Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаға өзгерістер енгізу туралы
Жоғары Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2018 жылғы 6 желтоқсандағы № 20 шешімі
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес шешті:
1. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаға мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) 17 және 171-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Одақ туралы шарттың 50-бабына сәйкес шаралар қолдану туралы (осы қосымшаның 171-тармағын ескере отырып екіжақты қорғау шараларын және триггерлік қорғау шараларын қолдану туралы шешімдер қабылдауды қоспағанда) және оларды қолдану тәртібі туралы шешімдер қабылдау.
171. Одақ туралы шарттың 50-бабына сәйкес үшінші мемлекетпен, халықаралық ұйыммен немесе халықаралық интеграциялық бірлестікпен өтемақы беру туралы уағдаластыққа қол жеткізілмеген жағдайда екіжақты қорғау шараларын қолдану туралы шешімдер қабылдау не Комиссия Алқасының көрсетілген шараларды қолдану туралы шешім қабылдамауы, сондай-ақ, егер осы тармаққа сәйкес оларды қолдану туралы шешімді Комиссия Кеңесі қабылдаса, көрсетілген шараларды ұзарту, өзгерту және жою туралы шешім қабылдау.";
б) мынадай мазмұндағы 136-тармақпен толықтырылсын:
"136. Одақтың үшінші мемлекеттермен, халықаралық ұйымдармен немесе халықаралық интеграциялық бірлестіктермен жасасқан халықаралық шарттарының ережелеріне сәйкес Одақ тарапынан байланысу пункті функцияларын жүзеге асыруға жауапты болатын органды айқындау.".
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан

О внесении изменений в приложение № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии
Решение Высшего Евразийского экономического совета от 6 декабря 2018 года № 20.
Высший Евразийский экономический совет решил:
1. Внести в приложение № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, следующие изменения:
а) пункты 17 и 171 изложить в следующей редакции:
"17. Принятие решений о применении мер в соответствии со статьей 50 Договора о Союзе (за исключением принятия решений о применении двусторонних защитных мер с учетом пункта 171 настоящего приложения и триггерных защитных мер) и о порядке их применения.
171. Принятие решений о применении в соответствии со статьей 50 Договора о Союзе двусторонних защитных мер в случае недостижения договоренностей с третьим государством, международной организацией или международным интеграционным объединением о предоставлении компенсации либо непринятия решений о применении указанных мер Коллегией Комиссии, а также принятие решений о продлении, изменении и отмене указанных мер, если решения об их применении были приняты Советом Комиссии
в соответствии с настоящим пунктом.";
б) дополнить пунктом 136 следующего содержания:
"136. Определение органа в качестве ответственного за осуществление функций контактного пункта со стороны Союза в соответствии с положениями международных договоров Союза, заключенных с третьими государствами, международными организациями или международными интеграционными объединениями.".
2. Настоящее Решение вступает в силу с даты его официального опубликования.
Члены Высшего Евразийского экономического совета:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации