Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ауыл шаруашылығы машинасын жасау саласындағы кооперациялық ынтымақтастығын дамыту туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 12 қыркүйектегі № 18 ұсынымы.
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы Өнеркәсіптік ынтымақтастық туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың № 27 қосымшасы) 2-тармағы 2-тармақшасының екінші абзацына сәйкес, кооперациялық ынтымақтастықты дамыту мақсатында
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге осы Ұсыным Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған күннен бастап ауыл шаруашылығы машинасын жасау саласында өндірістерді ұйымдастыру кезінде:
1. № 1 қосымшаға сәйкес ауыл шаруашылығына арналған машиналар мен жабдықтар үшін жинақтауыштарды бірлесіп өндіруге арналған элементтерді өндірушілердің тізбесін, сондай-ақ № 2 қосымшаға сәйкес ауыл шаруашылығына арналған машиналар мен жабдықтар үшін үшінші елдерде шығарылатын жинақтауыштардың аналогтарын әлеуетті тұтынушылардың тізбесін басшылыққа алуды,
2. Еуразиялық экономикалық комиссияға осы Ұсынымның 1-тармағында көрсетілген тізбелерге өзгерістер енгізу туралы ұсыныстар жіберуді ұсынады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 12 қыркүйектегі
№ 18 ұсынымына
№ 1 ҚОСЫМША
Ауыл шаруашылығына арналған машиналар мен жабдықтар үшін жинақтауыштарды бірлесіп өндіруге арналған элементтерді өндірушілердің ТІЗБЕСІ
Жинақтауыштар элементтерінің атауы Ұйымдар - жинақтауыштар элементтерін шығарушылар
Армения Республикасы Беларусь Республикасы Қазақстан Республикасы Қырғыз Республикасы Ресей Федерациясы
1. Трансмиссиялар
1. Гидротрансформатор, сорғы доңғалағын, бұғаттау плитасын, турбинді доңғалақты, статорды, озба муфтаны қоса алғанда
"Техдормаш орталық" ЖШҚ, Минскі қ.
"Вертумн" ЖШҚ, Санкт-Петербург қ.
"Трактор-сервис+" ЖШҚ, Набережные Челны қ.
2. Планетариялық қатар, күн тегершегін, сателлитті, жетектегішті қоса алғанда
"МЗОР" ААҚ, Минскі қ.
"Псков механикалық жетек зауыты" ААҚ, Псков қ.
"РЕДУКТОР" ҒТО, Санкт-Петербург қ.
3. Басқару құрылғысы, импульсті генераторды, жапқыш күйінің датчигін, соленоидті қоса алғанда
"ПриСТ" АҚ, Мәскеу қ.
4. Кардан білігі
"Карданвал" АҚ, Шымкент қ.
2. Автоматтандырылған орталықтандырылған майлау жүйесі
5. Сорғы, сорғы элементтерін, жетекті білікті қоса алғанда
"БЗА" ААҚ, Борисов қ.
"Салпи" ЖШҚ, Мәскеу қ.
"Тутаев мотор зауыты" ААҚ,
Тутаев қ.
6. Құбыр желісі жүйесі, майға арналған резервуарды қоса алғанда
"ГИДРО-ЛИНК" ЖШҚ,
Екатеринбург қ.

О развитии кооперационного сотрудничества государств – членов Евразийского экономического союза в сфере сельскохозяйственного машиностроения
Рекомендация Коллегии Евразийской экономической комиссии от 12 сентября 2017 года № 18
Коллегия Евразийской экономической комиссии в соответствии с абзацем вторым подпункта 2 пункта 2 Протокола о промышленном сотрудничестве (приложение № 27 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года), в целях развития кооперационного сотрудничества
рекомендует государствам – членам Евразийского экономического союза с даты опубликования настоящей Рекомендации на официальном сайте Евразийского экономического союза при организации производств в сфере сельскохозяйственного машиностроения:
1. Руководствоваться перечнем производителей элементов для совместного производства комплектующих для машин и оборудования для сельского хозяйства согласно приложению № 1, а также перечнем потенциальных потребителей аналогов выпускаемых в третьих странах комплектующих для машин и оборудования для сельского хозяйства согласно приложению № 2.
