Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 877 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 13 желтоқсандағы № 164 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы "Кеден одағының "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін қабылдау туралы" № 877 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 164 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 877 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 2.2.-тармақтағы "өнімнің сәйкестігі (растау)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігі" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Көрсетілген Шешіммен бекітілген қолдану нәтижесінде еркін негізде Кеден одағының "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесі мынадай мазмұндағы 1594-1596-тармақтармен толықтырылсын:
р/с №
Кеден одағының техникалық регламентінің элементтері
Стандарт белгісі
Стандарт атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
1594
№ 10 қосымша 117-тармақ. Спутниктік навигация аппаратурасы
МЕМСТ 56360-2015
(5.4-тармаққа ескертуді қоспағанда)
"Ғаламдық навигациялық спутниктік жүйе. Жолаушыларды коммерциялық тасымалдау үшін пайдаланылатын М санаттағы доңғалақты көлік құралдарын жарақтандыруға арналған спутниктік навигация аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
01.06.2017 дейін қолданылады.
01.06.2017 дейінгі өтпелі кезеңде МЕМСТ 56360-2015 стандарты да оны алмастыратын МЕМСТ 33472-2015 стандарты да (1596 -тармақты қара) қолданылуы мүмкін
1595
№ 10 қосымша 117-тармақ. Спутниктік навигация аппаратурасы
МЕМСТ 56361-2015
5.3-тармаққа ескертуді қоспағанда)
"Ғаламдық навигациялық спутниктік жүйе. Қауіпті, арнайы, ауыр салмақты және (немесе) ірі габаритті жүктерді, қатты тұрмыстық қалдықтарды және қоқыстарды тасымалдау үшін пайдаланылатын N санаттағы доңғалақты көлік құралдарын жарақтандыруға арналған спутниктік навигация аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
01.06.2017 дейін қолданылады.
01.06.2017 дейінгі өтпелі кезеңде МЕМСТ 56361-2015стандарты да оны алмастыратын МЕМСТ 33472-2015 стандарты да (1596 -тармақты қара) қолданылуы мүмкін

О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 877
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 13 декабря 2016 года № 164
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 9 декабря 2011 г. № 877 «О принятии технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         Т.Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 13 декабря 2016 г. № 164
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза
от 9 декабря 2011 г. № 877
1. В пункте 2.2 слова «(подтверждения) соответствия продукции» заменить словами «соответствия объектов технического регулирования».
2. Перечень стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011), утвержденный указанным Решением, дополнить пунктами 1594 – 1596 следующего содержания:
№ п/п
Элементы технического регламента Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5
1594
Приложение № 10, пункт 117.
Аппаратура спутниковой навигации
ГОСТ Р 56360-2015 (за исключением примечания к пункту 5.4)
«Глобальная навигационная спутниковая система. Аппаратура спутниковой навигации для оснащения колесных транспортных средств категории М, используемых для коммерческих перевозок пассажиров. Общие технические требования»
применяется до 01.06.2017.
В переходный период до 01.06.2017 могут применяться как
ГОСТ Р 56360-2015, так и заменяющий его ГОСТ 33472-2015 (см. пункт 1596)
1595
Приложение № 10, пункт 117.
Аппаратура спутниковой навигации
ГОСТ Р 56361-2015 (за исключением примечания к пункту 5.3)
«Глобальная навигационная спутниковая система. Аппаратура спутниковой навигации для оснащения колесных транспортных средств категории N, используемых для перевозки опасных, специальных, тяжеловесных и (или) крупногабаритных грузов, твердых бытовых отходов и мусора. Общие технические требования»
применяется до 01.06.2017.
В переходный период до 01.06.2017 могут применяться как
ГОСТ Р 56361-2015, так и заменяющий его ГОСТ 33472-2015 (см. пункт 1596)

1596
№ 10 қосымша 117-тармақ. Спутниктік навигация аппаратурасы
МЕМСТ 33472-2015
"Ғаламдық навигациялық спутниктік жүйе. М және N санаттағы доңғалақты көлік құралдарын жарақтандыруға арналған спутниктік навигация аппаратурасы. Жалпы техникалық талаптар"
01.01.2017 дейін қолданылады.
01.06.2017 дейінгі өтпелі кезеңде МЕМСТ 33472-2015 стандарты да оны алмастыратын МЕМСТ 56360-2015 (1594-тармақты қара) және МЕМСТ 56369-2015 (1595 -тармақты қара) стандарты да қолданылуы мүмкін
3. Көрсетілген Шешіммен бекітілген зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, оның ішінде Кеден одағының "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 018/2011) талаптарын қолдану мен орындауға қажетті үлгілерді іріктеу және өнімнің сәйкестігін бағалауды (растауды) жүзеге асыру қағидаларын қамтитын стандарттар тізбесінде:
а) атауындағы "өнімнің сәйкестігі (растау)" деген сөздер "техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) мынадай мазмұндағы 1379-13712-тармақтарымен толықтырылсын:
р/с №
Кеден одағының техникалық регламентінің элементтері
Стандарт белгісі
Стандарт атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5

1596
Приложение № 10, пункт 117.
Аппаратура спутниковой навигации
ГОСТ 33472-2015
«Глобальная навигационная спутниковая система. Аппаратура спутниковой навигации для оснащения колесных транспортных средств категории М и N. Общие технические требования»
применяется с 01.01.2017.
В переходный период до 01.06.2017 могут применяться как
ГОСТ 33472-2015, так и заменяемые им ГОСТ Р 56360-2015 (см. пункт 1594) и ГОСТ Р 56361-2015 (см. пункт 1595)
3. В Перечне стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза «О безопасности колесных транспортных средств» (ТР ТС 018/2011) и осуществления оценки (подтверждения) соответствия продукции, утвержденном указанным Решением:
а) в наименовании слова «(подтверждения) соответствия продукции» заменить словами «соответствия объектов технического регулирования»;
б) дополнить пунктами 1379 – 13712 следующего содержания:
№ п/п
Элементы технического регламента Таможенного союза
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
5

1379
№ 10 қосымша 117-тармақ. Спутниктік навигация аппаратурасы
МЕМСТ 56362-2015
"Ғаламдық навигациялық спутниктік жүйе. Доңғалақты көлік құралдарын жарақтандыруға арналған спутниктік навигация аппаратурасы. Функционалдық тестілеу әдісі"
01.06.2017 дейін қолданылады.
01.06.2017 дейінгі өтпелі кезеңде МЕМСТ 56362-2015 стандарты да оны алмастыратын МЕМСТ 33473-2015 стандарты да
(13711- тармақты қара) қолданылуы мүмкін
13710
№ 10 қосымша 117-тармақ. Спутниктік навигация аппаратурасы
МЕМСТ 56363-2015
"Ғаламдық навигациялық спутниктік жүйе. Доңғалақты көлік құралдарын жарақтандыруға арналған спутниктік навигация аппаратурасы. Сынақ әдісінің электр қауіпсіздігі, климаттық және механикалық өзара әрекеттесуінің талаптарына сәйкестігі"
01.06.2017 дейін қолданылады.
01.06.2017 дейінгі өтпелі кезеңде МЕМСТ 56366-2015 стандарты да оны алмастыратын МЕМСТ 33474-2015 стандарты да (13712 - тармақты қара) қолданылуы мүмкін
13711
№ 10 қосымша 117-тармақ. Спутниктік навигация аппаратурасы
МЕМСТ 33473-2015
"Ғаламдық навигациялық спутниктік жүйе. Доңғалақты көлік құралдарын жарақтандыруға арналған спутниктік навигация аппаратурасы. Функционалдық тестілеу әдісі"
01.01.2017 дейін қолданылады.
01.06.2017 дейінгі өтпелі кезеңде МЕМСТ 33474-2015 стандарты да оны алмастыратын МЕМСТ 56363-2015 (13710-тармақты қара) және МЕМСТ 56369-2015 (1379 - тармақты қара) стандарты да қолданылуы мүмкін
13712
№ 10 қосымша 117-тармақ. Спутниктік навигация аппаратурасы
МЕМСТ 33474-2015
"Ғаламдық навигациялық спутниктік жүйе. Доңғалақты көлік құралдарын жарақтандыруға арналған спутниктік навигация аппаратурасы. Сынақ әдісінің электр қауіпсіздігі, климаттық және механикалық өзара әрекеттесуінің талаптарына сәйкестігі"
01.01.2017 дейін қолданылады.
01.06.2017 дейінгі өтпелі кезеңде МЕМСТ 33474-2015 стандарты да оны алмастыратын МЕМСТ 56363-2015 және МЕМСТ 56369-2015 (13710 - тармақты қара) стандарты да қолданылуы мүмкін

1379
Приложение № 10, пункт 117.
Аппаратура спутниковой навигации
ГОСТ Р 56362-2015
«Глобальная навигационная спутниковая система. Аппаратура спутниковой навигации для оснащения колесных транспортных средств. Методы функционального тестирования»
применяется до 01.06.2017.
В переходный период до 01.06.2017 могут применяться как ГОСТ Р 56362-2015, так и заменяющий его ГОСТ 33473-2015 (см. пункт 13711)
13710
Приложение № 10, пункт 117.
Аппаратура спутниковой навигации
ГОСТ Р 56363-2015
«Глобальная навигационная спутниковая система. Аппаратура спутниковой навигации для оснащения колесных транспортных средств. Методы испытаний на соответствие требованиям к электробезопасности, климатическим и механическим воздействиям»
применяется до 01.06.2017.
В переходный период до 01.06.2017 могут применяться как ГОСТ Р 56363-2015, так и заменяющий его ГОСТ 33474-2015 (см. пункт 13712)
13711
Приложение № 10, пункт 117.
Аппаратура спутниковой навигации
ГОСТ 33473-2015
«Глобальная навигационная спутниковая система. Аппаратура спутниковой навигации для оснащения колесных транспортных средств. Методы функционального тестирования»
применяется с 01.01.2017.
В переходный период до 01.06.2017 могут применяться как ГОСТ 33473-2015, так и заменяемый им ГОСТ Р 56362-2015 (см. пункт 1379)
13712
Приложение № 10, пункт 117.
Аппаратура спутниковой навигации
ГОСТ 33474-2015
«Глобальная навигационная спутниковая система. Аппаратура спутниковой навигации для оснащения колесных транспортных средств. Методы испытаний на соответствие требованиям к электробезопасности, климатическим и механическим воздействиям»
применяется с 01.01.2017.
В переходный период до 01.06.2017 могут применяться как ГОСТ 33474-2015, так и заменяемый им ГОСТ Р 56363-2015 (см. пункт 13710)