Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әуе көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат ұсыну кезіндегі электрондық өзара іс-қимыл туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 12 сәуірдегі № 5 ұсынымы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 11-тармағына сәйкес:
Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 1 қосымша) 43-тармағының 6-тармақшасында көзделген өкілеттіктерді іске асыруды қамтамасыз ету,
кеден органдарына мәліметтер беруі бойынша шаруашылық жүргізуші субъектілер үшін тең жағдайлар жасау,
кеден органдары мен шаруашылық жүргізуші субъектілер арасындағы электрондық өзара іс-қимылды келісіп дамыту мақсатында
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге осы Ұсыным Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық-телекоммуникациялық "Интернет" желісіндегі ресми сайтында жарияланған күннен бастап кеден органдары мен шаруашылық жүргізуші субъектілер арасындағы электрондық өзара іс-қимыл кезінде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әуе көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат беру нысанында қосымшаға сәйкес құрылым мен форматқа сай алдын ала ақпарат беру ұсынылсын.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2016 жылғы 12 сәуірдегі
№ 5 ұсынымына
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әуе көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың ҚҰРЫЛЫМЫ МЕН ФОРМАТЫ
1. Құжаттардың электрондық нысандарының тізбесі
Құжаттың коды
Құжаттың атауы
XML-құжат
Атаулар кеңістігі
1006209E
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әуе көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат
PIAirInformationCU
urn:customs.ru:Information:CustomsDocuments:PIAirInformationCU:5.10.0
2. Стандарттау туралы келісімдер
Құжаттардың электрондық нысандары мынадай стандарттарға сәйкес XML-форматта қалыптастырылады:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – "Интернет" ақпараттық-коммуникациялық желісінде мына адрес бойынша жарияланған: http://www.w3.org/TR/REC-xml;
"Namespaces in XML" – "Интернет" ақпараттық-коммуникациялық желісінде мына адрес бойынша жарияланған: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names;

Об электронном взаимодействии при представлении предварительной информации о товарах, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза воздушным транспортом
Рекомендация Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 апреля 2016 года № 5
Примечание РЦПИ!
Решение вступило в силу 14.04.2016 - сайт Евразийского экономического союза.
Коллегия Евразийской экономической комиссии в соответствии с пунктом 11 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) в целях:
обеспечения реализации полномочий, предусмотренных подпунктом 6  пункта 43 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года),
создания равных условий для хозяйствующих субъектов по представлению сведений таможенным органам,
согласованного развития электронного взаимодействия между таможенными органами и хозяйствующими субъектами
рекомендует государствам – членам Евразийского экономического союза с даты опубликования настоящей Рекомендации на официальном сайте Евразийского экономического союза в информационно-телекоммуникационной сети «Интернет» при электронном взаимодействии между таможенными органами и хозяйствующими субъектами в форме предварительного информирования о товарах, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза воздушным транспортом, представлять предварительную информацию в соответствии со структурой и форматом согласно приложению.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии         Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Рекомендации Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 12 апреля 2016 г. № 5
СТРУКТУРА И ФОРМАТ
предварительной информации о товарах, ввозимых на таможенную
территорию Евразийского экономического союза воздушным
транспортом
1. Перечень электронных форм документов
Код документа
Название документа
XML-документ
Пространство имен
3006801E
Предварительная информация о товарах, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза воздушным транспортом
PIAirInformationCU
urn:customs.ru:Information:CustomsDocuments:PIAirInformationCU:5.12.0
Сноска. Пункт 1 в редакции рекомендации Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16.01.2017 № 1.
2. Соглашения о стандартизации
Электронные формы документов формируются в XML-формате в соответствии со следующими стандартами:
«Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)» – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети «Интернет» по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml;
«Namespaces in XML» – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети «Интернет» по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names;

"XML Schema Part 1: Structures" және "XML Schema Part 2: Datatypes" – "Интернет" ақпараттық-коммуникациялық желісінде мына адрестер бойынша жарияланған: http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ және http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.
3. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әуе көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат
Атаулар кеңістігі:
urn:customs.ru:Information:CustomsDocuments:PIAirInformationCU:5.10.0
Атаулар кеңістігінің префиксі:
pia
Нұсқа:
5.10.0.1
Импортталатын атаулар кеңістігі:
CategoryCust: urn:customs.ru:Categories:3.0.0
clt_ru: urn:customs.ru:CommonLeafTypes:5.10.0
cat_ru: urn:customs.ru:CommonAggregateTypes:5.10.0
cltESAD_cu: urn:customs.ru:CUESADCommonLeafTypes:5.10.0
catESAD_cu: urn:customs.ru:CUESADCommonAggregateTypesCust:5.10.0
3.1.      Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әуе көлігімен әкелінетін
тауарлар туралы алдын ала ақпарат (PIAirInformationCU)
Элемент
Элементтің сипаты
Типі
Типтің сипаты
Толтыру және (немесе) бақылау қағидасы*
Көпт.
PIAirInformationCU
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әуе көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат" ЭҚ түбірлі элементі
PIAirInformationCUType
Құрамдық тип. "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әуе көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат" ЭҚ деректемелері
[1]
1.
cat_ru:DocumentID
Құжаттың бірегей идентификаторы
clt_ru:DocumentIDType
Идентификатор. Мәтіндік жол. 36 символға дейін
[1]
1.      2.
cat_ru:RefDocumentID
Бастапқы құжаттың бірегей идентификаторы
clt_ru:DocumentIDType
Идентификатор. Мәтіндік жол. 36 символға дейін
[0..1]
2.      3.
LanguageCode
ISO 639-1 халықаралық стандартына сәйкес құжатты толтыру тілінің коды
clt_ru:LanguageCodeType
ISO 639-1 стандартындағы alpha-2 тілінің коды.
2 символ. Мәтіндік
[0..1]
3.      4.
PrevPointDepartureDateTime
Келген жердің әуежайының алдындағы әуежайдан кеткен күні және уақыты
clt_ru:DateTimeCustType
КүніУақыты.
YYYY-MM-DDThh:mm :ss форматындағы күні мен уақыты. ISO 8601 стандарты бойынша
Нақты күні мен уақыты көрсетіледі.
Егер ұшу ұзақтығы 2 сағаттан аз болған жағдайда, кетудің жоспарланып отырған күні мен уақыты көрсетіледі.
Уақытты көрсету кезінде ұшатын әуежайдың жергілікті уақыты мен әуежай орналасқан жердегі уақыт белдеуі көрсетіледі
[1]
4.      5.
CheckPointArriveDateTime
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пунктінің әуежайына келудің жоспарланып отырған (есептік) күні мен уақыты
clt_ru:DateTimeCustType
КүніУақыты.
YYYY-MM-DDThh:mm :ss форматындағы күні мен уақыты. ISO 8601 стандарты бойынша
Жоспарланып отырған (есептік) келу күні мен уақыты көрсетіледі.
Уақытты көрсету кезінде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу пункті әуежайының жергілікті уақыты мен әуежай орналасқан жердегі уақыт белдеуі көрсетіледі
[1]
5.      6.
AircraftInformation
Әуе кемесінің тіркелуі мен ұлттық тиесілілігі туралы мәліметтер
AircraftInformationType
Құрамдық типі. Әуе кемесінің тіркелуі мен ұлттық тиесілілігі туралы мәліметтер
[1]
5.1.      6.1.
AircraftRegNumber
Әуе кемесінің тіркеу белгісі (нөмірі)
clt_ru:CodeVariable11Type
Код.

«XML Schema Part 1: Structures» и «XML Schema Part 2: Datatypes» – опубликованыв информационно-телекоммуникационной сети «Интернет» по адресам:http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ и http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.
3. Предварительная информация о товарах, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза воздушным транспортом
Пространство имен:
urn:customs.ru:Information:CustomsDocuments:PIAirInformationCU:5.12.0
Префикс пространства имен:
pia
Версия:
5.12.0.0
Импортируемые пространства имен:
CategoryCust: urn:customs.ru:Categories:3.0.0
clt_ru: urn:customs.ru:CommonLeafTypes:5.10.0
cat_ru: urn:customs.ru:CommonAggregateTypes:5.10.0
cltESAD_cu: urn:customs.ru:CUESADCommonLeafTypes:5.12.0
catESAD_cu:
urn:customs.ru:CUESADCommonAggregateTypesCust:5.12.0
Сноска. Пункт 3 в редакции рекомендации Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16.01.201 № 1.
3.1. Предварительная информация о товарах, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза воздушным транспортом(PIAirInformationCU)\
Элемент
Описание элемента
Тип
Описание типа
Правило заполнения и (или) контроля*
Мн.
PIAirInformationCU
Корневой элемент ЭД «Предварительная информация о товарах, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза воздушным транспортом»
PIAirInformationCUType
Составной тип. Реквизиты ЭД «Предварительная информация о товарах, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза воздушным транспортом»
[1]
1.
cat_ru:DocumentID
Уникальный идентификатор документа
clt_ru:DocumentIDType
Идентификатор. Текстовая строка. До 36 символов
[1]
2.
cat_ru:RefDocumentID
Уникальный идентификатор исходного документа
clt_ru:DocumentIDType
Идентификатор. Текстовая строка. До 36 символов
[0..1]
3.
LanguageCode
Код языка заполнения документа в соответствии с международным стандартом ISO 639-1
clt_ru:LanguageCodeType
Код языка alpha-2 в стандарте ISO 639-1.
2 символа. Текстовый
[0..1]
4.
PrevPointDepartureDateTime
Дата и время убытия из аэропорта, предшествующего аэропорту места прибытия
clt_ru:DateTimeCustType
ДатаВремя. Дата и время в формате YYYY-MM-DDThh:mm:ss. По стандарту ISO 8601
Указываются фактические дата и время убытия. В случае если продолжительность полета составляет менее 2-х часов, указываются планируемые дата и время убытия.
При указании времени указывается местное время аэропорта вылета и часовой пояс, в котором находится аэропорт
[1]
5.
CheckPointArriveDateTime
Планируемые (расчетные) дата и время прибытия в аэропорт пункта пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза
clt_ru:DateTimeCustType
ДатаВремя. Дата и время в формате YYYY-MM-DDThh:mm:ss. По стандарту ISO 8601
Указываются планируемые (расчетные) дата и время прибытия.
При указании времени указывается местное время аэропорта пункта пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза и часовой пояс, в котором находится аэропорт
[1]
6.
AircraftInformation
Сведения о регистрации и национальной принадлежности воздушного судна
AircraftInformationType
Составной тип. Сведения о регистрации и национальной принадлежности воздушного судна
[1]
6.1.
AircraftRegNumber
Регистрационный знак (номер) воздушного судна
clt_ru:CodeVariable11Type

