Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларында қамтылған өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласында мәліметтерді өзара беру тәртібін бекіту туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 161 шешімі
Өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласында келісілген саясат жүргізу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 10 қосымша) 3-тармағының 3-тармақшасын және 9-тармағының 4-тармақшасын іске асыру мақсатында және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 17-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларында қамтылған өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласында мәліметтерді өзара беру тәртібі бекітілсін.
2. Осы Шешім Еуразиялық экономикалық комиссия бекітетін өлшем бірлігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстың нәтижелерін өзара тану қағидалары күшіне енген күнінен бастап, бірақ осы Шешіммен бекітілген Тәртіптің 5-тармағының "в" тармақшасын қоспағанда, осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Осы Шешіммен бекітілген Тәртіптің 5-тармағының "в" тармақшасы Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларында қамтылған өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласында мәліметтермен алмасудың жалпы процесін қамтамасыз ететін Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру кезінде Еуразиялық экономикалық комиссия бекітетін ақпараттық өзара іс-қимылды реттеуші техникалық құжаттар күшіне енген күннен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 161 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларында қамтылған өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласында мәліметтерді өзара беру ТӘРТІБІ
1. Осы Тәртіп өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласында келісілген саясат жүргізу туралы Хаттаманың 3-тармағының 3-тармақшасына және 9-тармағының 4-тармақшасына сәйкес әзірленді (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 10 қосымша) және осы Тәртіп шеңберінде өлшем бірлігімен қамтамасыз ету саласында ұсынылатын тізбесін қамтиды және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі тиісінше – Одақ, мүше мемлекеттер) ақпараттық қорларында қамтылған өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласында мәліметтерді өзара беру тәсілін айқындайды.

Об утверждении Порядка взаимного предоставления сведений в области обеспечения единства измерений, содержащихся в информационных фондах государств - членов Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской Экономической Комиссии от 6 декабря 2016 года № 161
В целях реализации подпункта 3 пункта 3 и подпункта 4 пункта 9 Протокола о проведении согласованной политики в области обеспечения единства измерений (приложение № 10 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и в соответствии с пунктом 17 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый Порядок взаимного предоставления сведений в области обеспечения единства измерений, содержащихся в информационных фондах государств – членов Евразийского экономического союза.
2. Настоящее Решение вступает в силу с даты вступления в силу утверждаемых Евразийской экономической комиссией правил взаимного признания результатов работ по обеспечению единства измерений, но не ранее чем по истечении 30 календарных дней с даты официального опубликования настоящего Решения, за исключением подпункта «в» пункта 5 Порядка, утвержденного настоящим Решением.
Подпункт «в» пункта 5 Порядка, утвержденного настоящим Решением, вступает в силу с даты вступления в силу утверждаемых Евразийской экономической комиссией технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза общего процесса обеспечения обмена сведениями в области обеспечения единства измерений, содержащимися в информационных фондах государств – членов Евразийского экономического союза.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 6 декабря 2016 г. № 161
ПОРЯДОК
взаимного предоставления сведений в области обеспечения
единства измерений, содержащихся в информационных фондах
государств – членов Евразийского экономического союза
1. Настоящий Порядок разработан в соответствии с подпунктом 3 пункта 3 и подпунктом 4 пункта 9 Протокола о проведении согласованной политики в области обеспечения единства измерений (приложение № 10 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), устанавливает способы взаимного предоставления сведений в области обеспечения единства измерений, содержащихся в информационных фондах государств – членов Евразийского экономического союза (далее соответственно – государства-члены, Союз), и содержит перечень предоставляемых в рамках настоящего Порядка сведений в области обеспечения единства измерений.

2. Осы Тәртіптің мақсаттары үшін мүше мемлекеттердің ақпараттық қорларында қамтылған өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласында ақпараттың электрондық деректер базасынан және құжаттар электронды түрде екендігін білдіретін "мәліметтер" ұғымы пайдаланылады.
3. Осы Тәртіптің 12-тармағында көзделген мәліметтерді өзара беруді ұйымдастыруды өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары (бұдан әрі – мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары) жүзеге асырады.
4. Мәліметтерді ұсынуды мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес мәліметтерді беруге уәкілетті ұйымдар (бұдан әрі – уәкілетті ұйымдар) жүзеге асырады.
5. Мәліметтерді беру мынадай тәсілдермен:
а) қағаз тасығышта жазбаша нысанда;
б) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісіндегі (бұдан әрі – Интернет желісі) ақпараттық порталдардың құралдарын пайдалана отырып, электронды түрде жүзеге асырылады. Көрсетілген ақпараттық порталдардың электрондық мекенжайлары туралы ақпарат Интернет желісіндегі Одақтың ресми сайтында орналастырылады;
в) Одақтың тиісті жалпы процесін іске асыру шеңберіндегі интеграцияланған ақпараттық жүйенің құралдарын пайдалана отырып, электронды түрде жүзеге асырылады. Жалпы процесті іске асырудағы талаптарды Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) айқындайды.
6. Мәліметтерді ұсыну мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының, Комиссияның, уәкілетті ұйымдардың, заңды тұлғаның, жеке тұлғаның, жеке кәсіпкерлер ретінде тіркелген жеке тұлғалардың (бұдан әрі – өтініш берушілер) сұрауы бойынша жүзеге асырылады. Сұрау мәліметті ұсыну әдісіне байланысты қалыптастырылады және:
а) дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға және жеке тұлға үшін – өтініш беруші туралы мәліметте: өтініш берушінің атауын немесе тегін, аты және әкесінің атын (болған кезде);
б) дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға және жеке тұлға үшін – басшының не басшының өкілетті өкілінің қолтаңбасын немесе өтініш берушінің қолтаңбасын;
в) мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары, Комиссия, уәкілетті ұйымдар, заңды тұлға үшін – орналасқан жерінің мекенжайын (заңды тұлғаның мекенжайын) немесе дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға және жеке тұлға үшін – тұрғылықты жерін, сондай-ақ электрондық поштасының мекенжайын;
г) сұраудың мәні мен мақсатын;
д) сұрауды жіберген күнін қамтиды.
7. Осы Тәртіптің 6-тармағында көретілген мәліметті беру сұрауды алған күннен бастап 20 жұмыс күні ішінде, осы Тәртіптің 5-тармағының "в" тармақшасына сәйкес мәліметтерді беру көрсетілген сұрауды алған күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.

2. Для целей настоящего Порядка используется понятие «сведения», которое означает информацию из электронных баз данных и документы в электронном виде, содержащиеся в информационных фондах государств-членов в области обеспечения единства измерений.
3. Организация взаимного предоставления предусмотренных в пункте 12 настоящего Порядка сведений осуществляется уполномоченными органами государств-членов в области обеспечения единства измерений (далее – уполномоченные органы государств-членов).
4. Предоставление сведений осуществляется организациями, уполномоченными в соответствии с законодательством государства-члена на преоставление сведений (далее – уполномоченные организации).
5. Предоставление сведений осуществляется следующими способами:
а) в письменной форме на бумажном носителе;
б) в электронном виде с использованием средств информационных порталов уполномоченных органов государств-членов в информационно-телекоммуникационной сети «Интернет» (далее – сеть Интернет). Информация об электронных адресах указанных информационных порталов размещается на официальном сайте Союза в сети Интернет;
в) в электронном виде с использованием средств интегрированной информационной системы Союза в рамках реализации соответствующего общего процесса. Требования к реализации общего процесса определяются Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия).
6. Предоставление сведений осуществляется по запросу уполномоченных органов государств-членов, Комиссии, уполномоченных организаций, юридических лиц, физических лиц, зарегистрированных в качестве индивидуальных предпринимателей, и физических лиц (далее – заявители). Запрос формируется в зависимости от способа предоставления сведений и содержит:
а) сведения о заявителе: наименование заявителя или фамилия, имя и отчество (при наличии) – для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, и физического лица;
б) подпись руководителя либо полномочного представителя руководителя заявителя или подпись заявителя – для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, и физического лица;
в) адрес местонахождения (адрес юридического лица) – для уполномоченных органов государств-членов, Комиссии, уполномоченных организаций, юридических лиц или место жительства – для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, и физического лица, а также адрес электронной почты;
г) предмет и цель запроса;
д) дата направления запроса.
