Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс жерде орналасқан, уақытша әкелу (рұқсат беру) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар болып табылатын халықаралық тасымалдағы көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы өтініштің құрылымы мен форматы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 19 желтоқсандағы № 185 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі 277-бабының 4-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс жерде орналасқан, уақытша әкелу (рұқсат беру) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар болып табылатын, халықаралық тасымалдағы көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы өтініштің құрылымы мен форматы бекітілсін.
2. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден осы Шешіммен бекітілген құрылым мен форматтың 2018 жылғы 1 шілдеден бастап қолданылуын қамтамасыз ету сұралсын.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң, бірақ ерте дегенде 2017 жылғы 11 сәуірдегі Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі туралы шарт күшіне енген күннен кейін күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 19
желтоқсандағы
№ 185 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс жерде орналасқан, уақытша әкелу (рұқсат беру)
кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар болып табылатын, халықаралық тасымалдағы көлік құралдарына қатысты
операциялар жасау туралы өтініштің құрылымы мен форматы
1. Осы құжат Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс жерде орналасқан, уақытша әкелу (рұқсат беру) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар болып табылатын, халықаралық тасымалдағы көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы өтініштің (бұдан әрі – операциялар жасау туралы электрондық өтініш), электрондық құжат түрінде қалыптастырылған құрылымы мен форматын айқындайды.
2. Операциялар жасау туралы электрондық өтінішке электрондық цифрлық қолтаңба (электрондық қол) қойылады.
Трансшекаралық алмасу мақсаттары үшін операциялар жасау туралы электрондық өтінішке Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 125 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемалекеттердің мемлекеттік билік органдарының бір-бірімен және Еуразиялық экономикалық комиссиямен трансшекаралық өзра іс-қимылы кезінде электрондық құжаттармен алмасуы туралы қағидаға сәйкес, ал Еуразиялық экономикалық одаққа мүше бір мемлекеттің аумағында пайдалану үшін осы мемлекеттің заңнамасына сәйкес электрондық цифрлық қолтаңба (электрондық қол) қойылады.

О структуре и формате заявления о совершении операций в отношении находящихся за пределами таможенной территории Евразийского экономического союза транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2017 года № 185
В соответствии с пунктом 4 статьи 277 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые структуру и формат заявления о совершении операций в отношении находящихся за пределами таможенной территории Евразийского экономического союза транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска).
2. Просить государства – члены Евразийского экономического союза обеспечить применение структуры и формата, утвержденных настоящим Решением, с 1 июля 2018 г.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее даты вступления в силу Договора о Таможенном кодексе Евразийского экономического союза от 11 апреля 2017 года.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 19 декабря 2017 г. № 185
СТРУКТУРА И ФОРМАТ
заявления о совершении операций в отношении находящихся за пределами таможенной территории Евразийского экономического союза
транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза
(допуска)
1. Настоящий документ определяет структуру и формат заявления о совершении операций в отношении находящихся за пределами таможенной территории Евразийского экономического союза транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска), формируемого в виде электронного документа (далее – электронное заявление о совершении операций).
2. Электронное заявление о совершении операций подписывается электронной цифровой подписью (электронной подписью).
Для целей трансграничного обмена электронное заявление о совершении операций подписывается электронной цифровой подписью (электронной подписью) в соответствии с Положением об обмене электронными документами при трансграничном взаимодействии органов государственной власти государств – членов Евразийского экономического союза между собой и с Евразийской экономической комиссией, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 сентября 2015 г. № 125, а для использования на территории одного государства – члена Евразийского экономического союза – в соответствии с законодательством этого государства.

3. Осы құжатта пайдаланылатын ұғымдар Еуразиялық экономикалық одақ құқығын құрайтын халықаралық шарттар мен актілерде айқындалған мәндерде қолданылады.
Осы құжатта пайдаланылатын қысқартулар мыналарды білдіреді:
"XML" – (W3C) Дүниежүзілік торап консорциумы ұсынған кеңінен белгілеу тілі;
"мүше мемлекет" – Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылатын мемлекет;
"Кодекс" – Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі;
"Одақтың НАА тізілімі" – Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының тізілімі;
"Одақ" – Еуразиялық экономикалық одақ;
"ЕАЭО СЭҚ ТН ТН" – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай Тауар номенклатурасы.
4. Операциялар жасау туралы электрондық өтініш осы құжатта айқындалатын құрылымға (бұдан әрі – операциялар жасау туралы өтініштің құрылымы) сәйкес, мынадай стандарттардың XML-форматында жасалады:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде мына мекенжай бойынша жарияланады: http://www.w3.org/TR/REC-xml;
"Namespaces in XML" – мына мекенжай бойынша "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде жарияланады: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names;
"XML Schema Part 1: Structures" және "XML Schema Part 2: Datatypes" – "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде мына мекенжайлар бойынша жарияланады: http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ және http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.

3. Понятия, используемые в настоящем документе, применяются в значениях, определенных международными договорами и актами, составляющими право Евразийского экономического союза.
Сокращения, используемые в настоящем документе, означают следующее:
"XML" – рекомендованный Консорциумом Всемирной паутины (W3C) расширяемый язык разметки;
"государство-член" – государство, являющееся членом Евразийского экономического союза;
"Кодекс" – Таможенный кодекс Евразийского экономического союза;
"реестр НСИ Союза" – реестр нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза;
"Союз" – Евразийский экономический союз;
"ТН ВЭД ЕАЭС" – единая Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
4. Электронное заявление о совершении операций формируется в соответствии со структурой, определяемой настоящим документом (далее – структура заявления о совершении операций), в XML-формате с учетом требований следующих стандартов:
"Extensible Markup Language (XML) 1.0 (Fouth Edition)" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml;
"Namespaces in XML" – опубликован в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресу: http://www.w3.org/TR/REC-xml-names;
"XML Schema Part 1: Structures" и "XML Schema Part 2: Datatypes" – опубликованы в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет" по адресам: http://www.w3.org/TR/xmlschema-1/ и http://www.w3.org/TR/xmlschema-2/.

5. Операциялар жасау туралы өтініштің құрылымы мыналар көрсетіле отырып кесте нысанында беріледі:
а) операциялар жасау туралы өтініштің құрылымы туралы жалпы мәліметтер;
б) импортталатын аттар кеңістіктері (объектілері операциялар жасау туралы өтініштің құрылымы аттарының кеңістіктерін жобалау кезінде пайдаланылатын аттар кеңістіктері);
в) операциялар жасау туралы өтініш құрылымының деректемелік құрамы (қарапайым (атомарлық) деректемелерге дейінгі дерлік иерархия деңгейлерін ескере отырып);
г) операциялар жасау туралы өтініштің құрылымында пайдаланылатын деректердің базалық типтері туралы мәліметтер;
д) операциялар жасау туралы өтініштің құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы қарапайым типтері туралы мәліметтер;
е) операциялар жасау туралы өтініштің құрылымында пайдаланылатын, "Кедендік әкімшілік ету" пәндік саласы деректері моделінің қолданбалы қарапайым типтері туралы мәліметтер;
ж) операциялар жасау туралы өтініштің құрылымының жекелеген деректемелерін толтырудың сипаттамасы.

5. Структура заявления о совершении операций приводится в табличной форме с указанием:
а) общих сведений о структуре заявления о совершении операций;
б) импортируемых пространств имен (пространств имен, объекты которых используются при проектировании объектов пространства имен структуры заявления о совершении операций);
в) реквизитного состава структуры заявления о совершении операций (с учетом уровней иерархии вплоть до простых (атомарных) реквизитов);
г) сведений о базовых типах данных, используемых в структуре заявления о совершении операций;
д) сведений об общих простых типах данных, используемых в структуре заявления о совершении операций;
е) сведений о прикладных простых типах данных модели данных предметной области "Таможенное администрирование", используемых в структуре заявления о совершении операций;
ж) описания заполнения отдельных реквизитов структуры заявления о совершении операций.

8. Операциялар жасау туралы өтініш құрылымының деректемелік құрамы 3-кестеде берілген.
Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"деректеменің аты" – деректеменің иерархиялық нөмірі көрсетілген, деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөзбен белгіленуі;
"деректеменің сипаттамасы" –  деректеменің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"сәйкестендіргіш" –  деректемеге сәйкес келетін деректер моделі деректері элементінің сәйкестендіргіші;
"деректер типі" –  деректемеге сәйкес келетін деректер моделіндегі деректер типін сәйкестендіргіш;
"көпт." –  деректемелердің көптігі (міндеттілігі (опциондығы) және деректемелердің ықтимал қайталану саны).
Операциялар жасау туралы өтініш құрылымы деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет қайталануға тиіс (n > 1);
1..* – деректеме міндетті, шектеусіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде рет қайталануға тиіс (n > 1);
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет және m реттен асырмай қайталануға тиіс (n > 1, m > n);
0..1 – деректеме опционды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опционды, шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опционды, m реттен артық қайталанбауға тиіс (m >1).
3-кесте
Операциялар жасау туралы өтініш құрылымының деректемелік құрамы
Деректеменің аты
Деректеменің сипаттамасы
Сәйкестендіргіш
Деректер типі
Көпт.
1. Электрондық құжаттың (мәліметтер) коды (csdo: EDoc Code)
электрондық құжаттар (мәліметтер) құрылымының тізілімдемесіне сәйкес электрондық құжатты (мәліметтерді) кодпен белгілеу
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Электрондық құжаттың (мәліметтер) сәйкестендіргіші (csdo: EDoc Id)
электрондық құжатты (мәліметтерді) сөзсіз сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Бастапқы электрондық құжат (мәліметтер) сәйкестендіргіші (csdo: EDoc Ref Id)
осы электрондық құжат (мәліметтер) жауап ретінде жасалған электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты (csdo: EDoc Date Time)
электрондық құжаттың (мәліметтердің) жасалған күні және уақыты
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Электрондық құжаттың белгісі (casdo: EDoc Indicator Code)
Электрондық құжаттың белгісі
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
6. Декларант (өтініш иесі) (cacdo: Declarant Details)
декларант (өтініш иесі) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00140
M.CA.CDT.00457 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
6.1. Елдің коды (csdo: Unified Country Code)
субъектіні тіркеген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу, оған сәйкес код көрсетіледі
M.SDT.00091
1

8. Реквизитный состав структуры заявления о совершении операций приведен в таблице 3.
В таблице формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита с указанием иерархического номера реквизита;
"описание реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"идентификатор" – идентификатор элемента данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"тип данных" – идентификатор типа данных в модели данных, соответствующего реквизиту;
"мн." – множественность реквизитов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
Для указания множественности реквизитов структуры заявления о совершении операций используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица 3
Реквизитный состав структуры заявления о совершении операций
Имя реквизита
Описание реквизита
Идентификатор
Тип данных
Мн.
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение электронного документа (сведений) в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений
M.SDE.90001
M.SDT.90001
1
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
строка символов, однозначно идентифицирующая электронный документ (сведения)
M.SDE.90007
M.SDT.90003
1
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений), в ответ на который был сформирован данный электронный документ (сведения)
M.SDE.90008
M.SDT.90003
0..1
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
дата и время создания электронного документа (сведений)
M.SDE.90002
M.BDT.00006
1
5. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
признак электронного документа
M.CA.SDE.00135
M.CA.SDT.00201
1
6. Декларант (заявитель)
(cacdo:‌Declarant‌Details)
сведения о декларанте (заявителе)
M.CA.CDE.00140
M.CA.CDT.00457
Определяется областями значений вложенных элементов
1
6.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1

6.2. Субъектінің атауы (csdo: Subject Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
6.3. Субъектінің қысқаша атауы (csdo: Subject Brief Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
6.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды (csdo: Business Entity Type Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодпен белгіленуі
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу, оған сәйкес код көрсетіледі
M.SDT.00091
1
6.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы (csdo: Business Entity Type Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
6.6. Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo: Business Entity Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тізімдеме) бойынша жазба нөмірі (коды)
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) сәйкестендіру әдісі (атрибут kind Id)
шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіру әдісі
M.SDT.00158
1
6.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo: CAUnique Customs Number Id)
кедендік сәйкестендіру (бірегей сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) Елдің коды (атрибут country Code)
қағидалары бойынша аталған сәйкестендіру нөмірі қалыптастырылған елдің кодпен белгіленуі
M.SDT.00159
0..1
6.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo: Taxpayer Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
6.9. Есепке қою себебінің коды (csdo: Tax Registration Reason Code)
шаруашылық жүргізуші субъектіні Ресей Федерациясында салықтық есепке қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
6.10. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo: Person Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
6.11. Жеке куәлік (ccdo: Identity Doc V3 Details)
жеке тұлғаны куәландыратын құжат туралы мәліметтер
M.CDE.00056
M.CDT.00062 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
6.11.1. Елдің коды (csdo: Unified Country Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу, оған сәйкес код көрсетіледі
M.SDT.00091
1
6.11.2. Жеке тұлғаны куәландыратын құжат түрінің коды (csdo: Identity Doc Kind Code)
жеке тұлғаны куәландыратын құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу, оған сәйкес код көрсетіледі
M.SDT.00091
0..1

6.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
6.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
6.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
6.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
6.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
M.SDT.00158
1
6.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1
6.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
6.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
6.10. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
6.11. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица
M.CDE.00056
M.CDT.00062
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
6.11.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
6.11.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа, удостоверяющего личность
M.SDE.00136
M.SDT.00098
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
0..1

6.11.3. Құжат түрінің атауы (csdo: Doc Kind Name)
құжат түрінің атауы
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
6.11.4. Құжаттың сериясы (csdo: Doc Series Id)
құжат сериясының цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
6.11.5. Құжаттың нөмірі (csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
6.11.6. Құжаттың күні (csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, оның бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
6.11.7. Мүше мемлекеттің уәкілетті органын сәйкестендіргіш (csdo: Authority Id)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органын немесе құжатты берген, ол уәкілеттік берген ұйымды сәйкестендіретін жол
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
6.11.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы (csdo: Authority Name)
мүше мемлекеттің мемлекеттік билік органының немесе құжатты берген, ол уәкілеттендірген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
6.12. Мекенжай (ccdo: Subject Address Details)
мекенжай
M.CDE.00058
M.CDT.00064 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
6.12.1. Мекенжай түрінің коды (csdo: Address Kind Code)
мекенжай түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
6.12.2. Елдің коды (csdo: Unified Country Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу, оған сәйкес код көрсетіледі
M.SDT.00091
1
6.12.3. Аумақтың коды (csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
6.12.4. Өңір (csdo: Region Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
6.12.5. Аудан (csdo: District Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
6.12.6. Қала (csdo: City Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
6.12.7. Елді мекен (csdo: Settlement Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
6.12.8. Көше (csdo: Street Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол торабы элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
6.12.9. Үйдің нөмірі (csdo: Building Number Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
6.12.10. Үй-жайдың нөмірі (csdo: Room Number Id)
кеңсенің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
6.12.11. Пошталық индекс (csdo: Post Code)
Пошта байланысы кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
6.12.12. Абоненттік жәшік нөмірі (csdo: Post Office Box Id)
Пошта байланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшік нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1

6.11.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
наименование вида документа
M.SDE.00095
M.SDT.00134
0..1
6.11.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение серии документа
M.SDE.00157
M.SDT.00092
0..1
6.11.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
1
6.11.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
6.11.7. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
строка, идентифицирующая орган государственной власти государства-члена либо уполномоченную им организацию, выдавшую документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
6.11.8. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
6.12. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
6.12.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
6.12.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
6.12.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
6.12.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
6.12.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
6.12.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
6.12.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
6.12.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
6.12.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
6.12.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
6.12.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
6.12.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1

6.13. Байланыс деректемесі (ccdo: Communication Details)
субъектінің байланыс деректемесі
M.CDE.00003
M.CDT.00003 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
6.13.1. Байланыс түрінің коды (csdo: Communication Channel Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқа) кодпен белгіленуі
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
6.13.2. Байланыс түрінің атауы (csdo: Communication Channel Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқа) кодпен белгіленуі
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
6.13.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші (csdo: Communication Channel Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электрондық поштаның мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
6.14. Оқшауландырылған бөлімше (cacdo: Subject Branch Details)
оқшауландырылған бөлімше туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00465
M.CA.CDT.00298 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
6.14.1. Елдің коды (csdo: Unified Country Code)
субъектіні тіркеген елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу, оған сәйкес код көрсетіледі
M.SDT.00091
1
6.14.2. Субъектінің атауы (csdo: Subject Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің толық атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
6.14.3. Субъектінің қысқаша атауы (csdo: Subject Brief Name)
шаруашылық жүргізуші субъектінің қысқаша атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
6.14.4. Ұйымдық-құқықтық нысан коды (csdo: Business Entity Type Code)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның кодпен белгіленуі
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу, оған сәйкес код көрсетіледі
M.SDT.00091
1
6.14.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы (csdo: Business Entity Type Name)
шаруашылық жүргізуші субъект тіркелген ұйымдық-құқықтық нысанның атауы
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
6.14.6. Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш (csdo: Business Entity Id)
мемлекеттік тіркеу кезінде берілген тізілім (тізімдеме) бойынша жазба нөмірі (коды)
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) сәйкестендіру әдісі (атрибут kind Id)
шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіру әдісі
M.SDT.00158
1
6.14.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo: CAUnique Customs Number Id)
кедендік сәйкестендіру (бірегей сәйкестендіру) нөмірі туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) Елдің коды (атрибут country Code)
қағидалары бойынша аталған сәйкестендіру нөмірі қалыптастырылған елдің кодпен белгіленуі
M.SDT.00159
0..1

6.13. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит субъекта
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
6.13.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
6.13.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
6.13.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
6.14. Обособленное подразделение
(cacdo:‌Subject‌Branch‌Details)
сведения об обособленном подразделении
M.CA.CDE.00465
M.CA.CDT.00298
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
6.14.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны регистрации субъекта
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
6.14.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
полное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00224
M.SDT.00056
0..1
6.14.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
сокращенное наименование хозяйствующего субъекта или фамилия, имя и отчество физического лица
M.SDE.00225
M.SDT.00055
0..1
6.14.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
кодовое обозначение организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00023
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
6.14.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
наименование организационно-правовой формы, в которой зарегистрирован хозяйствующий субъект
M.SDE.00090
M.SDT.00056
0..1
6.14.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
номер (код) записи по реестру (регистру), присвоенный при государственной регистрации
M.SDE.00189
M.SDT.00157
0..1
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
метод идентификации хозяйствующих субъектов
M.SDT.00158
1
6.14.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
сведения об идентификационном (уникальном идентификационном) таможенном номере
M.CA.SDE.00626
M.CA.SDT.00188
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный идентификационный номер
M.SDT.00159
0..1

