Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 16 мамырдағы № 54 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 8-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 8-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 294 шешімімен бекітілген Кеден одағы шеңберінде оған қатысты міндетті талаптар белгіленетін өнімді (тауарларды) Кеден одағының кедендік аумағына әкелу тәртібі туралы ереженің 2-тармағының "в" тармақшасын іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 16 мамырдағы
№ 54 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының
шешімдеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Оларға қатысты кедендік декларация тапсыру "Кеден одағының "Төмен вольтты жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 004/2011) талаптарына сәйкестікті бағалау (растау) туралы құжатты кеден органына ұсынумен ілесе жүргізілетін өнімдер тізбесін бекіту туралы" 2013 жылғы 24 сәуірдегі № 91 шешімінде:
а) атауында "сәйкестікті бағалау (растау) туралы құжатты кеден органына" деген сөздер "бағалау туралы құжатты" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 8-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 8-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 294 шешімімен бекітілген Кеден одағы шеңберінде оған қатысты міндетті талаптар белгіленетін өнімді (тауарларды) Кеден одағының кедендік аумағына әкелу тәртібі туралы ереженің 2-тармағының "в" тармақшасын іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:";
в) 1-тармақта "сәйкестікті бағалау (растау) туралы құжатты кеден органына" деген сөздер "бағалау туралы құжатты" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений в некоторые решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 мая 2017 года № 54
В соответствии с пунктом 8 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 8 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, в целях реализации подпункта "в" пункта 2 Положения о порядке ввоза на таможенную территорию Таможенного союза продукции (товаров), в отношении которой устанавливаются обязательные требования в рамках Таможенного союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 294, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в решения Коллегии Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 16 мая 2017 г. № 54
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Коллегии Евразийской
экономической комиссии
1. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 апреля 2013 г. № 91 "Об утверждении перечня продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением таможенному органу документа об оценке (подтверждении) соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011)":
а) в наименовании слова "таможенному органу документа об оценке (подтверждении)" заменить словами "документа об оценке";
б) преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 8 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 8 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, в целях реализации подпункта "в" пункта 2 Положения о порядке ввоза на таможенную территорию Таможенного союза продукции (товаров), в отношении которой устанавливаются обязательные требования в рамках Таможенного союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 294, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:";
в) в пункте 1 слова "таможенному органу документа об оценке (подтверждении)" заменить словами "документа об оценке";

г) көрсетілген Шешіммен бекітілген оларға қатысты кедендік декларация тапсыру Кеден одағының "Төмен вольтты жабдықтың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 004/2011) талаптарына сәйкестікті бағалау (растау) туралы құжатты кеден органына ұсынумен ілесе жүргізілетін өнімдер тізбесінде:
атауында "сәйкестікті бағалау (растау) туралы құжатты кеден органына" деген сөздер "бағалау туралы құжатты" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-графаның атауында "КО СЭҚ ТН" деген сөздер "ЕАЭО СЭҚ ТН" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-графаның атауында "(растау)" деген сөз алып тасталсын;
1-тармақта:
2-тармақшаның "үтіктер, үтіктеу машиналары, бутазартқыштар (бу генераторлары)" позициясында ЕАЭО СЭҚ ТН "8451 30" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8451 30 000 0" кодымен ауыстырылсын;
7-тармақшада ЕАЭО СЭҚ ТН "6307 90 990 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "6307 90 980 0" кодымен ауыстырылсын;
13-тармақшада:
"газон кескіштер, триммерлер (газонды және бұталы қоршауды кесуге арналған)" позициясында ЕАЭО СЭҚ ТН "8467 29 300 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8467 29 200 0" кодымен ауыстырылсын;
"баудың ауа үрлеуіштері, желдеткіш шаңсорғыштар" позициясында ЕАЭО СЭҚ ТН "8467 29 900 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8467 29 850 9" кодымен ауыстырылсын;
3-тармақта:
3-тармақшада:
ЕАЭО СЭҚ ТН "8528 41 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8528 42 100 0" кодымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "8528 51 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8528 52 100 0" кодымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "8528 59 800 9" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8528 52 900 9 8528 59 900 9" кодтарымен ауыстырылсын;
6-тармақшада ЕАЭО СЭҚ ТН "8528 61 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8528 62 100 0" кодымен ауыстырылсын;
4-тармақта:
1-тармақшада:
ЕАЭО СЭҚ ТН "8467 29 300 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8467 29 200 0" кодымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "8467 29 900 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8467 29 850 9" кодымен ауыстырылсын;
3-тармақшада ЕАЭО СЭҚ ТН "8467 29 300 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8467 29 200 0" кодымен ауыстырылсын;
2-графада 2-тармақшада ЕАЭО СЭҚ ТН кодтары мынадай редакцияда жазылсын:
"8467 29 200 0
8467 29 850 1
8467 29 850 9";
7-тармақшада ЕАЭО СЭҚ ТН "8467 29 900 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8467 29 850 9" кодымен ауыстырылсын;
8-тармақшада ЕАЭО СЭҚ ТН "8467 29 300 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8467 29 200 0" кодымен ауыстырылсын;
ескертулер мәтіні бойына "КО СЭҚ ТН" сөздері "ЕАЭО СЭҚ ТН" сөздерімен ауыстырылсын.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Оларға қатысты кедендік декларация тапсыру Кеден одағының "Газ түріндегі отынмен жұмыс істейтін аппараттардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 016/2011) талаптарына сәйкестікті бағалау (растау) туралы құжатты ұсынумен ілесе жүргізілетін өнімдер тізбесін бекіту туралы" 2013 жылғы 24 сәуірдегі № 92 шешімінде:
а) атауында "(растау)" деген сөз алып тасталсын;
б) кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:

г) в перечне продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением таможенному органу документа об оценке (подтверждении) соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности низковольтного оборудования" (ТР ТС 004/2011), утвержденном указанным Решением:
в наименовании слова "таможенному органу документа об оценке (подтверждении)" заменить словами "документа об оценке";
в наименовании графы 2 слова "ТН ВЭД ТС" заменить словами "ТН ВЭД ЕАЭС";
в наименовании графы 3 слово "(подтверждении)" исключить;
в пункте 1:
в позиции "утюги, гладильные машины, пароочистители (парогенераторы)" подпункта 2 код "8451 30" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8451 30 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в подпункте 7 код "6307 90 990 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "6307 90 980 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в подпункте 13:
в позиции "газонокосилки, триммеры (для стрижки газонов и живой изгороди) код "8467 29 300 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8467 29 200 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в позиции "садовые воздуходувки, вентиляционные пылесосы" код "8467 29 900 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8467 29 850 9" ТН ВЭД ЕАЭС;
в пункте 3:
в подпункте 3:
код "8528 41 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8528 42 100 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
код "8528 51 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8528 52 100 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
код "8528 59 800 9" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "8528 52 900 9 8528 59 900 9" ТН ВЭД ЕАЭС;
в подпункте 6 код "8528 61 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8528 62 100 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в пункте 4:
в подпункте 1:
код "8467 29 300 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8467 29 200 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
код "8467 29 900 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8467 29 850 9" ТН ВЭД ЕАЭС;
в подпункте 3 код "8467 29 300 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8467 29 200 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в подпункте 5 в графе 2 коды ТН ВЭД ЕАЭС изложить в следующей редакции:
"8467 29 200 0
8467 29 850 1
8467 29 850 9";
в подпункте 7 код "8467 29 900 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8467 29 850 9" ТН ВЭД ЕАЭС;
в подпункте 8 код "8467 29 300 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8467 29 200 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
по тексту примечаний слова "ТН ВЭД ТС" заменить словами "ТН ВЭД ЕАЭС".
2. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 апреля 2013 г. № 92 "Об утверждении перечня продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке (подтверждении) соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности аппаратов, работающих на газообразном топливе" (ТР ТС 016/2011)":
а) в наименовании слово "(подтверждении)" исключить;
б) преамбулу изложить в следующей редакции:

"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы Шартқа № 9 қосымша) 8-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 8-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 294 шешімімен бекітілген Кеден одағы шеңберінде оған қатысты міндетті талаптар белгіленетін өнімді (тауарларды) Кеден одағының кедендік аумағына әкелу тәртібі туралы ереженің 2-тармағының "в" тармақшасын іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:";
в) 1-тармақта "(растау)" сөзі алып тасталсын;
г) көрсетілген Шешіммен бекітілген оларға қатысты кедендік декларация тапсыру Кеден одағының "Газ түріндегі отынмен жұмыс істейтін аппараттардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 016/2011) талаптарына сәйкестікті бағалау (растау) туралы құжатты ұсынумен ілесе жүргізілетін өнімдер тізбесінде:
атауында "растау" сөзі алып тасталсын;
2-графаның атауында "КО СЭҚ ТН" сөздері "ЕАЭО СЭҚ ТН" сөздерімен ауыстырылсын;
3-графаның атауында "(растау)" сөзі алып тасталсын;
1-тармақта "7321 81-ден" деген сөздер "7321 81 000 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта және 5-тармақта "7615 10 900 9-дан" деген сөздер "7615 10 800 9-дан" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақта "7321 81-ден" деген сөздер "7321 81 000 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
ескертулер мәтіні бойына "КО СЭҚ ТН" сөздері "ЕАЭО СЭҚ ТН" сөздерімен ауыстырылсын.
3. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Оларға қатысты кедендік декларация тапсыру Кеден одағының "Техникалық құралдардың электромагниттік үйлесімдігі" техникалық регламенті (КО ТР 020/2011) талаптарына сәйкестікті бағалау (растау) туралы құжатты ұсынумен ілесе жүргізілетін өнімдер тізбесін бекіту туралы" 2014 жылғы 16 қаңтардағы № 2 шешімінде:
а) атауында "(растау)" сөзі алып тасталсын;
б) кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 8-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 8-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 294 шешімімен бекітілген Кеден одағы шеңберінде оған қатысты міндетті талаптар белгіленетін өнімді (тауарларды) Кеден одағының кедендік аумағына әкелу тәртібі туралы ереженің 2-тармағының "в" тармақшасын іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:";
в) 1-тармақта "(растау)" сөзі алып тасталсын;

"В соответствии с пунктом 8 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 8 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, в целях реализации подпункта "в" пункта 2 Положения о порядке ввоза на таможенную территорию Таможенного союза продукции (товаров), в отношении которой устанавливаются обязательные требования в рамках Таможенного союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 294, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:";
в) в пункте 1 слово "(подтверждении)" исключить;
г) в перечне продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке (подтверждении) соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности аппаратов, работающих на газообразном топливе" (ТР ТС 016/2011), утвержденном указанным Решением:
в наименовании слово "(подтверждении)" исключить;
в наименовании графы 2 слова "ТН ВЭД ТС" заменить словами "ТН ВЭД ЕАЭС";
в наименовании графы 3 слово "(подтверждении)" исключить;
в пункте 1 слова "из 7321 81" заменить словами "из 7321 81 000 0";
в пункте 2 и пункте 5 слова "из 7615 10 900 9" заменить словами "из 7615 10 800 9";
в пункте 12 слова "из 7321 81" заменить словами "из 7321 81 000 0";
по тексту примечаний слова "ТН ВЭД ТС" заменить словами "ТН ВЭД ЕАЭС".
3. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 января 2014 г. № 2 "Об утверждении перечня продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке (подтверждении) соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "Электромагнитная совместимость технических средств" (ТР ТС 020/2011)":
а) в наименовании слово "(подтверждении)" исключить;
б) преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 8 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 8 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, в целях реализации подпункта "в" пункта 2 Положения о порядке ввоза на таможенную территорию Таможенного союза продукции (товаров), в отношении которой устанавливаются обязательные требования в рамках Таможенного союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 294, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:";
в) в пункте 1 слово "(подтверждении)" исключить;

г) көрсетілген Шешіммен бекітілген оларға қатысты кедендік декларация тапсыру Кеден одағының "Техникалық құралдардың электромагниттік үйлесімдігі" техникалық регламенті (КО ТР 020/2011) талаптарына сәйкестікті бағалау (растау) туралы құжатты ұсынумен ілесе жүргізілетін өнімдер тізбесінде:
атауында "растау" сөзі алып тасталсын;
2-графаның атауында "КО СЭҚ ТН" сөздері "ЕАЭО СЭҚ ТН" сөздерімен ауыстырылсын;
3-графаның атауында "(растау)" сөзі алып тасталсын;
1-тармақта:
2-тармақшаның "үтіктер, үтіктеу машиналары, бутазартқыштар (бу генераторлары)" позициясында ЕАЭО СЭҚ ТН "8451 30" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8451 30 000 0" кодымен ауыстырылсын;
7-тармақшада ЕАЭО СЭҚ ТН "6307 90 990 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "6307 90 980 0" кодымен ауыстырылсын;
13-тармақшада:
"газон кескіштер, триммерлер (газонды және бұталы қоршауды кесуге арналған)" позициясында ЕАЭО СЭҚ ТН "8467 29 300 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8467 29 200 0" кодымен ауыстырылсын;
"баудың ауа үрлеуіштері, желдеткіш шаңсорғыштар" позициясында ЕАЭО СЭҚ ТН "8467 29 900 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8467 29 850 9" кодымен ауыстырылсын;
3-тармақта:
"мониторлар" позициясында:
ЕАЭО СЭҚ ТН "8528 41 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8528 42 100 0" кодымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "8528 51 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8528 52 100 0" кодымен ауыстырылсын;
"мультимедиалық проекторлар" позициясында ЕАЭО СЭҚ ТН "8528 61 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8528 62 100 0" кодымен ауыстырылсын;
2-графада 4-тармақтың "қайшылар" позициясында ЕАЭО СЭҚ ТН кодтары мынадай редакцияда жазылсын:
"8467 29 200 0
8467 29 850 1
8467 29 850 9";
1-ескертуде "КО СЭҚ ТН" сөздері "ЕАЭО СЭҚ ТН" сөздерімен ауыстырылсын;
2-ескертуде "(растау)" сөзі алып тасталсын.
4. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Оларға қатысты кедендік декларация тапсыру Кеден одағының "Жиһаз өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 025/2012) талаптарына сәйкестікті бағалау (растау) туралы құжатты ұсынумен ілесе жүргізілетін өнімдер (бұйымдар) тізбесін бекіту туралы" 2014 жылғы 18 наурыздағы № 44 шешімінде:
а) атауында "(бұйымдар)" және "(растау)" сөздері алып тасталсын;
б) кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 8-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 8-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 294 шешімімен бекітілген Кеден одағы шеңберінде оған қатысты міндетті талаптар белгіленетін өнімді (тауарларды) Кеден одағының кедендік аумағына әкелу тәртібі туралы ереженің 2-тармағының "в" тармақшасын іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:";
в) 1-тармақта "(бұйымдар)" және "(растау)" сөздері алып тасталсын;

г) в перечне продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке (подтверждении) соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "Электромагнитная совместимость технических средств" (ТР ТС 020/2011), утвержденном указанным Решением:
в наименовании слово "(подтверждении)" исключить;
в наименовании графы 2 слова "ТН ВЭД ТС" заменить словами "ТН ВЭД ЕАЭС";
в наименовании графы 3 слово "(подтверждении)" исключить;
в пункте 1:
в позиции "утюги, гладильные машины, пароочистители (парогенераторы)" подпункта 2 код "8451 30" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8451 30 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в подпункте 7 код "6307 90 990 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "6307 90 980 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в подпункте 13:
в позиции "газонокосилки, триммеры (для стрижки газонов и живой изгороди)" код "8467 29 300 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8467 29 200 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в позиции "садовые воздуходувки, вентиляционные пылесосы" код "8467 29 900 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8467 29 850 9" ТН ВЭД ЕАЭС;
в пункте 3:
в позиции "мониторы":
код "8528 41 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8528 42 100 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
код "8528 51 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8528 52 100 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в позиции "мультимедийные проекторы" код "8528 61 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8528 62 100 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в позиции "ножницы" пункта 4 в графе 2 коды ТН ВЭД ЕАЭС изложить в следующей редакции:
"8467 29 200 0
8467 29 850 1
8467 29 850 9";
в примечании 1 слова "ТН ВЭД ТС" заменить словами "ТН ВЭД ЕАЭС";
в примечании 2 слово "(подтверждении)" исключить.
4. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 марта 2014 г. № 44 "Об утверждении перечня продукции (изделий), в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке (подтверждении) соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности мебельной продукции" (ТР ТС 025/2012)":
а) в наименовании слова "(изделий)" и "(подтверждении)" исключить;
б) преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 8 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 8 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, в целях реализации подпункта "в" пункта 2 Положения о порядке ввоза на таможенную территорию Таможенного союза продукции (товаров), в отношении которой устанавливаются обязательные требования в рамках Таможенного союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 294, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:";
в) в пункте 1 слова "(изделий)" и "(подтверждении)" исключить;

г) көрсетілген Шешіммен бекітілген оларға қатысты кедендік декларация тапсыру Кеден одағының "Жиһаз өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (КО ТР 025/2012) талаптарына сәйкестікті бағалау (растау) туралы құжатты ұсынумен ілесе жүргізілетін өнімдер (бұйымдар) тізбесінде:
атауында "(бұйымдар)" және "(растау)" сөздері алып тасталсын;
1-графаның атауында "бұйымдар" деген сөз алып тасталсын;
2-графаның атауында "КО СЭҚ ТН" деген сөздер "ЕАЭО СЭҚ ТН" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-графаның атауында "(растау)" деген сөз алып тасталсын;
1-тармақта:
"сауда, қоғамдық тамақтану және тұрмыстық қызмет көрсету кәсіпорындарына арналған жиһаз" позициясында:
ЕАЭО СЭҚ ТН "9401 51 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9401 52 000 0 9401 53 000 0" кодтарымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "9403 81 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9403 82 000 0 9403 83 000 0" кодтарымен ауыстырылсын;
"қонақүйлерге, сауықтыру орындарына және жатақханаларға арналған жиһаз" позициясында:
ЕАЭО СЭҚ ТН "9401 51 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9401 52 000 0 9401 53 000 0" кодтарымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "9403 81 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9403 82 000 0 9403 83 000 0" кодтарымен ауыстырылсын;
"театр-ойын-сауық кәсіпорындарына және мәдениет мекемелеріне арналған жиһаз" позициясында ЕАЭО СЭҚ ТН "9401 51 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9401 52 000 0 9401 53 000 0" кодтарымен ауыстырылсын;
"әкімшілік үй-жайларға арналған жиһаз" позициясында ЕАЭО СЭҚ ТН "9401 51 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9401 52 000 0 9401 53 000 0" кодтарымен ауыстырылсын;
"вокзалдарға, қаржы мекемелеріне және байланыс кәсіпорындарына арналған жиһаз" позициясында ЕАЭО СЭҚ ТН "9401 51 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9401 52 000 0 9401 53 000 0" кодтарымен ауыстырылсын;
"кеме үй-жайларына (каюталар, каюта-компаниялар, қозғаушы мінбесі, орталық басқару бекеті, демалуға арналған үй-жайлар, асхана, амбулаториялар) арналған жиһаз" позициясында:
ЕАЭО СЭҚ ТН "9401 51 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9401 52 000 0 9401 53 000 0" кодтарымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "9403 81 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9403 82 000 0 9403 83 000 0" кодтарымен ауыстырылсын;
2-тармақта:
"үстелдер (тамақ ішетін, туалет, журнал, компьютер үстелдері, теле-, радио-, видеоаппаратураға арналған, телефонға арналған, террассалар мен кіреберіске арналған үстелдер және басқа да бұйымдар)" позициясында ЕАЭО СЭҚ ТН "9403 81 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9403 82 000 0 9403 83 000 0" кодтарымен ауыстырылсын;
"орындықтар, креслолар, банкеткалар, табуреттер, отырғыштар, пуфтар, дивандар, кушеткалар, тахталар, кресло-кереуеттер, диван-кереуеттер" позициясында ЕАЭО СЭҚ ТН "9401 51 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9401 52 000 0 9401 53 000 0" кодтарымен ауыстырылсын;
"кереуеттер" позициясында ЕАЭО СЭҚ ТН "9403 81 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9403 82 000 0 9403 83 000 0" кодтарымен ауыстырылсын;
"шкафтар, тумбалар, стеллаждар, секретерлер, комодтар, трюмо, үш ашпалы айналар және өзге де бұйымдар (сандықтар, этажеркалар, ширмалар, тұғырлар, ілгіштер, жәшіктер, сөрелер және басқа да бұйымдар)" позициясында ЕАЭО СЭҚ ТН "9403 81 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9403 82 000 0 9403 83 000 0" кодтарымен ауыстырылсын;
"балаларға арналған жиһаз (үстелдер, орындықтар, кереуеттер, манеждер, ойыншықтарға арналған жәшіктер, креслолар, дивандар, шкафтар, тумбалар, табуреттер, отырғыштар, матрацтар, диван-кереуеттер және басқа да бұйымдар)" позициясында:
ЕАЭО СЭҚ ТН "9401 51 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9401 52 000 0 9401 53 000 0" кодтарымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "9403 81 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9403 82 000 0 9403 83 000 0" кодтарымен ауыстырылсын;
1-ескертуде "КО СЭҚ ТН" сөздері "ЕАЭО СЭҚ ТН" сөздерімен ауыстырылсын;
2-ескертуде "(растау)" сөзі алып тасталсын.