7. Предоставление сведений осуществляется в течение 20 рабочих дней с даты получения запроса, указанного в пункте 6 настоящего Порядка, предоставление сведений в соответствии с подпунктом «в» пункта 5 настоящего Порядка – в течение 3 рабочих дней с даты получения указанного запроса.

8. Егер сұратылған мәліметтер мүше мемлекеттердің заңнамаларына сәйкес таралуы шектелген мәліметтерге (қол жетімділілігі) жатқызылған болса мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары мұндай мәліметтерді өзі мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес беруді ұйымдастырады. Таралуы шектелген (қолжетімдігі) мәліметтердің тізбесі мүше мемлекеттің уәкілетті органының Интернет желісіндегі ақпараттық порталында өз мемлекетінің заңнамасына сәйкес жарияланады.
9. Мүше мемлекеттердің уәкілетті органдары толық және нақты мәліметтерді беруді қамтамасыз етеді.
10. Комиссия Одақтың құқығымен көзделген өкілеттікті жүзеге асыру мақсатында мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарынан мәліметтерді сұратуға құқылы.
11. Мүше мемлекеттер өзара консультациялар жүргізу арқылы мәліметтерді өзара ұсыну процесінде туындаған даулы мәселелерді реттеуді жүзеге асырады.
12. Ұсынылатын мәліметтерге:
а) мүше мемлекеттің өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы халықаралық құжаттардың деректемелері және нормативтік құқықтық актілер мен нормативтік құжаттарды ресми жариялау көздері;
б) мүше мемлекеттердің өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы халықаралық шарттарының деректемелері және ресми жариялау көздері;
в) шама бірлігінің эталондары және шама шәкілдері туралы мәліметтер:
шама бірлігі эталонының (бұдан әрі – эталон) және шама шәкілінің атауы;
салыстырып-тексеру (иерархиялық) схемасы бойынша эталонның мәртебесі, разряды (бар болса);
эталонның метрологиялық сипаттамалары;
эталонның тіркеу нөмірі (бар болса);
эталонды бекіткен жыл (бар болса);
эталонды сақтау және қолдану орны (эталонды ұстаушы туралы мәліметтер: дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға үшін заңды тұлғаның атауы немесе тегі, аты-жөні және әкесінің аты (бар болса), дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға үшін тұрған жерінің мекенжайы (заңды тұлғаның мекенжайы) немесе тұрғылықты жері, телефон және факс нөмірі, сондай-ақ электрондық поштасының мекенжайы (бар болса));
эталонды метрологиялық бақылап отыру туралы мәліметтер;
г) оның ішінде, бекітілген өлшеу құралдарының типі туралы және өлшеу құралдарының типін бекіту жөнінде берілген сертификаттар туралы, Комиссия бекітетін өлшеу құралдарының типін бекіту тәртібінде және өлшем бірлігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыс нәтижелерін өзара тану қағидаларында көзделген мәліметтер:
өлшеу құралдары типінің атауы;
өлшеу құралдарының типін бекіту жөнінде берілген сертификаттың тіркеу нөмірі және оның берілген күні;
өлшеу құралдарының типін бекіту жөнінде берілген сертификаттың қолданылу мерзімі;
өлшеу құралдарын шығарушы туралы мәліметтер: дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға үшін заңды тұлғаның атауы немесе тегі, аты-жөні және әкесінің аты (бар болса), дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға үшін тұрған жерінің мекенжайы (заңды тұлғаның мекенжайы) немесе тұрғылықты жері;
өлшеу құралдарын тексеру арасындағы интервал;
өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласында мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес әзірленген және бекітілген өлшеу құралдарын салыстырып-тексеру әдістемесі немесе өлшеу құралдарын салыстырып-тексеру әдістемесін айқындайтын мемлекетаралық стандарт;
мүше мемлекеттердің бекітілген өлшеу құралының типін тану туралы мәліметтер;
өлшеу құралының типін бекіту туралы сертификат көшірмесі немесе оның түпнұсқасы (бар болса);
өлшеу құралдарының типін сипаттаудың көшірмесі;
д) оның ішінде, бекітілген стандартты үлгінің типі туралы және стандартты үлгілердің типін бекіту жөнінде берілген сертификаттар туралы, Комиссия бекітетін стандартты үлгілерінің типін бекіту тәртібінде және өлшем бірлігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыс нәтижелерін өзара тану қағидаларында көзделген мәліметтер:
стандартты үлгі типінің атауы;
стандартты үлгі типін бекіту жөніндегі сертификаттың тіркеу нөмірі және оның берілген күні;
стандартты үлгі типін бекіту жөніндегі сертификаттың қолданылу мерзімі;
стандартты үлгіні дайындау жөнінде мәліметтер: дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға үшін заңды тұлғаның атауы немесе тегі, аты-жөні және әкесінің аты (бар болса), дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға үшін тұрған жерінің мекенжайы (заңды тұлғаның мекенжайы) немесе тұрғылықты жері;
мүше мемлекеттердің бекітілген стандартты үлгі типін тану туралы мәліметтер;
стандартты үлгі типін бекіту туралы сертификат көшірмесі немесе оның төлнұсқасы (бар болса);
стандартты үлгінің типін сипаттау көшірмесі;
е) бекітілген типтердің, оның ішінде Комиссия бекітетін салыстырып-тексеруді ұйымдастыру тәртібінде және өлшем бірлігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыс нәтижелерін өзара тану қағидаларында көзделген бекітілген өлшеу құралдарын салыстырып-тексеру нәтижелері туралы мәліметтер:
өлшеу құралы типінің атауы;
өлшеу құралдарының зауыттық нөмірі;
өлшеу құралына салыстырып-тексеру жүргізген ұйымның толық атауы;
өлшеу құралына салыстырып-тексеру жүргізген ұйымның өкілеттігін растайтын құжаттың атауы мен нөмірі;
тексеру белгісінің таңбасы (салыстырып-тексеру клеймосының бедері) немесе жапсырма түріндегі салыстырып-тексеру белгісінің нөмірі;
өлшеу құралын салыстырып-тексеру туралы куәліктің нөмірі және қолданылу мерзімі;
өлшеу құралына сәйкес салыстырып-тексеру жүзеге асырылған өлшеу құралын салыстырып-тексеру әдістемесін белгілеу, атауы немесе нормативтік құжаттың атауы;
мүше мемлекеттердің бекітілген өлшеу құралдарының типін тексеруді тану туралы мәліметтер;
ж) оның ішінде, өлшемелердің референтті әдістемелері (әдістері) ретінде қабылданатын өлшемелер әдістемелерін (әдістерін) қоса алғанда өлшемелерді аттестациялау әдістемелері (әдістері) туралы және Комиссия бекітетін өлшемелердің референтті әдістемелері (әдістері) ретінде қабылданатын өлшемелер әдістемелерін (әдістерін), өлшемелердің метрологиялық аттестациялау әдістемелері (әдістері) тәртібінде немесе өлшемелердің аттестациялаған әдістемелері (әдістері) тәртібінде және өлшем бірлігін қамтамасыз ету жөніндегі жұмыс нәтижелерін өзара тану қағидаларында көзделген мәліметтер:
Осы Тәртіптің 8-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда, өлшем әдістемесін (әдісін) (бұдан әрі - әдістеме), әдістеме мәтінін регламенттеуші құжаттың атауы мен белгілеменімі;
өлшенетін шаманың және шама шәкілінің (өлшеу шамасы немесе өлшем бірлігі) атауы;
өлшем диапазоны;
өлшем дәлдігі көрсеткіштері;
әдістемелер аттестациясын жүргізу қорытындысы бойынша берілген куәліктің нөмірі және берілген күні;
әдістемені әзірлеушілері (иелері) туралы мәліметтер: дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға үшін заңды тұлғаның атауы немесе тегі, аты-жөні және әкесінің аты (бар болса), дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға үшін тұрған жерінің мекенжайы (заңды тұлғаның мекенжайы) немесе тұрғылықты жері;
әдістеме аттестациясын жүргізген ұйымның атауы, тұрған жерінің мекенжайы;
әдістеме аттестациясын жүргізген ұйымның өкілеттігін растайтын құжаттың атауы мен нөмірі;
референтті әдістеме ретінде әдістемені бекіткен ұйымның атауы;
мүше мемлекеттердің әдістемені аттестациялау нәтижелерін тану туралы мәліметтері;
әдістеме аттестациясын жүргізу қорытындылары бойынша берілген куәліктің көшірмесі және (немесе) оның төлнұсқасы (бар болса);
з) заттар мен материалдардың физикалық константалары және қасиеттерi туралы стандартты анықтамалық деректер кестесі (бұдан әрі тиісінше - кесте, деректер) (бар болса) туралы мәліметтер;
кестенің атауы және тіркеу нөмірі;
параметрлер интервалын, кемшілігін және қолдану саласын қоса алғанда, деректердің қысқаша сипаттамасы;