2. Направлять в Евразийскую экономическую комиссию предложения о внесении изменений в перечни, указанные в пункте 1 настоящей Рекомендации.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Рекомендации Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 12 сентября 2017 г. № 18
ПЕРЕЧЕНЬ
производителей элементов для совместного производства комплектующих для машин и оборудования для сельского хозяйства
Наименование элементов комплектующих
Организации – производители элементов комплектующих
Республика Армения
Республика Беларусь
Республика Казахстан
Кыргызская Республика
Российская Федерация
1. Трансмиссии
1. Гидротрансформатор, включая насосное колесо, плиту блокировки, турбинное колесо, статор, обгонную муфту
ООО "Техдормаш центр", г. Минск
ООО "Вертумн", г. Санкт-Петербург
ООО "Трактор-сервис+", г. Набережные Челны
2. Планетарный ряд, включая солнечную шестерню, сателлит, эпицикл, водило
ОАО "МЗОР", г. Минск
ОАО "Псковский завод механических приводов", г. Псков
НТЦ "РЕДУКТОР", г. Санкт-Петербург
3. Устройство управления, включая импульсный генератор, датчик положения заслонки, соленоид
АО "ПриСТ", г. Москва
4. Карданные валы
АО "Карданвал", г. Шимкент
2. Автоматическая централизованная система смазки
5. Насос, включая насосные элементы, приводные валы
ОАО "БЗА", г. Борисов
ООО "Салпи", г. Москва
ОАО "Тутаевский моторный завод", г. Тутаев
6. Система трубопроводов, включая резервуар для масла
ООО "ГИДРО-ЛИНК", г. Екатеринбург

7. Майлау жүйесін басқару блогы
"Зелаз" ЖШҚ, Белгород қ.
3. Тракторларға арналған дизельді қозғалтқыштар
8. Блок-картер, май түпқоймасын қоса алғанда
"Минск мотор зауыты" ААҚ, Минскі қ.
"Челябі трактор зауыты – УРАЛТРАК" ЖШҚ, Челябі
"Чебоксары күштік агрегаттар зауыты" ААҚ, Чебоксары қ.
"Автодизель" ЖАҚ (ЯМЗ), Ярославль қ.
9. Цилиндрлердің бастиегі, газдардың циркуляциясына арналған каналдарды, форсункаларды орнатуға арналған орындарды, сондай-ақ қозғалтқыштың жұмыс істеу уақытында оны салқындататын сұйықтықтың қозғалуына арналған желілерді қоса алғанда
"Минск мотор зауыты" ААҚ, Минскі қ.
"Челябі трактор зауыты – УРАЛТРАК" ЖШҚ, Челябі қ.
"Чебоксары күштік агрегаттар зауыты" ААҚ, Чебоксары қ.
"Автодизель" ЖАҚ (ЯМЗ), Ярославль қ.
10. Қосиінді-бұлғақты механизм
"Минск мотор зауыты" ААҚ, Минскі қ.
"Челябі трактор зауыты – УРАЛТРАК" ЖШҚ, Челябі қ.
"Чебоксары күштік агрегаттар зауыты" ААҚ, Чебоксары қ.
"Автодизель" ЖАҚ (ЯМЗ), Ярославль қ.
11. Иінді білік
"Минск мотор зауыты" ААҚ, Минскі қ.
"Орал құйма-механикалық зауыты" ӨК, Орал қ.
"Челябі трактор зауыты – УРАЛТРАК" ЖШҚ, Челябі қ.
"Чебоксары күштік агрегаттар зауыты" ААҚ, Чебоксары қ.
"Автодизель" ЖАҚ (ЯМЗ), Ярославль қ.
12. Газ таратқыш механизм
"Минск мотор зауыты" ААҚ, Минскі қ.