Белгілі бір мәндер мен мәтіндік қасиеттерді қысқартып (және (немесе) тіліне қарамастан) ұсыну немесе алмастыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 1-ден 11-ге дейінгі символдар
[1]
5.2.      6.2.
AircraftCountryCode
Әуе кемесі тіркелген елдің кодпен белгіленуі
clt_ru:CountryA2CodeType
Елдің коды alpha-2 (латын алфавитінің екі әрпі).
2 символ. Мәтіндік
Кеден одағы Комиссиясының 20.09.2010 ж. № 378 шешімінде келтірілген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес әуе кемесі тіркелген елдің кодпен белгіленуі көрсетіледі
[0..1]
6.      7.
AircraftOperator
Әуе кемесін пайдаланушы туралы мәліметтер
AircraftOperatorType
Құрамдық тип. Әуе кемесін пайдаланушы
[1]
6.1.      7.1.
AircraftOperatorName
Әуе кемесін пайдаланушының атауы
clt_ru:NameType
Субъектінің атауы. Ұйым, ТАӘ. 150 символға дейін. Мәтіндік
[1]
6.2.      7.2.
AirlineCode
Әуе кемесін пайдаланушы – әуе компаниясының коды
clt_ru:CodeVariable3Type
Код.
Белгілі бір мәндер мен мәтіндік қасиеттерді қысқартып (және (немесе) тіліне қарамастан) ұсыну немесе алмастыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 1-ден 3-ке дейінгі символдар
ИАТА әуе компаниясының коды көрсетіледі (IATA airline designator code)
[0..1]
6.3.      7.3.
CountryCode
Әуе кемесін пайдаланушы тіркелген елдің кодпен белгіленуі
clt_ru:CountryA2CodeType
Елдің коды alpha-2 (латын алфавитінің екі әрпі).
2 символ. Мәтіндік
Кеден одағы Комиссиясының 20.09.2010 ж.
№ 378 шешімінде келтірілген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің кодпен белгіленуі көрсетіледі
[0..1]
6.4.      7.4.
UITNCode
Бірегей идентификациялаушы кедендік нөмір
UITNCodeType
Код. Әмбебап идентификациялаушы кедендік нөмір.
1-ден 17 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
7.      8.
FlightInformation
Жөнелу рейсі туралы мәліметтер
FlightInformationType
Құрамдық тип. Рейс туралы мәліметтер
[1]
7.1.      8.1.
AirlineCode
Рейстің нөмірі – әуе компаниясының коды (рейс нөмірінің бірінші бөлігі)
clt_ru:CodeVariable3Type
Код. Белгілі бір мәндер мен мәтіндік қасиеттерді қысқартып (және (немесе) тіліне қарамастан) ұсыну немесе алмастыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 1-ден
3 символға дейін
[1]
7.2.      8.2.
FlightNumber
Рейстің нөмірі – рейс нөмірінің сандық белгіленуі (рейс нөмірінің екінші бөлігі)
clt_ru:CodeVariable4Type
Код. Белгілі бір мәндер мен мәтіндік қасиеттерді қысқартып (және (немесе) тіліне қарамастан) ұсыну немесе алмастыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 1-ден
4 символға дейін
[1]
7.3.      8.3.
FlightDate
Кесте бойынша рейстің күні
clt_ru:DateCustType
Күні. YYYY-MM-DD форматындағы күні. ISO 8601 форматы стандарты бойынша
Кесте бойынша рейстің күні көрсетіледі
[1]
8.      9.
AircraftRoute
Ұшу маршруты туралы мәліметтер
AircraftRouteType
Құрамдық тип. Ұшу маршруты туралы мәліметтер
[1]
8.1.      9.1.
RoutePointAirport
Маршрут пункті туралы мәліметтер
RoutePointType
Құрамдық тип. Маршрут пункті туралы мәліметтер
RoutePointAirport элементінде "1" (PointNumber = "1") нөмірімен ұшу пункті және жөнелту әуежайы белгіленеді.
PointNumber элементі салынған RoutePointAirport элементінің ең жоғары мәні болады, онда ұшу пункті және жөнелту әуежайы тәралы мәліметтер болуға тиіс. Әуе кемесінің аралық қону пункттері туралы мәліметтер (олар болған кезде) олардың маршрут бойынша жүруі тәртібімен көрсетіледі. Бұл ретте оларды нөмірлеу PointNumber = "2"-ден басталады және одан әрі ең жоғары мәнге дейін жүргізіледі.
[2..n]
8.1.1.      9.1.1.
PointNumber
Маршрут пунктінің реттік нөмірі
clt_ru:Numeric1Type
Саны (реттік нөмір, коэффициент, пайыз) өлшем бірліктерінсіз. Үтірден кейін

Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 11 символов
[1]
6.2.
AircraftCountryCode
Кодовое обозначение страны регистрации воздушного судна
clt_ru:CountryA2CodeType
Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
Указывается кодовое обозначение страны регистрации воздушного судна в соответствии с классификатором стран мира, приведенным в Решении Комиссии Таможенного союза от 20.09.2010 № 378
[0..1]
7.
AircraftOperator
Сведения об эксплуатанте воздушного судна
AircraftOperatorType
Составной тип. Эксплуатант воздушного судна
[1]
7.1.
AircraftOperatorName
Наименование эксплуатанта воздушного судна
clt_ru:NameType
Наименование субъекта. Организация, ФИО. До 150 символов. Текстовый
[1]
7.2.
AirlineCode
Код авиакомпании – эксплуатанта воздушного судна
clt_ru:CodeVariable3Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 3 символов
Указывается код ИАТА авиакомпании (IATA airline designator code)
[0..1]
7.3.
CountryCode
Кодовое обозначение страны, в которой зарегистрирован эксплуатант воздушного судна
clt_ru:CountryA2CodeType
Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
Кодовое обозначение страны указывается в соответствии с классификатором стран мира, приведенным в Решении Комиссии Таможенного союза от 20.09.2010 № 378
[0..1]
7.4.
UITNCode
Уникальный идентификационный таможенный номер
UITNCodeType
Код. Универсальный идентификационный таможенный номер. От 1 до 17 символов. Текстовый
[0..1]
8.
FlightInformation
Сведения о рейсе отправления
FlightInformationType
Составной тип. Сведения о рейсе
[1]
8.1.
AirlineCode
Номер рейса – код авиакомпании (первая часть номера рейса)
clt_ru:CodeVariable3Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 3 символов
[1]
8.2.
FlightNumber
Номер рейса – числовое обозначение номера рейса (вторая часть номера рейса)
clt_ru:CodeVariable4Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 4 символов
[1]
8.3.
FlightDate
Дата рейса по расписанию
clt_ru:DateCustType
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
Указывается дата рейса по расписанию
[1]
9.
AircraftRoute
Сведения о маршруте полета
AircraftRouteType
Составной тип. Сведения о маршруте полета
[1]
9.1.
RoutePointAirport
Сведения о пункте маршрута
RoutePointType
Составной тип. Сведения о пункте маршрута
Номером «1» (PointNumber = «1») в элементе RoutePointAirport обозначается пункт вылета и аэропорт отправления. Элемент RoutePointAirport, у которого вложенный элемент PointNumber имеет максимальное значение, должен содержать сведения о пункте прибытия и аэропорте назначения.Сведения о промежуточных пунктах посадки воздушного судна (при их наличии) указываются в порядке их следования по маршруту.При этом их нумерация начинается с PointNumber = «2» и далее до максимального значения
[2..n]
9.1.1.
PointNumber
Порядковый номер пункта маршрута
clt_ru:Numeric1Type

0 белгі. 0-ден 9-ға дейін
[1]
8.1.2.      9.1.2.
RouteAirport
Әуежай туралы мәліметтер
AirportInformationType
Құрамдық тип. Әуежай туралы мәліметтер
[1]
8.1.2.1.      9.1.2.1.
IATAAirportCode
Әуежайдың ИАТА коды
clt_ru:Code3Type
Код. Белгілі бір мәндер мен мәтіндік қасиеттерді қысқартып (және (немесе) тіліне қарамастан) ұсыну немесе алмастыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
3 символ
[0..1]
8.1.2.2.      9.1.2.2.
AirportName
Әуежайдың атауы
clt_ru:Text150Type
Символдық деректер. 150 символға дейін. Мәтіндік
[1]
8.1.2.3.      9.1.2.3.
PlaceName
Географиялық пункттің атауы
clt_ru:Text150Type
Символдық деректер. 150 символға дейін. Мәтіндік
[1]
8.1.2.4.      9.1.2.4.
CountryCode
Әуежай тұрған елдің кодпен белгіленуі
clt_ru:CountryA2CodeType
Елдің коды alpha-2 (латын алфавитінің екі әрпі).
2 символ. Мәтіндік
Толтырылған жағдайда Кеден одағы Комиссиясының 20.09.2010 ж.
№ 378 шешімінде келтірілген әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес елдің кодпен белгіленуі көрсетіледі
[0..1]
9.      10.
ProhibitedGoods
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге тыйым салынған немесе шектеу қойылған тауарлардың әуе кемесінің бортында болуы (болмауы) туралы мәліметтер
DangerousCargoType
Құрамдық тип. Қауіпті жүктер туралы мәліметтер
[1]
9.1.      10.1.
GoodsFlag
Әуе кемесінің бортында тауардың бар-жоғының белгісі:
0 – жоқ;
1 – бар
clt_ru:IndicatorType
Индикатор. Бірін-бірі жоққа шығаратын бульдік мәндердің тізімі ақиқат/жалған, қос./ажыр. және т.с.с.
Мыналар: егер әуе кемесінің бортында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге тыйым салынған немесе шектеу қойылған тауарлар болмаса - "0"; егер әуе кемесінің бортында Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелуге тыйым салынған немесе шектеу қойылған тауарлар болса -
"1" көрсетіледі
[1]
9.2.      10.2.
DangerousGoodsDetails
Өткізуге тыйым салынған немесе шектеу қойылған тауарлар туралы / қару-жарақтар мен оқ-дәрілер туралы / есірткі заттары туралы мәліметтер
DangerousGoodsDetailsType
Құрамдық тип. Өткізуге тыйым салынған немесе шектеу қойылған тауарлар туралы / қару-жарақтар мен оқ-дәрілер туралы / есірткі заттары туралы мәліметтер
Егер элементтің мәні GoodsFlag = "1" болған жағдайда, міндетті түрде толтырылады
[0..n]
9.2.1.      10.2.1.
GoodsDescription
Тауардың сипаты
clt_ru:FreeText250Type
Мәтіндік жол. 250 символға дейін
[1..n]
9.2.2.      10.2.2.
DangerousGoodsCode
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың коды
clt_ru:CodeVariable10Type
Код. Белгілі бір мәндер мен мәтіндік қасиеттерді қысқартып (және (немесе) тіліне қарамастан) ұсыну немесе алмастыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 1-ден 10 символға дейін
[0..1]
9.2.3.      10.2.3.
DangerousDocument
Тауарларды әкелуге тыйымдар мен шектеулерді белгілейтін құжат туралы мәліметтер
cat_ru:DocumentBaseType
Құрамдық тип. Құжаттарды көрсетуге арналған базалық класс. Атауы, нөмірі, күні
Оларға сәйкес тауарларды әкелуге тыйымдар мен шектеулер белгіленген құжаттар туралы мәліметтер көрсетілуі мүмкін
[0..n]
9.2.3.1.      10.2.3.1.
cat_ru:PrDocumentName
Құжаттың атауы
clt_ru:DocumentNameType
Ұсынылатын құжаттың атауы. 250 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]

