016
117
ГОСТ
33141-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Битумы нефтяные дорожные вязкие. Метод определения температур вспышки. Метод с применением открытого тигля Кливленда
применяется
с 01.09.2016
118
ГОСТ
33142-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Битумы нефтяные дорожные вязкие. Метод определения температуры размягчения. Метод «Кольцо
и Шар»
применяется
с 01.09.2016
119
ГОСТ
33143-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Битумы нефтяные дорожные вязкие. Метод определения температуры хрупкости по Фраасу
применяется
с 01.09.2016
120
ГОСТ
33145-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Дорожные зеркала. Методы контроля
применяется
с 01.09.2016
121
ГОСТ
33146-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Трубы дорожные водопропускные. Методы контроля
применяется
с 01.09.2016
122
ГОСТ
33147-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Плиты дорожные железобетонные. Методы контроля
применяется
с 01.09.2016
123
ГОСТ
33161-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Требования
к проведению диагностики
и паспортизации искусственных сооружений на автомобильных дорогах
применяется
с 01.09.2016
124
ГОСТ
33175-2014
Дороги автомобильные общего пользования. Горизонтальная освещенность от искусственного освещения. Методы контроля
применяется
с 01.09.2016
125
ГОСТ
33383-2015
Дороги автомобильные общего пользования. Геометрические элементы. Методы определения параметров
применяется
с 01.09.2016
126
ГОСТ
33386-2015
Дороги автомобильные общего пользования. Дорожные светофоры. Методы контроля
применяется
с 01.09.2016
127
СТБ EN
1427-2009
Битум и битумные вяжущие. Метод определения температуры размягчения по кольцу и шару
применяется
до 01.09.2016
128
СТБ EN
12592-2009
Битум и битумные вяжущие. Метод определения растворимости
применяется
до 01.09.2016
129
СТБ EN
12593-2009
Битум и битумные вяжущие. Метод определения температуры хрупкости по Фраасу
применяется
до 01.09.2016
130
СТБ EN
12594-2010
Битум и битумные вяжущие. Подготовка проб для испытания
применяется
до 01.09.2016
131
СТБ EN
12595-2010
Битум и битумные вяжущие. Определение кинематической вязкости
применяется

01.09.2016 бастап қолданылады
132
БСТ EN 12596-2010
Битум және тұтқыр битум. Вакуумды тамшылы вискоз өлшегіштің көмегімен серпінді тұтқырлығын айқындау
01.09.2016 бастап қолданылады
133
БСТ EN 12606-1-2009
Битум және тұтқыр битум. Құрамындағы парафиндерді айқындау. 1-бөлік. Дистилляция әдісі
01.09.2016 бастап қолданылады
134
БСТ EN 12607-1-2009
Битум және тұтқыр битум. Қыздыру мен ауа әсерінен қатаюға төзімділікті айқындау. 1-бөлік. Айналып тұратын жіңішке таспаны сынау әдісі
01.09.2016 бастап қолданылады
135
БСТ 1566-2005
Автомобиль жолдары. Сынау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
136
БСТ 2108-2010
Құрылыс. Көпірлік болат конструкцияларды монтаждау. Жұмыс сапасын бақылау
01.09.2016 бастап қолданылады
137
БСТ 2158-2011
Құрылыс. Көпірлер мен құбырлардың құрылысы. Бақыланатын сапа көрсеткіштерінің номенклатурасы. Жұмыс сапасын бақылау
01.09.2016 бастап қолданылады
138
ҚР СТ 1210-2003
Битум және тұтқыр битум. Кинематикалық тұтқырлығын айқындау әдісі
01.09.2016 бастап қолданылады
139
ҚР СТ 1211-2003
Битум және тұтқыр битум. Серпінді тұтқырлықты айқындау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
140
ҚР СТ 1219-2003
Автомобиль жолдары және әуе айлақтары. Негіздер мен жабындардың кедір-бұдырын өлшеу әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
141
ҚР СТ 1228-2003
Битум және тұтқыр битум. Сақина мен шар бойынша жұмсару нүктесін айқындау
01.09.2016 бастап қолданылады
142
ҚР СТ 1228-2003
Битум және тұтқыр битум. Тегістікті айқындау әдісі
01.09.2016 бастап қолданылады
143
ҚР СТ 1229-2003
Битум және тұтқыр битум. Фраас бойынша омырылу температурасын айқындау әдісі
01.09.2016 бастап қолданылады
144
ҚР СТ 1230-2003
Битум және тұтқыр битум. Құрамындағы парафиндерді айқындау.
01.09.2016 бастап қолданылады
145
ҚР СТ 1279-2013
Автомобиль жолдары және әуеайлақтар. Жол жабындысының бұдырлығын және автомобиль доңғалақтарының жол жабынымен ілінісу коэффицентін айқындау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
146
ҚР СТ 1293-2004
Автомобиль жолдары және әуеайлақтары. Қатқыл емес типті жол киімдері созылмалығының модулін айқындау әдістері және олардың жіктемеі
01.09.2016 бастап қолданылады
147
ҚР СТ 1377-2005
Автомобиль жолдары және әуеайлақтар. Қатқыл емес жол киімдері созылмалығының модулін серпінді жүктеу қондырғыларымен айқындау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
148
ҚР СТ 1685-2007
Автомобиль жолдарындағы көпір құрылыстары және су өткізгіш құбырлары. Құрылыс, реконструкция және күрделі жөндеу кезінде жұмысты орындау және қабылдау қағидалары. Өндірістік бақылау
01.09.2016 бастап қолданылады
149
ҚР СТ 1856-2008
Автомобиль жолдарындағы көпір құрылыстары және су өткізгіш құбырлары. Тексеру мен сынақтарға қойылатын талаптар

до 01.09.2016
132
СТБ EN
12596-2010
Битум и битумные вяжущие. Определение динамической вязкости с помощью вакуумного капиллярного вискозиметра
применяется
до 01.09.2016
133
СТБ EN
12606-1-2009
Битум и битумные вяжущие. Определение содержания парафинов. Часть 1. Метод дистилляции
применяется
до 01.09.2016
134
СТБ EN
12607-1-2009
Битум и битумные вяжущие. Определение стойкости
к затвердеванию под воздействием нагрева и воздуха. Часть 1. Метод испытания вращающейся тонкой пленки
применяется
до 01.09.2016
135
СТБ
1566-2005
Дороги автомобильные. Методы испытаний
применяется
до 01.09.2016
136
СТБ
2108-2010
Строительство. Монтаж мостовых стальных конструкций. Контроль качества работ
применяется
до 01.09.2016
137
СТБ
2158-2011
Строительство. Устройство мостов и труб. Номенклатура контролируемых показателей качества. Контроль качества работ
применяется
до 01.09.2016
138
СТ РК
1210-2003
Битумы и битумные вяжущие. Метод определения кинематической вязкости
применяется
до 01.09.2016
139
СТ РК
1211-2003
Битумы и битумные вяжущие. Метод определения динамической вязкости
применяется
до 01.09.2016
140
СТ РК
1219-2003
Дороги автомобильные
и аэродромы. Методы измерений неровностей оснований
и покрытий
применяется
до 01.09.2016
141
СТ РК
1227-2003
Битумы и битумные вяжущие. Определение точки размягчения методом кольца и шара
применяется
до 01.09.2016
142
СТ РК
1228-2003
Битумы и битумные вяжущие. Метод определения растворимости
применяется
до 01.09.2016
143
СТ РК
1229-2003
Битумы нефтяные и битумные вяжущие. Метод определения температуры хрупкости
по Фраасу
применяется
до 01.09.2016
144
СТ РК
1230-2003
Битумы нефтяные. Методы определения содержания парафина
применяется
до 01.09.2016
145
СТ РК
1279-2013
Дороги автомобильные
и аэродромы. Методы определения шероховатости дорожного покрытия
и коэффициента сцепления колес автомобиля с дорожным покрытием
применяется
до 01.09.2016
146
СТ РК
1293-2004
Дороги автомобильные
и аэродромы. Методы определения модуля упругости дорожных одежд нежесткого типа и их классификация
применяется
до 01.09.2016
147
СТ РК
1377-2005
Дороги автомобильные
и аэродромы. Методы определения модуля упругости нежестких дорожных одежд установками динамического нагружения
применяется
до 01.09.2016
148
СТ РК
1685-2007
Мостовые сооружения
и водопропускные трубы
на автомобильных дорогах. Правила выполнения и приемки работ при строительстве, реконструкции
и капитальном ремонте. Производственный контроль
применяется
до 01.09.2016
149
СТ РК
1856-2008
Сооружения мостовые
и водопропускные трубы
на автомобильных дорогах. Требования к обследованиям
и испытаниям
применяется

01.09.2016 бастап қолданылады
150
ҚР СТ 52576-2006
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол таңбаларына арналған материалдар. Сынау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
151
ҚР СТ 52577-2006
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Автомомбиль жолдарының геометриялық элементтерін айқындау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
152
ҚР СТ 52721-2007
Жол қозғалысының техникалық құралдары. Жол қоршауларын сынау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
153
Р МЕМСТ 52767-2007
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жайластыру элементтері. Параметрлерді айқындау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
154
Р МЕМСТ 53171-2008
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол таңбаларына арналған бұйымдар. Даналап саналатын нысандар. Бақылау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
155
Р МЕМСТ 53173-2008
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол таңбаларына арналған бұйымдар. Микрошынышарлары. Бақылау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
156
Р МЕМСТ 54307-2011
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жол таңбаларына арналған бұйымдар. Полимерлік таспалар. Сынау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
157
Р МЕМСТ 54308-2011
Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары. Жасанды жарықтан көлденең жарықтандыру. Бақылау әдістері
01.09.2016 бастап қолданылады
158
ҚТК 035-2013 (02191)
Автомобиль жолдары. Аяқталған құрылыс объектілерін пайдалануға қабылдау тәртібі
01.09.2016 бастап қолданылады
159
ҚТК 100-2011 (02191)
Автомобиль жолдарын қыста ұстау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және қабылдау тәртібі
01.09.2016 бастап қолданылады

до 01.09.2016
150
ГОСТ Р
52576-2006
Дороги автомобильные общего пользования. Материалы для дорожной разметки. Методы испытаний
применяется
до 01.09.2016
151
ГОСТ Р
52577-2006
Дороги автомобильные общего пользования. Методы определения параметров геометрических элементов автомобильных дорог
применяется
до 01.09.2016
152
ГОСТ Р
52721-2007
Технические средства организации дорожного движения. Методы испытаний дорожных ограждений
применяется
до 01.09.2016
153
ГОСТ Р
52767-2007
Дороги автомобильные общего пользования. Элементы обустройства. Методы определения параметров
применяется
до 01.09.2016
154
ГОСТ Р
53171-2008
Дороги автомобильные общего пользования. Изделия для дорожной разметки. Штучные формы. Методы контроля
применяется
до 01.09.2016
155
ГОСТ Р
53173-2008
Дороги автомобильные общего пользования. Изделия для дорожной разметки. Микростеклошарики. Методы контроля
применяется
до 01.09.2016
156
ГОСТ Р
54307-2011
Дороги автомобильные общего пользования. Изделия для дорожной разметки. Полимерные ленты. Методы испытаний
применяется
до 01.09.2016
157
ГОСТ Р
54308-2011
Дороги автомобильные общего пользования. Горизонтальная освещенность от искусственного освещения. Методы контроля
применяется
до 01.09.2016
158
ТКП 035-2013 (02191)
Автомобильные дороги. Порядок приемки в эксплуатацию законченных строительством объектов
применяется
до 01.09.2016
159
ТКП 100-2011
(02191)
Порядок организации
и проведения работ по зимнему содержанию автомобильных дорог
применяется
до 01.09.2016
».