Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 16 тамыздағы № 768 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 25 қазандағы № 120 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа 9-қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының "Кеден одағының "Төмен вольтты жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін қабылдау туралы" 2011 жылғы 16 тамыздағы № 768 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 25 қазандағы
№ 120 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 16 тамыздағы № 768 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 2. 2-тармақ тағы "өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген Кеден одағының "Төмен вольтты жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің ((КО 004/2011 ТР) талаптарын сақтау оларды қолдану нәтижесінде ерікті түрде қамтамасыз етілетін стандарттардың тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 16 тамыздағы
№ 768 шешімімен
бекітілген
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 25 қазандағы
№ 120 шешімі
редакциясында)
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
1

О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 16 августа 2011 г. № 768
Решение Коллегии Евразийской Экономической Комиссии от 25 октября 2016 года № 120
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 16 августа 2011 г. № 768 "О принятии технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 25 октября 2016 г. № 120
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза от 16 августа 2011 г. № 768
1. В пункте 2.2 слова "(подтверждения) соответствия продукции" заменить словами "соответствия объектов технического регулирования".
2. Перечень стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011), утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии Таможенного союза
от 16 августа 2011 г. № 768
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 25 октября 2016 г. № 120)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение
требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011)
№ п/п
Элементы технического регламента Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
1

4-бап
МЕМСТ 15047-78
Тұрмыстық электрмен жылыту приборлары. Терминдер мен анықтамалар
2
МЕМСТ 16012-70
Тұрмыстық электр механикалық бұйымдар. Терминдер мен анықтамалар
3
МЕМСТ 17791-82
Электрондық-сәуле приборлары. Терминдер мен анықтамалар
4
МЕМСТ 24127-80
Үздіксіз әрекеттегі газ разрядты шамдар. Терминдер мен анықтамалар
5
МЕМСТ 27418-87
Тұрмыстық радиоэлектрондық аппаратура. Терминдерменанықтамалар
6
4-бап
МЕМСТ 12. 1. 004-91
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт қауіпсіздігі. Жалпы талаптар
7
Р МЕМСТ
12. 1. 009-2009
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр қауіпсіздігі. Терминдер мен анықтамалар
8
Р МЕМСТ
12. 1. 019-2009
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр қауіпсіздігі. Жалпы талаптар және қорғау түрлерінің номенклатурасы
9
МЕМСТ 12. 1. 030-81
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр қауіпсіздігі. Қорғаныштық жерге қосу, нөлдеу
10
МЕМСТ 12. 1. 044-89
(ИСО 4589-84)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Заттар мен материалдардың өрт-жарылыс қауіпсіздігі. Көрсеткіштер номенклатурасы және оларды анықтау әдістері
11
МЕМС
12. 2. 007. 0-75
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр-техникалық бұйымдар. Жалпы қауіпсіздік талаптары
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
12
МЕМС
12. 2. 007. 1-75
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Айналмалы электр машиналары. Қауіпсіздік талаптары
13
МЕМС
12. 2. 007. 5-75
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Күштік конденсаторлар. Конденсаторлық қондырғылар. Қауіпсіздік талаптары
14
МЕМСТ12. 2. 007. 6-93
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Кернеуі 1000 В дейінгі коммутациялық электр аппараттары. Қауіпсіздік талаптары
15
МЕМСТ
12. 2. 007. 8-75
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электрмен дәнекерлеуге және плазмалық өңдеуге арналған құрылғылар. Қауіпсіздік талаптары
16
МЕМСТ
12. 2. 007. 10-87
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр термияға арналған қондырғылар, генераторлар және индукциялық қыздырғыштар, ультра дыбыстық қондырғылар мен генераторлар. Қауіпсіздік талаптары
17
МЕМСТ
12. 2. 007. 13-2000
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Электр шамдары. Қауіпсіздік талаптары
18
МЕМСТ 12. 2. 007. 14-75
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Кабельдер және кабельдік арматура. Қауіпсіздік талаптары
19
4-бап
МЕМСТ 21128-83
Электрмен жабдықтау жүйелері, электр энергиясының желілері, көздері, түрлендіргіштері және оны қабылдағыштар. 1000 В дейінгі номиналдық кернеу
20
МЕМСТ 21130-75
Электрлік техникалық бұйымдар. Жерге қосу қысқыштары және жерге қосу белгілері. Конструкциясы және мөлшерлері
21
1 – 3 және 5-32-бөлімдер

статья 4
ГОСТ 15047-78
Электроприборы нагревательные бытовые. Термины и определения
2
ГОСТ 16012-70
Изделия бытовые электромеханические. Термины и определения
3
ГОСТ 17791-82
Приборы электронно-лучевые. Термины и определения
4
ГОСТ 24127-80
Лампы непрерывного действия газоразрядные. Термины и определения
5
ГОСТ 27418-87
Аппаратура радиоэлектронная бытовая. Термины и определения
6
статья 4
ГОСТ 12.1.004-91
Система стандартов безопасности труда. Пожарная безопасность. Общие требования
7
ГОСТ Р 12.1.009-2009
Система стандартов безопасности труда. Электробезопасность. Термины и определения
8
ГОСТ Р 12.1.019-2009
Система стандартов безопасности труда. Электробезопасность. Общие требования и номенклатура видов защиты
9
ГОСТ 12.1.030-81
Система стандартов безопасности труда. Электробезопасность. Защитное заземление, зануление
10
ГОСТ 12.1.044-89 (ИСО 4589-84)
Система стандартов безопасности труда. Пожаровзрывоопасность веществ и материалов. Номенклатура показателей и методы их определения
11
ГОСТ 12.2.007.0-75
Система стандартов безопасности труда. Изделия электротехнические. Общие требования безопасности
12
ГОСТ 12.2.007.1-75
Система стандартов безопасности труда. Машины электрические вращающиеся. Требования безопасности
13
ГОСТ 12.2.007.5-75
Система стандартов безопасности труда. Конденсаторы силовые. Установки конденсаторные. Требования безопасности
14
ГОСТ 12.2.007.6-93
Система стандартов безопасности труда. Аппараты электрические коммутационные на напряжение до 1000 В. Требования безопасности
15
ГОСТ 12.2.007.8-75
Система стандартов безопасности труда. Устройства электросварочные и для плазменной обработки. Требования безопасности
16
ГОСТ 12.2.007.10-87
Система стандартов безопасности труда. Установки, генераторы и нагреватели индукционные для электротермии, установки и генераторы ультразвуковые. Требования безопасности
17
ГОСТ 12.2.007.13-2000
Система стандартов безопасности труда. Лампы электрические. Требования безопасности
18
ГОСТ 12.2.007.14-75
Система стандартов безопасности труда. Кабели и кабельная арматура. Требования безопасности
19
статья 4
ГОСТ 21128-83
Системы электроснабжения, сети, источники, преобразователи и приемники электрической энергии. Номинальные напряжения до 1000 В
20
ГОСТ 21130-75
Изделия электротехнические. Зажимы заземляющие и знаки заземления. Конструкция и размеры
21
разделы 1 – 3
и 5 – 32

4-бап
4 – 6 және 9 – 11-бөлімдер
МЕМСТ 31947-2012
450/750 қоса алғанда, дейінгі номиналдық кернеудегі электр қондырғыларына арналған өткізгіштермен кабельдер. Жалпы техникалық шарттар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
33
4-бап
1 – 5 және 8 – 10-бөлімдер
ҚР СТ 2341-2013
Поливинилхлоридті пластикаттан жасалған оқшаулағышы бар стационарлық кросстық өткізгіш. Техникалық шарттар
34
1 – 5 және 8 – 10-бөлімдер
ҚР СТ 2462-2014
Оқшауланбаған иілгіш мыс өткізгіштер. Техникалық шарттар
35
1 – 5 және 8 – 10-бөлімдер

статья 4
разделы 4 – 6
и 9 – 11
ГОСТ 31947-2012
Провода и кабели для электрических установок на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Общие технические условия
33
статья 4
разделы 1 – 5
и 8 – 10
СТ РК 2341-2013
Провод кроссовый стационарный с изоляцией из поливинилхлоридного пластиката. Технические условия
34
разделы 1 – 5
и 8 – 10
СТ РК 2462-2014
Провода медные неизолированные гибкие. Технические условия
35
разделы 1 – 5
и 8 – 10

ҚР СТ 2526-2014
Қыздыру өткізгіштері. Техникалық шарттар
36
1 – 5 және 8 – 10-бөлімдер
ҚР СТ 2527-2014
Полиэтиленнен жасалған оқшаулау-қорғау қабығы бар дала байланысына арналған өткізгіштер. Техникалық шарттар
37
ҚР СТ 2641-2015
Телефонның бір жұпты бөлу өткізгіштері. Техникалық шарттар
38
ҚР СТ 2794-2015
Өздігінен бекітілетін оқшауланған және әуемен электр беру желілеріне арналған өткізгіштер. Техникалық шарттар
39
4-бап
1, 2, 5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 433-73
Резеңке өткізгіші бар күштік кабельдер. Техникалық шарттар
40
1, 2 және 5 – 7-бөлімдер

СТ РК 2526-2014
Провода нагревательные. Технические условия
36
разделы 1 – 5
и 8 – 10
СТ РК 2527-2014
Провода с полиэтиленовой изоляционно-защитной оболочкой для полевой связи. Технические условия
37
СТ РК 2641-2015
Провода телефонные распределительные однопарные. Технические условия
38
СТ РК 2794-2015
Провода самонесущие изолированные и защищенные для воздушных линий электропередачи. Технические условия
39
статья 4
разделы 1, 2, 5 и 6 ГОСТ 433-73
Кабели силовые с резиновой изоляцией. Технические условия
40
разделы 1, 2
и 5 – 7

МЕМСТ 1508-78
Резеңке және пластмасса оқшаулағышы бар бақылау кабельдері. Техникалық шарттар
41
1, 2 және 5 – 7-бөлімдер
МЕМСТ 10348-80
Пластмасса оқшаулағышы бар көп талсымды монтаждау кабельдері. Техникалық шарттар
42
1, 2, 5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 18410-73
Сіңірілген қағаз оқшаулағышы бар күштік кабельдер. Техникалық шарттар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
43
1, 2 және 5 – 7-бөлімдер
МЕМСТ 18404. 0-78
Басқару кабельдері. Жалпы техникалық шарттар
44
1, 2, 5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 18404. 1-73
Күшейтілген резеңке қабықты фторопластоқшаулағышы бар басқару кабельдері. Техникалық шарттар
45
1, 2, 5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 18404. 2-73
Резеңке қабықты полиэтилен оқшаулағышы бар басқару кабельдері. Техникалық шарттар
46
1, 2, 5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 18404. 3-73
Поливинилхлоридті пластикаттан жасалған қабықты полиэтилен оқшаулағышы бар басқару кабельдері. Техникалық шарттар
47
1 – 6-бөлімдер
МЕМСТ 18690-2012
Кабельдер, өткізгіштер, баулар жәнекабельдікарматура. Таңбалау, буып-түю, тасымалдаужәнесақтау
48
1 және 2-бөлімдер
МЕМСТ 23286-78
Кабельдер, өткізгіштер, баулар. Оқшаулағыштар, Қабықтар қалыңдығының және кернеумен сынаудың нормалары
49
1 – 3 және 6 – 8-бөлімдер
МЕМСТ 24334-80
Стационарлық емес төсеуге арналған күштік кабельдер. Жалпы техникалық талаптар
50
1 және 2-бөлімдер
МЕМСТ 24641-81
Кабельдің қорғасын және алюминий қабықтары. Техникалық шарттар
51
1 – 3 және 6 – 8-бөлімдер

ГОСТ 1508-78
Кабели контрольные с резиновой и пластмассовой изоляцией. Технические условия
41
разделы 1, 2
и 5 – 7
ГОСТ 10348-80
Кабели монтажные многожильные с пластмассовой изоляцией. Технические условия
42
разделы 1, 2, 5 и 6 ГОСТ 18410-73
Кабели силовые с пропитанной бумажной изоляцией. Технические условия
43
разделы 1, 2
и 5 – 7
ГОСТ 18404.0-78
Кабели управления. Общие технические условия
44
разделы 1, 2, 5 и 6 ГОСТ 18404.1-73
Кабели управления с фторопластовой изоляцией в усиленной резиновой оболочке. Технические условия
45
разделы 1, 2, 5 и 6 ГОСТ 18404.2-73
Кабели управления с полиэтиленовой изоляцией в резиновой оболочке. Технические условия
46
разделы 1, 2, 5 и 6 ГОСТ 18404.3-73
Кабели управления с полиэтиленовой изоляцией в оболочке из поливинилхлоридного пластиката. Технические условия
47
разделы 1 – 6 ГОСТ 18690-2012
Кабели, провода, шнуры и кабельная арматура. Маркировка, упаковка, транспортирование и хранение
48
разделы 1 и 2 ГОСТ 23286-78
Кабели, провода, шнуры. Нормы толщин изоляции, оболочек и испытаний напряжением
49
разделы 1 – 3
и 6 – 8
ГОСТ 24334-80
Кабели силовые для нестационарной прокладки. Общие технические требования
50
разделы 1 и 2 ГОСТ 24641-81
Оболочки кабельные свинцовые и алюминиевые. Технические условия
51
разделы 1 – 3
и 6 – 8

МЕМСТ 26411-85
Бақылау кабельдері. Жалпы техникалық шарттар
52
МЕМСТ 31565-2012
Кабель бұйымдары. Өрт қауіпсіздігінің талаптары
53
1 – 5 және 8 – 10-бөлімдер
МЕМСТ 31943-2012
Полиэтилен оқшаулағышы бар пластмасса қабықты телефон кабельдері. Техникалық шарттар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
54
1 – 5 және 8 – 10-бөлімдер
МЕМСТ 31944-2012
Брондалған геофизикалық жүк көтергіш кабельдер. Жалпы техникалық шарттар
55
1 – 5 және 8 – 10-бөлімдер
МЕМСТ 31945-2012
Жерасты және ашық кен қазу жұмыстарына арналған иілгіш кабельдер мен баулар. Жалпы техникалық шарттар
56
1 – 5 және 8 – 10-бөлімдер

ГОСТ 26411-85
Кабели контрольные. Общие технические условия
52
ГОСТ 31565-2012
Кабельные изделия. Требования пожарной безопасности
53
разделы 1 – 5
и 8 – 10
ГОСТ 31943-2012
Кабели телефонные с полиэтиленовой изоляцией в пластмассовой оболочке. Технические условия
54
разделы 1 – 5
и 8 – 10
ГОСТ 31944-2012
Кабели грузонесущие геофизические бронированные. Общие технические условия
55
разделы 1 – 5
и 8 – 10
ГОСТ 31945-2012
Кабели гибкие и шнуры для подземных и открытых горных работ. Общие технические условия
56
разделы 1 – 5
и 8 – 10

МЕМСТ 31995-2012
Сигнал беруге және бұғаттауға арналған пластмасса қабықты полиэтилен оқшаулағышы бар кабельдер. Техникалық шарттар
57
1 – 6-бөлімдер
және 9 – 11
МЕМСТ 31996-2012
Пластмасса оқшаулағышы бар номиналдық кернеуі 0, 66; 1 және 3 кВ күштік кабельдер. Жалпы техникалық шарттар
58
1 – 3 және 6 – 8-бөлімдер
МЕМСТ 16442-80
Пластмасса оқшаулағышы бар күштік кабельдер. Техникалық шарттар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
59
ҚР СТ 2203-2012
Құрылымдалған кабель жүйелеріне арналған еспе жұпты кабельдер. Жалпы техникалық талаптар
60
1 – 5 және 8 – 10-бөлімдер

ГОСТ 31995-2012
Кабели для сигнализации и блокировки с полиэтиленовой изоляцией в пластмассовой оболочке. Технические условия
57
разделы 1 – 6
и 9 – 11
ГОСТ 31996-2012
Кабели силовые с пластмассовой изоляцией на номинальное напряжение 0,66; 1 и 3 кВ. Общие технические условия
58
разделы 1 – 3
и 6 – 8
ГОСТ 16442-80
Кабели силовые с пластмассовой изоляцией. Технические условия
применяется до 01.06.2017
59
СТ РК 2203-2012
Кабели витой пары для структурированных кабельных систем Общие технические требования
60
разделы 1 – 5
и 8 – 10

ҚР СТ 2338-2013
Поливинилхлоридті оқшаулағышы бар иілгіш кабельдер. Жалпы техникалық шарттар
61
1 – 5 және 8 – 10-бөлімдер
ҚР СТ 2339-2013
Пластмасса қабықтағы пластмасса оқшаулағышы бар аз жұпты телефон кабельдері. Техникалық шарттар
62
1 – 5 және 8 – 10-бөлімдер
ҚР СТ 2340-2013
Стационарлық телефон кабельдері. Техникалық шарттар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
63
1 – 5 және 8 – 10-бөлімдер
ҚР СТ 2643-2015
Жоғары жиілікті жергілікті байланыс кабельдері. Техникалық шарттар
64
1 – 5 және 8 – 10-бөлімдер
ҚР СТ 2644-2015
Бейне бақылау жүйелеріне арналып қиыстырылған кабельдер. Техникалық шарттар
65
1 – 6 және
9 – 11 бөлімдер Р МЕМСТ 54429-2011
Цифрлық беру жүйелеріне арналған симметриялық байланыс кабельдері. Жалпы техникалық шарттар
66
4-баптың он екінші абзацы, 5-бап
СТБ ИСО 11252-2005
Лазер лер және Лазер лерге жататын жабдық. Лазер лік құрылғылар. Құжаттамаға қойылатын талаптар
67
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы және оныншы абзацтары, 5-бап
СТБ EN 41003-2008
Телекоммуникациялық желілерге қосылатын Жабдыққа қойылатын қосымша қауіпсіздік талаптары
68
4-баптың бірінші, үшінші, алтыншы – сегізінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ EN 50087-2014
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. Жаңа сауылған сүтті салқындатқыштарға қойылатын қосымша талаптар
69
4-баптың бірінші, үшінші, алтыншы – сегізінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ ЕН 50085-1-2008
Электр қондырғыларына арналған арналы электр өткізу жүйелері. 1-бөлік. Жалпы талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
70
4-баптың бірінші, үшінші, алтыншы – сегізінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ ЕН 50085-2-3-2008

СТ РК 2338-2013
Кабели гибкие с поливинилхлоридной изоляцией и оболочкой. Общие технические условия
61
разделы 1 – 5
и 8 – 10
СТ РК 2339-2013
Кабели малопарные телефонные с пластмассовой изоляцией в пластмассовой оболочке. Технические условия
62
разделы 1 – 5
и 8 – 10
СТ РК 2340-2013
Кабели телефонные стационарные. Технические условия
63
разделы 1 – 5
и 8 – 10
СТ РК 2643-2015
Кабели местной связи высокочастотные. Технические условия
64
разделы 1 – 5
Кабели комбинированные для систем видеонаблюдения.
и 8 – 10 СТ РК 2644-2015
Технические условия
65
разделы 1 – 6
Кабели связи симметричные для цифровых систем передачи.
и 9 – 11
ГОСТ Р
54429-2011
Общие технические условия
66
абзац двенадцатый
СТБ ИСО
Лазеры и относящееся к лазерам оборудование. Лазерные
статьи 4, статья 5
11252-2005
устройства. Требования к документации
67
абзацы
СТБ EN
Дополнительные требования безопасности к оборудованию,
первый, второй, шестой и десятый статьи 4, статья 5
41003-2008
подключаемому к телекоммуникационным сетям
68
абзацы
ГОСТ EN
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов.
первый – третий,
шестой – восьмой,
одиннадцатый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
50087-2014
Дополнительные требования к охладителям свеженадоенного молока
69
абзацы
ГОСТ ЕН
Системы электропроводные канальные для электроустановок.
первый – третий,
шестой – восьмой,
одиннадцатый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
50085-1-2008
Часть 1. Общие требования
70
абзацы
ГОСТ ЕН
Системы электропроводные канальные для электроустановок.
первый – третий,
шестой – восьмой,
одиннадцатый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
50085-2-3-2008

Электр қондырғыларына арналған арналы электр өткізу жүйелері. 2-3-бөлік. Бөлу шкафтарына орнатылған электр-монтаж арналарына қойылатын қосымша талаптар
71
4-баптың бірінші, екінші және төртінші абзацтары
МЕМСТ EN 50274-2012
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. Электр тогымен зақымданудан қорғау. Ток жүретін қауіпті бөліктерге абайсыз тікелей жанасудан қорғау
72
4-баптың бірінші, үшінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ EN 50428-2015
Тұрмыстық және соған ұқсас стационарлық электр қондырғыларының ажыратқыштары. Қосымша стандарт. Ажыратқыштар және оларға жататын тұрғын және қоғамдық ғимараттардың электрондық жүйелеріне қолдануға арналған жабдық
73
4-баптың бірінші және бесінші абзацтары
МЕМСТ EN 50445-2013

Часть 2-3. Дополнительные требования к электромонтажным каналам, установленным в распределительных шкафах
71
абзацы первый,
ГОСТ EN
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Защита
второй и четвертый статьи 4
50274-2012
от поражения электрическим током. Защита от непреднамеренного прямого контакта с опасными токоведущими частями
72
абзацы
ГОСТ EN
Переключатели бытовых и аналогичных стационарных
первый, третий
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
50428-2015
электрических установок. Дополнительный стандарт. Переключатели и относящееся к ним оборудование для применения в электронных системах жилых и общественных зданий
73
абзацы
ГОСТ EN
Оборудование для контактной и дуговой сварки и родственных
первый и пятый статьи 4
50445-2013

Байланыстық және доғалы дәнекерлеу және туыстас процестер жабдығы. Электр магниттік өрістердің адамға әсерін шектеу жөніндегі негізгі талаптарға сәйкестікті бағалау (0 Гц – 300 ГГц)
74
4-баптың бірінші, екінші – төртінші, алтыншы – тоғызыншы және он екінші абзацтары,
5-бап
МЕМСТ IEC 60034-1-2014
Айналмалы электр машиналары. 1-бөлік. Параметрлердің номиналды мәндері және пайдалану сипаттамалары
75
МЕМСТ МЭК 60034-1-2007
Айналмалы электр машиналары. 1-бөлік. Номиналды және жұмыс сипаттамалары
01. 06. 2017 дейін қолданылады
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
76
4-баптың бірінші, төртінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60034-5-2011
Айналмалы электр машиналары. 5-бөлік. Айналмалы электр машиналарының сыртымен қамтамасыз етілетін қорғану дәрежелерін сыныптау (IP коды)
77
4-баптың бірінші, үшінші және
он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ МЭК 60034-6-2007
Айналмалы электр машиналары. 6-бөлік. Салқындату әдістері (IC коды)
78
4-баптың бірінші, оныншы және
он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ МЭК 60034-7-2007
Айналмалы электр машиналары. 7-бөлік. Шығару қораптарын монтаждау мен орналастыру тәсілдеріне қарай конструкциялық орындауларды сыныптау (IМ коды)
79
4-баптың он екінші абзацы, 5-бап
МЕМСТ IEC 60034-8-2015
Айналмалы электр машиналары. 8-бөлік. Шығарылымдарды және айналу бағатын таңбалау
80
4-баптың бірінші және бесінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60034-9-2014
Айналмалы электр машиналары. 9-бөлік. Шу шектері
81
4-баптың бірінші, үшінші, оныншы және
он екінші абзацтары, 5-бап

процессов. Оценка соответствия основным требованиям по ограничению воздействия на человека электромагнитных полей (0 Гц – 300 ГГц)
74
абзацы первый,
ГОСТ IEC
Машины электрические вращающиеся. Часть 1. Номинальные
второй – четвертый, шестой – девятый
60034-1-2014
значения параметров и эксплуатационные характеристики
75
ГОСТ МЭК
Машины электрические вращающиеся. Часть 1. Номинальные и
применяется
и двенадцатый статьи 4, статья 5
60034-1-2007
рабочие характеристики
до 01.06.2017
76
абзацы
ГОСТ IEC
Машины электрические вращающиеся. Часть 5. Классификация
первый, четвертый,
восьмой
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
60034-5-2011
степеней защиты, обеспечиваемых оболочками вращающихся электрических машин (Код IP)
77
абзацы
ГОСТ МЭК
Машины электрические вращающиеся. Часть 6. Методы
первый, третий
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
60034-6-2007
охлаждения (код IC)
78
абзацы
ГОСТ МЭК
Машины электрические вращающиеся. Часть 7. Классификация
первый, десятый
и двенадцатый статьи 4, статья 5
60034-7-2007
конструктивных исполнений в зависимости от способов монтажа и расположения коробки выводов (код IM)
79
абзац двенадцатый
ГОСТ IEC
Машины электрические вращающиеся. Часть 8. Маркировка
статьи 4, статья 5
60034-8-2015
выводов и направления вращения
80
абзацы
первый и пятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60034-9-2014
Машины электрические вращающиеся. Часть 9. Пределы шума
81
абзацы
первый, третий,
девятый, десятый

МЕМСТ IEC 60034-11-2014
Айналмалы электр машиналары. 11-бөлік. Жылулық қорғану
82
МЕМСТ 27888-88
(МЭК 34-11)
Айналмалы электр машиналары. Орнатылған температуралық қорғаныш. Қорғану қағидалары
01. 06. 2017 дейін қолданылады
83
МЕМСТ 27917-88
(МЭК 34-11-2)
Айналмалы электр машиналары. Орнатылған температуралық қорғаныш. Температуралық қорғану жүйелерінде пайдаланылатын термодетекторлар мен қосалқы аппаратура
01. 06. 2017 дейін қолданылады
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
84

ГОСТ IEC 60034-11-2014
Машины электрические вращающиеся. Часть 11. Тепловая защита
82
ГОСТ 27888-88
Машины электрические вращающиеся. Встроенная температурная
применяется
и двенадцатый статьи 4, статья 5
(МЭК 34-11)
защита. Правила защиты
до 01.06.2017
83
ГОСТ 27917-88
Машины электрические вращающиеся. Встроенная температурная
применяется
(МЭК 34-11-2)
защита. Термодетекторы и вспомогательная аппаратура управления, используемые в системах температурной защиты
до 01.06.2017
84

МЕМСТ 27895-88
(МЭК 34-11-3)
Айналмалы электр машиналары. Орнатылған температуралық қорғаныш. Температуралық қорғау жүйелерінде пайдаланылатын температуралық-ток релесіне қолданылатын негізгі қағидалар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
85
ҚР СТ IEC 60034-11-2012
Айналмалы электр машиналары. 11-бөлік. Жылулық қорғану
01. 06. 2017 дейін қолданылады
86
4-баптың бірінші және тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ 28327-89
(МЭК 34-12–80)
Айналмалы электр машиналары. Кернеуі қоса алғанда 660 В дейінгі қысқа тұйық талған роторлы бір жылдамдықты үш фазалы асинхрондық қозғалтқыштардың іске қосылу сипаттамалары
87
Р МЕМСТ МЭК 60034-12-2009
Айналмалы электр машиналары. 12-бөлік. қысқа тұйық талған роторлы бір жылдамдықты үш фазалы қозғалтқыштардың іске қосылу сипаттамалары
88
4-баптың бірінші және бесінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60034-14-2014
Айналмалы электр машиналары. 14-бөлік. Білігінің биіктігі 56 мм және одан да көп машиналардың кейбір түрлерінің механикалық дірілі. Діріл қаттылығын өлшеу, бағалау және оның шектері
89
4-баптың бірінші және екінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60034-29-2013
Айналмалы электр машиналары. 29-бөлік. Жүктеу мен салудың баламалы әдістері. Температураның асуын жанама анықтау
90
4-баптың бірінші, үшінші, алтыншы – оныншы және
он екінші абзацтары
МЕМСТ 30012. 1-2002(МЭК

ГОСТ 27895-88
Машины электрические вращающиеся. Встроенная температурная
применяется
(МЭК 34-11-3)
защита. Основные правила, распространяющиеся на температурно-токовые реле, используемые в системах температурной защиты
до 01.06.2017
85
СТ РК IEC
Машины электрические вращающиеся. Часть 11. Тепловая защита
применяется
60034-11-2012
до 01.06.2017
86
абзацы
ГОСТ 28327-89
Машины электрические вращающиеся. Пусковые характеристики
первый и девятый статьи 4
(МЭК 34-12–80)
односкоростных трехфазных асинхронных двигателей с короткозамкнутым ротором напряжением до 660 В включительно
87
ГОСТ Р МЭК
Машины электрические вращающиеся. Часть 12. Пусковые
60034-12-2009
характеристики односкоростных трехфазных двигателей с короткозамкнутым ротором
88
абзацы
ГОСТ IEC
Машины электрические вращающиеся. Часть 14. Механическая
первый и пятый статьи 4
60034-14-2014
вибрация некоторых видов машин с высотами вала 56 мм и более. Измерения, оценка и пределы жесткости вибраций
89
абзацы
ГОСТ IEC
Машины электрические вращающиеся. Часть 29. Эквивалентные
первый и второй статьи 4
60034-29-2013
методы нагрузки и наложения. Косвенное определение превышения температуры
90
абзацы
ГОСТ
Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные
первый, третий,
30012.1-2002
прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 1.
шестой – девятый
и двенадцатый
статьи 4

60051-1–97)
Тікелей әрекеттегі электр өлшемдерін көрсететін ұқсас приборлар және олардың қосымша бөлшектері. 1-бөлік. Барлық бөліктер үшін ортақ және негізгі талаптар
91
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары
МЕМСТ 8711-93
(МЭК 51-2–84)
Тікелей әрекеттегі электр өлшемдерін көрсететін ұқсас приборлар және олардың қосымша бөлшектері. 2-бөлік. Амперметрлер мен вольтметрлерге қойылатын ерекше талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
92
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы және
он екінші абзацтары
МЕМСТ 8476-93
(МЭК 51-3–84)
Тікелей әрекеттегі электр өлшемдерін көрсететін ұқсас приборлар және олардың қосымша бөлшектері. 3-бөлік. Ваттметрлер мен варметрлерге қойылатын ерекше талаптар
93
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы және
он екінші абзацтары
МЕМСТ 7590-93
(МЭК 51-4–84)
Тікелей әрекеттегі электр өлшемдерін көрсететін ұқсас приборлар және олардың қосымша бөлшектері. 4-бөлік. Жиілік өлшегіштерге қойылатын ерекше талаптар
94
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы және
он екінші абзацтары
МЕМСТ 8039-93
(МЭК 51-5–85)
Тікелей әрекеттегі электр өлшемдерін көрсететін ұқсас приборлар және олардың қосымша бөлшектері. 5-бөлік. Фазометрлерге, қуат коэффициентін өлшегіштерге және синхроноскоптарға қойылатын ерекше талаптар
95
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы және
он екінші абзацтары
МЕМСТ 23706-93

(МЭК 60051-1–97)
Определения и основные требования, общие для всех частей
91
абзацы
ГОСТ 8711-93
Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные
первый – третий,
шестой, восьмой,
девятый
и двенадцатый статьи 4
(МЭК 51-2–84)
прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 2. Особые требования к амперметрам и вольтметрам
92
абзацы
ГОСТ 8476-93
Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные
первый – третий, шестой, восьмой,
девятый и двенадцатый
статьи 4
(МЭК 51-3–84)
прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 3. Особые требования к ваттметрам и варметрам
93
абзацы
ГОСТ 7590-93
Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные
первый – третий, шестой, восьмой,
девятый и двенадцатый
статьи 4
(МЭК 51-4–84)
прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 4. Особые требования к частотомерам
94
абзацы
ГОСТ 8039-93
Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные
первый – третий, шестой, восьмой,
девятый и двенадцатый
статьи 4
(МЭК 51-5–85)
прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 5. Особые требования к фазометрам, измерителям коэффициента мощности и синхроноскопам
95
абзацы
ГОСТ 23706-93
Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные
первый – третий, шестой, восьмой,
девятый и двенадцатый
статьи 4

(МЭК 51-6–84)
Тікелей әрекеттегі электр өлшемдерін көрсететін ұқсас приборлар және олардың қосымша бөлшектері. 6-бөлік. Оммометрлерге (толық кедергіні өлшеуге арналған приборларға) және белсенді өткізгіштікті өлшеуге арналған приборларға қойылатын ерекше талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
96
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы және
он екінші абзацтары
МЕМСТ 10374-93
(МЭК 51-7–84)
Тікелей әрекеттегі электр өлшемдерін көрсететін ұқсас приборлар және олардың қосымша бөлшектері. 7-бөлік. Көп функциялы приборларға қойылатын ерекше талаптар
97
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы және
он екінші абзацтары
МЕМСТ 8042-93

(МЭК 51-6–84)
прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 6. Особые требования к омметрам (приборам для измерения полного сопротивления) и приборам для измерения активной проводимости
96
абзацы
ГОСТ 10374-93
Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные
первый – третий, шестой, восьмой,
девятый и двенадцатый
статьи 4
(МЭК 51-7–84)
прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 7. Особые требования к многофункциональным приборам
97
абзацы
ГОСТ 8042-93
Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные
первый – третий, шестой, восьмой,
девятый и двенадцатый
статьи 4

(МЭК 51-8–84)
Тікелей әрекеттегі электр өлшемдерін көрсететін ұқсас приборлар және олардың қосымша бөлшектері. 8-бөлік. Қосалқы бөлшектерге қойылатын ерекше талаптар
98
4-баптың он екінші абзацы
МЕМСТ IEC 60061-1-2014
Өзара алмасушылық пен қауіпсіздікті тексеру үшін калибрлі жарық көздеріне арналған цокольдер мен патрондар. 1-бөлік. Цокольдер
99
МЕМСТ 28108-89
(МЭК 61-1–69)
Жарық көздеріне арналған цокольдер. Түрлері, негізгі және қосқыш мөлшерлері, калибрлері
01. 06. 2017 дейін қолданылады

(МЭК 51-8–84)
прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 8. Особые требования к вспомогательным частям
98
абзац двенадцатый
ГОСТ IEC
Цоколи и патроны для источников света с калибрами для
статьи 4
60061-1-2014
проверки взаимозаменяемости и безопасности. Часть 1. Цоколи
99
ГОСТ 28108-89
Цоколи для источников света. Типы, основные и
применяется
(МЭК 61-1–69)
присоединительные размеры, калибры
до 01.06.2017

100
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы және
он екінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60061-4-2014
Өзара алмасушылық пен қауіпсіздікті тексеру үшін калибрлі жарық көздеріне арналған цокольдер мен патрондар. 4-бөлік. Нұсқаулық және жалпы мәліметтер
101
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60065-2013
Аудио, бейне және соларға ұқсас электрондық      аппаратура. Қауіпсіздік талаптары.
102
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60110-1-2013
Индукциялық қызу қондырғыларына арналған күштік конденсаторлар. 1-бөлік. Жалпы ережелер

100
абзацы
ГОСТ IEC
Цоколи и патроны для источников света с калибрами для
первый – третий, шестой, восьмой,
девятый и двенадцатый
статьи 4
60061-4-2014
проверки взаимозаменяемости и безопасности. Часть 4. Руководство и общие сведения
101
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60065-2013
Аудио-, видео- и аналогичная электронная аппаратура. Требования безопасности.
102
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60110-1-2013
Конденсаторы силовые для установок индукционного нагрева. Часть 1. Общие положения

103
ҚР СТ IEC 60110-1-2012
Индукциялық қызу қондырғыларына арналған күштік конденсаторлар. 1-бөлік. Жалпы ережелер
01. 06. 2017 дейін қолданылады
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
104
4-баптың бірінші, үшінші, жетінші, сегізінші және
он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60127-1-2010
Балқымалы шағын сақтандырғыштар. 1-бөлік. Балқымалы шағын сақтандырғыштарға арналған терминология және балқымалы шағын қыстырғыларға қойылатын жалпы талаптар
105
4-баптың бірінші, үшінші, жетінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60127-2-2013
Балқымалы шағын сақтандырғыштар. 2-бөлік. Балқымалы түтік қыстырғыштар
106
Р МЕМСТ МЭК 60127-2-2010
Балқымалы шағын сақтандырғыштар. 2-бөлік. Балқымалы түтік қыстырғыштар
01. 06. 2017 дейін қолданылады

103
СТ РК IEC
Конденсаторы силовые для установок индукционного нагрева.
применяется
60110-1-2012
Часть 1. Общие положения
до 01.06.2017
104
абзацы первый,
ГОСТ IEC
Миниатюрные плавкие предохранители. Часть 1. Терминология
третий, седьмой,
восьмой
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
60127-1-2010
для миниатюрных плавких предохранителей и общие требования к миниатюрным плавким вставкам
105
абзацы первый,
ГОСТ IEC
Предохранители миниатюрные плавкие. Часть 2. Трубчатые
третий, седьмой, восьмой
60127-2-2013
плавкие вставки
106
ГОСТ Р МЭК
Предохранители миниатюрные плавкие. Часть 2. Трубчатые
применяется
и двенадцатый статьи 4, статья 5
60127-2-2010
плавкие вставки
до 01.06.2017

113
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, тоғызыншы және
он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60155-2012
Люминесцентік шамдарға арналған жалынсыз разрядты стартерлер
114
МЕМСТ МЭК 60155-2002
Люминесцентік шамдарға арналған жалынсыз разрядты стартерлер
01. 06. 2017 дейін қолданылады
115
4 және 5-баптар
МЕМСТ МЭК 60204-1-2002
Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электр жабдығы. 1-бөлік. Жалпы талаптар
116
Р МЕМСТ МЭК 60204-1-2007
Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электр жабдығы. 1-бөлік. Жалпы талаптар
117
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60204-31-2012
Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электр жабдығы. 31-бөлік. Қосымша қауіпсіздік талаптары және тігін машиналарының, қондырғылар мен жүйелердің электрмагниттік үйлесімділігіне қойылатын талаптар

113
абзацы
первый – четвертый,
шестой, девятый
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60155-2012
Стартеры тлеющего разряда для люминесцентных ламп
114
ГОСТ МЭК 60155-2002
Стартеры тлеющего разряда для люминесцентных ламп
применяется до 01.06.2017
115
статьи 4 и 5
ГОСТ МЭК 60204-1-2002
Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов. Часть 1. Общие требования
116
ГОСТ Р МЭК 60204-1-2007
Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов. Часть 1. Общие требования
117
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60204-31-2012
Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов. Часть 31. Дополнительные требования безопасности и требования электромагнитной совместимости к швейным машинам, установкам и системам

118
4 және 5-баптар
СТБ IEC 60215-2011
Радио беруші аппаратураға қойылатын қауіпсіздік талаптары
119
4-бап
МЕМСТ IEC 60227-1-2011
450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі Поливинилхлоридтік оқшаулағышы бар кабельдер. 1-бөлік. Жалпы талаптар
120
СТБ IEC 60227-1-2012
450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі Поливинилхлоридтік оқшаулағышы бар кабельдер. 1-бөлік. Жалпы талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
121
4-бап

118
статьи 4 и 5
СТБ IEC 60215-2011
Требования безопасности к радиопередающей аппаратуре
119
статья 4
ГОСТ IEC 60227-1-2011
Кабели с поливинилхлоридной изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 1. Общие требования
120
СТБ IEC 60227-1-2012
Кабели с поливинилхлоридной изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 1. Общие требования
применяется до 01.06.2017
121
статья 4

МЕМСТ IEC 60227-3-2011
450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі Поливинилхлоридтік оқшаулағышы бар кабельдер. Стационарлық төсеуге арналған қабықсыз кабельдер
122
4-бап
МЕМСТ IEC 60227-4-2011
450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі Поливинилхлоридтік оқшаулағышы бар кабельдер. Стационарлық төсеуге арналған қабықты кабельдер
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
123
4-бап
МЕМСТ IEC 60227-5-2013
450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі Поливинилхлоридтік оқшаулағыы бар кабельдер. 5-бөлік. Иілмелі кабельдер (баулар)

ГОСТ IEC 60227-3-2011
Кабели с поливинилхлоридной изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Кабели без оболочки для стационарной прокладки
122
статья 4
ГОСТ IEC 60227-4-2011
Кабели с поливинилхлоридной изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Кабели в оболочке для стационарной прокладки
123
статья 4
ГОСТ IEC 60227-5-2013
Кабели с поливинилхлоридной изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 5. Гибкие кабели (шнуры)

124
4-бап
МЕМСТ IEC 60227-6-2011
450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі Поливинилхлоридтік оқшаулағышы бар кабельдер. Лифт кабельдері және иілмелі қосылыстарға арналған кабельдер
125
СТБ IEC 60227-6-2011
450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі Поливинилхлоридтік оқшаулағышы бар кабельдер. 6-бөлік. Лифт кабельдері және иілмелі қосылыстарға арналған кабельдер
01. 06. 2017 дейін қолданылады
126
4-бап
МЕМСТ IEC 60227-7-2012
450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі Поливинилхлоридтік оқшаулағышы бар кабельдер. 7-бөлік. Ток өткізетін екі немесе одан да көп тал сымдары бар экрандалған және экрандалмаған иілмелі кабельдер
127

124
статья 4
ГОСТ IEC 60227-6-2011
Кабели с поливинилхлоридной изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Лифтовые кабели и кабели для гибких соединений
125
СТБ IEC 60227-6-2011
Кабели с поливинилхлоридной изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 6. Лифтовые кабели и кабели для гибких соединений
применяется до 01.06.2017
126
статья 4
ГОСТ IEC 60227-7-2012
Кабели с поливинилхлоридной изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 7. Кабели гибкие экранированные и неэкранированные с двумя или более токопроводящими жилами
127

СТБ IEC 60227-7-2010
450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі Поливинилхлоридтік оқшаулағышы бар кабельдер. 7-бөлік. Ток өткізетін екі немесе одан да көп тал сымдары бар экрандалған және экрандалмаған иілмелі кабельдер
01. 06. 2017 дейін қолданылады
128
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы және
жетінші абзацтары
МЕМСТ 22483-2012
(IEC 60228:2004)
Кабельдерге, өткізгіштерге және бауларға арналған ток өткізетін мыс және алюминий тал сымдар
129
4-баптың бірінші – төртінші, жетінші, сегізінші және
он екінші абзацтары, 5-бап

СТБ IEC 60227-7-2010
Кабели с поливинилхлоридной изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 7. Кабели гибкие экранированные и неэкранированные с двумя или более токопроводящими жилами
применяется до 01.06.2017
128
абзацы
первый, второй,
шестой и седьмой
статьи 4
ГОСТ 22483-2012 (IEC 60228:2004)
Жилы токопроводящие медные и алюминиевые для кабелей, проводов и шнуров
129
абзацы
первый – четвертый,
седьмой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5

4-бап
МЕМСТ IEC 60245-3-2011
450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. Қызуға шыдамды кремний-органикалық оқшаулағышы бар кабельдер
134
СТБ IEC 60245-3-2012
450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. 3-бөлік. Қызуға шыдамды кремний-органикалық оқшаулағышы бар кабельдер
135
4-бап
МЕМСТ IEC 60245-4-2011
450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. 4-бөлік. Баулар және иілмелі кабельдер

статья 4
ГОСТ IEC 60245-3-2011
Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Кабели с нагревостойкой кремнийорганической изоляцией
134
СТБ IEC 60245-3-2012
Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 3. Кабели с нагревостойкой кремнийорганической изоляцией
135
статья 4
ГОСТ IEC 60245-4-2011
Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 4. Шнуры и гибкие кабели

136
4-бап
МЕМСТ IEC 60245-5-2011
450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. Лифт кабельдері
137
СТБ IEC 60245-5-2011
450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. 5-бөлік. Лифт кабельдері
138
4-бап
МЕМСТ IEC 60245-6-2011
450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. Электродтық доғалы дәнекерлеуге арналған кабельдер

136
статья 4
ГОСТ IEC 60245-5-2011
Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Лифтовые кабели
137
СТБ IEC 60245-5-2011
Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 5. Кабели лифтовые
138
статья 4
ГОСТ IEC 60245-6-2011
Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Кабели для электродной дуговой сварки

139
СТБ IEC 60245-6-2011
450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. 6-бөлік. Электродпен доғалы дәнекерлеуге арналған кабельдер
140
4-бап
МЕМСТ IEC 60245-7-2011
450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. Қызуға шыдамды этилен винилацетаттық резеңке оқшаулағышы бар кабельдер
141
СТБ IEC 60245-7-2011
450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. 7-бөлік. Қызуға шыдамды этилен винилацетаттық резеңке оқшаулағышы бар кабельдер
01. 06. 2017 дейін қолданылады
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

139
СТБ IEC 60245-6-2011
Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 6. Кабели для дуговой сварки электродом
140
статья 4
ГОСТ IEC 60245-7-2011
Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Кабели с нагревостойкой этиленвинилацетатной резиновой изоляцией
141
СТБ IEC 60245-7-2011
Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 7. Кабели с нагревостойкой этиленвинилацетатной резиновой изоляцией
применяется до 01.06.2017

142
4-бап
МЕМСТ IEC 60245-8-2011
450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. 8-бөлік. Жоғары иілімділікті талап ететін қолдану салаларына арналған баулар
143
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және
он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60252-1-2011
Ауыспалы токтың қозғалтқыштарына арналған конденсаторлар. 1-бөлік. Жалпы ережелер. Жұмыс сипаттамалары, сынақтар және номиналдық параметрлері. Қауіпсіздік талаптары. Орнату және пайдалану жөніндегі нұсқаулық
144
4-баптың бірінші – төртінші, жетінші, сегізінші және
он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60252-2-2011
Ауыспалы токтың қозғалтқыштарына арналған конденсаторлар. 2-бөлік. Іске қосу конденсаторлары
145
СТБ МЭК 60252-2-2007
Ауыспалы токтың қозғалтқыштарына арналған конденсаторлар. 2-бөлік. Қозғалтқыштарға арналған іске қосу конденсаторлары
01. 06. 2017 дейін қолданылады