кестені әзірлеуші - ұйым туралы мәліметтер: заңды тұлғаның атауы, тұрған жерінің мекенжайы (заңды тұлғаның мекенжайы), телефон және факс нөмірі, сондай-ақ электрондық поштасының мекенжайы (бар болса);
кестені әзірлеуші ұйымның Интернет желісіндегі ақпараттық порталында кестенің орналастырылғаны туралы немесе оның жарияланғаны туралы ақпарат.

8. В случае если запрашиваемые сведения отнесены в соответствии с законодательством государств-членов к сведениям ограниченного распространения (доступа), уполномоченные органы государств-членов организуют предоставление таких сведений в соответствии с законодательством своего государства-члена.
Перечень сведений ограниченного распространения (доступа) публикуется на информационном портале уполномоченного органа государства-члена в сети Интернет в соответствии с законодательством его государства.
9. Уполномоченные органы государств-членов обеспечивают предоставление полных и достоверных сведений.
10. Комиссия вправе запрашивать у уполномоченных органов государств-членов сведения в целях осуществления полномочий, предусмотренных правом Союза.
11. Государства-члены осуществляют урегулирование спорных вопросов, возникающих в процессе взаимного предоставления сведений, посредством проведения взаимных консультаций.
12. К предоставляемым сведениям относятся:
а) реквизиты и источники официального опубликования нормативных правовых актов и нормативных документов государства-члена, международных документов в области обеспечения единства измерений;
б) реквизиты и источники официального опубликования международных договоров государств-членов в области обеспечения единства измерений;
в) сведения об эталонах единиц величин и шкалах величин:
наименование эталона единицы величины (далее – эталон) или шкалы величины;
статус, разряд эталона по поверочной (иерархической) схеме (при наличии);
метрологические характеристики эталона;
регистрационный номер эталона (при наличии);
год утверждения эталона (при наличии);
место хранения и применения эталона (сведения о держателе эталона: наименование юридического лица или фамилия, имя и отчество (при наличии) – для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, адрес местонахождения (адрес юридического лица) или место жительства – для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, номера телефона и факса, а также адрес электронной почты (при наличии));
сведения о метрологической прослеживаемости эталона;
г) сведения о средствах измерений утвержденных типов
и о выданных сертификатах об утверждении типа средств измерений, в том числе предусмотренные порядком утверждения типа средств измерений и правилами взаимного признания результатов работ по обеспечению единства измерений, утверждаемыми Комиссией:
наименование типа средств измерений;
регистрационный номер сертификата об утверждении типа средств измерений и дата его выдачи;
срок действия сертификата об утверждении типа средств измерений;
сведения об изготовителе средств измерений: наименование юридического лица или фамилия, имя и отчество (при наличии) – для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, адрес местонахождения (адрес юридического лица) или место жительства – для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя;
интервал между поверками средств измерений;
методика поверки средств измерений, разработанная и утвержденная в соответствии с законодательством государства-члена в области обеспечения единства измерений, или межгосударственный стандарт, определяющий методику поверки средств измерений;
сведения о признании утверждения типа средств измерений государствами-членами;
копия сертификата об утверждении типа средств измерений или его дубликата (при наличии);
копия описания типа средств измерений;
д) сведения о стандартных образцах утвержденных типов и о выданных сертификатах об утверждении типа стандартного образца, в том числе предусмотренные порядком утверждения типа стандартного образца и правилами взаимного признания результатов работ по обеспечению единства измерений, утверждаемыми Комиссией:
