Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 30 маусымдағы № 80 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 18 маусымдағы № 102 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың (бұдан әрі – Шарт) 57-бабының 2-тармағына, Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (Шартқа № 9 қосымша) 5-тармағының сегізінші және тоғызыншы абзацтарына, Санитариялық, ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шараларды қолдану туралы хаттаманың (Шартқа № 12 қосымша) 4-тармағының төртінші абзацына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 6, 9 және 21-тармақтарына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2018 жылғы 18 сәуірдегі № 44 шешімінің қабылдануына байланысты Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 30 маусымдағы "Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер туралы" № 80 шешіміне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 18 маусымдағы
№ 102 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2017 жылғы 30 маусымдағы № 80 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Осы Шешіммен бекітілген Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің бірыңғай нысаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2017 жылғы 30 маусымдағы
№ 80 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
(Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 18 маусымдағы
№ 102 шешімінің
редакциясында)
Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің БІРЫҢҒАЙ НЫСАНЫ
ЕУРАЗИЯЛЫҚ ЭКОНОМИКАЛЫҚ ОДАҚ (1)
_____________________________________________________________________
(Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы)
Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы КУӘЛІК
_______жылғы "__"_________ № ____________(3)
ӨНІМ____________________________________________________(4)
ДАЙЫНДАУШЫ __________________________________________(5)
ӨТІНІШ БЕРУШІ___________________________________________(6)
СӘЙКЕС КЕЛЕДІ __________________________________________(7)
______________________________ НЕГІЗІНДЕ КУӘЛІК БЕРІЛДІ(8)
ҚОЛДАНЫЛУ МЕРЗІМІ___________________________________(9)
М. О.
______________________________
(Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы басшысының (уәкілетті адамының) лауазымы)
___________
(қолы)
______________
(Т. А. Ә.) (10)
№ ______ (11)
ЕУРАЗИЯЛЫҚ ЭКОНОМИКАЛЫҚ ОДАҚ ______________________________________________________________ (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы)
Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке ҚОСЫМША _______жылғы "___" ___________ №_______________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
М. О.
(Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің уәкілетті органы басшысының (уәкілетті адамының) лауазымы)
(қолы)
(Т. А. Ә.)
_____ парақтан _________ парақ
№___________".

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июня 2017 г. № 80
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 июня 2019 года № 102.
В соответствии с пунктом 2 статьи 57 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года (далее – Договор), абзацами восьмым и девятым пункта 5 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору), абзацем четвертым пункта 4 Протокола о применении санитарных, ветеринарно-санитарных и карантинных фитосанитарных мер (приложение № 12 к Договору) и пунктами 6, 9 и 21 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, и в связи с принятием Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 18 апреля 2018 г. № 44 Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июня 2017 г. № 80 "О свидетельствах о государственной регистрации продукции" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
омиссии
от 18 июня 2019 г. № 102
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 июня 2017 г. № 80
1. Единую форму свидетельства о государственной регистрации продукции, утвержденную указанным Решением, изложить в следующей редакции:
"УТВЕРЖДЕНА
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 30 июня 2017 г. № 80
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 18 июня 2019 г. № 102)
ЕДИНАЯ ФОРМА
свидетельства о государственной регистрации продукции
ЕВРАЗИЙСКИЙ ЭКОНОМИЧЕСКИЙ СОЮЗ _____________________________________________________
(уполномоченный орган государства – члена Евразийского экономического
союза)
(1)
(2)
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о государственной регистрации
продукции
№ ______________________ от "___"_____________ г.
(3)
ПРОДУКЦИЯ ________________________________________________________
(4)
ИЗГОТОВИТЕЛЬ _____________________________________________________
(5)
ЗАЯВИТЕЛЬ _________________________________________________________
(6)
СООТВЕТСТВУЕТ ____________________________________________________
(7)
СВИДЕТЕЛЬСТВО ВЫДАНО НА ОСНОВАНИИ _________________________
(8)
СРОК ДЕЙСТВИЯ ____________________________________________________
(9)
____________________________
М. П.
_________
____________________
(10)
(должность руководителя
(уполномоченного лица)
уполномоченного органа
государства – члена
Евразийского
экономического союза)
(подпись)
(Ф. И. О.)
№ ______ (11)
ЕВРАЗИЙСКИЙ ЭКОНОМИЧЕСКИЙ СОЮЗ
_______________________________________________________________________________
(уполномоченный орган государства – члена Евразийского экономического союза)
ПРИЛОЖЕНИЕ
к свидетельству о государственной регистрации продукции
№ _______________ от "___" _________________ г.
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_____________________________
М. П.
___________
_________________
(должность руководителя
(уполномоченного лица)
уполномоченного органа
государства – члена Евразийского
экономического союза)
(подпись)
(Ф. И. О.)
Страница ___ из ______
№ __________".

2. Осы Шешіммен бекітілген Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ресімдеу қағидасында:
а) 2-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Куәлік электрондық құжат түрінде ресімделуі мүмкін.";
б) 5-тармақтың "а" тармақшасының екінші абзацы "(электрондық құжат түрінде ұсынылуы мүмкін)" деген сөздермен толықтырылсын;
в) 7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Куәлікті ресімдеу мақсатында өнімді зерттеуді (сынауды) және өлшеуді Одақтың сәйкестікті бағалау жөніндегі органдарының бірыңғай тізіліміне енгізілген, аккредиттелген сынақ зертханалары (орталықтары) (бұдан әрі – сынақ зертханалары (орталықтары)) жүргізеді.
8. Өнімнің техникалық регламенттің (техникалық регламенттердің) талаптарына сәйкестігін растайтын куәлікті ресімдеген жағдайда, зерттеулер (сынақтар) және өлшеулер өткізу мақсатында өнімді сәйкестендіруді және сынамаларды (үлгілерді) іріктеуді зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қағидалары мен әдістерін, оның ішінде техникалық регламенттің талаптарын қолдану және орындау үшін қажетті үлгілерді іріктеу және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар, ал олар болмаған жағдайда ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесіне енгізілген құжаттарда бекітілген қағидалар бойынша дайындаушының қоймасында (Одақтың кедендік аумағында дайындалған өнім үшін) не дайындаушының немесе өтініш берушінің қоймасында (Одақтың кедендік аумағынан тыс дайындалған өнім үшін) дайындаушы немесе өтініш беруші не өтініш берушінің тапсырмасы (өтініші) бойынша және оның қатысуымен сынақ зертханасы (орталығы) жүргізеді. Өнімнің сынамаларын (үлгілерін) іріктеуге мүше мемлекеттің аккредиттелген инспекциялау органына рұқсат етіледі.
Өнімнің Бірыңғай санитариялық талаптарға сәйкестігін растайтын куәлікті ресімдеген жағдайда, зерттеулер (сынақтар) және өлшеулер өткізу мақсатында Одақтың кедендік аумағында дайындалған өнімнің сынамаларын (үлгілерін) іріктеуді сынақ зертханалары (орталықтары) жүзеге асырады.
Өнімнің Бірыңғай санитариялық талаптарға сәйкестігіне зерттеулер (сынақтар) және өлшеулер өткізу мақсатында Одақтың кедендік аумағынан тыс дайындалған өнімнің сынамалары (үлгілері) өнімді дайындаушының (дайындаушы уәкілеттік берген адамның) ілеспе хатымен қоса және сынақ зертханасымен (орталығымен) жасасқан шарттың көшірмесі немесе сынақ зертханасының (орталығының) хаты қоса тіркеле отырып ұсынылады. Пошталық жөнелтілімдермен келіп түскен өнімнің сынамалары (үлгілері) және тауарларға ілеспе құжаттардың көшірмелері "Әкелуге рұқсат берілген" деген белгі қойылмай-ақ қабылданады.";
г) 19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

2. В Правилах оформления свидетельства о государственной регистрации продукции, утвержденных указанным Решением:
а) пункт 2 дополнить абзацем следующего содержания:
"Свидетельство может оформляться в виде электронного документа.";
б) абзац второй подпункта "а" пункта 5 дополнить словами "(может представляться в виде электронного документа)";
в) пункты 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"7. В целях оформления свидетельства исследования (испытания) и измерения продукции проводятся аккредитованными испытательными лабораториями (центрами), включенными в единый реестр органов по оценке соответствия Союза (далее – испытательные лаборатории (центры)).