142
статья 4
ГОСТ IEC 60245-8-2011
Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 8. Шнуры для областей применения, требующих высокой гибкости
143
абзацы
ГОСТ IEC
Конденсаторы для двигателей переменного тока. Часть 1. Общие
первый – четвертый,
шестой, восьмой,
десятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
60252-1-2011
положения. Рабочие характеристики, испытания и номинальные параметры. Требования безопасности. Руководство по установке и эксплуатации
144
абзацы
ГОСТ IEC
Конденсаторы для двигателей переменного тока. Часть 2.
первый – четвертый, седьмой, восьмой
60252-2-2011
Пусковые конденсаторы
145
СТБ МЭК
Конденсаторы для двигателей переменного тока. Часть 2.
применяется
и двенадцатый статьи 4, статья 5
60252-2-2007
Конденсаторы для двигателей пусковые
до 01.06.2017

146
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60255-1-2014
Өлшеу релесі және қорғаныштық жабдық. 1-бөлік. Жалпы талаптар
147
МЕМСТ 30329-95
(МЭК 255-1-00-
75)
Логикалық электр релесі
01. 06. 2017 дейін қолданылады
148
4-баптың бірінші, алтыншы, тоғызыншы және
он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60255-5-2014
Электр релесі. 5-бөлік. Өлшеу релесі мен қорғаныштық құрылғылар оқшаулағышын үйлестіру. Талаптар және сынақтар
149
МЕМСТ 30328-95

146
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60255-1-2014
Реле измерительные и защитное оборудование. Часть 1. Общие требования
147
ГОСТ 30329-95
Реле логические электрические
применяется
(МЭК 255-1-00-75)
до 01.06.2017
148
абзацы
ГОСТ IEC
Реле электрические. Часть 5. Координация изоляции
первый, шестой,
девятый
и двенадцатый
60255-5-2014
измерительных реле и защитных устройств. Требования и испытания
149
ГОСТ 30328-95
Реле электрические. Испытание изоляции
применяется
статьи 4, статья 5

(МЭК 255-5–77)
Электр релесі. Оқшаулағышты сынау
01. 06. 2017 дейін қолданылады
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
150
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және
он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60255-16-2013
Электр релесі. 16-бөлік.       Толық кедергіні өлшеу релесі
151
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60255-27-2013
Өлшеу релесі және қорғау жабдығы. 27-бөлік. Қауіпсіздік талаптары
152
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60269-1-2012
Төмен вольтты балқымалы сақтандырғыштар.       1-бөлік. Жалпы талаптар
153
Р МЕМСТ МЭК 60269-1-2010
Төмен вольтты балқымалы сақтандырғыштар.       1-бөлік. Жалпы талаптар
154
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және
он екінші
абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31196. 2-2012(IEC

(МЭК 255-5–77)
до 01.06.2017
150
абзацы
ГОСТ IEC
Реле электрические. Часть 16. Реле измерения полного
первый – четвертый, шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
60255-16-2013
сопротивления
151
абзацы
ГОСТ IEC
Реле измерительные и защитное оборудование. Часть 27.
первый – четвертый, шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
60255-27-2013
Требования безопасности
152
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60269-1-2012
Предохранители плавкие низковольтные. Часть 1. Общие требования
153
ГОСТ Р МЭК
Предохранители низковольтные плавкие. Часть 1. Общие
60269-1-2010
требования
154
абзацы
ГОСТ
Предохранители плавкие низковольтные. Часть 2.
первый – четвертый,
31196.2-2012
Дополнительные требования к плавким предохранителям
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5

60269-2:1986)
Төмен вольтты балқымалы сақтандырғыштар. 2-бөлік. Өнеркәсіптік мақсаттағы балқымалы сақтандырғыштарға қойылатын қосымша талаптар
155
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31196. 2. 1-2012 (IEC
60269-2-1:1987)
Төмен вольтты балқымалы сақтандырғыштар. 2-1-бөлік. Өнеркәсіптік мақсаттағы балқымалы сақтандырғыштарға қойылатын қосымша талаптар. I – III бөлімдер
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
156
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он екінші
абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31196. 3-2012(IEC
60269-3:1987, IEC
60269-3A:1978)
Төмен вольтты балқымалы сақтандырғыштар. 3-бөлік. Тұрмыстық және соған ұқсас мақсаттағы балқымалы сақтандырғыштарға қойылатын қосымша талаптар
157
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және
он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60269-3-1-2011
Төмен вольтты балқымалы сақтандырғыштар. 3-1-бөлік. Білікті емес персоналдың пайдалануы үшін балқымалы сақтандырғыштарға қойылатын қосымша талаптар (тұрмыстық және соған ұқсас мақсаттағы балқымалы сақтандырғыштар). I – IV бөлімдер

(IEC 60269-2:1986)
промышленного назначения
155
абзацы
ГОСТ
Предохранители плавкие низковольтные. Часть 2-1.
первый – четвертый,
31196.2.1-2012
Дополнительные требования к плавким предохранителям
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
(IEC 60269-2-1:1987)
промышленного назначения. Разделы I – III
156
абзацы
первый – четвертый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 31196.3-2012
(IEC
60269-3:1987,
IEC
60269-3A:1978)
Предохранители плавкие низковольтные. Часть 3. Дополнительные требования к плавким предохранителям бытового и аналогичного назначения
157
абзацы
первый – четвертый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60269-3-1-2011
Предохранители плавкие низковольтные. Часть 3-1. Дополнительные требования к плавким предохранителям для эксплуатации неквалифицированным персоналом (плавкие предохранители бытового и аналогичного назначения). Разделы I – IV

158
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және
он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31196. 4-2012(IEC
60269-4:1986)
Төмен вольтты балқымалы сақтандырғыштар. 4-бөлік. Жартылай өткізгіш құрылғыларды қорғау үшін балқымалы сақтандырғыштарға қойылатын қосымша талаптар
159
4-баптың бірінші және жетінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60269-4-1-2011
Төмен вольтты балқымалы сақтандырғыштар. 4-1-бөлік. Жартылай өткізгіш құрылғыларды қорғау үшін балқымалы қыстырғыштарға қойылатын қосымша талаптар. I -ІІІ бөлімдер. Стандартталған балқымалы қыстырғыштар түрлерінің үлгілері

158
абзацы
первый – четвертый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 31196.4-2012
(IEC 60269-4:1986)
Низковольтные плавкие предохранители. Часть 4. Дополнительные требования к плавким предохранителям для защиты полупроводниковых устройств
159
абзацы
первый и седьмой
статьи 4
ГОСТ IEC 60269-4-1-2011
Предохранители плавкие низковольтные. Часть 4-1. Дополнительные требования к плавким вставкам для защиты полупроводниковых устройств. Разделы I - Ш. Примеры типов стандартизованных плавких вставок

160
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және
он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60269-6-2013
Төмен кернеудегі балқымалы сақтандырғыштар. 6-бөлік. Фотоэлектрлік энергетикалық күн жүйелері үшін балқымалы қыстырғыштарға қойылатын қосымша талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
161
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және
он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30849. 1-2002(МЭК
60309-1:1999)
Өнеркәсіптік мақсаттағы ашалар, штепсельдік розеткалар және қосу құрылғылары. 1-бөлік. Жалпы талаптар

160
абзацы
первый – четвертый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60269-6-2013
Плавкие предохранители низкого напряжения. Часть 6. Дополнительные требования к плавким вставкам для солнечных фотоэлектрических энергетических систем
161
абзацы
первый – четвертый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30849.1-2002
(МЭК 60309-1:1999)
Вилки, штепсельные розетки и соединительные устройства промышленного назначения. Часть 1. Общие требования

162
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және
он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30849. 2-2002(МЭК
60309-2:1999)
Өнеркәсіптік мақсаттағы ашалар, штепсельдік розеткалар және қосу құрылғылары. 2-бөлік. Қадаулар мен қосқыштардың байланыстық ұяшық тары мөлшерлерінің өзара алмасушылығына қойылатын талаптар
163
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және
он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60309-4-2013
Өнеркәсіптік мақсаттағы ашалар, розеткалар және қосу құрылғылары. 4-бөлік. Ауыстырылатын тармақ тағыштар және бұғаттағышы бар және онысыз қосқыштар

162
абзацы
первый – четвертый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30849.2-2002
(МЭК 60309-2:1999)
Вилки, штепсельные розетки и соединительные устройства промышленного назначения. Часть 2. Требования к взаимозаменяемости размеров штырей и контактных гнезд соединителей
163
абзацы
первый – четвертый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60309-4-2013
Вилки, розетки и соединители промышленного назначения. Часть 4. Переключаемые ответвители и соединители с блокировкой и без нее

164
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және
он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30851. 1-2002
Тұрмыстық және соған ұқсас мақсаттағы электр қосқыштары.
1-бөлік. Жалпы талаптар және сынау әдістері
165
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және
он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30851. 2. 2-2002 (МЭК
60320-2-2:1998)
Тұрмыстық және соған ұқсас мақсаттағы электр қосқыштары.
2-2-бөлік. Приборларда өзара қосу үшін ашалар мен розеткаларға қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

164
абзацы
первый – четвертый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30851.1-2002
Соединители электрические бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования и методы испытаний
165
абзацы
первый – четвертый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30851.2.2-2002
(МЭК 60320-2-2:1998)
Соединители электрические бытового и аналогичного назначения. Часть 2-2. Дополнительные требования к вилкам и розеткам для взаимного соединения в приборах и методы испытаний

166
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және
он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30851. 2. 3-2012 (IEC
60320-2-3:1998)
Тұрмыстық және соған ұқсас мақсаттағы электр қосқыштары. 2-3-бөлік. ІРХО астам қорғау дәрежесіндегі қосқыштарға қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері
167
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-1-2015
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 1-бөлік. Жалпы талаптар
168
СТБ IEC 60335-1-2013
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 1-бөлік. Жалпы талаптар
01. 01. 2018 дейін қолданылады
169
МЕМСТ МЭК 60335-1-2008
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 1-бөлік. Жалпы талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
170
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-2-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2. 2-бөлік. Шаңсорғыштар мен сусорғыш тазарту приборларына қойылатын жеке талаптар
171
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-3-2014

166
абзацы
первый – четвертый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30851.2.3-2012
(IEC 60320-2-3:1998)
Соединители электрические бытового и аналогичного назначения. Часть 2-3. Дополнительные требования к соединителям степени защиты свыше IPXO и методы испытаний
167
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-1-2015
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 1. Общие требования
168
СТБ IEC 60335-1-2013
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 1. Общие требования
применяется до 01.01.2018
169
ГОСТ МЭК 60335-1-2008
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 1. Общие требования
применяется до 01.06.2017
170
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-2-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.2.Частные требования к пылесосам и водовсасывающим чистящим приборам
171
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-3-2014

Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-3-бөлік. Электр үтіктеріне қойылатын жеке талаптар
172
МЕМСТ МЭК 60335-2-3-2009
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-3-бөлік. Электр үтіктеріне қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
173
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-4-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2. 4-бөлік. Сығуцен трифугаларына қойылатын жеке талаптар

Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-3. Частные требования к электрическим утюгам
172
ГОСТ МЭК 60335-2-3-2009
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-3. Дополнительные требования к электрическим утюгам
применяется до 01.06.2017
173
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-4-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.4. Частные требования к отжимным центрифугам

174
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-5-2014
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-5-бөлік. Ыдыс жуу машиналарына қойылатын жеке талаптар
175
МЕМСТ IEC 60335-2-5-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-5-бөлік. Ыдыс жуу машиналарына қойылатын жеке талаптар
01. 01. 2017 дейін қолданылады
176
СТБ МЭК 60335-2-5-2005
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-5-бөлік. Ыдыс жуу машиналарына қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

174
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-5-2014
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-5. Частные требования к посудомоечным машинам
175
ГОСТ IEC 60335-2-5-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-5. Частные требования к посудомоечным машинам
применяется до 01.01.2017
176
СТБ МЭК 60335-2-5-2005
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-5. Дополнительные требования к посудомоечным машинам
применяется до 01.06.2017

177
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-6-2010
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-6-бөлік. Стационарлық асүй плиталарына, конфорлы панельдерге, тұмшапештерге және соларға ұқсас приборларға қойылатын қосымша талаптар
178
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-7-2014
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2. 7-бөлік. Кір жуғыш машиналарға қойылатын жеке талаптар
179
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-8-2016
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-8-бөлік. Ұстараларға, шаш қию машинкаларына және соларға ұқсас приборларға қойылатын жеке талаптар
180

177
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-6-2010
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-6. Дополнительные требования к стационарным кухонным плитам, конфорочным панелям, духовкам и аналогичным приборам
178
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-7-2014
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.7. Частные требования к стиральным машинам
179
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-8-2016
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-8. Частные требования к бритвам, машинкам для стрижки волос и аналогичным приборам
180

МЕМСТ IEC 60335-2-8-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-8-бөлік. Ұстараларға, шаш қию машинкаларына және соларға ұқсас приборларға қойылатын жеке талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
181
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-9-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2. 9-бөлік. Қақтамаларға, тостерлерге және соларға ұқсас тамақ дайындауға арналған жылжымалы приборларға қойылатын жеке талаптар
182

ГОСТ IEC 60335-2-8-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-8. Частные требования к бритвам, машинкам для стрижки волос и аналогичным приборам
применяется до 01.06.2017
181
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-9-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.9. Частные требования к грилям, тостерам и аналогичным переносным приборам для приготовления пищи
182

СТБ IEC 60335-2-9-2008
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-9-бөлік. Қақтамаларға, тостерлерге және соларға ұқсас тамақ дайындауға арналған жылжымалы приборларға қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
183
4 және 5-баптар
МЕМСТIEC 60335-2-10-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-10-бөлік. Едендерді өңдеуге арналған машиналарға және ылғалдық тазарту машиналарына қойылатын жеке талаптар

СТБ IEC 60335-2-9-2008
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-9. Дополнительные требования к грилям, тостерам и аналогичным переносным приборам для приготовления пищи
применяется до 01.06.2017
183
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-10-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-10. Частные требования к машинам для обработки полов и машинам для влажной чистки

184
СТБ МЭК 60335-2-10-2004
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-10-бөлік. Едендерді өңдеуге арналған машиналарға және ылғалдық тазарту машиналарына қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
185
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-11-2016
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-11-бөлік. Барабанды кептіргіштерге қойылатын жеке талаптар
186
МЕМСТ IEC 60335-2-11-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-11-бөлік. Барабанды кептіргіштерге қойылатын жеке талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

184
СТБ МЭК 60335-2-10-2004
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-10. Дополнительные требования к машинам для обработки пола и машинам для влажной очистки
применяется до 01.06.2017
185
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-11-2016
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-11. Частные требования к барабанным сушилкам
186
ГОСТ IEC 60335-2-11-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-11. Частные требования к барабанным сушилкам
применяется до 01.06.2017

187
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-12-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-12-бөлік. Мармиттерге және соларға ұқсас приборларға қойылатын жеке талаптар.
188
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-13-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-13-бөлік. Фритюрницаларға, табаларға және соларға ұқсас приборларға қойылатын жеке талаптар
189
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-14-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-14-бөлік. Асүй машиналарына қойылатын жеке талаптар
190

187
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-12-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-12. Частные требования к мармитам и аналогичным приборам.
188
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-13-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-13. Частные требования к фритюрницам, сковородам и аналогичным приборам
189
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-14-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-14. Частные требования к кухонным машинам
190

4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-15-2014
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-15-бөлік. Сұйықтықтарды жылытуға арналған приборларға қойылатын жеке талаптар
191
МЕМСТ IEC 60335-2-15-2012
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-15-бөлік. Сұйықтықтарды жылытуға арналған приборларға қойылатын жеке талаптар
01. 01. 2017 дейін қолданылады
192
СТБ МЭК 60335-2-15-2006
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-15-бөлік. Сұйықтықтарды жылытуға арналған приборларға қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады

статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-15-2014
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-15. Частные требования к приборам для нагрева жидкостей
191
ГОСТ IEC 60335-2-15-2012
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-15. Частные требования к приборам для нагревания жидкостей
применяется до 01.01.2017
192
СТБ МЭК 60335-2-15-2006
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-15. Дополнительные требования к приборам для нагревания жидкостей
применяется до 01.06.2017

193
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-16-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-16-бөлік. Тамақ қалдықтарын ұсақтағыштарға қойылатын жеке талаптар
194
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-17-2014
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-17-бөлік. Көрпелерге, жастықтарға, киімге және соларға ұқсас иілмелі жылыту приборларына қойылатын жеке талаптар
195
МЕМСТ IEC 60335-2-17-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-17-бөлік. Көрпелерге, жастықтарға, киімге және соларға ұқсас иілмелі жылыту приборларына қойылатын жеке талаптар
01. 01. 2017 дейін қолданылады
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

193
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-16-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-16. Частные требования к измельчителям пищевых отходов
194
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-17-2014
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-17. Частные требования к одеялам, подушкам, одежде и аналогичным гибким нагревательным приборам
195
ГОСТ IEC 60335-2-17-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-17. Частные требования к одеялам, подушкам, одежде и аналогичным гибким нагревательным приборам
применяется до 01.01.2017

196
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-21-2014
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-21-бөлік. Аккумуляциялық су жылытқыштарға қойылатын жеке талаптар
197
МЕМСТ IEC 60335-2-21-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-21-бөлік. Аккумуляциялық су жылытқыштарға қойылатын жеке талаптар
01. 01. 2017 дейін қолданылады
198
СТБ МЭК 60335-2-21-2005
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-21-бөлік. Аккумуляциялық су жылытқыштарға қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
199

196
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-21-2014
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-21. Частные требования к аккумуляционным водонагревателям
197
ГОСТ IEC 60335-2-21-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-21. Частные требования к аккумуляционным водонагревателям
применяется до 01.01.2017
198
СТБ МЭК 60335-2-21-2005
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-21. Дополнительные требования к аккумуляционным водонагревателям
применяется до 01.06.2017
199

4 және 5-баптар
МЕМСТ МЭК 60335-2-23-2009
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. 2-23-бөлік. Теріні және шашты күту приборларына қойылатын қосымша талаптар
200
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-24-2016
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-24-бөлік. Тоңазыту приборларына, балмұздақ аспабына және мұз қатыру құрылғыларына қойылатын жеке талаптар
201
МЕМСТ IEC 60335-2-24-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-24-бөлік. Тоңазыту приборларына, балмұздақ аспабына және мұз қатыру құрылғыларына қойылатын жеке талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады

статьи 4 и 5
ГОСТ МЭК 60335-2-23-2009
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Часть 2-23. Дополнительные требования к приборам по уходу за кожей и волосами
200
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-24-2016
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.24. Частные требования к холодильным приборам, мороженицам и устройствам для производства льда
201
ГОСТ IEC 60335-2-24-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.24. Частные требования к холодильным приборам, мороженицам и устройствам для производства льда
применяется до 01.06.2017

202
СТБ IEC 60335-2-24-2013
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-24-бөлік. Тоңазыту приборларына, балмұздақ аспабына және мұз қатыру құрылғыларына қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
203
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-25-2014
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-25-бөлік. Қиыстырылған қысқа толқынды пештерді қоса алғанда, қысқа толқынды пештерге қойылатын жеке талаптар

202
СТБ IEC 60335-2-24-2013
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-24. Дополнительные требования к холодильным приборам, мороженицам и устройствам для приготовления льда
применяется до 01.06.2017
203
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-25-2014
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-25. Частные требования к микроволновым печам, включая комбинированные микроволновые печи

204
СТБ IEC 60335-2-25-2012
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-25-бөлік. Қиыстырылған қысқа толқынды пештерді қоса алғанда, қысқа толқынды пештерге қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
205
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-26-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-26-бөлік. Сағаттарға қойылатын жеке талаптар
206
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-27-2014
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-27-бөлік. Теріні күтуге арналған ультракүлгі н және инфрақызыл сәулелі приборларға қойылатын жеке талаптар

204
СТБ IEC 60335-2-25-2012
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-25. Дополнительные требования к микроволновым печам, включая комбинированные микроволновые печи
применяется до 01.06.2017
205
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-26-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-26. Частные требования к часам
206
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-27-2014
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-27. Частные требования к приборам ультрафиолетового и инфракрасного излучений для ухода за кожей

207
МЕМСТ МЭК 60335-2-27-2009
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-27-бөлік. Теріге ультракүлгін және инфрақызыл сәулемен әсер ететін приборларға қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
208
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-28-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-28-бөлік. Тігін машиналарына қойылатын жеке талаптар
209
СТБ МЭК 60335-2-28-2006
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-28-бөлік. Тігін машиналарына қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады

207
ГОСТ МЭК 60335-2-27-2009
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-27. Дополнительные требования к приборам, воздействующим на кожу ультрафиолетовым и инфракрасным излучением
применяется до 01.06.2017
208
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-28-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-28. Частные требования к швейным машинам
209
СТБ МЭК 60335-2-28-2006
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-28. Дополнительные требования к швейным машинам
применяется до 01.06.2017

210
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-29-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-29-бөлік. Батареяларды зарядтау құрылғыларына қойылатын жеке талаптар
211
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-30-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-30-бөлік. Бөлме жылытқыштарына қойылатын жеке талаптар
212
СТБ IEC 60335-2-30-2013
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-30-бөлік. Бөлме жылытқыштарына қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады

210
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-29-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-29. Частные требования к зарядным устройствам батарей
211
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-30-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-30. Частные требования к комнатным обогревателям
212
СТБ IEC 60335-2-30-2013
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-30. Дополнительные требования к комнатным обогревателям
применяется до 01.06.2017

213
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-31-2014
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-31-бөлік. Асүй ауа тазартқыштарына және асүй буларын аластауға арналған басқа да құрылғыларға қойылатын қосымша талаптар
214
МЕМСТ IEC 60335-2-31-2010
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-31-бөлік. Асүй ауа тазартқыштарына және асүй буларын аластауға арналған басқа да құрылғыларға қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

213
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-31-2014
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-31. Дополнительные требования к кухонным воздухоочистителям и другим устройствам для удаления кухонных испарений
214
ГОСТ IEC 60335-2-31-2010
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-31. Дополнительные требования к кухонным воздухоочистителям и другим устройствам для удаления кухонных испарений
применяется до 01.06.2017

215
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-32-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-32-бөлік. Массаж приборларына қойылатын жеке талаптар
216
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-34-2016
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-34-бөлік. Мотор-компрессорларға қойылатын жеке талаптар
217
МЕМСТ IEC 60335-2-34-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-34-бөлік. Мотор-компрессорларға қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
218

215
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-32-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-32. Частные требования к массажным приборам
216
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-34-2016
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-34. Частные требования к мотор-компрессорам
217
ГОСТ IEC 60335-2-34-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-34. Дополнительные требования к мотор-компрессорам
применяется до 01.06.2017
218

СТБ IEC 60335-2-34-2010
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-34-бөлік. Мотор-компрессорларға қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
219
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-35-2014
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-35-бөлік. Ағынды су жылытқыштарға қойылатын жеке талаптар
220
МЕМСТ IEC 60335-2-35-2009
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-35-бөлік. Ағынды су жылытқыштарға қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады

СТБ IEC 60335-2-34-2010
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-34. Дополнительные требования к мотор-компрессорам
применяется до 01.06.2017
219
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-35-2014
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-35. Частные требования к проточным водонагревателям
220
ГОСТ IEC 60335-2-35-2009
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-35. Дополнительные требования к проточным водонагревателям
применяется до 01.06.2017

221
4 және 5-баптар
СТБ МЭК 60335-2-36-2005
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-36-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындары үшін асүйлік электр плиталарына, тұмшапештерге, конфоркаларға және қыздыру элементтеріне қойылатын қосымша талаптар
222
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-37-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-37-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электр фритюрницаларға қойылатын жеке талаптар

221
статьи 4 и 5
СТБ МЭК 60335-2-36-2005
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-36. Дополнительные требования к электрическим кухонным плитам, духовкам, конфоркам и нагревательным элементам для предприятий общественного питания
222
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-37-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-37. Частные требования к электрическим фритюрницам для предприятий общественного питания

223
СТБ IEC 60335-2-37-2011
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-37-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электр фритюрницаларға қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
224
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-38-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-38-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындары үшін өнімдерді байланыстық өңдейтін бір және екі жылыту беттері бар электр аппараттарына қойылатын жеке талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

223
СТБ IEC 60335-2-37-2011
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-37. Дополнительные требования к электрическим фритюрницам для предприятий общественного питания
применяется до 01.06.2017
224
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-38-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-38. Частные требования к электрическим аппаратам контактной обработки продуктов с одной и двумя греющими поверхностями для предприятий общественного питания

225
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-39-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-39-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған әмбебап электр табаларына қойылатын жеке талаптар
226
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-40-2016
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-40-бөлік. Электр жылу сорғыларына, ауа баптағыштарына және кептіргіштерге қойылатын жеке талаптар
227

225
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-39-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-39. Частные требования к электрическим универсальным сковородам для предприятий общественного питания
226
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-40-2016
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-40. Частные требования к электрическим тепловым насосам, воздушным кондиционерам и осушителям
227

МЕМСТ IEC 60335-2-40-2010
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-40-бөлік. Электр жылу сорғыларына, ауа баптағыштарына және кептіргіштерге қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
228
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-41-2015
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-41-бөлік. Сорғыларға қойылатын жеке талаптар
229
МЕМСТ МЭК 60335-2-41-2009
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-41-бөлік. Сорғыларға қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады

ГОСТ IEC 60335-2-40-2010
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-40. Дополнительные требования к электрическим тепловым насосам, воздушным кондиционерам и осушителям
применяется до 01.06.2017
228
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-41-2015
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-41. Частные требования к насосам
229
ГОСТ МЭК 60335-2-41-2009
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-41. Дополнительные требования к насосам
применяется до 01.06.2017

230
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-42-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-42-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындары үшін ауаны мәжбүрлеп айдайтын электр шкафтарына, бумен пісіру аппараттарына және бумен пісіру-конвекциялық шкафтарына қойылатын жеке талаптар
231
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-43-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-43-бөлік. Киім кептіргіштерге және сүлгілерге арналған кермелерге қойылатын жеке талаптар

230
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-42-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-42. Частные требования к электрическим шкафам с принудительной циркуляцией воздуха, пароварочным аппаратам и пароварочно-конвективным шкафам для предприятий общественного питания
231
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-43-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-43. Частные требования к сушилкам для одежды и перекладинам для полотенец

232
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-44-2016
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-44-бөлік. Тегістегіш машиналарға қойылатын жеке талаптар
233
МЕМСТ IEC 60335-2-44-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-44-бөлік. Тегістегіш машиналарға қойылатын жеке талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
234
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-45-2014
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-45-бөлік. Қозғалмалы қыздыру аспаптары мен соларға ұқсас приборларға қойылатын жеке талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

232
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-44-2016
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-44. Частные требования к гладильным машинам
233
ГОСТ IEC 60335-2-44-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-44. Частные требования к гладильным машинам
применяется до 01.06.2017
234
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-45-2014
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-45. Частные требования к переносным нагревательным инструментам и аналогичным приборам

235
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-47-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-47-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған ас пісіретін электр қазандарына қойылатын жеке талаптар
236
СТБ IEC 60335-2-47-2011
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-47-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған ас пісіретін электр қазандарына қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
237

235
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-47-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-47. Частные требования к электрическим варочным котлам для предприятий общественного питания
236
СТБ IEC 60335-2-47-2011
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-47. Дополнительные требования к электрическим варочным котлам для предприятий общественного питания
применяется до 01.06.2017
237

4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-48-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-48-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электр қақ тағыштары мен тостерлерге қойылатын жеке талаптар
238
4 және 5-баптар
СТБ IEC 60335-2-49-2010
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-49-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электр жылу шкафтарына қойылатын қосымша талаптар

статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-48-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-48. Частные требования к электрическим грилям и тостерам для предприятий общественного питания
238
статьи 4 и 5
СТБ IEC 60335-2-49-2010
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-49. Дополнительные требования к электрическим тепловым шкафам для предприятий общественного питания

239
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-50-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-50-бөлік. Тамақ блогына арналған электрлі су моншаларына қойылатын жеке талаптар
240
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-51-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2. 51-бөлік. Жылыту жүйелеріне және сумен жабдықтау жүйелеріне арналған стационарлық су айдау сорғыларына қойылатын жеке талаптар
241
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-52-2013

239
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-50-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-50. Частные требования к электрическим водяным баням для пищеблоков
240
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-51-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.51. Частные требования к стационарным циркуляционным насосам для отопительных систем и систем водоснабжения
241
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-52-2013

Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2. 52-бөлік. Ауыз қуысының гигиенасына арналған приборларға қойылатын жеке талаптар
242
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-53-2014
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2.53-бөлік. Сауналар мен инфрақызыл кабиналарға арналған жылыту приборларына қойылатын жеке талаптар
243
СТБ МЭК 60335-2-53-2005
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-53-бөлік. Сауналарға арналған жылыту приборларына қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.52. Частные требования к приборам для гигиены полости рта
242
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-53-2014
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2.53. Частные требования к нагревательным приборам для саун и инфракрасным кабинам
243
СТБ МЭК 60335-2-53-2005
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-53. Дополнительные требования к нагревательным приборам для саун
применяется до 01.06.2017

244
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-54-2014
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2. 54-бөлік. Сұйықты немесе буды пайдаланып бетті тазартуға арналған тұрмыстық приборларға қойылатын жеке талаптар
245
МЕМСТ IEC 60335-2-54-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2. 54-бөлік. Сұйықты немесе буды пайдаланып беттерді тазартуға арналған приборларға қойылатын жеке талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
246

244
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-54-2014
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.54. Частные требования к бытовым приборам для очистки поверхности с использованием жидкостей или пара
245
ГОСТ IEC 60335-2-54-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.54. Частные требования к приборам для очистки поверхностей с использованием жидкостей или пара
применяется до 01.06.2017
246

4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-55-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-55-бөлік. Аквариумдерде және бақша су айдындарында пайдаланылатын электр приборларына қойылатын жеке талаптар
247
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-56-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-56-бөлік. Проекторларға және соларға ұқсас приборларға қойылатын жеке талаптар
248
4 және 5-баптар
МЕМСТ МЭК 60335-2-58-2009
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-58-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған ыдыс жуу машиналарына қойылатын қосымша талаптар

статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-55-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-55. Частные требования к электрическим приборам, используемым в аквариумах и садовых водоемах
247
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-56-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-56. Частные требования к проекторам и аналогичным приборам
248
статьи 4 и 5
ГОСТ МЭК 60335-2-58-2009
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-58. Дополнительные требования к посудомоечным машинам для предприятий общественного питания

249
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-59-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-59-бөлік. Жәндіктерді жоюға арналған приборларға қойылатын жеке талаптар
250
Р МЕМСТ 52161. 2. 59-2008 (МЭК
60335-2-59:2006)
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2. 59-бөлік. Жәндіктерді жоюға арналған приборларға қойылатын жеке талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
251
4 және 5-баптар
МЕМСТ МЭК 60335-2-60-2002
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. Гидромассаж ванналарына қойылатын қосымша талаптар және оларды сынау әдістері
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

249
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-59-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-59. Частые требования к приборам для уничтожения насекомых
250
ГОСТ Р 52161.2.59-2008
(МЭК 60335-2-59:2006)
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.59. Частные требования к приборам для уничтожения насекомых
применяется до 01.06.2017
251
статьи 4 и 5
ГОСТ МЭК 60335-2-60-2002
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Дополнительные требования к гидромассажным ваннам и методы испытаний

252
Р МЕМСТ 52161. 2. 60-2011 (МЭК
60335-2-60:2008)
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2. 60-бөлік. Ағынды ванналарға және СПА-салондарға арналған ағынды ванналарға қойылатын жеке талаптар
253
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-61-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-61-бөлік. Бөлмедегі аккумуляциялық жылытқыштарға қойылатын жеке талаптар
254
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-62-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-62-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындары үшін электрмен жылитын шаю ванналарына қойылатын жеке талаптар
255

252
ГОСТ Р 52161.2.60-2011
(МЭК 60335-2-60:2008)
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.60. Частные требования к вихревым ваннам и вихревым ваннам для СПА-салонов
253
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-61-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-61. Частные требования к аккумуляционным комнатным обогревателям
254
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-62-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-62. Частные требования к ополаскивающим ваннам с электрическим нагревом для предприятий общественного питания
255

4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-65-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-65-бөлік. Ауанытазартуға арналған приборларға қойылатын жеке талаптар
256
СТБ IEC 60335-2-65-2011
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-65-бөлік. Ауаны тазартуға арналған приборларға қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
257
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-66-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-66-бөлік. Сулы төсектерге арналған жылытқыштарға қойылатын жеке талаптар

статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-65-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-65. Частные требования к приборам для очистки воздуха
256
СТБ IEC 60335-2-65-2011
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-65. Дополнительные требования к приборам для очистки воздуха
применяется до 01.06.2017
257
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-66-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-66. Частные требования к нагревателям для водяных постелей

258
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-70-2015
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. Бөлмедегі аккумуляциялық жылытқыштарға қойылатын жеке талаптар
259
МЕМСТ IEC 60335-2-70-2011
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. Бөлмедегі аккумуляциялық жылытқыштарға қойылатын жеке талаптар
01. 01. 2018 дейін қолданылады
260
СТБ IEC 60335-2-70-2013
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-70-бөлік. Сауу қондырғыларына қойылатын қосымша талаптар
01. 01. 2018 дейін қолданылады

258
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-70-2015
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Дополнительные требования к доильным установкам
259
ГОСТ IEC 60335-2-70-2011
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Дополнительные требования к доильным установкам
применяется до 01.01.2018
260
СТБ IEC 60335-2-70-2013
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-70. Дополнительные требования к доильным установкам
применяется до 01.01.2018

261
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-71-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-71-бөлік. Жануарларды асырауға және өсіруге арналған электрмен қыздырғыш приборларға қойылатын жеке талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
262
4 және 5-баптар
Р МЕМСТ 52161. 2. 73-2011 (МЭК
60335-2-73:2009)
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2. 73-бөлік. Бекітілетін жүзбелі қыздырғыштарға қойылатын жеке талаптар
263
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-74-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-74-бөлік. Жылжымалы жүзбелі қыздырғыштарға қойылатын жеке талаптар

261
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-71-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-71. Частные требования к электронагревательным приборам для разведения и выращивания животных
262
статьи 4 и 5
ГОСТ Р 52161.2.73-2011
(МЭК 60335-2-73:2009)
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.73. Частные требования к закрепляемым погружным нагревателям
263
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-74-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-74. Частные требования к переносным погружным нагревателям

264
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-75-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-75-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған мөлшерлеуіш құрылғылар мен сауда автоматтарына қойылатын жеке талаптар
265
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-76-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-76-бөлік. Электрлі қоршаудың қоректендіру блоктарына қойылатын жеке талаптар
266
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-77-2011
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. Қолмен басқарылатын көгал орақтарына қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері

264
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-75-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-75. Частные требования к дозирующим устройствам и торговым автоматам для предприятий общественного питания
265
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-76-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-76. Частные требования к блокам питания электрического ограждения
266
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-77-2011
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Дополнительные требования к управляемым вручную газонокосилкам и методы испытаний

267
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-78-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-78-бөлік. Көше барбекюлеріне қойылатын жеке талаптар
268
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-79-2014
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-79-бөлік. Жоғары қысымды тазартқыштарға және бумен тазартқыштарға қойылатын жеке талаптар
269
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-80-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2. 80-бөлік. Желдеткіштерге қойылатын жеке талаптар

267
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-78-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-78. Частные требования к уличным барбекю
268
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-79-2014
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-79. Частные требования к очистителям высокого давления и пароочистителям
269
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-80-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.80. Частные требования к вентиляторам

270
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-81-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-81-бөлік. Аяққа арналған жылытқыштарға және жылытпалы кілемшелерге қойылатын қосымша талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
271
4 және 5-баптар
СТБ IEC 60335-2-82-2011
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-82-бөлік. Ойын автоматтарына және өзі қызмет көрсететін автоматтарға қойылатын қосымша талаптар
272
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-83-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-83-бөлік. Шатырларды кептіруге арналған жылытпалы суағарларға қойылатын қосымша талаптар

270
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-81-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-81. Дополнительные требования к грелкам для ног и коврикам с подогревом
271
статьи 4 и 5
СТБ IEC 60335-2-82-2011
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-82. Дополнительные требования к игровым автоматам и автоматам самообслуживания
272
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-83-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-83. Дополнительные требования к подогреваемым водостокам, предназначенным для осушения крыш

273
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-84-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 84-бөлік. Дәретханаларға қойылатын жеке талаптар
274
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-85-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2. 85-бөлік. Маталар жөнелтушілерге қойылатын жеке талаптар
275
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-86-2015
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-86-бөлік. Балық аулауға арналған электр құрылғыларына қойылатын қосымша талаптар

273
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-84-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 84. Частные требования к туалетам
274
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-85-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2.85. Частные требования к отпаривателям тканей
275
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-86-2015
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-86. Дополнительные требования к электрическим устройствам для отлова рыбы

276
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-87-2015
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-87-бөлік. Малды есінен тандыруға арналған электр жабдығына қойылатын жеке талаптар
277
МЕМСТ МЭК 60335-2-87-2004
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-87-бөлік. Малдыесінен тандыруға арналған электр жабдығына қойылатын қосымша талаптар
01. 01. 2018 дейін қолданылады
278
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-88-2013

276
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-87-2015
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-87. Частные требования к электрическому оборудованию для оглушения скота
277
ГОСТ МЭК 60335-2-87-2004
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-87. Дополнительные требования к электрическому оборудованию для оглушения скота
применяется до 01.01.2018
278
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-88-2013

Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-88-бөлік. Жылыту, желдету немесе ауа баптау жүйелерімен бірге пайдаланылатын ылғалдатқыштарға қойылатын жеке талаптар
279
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-89-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-89-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындары үшін салқындатқыш агенттің біріктірілген немесе қашықтан конденсаттау торабы немесе компрессоры бар сауда тоңазытқыш жабдықтарына қойылатын жеке талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-88. Частные требования к увлажнителям, используемым с системами отопления, вентиляции или кондиционирования
279
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-89-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-89. Частные требования к торговому холодильному оборудованию со встроенным или дистанционным узлом конденсации хладагента или компрессором для предприятий общественного питания

280
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-90-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-90-бөлік. Қоғамдық тамақтану кәсіпорындарына арналған қысқа толқынды пештерге қойылатын жеке талаптар
281
4 және 5-баптар
МЕМСТ МЭК 60335-2-92-2004
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-92-бөлік. Қатарласып жүріп отыратын оператор басқаратын көгал қопсытқыштарға және саңылау салғыштарға қойылатын қосымша талаптар
282
4 және 5-баптар

280
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-90-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-90. Частные требования к микроволновым печам для предприятий общественного питания
281
статьи 4 и 5
ГОСТ МЭК 60335-2-92-2004
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-92. Дополнительные требования к газонным рыхлителям и щелевателям, управляемым рядом идущим оператором
282
статьи 4 и 5

МЕМСТ МЭК 60335-2-94-2004
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-94-бөлік. Шөп шабуға арналған қайшы тәріздес машинкаларға қойылатын қосымша талаптар
283
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-95-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-95-бөлік. Тұрғын аймақтарда пайдаланылатын тігінен қозғалмалы гараж қақпаларына арналған жетектерге қойылатын жеке талаптар
284
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-96-2012

ГОСТ МЭК 60335-2-94-2004
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-94. Дополнительные требования к машинкам для стрижки травы ножничного типа
283
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-95-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-95. Частные требования к приводам для вертикально движущихся гаражных ворот, используемых в жилых зонах
284
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-96-2012

Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-96-бөлік. Тұрғын үй-жайларды жылытуға арналған иілгіш табақты жылыту элементтеріне қойылатын жеке талаптар
285
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-97-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-97-бөлік. Рольставняларды, тенттерді және жалюздерді және ұқсас жабдықты ашу жетектеріне қойылатын жеке талаптар
286
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-98-2012

Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-96. Частные требования к гибким листовым нагревательным элементам для обогрева жилых помещений
285
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-97-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-97. Частные требования к приводам для открывания рольставней, тентов и жалюзи и аналогичного оборудования
286
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-98-2012

Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-98-бөлік. Ауа ылғалдатқыштарына қойылатын қосымша талаптар
287
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-101-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-101-бөлік. Буландырғыштарға қойылатын жеке талаптар
288
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-102-2014
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-102-бөлік. Газ, сұйық және қатты отынмен жұмыс істейтін және электр қосылыстары бар приборларға қойылатын қосымша талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-98. Дополнительные требования к увлажнителям воздуха
287
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-101-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-101. Частные требования к испарителям
288
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-102-2014
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-102. Дополнительные требования к приборам, работающим на газовом, жидком и твердом топливе и имеющим электрические соединения

289
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-103-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-103-бөлік. Қақпаларға, есіктерге және терезелерге арналған жетектерге қойылатын жеке талаптар
290
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-104-2013
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-104-бөлік. Ауаны баптауға арналған жабдық тағы және тоңазыту жабдығындағы салқындату агенттерін қалпына келтіруге және/немесе қайта айналдыруға арналған құрылғыларға қойылатын қосымша талаптар
291

289
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-103-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-103. Частные требования к приводам для ворот, дверей и окон
290
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-104-2013
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-104. Дополнительные требования к устройствам, предназначенным для восстановления и/или рециркуляции хладагентов в оборудовании для кондиционирования воздуха и холодильном оборудовании
291

СТБ IEC 60335-2-104-2011
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-104-бөлік. Ауаны баптауға арналған жабдықтағы және тоңазыту жабдығындағы салқындату агенттерін қалпына келтіруге және/немесе қайта айналдыруға арналған құрылғыларға қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
292
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-105-2015
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-105-бөлік. Көп функциялы душ кабиналарына қойылатын қосымша талаптар

СТБ IEC 60335-2-104-2011
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-104. Дополнительные требования к устройствам, предназначенным для восстановления и/или рециркуляции хладагентов в оборудовании для кондиционирования воздуха и холодильном оборудовании
применяется до 01.06.2017
292
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-105-2015
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-105. Дополнительные требования к многофункциональным душевым кабинам

293
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-106-2013
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-106-бөлік. Бөлмені жылыту үшін жылытпалы кілемдерге және алынбалы еден жабынының астына орнатылған қыздыру құрылғыларына қойылатын жеке талаптар
294
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-108-2014
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-108-бөлік. Электролизерлерге қойылатын қосымша талаптар

293
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-106-2013
Приборы электрические бытового и аналогичного назначения. Безопасность. Часть 2-106. Частные требования к подогреваемым коврам и нагревающим устройствам для обогрева комнаты, установленным под снимающимся напольным покрытием
294
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-108-2014
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-108. Дополнительные требования к электролизерам

295
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-109-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-109-бөлік. Суды ультракүлгін сәулемен өңдеуге арналған приборларға қойылатын жеке талаптар
296
МЕМСТ IEC 60358-1-2014
Бөлгіш конденсаторлар және көлемдік бөлгіштер. 1-бөлік. Жалпы қағидалар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
297
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, жетінші және тоғызыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
ҚР СТ IEC 60358-2012
Ілінісу конденсаторлары және көлемдік бөлгіштер
01. 06. 2017 дейін қолданылады

295
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-109-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-109. Частные требования к приборам для обработки воды ультрафиолетовым излучением
296
абзацы первый – четвертый,
ГОСТ IEC 60358-1-2014
Конденсаторы разделительные и емкостные делители. Часть 1. Общие правила
297
шестой, седьмой
и девятый –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
СТ РК IEC 60358-2012
Конденсаторы сцепления и емкостные делители
применяется до 01.06.2017

298
4-баптың бірінші –төртінші, алтыншы, жетінші және тоғызыншы – он екінші абзацтары,
5-бап
МЕМСТ IEC 60400-2011
Түтікті люминесценттік шамдар мен стартерлерге арналған патрондар
299
4-баптың бірінші –төртінші, алтыншы, он бірінші және он екінші абзацтары,
5-бап
МЕМСТ 31998. 1-2012
Қыздыру шамдары үшін Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлік. Тұрмыстық және соған ұқсас жалпы жарықтандыруға арналған вольфрамды қыздыру шамдары
300
СТБ IEC 60432-1-2008
Қыздыру шамдары. Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлік. Тұрмыстық және соған ұқсас жалпы жарықтандыруға арналған вольфрамды қыздыру шамдары

298
абзацы
первый – четвертый,
шестой, седьмой
и девятый –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60400-2011
Патроны для трубчатых люминесцентных ламп и стартеров
299
абзацы
первый – четвертый,
шестой, одиннадцатый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 31998.1-2012
Требования безопасности для ламп накаливания. Часть 1. Лампы накаливания вольфрамовые для бытового и аналогичного общего освещения
300
СТБ IEC 60432-1-2008
Лампы накаливания. Требования безопасности. Часть 1. Лампы накаливания вольфрамовые для бытового и аналогичного общего освещения

301
4-баптың бірінші –алтыншы, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60432-2-2011
Қыздыру шамдары үшін Қауіпсіздік талаптары. 2-бөлік. Тұрмыстық және соған ұқсас жалпы жарықтандыруға арналған вольфрамды галогендік шамдар
302
СТБ IEC 60432-2-2008
Қыздыру шамдары. Қауіпсіздік талаптары. 2-бөлік. Тұрмыстық және соған ұқсас жалпы жарықтандыруға арналған вольфрамды галогендік шамдар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
303
4-баптың бірінші –үшінші, сегізіншіжәне он екінші абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ 54416-2011 (МЭК

301
абзацы
первый – шестой, одиннадцатый и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60432-2-2011
Требования безопасности для ламп накаливания. Часть 2. Лампы вольфрамовые галогенные для бытового и аналогичного общего освещения
302
СТБ IEC 60432-2-2008
Лампы накаливания. Требования безопасности. Часть 2. Лампы галогенные вольфрамовые для бытового и аналогичного общего освещения
применяется до 01.06.2017
303
абзацы
первый – третий,
восьмой
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ Р
54416-2011
(МЭК

60432-3:2002)
Қыздыру шамдары. Қауіпсіздік талаптары. 3-бөлік. Вольфрамды галогендік шамдар (көлік құралдарына арналмаған)
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
304
4-баптың бірінші –үшінші, алтыншы, сегізіншіжәне оныншы – он екінші абзацтары, 5-бап
СТБ МЭК 60439-1-2007
Бөлумен басқарудың төмен вольты жиынтық құрылғылары. 1-бөлік. Толық немесе ішінара түрде сынаққа ұшырайтын құрылғылар
305
Р МЕМСТ 51321. 1-2007 (МЭК
60439-1:2004)
Бөлумен басқарудың төмен вольтты жиынтық құрылғылары. 1-бөлік. Толық немесе ішінара сыналған құрылғылар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері
306
4-баптың бірінші –үшінші, алтыншы, сегізіншіжәне оныншы – он екінші абзацтары, 5-бап
СТБ МЭК 60439-2-2007
Бөлумен басқарудың төмен вольты жиынтық құрылғылары. 2-бөлік. Құрастырмалы шиналар жүйесіне (шина өткізгіштерге) қойылатын қосымша талаптар
307
Р МЕМСТ 51321. 2-2009 (МЭК
60439-2:2005)
Бөлумен басқарудың төмен вольтты жиынтық құрылғылары. 2-бөлік. Шина өткізгіштерге қойылатын қосымша талаптар
308
4-баптың бірінші –үшінші, алтыншы, сегізіншіжәне он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60439-3-2012
Бөлумен басқарудың төмен вольты жиынтық құрылғылары. 3-бөлік. Білікті емес персоналға қолжетімді орындарда пайдалануға арналған бөлу және басқару құрылғыларына қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері
309
СТБ МЭК 60439-3-2007
Бөлумен басқарудың төмен вольтты жиынтық құрылғылары. 3-бөлік. Білікті емес персоналға қолжетімді орындарда орнатуға арналған төмен вольтты қайта қосу және реттеу құрылғыларына қойылатын қосымша талаптар. Бөлу қалқандары
01. 06. 2017 дейін қолданылады
310
4-баптың бірінші –үшінші, алтыншы, сегізіншіжәне
МЕМСТ IEC 60439-4-2013
Бөлумен басқарудың төмен вольтты жиынтық құрылғылары. 4-бөлік. Құрылыс алаңдарына арналған құрылғыларға қойылатын қосымша талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

60432-3:2002)
Лампы накаливания. Требования безопасности. Часть 3. Лампы вольфрамовые галогенные (не для транспортных средств)
304
абзацы
первый – третий,
шестой, восьмой
и десятый –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
СТБ МЭК 60439-1-2007
Низковольтные комплектные устройства распределения и управления. Часть 1. Устройства, подвергаемые испытаниям типа полностью или частично
305
ГОСТ Р 51321.1-2007
(МЭК 60439-1:2004)
Устройства комплектные низковольтные распределения и управления. Часть 1. Устройства, испытанные полностью или частично. Общие технические требования и методы испытаний
306
абзацы
первый – третий,
шестой, восьмой
и десятый –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
СТБ МЭК 60439-2-2007
Низковольтные комплектные устройства распределения и управления. Часть 2. Дополнительные требования к системам сборных шин (шинопроводам)
307
ГОСТ Р 51321.2-2009
(МЭК 60439-2:2005)
Устройства комплектные низковольтные распределения и управления. Часть 2. Дополнительные требования к шинопроводам
308
абзацы
первый – третий,
шестой, восьмой
и одиннадцатый
статьи 4
ГОСТ IEC 60439-3-2012
Устройства комплектные низковольтные распределения и управления. Часть 3. Дополнительные требования к устройствам распределения и управления, предназначенным для эксплуатации в местах, доступных неквалифицированному персоналу, и методы испытаний
309
СТБ МЭК 60439-3-2007
Низковольтные комплектные устройства распределения и управления. Часть 3. Дополнительные требования к низковольтным переключающим и регулировочным устройствам, предназначенным для установки в местах, доступных для использования неквалифицированным персоналом. Распределительные щиты
применяется до 01.06.2017
310
абзацы первый – третий, шестой, восьмой
ГОСТ IEC 60439-4-2013
Низковольтные комплектные устройства распределения и управления. Часть 4. Дополнительные требования к устройствам для строительных площадок

311
он бірінші абзацтары
СТБ МЭК 60439-4-2007
Бөлумен басқарудың төмен вольтты жиынтық құрылғылары. 4-бөлік. Құрылыс алаңдарына арналған құрылғыларға қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
312
Р МЕМСТ 51321. 4-2011 (МЭК
60439-4-2005)
Бөлумен басқарудың төмен вольтты жиынтық құрылғылары. 4-бөлік. Құрылыс алаңдарына арналған жиынтық құрылғыларға қойылатын қосымша талаптар (ҚАТЖҚ)
01. 06. 2017 дейін қолданылады

311
и одиннадцатый
СТБ МЭК
Низковольтные комплектные устройства распределения
применяется
статьи 4
60439-4-2007
и управления. Часть 4. Дополнительные требования к устройствам для строительных площадок
до 01.06.2017
312
ГОСТ Р
Устройства комплектные низковольтные распределения
применяется
51321.4-2011
(МЭК 60439-4-2005)
и управления. Часть 4. Дополнительные требования к устройствам комплектным для строительных площадок (НКУ СП)
до 01.06.2017

313
4-баптың он екінші абзацы, 5-бап
Р МЕМСТ 50462-2009
(МЭК 60446:2007)
"Адам-машина" интерфейсі үшін базалық қағидаттар және қауіпсіздік қағидаттары, орындау және сәйкестендіру. Өткізгіштерді түстер және әріптік-цифрлық таңбалар арқылы сәйкестендіру
314
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60477-2013
Зертханалық тұрақты ток резисторлары
315
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60477-2-2013
Зертханалық қарсылық шаралары. 2-бөлік. Зертханалық ауыспалы токтың қарсылық шаралары

313
абзац двенадцатый
ГОСТ Р
Базовые принципы и принципы безопасности для интерфейса
статьи 4, статья 5
50462-2009 (МЭК 60446:2007)
"человек-машина", выполнение и идентификация. Идентификация проводников посредством цветов и буквенно-цифровых обозначений
314
абзацы
первый, второй,
шестой
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60477-2013
Резисторы постоянного тока лабораторные
315
абзацы
ГОСТ IEC
Меры сопротивления лабораторные. Часть 2. Меры
первый, второй,
шестой
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
60477-2-2013
сопротивления переменного тока лабораторные

316
4-бап
ҚР СТ IEC 60502-1-2012
Сығылған оқшаулағышы бар кабельдер және 1 кВ-дан (Um=1, 2кВ) бастап 30 кВ (Um=36кВ) дейінгі номиналдық кернеудегі кабель арматурасы. 1-бөлік. 1 кВ (Um=1, 2кВ) және 3 кВ (Um=3, 6кВ) номиналдық кернеудегі кабельдер
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
317
СТБ IEC 60502-1-2012
Сығылған оқшаулағышы бар күштік кабельдер және 1 кВ-дан (Um=1, 2кВ) бастап 30 кВ (Um=36кВ) дейінгі номиналдық кернеудегі кабель арматурасы. 1-бөлік. 1 кВ (Um=1, 2кВ) және 3 кВ (Um=3, 6кВ) номиналдық кернеудегі кабельдер
318
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60519-1-2011
Электртермиялық жабдықтың қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жалпы талаптар
319
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31636. 2-2012(IEC
60519-2:1992)
Электртермиялық жабдықтың қауіпсіздігі. 2-бөлік. Кедергімен қыздыру қондырғыларына қойылатын жеке талаптар
320
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31636. 3-2012(IEC
60519-3:1988)
Электр термиялық жабдықтың қауіпсіздігі. 3-бөлік. Кедергі мен индукциялық және тікелей қыздырылатын электр термиялық құрылғыларға және индукциялық электр пештеріне қойылатын жеке талаптар
321
4-баптың бірінші -үшінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60519-4-2015
Электр термиялық жабдықтың қауіпсіздігі. 4-бөлік. Доғалы электр пештерінің жабдығына қойылатын қосымша талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

316
статья 4
СТ РК IEC 60502-1-2012
Кабели силовые с экструдированной изоляцией и кабельная арматура на номинальное напряжение от 1 кВ (Um=1, 2кВ) до 30 кВ (Um=36кВ). Часть 1. Кабели на номинальное напряжение 1 кВ (Um=1, 2кВ) и 3 кВ (Um=3, 6кВ)
317
СТБ IEC 60502-1-2012
Кабели силовые с экструдированной изоляцией и кабельная арматура на номинальное напряжение от 1 кВ (Um = 1,2 кВ) до 30 кВ (Um = 36 кВ). Часть 1. Кабели на номинальное напряжение 1 кВ (Um = 1,2 кВ) и 3 кВ (Um = 3,6 кВ)
318
абзацы
первый, второй,
шестой
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60519-1-2011
Безопасность электротермического оборудования. Часть 1. Общие требования
319
абзацы первый,
второй, шестой,
одиннадцатый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 31636.2-2012
(IEC 60519-2:1992)
Безопасность электротермического оборудования. Часть 2. Частные требования к установкам нагрева сопротивлением
320
абзацы
первый, второй,
шестой
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 31636.3-2012
(IEC 60519-3:1988)
Безопасность электротермического оборудования. Часть 3. Частные требования к электротермическим устройствам индукционного и прямого нагрева сопротивлением и индукционным электропечам
321
абзацы
первый – третий, одиннадцатый и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60519-4-2015
Безопасность электротермического оборудования. Часть 4. Дополнительные требования к оборудованию дуговых электропечей

322
4-баптың бірінші -үшінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ 54372-2011 (МЭК
60519-6:2002)
Электр термиялық жабдықтың қауіпсіздігі. 6-бөлік. Өнеркәсіптік аса жоғары жиілікті қыздыру жабдығының қауіпсіздігі жөніндегі техникалық шарттар
323
4-баптың бірінші -үшінші, бесінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31636. 7-2012(IEC
60519-7:1983)
Электр термиялық жабдықтың қауіпсіздігі. 7-бөлік. Электрондық-сәулелік электр пештеріне қойылатын жеке талаптар

322
абзацы
первый – третий, одиннадцатый и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ Р
54372-2011
(МЭК
60519-6:2002)
Безопасность электротермического оборудования. Часть 6. Технические условия по безопасности промышленного сверхвысокочастотного нагревательного оборудования
323
абзацы
первый – третий,
пятый, одиннадцатый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 31636.7-2012
(IEC 60519-7:1983)
Безопасность электротермического оборудования. Часть 7. Частные требования к электронно-лучевым электропечам

324
4-баптың бірінші -үшінші, бесінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60519-8-2015
Электрмен қыздыру қондырғылары. Қауіпсіздік. 8-бөлік. Электр-шлактық қайта балқыту пештеріне қойылатын жеке талаптар
325
4-баптың бірінші -үшінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ 54371-2011 (МЭК
60519-9:2005)
Электр термиялық жабдықтың қауіпсіздігі. 9-бөлік. Диэлектрлік қыздырудың жоғары жиілікті қондырғылары үшін жеке талаптар

324
абзацы
первый – третий,
пятый, одиннадцатый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60519-8-2015
Установки электронагревательные. Безопасность. Часть 8. Частные требования к печам электрошлакового переплава
325
абзацы
первый – третий,
одиннадцатый
и двенадцатый
статьи 4,
статья 5
ГОСТ Р
54371-2011
(МЭК
60519-9:2005)
Безопасность электротермического оборудования. Часть 9. Частные требования для высокочастотных установок диэлектрического нагрева

326
4-баптың бірінші -үшінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60519-10-2015
Электрмен қыздыру қондырғылары. Қауіпсіздік. 10-бөлік. Өнеркәсіпте және саудада қолдануға арналған электр кедергілі қыздыру жүйелеріне қойылатын жеке талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
327
4-баптың бірінші -үшінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60519-21-2015
Электрмен қыздыру қондырғылары. Қауіпсіздік. 21-бөлік. Кедергімен қыздыруға арналған қодырғыларға қойылатын жеке талаптар. Әйнекті қыздыруға және балқытуға арналған жабдық

326
абзацы
первый – третий, одиннадцатый и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60519-10-2015
Установки электронагревательные. Безопасность. Часть 10. Частные требования к нагревательным системам электрического сопротивления для промышленного и торгового применения
327
абзацы
первый – третий, одиннадцатый и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60519-21-2015
Установки электронагревательные. Безопасность. Часть 21. Частные требования к установкам для нагрева сопротивлением. Оборудование для нагрева и плавления стекла

328
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60523-2014
Тұрақты токтың потенциометрлері
329
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 11282-93
(МЭК 524-75)
Тұрақты ток кернеуінің резистивтік бөлгіштері
330
4-баптың бірінші, үшінші, жетінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 14254-2015
(IEC 60529:2013)
Қабықтармен қамтамасыз етілетін қорғау дәрежелері (IP коды)
331
МЕМСТ 14254-96
(МЭК 529-89)
Қабықтармен қамтамасыз етілетін қорғау дәрежелері (IP коды)
01. 01. 2018 дейін қолданылады

328
абзацы
первый, второй,
шестой
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60523-2014
Потенциометры постоянного тока
329
абзацы
первый, второй,
шестой
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 11282-93 (МЭК 524-75)
Резистивные делители напряжения постоянного тока
330
абзацы
первый, третий,
седьмой
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013)
Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)
331
ГОСТ 14254-96 (МЭК 529-89)
Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)
применяется до 01.01.2018

332
4-баптың бірінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 7165-93
(МЭК 564-77)
Кедергіні өлшеуге арналған тұрақты ток көпірлері
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
333
4-баптың бірінші -үшінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60570-2012
Шырақшамдарға арналған шина өткізгіштер
334
МЕМСТ IEC 60570-2-1-2011
Шырақшамдарға арналған шина өткізгіштер. 2-бөлік. Қиыстырылған шина өткізгіштер. І бөлім. І және ІІ сыныпты шина өткізгіштер
01. 06. 2017 дейін қолданылады
335
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары,
5-бап

332
абзацы
первый, шестой
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 7165-93 (МЭК 564-77)
Мосты постоянного тока для измерения сопротивления
333
абзацы
первый – третий,
шестой, одиннадцатый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60570-2012
Шинопроводы для светильников
334
ГОСТ IEC 60570-2-1-2011
Шинопроводы для светильников. Часть 2. Комбинированные шинопроводы. Раздел 1. Шинопроводы классов I и II
применяется до 01.06.2017
335
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5

МЕМСТ IEC 60598-1-2013
Шырақшамдар. 1-бөлік. Жалпы талаптар және сынау әдістері
336
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары,
5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-1-2011
Шырақшамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 1-бөлім. Жалпы мақсаттағы стационарлық шырақшамдар
337
СТБ МЭК 598-2-1-99
Шырақшамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 1-бөлім. Жалпы мақсаттағы стационарлық шырақшамдар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
338
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары,
5-бап

ГОСТ IEC 60598-1-2013
Светильники. Часть 1. Общие требования и методы испытаний
336
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-1-2011
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 1. Светильники стационарные общего назначения
337
СТБ МЭК 598-2-1-99
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 1. Светильники стационарные общего назначения
применяется до 01.06.2017
338
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5

МЕМСТ IEC 60598-2-2-2012
Шырақшамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 2-бөлім. Орнатылатын шырақшамдар
339
СТБ МЭК 60598-2-2-99
Шырақшамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 2-бөлім. Орнатылатын шырақшамдар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
340
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары,
5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-3-2012
Шырақшамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 3-бөлім. Көшелер мен жолдарды жарықтандыруға арналған шырақшамдар

ГОСТ IEC 60598-2-2-2012
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 2. Светильники встраиваемые
339
СТБ МЭК 60598-2-2-99
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 2. Светильники встраиваемые
применяется до 01.06.2017
340
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-3-2012
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 3. Светильники для освещения улиц и дорог

344
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары,
5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-5-2012
Шырақшамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 5-бөлім. Мол жарық беретін прожекторлар
345
СТБ МЭК 60598-2-5-2002
Шырақшамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 5-бөлім. Мол жарық беретін прожекторлар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
346
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары,
5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-6-2012
Шырақшамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 6-бөлім. Орнатылған трансформаторлары және қыздыру шамдары үшін түрлендіргіштері бар шырақшамдар
347
СТБ МЭК 60598-2-6-2002
Шырақшамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 6-бөлім. Орнатылған трансформаторлары және қыздыру шамдары үшін түрлендіргіштері бар шырақшамдар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
348
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-7-2011

344
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-5-2012
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 5. Прожекторы заливающего света
345
СТБ МЭК 60598-2-5-2002
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 5. Прожекторы заливающего света
применяется до 01.06.2017
346
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-6-2012
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 6. Светильники со встроенными трансформаторами или преобразователями для ламп накаливания
347
СТБ МЭК 60598-2-6-2002
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 6. Светильники со встроенными трансформаторами или преобразователями для ламп накаливания
применяется до 01.06.2017
348
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-7-2011

Шырақшамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 7-бөлім. Бақта пайдалануға арналған тасымалды шырақшамдар
349
СТБ МЭК 60598-2-7-2002
Шырақшамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 7-бөлім. Бақта пайдалануға арналған тасымалды шырақшамдар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
350
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-8-2011
Шырақшамдар. 2-бөлік.       Жеке талаптар.       8-бөлім. Қол шырақшамдары

Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 7. Светильники переносные для использования в саду
349
СТБ МЭК 60598-2-7-2002
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 7. Светильники переносные для использования в саду
применяется до 01.06.2017
350
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-8-2011
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 8. Светильники ручные

351
СТБ МЭК 60598-2-8-2002
Шырақшамдар. 2-бөлік.       Жеке талаптар.       8-бөлім. Қол шырақшамдары
01. 06. 2017 дейін қолданылады
352
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60598-2-9-2011
Шырақшамдар. 2-бөлік.       Жеке талаптар.       9-бөлім. Фото және кино түсіруге (кәсіптік емес) арналған шырақшамдар
353
СТБ МЭК 60598-2-9-2003
Шырақшамдар. 2-бөлік.       Жеке талаптар.       9-бөлім. Фото және кино түсіруге (кәсіптік емес) арналған шырақшамдар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

351
СТБ МЭК 60598-2-8-2002
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 8. Светильники ручные
применяется до 01.06.2017
352
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-9-2011
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 9. Светильники для фото- и киносъемки (непрофессиональные)
353
СТБ МЭК 60598-2-9-2003
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 9. Светильники для фото- и киносъемок (непрофессиональных)
применяется до 01.06.2017

354
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-10-2012
Шырақшамдар. 2-10-бөлік. Жеке талаптар. Балалардың тасымалды шырақшамдары
355
СТБ МЭК 60598-2-10-2003
Шырақшамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 10-бөлім. Балалардың тасымалды ойын шырақшамдары
01. 06. 2017 дейін қолданылады
356
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ МЭК 60598-2-11-2010
Шырақшамдар. 2-11-бөлік. Жеке талаптар. Аквариумдық шырақшамдар

354
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-10-2012
Светильники. Часть 2-10. Частные требования. Переносные детские светильники
355
СТБ МЭК 60598-2-10-2003
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 10. Светильники переносные детские игровые
применяется до 01.06.2017
356
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 60598-2-11-2010
Светильники. Часть 2-11. Частные требования. Аквариумные светильники

357
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
СТБ IEC 60598-2-12-2009
Шырақшамдар. 2-12-бөлік. Штепселдік желілік розеткаға бекітуге арналған түнгі шырақшамдарға қойылатын қосымша талаптар
358
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-13-2011
Шырақшамдар. 2-13-бөлік. Жеке талаптар. Жер тереңіне орнатылатын шырақшамдар
359
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-14-2014

357
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
СТБ IEC 60598-2-12-2009
Светильники. Часть 2-12. Дополнительные требования к ночным светильникам для крепления в штепсельной сетевой розетке
358
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-13-2011
Светильники. Часть 2-13. Частные требования. Светильники, углубляемые в грунт
359
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-14-2014

Шырақшамдар. 2-14-бөлік. Қосымша талаптар. Суық катоды бар түтік тектес газ разрядты шамдарға (неонды шамдар) арналған шырақшамдар және ұқсас жабдық
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
360
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-17-2011
Шырақшамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 17-бөлім. Сахналарды, телевизиялық, кино, фотостудияларды ішкі және сыртқы жарықтандыруға арналған шырақшамдар
361
СТБ МЭК 598-2-17-2002

Светильники. Часть 2-14. Дополнительные требования. Светильники для трубчатых газоразрядных ламп с холодным катодом (неоновые лампы) и аналогичное оборудование
360
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-17-2011
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 17. Светильники для внутреннего и наружного освещения сцен, телевизионных, кино- и фотостудий
361
СТБ МЭК 598-2-17-2002

Шырақшамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 17-бөлім. Сахналарды, телевизиялық, кино, фотостудияларды ішкі және сыртқы жарықтандыруға арналған шырақшамдар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
362
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-19-2012
Шырақшамдар.       2-бөлік.       Жеке талаптар. 19-бөлім. Желдетілетін шырақшамдар. Қауіпсіздік талаптары
363
СТБ МЭК 60598-2-19-2003
Шырақшамдар.       2-бөлік.       Жеке талаптар. 19-бөлім. Желдетілетін шырақшамдар. Қауіпсіздік талаптары
01. 06. 2017 дейін қолданылады

Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 17. Светильники для внутреннего и наружного освещения сцен, телевизионных, кино- и фотостудий
применяется до 01.06.2017
362
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-19-2012
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 19. Светильники вентилируемые. Требования безопасности
363
СТБ МЭК 60598-2-19-2003
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 19. Светильники вентилируемые. Требования безопасности
применяется до 01.06.2017

364
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-20-2012
Шырақшамдар.       2-20-бөлік.       Жеке талаптар. Жарықты гирляндтар
365
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-22-2012
Шырақшамдар.       2-бөлік. Жеке талаптар. 22-бөлім. Авариялық жарықтандыруға арналған шырақшамдар
366
СТБ IEC 60598-2-22-2011
Шырақшамдар.       2-22-бөлік. Қосымша талаптар. Авариялық жарықтандыруға арналған шырақшамдар

364
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-20-2012
Светильники. Часть 2-20. Частные требования. Световые гирлянды
365
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-22-2012
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 22. Светильники для аварийного освещения
366
СТБ IEC 60598-2-22-2011
Светильники. Часть 2-22. Дополнительные требования. Светильники для аварийного освещения

370
алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
СТБ МЭК 60598-2-24-2002
Шырақшамдар. 2-24-бөлік. Бет температурасы шектелген шырақшамдар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
371
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-25-2011
Шырақшамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 25-бөлім. Ауруханалармен басқа да медицина мекемелерінің клиникалық аймақтарында пайдалануға арналған шырақшамдар
372
СТБ МЭК 60598-2-25-2002
Шырақшамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 25-бөлім. Ауруханалармен басқа да медицина мекемелерінің клиникалық аймақтарында пайдалануға арналған шырақшамдар
01. 06. 2017 дейін қолданылады

370
и шестой –
СТБ МЭК
Светильники. Часть 2-24. Светильники с ограничением
применяется
двенадцатый статьи 4, статья 5
60598-2-24-2002
температуры поверхности
до 01.06.2017
371
абзацы
ГОСТ IEC
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 25.
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
60598-2-25-2011
Светильники для использования в клинических зонах больниц и других медицинских учреждений
372
СТБ МЭК
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 25.
применяется
статьи 4, статья 5
60598-2-25-2002
Светильники для использования в клинических зонах больниц и других медицинских учреждений
до 01.06.2017

373
4-баптың бірінші –үшінші, алтыншы, жетінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60618-2013
Индукциялық кернеу бөлгіштер
374
4-баптың бірінші және алтыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60664-3-2015
Төмен вольты жүйелердің жабдықтарына арналған оқшаулағышты үйлестіру. 3-бөлік. Ластанудан қорғау үшін жабындарды, бітеуді және қалыпты пайдалану
375
4-баптың бірінші, бесіншіжәне он екінші абзацтары
СТБ IEC 60645-1-2014
Электроакустика. Аудиологиялық жабдық. 1-бөлік. Тональдық аудиометрлер

373
абзацы
первый – третий,
шестой, седьмой,
одиннадцатый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60618-2013
Делители напряжения индуктивные
374
абзацы
ГОСТ IEC
Координация изоляции для оборудования низковольтных систем.
первый и шестой статьи 4
60664-3-2015
Часть 3. Использование покрытий, герметизации и формовки для защиты от загрязнения
375
абзацы
СТБ IEC
Электроакустика. Аудиологическое оборудование. Часть 1.
первый, пятый
и двенадцатый
статьи 4
60645-1-2014
Аудиометры тональные

376
4-баптың бірінші, бесіншіжәне он екінші абзацтары
Р МЕМСТ 53073-2008
(МЭК 60662:2002)
Жоғары қысымдағы натрийлі шамдар. Пайдалану талаптары
377
4-баптың бірінші, үшінші
Р МЕМСТ МЭК 60664. 1-2012
Төмен вольты жүйелердегі жабдықтарға арналған оқшаулағышты үйлестіру. 1-бөлік. Қағидаттары, талаптары және сынау
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
және алтыншы абзацтары
378
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30850. 1-2002
Тұрмыстық және соған ұқсас стационарлық Электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 1-бөлік. Жалпы талаптар және сынау әдістері

376
абзацы
ГОСТ Р
Лампы натриевые высокого давления. Эксплуатационные
первый, пятый
и двенадцатый
статьи 4
53073-2008 (МЭК 60662:2002)
требования
377
абзацы
ГОСТ Р МЭК
60664.1-2012
Координация изоляции для оборудования в низковольтных
первый, третий
и шестой статьи 4
системах. Часть 1. Принципы, требования и испытания
378
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 30850.1-2002
Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 1. Общие требования и методы испытаний

379
Р МЕМСТ 51324. 1-2012 (МЭК
60669-1:2007)
Тұрмыстық және соған ұқсас стационарлық Электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 1-бөлік. Жалпы талаптар
380
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30850. 2. 1-2002
Тұрмыстық және соған ұқсас стационарлық Электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-1-бөлік. Жартылай өткізгішті ажыратқыштарға қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері
381
Р МЕМСТ 51324. 2. 1-2012 (МЭК
60669-2-1:2009)

379
ГОСТ Р 51324.1-2012
(МЭК 60669-1:2007)
Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 1. Общие требования
380
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 30850.2.1-2002
Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-1. Дополнительные требования к полупроводниковым выключателям и методы испытаний
381
ГОСТ Р 51324.2.1-2012
(МЭК 60669-2-1:2009)

Тұрмыстық және соған ұқсас стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-1-бөлік. Жартылай өткізгішті ажыратқыштарға қойылатын қосымша талаптар
382
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30850. 2. 2-2002
Тұрмыстық және соған ұқсас стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-2-бөлік. Қашықтан басқарылатына жыратқыштарға (ҚБА) қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері

Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-1. Дополнительные требования к полупроводниковым выключателям
382
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 30850.2.2-2002
Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-2. Дополнительные требования к выключателям с дистанционным управлением (ВДУ) и методы испытаний

383
Р МЕМСТ 51324. 2. 2-2012 (МЭК
60669-2-2:2006)
Тұрмыстық және соған ұқсас стационарлық Электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-2-бөлік. Қашықтан басқарылатын ажыратқыштарға (ҚБА) қойылатын қосымша талаптар
384
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30850. 2. 3-2002
Тұрмыстық және соған ұқсас стационарлық Электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-3-бөлік. Уақыт белгіленетін (таймерлер) ажыратқыштарға қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
385

383
ГОСТ Р 51324.2.2-2012
(МЭК 60669-2-2:2006)
Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-2. Дополнительные требования к выключателям с дистанционным управлением (ВДУ)
384
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
ГОСТ 30850.2.3-2002
Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-3. Дополнительные требования к выключателям с выдержкой времени (таймеры) и методы испытаний
385
статьи 4, статья 5

Р МЕМСТ 51324. 2. 3-2012 (МЭК
60669-2-3:2006)
Тұрмыстық және соған ұқсас стационарлық Электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-3-бөлік. Уақыт белгіленетін (таймерлер) ажыратқыштарға қойылатын қосымша талаптар
386
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60669-2-6-2015
Тұрмыстық және ұқсас стационарлық электр қондырғыларының ажыратқыштары. 2-6-бөлік. сыртқы және ішкі жарықтандыру приборларына арналған авариялық ажыратқыштарға қойылатын қосымша талаптар

ГОСТ Р 51324.2.3-2012
(МЭК 60669-2-3:2006)
Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-3. Дополнительные требования к выключателям с выдержкой времени (таймеры)
386
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60669-2-6-2015
Выключатели бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-6 Дополнительные требования к аварийным выключателям для внешних и внутренних осветительных приборов

387
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 32126. 1-2013(IEC
60670-1:2002)
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы стационарлық электр қондырғыларына орнатылатын электр аппараттарына арналған қораптармен корпустар. 1-бөлік. Жалпы талаптар
388
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60670-21-2013
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы стационарлық электр қондырғыларына орнатылатын электр аппараттарына арналған қораптармен корпустар. 21-бөлік. Аспалы құрылғыларды бекітуге арналған құралдармен жабдықталған қораптармен корпустарға қойылатын арнайы талаптар

387
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 32126.1-2013
(IEC 60670-1:2002)
Коробки и корпусы для электрических аппаратов, устанавливаемые в стационарные электрические установки бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования
388
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60670-21-2013
Коробки и корпусы для электрических аппаратов, устанавливаемые в стационарные электрические установки бытового и аналогичного назначения. Часть 21. Специальные требования к коробкам и корпусам, оснащенным приспособлениями для крепления устройств подвешивания

389
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ 50827. 3-2009 (МЭК
60670-22:2003)
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы стационарлық электр қондырғыларына орнатылатын электр аппараттарына арналған қораптармен корпустар. 22-бөлік. Қосқыш қораптар мен корпустарға қойылатын арнайы талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
390
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 32126. 23-2013(IEC
60670-23:2006)
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы стационарлық электр қондырғыларына орнатылатын электр аппараттарына арналған қораптармен корпустар. 23-бөлік. Едендік қораптар мен корпустарға қойылатын арнайы талаптар
391
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60670-24-2013
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы стационарлық электр қондырғыларына орнатылатын электр аппараттарына арналған қораптармен корпустар. 24-бөлік. Қорғау құрылғыларын және шашыраңқы қуатты басқа да электр жабдығын қаптауға арналған корпустарға қойылатын қосымша талаптар
392
Р МЕМСТ 50827. 5-2009 (МЭК
60670-24:2005)
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы стационарлық электр қондырғыларына орнатылатын электр аппараттарына арналған қораптармен корпустар. 24-бөлік. Көп шашыраңқы қуатты қорғаныштық және ұқсас аппараттарды орнатуға арналған қораптармен корпустарға қойылатын арнайы талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
393
4-баптың бірінші –үшінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60691-2012
Балқымалы қыстырғыштар. Қолдану жөніндегі талаптар және нұсқаулық
394
4-баптың бірінші –үшінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ МЭК 60695-1-1-2003
Өрт қауіпсіздігіне сынақтар. 1-1-бөлік. Электр техникалық бұйымдардың өрт қауіптілігін бағалау жөніндегі нұсқаулық. Негізгі ережелер
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

389
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ Р
50827.3-2009
(МЭК
60670-22:2003)
Коробки и корпусы для электрических аппаратов, устанавливаемые в стационарные электрические установки бытового и аналогичного назначения. Часть 22. Специальные требования к соединительным коробкам и корпусам
390
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 32126.23-2013
(IEC 60670-23:2006)
Коробки и корпусы для электрических аппаратов, устанавливаемые в стационарные электрические установки бытового и аналогичного назначения. Часть 23. Специальные требования к напольным коробкам и корпусам
391
абзацы
первый – четвертый
и шестой –
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60670-24-2013
Коробки и корпуса для электрических приборов, устанавливаемых в стационарные электрические установки бытового и аналогичного назначения. Часть 24. Дополнительные требования к корпусам для обшивки защитных устройств и другого электрооборудования с рассеиваемой мощностью
392
ГОСТ Р
50827.5-2009
(МЭК
60670-24:2005)
Коробки и корпусы для электрических аппаратов, устанавливаемые в стационарные электрические установки бытового и аналогичного назначения. Часть 24. Специальные требования к коробкам и корпусам, предназначенным для установки защитных и аналогичных аппаратов с большой рассеиваемой мощностью
применяется до 01.06.2017
393
абзацы
первый – третий, одиннадцатый и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60691-2012
Вставки плавкие. Требования и руководство по применению
394
абзацы
первый – третий, одиннадцатый и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 60695-1-1-2003
Испытания на пожарную опасность. Часть 1-1. Руководство по оценке пожарной опасности электротехнических изделий. Основные положения

395
4-баптың бірінші және оныншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60715-2013
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. Бөлу және басқару құрылғыларына электр аппараттарын орнату және оның бағыттағыштарына бекіту
396
СТБ МЭК 60715-2006
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. Бөлу және басқару құрылғыларына электр аппараттарын орнату және оның бағыттағыштарына бекіту
01. 06. 2017 дейін қолданылады
397
Р МЕМСТ МЭК 60715-2003
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. Бөлу және басқарудың төмен вольтты жиынтық құрылғыларындағы электр аппараттарын орнату және оны рейкаларға бекіту
01. 06. 2017 дейін қолданылады

395
абзацы
первый и десятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60715-2013
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Установка и крепление на направляющих электрических аппаратов в устройствах распределения и управления
396
СТБ МЭК 60715-2006
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Установка и крепление на направляющих электрических аппаратов в устройствах распределения и управления
применяется до 01.06.2017
397
ГОСТ Р МЭК 60715-2003
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Установка и крепление на рейках электрических аппаратов в низковольтных комплектных устройствах распределения и управления
применяется до 01.06.2017

398
4-баптың бірінші –үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60728-11-2014
Дыбыстық және телевизиялық сигналдар мен ин терактивтік қызмет көрсетулерді беруге арналған кабель желілері. 11-бөлік. Қауіпсіздік
399
4-баптың бірінші –үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-1-2016
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматы электрлік басқару құрылғылары. 1-бөлік. Жалпы талаптар

398
абзацы первый – третий, шестой, восьмой,
десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60728-11-2014
Cети кабельные для передачи звуковых и телевизионных сигналов и интерактивных услуг. Часть 11. Безопасность
399
абзацы первый – третий, шестой, восьмой,
десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-1-2016
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования

400
МЕМСТ IEC 60730-1-2011
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электрлік басқару құрылғылары. Жалпы талаптар және сынау әдістері
01. 01. 2018 дейін қолданылады
401
4-баптың бірінші –үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-2-2011
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматы электрлік басқару құрылғылары. 2-2-бөлік. Қозғалтқыштарды жылулық қорғау құрылғыларына қойылатын жеке талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
402
4-баптың бірінші –үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-3-2014
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электрлік басқару құрылғылары. 2-3-бөлік. Түтік тектес люминесценттік шамдарды іске қосуды реттеуге арналған жылулық қорғау құрылғыларына қойылатын жеке талаптар
403
4-баптың бірінші –үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-4-2011
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электрлік басқару құрылғылары. 2-4-бөлік. Герметикалық және жартылай герметикалық түрдегі мотор-компрессорлардың қозғалтқыштарын жылулық қорғау құрылғыларына қойылатын жеке талаптар және сынау әдістері
404
4-баптың бірінші –үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-5-2012
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электрлік басқару құрылғылары. 2-5-бөлік. Жанарғыларды басқарудың автоматты электр құрылғыларына қойылатын қосымша талаптар
405
4-баптың бірінші –үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-6-2014
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электрлік басқару құрылғылары. 2-6-бөлік. Механикалық сипаттамаларға қойылатын талаптарды қоса алғанда, автоматы электрмен басқару құрылғыларына, қысым датчиктеріне қойылатын жеке талаптар
406
4-баптың бірінші –үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-7-2011
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электрлік басқару құрылғылары. 2-7-бөлік. Таймерлерге және уақытша ажыратқыштарға қойылатын жеке талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
407
4-баптың бірінші –үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-8-2012
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электрлік басқару құрылғылары. 2-8-бөлік. Механикалық сипаттамаларға қойылатын талаптарды қоса алғанда, электр жетекті су клапандарына қойылатын қосымша талаптар
408
4-баптың бірінші –үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап

400
ГОСТ IEC 60730-1-2011
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Общие требования и методы испытаний
применяется до 01.01.2018
401
абзацы первый – третий, шестой, восьмой,
десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-2-2011
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-2. Частные требования к устройствам тепловой защиты двигателей
402
абзацы первый – третий, шестой, восьмой,
десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-3-2014
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-3. Частные требования к устройствам тепловой защиты для пускорегулирующих аппаратов трубчатых люминесцентных ламп
403
абзацы первый – третий, шестой, восьмой,
десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-4-2011
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-4. Частные требования к устройствам тепловой защиты двигателей мотор-компрессоров герметичного и полугерметичного типов и методы испытаний
404
абзацы первый – третий, шестой, восьмой,
десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-5-2012
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-5. Дополнительные требования к автоматическим электрическим устройствам управления горелками
405
абзацы первый – третий, шестой, восьмой,
десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-6-2014
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-6. Частные требования к автоматическим электрическим устройствам управления, датчикам давления, включая требования к механическим характеристикам
406
абзацы
первый – третий,
шестой, восьмой,
десятый
и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-7-2011
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-7. Частные требования к таймерам и временным выключателям
407
абзацы первый – третий, шестой, восьмой,
десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-8-2012
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-8. Дополнительные требования к электроприводным водяным клапанам, включая требования к механическим характеристикам
408
абзацы первый – третий, шестой, восьмой,
десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5

МЕМСТ IEC 60730-2-9-2011
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электрлік басқару құрылғылары. 2-9-бөлік. Термосезімтал құрылғыларға қойылатын жеке талаптар және сынау әдістері
409
4-баптың бірінші –үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-10-2013
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электрлік басқару құрылғылары. 2-10-бөлік. Электр қозғалтқыштарды іске қосу релесіне қойылатын жеке талаптар

ГОСТ IEC 60730-2-9-2011
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-9. Частные требования к термочувствительным устройствам и методы испытаний
409
абзацы первый – третий, шестой, восьмой,
десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-10-2013
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-10. Частные требования к пусковым реле электродвигателей

410
4-баптың бірінші –үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 32128. 2. 11-2013 (IEC
60730-2-11:2006)
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электрлік басқару құрылғылары. 2-11-бөлік. Энергия реттегіштерге қойылатын жеке талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
411
4-баптың бірінші –үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-12-2012
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электрлік басқару құрылғылары. 2-12-бөлік. Электрмен басқарылатын есік құлыптарына қойылатын қосымша талаптар
412
4-баптың бірінші –үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-13-2015
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электрлік басқару құрылғылары. 2-13-бөлік. Ылғалға сезімтал басқару құрылғыларына қойылатын жеке талаптар
413
4-баптың бірінші –үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-14-2012
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электрлік басқару құрылғылары. 2-14-бөлік. Күштік электр жетектеріне қойылатын қосымша талаптар
414
4-баптың бірінші –үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-15-2013
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электрлік басқару құрылғылары. 2-15-бөлік. Ауа шығынына, су шығынына және су деңгейіне сезімтал автоматы басқарылатын электр құрылғыларына қойылатын жеке талаптар
415
Р МЕМСТ 53994. 2. 15-2011 (МЭК
60730-2-15:2008)
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электрлік басқару құрылғылары. 2. 15-бөлік. Ауа шығынына, су шығынына және су деңгейіне сезімтал автоматы басқарылатын электр құрылғыларына қойылатын жеке талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

410
абзацы первый – третий, шестой, восьмой,
десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 32128.2.11-2013
(IEC 60730-2-11:2006)
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-11. Частные требования к регуляторам энергии
411
абзацы первый – третий, шестой, восьмой,
десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-12-2012
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-12. Дополнительные требования к электрически управляемым дверным замкам
412
абзацы первый – третий, шестой, восьмой,
десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-13-2015
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-13. Частные требования к устройствам управления чувствительным к влажности
413
абзацы первый – третий, шестой, восьмой,
десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-14-2012
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-14. Дополнительные требования к электрическим силовым приводам
414
абзацы первый – третий, шестой, восьмой,
десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-15-2013
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-15. Частные требования к автоматическим электрическим управляющим устройствам, чувствительным к расходу воздуха, расходу воды и уровню воды
415
ГОСТ Р 53994.2.15-2011
(МЭК 60730-2-15:2008)
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2.15. Частные требования к автоматическим электрическим управляющим устройствам, чувствительным к расходу воздуха, расходу воды и уровню воды
применяется до 01.06.2017

416
4-баптың бірінші –үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-2-19-2012
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электрлік басқару құрылғылары. 2-19-бөлік. Механикалық талаптарды қоса алғанда, электрмен басқарылатын майлы вентильдерге қойылатын жеке талаптар
417
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-1-2011
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 1-бөлік. Жалпы талаптар

416
абзацы первый – третий, шестой, восьмой,
десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-2-19-2012
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 2-19. Частные требования к электрическим управляемым масляным вентилям, включая механические требования
417
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-1-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 1. Общие требования

418
Р МЕМСТ МЭК 60745-1-2009
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 1-бөлік. Жалпы талаптар
419
СТБ IEC 60745-1-2012
Электр механикалық қол аспабы. Қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жалпы талаптар
420
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-1-2014
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-1-бөлік. Бұрғылағыш және соққылы бұрғылағыш машиналарға қойылатын жеке талаптар
421
МЕМСТ IEC 60745-2-1-2011
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-1-бөлік. Бұрғылағыш және соққылы бұрғылағыш машиналарға қойылатын жеке талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады

418
ГОСТ Р МЭК 60745-1-2009
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 1. Общие требования
419
СТБ IEC 60745-1-2012
Инструмент ручной электромеханический. Безопасность. Часть 1. Общие требования
420
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-1-2014
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-1. Частные требования к сверлильным и ударным сверлильным машинам
421
ГОСТ IEC 60745-2-1-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-1. Частные требования к сверлильным и ударным сверлильным машинам
применяется до 01.06.2017

422
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-2-2011
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-2-бөлік. Бұрандалы шеге бұрағышқа және гайка бұрағышқа қойылатын жеке талаптар
423
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ МЭК 60745-2-3-2011
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-3-бөлік. Жұмыс аспабының айналмалы қозғалысымен ажарлау, дискілі ажарлау және және жылтырату машиналарына қойылатын жеке талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

422
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-2-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-2. Частные требования к шуруповертам и ударным гайковертам
423
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 60745-2-3-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-3. Частные требования к шлифовальным, дисковым шлифовальным и полировальным машинам с вращательным движением рабочего инструмента
№ п/п
Элементы
технического
регламента
Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание

424
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-4-2011
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-4-бөлік. Тегіс ажарлау және таспалы ажарлау машиналарына қойылатын жеке талаптар
425
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-5-2014
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-5-бөлік. Дискілі араларға қойылатын жеке талаптар
426

424
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-4-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-4. Частные требования к плоскошлифовальным и ленточно-шлифовальным машинам
425
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-5-2014
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-5. Частные требования к дисковым пилам
426

МЕМСТ IEC 60745-2-5-2011
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-5-бөлік. Дискілі араларға қойылатын жеке талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
427
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-6-2014
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-6-бөлік. Балғалар мен перфораторларға қойылатын жеке талаптар
428
МЕМСТ IEC 60745-2-6-2011
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-6-бөлік. Балғалар мен перфораторларға қойылатын жеке талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады

ГОСТ IEC 60745-2-5-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-5. Частные требования к дисковым пилам
применяется до 01.06.2017
427
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-6-2014
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-6. Частные требования к молоткам и перфораторам
428
ГОСТ IEC 60745-2-6-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-6. Частные требования к молоткам и перфораторам
применяется до 01.06.2017

429
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30700-2000
(МЭК 745-2-7-89)
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Тұтанбайтын сұйықтықтарды шашыратқыш тапаншаларға қойылатын жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері
430
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-8-2011
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-8-бөлік. Табақ металға арналған қайшыларға қойылатын жеке талаптар

429
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 30700-2000 (МЭК 745-2-7-89)
Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний пистолетов-распылителей невоспламеняющихся жидкостей
430
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-8-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-8. Частные требования к ножницам для листового металла

431
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-9-2011
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-9-бөлік. Ішкі бұранда кесуге арналған машиналарға қойылатын жеке талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
432
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-11-2014
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-11-бөлік. Жұмыс аспабы қайтарымды-үдемелі қозғалатын араларға (қыл араларға және пышақты араларға) қойылатын жеке талаптар

431
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-9-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-9. Частные требования к машинам для нарезания внутренней резьбы
432
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-11-2014
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-11. Частные требования к пилам с возвратно-поступательным движением рабочего инструмента (лобзикам и ножовочным пилам)

433
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-12-2013
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-12-бөлік. Бетон қоспасын нығыздауға арналған дірілдеткіштерге қосымша әдістер
434
Р МЕМСТ МЭК 60745-2-12-2011
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-12-бөлік. Бетон қоспасын нығыздауға арналған дірілдеткіштерге қойылатын жеке талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
435
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап

433
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-12-2013
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-12. Дополнительные методы к вибраторам для уплотнения бетонной смеси
434
ГОСТ Р МЭК 60745-2-12-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-12. Частные требования к вибраторам для уплотнения бетона
применяется до 01.06.2017
435
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5