"Челябі трактор зауыты – УРАЛТРАК" ЖШҚ, Челябі қ.
"Чебоксары күштік агрегаттар зауыты" ААҚ, Чебоксары қ.
"Автодизель" ЖАҚ (ЯМЗ), Ярославль қ.
13. Отын беру жүйесі
"Минск мотор зауыты" ААҚ, Минскі қ.
"Челябі трактор зауыты – УРАЛТРАК" ЖШҚ, Челябі қ.
"Чебоксары күштік агрегаттар зауыты" ААҚ, Чебоксары қ.
"Автодизель" ЖАҚ (ЯМЗ), Ярославль қ.
14. Қозғалтқышты іске қосу жүйесі
"Минск мотор зауыты" ААҚ, Минскі қ.
"Челябі трактор зауыты – УРАЛТРАК" ЖШҚ, Челябі қ.
"Чебоксары күштік агрегаттар зауыты" ААҚ, Чебоксары қ.
"Автодизель" ЖАҚ (ЯМЗ), Ярославль қ.
15. Ауаны және майды тазарту сүзгілері
"Минск мотор зауыты" ААҚ, Минскі қ.
"Қазтехфильтр" ЖШС, Жезқазған қ.
"Қазфильтр" ЖШС, Байсерке кенті
"Челябі трактор зауыты – УРАЛТРАК" ЖШҚ, Челябі қ.
"Чебоксары күштік агрегаттар зауыты" ААҚ, Чебоксары қ.
"Автодизель" ЖАҚ (ЯМЗ), Ярославль қ.
16. Күштік қондырғыларды майлау жүйесі
"Минск мотор зауыты" ААҚ, Минскі қ.
"Челябі трактор зауыты – УРАЛТРАК" ЖШҚ, Челябі қ.
"Чебоксары күштік агрегаттар зауыты" ААҚ, Чебоксары қ.
"Автодизель" ЖАҚ (ЯМЗ), Ярославль қ.
4. Газды-моторлы отында жұмыс істейтін қозғалтқыштар мен күштік қондырғылар
17. Мембрана типті электр-магнитті бүріккіш
"Минск мотор зауыты" ААҚ, Минскі қ.
"Ногинск отын аппаратурасы зауыты" ЖШҚ, Ногинск қ.
"Алтай жоғары дәлдікті бұйымдар зауыты" ЖШҚ, Барнаул қ.

7. Блок управления системой смазки
ООО "Зелаз", г. Белгород
3. Двигатели дизельные для тракторов
8. Блок-картер, включая масляный поддон
ОАО "Минский моторный завод", г. Минск
ООО "Челябинский тракторный завод – УРАЛТРАК", г. Челябинск
ОАО "Чебоксарский завод силовых агрегатов", г. Чебоксары
ПАО "Автодизель" (ЯМЗ), г. Ярославль
9. Головка цилиндров, включая каналы для циркуляции газов, места для установки форсунок, а также линии для перемещения охлаждающей двигатель во время его работы жидкости
ОАО "Минский моторный завод", г. Минск
ООО "Челябинский тракторный завод – УРАЛТРАК", г. Челябинск
ОАО "Чебоксарский завод силовых агрегатов", г. Чебоксары
ПАО "Автодизель" (ЯМЗ), г. Ярославль
10. Кривошипно-шатунный механизм
ОАО "Минский моторный завод", г. Минск
ООО "Челябинский тракторный завод – УРАЛТРАК", г. Челябинск
ОАО "Чебоксарский завод силовых агрегатов", г. Чебоксары
ПАО "Автодизель" (ЯМЗ), г. Ярославль
11. Коленчатый вал
ОАО "Минский моторный завод", г. Минск
ПК "Уральский литейно-механический завод", г. Уральск
ООО "Челябинский тракторный завод – УРАЛТРАК", г. Челябинск
ОАО "Чебоксарский завод силовых агрегатов", г. Чебоксары
ПАО "Автодизель" (ЯМЗ), г. Ярославль
12. Газораспределитель-ный механизм
ОАО "Минский моторный завод", г. Минск
ООО "Челябинский тракторный завод – УРАЛТРАК", г. Челябинск
ОАО "Чебоксарский завод силовых агрегатов", г. Чебоксары
ПАО "Автодизель" (ЯМЗ), г. Ярославль
13. Система подачи топлива
ОАО "Минский моторный завод", г. Минск
ООО "Челябинский тракторный завод – УРАЛТРАК", г. Челябинск
ОАО "Чебоксарский завод силовых агрегатов", г. Чебоксары,
ПАО "Автодизель" (ЯМЗ), г. Ярославль
14. Система запуска двигателя
ОАО "Минский моторный завод", г. Минск
ООО "Челябинский тракторный завод – УРАЛТРАК", г. Челябинск
ОАО "Чебоксарский завод силовых агрегатов", г. Чебоксары
ПАО "Автодизель" (ЯМЗ), г. Ярославль
15. Фильтры очистки воздуха и масла
ОАО "Минский моторный завод", г. Минск
ТОО "Казтехфильтр", г. Жезказган
ТОО "Казфильтр", пос. Байсерке
ООО "Челябинский тракторный завод – УРАЛТРАК", г. Челябинск
ОАО "Чебоксарский завод силовых агрегатов", г. Чебоксары
ПАО "Автодизель" (ЯМЗ), г. Ярославль
16. Система смазки силовой установки
ОАО "Минский моторный завод", г. Минск
ООО "Челябинский тракторный завод – УРАЛТРАК", г. Челябинск
ОАО "Чебоксарский завод силовых агрегатов", г. Чебоксары
ПАО "Автодизель" (ЯМЗ), г. Ярославль
4. Двигатели и силовые установки, работающие на газомоторном топливе
17. Электромагнитная форсунка мембранного типа
ОАО "Минский моторный завод", г. Минск
ООО "Ногинский завод топливной аппаратуры", г. Ногинск
ООО "Алтайский завод прецизионных изделий", г. Барнаул

18. Салқындатқыш сұйықтықпен жылытатын қос сатылы редуктор
"Автомаш-Радиатор" ЖШҚ,  Бішкек қ.
"Бузулук механикалық зауыты" ААҚ,  Бузулук қ.
19. Газды беруді басқару блогы
"Минск мотор зауыты" ААҚ, Минскі қ.
"АВАКС" ЖШҚ, Санкт-Петербург қ.
5. Белдіктер
20. Жетекші доңғалақтар белдігі, сужетекті, балканы, борт редукторларын, жылдамдық диапазоны қорапшасын, дискілік тежегішті қоса алғанда
"ЧЗДТ" ЖШҚ, Челябі қ.
21. Басқарылатын доңғалақтар белдігі
"ЧЗДТ" ЖШҚ, Челябі қ.
6. Мойынтіректер
22. Роликті
"Минскі мойынтірек зауыты" АҚҚ, Минскі қ.
"Степногорск ЕМК" АҚ, Степногорск қ.
"Мәскеулік мойынтірек" ААҚ, Мәскеу қ.
"Курск мойынтірек зауыты" ААҚ, Курск қ.
"Самара мойынтірек зауыты" ААҚ, Самара қ.
23. Күпшекті
"Минскі мойынтірек зауыты" АҚҚ, Минскі қ.
"Степногорск ЕМК" АҚ, Степногорск қ.
"Мәскеулік мойынтірек" ААҚ, Мәскеу қ.
"Курск мойынтірек зауыты" ААҚ, Курск қ.
"Самара мойынтірек зауыты" ААҚ, Самара қ.
24. Буксалық
"Минскі мойынтірек зауыты" АҚҚ, Минскі қ.
"Степногорск ЕМК" АҚ, Степногорск қ.
"Мәскеулік мойынтірек" ААҚ, Мәскеу қ.
"Курск мойынтірек зауыты" ААҚ, Курск қ.
"Самара мойынтірек зауыты" ААҚ, Самара қ.
7. Спутникті навигация
25. Сынамаларды іріктеуге арналған жабдық, георадарлар мен электрондық карталар жиынтығын қоса алғанда
"С.М.Киров атындағы зауыт" АҚ,
Петропавл қ.
ЖШҚ "ВНИИ СМИ", Мәскеу қ.
"ЛОГИС" ЖШҚ, Раменское қ.
26. Автоматты жүргізу жүйесі. Навигациялық контроллерді, спутникті антеннаны, рөлді басқару жүйесін қоса алғанда
"С.М.Киров атындағы зауыт" АҚ, Петропавл қ.
"Аэросоюз НЕО" ЖШҚ, Новосібір қ.
27. Параллельді жүргізу жүйесі
"С.М.Киров атындағы зауыт" АҚ, Петропавл қ.
"Аэросоюз НЕО" ЖШҚ, Новосібір қ.
8. Гидравлика элементтері
28. Гидросорғы, соның ішінде тiстегерiштi
"САЛЕО-Гомель" ААҚ, Гомель қ.
"Мейкер" ЖШС,
Қарағанды қ.
"Петропавл ауыр машина жасау зауыты" АҚ, Петропавл қ.
"Алматы ауыр машина жасау зауыты" АҚ, Алматы қ.
"Технос" ЖШҚ, Челябі қ.
29. Гидромоторлар
"САЛЕО-Гомель" ААҚ, Гомель қ.
"САЛЕО – УКХ" ЖШҚ, Дзержинск қ.
"Технос" ЖШҚ, Челябі қ.
30. Сорғы-дозаторлар
"САЛЕО – УКХ" ЖШҚ, Дзержинск қ.
"Технос" ЖШҚ, Челябі қ.
31. Гидроцилиндрлер
"САЛЕО-Кобрин" ААҚ, Кобрин қ.
"Мейкер" ЖШС,
Қарағанды қ.
"Петропавл ауыр машина жасау зауыты" АҚ, Петропавл қ.
"Машзавод
№ 1" ЖШС, Қарағанды қ.
"Алматы ауыр машина жасау зауыты" АҚ,
Алматы қ.
"Технос" ЖШҚ, Челябі қ.
"Гидроцилиндрлер зауыты" ЖШҚ, Мәскеу қ.
"Елецгидро-агрегат" ЖАҚ, Елец қ.
32. Рульдік басқару жүйелеріне арналған басымдық клапандары
"САЛЕО – УКХ" ЖШҚ, Дзержинск қ.
"Петропавл ауыр машина жасау зауыты" АҚ, Петропавл қ.
"Алматы ауыр машина жасау зауыты" АҚ, Алматы қ.

18. Редуктор двухступенчатый с подогревом охлаждающей жидкостью
ОсОО "Автомаш-Радиатор", г. Бишкек
ОАО "Бузулукский механический завод", г. Бузулук
19. Блок управления подачей газа
ОАО "Минский моторный завод", г. Минск
ООО "АВАКС", г. Санкт-Петербург
5. Мосты
20.Мост ведущих колес, включая гидропривод, балку, бортовые редукторы, коробку диапазонов скоростей, дисковый тормоз
ООО "ЧЗДТ", г. Челябинск
21. Мост управляемых колес
ООО "ЧЗДТ", г. Челябинск
6. Подшипники
22. Роликовые
ОАО "Минский подшипниковый завод", г. Минск
АО "ЕПК Степногорск", г. Степногорск
ОАО "Московский подшипник", г. Москва
ОАО "Курский подшипниковый завод, г. Курск
ОАО "Самарский подшипниковый завод", г. Самара
23. Ступичные
ОАО "Минский подшипниковый завод", г. Минск
АО "ЕПК Степногорск", г. Степногорск
ОАО "Московский подшипник", г. Москва
ОАО "Курский подшипниковый завод, г. Курск
ОАО "Самарский подшипниковый завод", г. Самара
24. Буксовые
ОАО "Минский подшипниковый завод", г. Минск
АО "ЕПК Степногорск", г. Степногорск
ОАО "Московский подшипник", г. Москва
ОАО "Курский подшипниковый завод, г. Курск
