Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде тауарларды бақылап отыру тетігін қалыптастыру жөніндегі іс-шаралар туралы
Еуразиялық Үкіметаралық Кеңестің 2016 жылғы 20 мамырдағы № 8 Өкімі
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде тауарларды бақылап отыру тетігін қалыптастыру мақсатында:
1. Еуразиялық экономикалық одаққа (бұдан әрі – Одақ) мүше мемлекеттердің кедендік аумағында кеден органдарының ақпараттық жүйелерін пайдалана отырып, тауарларды транзиттік алып өту кезінде олардың қозғалысын бақылап отыруды қамтамасыз ету туралы ақпарат назарға алынсын.
2. Одаққа мүше мемлекеттердің үкіметтері және Еуразиялық экономикалық комиссия 2016 жылғы 1 қазанға дейін Одаққа мүше мемлекеттердің Одақта тауарларды бақылап отыруды қамтамасыз ету тетігін орнату туралы халықаралық шартының жобасын дайындасын.
Жобаны дайындау кезінде тауарларды бақылап отыру тетігі Одаққа мүше мемлекеттердің құзыретті (уәкілетті) органдары арасында сауда айналымындағы тауарлар туралы мәліметтермен ақпараттық алмасуды қамтамасыз ететін тауарларды бақылап отыруды қамтамасыз етудің ұлттық жүйелеріне негізделу тиістілігін негізге алсын.
3. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі 2016 жылғы 1 шілдеге дейін аумақтық ерекшеліктерді ескере отырып, Одаққа мүше мемлекеттерде іске асыру кезеңдерін, ұғымдар аппаратын, жұмыс істеу ерекшелігін қоса алғанда, тауарларды бақылап отыруды қамтамасыз ету тетігін құруға негізгі тәсілдерді, тауарларды бақылап отыру мен ақпараттық өзара іс-қимыл қағидаттарын, бақылап отыруға жататын тауарлардың санаттарын айқындасын.
4. Осы Өкім қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық үкіметаралық кеңес мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан

О мероприятиях по формированию в государствах – членах Евразийского экономического союза механизма прослеживаемости товаров
Распоряжение Евразийского Межправительственного Совета от 20 мая 2016 года № 8
Примечание РЦПИ!
Распоряжение вступило в силу 20.05.2016 - сайт Евразийского экономического союза.
В целях формирования в государствах – членах Евразийского экономического союза механизма прослеживаемости товаров:
1. Принять к сведению информацию об обеспечении на таможенной территории государств – членов Евразийского экономического союза (далее – Союз) с использованием информационных систем таможенных органов прослеживаемости движения товаров при их транзитном перемещении.
2. Правительствам государств – членов Союза и Евразийской экономической комиссии до 1 октября 2016 года подготовить проект международного договора государств – членов Союза об установлении в Союзе механизма обеспечения прослеживаемости товаров.
При подготовке проекта исходить из того, что механизм прослеживаемости товаров должен основываться на национальных системах обеспечения прослеживаемости товаров, обеспечивающих информационный обмен между компетентными (уполномоченными) государственными органами государств – членов Союза сведениями о товарах в торговом обороте.
3. Совету Евразийской экономической комиссии до 1 июля 2016 года определить основные подходы к созданию механизма обеспечения прослеживаемости товаров, включая этапы реализации, понятийный аппарат, особенности функционирования в государствах – членах Союза с учетом территориальных особенностей, принципы прослеживаемости товаров и информационного взаимодействия, категории товаров, подлежащих прослеживаемости.
4. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его подписания.
Члены Евразийского межправительственного совета:
От
Республики
Армения
От
Республики
Беларусь
От
Республики
Казахстан
От
Кыргызской
Республики
От
Российской
Федерации