МЕМСТ 30506-97(МЭК
745-2-13-89)
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Тізбекті араларға қойылатын жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері
436
Р МЕМСТ IEC 60745-2-13-2012
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-13-бөлік. Тізбекті араларға қойылатын жеке талаптар
437
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-14-2014
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-14-бөлік. Сүргілерге қойылатын жеке талаптар

ГОСТ 30506-97
(МЭК
745-2-13-89)
Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний цепных пил
436
ГОСТ Р IEC 60745-2-13-2012
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-13. Частные требования к цепным пилам
437
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-14-2014
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-14. Частные требования к рубанкам

438
МЕМСТ IEC 60745-2-14-2011
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-14-бөлік. Сүректерге қойылатын жеке талаптар
01. 04. 2017 дейін қолданылады
439
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30505-97(МЭК
745-2-15-84)
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Бұталы қоршауды кесуге және көгал қырқуға арналған машиналарға қойылатын жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері
440
Р МЕМСТ МЭК 60745-2-15-2012

438
ГОСТ IEC 60745-2-14-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-14. Частные требования к рубанкам
применяется до 01.04.2017
439
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 30505-97
(МЭК
745-2-15-84)
Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний машин для подрезки живой изгороди и стрижки газонов
440
ГОСТ Р МЭК 60745-2-15-2012

Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-15-бөлік. Бұталы қоршауды кесуге арналған машиналарға қойылатын жеке талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
441
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30701-2001(МЭК
745-2-16-93)
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қапсырма қағу машиналарына қойылатын жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері
442
Р МЕМСТ МЭК 60745-2-16-2012
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-16-бөлік. Қапсырма қағу машиналарына қойылатын жеке талаптар
443
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-17-2014
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-17-бөлік. Фасондық-фрезерлік қол машиналарына және жиектерді кесу машиналарына қойылатын жеке талаптар
444
Р МЕМСТ МЭК 60745-2-17-2010
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-17-бөлік. Фасондық-фрезерлік қол машиналарына және жиектерді кесу машиналарына қойылатын жеке талаптар
01. 04. 2017 дейін қолданылады
445
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-18-2014
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-18-бөлік. Байлау машиналарына қойылатын жеке талаптар
446
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-19-2014
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-18-бөлік. Ламел машиналарына қойылатын жеке талаптар
447
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ МЭК 60745-2-20-2011
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-20-бөлік. Таспалы араларға қойылатын жеке талаптар
448
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-21-2014
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-21-бөлік. Құбырлар тазартуға арналған машиналарға қойылатын жеке талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-15. Частные требования к машинам для подрезки живой изгороди
441
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 30701-2001
(МЭК
745-2-16-93)
Машины ручные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний скобозабивных машин
442
ГОСТ Р МЭК 60745-2-16-2012
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-16. Частные требования к скобозабивным машинам
443
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-17-2014
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-17. Частные требования к ручным фасонно-фрезерным машинам и машинам для обрезки кромок
444
ГОСТ Р МЭК 60745-2-17-2010
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-17. Частные требования к ручным фасонно-фрезерным машинам и машинам для обрезки кромок
применяется до 01.04.2017
445
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-18-2014
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-18. Частные требования к обвязочным машинам
446
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-19-2014
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-18. Частные требования к ламельным машинам
447
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 60745-2-20-2011
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-20. Частные требования к ленточным пилам
448
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60745-2-21-2014
Машины ручные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-21. Частные требования к машинам для прочистки труб

449
4-баптың бірінші –төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60745-2-22-2014
Электрмен жұмыс істейтін қол машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-22-бөлік. Кескіш машиналарға қойылатын жеке талаптар
450
4-баптың бірінші, төртінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60799-2011
Электр құрылғылары. Қосқыш баулар және аралық қосуға арналған баулар
451
4-бап
Р МЕМСТ МЭК 60800-2012
Үй-жайларды жылытуға және мұз түзілуін болдырмауға арналған номиналдық кернеуі 300/500 В жылыту кабельдері
452
4-баптың бірінші – үшінші, бесінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60825-1-2013
Лазер аппаратурасының қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жабдықты сыныптау, пайдаланушыларүшін талаптар және нұсқаулық

449
абзацы
ГОСТ IEC
Машины ручные электрические. Безопасность и методы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
60745-2-22-2014
испытаний. Часть 2-22. Частные требования к отрезным машинам
450
абзацы
ГОСТ IEC
Электроустановочные устройства. Шнуры-соединители и шнуры
первый, четвертый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
60799-2011
для межсоединений
451
статья 4
ГОСТ Р МЭК 60800-2012
Кабели нагревательные на номинальное напряжение 300/500 В для обогрева помещений и предотвращения образования льда
452
абзацы
ГОСТ IEC
Безопасность лазерной аппаратуры. Часть 1. Классификация
первый – третий, пятый и двенадцатый
60825-1-2013
оборудования, требования и руководство для пользователей

453
СТБ IEC 60825-1-2011
Лазер бұйымдарының қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жабдықты сыныптаужәне қойылатын талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
454
4-баптың бірінші, бесінші, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60825-2-2013
Лазер аппаратурасының қауіпсіздігі. 2-бөлік. Талшықты-оптикалық байланыс жүйелерінің қауіпсіздігі
455
4-баптың он екінші абзацы, 5-бап
МЕМСТ IEC 60825-4-2014
Лазер аппаратурасының қауіпсіздігі. 4-бөлік. Лазер сәулесінен қорғау құралдары

453
СТБ IEC
Безопасность лазерных изделий. Часть 1. Классификация
применяется
статьи 4, статья 5
60825-1-2011
оборудования и требования
до 01.06.2017
454
абзацы
ГОСТ IEC
Безопасность лазерной аппаратуры. Часть 2. Безопасность
первый, пятый,
десятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
60825-2-2013
волоконно-оптических систем связи
455
абзац двенадцатый
ГОСТ IEC
Безопасность лазерной аппаратуры. Часть 4. Средства защиты от
статьи 4, статья 5
60825-4-2014
лазерного излучения

456
4-баптың бірінші, бесінші, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60825-12-2013
Лазер аппаратурасының қауіпсіздігі. 12-бөлік. Бос кеңістікте ақпарат беру үшін пайдаланылатын оптикалық байланыс жүйелерінің қауіпсіздігі
457
4-баптың бірінші, үшінші, алтыншы, сегізінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60838-1-2011
Шамдарға арналған әртүрлі патрондар. 1-бөлік. Жалпы талаптар және сынау әдістері
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
458
4-баптың бірінші, үшінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап

456
абзацы
ГОСТ IEC
Безопасность лазерной аппаратуры. Часть 12. Безопасность
первый, пятый,
десятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
60825-12-2013
систем оптической связи в свободном пространстве, используемых для передачи информации
457
абзацы первый,
ГОСТ IEC
Патроны различные для ламп. Часть 1. Общие требования
третий, шестой,
восьмой,
одиннадцатый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
60838-1-2011
и методы испытаний
458
абзацы первый,
третий, пятый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5

МЕМСТ IEC 60838-2-1-2014
Шамдарға арналған әртүрлі патрондар. 2-1-бөлік. S14 патрондарына қойылатын жеке талаптар
459
4-баптың бірінші, үшінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60838-2-2-2013
Шамдарға арналған әртүрлі патрондар. 2-2-бөлік. Қосымша талаптар. Жарық шығаратын диодтары бар модульдер үшін қосқыштар
460
Р МЕМСТ МЭК 60838-2-2-2011
Шамдарға арналған әртүрлі патрондар. 2-2-бөлік. Жеке талаптар. Жарық-диодты бар модульдер үшін қосқыштар
01. 06. 2017 дейін қолданылады

ГОСТ IEC 60838-2-1-2014
Патроны различные для ламп. Часть 2-1. Частные требования к патронам S14
459
абзацы первый,
третий, пятый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60838-2-2-2013
Патроны ламповые различных типов. Часть 2-2. Дополнительные требования. Соединители для модулей со светоизлучающими диодами
460
ГОСТ Р МЭК 60838-2-2-2011
Патроны различные для ламп. Часть 2-2. Частные требования. Соединители для светодиодных модулей
применяется до 01.06.2017

461
4-баптың бірінші, үшінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60884-1-2013
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы штепсельдік электр қосқыштар. 1-бөлік. Жалпы талаптар және сынау әдістері
462
4-баптың бірінші, үшінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30988. 2. 2-2012 (IEC
60884-2-2:1989)
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы штепсельдік электр қосқыштар. 2-бөлік. Приборларға арналған розеткаларға қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері

461
абзацы первый,
третий, пятый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60884-1-2013
Соединители электрические штепсельные бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования и методы испытаний
462
абзацы первый,
третий, пятый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30988.2.2-2012
(IEC 60884-2-2:1989)
Соединители электрические штепсельные бытового и аналогичного назначения. Часть 2. Дополнительные требования к розеткам для приборов и методы испытаний

463
4-баптың бірінші, үшінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30988. 2. 5-2003 (МЭК
60884-2-5:1995)
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы штепсельдік электр қосқыштар. 2-бөлік. Жалғастырғыштарға (адаптерлерге) қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
464
4-баптың бірінші, үшінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30988. 2. 6-2012 (IEC
60884-2-6:1997)
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы штепсельдік электр қосқыштар. 2-6-бөлік. Стационарлық қондырғылар үшін бұғаттағышты ажыратқыштары бар розеткаларға қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері
465
4-баптың бірінші, үшінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60884-2-7-2013
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы штепсельдік электр қосқыштар. 2-7-бөлік. Ұзартқыш баулар жиынтықтарына қойылатын қосымша талаптар
466
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ 50345-2010 (МЭК
60898-1:2003)
Шағын көлемді электр аппаратурасы. Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы артық токтардан қорғауға арналған автоматы ажыратқыштар. 1-бөлік. Ауыспалы токқа арналған автоматты ажыратқыштар
467
4-баптың бірінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60898-2-2011
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы электр қондырғыларын артық токтардан қорғауға арналған автоматы ажыратқыштар. 2-бөлік. Ауыспалы және тұрақты токқа арналған автоматты ажыратқыштар
468
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60931-1-2013
1000 В дейінгі көлемді қоса алғанда, номиналдық кернеуі бар ауыспалы ток жүйелері үшін өздігінен қалпына келтірілмейтін түрдегітұйықтағыш Күштік конденсаторлар. 1-бөлік. Жалпы ережелер. Сипаттамасы, сыналуы және номиналдық параметрлері. Техника қауіпсіздігі талаптары. Монтаждау және пайдалану жөніндегі нұсқаулық
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

463
абзацы первый,
третий, пятый,
шестой, восьмой
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 30988.2.5-2003
(МЭК 60884-2-5:1995)
Соединители электрические штепсельные бытового и аналогичного назначения. Часть 2. Дополнительные требования к переходникам (адаптерам) и методы испытаний
464
абзацы первый,
третий, пятый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30988.2.6-2012
(IEC 60884-2-6:1997)
Соединители электрические штепсельные бытового и аналогичного назначения. Часть 2-6. Дополнительные требования к розеткам с выключателями с блокировкой для стационарных установок и методы испытаний
465
абзацы первый,
третий, пятый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60884-2-7-2013
Соединители электрические штепсельные бытового и аналогичного назначения. Часть 2-7. Дополнительные требования к комплектам удлинительных шнуров
466
абзацы
первый – третий,
шестой, восьмой,
десятый и
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ Р
50345-2010
(МЭК
60898-1:2003)
Аппаратура малогабаритная электрическая. Автоматические выключатели для защиты от сверхтоков бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Автоматические выключатели для переменного тока
467
абзацы
первый, шестой,
восьмой
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60898-2-2011
Выключатели автоматические для защиты от сверхтоков электроустановок бытового и аналогичного назначения. Часть 2. Выключатели автоматические для переменного и постоянного тока
468
абзацы первый,
второй, шестой,
одиннадцатый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60931-1-2013
Конденсаторы шунтирующие силовые несамовосстанавливающегося типа для систем, переменного тока, имеющих номинальное напряжение до 1000 В включительно. Часть 1. Общие положения. Характеристика, испытание и номинальные параметры. Требования техники безопасности. Руководство по монтажу и эксплуатации

469
4-баптың бірінші және алтыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60931-2-2013
Ауыспалы тогы және 1000 В дейінгі (қоса алғанда) номиналдық кернеуі бар жүйелер үшін өздігінен қалпына келтірілмейтін тұйықтағыш күштік конденсаторлар. 2-бөлік. Ескіруге сынау және бұзылуына сынау
470
4-баптың бірінші, алтыншы және сегізінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60931-3-2013
1000 В дейінгі көлемді қоса алғанда, номиналдық кернеуі бар ауыспалы ток жүйелері үшін өздігінен қалпына келтірілмейтін тұйықтағыш күштік конденсаторлар. 3-бөлік. Ішкі балқымалы сақтандырғыштар
471
4-баптың бірінші– үшінші, алтыншы – сегізінші, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап

469
абзацы
ГОСТ IEC
Конденсаторы шунтирующие силовые
первый и шестой статьи 4
60931-2-2013
несамовосстанавливающиеся для систем с переменным током и номинальным напряжением до 1000 В (включительно). Часть 2. Испытание на старение и испытание на разрушение
470
абзацы
ГОСТ IEC
Конденсаторы шунтирующие силовые
первый, шестой
и восьмой
статьи 4
60931-3-2013
несамовосстанавливающиеся для систем переменного тока с номинальным напряжением до 1000 В включительно. Часть 3. Внутренние плавкие предохранители
471
абзацы
первый – третий,
шестой – восьмой,

МЕМСТ IEC 60934-2015
Жабдыққа арналған автоматты ажыратқыштар (СВЕ)
472
Р МЕМСТ 50031-2012
(МЭК 60934:2007)
Электр жабдығына арналған автоматты ажыратқыштар (АВО)
01. 06. 2017 дейін қолданылады
473
4-баптың бірінші– үшінші, алтыншы – сегізінші, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-1-2014
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 1-бөлік. Жалпы қағидалар
474
МЕМСТ 30011. 1-2012 (IEC
60947-1:2004)
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 1-бөлік. Жалпы талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады

ГОСТ IEC 60934-2015
Выключатели автоматические для оборудования (CBE)
472
ГОСТ Р
Автоматические выключатели для электрооборудования (АВО)
применяется
десятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
50031-2012 (МЭК 60934:2007)
до 01.06.2017
473
абзацы
ГОСТ IEC
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 1.
первый – третий, шестой – восьмой,
60947-1-2014
Общие правила
474
ГОСТ
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 1.
применяется
десятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
30011.1-2012
(IEC 60947-1:2004)
Общие требования
до 01.06.2017

475
4-баптың бірінші– үшінші, алтыншы – сегізінші, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-2-2014
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 2-бөлік. Автоматты ажыратқыштар
476
Р МЕМСТ 50030. 2-2010 (МЭК
60947-2:2006)
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 2-бөлік. Автоматты ажыратқыштар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
477
ҚР СТ IEC 60947-2-2012
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 2-бөлік. Автоматты ажыратқыштар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

475
абзацы
ГОСТ IEC
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 2.
первый – третий, шестой – восьмой,
60947-2-2014
Автоматические выключатели
476
ГОСТ Р
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 2.
применяется
десятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
50030.2-2010
(МЭК 60947-2:2006)
Автоматические выключатели
до 01.06.2017
477
СТ РК IEC
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 2.
применяется
60947-2-2012
Автоматические выключатели
до 01.06.2017

478
4-баптың бірінші– үшінші, алтыншы – сегізінші, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30011. 3-2002(МЭК
60947-3:1999)
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 3-бөлік. Ажыратқыштар, айырғыштар, ажыратқыш-айырғыштар және олардың сақтандырғыштар мен комбинациялары
479
Р МЕМСТ 50030. 3-2012 (МЭК
60947-3:2008)
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 3-бөлік. Ажыратқыштар, айырғыштар, ажыратқыш-айырғыштар және олардың сақтандырғыштар мен комбинациялары

478
абзацы
первый – третий,
шестой – восьмой,
десятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 30011.3-2002
(МЭК 60947-3:1999)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 3. Выключатели, разъединители, выключатели-разъединители и комбинации их с предохранителями
479
ГОСТ Р 50030.3-2012
(МЭК 60947-3:2008)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 3. Выключатели, разъединители, выключатели-разъединители и комбинации их с предохранителями

480
ҚР СТ МЭК 60947-3-2011
Коммутациялық аппаратура және төмен вольты жиынтықты басқару механизмдері. 3-бөлік. Ажыратқыштар, айырғыштар, ажыратқыш-айырғыштар және сақтандырғыштар блогы
481
4-баптың бірінші– үшінші, алтыншы – сегізінші, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-4-1-2015
Коммутациялық аппаратура және төмен вольтты жиынтықты басқару механизмдері. 4-1-бөлік. Электр қозғалтқыштарының контакторлары және іске қосқыштары. Электр механикалық контакторлар және электр қозғалтқыштарды іске қосқыштар

480
СТ РК МЭК 60947-3-2011
Аппаратура коммутационная и механизмы управления низковольтные комплектные. Часть 3. Выключатели, разъединители, выключатели-разъединители и блоки предохранителей
481
абзацы
первый – третий,
шестой – восьмой,
десятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-4-1-2015
Аппаратура коммутационная и механизмы управления низковольтные комплектные. Часть 4-1. Контакторы и пускатели электродвигателей. Электромеханические контакторы и пускатели электродвигателей

482
Р МЕМСТ 50030. 4. 1-2012 (МЭК
60947-4-1:2009)
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 4-бөлік. Контакторлар және іске қосқыштар. І бөлім. Электрмеханикалық контакторлар және іске қосқыштар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
483
ҚР СТ МЭК 60947-4-1-2011
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 4-1-бөлік. Контакторлар және іске қосқыштар. Қозғалтқыштардың электр механикалық контакторлары және іске қосқыштары
01. 06. 2017 дейін қолданылады

482
ГОСТ Р 50030.4.1-2012
(МЭК 60947-4-1:2009)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 4. Контакторы и пускатели. Раздел 1. Электромеханические контакторы и пускатели
применяется до 01.06.2017
483
СТ РК МЭК 60947-4-1-2011
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 4-1. Контакторы и пускатели. Электромеханические контакторы и пускатели двигателей
применяется до 01.06.2017

484
4-баптың бірінші – үшінші, алтыншы – сегізінші, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ 50030. 4. 2-2012 (МЭК
60947-4-2:2007)
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 4-бөлік. Контакторлар және іске қосқыштар. 2-бөлім. Жартылай өткізгішті бақылағыштар және ауыспалы ток тізбектері үшін іске қосқыштар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
485
4-баптың бірінші– үшінші, алтыншы – сегізінші, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-5-1-2014
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 5-1-бөлік. Аппараттар және басқару тізбектерінің коммутациялық элементтері. Басқару тізбектерінің электр механикалық құрылғылары

484
абзацы
первый – третий,
шестой – восьмой,
десятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ Р 50030.4.2-2012
(МЭК 60947-4-2:2007)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 4. Контакторы и пускатели. Раздел 2. Полупроводниковые контроллеры и пускатели для цепей переменного тока
485
абзацы
первый – третий,
шестой – восьмой,
десятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-5-1-2014
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 5-1. Аппараты и коммутационные элементы цепей управления. Электромеханические устройства цепей управления

486
МЕМСТ 30011. 5. 1-2012 (IEC
60947-5-1:2003)
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 5-бөлік. Аппараттар және басқару тізбектерінің коммутациялық элементтері. 1-тарау. Басқару тізбектеріне арналған электр механикалық аппараттар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
487
СТБ IEC 60947-5-1-2012
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 5-1-бөлік. Қосымша коммутация тізбектеріндегі құрылғылар және коммутациялағыш элементтер. Қосымша коммутация тізбектеріндегі электр механикалық құрылғылар
01. 06. 2017 дейін қолданылады

486
ГОСТ 30011.5.1-2012
(IEC 60947-5-1:2003)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 5. Аппараты и коммутационные элементы цепей управления. Глава 1. Электромеханические аппараты для цепей управления
применяется до 01.06.2017
487
СТБ IEC 60947-5-1-2012
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 5-1. Устройства в цепях вторичной коммутации и коммутирующие элементы. Электромеханические устройства в цепях вторичной коммутации
применяется до 01.06.2017

488
4-баптың бірінші– үшінші, алтыншы – сегізінші, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-5-2-2012
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 5-2-бөлік. Аппараттар және басқару тізбектерінің коммутациялық элементтері. Жанасусыз датчиктер
489
Р МЕМСТ 50030. 5. 2-99 (МЭК
60947-5-2-97)
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 5-2-бөлік. Аппараттар және басқару тізбектерінің коммутациялық элементтері. Жанасусыз датчиктер
01. 06. 2017 дейін қолданылады

488
абзацы
первый – третий,
шестой – восьмой,
десятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-5-2-2012
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 5-2. Аппараты и коммутационные элементы цепей управления. Бесконтактные датчики
489
ГОСТ Р 50030.5.2-99
(МЭК 60947-5-2-97)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 5-2. Аппараты и коммутационные элементы цепей управления. Бесконтактные датчики
применяется до 01.06.2017

490
4-баптың бірінші– үшінші, алтыншы – сегізінші, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-5-3-2014
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 5-3-бөлік. Аппараттар және басқару тізбектерінің коммутациялық элементтері. Бас тарту жағдайында белгілі бір амалы бар жақын орналасқан құрылғыларға қойылатын талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
491
4-баптың бірінші, алтыншы және он екінші абзацтары,
5-бап
МЕМСТ 30011. 5. 5-2012 (IEC
60947-5-5:2003)

490
абзацы
первый – третий,
шестой – восьмой,
десятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-5-3-2014
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 5-3. Аппараты и коммутационные элементы цепей управления. Требования к близко расположенным устройствам с определенным поведением в условиях отказа
491
абзацы
первый, шестой
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 30011.5.5-2012
(IEC 60947-5-5:2003)

Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 5-5-бөлік. Аппараттар және басқару тізбектері үшін коммутация элементтері. Жедел тоқтаудың механикалық бекітілу функциясы бар электр құрылғылары
492
4-баптың бірінші– төртінші, алтыншы – оныншы және он екінші абзацтары,
5-бап
МЕМСТ 30011. 6. 1-2012
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 6-бөлік. Көп функциялы аппаратура. І бөлім. Автоматты түрде қайта қосылатын коммутациялық аппаратура
493
СТБ IEC 60947-6-1-2012

Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 5-5. Аппараты и элементы коммутации для цепей управления. Электрические устройства срочного останова с функцией механического защелкивания
492
абзацы
первый – четвертый,
шестой – десятый
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30011.6.1-2012
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 6. Аппаратура многофункциональная. Раздел 1. Аппаратура коммутационная автоматического переключения
493
СТБ IEC 60947-6-1-2012

Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 6-1-бөлік. Көп функциялы жабдық. Коммутациялық қайта қосу жабдығы
494
Р МЕМСТ 50030. 6. 1-2010 (МЭК
60947-6-1:2005)
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 6-бөлік. Көп функциялы аппаратура. І бөлім. Коммутациялық қайта қосу аппаратурасы
495
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы – оныншы және он екінші абзацтары,
5-бап
МЕМСТ IEC 60947-6-2-2013
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 6-2-бөлік. Көп функциялы жабдық. Басқару мен қорғаудың коммутациялық құрылғылары (немесе жабдығы)

Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 6-1. Оборудование многофункциональное. Оборудование переключения коммутационное
494
ГОСТ Р 50030.6.1-2010
(МЭК 60947-6-1:2005)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 6. Аппаратура многофункциональная. Раздел 1. Аппаратура коммутационная переключения
495
абзацы
первый – четвертый,
шестой – десятый
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-6-2-2013
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 6-2. Оборудование многофункциональное. Коммутационные устройства (или оборудование) управления и защиты

496
Р МЕМСТ 50030. 6. 2-2011 (МЭК
60947-6-2:2007)
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 6-бөлік. Көп функциялы аппаратура. 2-бөлім. Басқару мен қорғаудың коммутациялық құрылғылары (немесе жабдығы) (БҚКҚ)
01. 06. 2017 дейін қолданылады
497
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы – оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30011. 7. 1-2012 (IEC
60947-7-1:2002)
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 7-бөлік. Қосалқы электр жабдығы. І бөлім. Мыс өткізгіштерге арналған клеммалық колодкалар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

496
ГОСТ Р 50030.6.2-2011
(МЭК 60947-6-2:2007)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 6. Аппаратура многофункциональная. Раздел 2. Коммутационные устройства (или оборудование) управления и защиты (КУУЗ)
применяется до 01.06.2017
497
абзацы
первый – четвертый,
шестой – десятый
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30011.7.1-2012
(IEC 60947-7-1:2002)
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 7. Электрооборудование вспомогательное. Раздел 1. Клеммные колодки для медных проводников

498
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы – оныншы және он екінші абзацтары,
5-бап
МЕМСТ 30011. 7. 2-2012 (IEC
60947-7-2:2002)
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 7-бөлік. Қосалқы электр жабдығы. 2-бөлім. Мыс өткізгіштерді қосуға арналған қорғаныштық өткізгіштердің клеммалық колодкалары
499
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы – оныншы және он екінші абзацтары,
5-бап
Р МЕМСТ 50030. 7. 3-2009 (МЭК
60947-7-3:2002)
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 7.3-бөлік. Қосалқы электр жабдығы. Балқымалы сақтандырғыштар үшін шығарылымдар колодкаларына қойылатын қауіпсіздік талаптары
500
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы – оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-7-4-2015

498
абзацы
ГОСТ
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 7.
первый – четвертый,
30011.7.2-2012
Электрооборудование вспомогательное. Раздел 2. Клеммные
шестой – десятый
(IEC
колодки защитных проводников для присоединения медных
и двенадцатый статьи 4, статья 5
60947-7-2:2002)
проводников
499
абзацы
ГОСТ Р
Аппаратура распределения и управления низковольтная.
первый – четвертый,
50030.7.3-2009
Часть 7.3. Электрооборудование вспомогательное. Требования
шестой – десятый
и двенадцатый статьи 4, статья 5
(МЭК 60947-7-3:2002)
безопасности к колодкам выводов для плавких предохранителей
500
абзацы
ГОСТ IEC
Аппаратура коммутационная и механизмы управления
первый – четвертый, шестой – десятый
и двенадцатый статьи 4, статья 5
60947-7-4-2015

Коммутациялық аппаратура және төмен вольтты жиынтықты басқару механизмдері. 7-4-бөлік. Қосалқы аппаратура. Мыс өткізгіштерге арналған РСВ терминалдық блоктары
501
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы – оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60947-8-2015
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 8-бөлік. Айналмалы электр машиналарының орнатылған жылу қорғанысын (РТС) басқару құрылғылары
502
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60950-1-2014
Ақпараттық технологиялар жабдығы.       Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлік. Жалпы талаптар

низковольтные комплектные. Часть 7-4. Вспомогательная аппаратура. Терминальные блоки РСВ для медных проводников
501
абзацы
ГОСТ IEC
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 8.
первый – четвертый, шестой – десятый
и двенадцатый статьи 4, статья 5
60947-8-2015
Устройства управления встроенной тепловой защиты (РТС) вращающихся электрических машин
502
абзацы
ГОСТ IEC
Оборудование информационных технологий. Требования
первый – четвертый и шестой – двенадцатый
60950-1-2014
безопасности. Часть 1. Общие требования

506
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы – оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60950-22-2013
Ақпараттық технологиялар жабдығы. Қауіпсіздік талаптары. 22-бөлік. Ашық ауада орнатуға арналған жабдық
507
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы – оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ МЭК 60950-23-2011
Ақпараттық технологиялар жабдығы. Қауіпсіздік талаптары. 23-бөлік. Мол деректер көлемін сақтауға арналған жабдық

506
абзацы
первый – четвертый,
шестой – десятый
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60950-22-2013
Оборудование информационных технологий. Требования безопасности. Часть 22. Оборудование, предназначенное для установки на открытом воздухе
507
абзацы
первый – четвертый,
шестой – десятый
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 60950-23-2011
Оборудование информационных технологий. Требования безопасности. Часть 23. Оборудование для хранения больших объемов данных

508
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31999-2012
(IEC 60968:1988)
Жалпы жарықтандыру үшін орнатылған іске қосуды реттейтін аппараттары бар шамдар. Қауіпсіздік талаптары
509
СТБ IEC 60968-2008
Жалпы жарықтандыру үшін орнатылған іске қосуды реттейтін аппараттары бар шамдар. Қауіпсіздік талаптары
01. 06. 2017 дейін қолданылады
510
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап

508
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 31999-2012 (IEC 60968:1988)
Лампы со встроенными пускорегулирующими аппаратами для общего освещения. Требования безопасности
509
СТБ IEC 60968-2008
Лампы со встроенными пускорегулирующими аппаратами для общего освещения. Требования безопасности
применяется до 01.06.2017
510
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5

Р МЕМСТ МЭК 60974-1-2012
Доғалы дәнекерлеуге арналған жабдық. 1-бөлік. Дәнекерлеу тогының көздері
511
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60974-2-2014
Доғалы дәнекерлеуге арналған жабдық. 2-бөлік. Сұйықтықпен салқындату жүйелері
512
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60974-3-2014
Доғалы дәнекерлеуге арналған жабдық. 3-бөлік. Доғаны тұтату және тұрақтандыру құрылғылары
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

ГОСТ Р МЭК 60974-1-2012
Оборудование для дуговой сварки. Часть 1. Источники сварочного тока
511
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60974-2-2014
Оборудование для дуговой сварки. Часть 2. Системы жидкостного охлаждения
512
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60974-3-2014
Оборудование для дуговой сварки. Часть 3. Устройства зажигания и стабилизации дуги

513
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары,
5-бап
МЕМСТ IEC 60974-5-2014
Доғалы дәнекерлеуге арналған жабдық. 5-бөлік. Сым беру механизмі
514
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60974-7-2015
Доғалы дәнекерлеуге арналған жабдық. 7-бөлік. Жанарғылар
515
ҚР СТ МЭК 60974-7-2011
Доғалы дәнекерлеуге арналған жабдық. 7-бөлік. Жанарғылар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
516
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап

513
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60974-5-2014
Оборудование для дуговой сварки. Часть 5. Механизм подачи проволоки
514
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60974-7-2015
Оборудование для дуговой сварки. Часть 7. Горелки
515
СТ РК МЭК 60974-7-2011
Оборудование для дуговой сварки. Часть 7. Горелки
применяется до 01.06.2017
516
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5

МЕМСТ IEC 60974-8-2014
Доғалы дәнекерлеуге арналған жабдық. 8-бөлік. Дәнекерлеу жүйелеріне және плазмалық кесу жүйелеріне арналған газ беру пульттері
517
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60974-11-2014
Доғалы дәнекерлеуге арналған жабдық. 11-бөлік. Электрод ұстағыштар
518
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60974-12-2014
Доғалы дәнекерлеуге арналған жабдық. 12-бөлік. Дәнекерлеу кабельдеріне арналған қосқыш құрылғылар

ГОСТ IEC 60974-8-2014
Оборудование для дуговой сварки. Часть 8. Пульты подачи газа для сварочных систем и систем плазменной резки
517
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60974-11-2014
Оборудование для дуговой сварки. Часть 11. Электрододержатели
518
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60974-12-2014
Оборудование для дуговой сварки. Часть 12. Соединительные устройства для сварочных кабелей

519
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31195. 1-2012(IEC
60998-1:1990)
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы төмен вольтты тізбектерге арналған қосқыш құрылғылар. 1-бөлік. Жалпы талаптар
520
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60998-2-1-2013
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы төмен вольтты тізбектерге арналған қосқыш құрылғылар. 2-1-бөлік. Жеке тораптар ретінде пайдаланылатын бұрандалы қысқыштары бар қосқыш құрылғыларға қойылатын қосымша талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

519
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 31195.1-2012
(IEC 60998-1:1990)
Соединительные устройства для низковольтных цепей бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования
520
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60998-2-1-2013
Соединительные устройства для низковольтных цепей бытового и аналогичного назначения. Часть 2-1. Дополнительные требования к соединительным устройствам с резьбовыми зажимами, используемыми в качестве отдельных узлов

521
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60998-2-2-2013
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы төмен вольтты тізбектерге арналған қосқыш құрылғылар. 2-2-бөлік. Жеке тораптар ретінде пайдаланылатын бұрандасыз қысқыштары бар қосқыш құрылғыларға қойылатын қосымша талаптар
522
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31195. 2. 3-2012 (IEC
60998-2-3:1991)
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы төмен вольтты тізбектерге арналған қосқыш құрылғылар. 2-3-бөлік. Мыс өткізгіштерді жалғау үшін оқшаулағышты тесетін контакталық қысқыштарға қойылатын қосымша талаптар
523
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60998-2-4-2013

521
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60998-2-2-2013
Соединительные устройства для низковольтных цепей бытового и аналогичного назначения. Часть 2-2. Дополнительные требования к соединительным устройствам с безвинтовыми зажимами, используемыми в качестве отдельных узлов
522
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 31195.2.3-2012
(IEC 60998-2-3:1991)
Соединительные устройства для низковольтных цепей бытового и аналогичного назначения. Часть 2-3. Дополнительные требования к контактным зажимам, прокалывающим изоляцию медных проводников для их соединения
523
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60998-2-4-2013

Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы төмен вольтты тізбектерге арналған қосқыш құрылғылар. 2-4-бөлік. Шиыршықтап қосу құрылғыларына қойылатын қосымша талаптар
524
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31602. 1-2012(IEC
60999-1:1999)
Қосу құрылғылары. Контакталық қысқыштарға қойылатын Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлік. 0, 2 - 35 мм2номиналдық қимасы бар мыс өткізгіштерді жалғастыруға арналған бұрандалы және бұрандасыз контактылық қысқыштарға қойылатын талаптар

Соединительные устройства для низковольтных цепей бытового и аналогичного назначения. Часть 2-4. Дополнительные требования к устройствам соединения скруткой
524
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 31602.1-2012
(IEC 60999-1:1999)
Соединительные устройства. Требования безопасности к контактным зажимам. Часть 1. Требования к винтовым и безвинтовым контактным зажимам для соединения медных проводников с номинальным сечением от 0,2 до 35 мм2

525
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31602. 2-2012(IEC
60999-2:1995)
Қосу құрылғылары. Контакталық қысқыштарға қойылатын Қауіпсіздік талаптары. 2-бөлік. 35 - 300 мм2номиналдық қимасы бар мыс өткізгіштерді жалғастыруға арналған бұрандалы және бұрандасыз контактылық қысқыштарға қойылатын талаптар
526
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61008-1-2012
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы дифференциялдық токпен басқарылатын асқын токтардан қорғау орнатылмаған автоматы ажыратқыштар. 1-бөлік. Жалпы талаптар және сынау әдістері

525
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 31602.2-2012
(IEC 60999-2:1995)
Соединительные устройства. Требования безопасности к контактным зажимам. Часть 2. Дополнительные требования к винтовым и безвинтовым контактным зажимам для соединения медных проводников с номинальным сечением от 35 до 300 мм2
526
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61008-1-2012
Выключатели автоматические, управляемые дифференциальным током, бытового и аналогичного назначения без встроенной защиты от сверхтоков. Часть 1. Общие требования и методы испытаний

61008-2-1:1990)
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы дифференциялдық токпен басқарылатын асқын токтардан қорғау орнатылмаған автоматы ажыратқыштар. 2-1-бөлік. Желі кернеуіне функционалдық тәуелсіз ВДТ негізгі нормаларының қолданылуы
529
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61009-1-2014
Қалдық токпеніске қосылатын, артық токтан қорғаныш орнатылған тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматы ажыратқыштар. 1-бөлік. Жалпы қағидалар
530
Р МЕМСТ 51327. 1-2010 (МЭК
61009-1:2006)
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы дифференциялдық токпен басқарылатын асқын токтардан қорғау орнатылған автоматы ажыратқыштар. 1-бөлік. Жалпы талаптар және сынау әдістері
01. 06. 2017 дейін қолданылады
531
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31225. 2. 1-2012 (IEC

61008-2-1:1990)
к ВДТ, функционально независящим от напряжения сети
529
абзацы
ГОСТ IEC
Выключатели автоматические, срабатывающие от остаточного
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
61009-1-2014
тока, со встроенной защитой от тока перегрузки, бытовые и аналогичного назначения. Часть 1. Общие правила
530
ГОСТ Р
Выключатели автоматические, управляемые дифференциальным
применяется
51327.1-2010
(МЭК 61009-1:2006)
током, бытового и аналогичного назначения со встроенной защитой от сверхтоков. Часть 1. Общие требования и методы испытаний
до 01.06.2017
531
абзацы
ГОСТ
Выключатели автоматические, управляемые дифференциальным
первый – четвертый и
31225.2.1-2012
током, бытового и аналогичного назначения со встроенной
шестой – двенадцатый
(IEC
защитой от сверхтоков. Часть 2-1. Применяемость основных норм
статьи 4, статья 5

61009-2-1:1991)
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы дифференциялдық токпен басқарылатын асқын токтардан қорғау орнатылған автоматты ажыратқыштар. 2-1-бөлік. Желі кернеуіне функционалдық тәуелсіз АВДТ негізгі нормаларының қолданылуы
532
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61010-1-2014
Бақылау-өлшеу приборларының және зертхана жабдығының қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жалпы талаптар
533
МЕМСТ 12. 2. 091-2012 (IEC
61010-1:2001)
Өлшеуге, басқаруға және зертханада қолдануға арналған электр жабдығының қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жалпы талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады

61009-2-1:1991)
к АВДТ, функционально независящим от напряжения сети
532
абзацы
ГОСТ IEC
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов
первый – четвертый и шестой – двенадцатый
61010-1-2014
и лабораторного оборудования. Часть 1. Общие требования
533
ГОСТ
Безопасность электрического оборудования для измерения,
применяется
статьи 4, статья 5
12.2.091-2012
(IEC 61010-1:2001)
управления и лабораторного применения. Часть 1. Общие требования
до 01.06.2017

536
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61010-2-020-2013
Бақылау-өлшеу приборларының және зертхана жабдығының қауіпсіздігі. 2-020-бөлік. Зертханалық центрифугаларға қойылатын жеке талаптар
537
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61010-2-030-2013
Бақылау-өлшеу приборларының және зертхана жабдығының қауіпсіздігі. 2-030-бөлік. Сынау және өлшеу тізбектеріне қойылатын жеке талаптар

536
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61010-2-020-2013
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 2-020. Частные требования к лабораторным центрифугам
537
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61010-2-030-2013
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 2-030. Частные требования для испытательных и измерительных цепей

538
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61010-2-032-2014
Бақылау-өлшеу приборларының және зертхана жабдығының қауіпсіздігі. 2-032-бөлік. Электр сынақтары мен өлшемдері үшін қол және қолмен басқарылатын датчиктерге қойылатын жеке талаптар
539
МЕМСТ IEC 61010-2-032-2011
Бақылау-өлшеу приборларының және зертхана жабдығының қауіпсіздігі. 2-032-бөлік. Электр өлшемдерімен сынақтары үшін амперметрлік қол тістеуіктеріне қойылатын жеке талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады

538
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61010-2-032-2014
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 2-032. Частные требования к ручным и управляемым вручную датчикам тока для электрических испытаний и измерений
539
ГОСТ IEC 61010-2-032-2011
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 2-032. Частные требования к клещам амперометрическим ручным для электрических измерений и испытаний
применяется до 01.06.2017

540
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61010-2-033-2013
Бақылау-өлшеу приборларының және зертхана жабдығының қауіпсіздігі. 2-033-бөлік. Желі кернеуін өлшеуді қамтамасыз ететін тұрмыстық және кәсіптік қолданымдағы шағын мультиметрлермен басқа да өлшеу приборларына қойылатын жеке талаптар
541
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61010-2-051-2014

540
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61010-2-033-2013
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 2-033. Частные требования к портативным мультиметрам и другим измерительным приборам для бытового и профессионального применения, обеспечивающим измерение сетевого напряжения
541
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61010-2-051-2014

Бақылау-өлшеу приборларының және зертхана жабдығының қауіпсіздігі. 2-051-бөлік. Араластыруға және шайқауға арналған зертхана жабдығына қойылатын жеке талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
542
МЕМСТ IEC 61010-2-051-2011
Бақылау-өлшеу приборларының және зертхана жабдығының қауіпсіздігі. 2-051-бөлік. Араластыруға және шайқауға арналған зертхана жабдығына қойылатын жеке талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады

Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 2-051. Частные требования к лабораторному оборудованию для перемешивания и взбалтывания
542
ГОСТ IEC 61010-2-051-2011
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 2-051. Частные требования к лабораторному оборудованию для перемешивания и взбалтывания
применяется до 01.06.2017

543
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61010-2-061-2014
Бақылау-өлшеу приборларының және зертхана жабдығының қауіпсіздігі. 2-061-бөлік. Термиялық атом және ион тудыратын зертханалық атом спектрометрлеріне қойылатын жеке талаптар
544
МЕМСТ IEC 61010-2-061-2011
Бақылау-өлшеу приборларының және зертхана жабдығының қауіпсіздігі. 2-061-бөлік. Термиялық атом және ион тудыратын зертханалық атом спектрометрлеріне қойылатын жеке талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады

543
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61010-2-061-2014
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 2-061. Частные требования к лабораторным атомным спектрометрам с термической атомизацией и ионизацией
544
ГОСТ IEC 61010-2-061-2011
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 2-061. Частные требования к лабораторным атомным спектрометрам с термической атомизацией и ионизацией
применяется до 01.06.2017

545
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61010-2-081-2013
Бақылау-өлшеу приборларының және зертхана жабдығының қауіпсіздігі. 2-081-бөлік. Талдаулар жүргізуге және басқа да мақсаттарға арналған автоматы және жартылай автоматы зертхана жабдығына қойылатын жеке талаптар
546
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61010-031-2013
Бақылау-өлшеу приборларының және зертхана жабдығының қауіпсіздігі. 031-бөлік. Электр өлшемдерімен сынақтарына арналған шағын өлшеу щуптарына қойылатын қауіпсіздік талаптары

545
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61010-2-081-2013
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 2-081. Частные требования к автоматическому и полуавтоматическому лабораторному оборудованию для проведения анализов и других целей
546
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61010-031-2013
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 031. Требования безопасности к портативным измерительным щупам для электрических измерений и испытаний

547
МЕМСТ IEC 61010-031-2011
Бақылау-өлшеу приборларының және зертхана жабдығының қауіпсіздігі. 031-бөлік. Электр өлшемдері мен сынақтарына арналған электрлі қол щуптарына қойылатын жеке талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
548
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61029-1-2012
Жылжымалы электр машиналары. Жалпы қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

547
ГОСТ IEC 61010-031-2011
Безопасность электрических контрольно-измерительных приборов и лабораторного оборудования. Часть 031. Частные требования к щупам электрическим ручным для электрических измерений и испытаний
применяется до 01.06.2017
548
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61029-1-2012
Машины переносные электрические. Общие требования безопасности и методы испытаний

549
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61029-2-1-2011
Жылжымалы электр машиналары. Дискілі араларға қойылатын жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері
550
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61029-2-2-2011
Жылжымалы электр машиналары. Радиалды-тұтқалыараларға қойылатын жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері
551
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61029-2-3-2011
Жылжымалы электр машиналары. Сүргілегіш және рейсмустық араларға қойылатын жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері

549
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61029-2-1-2011
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний дисковых пил
550
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61029-2-2-2011
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний радиально-рычажных пил
551
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61029-2-3-2011
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний строгальных и рейсмусовых пил

552
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61029-2-4-2012
Жылжымалы электр машиналары. Үстел үстілік ажарлағыш машиналарға қойылатын жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері
553
Р МЕМСТ МЭК 1029-2-4-96
Жылжымалы электр машиналары. Үстел үстілік ажарлағыш машиналарға қойылатын жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері
01. 06. 2017 дейін қолданылады
554
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61029-2-5-2011
Жылжымалы электр машиналары. Таспалы араларға қойылатын жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері

552
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61029-2-4-2012
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний настольных шлифовальных машин
553
ГОСТ Р МЭК 1029-2-4-96
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний настольных шлифовальных машин
применяется до 01.06.2017
554
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61029-2-5-2011
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний ленточных пил

555
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61029-2-6-2011
Жылжымалы электр машиналары. Сулау арқылы алмас бұрғылармен бұрғылауға арналған машиналарға қойылатын жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
556
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61029-2-7-2011
Жылжымалы электр машиналары. Сулаумен жұмыс істейтін алмас араларға қойылатын жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері

555
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61029-2-6-2011
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний машин для сверления алмазными сверлами с подачей воды
556
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61029-2-7-2011
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний алмазных пил с подачей воды

557
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61029-2-8-2011
Жылжымалы электр машиналары. Бір сүмбілі тігінен фрезерлеу-модельдеу машиналарына қойылатын жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері
558
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61029-2-9-2012
Жылжымалы электр машиналары. Қапталды араларға қойылатын жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері

557
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61029-2-8-2011
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний одношпиндельных вертикальных фрезерно-модельных машин
558
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61029-2-9-2012
Машины переносные электрические. Частные требования безопасности и методы испытаний торцовочных пил

Жылжымалы электр машиналары. 2-12-бөлік. сыртқы бұранда жасауға арналған машиналарға қойылатын жеке қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері
562
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61048-2011
Шамдарға арналған қосалқы құралдар. Түтік тектес люминесценттік және басқа да разрядты шамдардың тізбектеріне арналған конденсаторлар. Жалпы талаптар және қауіпсіздік талаптары
563
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап

Машины переносные электрические. Часть 2-12. Частные требования безопасности и методы испытаний к машинам для нарезки внешней резьбы
562
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61048-2011
Вспомогательные приспособления для ламп. Конденсаторы для цепей трубчатых люминесцентных и других разрядных ламп. Общие требования и требования безопасности
563
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5