г) в перечне продукции (изделий), в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке (подтверждении) соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности мебельной продукции" (ТР ТС 025/2012), утвержденном указанным Решением:
в наименовании слова "(изделий)" и "(подтверждении)" исключить;
в наименовании графы 1 слово "(изделия)" исключить;
в наименовании графы 2 слова "ТН ВЭД ТС" заменить словами "ТН ВЭД ЕАЭС";
в наименовании графы 3 слово "(подтверждении)" исключить;
в пункте 1:
в позиции "мебель для предприятий торговли, общественного питания и бытового обслуживания":
код "9401 51 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "9401 52 000 0 9401 53 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
код "9403 81 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "9403 82 000 0 9403 83 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в позиции "мебель для гостиниц, здравниц и общежитий":
код "9401 51 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "9401 52 000 0 9401 53 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
код "9403 81 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "9403 82 000 0 9403 83 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в позиции "мебель для театрально-зрелищных предприятий и учреждений культуры" код "9401 51 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "9401 52 000 0 9401 53 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в позиции "мебель для административных помещений" код "9401 51 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "9401 52 000 0 9401 53 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в позиции "мебель для вокзалов, финансовых учреждений и предприятий связи" код "9401 51 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "9401 52 000 0 9401 53 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в позиции "мебель для судовых помещений (кают, кают-компаний, ходового мостика, центрального поста управления, помещений для отдыха, столовой, амбулатории)":
код "9401 51 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "9401 52 000 0 9401 53 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
код "9403 81 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "9403 82 000 0 9403 83 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в пункте 2:
в позиции "столы (обеденные, письменные, туалетные, журнальные, компьютерные, столы для теле-, радио-, видеоаппаратуры, для телефонов, для террас и прихожих и другие изделия)" код "9403 81 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "9403 82 000 0 9403 83 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в позиции "стулья, кресла, банкетки, табуреты, скамьи, пуфы, диваны, кушетки, тахты, кресла-кровати, диван-кровати" код "9401 51 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "9401 52 000 0 9401 53 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в позиции "кровати" код "9403 81 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "9403 82 000 0 9403 83 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в позиции "шкафы, тумбы, стеллажи, секретеры, комоды, трюмо, трельяжи и прочие изделия (сундуки, этажерки, ширмы, подставки, вешалки, ящики, полки и другие изделия)" код "9403 81 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "9403 82 000 0 9403 83 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в позиции "мебель детская (столы, стулья, кровати, манежи, ящики для игрушек, кресла, диваны, шкафы, тумбы, табуреты, скамьи, матрацы, диван-кровати и другие изделия)":
код "9401 51 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "9401 52 000 0 9401 53 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
код "9403 81 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "9403 82 000 0 9403 83 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в примечании 1 слова "ТН ВЭД ТС" заменить словами "ТН ВЭД ЕАЭС";
в примечании 2 слово "(подтверждении)" исключить.

5. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Оларға қатысты кедендік декларация тапсыру Кеден одағының "Жемістер мен көкөністерден жасалған шырын өнімдерінің техникалық регламенті" (КО ТР 023/2011) техникалық регламенті талаптарына сәйкестікті бағалау туралы құжатты немесе осындай құжат туралы мәліметтерді ұсынумен ілесе жүргізілетін өнімдер тізбесін бекіту туралы" 2014 жылғы 26 мамырдағы № 76 шешімінде:
а) кіріспе "сәйкес" деген сөздің алдында "және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 8-тармағына" деген сөздермен толықтырылсын;
б) көрсетілген Шешіммен бекітілген оларға қатысты кедендік декларация тапсыру Кеден одағының "Жемістер мен көкөністерден жасалған шырын өнімдерінің техникалық регламенті" (КО ТР 023/2011) техникалық регламенті талаптарына сәйкестікті бағалау туралы құжатты немесе осындай құжат туралы мәліметтерді ұсынумен ілесе жүргізілетін өнімдер тізбесінде:
"Жеміс және (немесе) көкөніс шірнелері" позициясында "2202 90 100 9-дан" деген сөздер "2202 99 190 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Құрамында жеміс және (немесе) көкөніс шырыны бар сусындар" позициясында "2202 90 100 9-дан" деген сөздер "2202 99 190 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Морстар" позициясында "2202 90 100 9-дан" деген сөздер "2202 99 190 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Жеміс және (немесе) көкөніс пюресі (томаттан басқа), концентрленген жеміс және (немесе) көкөніс пюресі (томаттан басқа)" позициясында:
"2005 99 400 0-ден 2005 99 500 0-ден 2005 99 900 0-ден" деген сөздер "2005 99 500 0 -ден 2005 99 800 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
"2007 99 500 2-ден" деген сөздер "2007 99 500 3 – 2007 99 500 5-тен 2007 99 500 7-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Цитрустық жемістердің жасушалары, жеміс және (немесе) көкөніс мәйектері" позициясында:
"2008 50 610 0 ‒ 2008 50 990 0-ден" деген сөздер "2008 50 610 0 ‒ 2008 50 980 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
"2008 99 410 0 ‒ 2008 99 990 0-ден" деген сөздер "2008 99 410 0 ‒ 2008 99 980 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын.
6. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2013 жылғы 5 наурыздағы № 28 шешімімен бекітілген оларға қатысты кедендік декларация тапсыру Кеден одағының "Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімнің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 007/2011) техникалық регламенті талаптарына сәйкестікті бағалау туралы құжатты ұсынумен ілесе жүргізілетін өнімдер (бұйымдар) тізбесінің 1, 3 және 7-тармақтарында "3926 90 970 7-ден" деген сөздер "3926 90 970 9-дан" деген сөздермен ауыстырылсын.

5. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 мая 2014 г. № 76 "Об утверждении перечня продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на соковую продукцию из фруктов и овощей" (ТР ТС 023/2011) или сведений о таком документе":
а) преамбулу после слов "2014 года)" дополнить словами "и пунктом 8 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98,";
б) в перечне продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "Технический регламент на соковую продукцию из фруктов и овощей" (ТР ТС 023/2011) или сведений о таком документе, утвержденном указанным Решением:
в позиции "Фруктовые и (или) овощные нектары" слова "из 2202 90 100 9" заменить словами "из 2202 99 190 0";
в позиции "Фруктовые и (или) овощные сокосодержащие напитки" слова "из 2202 90 100 9" заменить словами "из 2202 99 190 0";
в позиции "Морсы" слова "из 2202 90 100 9" заменить словами "из 2202 99 190 0";
в позиции "Фруктовые и (или) овощные пюре (кроме томатного), концентрированные фруктовые и (или) овощные пюре (кроме томатного)":
слова "из 2005 99 400 0 из 2005 99 500 0 из 2005 99 900 0" заменить словами "из 2005 99 500 0 из 2005 99 800 0";
слова "из 2007 99 500 2" заменить словами "из 2007 99 500 3 – 2007 99 500 5 из 2007 99 500 7";
в позиции "Клетки цитрусовых фруктов, фруктовые и (или) овощные мякоти":
слова "из 2008 50 610 0 ‒ 2008 50 990 0" заменить словами "из 2008 50 610 0 ‒ 2008 50 980 0";
слова "из 2008 99 410 0 ‒ 2008 99 990 0" заменить словами "из 2008 99 410 0 ‒ 2008 99 980 0".
6. В пунктах 1, 3 и 7 перечня продукции (изделий), в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке соответствия требованиям технического регламента Таможенного союза "О безопасности продукции, предназначенной для детей и подростков" (ТР ТС 007/2011), утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 5 марта 2013 г. № 28, слова "из 3926 90 970 7" заменить словами "из 3926 90 970 9".