6.14.8. Салық төлеушінің сәйкестендіргіші (csdo: Taxpayer Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі субъектінің сәйкестендіргіші
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
6.14.9. Есепке қою себебінің коды (csdo: Tax Registration Reason Code)
шаруашылық жүргізуші субъектіні Ресей Федерациясында салықтық есепке қою себебін сәйкестендіретін код
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
6.14.10. Мекенжай (ccdo: Subject Address Details)
мекенжай
M.CDE.00058
M.CDT.00064 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.1. Мекенжай түрінің коды (csdo: Address Kind Code)
мекенжай түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.2. Елдің коды (csdo: Unified Country Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу, оған сәйкес код көрсетіледі
M.SDT.00091
1
*.3. Аумақтың коды (csdo: Territory Code)
әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің коды
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.4. Өңір (csdo: Region Name)
бірінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.5. Аудан (csdo: District Name)
екінші деңгейдегі әкімшілік-аумақтық бөлініс бірлігінің атауы
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.6. Қала (csdo: City Name)
қаланың атауы
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.7. Елді мекен (csdo: Settlement Name)
елді мекеннің атауы
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.8. Көше (csdo: Street Name)
қалалық инфрақұрылымның көше-жол торабы элементінің атауы
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.9. Үйдің нөмірі (csdo: Building Number Id)
үйдің, корпустың, құрылыстың белгіленуі
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.10. Үй-жайдың нөмірі (csdo: Room Number Id)
кеңсенің немесе пәтердің белгіленуі
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.11. Пошталық индекс (csdo: Post Code)
пошта байланысы кәсіпорнының пошталық индексі
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.12. Абоненттік жәшік нөмірі (csdo: Post Office Box Id)
пбайланысы кәсіпорнындағы абоненттік жәшік нөмірі
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
6.14.11. Байланыс деректемесі (ccdo: Communication Details)
байланыс құралының (арнасының) түрі мен сәйкестендіргіші көрсетілген байланыс деректемесі
M.CDE.00003
M.CDT.00003 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Байланыс түрінің коды (csdo: Communication Channel Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқа) кодпен белгіленуі
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.2. Байланыс түрінің атауы (csdo: Communication Channel Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқа) кодпен белгілеу
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.3. Байланыс арнасын сәйкестендіргіш (csdo: Communication Channel Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электрондық поштаның мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*

6.14.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор субъекта в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
6.14.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
код, идентифицирующий причину постановки субъекта на налоговый учет в Российской Федерации
M.SDE.00030
M.SDT.00030
0..1
6.14.10. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
адрес
M.CDE.00058
M.CDT.00064
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида адреса
M.SDE.00192
M.SDT.00162
0..1
*.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
код единицы административно-территориального деления
M.SDE.00031
M.SDT.00031
0..1
*.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления первого уровня
M.SDE.00007
M.SDT.00055
0..1
*.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
наименование единицы административно-территориального деления второго уровня
M.SDE.00008
M.SDT.00055
0..1
*.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
наименование города
M.SDE.00009
M.SDT.00055
0..1
*.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
наименование населенного пункта
M.SDE.00057
M.SDT.00055
0..1
*.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
наименование элемента улично-дорожной сети городской инфраструктуры
M.SDE.00010
M.SDT.00055
0..1
*.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
обозначение дома, корпуса, строения
M.SDE.00011
M.SDT.00093
0..1
*.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
обозначение офиса или квартиры
M.SDE.00012
M.SDT.00092
0..1
*.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
почтовый индекс предприятия почтовой связи
M.SDE.00006
M.SDT.00006
0..1
*.12. Номер абонентского ящика
(csdo:‌Post‌Office‌Box‌Id)
номер абонентского ящика на предприятии почтовой связи
M.SDE.00013
M.SDT.00092
0..1
6.14.11. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
контактный реквизит с указанием способа и идентификатора средства (канала) связи
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
*.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
*.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*

6.15. Тұлғаның тізілімге енгізілгенін растайтын құжат (cacdo: Register Document Id Details)
тұлғаны уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізу туралы куәлік
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
6.15.1. Елдің коды (csdo: Unified Country Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу, оған сәйкес код көрсетіледі
M.SDT.00091
1
6.15.2.  заңды тұлғаны тізілімге енгізу кезіндегі тіркеу нөмірі (casdo: Registration Number Id)
тұлғаны тізілімге енгізу кезінде берілген тіркеу нөмірі немесе тұлғаны тізілімге енгізу туралы құжаттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
6.15.3. Құжатты қайта тіркеу белгісінің коды (casdo: Reregistration Code)
құжатты қайта тіркеу белгісінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
6.15.4. Куәлік түрінің коды (casdo: AEORegistry Kind Code)
уәкілетті экономикалық оператор куәлігі түрінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
7. Тауар партиясы (cacdo: TMPAGoods Shipment Details)
тауар партиясы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00146
M.CA.CDT.00170 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
7.1. Тауар (cacdo: TMPAGoods Item Details)
тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00144
M.CA.CDT.00169 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
7.1.1. Тауардың реттік нөмірі (casdo: Consignment Item Ordinal)
тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
1
7.1.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды (csdo: Commodity Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың кодпен белгіленуі
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
7.1.3. Тауардың атауы (casdo: Goods Description Text)
тауардың саудалық, коммерциялық немесе өзге дәстүрлі атауын қоса алғанда, тауардың сипаттамасы
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
1..4
7.1.4. Негізгіден және қосымшадан өзгеше өлшем бірлігіндегі тауардың саны (cacdo: Add Goods Measure Details)
негізгіден және қосымшадан өзгеше өлшем бірлігіндегі тауардың саны
M.CA.CDE.00568
M.CA.CDT.00109 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo: Goods Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі (атрибут measurement Unit Code)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement Unit Code List Id)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі (casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1

6.15. Документ, подтверждающий включение лица в реестр
(cacdo:‌Register‌Document‌Id‌Details)
свеидетельство о включении лица в реестр уполномоченных экономических операторов
M.CA.CDE.00381
M.CA.CDT.00303
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
6.15.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
6.15.2. Регистрационный номер юридического лица при включении в реестр
(casdo:‌Registration‌Number‌Id)
регистрационный номер лица, присвоенный ему при включении в реестр, или регистрационный номер документа о включении лица в реестр
M.CA.SDE.00062
M.SDT.00178
1
6.15.3. Код признака перерегистрации документа
(casdo:‌Reregistration‌Code)
кодовое обозначение признака перерегистрации документа
M.CA.SDE.00001
M.CA.SDT.00125
0..1
6.15.4. Код типа свидетельства
(casdo:‌AEORegistry‌Kind‌Code)
кодовое обозначение типа свидетельства уполномоченного экономического оператора
M.CA.SDE.00592
M.SDT.00169
0..1
7. Товарная партия
(cacdo:‌TMPAGoods‌Shipment‌Details)
сведения о товарной партии
M.CA.CDE.00146
M.CA.CDT.00170
Определяется областями значений вложенных элементов
1
7.1. Товар
(cacdo:‌TMPAGoods‌Item‌Details)
сведения о товаре
M.CA.CDE.00144
M.CA.CDT.00169
Определяется областями значений вложенных элементов
1
7.1.1. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
1
7.1.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
7.1.3. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
описание товара, включая торговое, коммерческое или иное традиционное наименование товара
M.CA.SDE.00164
M.SDT.00072
1..4
7.1.4. Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
M.CA.CDE.00568
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1

7.1.5. Операциялар орындалатын халықаралық тасымалдағы көлік құралы (cacdo: TMPATransport Means Details)
операциялар орындалатын, автомобиль көлік құралынан өзгеше халықаралық тасымалдағы көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00528
M.CA.CDT.00348 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.1. Өндіруші (casdo: Manufacturer Name)
тауарды өндірушінің атауы
M.CA.SDE.00203
M.SDT.00068
0..1
*.2. Тауар белгісінің атауы (casdo: Trade Mark Name)
тауар белгісінің, авторлық құқық, аралас құқық, патент объектісінің атауы
M.CA.SDE.00205
M.SDT.00068
0..1
*.3. Марканың атауы (csdo: Product Mark Name)
марканың атауы
M.SDE.00232
M.SDT.00068
0..1
*.4. Модельдің атауы (csdo: Product Model Name)
өні (тауар) модельдің атауы
M.SDE.00233
M.SDT.00068
0..1
*.5. Өнім бірлігінің сәйкестендіргіші (csdo: Product Instance Id)
өнім данасының (тауарды) бірегей сәйкестендіргіші (сериялық нөмірі, коды)
M.SDE.00151
M.SDT.00093
0..1
*.6. Өндірілген күні (csdo: Manufacture Date)
тауардың өндірілген (шығарылған) күні
M.SDE.00215
M.BDT.00005
0..1
7.1.6. Автомобиль туралы мәліметтер (cacdo: DTAutomobile Details)
операциялар орындалатын, халықаралық тасымалдағы автомобиль көлік құралы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00504
M.CA.CDT.00443 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.1. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo: Vehicle Id)
көлік құралының шығарушы берген сәйкестендіру нөмірі (көлік құралының, өздігінен жүретін машинаның шассиі)
M.SDE.00212
M.SDT.00161
0..1
*.2. Көлік құралы шассийінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі (csdo: Vehicle Chassis Id)
көлік құралы шассийінің (рамасының) шығарушы берген сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00214
M.SDT.00092
0..1
*.3. Көлік құралы кузовының сәйкестендіру нөмірі (csdo: Vehicle Body Id)
көлік құралы кузовының (каБСНасының) шығарушы берген сәйкестендіру нөмірі (көлік құралының, өздігінен жүретін машинаның шассиі)
M.SDE.00213
M.SDT.00092
0..1
*.4. Көлік құралының маркасы (моделі) (cacdo: Vehicle Model Details)
көлік құралының маркасы (моделі) туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00093
M.CA.CDT.00082 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.4.1. Көлік құралы маркасының коды (csdo: Vehicle Make Code)
көлік құралы маркасының кодпен белгіленуі
M.SDE.00303
M.SDT.00203
0..1
*.4.2. Көлік құралы маркасының атауы (csdo: Vehicle Make Name)
көлік құралы маркасының атауы (көлік құралының, өздігінен жүретін машинаның шассиі)
M.SDE.00219
M.SDT.00055
0..1

7.1.5. Транспортное средство международной перевозки, с которым совершаются операции
(cacdo:‌TMPATransport‌Means‌Details)
сведения о транспортном средстве международной перевозки, с которым совершаются операции, отличном от автомобильного транспортного средства
M.CA.CDE.00528
M.CA.CDT.00348
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Производитель
(casdo:‌Manufacturer‌Name)
наименование производителя товара
M.CA.SDE.00203
M.SDT.00068
0..1
*.2. Наименование товарного знака
(casdo:‌Trade‌Mark‌Name)
наименование товарного знака, объекта авторского права, смежных прав, патента
M.CA.SDE.00205
M.SDT.00068
0..1
*.3. Наименование марки
(csdo:‌Product‌Mark‌Name)
наименование марки
M.SDE.00232
M.SDT.00068
0..1
*.4. Наименование модели
(csdo:‌Product‌Model‌Name)
наименование модели продукта (товара)
M.SDE.00233
M.SDT.00068
0..1
*.5. Идентификатор единицы продукта
(csdo:‌Product‌Instance‌Id)
уникальный идентификатор (серийный номер, код) экземпляра продукта (товара)
M.SDE.00151
M.SDT.00093
0..1
*.6. Дата производства
(csdo:‌Manufacture‌Date)
дата производства (изготовления) товара
M.SDE.00215
M.BDT.00005
0..1
7.1.6. Сведения об автомобиле
(cacdo:‌DTAutomobile‌Details)
сведения об автомобильном транспортном средстве международной перевозки, с которым совершаются операции
M.CA.CDE.00504
M.CA.CDT.00443
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
идентификационный номер транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00212
M.SDT.00161
0..1
*.2. Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства, присвоенный изготовителем
M.SDE.00214
M.SDT.00092
0..1
*.3. Идентификационный номер кузова транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
идентификационный номер кузова (кабины) транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины), присвоенный изготовителем
M.SDE.00213
M.SDT.00092
0..1
*.4. Марка (модель) транспортного средства
(cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details)
сведения о марке и модели транспортного средства
M.CA.CDE.00093
M.CA.CDT.00082
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.1. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
кодовое обозначение марки транспортного средства
M.SDE.00303
M.SDT.00203
0..1
*.4.2. Наименование марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Name)
наименование марки транспортного средства (шасси транспортного средства, самоходной машины)
M.SDE.00219
M.SDT.00055
0..1

*.4.3. Көлік құралы моделінің атауы (casdo: Vehicle Model Name)
көлік құралы моделінің атауы
M.CA.SDE.00076
M.SDT.00068
0..1
*.5. Өндірілген күні (csdo: Manufacture Date)
көлік құралының жасалған күні (шығарылған кезі)
M.SDE.00215
M.BDT.00005
0..1
*.6. Қозғалтқыштың сәйкестендіру нөмірі (csdo: Engine Id)
дайындаушы берген қозғалтқыштың сәйкестендіру нөмірі
M.SDE.00211
M.SDT.00092
0..1
*.7. Қозғалтқыштың жұмыс көлемі (casdo: Engine Volume Measure)
іштен жанатын қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі
M.CA.SDE.00092
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі (атрибут measurement Unit Code)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштңы) сәйкестендіргіші (атрибут measurement Unit Code List Id)
өлшем бірлігінің сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.8. Қозғалтқыштың ең үлкен қуаты (csdo: Engine Max Power Measure)
қозғалтқыштың ең үлкен қуаты
M.SDE.00218
M.SDT.00122
0..2
а) өлшем бірлігі (атрибут measurement Unit Code)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement Unit Code List Id)
өлшем бірлігін сыныптауышты сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.9. Көлік құралының жүк көтергіштігі (casdo: Transport Carrying Capacity Measure)
осы көлік құралы тасымалдауға есептеліп жасалған жүктің массасы
M.CA.SDE.00289
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі (атрибут measurement Unit Code)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement Unit Code List Id)
өлшем бірлігін сыныптауышты сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.10. Жүрген жолы (casdo: Vehicle Mileage Measure)
көлік құралының жүрген жолы
M.CA.SDE.00632
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі (атрибут measurement Unit Code)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement Unit Code List Id)
өлшем бірлігін сыныптауышты сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.11. Құны (casdo: CAValue Amount)
құны
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды (атрибут currency Code)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут currency Code List Id)
валюта сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.12. Шұғыл қызметті шақыру құрылғысының сәйкестендіру нөмірі (casdo: Emergency Device Id)
көлік құралы жарақтандырылған, шұғыл жедел қызметті шақыру құрылғысының немесе жүйесінің сәйкестендіру нөмірі
M.CA.SDE.00631
M.SDT.00093
0..1
7.1.7. Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo: Transport Means Reg Id)
Халықаралық тасымалдаудағы көлік құралының тіркеу нөмірі (мемлекеттік тіркеу нөмірі), теңіз (өзен) кемесінің атауы, теміржол вагонының нөмірі, контейнердің нөмірі, әуе көлік құралының борт нөмірі
M.SDE.00154
M.SDT.00101
0..1
а) елдің коды (атрибут country Code)
қағидалары бойынша аталған код қалыптастырылған елдің кодпен белгіленуі
M.SDT.00159
0..1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут country Code List Id)
әлем елдері сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
0..1

*.4.3. Наименование модели транспортного средства
(casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
наименование модели транспортного средства
M.CA.SDE.00076
M.SDT.00068
0..1
*.5. Дата производства
(csdo:‌Manufacture‌Date)
дата изготовления (момент выпуска) транспортного средства
M.SDE.00215
M.BDT.00005
0..1
*.6. Идентификационный номер двигателя
(csdo:‌Engine‌Id)
идентификационный номер двигателя, присвоенный изготовителем
M.SDE.00211
M.SDT.00092
0..1
*.7. Рабочий объем двигателя
(casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)
рабочий объем цилиндров двигателя внутреннего сгорания
M.CA.SDE.00092
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.8. Максимальная мощность двигателя
(csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)
максимальная мощность двигателя
M.SDE.00218
M.SDT.00122
0..2
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.9. Грузоподъемность транспортного средства
(casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)
масса груза, на перевозку которого рассчитано данное транспортное средство
M.CA.SDE.00289
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.10. Пробег
(casdo:‌Vehicle‌Mileage‌Measure)
пробег транспортного средства
M.CA.SDE.00632
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.11. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
стоимость
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.12. Идентификационный номер устройства вызова экстренных служб
(casdo:‌Emergency‌Device‌Id)
идентификационный номер устройства или системы вызова экстренных оперативных служб, которыми оборудовано транспортное средство
M.CA.SDE.00631
M.SDT.00093
0..1
7.1.7. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
регистрационный номер (государственный регистрационный номер) транспортного средства международной перевозки, название морского (речного) судна, номер железнодорожного вагона, номер контейнера, бортовой номер воздушного транспортного средства
M.SDE.00154
M.SDT.00101
0..1
а) код страны
(атрибут country‌Code)
кодовое обозначение страны, по правилам которой сформирован указанный код
M.SDT.00159
0..1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора стран мира
M.SDT.00091
0..1

7.1.8. Жасалатын операцияның сипаттамасы (cacdo: Processing Description Details)
жасалатын операциялар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00148
M.CA.CDT.00175 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
*.1. Операцияның сипаттамасы (casdo: Processing Description Text)
операциялардың сипаттамасы
M.CA.SDE.00128
M.SDT.00088
1..*
*.2. Кезең (cacdo: Period Date Details)
көлік құралымен операциялар жасалған кезең
M.CA.CDE.00481
M.CA.CDT.00424 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
*.2.1. Бастапқы күн (csdo: Start Date)
кезеңнің бастапқы күні
M.SDE.00073
M.BDT.00005
1
*.2.2. Түпкі күн (csdo: End Date)
кезеңнің аяқталған күні
M.SDE.00074
M.BDT.00005
1
7.1.9. Құны (casdo: CAValue Amount)
операциялар құны
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
1
а) валютаның коды (атрибут currency Code)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут currency Code List Id)
валюта сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
7.1.10. Кедендік құны (casdo: Customs Value Amount)
кедендің құны
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валютаның коды (атрибут currency Code)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут currency Code List Id)
валюта сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
7.1.11. Алдыңғы құжат (cacdo: Preceding Doc Details)
алдыңғы құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00575
M.CA.CDT.00177 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
*.1. Жазбаны сәйкестендіргіш (casdo: Line Id)
алдыңғы құжат туралы жазбаның сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.2. Құжат түрінің коды (csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу, оған сәйкес код көрсетіледі
M.SDT.00091
1
*.3. Құжаттың атауы (csdo: Doc Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.4. Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo: Customs Doc Id Details)
тауарлар декларациясының, транзиттік декларацияның, тауарлар декларациясын ұсынғанға дейін тауарларды шығару туралы өтініштің немесе уақытша әкелу (рұқсат беру) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар болып табылатын, халықаралық тасымалдағы уақытша әкетілген көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы өтініштің тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.4.1. Кеден органының коды (csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодпен белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.4.2. Құжаттың күні (csdo: Doc Creation Date)
құжат тіркелген күн
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1

7.1.8. Описание совершаемой операции
(cacdo:‌Processing‌Description‌Details)
сведения о совершаемых операциях
M.CA.CDE.00148
M.CA.CDT.00175
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Описание операции
(casdo:‌Processing‌Description‌Text)
описание операций
M.CA.SDE.00128
M.SDT.00088
1..*
*.2. Период
(cacdo:‌Period‌Date‌Details)
период совершения операций с транспортным средством
M.CA.CDE.00481
M.CA.CDT.00424
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.2.1. Начальная дата
(csdo:‌Start‌Date)
начальная дата периода
M.SDE.00073
M.BDT.00005
1
*.2.2. Конечная дата
(csdo:‌End‌Date)
конечная дата периода
M.SDE.00074
M.BDT.00005
1
7.1.9. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
стоимость операций
M.CA.SDE.00383
M.CA.SDT.00001
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
7.1.10. Таможенная стоимость
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
таможенная стоимость
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
7.1.11. Предшествующий документ
(cacdo:‌Preceding‌Doc‌Details)
сведения о предшествующем документе
M.CA.CDE.00575
M.CA.CDT.00177
Определяется областями значений вложенных элементов
1
*.1. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
идентификатор записи о предшествующем документе
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.3. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
регистрационный номер декларации на товары, транзитной декларации, заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары или заявления о совершении операций в отношении временно вывезенных транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска)
M.CA.CDE.00475
M.CA.CDT.00433
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.4.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1

*.4.3. Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі (casdo: Customs Document Id)
тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.4.4. Реттік нөмірі (casdo: Customs Document Ordinal Id)
енгізілетін өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нөмірі (сәйкестендіргіші)
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.5. Көлік құралы декларациясының тіркеу нөмірі (cacdo: DTMDoc Details)
көлік құралы декларациясының тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00265
M.CA.CDT.00240 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.5.1. Кеден органының коды (csdo: Customs Office Code)
кеден органының кодпен белгіленуі
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.5.2. Құжаттың күні (csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, оның бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.5.3. Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі (casdo: Customs Document Id)
тіркеу журналы бойынша нөмірі
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.5.4. Көлік түрінің коды (csdo: Unified Transport Mode Code)
көлік түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу, оған сәйкес код көрсетіледі
M.SDT.00091
1
*.6. Алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі (casdo: Preliminary Information Id)
алдын ала ақпараттың тіркеу нөмірі
M.CA.SDE.00774
M.SDT.00093
0..1
*.7. МДП кітапшасының тіркеу нөмірі (cacdo: TIRId Details)
МДП кітапшасының тіркеу нөмірі
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.7.1. МДП кітапшасының сериясы (casdo: TIRSeries Id)
МДП кітапшасының сериясы
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.7.2. МДП кітапшасының сәйкестендіру нөмірі (casdo: TIRId)
МДП кітапшасының нөмірі
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.8. Құжаттың нөмірі (csdo: Doc Id)
басқа алдыңғы құжаттың тіркеу нөмірі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.9. Құжаттың күні (csdo: Doc Creation Date)
басқа алдыңғы құжаттың тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.10. Тауардың реттік нөмірі (casdo: Consignment Item Ordinal)
алдыңғы құжаттағы тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
0..1
*.11. Алдыңғы құжатта мәлімделген тауар туралы мәліметтер (cacdo: Preceding Goods Details)
алдыңғы құжатта мәлімделген тауар туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00149
M.CA.CDT.00176 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.11.1. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды (csdo: Commodity Code)
алдыңғы құжатта көрсетілген ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың кодпен белгіленуі
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1

*.4.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер таможенного документа по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.4.4. Порядковый номер
(casdo:‌Customs‌Document‌Ordinal‌Id)
номер (идентификатор) вносимых изменений и (или) дополнений
M.CA.SDE.00627
M.CA.SDT.00183
0..1
*.5. Регистрационный номер декларации на транспортное средство
(cacdo:‌DTMDoc‌Details)
регистрационный номер декларации на транспортное средство
M.CA.CDE.00265
M.CA.CDT.00240
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.5.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
кодовое обозначение таможенного органа
M.SDE.00255
M.SDT.00184
1
*.5.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
1
*.5.3. Номер таможенного документа по журналу регистрации
(casdo:‌Customs‌Document‌Id)
номер по журналу регистрации
M.CA.SDE.00478
M.CA.SDT.00118
1
*.5.4. Код вида транспорта
(csdo:‌Unified‌Transport‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида транспорта
M.SDE.00166
M.SDT.00140
1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.6. Регистрационный номер предварительной информации
(casdo:‌Preliminary‌Information‌Id)
регистрационный номер пердварительной информации
M.CA.SDE.00774
M.SDT.00093
0..1
*.7. Регистрационный номер книжки МДП
(cacdo:‌TIRId‌Details)
регистрационный номер книжки МДП
M.CA.CDE.00150
M.CA.CDT.00701
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.7.1. Серия книжки МДП
(casdo:‌TIRSeries‌Id)
серия книжки МДП
M.CA.SDE.00421
M.CA.SDT.00094
1
*.7.2. Идентификационный номер книжки МДП
(casdo:‌TIRId)
номер книжки МДП
M.CA.SDE.00422
M.CA.SDT.00095
1
*.8. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
регистрационный номер иного предшествующего документа
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.9. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата регистрации иного предшествующего документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.10. Порядковый номер товара
(casdo:‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара в предшествующем документе
M.CA.SDE.00183
M.SDT.00105
0..1
*.11. Сведения о товаре, заявленные в предшествующем документе
(cacdo:‌Preceding‌Goods‌Details)
сведения о товаре, заявленные в предшествующем документе
M.CA.CDE.00149
M.CA.CDT.00176
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.11.1. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
кодовое обозначение товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС, указанное в предшествующем документе
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1

*.11.2. Нетто салмағы (csdo: Unified Net Mass Measure)
дайындау кезінде пайдаланылған немесе декларацияланатын тауардың құрамына кірген тауардың нетто салмағы
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі (атрибут measurement Unit Code)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement Unit Code List Id)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.11.3. Алдыңғы құжатта көрсетілген нетто салмағы (casdo: Pre Declaration Net Mass Measure)
алдыңғы кеден құжатында көрсетілген тауардың нетто салмағы
M.CA.SDE.00297
M.SDT.00122
0..1
а) өлшем бірлігі (атрибут measurement Unit Code)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement Unit Code List Id)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.11.4. Кедендік құны (casdo: Customs Value Amount)
алдыңғы құжатта көрсетілген тауардың кедендік құны
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
0..1
а) валюта коды (атрибут currency Code)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут currency Code List Id)
валюта сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
*.11.5. Тауардың саны (cacdo: Goods Measure Details)
дайындау кезінде пайдаланылған немесе декларацияланатын тауардың құрамына кірген тауардың саны
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
*.11.5.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo: Goods Measure)
өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны туралы мәліметтер
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) өлшем бірлігі (атрибут measurement Unit Code)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі
M.SDT.00074
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement Unit Code List Id)
өлшем бірлігі сыныптауышының сәйкестендіргіш і
M.SDT.00091
1
*.11.5.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі (casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
өлшем бірлігінің шартты белгіленуі
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
7.1.12. Ұсынылған құжат (cacdo: TMPAPresented Doc Details)
ұсынылған құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00141
M.CA.CDT.00432 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1..*
*.1. Құжат түрінің коды (csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу, оған сәйкес код көрсетіледі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы (csdo: Doc Name)
құжаттың атауы әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі (csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде берілген цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың күні (csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, оның бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Құжаттың қолданылу мерзімі басталған күн (csdo: Doc Start Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің басталған күні
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6.  Құжаттың қолданылу мерзімі аяқталған күн (csdo: Doc Validity Date)
құжат күшінде болатын мерзімнің аяқталған күні
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.7. Елдің коды (csdo: Unified Country Code)
елдің кодпен белгіленуі
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу, оған сәйкес код көрсетіледі
M.SDT.00091
1
*.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы (csdo: Authority Name)
мүше мемлекеттің құжатты берген мемлекеттік билік органының немесе, ол уәкілеттік берген ұйымның толық атауы
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.9. Мүше мемлекеттің уәкілетті органын сәйкестендіргіш (csdo: Authority Id)
құжатты берген немесе бекіткен мемлекеттік органды немесе мемлекетаралық органды (ұйымды) сәйкестендіретін символдар жолы
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.10. Ақпараттық ресурс (cacdo: Information Source Details)
"Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық торабындағы ақпараттық ресурс
туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00345
M.CA.CDT.00295 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1

*.11.2. Масса нетто
(csdo:‌Unified‌Net‌Mass‌Measure)
масса нетто товара, использованного при изготовлении или вошедшего в состав декларируемого товара
M.SDE.00174
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.11.3. Масса нетто, указанная в предшествующем документе
(casdo:‌Pre‌Declaration‌Net‌Mass‌Measure)
масса товара нетто, указанная в предшествующем таможенном документе
M.CA.SDE.00297
M.SDT.00122
0..1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.11.4. Таможенная стоимость
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
таможенная стоимость товара, указанная в предшествующем документе
M.CA.SDE.00188
M.CA.SDT.00001
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.11.5. Количество товара
(cacdo:‌Goods‌Measure‌Details)
количество товара, использованного при изготовлении или вошедшего в состав декларируемого товара
M.CA.CDE.00153
M.CA.CDT.00109
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
*.11.5.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
сведения о количестве товара с указанием единицы измерения
M.CA.SDE.00215
M.SDT.00122
1
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения
M.SDT.00074
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора единиц измерения
M.SDT.00091
1
*.11.5.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
условное обозначение единицы измерения
M.CA.SDE.00222
M.CA.SDT.00409
0..1
7.1.12. Представленный документ
(cacdo:‌TMPAPresented‌Doc‌Details)
сведения о представленном документе
M.CA.CDE.00141
M.CA.CDT.00432
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Дата начала срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Start‌Date)
дата начала срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00137
M.BDT.00005
0..1
*.6. Дата истечения срока действия документа
(csdo:‌Doc‌Validity‌Date)
дата окончания срока, в течение которого документ имеет силу
M.SDE.00052
M.BDT.00005
0..1
*.7. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
кодовое обозначение страны
M.SDE.00162
M.SDT.00112
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.8. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
полное наименование органа государственной власти государства-члена либо уполномоченной им организации, выдавшей документ
M.SDE.00066
M.SDT.00056
0..1
*.9. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
строка символов, идентифицирующая государственный или межгосударственный орган (организацию), выдавший или утвердивший документ
M.SDE.00068
M.SDT.00092
0..1
*.10. Информационный ресурс
(cacdo:‌Information‌Source‌Details)
сведения об информационном ресурсе в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет"
M.CA.CDE.00345
M.CA.CDT.00295
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.10.1. Ақпараттық дереккөздің немесе ресурстың атауы (casdo: Information Source Name)
ақпараттық ресурстың атауы
M.CA.SDE.00292
M.SDT.00134
0..1
*.10.2. Егжей-тегжей мәліметтерге сілтеме (csdo: Details Resource Id)
ақпараттық ресурсқа сілтеме
M.SDE.00292
M.SDT.00197
1
*.10.3. Күні (csdo: Event Date)
ақпараттық ресурсқа жүгіну күні
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
*.11. Жазбаны сәйкестендіргіш (casdo: Line Id)
жазбаға түбегейлі сілтеме жасау мақсаты үшін пайдаланылатын бірегей сәйкестендіргіш немесе жазбаның реттік нөмірі
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.12. Электрондық құжат (мәліметтер) коды (casdo: EDoc Code)
электрондық құжат (мәліметтер) түрінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00772
M.SDT.00179
0..1
*.13. Сақтау қоймасындағы электрондық құжатты сәйкестендіргіш (cacdo: Doc Arch Id Details)
электрондық құжаттарды сақтау қоймасына орналастыру кезінде құжатқа (мәліметтерге) берілген сәйкестендіргіштер
M.CA.CDE.00562
M.CA.CDT.00462 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.13.1. Электрондық құжаттарды сақтау қоймасын сәйкестендіргіш (casdo: EArch Id)
электрондық құжаттарды сақтау қоймасының сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00778
M.SDT.90003
0..1
*.13.2. Сақтау қоймасындағы электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіш (casdo: EDoc Arch Id)
сақтау қоймасындағы электрондық құжаттың (мәліметтердің) сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00773
M.SDT.90003
1
7.1.13. Кедендік төлемді есептеу (cacdo: Goods Item Payment Details)
кедендік және өзге де төлемді есептеу туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00485
M.CA.CDT.00429 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1..*
*.1. Салықтар, алымдар немесе төлемдер түрінің коды (casdo: Customs Tax Mode Code)
салықтар, алымдар немесе өзге де төлемдер түрінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00110
M.CA.SDT.00053
1
*.2. Төлемді есепке жатқызу негізі (casdo: Tax Base Measure)
төлемді есепке жатқызудың негізі
M.CA.SDE.00708
M.CA.SDT.00800
0..1
*.3. валютаның цифрлық коды (csdo: Unified Currency N3 Code)
есепке жатқызу негізінің цифрлық- валюталық кодпен белгіленуі (адвалорлық ставка)
M.SDE.00176
M.SDT.00125
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу, оған сәйкес код көрсетіледі
M.SDT.00091
1
*.4. Өлшем бірлігі (csdo: Unified Measurement Unit Code)
есепке жатқызу негізінің өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі (ерекше ставка)
M.SDE.00177
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу, оған сәйкес код көрсетіледі
M.SDT.00091
1
*.5. Пайдаланылатын төлем ставкасы (cacdo: Effective Customs Rate Details)
есептеу кезінде пайдаланылатын төлем ставкасы туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00445
M.CA.CDT.00115 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1

*.10.1. Наименование информационного источника или ресурса
(casdo:‌Information‌Source‌Name)
наименование информационного ресурса
M.CA.SDE.00292
M.SDT.00134
0..1
*.10.2. Ссылка на детализированные сведения
(csdo:‌Details‌Resource‌Id)
ссылка на информационный ресурс
M.SDE.00292
M.SDT.00197
1
*.10.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
дата обращения к информационному ресурсу
M.SDE.00131
M.BDT.00005
0..1
*.11. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
уникальный идентификатор, используемый для целей однозначной ссылки на запись, или порядковый номер записи
M.CA.SDE.00771
M.SDT.00108
0..1
*.12. Код электронного документа (сведений)
(casdo:‌EDoc‌Code)
кодовое обозначение вида электронного документа (сведений)
M.CA.SDE.00772
M.SDT.00179
0..1
*.13. Идентификатор электронного документа в хранилище
(cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)
идентификаторы, присвоенные документу (сведениям) при размещении в хранилище электронных документов
M.CA.CDE.00562
M.CA.CDT.00462
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.13.1. Идентификатор хранилища электронных документов
(casdo:‌EArch‌Id)
идентификатор хранилища электронных документов
M.CA.SDE.00778
M.SDT.90003
0..1
*.13.2. Идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
(casdo:‌EDoc‌Arch‌Id)
идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
M.CA.SDE.00773
M.SDT.90003
1
7.1.13. Исчисление таможенного платежа
(cacdo:‌Goods‌Item‌Payment‌Details)
сведения об исчислении таможенного и иного платежа
M.CA.CDE.00485
M.CA.CDT.00429
Определяется областями значений вложенных элементов
1..*
*.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
M.CA.SDT.00053
1
*.2. Основа начисления платежа
(casdo:‌Tax‌Base‌Measure)
основа начисления платежа
M.CA.SDE.00708
M.CA.SDT.00800
0..1
*.3. Цифровой код валюты
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
цифровое кодовое обозначение валюты основы начисления (адвалорная ставка)
M.SDE.00176
M.SDT.00125
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.4. Единица измерения
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения основы начисления (специфическая ставка)
M.SDE.00177
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.5. Используемая ставка платежа
(cacdo:‌Effective‌Customs‌Rate‌Details)
сведения о ставке платежа, используемой при расчете
M.CA.CDE.00445
M.CA.CDT.00115 Определяется областями значений вложенных элементов
0..1

*.5.1. Кедендік төлем ставкасының түрі (casdo: Duty Tax Fee Rate Kind Code)
төлем ставкасы түрінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00245
M.CA.SDT.00159
0..1
*.5.2. Кедендік төлем ставкасы (casdo: Duty Tax Fee Rate Value)
кедендік төлем ставкасының немесе қайта қаржыландыру ставкасының мәні
M.CA.SDE.00022
M.CA.SDT.00121
1
*.5.3. Өлшем бірлігі (csdo: Unified Measurement Unit Code)
өлшем бірлігінің кодпен белгіленуі (ерекше ставка)
M.SDE.00177
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу, оған сәйкес код көрсетіледі
M.SDT.00091
1
*.5.4.  валютаның цифрлық коды (csdo: Unified Currency N3 Code)
ставканың цифрлық валюталық кодпен белгіленуі (ерекше ставка)
M.SDE.00176
M.SDT.00125
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу, оған сәйкес код көрсетіледі
M.SDT.00091
1
*.5.5. Күндер саны (csdo: Day Quantity)
күнтізбелік күндер саны
M.SDE.00258
M.SDT.00106
0..1
*.5.6. Кезеңдер саны (casdo: Stage Quantity)
кезеңдер саны
M.CA.SDE.00252
M.SDT.00106
0..1
*.5.7. Айлар саны (csdo: Month Quantity)
күнтізбелік толық немесе толық емес айлар саны
M.SDE.00259
M.SDT.00106
0..1
*.5.8. Салмақ коэффициенті (casdo: Weight Ratio Number)
өлшем бірлігінің салмақ коэффициенті (ерекше ставка)
M.CA.SDE.00700
M.CA.SDT.00146
0..1
*.6. Ставка қолданылатын күн (casdo: Duty Tax Fee Rate Date)
төлем ставкасы қолданылатын күн
M.CA.SDE.00250
M.BDT.00005
0..1
*.7. Төлеу ерекшелігінің коды (casdo: Customs Tax Payment Feature Code)
кедендік және өзге де төлемдерді төлеу ерекшелігінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00108
M.CA.SDT.00050
0..1
*.8. Сомасы (casdo: CAPayment NAmount)
төлем сомасы
M.CA.SDE.00697
M.CA.SDT.00147
0..1
а) валюта коды (атрибут currency Code)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00145
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут currency Code List Id)
валюта сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
*.9. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды (csdo: Commodity Code)
ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша топтың нөмірі
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.10. Жазбаның сілтемелік сәйкестендіргіші (casdo: Reference Line Id)
алдыңғы құжат туралы мәліметтердегі жазбаның сілтемелік і
M.CA.SDE.00617
M.SDT.00108
0..1
*.11. Алдыңғы құжаттағы (мәліметтердегі) жазбаның сілтемелік сәйкестендіргіші (casdo: Ref Reference Line Id)
алдыңғы құжаттағы немесе мәліметтердегі жазбаның сілтемелік сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00301
M.SDT.00108
0..1
*.12. Тауардың сілтемелік сәйкестендіргіші (casdo: Reference Consignment Item Ordinal)
алдыңғы құжаттағы тауардың реттік нөмірі
M.CA.SDE.00555
M.SDT.00105
0..1

*.5.1. Вид ставки таможенного платежа
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида ставки платежа
M.CA.SDE.00245
M.CA.SDT.00159
0..1
*.5.2. Ставка таможенного платежа
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Value)
значение ставки таможенного платежа или ставки рефинансирования
M.CA.SDE.00022
M.CA.SDT.00121
1
*.5.3. Единица измерения
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
кодовое обозначение единицы измерения (специфическая ставка)
M.SDE.00177
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.5.4. Цифровой код валюты
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
цифровое кодовое обозначение валюты ставки (специфическая ставка)
M.SDE.00176
M.SDT.00125
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.5.5. Количество дней
(csdo:‌Day‌Quantity)
количество календарных дней
M.SDE.00258
M.SDT.00106
0..1
*.5.6. Количество этапов
(casdo:‌Stage‌Quantity)
количество этапов
M.CA.SDE.00252
M.SDT.00106
0..1
*.5.7. Количество месяцев
(csdo:‌Month‌Quantity)
число полных и неполных календарных месяцев
M.SDE.00259
M.SDT.00106
0..1
*.5.8. Весовой коэффициент
(casdo:‌Weight‌Ratio‌Number)
весовой коэффициент единицы измерения (специфическая ставка)
M.CA.SDE.00700
M.CA.SDT.00146
0..1
*.6. Дата применения ставки
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Date)
дата применения ставки платежа
M.CA.SDE.00250
M.BDT.00005
0..1
*.7. Код особенности уплаты
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)
кодовое обозначение особенности уплаты таможенных и иных платежей
M.CA.SDE.00108
M.CA.SDT.00050
0..1
*.8. Сумма
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
сумма платежа
M.CA.SDE.00697
M.CA.SDT.00147
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00145
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
*.9. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
номер группы в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС
M.SDE.00091
M.SDT.00065
0..1
*.10. Ссылочный идентификатор записи
(casdo:‌Reference‌Line‌Id)
ссылочный идентификатор записи в сведениях о предшествующем документе
M.CA.SDE.00617
M.SDT.00108
0..1
*.11. Ссылочный идентификатор записи в предшествующем документе (сведениях)
(casdo:‌Ref‌Reference‌Line‌Id)
ссылочный идентификатор записи в предшествующем документе или сведениях
M.CA.SDE.00301
M.SDT.00108
0..1
*.12. Ссылочный номер товара
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
порядковый номер товара в предшествующем документе
M.CA.SDE.00555
M.SDT.00105
0..1

7.2. Төлеу туралы мәліметтер (cacdo: Fact Payment Details)
кедендік және өзге де төлемдердің нақты төленген (өндіріп алынған) сомалары туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00145
M.CA.CDT.00173 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
7.2.1. Салықтар, алымдар немесе төлемдер түрінің коды (casdo: Customs Tax Mode Code)
салықтар, алымдар немесе өзге де төлемдер түрінің кодпен белгіленуі
M.CA.SDE.00110
M.CA.SDT.00053
1
7.2.2. Сомасы (casdo: CAPayment NAmount)
төлем сомасы
M.CA.SDE.00697
M.CA.SDT.00147
1
а) валюта коды (атрибут currency Code)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00145
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут currency Code List Id)
валюта сыныптауышының сәйкестендіргіші
M.SDT.00091
1
7.2.3. Валюта бағамы (casdo: Exchange Rate)
төлем валютасының бағамы
M.CA.SDE.00178
M.CA.SDT.00071
0..1
а) валюта коды (атрибут currency Code)
валютаның кодпен белгіленуі
M.SDT.00144
1
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут currency Code List Id)
валюта сыныптауышын сәйкестендіргіш
M.SDT.00091
1
в) масштаб (атрибут scale Number)
10 саны дәрежесінің көрсеткіші түрінде ұсынылған, ондықпен есептеу жүйесіндегі ақша сомасының масштабы
M.SDT.00096
0..1
7.2.4. Төлеу тәсілінің коды (casdo: Customs Tax Payment Method Code)
кедендік немесе өзге де төлемдерді төлеу тәсілінің коды
M.CA.SDE.00127
M.CA.SDT.00061
0..1
7.2.5. Төлегенді растайтын құжат (cacdo: Payment Doc Details)
кедендік немесе өзге де төлемдердің төленгенін растайтын құжат туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00099
M.CA.CDT.00085 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..1
*.1. Құжат түрінің коды (csdo: Doc Kind Code)
құжат түрінің кодпен белгіленуі
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
анықтамалықты (сыныптауышты) белгілеу, оған сәйкес код көрсетіледі
M.SDT.00091
1
*.2. Құжаттың атауы (csdo: Doc Name)
құжаттың атауы
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Құжаттың нөмірі (csdo: Doc Id)
құжатты тіркеу кезінде оған цифрлық немесе әріптік-цифрлық белгіленуі
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Құжаттың күні (csdo: Doc Creation Date)
құжаттың берілген, оған қол қойылған, оның бекітілген немесе тіркелген күні
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo: Taxpayer Id)
салық төлеуші тіркелген елдің салық төлеушілер тізіліміндегі заңды немесе жеке тұлға сәйкестендіргішінің нөмірі
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
*.6. Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш (casdo: Person Id)
жеке тұлғаның бірегей сәйкестендіргіші
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
7.2.6. Төлем күні (casdo: Payment Date)
төленген немесе өндіріп алынған күн (кедендік және өзге де төлемдерді төлеу бойынша міндетті орындаған күні)
M.CA.SDE.00804
M.BDT.00005
0..1

7.2. Сведения об уплате
(cacdo:‌Fact‌Payment‌Details)
сведения о фактически уплаченных (взысканных) суммах таможенных и иных платежей
M.CA.CDE.00145
M.CA.CDT.00173
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
7.2.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
кодовое обозначение вида налогов, сборов или иного платежа
M.CA.SDE.00110
M.CA.SDT.00053
1
7.2.2. Сумма
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
сумма платежа
M.CA.SDE.00697
M.CA.SDT.00147
1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00145
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
7.2.3. Курс валюты
(casdo:‌Exchange‌Rate)
курс валюты платежа
M.CA.SDE.00178
M.CA.SDT.00071
0..1
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
кодовое обозначение валюты
M.SDT.00144
1
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
идентификатор классификатора валют
M.SDT.00091
1
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
масштаб денежной суммы в десятичной системе счисления, представленный в виде показателя степени числа 10
M.SDT.00096
0..1
7.2.4. Код способа уплаты
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Method‌Code)
код способа уплаты таможенных или иных платежей
M.CA.SDE.00127
M.CA.SDT.00061
0..1
7.2.5. Документ, подтверждающий уплату
(cacdo:‌Payment‌Doc‌Details)
сведения о документе, подтверждающем уплату таможенного или иного платежа
M.CA.CDE.00099
M.CA.CDT.00085
Определяется областями значений вложенных элементов
0..1
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
кодовое обозначение вида документа
M.SDE.00054
M.SDT.00140
0..1
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
обозначение справочника (классификатора), в соответствии с которым указан код
M.SDT.00091
1
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
наименование документа
M.SDE.00108
M.SDT.00134
0..1
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
цифровое или буквенно-цифровое обозначение, присвоенное документу при его регистрации
M.SDE.00044
M.SDT.00093
0..1
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
дата выдачи, подписания, утверждения или регистрации документа
M.SDE.00045
M.BDT.00005
0..1
*.5. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
идентификатор юридического или физического лица в реестре налогоплательщиков страны регистрации налогоплательщика
M.SDE.00025
M.SDT.00025
0..1
*.6. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
уникальный идентификатор физического лица
M.CA.SDE.00129
M.CA.SDT.00190
0..1
7.2.6. Дата платежа
(casdo:‌Payment‌Date)
дата уплаты или взыскания (дата исполнения обязанности по уплате таможенных и иных платежей)
M.CA.SDE.00804
M.BDT.00005
0..1

8. Құжатқа қол қойған лауазымды адам (cacdo: Signing Details)
құжатты толтырған адам туралы мәліметтер
M.CA.CDE.00204
M.CA.CDT.00155 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
8.1. ТАӘ (ccdo: Full Name Details)
Тегі, аты, әкесінің аты
M.CDE.00029
M.CDT.00016 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
1
8.1.1. Аты (csdo: First Name)
жеке тұлғаның аты
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
8.1.2. Әкесінің аты (csdo: Middle Name)
жеке тұлға әкесінің аты (екінші немесе ортаңғы аты)
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
8.1.3. Тегі (csdo: Last Name)
жеке тұлғаның тегі
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1
8.2. Лауазымының атауы (csdo: Position Name)
қызметкер лауазымының атауы
M.SDE.00127
M.SDT.00055
0..1
8.3. Байланыс деректемесі (ccdo: Communication Details)
байланыс деректемелері туралы мәліметтер
M.CDE.00003
M.CDT.00003 Салынған элементтер мәндерінің салаларымен анықталады
0..*
8.3.1. Байланыс түрінің коды (csdo: Communication Channel Code)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқа) кодпен белгіленуі
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
8.3.2. Байланыс түрінің атауы (csdo: Communication Channel Name)
байланыс құралы (арнасы) түрінің (телефон, факс, электрондық пошта және басқа) кодпен белгіленуі
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
8.3.3. Байланыс арнасының сәйкестендіргіші (csdo: Communication Channel Id)
байланыс арнасын сәйкестендіретін символдардың дәйектілігі (телефон, факс нөмірін, электрондық поштаның мекенжайын және т.б. көрсету)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
8.4. Қол қойылған күні (casdo: Signing Date)
қол қойылған күні
M.CA.SDE.00391
M.BDT.00005
1
9. Операциялар жасау туралы өтініштің құрылымында пайдаланылатын деректердің базалық типтері туралы мәліметтер 4 және 5-кестелерде берілген.
4-кесте
Операциялар жасау туралы өтініштің құрылымында пайдаланылатын деректердің базалық типтері туралы жалпы мәліметтер
1
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vX.X.X
2
Аттар кеңістігінің префиксі
bdt
Аттар кеңістігіндегі "X.X.X" символдары операциялар жасау туралы өтініштің құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
5-кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер түрінің сәйкестендіргіші;
"UML конструкциясы" –  деректер типіне сәйкес келетін, деректер моделіндегі UML конструкциясының сәйкестендіргіші;
"аты" –  деректер моделіндегі деректер типінің аты;
"мәндер саласы" – деректер типіне сәйкес келетін жол берілетін мәндердің көптігі.
5-кесте
Операциялар жасау туралы өтініштің құрылымында пайдаланылатын деректердің базалық типтері
Рет
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндер саласы
1
M.BDT.00005
Date Type
Күні. Типі
ИСО 8601–2001 МемСТ сәйкес күннің белгіленуі
2
M.BDT.00006
DateTimeType
Күні және уақыты. Типі
ИСО 8601–2001 МемСТ сәйкес күннің және уақыттың белгіленуі

8. Должностное лицо, подписавшее документ
(cacdo:‌Signing‌Details)
сведения о лице, заполнившем документ
M.CA.CDE.00204
M.CA.CDT.00155
Определяется областями значений вложенных элементов
1
8.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
фамилия, имя, отчество
M.CDE.00029
M.CDT.00016
Определяется областями значений вложенных элементов
1
8.1.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
имя физического лица
M.SDE.00109
M.SDT.00055
0..1
8.1.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
отчество (второе или среднее имя) физического лица
M.SDE.00111
M.SDT.00055
0..1
8.1.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
фамилия физического лица
M.SDE.00110
M.SDT.00055
0..1
8.2. Наименование должности
(csdo:‌Position‌Name)
наименование должности сотрудника
M.SDE.00127
M.SDT.00055
0..1
8.3. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
сведения о контактных реквизитах
M.CDE.00003
M.CDT.00003
Определяется областями значений вложенных элементов
0..*
8.3.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
кодовое обозначение вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00014
M.SDT.00163
0..1
8.3.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
наименование вида средства (канала) связи (телефон, факс, электронная почта и др.)
M.SDE.00093
M.SDT.00055
0..1
8.3.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
последовательность символов, идентифицирующая канал связи (указание номера телефона, факса, адреса электронной почты и др.)
M.SDE.00015
M.SDT.00015
1..*
8.4. Дата подписания
(casdo:‌Signing‌Date)
дата подписания
M.CA.SDE.00391
M.BDT.00005
1
9. Сведения о базовых типах данных, используемых в структуре заявления о совершении операций, приведены в таблицах 4 и 5.
Таблица 4
Общие сведения о базовых типах данных, используемых в структуре заявления о совершении операций
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:BaseDataTypes:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
bdt
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке структуры заявления о совершении операций.
В таблице 5 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 5
Базовые типы данных, используемые в структуре заявления о совершении операций
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.BDT.00005
Date‌Type
Дата. Тип
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
2
M.BDT.00006
DateTimeType
Дата и время. Тип
обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001

10. Операциялар жасау туралы өтініштің құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы қарапайым типтері туралы мәліметтер 6 және 7-кестелерде берілген.
6-кесте
Операциялар жасау туралы өтініштің құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы қарапайым типтері туралы жалпы мәліметтер
1
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Аттар кеңістігінің префиксі
csdo
Аттар кеңістігіндегі "X.X.X" символдары операциялар жасау туралы өтініштің құрылымын әзірлеу кезінде пайдаланылған деректердің базистік моделі нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
7-кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер түрінің сәйкестендіргіші;
"UML конструкциясы" –  деректер типіне сәйкес келетін, деректер моделіндегі UML конструкциясының сәйкестендіргіші;
"аты" –  деректер моделіндегі деректер типінің аты;
"мәндер саласы" – деректер типіне сәйкес келетін жол берілетін мәндердің көптігі.
7-кесте
Операциялар жасау туралы өтініштің құрылымында пайдаланылатын деректердің жалпы қарапайым типтері
№ п/п
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндер саласы
1
M.SDT.00006
Post Code Type
Пошталық индекс_ Коды.Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
2
M.SDT.00015
CommunicationChannelIdType
Байланыс арнасы_ Сәйкестендіргіш.Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 1000
3
M.SDT.00025
TaxpayerIdType
Салық төлеуші_ Сәйкестендіргіш.Типі
салық төлеуші тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 20
4
M.SDT.00030
Tax Registration Reason Code Type
Салықтық есепке қою себебі_ Код.Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Шаблон: \d{9}
5
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Аумақ_ Код.Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 17
6
M.SDT.00055
Name120 Type
Аты. 120 символға дейін.Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 120
7
M.SDT.00056
Name300Type
Аты. До 300 символов.Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 300
8
M.SDT.00065
CommodityCodeType
ТН ВЭД ЕАЭС_ Код.Типі
2, 4, 6, 8,9 немесе 10 белгілер деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН-нан кодтың мәні. Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
9
M.SDT.00068
Name250Type
Аты. 250 символға дейін.Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 250
10
M.SDT.00072
Text250Type
Мәтін. 250 символға дейін.Типі
символдар жолы. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 250
11
M.SDT.00074
Measurement Unit Code Type
Өлшем бірлігі_ Код.Типі

10. Сведения об общих простых типах данных, используемых в структуре заявления о совершении операций, приведены в таблицах 6 и 7.
Таблица 6
Общие сведения об общих простых типах данных, используемых в структуре заявления о совершении операций
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
csdo
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии базисной модели данных, использованной при разработке структуры заявления о совершении операций.
В таблице 7 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 7
Общие простые типы данных, используемые в структуре заявления о совершении операций
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.SDT.00006
Post‌Code‌Type
Почтовый индекс_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: [A-Z0-9][A-Z0-9 -]{1,8}[A-Z0-9]
2
M.SDT.00015
CommunicationChannelIdType
Канал связи_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 1000
3
M.SDT.00025
TaxpayerIdType
Налогоплательщик_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации налогоплательщика.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
4
M.SDT.00030
Tax‌Registration‌Reason‌Code‌Type
Причина постановки на налоговый учет_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{9}
5
M.SDT.00031
TerritoryCodeType
Территория_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
6
M.SDT.00055
Name120‌Type
Имя. До 120 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 120
7
M.SDT.00056
Name300Type
Имя. До 300 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 300
8
M.SDT.00065
CommodityCodeType
ТН ВЭД ЕАЭС_ Код. Тип
значение кода из ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 2, 4, 6, 8, 9 или 10 знаков.
Шаблон: \d{2}|\d{4}|\d{6}|\d{8,10}
9
M.SDT.00068
Name250Type
Имя. До 250 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
10
M.SDT.00072
Text250Type
Текст. До 250 символов. Тип
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 250
11
M.SDT.00074
Measurement‌Unit‌Code‌Type
Единица измерения_ Код. Тип
буквенно-цифровой код.

әріптік-цифрлық код. Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
12
M.SDT.00088
Text4000 Type
Мәтін. 4000 символға дейін.Типі
символдар жолы. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 4000
13
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Анықтамалық (сыныптауыш) Сәйкестендіргіш.Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 20
14
M.SDT.00092
Id20Type
Сәйкестендіргіш. 20 символға дейін.Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 20
15
M.SDT.00093
Id50Type
Сәйкестендіргіш. 50 символға дейін.Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 50
16
M.SDT.00096
Number2Type
Саны. Тұтас екі мәнді.Типі
ондық есептеу жүйесіндегі саны. Цифрлардың ең көп саны: 2. Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 0
17
M.SDT.00098
IdentityDocKindCodeType
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі_ Код.Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 20
18
M.SDT.00101
TransportMeansRegIdType
Көлік құралының тіркеу нөмірі_ Сәйкестендіргіш.Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 40
19
M.SDT.00105
Ordinal3Type
Реттік нөмірі. Үш мәнді.Типі
ондық есептеу жүйесіндегі тұтас теріс емес сан. Цифрлардың ең көп саны: 3
20
M.SDT.00106
Quantity6Type
Саны. Алты мәнді.Типі
ондық есептеу жүйесіндегі тұтас теріс емес сан. Цифрлардың ең көп саны: 6
21
M.SDT.00108
Id40Type
Сәйкестендіргіш. 40 символға дейін.Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 40
22
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтеме бар елдің коды. Екі әріпті.Типі
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышына сәйкес екі әріпті кодтың мәні. Шаблон: [A-Z]{2}
23
M.SDT.00122
UnifiedPhysicalMeasureType
Физикалық мәні _ Өлшеу: 2-нұсқа.Типі
ондық есептеу жүйесіндегі саны. Цифрлардың ең көп саны: 24. Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
24
M.SDT.00125
UnifiedCurrencyN3CodeType
Валюта_ Код. Цифрлық: 2-нұсқа.Типі
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған валюталар сыныптауышындағы цифрлық кодтың мәні. Шаблон: [0-9]{3}
25
M.SDT.00134
Name500Type
Аты. 500 символға дейін. Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 500
26
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type
Код. 20 символға дейін: 2-нұсқа. Типі
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған анықтамалыққа "сыныптауышқа) сәйкес кодтың мәні. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 20
27
M.SDT.00144
Currency Code V3 Type
Валюта_ Код. Әріптік: 3-нұсқа. Типі
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған валюталар сыныптауышындағы әріптік кодтың мәні. Шаблон: [A-Z]{3}
28
M.SDT.00145

Шаблон: [0-9A-Z]{2,3}
12
M.SDT.00088
Text4000‌Type
Текст. До 4000 символов. Тип
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 4000
13
M.SDT.00091
ReferenceDataIdType
Справочник (классификатор)_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
14
M.SDT.00092
Id20Type
Идентификатор. До 20 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
15
M.SDT.00093
Id50Type
Идентификатор. До 50 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
16
M.SDT.00096
Number2Type
Число. Целое двузначное. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 2.
Макс. кол-во дроб. цифр: 0
17
M.SDT.00098
IdentityDocKindCodeType
Вид документа, удостоверяющего личность_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
18
M.SDT.00101
TransportMeansRegIdType
Регистрационный номер транспортного средства_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
19
M.SDT.00105
Ordinal3Type
Порядковый номер. Трехзначный. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 3
20
M.SDT.00106
Quantity6Type
Количество. Шестизначное. Тип
целое неотрицательное число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 6
21
M.SDT.00108
Id40Type
Идентификатор. До 40 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 40
22
M.SDT.00112
UnifiedCountryCodeType
Код страны со ссылкой на справочник (классификатор)_ Код. Двухбуквенный. Тип
значение двухбуквенного кода в соответствии с классификатором стран мира, который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
23
M.SDT.00122
UnifiedPhysicalMeasureType
Физическая величина_ Измерение: вариант 2. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 24.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
24
M.SDT.00125
UnifiedCurrencyN3CodeType
Валюта_ Код. Цифровой: вариант 2. Тип
значение цифрового кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
25
M.SDT.00134
Name500Type
Имя. До 500 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
26
M.SDT.00140
UnifiedCode20Type
Код. До 20 символов: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии со справочником (классификатором), который определен атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
27
M.SDT.00144
Currency‌Code‌V3‌Type
Валюта_ Код. Буквенный: вариант 3. Тип
значение буквенного кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{3}
28
M.SDT.00145

Currency N3 Code V3 Type
Валюта_ Код. Цифрлық: 3-нұсқа.Типі
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған валюталар сыныптауышындағы цифрлық кодтың мәні. Шаблон: [0-9]{3}
29
M.SDT.00157
BusinessEntityIdType
Шаруашылық жүргізуші субъект_ Сәйкестендіргіш. Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 20
30
M.SDT.00158
BusinessEntityIdKindIdType
Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіру әдісі_ Сәйкестендіргіш.Типі
Шаруашылық жүргізуші субъектілерді сәйкестендіру әдістерінің анықтамалығындағы сәйкестендіргіштің мәні. Символдардың нормаға келтірілген жолы. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 20
31
M.SDT.00159
UnqualifiedCountryCodeType
Анықтамалыққа (сыныптауышқа) сілтемесіз елдің коды. Екі әріпті. Типі
"Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші" атрибутымен айқындалған әлем елдерінің сыныптауышындағы әріпті кодтың мәні. Шаблон: [A-Z]{2}
32
M.SDT.00161
VehicleIdType
Көлік құралы_ Сәйкестендіргіш. Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 17
33
M.SDT.00162
AddressKindCodeType
Мекенжай түрі_ Код.Типі
мекенжай түрлерін сыныптауышқа сәйкес кодтың мәні. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 20
34
M.SDT.00163
CommunicationChannelCodeV2Type
Коммуникациялық орта типі _ Код: 2-нұсқа.Типі
Байланыс түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 20
35
M.SDT.00169
Code1 Type
Код. 1 символ. Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Ұзындығы: 1
36
M.SDT.00178
Id25 Type
Сәйкестендіргіш. 25 символға дейін.Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 25
37
M.SDT.00179
Code10Type
Код. 10 символға дейін. Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 10
38
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Кеден органы_ Коды. Типі
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің кеден органдарының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні. Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
39
M.SDT.00197
Resource Id Type
Ресурс_ Сәйкестендіргіш. Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 2048
40
M.SDT.00203
VehicleMakeCodeType
Көлік құралының маркасы_ Код. Типі
Жол көлік құралдары маркаларының сыныптауышына сәйкес кодтың мәні. Шаблон: \d{3}
41
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электрондық құжат (мәліметтер)_ Код. Типі
Электрондық құжаттар мен мәліметтер құрылымдарының тізілімдемесіне сәйкес кодтың мәні. Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
42
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Әмбебап бірегей_ Сәйкестендіргіш. Типі
ISO/IEC 9834-8 сәйкес сәйкестендіргіштің мәні. Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}

Currency‌N3‌Code‌V3‌Type
Валюта_ Код. Цифровой: вариант 3. Тип
значение цифрового кода из классификатора валют, определенного атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [0-9]{3}
29
M.SDT.00157
BusinessEntityIdType
Хозяйствующий субъект_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
30
M.SDT.00158
BusinessEntityIdKindIdType
Метод идентификации хозяйствующих субъектов_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора из справочника методов идентификации хозяйствующих субъектов.
Нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
31
M.SDT.00159
UnqualifiedCountryCodeType
Код страны без ссылки на справочник (классификатор)_ Код. Двухбуквенный. Тип
значение буквенного кода из классификатора стран мира, определенного атрибутом "Идентификатор справочника (классификатора)".
Шаблон: [A-Z]{2}
32
M.SDT.00161
VehicleIdType
Транспортное средство_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 17
33
M.SDT.00162
AddressKindCodeType
Вид адреса_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором видов адресов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
34
M.SDT.00163
CommunicationChannelCodeV2Type
Тип коммуникационной среды_ Код: вариант 2. Тип
значение кода в соответствии с классификатором видов связи.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 20
35
M.SDT.00169
Code1‌Type
Код. 1 символ. Тип
нормализованная строка символов.
Длина: 1
36
M.SDT.00178
Id25‌Type
Идентификатор. До 25 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 25
37
M.SDT.00179
Code10Type
Код. До 10 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 10
38
M.SDT.00184
CustomsOfficeCodeType
Таможенный орган_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором таможенных органов государств – членов Евразийского экономического союза.
Шаблон: [0-9]{2}|[0-9]{5}|[0-9]{8}
39
M.SDT.00197
Resource‌Id‌Type
Ресурс_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 2048
40
M.SDT.00203
VehicleMakeCodeType
Марка транспортного средства_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором марок дорожных транспортных средств.
Шаблон: \d{3}
41
M.SDT.90001
EDocCodeType
Электронный документ (сведения)_ Код. Тип
значение кода в соответствии с реестром структур электронных документов и сведений.
Шаблон: R(\.[A-Z]{2}\.[A-Z]{2}\.[0-9]{2})?\.[0-9]{3}
42
M.SDT.90003
UniversallyUniqueIdType
Универсально уникальный_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с ISO/IEC 9834-8.
Шаблон: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}

11. Операциялар жасау туралы өтініштің құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілік ету" нысаналық саласы деректері моделі деректерінің қолданбалы қарапайым типтері туралы мәліметтер 8 және 9-кестелерде берілген.
8-кесте
Операциялар жасау туралы өтініштің құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілік ету" нысаналық саласы деректері моделі деректерінің қолданбалы қарапайым типтері туралы жалпы мәліметтер
1
Аттар кеңістігінің сәйкестендіргіші
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Аттар кеңістігінің префиксі
casdo
Аттар кеңістігіндегі "X.X.X" символдары операциялар жасау туралы өтініштің құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілік ету" пәндік саласы нұсқасының нөміріне сәйкес келеді.
9-кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"сәйкестендіргіш" – деректер моделіндегі деректер түрінің сәйкестендіргіші;
"UML конструкциясы" –  деректер типіне сәйкес келетін, деректер моделіндегі UML конструкциясының сәйкестендіргіші;
"аты" –  деректер моделіндегі деректер типінің аты;
"мәндер саласы" – деректер типіне сәйкес келетін жол берілетін мәндердің көптігі.
9-кесте
Операциялар жасау туралы өтініштің құрылымында пайдаланылатын "Кедендік әкімшілік ету" пәндік саласы деректері моделі деректерінің қолданбалы қарапайым типтері
№ п/п
Сәйкестендіргіш
UML конструкциясы
Аты
Мәндер саласы
1
M.CA.SDT.00001
Payment Amount With Currency Type
Валюта көрсетілген төлем_ Ақша сомасы.Типі
ондық есептеу жүйесіндегі саны. Цифрлардың ең көп саны: 20. Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
2
M.CA.SDT.00050
Customs Tax Payment Feature Code Type
Кедендік және өзге де төлемдерді төлеу ерекшеліктері_ Код. Типі
өндіріп алу кеден органдарына жүктелген кедендік және өзге де төлемдерді төлеу тәсілдерінің сыныптауышына сәйкес кедендік және өзге де төлемдерді төлеу ерекшелігі кодының мәні. Символдардың нормаға келтірілген жолы. Ұзындығы: 2
3
M.CA.SDT.00053
CustomsTaxModeCodeType
Салықтар, алымдар немесе өзге де төлемдер түрі _ Код. Типі
өндіріп алу кеден органдарына жүктелген салықтар, алымдар және өзге де төлемдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні. Ұзындығы: 4
4
M.CA.SDT.00061
Customs Tax Payment Method Code Type
Кедендік немесе өзге де төлемдерді төлеу тәсілі_ Код. Типі
өндіріп алу кеден органдарына жүктелген кедендік және өзге де төлемдерді төлеу тәсілдерінің сыныптауышына сәйкес кодтың мәні. Ұзындығы: 2
5
M.CA.SDT.00071
ExchangeRateType
Валюта бағамы_ Коэффициент. Типі
ондық есептеу жүйесіндегі саны. Ең аз мән: 0 Цифрлардың ең көп саны: 20 Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 4
6
M.CA.SDT.00094
TIRSeriesIdType
МДП кітапшасының сериясы_ Сәйкестендіргіш.Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Шаблон: ([A-Z]{2})
7
M.CA.SDT.00095
TIRIdType
МДП кітапшасы_ Сәйкестендіргіш.Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Шаблон: \d{8}
8
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Тіркеу журналы бойынша кеден құжатының нөмірі_ Сәйкестендіргіш.Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Ең аз ұзындығы: 5. Ең үлкен ұзындығы: 7
9
M.CA.SDT.00121
RateValueType
Кедендік төлем ставкасы Коэффициент.Типі
ондық есептеу жүйесіндегі саны. Цифрлардың ең көп саны: 12. Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
10
M.CA.SDT.00125
ReregistrationCodeType
Құжатты қайта тіркеу белгісі_ Код.Типі

11. Сведения о прикладных простых типах данных модели данных предметной области "Таможенное администрирование", используемых в структуре заявления о совершении операций, приведены в таблицах 8 и 9.
Таблица 8
Общие сведения о прикладных простых типах данных модели данных предметной области "Таможенное администрирование", используемых в
структуре заявления о совершении операций
1
Идентификатор пространства имен
urn:EEC:M:CA:SimpleDataObjects:vX.X.X
2
Префикс пространства имен
casdo
Символы "X.X.X" в пространстве имен соответствуют номеру версии предметной области "Таможенное администрирование" модели данных, использованной при разработке структуры заявления о совершении операций.
В таблице 9 формируются следующие поля (графы):
"идентификатор" – идентификатор типа данных в модели данных;
"конструкция UML" – идентификатор конструкции UML в модели данных, соответствующей типу данных;
"имя" – имя типа данных в модели данных;
"область значений" – множество допустимых значений, соответствующих типу данных.
Таблица 9
Прикладные простые типы данных модели данных предметной области "Таможенное администрирование", используемые в структуре
заявления о совершении операций
№ п/п
Идентификатор
Конструкция UML
Имя
Область значений
1
M.CA.SDT.00001
Payment‌Amount‌With‌Currency‌Type
Платеж c указанием валюты_ Денежная сумма. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
2
M.CA.SDT.00050
Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code‌Type
Особенность уплаты таможенных и иных платежей_ Код. Тип
значение кода особенности уплаты таможенных и иных платежей в соответствии с классификатором особенностей уплаты таможенных и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы. Нормализованная строка символов.
Длина: 2
3
M.CA.SDT.00053
CustomsTaxModeCodeType
Вид налогов, сборов или иного платежа_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором видов налогов, сборов и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы.
Длина: 4
4
M.CA.SDT.00061
Customs‌Tax‌Payment‌Method‌Code‌Type
Способ уплаты таможенных или иных платежей_ Код. Тип
значение кода в соответствии с классификатором способов уплаты таможенных и иных платежей, взимание которых возложено на таможенные органы.
Длина: 2
5
M.CA.SDT.00071
ExchangeRateType
Курс валюты_ Коэффициент. Тип
число в десятичной системе счисления.
Мин. значение: 0
Макс. кол-во цифр: 20
Макс. кол-во дроб. цифр: 4
6
M.CA.SDT.00094
TIRSeriesIdType
Серия книжки МДП_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: ([A-Z]{2})
7
M.CA.SDT.00095
TIRIdType
Книжка МДП_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{8}
8
M.CA.SDT.00118
CustomsDocumentIdType
Номер таможенного документа по журналу регистрации_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 5.
Макс. длина: 7
9
M.CA.SDT.00121
RateValueType
Ставка таможенного платежа_ Коэффициент. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 12.
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
10
M.CA.SDT.00125
ReregistrationCodeType
Признак перерегистрации документа_ Код. Тип
нормализованная строка символов.

символдардың нормаға келтірілген жолы. Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
11
M.CA.SDT.00146
FractionNumber9.3NumberType
Саны. Формат 9.3. Типі
ондық есептеу жүйесіндегі саны. Цифрлардың ең көп саны: 9. Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 3
12
M.CA.SDT.00147
PaymentAmountWithNCurrencyType
Валютаның цифрлық коды көрсетілген сомасы_ Ақша сомасы. Типі
ондық есептеу жүйесіндегі саны. Цифрлардың ең көп саны: 20. Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 2
13
M.CA.SDT.00159
DutyTaxFeeRateKindCodeType
Кедендік төлем ставкасының түрі_ Код. Типі
Кедендік төлем ставкалары түрлерінің тізбесіне сәйкес кодтың мәні. Ұзындығы: 1
14
M.CA.SDT.00183
Id2Type
Сәйкестендіргіш. 2 символға дейін.Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Ең аз ұзындығы: 1 Ең үлкен ұзындығы: 2
15
M.CA.SDT.00188
CAUniqueCustomsNumberIdType
Кедендік сәйкестендіру нөмірі_ Сәйкестендіргіш.Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Ең аз ұзындығы: 1 Ең үлкен ұзындығы: 40
16
M.CA.SDT.00190
PersonIdType
Жеке тұлға_ Сәйкестендіргіш.Типі
Жеке тұлға тіркелген елде қабылданған қағидаларға сәйкес сәйкестендіргіштің мәні. Ең аз ұзындығы: 1 Ең үлкен ұзындығы: 20
17
M.CA.SDT.00201
EDoc Indicator Code Type
Электрондық құжаттың белгісі_ Код. Типі
электрондық құжатты ұсыну белгісінің кодпен белгіленуі. Шаблон: (ЭД)|(ОО)
18
M.CA.SDT.00409
Measure Unit Abbreviation Code Type
Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі_ Код. Типі
символдардың нормаға келтірілген жолы. Ең аз ұзындығы: 1. Ең үлкен ұзындығы: 13
19
M.CA.SDT.00800
FractionNumber246MeasureType
Өлшеу. Формат 24.6. Типі
өлшеу нәтижесінде айқындалған сандық мән Цифрлардың ең көп саны: 24 Бөлшек цифрлардың ең көп саны: 6
12. Операциялар жасау туралы өтініш құрылымының жекелеген деректемелерін толтыру сипаттамасы 10-кестеде берілген.
Кестеде мынадай жолдар (бағандар) қалыптастырылады:
"деректеменің аты" – деректеменің иерархиялық нөмірі көрсетіле отырып, деректеменің қалыптасқан немесе ресми сөзбен белгіленуі;
"нысан бағанының № / Тәртіп тармағы" –  Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс жерде орналасқан, уақытша әкелу (рұқсат беру) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар болып табылатын халықаралық тасымалдағы көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы, қағаз жеткізгіштегі құжат түріндегі өтініш бағанының нөмірі немесе Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 19 желтоқсандағы Шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс жерде орналасқан, уақытша әкелу (рұқсат беру) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар болып табылатын, халықаралық тасымалдағы көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы өтінішті толтыру, сондай-ақ операциялар жасау туралы өтініш құрылымының деректемесіне сәйкес келетін, осындай өтінішке өзгерістер (толықтырулар) енгізу тәртібінің тармағы (тармақшасы, абзацы);
"белгі" – деректемені толтыру қажеттілігін (қажеттіліктің жоқтығын) білдіретін белгі. Ықтимал мәндер:
M – деректеме толтырылуға тиіс;
B – деректеме толтырылмайды;
O –  деректемені толтыру шарты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 19 желтоқсандағы шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс жерде орналасқан, уақытша әкелу (рұқсат беру) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар болып табылатын халықаралық тасымалдағы көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы өтінішті толтыру, сондай-ақ осындай өтінішке өзгерістер (толықтырулар) енгізу тәртібінде және толтыру қағидасында айқындалады (техникалық сипаттағы мәліметтер деректемені толтыру қағидасына сәйкес көрсетіледі);
"толтыру қағидасы" – деректемені толтыру ережелерін айқындайды;
"қағиданың түрі" –  деректемені толтыру қағидасы түрінің кодын айқындайды. Ықтимал мәндер:
"1" – жалпы қағида Одақ құқығымен белгіленеді;
"2" – мүше мемлекетте деректемені толтыру ерекшеліктерін айқындайтын қағида Одақ құқығымен белгіленеді;
"3" – қағида мүше мемлекеттің заңнамасымен белгіленеді;

Шаблон: \d{1}|\d{2}|\d{3}|[А-Я]{1}
11
M.CA.SDT.00146
FractionNumber9.3NumberType
Число. Формат 9.3. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 9.
Макс. кол-во дроб. цифр: 3
12
M.CA.SDT.00147
PaymentAmountWithNCurrencyType
Сумма c указанием цифрового кода валюты_ Денежная сумма. Тип
число в десятичной системе счисления.
Макс. кол-во цифр: 20.
Макс. кол-во дроб. цифр: 2
13
M.CA.SDT.00159
DutyTaxFeeRateKindCodeType
Вид ставки таможенного платежа_ Код. Тип
значение кода в соответствии с перечнем видов ставок таможенного платежа.
Длина: 1
14
M.CA.SDT.00183
Id2Type
Идентификатор. До 2 символов. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1
Макс. длина: 2
15
M.CA.SDT.00188
CAUniqueCustomsNumberIdType
Идентификационный таможенный номер_ Идентификатор. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1
Макс. длина: 40
16
M.CA.SDT.00190
PersonIdType
Физическое лицо_ Идентификатор. Тип
значение идентификатора в соответствии с правилами, принятыми в стране регистрации физического лица.
Мин. длина: 1
Макс. длина: 20
17
M.CA.SDT.00201
EDoc‌Indicator‌Code‌Type
Признак электронного документа_ Код. Тип
кодовое обозначение признака представления электронного документа.
Шаблон: (ЭД)|(ОО)
18
M.CA.SDT.00409
Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code‌Type
Условное обозначение единицы измерения_ Код. Тип
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 13
19
M.CA.SDT.00800
FractionNumber246MeasureType
Измерение. Формат 24.6. Тип
числовая величина, определенная в результате измерения
Макс. кол-во цифр: 24
Макс. кол-во дроб. цифр: 6
12. Описание заполнения отдельных реквизитов структуры заявления о совершении операций приводится в таблице 10.
В таблице формируются следующие поля (графы):
"имя реквизита" – устоявшееся или официальное словесное обозначение реквизита с указанием иерархического номера реквизита;
"№ гр. формы / пункт Порядка" – номер графы заявления о совершении операций в отношении находящихся за пределами таможенной территории Евразийского экономического союза транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска) в виде документа на бумажном носителе или пункт (подпункт, абзац) Порядка заполнения заявления о совершении операций в отношении находящихся за пределами таможенной территории Союза транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска), а также внесения в такое заявление изменений (дополнений), утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2017 г. № 178, соответствующие реквизиту структуры заявления о совершении операций;
"признак" – признак, указывающий на необходимость (отсутствие необходимости) заполнения реквизита. Возможные значения:
M – реквизит должен быть заполнен;
B – реквизит не заполняется;
O – условие заполнения реквизита определяется Порядком заполнения заявления о совершении операций в отношении находящихся за пределами таможенной территории Союза транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска), а также внесения в такое заявление изменений (дополнений), утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2017 г. № 178, и правилом заполнения (сведения технического характера указываются в соответствии с правилом заполнения реквизита);
"правило заполнения" – определяет правила заполнения реквизита;
"вид правила" – определяет код вида правила заполнения реквизита. Возможные значения:
"1" – общее правило, устанавливается правом Союза;
"2" – правило, определяющее особенности заполнения реквизита в государстве-члене, устанавливается правом Союза;
"3" – правило, устанавливается законодательством государства-члена;

"Елдің коды" –  әлем елдерін сыныптауышқа сәйкес мүше мемлекеттің коды (AM, BY, KZ, KG, RU), онда "2" немесе "3" түріндегі толтыру қағидасы қолданылады;
"қағиданың сипаттамасы" –  деректемені толтыру қағидасының сипаттамасы.
10-кесте
Операциялар жасау туралы өтініш құрылымының жекелеген деректемелерін толтыру сипаттамасы
Деректеменің аты
нысан бағанының № / Тәртіп тармағы
Белгісі
Толтыру қағидасы*
Қағиданың түрі
Елдің коды
Қағиданың сипаттамасы
1. Электрондық құжат (мәліметтер) коды (csdo: EDoc Code)
M
1
деректеме "R.032" мәнін қамтуға тиіс
2. Электрондық құжат (мәліметтер) сәйкестендіргіші (csdo: EDoc Id)
M
1
Деректеме мәні мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Бастапқы электрондық құжаттың (мәліметтер) сәйкестендіргіші (csdo: EDoc Ref Id)
O
1
Деректеме мәні толтыру кезінде мына шаблонға сәйкес келуге тиіс: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Электрондық құжаттың (мәліметтердің) күні мен уақыты (csdo: EDoc Date Time)
M
1
деректеме мәні Дүниежүзілік уақытпен айырмашылық көрсетілген жергілікті уақыт мәні түріндегі электрондық құжатты (мәліметтерді) қалыптастыру күнін қамтуға тиіс, ол мына шаблонға сәйкес жүргізіледі: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, мұндағы ccc – миллисекунд мәнін білдіретін символдар (болмауы да мүмкін)
5. Электрондық құжаттың белгісі (casdo: EDoc Indicator Code)
M
деректеме мына мәндердің бірін қабылдауға тиіс: ЭҚ – Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс жерде орналасқан, уақытша әкелу (рұқсат беру) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар болып табылатын, халықаралық тасымалдағы көлік құралдарына қатысты операциялар жасау туралы өтініш электрондық құжат түрінде қалыптастырылса;
ОО – қалған жағдайларда
6. Декларант (өтініш иесі) (cacdo: Declarant Details)
1-баған
M
6.1. Елдің коды (csdo: Unified Country Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
B
6.2. Субъектінің атауы (csdo: Subject Name)
1-баған
O
1
шаруашылық жүргізуші субъект туралы мәліметтерді көрсеткен кезде деректеме ұйымдық-құқықтық нысанды қамтуға тиіс
6.3. Субъектінің қысқаша атауы (csdo: Subject Brief Name)
1-баған
O
1
шаруашылық жүргізуші субъект туралы мәліметтерді көрсеткен кезде деректеме ұйымдық-құқықтық нысанды қамтуға тиіс
6.4. Ұйымдық-құқықтық нысанның коды (csdo: Business Entity Type Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
B
6.5. Ұйымдық-құқықтық нысанның атауы(csdo: Business Entity Type Name)
B

"код страны" – код государства-члена в соответствии с классификатором стран мира (AM, BY, KZ, KG, RU), в котором применяется правило заполнения вида "2" или "3";
"описание правила" –  описание правила заполнения реквизита.
Таблица 10
Описание заполнения отдельных реквизитов структуры заявления о совершении операций
Имя реквизита
№ гр. формы / пункт Порядка
Признак
Правило заполнения*
вид правила
код страны
описание правила
1. Код электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Code)
M
1
реквизит должен содержать значение "R.032"
2. Идентификатор электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Id)
M
1
значение реквизита должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
3. Идентификатор исходного электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Ref‌Id)
O
1
значение реквизита, при его заполнении, должно соответствовать шаблону: [0-9a-fA-F]{8}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{4}-[0-9a-fA-F]{12}
4. Дата и время электронного документа (сведений)
(csdo:‌EDoc‌Date‌Time)
M
1
значение реквизита должно содержать дату формирования электронного документа (сведений) в виде значения местного времени с указанием разности с Всемирным временем, приводимого в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DDThh:mm:ss.ccc±hh:mm, где ccc – символы, обозначающие значение миллисекунд (могут отсутствовать)
5. Признак электронного документа
(casdo:‌EDoc‌Indicator‌Code)
M
реквизит должен принимать одно из следующих значений:
ЭД – в случае если заявление о совершении операций в отношении находящихся за пределами таможенной территории Евразийского экономического союза транспортных средств международной перевозки, являющихся товарами, помещенными под таможенную процедуру временного ввоза (допуска), формируется в виде электронного документа;
ОО – в остальных случаях
6. Декларант (заявитель)
(cacdo:‌Declarant‌Details)
гр. 1
M
6.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
6.2. Наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Name)
гр. 1
O
1
при указании сведений о хозяйствующем субъекте значение реквизита должно включать организационно-правовую форму
6.3. Краткое наименование субъекта
(csdo:‌Subject‌Brief‌Name)
гр. 1
O
1
при указании сведений о хозяйствующем субъекте значение реквизита должно включать организационно-правовую форму
6.4. Код организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
6.5. Наименование организационно-правовой формы
(csdo:‌Business‌Entity‌Type‌Name)
B

6.6. Шаруашылық жүргізуші субъектіні сәйкестендіргіш (csdo: Business Entity Id)
1-баған
O
1
деректеме Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады
2
KG
деректеме толтырған кезде Кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпыреспубликалық сыныптауышы (КҰЖС) бойынша кодты қамтуға тиіс
2
RU
деректеме толтырған кезде негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірін (НМТН) немесе дара кәсіпкердің негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірін (ДКНМТН) қамтуға тиіс
а) сәйкестендіру әдісі(атрибут kind Id)
M
2
KG
егер "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:BusinessEntityId)" деректемесі КҰЖС кодын қамтыған жағдайда, атрибут "6" мәнін қабылдауға тиіс – Қырғыз Республикасының Кәсіпорындары мен ұйымдарының жалпыреспубликалық сыныптауышының (КҰЖС) коды
2
RU
егер "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:BusinessEntityId)" деректемесі НМТН қамтыған жағдайда, атрибут "1" мәнін қабылдауға тиіс – Ресей Федерациясындағы негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі. Егер "Шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіші (csdo:BusinessEntityId)" деректемесі ДКНМТН қамтыған жағдайда, атрибут "2" мәнін қабылдауға тиіс – Ресей Федерациясындағы дара кәсіпкердің негізгі мемлекеттік тіркеу нөмірі (ДКНМТН)
6.7. Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo: CAUnique Customs Number Id)
1-баған
O
1
деректеме Қазақстан Республикасында пайдаланылады
2
KZ
деректеме толтырған кезде кедендік сәйкестендіру нөмірін қалыптастыру сыныптауышына сәйкес кедендік сәйкестендіру нөмірін (КСН) қамтуға тиіс
а) Елдің коды (атрибут country Code)
M
2
KZ
"Бірегей кедендік сәйкестендіру нөмірі (casdo: CAUnique Customs Number Id)" деректемесін толтырған кезде атрибут "KZ" мәнін қамтуға тиіс
6.8. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo: Taxpayer Id)
1-баған
O
2
AM
деректеме толтырған кезде салық төлеушінің есептік нөмірін (СЕН) қамтуға тиіс
2
BY
деректеме толтырған кезде төлеушінің есептік нөмірін (ТЕН) қамтуға тиіс
2
KG
деректеме толтырған кезде кедендік сәйкестендіру нөмірін (КСН) қамтуға тиіс
2
KZ
деректеме толтырған кезде бизнес-сәйкестендіру нөмірін (БСН) қамтуға тиіс
2
RU
деректеме толтырған кезде салық төлеушінің жеке нөмірін (СЖН) қамтуға тиіс
6.9. Есепке қою себебінің коды (csdo: Tax Registration Reason Code)
1-баған
O
6.10. Жеке тұлғаның сәйкестендіргіші (casdo: Person Id)
1-баған
O
1
деректеме Армения Республикасында, Беларусь Республикасында, Қазақстан Республикасында және Қырғыз Республикасында пайдаланылады
2
AM
деректеме толтырған кезде қоғамдық қызметтердің нөмірлі белгісін (ҚҚНБ) немесе қоғамдық қызметтердің нөмірлі белгісінің жоқтығы туралы анықтаманың нөмірін қамтуға тиіс
2
BY
деректеме толтырған кезде сәйкестендіру нөмірін қамтуға тиіс
2
KG
деректеме толтырған кезде жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН) қамтуға тиіс
2
KZ
деректеме толтырған кезде жеке сәйкестендіру нөмірін (ИИН) қамтуға тиіс

6.6. Идентификатор хозяйствующего субъекта
(csdo:‌Business‌Entity‌Id)
гр. 1
O
1
реквизит используется в Кыргызской Республике и Российской Федерации
2
KG
реквизит, при его заполнении, должен содержать код по Общереспубликанскому классификатору предприятий и организаций (ОКПО)
2
RU
реквизит, при его заполнении, должен содержать основной государственный регистрационный номер (ОГРН) или основной государственный регистрационный номер индивидуального предпринимателя (ОГРНИП)
а) метод идентификации
(атрибут kind‌Id)
M
2
KG
в случае если реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" содержит код ОКПО, атрибут должен принимать значение "6" – код Общереспубликанского классификатора предприятий и организаций Кыргызской Республики (ОКПО)
2
RU
в случае если реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" содержит ОГРН, атрибут должен принимать значение "1" – основной государственный регистрационный номер в Российской Федерации (ОГРН). В случае если реквизит "Идентификатор хозяйствующего субъекта (csdo:‌Business‌Entity‌Id)" содержит ОГРНИП, атрибут должен принимать значение "2" – основной государственный регистрационный номер индивидуального предпринимателя в Российской Федерации (ОГРНИП)
6.7. Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)
гр. 1
O
1
реквизит используется в Республике Казахстан
2
KZ
реквизит, при его заполнении, должен содержать идентификационный таможенный номер (ИТН) в соответствии с классификатором формирования идентификационного таможенного номера
а) код страны
(атрибут country‌Code)
M
2
KZ
в случае заполнения реквизита "Уникальный идентификационный таможенный номер
(casdo:‌CAUnique‌Customs‌Number‌Id)" атрибут должен содержать значение "KZ"
6.8. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
гр. 1
O
2
AM
реквизит, при его заполнении, должен содержать учетный номер налогоплательщика (УНН)
2
BY
реквизит, при его заполнении, должен содержать учетный номер плательщика (УНП)
2
KG
реквизит, при его заполнении, должен содержать идентификационный налоговый номер (ИНН)
2
KZ
реквизит, при его заполнении, должен содержать бизнес-идентификационный номер (БИН)
2
RU
реквизит, при его заполнении, должен содержать индивидуальный номер налогоплательщика (ИНН)
6.9. Код причины постановки на учет
(csdo:‌Tax‌Registration‌Reason‌Code)
гр. 1
O
6.10. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
гр. 1
O
1
реквизит используется в Республике Армения, Республике Беларусь, Республике Казахстан и Кыргызской Республике
2
AM
реквизит, при его заполнении, должен содержать номерной знак общественных услуг (НЗОУ) или номер справки об отсутствии номерного знака общественных услуг
2
BY
реквизит, при его заполнении, должен содержать идентификационный номер
2
KG
реквизит, при его заполнении, должен содержать персональный идентификационный номер (ПИН)
2
KZ
реквизит, при его заполнении, должен содержать индивидуальный идентификационный номер (ИИН)