МЕМСТ IEC 61050-2011
Бос жүрісінің кернеуі 1000 В асатын түтік тектес разрядты шамдарға арналған трансформаторлар (бұрынғы атауы - "Неондық трансформаторлар"). Жалпы талаптар және қауіпсіздік талаптары
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
564
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61058-1-2012
Электр приборларына арналған ажыратқыштар. 1-бөлік. Жалпы талаптар
565
СТБ IEC 61058-1-2009
Электр приборларына арналған ажыратқыштар. 1-бөлік. Жалпы талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады

ГОСТ IEC 61050-2011
Трансформаторы для трубчатых разрядных ламп с напряжением холостого хода, превышающим 1000 В (прежнее название – "Неоновые трансформаторы"). Общие требования и требования безопасности
564
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61058-1-2012
Выключатели для электроприборов. Часть 1. Общие требования
565
СТБ IEC 61058-1-2009
Выключатели для электроприборов. Часть 1. Общие требования
применяется до 01.06.2017

566
Р МЕМСТ МЭК 61058. 1-2000
Электр приборларына арналған ажыратқыштар. 1-бөлік. Жалпы талаптар және сынау әдістері
01. 06. 2017 дейін қолданылады
567
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61058-2-1-2013
Тұрмыстық электр приборларына арналған ажыратқыштар. 2-1-бөлік. Баулы ажыратқыштарға қойылатын қосымша талаптар
568
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61058-2-4-2012

566
ГОСТ Р МЭК 61058.1-2000
Выключатели для электроприборов. Часть 1. Общие требования и методы испытаний
применяется до 01.06.2017
567
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61058-2-1-2013
Выключатели для электрических бытовых приборов. Часть 2-1. Дополнительные требования к шнуровым выключателям
568
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61058-2-4-2012

Тұрмыстық электр приборларына арналған ажыратқыштар. 2-4-бөлік. Тәуелсіз орнатылатын ажыратқыштарға қойылатын қосымша талаптар
569
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61058-2-5-2012
Электр приборларына арналған ажыратқыштар. 2-5-бөлік. Полюстерді қосып-ажыратқыштарға қойылатын қосымша талаптар
570
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61071-2014
Электрондық күштік конденсаторлар

Выключатели для электрических бытовых приборов. Часть 2-4. Дополнительные требования к независимо устанавливаемым выключателям
569
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61058-2-5-2012
Выключатели для электроприборов. Часть 2-5. Дополнительные требования к переключателям полюсов
570
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61071-2014
Конденсаторы силовые электронные

571
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31637-2012
Тұрмыстық және ұқсас қолданымдағы электрмеханикалық контакторлар
572
Р МЕМСТ 51731-2010
(МЭК 61095:2000)
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы электрмеханикалық контакторлар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
573
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61131-2-2012
Бағдарламаланатын бақылағыштар. 2-бөлік. Жабдыққа қойылатын талаптар және сынақтар

571
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 31637-2012
Контакторы электромеханические бытовые и аналогичного применения
572
ГОСТ Р
51731-2010
(МЭК 61095:2000)
Контакторы электромеханические бытового и аналогичного назначения
573
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61131-2-2012
Контроллеры программируемые. Часть 2. Требования к оборудованию и испытания

574
СТБ IEC 61131-2-2010
Бағдарламаланатын бақылағыштар. 2-бөлік. Жабдыққа қойылатын талаптар және сынақтар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
575
4-баптың бірінші, екінші және бесінші абзацтары
МЕМСТ IEC 61140-2012
Электр тогымен зақымданудан қорғау. Қондырғылармен жабдық қауіпсіздігінің жалпы ережелері
576
4-баптың он екінші абзацы, 5-бап
Р МЕМСТ 53075-2008
(МЭК 61167:1992)
Металлогалогендік шамдар. Пайдалану талаптары
577
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61184-2011
Байонеттік патрондар

574
СТБ IEC 61131-2-2010
Контроллеры программируемые. Часть 2. Требования к оборудованию и испытания
применяется до 01.06.2017
575
абзацы
первый, второй
и пятый
статьи 4
ГОСТ IEC 61140-2012
Защита от поражения электрическим током. Общие положения безопасности установок и оборудования
576
абзац двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р
53075-2008
(МЭК 61167:1992)
Лампы металлогалогенные. Эксплуатационные требования
577
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61184-2011
Патроны байонетные

578
4-баптың оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ 51288-99
(МЭК 187-93)
Электрлік және магниттік шамаларды өлшеу құралдары. Пайдалану құжаттары
579
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61195-2012
Екі цокольді люминесценттік шамдар. Қауіпсіздік талаптары
580
СТБ МЭК 61195-2001
Екі цокольді люминесценттік шамдар. Қауіпсіздік талаптары
01. 06. 2017 дейін қолданылады

578
абзацы
десятый
и одиннадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ Р 51288-99 (МЭК 187-93)
Средства измерений электрических и магнитных величин. Эксплуатационные документы
579
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61195-2012
Лампы люминесцентные двухцокольные. Требования безопасности
580
СТБ МЭК 61195-2001
Лампы люминесцентные двухцокольные. Требования безопасности
применяется до 01.06.2017

581
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61199-2011
Бір цокольді люминесценттік шамдар. Қауіпсіздік талаптары
582
СТБ МЭК 61199-2006
Бір цокольді люминесценттік шамдар. Қауіпсіздік талаптары
01. 06. 2017 дейін қолданылады
Р/с №
Кеденодағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
583
4-баптың бірінші, бесінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61204-2013
Төмен вольтты тұрақты токтың қоректендіру көздері. Жұмыстық сипаттамалары
584
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61204-7-2014
Төмен вольтты тұрақты токтың қоректендіру көздері. 7-бөлік. Қауіпсіздік талаптары
585
4-баптың бірінші, үшінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61210-2011
Жалғастыру құрылғылары. Мыс электр өткізгіштеріне арналған тез жалғанатын жұқа қысқыштар. Қауіпсіздік талаптары
586
4-баптың бірінші, бесінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61230-2012
Кернеуде орындалатын жұмыстар. Жерге қосуға немесе жерге қосумен тұйықтауға арналған тасымалды жабдық
587
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31223-2012
(IEC 61242:1995)
Кабель катушкаларындағы тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы ұзартқыштар. Жалпы талаптар және сынау әдістері
588
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61243-3-2014
Кернеуде орындалатын жұмыс. Кернеу индикаторлары. 3-бөлік. Екі полюсті төмен кернеудегі индикаторлар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

581
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61199-2011
Лампы люминесцентные одноцокольные. Требования безопасности
582
СТБ МЭК 61199-2006
Лампы люминесцентные одноцокольные. Требования безопасности
применяется до 01.06.2017
583
абзацы
ГОСТ IEC
Источники питания постоянного тока низковольтные. Рабочие
первый, пятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
61204-2013
характеристики
584
абзацы
ГОСТ IEC
Источники питания постоянного тока низковольтные. Часть 7.
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
61204-7-2014
Требования безопасности
585
абзацы
ГОСТ IEC
Устройства присоединительные. Зажимы плоские
первый, третий
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
61210-2011
быстросоединяемые для медных электрических проводников. Требования безопасности
586
абзацы
ГОСТ IEC
Работы, выполняемые под напряжением. Переносное
первый, пятый и
двенадцатый статьи 4, статья 5
61230-2012
оборудование для заземления или для заземления и закорачивания
587
абзацы
ГОСТ 31223-2012
Удлинители бытового и аналогичного назначения на кабельных
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
(IEC 61242:1995)
катушках. Общие требования и методы испытаний
588
абзацы
ГОСТ IEC
Работа под напряжением. Индикаторы напряжения. Часть 3.
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
61243-3-2014
Индикаторы низкого напряжения двухполюсного типа

589
4-баптың бірінші – үшінші, алтыншы, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61270-1-2013
Қысқа толқынды пештерге арналған конденсаторлар. 1-бөлік. Жалпы ережелер
590
4-баптың он екінші абзацы, 5-бап
Р МЕМСТ МЭК 61293-2000
Электр техникалық жабдық. Қоректендіру көзінің параметрлерімен сипаттамаларын көрсетіп таңбалау. Қауіпсіздік талаптары
591
4-баптың бірінші, бесінші және он екінші абзацтары, 5-бап
СТБ МЭК 61310-1-2005
Машиналардың қауіпсіздігі. Индикациялау, таңбалау және іске қосу. 1-бөлік. Визуалдық, дыбыстық және сезілетін сигналдарға қойылатын талаптар
592

589
абзацы
первый – третий,
шестой, одиннадцатый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61270-1-2013
Конденсаторы для микроволновых печей. Часть 1. Общие положения
590
абзац двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 61293-2000
Оборудование электротехническое. Маркировка с указанием параметров и характеристик источника питания. Требования безопасности
591
абзацы
первый, пятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
СТБ МЭК 61310-1-2005
Безопасность машин. Индикация, маркировка и запуск. Часть 1. Требования к визуальным, звуковым и осязаемым сигналам
592

ҚР СТ МЭК 61310-1-2008
Машиналардың қауіпсіздігі. Индикациялау, таңбалау және іске қосу. 1-бөлік. Визуалдық, дыбыстық және сезілетін сигналдарға қойылатын талаптар
593
4-баптың он екінші абзацы, 5-бап
СТБ МЭК 61310-2-2005
Машиналардың қауіпсіздігі. Индикациялау, таңбалау және іске қосу. 2-бөлік. Таңбалауға қойылатын талаптар
594
ҚР СТ МЭК 61310-2-2008
Машиналардың қауіпсіздігі. Индикациялау, таңбалау және іске қосу. 2-бөлік. Таңбалауға қойылатын талаптар
595
4-баптың он екінші абзацы, 5-бап

СТ РК МЭК 61310-1-2008
Безопасность машин. Индикация, маркировка и запуск. Часть 1. Требования к визуальным, звуковым и осязаемым сигналам
593
абзац двенадцатый статьи 4, статья 5
СТБ МЭК 61310-2-2005
Безопасность машин. Индикация, маркировка и запуск. Часть 2. Требования к маркировке
594
СТ РК МЭК 61310-2-2008
Безопасность машин. Индикация, маркировка и запуск. Часть 2. Требование к маркировке
595
абзац двенадцатый статьи 4, статья 5

СТБ МЭК 61310-3-2005
Машиналардың қауіпсіздігі. Индикациялау, таңбалау және іске қосу. 3-бөлік. Басқару органдарын орналастыруға және олардың жұмысына қойылатын талаптар
596
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ МЭК 61347-1-2011
Шамдарды басқару құрылғылары. 1-бөлік. Жалпы талаптар және қауіпсіздік талаптары
597
СТБ IEC 61347-1-2008
Шамдар үшін іске қосуды реттеу аппараттары.       1-бөлік. Жалпы талаптар және қауіпсіздік талаптары

СТБ МЭК 61310-3-2005
Безопасность машин. Индикация, маркировка и запуск. Часть 3. Требования к размещению и функционированию органов управления
596
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 61347-1-2011
Устройства управления лампами. Часть 1. Общие требования и требования безопасности
597
СТБ IEC 61347-1-2008
Аппараты пускорегулирующие для ламп. Часть 1. Общие требования и требования безопасности

Р МЕМСТ МЭК 61347-2-3-2011
Шамдарға арналған басқаруқұрылғылары. 2-3-бөлік. Түтік тектес люминесценттік шамдар үшін ауыспалы ток көздерінен қоректенетін, іске қосуды реттейтін электрондық аппараттарға қойылатын жеке талаптар
601
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61347-2-7-2014
Шамдарды басқару құрылғылары. 2-7-бөлік. Авариялық (дербес) жарықтандыру үшін қолданылатын батареялардан жұмыс істейтін электрондықіске қосуаппараттарына қойылатын жеке талаптар

ГОСТ Р МЭК 61347-2-3-2011
Устройства управления для ламп. Часть 2-3. Частные требования к аппаратам пускорегулирующим электронным, питаемым от источников переменного тока, для трубчатых люминесцентных ламп
601
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61347-2-7-2014
Устройства управления лампами. Часть 2-7. Частные требования к электронным пускорегулирующим аппаратам, работающий от батарей, применяемым для аварийного освещения (автономного)

602
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ МЭК 61347-2-8-2011
Шамдарды басқару құрылғылары. 2-8-бөлік. Люминесценттік шамдар үшін іске қосуды реттейтін аппараттарға қойылатын жеке талаптар
603
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61347-2-9-2014
Шамдарды басқару құрылғылары. 2-9-бөлік. Разрядтық шамдар (люминесценттік шамдардан басқа) үшін іске қосуды реттейтін электр магниттік аппараттарға қойылатын жеке талаптар

602
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 61347-2-8-2011
Устройства управления лампами. Часть 2-8. Частные требования к пускорегулирующим аппаратам для люминесцентных ламп
603
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61347-2-9-2014
Устройства управления лампами. Часть 2-9. Частные требования к электромагнитным пускорегулирующим аппаратам для разрядных ламп (кроме люминесцентных ламп)

604
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61347-2-10-2014
Шамдар үшін іске қосуды реттейтін аппараттар. 2-10-бөлік. Суықтай іске қосылатын жоғары жиілікті түтікті газ разрядтық шамдарға (неон шамдары) арналған электрондық инверторлар мен түрлендіргіштерге қойылатын қосымша талаптар
605
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61347-2-11-2014
Шамдар үшін іске қосуды реттейтін аппараттар. 2-11-бөлік. Шырақшамдарға арналған қосалқы электрондық схемаларға қойылатын қосымша талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

604
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61347-2-10-2014
Аппараты пускорегулирующие для ламп. Часть 2-10. Дополнительные требования к электронным инверторам и преобразователям для высокочастотных трубчатых газоразрядных ламп (неоновых ламп) холодного запуска
605
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61347-2-11-2014
Аппараты пускорегулирующие для ламп. Часть 2-11. Дополнительные требования к вспомогательным электронным схемам для светильников

606
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61347-2-12-2015
Шамдар үшін іске қосуды реттейтін аппараттар. 2-12-бөлік. Газ разрядтық шамдар (люминесценттік шамдарды қоспағанда) үшін тұрақты немесе ауыспалы токтың электрондық балластарына қойылатын қосымша талаптар
607
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61347-2-13-2013
Шамдар үшін іске қосуды реттейтін аппараттар. 2-13-бөлік. Жарық шығарғыш диодтары бар модульдер үшін тұрақты немесе ауыспалы токтың қоректену кернеуі мен электрондық іске қосу аппараттарына қойылатын қосымша талаптар

606
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61347-2-12-2015
Аппараты пускорегулирующие для ламп. Часть 2-12. Дополнительные требования к электронным балластам постоянного или переменного тока, для газоразрядных ламп (за исключением люминесцентных ламп)
607
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61347-2-13-2013
Аппараты пускорегулирующие для ламп. Часть 2-13. Дополнительные требования к электронным пускорегулирующим аппаратам с напряжением питания постоянного или переменного тока для модулей со светоизлучающими диодами

608
Р МЕМСТ МЭК 61347-2-13-2011
Шамдарды басқару құрылғылары. 2-13-бөлік. Жарық-диодтық модульдер үшін тұрақты немесе ауыспалы ток көздерінен қоректенетін электрондық басқару құрылғыларына қойылатын жеке талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
609
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61439-1-2013
Бөлумен басқарудың төмен вольтты жиынтық құрылғылары. 1-бөлік. Жалпы талаптар

608
ГОСТ Р МЭК 61347-2-13-2011
Устройства управления лампами. Часть 2-13. Частные требования к электронным устройствам управления, питаемым от источников постоянного или переменного тока, для светодиодных модулей
применяется до 01.06.2017
609
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61439-1-2013
Устройства комплектные низковольтные распределения и управления. Часть 1. Общие требования

610
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61439-2-2015
Бөлумен басқарудың төмен вольтты жиынтық құрылғылары. 2-бөлік. Электрэнергиясын бөлу және басқаруқұрылғылары
611
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61439-5-2013
Бөлумен басқарудың төмен вольтты жиынтық құрылғылары. 5-бөлік. Қоғамдық пайдаланымдағы желілердегі қуатты бөлуге қойылатын жеке талаптар

610
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61439-2-2015
Устройства комплектные низковольтные распределения и управления. Часть 2. Устройства распределения и управления электроэнергией
611
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61439-5-2013
Устройства комплектные низковольтные распределения и управления. Часть 5. Частные требования к распределению мощности в сетях общественного пользования

612
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61535-2015
Стационарлық қондырғылардағы ажырамайтын қосылысқа арналған орнатужалғастырғыштары
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
613
4-баптың бірінші, үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ 52868-2007
(МЭК 61537:2006)
Кабельдерді төсеуге арналған кабель науалары жүйелері және кабель баспалдақтары жүйелері. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері
614
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61549-2012
Әртүрлі мақсаттағы шамдар. Техникалық талаптар
615
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ 54127-1-2010 (МЭК
61557-1:2007)
Кернеуі 1000 В дейінгі ауыспалы токтың және 1500 В дейінгі тұрақты токтың төмен вольтты электр бөлу желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 1-бөлік. Жалпы талаптар
616
4-баптың бірінші, алтыншы, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-2-2013
Кернеуі 1000 В дейінгі ауыспалы токтың және 1500 В дейінгі тұрақты токтың төмен вольтты электр бөлу желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 2-бөлік. Оқшаулағыш кедергісі
617
Р МЕМСТ 54127-2-2011 (МЭК
61557-2:2007)
Кернеуі 1000 В дейінгі ауыспалы токтың және 1500 В дейінгі тұрақты токтың төмен вольтты электр бөлу желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 2-бөлік. Оқшаулағыш кедергісі
01. 06. 2017 дейін қолданылады
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

612
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61535-2015
Соединители установочные для неразъемного соединения в стационарных установках
613
абзацы первый,
третий, шестой,
восьмой, девятый,
одиннадцатый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ Р
52868-2007
(МЭК 61537:2006)
Системы кабельных лотков и системы кабельных лестниц для прокладки кабелей. Общие технические требования и методы испытаний
614
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61549-2012
Лампы различного назначения. Технические требования
615
абзацы первый,
второй, пятый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р 54127-1-2010
(МЭК 61557-1:2007)
Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытания, измерения или контроля средств защиты. Часть 1. Общие требования
616
абзацы
первый, шестой,
десятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-2-2013
Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытаний, измерений или контроля средств защиты. Часть 2. Сопротивление изоляции
617
ГОСТ Р 54127-2-2011
(МЭК 61557-2:2007)
Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытания, измерения или контроля средств защиты. Часть 2. Сопротивление изоляции
применяется до 01.06.2017

618
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-3-2013
Кернеуі 1000 В дейінгі ауыспалы токтың және 1500 В дейінгі тұрақты токтың төмен вольтты электр бөлу желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 3-бөлік. Контурдың толық кедергісі
619
Р МЕМСТ 54127-3-2011 (МЭК
61557-3:2007)
Кернеуі 1000 В дейінгі ауыспалы токтың және 1500 В дейінгі тұрақты токтың төмен вольтты электр бөлу желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 3-бөлік. Контурдың толық кедергісі
01. 06. 2017 дейін қолданылады

618
абзацы первый,
второй, пятый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-3-2013
Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытания, измерения или контроля средств защиты. Часть 3. Полное сопротивление контура
619
ГОСТ Р 54127-3-2011
(МЭК 61557-3:2007)
Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытания, измерения или контроля средств защиты. Часть 3. Полное сопротивление контура
применяется до 01.06.2017

620
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-4-2013
Кернеуі 1000 В дейінгі ауыспалы токтың және 1500 В дейінгі тұрақты токтың төмен вольтты электр бөлу желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 4-бөлік. Жерге қосудың және эквипотенциялық қосудың кедергісі
621
Р МЕМСТ 54127-4-2011 (МЭК
61557-4:2007)

620
абзацы первый,
второй, пятый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-4-2013
Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытаний, измерений или контроля средств защиты. Часть 4. Сопротивление заземления и эквипотенциального соединения
621
ГОСТ Р 54127-4-2011
(МЭК 61557-4:2007)

Кернеуі 1000 В дейінгі ауыспалы токтың және 1500 В дейінгі тұрақты токтың төмен вольтты электр бөлу желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 4-бөлік. Жерге қосудың және эквипотенциялық қосудың кедергісі
01. 06. 2017 дейін қолданылады
622
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-5-2013
Кернеуі 1000 В дейінгі ауыспалы токтың және 1500 В дейінгі тұрақты токтың төмен вольтты электр бөлу желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 5-бөлік. Жерге қосудың жерге қатысты кедергісі
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытания, измерения или контроля средств защиты. Часть 4. Сопротивление заземления и эквипотенциального соединения
применяется до 01.06.2017
622
абзацы первый,
второй, пятый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-5-2013
Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытаний, измерений или контроля средств защиты. Часть 5. Сопротивление заземлителя относительно земли

623
Р МЕМСТ 54127-5-2011 (МЭК
61557-5:2007)
Кернеуі 1000 В дейінгі ауыспалы токтың және 1500 В дейінгі тұрақты токтың төмен вольтты электр бөлу желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 5-бөлік. Жерге қосудың жерге қатысты кедергісі
01. 06. 2017 дейін қолданылады
624
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-6-2013

623
ГОСТ Р 54127-5-2011
(МЭК 61557-5:2007)
Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытания, измерения или контроля средств защиты. Часть 5. Сопротивление заземлителя относительно земли
применяется до 01.06.2017
624
абзацы первый,
второй, пятый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-6-2013

Кернеуі 1000 В дейінгі ауыспалы токтың және 1500 В дейінгі тұрақты токтың төмен вольтты электр бөлу желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 6-бөлік. ТТ және ТN жүйелерінде дифференциялық токпен басқарылатын қорғау құрылғылары
625
Р МЕМСТ 54127-6-2012 (МЭК
61557-6:2007)
Кернеуі 1000 В дейінгі ауыспалы токтың және 1500 В дейінгі тұрақты токтың төмен вольтты электр бөлу желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 6-бөлік. ТТ, ТN және ІТ жүйелерінде дифференциялық токпен басқарылатын қорғау құрылғылары
01. 06. 2017 дейін қолданылады

Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытаний, измерений или контроля средств защиты. Часть 6. Устройства защитные, управляемые дифференциальным током, в ТТ и ТN системах
625
ГОСТ Р 54127-6-2012
(МЭК 61557-6:2007)
Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытания, измерения или контроля средств защиты. Часть 6. Устройства защитные, управляемые дифференциальным током, в TT, TN и IT системах
применяется до 01.06.2017

626
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-7-2013
Кернеуі 1000 В дейінгі ауыспалы токтың және 1500 В дейінгі тұрақты токтың төмен вольтты электр бөлу желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 7-бөлік. Фазалар жүруінің тәртібі
627
Р МЕМСТ 54124-2012 (МЭК
61557-7:2003)
Кернеуі 1000 В дейінгі ауыспалы токтың және 1500 В дейінгі тұрақты токтың төмен вольтты электр бөлу желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 7-бөлік. Фазалар жүруінің тәртібі
01. 06. 2017 дейін қолданылады
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
628
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-8-2015
Кернеуі 1000 В дейінгі ауыспалы токтың және 1500 В дейінгі тұрақты токтың төмен вольтты электр бөлу желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 8-бөлік. ІТ-жүйелердегі оқшаулағышты бақылау құрылғысы
629
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-9-2015
Кернеуі 1000 В дейінгі ауыспалы токтың және 1500 В дейінгі тұрақты токтың төмен вольтты электр бөлу желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 9-бөлік. ІТ-жүйелердегі оқшаулағыштың бүлінген жерлерін анықтауға арналған аппаратура
630
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-10-2015
1000 В дейінгі ауыспалы токтың және 1500 В дейінгі тұрақты токтың төмен вольты бөлу жүйелеріндегі Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған жабдық. 10-бөлік. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе мониторинглеуге арналған кешенді өлшеу жабдығы
631
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-11-2015
Кернеуі 1000 В дейінгі ауыспалы токтың және 1500 В дейінгі тұрақты токтың төмен вольтты электр бөлу желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 11-бөлік. TT, TN және IT жүйелеріндегі а түріндегі және b түріндегі дифференциалдық токты бақылау құрылғыларының (дтбқ) тиімділігі
632
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-12-2015
Кернеуі 1000 В дейінгі ауыспалы токтың және 1500 В дейінгі тұрақты токтың төмен вольтты электр бөлу желілері. Электр қауіпсіздігі. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған аппаратура. 12-бөлік. Жұмыстық сипаттамаларды өлшеуге және бақылауға арналған құрылғылар (PMD)
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

626
абзацы первый,
второй, пятый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-7-2013
Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытаний, измерений или контроля средств защиты. Часть 7. Порядок следования фаз
627
ГОСТ Р
54124-2012
(МЭК
61557-7:2003)
Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытания, измерения или контроля средств защиты. Часть 7. Порядок следования фаз
применяется до 01.06.2017
628
абзацы первый,
второй, пятый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-8-2015
Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытания, измерения или контроля средств защиты. Часть 8. Устройства контроля изоляции в IT-системах
629
абзацы первый,
второй, пятый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-9-2015
Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытания, измерения или контроля средств защиты. Часть 9. Аппаратура для выявления мест повреждения изоляции в it-системах
630
абзацы первый,
второй, пятый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-10-2015
Электрическая безопасность в низковольтных распределительных системах до 1000 В переменного тока 1500 В постоянного тока. Оборудование для испытания, измерения или контроля защитных устройств. Часть 10. Комплексное измерительное оборудование для испытания, измерения или мониторинга защитных устройств
631
абзацы первый,
второй, пятый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-11-2015
Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытания, измерения или контроля средств защиты. Часть 11. Эффективность устройств контроля дифференциального тока (укдт) типа a и типа b в системах TT, TN и IT
632
абзацы первый,
второй, пятый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-12-2015
Сети электрические распределительные низковольтные напряжением до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Электробезопасность. Аппаратура для испытания, измерения или контроля средств защиты. Часть 12. Устройства для измерения и контроля рабочих характеристик (PMD)

633
4-баптың бірінші, екінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61557-13-2014
1000 В дейінгі ауыспалы токтың және 1500 В дейінгі тұрақты токтың төмен вольтты электр бөлу желілері. Қауіпсіздік. Қорғау құралдарын сынауға, өлшеуге немесе бақылауға арналған жабдық. 13-бөлік. Электр бөлу жүйелеріндегі токтың жылыстауын өлшеуге арналған қол және қолмен басқарылатын клеммалар мен датчиктер

633
абзацы первый,
второй, пятый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61557-13-2014
Сети электрические распределительные низковольтные до 1000 В переменного тока и 1500 В постоянного тока. Безопасность. Оборудование для испытания, измерения или контроля средств защиты. Часть 13. Ручные и управляемые вручную клеммы и датчики тока для измерения утечки тока в электрораспределительных системах

634
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-1-2012
Күштік трансформаторлардың, қоректендіру көздерінің, электр реакторларының және ұқсас бұйымдардың қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жалпы талаптар және сынау әдістері
635
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-1-2015
Күштік трансформаторлардың, қоректендіру көздерінің, реакторлардың және ұқсас бұйымдардың қауіпсіздігі. 2-1-бөлік. Бөлгіш трансформаторларға және жалпы мақсаттағы бөлгіш трансформаторлары бар қоректендіру көздеріне қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері

634
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-1-2012
Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, электрических реакторов и аналогичных изделий. Часть 1. Общие требования и методы испытаний
635
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4,статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-1-2015
Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, реакторов и аналогичных изделий. Часть 2-1. Дополнительные требования и методы испытаний отделяющих трансформаторов и источников питания с отделяющими трансформаторами общего назначения

636
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-2-2015
Күштік трансформаторлардың, қоректендіру көздерінің, реакторлардың және ұқсас жабдықтың қауіпсіздігі. 2-2-бөлік. Реттеу трансформаторларына және реттеу трансформаторлы қоректендіру блоктарына қойылатын қосымша талаптар және сынақтар
637
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-3-2015

636
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-2-2015
Безопасность силовых трансформаторов, блоков питания, реакторов и аналогичного оборудования. Часть 2-2. Дополнительные требования и испытания регулировочных трансформаторов и блоков питания с регулировочными трансформаторами
637
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-3-2015

Күштік трансформаторлардың, қоректендіру көздерінің, реакторлардың және ұқсас бұйымдардың қауіпсіздігі. 2-3-бөлік. Газды және сұйық отынды жанарғыларды тұтату трансформаторларына қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
638
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-4-2015
Қоректендіру кернеуі 1100 В дейінгі трансформаторлардың, реакторлардың, қоректендіру блоктарының және ұқсас жабдықтың қауіпсіздігі. 2-4-бөлік. Оқшаулағыш трансформаторларға және оқшаулағыш трансформаторлы қоректендіру блоктарына қойылатын қосымша талаптар
639
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-5-2013
Күштік трансформаторлардың, қоректендіру блоктарының және ұқсас жабдықтың қауіпсіздігі. 2-5-бөлік. Электр ұстараларына арналған трансформаторлармен қоректендіру блоктарына қойылатын қосымша талаптар
640
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-6-2012
Қоректендіру кернеуі 1100 В дейінгі трансформаторлардың, электр реакторларының, қоректендіру көздерінің және ұқсас бұйымдардың қауіпсіздігі. 2-6-бөлік. Қауіпсіз бөлгіш трансформаторларға және қауіпсіз бөлгіш трансформаторларлы қоректендіру көздеріне қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері
641
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-7-2012
Күштік трансформаторлар, қоректендіру блоктары және ұқсас бұйымдар. Қауіпсіздік. 2-7-бөлік. Трансформаторларға және ойыншықтар үшін энергиямен жабдықтауға қойылатын жеке талаптар
642
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-8-2015
Күштік трансформаторлардың, қоректендіру көздерінің, реакторлардың және ұқсас бұйымдардың қауіпсіздігі. 2-8-бөлік. Қоңырауларға және дыбыстық дабылдама құрылғыларына арналған трансформаторлар мен қоректендіру блоктарына қойылатын қосымша талаптар
643
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-9-2015
Күштік трансформаторлардың, қоректендіру көздерінің, реакторлардың және ұқсас бұйымдардың қауіпсіздігі. 2-9-бөлік. Вольфрамды қыздыру шамдары бар ІІІ сыныпты тасымалды шырақшамдарға арналған трансформаторлармен қоректендіру блоктарына қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, реакторов и аналогичных изделий. Часть 2-3. Дополнительные требования и методы испытаний трансформаторов розжига газовых и жидкотопливных горелок
638
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-4-2015
Безопасность трансформаторов, реакторов, блоков питания и аналогичного оборудования с напряжением питания до 1100 В. Часть 2-4. Дополнительные требования и испытания изолирующих трансформаторов и блоков питания с изолирующими трансформаторами
639
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-5-2013
Безопасность силовых трансформаторов, блоков питания и аналогичного оборудования. Часть 2-5. Дополнительные требования к трансформаторам и блокам питания для электробритв
640
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-6-2012
Безопасность трансформаторов, электрических реакторов, источников питания и аналогичных изделий с напряжением питания до 1100 В. Часть 2-6. Дополнительные требования и методы испытаний безопасных разделительных трансформаторов и источников питания с безопасными разделительными трансформаторами
641
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-7-2012
Трансформаторы силовые, блоки питания, реакторы и аналогичные изделия. Безопасность. Часть 2-7. Частные требования к трансформаторам и энергоснабжению для игрушек
642
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-8-2015
Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, реакторов и аналогичных изделий. Часть 2-8. Дополнительные требования и методы испытаний трансформаторов и блоков питания для звонков и устройств звуковой сигнализации
643
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-9-2015
Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, реакторов и аналогичных изделий. Часть 2-9. Дополнительные требования и методы испытаний трансформаторов и блоков питания для переносных светильников класса III с вольфрамовыми лампами накаливания

644
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-10-2015
Күштік трансформаторлардың, реакторларды қоректендіру көздері мен ұқсас бұйымдардың қауіпсіздігі. 2-10-бөлік. Оқшаулау дәрежесі жоғары бөлгіш трансформаторларға және қайталама кернеуі 1000 В астам бөлгіш трансформаторларға қойылатын қосымша талаптар және оларды сынау әдістері
645
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-12-2015

644
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-10-2015
Безопасность силовых трансформаторов, источников питания реакторов и аналогичных изделий. Часть 2-10. Дополнительные требования и методы испытаний отделяющих трансформаторов с высокой степенью изоляции и отделяющих трансформаторов с вторичными напряжениями свыше 1000 В
645
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-12-2015

Күштік трансформаторлардың, қоректендіру көздерінің, реакторлардың және ұқсас бұйымдардың қауіпсіздігі. 2-12-бөлік. Тұрақтандырылған екінші кернеулі трансформаторларға және тұрақтандырылған қоректендіру блоктарына қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері
646
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-13-2015
Күштік трансформаторлардың, қоректендіру көздерінің, реакторлардың және ұқсас бұйымдардың қауіпсіздігі. 2-13-бөлік. Автотрансформаторларға және автотрансформаторлары бар қоректендіру блоктарына қойылатын қосымша талаптар жәнесынау әдістері

Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, реакторов и аналогичных изделий. Часть 2-12. Дополнительные требования и методы испытаний трансформаторов со стабилизированным вторичным напряжением и стабилизированных блоков питания
646
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-13-2015
Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, реакторов и аналогичных изделий. Часть 2-13. Дополнительные требования и методы испытаний автотрансформаторов и блоков питания с автотрансформаторами

647
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-14-2015
Күштік трансформаторлардың, қоректендіру көздерінің, реакторлардың және ұқсас бұйымдардың қауіпсіздігі. 2-14-бөлік. Реттегіш трансформаторларға және реттегіш трансформаторларға орнатылған қоректендіру блоктарына қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері
648
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-15-2015

647
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-14-2015
Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, реакторов и аналогичных изделий. Часть 2-14. Дополнительные требования и методы испытаний регулировочных трансформаторов и источников питания, встроенных в регулировочные трансформаторы
648
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-15-2015

Күштік трансформаторлардың, қоректендіру көздерінің, реакторлардың және ұқсас бұйымдардың қауіпсіздігі. 2-15-бөлік. Медициналық үй-жайлардың электр желілеріне арналған трансформаторларға қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері
649
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-16-2015
Күштік трансформаторлардың, қоректендіру көздерінің, реакторлардың және ұқсас бұйымдардың қауіпсіздігі. 2-16-бөлік. Импульстік қоректендіру блоктарына және импульстік қоректендіру блоктарына арналған трансформаторларға қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, реакторов и аналогичных изделий. Часть 2-15. Дополнительные требования и методы испытаний разделительных трансформаторов для электросетей медицинских помещений
649
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-16-2015
Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, реакторов и аналогичных изделий. Часть 2-16. Дополнительные требования и методы испытаний импульсных блоков питания и трансформаторов для импульсных блоков питания

650
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-20-2015
Күштік трансформаторлардың, қоректендіру көздерінің, реакторлардың және ұқсас бұйымдардың қауіпсіздігі. 2-20-бөлік. Аз қуатты реакторларға қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері
651
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61558-2-23-2015
Күштік трансформаторлардың, қоректендіру көздерінің, реакторлардың және ұқсас бұйымдардың қауіпсіздігі. 2-23-бөлік. Құрылыс алаңдарына арналған трансформаторлармен қоректендіру блоктарына қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері

650
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-20-2015
Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, реакторов и аналогичных изделий. Часть 2-20. Дополнительные требования и методы испытаний реакторов малой мощности
651
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61558-2-23-2015
Безопасность силовых трансформаторов, источников питания, реакторов и аналогичных изделий. Часть 2-23. Дополнительные требования и методы испытаний трансформаторов и блоков питания для строительных площадок

652
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61643-11-2013
Импульстікартықкернеуден қорғауға арналған төмен вольтты құрылғылар. 11-бөлік. Төмен вольтты күштік жүйелергі импульстік артық кернеуден қорғауға арналған құрылғылар
653
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61643-21-2014
Төмен вольтты артық кернеуден қорғау құрылғылары. 21-бөлік. Телекоммуникациялық және дабылдау желілеріне қосылған артық кернеуден қорғау құрылғылары. Пайдалану сипаттамаларына қойылатын талаптар және сынау әдістері

652
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61643-11-2013
Низковольтные устройства для защиты от импульсных перенапряжений. Часть 11. Устройства для защиты от импульсных перенапряжений в низковольтных силовых системах
653
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61643-21-2014
Устройства защиты от перенапряжений низковольтные. Часть 21. Устройства защиты от перенапряжений, подсоединенные к телекоммуникационным и сигнализационным сетям. Требования к эксплуатационным характеристикам и методы испытаний

654
4-баптың бірінші және жетіншіабзацтары
МЕМСТ IEC 61770-2012
Сумен жабдықтау желілеріне қосылатын электр приборлары. Кері сифондаудың және жалғастыру шлангілерінің бүлінуінің алдын алу.
655
СТБ IEC 61770-2007
Сумен жабдықтау желілеріне қосылатын электр приборлары. Кері сифондаудың және жалғастыру шлангілерінің бүлінуінің алдын алу
01. 06. 2017 дейін қолданылады
656
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ МЭК 61730-1-2013
Фото электрлік модульдер. Қауіпсіздікті бағалау. 1-бөлік. Конструкцияға қойылатын талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

654
абзацы
первый и седьмой
статьи 4
ГОСТ IEC 61770-2012
Приборы электрические, присоединяемые к сетям водоснабжения. Предотвращение обратного сифонирования и повреждения соединительных шлангов.
655
СТБ IEC 61770-2007
Приборы электрические, присоединяемые к сетям водоснабжения. Предотвращение обратного сифонирования и повреждения соединительных шлангов
применяется до 01.06.2017
656
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 61730-1-2013
Модули фотоэлектрические. Оценка безопасности. Часть 1. Требования к конструкции

657
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61810-1-2013
Іске қосылу уақыты нормаланбайтын логикалық электр механикалық реле. 1-бөлік. Жалпы талаптар
658
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61812-1-2013
Уақыты нормаланатын өнеркәсіптік мақсаттағы реле. 1-бөлік. Талаптар және сынақтар
659
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап

657
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61810-1-2013
Реле логические электромеханические с ненормируемым временем срабатывания. Часть 1. Общие требования
658
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61812-1-2013
Реле с нормируемым временем промышленного назначения. Часть 1. Требования и испытания
659
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5

СТБ IEC 61851-1-2008
Электрмен жүретін көлік құралдарын зарядтаудың өткізгіштік жүйесі. 1-бөлік. Жалпы талаптар
660
Р МЕМСТ МЭК 61851-1-2013
Электрмен жүретін көлік құралдарын зарядтаудың өткізгіштік жүйесі. 1-бөлік. Жалпы талаптар
661
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
СТБ IEC 61851-21-2007
Электрмен жүретін көлік құралдарын зарядтаудың өткізгіштік жүйесі. 21-бөлік. Қоректендірудің ауыспалы немесе тұрақты көзіне қосу бөлігінде электрмен жүретін көлік құралдарына қойылатын талаптар

СТБ IEC 61851-1-2008
Система зарядки электрических транспортных средств проводная. Часть 1. Общие требования
660
ГОСТ Р МЭК 61851-1-2013
Система зарядки электрических транспортных средств проводная. Часть 1. Общие требования
661
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
СТБ IEC 61851-21-2007
Проводная система зарядки электрических транспортных средств. Часть 21. Требования к электрическим транспортным средствам в части подключения к источнику питания переменного или постоянного тока

662
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61869-1-2015
Өлшеу трансформаторлары. 1-бөлік. Жалпы талаптар
663
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ МЭК 61869-2-2015
Өлшеу трансформаторлары. 2-бөлік. Ток трансформаторларына қойылатын қосымша талаптар
664
ҚР СТ IEC 61869-2-2013
Өлшеу трансформаторлары. 2-бөлік. Ток трансформаторларына қойылатын қосымша талаптар

662
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61869-1-2015
Трансформаторы измерительные. Часть 1. Общие требования
663
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 61869-2-2015
Трансформаторы измерительные. Часть 2. Дополнительные требования к трансформаторам тока
664
СТ РК IEC 61869-2-2013
Трансформаторы измерительные. Часть 2. Дополнительные требования для токовых трансформаторов

665
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61869-3-2012
Өлшеу трансформаторлары. 3-бөлік. Индукциялық кернеу трансформаторларына қойылатын қосымша талаптар
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
666
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61921-2013
Күштік конденсаторлар. Төмен кернеу кезінде қуат коэффициентін түзетуге арналған конденсаторлық батареялар
667
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап

665
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61869-3-2012
Трансформаторы измерительные. Часть 3. Дополнительные требования к индуктивным трансформаторам напряжения
666
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61921-2013
Конденсаторы силовые. Конденсаторные батареи для коррекции коэффициента мощности при низком напряжении
667
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5

МЕМСТ IEC 61995-1-2013
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы шырақшамдарды қосуға арналған құрылғылар. 1-бөлік. Жалпы талаптар
668
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62026-1-2015
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. Бақылағыштар мен приборлардың арасындағы интерфейстер (CDI). 1-бөлік. Жалпы қағидалар
669
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62026-3-2015
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. Бақылағыштар мен приборлардың арасындағы интерфейстер (CDI). 3-бөлік. DeviceNet байланыс жүйесі

ГОСТ IEC 61995-1-2013
Устройства для подсоединения светильников бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования
668
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62026-1-2015
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Интерфейсы между контроллерами и приборами (CDI). Часть 1. Общие правила
669
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62026-3-2015
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Интерфейсы между контроллерами и приборами (CDI). Часть 3. Система связи DeviceNet

670
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62031-2011
Жалпы жарықтандыруға арналған жарық шығарғыш диодтардың модульдері. Қауіпсіздік талаптары
671
СТБ IEC 62031-2009
Жалпы жарықтандыруға арналған жарық шығарғыш диодтары бар модульдер. Қауіпсіздік талаптары
01. 06. 2017 дейін қолданылады
672
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31948-2012
(IEC 62035:1999)
Разрядтық шамдар (люминесценттік шамдардан басқа). Қауіпсіздік талаптары

670
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62031-2011
Модули светоизлучающих диодов для общего освещения. Требования безопасности
671
СТБ IEC 62031-2009
Модули со светоизлучающими диодами для общего освещения. Требования безопасности
применяется до 01.06.2017
672
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 31948-2012 (IEC 62035:1999)
Лампы разрядные (кроме люминесцентных ламп). Требования безопасности

673
СТБ IEC 62035-2007
Газ Разрядтық шамдар (люминесценттік шамдардан басқа). Қауіпсіздік талаптары
674
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші
МЕМСТ IEC 62040-1-2013
Энергиямен үздіксі зжабдықтау жүйелері (UPS). 1-бөлік. Үздіксіз қоректендіру қондырғыларына (UPS) қойылатын Жалпы талаптар және қауіпсіздік талаптары
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
675
абзацтары, 5-бап
ҚР СТ МЭК 62040-1-2011
Үздіксіз қоректендіру көздері (ҮҚК). 1-бөлік. ҮҚК үшін Жалпы талаптар және қауіпсіздік талаптары
01. 06. 2017 дейін қолданылады

673
СТБ IEC 62035-2007
Лампы газоразрядные (кроме люминесцентных ламп). Требования безопасности
674
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый
ГОСТ IEC 62040-1-2013
Системы бесперебойного энергоснабжения (UPS). Часть 1. Общие требования и требования безопасности к установкам бесперебойного питания (UPS)
675
статьи 4, статья 5
СТ РК МЭК 62040-1-2011
Источники бесперебойного питания (ИБП). Часть 1. Общие требования и требования безопасности для ИБП
применяется до 01.06.2017

676
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62208-2013
Бөлумен басқарудың төмен вольтты жиынтық құрылғыларына арналған қаптар. Жалпы талаптар
677
МЕМСТ 32127-2013
Бөлумен басқарудың төмен вольтты жиынтық құрылғыларына арналған босқаптар. Жалпы талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
678
4-баптың бесінші және он екінші абзацтары, 5-бап
6-бөлім МЕМСТ EN 62233-2013
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборларымен туындайтын электр магниттік өрістерді олардың адамға әсері бөлігінде өлшеу әдістері

676
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62208-2013
Оболочки для низковольтных комплектных устройств распределения и управления. Общие требования
677
ГОСТ 32127-2013
Пустые оболочки для низковольтных комплектных устройств распределения и управления. Общие требования
применяется до 01.06.2017
678
абзацы пятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
раздел 6
ГОСТ EN
62233-2013
Методы измерений электромагнитных полей, создаваемых бытовыми и аналогичными электрическими приборами, в части их воздействия на человека

679
6-бөлім СТБ EN 50366-2007
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Электр магниттік өрістер. Бағалау және өлшеу әдістері
01. 06. 2017 дейін қолданылады
680
4-баптың бесінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62311-2013
Электр магниттік өрістердің адамға әсерін шектеуге қатысты электрондық және электр жабдығын бағалау (0 Гц – 300ГГц)
681
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62368-1-2014
Аудио, бейнеаппаратура, ақпараттық технологиялармен байланыс техникасының жабдығы. 1-бөлік. Қауіпсіздік талаптары

679
раздел 6
СТБ EN
50366-2007
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Поля электромагнитные. Методы оценки и измерения
применяется до 01.06.2017
680
абзацы пятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62311-2013
Оценка электронного и электрического оборудования в отношении ограничений воздействия на человека электромагнитных полей (0 Гц – 300 ГГц)
681
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62368-1-2014
Аудио-, видео- аппаратура, оборудование информационных технологий и техники связи. Часть 1. Требования безопасности

