Қолданылуының нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Аттракциондардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 038/2016) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін стандарттардың тізбесі және Еуразиялық экономикалық одақтың "Аттракциондардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 038/2016) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулер (сынау) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттардың тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 10 сәуірдегі № 53 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
қолданылуының нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Аттракциондардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 038/2016) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін стандарттардың тізбесі;
Еуразиялық экономикалық одақтың "Аттракциондардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 038/2016) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеулер (сынау) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттардың тізбесі бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
К. Минасян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 10 сәуірдегі
№ 53 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Қолданылуының нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың Аттракциондардың

О перечне стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности аттракционов" (ТР ЕАЭС 038/2016), и перечне стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности аттракционов" (ТР ЕАЭС 038/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 апреля 2018 года № 53
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
перечень стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности аттракционов" (ТР ЕАЭС 038/2016);
перечень стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности аттракционов" (ТР ЕАЭС 038/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
К. Минасян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 10 апреля 2018 г. № 53
ПЕРЕЧЕНЬ

қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 038/2016) талаптарын сақтау
ерікті негізде қамтамасыз етілетін стандарттардың
ТІЗБЕСІ
Р/с
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленімі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1
V бөлімнің 46-тармағы
МемСТ 30869-2003 (ЕN 983:1996)
"Жабдықтар қауіпсіздігі. Гидравликалық және пневматикалық жүйелерге және олардың компоненттеріне қойылатын қауіпсіздік талаптары. Пневматика"
2
МемСТ 31177-2003 (ЕN 982:1996)
"Жабдықтар қауіпсіздігі. Гидравликалық және пневматикалық жүйелерге және олардың компоненттеріне қойылатын қауіпсіздік талаптары. Гидравлика"
3
МемСТ ISO 4413-2016 "Гидрожетектер. Жүйелер мен олардың компоненттеріне арналған жалпы қағидалар мен қауіпсіздік талаптары"
4
МемСТ ISO 4414-2016 "Пневможетектер. Жүйелер мен олардың компоненттеріне арналған жалпы қағидалар мен қауіпсіздік талаптары"
5
V бөлім
МемСТ ISO 13857-2012 "Машиналардың қауіпсіздігі. Аяқ-қолдардың қауіпті аймаққа түсуінен сақтауға арналған қауіпсіз арақашықтық"
6
МемСТ Р ИСО 14122-1-2009 "Машиналардың қауіпсіздігі. Стационарлық машиналарға қол жеткізу құралдары. 1-бөлік. Екі деңгей арасындағы стационарлық қол жеткізу құралдарын таңдау"
7
СТБ ИСО 14122-1-2004 "Механизмдерге қол жеткізудің тұрақты құралдары. 1-бөлік. Екі деңгей арасындағы тұрақты қол жеткізу құралдарын таңдау"
8
V және VI бөлімдер
МемСТ Р 53487-2009 "Аттракциондардың қауіпсіздігі. Үрленетін ойын жабдығы. Қауіпсіздік талаптары. Сынақтар әдістері"
9
МемСТ Р 56426-2015 "Үрленетін ойын жабдығы. Жалпы техникалық талаптар"
10
МемСТ Р 56984-2016 "Аттракциондардың қауіпсіздігі. Аэролифттер. Тысқабат. Қауіпсіздік талаптары. Сынақтар әдістері"
11
V – VIII бөлімдер
СТБ EN 13814-2008 "Парктерде орнатылатын, ойын-сауыққа арналған жабдықтар. Қауіпсіздік талаптары"
12
V, VI және VIII бөлімдер
МемСТ Р 53130.1-2014 "Аттракциондардың қауіпсіздігі. 1-бөлік. Теміржолға қойылатын қосымша қауіпсіздік талаптары"
13
МемСТ Р 53130.2-2014 "Аттракциондардың қауіпсіздігі. 2-бөлік. Автодромдарға қойылатын қосымша қауіпсіздік талаптары"
14
МемСТ Р 52170-2003 "Механикаландырылған аттракциондардың қауіпсіздігі. Болат конструкцияларды жобалау жөніндегі негізгі ережелер"
15
МемСТ Р 53488-2009 "Аттракциондардың қауіпсіздігі. Механикаландырылған аттракциондар қауіпсіздігінің негіздемесіне қойылатын талаптар. Негізгі ережелер"
16
V және VIII бөлімдер
МемСТ Р МЭК 60204-1-2007 "Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электрлі жабдықтары. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
17
ХЭК МемСТ 60204-1-2002 "Машиналардың қауіпсіздігі. Машиналар мен механизмдердің электрлі жабдықтары. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
18

стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности аттракционов" (ТР ЕАЭС 038/2016)
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1
пункт 46 раздела V
ГОСТ 30869-2003 (ЕN 983:1996) "Безопасность оборудования. Требования безопасности к гидравлическим и пневматическим системам и их компонентам. Пневматика"
2
ГОСТ 31177-2003 (ЕN 982:1996) "Безопасность оборудования. Требования безопасности к гидравлическим и пневматическим системам и их компонентам. Гидравлика"
3
ГОСТ ISO 4413-2016 "Гидроприводы. Общие правила и требования безопасности для систем и их компонентов"
4
ГОСТ ISO 4414-2016 "Пневмоприводы. Общие правила и требования безопасности для систем и их компонентов"
5
раздел V
ГОСТ ISO 13857-2012 "Безопасность машин. Безопасные расстояния для предохранения верхних и нижних конечностей от попадания в опасную зону"
6
ГОСТ Р ИСО 14122-1-2009 "Безопасность машин. Средства доступа к машинам стационарные. Часть 1. Выбор стационарных средств доступа между двумя уровнями"
7
СТБ ИСО 14122-1-2004 "Безопасность машин. Средства доступа к механизмам постоянные. Часть 1. Выбор постоянных средств доступа между двумя уровнями"
8
разделы V и VI
ГОСТ Р 53487-2009 "Безопасность аттракционов. Оборудование надувное игровое. Требования безопасности. Методы испытаний"
9
ГОСТ Р 56426-2015 "Оборудование надувное игровое. Общие технические требования"
10
ГОСТ Р 56984-2016 "Безопасность аттракционов. Аэролифты. Оболочка. Требования безопасности. Методы испытаний"
11
разделы V – VIII
СТБ EN 13814-2008 "Оборудование для развлечений, устанавливаемое в парках. Требования безопасности"
12
разделы V, VI и VIII
ГОСТ Р 53130.1-2014 "Безопасность аттракционов. Часть 1. Дополнительные требования безопасности к железной дороге"
13
ГОСТ Р 53130.2-2014 "Безопасность аттракционов. Часть 2. Дополнительные требования безопасности к автодромам"
14
ГОСТ Р 52170-2003 "Безопасность аттракционов механизированных. Основные положения по проектированию стальных конструкций"
15
ГОСТ Р 53488-2009 "Безопасность аттракционов. Требования к обоснованию безопасности механизированных аттракционов. Основные положения"
16
разделы V и VIII
ГОСТ Р МЭК 60204-1-2007 "Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов. Часть 1. Общие требования"
17
ГОСТ МЭК 60204-1-2002 "Безопасность машин. Электрооборудование машин и механизмов. Часть 1. Общие требования"
18