Число (порядковый номер, коэффициент, процент) без единиц измерения. 0 знаков после запятой. От 0 до 9
[1]
9.1.2.
RouteAirport
Сведения об аэропорте
AirportInformationType
Составной тип. Сведения об аэропорте
[1]
9.1.2.1.
IATAAirportCode
Код ИАТА аэропорта
clt_ru:Code3Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
3 символа
[0..1]
9.1.2.2.
AirportName
Наименование аэропорта
clt_ru:Text150Type
Символьные данные. До 150 символов. Текстовый
[1]
9.1.2.3.
PlaceName
Название географического пункта
clt_ru:Text150Type
Символьные данные. До 150 символов. Текстовый
[1]
9.1.2.4.
CountryCode
Кодовое обозначение страны, в которой находится аэропорт
clt_ru:CountryA2CodeType
Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
В случае заполнения кодовое обозначение страны указывается в соответствии с классификатором стран мира, приведенным в Решении Комиссии Таможенного союза от 20.09.2010 № 378
[0..1]
10.
ProhibitedGoods
Сведения о наличии (отсутствии) на борту воздушного судна товаров, ввоз которых на таможенную территорию Евразийского экономического союза запрещен или ограничен
DangerousCargoType
Составной тип. Сведения об опасных грузах
[1]
10.1.
GoodsFlag
Признак присутствия товара на борту воздушного судна:
0 – отсутствует;
1 – присутствует
clt_ru:IndicatorType
Индикатор. Список двух взаимно исключающих булевых значений истина/ложь, вкл./выкл. и т.д.
Указывается:
«0», если на борту воздушного судна отсутствуют товары, ввоз которых на таможенную территорию Евразийского экономического союза запрещен или ограничен;
«1», если на борту воздушного судна есть в наличии товары, ввоз которых на таможенную территорию Евразийского экономического союза запрещен или ограничен
[1]
10.2.
DangerousGoodsDetails
Сведения о товарах, запрещенных или ограниченных к перемещению / об оружии и боеприпасах / о наркотических веществах
DangerousGoodsDetailsType
Составной тип. Сведения о товарах, запрещенных или ограниченных к перемещению / об оружии и боеприпасах / о наркотических веществах
Заполняется обязательно в случае, если значение элемента GoodsFlag = «1»
[0..n]
10.2.1.
GoodsDescription
Описание товара
clt_ru:FreeText250Type
Текстовая строка. До 250 символов
[1..n]
10.2.2.
DangerousGoodsCode
Код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
clt_ru:CodeVariable10Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 10 символов
[0..1]
10.2.3.
DangerousDocument
Сведения о документе, устанавливающем запреты и ограничения на ввоз товаров
cat_ru:DocumentBaseType
Составной тип. Базовый класс для указания документов. Наименование, номер, дата
Могут быть указаны сведения о документах, в соответствии с которыми установлены запреты и ограничения на ввоз товаров
[0..n]
10.2.3.1.
cat_ru:PrDocumentName
Наименование документа
clt_ru:DocumentNameType
Наименование представляемого документа. До 250 символов. Текстовый
[0..1]

10.2.3.2.
cat_ru:PrDocumentNumber
Құжаттың нөмірі
clt_ru:DocumentNumberType
Ұсынылатын құжаттың нөмірі. 50 символға дейін. Мәтіндік
Егер DangerousDocument элементі толтырылса, міндетті түрде толтырылады
[0..1]
10.2.3.3.
cat_ru:PrDocumentDate
Құжаттың күні
clt_ru:DateCustType
Күні. YYYY-MM-DD форматындағы күні. ISO 8601 форматы стандарты бойынша
[0..1]
10.      11.
WeaponInfo
Әуе кемесінің бортында қару-жарақтардың және (немесе) оқ-дәрілердің болуы (болмауы) туралы мәліметтер
DangerousCargoType
Құрамдық тип. Қауіпті жүктер туралы мәліметтер
[1]
10.1.      11.1.
GoodsFlag
Әуе кемесінің бортында тауардың бар-жоғының белгісі:
0 – жоқ;
1 – бар
clt_ru:IndicatorType
Индикатор.
Бірін-бірі жоққа шығаратын бульдік мәндердің тізімі ақиқат/жалған, қос./ажыр. және т.с.с.
Мыналар егер әуе кемесінің бортында қару-жарақтар және (немесе) оқ-дәрілер болмаса - "0"; егер әуе кемесінің бортында қару-жарақтар және (немесе) оқ-дәрілер болса - "1" көрсетіледі
[1]
10.2.      11.2.
DangerousGoodsDetails
Өткізуге тыйым салынған немесе шектеу қойылған тауарлар туралы / қару-жарақтар мен оқ-дәрілер туралы / есірткі заттары туралы мәліметтер
DangerousGoodsDetailsType
Құрамдық тип. Өткізуге тыйым салынған немесе шектеу қойылған тауарлар туралы / қару-жарақтар мен оқ-дәрілер туралы / есірткі заттары туралы мәліметтер
Егер элементтің мәні GoodsFlag = "1" болған жағдайда, міндетті түрде толтырылады
[0..n]
10.2.1.      11.2.1.
GoodsDescription
Тауардың сипаты
clt_ru:FreeText250Type
Мәтіндік жол. 250 символға дейін
[1..n]
10.2.2.      11.2.2.
DangerousGoodsCode
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың коды
clt_ru:CodeVariable10Type
Код. Белгілі бір мәндер мен мәтіндік қасиеттерді қысқартып (және (немесе) тіліне қарамастан) ұсыну немесе алмастыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 1-ден 10 символға дейін
[0..1]
10.2.3.      11.2.3.
DangerousDocument
Тауарларды әкелуге тыйымдар мен шектеулер белгіленген құжаттар туралы мәліметтер
cat_ru:DocumentBaseType
Құрамдық тип. Құжаттарды көрсетуге арналған базалық класс. Атауы, нөмірі, күні
Оларға сәйкес тауарларды әкелуге тыйымдар мен шектеулер белгіленген құжаттар туралы мәліметтер көрсетілуі мүмкін
[0..n]
10.2.3.1.      11.2.3.1.
cat_ru:PrDocumentName
Құжаттың атауы
clt_ru:DocumentNameType
Ұсынылатын құжаттың атауы. 250 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
11.2.3.2.
cat_ru:PrDocumentNumber
Құжаттың нөмірі
clt_ru:DocumentNumberType
Ұсынылатын құжаттың нөмірі. 50 символға дейін. Мәтіндік
Егер элементтің мәні GoodsFlag = "1" болған жағдайда, міндетті түрде толтырылады
[0..1]
11.2.3.3.
cat_ru:PrDocumentDate
Құжаттың күні
clt_ru:DateCustType
YYYY-MM-DD форматындағы күні. ISO 8601 форматы стандарты бойынша
[0..1]
11.      12.
NarcoticInfo
Әуе кемесінің бортында құрамында есірткі, әсері күшті заттар, психотроптық және улы заттардың
болуы (болмауы) туралы мәліметтер
DangerousCargoType
Құрамдық тип. Қауіпті жүктер туралы мәліметтер
Элемент әуе кемесінің бортында құрамында есірткі, әсері күшті заттар, психотроптық және улы заттардың
болуы (болмауы) туралы мәліметтер болған кезде толтырылады
[0..1]
11.1.      12.1.
GoodsFlag
Әуе кемесінің бортында тауардың бар-жоғының белгісі:
0 – жоқ;
1 – бар
clt_ru:IndicatorType
Индикатор. Бірін-бірі жоққа шығаратын бульдік мәндердің тізімі ақиқат/жалған, қос./ажыр. және т.с.с.
Мыналар: егер әуе кемесінің бортында әкелуге тыйым салынған немесе шектеу қойылған, құрамында есірткі, әсері күшті заттар, психотроптық заттар және улы заттар бар дәрілік заттар болмаса - "0"; егер әуе кемесінің бортында әкелуге тыйым салынған немесе шектеу қойылған, құрамында есірткі, әсері күшті заттар, психотроптық заттар және улы заттар бар дәрілік заттар болса - "1" көрсетіледі
[1]
11.2.      12.2.
DangerousGoodsDetails
Өткізуге тыйым салынған немесе шектеу қойылған тауарлар туралы / қару-жарақтар мен оқ-дәрілер туралы / есірткі заттары туралы мәліметтер
DangerousGoodsDetailsType
Құрамдық тип. Өткізуге тыйым салынған немесе шектеу қойылған тауарлар туралы / қару-жарақтар мен оқ-дәрілер туралы / есірткі заттары туралы мәліметтер
Егер элементтің мәні GoodsFlag = "1" болған жағдайда, міндетті түрде толтырылады
[0..n]
11.2.1.      12.2.1.
GoodsDescription
Тауардың сипаты
clt_ru:FreeText250Type
Мәтіндік жол. 250 символға дейін
[1..n]
11.2.2.      12.2.2.
DangerousGoodsCode
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың коды
clt_ru:CodeVariable10Type