наименование типа стандартного образца;
регистрационный номер сертификата об утверждении типа стандартного образца и дата его выдачи;
срок действия сертификата об утверждении типа стандартного образца;
сведения об изготовителе стандартного образца: наименование юридического лица или фамилия, имя и отчество (при наличии) – для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, адрес местонахождения (адрес юридического лица) или место жительства – для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя;
сведения о признании утверждения типа стандартного образца государствами-членами;
копия сертификата об утверждении типа стандартного образца или его дубликата (при наличии);
копия описания типа стандартного образца;
е) сведения о результатах поверки средств измерений утвержденных типов, в том числе предусмотренные порядком организации поверки и правилами взаимного признания результатов работ по обеспечению единства измерений, утверждаемыми Комиссией:
наименование типа средств измерений;
заводской номер средства измерений;
полное наименование организации, проводившей поверку средства измерений;
наименование и номер документа, подтверждающего полномочия организации, проводившей поверку средства измерений;
изображение знака поверки (оттиска поверительного клейма) или номер знака поверки в виде наклейки;
номер и срок действия свидетельства о поверке средства измерений;
наименование, обозначение методики поверки средства измерений или наименование нормативного документа, в соответствии с которым осуществлена поверка средства измерений;
сведения о признании государствами-членами поверки средства измерений утвержденного типа;
ж) сведения об аттестованных методиках (методах) измерений, в том числе методиках (методах) измерений, принимаемых в качестве референтных методик (методов) измерений, включая предусмотренные порядком метрологической аттестации методики (метода) измерений или порядком аттестации методики (метода) измерений, принимаемой в качестве референтной методики (метода) измерений, и правилами взаимного признания результатов работ по обеспечению единства измерений, утверждаемыми Комиссией:
наименование и обозначение документа, регламентирующего методику (метода) измерений (далее – методика), текст методики, за исключением случая, предусмотренного пунктом 8 настоящего Порядка; наименование измеряемой величины и шкалы величины (шкалы измерений или единицы измерений);
диапазон измерений;
показатели точности измерений;
номер и дата выдачи свидетельства, выданного по итогам проведения аттестации методики;
сведения о разработчике (владельце) методики: наименование юридического лица или фамилия, имя и отчество (при наличии) – для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя, адрес местонахождения (адрес юридического лица) или место жительства – для физического лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя;
наименование, адрес местонахождения организации, проводившей аттестацию методики;
наименование и номер документа, подтверждающего полномочия организации, проводившей аттестацию методики;
наименование организации, утвердившей методику в качестве референтной методики;
сведения о признании результатов аттестации методики государствами-членами;
копии свидетельства, выданного по итогам проведения аттестации методики, и (или) его дубликата (при наличии);
з) сведения о таблицах стандартных справочных данных о физических константах и свойствах веществ и материалов (далее соответственно – таблица, данные) (при наличии):
наименование и регистрационный номер таблицы;
краткое описание данных, включая интервалы параметров, погрешность и область применения;
сведения об организации – разработчике таблицы: наименование юридического лица, адрес местонахождения (адрес юридического лица), номера телефона и факса, а также адрес электронной почты (при наличии);
информация о размещении таблицы на информационном портале организации – разработчика таблицы в сети Интернет или о ее опубликовании.