8. В случае оформления свидетельства, подтверждающего соответствие продукции требованиям технического регламента (технических регламентов), идентификацию и отбор проб (образцов) продукции в целях проведения исследований (испытаний) и измерений проводит изготовитель, или заявитель, или по поручению (заявлению) заявителя и в его присутствии испытательная лаборатория (центр) по правилам, установленным в документах, включенных в перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, на складе изготовителя (для продукции, изготовленной на таможенной территории Союза) либо на складе изготовителя или заявителя (для продукции, изготовленной за пределами таможенной территории Союза). Допускается проведение отбора проб (образцов) продукции аккредитованным органом инспекции государства-члена.
В случае оформления свидетельства, подтверждающего соответствие продукции Единым санитарным требованиям, отбор проб (образцов) продукции, изготовленной на таможенной территории Союза, в целях проведения исследований (испытаний) и измерений осуществляется испытательными лабораториями (центрами).
Пробы (образцы) продукции, изготовленной вне таможенной территории Союза, в целях проведения исследований (испытаний) и измерений продукции на ее соответствие Единым санитарным требованиям предоставляются с сопроводительным письмом изготовителя продукции (уполномоченного изготовителем лица) и с приложением копии договора с испытательной лабораторией (центром) или письма испытательной лаборатории (центра). Пробы (образцы) продукции, поступившие почтовыми отправлениями, и копии товаросопроводительных документов принимаются без отметки "Ввоз разрешен".";
г) пункт 19 изложить в следующей редакции:

"19. Өнімнің техникалық регламенттің (техникалық регламенттердің) талаптарына сәйкестігін растайтын куәлікті ресімдеген жағдайда, мұндай куәлік ол берілген күннен бастап 5 жыл ішінде (егер техникалық регламентте (техникалық регламенттерде) өзгеше көзделмесе) қолданыста болады.
Өнімнің техникалық регламенттің (техникалық регламенттердің) талаптарына сәйкестігін растайтын куәліктің қолданысы зерттеулерден (сынақтардан) және өлшемдерден өткен өнімнің іріктелген сынамалары (үлгілері) дайындалған күннен бастап дайындалған өнімге қолданылады.
Өнімнің техникалық регламенттің (техникалық регламенттердің) талаптарына сәйкестігін растайтын куәліктің қолданылу мерзімі ішінде Одақтың кедендік аумағында айналымға шығарылған өнімге қатысты, мұндай өнімді дайындаушы көздеген жарамдылық (сақтау) мерзімдерінің соңына дейін (егер техникалық регламентте (техникалық регламенттерде) өзгеше көзделмесе) өткізуге жол беріледі.
Өнімнің Бірыңғай санитариялық талаптарға сәйкестігін растайтын куәлікті ресімдеген жағдайда, куәлік оны берген күннен бастап өнімді дайындаудың немесе өнімді Одақтың кедендік аумағына әкелудің барлық кезеңі ішінде және Одақтың кедендік аумағында айналымдағы өнімді толық өткізгенге дейін (оның дайындаушы көздеген жарамдылық (сақтау) мерзімдерін ескере отырып) қолданыста болады.";
д) 21-тармақта:
"и" және "к" тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"и) 9-жолда – куәліктің қолданысы тоқтатылған күн (күні – екі араб цифрымен, айы – екі араб цифрымен, жылы – төрт араб цифрымен). Куәліктің қолданысы мерзімсіз деп белгіленген жағдайда "шектеулі емес" деген жазу жасалады;
к) 10-жолда – куәлікті (мөрді басып) берген уәкілетті орган басшысының (уәкілетті адамының) лауазымы, қолы, тегі, аты және әкесінің аты (бар болса). Қолтаңбаның орнына факсимилені пайдалануға жол берілмейді;";
мынадай мазмұндағы "л" тармақшасымен толықтырылсын:
"л) 11 жолда – куәлік бланкісін дайындау кезінде қойылатын типографиялық нөмір (куәлік электрондық құжат түрінде ресімделген жағдайда талап етілмейді).";
е) 25-тармақтың бірінші абзацындағы "Мынадай" деген сөз "Өнімнің Бірыңғай санитариялық талаптарға сәйкестігін растайтын куәлік ресімделген жағдайда, мынадай" деген сөздермен ауыстырылсын;
ж) мынадай мазмұндағы 251-тармақпен толықтырылсын:
"251. Өнімнің техникалық регламенттің (техникалық регламенттердің) талаптарына сәйкестігін растайтын куәлікті ресімдеген жағдайда куәлікті (оған қосымшаны) қосымша немесе қайта зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер өткізбестен ауыстыру Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2018 жылғы 18 сәуірдегі № 44 шешімімен бекітілген сәйкестікті бағалаудың үлгілік схемасының 166-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.";
з) 27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"19. В случае оформления свидетельства, подтверждающего соответствие продукции требованиям технического регламента (технических регламентов), такое свидетельство действует с даты его выдачи в течение 5 лет (если иное не предусмотрено техническим регламентом (техническими регламентами)).