10.2.3.2.
cat_ru:PrDocumentNumber
Номер документа
clt_ru:DocumentNumberType
Номер представляемого документа. До 50 символов. Текстовый
Заполняется обязательно, если заполнен элемент DangerousDocument
[0..1]
10.2.3.3.
cat_ru:PrDocumentDate
Дата документа
clt_ru:DateCustType
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
11.
WeaponInfo
Сведения о наличии (отсутствии) на борту воздушного судна оружия и (или) боеприпасов
DangerousCargoType
Составной тип. Сведения об опасных грузах
[1]
11.1.
GoodsFlag
Признак присутствия товара на борту воздушного судна:
0 – отсутствует;
1 – присутствует
clt_ru:IndicatorType
Индикатор. Список двух взаимно исключающих булевых значений истина/ложь, вкл./выкл. и т.д.
Указывается:
«0», если на борту воздушного судна отсутствуют оружие и (или) боеприпасы;
«1», если на борту воздушного судна есть в наличии оружие и (или) боеприпасы
[1]
11.2
DangerousGoodsDetails
Сведения о товарах, запрещенных или ограниченных к перемещению / об оружии и боеприпасах / о наркотических веществах
DangerousGoodsDetailsType
Составной тип. Сведения о товарах, запрещенных или ограниченных к перемещению / об оружии и боеприпасах / о наркотических веществах
Заполняется обязательно в случае, если значение элемента GoodsFlag = «1»
[0..n]
11.2.1.
GoodsDescription
Описание товара
clt_ru:FreeText250Type
Текстовая строка. До 250 символов
[1..n]
11.2.2.
DangerousGoodsCode
Код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
clt_ru:CodeVariable10Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 10 символов
[0..1]
11.2.3.
DangerousDocument
Сведения о документе, устанавливающем запреты и ограничения на ввоз товаров
cat_ru:DocumentBaseType
Составной тип. Базовый класс для указания документов. Наименование, номер, дата
Могут быть указаны сведения о документах, в соответствии с которыми установлены запреты и ограничения на ввоз товаров
[0..n]
11.2.3.1.
cat_ru:PrDocumentName
Наименование документа
clt_ru:DocumentNameType
Наименование представляемого документа. До 250 символов. Текстовый
[0..1]
11.2.3.2.
cat_ru:PrDocumentNumber
Номер документа
clt_ru:DocumentNumberType
Номер представляемого документа. До 50 символов. Текстовый
Заполняется обязательно, если заполнен элемент DangerousDocument
[0..1]
11.2.3.3.
cat_ru:PrDocumentDate
Дата документа
clt_ru:DateCustType
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
12.
NarcoticInfo
Сведения о наличии (отсутствии) на борту воздушного судна лекарственных средств, в составе которых содержатся наркотические, сильнодействующие средства, психотропные и ядовитые вещества
DangerousCargoType
Составной тип. Сведения об опасных грузах
Элемент заполняется при наличии сведений о присутствии (отсутствии) на борту воздушного судна лекарственных средств, в составе которых содержатся наркотические, сильнодействующие средства, психотропные и ядовитые вещества
[0..1]
12.1.
GoodsFlag
Признак присутствия товара на борту воздушного судна:
0 – отсутствует;
1 – присутствует
clt_ru:IndicatorType
Индикатор. Список двух взаимно исключающих булевых значений истина/ложь, вкл./выкл. и т.д.
Указывается:
«0», если на борту воздушного судна отсутствуют лекарственные средства, в составе которых содержатся наркотические, сильнодействующие средства, психотропные и ядовитые вещества;
«1», если на борту воздушного судна есть в наличии лекарственные средства, в составе которых содержатся наркотические, сильнодействующие средства, психотропные и ядовитые вещества
[1]
12.2.
DangerousGoodsDetails
Сведения о товарах, запрещенных или ограниченных к перемещению / об оружии и боеприпасах / о наркотических веществах
DangerousGoodsDetailsType
Составной тип. Сведения о товарах, запрещенных или ограниченных к перемещению / об оружии и боеприпасах / о наркотических веществах
Заполняется обязательно в случае, если значение элемента GoodsFlag = «1»
[0..n]
12.2.1.
GoodsDescription
Описание товара
clt_ru:FreeText250Type
Текстовая строка. До 250 символов
[1..n]
12.2.2.
DangerousGoodsCode
Код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
clt_ru:CodeVariable10Type

Код. Белгілі бір мәндер мен мәтіндік қасиеттерді қысқартып (және (немесе) тіліне қарамастан) ұсыну немесе алмастыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 1-ден 10 символға дейін
[0..1]
11.2.3.      12.2.3.
DangerousDocument
Тауарларды әкелуге тыйымдар мен шектеулер белгіленген құжат туралы мәліметтер
cat_ru:DocumentBaseType
Құрамдық тип. Құжаттарды көрсетуге арналған базалық класс. Атауы, нөмірі, күні
Оларға сәйкес тауарларды әкелуге тыйымдар мен шектеулер белгіленген құжаттар туралы мәліметтер көрсетілуі мүмкін
[0..n]
11.2.3.1.      12.2.3.1.
cat_ru:PrDocumentName
Құжаттың атауы
clt_ru:DocumentNameType
Ұсынылатын құжаттың атауы. 250 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
12.2.3.2.
cat_ru:PrDocumentNumber
Құжаттың нөмірі
clt_ru:DocumentNumberType
Ұсынылатын құжаттың нөмірі. 50 символға дейін. Мәтіндік
Егер элементтің мәні GoodsFlag = "1" болған жағдайда, міндетті түрде толтырылады
[0..1]
12.2.3.3.
cat_ru:PrDocumentDate
Құжаттың күні
clt_ru:DateCustType
Күні. YYYY-MM-DD форматындағы күні. ISO 8601 форматы стандарты бойынша
[0..1]
12.      13.
PIAIR_GoodsShipment
Тауар тасымалы туралы мәліметтер
PIAIR_GoodsShipmentType
Құрамдық тип. Тасымалдау туралы мәліметтер
[1]
12.1.      13.1.
PIAIR_Consignment
Тауар партиясы туралы мәліметтер
PIAIR_ConsignmentType
Құрамдық тип. Тауар партиясы туралы мәліметтер
[1..n]
12.1.1.      13.1.1.
AWBNumber
Жүкке арналған авиа жүкқұжатының нөмірі
AWBNumberType
Құрамдық тип. Жүкке арналған әуе жүкқұжатының нөмірі
[1]
12.1.1.1.      13.1.1.1.
AirlineNumberCode
Тасымалдаушы әуе компаниясының үш мәнді цифрлы коды
clt_ru:Count3Type
Саны. Реттік нөмір. 1-ден
3 цифрға дейін
Жүкке арналған әуе жүкқұжатында келтірілген ИАТА авиакомпаниясының үш мәнді цифрлы коды (IATA airline prefix code) көрсетіледі
[0..1]
12.1.1.2.      13.1.1.2.
DocumentNumber
Авиа жүкқұжатының нөмірі
clt_ru:Code8Type
Код. Белгілі бір мәндер мен мәтіндік қасиеттерді қысқартып (және (немесе) тіліне қарамастан) ұсыну немесе алмастыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
8 символ
Жүкке арналған ИАТА әуе жүкқұжаты пайдаланылған жағдайда бақылау цифрын қоса алғанда, сегіз цифрдан тұратын оның сериялық нөмірі көрсетіледі
[1]
12.1.2.      13.1.2.
Consignee
Алушы
PIAirOrganizationType
Құрамдық тип. Ұйым туралы мәліметтер
Мәліметтер ConsignmentGTDID элементі толтырылған жағдайда Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 01.12.2015 ж.
№ 158 шешімінің 5-тармағында көзделген жағдайда көрсетілмейді
[0..1]
12.1.2.1.      13.1.2.1.
cat_ru:OrganizationName
Ұйымның атауы / Жеке тұлғаның ТАӘ
clt_ru:NameType
Субъектінің атауы. Ұйым, ТАӘ. 150 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]

Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 10 символов
[0..1]
12.2.3.
DangerousDocument
Сведения о документе, устанавливающем запреты и ограничения на ввоз товаров
cat_ru:DocumentBaseType
Составной тип. Базовый класс для указания документов. Наименование, номер, дата
Могут быть указаны сведения о документах, в соответствии с которыми установлены запреты и ограничения на ввоз товаров
[0..n]
12.2.3.1
cat_ru:PrDocumentName
Наименование документа
clt_ru:DocumentNameType
Наименование представляемого документа. До 250 символов. Текстовый
[0..1]
12.2.3.2
cat_ru:PrDocumentNumber
Номер документа
clt_ru:DocumentNumberType
Номер представляемого документа. До 50 символов. Текстовый
Заполняется обязательно, если заполнен элемент DangerousDocument
[0..1]
12.2.3.3.
cat_ru:PrDocumentDate
Дата документа
clt_ru:DateCustType
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[0..1]
13.
PIAIR_GoodsShipment
Сведения о перевозке товаров
PIAIR_GoodsShipmentType
Составной тип. Сведения о перевозке
[1]
13.1.
PIAIR_Consignment
Сведения о товарной партии
PIAIR_ConsignmentType
Составной тип. Сведения о товарной партии
[1..n]
13.1.1.
AWBNumber
Номер грузовой авианакладной
AWBNumberType
Составной тип. Номер грузовой авианакладной
[1]
13.1.1.1.
AirlineNumberCode
Трехзначный цифровой код авиакомпании – перевозчика
clt_ru:Count3Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 3 цифр
Указывается трехзначный цифровой код ИАТА авиакомпании (IATA airline prefix code), приведенный в номере авианакладной
[0..1]
13.1.1.2.
DocumentNumber
Номер авианакладной
clt_ru:Code8Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
8 символов
В случае использования авианакладной ИАТА указывается ее серийный номер, состоящий из восьми цифр, включая контрольную цифру
[1]
13.1.2.
Consignee
Получатель
PIAirOrganizationType
Составной тип. Сведения об организации
Сведения не указываются в случае, предусмотренном пунктом 5 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 01.12.2015 № 158, при условии заполнения элемента ConsignmentGTDID
[0..1]
13.1.2.1.
cat_ru:OrganizationName
Наименование организации / ФИО физического лица
clt_ru:NameType
Наименование субъекта. Организация, ФИО. До 150 символов. Текстовый
[0..1]