682
4-баптың бесінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62423-2013
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағыартық токтардан орнатылған қорғаумен және орнатылған қорғаусыз Ғ және В түріндегі дифференциялық токпен басқарылатын автоматты ажыратқыштар
683
4-баптың бесінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62471-2013
Шамдар мен шамдар жүйелерінің фотобиологиялық қауіпсіздігі
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
684
4-баптың бесінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62479-2013

682
абзацы пятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62423-2013
Автоматические выключатели, управляемые дифференциальным током типа F и типа В со встроенной и без встроенной защиты от сверхтоков бытового и аналогичного назначения
683
абзацы пятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62471-2013
Фотобиологическая безопасность ламп и ламповых систем
684
абзацы пятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62479-2013

Аз қуатты электрондық және электр жабдығын электр магниттік өрістердің адамға әсеріне байланысты негізгі шектеулерге сәйкестігіне бағалау(10 МГц – 300 ГГц)
685
4-баптың бесінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62493-2014
Электр магниттік өрістердің адамға әсеріне байланысты жарықтандыру жабдығын бағалау
686
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 62552-2013
Тұрмыстық тоңазыту приборлары. Техникалық талаптар және сынау әдістері
687
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
СТБ IEC 62560-2011
Қоректендіру кернеуі 50 В асатын Жалпы жарықтандыруға арналып орнатылған балластары бар жарық шашқыш диодты шамдар. Қауіпсіздік талаптары
688
Р МЕМСТ МЭК 62560-2011
Кернеуі 50 В асатын Жалпы жарықтандыруға арналып орнатылған басқару құрылғысы бар жарық-диодты шамдар. Қауіпсіздік талаптары
689
4 және 5-баптар
ҚР СТ IEC 62821-1-2015
Электр кабельдері. 450/750 номиналдық кернеуді қоса алғанда, аз түтін бөлетін, құрамында галогендер жоқ, термопластан жасалған оқшаулағышы мен қабы бар кабельдер. 1-бөлік. Жалпы талаптар
690
4 және 5-баптар
ҚР СТ IEC 62821-3-2015
Электр кабельдері. 450/750 номиналдық кернеуді қоса алғанда, аз түтін бөлетін, құрамында галогендер жоқ, термопластан жасалған оқшаулағышы мен қабы бар кабельдер. 3-бөлік. Иілмелі кабельдер (баулар)
691
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 62841-1-2014
Қол, тасымалды және бау-бақшалық электр машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 1-бөлік. Жалпы талаптар
692
4 және 5-баптар
ГОСТ IEC 62841-2-2-2015
Қол, тасымалды және бау-бақшалық электр машиналары. Қауіпсіздік және сынау әдістері. 2-2-бөлік. Шеге бұрағыштарға және соққылы гайка бұрағыштарға қойылатын жеке талаптар
693
4 және 5-баптар
ГОСТ IEC 62841-2-4-2015
Қол, тасымалды және бау-бақшалық электр машиналары. Қауіпсіздік және сынау әдістері. 2-4-бөлік. Тегіс ажарлағыш және таспалы-ажарлағыш машиналарға қойылатын жеке талаптар
694
4 және 5-баптар
ГОСТ IEC 62841-2-5-2015
Қол, тасымалды және бау-бақшалық электр машиналары. Қауіпсіздік және сынау әдістері. 2-5-бөлік. Дискілі араларға қойылатын жеке талаптар
695
4 және 5-баптар
ГОСТ IEC 62841-3-1-2015
Қол, тасымалды және бау-бақшалық электр машиналары. Қауіпсіздік және сынау әдістері. 3-1-бөлік. Дискілі араларға қойылатын жеке талаптар
696
4 және 5-баптар
ГОСТ IEC 62841-3-6-2015
Қол, тасымалды және бау-бақшалық электр машиналары. Қауіпсіздік және сынау әдістері. 3-6-бөлік. Сұйықтықты жүйе арқылы алмас бұрғылармен бұрғылауға арналған машиналарға қойылатын жеке талаптар
Кеден одағының "Төмен вольтты жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің ((КО 004/2011 ТР) талаптарын сақтау оларды қолдану нәтижесінде ерікті түрде қамтамасыз етілетін стандарттардың ТІЗБЕСІ
1. Көрсетілген шешіммен бекітілген Зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Кеден одағының "Төмен вольтты жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КОТР 004/2011) талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттардың тізбесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеден одағы Комиссиясының
2011 жылғы 16 тамыздағы
№ 768 шешімімен
бекітілген
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 25 қазандағы
№ 120 шешімі
редакциясында)
Зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Кеден одағының "Төмен вольтты жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 004/2011) талаптарын қолдану және орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттардың тізбесі
Р/с №
Кеден одағы техникалық регламентінің элементтері
Стандарттың белгіленуі
Стандарттың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
1

Оценка маломощного электронного и электрического оборудования на соответствие основным ограничениям, связанным с воздействием на человека электромагнитных полей (10 МГц – 300 ГГц)
685
абзацы пятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62493-2014
Оценка осветительного оборудования, связанная с влиянием на человека электромагнитных полей
686
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 62552-2013
Приборы холодильные бытовые. Технические требования и методы испытаний
687
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
СТБ IEC 62560-2011
Лампы со светоизлучающими диодами со встроенными балластами для общего освещения с напряжением питания свыше 50 В. Требования безопасности
688
ГОСТ Р МЭК 62560-2011
Лампы светодиодные со встроенным устройством управления для общего освещения на напряжения свыше 50 В. Требования безопасности
689
статьи 4 и 5
СТ РК IEC 62821-1-2015
Кабели электрические. Кабели с изоляцией и оболочкой из термопласта, не содержащего галогенов, с низким дымовыделением на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 1. Общие требования
690
статьи 4 и 5
СТ РК IEC 62821-3-2015
Кабели электрические. Кабели с изоляцией и оболочкой из термопласта, не содержащего галогенов, с низким дымовыделением на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 3. Гибкие кабели (шнуры)
691
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-1-2014
Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 1. Общие требования
692
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-2-2-2015
Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-2. Частные требования к шуруповертам и ударным гайковертам
693
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-2-4-2015
Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-4. Частные требования к плоскошлифовальным и ленточно-шлифовальным машинам
694
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-2-5-2015
Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-5. Частные требования к дисковым пилам
695
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-3-1-2015
Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 3-1. Частные требования к дисковым пилам
696
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-3-6-2015
Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 3-6. Частные требования к машинам для сверления алмазными сверлами с жидкостной системой
3. Перечень стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденный указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕН
Решением Комиссии Таможенного союза
от 16 августа 2011 г. № 768
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 25 октября 2016 г. № 120)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и
исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011)
и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
№ п/п
Элементы
технического
регламента
Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
1

4-бап
МЕМСТ 12. 1. 044-89
(ИСО 4589-84)
Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Заттар мен материалдардың өрт-жарылыс қауіптілігі. Көрсеткіштер номенклатурасы және оларды анықтау әдістері
2
4-бап
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 433-73
Резеңке өткізгіші бар күштік кабельдер. Техникалық шарттар
3
4-бап
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 839-80
Әуемен электр беру желілері үшін оқшауланбаған өткізгіштер. Техникалық шарттар
4
4-бап
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 1508-78
Резеңке және пластмасса оқшаулағышы бар бақылау кабельдері. Техникалық шарттар
5
4-бап
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 2190-77
Саперлік өткізгіштер. Техникалық шарттар
6
4-бап
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 6285-74
Өнеркәсіптік жару жұмыстарына арналған өткізгіштер. Техникалық шарттар
7
4-бап
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 7006-72
Кабельдердің қорғаныштық жабындары. Конструкциясы мен түрлері, Техникалық талаптары және сынау әдістері
8
4-бап
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 7399-97
Номиналдық кернеуі 450/750 В дейінгі өткізгіштер мен баулар. Техникалық шарттар
9
4-бап
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 10348-80
Пластмасса оқшаулағышы бар көп тал сымды монтаждау кабельдері. Техникалық шарттар
10
4-баптың бірінші және сегізінші абзацтары
МЕМСТ 16962. 1-89
Электр техникалық бұйымдар. Климаттық сыртқы әсер етуші факторларға шыдамдылығына сынау әдістері
11
4-баптың бірінші, жетінші және сегізінші абзацтары
МЕМСТ 16962. 2-90
Электр техникалық бұйымдар. Механикалық сыртқы әсер етуші факторларға шыдамдылығына сынау әдістері
12
4-бап
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 17515-72
Пластмасса оқшаулағышы бармонтаждау өткізгіштері. Техникалық шарттар
13
4-бап
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 18404. 0-78
Басқару кабельдері. Жалпы техникалық шарттар
14
4-бап
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 18404. 1-73
Күшейтілген резеңке қабықты фторопласт оқшаулағышы бар басқару кабельдері. Техникалық шарттар
15
4-бап
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 18404. 2-73
Резеңке қабықты полиэтилен оқшаулағышы бар басқару кабельдері. Техникалық шарттар
16
4-бап
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 18404. 3-73
Поливинилхлоридтік пластикаттан жасалған қаптағы полиэтилен оқшаулағышы бар басқару кабельдері. Техникалық шарттар
17
4-бап
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 18410-73
Сіңірілген қағаз оқшаулағышы бар күштік кабельдер. Техникалық шарттар
18
4-бап
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 24641-81
Кабельдің қорғасын және алюминий қаптары. Техникалық шарттар
19
4-бап
4 және 5-бөлімдер
МЕМСТ 26411-85
Бақылау кабельдері. Жалпы техникалық шарттар
20
4-бап
3 және 4-бөлімдер
МЕМСТ 26445-85
Оқшауланған күштік өткізгіштер. Жалпы техникалық шарттар
21
4-бап
4-бөлім
МЕМСТ 27179-86
Аккумуляциялық тұрмыстық электрмен жылыту приборлары. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері
22
4-бап
5 және 6-бөлімдер
МЕМСТ 28244-96
Арматураланған өткізгіштер мен баулар. Техникалық шарттар
23

статья 4
ГОСТ 12.1.044-89 (ИСО 4589-84)
Система стандартов безопасности труда. Пожаровзрывоопасность веществ и материалов. Номенклатура показателей и методы их определения
2
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 433-73
Кабели силовые с резиновой изоляцией. Технические условия
3
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 839-80
Провода неизолированные для воздушных линий электропередачи. Технические условия
4
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 1508-78
Кабели контрольные с резиновой и пластмассовой изоляцией. Технические условия
5
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 2190-77
Провода саперные. Технические условия
6
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 6285-74
Провода для промышленных взрывных работ. Технические условия
7
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 7006-72
Покровы защитные кабелей. Конструкция и типы, технические требования и методы испытаний
8
статья 4
разделы 5 и 6 ГОСТ 7399-97
Провода и шнуры на номинальное напряжение до 450/750 В. Технические условия
9
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 10348-80
Кабели монтажные многожильные с пластмассовой изоляцией. Технические условия
10
абзацы
первый и восьмой
статьи 4
ГОСТ 16962.1-89
Изделия электротехнические. Методы испытаний на устойчивость к климатическим внешним воздействующим факторам
11
абзацы
первый, седьмой
и восьмой
статьи 4
ГОСТ 16962.2-90
Изделия электротехнические. Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам
12
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 17515-72
Провода монтажные с пластмассовой изоляцией. Технические условия
13
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 18404.0-78
Кабели управления. Общие технические условия
14
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 18404.1-73
Кабели управления с фторопластовой изоляцией в усиленной резиновой оболочке. Технические условия
15
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 18404.2-73
Кабели управления с полиэтиленовой изоляцией в резиновой оболочке. Технические условия
16
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 18404.3-73
Кабели управления с полиэтиленовой изоляцией в оболочке из поливинилхлоридного пластиката. Технические условия
17
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 18410-73
Кабели силовые с пропитанной бумажной изоляцией. Технические условия
18
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 24641-81
Оболочки кабельные свинцовые и алюминиевые. Технические условия
19
статья 4
разделы 4 и 5 ГОСТ 26411-85
Кабели контрольные. Общие технические условия
20
статья 4
разделы 3 и 4 ГОСТ 26445-85
Провода силовые изолированные. Общие технические условия
21
статья 4
раздел 4 ГОСТ 27179-86
Приборы отопительные аккумуляционные электрические бытовые. Требования безопасности и методы испытаний
22
статья 4
разделы 5 и 6 ГОСТ 28244-96
Провода и шнуры армированные. Технические условия
23

4-бап
МЕМСТ 20. 57. 406-81
Сапаны бақылаудың кешенді жүйесі. Электрондық техника, кванттық электроника және электр техникалық бұйымдары. Сынау әдістері
24
4-бап
МЕМСТ 2933-93
Төмен вольтты электр аппараттары. Сынау әдістері
25
4-бап
МЕМСТ 2990-78
Кабельдер, өткізгіштер және баулар. Кернеумен сынау әдістері
26
4-бап
МЕМСТ 3345-76
Кабельдер, өткізгіштер және баулар. Оқшаулағыштың электр кедергісін анықтау әдісі
27
4-бап
МЕМСТ 7229-76
Кабельдер, өткізгіштер және баулар. Ток өткізетін тал сымдар мен өткізгіштердің электр кедергісін анықтау әдісі
28
4-бап
МЕМСТ 10169-77
Үш фазалы синхрондық электр машиналары. Сынау әдістері
29
4-бап
МЕМСТ 10446-80
(ИСО 6892-84)
Сым. Созылғыштыққа сынау әдісі
30
4-бап
МЕМСТ 11262-80
Пластмассалар. Созылғыштыққа сынау әдісі
31
4-бап
МЕМСТ 12174-76
Кабельдер. Металл қаптарын созылғыштыққа сынау әдісі
32
4-бап
МЕМСТ 12177-79
Кабельдер, өткізгіштер және баулар. Конструкцияны тексеру әдістері
33
4-бап
МЕМСТ 12182. 0-80
Кабельдер, өткізгіштер және баулар. Механикалық әсерлерге шыдамдылығын тексеру әдістері. Жалпы талаптар
34
4-бап
МЕМСТ 12182. 1-80
Кабельдер, өткізгіштер және баулар. Роликтер жүйесі арқылы көп реттік иіліске шыдамдылығын тексеру әдістері
35
4-бап
МЕМСТ 12182. 2-80
Кабельдер, өткізгіштер және баулар. Орауға шыдамдылығын тексеру әдісі
36
4-бап
МЕМСТ 12182. 3-80
Кабельдер, өткізгіштер және баулар. Осімен бұратылып иілуге шыдамдылығын тексеру әдістері
37
4-бап
МЕМСТ 12182. 4-80
Кабельдер, өткізгіштер және баулар. Орауға шыдамдылығын тексеру әдісі
38
4-бап
МЕМСТ 12182. 5-80
Кабельдер, өткізгіштер және баулар. Созуға шыдамдылығын тексеру әдісі
39
4-бап
МЕМСТ 12182. 6-80
Кабельдер, өткізгіштер және баулар. Жаншылуға шыдамдылығын тексеру әдісі
40
4-бап
МЕМСТ 12182. 7-80
Кабельдер, өткізгіштер және баулар. Осімен бұрауға шыдамдылығын тексеру әдісі
41
4-бап
МЕМСТ 12182. 8-80
Кабельдер, өткізгіштер және баулар. Июгешыдамдылығын тексеру әдісі
42
4-бап
МЕМСТ 16962. 2-90
Электр техникалық бұйымдар. Механикалық сыртқы әсер етуші факторларға шыдамдылығын сынау әдістері
43
4-бап
МЕМСТ 17491-80
Резеңке және пластмасса оқшаулығышы мен қабы бар кабельдер, өткізгіштер және баулар. Суыққа төзіміділігіне сынау әдістері
44
4-бап
МЕМСТ 17492-72
Экрандалған иілгіш кабельдер. Экрандардың электр кедергісін өлшеу әдісі
45
4-бап
МЕМСТ 22220-76
Кабельдер, өткізгіштер және баулар. Поливинилхлоридтік пластиктен жасалған оқшаулағышы мен қабығының жоғары температура кезінде шытынауына және деформациясына төзімділігін анықтау әдістері
46
4-бап
МЕМСТ 24683-81
Электр техникалық бұйымдар. Арнайы ортаның әсеріне төзімділігін бақылау әдістері
47
4-бап
МЕМСТ 25018-81
Кабельдер, өткізгіштер және баулар. Оқшаулағышы мен қабығының механикалық көрсеткіштерін анықтау әдістері
48

статья 4
ГОСТ 20.57.406-81
Комплексная система контроля качества. Изделия электронной техники, квантовой электроники и электротехнические. Методы испытаний
24
статья 4
ГОСТ 2933-93
Аппараты электрические низковольтные. Методы испытаний
25
статья 4
ГОСТ 2990-78
Кабели, провода и шнуры. Методы испытания напряжением
26
статья 4
ГОСТ 3345-76
Кабели, провода и шнуры. Метод определения электрического сопротивления изоляции
27
статья 4
ГОСТ 7229-76
Кабели, провода и шнуры. Метод определения электрического сопротивления токопроводящих жил и проводников
28
статья 4
ГОСТ 10169-77
Машины электрические трехфазные синхронные. Методы испытаний
29
статья 4
ГОСТ 10446-80 (ИСО 6892-84)
Проволока. Метод испытания на растяжение
30
статья 4
ГОСТ 11262-80
Пластмассы. Метод испытания на растяжение
31
статья 4
ГОСТ 12174-76
Кабели. Метод испытания металлических оболочек на растяжение
32
статья 4
ГОСТ 12177-79
Кабели, провода и шнуры. Методы проверки конструкции
33
статья 4
ГОСТ 12182.0-80
Кабели, провода и шнуры. Методы проверки стойкости к механическим воздействиям. Общие требования
34
статья 4
ГОСТ 12182.1-80
Кабели, провода и шнуры. Методы проверки стойкости к многократному перегибу через систему роликов
35
статья 4
ГОСТ 12182.2-80
Кабели, провода и шнуры. Метод проверки стойкости к навиванию
36
статья 4
ГОСТ 12182.3-80
Кабели, провода и шнуры. Методы проверки стойкости к изгибу с осевым кручением
37
статья 4
ГОСТ 12182.4-80
Кабели, провода и шнуры. Метод проверки стойкости к перемотке
38
статья 4
ГОСТ 12182.5-80
Кабели, провода и шнуры. Метод проверки стойкости к растяжению
39
статья 4
ГОСТ 12182.6-80
Кабели, провода и шнуры. Метод проверки стойкости к раздавливанию
40
статья 4
ГОСТ 12182.7-80
Кабели, провода и шнуры. Метод проверки стойкости к осевому кручению
41
статья 4
ГОСТ 12182.8-80
Кабели, провода и шнуры. Метод проверки стойкости к изгибу
42
статья 4
ГОСТ 16962.2-90
Изделия электротехнические. Методы испытаний на стойкость к механическим внешним воздействующим факторам
43
статья 4
ГОСТ 17491-80
Кабели, провода и шнуры с резиновой и пластмассовой изоляцией и оболочкой. Методы испытания на холодостокость
44
статья 4
ГОСТ 17492-72
Кабели гибкие экранированные. Метод измерения электрического сопротивления экранов
45
статья 4
ГОСТ 22220-76
Кабели, провода и шнуры. Методы определения стойкости изоляции и оболочек из поливинилхлоридного пластика к растрескиванию и деформации при повышенной температуре
46
статья 4
ГОСТ 24683-81
Изделия электротехнические. Методы контроля стойкости к воздействию специальных сред
47
статья 4
ГОСТ 25018-81
Кабели, провода и шнуры. Методы определения механических показателей изоляции и оболочки
48

СТБ EN 41003-2008
Телекоммуникациялық желілерге қосылатын жабдыққа қойылатын қосымша қауіпсіздік талаптары
71
4-баптың бірінші – үшінші, алтыншы – сегізінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ EN 50087-2014
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. Жаңа сауылған сүтті салқындатқыштарға қойылатын қосымша талаптар
72
4-баптың бірінші – үшінші, алтыншы – сегізінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ ЕН 50085-1-2008
Электр қондырғыларына арналған арналы электр өткізу жүйелері. 1-бөлік. Жалпы талаптар
73
4-баптың бірінші – үшінші, алтыншы – сегізінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ ЕН 50085-2-3-2008
Электр қондырғыларына арналған арналы электр өткізу жүйелері. 2-3-бөлік. Бөлу шкафтарына орнатылған электр-монтаж арналарына қойылатын қосымша талаптар
74
4-баптың бірінші, екінші және алтыншы абзацтары
СТБ EN 50106-2011
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. EN 60335-1 қолдану саласына кіретін приборларға бақылау сынақтарын жүргізу бойынша қойылатын талаптар
75
4-баптың бірінші, екінші және төртінші абзацтары
МЕМСТ EN 50274-2012
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. Электр тогымен зақымданудан қорғау. Ток жүретін қауіпті бөліктерге абайсыз тікелей жанасудан қорғау
76
4-баптың бірінші, екінші және алтыншы абзацтары
СТБ EN 50395-2013
Төмен вольтты күштік кабельдерді электрлік сынау әдістері
77
4-баптың бірінші және бесінші абзацтары
МЕМСТ EN 50445-2013
Байланыстық және доғалы дәнекерлеу және туыстас процестер жабдығы. Электр магниттік өрістердің адамға әсерін шектеу жөніндегі негізгі талаптарға сәйкестікті бағалау (0 Гц – 300 ГГц)
78
4-бап
МЕМСТ EN 50497-2015
Поливинилхлоридтік (PVC) оқшаулағышыжәне қабы бар кабельдердісынау. Бөлінетін пластификаторды анықтау әдісі
79
4-баптың бірінші – екінші– төртінші, алтыншы – тоғызыншы және он екінші абзацтары,
5-бап
МЕМСТ IEC 60034-1-2014
Айналмалы электр машиналары. 1-бөлік. Параметрлердің номиналды мәндері және пайдалану сипаттамалары
80
МЕМСТ МЭК 60034-1-2007
Айналмалы электр машиналары. 1-бөлік. Номиналдық және жұмыстық сипаттамалары
01. 06. 2017 дейін қолданылады
81
4-баптың бірінші, төртінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60034-5-2011
Айналмалы электр машиналары. 5-бөлік. Айналмалы электр машиналарының сыртымен қамтамасыз етілетін қорғану дәрежелерін сыныптау (IP коды)
82
4-баптың бірінші, үшінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ МЭК 60034-6-2007
Айналмалы электр машиналары. 6-бөлік. Салқындату әдістері (IC коды)
83
4-баптың бірінші, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап

СТБ EN 41003-2008
Дополнительные требования безопасности к оборудованию, подключаемому к телекоммуникационным сетям
71
абзацы
первый – третий,
шестой – восьмой,
одиннадцатый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ EN 50087-2014
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Дополнительные требования к охладителям свеженадоенного молока
72
абзацы
первый – третий,
шестой – восьмой,
одиннадцатый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ ЕН 50085-1-2008
Системы электропроводные канальные для электроустановок. Часть 1. Общие требования
73
абзацы
первый – третий,
шестой – восьмой,
одиннадцатый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ ЕН 50085-2-3-2008
Системы электропроводные канальные для электроустановок. Часть 2-3. Дополнительные требования к электромонтажным каналам, установленным в распределительных шкафах
74
абзацы
первый, второй
и шестой
статьи 4
СТБ EN 50106-2011
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Требования по проведению контрольных испытаний приборов, входящих в область применения EN 60335-1
75
абзацы
первый, второй
и четвертый
статьи 4
ГОСТ EN 50274-2012
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Защита от поражения электрическим током. Защита от непреднамеренного прямого контакта с опасными токоведущими частями
76
абзацы
первый, второй
и шестой
статьи 4
СТБ EN 50395-2013
Методы электрических испытаний силовых низковольтных кабелей
77
абзацы
первый и пятый
статьи 4
ГОСТ EN 50445-2013
Оборудование для контактной и дуговой сварки и родственных процессов. Оценка соответствия основным требованиям по ограничению воздействия на человека электромагнитных полей (0 Гц – 300 ГГц)
78
статья 4
ГОСТ EN 50497-2015
Испытания кабелей с поливинилхлоридной (PVC) изоляцией и оболочкой. Метод определения выделяемого пластификатора
79
абзацы первый,
второй – четвертый,
шестой – девятый
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60034-1-2014
Машины электрические вращающиеся. Часть 1. Номинальные значения параметров и эксплуатационные характеристики
80
ГОСТ МЭК 60034-1-2007
Машины электрические вращающиеся. Часть 1. Номинальные и рабочие характеристики
применяется до 01.06.2017
81
абзацы
первый, четвертый,
восьмой
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60034-5-2011
Машины электрические вращающиеся. Часть 5. Классификация степеней защиты, обеспечиваемых оболочками вращающихся электрических машин (Код IP)
82
абзацы
первый, третий
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ МЭК 60034-6-2007
Машины электрические вращающиеся. Часть 6. Методы охлаждения (код IC)
83
абзацы первый, десятый
и двенадцатый статьи 4, статья 5

МЕМСТ МЭК 60034-7-2007
Айналмалы электр машиналары. 7-бөлік. Шығару қораптарын монтаждау мен орналастыру тәсілдеріне қарай конструкциялық орындауларды сыныптау (IМкоды)
84
4-баптың он екінші абзацы, 5-бап
МЕМСТ IEC 60034-8-2015
Айналмалы электр машиналары. 8-бөлік. Шығарылымдарды және айналу бағытын таңбалау
85
4-баптың бірінші және бесінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60034-9-2014
Айналмалы электр машиналары. 9-бөлік. Шу шектері
86
4-баптың бірінші, үшінші,
МЕМСТ IEC 60034-11-2014
Айналмалы электр машиналары. 11-бөлік. Жылулық қорғану
87
тоғызыншы, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 27888-88
(МЭК 34-11)
Айналмалы электр машиналары. Орнатылған температуралық қорғаныш. Қорғану қағидалары
01. 06. 2017 дейін қолданылады
88
МЕМСТ 27917-88
(МЭК 34-11-2)
Айналмалы электр машиналары. Орнатылған температуралық қорғаныш. Температуралық қорғану жүйелерінде пайдаланылатын термодетекторлар мен қосалқы аппаратура
01. 06. 2017 дейін қолданылады
89
МЕМСТ 27895-88
(МЭК 34-11-3)
Айналмалы электр машиналары. Орнатылған температуралық қорғаныш. Температуралық қорғау жүйелерінде пайдаланылатын температуралық-ток релесіне қолданылатын негізгі қағидалар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
90
ҚР СТ IEC 60034-11-2012
Айналмалы электр машиналары. 11-бөлік. Жылудан қорғану
01. 06. 2017 дейін қолданылады
91
4-баптың бірінші және оныншы абзацтары
МЕМСТ 28327-89
(МЭК 34-12–80)
Айналмалы электр машиналары. Кернеуді қоса алғанда 660 В дейінгі қысқа тұйықталған роторы бар бір жылдамдықты үш фазалы асинхрондық қозғалтқыштардың іске қосылу сипаттамалары
92
Р МЕМСТ МЭК 60034-12-2009
Айналмалы электр машиналары. 12-бөлік. Қысқа тұйықталған роторы бар бір жылдамдықты үш фазалы қозғалтқыштардың іске қосылу сипаттамалары
93
4-баптың бірінші және бесінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60034-14-2014
Айналмалы электр машиналары. 14-бөлік. Білігінің биіктігі 56 мм және одан да көп машиналардың кейбір түрлерінің механикалық дірілі. Діріл қаттылығын өлшеу, бағалау және оның шектері
94
Р МЕМСТ МЭК 60034-14-2008
Айналмалы электр машиналары. 14-бөлік. Айналуосініңбиіктігі 56 мм және одан да көп машиналардың кейбір түрлерінің механикалық дірілі. Дірілді өлшеу, бағалау және оның шектері
01. 06. 2017 дейін қолданылады
95
4-баптың бірінші және оныншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60034-29-2013
Айналмалы электр машиналары. 29-бөлік. Жүктеу мен салудың баламалы әдістері. Температураның асуын жанама анықтау
96
4-баптың бірінші, үшінші, алтыншы – тоғызыншы және он екінші абзацтары
МЕМСТ 30012. 1-2002(МЭК
60051-1–97)
Тікелей әрекеттегі электр өлшемдерін көрсететін ұқсас приборлар және олардың қосымша бөлшектері. 1-бөлік. Барлық бөліктер үшін ортақ және негізгі талаптар
97
4-баптың бірінші - үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары
МЕМСТ 8711-93
(МЭК 51-2–84)
Тікелей әрекеттегі электр өлшемдерін көрсететін ұқсас приборлар және олардың қосымша бөлшектері. 2-бөлік. Амперметрлер мен вольтметрлерге қойылатын ерекше талаптар
98
4-баптың бірінші – үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 8476-93
(МЭК 51-3–84)
Тікелей әрекеттегі электр өлшемдерін көрсететін ұқсас приборлар және олардың қосымша бөлшектері. 3-бөлік. Ваттметрлер мен варметрлерге қойылатын ерекше талаптар
99
4-баптың бірінші – үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары
МЕМСТ 7590-93
(МЭК 51-4–84)
Тікелей әрекеттегі электр өлшемдерін көрсететін ұқсас приборлар және олардың қосымша бөлшектері. 4-бөлік. Жиілік өлшегіштерге қойылатын ерекше талаптар

ГОСТ МЭК 60034-7-2007
Машины электрические вращающиеся. Часть 7. Классификация конструктивных исполнений в зависимости от способов монтажа и расположения коробки выводов (код IM)
84
абзац двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60034-8-2015
Машины электрические вращающиеся. Часть 8. Маркировка выводов и направления вращения
85
абзацы
первый и пятый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60034-9-2014
Машины электрические вращающиеся. Часть 9. Пределы шума
86
абзацы первый, третий,
ГОСТ IEC 60034-11-2014
Машины электрические вращающиеся. Часть 11. Тепловая защита
87
девятый, десятый
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 27888-88 (МЭК 34-11)
Машины электрические вращающиеся. Встроенная температурная защита. Правила защиты
применяется до 01.06.2017
88
ГОСТ 27917-88 (МЭК 34-11-2)
Машины электрические вращающиеся. Встроенная температурная защита. Термодетекторы и вспомогательная аппаратура управления, используемые в системах температурной защиты
применяется до 01.06.2017
89
ГОСТ 27895-88 (МЭК 34-11-3)
Машины электрические вращающиеся. Встроенная температурная защита. Основные правила, распространяющиеся на температурно-токовые реле, используемые в системах температурной защиты
применяется до 01.06.2017
90
СТ РК IEC 60034-11-2012
Машины электрические вращающиеся. Часть 11. Тепловая защита
применяется до 01.06.2017
91
абзацы
первый и девятый
статьи 4
ГОСТ 28327-89 (МЭК 34-12–80)
Машины электрические вращающиеся. Пусковые характеристики односкоростных трехфазных асинхронных двигателей с короткозамкнутым ротором напряжением до 660 В включительно
92
ГОСТ Р МЭК 60034-12-2009
Машины электрические вращающиеся. Часть 12. Пусковые характеристики односкоростных трехфазных двигателей с короткозамкнутым ротором
93
абзацы
первый и пятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60034-14-2014
Машины электрические вращающиеся. Часть 14. Механическая вибрация некоторых видов машин с высотами вала 56 мм и более. Измерения, оценка и пределы жесткости вибраций
94
ГОСТ Р МЭК 60034-14-2008
Машины электрические вращающиеся. Часть 14. Механическая вибрация некоторых видов машин с высотой оси вращения 56 мм и более. Измерения, оценка и пределы вибрации
применяется до 01.06.2017
95
абзацы
первый и девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60034-29-2013
Машины электрические вращающиеся. Часть 29. Эквивалентные методы нагрузки и наложения. Косвенное определение превышения температуры
96
абзацы
первый, третий,
шестой – девятый
и двенадцатый
статьи 4
ГОСТ 30012.1-2002
(МЭК 60051-1–97)
Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 1. Определения и основные требования, общие для всех частей
97
абзацы
первый – третий,
шестой, восьмой,
девятый
и двенадцатый
статьи 4
ГОСТ 8711-93 (МЭК 51-2–84)
Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 2. Особые требования к амперметрам и вольтметрам
98
абзацы
первый – третий,
шестой, восьмой,
девятый
и двенадцатый
статьи 4статья 5
ГОСТ 8476-93 (МЭК 51-3–84)
Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 3. Особые требования к ваттметрам и варметрам
99
абзацы
первый – третий,
шестой, восьмой,
девятый
и двенадцатый
статьи 4
ГОСТ 7590-93 (МЭК 51-4–84)
Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 4. Особые требования к частотомерам

100
4-баптың бірінші – үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары
МЕМСТ 8039-93
(МЭК 51-5–85)
Тікелей әрекеттегі электр өлшемдерін көрсететін ұқсас приборлар және олардың қосымша бөлшектері. 5-бөлік. Фазометрлерге, қуат коэффициентін өлшегіштерге және синхроноскоптарға қойылатын ерекше талаптар
101
4-баптың бірінші – үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары
МЕМСТ 23706-93
(МЭК 51-6–84)
Тікелей әрекеттегі электр өлшемдерін көрсететін ұқсас приборлар және олардың қосымша бөлшектері. 6-бөлік. Оммометрлерге (толық кедергіні өлшеуге арналған приборларға) және белсенді өткізгіштікті өлшеуге арналған приборларға қойылатын ерекше талаптар
102
4-баптың бірінші – үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары
МЕМСТ 10374-93
(МЭК 51-7–84)
Тікелей әрекеттегі электр өлшемдерін көрсететін ұқсас приборлар және олардың қосымша бөлшектері. 7-бөлік. Көп функциялы приборларға қойылатын ерекше талаптар
103
4-баптың бірінші – үшінші, алтыншы, сегізінші, тоғызыншы және он екінші абзацтары
МЕМСТ 8042-93
(МЭК 51-8–84)
Тікелей әрекеттегі электр өлшемдерін көрсететін ұқсас приборлар және олардың қосымша бөлшектері. 8-бөлік. Қосалқы бөлшектерге қойылатын ерекше талаптар
104
4-баптың бірінші – үшінші, алтыншы - тоғызыншы және он екінші абзацтары
МЕМСТ 30012. 9-93
(МЭК 51-9-88)
Тікелей әрекеттегі электр өлшемдерін көрсететін ұқсас приборлар және олардың қосымша бөлшектері. 9-бөлік. Ұсынылатын сынау әдістері
105
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60065-2013
Аудио, бейне және соларға ұқсас электрондықаппаратура. Қауіпсіздік талаптары.
106
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60110-1-2013
Индукциялық қызу қондырғыларына арналған күштік конденсаторлар. 1-бөлік. Жалпы ережелер
107
ҚР СТ IEC 60110-1-2012
Индукциялық қызу қондырғыларына арналған күштік конденсаторлар. 1-бөлік. Жалпы ережелер
01. 06. 2017 дейін қолданылады
108
4-баптың бірінші, үшінші, жетінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60127-1-2010
Балқымалы шағын сақтандырғыштар. 1-бөлік. Балқымалы шағын сақтандырғыштарға арналған және балқымалы шағын қыстырғыларға қойылатын жалпы талаптар
109
4-баптың бірінші, үшінші, жетінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60127-2-2013
Балқымалы шағын сақтандырғыштар. 2-бөлік. Балқымалы түтік қыстырғыштар
110
Р МЕМСТ МЭК 60127-2-2010
Балқымалы шағын сақтандырғыштар. 2-бөлік. Балқымалы түтік қыстырғыштар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
111
4-баптың бірінші, үшінші, жетінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60127-3-2013
Балқымалы шағын сақтандырғыштар. 3-бөлік. Аса шағын балқымалы қыстырғыштар

100
абзацы
первый – третий,
шестой, восьмой,
девятый
и двенадцатый
статьи 4
ГОСТ 8039-93 (МЭК 51-5–85)
Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 5. Особые требования к фазометрам, измерителям коэффициента мощности и синхроноскопам
101
абзацы
первый – третий,
шестой, восьмой,
девятый
и двенадцатый
статьи 4
ГОСТ 23706-93 (МЭК 51-6–84)
Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 6. Особые требования к омметрам (приборам для измерения полного сопротивления) и приборам для измерения активной проводимости
102
абзацы
первый – третий,
шестой, восьмой,
девятый
и двенадцатый
статьи 4
ГОСТ 10374-93 (МЭК 51-7–84)
Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 7. Особые требования к многофункциональным приборам
103
абзацы
первый – третий,
шестой, восьмой,
девятый
и двенадцатый
статьи 4
ГОСТ 8042-93 (МЭК 51-8–84)
Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 8. Особые требования к вспомогательным частям
104
абзацы
первый, третий,
шестой – девятый
и двенадцатый
статьи 4
ГОСТ 30012.9-93 (МЭК 51-9-88)
Приборы аналоговые показывающие электроизмерительные прямого действия и вспомогательные части к ним. Часть 9. Рекомендуемые методы испытаний
105
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60065-2013
Аудио-, видео- и аналогичная электронная аппаратура. Требования безопасности.
106
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60110-1-2013
Конденсаторы силовые для установок индукционного нагрева. Часть 1. Общие положения
107
СТ РК IEC 60110-1-2012
Конденсаторы силовые для установок индукционного нагрева. Часть 1. Общие положения
применяется до 01.06.2017
108
абзацы
первый, третий,
седьмой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60127-1-2010
Миниатюрные плавкие предохранители. Часть 1. Терминология для миниатюрных плавких предохранителей и общие требования к миниатюрным плавким вставкам
109
абзацы
первый, третий,
седьмой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60127-2-2013
Предохранители миниатюрные плавкие. Часть 2. Трубчатые плавкие вставки
110
ГОСТ Р МЭК 60127-2-2010
Предохранители миниатюрные плавкие. Часть 2. Трубчатые плавкие вставки
применяется до 01.06.2017
111
абзацы
первый, третий,
седьмой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60127-3-2013
Предохранители миниатюрные плавкие. Часть 3. Субминиатюрные плавкие вставки

112
Р МЕМСТ МЭК 60127-3-2010
Балқымалы шағын сақтандырғыштар. 3-бөлік. Аса шағын балқымалы қыстырғыштар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
113
4-баптың бірінші, үшінші, жетінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60127-4-2011
Балқымалы шағын сақтандырғыштар. 4-бөлік. Көлемдік және беттік монтаждауға арналған әмбебап модульдік балқымалы қыстырғыштар
114
4-баптың бірінші, үшінші, жетінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап

112
ГОСТ Р МЭК 60127-3-2010
Предохранители миниатюрные плавкие. Часть 3. Субминиатюрные плавкие вставки
применяется до 01.06.2017
113
абзацы
первый, третий,
седьмой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60127-4-2011
Миниатюрные плавкие предохранители. Часть 4. Универсальные модульные плавкие вставки для объемного и поверхностного монтажа
114
абзацы
первый, третий,
седьмой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5

450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі Поливинилхлоридтік оқшаулағышы бар кабельдер. 7-бөлік. Ток өткізетін екі немесе одан да көп тал сымдары бар экрандалған және экрандалмаған иілмелі кабельдер
133
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы және жетінші абзацтары
МЕМСТ 22483-2012
(IEC 60228:2004)
Кабельдерге, өткізгіштерге және бауларға арналған ток өткізетін мыс және алюминий тал сымдар
134
4-баптың бірінші – төртінші, жетінші, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60238-2012
Шамдарға арналған бұрандалы патрондар
135
МЕМСТ МЭК 60238-2002
Шамдарға арналған бұрандалы патрондар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
136
4-бап
МЕМСТ IEC 60245-1-2011
450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. 1-бөлік. Жалпы талаптар

Кабели с поливинилхлоридной изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 7. Кабели гибкие экранированные и неэкранированные с двумя или более токопроводящими жилами
133
абзацы
первый, второй,
шестой и седьмой
статьи 4
ГОСТ 22483-2012 (IEC 60228:2004)
Жилы токопроводящие медные и алюминиевые для кабелей, проводов и шнуров
134
абзацы
первый – четвертый,
седьмой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60238-2012
Патроны резьбовые для ламп
135
ГОСТ МЭК 60238-2002
Патроны резьбовые для ламп
применяется до 01.06.2017
136
статья 4
ГОСТ IEC 60245-1-2011
Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 1. Общие требования

137
СТБ IEC 60245-1-2011
450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. 1-бөлік. Жалпы талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
138
4-бап
МЕМСТ IEC 60245-2-2011
450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. Сынау әдістері
139
СТБ IEC 60245-2-2012
450/750 В қоса алғанда, номиналдық кернеудегі резеңке оқшаулағышы бар кабельдер. 2-бөлік. Сынау әдістері

137
СТБ IEC 60245-1-2011
Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 1. Общие требования
применяется до 01.06.2017
138
статья 4
ГОСТ IEC 60245-2-2011
Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Методы испытаний
139
СТБ IEC 60245-2-2012
Кабели с резиновой изоляцией на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Часть 2. Методы испытаний

(МЭК 60309-2-99)
Өнеркәсіптік мақсаттағы ашалар, штепсельдік розеткалар және жалғастыру құрылғылары. 2-бөлік. Қадаулар мен қосқыштардың байланыстық ұяшықтары мөлшерлерінің өзара алмасушылығына қойылатын талаптар
170
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60309-4-2013
Өнеркәсіптік мақсаттағы ашалар, розеткалар және жалғастырғыштар. 4-бөлік. Бұғаттағы шылбыр және онысыз ажыратылып-қосылатын тармақтағыштармен жалғастырғыштар
171
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары 4, 5-бап
МЕМСТ 30851. 1-2002
Тұрмыстық және соған ұқсас мақсаттағы электр қосқыштары.
1-бөлік. Жалпы талаптар және сынау әдістері
172
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары 4, 5-бап
МЕМСТ 30851. 2. 2-2002 (МЭК
60320-2-2:1998)
Тұрмыстық және соған ұқсас мақсаттағы электр қосқыштары.
2-2-бөлік. Приборларда өзара қосу үшін ашалар мен розеткаларға қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері
173
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары 4, 5-бап
МЕМСТ 30851. 2. 3-2012 (IEC
60320-2-3:1998)
Тұрмыстық және соған ұқсас мақсаттағы электр қосқыштары.
2-3-бөлік. ІРХО астам қорғау дәрежесіндегі қосқыштарға қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері
174
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60331-1-2013
Электр кабельдерін жалынның әсері жағдайында сынау. Жұмыс қабілетінің сақталуы. 1-бөлік. Механикалық соққымен бір мезгілде кемінде 830°C температурадағы жалынның әсері кезінде номиналдық кернеуді қоса алғанда 0, 6/1, 0 кВ және сыртқы диаметрі 20 ммастам кабельдерді сынау әдісі
175
ҚР СТ МЭК 60331-1-2010
Электр кабельдерін жалынның әсері жағдайында сынау. Жұмысқа білетінің сақталуы. 1-бөлік. Номиналдық кернеуді қоса алғанда 0, 6/1, 0 кВ дейінгі және жалпы диаметрі 20 мм астам кабельдер үшін кемінде 830 °C температура кезінде механикалық соққымен бірмезгілдегі жалынның әсері жағдайында сынау әдісі
01. 06. 2017 дейін қолданылады
176
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60331-2-2013
Электр кабельдерін жалынның әсері жағдайында сынау. Жұмыс қабілетінің сақталуы. 2-бөлік. Механикалық соққымен бір мезгілде кемінде 830°C температурадағы жалынның әсері кезінде номиналдық кернеуді қоса алғанда 0, 6/1, 0 кВ және сыртқы диаметрі 20 мм астам кабельдерді сынау әдісі
177
ҚР СТ МЭК 60331-2-2010
Электр кабельдерін жалынның әсері жағдайында сынау. Жұмыс қабілетінің сақталуы. 2-бөлік. Номиналдық кернеуді қоса алғанда 0, 6/1, 0 кВдейінгі және жалпы диаметрі 20 мм астам кабельдер үшін кемінде 830 °C температура кезінде механикалық соққымен бірмезгілдегі жалынның әсері жағдайында сынау әдісі
01. 06. 2017 дейін қолданылады

(МЭК 60309-2-99)
взаимозаменяемости размеров штырей и контактных гнезд соединителей
170
абзацы
ГОСТ IEC
Вилки, розетки и соединители промышленного назначения.
первый – четвертый, шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
60309-4-2013
Часть 4. Переключаемые ответвители и соединители с блокировкой и без нее
171
абзацы
первый – четвертый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30851.1-2002
Соединители электрические бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования и методы испытаний
172
абзацы
первый – четвертый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30851.2.2-2002
(МЭК 60320-2-2:1998)
Соединители электрические бытового и аналогичного назначения. Часть 2-2. Дополнительные требования к вилкам и розеткам для взаимного соединения в приборах и методы испытаний
173
абзацы
первый – четвертый,
шестой, восьмой
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ 30851.2.3-2012
(IEC 60320-2-3:1998)
Соединители электрические бытового и аналогичного назначения. Часть 2-3. Дополнительные требования к соединителям степени защиты свыше IPXO и методы испытаний
174
абзацы
первый – четвертый,
шестой – восьмой
и одиннадцатый
статьи 4
ГОСТ IEC 60331-1-2013
Испытания электрических кабелей в условиях воздействия пламени. Сохранение работоспособности. Часть 1. Метод испытания кабелей на номинальное напряжение до 0,6/1,0 кВ включительно и наружным диаметром более 20 мм при воздействии пламени температурой не менее 830°C одновременно с механическим ударом
175
СТ РК МЭК 60331-1-2010
Испытания электрических кабелей в условиях воздействия пламени. Сохранение работоспособности. Часть 1. Метод испытания при воздействии пламени одновременно с механическим ударом при температуре не менее 830 °C для кабелей с номинальным напряжением до 0,6/1,0 кВ включительно и общим диаметром свыше 20 мм
применяется до 01.06.2017
176
абзацы
первый – четвертый,
шестой – восьмой
и одиннадцатый
статьи 4
ГОСТ IEC 60331-2-2013
Испытания электрических кабелей в условиях воздействия пламени. Сохранение работоспособности. Часть 2. Метод испытания кабелей на номинальное напряжение до 0,6/1,0 кВ включительно и наружным диаметром не более 20 мм при воздействии пламени температурой не менее 830 °C одновременно с механическим ударом
177
СТ РК МЭК 60331-2-2010
Испытания электрических кабелей в условиях воздействия пламени. Сохранение работоспособности. Часть 2. Метод испытания при воздействии пламени одновременно с механическим ударом при температуре не менее 830 °C для кабелей с номинальным напряжением до 0,6/1,0 кВ включительно и общим диаметром не выше 20 мм
применяется до 01.06.2017