Действие свидетельства, подтверждающего соответствие продукции требованиям технического регламента (технических регламентов), распространяется на продукцию, изготовленную с даты изготовления отобранных проб (образцов) продукции, прошедших исследования (испытания) и измерения.
В отношении продукции, выпущенной в обращение на таможенной территории Союза в течение срока действия свидетельства, подтверждающего соответствие продукции требованиям технического регламента (технических регламентов), допускается реализация такой продукции до конца сроков ее годности (хранения), предусмотренных изготовителем (если иное не предусмотрено техническим регламентом (техническими регламентами)).
В случае оформления свидетельства, подтверждающего соответствие продукции Единым санитарным требованиям, свидетельство действует с даты его выдачи в течение всего периода изготовления продукции или ввоза продукции на таможенную территорию Союза и до полной реализации продукции, находящейся в обращении на таможенной территории Союза (с учетом предусмотренных изготовителем сроков ее годности (хранения)).";
д) в пункте 21:
подпункты "и" и "к" изложить в следующей редакции:
"и) в поле 9 – дата прекращения действия свидетельства (число – двумя арабскими цифрами, месяц – двумя арабскими цифрами, год – четырьмя арабскими цифрами). В случае установления бессрочности действия свидетельства производится запись "не ограничен";
к) в поле 10 – должность, подпись, фамилия, имя и отчество (при наличии) руководителя (уполномоченного лица) уполномоченного органа, выдавшего свидетельство (с проставлением печати). Использование факсимиле вместо подписи не допускается;";
дополнить подпунктом "л" следующего содержания:
"л) в поле 11 – типографский номер бланка свидетельства, проставляемый при его изготовлении (не требуется в случае, если свидетельство оформляется в виде электронного документа).";
е) в абзаце первом пункта 25 слово "Допускается" заменить словами "В случае оформления свидетельства, подтверждающего соответствие продукции Единым санитарным требованиям, допускается";
ж) дополнить пунктом 251 следующего содержания:
"251. В случае оформления свидетельства, подтверждающего соответствие продукции требованиям технического регламента (технических регламентов), замена свидетельства (приложения к нему) без проведения дополнительных или повторных исследований (испытаний) и измерений осуществляется в соответствии с пунктом 166 типовых схем оценки соответствия, утвержденных Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 18 апреля 2018 г. № 44.";
з) пункт 27 изложить в следующей редакции:

"27. Куәлікті (оған қосымшаны) өнімнің қауіпсіздік көрсеткіштеріне қатысы жоқ мәліметтермен, халықтың жекелеген топтарының өнімнің белгілі бір түрлерін қолдануына көрсетілімдер (қарсы көрсетілімдер) туралы мәліметтермен және гигиеналық маңызы жоқ (мысалы, өнімнің қосымша нысандары мен көлемдерін, тұтынушылық ораманың түрлерін, тауар белгілерін және т.б. көрсете отырып) мәліметтермен толықтыру қажет болған жағдайда, зерттеулердің (сынақтардың) және өлшемдердің қосымша хаттамаларын, өнімге сараптамалық қорытындыларды (қорытындыларды) уәкілетті органға ұсынбастан куәлікті (оған қосымшаны) ауыстыруға жол беріледі.";
и) мынадай мазмұндағы 301-тармақпен толықтырылсын:
"301. Өтініш берушінің өнімнің техникалық регламенттің (техникалық регламенттердің) талаптарына сәйкестігін растайтын куәлікті беру туралы өтінішін қарау кезінде өтініш беруші өнімнің Бірыңғай санитариялық талаптарға сәйкестігін растайтын мемлекеттік тіркеу рәсімін өткізу шеңберінде берілген зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер хаттамаларын ұсынған жағдайда, егер Бірыңғай санитариялық талаптарда белгіленген тиісті көрсеткіштер және (немесе) олардың рұқсат етілген деңгейі техникалық регламентте (техникалық регламенттерде) белгіленген көрсеткіштермен және (немесе) олардың рұқсат етілген деңгейімен бірдей болса, уәкілетті орган қайта зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер өткізбестен куәлікті беруді жүзеге асырады.