6.11. Жеке куәлік (ccdo: Identity Doc V3 Details)
1-баған
O
6.11.1. Елдің коды (csdo: Unified Country Code)
1-баған
M
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
M
1
атрибут Одақтың НАА** тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс
6.11.2. Жеке тұлғаны куәландыратын құжат түрінің коды (csdo: Identity Doc Kind Code)
O
1
деректеме Еуразиялық экономикалық комиссия немесе мүше мемлекеттердің заңнамасы бекіткен анықтамалық (сыныптауыш) болған кезде толтырылуы мүмкін
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
M
1
"Жеке тұлғаны куәландыратын құжат түрінің коды (csdo: Identity Doc Kind Code)" деректемесін толтырған кезде атрибут Одақтың НАА** тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс
6.11.3. Құжат түрінің атауы (csdo: Doc Kind Name)
1-баған
O
6.11.4. Құжаттың сериясы (csdo: Doc Series Id)
1-баған
O
6.11.5. Құжаттың нөмірі (csdo: Doc Id)
1-баған
M
6.11.6. Құжаттың күні (csdo: Doc Creation Date)
1-баған
M
1
деректеме мына шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD
6.11.7. Мүше мемлекеттің уәкілетті органын сәйкестендіргіш (csdo: Authority Id)
B
6.11.8. Мүше мемлекеттің уәкілетті органының атауы (csdo: Authority Name)
B
6.12. Мекенжай (ccdo: Subject Address Details)
1-баған
M
1
"Мекенжай (ccdo: Subject Address Details)" деректемесінің бір ғана данасы қалыптастырылуға тиіс
6.12.1. Мекенжай түрінің коды (csdo: Address Kind Code)
M
1
деректеме "1" мәнін қабылдауға тиіс – тіркелген мекенжай
6.12.2. Елдің коды (csdo: Unified Country Code)
1-баған
M
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
M
1
атрибут Одақтың НАА** тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс
6.12.3. Аумақтың коды (csdo: Territory Code)
1-баған
O
1
деректеме Қырғыз Республикасында пайдаланылады
2
KG
деректеме толтырған кезде әкімшілік-аумақтық объектілер және аумақтық бірліктер белгілері жүйесінің мемлекеттік сыныптауышына сәйкес әкімшілік-аумақтық бірлік кодын (ӘАББЖ БК) қамтуға тиіс
6.12.4. Өңір (csdo: Region Name)
1-баған
O
6.12.5. Аудан (csdo: District Name)
1-баған
O
6.12.6. Қала (csdo: City Name)
1-баған
O
6.12.7. Елді мекен (csdo: Settlement Name)
1-баған
O
деректеме толтырған кезде "Қала (csdo: City Name)" деректемесінің мәнінен өзгеше елді мекеннің атауын қамтуға тиіс
6.12.8. Көше (csdo: Street Name)
1-баған
O
6.12.9. Үйдің нөмірі (csdo: Building Number Id)
1-баған
O
6.12.10. Үй-жайдың нөмірі (csdo: Room Number Id)
1-баған
O
6.12.11. Пошталық индекс (csdo: Post Code)
B

6.11. Удостоверение личности
(ccdo:‌Identity‌Doc‌V3‌Details)
гр. 1
O
6.11.1. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
гр. 1
M
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
6.11.2. Код вида документа, удостоверяющего личность
(csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)
O
1
реквизит может быть заполнен при наличии справочника (классификатора), утвержденного Евразийской экономической комиссией или законодательством государства-члена
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Код вида документа, удостоверяющего личность (csdo:‌Identity‌Doc‌Kind‌Code)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
6.11.3. Наименование вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Name)
гр. 1
O
6.11.4. Серия документа
(csdo:‌Doc‌Series‌Id)
гр. 1
O
6.11.5. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. 1
M
6.11.6. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. 1
M
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
6.11.7. Идентификатор уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Id)
B
6.11.8. Наименование уполномоченного органа государства-члена
(csdo:‌Authority‌Name)
B
6.12. Адрес
(ccdo:‌Subject‌Address‌Details)
гр. 1
M
1
должен формироваться только один экземпляр реквизита "Адрес (ccdo:‌Subject‌Address‌Details)"
6.12.1. Код вида адреса
(csdo:‌Address‌Kind‌Code)
M
1
реквизит должен принимать значение "1" – адрес регистрации
6.12.2. Код страны
(csdo:‌Unified‌Country‌Code)
гр. 1
M
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
6.12.3. Код территории
(csdo:‌Territory‌Code)
гр. 1
O
1
реквизит используется в Кыргызской Республике
2
KG
реквизит, при его заполнении, должен содержать код административно-территориальной единицы в соответствии с государственным классификатором системы обозначений объектов административно-территориальных и территориальных единиц (ЕК СОАТЕ)
6.12.4. Регион
(csdo:‌Region‌Name)
гр. 1
O
6.12.5. Район
(csdo:‌District‌Name)
гр. 1
O
6.12.6. Город
(csdo:‌City‌Name)
гр. 1
O
6.12.7. Населенный пункт
(csdo:‌Settlement‌Name)
гр. 1
O
реквизит, при его заполнении, должен содержать наименование населенного пункта, отличного от значения реквизита "Город (csdo:‌City‌Name)"
6.12.8. Улица
(csdo:‌Street‌Name)
гр. 1
O
6.12.9. Номер дома
(csdo:‌Building‌Number‌Id)
гр. 1
O
6.12.10. Номер помещения
(csdo:‌Room‌Number‌Id)
гр. 1
O
6.12.11. Почтовый индекс
(csdo:‌Post‌Code)
B

7.1.2. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды (csdo: Commodity Code)
3-баған
M
7.1.3. Тауардың атауы (casdo: Goods Description Text)
2-баған
M
7.1.4. Негізгіден және қосымшадан өзгеше өлшем бірлігіндегі тауардың саны (cacdo: Add Goods Measure Details)
2-баған
O
*.1. Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo: Goods Measure)
2-баған
M
а) өлшем бірлігі (атрибут measurement Unit Code)
2-баған
M
1
атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement Unit Code List Id)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement Unit Code List Id)
M
1
атрибут Одақтың НАА** тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс
*.2. Өлшем бірлігінің шартты белгіленуі (casdo: Measure Unit Abbreviation Code)
2-баған
M
деректеме сәйкестендіргіші "Өлшем бірлігі көрсетілген тауардың саны (casdo: Goods Measure)" деректемесінің "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement Unit Code List Id)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің шартты белгіленуін қамтуға тиіс
7.1.5. Операциялар орындалатын халықаралық тасымалдағы көлік құралы (cacdo: TMPATransport Means Details)
2-баған
O
деректеме автомобиль көлік құралынан өзгеше халықаралық тасымалдағы көлік құралы туралы мәліметтер көрсетілген кезде толтырылуы мүмкін
*.1. Өндіруші (casdo: Manufacturer Name)
2-баған
O
*.2. Тауар белгісінің атауы (casdo: Trade Mark Name)
2-баған
O
*.3. Марканың атауы (csdo: Product Mark Name)
2-баған
O
*.4. Модельдің атауы (csdo: Product Model Name)
2-баған
O
*.5. Өнім бірлігін сәйкестендіргіш (csdo: Product Instance Id)
2-баған
O
*.6. Өндірілген күні (csdo: Manufacture Date)
2-баған
O
1
толтырған кезде деректеме мәні мына шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD
7.1.6. Автомобиль туралы мәліметтер (cacdo: DTAutomobile Details)
2-баған
O
деректеме халықаралық тасымалдағы көлік құралы туралы мәліметтер көрсетілген кезде толтырылуға тиіс
*.1. Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі (csdo: Vehicle Id)
2-баған
O
*.2. Көлік құралы шассийінің (рамасының) сәйкестендіру нөмірі (csdo: Vehicle Chassis Id)
2-баған
O
*.3. Көлік құралы кузовының сәйкестендіру нөмірі (csdo: Vehicle Body Id)
2-баған
O
*.4. Көлік құралының маркасы (моделі) (cacdo: Vehicle Model Details)
2-баған
O
*.4.1. Көлік құралы маркасының коды (csdo: Vehicle Make Code)
2-баған
M
*.4.2. Көлік құралы маркасының атауы (csdo: Vehicle Make Name)
2-баған
O

7.1.2. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
гр. 3
M
7.1.3. Наименование товара
(casdo:‌Goods‌Description‌Text)
гр. 2
M
7.1.4. Количество товара в единице измерения, отличной от основной и дополнительной
(cacdo:‌Add‌Goods‌Measure‌Details)
гр. 2
O
*.1. Количество товара с указанием единицы измерения
(casdo:‌Goods‌Measure)
гр. 2
M
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
гр. 2
M
1
атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.2. Условное обозначение единицы измерения
(casdo:‌Measure‌Unit‌Abbreviation‌Code)
гр. 2
M
реквизит должен содержать условное обозначение единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)" реквизита "Количество товара с указанием единицы измерения (casdo:‌Goods‌Measure)"
7.1.5. Транспортное средство международной перевозки, с которым совершаются операции
(cacdo:‌TMPATransport‌Means‌Details)
гр. 2
O
реквизит может быть заполнен при указании сведений о транспортном средстве международной перевозки, отличном от автомобильного транспортного средства
*.1. Производитель
(casdo:‌Manufacturer‌Name)
гр. 2
O
*.2. Наименование товарного знака
(casdo:‌Trade‌Mark‌Name)
гр. 2
O
*.3. Наименование марки
(csdo:‌Product‌Mark‌Name)
гр. 2
O
*.4. Наименование модели
(csdo:‌Product‌Model‌Name)
гр. 2
O
*.5. Идентификатор единицы продукта
(csdo:‌Product‌Instance‌Id)
гр. 2
O
*.6. Дата производства
(csdo:‌Manufacture‌Date)
гр. 2
O
1
значение реквизита, при его заполнении, должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
7.1.6. Сведения об автомобиле
(cacdo:‌DTAutomobile‌Details)
гр. 2
O
реквизит должен быть заполнен при указании сведений об автомобильном транспортном средстве международной перевозки
*.1. Идентификационный номер транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Id)
гр. 2
O
*.2. Идентификационный номер шасси (рамы) транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Chassis‌Id)
гр. 2
O
*.3. Идентификационный номер кузова транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Body‌Id)
гр. 2
O
*.4. Марка (модель) транспортного средства
(cacdo:‌Vehicle‌Model‌Details)
гр. 2
O
*.4.1. Код марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Code)
гр. 2
M
*.4.2. Наименование марки транспортного средства
(csdo:‌Vehicle‌Make‌Name)
гр. 2
O

*.4.3. Көлік құралы моделінің атауы (casdo: Vehicle Model Name)
2-баған
O
*.5. Өндірілген күні (csdo: Manufacture Date)
2-баған
O
1
толтырған кезде деректеме мәні мына шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.6. Қозғалтқыштың сәйкестендіру нөмірі (csdo: Engine Id)
2-баған
O
*.7. Қозғалтқыштың жұмыс көлемі (casdo: Engine Volume Measure)
2-баған
O
а) өлшем бірлігі (атрибут measurement Unit Code)
M
1
"Қозғалтқыштың жұмыс көлемі (casdo: Engine Volume Measure)" деректемесін толтырған кезде атрибут "111" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement Unit Code List Id)
M
1
"Қозғалтқыштың жұмыс көлемі (casdo: Engine Volume Measure)" деректемесін толтырған кезде атрибут Одақтың НАА** тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс
*.8. Қозғалтқыштың ең үлкен қуаты (csdo: Engine Max Power Measure)
2-баған
O
а) өлшем бірлігі (атрибут measurement Unit Code)
M
1
"Қозғалтқыштың ең жоғары қуаты (csdo: Engine Max Power Measure)" деректемесін толтырған және қозғалтқыш қуаты киловаттпен көрсетілген кезде атрибут "214" мәнін қамтуға тиіс
1
"Қозғалтқыштың ең үлкен қуаты (csdo: Engine Max Power Measure)" деректемесін толтырған және қозғалтқыш қуаты ат күшімен көрсетілген кезде атрибут "251" мәнін қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement Unit Code List Id)
M
1
"Қозғалтқыштың ең жоғары қуаты (csdo: Engine Max Power Measure)" деректемесін толтырған кезде атрибут Одақтың НАА** тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс
*.9. Көлік құралының жүк көтергіштігі (casdo: Transport Carrying Capacity Measure)
2-баған
O
а) өлшем бірлігі (атрибут measurement Unit Code)
M
1
"Көлік құралының жүк көтергіштігі (casdo: Transport Carrying Capacity Measure)" деректемесін толтырған кезде атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement Unit Code List Id)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement Unit Code List Id)
M
1
"Көлік құралының жүк көтергіштігі (casdo: Transport Carrying Capacity Measure)" деректемесін толтырған кезде атрибут Одақтың НАА** тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс
*.10. Жүрген жолы (casdo: Vehicle Mileage Measure)
2-баған
O
а) өлшем бірлігі (атрибут measurement Unit Code)
M
1
"Жүрген жолы (casdo: Vehicle Mileage Measure)" деректемесін толтырған кезде атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement Unit Code List Id)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес өлшем бірлігінің кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement Unit Code List Id)
M
1
"Жүрген жолы (casdo: Vehicle Mileage Measure)" деректемесін толтырған кезде атрибут Одақтың НАА** тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс
*.11. Құны (casdo: CAValue Amount)
2-баған
O
а) валюта коды (атрибут currency Code)
M
1
"Құны (casdo: CAValue Amount)" деректемесін толтырған кезде атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement Unit Code List Id)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес әріптік валюта кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут currency Code List Id)
M
1
"Құны (casdo: CAValue Amount)" деректемесін толтырған кезде атрибут Одақтың НАА** тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс
*.12. Шұғыл қызметті шақыру құрылғысының сәйкестендіру нөмірі (casdo: Emergency Device Id)
2-баған
O

*.4.3. Наименование модели транспортного средства
(casdo:‌Vehicle‌Model‌Name)
гр. 2
O
*.5. Дата производства
(csdo:‌Manufacture‌Date)
гр. 2
O
1
значение реквизита, при его заполнении, должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.6. Идентификационный номер двигателя
(csdo:‌Engine‌Id)
гр. 2
O
*.7. Рабочий объем двигателя
(casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)
гр. 2
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
в случае заполнения реквизита "Рабочий объем двигателя (casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)" атрибут должен содержать значение "111"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Рабочий объем двигателя (casdo:‌Engine‌Volume‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.8. Максимальная мощность двигателя
(csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)
гр. 2
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
в случае заполнения реквизита "Максимальная мощность двигателя (csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)" и указания мощности двигателя в киловаттах атрибут должен содержать значение "214"
1
в случае заполнения реквизита "Максимальная мощность двигателя (csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)" и указания мощности двигателя в лошадиных силах атрибут должен содержать значение "251"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Максимальная мощность двигателя (csdo:‌Engine‌Max‌Power‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.9. Грузоподъемность транспортного средства
(casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)
гр. 2
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
в случае заполнения реквизита "Грузоподъемность транспортного средства (casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Грузоподъемность транспортного средства (casdo:‌Transport‌Carrying‌Capacity‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.10. Пробег
(casdo:‌Vehicle‌Mileage‌Measure)
гр. 2
O
а) единица измерения
(атрибут measurement‌Unit‌Code)
M
1
в случае заполнения реквизита "Пробег (casdo:‌Vehicle‌Mileage‌Measure)" атрибут должен содержать код единицы измерения в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут measurement‌Unit‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Пробег (casdo:‌Vehicle‌Mileage‌Measure)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.11. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
гр. 2
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Стоимость (casdo:‌CAValue‌Amount)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.12. Идентификационный номер устройства вызова экстренных служб
(casdo:‌Emergency‌Device‌Id)
гр. 2
O

7.1.7. Көлік құралының тіркеу нөмірі (csdo: Transport Means Reg Id)
2-баған
O
а) Елдің коды (атрибут country Code)
B
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут country Code List Id)
B
7.1.8. Жасалатын операцияның сипаттамасы (cacdo: Processing Description Details)
6-баған
M
*.1. Операцияның сипаттамасы (casdo: Processing Description Text)
6-баған
M
*.2. Кезең (cacdo: Period Date Details)
6-баған
M
1
егер операциялар бір күн ішінде жасалған жағдайда, кезеңнің бастапқы және соңғы күні сәйкес келуге тиіс
*.2.1. Бастапқы күн (csdo: Start Date)
6-баған
M
1
деректеме мына шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.2.2. Соңғы күн (csdo: End Date)
6-баған
M
1
деректеме мына шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD
7.1.9. Құны (casdo: CAValue Amount)
5-баған
M
а) валюта коды (атрибут currency Code)
M
1
атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement Unit Code List Id)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес әріптік валюта кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут currency Code List Id)
M
1
атрибут Одақтың НАА** тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс
7.1.10. Кедендік құны (casdo: Customs Value Amount)
5-баған
O
а) валюта коды (атрибут currency Code)
M
1
"Кедендік құны (casdo: Customs Value Amount)" деректемесін толтырған кезде атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement‌Unit Code List Id)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес әріптік валюта кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут currency Code List Id)
M
1
"Кедендік құны (casdo: Customs Value Amount)" деректемесін толтырған кезде атрибут Одақтың НАА** тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс
7.1.11. Алдыңғы құжат (cacdo: Preceding Doc Details)
4-баған
M
*.1. Жазбаны сәйкестендіргіш (casdo: Line Id)
O
1
құжаттағы жазбаны біркелкі сәйкестендіру мақсатында деректеме электрондық құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйемен толтырылуы мүмкін
*.2. Құжат түрінің коды (csdo: Doc Kind Code)
M
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
M
1
атрибут Одақтың НАА** тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс
*.3. Құжаттың атауы (csdo: Doc Name)
O
*.4. Кеден құжатының тіркеу нөмірі (cacdo: Customs Doc Id Details)
4-баған
M
*.4.1. Кеден органының коды (csdo: Customs Office Code)
4-баған
M
*.4.2. Құжаттың күні (csdo: Doc Creation Date)
4-баған
M
1
деректеме мына шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD

7.1.7. Регистрационный номер транспортного средства
(csdo:‌Transport‌Means‌Reg‌Id)
гр. 2
O
а) код страны
(атрибут country‌Code)
B
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут country‌Code‌List‌Id)
B
7.1.8. Описание совершаемой операции
(cacdo:‌Processing‌Description‌Details)
гр. 6
M
*.1. Описание операции
(casdo:‌Processing‌Description‌Text)
гр. 6
M
*.2. Период
(cacdo:‌Period‌Date‌Details)
гр. 6
M
1
в случае если операции совершены в течение одного дня, начальная и конечная даты периода должны совпадать
*.2.1. Начальная дата
(csdo:‌Start‌Date)
гр. 6
M
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.2.2. Конечная дата
(csdo:‌End‌Date)
гр. 6
M
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
7.1.9. Стоимость
(casdo:‌CAValue‌Amount)
гр. 5
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
7.1.10. Таможенная стоимость
(casdo:‌Customs‌Value‌Amount)
гр. 5а
O
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
в случае заполнения реквизита "Таможенная стоимость (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать буквенный код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Таможенная стоимость (casdo:‌Customs‌Value‌Amount)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
7.1.11. Предшествующий документ
(cacdo:‌Preceding‌Doc‌Details)
гр. 4
M
*.1. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
O
1
реквизит может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ, в целях однозначной идентификации записи в документе
*.2. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
M
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.3. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
O
*.4. Регистрационный номер таможенного документа
(cacdo:‌Customs‌Doc‌Id‌Details)
гр. 4
M
*.4.1. Код таможенного органа
(csdo:‌Customs‌Office‌Code)
гр. 4
M
*.4.2. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. 4
M
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD

*.10.1. Ақпараттық дереккөздің немесе ресурстың атауы (casdo: Information Source Name)
B
*.10.2. Егжей-тегжей мәліметтерге сілтеме (csdo: Details Resource Id)
B
*.10.3. Күні (csdo: Event Date)
B
*.11. Жазбаны сәйкестендіргіш (casdo: Line Id)
O
1
құжаттағы жазбаны біркелкі сәйкестендіру мақсатында деректеме электрондық құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйемен толтырылуы мүмкін
*.12. Электрондық құжаттың (мәліметтер) коды (casdo: EDoc Code)
O
3
RU
деректеме электрондық құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйемен толтырылуы мүмкін
*.13. Сақтау қоймасындағы электрондық құжаттың сәйкестендіргіш (cacdo: Doc Arch Id Details)
O
3
RU
деректеме электрондық құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйемен толтырылуы мүмкін
*.13.1. Электрондық құжаттарды сақтау қоймасының сәйкестендіргіш (casdo: EArch Id)
O
3
RU
деректеме электрондық құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйемен толтырылуы мүмкін
*.13.2. Сақтау қоймасындағы электрондық құжатты (мәліметтерді) сәйкестендіргіші (casdo: EDoc Arch Id)
M
3
RU
деректеме электрондық құжатты қалыптастырған ақпараттық жүйемен толтырылуы тиіс
7.1.13. Кедендік төлемді есептеу (cacdo: Goods Item Payment Details)
8-баған
M
*.1. Салықтар, алымдар немесе төлемдер түрінің коды (casdo: Customs Tax Mode Code)
8-баған
M
*.2. Төлемді есепке жатқызу негізі (casdo: Tax Base Measure)
8-баған
O
*.3. валютаның цифрлық коды (csdo: Unified Currency N3 Code)
O
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
M
1
"валютаның цифрлық коды (csdo: Unified Currency N3 Code)" деректемесін толтырған кезде атрибут Одақтың НАА** тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс
*.4. Өлшем бірлігі (csdo: Unified Measurement Unit Code)
O
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
M
1
"Өлшем бірлігі (csdo: Unified Measurement Unit Code)" деректемесін толтырған кезде атрибут Одақтың НАА** тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс
*.5. Пайдаланылатын төлем ставкасы (cacdo: Effective Customs Rate Details)
8-баған
M
*.5.1. Кедендік төлем ставкасының түрі (casdo: Duty Tax Fee Rate Kind Code)
8-баған
M
1
деректеме мына мәндердің бірін қабылдауға тиіс: % – пайызбен көрсетілген ставка үшін (адвалорная ставка (адвалорлық ставка аралас мөлшеременің құрамдасы), қайта қаржыландыру ставкасы (негізгі ставка, есептік ставка), пайыздық ставка); * – ерекше ставка үшін (аралас ставканың құрамдасы үшін)
*.5.2. Кедендік төлем ставкасы (casdo: Duty Tax Fee Rate Value)
8-баған
M
*.5.3. Өлшем бірлігі (csdo: Unified Measurement Unit Code)
8-баған
O
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
M
1
"Өлшем бірлігі (csdo: Unified Measurement Unit Code)" деректемесін толтырған кезде атрибут Одақтың НАА** тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс
*.5.4. валютаның цифрлық коды (csdo: Unified Currency N3 Code)
8-баған
O
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code List Id)
M
1
"валютаның цифрлық коды (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)" деректемесін толтырған кезде атрибут Одақтың НАА** тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс

*.10.1. Наименование информационного источника или ресурса
(casdo:‌Information‌Source‌Name)
B
*.10.2. Ссылка на детализированные сведения
(csdo:‌Details‌Resource‌Id)
B
*.10.3. Дата
(csdo:‌Event‌Date)
B
*.11. Идентификатор записи
(casdo:‌Line‌Id)
O
1
реквизит может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ, в целях однозначной идентификации записи в документе
*.12. Код электронного документа (сведений)
(casdo:‌EDoc‌Code)
O
3
RU
реквизит может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ
*.13. Идентификатор электронного документа в хранилище
(cacdo:‌Doc‌Arch‌Id‌Details)
O
3
RU
реквизит может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ
*.13.1. Идентификатор хранилища электронных документов
(casdo:‌EArch‌Id)
O
3
RU
реквизит может быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ
*.13.2. Идентификатор электронного документа (сведений) в хранилище
(casdo:‌EDoc‌Arch‌Id)
M
3
RU
реквизит должен быть заполнен информационной системой, сформировавшей электронный документ
7.1.13. Исчисление таможенного платежа
(cacdo:‌Goods‌Item‌Payment‌Details)
гр. 8
M
*.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
гр. 8
M
*.2. Основа начисления платежа
(casdo:‌Tax‌Base‌Measure)
гр. 8
O
*.3. Цифровой код валюты
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
O
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Цифровой код валюты (csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.4. Единица измерения
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
O
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Единица измерения (csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.5. Используемая ставка платежа
(cacdo:‌Effective‌Customs‌Rate‌Details)
гр. 8
M
*.5.1. Вид ставки таможенного платежа
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Kind‌Code)
гр. 8
M
1
реквизит должен принимать одно из следующих значений:
% – для ставки, выраженной в процентах (адвалорная ставка (адвалорная составляющая комбинированной ставки), ставка рефинансирования (ключевая ставка, учетная ставка), процентная ставка);
* – для специфической ставки (специфической составляющей комбинированной ставки)
*.5.2. Ставка таможенного платежа
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Value)
гр. 8
M
*.5.3. Единица измерения
(csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)
гр. 8
O
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Единица измерения (csdo:‌Unified‌Measurement‌Unit‌Code)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.5.4. Цифровой код валюты
(csdo:‌Unified‌Currency‌N3‌Code)
гр. 8
O
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
M
1
в случае заполнения реквизита "Цифровой код валюты (csdo:UnifiedCurrencyN3Code)" атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**

*.5.5. Күндер саны (csdo: Day Quantity)
O
*.5.6. Кезеңдер саны (casdo: Stage Quantity)
B
*.5.7. Айлар саны (csdo: Month Quantity)
B
*.5.8. Салмақ коэффициенті (casdo: Weight Ratio Number)
O
*.6. Ставка қолданылатын күн (casdo: Duty Tax Fee Rate Date)
O
*.7. Төлеу ерекшелігінің коды (casdo: Customs Tax Payment Feature Code)
8-баған
M
*.8. Сомасы (casdo: CAPayment NAmount)
8-баған
M
а) валюта коды (атрибут currency Code)
M
1
атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement Unit Code List Id)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның цифрлық кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут currency Code List Id)
M
1
атрибут Одақтың НАА** тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс
*.9. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды (csdo: Commodity Code)
B
*.10. Сілтеме жазбаны сәйкестендіргіш (casdo: Reference Line Id)
B
*.11.  Алдыңғы құжаттағы (мәліметтердегі) сілтеме жазбаны сәйкестендіргіш (casdo: Ref Reference Line Id)
B
*.12. Тауарды сілтемелік сәйкестендіргіш (casdo: Reference Consignment Item Ordinal)
B
7.2.  Төлеу туралы мәліметтер (cacdo: Fact Payment Details)
9-баған
M
7.2.1. Салықтар, алымдар немесе төлемдер түрінің коды (casdo: Customs Tax Mode Code)
9-баған (1 эл.)
M
7.2.2. Сомасы (casdo: CAPayment NAmount)
9-баған (2 эл.)
M
а) валюта коды (атрибут currency Code)
9-баған (3 эл.)
M
1
атрибут сәйкестендіргіші "Анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут measurement Unit Code List Id)" атрибутында көрсетілген анықтамалыққа (сыныптауышқа) сәйкес валютаның цифрлық кодын қамтуға тиіс
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут currency Code List Id)
M
1
атрибут Одақтың НАА** тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргішін қамтуға тиіс
7.2.3. Валюта бағамы (casdo: Exchange Rate)
B
а) валюта коды (атрибут currency Code)
B
б) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут currency Code List Id)
B
в) масштаб (атрибут scale Number)
B
7.2.4. Төлеу тәсілінің коды (casdo: Customs Tax Payment Method Code)
9-баған (6 эл.)
M
7.2.5. Төлегенін растайтын құжат (cacdo: Payment Doc Details)
9-баған
M
*.1. Құжат түрінің коды (csdo: Doc Kind Code)
B
а) анықтамалықтың (сыныптауыштың) сәйкестендіргіші (атрибут code‌List‌Id)
B
*.2. Құжаттың атауы (csdo: Doc Name)
O
*.3. Құжаттың нөмірі (csdo: Doc Id)
9-баған (4 эл.)
M
*.4. Құжаттың күні (csdo: Doc Creation Date)
9-баған (5 эл.)
O
1
деректеме Армения Республикасында, Қазақстан Республикасында, Қырғыз Республикасында және Ресей Федерациясында пайдаланылады
1
толтырған кезде деректеме мәні мына шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD
*.5. Салық төлеушіні сәйкестендіргіш (csdo: Taxpayer Id)
9-баған (7 эл.)
O
1
деректеме Беларусь Республикасында және Қазақстан Республикасында пайдаланылады
2
BY
деректеме толтырған кезде төлеушінің есептік нөмірін (ТЕН) қамтуға тиіс
2
KZ
деректеме толтырған кезде бизнес-сәйкестендіру нөмірін (БСН) қамтуға тиіс
*.6. Жеке тұлғаны сәйкестендіргіш (casdo: Person Id)
9-баған (7 эл.)
O
1
деректеме Беларусь Республикасында және Қазақстан Республикасында пайдаланылады
2
BY
деректеме толтырған кезде сәйкестендіру нөмірін қамтуға тиіс
2
KZ
деректеме толтырған кезде жеке сәйкестендіру нөмірін (ИИН) қамтуға тиіс

*.5.5. Количество дней
(csdo:‌Day‌Quantity)
O
*.5.6. Количество этапов
(casdo:‌Stage‌Quantity)
B
*.5.7. Количество месяцев
(csdo:‌Month‌Quantity)
B
*.5.8. Весовой коэффициент
(casdo:‌Weight‌Ratio‌Number)
O
*.6. Дата применения ставки
(casdo:‌Duty‌Tax‌Fee‌Rate‌Date)
O
*.7. Код особенности уплаты
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Feature‌Code)
гр. 8
M
*.8. Сумма
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
гр. 8
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
M
1
атрибут должен содержать цифровой код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
*.9. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС
(csdo:‌Commodity‌Code)
B
*.10. Ссылочный идентификатор записи
(casdo:‌Reference‌Line‌Id)
B
*.11. Ссылочный идентификатор записи в предшествующем документе (сведениях)
(casdo:‌Ref‌Reference‌Line‌Id)
B
*.12. Ссылочный номер товара
(casdo:‌Reference‌Consignment‌Item‌Ordinal)
B
7.2. Сведения об уплате
(cacdo:‌Fact‌Payment‌Details)
гр. 9
M
7.2.1. Код вида налогов, сборов или иного платежа
(casdo:‌Customs‌Tax‌Mode‌Code)
гр. 9
(эл. 1)
M
7.2.2. Сумма
(casdo:‌CAPayment‌NAmount)
гр. 9
(эл. 2)
M
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
гр. 9
(эл. 3)
M
1
атрибут должен содержать цифровой код валюты в соответствии со справочником (классификатором), идентификатор которого указан в атрибуте "Идентификатор справочника (классификатора) (атрибут currency‌Code‌List‌Id)"
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
M
1
атрибут должен содержать идентификатор справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза**
7.2.3. Курс валюты
(casdo:‌Exchange‌Rate)
B
а) код валюты
(атрибут currency‌Code)
B
б) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут currency‌Code‌List‌Id)
B
в) масштаб
(атрибут scale‌Number)
B
7.2.4. Код способа уплаты
(casdo:‌Customs‌Tax‌Payment‌Method‌Code)
гр. 9
(эл. 6)
M
7.2.5. Документ, подтверждающий уплату
(cacdo:‌Payment‌Doc‌Details)
гр. 9
M
*.1. Код вида документа
(csdo:‌Doc‌Kind‌Code)
B
а) идентификатор справочника (классификатора)
(атрибут code‌List‌Id)
B
*.2. Наименование документа
(csdo:‌Doc‌Name)
O
*.3. Номер документа
(csdo:‌Doc‌Id)
гр. 9
(эл. 4)
M
*.4. Дата документа
(csdo:‌Doc‌Creation‌Date)
гр. 9
(эл. 5)
O
1
реквизит используется в Республике Армения, Республике Казахстан, Кыргызской Республике и Российской Федерации
1
значение реквизита, при его заполнении, должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
*.5. Идентификатор налогоплательщика
(csdo:‌Taxpayer‌Id)
гр. 9
(эл. 7)
O
1
реквизит используется в Республике Беларусь и Республике Казахстан
2
BY
реквизит, при его заполнении, должен содержать учетный номер плательщика (УНП)
2
KZ
реквизит, при его заполнении, должен содержать бизнес-идентификационный номер (БИН)
*.6. Идентификатор физического лица
(casdo:‌Person‌Id)
гр. 9
(эл. 7)
O
1
реквизит используется в Республике Беларусь и Республике Казахстан
2
BY
реквизит, при его заполнении, должен содержать идентификационный номер
2
KZ
реквизит, при его заполнении, должен содержать индивидуальный идентификационный номер (ИИН)

7.2.6. Төлем күні (casdo: Payment Date)
9-баған (5 эл.)
O
1
деректеме Беларусь Республикасында пайдаланылады
1
толтырған кезде деректеме мәні мына шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD
8. Құжатқа қол қойған лауазымды адам (cacdo: Signing Details)
10-баған
M
8.1. ТАӘ (ccdo: Full Name Details)
10-баған
M
8.1.1. Аты (csdo: First Name)
10-баған
M
1
деректеме атын немесе атының бірінші әрпін (инициал) қамтуға тиіс
8.1.2. Әкесінің аты (csdo: Middle Name)
10-баған
O
1
деректеме толтырған кезде әкесінің атын (екінші немесе ортаңғы атын) немесе әкесінің атының (екінші немесе ортаңғы атының) бірінші әрпін (инициалын) қамтуға тиіс
8.1.3. Тегі (csdo: Last Name)
10-баған
O
3
BY, RU
деректеме толтырылуға тиіс
8.2. Лауазым атауы (csdo: Position Name)
10-баған
M
8.3. Байланыс деректемесі (ccdo: Communication Details)
B
8.3.1. Байланыс түрінің коды (csdo: Communication Channel Code)
B
8.3.2. Байланыс түрінің атауы (csdo: Communication Channel Name)
B
8.3.3. Байланыс арнасын сәйкестендіргіш (csdo: Communication Channel Id)
B
8.4. Қол қойылған күні (casdo: Signing Date)
10-баған
M
1
деректеме мына шаблонға сәйкес келтірілуге тиіс: YYYY-MM-DD
___________________
* Күрделі деректемеге кіретін салынған деректемелер үшін осы күрделі деректемені толтырған кезде қолданылады.
** Сәйкестендіргіш мәні мына шаблонға сәйкес көрсетіледі: 1ZZZ – анықтамалық үшін, 2ZZZ – сыныптауыш үшін, мұнда ZZZ – Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешіміне сәйкес қалыптастырылған Одақтың НАА тізілімі бойынша анықтамалықтың (сыныптауыштың) коды.

7.2.6. Дата платежа
(casdo:‌Payment‌Date)
гр. 9
(эл. 5)
O
1
реквизит используется в Республике Беларусь
1
значение реквизита, при его заполнении, должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
8. Должностное лицо, подписавшее документ
(cacdo:‌Signing‌Details)
гр. 10
M
8.1. ФИО
(ccdo:‌Full‌Name‌Details)
гр. 10
M
8.1.1. Имя
(csdo:‌First‌Name)
гр. 10
M
1
реквизит должен содержать имя или первую букву (инициал) имени
8.1.2. Отчество
(csdo:‌Middle‌Name)
гр. 10
O
1
реквизит, при его заполнении, должен содержать отчество (второе или среднее имя) или первую букву (инициал) отчества (второго или среднего имени)
8.1.3. Фамилия
(csdo:‌Last‌Name)
гр. 10
O
3
BY,
RU
реквизит должен быть заполнен
8.2. Наименование должности
(csdo:‌Position‌Name)
гр. 10
M
8.3. Контактный реквизит
(ccdo:‌Communication‌Details)
B
8.3.1. Код вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Code)
B
8.3.2. Наименование вида связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Name)
B
8.3.3. Идентификатор канала связи
(csdo:‌Communication‌Channel‌Id)
B
8.4. Дата подписания
(casdo:‌Signing‌Date)
гр. 10
M
1
значение реквизита должно приводиться в соответствии с шаблоном: YYYY-MM-DD
________________
* Для вложенных реквизитов, входящих в сложный реквизит, применяется в случае заполнения этого сложного реквизита.
** Значение идентификатора указывается в соответствии со следующим шаблоном: 1ZZZ – для справочника, 2ZZZ – для классификатора, где ZZZ – код справочника (классификатора) по реестру НСИ Союза, сформированному в соответствии с Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155.