Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 607 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 2 ақпандағы № 15 шешімі
Санитариялық, ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шараларды қолдану туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 2 қосымша) 17-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 19-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссияның Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден әкелінетін бақылаудағы тауарларға арналған бірыңғай ветеринариялық сертификаттардың нысандары туралы" 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 607 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 607 шешіміне сәйкес дайындалған, осы Шешім күшіне енгенге дейін шығарылған ветеринариялық сертификаттардың бланкілері 2016 жылғы 1 маусымға дейін пайдаланылады деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 2 ақпандағы
№ 15 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 607 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Мынадай мазмұндағы 44-тармақпен толықтырылсын:
"44. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын шошқа эмбриондарына ветеринариялық сертификат (№ 44 нысан) (қоса беріліп отыр).".
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Бірыңғай сертификаттардың нысандарында:
а) 35-нысанның 4.4-тармағындағы "Жануардан алынған шикізат" деген сөздер "Жем-шөп және жем-шөп қоспаларын өндіру процесінде пайдаланылатын шикізат" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 36-нысанның 4.5-тармағында "Шикізат" деген сөз "Жем-шөп және жем-шөп қоспаларын өндіру процесінде пайдаланылатын шикізат" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) мынадай мазмұндағы Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын шошқа эмбриондарына ветеринариялық сертификатпен (№ 44 нысан) толықтырылсын:
"№ 44 нысан
1. Жеткізу сипаттамасы
1.7. Сертификат № ___________________
1.1. Жүк жөнелтушінің атауы және мекенжайы:
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын шошқа эмбриондарына ветеринариялық сертификат
1.2. Жүк алушының атауы және мекенжайы:

О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 г. № 607
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 февраля 2016 года № 15
Примечание РЦПИ!
Решение вступило в силу 04.03.2016 - сайт Евразийского экономического союза.
В соответствии с пунктом 17 Протокола о применении санитарных, ветеринарно-санитарных и карантинных фитосанитарных мер (приложение № 12 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 19 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 г. № 607 «О формах Единых ветеринарных сертификатов на ввозимые на таможенную территорию Евразийского экономического союза подконтрольные товары из третьих стран» изменения согласно приложению.
2. Установить, что изготовленные в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 г. № 607 бланки ветеринарных сертификатов, выпущенные до вступления в силу настоящего Решения, используются до 1 июня 2016 г.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 2 февраля 2016 г. № 15
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза
от 7 апреля 2011 г. № 607
1. Дополнить пунктом 44 следующего содержания:
«44. Ветеринарный сертификат на экспортируемые на таможенную территорию Евразийского экономического союза эмбрионы свиней (Форма № 44) (прилагается).».
2. В формах Единых ветеринарных сертификатов, утвержденных указанным Решением:
а) в пункте 4.4 формы 35 слова «Сырье животного происхождения» заменить словами «В процессе производства кормов и кормовых добавок используемое сырье»;
б) в пункте 4.5 формы 36 слово «Сырье» заменить словами
«В процессе производства кормов и кормовых добавок используемое сырье»;
в) дополнить ветеринарным сертификатом на экспортируемые на таможенную территорию Евразийского экономического союза эмбрионы свиней (Форма № 44) следующего содержания:
«Форма № 44
1. Описание поставки
1.7. Сертификат № ___________________
1.1. Название и адрес грузоотправителя:
Ветеринарный сертификат на экспортируемые на таможенную территорию Евразийского экономического союза эмбрионы свиней
1.2. Название и адрес грузополучателя:

1.3. Эмбриондар саны:
1.8. Тауар шығарылған ел:
1.4. Орындар (контейнерлер) саны:
1.9. Экспорттаушы елдің құзыретті ведомствосы:
1.5. Көлік контейнеріндегі идентификациялық таңбалау:
1.10. Сертификат берген экспорттаушы елдің мекемесі:
1.6. Көлік:
(вагон, автомашина, контейнер, ұшақ рейсінің №, кеменің атауы)
1.11. Транзит елі (елдері):
1.12. Кедендік шекара арқылы тауарларды өткізу пункті:
2. Эмбриондардың донорлары – аналық шошқалар туралы ақпарат
Р/с
Аты немесе идентификациялық нөмірі
Туған күні
Тұқымы
Эмбрион алынған күн
Эмбриондар саны
1.
2.
3.
4.
5.
5-еуден көп жануардың эмбриондарын тасымалдау кезінде тізімдеме жасалады, оған экспорттаушы елдің мемлекеттік/ресми ветеринариялық дәрігері қол қояды және ол осы сертификаттың ажырамасы бөлігі болып табылады.
3. Саулығының жай-күйі туралы ақпарат
Мен, төменде қол қойған мемлекеттік/ресми ветеринариялық дәрігер мынаны куәландырамын:
3.1. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын шошқа эмбриондары асыл тұқымды сау жануарлардан алынған. Аталық шошқалар соңғы 40 күн бойы сперма іріктеу орталықтарында және (немесе) жасанды ұрықтандыру орталықтарында, ал эмбриондардардың донолары – аналық шошқалар жануарлардың жұқпалы ауруларынан таза жасанды ұрықтандыру шаруашылықтарында және (немесе) орталықтарында ұсталды, туғанынан бастап немесе сперма немесе эмбрион алынғанға дейін кемінде 6 ай экспорттаушы елде болды және соңғы 12 ай ішінде елге әкелінген жануарлармен байланысы болған жоқ.
3.2. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын шошқа эмбриондары регионализацияға сәйкес жануарлардың мынадай жұқпалы ауруларынан таза елдерден немесе әкімшілік аумақтардан шығады:
шошқаның африкалық обасы – соңғы 36 ай бойы;
аусыл, шошқаның классикалық обасы – соңғы 12 бойы;
шошқаның везикулярлық ауруы – соңғы 24 ай бойы.
3.3. Эмбриондардың донорлары – аналық шошқаларды ұрықтандыруға арналған сперма Кеден одағы комиссиясының "Кеден одағында ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдану туралы" 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардың 8-тарауының талаптарына сай келеді.
3.4. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын шошқаның эмбриондары жануарлардың мынадай жұқпалы ауруларынан таза шошқаның эмбриондарын алу жөніндегі шаруашылықтардан және (немесе) жасанды ұрықтандыру орталықтарынан шығады:
туберкулез, бруцеллез, шошқаның репродуктивтік-респираторлық синдромы, шошқаның тексовирусты энцефаломиелиті (Тешен ауруы немесе шошқаның энтеровирусты энцефаломиелиті) – соңғы 6 ай ішінде;
Ауески ауруы (жалған құтыру) – соңғы 12 ай ішінде;
лептоспироз – соңғы 3 ай ішінде;
күйдіргі – соңғы 20 күн ішінде.

1.3. Количество эмбрионов:
1.8. Страна происхождения товара:
1.4. Количество мест (контейнеров):
1.9. Компетентное ведомство страны-экспортера:
1.5. Идентификационная маркировка на транспортном контейнере:
1.10. Учреждение страны-экспортера, выдавшее сертификат:
1.6. Транспорт:
(№ вагона, автомашины, контейнера, рейса самолета, название судна)
1.11. Страна(ы) транзита:
1.12. Пункт пропуска товаров через таможенную границу:
2. Информация о свиноматках – донорах эмбрионов
п/п
Кличка или идентификационный номер
Дата рождения
Порода
Дата взятия эмбриона
Количество эмбрионов
1.
2.
3.
4.
5.
При перевозке эмбрионов от более чем 5 животных составляется опись, которая подписывается государственным/официальным ветеринарным врачом страны-экспортера и является неотъемлемой частью данного сертификата.
3. Информация о состоянии здоровья
Я, нижеподписавшийся государственный/официальный ветеринарный врач, удостоверяю следующее:
3.1. Экспортируемые на таможенную территорию Евразийского экономического союза эмбрионы свиней получены от здоровых племенных животных. Хряки-производители содержались в центрах отбора спермы и (или) в центрах искусственного осеменения, а свиноматки – доноры эмбрионов – в хозяйствах и (или) центрах искусственного осеменения, свободных от заразных болезней животных, в течение последних 40 дней, находились в стране-экспортере с рождения или минимум 6 месяцев до получения спермы или эмбрионов и не имели контакта с животными, ввезенными в страну
в течение последних 12 месяцев.
3.2. Экспортируемые на таможенную территорию Евразийского экономического союза эмбрионы свиней происходят из стран или административных территорий в соответствии с регионализацией, свободных от следующих заразных болезней животных:
африканская чума свиней – в течение последних 36 месяцев;
ящур, классическая чума свиней – в течение последних 12 месяцев;
везикулярная болезнь свиней – в течение последних 24 месяцев.
3.3. Сперма для осеменения свиноматок – доноров эмбрионов соответствует требованиям главы 8 Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований, предъявляемых к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору), утвержденных Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 317 «О применении ветеринарно-санитарных мер в Таможенном союзе».
3.4. Экспортируемые на таможенную территорию Евразийского экономического союза эмбрионы свиней происходят из хозяйств и (или) центров искусственного осеменения, свободных от следующих заразных болезней животных:
туберкулез, бруцеллез, репродуктивно-респираторный синдром свиней, тексовирусный энцефаломиелит свиней (болезнь Тешена или энтеровирусный энцефаломиелит свиней) – в течение последних 6 месяцев;
болезнь Ауески (псевдобешенство) – в течение последних 12 месяцев;
лептоспироз – в течение последних 3 месяцев;
сибирская язва – в течение последних 20 дней.