Өнімнің Бірыңғай санитариялық талаптарға сәйкестігіне зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер хаттамасының қолданылу мерзімі 1 жылды құрайды.".
3. Осы шешіммен бекітілген Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу тәртібінің 7-тармағында:
а) мынадай мазмұндағы "б1" тармақшасымен толықтырылсын:
"б1) куәліктің қолданылу мерзімі (егер куәлікте куәліктің қолданысын тоқтату күні белгіленбесе, "шектеулі емес" деген жазба жасалады);";
б) "д" тармақшасында:
"есептік" деген сөз "типографиялық" деген сөзбен ауыстырылсын;
"(куәлік электрондық құжат түрінде ресімделген жағдайда талап етілмейді)" деген сөздермен толықтырылсын;
в) "з" тармақшасындағы "және оның орналасқан жерінің мекенжайы" деген сөздер алып тасталсын;
г) "м" тармақшасындағы "Кеден одағының сертификаттау және сынақ зертханалары (орталықтары) жөніндегі органдарының бірыңғай тізіліміне" деген сөздер "Одақтың сәйкестікті бағалау жөніндегі органдарының бірыңғай тізіліміне" деген сөздермен ауыстырылсын.

"27. Допускается замена свидетельства (приложения к нему) без представления уполномоченному органу дополнительных протоколов исследований (испытаний) и измерений, экспертных заключений (заключений) на продукцию в случае необходимости дополнения свидетельства (приложения к нему) сведениями, не касающимися показателей безопасности продукции, сведениями о показаниях (противопоказаниях) к применению отдельными группами населения определенных видов продукции и сведениями, не имеющими гигиенического значения (например, указанием дополнительных форм и объемов продукции, видов потребительской упаковки, товарных знаков и др.).";
и) дополнить пунктом 301 следующего содержания:
"301. При рассмотрении обращения заявителя о выдаче свидетельства, подтверждающего соответствие продукции требованиям технического регламента (технических регламентов), уполномоченный орган осуществляет выдачу свидетельства без проведения повторных исследований (испытаний) и измерений в случае представления заявителем протоколов исследований (испытаний) и измерений, выданных в рамках проведения процедуры государственной регистрации, подтверждающей соответствие продукции Единым санитарным требованиям, если соответствующие показатели и (или) их допустимые уровни, установленные Едиными санитарными требованиями, совпадают с показателями и (или) их допустимыми уровнями, установленными техническим регламентом (техническими регламентами).
Срок действия протокола исследований (испытаний) и измерений продукции на соответствие Единым санитарным требованиям составляет 1 год.".
3. В пункте 7 Порядка формирования и ведения единого реестра свидетельств о государственной регистрации продукции, утвержденного указанным Решением:
а) дополнить подпунктом "б1" следующего содержания:
"б1) срок действия свидетельства (в случае, если в свидетельстве не установлена дата прекращения действия свидетельства, производится запись "не ограничен");";
б) в подпункте "д":
слово "учетный" заменить словом "типографский";
дополнить словами "(не требуется в случае, если свидетельство оформляется в виде электронного документа)";
в) в подпункте "з" слова ", и адрес его места нахождения" исключить;
г) в подпункте "м" слова "Единый реестр органов по сертификации и испытательных лабораторий (центров) Таможенного союза" заменить словами "единый реестр органов по оценке соответствия Союза".