Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде қызметтер көрсетудің жекелеген секторлары бойынша ырықтандыру жоспарларын іске асыру туралы
Жоғары Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2019 жылғы 29 мамырдағы № 2 Өкімі
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2016 жылғы 26 желтоқсандағы №23 шешімімен бекітілген ырықтандыру жоспарларында көзделген іс-шаралардың орындалуына 2018 жылғы 16 қаңтардан бастап 30 қарашаға дейінгі аралықта мониторинг жүргізу және бақылау жасау нәтижелері (ақпараттық материал ретінде қоса беріліп отыр) туралы Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының Төрағасы Т.С.Саркисянның баяндамасын (бұдан әрі тиісінше – баяндама, ырықтандыру жоспарлары) ескере отырып:
1. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің үкіметтері мен Еуразиялық экономикалық комиссия:
а) 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың XV бөлімінің ережелерін іске асыру шеңберінде жұмыс жүргізген кезде баяндама ережелерін, сондай-ақ қызметтер көрсетудің мына:
кино және бейнефильмдер шығарумен және таратумен байланысты қызметтер көрсету;
бейнефильмдерді көрсету бойынша қызметтер көрсету;
меншікті немесе жалға алынған жылжымайтын мүлікке байланысты (делдалдардың риелторлық қызметтер көрсетуін қоспағанда) қызметтер көрсету;
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың XVI бөлімінде көзделген қаржылық қызметтер көрсетуді қоспағанда, серуендеу кемелерін операторсыз (экипажсыз) жалға алу және оның лизингі бойынша қызметтер көрсету;
жарнама саласында қызметтер көрсету;
даладағы жұмыстарды қоспағанда, қатты пайдалы қазбаларды, мұнайды, газды және жерасты суларын іздеуге байланысты геология, геофизика, геохимия және өзге де ғылымдар саласында ғылыми консультациялық қызметтер көрсету бөлігінде геологиялық, геофизикалық және басқа да іздеу жұмыстары бойынша қызметтер көрсету;
саяхаттар бюросының және туристік агенттіктердің қызметтер көрсету (туроператорлар мен турагенттердің қызметтер көрсетуі);
қоғамдық және гуманитарлық ғылымдар саласында ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу және енгізу бойынша қызметтер көрсету;
жаратылыстану ғылымдары саласында ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу және тәжірибелік әзірлемелер жасау бойынша қызметтер көрсету секторларындағы қызметтер көрсетудің бірыңғай нарығының жұмыс істей бастауын қамтамасыз ететін жұмыс нәтижесін ескерсін;
б) баяндама ережелерін ескере отырып, ырықтандыру жоспарларын іске асыру жөніндегі жұмысты жандандырсын және қызметтер көрсетудің бірыңғай нарығының тосқауылдарсыз, алып қоюларсыз, шектеулерсіз, қосымша талаптар мен шарттарсыз ырықтандыру жоспарларында көзделген мерзімдерде жұмыс істей бастауын қамтамасыз ету қажеттігіне негіздей отырып, ырықтандыру жоспарларында көзделген іс-шараларды орындауды қамтамасыз етсін.

О реализации планов либерализации по отдельным секторам услуг в рамках Евразийского экономического союза
Распоряжение Высшего Евразийского экономического совета от 29 мая 2019 года № 2
С учетом доклада Председателя Коллегии Евразийской экономической комиссии Саркисяна Т.С. о результатах проведения мониторинга исполнения с 16 января по 30 ноября 2018 г. мероприятий, предусмотренных планами либерализации, утвержденными Решением Высшего Евразийского экономического совета от 26 декабря 2016 г. № 23, и контроля за их исполнением (прилагается в качестве информационного материала) (далее соответственно – доклад, планы либерализации):
1. Правительствам государств – членов Евразийского экономического союза и Евразийской экономической комиссии:
а) учитывать при проведении работ в рамках реализации положений раздела XV Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года положения доклада, а также результаты работы, обеспечивающей начало функционирования единого рынка услуг в следующих секторах услуг:
услуги, связанные с производством и распространением кино- и видеофильмов;
услуги по демонстрации видеофильмов;
услуги, связанные с недвижимым имуществом, собственным или арендуемым (за исключением риелторских услуг посредников);
услуги по аренде и лизингу прогулочных судов без оператора (экипажа), за исключением финансовых услуг, предусмотренных разделом XVI Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года;
услуги в области рекламы;
услуги по геологическим, геофизическим и другим видам изыскательских работ в части научных консультативных услуг в области геологии, геофизики, геохимии и прочих наук, связанные с поиском месторождений твердых полезных ископаемых, нефти, газа и подземных вод, за исключением полевых работ;
услуги бюро путешествий и туристических агентств (услуги туроператоров и турагентов);
услуги по проведению научно-исследовательских работ и внедрению в области общественных и гуманитарных наук;
услуги по проведению научно-исследовательских работ и созданию опытных разработок в сфере естественных наук;
б) активизировать работу по реализации планов либерализации с учетом положений доклада и обеспечить исполнение мероприятий, предусмотренных планами либерализации, исходя из необходимости обеспечения начала функционирования единого рынка услуг без барьеров, изъятий, ограничений, дополнительных требований и условий в сроки, предусмотренные планами либерализации.

2. Осы Өкім Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн өткен соң күшіне енеді.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес мүшелері:
Армения
Беларусь
Қазақстан
Қырғыз
Ресей

2. Настоящее распоряжение вступает в силу по истечении 10 календарных дней с даты его опубликования на официальном сайте Евразийского экономического союза.
Члены Высшего Евразийского экономического совета:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации