Ерікті негізде қолдану нәтижесінде медициналық бұйымдардың Медициналық бұйымдардың қауіпсіздігі мен тиімділігінің жалпы талаптарына, оларды таңбалауға қойылатын талаптарға және оларды пайдалану құжаттамаларына сәйкестілігін сақтау толығымен немесе ішінара қамтамасыз етілетін стандарттардың тізбесін қалыптастыру тәртібі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 4 қыркүйектегі № 16 ұсынымы.
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы 2014 жылғы 23 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде медициналық бұйымдар (медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника) айналысының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісімнің 3-бабының 2-тармағы, 4-бабының 4-тармағы және 7-бабының 4-тармағы негізінде және Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 12 ақпандағы № 27 шешімімен бекітілген Медициналық бұйымдардың қауіпсіздігі мен тиімділігінің жалпы талаптары, оларды таңбалауға қойылатын талаптар және оларды пайдалану құжаттамаларының 110-тармағына сәйкес
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге осы Ұсыным Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған күннен бастап ерікті негізде қолдану нәтижесінде медициналық бұйымдардың Медициналық бұйымдардың қауіпсіздігі мен тиімділігінің жалпы талаптарына, оларды таңбалауға қойылатын талаптарға және оларды пайдалану құжаттамаларына сәйкестілігін сақтау толығымен немесе ішінара қамтамасыз етілетін стандарттардың тізбесін қалыптастыру кезінде қосымшаға сәйкес Тәртіпті қолдануды ұсынады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 4 қыркүйектегі
№ 16 ұсынымына
ҚОСЫМША
Ерікті негізде қолдану нәтижесінде медициналық бұйымдардың Медициналық бұйымдардың қауіпсіздігі мен тиімділігінің жалпы талаптарына, оларды таңбалауға қойылатын талаптарға және оларды пайдалану құжаттамаларына сәйкестілігін сақтау толығымен немесе ішінара қамтамасыз етілетін стандарттардың тізбесін қалыптастыру ТӘРТІБІ
1. Осы Тәртіп ерікті негізде қолдану нәтижесінде медициналық бұйымдардың Жалпы талаптарға сәйкестілігін сақтау толығымен немесе ішінара қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесін (бұдан әрі – тізбе) қалыптастыруды және оған өзгерістер енгізу тәртібін қамтамасыз ету мақсатында Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде медициналық бұйымдар (медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника) айналысының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісімнің 3-бабының 2-тармағы, 4-бабының 4-тармағы және 7-бабының 4-тармағы негізінде және Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 12 ақпандағы № 27 шешімімен бекітілген Медициналық бұйымдардың қауіпсіздігі мен тиімділігінің жалпы талаптары, оларды таңбалауға қойылатын талаптар және оларды пайдалану құжаттамаларының 110-тармағына сәйкес әзірленді.

О Порядке формирования перечня стандартов, в результате применения которых на добровольной основе полностью или частично обеспечивается соблюдение соответствия медицинских изделий Общим требованиям безопасности и эффективности медицинских изделий, требованиям к их маркировке и эксплуатационной документации на них
Рекомендация Коллегии Евразийской экономической комиссии от 04 сентября 2017 года № 16
Коллегия Евразийской экономической комиссии на основании пункта 2 статьи 3, пункта 4 статьи 4 и пункта 4 статьи 7 Соглашения о единых принципах и правилах обращения медицинских изделий (изделий медицинского назначения и медицинской техники) в рамках Евразийского экономического союза от 23 декабря 2014 года и в соответствии с пунктом 110 Общих требований безопасности и эффективности медицинских изделий, требований к их маркировке и эксплуатационной документации на них, утвержденных Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 12 февраля 2016 г. № 27,
рекомендует государствам – членам Евразийского экономического союза с даты опубликования настоящей Рекомендации на официальном сайте Евразийского экономического союза при формировании перечня стандартов, в результате применения которых на добровольной основе полностью или частично обеспечивается соблюдение соответствия медицинских изделий Общим требованиям безопасности и эффективности медицинских изделий, требованиям к их маркировке и эксплуатационной документации на них, применять Порядок согласно приложению.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Рекомендации Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 4 сентября 2017 г. № 16
ПОРЯДОК
формирования перечня стандартов, в результате применения которых на добровольной основе полностью или частично обеспечивается соблюдение
соответствия медицинских изделий Общим требованиям безопасности и эффективности медицинских изделий, требованиям к их маркировке и
эксплуатационной документации на них
1. Настоящий Порядок разработан на основании пункта 2 статьи 3, пункта 4 статьи 4 и пункта 4 статьи 7 Соглашения о единых принципах и правилах обращения медицинских изделий (изделий медицинского назначения и медицинской техники) в рамках Евразийского экономического союза от 23 декабря 2014 года и в соответствии с пунктом 110 Общих требований безопасности и эффективности медицинских изделий, требований к их маркировке и эксплуатационной документации на них, утвержденных Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 12 февраля 2016 г. № 27 (далее – Общие требования), с целью обеспечения формирования перечня стандартов, в результате применения которых на добровольной основе полностью или частично обеспечивается соблюдение соответствия медицинских изделий Общим требованиям (далее – перечень), и порядок внесения в него изменений.

2. Медициналық бұйымдардың Жалпы талаптарға сәйкестілігі тікелей көрсетілген құжатпен белгіленген талаптарды не тізбеге енгізілген стандарттардың талаптарын орындаумен қамтамасыз етіледі.
3. Тізбе № 1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша әзірленеді.
4. Тізбені қалыптастыру оған стандарттарды мынадай басымдықтарды ескере отырып енгізу арқылы жүзеге асырылады:
а) халықаралық және (немесе) өңірлік стандарттардың қолданыстағы нұсқалары негізінде әзірленген мемлекетаралық стандарттар;
б) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) халықаралық және (немесе) өңірлік стандарттардың қолданыстағы нұсқалары негізінде әзірленген ұлттық (мемлекеттік) стандарттары. Халықаралық және (немесе) өңірлік стандарттардың қолданыстағы нұсқалары негізінде әзірленген бірнеше ұлттық (мемлекеттік) стандарттар болған жағдайда олардың барлығы да тізбеге енгізіледі;
в) халықаралық және (немесе) өңірлік стандарттардың негізінде әзірленген мемлекетаралық стандарттар;
г) мүше мемлекеттердің халықаралық және (немесе) өңірлік стандарттардың негізінде емес әзірленген ұлттық (мемлекеттік) стандарттар.
5. Осы Тәртіптің 4-тармағында көрсетілген медициналық бұйымдардың Жалпы талаптарға сәйкестілігін растау үшін қажетті зерттеулер (сынақтар) және өлшеулер қағидалары мен әдістерін қамтитын стандарттарды әзірлеуге дейін тізбеге мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес валидтелген және бекітілген зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулер әдістемесі енгізілуі мүмкін.
6. Тізбеге мүше мемлекеттердің ұлттық (мемлекеттік) стандарттары және (немесе) көрсетілген стандарттар және (немесе) әдістемелер үшін зерттеулер (сынақтар) мен өлшеулер әдістемелері енгізілген жағдайда тізбенің "Стандартты қолданудың тоқтатылған күні" графасында қажеттілігіне қарай стандарттаудың сәйкес объектісіне мемлекетаралық стандарттарды қабылдауға және тізбеге енгізуге дейін қажет мерзім көрсетіледі.
Мүше мемлекеттердің медициналық бұйымдарды тіркеуді жүзеге асыратын уәкілетті органдары (бұдан әрі – уәкілетті органдар) мүше мемлекеттердің стандарттау бойынша уәклетті органдарына сәйкес мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу бойынша ұсыныстар енгізеді.
7. Уәкілетті органдар Еуразиялық экономикалық комиссияға (бұдан әрі – Комиссия) Жалпы талаптардың № 1 қосымшасында көзделген нысан бойынша стандарттар тізбесіне енгізу жөнінде ұсыныстарды, сондай-ақ № 2 қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұндай стандарттардың Жалпы талаптардың мақсаттарына сәйкестілігін талдау нәтижелерін жібереді.
8. Стандарттар тізбесіне енгізу бойынша және оған өзгерістер енгізу бойынша ұсыныстарды дайындау кезінде уәкілетті орган:
а) оларды қолдану нәтижесінде медициналық бұйымдардың Жалпы талаптарға сәйкестілігін қамтамасыз ету мүмкіндігін анықтау үшін, соның ішінде Медициналық бұйымдарды реттеушілердің халықаралық форумының (IMDRF) ұсынымдарын ескере отырып, стандарттарға талдау жүргізеді;
б) медициналық бұйымдардың қауіпсіздігі мен тиімділігін қамтамасыз етуге арналған стандарттарды қолданудың халықаралық тәжірибесіне талдау жүргізеді;
в) Жалпы талаптардың мақсаттарына неғұрлым сәйкес келетін стандарттарды таңдайды. Жалпы талаптардың ережелерін сақтау стандарттың талаптарын ерікті негізде толығымен немесе стандарттың бір не бірнеше тарауларын, тармақтарын, тармақшаларын қолданумен қамтамасыз етілуі мүмкін.

2. Соответствие медицинских изделий Общим требованиям обеспечивается выполнением требований, установленных указанным документом непосредственно, либо требований стандартов, включенных в перечень.
3. Перечень разрабатывается по форме согласно приложению № 1.
4. Формирование перечня осуществляется путем включения в него стандартов с учетом следующих приоритетов:
а) межгосударственные стандарты, разработанные на основе действующих версий международных и (или) региональных стандартов;
б) национальные (государственные) стандарты государств – членов Евразийского экономического союза (далее – государства-члены), разработанные на основе действующих версий международных и (или) региональных стандартов. При наличии нескольких национальных (государственных) стандартов, разработанных на основе действующей версии международного и (или) регионального стандарта, все они включаются в перечень;
в) межгосударственные стандарты, разработанные не на основе международных и (или) региональных стандартов;
г) национальные (государственные) стандарты государств-членов, разработанные не на основе международных и (или) региональных стандартов.
5. До разработки указанных в пункте 4 настоящего Порядка стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, необходимые для подтверждения соответствия медицинских изделий Общим требованиям, в перечень могут включаться методики исследований (испытаний) и измерений, валидированные и утвержденные в соответствии с законодательством государства-члена.
6. В случае включения в перечень национальных (государственных) стандартов государств-членов и (или) методик исследований (испытаний) и измерений для указанных стандартов и (или) методик в графе перечня "Дата прекращения применения стандарта" при необходимости указывается срок, до которого необходимо принять и включить в перечень межгосударственные стандарты на соответствующий объект стандартизации.
Уполномоченные органы государств-членов, осуществляющие регистрацию медицинских изделий (далее – уполномоченные органы), представляют в уполномоченные органы по стандартизации государств-членов предложения по разработке соответствующих межгосударственных стандартов.
7. Уполномоченные органы направляют в Евразийскую экономическую комиссию (далее – Комиссия) предложения по включению в перечень стандартов по форме, предусмотренной приложением № 1 к Общим требованиям, а также результаты анализа соответствия таких стандартов целям Общих требований по форме согласно приложению № 2.
8. При подготовке предложений по включению в перечень стандартов и по внесению в него изменений уполномоченный орган:
а) проводит анализ стандартов для определения возможности обеспечения в результате их применения соблюдения соответствия медицинского изделия Общим требованиям, в том числе с учетом рекомендаций Международного форума регуляторов медицинских изделий (IMDRF);
б) проводит анализ международного опыта применения стандартов для обеспечения безопасности и эффективности медицинских изделий;
в) выбирает стандарты, наиболее соответствующие целям Общих требований. Соблюдение положений Общих требований может обеспечиваться применением на добровольной основе требований стандарта полностью или одного либо нескольких разделов, пунктов, подпунктов стандарта.

9. Комиссия уәкілетті органнан келіп түскен ұсыныстарды оларды алған күнінен бастап 5 жұмыс күні ішінде басқа уәкілетті органдарға жібереді.
10. Уәкілетті органдар келіп түскен ұсыныстарға келіспеген жағдайда Комиссияға оларды алған күннен бастап 30 жұмыс күні ішінде олар бойынша өз ескертпелерін (негіздемесімен) жібереді. Көрсетілген мерзімде уәкілетті органның ескертпелері болмаған жағдайда мұндай ұсыныстар келісілді деп есептеледі.
Уәкілетті органдардың көрсетілген ескертпелері Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінле медициналық бұйымдардың айналысын реттеуге жалпы тәсілдемелерді қалыптастыру жөніндегі жұмыс тобының отырысында талқыланады. Стандартты тізбеге енгізудің немесе оны алып тастаудың орындылығы туралы шешім консенсуспен қабылданады. Осы шешімнің негізінде тізбеге өзгерістер енгізу туралы мәселе белгіленген тәртіпте Комиссия Алқасының отырысында қаралады.
11. Халықаралық және (немесе) өңірлік стандарттар негізінде әзірленген мүше мемлекеттің ұлттық (мемлекеттік) стандартын тізбеге енгізу кезінде осындай халықаралық және (немесе) өңірлік стандарттардың белгілері, сондай-ақ мүше мемлекеттің ұлттық (мемлекеттік) стандартының көрсетілген стандартпен үндестігі дәрежесі қосымша көрсетіледі.
Халықаралық немесе өңірлік стандарттар олар халықаралық немесе ұлттық (мемлекеттік) стандарттар ретінде қабылнағаннан кейін қолданылады.
12. Тізбеге өзгерістер енгізу стандартты тізбеге енгізу немесе оны алып тастау үшін көзделген тәртіпте мынадай жағдайларда жүргізіледі:
а) стандарттың Жалпы талаптардың мақсаттарына сәйкес келмеуі;
б) стандарттың күшін жою;
в) ескі нұсқадағы стандартты өзекті нұсқадағы стандартқа алмастыру.
13. Егер тізбеде қамтылған стандарт ауыстырылған жағдайда, қолданылуы үшін ауыстырылған және оны ауыстыратын стандарттың қолданылуы мүмкін өтпелі кезең қажет жаңа стандарт енгізіледі, тізбеде сәйкес ақпарат беріледі.
Егер тізбеде қамтылған зерттеулер (сынақтар) және өлшеулер әдістемесі алмастырылған жағдайда қолданылуы үшін алмастырылған зерттеулер (сынақтар) және өлшеулер әдістемесі де, оны алмастыратын стандарт та қолданылуы мүмкін өтпелі кезең қажет стандарт енгізіледі, тізбеде тиісті ақпарат беріледі.
14. Осы Тәртіп күшіне енген күннен бастап бекітілген мемлекетаралық стандарттар оларға барлық мүше мемлекеттер қосылған жағдайда тізбеге енгізіледі.
15. Мүше мемлекеттердің стандарттау жөніндегі уәкілетті органдары Комиссияға өз аумағында тізбеге енгізілген мемлекетаралық және ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың қолданылуы тоқтатылғаны туралы хабарлайды.
Ерікті негізде қолдану
нәтижесінде медициналық
бұйымдардың Медициналық
бұйымдардың қауіпсіздігі мен
тиімділігінің жалпы
талаптарына, оларды таңбалауға
қойылатын талаптарға және
оларды пайдалану
құжаттамаларына сәйкестілігін
сақтау толығымен немесе
ішінара қамтамасыз етілетін
стандарттардың тізбесін
қалыптастыру тәртібіне
№ 1 ҚОСЫМША
(нысан)
Ерікті негізде қолдану нәтижесінде медициналық бұйымдардың Медициналық бұйымдардың қауіпсіздігі мен тиімділігінің жалпы талаптарына, оларды таңбалауға қойылатын талаптарға және оларды пайдалану құжаттамаларына сәйкестілігін сақтау толығымен немесе ішінара қамтамасыз етілетін стандарттардың ТІЗБЕСІ
№ р/с
Стандарттың белгісі
Стандарттың атауы
Стандартты қолданудың басталған күні
Стандартты қолдану тоқтатылған күн
Стандарттың қолданылатын құрылымдық элементтері
Жалпы талаптардың тармағы
1
2
3
4
5
6
7
I. Медициналық бұйымдарға (in vitro диагностикадан басқа) қолданылатын стандарттар
II. in vitro диагностика үшін медициналық бұйымдарға қолданылатын стандарттар
Ескерту:

9. Комиссия направляет поступившие от уполномоченного органа предложения другим уполномоченным органам в течение 5 рабочих дней с даты их получения.
10. В случае несогласия с поступившими предложениями уполномоченные органы направляют в Комиссию свои замечания по ним в течение 30 рабочих дней с даты их получения (с обоснованием). При отсутствии замечаний уполномоченного органа в указанный срок такие предложения считаются согласованными.
Указанные замечания уполномоченных органов обсуждаются на заседании рабочей группы по формированию общих подходов к регулированию обращения медицинских изделий в рамках Евразийского экономического союза. Решение о целесообразности включения стандарта в перечень или его исключения принимается консенсусом. На основании данного решения вопрос о внесении изменений в перечень рассматривается на заседании Коллегии Комиссии в установленном порядке.
11. При включении в перечень национального (государственного) стандарта государства-члена, разработанного на основе международного и (или) регионального стандартов, дополнительно указываются обозначения таких международных и (или) региональных стандартов, а также степень гармонизации национального (государственного) стандарта государства-члена с указанным стандартом.
Международные или региональные стандарты применяются после принятия их в качестве межгосударственных или национальных (государственных) стандартов.
12. Внесение изменений в перечень производится в порядке, предусмотренном для включения стандарта в перечень или его исключения, в следующих случаях:
а) несоответствие стандарта целям Общих требований;
б) отмена действия стандарта;
в) замена стандарта в старой версии на стандарт в актуальной версии.
13. В случае если взамен стандарта, содержащегося в перечне, включается новый стандарт, для применения которого необходим переходный период, в течение которого могут применяться как замененный, так и заменяющий его стандарт, соответствующая информация приводится в перечне.
В случае если взамен методики исследований (испытаний) и измерений, содержащейся в перечне, включается стандарт, для применения которого необходим переходный период, в течение которого могут применяться как замененная методика исследований (испытаний) и измерений, так и заменяющий ее стандарт, соответствующая информация приводится в перечне.
14. Межгосударственные стандарты, утвержденные со дня вступления в силу настоящего Порядка, включаются в перечень при условии присоединения к ним всех государств-членов.
15. Уполномоченные органы по стандартизации государств-членов информируют Комиссию о прекращении действия на своей территории межгосударственных и национальных (государственных) стандартов из числа включенных в перечень.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Порядку формирования перечня стандартов,
в результате применения которых
на добровольной основе полностью или частично обеспечивается соблюдение соответствия медицинских
изделий Общим требованиям безопасности и эффективности медицинских изделий, требованиям к их
маркировке и эксплуатационной документации на них
(форма)
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, в результате применения которых на добровольной основе
полностью или частично обеспечивается соблюдение соответствия медицинских изделий
Общим требованиям безопасности и эффективности медицинских изделий,
требованиям к их маркировке и эксплуатационной документации на них
п/п
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Дата начала применения стандарта
Дата прекращения применения стандарта
Применяемые структурные элементы стандарта
Пункт Общих требований
1
2
3
4
5
6
7
… I. Стандарты, применимые для медицинских изделий (кроме диагностики in vitro)
… II. Стандарты, применимые для медицинских изделий для диагностики in vitro
Примечания:

1. 4 және 5 графада медициналық бұйымдардың Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 12 ақпандағы № 27 шешімімен бекітілген Медициналық бұйымдардың қауіпсіздігі мен тиімділігінің жалпы талаптарына, оларды таңбалауға қойылатын талаптарға және оларды пайдалану құжаттамаларына (бұдан әрі – Жалпы талаптар) сәйкестілігін қамтамасыз ету мақсатында стандартты қолданудың басталған және тоқтатылған күндері көрсетіледі.
2. 6 графада, егер стандарттың барлық құрылымдық элементтері медициналық бұйымдардың Жалпы талаптарға сәйкестілігінің презумпиясын қамтамасыз етпейтін болса, стандарттың қолданылатын құрылымдық элементтері көрсетіледі.
3. 7 графада Жалпы талаптардың 6 графада көрсетілген стандарттың құрылымдық элементі қолданылған кезде орындалатын сәйкес тармағы көрсетіледі.
Ерікті негізде қолдану
нәтижесінде медициналық
бұйымдардың Медициналық
бұйымдардың қауіпсіздігі мен
тиімділігінің жалпы
талаптарына, оларды таңбалауға
қойылатын талаптарға және
оларды пайдалану
құжаттамаларына сәйкестілігін
сақтау толығымен немесе
ішінара қамтамасыз етілетін
стандарттардың тізбесін
қалыптастыру тәртібіне
№ 2 ҚОСЫМША
Стандарттың Медициналық бұйымдардың қауіпсіздігі мен тиімділігінің жалпы талаптары, оларды таңбалауға қойылатын талаптар және оларды пайдалану құжаттамалары мақсаттарына сәйкестілігін талдау нәтижелерін ұсыну НЫСАНЫ
№ р/с
Стандарттың белгісі
Стандарттың атауы
Стандарттың қолданысқа енгізілген (қолданысы күшін жойған) күні
Халықаралық немесе өңірлік стандарттың қолданыстағы нұсқасының (халықаралық және (немесе) өңірлік стандарттар негізінде қабылданған стандарттар үшін) Жалпы талаптардың мақсатына сәйкестілігі
Халықаралық немесе өңірлік деңгейде реттеу мақсатында сәйкес халықаралық немесе өңірлік стандартты қолдану туралы мәліметтер (халықаралық және (немесе) өңірлік стандарттар негізінде қабылданған стандарттар үшін)
Стандарттың зерттеулер (сынақтар) әдістерімен қамтамасыз етілуі туралы мәліметтер (қажеттілігіне қарай)
1
2
3
4
5
6
7

1. В графах 4 и 5 указываются даты начала и прекращения применения стандарта в целях обеспечения соответствия медицинских изделий Общим требованиям безопасности и эффективности медицинских изделий, требованиям к их маркировке и эксплуатационной документации на них, утвержденным Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 12 февраля 2016 г. № 27 (далее – Общие требования).
2. В графе 6 указываются применяемые структурные элементы стандарта, если не все структурные элементы стандарта обеспечивают презумпцию соответствия медицинских изделий Общим требованиям.
3. В графе 7 указывается соответствующий пункт Общих требований, который выполняется при применении структурного элемента стандарта, указанного в графе 6.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Порядку формирования перечня стандартов,
в результате применения которых
на добровольной основе полностью или частично обеспечивается соблюдение соответствия медицинских
изделий Общим требованиям безопасности и эффективности медицинских изделий, требованиям к их
маркировке и эксплуатационной документации на них
ФОРМА
представления результатов анализа соответствия стандарта целям Общих требований безопасности
и эффективности медицинских изделий, требованиям к их маркировке и эксплуатационной
документации на них
№ п/п
Обозначение стандарта
Наименование стандарта
Дата введения в действие стандарта (отмены действия)
Соответствие действующей версии международного или регионального стандарта (для стандартов, принятых на основе международных и (или) региональных стандартов) целям Общих требований
Сведения о применении соответствующего международного или регионального стандарта в регуляторных целях на международном или региональном уровне (для стандартов, принятых на основе международных и (или) региональных стандартов)
Сведения об обеспеченности стандарта методами исследований (испытаний) (при необходимости)
1
2
3
4
5
6
7