178
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60331-3-2013
Электр кабельдерін жалынның әсері жағдайында сынау. Жұмыс қабілетінің сақталуы. 3-бөлік. Механикалық соққымен бір мезгілде кемінде 830°C температурадағы жалынның әсері кезінде металл корпуста сыналатын кабельдерді қоса алғанда 0, 6/1, 0 кВ дейінгі номиналдық кернеуге сынау әдісі
179
ҚР СТ МЭК 60331-3-2010

178
абзацы
первый – четвертый,
шестой – восьмой
и одиннадцатый
статьи 4
ГОСТ IEC 60331-3-2013
Испытания электрических кабелей в условиях воздействия пламени. Сохранение работоспособности. Часть 3. Метод испытания кабелей на номинальное напряжение до 0,6/1,0 кВ включительно, испытываемых в металлическом корпусе, при воздействии пламени температурой не менее 830 °C одновременно с механическим ударом
179
СТ РК МЭК 60331-3-2010

Электр кабельдерін жалынның әсері жағдайында сынау. Жұмыс қабілетінің сақталуы. 3-бөлік. Номиналдық кернеуді қоса алғанда 0, 6/1, 0 кВ дейінгі металл корпустағы кабельдер үшін кемінде 830°C температура кезінде механикалық соққымен бірмезгілдегі жалынның әсері жағдайында сынау әдісі
01. 06. 2017 дейін қолданылады
180
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он
Р МЕМСТ МЭК 60331-11-2012
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. Жұмыс қабілетінің сақталуы. 11-бөлік. Сынау жабдығы. Кемінде 750°С температурадағы жалынның әсері
181
бірінші абзацтары
Р МЕМСТ МЭК 60331-11-2003
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. Жұмыс қабілетінің сақталуы. 11-бөлік. Сынау жабдығы. Кемінде 750°С температурадағы жалынның әсері
01. 01. 2018 дейін қолданылады
182
ҚР СТ МЭК 60331-11-2010
Электр кабельдерін жалынның әсері жағдайында сынау. Жұмыс қабілетінің сақталуы. 11-бөлік. Сынау жабдығы. Кемінде 750°С температурадағы жалынның әсері
183
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60331-21-2011
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. Жұмыс қабілетінің сақталуы. 21-бөлік. Сынақтар жүргізу және оларға қойылатын талаптар. Қоса алғанда 0, 6/1, 0 кВ дейінгі номиналдық кернеудегі кабельдер
184
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60331-23-2011
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. Жұмыс қабілетінің сақталуы. 23-бөлік. Сынақтар жүргізу және оларға қойылатын талаптар. Деректер беруге арналған Электр кабельдері
185
ҚР СТ МЭК 60331-23-2010
Электр кабельдерін жалынның әсері жағдайында сынау. Жұмыс қабілетінің сақталуы. 23-бөлік. Талап әдістемелері. Деректер беруге арналған электр кабельдері
01. 06. 2017 дейін қолданылады
186
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60331-25-2011
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. Жұмыс қабілетінің сақталуы. 25-бөлік. Сынақтар жүргізу және оларға қойылатын талаптар. Оптикалық кабельдер
187
ҚР СТ МЭК 60331-25-2010
Электр кабельдерін жалынның әсері жағдайында сынау. Жұмыс қабілетінің сақталуы. 25-бөлік. Талап әдістемелері. Талшықты-оптикалық кабельдер
01. 06. 2017 дейін қолданылады
188
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60332-1-1-2011
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 1-1-бөлік. Тігінен орналасқан оқшауландырылған жалғыз өткізгіш немесе кабель жануының таралмауына жүргізілетін сынақ. Сынау жабдығы

Испытания электрических кабелей в условиях воздействия пламени. Сохранение работоспособности. Часть 3. Метод испытания при воздействии пламени одновременно с механическим ударом при температуре не менее 830 °C для кабелей с номинальным напряжением до 0,6/1,0 кВ включительно в металлическом корпусе
применяется до 01.06.2017
180
абзацы
первый – четвертый,
шестой – восьмой
и одиннадцатый
ГОСТ Р МЭК 60331-11-2012
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Сохранение работоспособности. Часть 11. Испытательное оборудование. Воздействие пламени температурой не менее 750°С
181
статьи 4
ГОСТ Р МЭК 60331-11-2003
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Сохранение работоспособности. Часть 11. Испытательное оборудование. Воздействие пламени температурой не менее 750°С
применяется до 01.01.2018
182
СТ РК МЭК 60331-11-2010
Испытания электрических кабелей в условиях воздействия пламени. Сохранение работоспособности. Часть 11. Испытательное оборудование. Воздействие пламени с температурой не менее 750°C
183
абзацы
первый – четвертый,
шестой – восьмой
и одиннадцатый
статьи 4
ГОСТ IEC 60331-21-2011
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Сохранение работоспособности. Часть 21. Проведение испытаний и требования к ним. Кабели на номинальное напряжение до 0,6/1,0 кВ включительно
184
абзацы
первый – четвертый,
шестой – восьмой
и одиннадцатый
статьи 4
ГОСТ IEC 60331-23-2011
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Сохранение работоспособности. Часть 23. Проведение испытаний и требования к ним. Кабели электрические для передачи данных
185
СТ РК МЭК 60331-23-2010
Испытания электрических кабелей в условиях воздействия пламени. Сохранение работоспособности. Часть 23. Методики требования. Электрические кабели для передачи данных
применяется до 01.06.2017
186
абзацы
первый – четвертый,
шестой – восьмой
и одиннадцатый
статьи 4
ГОСТ IEC 60331-25-2011
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Сохранение работоспособности. Часть 25. Проведение испытаний и требования к ним. Кабели оптические
187
СТ РК МЭК 60331-25-2010
Испытания электрических кабелей в условиях воздействия пламени. Сохранение работоспособности. Часть 25. Методики требования. Волоконно-оптические кабели
применяется до 01.06.2017
188
абзацы
первый – четвертый,
шестой – восьмой
и одиннадцатый
статьи 4
ГОСТ IEC 60332-1-1-2011
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 1-1. Испытание на нераспространение горения одиночного вертикально расположенного изолированного провода или кабеля. Испытательное оборудование

189
СТБ IEC 60332-1-1-2010
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 1-1-бөлік. Тігінен орналасқан оқшауландырылған жалғыз өткізгіш немесе кабель жануының таралмауына жүргізілетін сынақ. Сынау жабдығы
01. 06. 2017 дейін қолданылады
190
ҚР СТ МЭК 60332-1-1-2010
Электр және Талшықты-Оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 1-1-бөлік. Оқшауландырылған жалғыз өткізгішті немесе кабельді жалынның тік таралуына сынау. Сынау жабдығы
01. 06. 2017 дейін қолданылады
191
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он бірінші абзацтары

189
СТБ IEC 60332-1-1-2010
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 1-1. Испытание на нераспространение горения одиночного, вертикально расположенного изолированного провода или кабеля. Испытательное оборудование
применяется до 01.06.2017
190
СТ РК МЭК 60332-1-1-2010
Испытания электрических и волоконно-оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 1-1. Испытание одиночного изолированного провода или кабеля на вертикальное распространение пламени. Испытательное оборудование
применяется до 01.06.2017
191
абзацы
первый – четвертый,
шестой – восьмой
и одиннадцатый
статьи 4

МЕМСТ IEC 60332-1-2-2011
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 1-2-бөлік. Тігінен орналасқан оқшауландырылған жалғыз өткізгіш немесе кабель жануының таралмауына жүргізілетін сынақ. Газдарды алдын ала араластыру мен газ жанарғысының қуаты 1 кВт жалынының әсері кезінде сынақтар жүргізу
192
СТБ IEC 60332-1-2-2010
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 1-2-бөлік. Тігінен орналасқан оқшауландырылған жалғыз өткізгіш немесе кабель жануының таралмауына жүргізілетін сынақ газдарды алдын ала араластыру мен газ жанарғысының қуаты 1 кВт жалынының әсері кезінде сынақтар жүргізу
01. 06. 2017 дейін қолданылады
193
ҚР СТ МЭК 60332-1-2-2010
Электр және Талшықты-Оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 1-2-бөлік. Оқшауландырылған жалғыз өткізгішті немесе кабельді жалынның тік таралуына сынау. Газдарды алдын ала араластырумен қуаты 1 кВт жанарғының жалынымен сынақтар жүргізу
01. 06. 2017 дейін қолданылады
194
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60332-1-3-2011
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 1-3-бөлік. Тігінен орналасқан оқшауландырылған жалғыз өткізгіш немесе кабель жануының таралмауына жүргізілетін сынақ. Жалынды тамшылардың/бөлшектердің пайда болуына сынақтар жүргізу
195
ҚР СТ МЭК 60332-1-3-2010
Электр және Талшықты-Оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 1-3-бөлік. Оқшауландырылған жалғыз өткізгішті немесе кабельді жалынның тік таралуына сынау. Жалынды тамшылардың/бөлшектердің пайда болуына сынақтар жүргізу
01. 06. 2017 дейін қолданылады
196
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60332-2-1-2011
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 2-1-бөлік. Тігінен орналасқан оқшауландырылған шағын мөлшердегі жалғыз өткізгіш немесе кабель жануының таралмауына жүргізілетін сынақ. Сынау жабдығы
197
ҚР СТ МЭК 60332-2-1-2010
Электр және Талшықты-Оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 2-1-бөлік. Оқшауландырылған шағын мөлшердегі жалғыз өткізгішті немесе кабельді жалынның тігінен таралмауына сынау. Сынау жабдығы
01. 06. 2017 дейін қолданылады
198
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60332-2-2-2011
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 2-2-бөлік. Тігінен орналасқан оқшауландырылған шағын мөлшердегі жалғыз өткізгіш немесе кабель жануының таралмауына жүргізілетін сынақ. Диффузиялық жалынмен сынақтар жүргізу

ГОСТ IEC 60332-1-2-2011
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 1-2. Испытание на нераспространение горения одиночного вертикально расположенного изолированного провода или кабеля. Проведение испытания при воздействии пламенем газовой горелки мощностью 1 кВт с предварительным смешением газов
192
СТБ IEC 60332-1-2-2010
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 1-2. Испытание на нераспространение горения одиночного, вертикально расположенного изолированного провода или кабеля. Проведение испытания при воздействии пламенем газовой горелки мощностью 1 кВт с предварительным смешением газов
применяется до 01.06.2017
193
СТ РК МЭК
Испытания электрических и волоконно-оптических кабелей в
применяется
60332-1-2-2010
условиях воздействия пламени. Часть 1-2. Испытание одиночного изолированного провода или кабеля на вертикальное распространение пламени. Проведение испытания пламенем горелки мощностью 1 КВт с предварительным смешением газов
до 01.06.2017
194
абзацы
ГОСТ IEC
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях
первый – четвертый,
шестой – восьмой
и одиннадцатый
статьи 4
60332-1-3-2011
воздействия пламени. Часть 1-3. Испытание на нераспространение горения одиночного вертикально расположенного изолированного провода или кабеля. Проведение испытания на образование горящих капелек/частиц
195
СТ РК МЭК
Испытания электрических и волоконно-оптических кабелей в
применяется
60332-1-3-2010
условиях воздействия пламени. Часть 1-3. Испытание одиночного изолированного провода или кабеля на вертикальное распространение пламени. Проведение испытания на образование горящих капелек/частиц
до 01.06.2017
196
абзацы
ГОСТ IEC
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях
первый – четвертый,
шестой – восьмой
и одиннадцатый
статьи 4
60332-2-1-2011
воздействия пламени. Часть 2-1. Испытание на нераспространение горения одиночного вертикально расположенного изолированного провода или кабеля небольших размеров. Испытательное оборудование
197
СТ РК МЭК
Испытания электрических и волоконно-оптических кабелей в
применяется
60332-2-1-2010
условиях воздействия пламени. Часть 2-1. Испытание одиночного изолированного провода или кабеля небольших размеров на вертикальное распространение пламени. Испытательное оборудование
до 01.06.2017
198
абзацы
первый – четвертый,
шестой – восьмой
и одиннадцатый
статьи 4
ГОСТ IEC 60332-2-2-2011
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 2-2. Испытание на нераспространение горения одиночного вертикально расположенного изолированного провода или кабеля небольших размеров. Проведение испытания диффузионным пламенем

199
ҚР СТ МЭК 60332-2-2-2010
Электр және Талшықты-Оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 2-2-бөлік. Оқшауландырылған шағын мөлшердегі жалғыз өткізгішті немесе кабельді жалынның тігінен таралмауына сынау. Диффузиялық жалынмен сынақтар жүргізу
01. 06. 2017 дейін қолданылады
200
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60332-3-10-2015
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 3-10-бөлік. Өткізгіштердің немесе кабельдердің тік орналасқан түйіндері бойымен жалынның таралуы. Сынақ қондырғысы
201

199
СТ РК МЭК 60332-2-2-2010
Испытания электрических и волоконно-оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 2-2. Испытание одиночного изолированного провода или кабеля небольших размеров на вертикальное распространение пламени. Проведение испытания диффузионным пламенем
применяется до 01.06.2017
200
абзацы
первый – четвертый,
шестой – восьмой
и одиннадцатый
статьи 4
ГОСТ IEC 60332-3-10-2015
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-10. Распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Испытательная установка
201

СТБ IEC 60332-3-10-2011
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 3-10-бөлік. Өткізгіштердің немесе кабельдердің тік орналасқан түйіндері бойымен жалынның тік таралуына сынау. Сынақ қондырғысы
01. 01. 2018 дейін қолданылады
202
Р МЕМСТ МЭК 60332-3-10-2011
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 3-10-бөлік. Өткізгіштердің немесе кабельдердің тік орналасқан түйіндері бойымен жалынның таралуы. Сынақ қондырғысы
01. 01. 2018 дейін қолданылады
203
ҚР СТ МЭК 60332-3-10-2010
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 3-10-бөлік. Тік жағдайда шоғырландырып орналастырылған өткізгіштерді немесе кабельдерді жалынның тік таралуына сынау. Сынау жабдығы
01. 01. 2018 дейін қолданылады
204
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60332-3-21-2011
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 3-21-бөлік. Өткізгіштердің немесе кабельдердің тік орналасқан түйіндері бойымен жалынның таралуы. А F/R санаты
205
СТБ IEC 60332-3-21-2011
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 3-21-бөлік. Өткізгіштердің немесе кабельдердің тік орналасқан түйіндері бойымен жалынның тік таралуына сынау. А F/R санаты
01. 06. 2017 дейін қолданылады
206
ҚР СТ МЭК 60332-3-21-2010
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 3-21-бөлік. Тікжағдайда шоғырландырып орналастырылған өткізгіштерді немесе кабельдерді жалынның тік таралуына сынау. А F/R санаты
01. 06. 2017 дейін қолданылады
207
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60332-3-22-2011
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 3-22-бөлік. Өткізгіштердің немесе кабельдердің тік орналасқан түйіндері бойымен жалынның таралуы. А санаты
208
СТБ IEC 60332-3-22-2011
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 3-22-бөлік. Өткізгіштердің немесе кабельдердің тік орналасқан түйіндері бойымен жалынның тік таралуына сынау. А санаты
01. 06. 2017 дейін қолданылады
209
ҚР СТ МЭК 60332-3-22-2010
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 3-22-бөлік. Тік жағдайда шоғырландырып орналастырылған өткізгіштерді немесе кабельдерді жалынның тік таралуына сынау. А санаты
01. 06. 2017 дейін қолданылады
210
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және онодиннадцатый
МЕМСТ IEC 60332-3-23-2011

СТБ IEC 60332-3-10-2011
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-10. Испытание на вертикальное распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Испытательная установка
применяется до 01.01.2018
202
ГОСТ Р МЭК 60332-3-10-2011
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-10. Распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Испытательная установка
применяется до 01.01.2018
203
СТ РК МЭК 60332-3-10-2010
Испытания электрических и волоконно-оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-10. Испытание проводов или кабелей, уложенных пучком в вертикальном положении на вертикальное распространение пламени. Испытательное оборудование
применяется до 01.01.2018
204
абзацы
первый – четвертый,
шестой – восьмой
и одиннадцатый
статьи 4
ГОСТ IEC 60332-3-21-2011
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-21. Распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Категория А F/R
205
СТБ IEC 60332-3-21-2011
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-21. Испытание на вертикальное распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Категория А F/R
применяется до 01.06.2017
206
СТ РК МЭК 60332-3-21-2010
Испытания электрических и волоконно-оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-21. Испытание проводов или кабелей, уложенных пучком в вертикальном положении на вертикальное распространение пламени. Категория А F/R
применяется до 01.06.2017
207
абзацы
первый – четвертый,
шестой – восьмой
и одиннадцатый
статьи 4
ГОСТ IEC 60332-3-22-2011
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-22. Распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Категория А
208
СТБ IEC 60332-3-22-2011
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-22. Испытание на вертикальное распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Категория А
применяется до 01.06.2017
209
СТ РК МЭК 60332-3-22-2010
Испытания электрических и волоконно-оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-22. Испытание проводов или кабелей, уложенных пучком в вертикальном положении на вертикальное распространение пламени. Категория А
применяется до 01.06.2017
210
абзацы
первый – четвертый,
шестой – восьмой
и одиннадцатый
ГОСТ IEC 60332-3-23-2011

Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 3-23-бөлік. Өткізгіштердің немесе кабельдердің тік орналасқан түйіндері бойымен жалынның таралуы. В санаты
211
бірінші абзацтары
СТБ IEC 60332-3-23-2011
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 3-23-бөлік. Өткізгіштердің немесе кабельдердің тік орналасқан түйіндері бойымен жалынның тік таралуына сынау. В санаты
01. 06. 2017 дейін қолданылады
212
ҚР СТ МЭК 60332-3-23-2010
Электр және Талшықты-Оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 3-23-бөлік. Тік жағдайда шоғырландырып орналастырылған өткізгіштерді немесе кабельдерді жалынның тік таралуына сынау. В санаты
01. 06. 2017 дейін қолданылады
213
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60332-3-24-2011
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 3-24-бөлік. Өткізгіштердің немесе кабельдердің тік орналасқан түйіндері бойымен жалынның таралуы. С санаты
214
СТБ IEC 60332-3-24-2011
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 3-24-бөлік. Өткізгіштердің немесе кабельдердің тік орналасқан түйіндері бойымен жалынның тік таралуына сынау. Ссанаты
01. 06. 2017 дейін қолданылады
215
ҚР СТ МЭК 60332-3-24-2010
Электр және Талшықты-Оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 3-24-бөлік. Тік жағдайда шоғырландырып орналастырылған өткізгіштерді немесе кабельдерді жалынның тік таралуына сынау. С санаты
01. 06. 2017 дейін қолданылады
216
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы, сегізінші және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60332-3-25-2011
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 3-25-бөлік. Өткізгіштердің немесе кабельдердің тік орналасқан түйіндері бойымен жалынның таралуы. D санаты
217
СТБ IEC 60332-3-25-2011
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 3-25-бөлік. Өткізгіштердің немесе кабельдердің тік орналасқан түйіндері бойымен жалынның тік таралуына сынау. D санаты
01. 06. 2017 дейін қолданылады
218
ҚР СТ МЭК 60332-3-25-2010
Электр және оптикалық кабельдерді жалын әсері жағдайларында сынау. 3-25-бөлік. Тік жағдайда шоғырландырып орналастырылған өткізгіштерді немесе кабельдерді жалынның тік таралуына сынау. D санаты
01. 06. 2017 дейін қолданылады
219
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-1-2015
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік.
1-бөлік. Жалпы талаптар
220
СТБ IEC 60335-1-2013
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік.
1-бөлік. Жалпы талаптар
01. 01. 2018 дейін қолданылады

Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-23. Распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Категория В
211
статьи 4
СТБ IEC 60332-3-23-2011
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-23. Испытание на вертикальное распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Категория В
применяется до 01.06.2017
212
СТ РК МЭК 60332-3-23-2010
Испытания электрических и волоконно-оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-23. Испытание проводов или кабелей, уложенных пучком в вертикальном положении на вертикальное распространение пламени. Категория В
применяется до 01.06.2017
213
абзацы
первый – четвертый,
шестой – восьмой
и одиннадцатый
статьи 4
ГОСТ IEC 60332-3-24-2011
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-24. Распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Категория С
214
СТБ IEC 60332-3-24-2011
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-24. Испытание на вертикальное распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Категория С
применяется до 01.06.2017
215
СТ РК МЭК 60332-3-24-2010
Испытания электрических и волоконно-оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-24. Испытание проводов или кабелей, уложенных пучком в вертикальном положении на вертикальное распространение пламени. Категория С
применяется до 01.06.2017
216
абзацы
первый – четвертый,
шестой – восьмой
и одиннадцатый
статьи 4
ГОСТ IEC 60332-3-25-2011
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-25. Распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Категория D
217
СТБ IEC 60332-3-25-2011
Испытания электрических и оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-25. Испытание на вертикальное распространение пламени по вертикально расположенным пучкам проводов или кабелей. Категория D
применяется до 01.06.2017
218
СТ РК МЭК 60332-3-25-2010
Испытания электрических и волоконно-оптических кабелей в условиях воздействия пламени. Часть 3-25. Испытание проводов или кабелей, уложенных пучком в вертикальном положении на вертикальное распространение пламени. Категория D
применяется до 01.06.2017
219
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-1-2015
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 1. Общие требования
220
СТБ IEC 60335-1-2013
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 1. Общие требования
применяется до 01.01.2018

275
СТБ IEC 60335-2-37-2011
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік.
2-37-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына арналған электр фритюрницаларға қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
276
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-38-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-38-бөлік. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындарына үшін бір және екі жылыту беттері бар өнімдерді байланыстық өңдеу электр аппараттарына қойылатын жеке талаптар
277

275
СТБ IEC 60335-2-37-2011
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-37. Дополнительные требования к электрическим фритюрницам для предприятий общественного питания
применяется до 01.06.2017
276
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-38-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-38. Частные требования к электрическим аппаратам контактной обработки продуктов с одной и двумя греющими поверхностями для предприятий общественного питания
277

МЕМСТ МЭК 60335-2-94-2004
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-94-бөлік. Шөпшабуға арналған қайшы тәріздес машинкаларға қойылатын қосымша талаптар
335
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-95-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-95-бөлік. Тұрғынаймақ тардапайдаланылатын тігінен қозғалмалы гараж қақпаларына арналған жетектерге қойылатын жеке талаптар
336
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-96-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-96-бөлік. Тұрғынүй-жайлардыжылытуға арналған иілгіш табақты жылыту элементтеріне қойылатын жеке талаптар
337
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-97-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-97-бөлік. Рольставняларды, тенттерді және жалюздерді және ұқсас жабдықты ашу жетектеріне қойылатын жеке талаптар
338
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-98-2012
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-98-бөлік. Ауаылғалдатқыштарына қойылатын қосымша талаптар
339
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-101-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-101-бөлік. Буландырғыштарға қойылатын жеке талаптар
340
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-102-2014
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-102-бөлік. Газ, сұйық және қатты отынмен жұмыс істейтін және электр қосылыстары бар приборларға қойылатын қосымша талаптар
341
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-103-2013
Тұрмыстық және соларға ұқсас электр приборларының қауіпсіздігі. 2-103-бөлік. Қақпалардың, есіктердің және терезелердің жетектеріне қойылатын жеке талаптар
342
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-104-2013
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-104-бөлік. Ауа баптау жабдығындағы және тоңазыту жабдығындағы салқындату агенттерін қалпына келтіруге және/немесе қайта айналдыруға арналған құрылғыларға қойылатын қосымша талаптар
343
СТБ IEC 60335-2-104-2011
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-104-бөлік. Ауа баптау жабдығындағы және тоңазыту жабдығындағы салқындату агенттерін қалпына келтіруге және/немесе қайта айналдыруға арналған құрылғыларға қойылатын қосымша талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
344
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-105-2015
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-105-бөлік.       Көп функциялы душ кабиналарына қойылатын қосымша талаптар
345
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 60335-2-106-2013
Тұрмыстық және соған ұқсас электр приборлары. Қауіпсіздік. 2-106-бөлік. Бөлмені жылыту үшін жылытпалы кілемдерге және алын балы еден жабынының астына орнатылған қыздыру құрылғыларына қойылатын жеке талаптар

ГОСТ МЭК 60335-2-94-2004
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-94. Дополнительные требования к машинкам для стрижки травы ножничного типа
335
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-95-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-95. Частные требования к приводам для вертикально движущихся гаражных ворот, используемых в жилых зонах
336
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-96-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-96. Частные требования к гибким листовым нагревательным элементам для обогрева жилых помещений
337
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-97-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-97. Частные требования к приводам для открывания рольставней, тентов и жалюзи и аналогичного оборудования
338
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-98-2012
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-98. Дополнительные требования к увлажнителям воздуха
339
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-101-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-101. Частные требования к испарителям
340
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-102-2014
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-102. Дополнительные требования к приборам, работающим на газовом, жидком и твердом топливе и имеющим электрические соединения
341
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-103-2013
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Часть 2-103. Частные требования к приводам для ворот, дверей и окон
342
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-104-2013
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-104. Дополнительные требования к устройствам, предназначенным для восстановления и/или рециркуляции хладагентов в оборудовании для кондиционирования воздуха и холодильном оборудовании
343
СТБ IEC 60335-2-104-2011
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-104. Дополнительные требования к устройствам, предназначенным для восстановления и/или рециркуляции хладагентов в оборудовании для кондиционирования воздуха и холодильном оборудовании
применяется до 01.06.2017
344
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-105-2015
Бытовые и аналогичные электрические приборы. Безопасность. Часть 2-105. Дополнительные требования к многофункциональным душевым кабинам
345
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 60335-2-106-2013
Приборы электрические бытового и аналогичного назначения. Безопасность. Часть 2-106. Частные требования к подогреваемым коврам и нагревающим устройствам для обогрева комнаты, установленным под снимающимся напольным покрытием

374
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31636. 3-2012(IEC
60519-3:1988)
Электртермиялық жабдықтың қауіпсіздігі. 3-бөлік. Кедергі мен индукциялық және тікелей қыздырылатын электртермиялық құрылғыларға және индукциялық электр пештеріне қойылатын жеке талаптар
375
4-баптың бірінші – үшінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60519-4-2015
Электртермиялық жабдықтың қауіпсіздігі. 4-бөлік. Доғалы электр пештерінің жабдығына қойылатын қосымша талаптар
376
4-баптың бірінші – үшінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ 54372-2011 (МЭК
60519-6:2002)
Электртермиялық жабдықтың қауіпсіздігі. 6-бөлік. Өнеркәсіптік аса жоғары жиілікті қыздыру жабдығының қауіпсіздігі жөніндегі техникалық шарттар
377
4-баптың бірінші – үшінші, бесінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31636. 7-2012(IEC
60519-7:1983)
Электртермиялық жабдықтың қауіпсіздігі. 7-бөлік. Электрондық-сәулелік электр пештеріне қойылатын жеке талаптар
378
4-баптың бірінші – үшінші, бесінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60519-8-2015
Электрмен қыздыру қондырғылары. Қауіпсіздік. 8-бөлік. Электр-шлактық қайта балқыту пештеріне қойылатын жеке талаптар
379
4-баптың бірінші – үшінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ 54371-2011 (МЭК
60519-9:2005)
Электртермиялық жабдықтың қауіпсіздігі. 9-бөлік. Диэлектрлік қыздырудың жоғары жиілікті қондырғылары үшін жеке талаптар
380
4-баптың бірінші – үшінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60519-10-2015
Электрмен қыздыру қондырғылары. Қауіпсіздік. 10-бөлік. Өнеркәсіпте және саудада қолдануға арналған электр кедергілі қыздыру жүйелеріне қойылатын жеке талаптар
381
4-баптың бірінші – үшінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60519-21-2015
Электрмен қыздыруқондырғылары. Қауіпсіздік. 21-бөлік. Кедергімен қыздыруға арналған қодырғыларға қойылатын жеке талаптар. Әйнекті қыздыруға және балқытуға арналған жабдық
382
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60523-2014
Тұрақты токтың потенциометрлері
383
4-баптың бірінші, екінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 11282-93
(МЭК 524-75)
Тұрақты ток кернеуінің резистивтік бөлгіштері
384
4-баптың бірінші, үшінші,
МЕМСТ 14254-2015
(IEC 60529:2013)
Қабықтармен қамтамасыз етілетін қорғаудәрежелері (IP коды)
385
жетіншіжәне он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 14254-96
(МЭК 529-89)
Қабықтармен қамтамасыз етілетін қорғау дәрежелері (IP коды)
01. 01. 2018 дейін қолданылады
386
4-баптың бірінші, алтыншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 7165-93
(МЭК 564-77)
Кедергініөлшеуге арналған тұрақты ток көпірлері

374
абзацы
первый, второй,
шестой
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 31636.3-2012
(IEC 60519-3:1988)
Безопасность электротермического оборудования. Часть 3. Частные требования к электротермическим устройствам индукционного и прямого нагрева сопротивлением и индукционным электропечам
375
абзацы
первый – третий, одиннадцатый и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60519-4-2015
Безопасность электротермического оборудования. Часть 4. Дополнительные требования к оборудованию дуговых электропечей
376
абзацы
первый – третий, одиннадцатый и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ Р
54372-2011
(МЭК
60519-6:2002)
Безопасность электротермического оборудования. Часть 6. Технические условия по безопасности промышленного сверхвысокочастотного нагревательного оборудования
377
абзацы
первый – третий,
пятый, одиннадцатый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 31636.7-2012
(IEC 60519-7:1983)
Безопасность электротермического оборудования. Часть 7. Частные требования к электронно-лучевым электропечам
378
абзацы
первый – третий,
пятый, одиннадцатый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60519-8-2015
Установки электронагревательные. Безопасность. Часть 8. Частные требования к печам электрошлакового переплава
379
абзацы
первый – третий, одиннадцатый и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ Р
54371-2011
(МЭК
60519-9:2005)
Безопасность электротермического оборудования. Часть 9. Частные требования для высокочастотных установок диэлектрического нагрева
380
абзацы
первый – третий, одиннадцатый и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60519-10-2015
Установки электронагревательные. Безопасность. Часть 10. Частные требования к нагревательным системам электрического сопротивления для промышленного и торгового применения
381
абзацы
первый – третий, одиннадцатый и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60519-21-2015
Установки электронагревательные. Безопасность. Часть 21. Частные требования к установкам для нагрева сопротивлением. Оборудование для нагрева и плавления стекла
382
абзацы
первый, второй,
шестой
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60523-2014
Потенциометры постоянного тока
383
абзацы
первый, второй,
шестой
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 11282-93 (МЭК 524-75)
Резистивные делители напряжения постоянного тока
384
абзацы первый, третий,
ГОСТ 14254-2015 (IEC 60529:2013)
Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)
385
седьмой
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 14254-96 (МЭК 529-89)
Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (Код IP)
применяется до 01.01.2018
386
абзацы
первый, шестой
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 7165-93 (МЭК 564-77)
Мосты постоянного тока для измерения сопротивления

Шырақшамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 19-бөлім. Желдетілетін шырақшамдар. Қауіпсіздік талаптары
417
алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
СТБ МЭК 60598-2-19-2003
Шырақшамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 19-бөлім. Желдетілетін шырақшамдар. Қауіпсіздік талаптары
01. 06. 2017 дейін қолданылады
418
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-20-2012
Шырақшамдар. 2-20-бөлік. Жеке талаптар. Жарықтыгирляндтар
419
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-22-2012
Шырақшамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 22-бөлім. Авариялық жарықтандыруға арналған шырақшамдар
420
СТБ IEC 60598-2-22-2011
Шырақшамдар.       2-22-бөлік. Қосымша талаптар. Авариялық жарықтандыруға арналған шырақшамдар
421
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-23-2012
Шырақшамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 23-бөлім. Қыздыру лампаларына арналған асатөмен кернеудег іжарық жүйелері
422
СТБ МЭК 60598-2-23-2002
Шырақшамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 23-бөлім. Қыздыру лампаларына арналған асатөмен кернеудег іжарық жүйелері
423
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-24-2011
Шырақшамдар. 2-24-бөлік. Жеке талаптар. Бет температурасы шектелген шырақшамдар
424
СТБ МЭК 60598-2-24-2002
Шырақшамдар. 2-24-бөлік. Бет температурасы шектелген шырақшамдар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
425
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60598-2-25-2011
Шырақшамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 25-бөлім. Ауруханалармен басқа да медициналық мекемелердің клиникалық аймақтарында пайдалануға арналған шырақшамдар
426
СТБ МЭК 60598-2-25-2002
Шырақшамдар. 2-бөлік. Жеке талаптар. 25-бөлім. Ауруханалармен басқа да медицина мекемелерінің клиникалық аймақтарында пайдалануға арналған шырақшамдар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
427
4-баптың бірінші – үшінші, алтыншы, жетінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60618-2013
Индукциялық кернеу бөлгіштер
428
4-баптың бірінші және алтыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60664-3-2015
Төмен вольтты жүйелердің жабдықтарына арналған оқшаулағышты үйлестіру. 3-бөлік. Ластанудан қорғау үшін жабындарды, бітеуді және қалыпты пайдалану
429
4-баптың бірінші және алтыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60664-5-2013
Төмен вольтты жүйелердегі жабдықтарға арналған оқшаулағышты үйлестіру. 5-бөлік. 2 мм тең немесе одан да аз саңылаулар мен жылыстау жолдарын анықтаудың кешенді әдісі
430
4-баптың бірінші, бесінші және он екінші абзацтары
СТБ IEC 60645-1-2014
Электроакустика.       Аудиологиялық жабдық. 1-бөлік. Тональдық аудиометрлер

Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 19. Светильники вентилируемые. Требования безопасности
417
шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
СТБ МЭК 60598-2-19-2003
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 19. Светильники вентилируемые. Требования безопасности
применяется до 01.06.2017
418
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-20-2012
Светильники. Часть 2-20. Частные требования. Световые гирлянды
419
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-22-2012
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 22. Светильники для аварийного освещения
420
СТБ IEC 60598-2-22-2011
Светильники. Часть 2-22. Дополнительные требования. Светильники для аварийного освещения
421
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-23-2012
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 23. Системы световые сверхнизкого напряжения для ламп накаливания
422
СТБ МЭК 60598-2-23-2002
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 23. Системы световые сверхнизкого напряжения для ламп накаливания
423
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-24-2011
Светильники. Часть 2-24. Частные требования. Светильники с ограничением температуры поверхности
424
СТБ МЭК 60598-2-24-2002
Светильники. Часть 2-24. Светильники с ограничением температуры поверхности
применяется до 01.06.2017
425
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60598-2-25-2011
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 25. Светильники для использования в клинических зонах больниц и других медицинских учреждений
426
СТБ МЭК 60598-2-25-2002
Светильники. Часть 2. Частные требования. Раздел 25. Светильники для использования в клинических зонах больниц и других медицинских учреждений
применяется до 01.06.2017
427
абзацы
первый – третий,
шестой, седьмой,
одиннадцатый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60618-2013
Делители напряжения индуктивные
428
абзацы
первый и шестой
статьи 4
ГОСТ IEC 60664-3-2015
Координация изоляции для оборудования низковольтных систем. Часть 3. Использование покрытий, герметизации и формовки для защиты от загрязнения
429
абзацы
первый и шестой
статьи 4
ГОСТ IEC 60664-5-2013
Координация изоляции для оборудования в низковольтных системах. Часть 5. Комплексный метод определения зазоров и путей утечки, равных или менее 2 мм
430
абзацы
первый, пятый
и двенадцатый
статьи 4
СТБ IEC 60645-1-2014
Электроакустика. Аудиологическое оборудование. Часть 1. Аудиометры тональные

431
4-баптың бірінші, бесінші және он екінші абзацтары
Р МЕМСТ 53073-2008
(МЭК 60662:2002)
Жоғары қысымдағы натрийлі шамдар. Пайдалану талаптары
432
4-баптың бірінші, үшінші және алтыншы абзацтары
Р МЕМСТ МЭК 60664. 1-2012
Төмен вольтты жүйелердегі жабдықтарға арналған оқшаулағышты үйлестіру. 1-бөлік. Қағидаттары, талаптары және сынау
433
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші
МЕМСТ 30850. 1-2002
Тұрмыстық және соған ұқсас стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 1-бөлік. Жалпы талаптар және сынау әдістері
434
абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ 51324. 1-2012 (МЭК
60669-1:2007)
Тұрмыстық және соған ұқсас стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 1-бөлік. Жалпы талаптар және сынау әдістері
435
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30850. 2. 1-2002
Тұрмыстық және соған ұқсас стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-1-бөлік. Жартылай өткізгішті ажыратқыштарға қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері
436
Р МЕМСТ 51324. 2. 1-2012 (МЭК
60669-2-1:2009)
Тұрмыстық және соған ұқсас стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-1-бөлік. Жартылай өткізгішті ажыратқыштарға қойылатын қосымша талаптар
437
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30850. 2. 2-2002
Тұрмыстық және соған ұқсас стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-2-бөлік. Қашықтан басқарылатын ажыратқыштарға (ҚБА) қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері
438
Р МЕМСТ 51324. 2. 2-2012 (МЭК
60669-2-2:2006)
Тұрмыстық және соған ұқсас стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-2-бөлік. Қашықтан басқарылатын ажыратқыштарға (ҚБА) қойылатын қосымша талаптар
439
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30850. 2. 3-2002
Тұрмыстық және соған ұқсас стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-3-бөлік. Уақыт белгіленетін (таймерлер) ажыратқыштарға қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері
440
Р МЕМСТ 51324. 2. 3-2012 (МЭК
60669-2-3:2006)
Тұрмыстық және соған ұқсас стационарлық электр қондырғыларына арналған ажыратқыштар. 2-3-бөлік. Уақыт белгіленетін (таймерлер) ажыратқыштарға қойылатын қосымша талаптар
441
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60669-2-6-2015
Тұрмыстық және ұқсас стационарлық электр қондырғыларының ажыратқыштары. 2-6-бөлік. Сыртқы және ішкі жарықтандыру приборларына арналған авариялық ажыратқыштарға қойылатын қосымша талаптар
442
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап

431
абзацы
первый, пятый
и двенадцатый
статьи 4
ГОСТ Р
53073-2008
(МЭК 60662:2002)
Лампы натриевые высокого давления. Эксплуатационные требования
432
абзацы
первый, третий
и шестой
статьи 4
ГОСТ Р МЭК 60664.1-2012
Координация изоляции для оборудования в низковольтных системах. Часть 1. Принципы, требования и испытания
433
абзацы первый – четвертый и шестой – двенадцатый
ГОСТ 30850.1-2002
Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 1. Общие требования и методы испытаний
434
статьи 4, статья 5
ГОСТ Р 51324.1-2012
(МЭК 60669-1:2007)
Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 1. Общие требования и методы испытаний
435
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 30850.2.1-2002
Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-1. Дополнительные требования к полупроводниковым выключателям и методы испытаний
436
ГОСТ Р 51324.2.1-2012
(МЭК 60669-2-1:2009)
Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-1. Дополнительные требования к полупроводниковым выключателям
437
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 30850.2.2-2002
Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-2. Дополнительные требования к выключателям с дистанционным управлением (ВДУ) и методы испытаний
438
ГОСТ Р 51324.2.2-2012
(МЭК 60669-2-2:2006)
Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-2. Дополнительные требования к выключателям с дистанционным управлением (ВДУ)
439
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 30850.2.3-2002
Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-3. Дополнительные требования к выключателям с выдержкой времени (таймеры) и методы испытаний
440
ГОСТ Р 51324.2.3-2012
(МЭК 60669-2-3:2006)
Выключатели для бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-3. Дополнительные требования к выключателям с выдержкой времени (таймеры)
441
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60669-2-6-2015
Выключатели бытовых и аналогичных стационарных электрических установок. Часть 2-6. Дополнительные требования к аварийным выключателям для внешних и внутренних осветительных приборов
442
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5

452
4-баптың алтыншы – тоғызыншы және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60695-2-11-2013
Өрт қауіпсіздігіне сынақтар. 2-11-бөлік. Қатты қыздырылған сыммен сынаудың негізгі әдістері. Қатты қыздырылған сыммен түпкі өнімнің тұтануына сынау
453
СТБ IEC 60695-2-11-2008
Өрт қауіпсіздігіне сынақтар. 2-11-бөлік. Қатты қыздырылған сыммен сынау әдістері. Дайын өнімдерді жанғыштыққа сынау
01. 06. 2017 дейін қолданылады
454
4-баптың алтыншы – тоғызыншы және он бірінші абзацтары

452
абзацы
шестой – девятый
и одиннадцатый
статьи 4
ГОСТ IEC 60695-2-11-2013
Испытания на пожароопасность. Часть 2-11. Основные методы испытаний раскаленной проволокой. Испытание раскаленной проволокой на воспламеняемость конечной продукции
453
СТБ IEC 60695-2-11-2008
Испытания на пожароопасность. Часть 2-11. Методы испытаний раскаленной проволокой. Испытание готовых изделий на горючесть
применяется до 01.06.2017
454
абзацы
шестой – девятый
и одиннадцатый
статьи 4

МЕМСТ IEC 60695-2-12-2015
Өрт қауіпсіздігіне сынақтар. 2-12-бөлік. Қатты қыздырылған сыммен сынау әдістері. Материалдардың тұтанғыштығы индексін қатты қыздырылған сыммен (ҚСТИ) анықтау әдісі
455
СТБ IEC 60695-2-12-2008
Өрт қауіпсіздігіне сынақтар. 2-12-бөлік. Қатты қыздырылған сыммен сынау әдістері. Материалдарды жанғыштыққа сынау
01. 01. 2018 дейін қолданылады
456
6-бөлімР МЕМСТ 54103-2010
Өрт қауіпсіздігіне сынақтар. Сынау әдістері. Қызған сыммен жүргізілетін сынақтар
01. 01. 2018 дейін қолданылады
457
4-баптың алтыншы – тоғызыншы және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60695-2-13-2012
Өрт қауіпсіздігіне сынақтар. 2-13-бөлік. Қыздырылған/қызған сыммен сынау әдістері. Материалдардың тұтануы температурасын қыздырылған сыммен (ТТҚС) анықтау әдісі
458
4-баптың алтыншы – тоғызыншы және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60695-10-2-2013
Өрт қауіпсіздігіне сынақтар. 10-2-бөлік. Шамадан тыс қызу. Шарик қысымымен сынау
459
СТБ IEC 60695-10-2-2008
Өрт қауіпсіздігіне сынақтар. 10-2-бөлік. Шамадан тыс қатты қызу. Шарикті қысып енгізу әдісімен сынау
01. 06. 2017 дейін қолданылады
460
4-баптың алтыншы – тоғызыншы және он бірінші абзацтары
СТБ IEC/TS 60695-11-4-2008
Өрт қауіпсіздігіне сынақтар. 11-4-бөлік. Қуаты 50 Вт сынау жалыны. Сәйкестікті растауға арналған аппаратура және сынақтар әдісі
461
4-баптың алтыншы – тоғызыншы және он бірінші абзацтары
МЕМСТ IEC 60695-11-5-2013
Өрт қауіпсіздігіне сынақтар. 11-5-бөлік. Инелі отпен сынау әдісі. Сәйкестікті растауға арналған аппаратура, нұсқаулық және сынау тәртібі
462
4-баптың алтыншы – тоғызыншы және он бірінші абзацтары
СТБ IEC 60695-11-10-2008
Өрт қауіпсіздігіне сынақтар. 11-10-бөлік. Қуаты 50 Вт жалынды пайдалана отырып көлденең және тік жануды сынау әдістері
463
4-баптың бірінші, алтыншы, жетінші және сегізіншіабзацтары
МЕМСТ МЭК 60719-2002
Номиналдық кернеуді қоса алғанда 450/750 В ток өткізгіш дөңгелек мыс сымдары бар кабельдер. Ортадағы сыртқы мөлшерлерінің төменгі және жоғарғы шектерін есептеу
464
Р МЕМСТ МЭК 60719-99
Номиналдық кернеуді қоса алғанда 450/750 В ток өткізгіш дөңгелек мыс сымдары бар кабельдер. Ортадағы сыртқы мөлшерлерінің төменгі және жоғарғы шектерін есептеу
01. 06. 2017 дейін қолданылады
465
4-баптың бірінші – үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60728-11-2014
Дыбыстық және телевизиялық сигналдар мен ин терактивтік қызмет көрсетулерді беруге арналған кабель желілері. 11-бөлік. Қауіпсіздік
466
4-баптың бірінші – үшінші, алтыншы, сегізінші, оныншы және он бірінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60730-1-2016
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы автоматты электрлік басқару құрылғылары. 1-бөлік. Жалпы талаптар

ГОСТ IEC 60695-2-12-2015
Испытание на пожароопасность. Часть 2-12. Методы испытаний раскаленной проволокой. Метод определения индекса воспламеняемости материалов раскаленной проволокой (ИВРП)
455
СТБ IEC 60695-2-12-2008
Испытания на пожароопасность. Часть 2-12. Методы испытаний раскаленной проволокой. Испытание материалов на горючесть
применяется до 01.01.2018
456
раздел 6
ГОСТ Р
54103-2010
Испытания на пожароопасность. Методы испытаний. Испытания нагретой проволокой
применяется до 01.01.2018
457
абзацы
шестой – девятый
и одиннадцатый
статьи 4
ГОСТ IEC 60695-2-13-2012
Испытания на пожарную опасность. Часть 2-13. Методы испытания накаленной/нагретой проволокой. Метод определения температуры зажигания материалов накалҰнной проволокой (ТЗНК)
458
абзацы
шестой – девятый
и одиннадцатый
статьи 4
ГОСТ IEC 60695-10-2-2013
Испытания на пожароопасность. Часть 10-2. Чрезмерный нагрев. Испытание давлением шарика
459
СТБ IEC 60695-10-2-2008
Испытания на пожароопасность. Часть 10-2. Аномальный нагрев. Испытание методом вдавливания шарика
применяется до 01.06.2017
460
абзацы
шестой – девятый
и одиннадцатый
статьи 4
СТБ IEC/TS 60695-11-4-2008
Испытания на пожароопасность. Часть 11-4. Испытательное пламя мощностью 50 Вт. Аппаратура и метод испытаний для подтверждения соответствия
461
абзацы
шестой – девятый
и одиннадцатый
статьи 4
ГОСТ IEC 60695-11-5-2013
Испытания на пожароопасность. Часть 11-5. Метод испытания игольчатым пламенем. Аппаратура, руководство и порядок испытания на подтверждение соответствия
462
абзацы
шестой – девятый
и одиннадцатый
статьи 4
СТБ IEC 60695-11-10-2008
Испытания на пожароопасность. Часть 11-10. Методы испытаний горизонтального и вертикального горения с использованием пламени мощностью 50 Вт
463
абзацы первый,
шестой, седьмой
и восьмой
статьи 4
ГОСТ МЭК 60719-2002
Кабели с круглыми медными токопроводящими жилами на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Расчет нижнего и верхнего пределов средних наружных размеров
464
ГОСТ Р МЭК 60719-99
Кабели с круглыми медными токопроводящими жилами на номинальное напряжение до 450/750 В включительно. Расчет нижнего и верхнего пределов средних наружных размеров
применяется до 01.06.2017
465
абзацы первый – третий, шестой, восьмой,
десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60728-11-2014
Cети кабельные для передачи звуковых и телевизионных сигналов и интерактивных услуг. Часть 11. Безопасность
466
абзацы первый – третий, шестой, восьмой,
десятый и одиннадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60730-1-2016
Автоматические электрические управляющие устройства бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования

519
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-1-1-2011
Электр және оптикалық кабельдердің оқшаулағыш материалдары мен қабықтарын сынаудың жалпы әдістері. Қалыңдығын және сыртқы мөлшерлерін өлшеу. Механикалық қасиеттерін анықтау әдістері
520
СТБ IEC 60811-1-1-2009
Электр және оптикалық кабельдердің оқшаулауға арналған материалдары мен қабықтарын сынаудың жалпы әдістері. 1-1-бөлік. Жалпы қолдану әдістері. Қалыңдығын және сыртқы мөлшерлерін өлшеу. Механикалық қасиеттерін анықтауға арналған сынақтар

519
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-1-1-2011
Общие методы испытаний материалов изоляции и оболочек электрических и оптических кабелей. Измерение толщины и наружных размеров. Методы определения механических свойств
520
СТБ IEC 60811-1-1-2009
Общие методы испытаний материалов для изоляции и оболочек электрических и оптических кабелей. Часть 1-1. Методы общего применения. Измерение толщины и наружных размеров. Испытания для определения механических свойств

521
ҚР СТ МЭК 60811-1-1-2009
Электр және оптикалық кабельдердің оқшаулағышы мен қабығына арналған материалдар. Жалпы сынау әдістері. 1-бөлік. Жалпы қолдану әдістері. І бөлім. Қалыңдығы мен көлемдік мөлшерлерін өлшеу. Механикалық қасиеттерін анықтауға арналған сынақтар
522
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТIEC 60811-1-2-2011
Электр және оптикалық кабельдердің оқшаулағыш материалдарымен Қабықтарын сынаудың жалпы әдістері. 1-2-бөлік. Жалпы қолдану әдістері. Жылумен шыңдау әдістері

521
СТ РК МЭК 60811-1-1-2009
Материалы для изоляции и оболочек электрических и оптических кабелей. Общие методы испытаний. Часть 1. Методы общего применения. Раздел 1. Измерение толщины и габаритных размеров. Испытания для определения механических свойств
522
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-1-2-2011
Общие методы испытаний материалов изоляции и оболочек электрических и оптических кабелей. Часть 1-2. Методы общего применения. Методы теплового старения

523
СТБ IEC 60811-1-2-2008
Электр және оптикалық кабельдердің оқшаулауға арналған материалдары мен қабықтарын сынаудың жалпы әдістері. 1-2-бөлік. Жалпы қолдану әдістері. Жылумен шыңдау әдістері
524
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-1-3-2011
Электр және оптикалық кабельдердің оқшаулағыш материалдары мен қабықтарын сынаудың жалпы әдістері. 1-3-бөлік. Жалпы қолдану әдістері. Тығыздықты анықтау әдістері. Су сіңірушілігіне сынақтар. Кемуіне сынау

523
СТБ IEC 60811-1-2-2008
Общие методы испытаний материалов для изоляции и оболочек электрических и оптических кабелей. Часть 1-2. Методы общего применения. Методы теплового старения
524
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-1-3-2011
Общие методы испытаний материалов изоляции и оболочек электрических и оптических кабелей. Часть 1-3. Методы общего применения. Методы определения плотности. Испытания на водопоглощение. Испытание на усадку

525
СТБ IEC 60811-1-3-2008
Электр және оптикалық кабельдердің оқшаулағыш материалдары мен қабықтарын сынаудың жалпы әдістері. 1-3-бөлік. Жалпы қолданылуы. Тығыздықты анықтау әдістері. Су сіңірушілігіне сынақтар. Кемуіне сынау
526
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-1-4-2011
Электр және оптикалық кабельдердің оқшаулағыш материалдарымен Қабықтарын сынаудың жалпы әдістері. 1-4-бөлік. Жалпы қолдану әдістері. Төмен температура кезінде сынау

525
СТБ IEC 60811-1-3-2008
Общие методы испытаний материалов изоляции и оболочек электрических и оптических кабелей. Часть 1-3. Общее применение. Методы определения плотности. Испытания на водопоглощение. Испытание на усадку
526
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-1-4-2011
Общие методы испытаний материалов изоляции и оболочек электрических и оптических кабелей. Часть 1-4. Методы общего применения. Испытание при низкой температуре

527
СТБ IEC 60811-1-4-2009
Электр және оптикалық кабельдердің оқшаулауға арналған материалдары мен қабықтарын сынаудың жалпы әдістері. 1-4-бөлік. Жалпы қолдану әдістері. Төмен температура кезінде сынау
528
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-2-1-2011
Электр және оптикалық кабельдердің оқшаулағыш материалдары мен қабықтарын сынаудың жалпы әдістері. 2-1-бөлік. Эластомерлік композицияларды сынаудың арнайы әдістері. Озонға төзімділігіне, жылу деформациясына және майға төзімділігіне сынау
529
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары

527
СТБ IEC 60811-1-4-2009
Общие методы испытаний материалов для изоляции и оболочек электрических и оптических кабелей. Часть 1-4. Методы общего применения. Испытания при низкой температуре
528
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-2-1-2011
Общие методы испытаний материалов изоляции и оболочек электрических и оптических кабелей. Часть 2-1. Специальные методы испытаний эластомерных композиций. Испытания на озоностойкость, тепловую деформацию и маслостойкость
529
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4

МЕМСТ IEC 60811-3-1-2011
Электр және оптикалық кабельдердің оқшаулағыштарымен қаптарының поливинилхлоридтік компаундтарын сынаудың арнайы әдістері. Жоғары температура жағдайында қысыммен сынау. Шытынауға төзімділігіне сынау
530
СТБ IEC 60811-3-1-2011
Электр және оптикалық кабельдердің оқшаулағышымен қабығына арналған материалдар. Жалпы сынау әдістері. 3-1-бөлік. Поливинилхлоридтік компаундтарды сынаудың арнайы әдістері. Жоғары температура жағдайында қысыммен сынау. Шытынауға төзімділігіне сынау
531
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-3-2-2011
Электр және оптикалық кабельдердің оқшаулағыштарымен қаптарының поливинилхлоридтік компаундтарын сынаудың арнайы әдістері. Массасының жоғалуын анықтау. Термиялық тұрақтылыққа сынау
532

ГОСТ IEC 60811-3-1-2011
Специальные методы испытаний поливинилхлоридных компаундов изоляции и оболочек электрических и оптических кабелей. Испытание под давлением при высокой температуре. Испытание на стойкость к растрескиванию
530
СТБ IEC 60811-3-1-2011
Материалы для изоляции и оболочек электрических и оптических кабелей. Общие методы испытаний. Часть 3-1. Специальные методы испытаний поливинилхлоридных компаундов. Испытание давлением при высокой температуре. Испытание на стойкость к растрескиванию
531
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-3-2-2011
Специальные методы испытаний поливинилхлоридных компаундов изоляции и оболочек электрических и оптических кабелей. Определение потери массы. Испытание на термическую стабильность
532

СТБ IEC 60811-3-2-2011
Электр және оптикалық кабельдердің оқшаулағышы мен қабығына арналған материалдар. Жалпы сынау әдістері. 3-2-бөлік. Поливинилхлоридтік компаундтарды сынаудың арнайы әдістері. Массасының жоғалуына сынау. Термотұрақтылыққа сынау
533
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-4-1-2011
Электр және оптикалық кабельдердің оқшаулағыш материалдары мен қабықтарын сынаудың жалпы әдістері. 4-1-бөлік. Полиэтилен және полипропилен композицияларын сынаудың арнайы әдістері. Қоршаған орта жағдайында кернеу мен шытынауға төзімділігі. Балқытпасының аққыштығы көрсеткішін анықтау. Полиэтилендегі күйенің және/немесе минералдық толтырғыштың мөлшерін тікелей жағу әдісімен анықтау. Күйенің мөлшерін термогравиметриялық талдау әдісімен (TGA) анықтау. Полиэтилендегі күйенің дисперсиясын микроскоптың көмегімен анықтау
534
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-4-2-2011
Электр және оптикалық кабельдердің оқшаулағыш материалдарымен Қабықтарын сынаудың жалпы әдістері. 4-2-бөлік. Полиэтилен және полипропилен композицияларын сынаудың арнайы әдістері. Созылу кезіндегі төзімділік және жоғары температура кезінде ауа бапталғаннан кейінгі ажырау кезіндегі салыстырмалы ұзару. Жоғары температура кезінде ауа бапталғаннан кейін орау арқылы сынау. Ауада жылу мен ескіргеннен кейін орау арқылы сынау. Массасының ұлғаюын өлшеу. Термиялық ұзақ тұрақтылыққа сынау. Мыстың катализаторлық әсері кезінде тотығу деструкциясына сынау
535
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-5-1-2011
Электр кабельдерінің герметизациялау құрамдарын сынаудың арнайы әдістері. Тамшы ағу температурасы. Майдың бөлінуі. Төменгі температура кезіндегі омырылғыштық. Жалпы қышқыл саны. Коррозиялық-белсенді құрауыштардың болмауы. 230оС кезіндегі диэлектрлік өткізгіштік. 23 және 100о С кезіндегі үлестік электр кедергісі
536
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-100-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 100-бөлік. Жалпы ережелер
537
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-201-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 201-бөлік. Жалпы сынаулар. Оқшаулағыштың қалыңдығын өлшеу
538
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-202-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 202-бөлік. Жалпы сынаулар. Металл емес қабықтың қалыңдығын өлшеу
539
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары

СТБ IEC 60811-3-2-2011
Материалы для изоляции и оболочек электрических и оптических кабелей. Общие методы испытаний. Часть 3-2. Специальные методы испытаний поливинилхлоридных компаундов. Испытание на потерю массы. Испытание на термостабильность
533
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-4-1-2011
Общие методы испытаний материалов изоляции и оболочек электрических и оптических кабелей. Часть 4-1. Специальные методы испытаний полиэтиленовых и полипропиленовых композиций. Стойкость к растрескиванию под напряжением в условиях окружающей среды. Определение показателя текучести расплава. Определение содержания сажи и/или минерального наполнителя в полиэтилене методом непосредственного сжигания. Определение содержания сажи методом термогравиметрического анализа (TGA). Определение дисперсии сажи в полиэтилене с помощью микроскопа
534
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-4-2-2011
Общие методы испытаний материалов изоляции и оболочек электрических и оптических кабелей. Часть 4-2. Специальные методы испытаний полиэтиленовых и полипропиленовых композиций. Прочность при растяжении и относительное удлинение при разрыве после кондиционирования при повышенной температуре. Испытание навиванием после кондиционирования при повышенной температуре. Испытание навиванием после теплового старения на воздухе. Измерение увеличения массы. Испытание на длительную термическую стабильность. Испытание на окислительную деструкцию при каталитическом воздействии меди
535
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-5-1-2011
Специальные методы испытаний герметизирующих составов электрических кабелей. Температура каплепадения. Масловыделение. Хрупкость при низкой температуре. Общее кислотной число. Отсутствие коррозионно-активных компонентов. Диэлектрическая проницаемость при 230оС. Удельное электрическое сопротивление при 23 и 100оС
536
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-100-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 100. Общие положения
537
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-201-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 201. Общие испытания. Измерение толщины изоляции
538
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-202-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 202. Общие испытания. Измерение толщины неметаллической оболочки
539
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4

МЕМСТ IEC 60811-203-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 203-бөлік. Жалпы сынаулар. сыртқы мөлшерлерді өлшеу
540
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-301-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 301-бөлік. Электрлік сынақтар. 230С кезінде толтырғыштар компаундтарының диэлектрлік өткізгіштігін өлшеу
541
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-302-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 302-бөлік. Электрліксынақтар. 230С және 1000С кезінде толтырғыштар компаундтарының тұрақты токқа үлестік электр кедергісін өлшеу
542
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-401-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 401-бөлік. Әртүрлі сынақтар. Жылумен шыңдау әдістері. Термостаттағы тозу
543
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-402-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 402-бөлік. Әртүрлі сынақтар. Су сіңірушілігіне сынақтар
544
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-403-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 403-бөлік. Әртүрлі сынақтар. Тігілген композицияларды озон тұрақтылығына сынау
545
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-404-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 404-бөлік. Әртүрлі сынақтар. Кабель қаптарын минералдық майға төзімділігіне сынау
546
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-405-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 405-бөлік. Әртүрлі сынақтар. Кабельдің поливинилхлоридтік композициялардан жасалған оқшаулағыштары мен қаптарын термиялық төзімділікке сынау
547
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-406-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 406-бөлік. Әртүрлі сынақтар. Полиэтилен және полипропилен композицияларының кернеу әсерімен шытынауына сынау
548
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-407-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 407-бөлік. Әртүрлі сынақтар. Полиэтилен және полипропилен композициялары массасының ұлғаюын өлшеу
549
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-408-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 408-бөлік. Әртүрлі сынақтар. Полиэтилен және полипропилен компаундтарын ұзақ уақыт беріктікке сынау

ГОСТ IEC 60811-203-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 203. Общие испытания. Измерение наружных размеров
540
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-301-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 301. Электрические испытания. Измерение диэлектрической проницаемости компаундов наполнителей при 230С
541
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-302-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 302. Электрические испытания. Измерение удельного электрического сопротивления компаундов наполнителей постоянному току при
230С и 1000С
542
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-401-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 401. Разные испытания. Методы теплового старения. Старение в термостате
543
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-402-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 402. Разные испытания. Испытания на водопоглощение
544
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-403-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 403. Разные испытания. Испытание сшитых композиций на озоностойкость
545
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-404-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 404. Разные испытания. Испытание оболочек кабеля на стойкость к минеральному маслу
546
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-405-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 405. Разные испытания. Испытание изоляции и оболочек кабеля из поливинилхлоридных композиций на термическую стабильность
547
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-406-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 406. Разные испытания. Стойкость полиэтиленовых и полипропиленовых композиций к растрескиванию под действием напряжения
548
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-407-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 407. Разные испытания. Измерение увеличения массы полиэтиленовых и полипропиленовых композиций
549
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-408-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 408. Разные испытания. Испытание на длительную стабильность полиэтиленовых и полипропиленовых компаундов

550
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-409-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 409-бөлік. Әртүрлі сынақтар. Термопластиктік оқшаулағыштар мен қабықтар үшін массаның жоғалуын сынау
551
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-410-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 410-бөлік. Әртүрлі сынақтар. Полиолефин оқшаулағышы бар Ток өткізетін тал сымдарды мыстың катализаторлық әсері кезіндегі қышқылдық деструкциясына сынау әдісі
552
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары

550
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-409-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 409. Разные испытания. Испытание на потерю массы для термопластичных изоляции и оболочек
551
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-410-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 410. Разные испытания. Метод испытания токопроводящих жил с полиолефиновой изоляцией на окислительную деструкцию при каталитическом воздействии меди
552
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4

МЕМСТ IEC 60811-411-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 411-бөлік. Әртүрлі сынақтар. Төмен температура кезінде толтырғыштар компаундтарының омырылғыштығы
553
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-412-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 412-бөлік. Әртүрлі сынақтар. Жылумен шыңдау әдістері. Әуе бомбасында шыңдау
554
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-501-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 501-бөлік. Механикалық сынақтар. Оқшаулағыштар мен қабықтар композицияларының механикалық қасиеттерін анықтауға арналған сынақтар
555
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-502-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 502-бөлік. Механикалық сынақтар. Оқшаулағышты оның кемуіне сынау
556
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-503-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 503-бөлік. Механикалық сынақтар. Оқшаулағыштарды олардың кемуіне сынау
557
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-504-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 504-бөлік. Механикалық сынақтар. Оқшаулағышты және қабықтарды төмен температура кезіндегі иілгіштікке сынау
558
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-505-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 505-бөлік. Механикалық сынақтар. Оқшаулағышты және қабықтарды төмен температура кезінде олардың ұзаруына сынау
559
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-506-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 506-бөлік. Механикалық сынақтар. Оқшаулағышты және қабықтарды төмен температура кезіндегі соққыға сынау
560
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-507-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 507-бөлік. Механикалық сынақтар. Тігілген материалдар үшін жылулық өзгеруді сынау
561
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-508-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 508-бөлік. Механикалық сынақтар. Оқшаулағышты және қабықтарды төмен температура кезінде қысыммен сынау
562
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары

ГОСТ IEC 60811-411-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 411. Разные испытания. Хрупкость компаундов наполнителей при низкой температуре
553
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-412-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 412. Разные испытания. Методы теплового старения. Старение в воздушной бомбе
554
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-501-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 501. Механические испытания. Испытания для определения механических свойств композиций изоляции и оболочек
555
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-502-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 502. Механические испытания. Испытание изоляции на усадку
556
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-503-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 503. Механические испытания. Испытание оболочек на усадку
557
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-504-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 504. Механические испытания. Испытания изоляции и оболочек на изгиб при низкой температуре
558
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-505-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 505. Механические испытания. Испытания изоляции и оболочек на удлинение при низкой температуре
559
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-506-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 506. Механические испытания. Испытание изоляции и оболочек на удар при низкой температуре
560
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-507-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 507. Механические испытания. Испытание на тепловую деформацию для сшитых материалов
561
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-508-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 508. Механические испытания. Испытание изоляции и оболочек под давлением при высокой температуре
562
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4

МЕМСТ IEC 60811-509-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 509-бөлік. Механикалық сынақтар. Оқшаулағышты және қабықтарды шытынау беріктігіне сынау (жылу соққысына сынау)
563
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-510-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 510-бөлік. Механикалық сынақтар. Полиэтилен және полипропилен композицияларын сынаудың арнайы әдістері. Ауада жылумен ескіргеннен кейін орау арқылы сынау
564
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-511-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 511-бөлік. Механикалық сынақтар. Полиэтилен компаундтарының балқытпасының аққыштығы көрсеткішін анықтау
565
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-512-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 512-бөлік. Механикалық сынақтар. Полиэтилен және полипропилен композицияларын сынаудың арнайы әдістері. Созылу кезіндегі төзімділік және жоғары температура кезінде ауа бапталғаннан кейінгі ажырау кезіндегі салыстырмалы ұзару
566
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-513-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 513-бөлік. Механикалық сынақтар. Полиэтилен және полипропилен компаундтарын сынаудың арнайы әдістері. Ауаны баптаудан кейін орау арқылы сынау
567
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-601-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 601-бөлік. Физикалық сынақтар. Толтырғыштар компаундтарының шықтану нүктесін өлшеу
568
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-602-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 602-бөлік. Физикалық сынақтар. Толтырғыштар компаундтарының май бөлуі
569
4-баптың бірінші және алтыншы – тоғызыншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60811-603-2015
Талшықты-оптикалық электр кабельдері. Металл емес материалдарды сынау әдістері. 603-бөлік. Физикалық сынақтар. Толтырғыштар компаундтарының жалпы қышқылы санын анықтау
570
4-баптың бірінші – үшінші, бесінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60825-1-2013
Лазер аппаратурасының қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жабдықты сыныптау, пайдаланушылар үшін талаптар және нұсқаулық
571
СТБ IEC 60825-1-2011
Лазер бұйымдарының қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жабдықты сыныптау және қойылатын талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады

ГОСТ IEC 60811-509-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 509. Механические испытания. Испытание на стойкость изоляции и оболочек к растрескиванию (испытание на тепловой удар)
563
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-510-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 510. Механические испытания. Специальные методы испытаний полиэтиленовых и полипропиленовых композиций. Испытание навиванием после теплового старения на воздухе
564
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-511-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 511. Механические испытания. Определение показателя текучести расплава полиэтиленовых компаундов
565
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-512-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 512. Механические испытания. Специальные методы испытаний полиэтиленовых и полипропиленовых комппозиций. Прочность при растяжении и относительное удлинение при разрыве после кондиционирования при повышенной температуре
566
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-513-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 513. Механические испытания. Специальные методы испытаний полиэтиленовых и полипропиленовых компаундов. Испытание навиванием после кондиционирования
567
Абзацы первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-601-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 601. Физические испытания. Измерение точки росы компаундов наполнителей
568
Абзацы первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-602-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 602. Физические испытания. Масловыделение компаундов наполнителей
569
абзацы
первый
и шестой – девятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60811-603-2015
Кабели электрические и волоконно-оптические. Методы испытаний неметаллических материалов. Часть 603. Физические испытания. Определение общего кислотного числа компаундов наполнителей
570
Абзацы первый – третий,
пятый и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60825-1-2013
Безопасность лазерной аппаратуры. Часть 1. Классификация оборудования, требования и руководство для пользователей
571
СТБ IEC 60825-1-2011
Безопасность лазерных изделий. Часть 1. Классификация оборудования и требования
применяется до 01.06.2017

572
4-баптың бірінші, бесінші, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60825-2-2013
Лазер аппаратурасының қауіпсіздігі. 2-бөлік. Талшықты-оптикалық байланыс жүйелерінің қауіпсіздігі
573
4-баптыңон екіншіабзацы, 5-бап
МЕМСТ IEC 60825-4-2014
Лазер аппаратурасының қауіпсіздігі. 4-бөлік. Лазер сәулесінен қорғау құралдары
574
4-баптың бірінші, бесінші, оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60825-12-2013
Лазер аппаратурасының қауіпсіздігі. 12-бөлік. Бос кеңістікте ақпарат беру үшін пайдаланылатын оптикалық байланыс жүйелерінің қауіпсіздігі
575
4-баптың бірінші, үшінші, алтыншы, сегізінші, он бірінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60838-1-2011
Шамдарға арналған әртүрлі патрондар. 1-бөлік. Жалпы талаптар және сынау әдістері
576
4-баптың бірінші, үшінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60838-2-1-2014
Шамдарға арналған әртүрлі патрондар. 2-1-бөлік. S14 патрондарына қойылатын жеке талаптар
577
4-баптың бірінші, үшінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60838-2-2-2013
Шамдарға арналған әртүрлі патрондар. 2-2-бөлік. Қосымша талаптар. Жарық шығаратын диодтары бар модульдер үшін қосқыштар
578
Р МЕМСТ МЭК 60838-2-2-2011
Шамдарға арналған әртүрлі патрондар. 2-2-бөлік. Жеке талаптар. Жарық-диодты бар модульдер үшін қосқыштар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
579
4-баптың бірінші, үшінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60884-1-2013
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы штепсельдік электр қосқыштар. 1-бөлік. Жалпы талаптар және оларды сынау әдістері
580
4-баптың бірінші, үшінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30988. 2. 2-2012 (IEC
60884-2-2:1989)
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы штепсельдік электр қосқыштар. 2-бөлік. Приборларға арналған розеткаларға қойылатын қосымша талаптар және оларды сынау әдістері
581
4-баптың бірінші, үшінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30988. 2. 5-2003 (МЭК
60884-2-5:1995)
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы штепсельдік электр қосқыштар. 2-бөлік. Жалғастырғыштарға (адаптерлерге) қойылатын қосымша талаптар және оларды сынау әдістері
582
4-баптың бірінші, үшінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 30988. 2. 6-2012 (IEC
60884-2-6:1997)
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы штепсельдік электр қосқыштар. 2-6-бөлік. Стационарлық қондырғыларүшін бұғаттағышты ажыратқыштары бар розеткаларға қойылатын қосымша талаптар және сынау әдістері
583
4-баптың бірінші, үшінші, бесінші, алтыншы, сегізінші және он екінші абзацтары, 5-бап

572
абзацы первый, пятый,
десятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60825-2-2013
Безопасность лазерной аппаратуры. Часть 2. Безопасность волоконно-оптических систем связи
573
абзац
двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60825-4-2014
Безопасность лазерной аппаратуры. Часть 4. Средства защиты от лазерного излучения
574
абзацы первый, пятый,
десятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60825-12-2013
Безопасность лазерной аппаратуры. Часть 12. Безопасность систем оптической связи в свободном пространстве, используемых для передачи информации
575
абзацы
первый, третий,
шестой, восьмой,
одиннадцатый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60838-1-2011
Патроны различные для ламп. Часть 1. Общие требования и методы испытаний
576
абзацы первый, третий, пятый,
шестой, восьмой и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60838-2-1-2014
Патроны различные для ламп. Часть 2-1. Частные требования к патронам S14
577
абзацы первый, третий, пятый,
шестой, восьмой и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60838-2-2-2013
Патроны ламповые различных типов. Часть 2-2. Дополнительные требования. Соединители для модулей со светоизлучающими диодами
578
ГОСТ Р МЭК 60838-2-2-2011
Патроны различные для ламп. Часть 2-2. Частные требования. Соединители для светодиодных модулей
применяется до 01.06.2017
579
абзацы первый, третий, пятый,
шестой, восьмой и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60884-1-2013
Соединители электрические штепсельные бытового и аналогичного назначения. Часть 1. Общие требования и методы испытаний
580
абзацы первый, третий, пятый,
шестой, восьмой и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 30988.2.2-2012
(IEC 60884-2-2:1989)
Соединители электрические штепсельные бытового и аналогичного назначения. Часть 2. Дополнительные требования к розеткам для приборов и методы испытаний
581
абзацы первый, третий, пятый,
шестой, восьмой и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 30988.2.5-2003
(МЭК 60884-2-5:1995)
Соединители электрические штепсельные бытового и аналогичного назначения. Часть 2. Дополнительные требования к переходникам (адаптерам) и методы испытаний
582
абзацы первый, третий, пятый,
шестой, восьмой и двенадцатый
статьи 4,статья 5
ГОСТ 30988.2.6-2012
(IEC 60884-2-6:1997)
Соединители электрические штепсельные бытового и аналогичного назначения. Часть 2-6. Дополнительные требования к розеткам с выключателями с блокировкой для стационарных установок и методы испытаний
583
абзацы первый, третий, пятый,
шестой, восьмой и двенадцатый
статьи 4, статья 5

60947-7-2:2002)
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 7-бөлік. Қосалқы электр жабдығы. 2-бөлім. Мыс өткізгіштерді қосуға арналған қорғаныштық өткізгіштердің клеммалық кол одкалары
618
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы –оныншы және он екінші абзацтары,
5-бап
Р МЕМСТ 50030. 7. 3-2009 (МЭК
60947-7-3:2002)
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 7. 3-бөлік. Қосалқы электр жабдығы. Балқымалы сақтандырғыштар үшін шығарылымдар колодкаларына қойылатын қауіпсіздік талаптары
619
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы –оныншы және он екінші абзацтары,
5-бап
МЕМСТ IEC 60947-7-4-2015
Коммутациялық аппаратура және төмен вольтты жиынтықты басқару механизмдері. 7-4-бөлік. Қосалқы аппаратура. Мыс өткізгіштерге арналған РСВ терминалдық блоктары
620
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы –оныншы және он екінші абзацтары,
5-бап
МЕМСТ IEC 60947-8-2015
Төмен вольтты бөлу және басқару аппаратурасы. 8-бөлік. Айналмалы электр машиналарының орнатылған жылу қорғанысын (РТС) басқару құрылғылары
621
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60950-1-2014
Ақпараттық технологиялар жабдығы.       Қауіпсіздік талаптары.
1-бөлік. Жалпы талаптар
622
МЕМСТ IEC 60950-1-2011
Ақпараттық технологиялар жабдығы.       Қауіпсіздік талаптары.
1-бөлік. Жалпы талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
623
СТБ МЭК 60950-1-2003
Ақпараттық технологиялар жабдығы.      Қауіпсіздік. 1-бөлік. Жалпы талаптар
01. 06. 2017 дейін қолданылады
624
4-баптың бірінші, екінші және алтыншы – оныншы абзацтары
МЕМСТ IEC 60950-21-2013
Ақпараттық технологиялар жабдығы.       Қауіпсіздік талаптары.
21-бөлік. Электрмен алыстан қоректендіру
625
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы –оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 60950-22-2013
Ақпараттық технологиялар жабдығы. Қауіпсіздік талаптары.
22-бөлік. Ашық ауада орнатуға арналған жабдық
626
4-баптың бірінші – төртінші, алтыншы –оныншы және он екінші абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ МЭК 60950-23-2011
Ақпараттық технологиялар жабдығы. Қауіпсіздік талаптары.
23-бөлік. Мол деректер көлемін сақтауға арналған жабдық
627
4-баптың бірінші – төртінші және
МЕМСТ 31999-2012
(IEC 60968:1988)
Жалпы жарықтандыру үшін орнатылған іске қосуды реттейтін аппараттары бар шамдар. Қауіпсіздік талаптары
628
алтыншы – он екінші абзацтары, 5-бап
СТБ IEC 60968-2008
Жалпы жарықтандыру үшін орнатылған іске қосуды реттейтін аппараттары бар шамдар. Қауіпсіздік талаптары
01. 06. 2017 дейін қолданылады
629
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы– он екінші
абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ МЭК 60974-1-2012
Доғалы дәнекерлеуге арналған жабдық. 1-бөлік. Дәнекерлеу тогының көздері

60947-7-2:2002)
проводников
618
абзацы
ГОСТ Р
Аппаратура распределения и управления низковольтная.
первый – четвертый,
50030.7.3-2009
Часть 7.3. Электрооборудование вспомогательное. Требования
шестой – десятый
и двенадцатый статьи 4, статья 5
(МЭК 60947-7-3:2002)
безопасности к колодкам выводов для плавких предохранителей
619
абзацы
ГОСТ IEC
Аппаратура коммутационная и механизмы управления
первый – четвертый, шестой – десятый
и двенадцатый статьи 4, статья 5
60947-7-4-2015
низковольтные комплектные. Часть 7-4. Вспомогательная аппаратура. Терминальные блоки РСВ для медных проводников
620
абзацы
первый – четвертый,
шестой – десятый
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60947-8-2015
Аппаратура распределения и управления низковольтная. Часть 8. Устройства управления встроенной тепловой защиты (РТС) вращающихся электрических машин
621
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4,статья 5
ГОСТ IEC 60950-1-2014
Оборудование информационных технологий. Требования безопасности. Часть 1. Общие требования
622
ГОСТ IEC 60950-1-2011
Оборудование информационных технологий. Требования безопасности. Часть 1. Общие требования
применяется до 01.06.2017
623
СТБ МЭК 60950-1-2003
Оборудование информационных технологий. Безопасность. Часть 1. Общие требования
применяется до 01.06.2017
624
абзацы
первый, второй
и шестой – десятый
статьи 4
ГОСТ IEC 60950-21-2013
Оборудование информационных технологий. Требования безопасности. Часть 21. Удаленное электропитание
625
абзацы
первый – четвертый,
шестой – десятый
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 60950-22-2013
Оборудование информационных технологий. Требования безопасности. Часть 22. Оборудование, предназначенное для установки на открытом воздухе
626
абзацы
первый – четвертый,
шестой – десятый
и двенадцатый статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 60950-23-2011
Оборудование информационных технологий. Требования безопасности. Часть 23. Оборудование для хранения больших объемов данных
627
абзацы первый – четвертый и
ГОСТ 31999-2012 (IEC 60968:1988)
Лампы со встроенными пускорегулирующими аппаратами для общего освещения. Требования безопасности
628
шестой – двенадцатый статьи 4, статья 5
СТБ IEC 60968-2008
Лампы со встроенными пускорегулирующими аппаратами для общего освещения. Требования безопасности
применяется до 01.06.2017
629
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 60974-1-2012
Оборудование для дуговой сварки. Часть 1. Источники сварочного тока

МЕМСТ IEC 60998-2-4-2013
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы төмен вольтты тізбектерге арналған қосқыш құрылғылар. 2-4-бөлік. Шиыршықтап қосу құрылғыларына қойылатын қосымша талаптар
643
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші
абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31602. 1-2012(IEC
60999-1:1999)
Қосу құрылғылары. Контакталық қысқыштарға қойылатын Қауіпсіздік талаптары. 1-бөлік. 0, 2 - 35 мм2 номиналдық қимасы бар мыс өткізгіштерді жалғастыруға арналған бұрандалы және бұрандасыз контактылық қысқыштарға қойылатын талаптар
644
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші
абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31602. 2-2012(IEC
60999-2:1995)
Қосу құрылғылары. Контакталық қысқыштарға қойылатын Қауіпсіздік талаптары. 2-бөлік. 35 - 300 мм2 номиналдық қимасы бар мыс өткізгіштерді жалғастыруға арналған бұрандалы және бұрандасыз контактылық қысқыштарға қойылатын талаптар
645
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші
абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61008-1-2012
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы дифференциялдық токпен басқарылатын асқын токтардан қорғау орнатылмаған автоматты ажыратқыштар. 1-бөлік. Жалпы талаптар және сынау әдістері
646
Р МЕМСТ 51326. 1-9
(МЭК 61008-1-96)
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы дифференциялдық токпен басқарылатын асқын токтардан қорғау орнатылмаған автоматты ажыратқыштар. 1-бөлік. Жалпы талаптар және сынау әдістері
01. 06. 2017 дейін қолданылады
647
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші
абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31601. 2. 1-2012 (IEC
61008-2-1:1990)
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы дифференциялдық токпен басқарылатын асқын токтардан қорғау орнатылмаған автоматты ажыратқыштар. 2-1-бөлік. Желі кернеуіне функционалдық тәуелсіз ВДТ негізгі нормаларының қолданылуы
648
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші
абзацтары, 5-бап
МЕМСТ
IEC 61009-1-2014
Артық токтанорнатылған қорғанышы бар қалдық токтан іске қосылатын тұрмыстық және соған ұқсас мақсаттағы автоматты ажыратқыштар. 1-бөлік. Жалпы қағидалар
649
Р МЕМСТ 51327. 1-2010 (МЭК
61009-1:2006)
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы дифференциялдық токпен басқарылатын асқын токтардан қорғау орнатылған автоматты ажыратқыштар. 1-бөлік. Жалпы талаптар және сынау әдістері
01. 06. 2017 дейін қолданылады
650
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші
абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31225. 2. 1-2012 (IEC
61009-2-1:1991)
Тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы дифференциялдық токпен басқарылатын асқын токтардан қорғау орнатылған автоматты ажыратқыштар. 2-1-бөлік. Желі кернеуіне функционалдық тәуелсіз АВДТ негізгі нормаларының қолданылуы
651
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші
абзацтары, 5-бап

ГОСТ IEC 60998-2-4-2013
Соединительные устройства для низковольтных цепей бытового и аналогичного назначения. Часть 2-4. Дополнительные требования к устройствам соединения скруткой
643
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 31602.1-2012
(IEC 60999-1:1999)
Соединительные устройства. Требования безопасности к контактным зажимам. Часть 1. Требования к винтовым и безвинтовым контактным зажимам для соединения медных проводников с номинальным сечением от 0,2 до 35 мм2
644
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 31602.2-2012
(IEC 60999-2:1995)
Соединительные устройства. Требования безопасности к контактным зажимам. Часть 2. Дополнительные требования к винтовым и безвинтовым контактным зажимам для соединения медных проводников с номинальным сечением от 35 до 300 мм2
645
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61008-1-2012
Выключатели автоматические, управляемые дифференциальным током, бытового и аналогичного назначения без встроенной защиты от сверхтоков. Часть 1. Общие требования и методы испытаний
646
ГОСТ Р
51326.1-99
(МЭК 61008-1-96)
Выключатели автоматические, управляемые дифференциальным током, бытового и аналогичного назначения без встроенной защиты от сверхтоков. Часть 1. Общие требования и методы испытаний
применяется до 01.06.2017
647
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 31601.2.1-2012
(IEC 61008-2-1:1990)
Выключатели автоматические, управляемые дифференциальным током, бытового и аналогичного назначения без встроенной защиты от сверхтоков. Часть 2-1. Применяемость основных норм к ВДТ, функционально независящим от напряжения сети
648
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61009-1-2014
Выключатели автоматические, срабатывающие от остаточного тока, со встроенной защитой от тока перегрузки, бытовые и аналогичного назначения. Часть 1. Общие правила
649
ГОСТ Р 51327.1-2010
(МЭК 61009-1:2006)
Выключатели автоматические, управляемые дифференциальным током, бытового и аналогичного назначения со встроенной защитой от сверхтоков. Часть 1. Общие требования и методы испытаний
применяется до 01.06.2017
650
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 31225.2.1-2012
(IEC 61009-2-1:1991)
Выключатели автоматические, управляемые дифференциальным током, бытового и аналогичного назначения со встроенной защитой от сверхтоков. Часть 2-1. Применяемость основных норм к АВДТ, функционально независящим от напряжения сети
651
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5

702
СТБ МЭК 61199-2006
Бір цокольді люминесценттік шамдар. Қауіпсіздік талаптары
01. 06. 2017 дейін қолданылады
703
4-баптың бірінші, бесіншіжәне он екінші абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61204-2013
Төмен вольтты тұрақты токтың қоректендіру көздері. Жұмыстық сипаттамалары
704
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші
абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61204-7-2014
Төмен вольтты тұрақты токтың қоректендіру көздері. 7-бөлік. Қауіпсіздік талаптары
705
4-баптың бірінші, үшінші және он екінші
абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61210-2011
Жалғастыру құрылғылары. Мыс электр өткізгіштеріне арналған тез жалғанатын жұқа қысқыштар. Қауіпсіздік талаптары
706
4-баптың бірінші, бесінші және он екінші
абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61230-2012
Кернеуде орындалатын жұмыстар. Жерге қосуға немесе жерге қосумен тұйықтауға арналған тасымалды жабдық
707
СТБ IEC 61230-2008
Кернеуде орындалатын жұмыстар. Жерге қосуға немесе жерге қосумен тұйықтауға арналған тасымалды жабдық
01. 06. 2017 дейін қолданылады
708
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші
абзацтары, 5-бап
МЕМСТ 31223-2012
(IEC 61242:1995)
Кабель катушкаларындағы тұрмыстық және ұқсас мақсаттағы ұзартқыштар. Жалпы талаптар және сынау әдістері
709
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші
абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61243-3-2014
Кернеуде орындалатын жұмыс. Кернеу индикаторлары. 3-бөлік. Екі полюсті төмен кернеудегі индикаторлар
710
4-баптың бірінші – үшінші, алтыншы, он бірінші және он екінші
абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61270-1-2013
Қысқа толқынды пештерге арналған конденсаторлар. 1-бөлік. Жалпы ережелер
711
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші
абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ МЭК 61347-1-2011
Шамдарды басқару құрылғылары. 1-бөлік. Жалпы талаптар және қауіпсіздік талаптары
712
СТБ IEC 61347-1-2008
Шамдар үшін іске қосуды реттеу аппараттары. 1-бөлік. Жалпы талаптар және қауіпсіздік талаптары
713
ҚР СТ ІЕС 61347-1-2013
Шамды басқару аппаратурасы. 1-бөлік. Жалпы талаптар және қауіпсіздік талаптары
714
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші
абзацтары, 5-бап
МЕМСТ IEC 61347-2-2-2014
Шамдар үшін іске қосуды реттейтін аппараттар. 2-2-бөлік. Қыздыру шамдары үшін тұрақты немесе ауыспалы ток көздерінен жұмыс істейтін электрондық төмендету түрлендіргіштеріне қойылатын қосымша талаптар
715
4-баптың бірінші – төртінші және алтыншы – он екінші
абзацтары, 5-бап
Р МЕМСТ МЭК 61347-2-3-2011
Шамдарға арналған басқару құрылғылары. 2-3-бөлік. Түтік тектес люминесценттік шамдар үшін ауыспалы ток көздерінен қоректенетін, іске қосуды реттейтін электрондық аппараттарға қойылатын жеке талаптар

702
СТБ МЭК 61199-2006
Лампы люминесцентные одноцокольные. Требования безопасности
применяется до 01.06.2017
703
абзацы
первый, пятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61204-2013
Источники питания постоянного тока низковольтные. Рабочие характеристики
704
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61204-7-2014
Источники питания постоянного тока низковольтные. Часть 7. Требования безопасности
705
абзацы
первый, третий
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61210-2011
Устройства присоединительные. Зажимы плоские быстросоединяемые для медных электрических проводников. Требования безопасности
706
абзацы
первый, пятый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61230-2012
Работы, выполняемые под напряжением. Переносное оборудование для заземления или для заземления и закорачивания
707
СТБ IEC 61230-2008
Работы, выполняемые под напряжением. Переносное оборудование для заземления или для заземления и закорачивания
применяется до 01.06.2017
708
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ 31223-2012 (IEC 61242:1995)
Удлинители бытового и аналогичного назначения на кабельных катушках. Общие требования и методы испытаний
709
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61243-3-2014
Работа под напряжением. Индикаторы напряжения. Часть 3. Индикаторы низкого напряжения двухполюсного типа
710
абзацы
первый – третий,
шестой,
одиннадцатый
и двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61270-1-2013
Конденсаторы для микроволновых печей. Часть 1. Общие положения
711
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 61347-1-2011
Устройства управления лампами. Часть 1. Общие требования и требования безопасности
712
СТБ IEC 61347-1-2008
Аппараты пускорегулирующие для ламп. Часть 1. Общие требования и требования безопасности
713
СТ РК ІЕС
61347-1-2013
Аппаратура управления ламповая. Часть 1. Общие требования и требования безопасности
714
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ IEC 61347-2-2-2014
Аппараты пускорегулирующие для ламп. Часть 2-2. Дополнительные требования к электронным понижающим преобразователям, работающим от источников постоянного или переменного тока, для ламп накаливания
715
абзацы
первый – четвертый и
шестой – двенадцатый
статьи 4, статья 5
ГОСТ Р МЭК 61347-2-3-2011
Устройства управления для ламп. Часть 2-3. Частные требования к аппаратам пускорегулирующим электронным, питаемым от источников переменного тока, для трубчатых люминесцентных ламп

МЕМСТ IEC 62841-2-2-2015
Қол, тасымалды және бау-бақшалық электр машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-2-бөлік. Бұрандалы шеге бұрағыштарға және гайка бұрағыштарға қойылатын жеке талаптар
805
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 62841-2-4-2015
Қол, тасымалды және бау-бақшалық электр машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-4-бөлік. Тегіс ажарлау және таспалы ажарлау машиналарына қойылатын жеке талаптар
806
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 62841-2-5-2015
Қол, тасымалды және бау-бақшалық электр машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 2-5-бөлік. Дискілі араларға қойылатын жеке талаптар
807
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 62841-3-1-2015
Қол, тасымалды және бау-бақшалық электр машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 3-1-бөлік. Дискілі араларға қойылатын жеке талаптар
808
4 және 5-баптар
МЕМСТ IEC 62841-3-6-2015
Қол, тасымалды және бау-бақшалық электр машиналары. Қауіпсіздігі және сынау әдістері. 3-6-бөлік. Сұйықтық жүйесі арқылы алмас бұрғылармен бұрғылауға арналған машиналарға қойылатын жеке талаптар
809
4 және 5-баптар
7 және 8-бөлімдер Р МЕМСТ 54429-2011
Цифрлық беру жүйелеріне арналған симметриялық байланыс кабельдері. Жалпы техникалық шарттар

ГОСТ IEC 62841-2-2-2015
Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-2. Частные требования к шуруповертам и ударным гайковертам
805
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-2-4-2015
Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-4. Частные требования к плоскошлифовальным и ленточно-шлифовальным машинам
806
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-2-5-2015
Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 2-5. Частные требования к дисковым пилам
807
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC 62841-3-1-2015
Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 3-1. Частные требования к дисковым пилам
808
статьи 4 и 5
ГОСТ IEC
62841-3-6-2015
Машины ручные, переносные и садово-огородные электрические. Безопасность и методы испытаний. Часть 3-6. Частные требования к машинам для сверления алмазными сверлами с жидкостной системой
809
статьи 4 и 5
разделы 7 и 8
ГОСТ Р 54429-
2011
Кабели связи симметричные для цифровых систем передачи. Общие технические условия