МемСТ Р 56985-2016 "Аттракциондардың қауіпсіздігі. Картингтік горкалар. Жалпы қауіпсіздік талаптары"
19
VI бөлім
МемСТ ЕN 287-1-2002 "Дәнекерлеушілердің біліктілігі. Болатты балқытып дәнекерлеу"
20
СТБ EN 287-1-2009 "Дәнекерлеушілердің біліктілігі. Балқытып дәнекерлеу. 1-бөлік. Болат"
21
МемСТ Р ИСО 3834-2-2007 "Металл материалдарды балқытып дәнекерлеуді орындау сапасына қойылатын талапар. 2-бөлік. Сапаға қойылатын жан-жақты талаптар"
22
СТБ ISO 3834-2-2010 "Металл материалдарды балқытып дәнекерлеу сапасына қойылатын талапар. 2-бөлік. Сапаға қойылатын жан-жақты талаптар"
23
СТ РК ISO 3834-2-2015 "Металл материалдарды балқытып дәнекерлеуді орындау сапасына қойылатын талапар. 2-бөлік. Сапаға қойылатын жан-жақты талаптар"
24
МемСТ Р ИСО 3834-3-2007 "Металл материалдарды балқытып дәнекерлеуді орындау сапасына қойылатын талапар. 3-бөлік. Сапаға қойылатын стандартты талаптар"
25
СТБ ISO 3834-3-2010 "Металл материалдарды балқытып дәнекерлеу сапасына қойылатын талаптар. 3-бөлік. Сапаға қойылатын стандартты талаптар"
26
ҚР СТ ISO 3834-3-2015 "Металл материалдарды балқытып дәнекерлеуді орындау сапасына қойылатын талапар. 3-бөлік. Сапаға қойылатын стандартты талаптар"
27
МемСТ Р ИСО 5817-2009 "Дәнекерлеу. Балқытып дәнекерлеумен алынған, болаттан, никельден, титаннан және олардың қорытпаларынан жасалған дәнекерлеу қосылыстары (сәулемен дәнекерлеу тәсілдерін қоспағанда). Сапа деңгейлері"
28
СТБ ISO 5817-2009 "Дәнекерлеу. Балқытып дәнекерлеумен орындалған, болаттың, никельдің, титанның және олардың қорытпаларының қосылыстары (сәулемен дәнекерлеуден басқа). Ақауларына қарай жіктің сапа деңгейі"
29
СТБ ISO 15609-1-2009 "Металл материалдарды дәнекерлеудің технологиялық нұсқаулығы және технологиялық процестерінің сыныптамасы. Дәнекерлеудің технологиялық процесіне арналған нұсқаулық. 1-бөлік. Доғалық дәнекерлеу"
30
СТБ ISO 15614-1-2009 "Металл материалдарды дәнекерлеудің технологиялық нұсқаулығы және технологиялық процестерінің сыныптамасы. Дәнекерлеудің технологиялық процесін сынау. 1-бөлік. Болатты доғалық және газбен дәнекерлеу және никель мен никель қорытпаларды доғалық дәнекерлеу"
31
СТБ EN 1090-1-2012 "Болат және алюминий конструкцияларды тұрғызу. 1-бөлік. Конструкциялар элементтерін бақылау талаптары мен әдістері"
32
CTБ EN 1090-2-2013 "Болат және алюминий конструкцияларды тұрғызу. 2-бөлік. Болат конструкцияларға қойылатын техникалық талаптар"
33
МемСТ EN 13411-3-2015 "Болат арқандардың ұшын бітеу. Қауіпсіздік. 3-бөлік. Тоқтатқы қысқыштары және баспақтау"
34
МемСТ EN 13411-4-2015 "Болат арқандардың ұшын бітеу. Қауіпсіздік. 4-бөлік. Металмен және пластмассамен толтыру"
35

ГОСТ Р 56985-2016 "Безопасность аттракционов. Картинговые горки. Общие требования безопасности"
19
раздел VI
ГОСТ ЕN 287-1-2002 "Квалификация сварщиков. Сварка плавлением сталей"
20
СТБ EN 287-1-2009 "Квалификация сварщиков. Сварка плавлением. Часть 1. Стали"
21
ГОСТ Р ИСО 3834-2-2007 "Требования к качеству выполнения сварки плавлением металлических материалов. Часть 2. Всесторонние требования к качеству"
22
СТБ ISO 3834-2-2010 "Требования к качеству сварки плавлением металлических материалов. Часть 2. Всесторонние требования к качеству"
23
СТ РК ISO 3834-2-2015 "Требования к качеству выполнения сварки плавлением металлических материалов. Часть 2. Всесторонние требования к качеству"
24
ГОСТ Р ИСО 3834-3-2007 "Требования к качеству выполнения сварки плавлением металлических материалов. Часть 3. Стандартные требования к качеству"
25
СТБ ISO 3834-3-2010 "Требования к качеству сварки плавлением металлических материалов. Часть 3. Стандартные требования к качеству"
26
СТ РК ISO 3834-3-2015 "Требования к качеству выполнения сварки плавлением металлических материалов. Часть 3. Стандартные требования к качеству"
27
ГОСТ Р ИСО 5817-2009 "Сварка. Сварные соединения из стали, никеля, титана и их сплавов, полученные сваркой плавлением (исключая лучевые способы сварки). Уровни качества"
28
СТБ ISO 5817-2009 "Сварка. Соединения стали, никеля, титана и их сплавов, выполненные сваркой плавлением (кроме лучевой сварки). Уровни качества шва в зависимости от дефектов"
29
СТБ ISO 15609-1-2009 "Технологическая инструкция и квалификация технологических процессов сварки металлических материалов. Инструкция на технологический процесс сварки. Часть 1. Дуговая сварка"
30
СТБ ISO 15614-1-2009 "Технологическая инструкция и квалификация технологических процессов сварки металлических материалов. Испытание технологического процесса сварки. Часть 1. Дуговая и газовая сварка сталей и дуговая сварка никеля и никелевых сплавов"
31
СТБ EN 1090-1-2012 "Возведение стальных и алюминиевых конструкций. Часть 1. Требования и методы контроля элементов конструкций"
32
CTБ EN 1090-2-2013 "Возведение стальных и алюминиевых конструкций. Часть 2. Технические требования к стальным конструкциям"
33
ГОСТ EN 13411-3-2015 "Концевая заделка стальных канатов. Безопасность. Часть 3. Зажимы стопорные и запрессовка"
34
ГОСТ EN 13411-4-2015 "Концевая заделка стальных канатов. Безопасность. Часть 4. Заливка металлом или пластмассами"
35

МемСТ Р 56988-2016 "Үрленетін жабдықтар. Техникалық тігін бұйымдары. Тысқабаттар. Өндіріске қойылатын талаптар"
36
VI – VIII бөлімдер
МемСТ 33807-2016 "Аттракциондардың қауіпсіздігі. Жалпы талаптар"
37
СТБ EN 14960-2011 "Үрленетін ойын жабдықтары. Қауіпсіздік талаптары және сынау әдістері"
38
VII және VIII бөлімдер
МемСТ EN 12385-1-2015 "Сым, болат арқандар. Қауіпсіздік. 1-бөлік. Жалпы талаптар"
39
МемСТ EN 12385-3-2015 "Сым, болат арқандар. Қауіпсіздік. 3-бөлік. Пайдалану және күтіп ұстау жөніндегі ақпарат"
40
VIII бөлім

ГОСТ Р 56988-2016 "Оборудование надувное. Изделия швейные технические. Оболочки. Требования к производству"
36
разделы VI – VIII
ГОСТ 33807-2016 "Безопасность аттракционов. Общие требования"
37
СТБ EN 14960-2011" Оборудование игровое надувное. Требования безопасности и методы испытаний"
38
разделы VII и VIII
ГОСТ EN 12385-1-2015 "Канаты проволочные, стальные. Безопасность. Часть 1. Общие требования"
39
ГОСТ EN 12385-3-2015 "Канаты проволочные, стальные. Безопасность. Часть 3. Информация по использованию и уходу"
40
раздел VIII

МемСТ Р 51885-2002 (ИСО 7001:1990) "Қоғамдық орындарға арналған ақпараттық белгілер"
41
ҚР СТ ИСО 7001-2015 "Графикалық нышандар. Қоғамдық орындардағы ақпараттық нышандар"
42
МемСТ Р 55515-2013 "Үрленетін ойын жабдықтары. Пайдалану кезіндегі қауіпсіздік талаптары"
43
МемСТ P 56065-2014 "Аттракциондардың қауіпсіздігі. Техникалық жай-күйін бағалау. Жарамдылық мерзімін ұзарту"
44
МемСТ Р 56987-2016 "Ойын-сауыққа арналған құрылғылардың қауіпсіздігі. Қысқы горкалар. Пайдалану кезіндегі қауіпсіздік талаптары"
45
№ 4 қосымша
МемСТ Р 52603-2011 "Су аттракциондары. Конструкциялардың қауіпсіздігі. Жалпы талаптар"
46
ҚР СТ МемСТ Р 52603-2009 "Аквапарктер. Биіктігі 2 м және одан жоғары су горкалары. Конструкциялардың қауіпсіздігі және сынау әдістері. Жалпы талаптар"
47
МемСТ Р 52604-2012 "Су аттракциондары. Пайдалану кезіндегі қауіпсіздік. Жалпы талаптар"
48
ҚР СТ МемСТ Р 52604-2009 "Аквапарктер. Биіктігі 2 м және одан жоғары су горкалары. Пайдалану кезіндегі қауіпсіздік. Жалпы талаптар"
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2018 жылғы 10 сәуірдегі
№ 53 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одақтың "Аттракциондардың қауіпсіздігі туралы"
техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 038/2016) талаптарын қолдану мен орындау және
техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті
зерттеулер (сынау) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде үлгілерді
іріктеу қағидаларын қамтитын стандарттардың
ТІЗБЕСІ
Р/с
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленімі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1
V бөлім
МемСТ 23337-2014 "Шу. Қоныстану аумағындағы және тұрғын үй-жайлар мен қоғамдық ғимараттардағы шуды өлшеу әдістері"
2
МемСТ 23941-2002 "Машиналардың шуы. Шудың сипаттамаларын айқындау әдістері. Жалпы талаптар"
3
МемСТ 32995-2014 "Тоқыма материалдары. Электр статикалық өрістің кернеуін өлшеу әдістері (4 – 6-бөлімдер)"
4
МемСТ IEC 60825-1-2013 "Лазерлік аппаратураның қауіпсіздігі. 1-бөлік. Жабдықтардың сыныптамасы, пайдаланушыларға арналған талаптар мен нұсқау"
5
VI бөлім
МемСТ 3242-79 "Дәнекерлеп қосу. Сапаны бақылау әдістері"
6
МемСТ Р 53487-2009 "Аттракциондардың қауіпсіздігі. Үрленетін ойын жабдығы. Қауіпсіздік талаптары. Сынақтар әдістері"
7
МемСТ Р 56984-2016 "Аттракциондардың қауіпсіздігі. Аэролифттер. Тысқабат. Қауіпсіздік талаптары. Сынақтар әдістері"
8
VI және VIII бөлімдер
МемСТ Р ИСО 17637-2014 "Бұзбайтын бақылау. Балқытып дәнекерлеумен орындалған қосылыстарды визуалды бақылау"
9
ҚР СТ ISO 17637-2013 "Дәнекерленген қосылыстарды бұзбайтын бақылау. Балқытып дәнекерлеумен орындалған дәнекерленген қосылыстарды визуалды бақылау"
10

ГОСТ Р 51885-2002 (ИСО 7001:1990) "Знаки информационные для общественных мест"
41
СТ РК ИСО 7001-2015 "Графические символы. Информационные символы в общественных местах"
42
ГОСТ Р 55515-2013 "Оборудование надувное игровое. Требования безопасности при эксплуатации"
43
ГОСТ P 56065-2014 "Безопасность аттракционов. Оценка технического состояния. Продление срока службы"
44
ГОСТ Р 56987-2016 "Безопасность устройств для развлечений. Горки зимние. Требования безопасности при эксплуатации"
45
приложение №4
ГОСТ Р 52603-2011 "Аттракционы водные. Безопасность конструкции. Общие требования"
46
СТ РК ГОСТ Р 52603-2009 "Аквапарки. Водные горки высотой 2 м и выше. Безопасность конструкции и методы испытаний. Общие требования"
47
ГОСТ Р 52604-2012 "Аттракционы водные. Безопасность при эксплуатации. Общие требования"
48
СТ РК ГОСТ Р 52604-2009 "Аквапарки. Водные горки высотой 2 м и выше. Безопасность при эксплуатации. Общие требования"
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 10 апреля 2018 г. № 53
ПЕРЕЧЕНЬ
стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза
"О безопасности аттракционов" (ТР ЕАЭС 038/2016) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1
раздел V
ГОСТ 23337-2014 "Шум. Методы измерения шума на селитебной территории и в помещениях жилых и общественных зданий"
2
ГОСТ 23941-2002 "Шум машин. Методы определения шумовых характеристик. Общие требования"
3
ГОСТ 32995-2014 "Материалы текстильные. Методика измерения напряженности электростатического поля (разделы 4 – 6)"
4
ГОСТ IEC 60825-1-2013 "Безопасность лазерной аппаратуры. Часть 1. Классификация оборудования, требования и руководство для пользователей"
5
раздел VI
ГОСТ 3242-79 "Соединения сварные. Методы контроля качества"
6
ГОСТ Р 53487-2009 "Безопасность аттракционов. Оборудование надувное игровое. Требования безопасности. Методы испытаний"
7
ГОСТ Р 56984-2016 "Безопасность аттракционов. Аэролифты. Оболочка. Требования безопасности. Методы испытаний"
8
разделы VI и VIII
ГОСТ Р ИСО 17637-2014 "Контроль неразрушающий. Визуальный контроль соединений, выполненных сваркой плавлением"
9
СТ РК ISO 17637-2013 "Контроль неразрушающий сварных соединений. Визуальный контроль сварных соединений, выполненных сваркой плавлением"
10

МемСТ EN 14127-2015 "Бұзбайтын бақылау. Ультрадыбысты қалыңдық өлшеуіш"
11
МемСТ Р ИСО 3834-3-2007 "Металл материалдарды балқытып дәнекерлеуді орындау сапасына қойылатын талаптар. 3-бөлік. Сапаға қойылатын стандартты талаптар"
12
СТБ ISO 3834-3-2010 "Металл материалдарды балқытып дәнекерлеу сапасына қойылатын талаптар. 3-бөлік. Сапаға қойылатын стандартты талаптар"
13
ҚР СТ ISO 3834-3-2015 "Металл материалдарды балқытып дәнекерлеуді орындау сапасына қойылатын талаптар. 3-бөлік. Сапаға қойылатын стандартты талаптар"
14
МемСТ Р 55724-2013 "Бұзбайтын бақылау. Дәнекерленетін қосылыстар. Ультрадыбысты әдістер"
15
МемСТ Р ИСО 9934-1 "Бұзбайтын бақылау. Магнит-ұнтақты әдіс. 1-бөлік. Негізгі талаптар"
16

ГОСТ EN 14127-2015 "Контроль неразрушающий. Ультразвуковая толщинометрия"
11
ГОСТ Р ИСО 3834-3-2007 "Требования к качеству выполнения сварки плавлением металлических материалов. Часть 3. Стандартные требования к качеству"
12
СТБ ISO 3834-3-2010 "Требования к качеству сварки плавлением металлических материалов. Часть 3. Стандартные требования к качеству"
13
СТ РК ISO 3834-3-2015 "Требования к качеству выполнения сварки плавлением металлических материалов. Часть 3. Стандартные требования к качеству"
14
ГОСТ Р 55724-2013 "Контроль неразрушающий. Соединения сварные. Методы ультразвуковые"
15
ГОСТ Р ИСО 9934-1 "Контроль неразрушающий. Магнитопорошковый метод. Часть 1. Основные требования"
16

МемСТ Р 56066-2014 "Аттракциондардың қауіпсіздігі. Аттракциондардың жолаушыларына әсер ететін жыламдықты өлшеу әдістері"
17
3-қосымша
МемСТ Р 52169-2012 "Балалар ойын алаңдарының жабдықтары мен жабындары. Конструкциялардың қауіпсіздігі және сынауқтар әдістері. Жалпы талаптар. Г қосымша"
18
3 және 4-қосымшалар
МемСТ 22648-77 "Пластмассалар. Гигиеналық көрсеткіштерді айқындау әдістері"

ГОСТ Р 56066-2014 "Безопасность аттракционов. Методы измерения ускорений, действующих на пассажиров аттракционов"
17
приложение 3
ГОСТ Р 52169-2012 "Оборудование и покрытия детских игровых площадок. Безопасность конструкций и методы испытаний. Общие требования. Приложение Г"
18
приложения 3 и 4
ГОСТ 22648-77 "Пластмассы. Методы определения гигиенических показателей"