13.1.2.2.
cat_ru:ShortName
Ұйымның қысқаша атауы
clt_ru:ShortNameType
Ұйымның қысқаша атауы. 120 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
13.1.2.3.
cat_ru:OrganizationLanguage
Атауын толтыруға арналған тілдің коды
clt_ru:LanguageCodeType
ISO 639-1 стандартындағы alpha-2 тілінің коды.
2 символ. Мәтіндік
[0..1]
12.1.2.2.      13.1.2.4.
cat_ru:
cat_ru:OrganizationChoiceType
Құрамдық тип. Choice OrganizationChoice
[0..1]
*.1.      *.1.
cat_ru:RFOrganizationFeatures
Ұйым туралы мәліметтер. Ресей Федерациясының ерекшеліктері
cat_ru:RFOrganizationFeaturesType
Құрамдық тип. Ұйым туралы мәліметтер. Ресей Федерациясының ерекшеліктері
[1]
*.1.1.      *.1.1.
cat_ru:OGRN
ОГРН/ОГРНИП. Негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі
clt_ru:OGRNIDType
Идентификатор. Дара кәсіпкердің немесе ұйымның негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі (ОГРН).
15 немесе 13 символ. Сандық
[0..1]
*.1.2.      *.1.2.
cat_ru:INN
ИНН – Салық төлеушінің жеке нөмірі
clt_ru:INNIDType
Ұлттық кодтау жүйесіне сәйкес салық төлеушінің жеке нөмірі (РФ-да заңды тұлға үшін – 10 цифр, жеке тұлғ. үшін – 12 цифр). 10-нан
12 символға дейін. Сандық
[0..1]
*.1.3.      *.1.3.
cat_ru:KPP
КПП – Есепке қою себебінің коды
clt_ru:KPPCodeType
Салықтық есепке қою себебінің коды. 9 символ. Сандық
[0..1]
*.2.      *.2.
cat_ru:RKOrganizationFeatures
Ұйым туралы мәліметтер. Қазақстан Республикасының ерекшеліктері
cat_ru:RKOrganizationFeaturesType
Құрамдық тип. Ұйым туралы мәліметтер. Қазақстан Республикасының ерекшеліктері
[1]
*.2.1.      *.2.1.
cat_ru:BIN
Бизнес идентификациялау нөмірі (БСН)
clt_ru:BINType
Қазақстан Республикасының бизнес идентификациялау нөмірі (БСН) .
12 символ. Мәтіндік
[0..1]
*.2.2.      *.2.2.
cat_ru:IIN
Жеке идентификациялау нөмірі (ЖСН)
clt_ru:IINType
Қазақстан Республикасының жеке идентификациялау нөмірі (ЖСН).
12 символ. Мәтіндік
[0..1]
*.2.3.      *.2.3.
cat_ru:ITN
Идентификациялаушы кедендік нөмір (ИКН)
cat_ru:ITNKZType
Құрамдық тип. Қазақстан Республикасының кедендік идентификациялау нөмірі (СКН)
[0..1]
*.2.3.1.      *.2.3.1.
cat_ru:CategoryCode
Тұлғалардың санаттары.
Құрылтай құжаттарына немесе дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы куәлікке сәйкес тұлға санатының екі мәнді цифрлық коды
clt_ru:Code2Type
Код. Белгілі бір мәндер мен мәтіндік қасиеттерді қысқартып (және (немесе) тіліне қарамастан) ұсыну немесе алмастыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
2 символ
[1]
*.2.3.2.      *.2.3.2.
cat_ru:KATOCode
КАТО коды.
Әкімшілік-аумақтық объектілер кодтарының сыныптауышына сәйкес екі мәнді КАТО кодтары
clt_ru:Code2Type
Код. Белгілі бір мәндер мен мәтіндік қасиеттерді қысқартып (және (немесе) тіліне қарамастан) ұсыну немесе алмастыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
2 символ
[1]
*.2.3.3.      *.2.3.3.
cat_ru:RNN
СТН. Қазақстан Республикасының салық органдары беретін салықтық тіркеу нөмірі
clt_ru:RNNIDType
Идентификатор. Ұлттық кодтау жүйесіне сәйкес салық төлеушінің тіркеу нөмірі.
12 символ. Мәтіндік
[0..1]
*.2.3.4.      *.2.3.4.
cat_ru:ITNReserv
ИКН-ге арналған резерв
clt_ru:ITNReservType

13.1.2.2.
cat_ru:ShortName
Краткое наименование организации
clt_ru:ShortNameType
Краткое наименование организации. До 120 символов. Текстовый
[0..1]
13.1.2.3.
cat_ru:OrganizationLanguage
Код языка для заполнения наименования
clt_ru:LanguageCodeType
Код языка alpha-2 в стандарте ISO 639-1.
2 символа. Текстовый
[0..1]
13.1.2.4.
cat_ru:
cat_ru:OrganizationChoiceType
Составной тип. Choice OrganizationChoice
[0..1]
*.1.
cat_ru:RFOrganizationFeatures
Сведения об организации. Особенности Российской Федерации
cat_ru:RFOrganizationFeaturesType
Составной тип. Сведения об организации. Особенности Российской Федерации
[1]
*.1.1.
cat_ru:OGRN
ОГРН/ОГРНИП. Основной государственный регистрационный номер
clt_ru:OGRNIDType
Идентификатор. Основной государственный регистрационный номер (ОГРН) индивидуального предпринимателя или организации.
15 или 13 символов. Числовой
[0..1]
*.1.2.
cat_ru:INN
ИНН – Индивидуальный номер налогоплательщика
clt_ru:INNIDType
Индивидуальный номер налогоплательщика в соответствии с национальной системой кодирования (в РФ для юр. лиц – 10 цифр, для физ. лиц – 12 цифр). От 10 до 12 символов. Числовой
[0..1]
*.1.3.
cat_ru:KPP
КПП – Код причины постановки на учет
clt_ru:KPPCodeType
Код причины постановки на налоговый учет. 9 символов. Числовой
[0..1]
*.2.
cat_ru:RKOrganizationFeatures
Сведения об организации. Особенности Республики Казахстан
cat_ru:RKOrganizationFeaturesType
Составной тип. Сведения об организации. Особенности Республики Казахстан
[1]
*.2.1.
cat_ru:BIN
Бизнес-идентификационный номер (БИН)
clt_ru:BINType
Бизнес-идентификационный номер (БИН) Республика Казахстан.
12 символов. Текстовый
[0..1]
*.2.2.
cat_ru:IIN
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
clt_ru:IINType
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) Республика Казахстан.
12 символов. Текстовый
[0..1]
*.2.3.
cat_ru:ITN
Идентификационный таможенный номер (ИТН)
cat_ru:ITNKZType
Составной тип. Идентификационный таможенный номер (ИТН) Республика Казахстан
[0..1]
*.2.3.1.
cat_ru:CategoryCode
Категория лица. Двухзначный цифровой код категории лица согласно учредительным документам или свидетельству о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя
clt_ru:Code2Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
2 символа
[1]
*2.3.2.
cat_ru:KATOCode
Код КАТО. Двухзначный код КАТО в соответствии с классификатором кодов административно-территориальных объектов
clt_ru:Code2Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
2 символа
[1]
*2.3.3.
cat_ru:RNN
РНН. Регистрационный налоговый номер, присваиваемый налоговыми органами Республики Казахстан
clt_ru:RNNIDType
Идентификатор. Регистрационный номер налогоплательщика в соответствии с национальной системой кодирования.
12 символов. Текстовый
[0..1]
*2.3.4.
cat_ru:ITNReserv
Резерв для ИТН
clt_ru:ITNReservType

Идентификатор. СКН-ге арналған резервтік өріс. 1-ден 36 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
*.3.      *.3.
cat_ru:RBOrganizationFeatures
Ұйым туралы мәліметтер. Беларусь Республикасының ерекшеліктері
cat_ru:RBOrganizationFeaturesType
Құрамдық тип. Ұйым туралы мәліметтер. Беларусь Республикасының ерекшеліктері
[1]
*.3.1.      *3.1.
cat_ru:UNP
Төлеушінің есепке алу нөмірі (УНП)
clt_ru:UNPTtype
Төлеушінің есепке алу нөмірі (УНП). Беларусь Республикасы.
9 символ. Мәтіндік
[0..1]
*.3.2.      *.3.2.
cat_ru:RBIdentificationNumber
Жеке тұлғаның идентификациялау нөмірі
clt_ru:CodeVariable14Type
Код. Белгілі бір мәндер мен мәтіндік қасиеттерді қысқартып (және (немесе) тіліне қарамастан) ұсыну немесе алмастыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 1-ден 14 символға дейін
[0..1]
*.4.      *.4.
cat_ru:RAOrganizationFeatures
Ұйым туралы мәліметтер. Армения Республикасының ерекшеліктері
cat_ru:RAOrganizationFeaturesType
Құрамдық тип. Ұйым туралы мәліметтер. Армения Республикасының ерекшеліктері
[1]
*.4.1.      *.4.1.
cat_ru:UNN
Салық төлеушінің есепке алу нөмірі (УНН)
clt_ru:UNNType
Салық төлеушінің есепке алу нөмірі (УНН). Армения Республикасы.
8 символ. Цифрлық
[0..1]
*.4.2.      *.4.2.
cat_ru:SocialServiceNumber
Қоғамдық қызметтер көрсетудің нөмірлік белгісі (НЗОУ)
clt_ru:SocialServiceNumberType
Қоғамдық қызметтер көрсетудің нөмірлік белгісі. Армения Республикасы.
10 символ. Цифрлық
[0..1]
*.4.3.      *.4.3.
cat_ru:SocialServiceCertificate
Қоғамдық қызметтер көрсетудің нөмірлік белгісінің (НЗОУ) болмауы туралы анықтаманың нөмірі
clt_ru:SocialServiceCertificateType
Қоғамдық қызметтер көрсетудің нөмірлік белгісінің болмауы туралы анықтаманың нөмірі. Армения Республикасы.
10 символ. Мәтіндік
[0..1]
*.5.      *.5.
cat_ru:KGOrganizationFeatures
Ұйым туралы мәліметтер. Қырғыз Республикасының ерекшеліктері
cat_ru:KGOrganizationFeaturesType
Құрамдық тип. Ұйым туралы мәліметтер. Қырғыз Республикасының ерекшеліктері
[1]
*.5.1.      *.5.1.
cat_ru:KGINN
ИНН – салық төлеушінің идентификациялау нөмірі, ПИН – дербес идентификациялау нөмірі
clt_ru:KGINNIDType
салық төлеушінің идентификациялау нөмірі (ИНН, ПИН). Қырғыз Республикасы.
14 символ. Цифрлық
[0..1]
*.5.2.      *.5.2.
cat_ru:KGOKPO
Заңды тұлғаларға және дара кәсіпкерлерге арналған кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпыреспубликалық сыныптауышының коды (ОКПО)
clt_ru:KGOKPOIDType
Кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпыреспубликалық сыныптауышының коды (ОКПО). Қырғыз Республикасы.
8 символ. Цифрлық
[0..1]
12.1.2.3.      13.1.2.5.
UITNCode
Бірегей кедендік идентификациялау нөмірі
UITNCodeType
Код. Әмбебап кедендік идентификациялау нөмірі.

Идентификатор. Резервное поле для ИТН. От 1 до 36 символов. Текстовый
[0..1]
*.3.
cat_ru:RBOrganizationFeatures
Сведения об организации. Особенности Республики Беларусь
cat_ru:RBOrganizationFeaturesType
Составной тип. Сведения об организации. Особенности Республики Беларусь
[1]
*.3.1.
cat_ru:UNP
Учетный номер плательщика (УНП)
clt_ru:UNPTtype
Учетный номер плательщика (УНП). Республика Беларусь.
9 символов. Текстовый
[0..1]
*.3.2.
cat_ru:RBIdentificationNumber
Идентификационный номер физического лица
clt_ru:CodeVariable14Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 14 символов
[0..1]
*.4.
cat_ru:RAOrganizationFeatures
Сведения об организации. Особенности Республики Армения
cat_ru:RAOrganizationFeaturesType
Составной тип. Сведения об организации. Особенности Республики Армения
[1]
*.4.1.
cat_ru:UNN
Учетный номер налогоплательщика (УНН)
clt_ru:UNNType
Учетный номер налогоплательщика (УНН). Республика Армения.
8 символов. Цифровой
[0..1]
*.4.2.
cat_ru:SocialServiceNumber
Номерной знак общественных услуг (НЗОУ)
clt_ru:SocialServiceNumberType
Номерной знак общественных услуг. Республика Армения.
10 символов. Цифровой
[0..1]
*.4.3.
cat_ru:SocialServiceCertificate
Номер справки об отсутствии номерного знака общественных услуг (НЗОУ)
clt_ru:SocialServiceCertificateType
Номер справки об отсутствии номерного знака общественных услуг. Республика Армения.
10 символов. Текстовый
[0..1]
*.5.
cat_ru:KGOrganizationFeatures
Сведения об организации. Особенности Кыргызской Республики
cat_ru:KGOrganizationFeaturesType
Составной тип. Сведения об организации. Особенности Кыргызской Республики
[1]
*.5.1.
cat_ru:KGINN
ИНН – идентификационный налоговый номер налогоплательщика, ПИН – персональный идентификационный номер
clt_ru:KGINNIDType
Налоговый номер налогоплательщика (ИНН, ПИН). Кыргызская Республика.
14 символов. Цифровой
[0..1]
*.5.2.
cat_ru:KGOKPO
Код Общереспубликанского классификатора предприятий и организаций (ОКПО) для юридических лиц и индивидуальных предпринимателей
clt_ru:KGOKPOIDType
Код Общереспубликанского классификатора предприятий и организаций (ОКПО). Кыргызская Республика. 8 символов. Цифровой
[0..1]
13.1.2.5.
UITNCode
Уникальный идентификационный таможенный номер
UITNCodeType

[0..1]
12.1.6.      13.1.6.
PIGoodsItemChoiceType
Құрамдық тип. Choice
[1]
12.1.6.1.      13.1.6.1.
ConsignmentGTDID
Тауарларға арналған декларацияның тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
ConsignmentGTDIDType
Құрамдық тип. Тауарларға арналған декларацияның тіркеу нөмірі туралы мәліметтер
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 01.12.2015 ж.
№ 158 шешімінің 5-тармағында көзделген жағдайда толтырылады.
Бұл ретте Consignee, Consignor, LoadingAirport, UnloadingAirport, PIGoodsItem элементтері толтырылмайды
[1..n]
*.1.      *.1.
cat_ru:CustomsCode
Құжатты тіркеген кеден органының коды
clt_ru:CustomsCodeType
Кеден органының коды. 2, 5 немесе 8 символ
[1]
*.2.      *.2.
cat_ru:RegistrationDate
Құжаттың тіркеу күні
clt_ru:DateCustType
Күні. YYYY-MM-DD форматындағы күні. ISO 8601 форматы стандарты бойынша
[1]
*.3.      *.3.
cat_ru:GTDNumber
Тіркеу журналы бойынша құжаттың реттік нөмірі
clt_ru:GTDIDType
Идентификатор. ДТ нөмірі. 1-ден 7 символға дейін
[1]
*.4.      *.4.
DTGoodsNumber
Тауарларға арналған декларациядағы тауардың нөмірі
clt_ru:Count3Type
Саны. Реттік нөмір. 1-ден 3 цифрға дейін
[0..n]
12.1.6.2.      13.1.6.2.
PIGoodsItem
Тауар туралы егжей-тегжей мәліметтер
PIGoodsItemType
Құрамдық тип. Тауар туралы егжей-тегжей мәліметтер
Мәліметтер ConsignmentGTDID элементі толтырылған жағдайда Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 01.12.2015 ж.
№ 158 шешімінің 5-тармағында көзделген жағдайда көрсетілмейдіі
[1..n]
*.1.      *.1.
GoodsNumeric
Ұсынылған алдын ала ақпараттағы тауардың реттік нөмірі
clt_ru:Count5Type
Саны. Реттік нөмір. 1-ден
5 цифрға дейін
[1]
*.2.      *.2.
GoodsTNVEDCode
ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды
clt_ru:GoodsNomenclatureCodeType
ЕАЭО СЭҚТН бойынша тауардың коды. 4-тен 10 символға дейін. Сандық
Кемінде алғашқы
6 белгіден деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың коды көрсетіледі (мұндай мәліметтер болған кезде)
[0..1]
*.3.      *.3.
GoodsDescription
Тауардың сипаты
clt_ru:FreeText250Type
Мәтіндік жол. 250 символға дейін
[1..n]
*.4.      *.4.
GrossWeightQuantity
Тауардың брутто салмағы (кг)
clt_ru:QuantityBasisType
Өлшем бірліктеріндегі саны. Барлығы
24 цифр. Үтірден кейін 6 белгі
[1]
*.5.      *.5.
NetWeightQuantity
Тауардың нетто салмағы (кг)
clt_ru:QuantityBasisType
Өлшем бірліктеріндегі саны. Барлығы 24 цифр. Үтірден кейін 6 белгі
Мәліметтер Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 01.12.2015 ж.
№ 158 шешімінің 4-тармағы "б" тармақшасының жетінші абзацына сәйкес көрсетіледі
[0..1]
*.6.      *.6.
GoodsVolume
Өлшем бірліктері көрсетілмей, тауардың алып жатқан көлемі
clt_ru:QuantityBasisType
Өлшем бірліктеріндегі саны. Барлығы 24 цифр. Үтірден кейін 6 белгі
Мәліметтер Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 01.12.2015 ж.
№ 158 шешімінің 4-тармағы "б" тармақшасының жетінші абзацына сәйкес көрсетіледі
[0..1]
*.7.      *.7.
VolumeUnitQualifierCode
Көлемнің өлшем бірлігінің коды
clt_ru:Code2Type
Код. Белгілі бір мәндер мен мәтіндік қасиеттерді қысқартып (және (немесе) тіліне қарамастан) ұсыну немесе алмастыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер).
2 символ
[0..1]
*.8.      *.8.
PIAWGoodsPackaging
Жүктің түрі, жүк орындары және тауарлардың қаптамасы
PIAWGoodsPackagingType
Құрамдық тип. Жүк орындары туралы мәліметтер
[1]
*.8.1.      *.8.1.
PakageQuantity
Тауар қойылған жүк орындарының жалпы саны
clt_ru:PakageNumberType
Жүк орындарының саны / жүк орнының реттік нөмірі. 8 белгіге дейін. Сандық
[1]
*.8.2.      *.8.2.
PakageTypeCode

[0..1]
13.1.6.
PIGoodsItemChoiceType
Составной тип. Choice
[1]
13.1.6.1.
ConsignmentGTDID
Сведения о регистрационном номере декларации на товары
ConsignmentGTDIDType
Составной тип. Сведения о регистрационном номере декларации на товары
Заполняется в случае, предусмотренном  пунктом 5Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 01.12.2015 № 158. Приэтомэлементы Consignee, Consignor, LoadingAirport, UnloadingAirport,PIGoodsItemнезаполняются
[1..n]
*.1.
cat_ru:CustomsCode
Код таможенного органа, зарегистрировавшего документ
clt_ru:CustomsCodeType
Код таможенного органа. 2, 5 или 8 символов
[1]
*.2.
cat_ru:RegistrationDate
Дата регистрации документа
clt_ru:DateCustType
Дата. Дата в формате YYYY-MM-DD. По стандарту формат ISO 8601
[1]
*.3.
cat_ru:GTDNumber
Порядковый номер документа по журналу регистрации
clt_ru:GTDIDType
Идентификатор. Номер ДТ. От 1 до 7 символов
[1]
*.4.
DTGoodsNumber
Номер товара в декларации на товары
clt_ru:Count3Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 3 цифр
[0..n]
13.1.6.2.
PIGoodsItem
Детализированные сведения о товаре
PIGoodsItemType
Составной тип. Детализированные сведения о товаре
Сведения не указываются в случае, предусмотренном  пунктом 5Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 01.12.2015 № 158, при условии заполнения элемента ConsignmentGTDID
[1..n]
*.1.
GoodsNumeric
Порядковый номер товара в представленной предварительной информации
clt_ru:Count5Type
Число. Порядковый номер. От 1 до 5 цифр
[1]
*.2.
GoodsTNVEDCode
Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
clt_ru:GoodsNomenclatureCodeType
Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС. От 4 до 10 символов. Числовой
Код товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС указывается на уровне не менее первых 6 знаков (при наличии таких сведений)
[0..1]
*.3.
GoodsDescription
Описание товара
clt_ru:FreeText250Type
Текстовая строка. До 250 символов
[1..n]
*.4.
GrossWeightQuantity
Вес товара брутто (кг)
clt_ru:QuantityBasisType
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр. 6 знаков после запятой
[1]
*.5.
NetWeightQuantity
Вес товара нетто (кг)
clt_ru:QuantityBasisType
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр. 6 знаков после запятой
Сведения указываются в соответствии с требованиями абзаца седьмого подпункта «б» пункта 4 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 01.12.2015 № 158
[0..1]
*.6.
GoodsVolume
Объем, занимаемый товаром без указания единиц измерения
clt_ru:QuantityBasisType
Количество в единицах измерения. Всего до 24 цифр. 6 знаков после запятой
Сведения указываются в соответствии с требованиями абзаца седьмого подпункта «б» пункта 4 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 01.12.2015 № 158
[0..1]
*.7.
VolumeUnitQualifierCode
Код единицы измерения объема
clt_ru:Code2Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств.
2 символа
[0..1]
*.8.
PIAWGoodsPackaging
Сведения о виде груза, грузовых местах и упаковке товаров
PIAWGoodsPackagingType
Составной тип. Сведения о грузовых местах
[1]
*.8.1.
PakageQuantity
Общее количество грузовых мест, занятых товаром
clt_ru:PakageNumberType
Количество грузовых мест / порядковый номер грузового места. До 8 знаков. Числовой
[1]
*.8.2.
PakageTypeCode

Тауар қаптамасы бар-жоғының коды: 0 – қаптамасыз; 1 – қаптамамен; 2 – көлік құралының жабдықталған сыйымдылықтарындағы қаптамасыз
clt_ru:LetterIndicatorType
Код. 1 символ. Мәтіндік
[0..1]
*.8.3.      *.8.3.
PakagePartQuantity
Ішінара тауар қойылған жүк орындарының саны
clt_ru:PakageNumberType
Жүк орындарының саны / жүк орнының реттік нөмірі. 8 белгіге дейін. Сандық
[0..1]
*.8.4.      *.8.4.
RBCargoKind
Жүк орындарының түрі
clt_ru:CodeVariable14Type
Код. Белгілі бір мәндер мен мәтіндік қасиеттерді қысқартып (және (немесе) тіліне қарамастан) ұсыну немесе алмастыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 1-ден 14 символға дейін
[0..1]
*.8.5.      *.8.5.
PackageCode
Жүк түрлерінің, қаптамасының және қаптау материалдарының сыныптауышына сәйкес жүк түрінің коды
clt_ru:PackageCodeType
Жүк түрінің коды, қаптама коды.
2 символ. Мәтіндік
Кеден одағы Комиссиясының 20.09.2010 ж.
№ 378 шешімімен бекітілген
жүк түрлерінің, қаптамасының және қаптау материалдарының сыныптауышына сәйкес жүк түрінің коды көрсетіледі
[0..1]
*.8.6.      *.8.6.
PackingInformation
Жүктің түрі мен тауар қаптамасы туралы мәліметтер
PIGoodsPackingInformationType
Құрамдық тип. Тауарлардың қаптамасы мен таңбалануы туралы мәліметтер
[0..n]
*.8.6.1.      *.8.6.1.
catESAD_cu:PackingCode
Жүк түрлерінің, қаптамасының және қаптау материалдарының сыныптауышына сәйкес тауарлар қаптамасы түрінің коды
clt_ru:PackageCodeType
Жүк түрінің коды, қаптама коды.
2 символ. Мәтіндік
Кеден одағы Комиссиясының 20.09.2010 ж.
№ 378 шешімімен бекітілген
жүк түрлерінің, қаптамасының және қаптау материалдарының сыныптауышына сәйкес тауарлар қаптамасы түрінің коды көрсетіледі
[1]
*.8.6.2.
catESAD_cu:PakingQuantity
Қаптамалар саны
clt_ru:PackagesQuantityType
Жүк орындарының саны. 0-ден бастап қоса алғанда. 8 цифрға дейін
[0..1]
*.8.6.3.
PackageMark
Жүк орындарын таңбалау
clt_ru:FreeText250Type
Мәтіндік жол. 250 символға дейін
[0..1]
* Толтыру және (немесе) бақылау қағидалары Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әуе көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпараттың құрылымында белгіленген шектеулерге атрибуттарды толтырудың міндеттілігі бөлігінде қосымша шектеулерді айқындайды (PIAirInformationCU).
3.2. Жергілікті қолданбалы типтер
3.2.1. AircraftInformationType
Анықтама: Әуе кемесінің тіркелуі және ұлттық тиесілілігі туралы мәліметтер
Еншілес элементтер:
Аты
Анықтама
Тип
Типінің сипаты
Көпт.
AircraftRegNumber
Әуе кемесінің тіркеу белгісі (нөмірі)
clt_ru:CodeVariable11Type
Символдық деректер. Код. Белгілі бір мәндер мен мәтіндік қасиеттерді қысқартып (және (немесе) тіліне қарамастан) ұсыну немесе алмастыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 1-ден 11 символға дейін
[1]
AircraftCountryCode
Әуе кемесі тіркелген елдің кодтық белгілемесі
clt_ru:CountryA2CodeType
Символдық деректер. Елдің коды alpha-2 (латын алфавитінің екі әрпі).
2 символ. Мәтіндік

Код наличия упаковки товара: 0 –без упаковки; 1 –с упаковкой; 2 –без упаковки в оборудованных емкостях транспортного средства
clt_ru:LetterIndicatorType
Код. 1 символ. Текстовый
[0..1]
*.8.3.
PakagePartQuantity
Количество грузовых мест, частично занятых товаром
clt_ru:PakageNumberType
Количество грузовых мест / порядковый номер грузового места. До 8 знаков. Числовой
[0..1]
*.8.4.
RBCargoKind
Вид грузовых мест
clt_ru:CodeVariable14Type
Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 14 символов
[0..1]
*.8.5.
PackageCode
Код вида груза в соответствии с классификатором видов груза, упаковки и упаковочных материалов
clt_ru:PackageCodeType
Код вида груза, код упаковки.
2 символа. Текстовый
Указывается код вида груза в соответствии с классификатором видов груза, упаковки и упаковочных материалов, утвержденным Решением Комиссии Таможенного союза от 20.09.2010 № 378
[0..1]
*.8.6.
PackingInformation
Сведения о виде груза и упаковке товара
PIGoodsPackingInformationType
Составной тип. Сведения об упаковке и маркировке товаров
[0..n]
*.8.6.1.
catESAD_cu:PackingCode
Код вида упаковки товаров в соответствии с классификатором видов груза, упаковки и упаковочных материалов
clt_ru:PackageCodeType
Код вида груза, код упаковки.
2 символа. Текстовый
Указывается код вида упаковки товаров в соответствии с классификатором видов груза, упаковки и упаковочных материалов, утвержденным Решением Комиссии Таможенного союза от 20.09.2010 № 378
[1]
*.8.6.2.
catESAD_cu:PakingQuantity
Количество упаковок
clt_ru:PackagesQuantityType
Количество грузовых мест. От 0 включительно. До 8 цифр
[0..1]
*.8.6.3.
PackageMark
Маркировка грузовых мест
clt_ru:FreeText250Type
Текстовая строка. До 250 символов
[0..1]
_______________
* Правила заполнения и (или) контроля определяют дополнительные ограничения в части обязательности заполнения атрибутов к ограничениям, установленным структурой предварительной информации о товарах, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза воздушным транспортом (PIAirInformationCU).
3.2. Локальные прикладные типы
3.2.1. AircraftInformationType
Определение: Сведения о регистрации и национальной принадлежности воздушного судна
Дочерние элементы:
Имя
Определение
Тип
Описание типа
Мн.
AircraftRegNumber
Регистрационный знак (номер) воздушного судна
clt_ru:CodeVariable11Type
Символьные данные. Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 11 символов
[1]
AircraftCountryCode
Кодовое обозначение страны регистрации воздушного судна
clt_ru:CountryA2CodeType
Символьные данные. Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый

[0..1]
Негізгі элементтер:
Аты
Анықтама
Рөлдің аты
Рөлдің сипаты
Көпт.
pia:PIAirInformationCU
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әуе көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат
AircraftInformation
Әуе кемесінің тіркелуі және ұлттық тиесілілігі туралы мәліметтер
[1]
3.2.2. AircraftOperatorType
Анықтама: Әуе кемесін пайдаланушы
Еншілес элементтер:
Аты
Анықтама
Тип
Типінің сипаты
Көпт.
AircraftOperatorName
Пайдаланушының атауы
clt_ru:NameType
Символдық деректер. Субъектінің атауы. Ұйым, ТАӘ. 150 символға дейін. Мәтіндік
[1]
AirlineCode
Әуе кемесін пайдаланушы - әуе компаниясының коды
clt_ru:CodeVariable3Type
Символдық деректер. Код. Белгілі бір мәндер мен мәтіндік қасиеттерді қысқартып (және (немесе) тіліне қарамастан) ұсыну немесе алмастыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 1-ден
3 символға дейін
[0..1]
CountryCode
Әуе кемесін пайдаланушы тіркелген елдің кодпен белгіленуіі
clt_ru:CountryA2CodeType
Символдық деректер. Елдің коды alpha-2 (латын алфавитінің екі әрпі).
2 символ. Мәтіндік
[0..1]
UITNCode
Бірегей кедендік идентификациялау нөмірі
pia:UITNCodeType
Символдық деректер. Код. Әмбебап кедендік идентификациялау нөмірі. 1-ден 17 символға дейін. Мәтіндік
[0..1]
Негізгі элементтер:
Аты
Анықтама
Рөлдің аты
Рөлдің сипаты
Көпт.
pia:PIAirInformationCU
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әуе көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат
AircraftOperator
Әуе кемесін пайдаланушы туралы мәліметтер
[1]
3.2.3. AircraftRouteType
Анықтама: Ұшу маршруты туралы мәліметтер
Еншілес элементтер:
Аты
Анықтама
Тип
Типінің сипаты
Көпт.
RoutePointAirport
Маршрут пункті туралы мәліметтер
pia:RoutePointType
Құрамдық тип. Маршрут пункті туралы мәліметтер
[2..n]
Негізгі элементтер:
Аты
Анықтама
Рөлдің аты
Рөлдің сипаты
Көпт.
pia:PIAirInformationCU
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әуе көлігімен әкелінетін тауарлар туралы алдын ала ақпарат
AircraftRoute
Ұшу маршруты туралы мәліметтер
[1]
3.2.4. AirportInformationType
Анықтама: Әуежай туралы мәліметтер
Типтер үшін негіз болып табылады: pia:UnloadingAirportType
Еншілес элементтер:
Аты
Анықтама
Тип
Типінің сипаты
Көпт.
IATAAirportCode
ИАТА әуежай коды
clt_ru:Code3Type
Символдық деректер. Код. Белгілі бір мәндер мен мәтіндік қасиеттерді қысқартып (және (немесе) тіліне қарамастан) ұсыну немесе алмастыру үшін пайдаланылатын символдық жол (әріптер, цифрлар, белгілер). 3 символ
[0..1]
AirportName
Әуежайдың атауы
clt_ru:Text150Type
Символдық деректер. Символдық деректер. 150 символға дейін. Мәтіндік
[1]
PlaceName
Географиялық пункттің атауы
clt_ru:Text150Type
Символдық деректер. Символдық деректер. 150 символға дейін. Мәтіндік
[1]
CountryCode
Әуежай тұрған елдің кодпен белгіленуі
clt_ru:CountryA2CodeType
Символдық деректер. Елдің коды alpha-2 (латын алфавитінің екі әрпі).
2 символ. Мәтіндік
[0..1]
Негізгі элементтер:
Аты
Анықтама
Рөлдің аты
Рөлдің сипаты
Көпт.
pia:PIAIR_Consignment
Тауар партиясы туралы мәліметтер
LoadingAirport
Тиейтін әуежай (пункт)
[0..1]
pia:RoutePoint
Маршрут пункті туралы мәліметтер
RouteAirport
Әуежай туралы мәліметтер
[1]

[0..1]
Родительские элементы:
Имя
Определение
Имя роли
Описание роли
Мн.
pia:PIAirInformationCU
Предварительная информация о товарах, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза воздушным транспортом
AircraftInformation
Сведения о регистрации и национальной принадлежности воздушного судна
[1]
3.2.2. AircraftOperatorType
Определение: Эксплуатант воздушного судна
Дочерние элементы:
Имя
Определение
Тип
Описание типа
Мн.
AircraftOperatorName
Наименование эксплуатанта
clt_ru:NameType
Символьные данные. Наименование субъекта. Организация, ФИО. До 150 символов. Текстовый
[1]
AirlineCode
Код авиакомпании – эксплуатанта воздушного судна
clt_ru:CodeVariable3Type
Символьные данные. Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. От 1 до 3 символов
[0..1]
CountryCode
Кодовое обозначение страны, в которой зарегистрирован эксплуатант воздушного судна
clt_ru:CountryA2CodeType
Символьные данные. Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита).
2 символа. Текстовый
[0..1]
UITNCode
Уникальный идентификационный таможенный номер
pia:UITNCodeType
Символьные данные. Код. Универсальный идентификационный таможенный номер. От 1 до 17 символов. Текстовый
[0..1]
Родительские элементы:
Имя
Определение
Имя роли
Описание роли
Мн.
pia:PIAirInformationCU
Предварительная информация о товарах, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза воздушным транспортом
AircraftOperator
Сведения об эксплуатанте воздушного судна
[1]
3.2.3. AircraftRouteType
Определение: Сведения о маршруте полета
Дочерние элементы:
Имя
Определение
Тип
Описание типа
Мн.
RoutePointAirport
Сведения о пункте маршрута
pia:RoutePointType
Составной тип. Сведения о пункте маршрута
[2..n]
Родительские элементы:
Имя
Определение
Имя роли
Описание роли
Мн.
pia:PIAirInformationCU
Предварительная информация о товарах, ввозимых на таможенную территорию Евразийского экономического союза воздушным транспортом
AircraftRoute
Сведения о маршруте полета
[1]
3.2.4. AirportInformationType
Определение: Сведения об аэропорте
Является основой для типов: pia:UnloadingAirportType
Дочерние элементы:
Имя
Определение
Тип
Описание типа
Мн.
IATAAirportCode
Код ИАТА аэропорта
clt_ru:Code3Type
Символьные данные. Код. Символьная строка (буквы, цифры, знаки) используемая для краткого (и (или) независимого от языка) представления или замены определенных значений или текстовых свойств. 3 символа
[0..1]
AirportName
Наименование аэропорта
clt_ru:Text150Type
Символьные данные. Символьные данные. До 150 символов. Текстовый
[1]
PlaceName
Название географического пункта
clt_ru:Text150Type
Символьные данные. Символьные данные. До 150 символов. Текстовый
[1]
CountryCode
Кодовое обозначение страны, в которой находится аэропорт
clt_ru:CountryA2CodeType
Символьные данные. Код страны alpha-2 (две буквы латинского алфавита). 2 символа. Текстовый
[0..1]
Родительские элементы:
Имя
Определение
Имя роли
Описание роли
Мн.
pia:PIAIR_Consignment
Сведения о товарной партии
LoadingAirport
Аэропорт (пункт) погрузки
[0..1]
pia:RoutePoint
Сведения о пункте маршрута
RouteAirport
Сведения об аэропорте
[1]

3.2.17.      RoutePointType
Анықтама: Маршрут пункті туралы мәліметтер
Еншілес элементтер:
Аты
Анықтама
Тип
Типінің сипаты
Көпт.
PointNumber
Маршрут пунктінің реттік нөмірі
clt_ru:Numeric1Type
Символдық деректер. Саны (реттік нөмір, коэффициент, пайыз) өлшем бірліктерінсіз.
Үтірден кейін 0 белгі. 0-ден 9-ға дейін
[1]
RouteAirport
Әуежай туралы мәліметтер
pia:AirportInformationType
Құрамдық тип. Әуежай туралы мәліметтер
[1]
Негізгі элементтер:
Аты
Анықтама
Рөлдің аты
Рөлдің сипаты
Көпт.
pia:AircraftRoute
Ұшу маршруты туралы мәліметтер
RoutePointAirport
Маршрут пункті туралы мәліметтер
[2..n]
3.2.18. UITNCodeTypeType
Анықтама: Код. Әмбебап кедендік идентификациялау нөмірі. 1-ден 17-ге дейінгі символ. Мәтіндік
Типтердің қасиеттерін сіңіреді: CategoryCust:CodeCategoriesCustType
Еншілес элементтер:
Аты
Анықтама
Типі
Типінің сипаты
Көпт.
minLength
xsd:string
Символдық деректер
[1]
maxLength
xsd:string
Символдық деректер
[1]
3.2.19. UnloadingAirportType
Анықтама: Түсірілетін әуежай туралы мәліметтер
Типтердің қасиеттерін сіңіреді: pia:AirportInformationType
Еншілес элементтер:
Аты
Анықтама
Тип
Типінің сипаты
Көпт.
CustomsCode
Түсірілетін әуежайда кедендік операцияларды жүзеге асыратын кеден органының коды
clt_ru:CustomsCodeType
Символдық деректер. Кеден органының коды. 2, 5 немесе 8 символ
[0..1]
Негізгі элементтер:
Аты
Анықтама
Рөлдің аты
Рөлдің сипаты
Көпт.
pia:PIAIR_Consignment
Тауар партиясы туралы мәліметтер
UnloadingAirport
Түсірілетін әуежай (пункт)
[0..1]
Ескертпе. Осы құжатта "Көпт." деген қысқарту "көптеген" деген ұғымды білдіреді.

3.2.17. RoutePointType
Определение: Сведения о пункте маршрута
Дочерние элементы:
Имя
Определение
Тип
Описание типа
Мн.
PointNumber
Порядковый номер пункта маршрута
clt_ru:Numeric1Type
Символьные данные. Число (порядковый номер, коэффициент, процент) без единиц измерения.
0 знаков после запятой. От 0 до 9
[1]
RouteAirport
Сведения об аэропорте
pia:AirportInformationType
Составной тип. Сведения об аэропорте
[1]
Родительские элементы:
Имя
Определение
Имя роли
Описание роли
Мн.
pia:AircraftRoute
Сведения о маршруте полета
RoutePointAirport
Сведения о пункте маршрута
[2..n]
3.2.18. UITNCodeTypeType
Определение: Код. Универсальный идентификационный таможенный номер. От 1 до 17 символов. Текстовый
Наследует свойства типов: CategoryCust:CodeCategoriesCustType
Дочерние элементы:
Имя
Определение
Тип
Описание типа
Мн.
minLength
xsd:string
Символьные данные
[1]
maxLength
xsd:string
Символьные данные
[1]
3.2.19. UnloadingAirportType
Определение: Сведения об аэропорте разгрузки
Наследует свойства типов: pia:AirportInformationType
Дочерние элементы:
Имя
Определение
Тип
Описание типа
Мн.
CustomsCode
Код таможенного органа, осуществляющего таможенные операции в аэропорту разгрузки
clt_ru:CustomsCodeType
Символьные данные. Код таможенного органа. 2, 5 или 8 символов
[0..1]
Родительские элементы:
Имя
Определение
Имя роли
Описание роли
Мн.
pia:PIAIR_Consignment
Сведения о товарной партии
UnloadingAirport
Аэропорт (пункт) разгрузки
[0..1]
Примечание. В настоящем документе сокращение «Мн.» означает «множественность».