ОАО "Самарский подшипниковый завод", г. Самара
7. Спутниковая навигация
25. Оборудование для отбора проб, включая георадары и наборы электронных карт
АО "Завод им. С.М.Кирова",
г. Петропавловск
ООО "ВНИИ СМИ", г. Москва
ООО "ЛОГИС", г. Раменское
26. Системы автоматического вождения, включая навигационный контроллер, спутниковую антенну, систему подруливания
АО "Завод им. С.М.Кирова", г. Петропавловск
ООО "ЦТЗ Аэросоюз", г. Новосибирск
27. Система параллельного вождения
АО "Завод им. С.М.Кирова", г. Петропавловск
ООО "ЦТЗ Аэросоюз", г. Новосибирск
8. Элементы гидравлики
28. Гидронасосы, в том числе шестеренные
ОАО "САЛЕО-Гомель", г. Гомель
ТОО "Мейкер", г. Караганда АО "Петропавлов-ский завод тяжелого машиностроения", г. Петропавловск
АО "Алматинский завод тяжелого машиностроения", г. Алматы
ООО "Технос", г. Челябинск
29. Гидромоторы
ОАО "САЛЕО-Гомель", г. Гомель
ООО "САЛЕО – УКХ", г. Дзержинск
ООО "Технос", г. Челябинск
30. Насосы-дозаторы
ООО "САЛЕО – УКХ", г. Дзержинск
ООО "Технос", г. Челябинск
31. Гидроцилиндры
ОАО "САЛЕО-Кобрин", г. Кобрин
ТОО "Мейкер",
г. Караганда
АО "Петропавлов-ский завод тяжелого машиностроения", г. Петропавловск
ТОО "Машзавод
№ 1", г. Караганда
АО "Алматинский завод тяжелого машиностроения", г. Алматы
ООО "Технос", г. Челябинск
ООО "Завод гидроцилиндров, г. Москва
ПАО "Елецгидро-агрегат", г. Елец
32. Приоритетные клапаны для систем рулевого управления
ООО "САЛЕО – УКХ", г. Дзержинск
АО "Петропавлов-ский завод тяжелого машиностроения", г. Петропавловск
АО "Алматинский завод тяжелого машиностроения", г. Алматы

33. Гидрожүйелерді таратқыштар
"САЛЕО – УКХ" ЖШҚ, Дзержинск қ.
"Мейкер" ЖШС, Қарағанды қ.
"Петропавл ауыр машина жасау зауыты" АҚ, Петропавл қ.
"Алматы ауыр машина жасау зауыты" АҚ, Алматы қ.
34. Гидрожүйелерді басқару электр-гидравликалық блоктар
"САЛЕО – УКХ" ЖШҚ, Дзержинск қ.
"Мейкер" ЖШС,
Қарағанды қ.
"Петропавл ауыр машина жасау зауыты" АҚ, Петропавл қ.
"Алматы ауыр машина жасау зауыты" АҚ, Алматы қ.
9. Электронды компоненттер
35. Агронавигаторлар
"С.М.Киров атындағы зауыт" АҚ, Петропавл қ.
"Радиан" зауыты" ААҚ, Александровское қ.
"Аэросоюз НЕО" ЖШҚ, Новосібір қ.
36. Бағытты көрсеткіштер
"С.М.Киров атындағы зауыт" АҚ, Петропавл қ.
"Радиан" зауыты" ААҚ, Александровское қ.
"Аэросоюз НЕО" ЖШҚ, Новосібір қ.
37. Датчиктер (отын деңгейі және т.б.)
ЖШҚ "Пром-АвтоКип", Минскі қ.
"С.М.Киров атындағы зауыт" АҚ, Петропавл қ.
38. Борт компьютерлері
ЖШҚ "Пром-АвтоКип", Минскі қ.
"С.М.Киров атындағы зауыт" АҚ, Петропавл қ.
39. Аккумулятор батареялары
"Қайнар-АКБ" ЖШС,
Талдықорған қ.
"Zhersu Power" ЖШС,
Алматы қ.
Ауыл шаруашылығына арналған машиналар мен жабдықтар үшін үшінші елдерде шығарылатын жинақтауыштардың аналогтарын әлеуетті тұтынушылардың ТІЗБЕСІ
Жинақтауыштардың атауы
Жинақтауыштарды әлеуетті тұтынушылар
1.Трансмиссиялар, автоматты орталықтандырылған майлау жүйесі, тракторларға арналған дизельді қозғалтқыштар
"Минскі трактор зауыты" ААҚ, Беларусь Республикасы, Минскі қ.
"Гомсельмаш" КҚ, Беларусь Республикасы, Гомель қ.
"Бобруйскагромаш" ААҚ, Беларусь Республикасы, Бобруйск қ.
"Лидаагропроммаш" ААҚ, Беларусь Республикасы, Лида қ.
"Вектор" комбайн зауыты" ЖШС, Қазақстан Республикасы, Көкшетау қ.
"Ростсельмаш" ААҚ, Ресей Федерациясы, Ростов-на-Дону қ.
"САРЭКС" ААҚ, Ресей Федерациясы, Саранск қ.
"Джон Дир Рус" ЖШҚ, Ресей Федерациясы, Орынбор қ.
"Клаас" ЖШҚ, Ресей Федерациясы, Краснодар қ.
"Брянсксельмаш" ААҚ, Ресей Федерациясы, Брянск қ.
2. Газды-моторлы отында жұмыс істейтін қозғалтқыштар және күштік қондырғылар
"Минскі трактор зауыты" ААҚ, Беларусь Республикасы, Минскі қ.
"Гомсельмаш" КҚ, Беларусь Республикасы, Гомель қ.
"Бобруйскагромаш" ААҚ, Беларусь Республикасы, Бобруйск қ.
"Лидаагропроммаш" ААҚ, Беларусь Республикасы, Лида қ.
"Амкодор" ААҚ, Беларусь Республикасы, Минскі қ.
"Агромаш-Холдинг" АҚ, Қазақстан Республикасы, Қостанай қ.
"Вектор" комбайн зауыты" ЖШС, Қазақстан Республикасы, Көкшетау қ.
"СемАЗ" ЖШС, Қазақстан Республикасы, Семей қ.
"Петербург трактор зауыты" ЖАҚ, Ресей Федерациясы, Санкт-Петербург қ.
"Ростсельмаш" ААҚ, Ресей Федерациясы, Ростов-на-Дону қ.
"САРЭКС" ААҚ, Ресей Федерациясы, Саранск қ.
"Промтрактор" ААҚ, Ресей Федерациясы, Чебоксары қ.
"Челябі трактор зауыты - Уралтрак" ЖШҚ, Ресей Федерациясы, Челябі қ.
"Челябі құрылыс-жол машиналары" ЖАҚ, Ресей Федерациясы, Челябі қ.
"Брянск арсеналы" ААҚ, Ресей Федерациясы, Брянск қ.
"Харьков трактор зауыты" КҚ, Харьков қ.
"Ташкент трактор зауыты" КҚ, Ташкент қ.
"СиЭнЭйч-КАМАЗ-Индустрия" ЖШҚ, Ресей Федерациясы,
Набережные Челны қ.
"Джон Дир Рус" ЖШҚ, Ресей Федерациясы, Орынбор қ.
"Клаас" ЖШҚ, Ресей Федерациясы, Краснодар қ.
"Брянсксельмаш" ААҚ, Ресей Федерациясы, Брянск қ.

