Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 9 шілдедегі № 116 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 58-бабының 2-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 22-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 9 шілдедегі
№ 116 шешіміне
ҚОСЫМША
Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 14-тараудың екінші абзацы "міндетті декларациялауға жататын" деген сөздерден кейін "(жабайы фауна өкілдерінде құс тұмауы пайда болған жағдайларды қоспағанда)" деген сөздермен толықтырылсын.
2. 15-тарауда:
оныншы абзацтағы ", қорасаннан (сиыр қорасанының вирусы мен қорасан вакцинасының вирусынан туындайтын)" деген сөздер алып тасталсын;
он бесінші абзацта:
бірінші сөйлем "барлық ет қоректілерді" деген сөздерден кейін "(қаракүзеннен басқа)" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші сөйлем алып тасталсын;
он жетінші абзацтағы "пастереллезаға" деген сөз "псевдомонозаға" деген сөзбен ауыстырылсын;
он тоғызыншы абзацта:
"вирустық энтеритке, парво-" деген сөздер "парвовирустық инфекцияларға" деген сөздермен ауыстырылсын;
"(егер профилактикалық мақсатта дегидрострептомицинмен немесе бара-бар әсер беретін, экспорттаушы елде тіркелген затпен емдеп-тұмдалмаған болса)" деген сөздермен толықтырылсын;
жиырма бірінші абзацтағы ", пастереллезаға" деген сөз алып тасталсын;
жиырма бірінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Ветеринариялық сертификат берген ветеринарлық дәрігер құтыруға қарсы иммунитетті бір жылдан астам ұстап тұратын вакцинаның мерзімі өтпегенін растаған немесе құтыруға қарсы иммунитеттің қауырттылығы кемінде 0,5 МЕ/мл-ды құрайтыны зертханалық расталған кезде ет қоректілерді, сондай-ақ 3 айлық жасқа толмаған құтыруға қарсы вакцина жасалмаған иттер мен мысықтарды әкелуге және (немесе) тасымалдауға жол беріледі.";

О внесении изменений в Единые ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования, предъявляемые к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июля 2019 года № 116
В соответствии с пунктом 2 статьи 58 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 22 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Единые ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования, предъявляемые к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору), утвержденные Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 317, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 9 июля 2019 г. № 116
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Единые ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования, предъявляемые к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору)
1. Абзац второй главы 14 после слов "обязательной декларации" дополнить словами "(за исключением случаев возникновения гриппа птиц у представителей дикой фауны)".
2. В главе 15:
в абзаце десятом слова ", оспы (вызываемой вирусом оспы коров и вирусом осповакцины)" исключить;
в абзаце пятнадцатом:
предложение первое после слов "всех плотоядных" дополнить словами "(кроме норок)";
предложение второе исключить;
в абзаце семнадцатом слово "пастереллеза" заменить словом "псевдомоноза";
в абзаце девятнадцатом:
слова "вирусного энтерита, парво-" заменить словами "парвовирусных инфекций";
дополнить словами "(если не были обработаны с профилактической целью дегидрострептомицином или веществом, зарегистрированным в стране-экспортере, дающим эквивалентный эффект)";
в абзаце двадцать первом слово ", пастереллеза" исключить;
после абзаца двадцать первого дополнить абзацем следующего содержания:
"Допускаются ввоз и (или) перемещение плотоядных при подтверждении ветеринарным врачом, выдавшим ветеринарный сертификат, что срок поддержания иммунитета вакциной против бешенства, составляющий более одного года, не истек, или при лабораторном подтверждении, что напряженность иммунитета против бешенства составляет не менее 0,5 МЕ/мл, а также не вакцинированных против бешенства собак и кошек, не достигших возраста 3 месяцев.";

жиырма екінші және жиырма үшінші абзацтардағы "5 күн" деген сөздер "14 күн" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. 23-тараудың бесінші абзацы "міндетті декларациялауға жататын" деген сөздерден кейін "(жабайы фауна өкілдерінде құс тұмауы пайда болған жағдайларды қоспағанда)" деген сөздермен толықтырылсын.
4. 31-тараудың үшінші абзацы "міндетті декларациялауға жататын" деген сөздерден кейін "(жабайы фауна өкілдерінде құс тұмауы пайда болған жағдайларды қоспағанда)," деген сөздермен толықтырылсын.
5. 32-тараудың үшінші абзацындағы "тұмаудан" деген сөз "құс тұмауынан" деген сөздермен ауыстырылып, "міндетті декларациялауға жататын" деген сөздерден кейін "(жабайы фауна өкілдерінде құс тұмауы пайда болған жағдайларды қоспағанда)," деген сөздермен толықтырылсын.
6. 33-тараудың тоғызыншы абзацы "міндетті декларациялауға жататын" деген сөздерден кейін "(жабайы фауна өкілдерінде құс тұмауы пайда болған жағдайларды қоспағанда)" деген сөздермен толықтырылсын.
7. 36-тараудың екінші абзацы "тұмаудан" деген сөзден кейін "(жабайы фауна өкілдерінде құс тұмауы пайда болған жағдайларды қоспағанда)" деген сөздермен толықтырылсын.
8. 40-тараудың елу бірінші абзацы және 44-тараудың жиырмасыншы абзацы "міндетті декларациялауға жататын" деген сөздерден кейін "(жабайы фауна өкілдерінде құс тұмауы пайда болған жағдайларды қоспағанда)" деген сөздермен толықтырылсын.

в абзацах двадцать втором и двадцать третьем слова "5 дней" заменить словами "14 дней".
3. Абзац пятый главы 23 после слов "обязательной декларации" дополнить словами "(за исключением случаев возникновения гриппа птиц у представителей дикой фауны)".
4. Абзац третий главы 31 после слов "обязательной декларации" дополнить словами "(за исключением случаев возникновения гриппа птиц у представителей дикой фауны),".
5. Абзац третий главы 32 после слова "гриппа" дополнить словом "птиц", после слов "обязательной декларации" дополнить словами "(за исключением случаев возникновения гриппа птиц у представителей дикой фауны)".
6. Абзац девятый главы 33 после слов "обязательной декларации" дополнить словами "(за исключением случаев возникновения гриппа птиц у представителей дикой фауны)".
7. Абзац второй главы 36 после слова "грипп" дополнить словами "птиц (за исключением случаев возникновения гриппа птиц у представителей дикой фауны)".
8. Абзац пятьдесят первый главы 40 и абзац двадцатый главы 44 после слов "обязательной декларации" дополнить словами "(за исключением случаев возникновения гриппа птиц у представителей дикой фауны)".