3.5. Эмбриондардың донорлары – аналық шошқалар 12 ай ішінде 1 реттен сиретпей зертханаларда (белгіленген тәртіппен аккредиттелген немесе сертификатталған) ХЭБ ұсынған әдістермен (болған кезде) мынадай ауруларға кері нәтижесі бар тестілеуден өткен (тестілеу әдісі мен күнін көрсету керек):
шошқаның классикалық обасы;
Ауески ауруы;
шошқаның репродуктивтік-респираторлық синдромы;
вирустық трансмиссиялық гастроэнтерит;
шошқаның везикулярлық ауруы;
туберкулез;
бруцеллез;
лептоспироз;
хламидиоз.
3.6. Эмбриондардың донорлары – аналық шошқалардан эмбриондар алынғаннан кейін олар кемінде 30 күн ветеринариялық дәрігердің қадағалауында болды.
3.7. Шошқа эмбриондары ХЭБ кодексінің ұсынымдарына сәйкес іріктеліп, сақталды және тасымалданады.
3.8. Көлік құралы экспорттаушы елде қабылданған қағидаларға сәйкес іріктеліп, дайындалды.
Орын _______________      Күні _______________ Мөр
Мемлекеттік/ресми ветеринариялық дәрігердің колы ____________________________________
Т. А. Ә. және лауазымы__________________________________________________________________________
Ескертпелер:
1. Қолы мен мөр бланкінің түсінен ерекшеленуге тиіс.
2. Ветеринариялық сертификат орыс тілінде, сондай-ақ экспорттаушы елдің тілінде және (немесе) ағылшын тілінде ресімделеді.".

3.5. Свиноматки – доноры эмбрионов были не реже 1 раза в течение 12 месяцев протестированы с отрицательным диагностическим результатом в лаборатории (аккредитованной или сертифицированной в установленном порядке)
с использованием диагностического теста, который соответствует методам, рекомендованным МЭБ (при наличии), на следующие болезни (указать метод и дату тестирования):
классическая чума свиней;
болезнь Ауески;
репродуктивно-респираторный синдром свиней;
вирусный трансмиссивный гастроэнтерит;
везикулярная болезнь свиней;
туберкулез;
бруцеллез;
лептоспироз;
хламидиоз.
3.6. Свиноматки – доноры эмбрионов после получения от них эмбрионов находились (находятся) под наблюдением ветеринарного врача не менее 30 дней.
3.7. Эмбрионы свиней отобраны, хранились и транспортируются в соответствии с рекомендациями Кодекса здоровья наземных животных МЭБ.
3.8. Транспортное средство обработано и подготовлено в соответствии с правилами, принятыми в стране-экспортере.
Место _______________                   Дата _______________               Печать
Подпись государственного/официального ветеринарного врача __________________________
Ф. И. О. и должность _________________________________________________________________
Примечания:
1. Подпись и печать должны отличаться цветом от бланка.
2. Ветеринарный сертификат оформляется на русском языке, а также на языке страны-экспортера и (или) английском языке.».