33. Распределители гидросистем
ООО "САЛЕО – УКХ", г. Дзержинск
ТОО "Мейкер", г. Караганда
АО "Петропавлов-ский завод тяжелого машиностроения", г. Петропавловск
АО "Алматинский завод тяжелого машиностроения", г. Алматы
34. Электрогидравличес-кие блоки управления гидросистем
ООО "САЛЕО – УКХ", г. Дзержинск
ТОО "Мейкер",
г. Караганда
АО "Петропавлов-ский завод тяжелого машиностроения", г. Петропавловск
АО "Алматинский завод тяжелого машиностроения", г. Алматы
9. Электронные компоненты
35. Агронавигаторы
АО "Завод им. С.М.Кирова", г. Петропавловск
ОАО "Завод "Радиан", г. Александровское
ООО "ЦТЗ Аэросоюз", г. Новосибирск
36. Курсоуказатели
АО "Завод им. С.М.Кирова", г. Петропавловск
ОАО "Завод "Радиан", г. Александровское
ООО "ЦТЗ Аэросоюз", г. Новосибирск
37. Датчики (уровня топлива и др.)
ООО "Пром-АвтоКип", г. Минск
АО "Завод им. С.М.Кирова", г. Петропавловск
38. Бортовые компьютеры
ООО "Пром-АвтоКип", г. Минск
АО "Завод им. С.М.Кирова", г. Петропавловск
39. Аккумуляторные батареи
ТОО "Кайнар-АКБ",
г. Талдыкорган
ТОО "Zhersu Power",
г. Алматы
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Рекомендации Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 12 сентября 2017 г. № 18
ПЕРЕЧЕНЬ
потенциальных потребителей аналогов выпускаемых в третьих странах комплектующих для машин и оборудования для сельского хозяйства
Наименование комплектующих
Потенциальные потребители комплектующих
1.Трансмиссии, автоматическая централизованная система смазки, двигатели дизельные для тракторов
ОАО "Минский тракторный завод", Республика Беларусь, г. Минск
ПО "Гомсельмаш", Республика Беларусь, г. Гомель
ОАО "Бобруйскагромаш", Республика Беларусь, г. Бобруйск
ОАО "Лидаагропроммаш", Республика Беларусь, г. Лида
ТОО "Комбайновый завод "Вектор", Республика Казахстан, г. Кокшетау
ОАО "Ростсельмаш", Российская Федерация, г. Ростов-на-Дону
ОАО "САРЭКС", Российская Федерация, г. Саранск
ООО "Джон Дир Рус", Российская Федерация, г. Оренбург
ООО "Клаас", Российская Федерация, г. Краснодар
ОАО "Брянсксельмаш", Российская Федерация, г. Брянск
2. Двигатели и силовые установки, работающие на газомоторном топливе
ОАО "Минский тракторный завод", Республика Беларусь, г. Минск
ПО "Гомсельмаш", Республика Беларусь, г. Гомель
ОАО "Бобруйскагромаш", Республика Беларусь, г. Бобруйск
ОАО "Лидаагропроммаш", Республика Беларусь, г. Лида
ОАО "Амкодор", Республика Беларусь, г. Минск
АО "Агромаш-Холдинг", Республика Казахстан, г. Костанай
ТОО "Комбайновый завод "Вектор", Республика Казахстан, г. Кокшетау
ТОО "СемАЗ", Республика Казахстан, г. Семей
ЗАО "Петербургский тракторный завод", Российская Федерация,
г. Санкт-Петербург
ОАО "Ростсельмаш", Российская Федерация, г. Ростов-на-Дону
ОАО "САРЭКС", Российская Федерация, г. Саранск
ОАО "Промтрактор", Российская Федерация, г. Чебоксары
ООО "Челябинский тракторный завод - Уралтрак", Российская Федерация, г. Челябинск
ЗАО "Челябинские строительно-дорожные машины", Российская Федерация, г. Челябинск
ОАО "Брянский арсенал", Российская Федерация, г. Брянск
ПО "Харьковский тракторный завод", г. Харьков
ПО "Ташкентский тракторный завод", г. Ташкент
ООО "СиЭнЭйч-КАМАЗ-Индустрия", Российская Федерация,
г. Набережные челны
ООО "Джон Дир Рус", Российская Федерация, г. Оренбург
ООО "Клаас", Российская Федерация, г. Краснодар
ОАО "Брянсксельмаш", Российская Федерация, г. Брянск