Ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдануды ақпараттық қамтамасыз ету саласында жалпы процестерді іске асыру қағидаларын бекіту туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 6 тамыздағы № 131 шешімі
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 30-тармағына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 19 желтоқсандағы № 169 шешімін басшылыққа ала отырып Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдануды ақпараттық қамтамасыз ету саласында жалпы процестерді іске асыру қағидалары бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 6 тамыздағы
№ 131 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдануды ақпараттық қамтамасыз ету саласында жалпы процестерді іске асыру ҚАҒИДАЛАРЫ
I. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар жеткізілетін орын мемлекетіне орын ауыстыратын ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарлардың (бұдан әрі – бақылаудағы тауарлар) ілеспе ветеринариялық сертификаттар және бақылаудағы тауарларды әкелуге (әкетуге, транзитіне) рұқсаттар (бұдан әрі – рұқсаттар) туралы мәліметтер алмасуға қатысты бөлігінде ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдануды ақпараттық қамтамасыз ету саласында Еуразиялық экономикалық одағы шеңберінде жалпы процестерді (бұдан әрі тиісінше – жалпы процестер, Одақ) іске асыруға қойылатын талаптарды, жалпы процестердің мақсаты мен міндеттерін, Одаққа мүше мемлекеттердің ветеринария саласындағы мемлекеттік органдары (бұдан әрі тиісінше – уәкілетті органдар, мүше мемлекеттер) арасындағы, сондай-ақ уәкілетті органдар мен Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) өзара іс-қимыл шеңберінде жүзеге асырылатын функцияларды, олардың арасында мәліметтер алмасу тәртібін және жалпы процестерді іске асыру кезінде берілетін мәліметтердің құрамын белгілейді.
2. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"дерекқор" – мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес ветеринария саласындағы уәкілетті лауазымды тұлғалар берген рұқсаттар туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық ресурс;
"жеткізілетін орын мемлекеті" – аумағында бақылаудағы тауарлар жеткізілетін орын орналасқан мүше мемлекет;
"жөнелтілген орын мемлекеті" – аумағында бақылаудағы тауарлар жөнелтілген орын орналасқан мүше мемлекет.

Об утверждении Правил реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения ветеринарно-санитарных мер
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 6 августа 2019 года № 131.
В соответствии с пунктом 30 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 декабря 2016 г. № 169, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые Правила реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения ветеринарно-санитарных мер.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕНЫ
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 6 августа 2019 г. № 131
ПРАВИЛА
реализации общих процессов в сфере информационного обеспечения применения ветеринарно-санитарных мер
I. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют требования к реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза в сфере информационного обеспечения применения ветеринарно-санитарных мер (далее соответственно – общие процессы, Союз) в части, касающейся обмена сведениями о ветеринарных сертификатах, сопровождающих перемещаемые в государство места назначения товары, подлежащие ветеринарному контролю (надзору) (далее – подконтрольные товары), и разрешениях на ввоз (вывоз, транзит) подконтрольных товаров (далее – разрешения), цели и задачи общих процессов, функции, осуществляемые в рамках взаимодействия между государственными органами в области ветеринарии государств – членов Союза (далее соответственно – уполномоченные органы, государства-члены), а также между уполномоченными органами и Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия), порядок обмена сведениями между ними и состав передаваемых сведений при реализации общих процессов.
2. Для целей настоящих Правил используются понятия, которые означают следующее:
"база данных" – информационный ресурс, содержащий сведения о разрешениях, выданных уполномоченными в соответствии с законодательством государств-членов должностными лицами в области ветеринарии;
"государство места назначения" – государство-член, на территории которого расположено место назначения подконтрольных товаров;
"государство места отправления" – государство-член, на территории которого расположено место отправления подконтрольных товаров;
"государство промежуточной транспортировки" – государство-член, по территории которого подконтрольные товары следуют без выгрузки.

1. Осы құжат Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ветеринария саласындағы мемлекеттік органдары (бұдан әрі тиісінше – уәкілетті органдар, мүше мемлекеттер) мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасында аумағында осындай тауарларды жеткізу орны орналасқан мүше мемлекетке орын ауыстыратын ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға (бұдан әрі – бақылаудағы тауарлар) ілеспе ветеринариялық сертификаттар және бақылаудағы тауарларды әкелуге (әкетуге, транзитіне) рұқсаттар туралы мәліметтер алмасуға қатысты бөлігінде жалпы процестерді (бұдан әрі – жалпы процестер) іске асыру кезінде берілетін мәліметтердің құрамын белгілейді.
2. Жалпы процестерді іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды регламенттейтін технологиялық құжаттарды әзірлеу кезеңінде мәліметтердің құрамы егжей-тегжейлі нақтыланады, сондай-ақ электрондық құжаттар мен мәліметтердің форматы мен құрылымы белгіленеді.
3. Жалпы процестерді іске асыру шеңберінде құрамы 1 – 7-кестелерде келтірілген мәліметтер беріледі.
4. Кестелерде мынадай жолдар (графалар) қалыптастырылады:
"элементтің атауы" – элементтің реттік нөмірі және қалыптасқан немесе ресми ауызекі белгісі;
"элементтің сипаттамасы" – элементтің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"ескерту" – элементтің мақсатын нақтылайтын, оны қалыптастыру (толтыру) қағидаларын белгілейтін мәтін немесе элементтің ықтимал мәндерінің ауызекі сипаттамасы;
"көпше" – элементтердің көптігі (элементтің ықтимал қайталану міндеттілігі (опционалдылық) және саны).
5. Берілетін деректер элементтерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – элемент міндетті, қайталауға жол берілмейді;
1..* – элемент міндетті, ешбір шектеусіз қайталануы мүмкін;
0..1 – элемент опционалды, қайталауға жол берілмейді;
0..* – элемент опционалды, ешбір шектеусіз қайталануы мүмкін.
1-кесте
Ветеринариялық сертификат туралы мәліметтер құрамы
Элементтің атауы
Элементтің сипаттамасы
Ескерту
Көп-ше
1. Ветеринариялық сертификат туралы мәліметтер
ветеринариялық сертификаттың деректемелері
элемент мыналарды міндетті көрсету үшін тағайындалған:
ветеринариялық сертификаттың нөмірі;
ветеринариялық сертификаттың берілген күні;
ветеринариялық сертификаттың түрі (нысаны) мынадай ықтимал мәндермен:
1 – № 1 нысан (тірі жануарларға беріледі);
2 – № 2 нысан (дайын сүт, балық, май өнімін қоспағанда, жануарлардан алынатын өнімге беріледі);
3 – № 3 нысан (техникалық шикізатқа және жемшөпке беріледі);
4 – № 4 нысан (дайын сүт, балық, май өнімдері үшін қолданылады);
ветеринариялық сертификаттың мәртебесі мынадай ықтимал мәндермен:
01 – рәсімделді;
02 – күшін жойды;
03 – өтелді
1

1. Настоящий документ определяет состав сведений, передаваемых между государственными органами в области ветеринарии государств – членов Евразийского экономического союза (далее соответственно – уполномоченные органы, государства-члены) и Евразийской экономической комиссией при реализации общих процессов в части, касающейся обмена сведениями о ветеринарных сертификатах, сопровождающих товары, подлежащие ветеринарному контролю (надзору), перемещаемые в государство-член, на территории которого расположено место назначения таких товаров (далее соответственно – общие процессы, подконтрольные товары), и разрешениях на ввоз (вывоз, транзит) подконтрольных товаров.
2. На этапе разработки технологических документов, регламентирующих информационное взаимодействие при реализации общих процессов, детализируется состав сведений, а также определяются формат и структура электронных документов и сведений.
3. В рамках реализации общих процессов передаются сведения, состав которых приведен в таблицах 1 – 7.
4. В таблицах формируются следующие поля (графы):
"наименование элемента" – порядковый номер и устоявшееся или официальное словесное обозначение элемента;
"описание элемента" – текст, поясняющий смысл (семантику) элемента;
"примечание" – текст, уточняющий назначение элемента, определяющий правила его формирования (заполнения) или словесное описание возможных значений элемента;
"мн." – множественность элементов (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений элемента).
5. Для указания множественности элементов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 – элемент обязателен, повторения не допускаются;
1..* – элемент обязателен, может повторяться без ограничений;
0..1 – элемент опционален, повторения не допускаются;
0..* – элемент опционален, может повторяться без ограничений.
Таблица 1
Состав сведений о ветеринарном сертификате
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.
1. Сведения о ветеринарном сертификате
реквизиты ветеринарного сертификата
элемент предназначен для обязательного указания:
номера ветеринарного сертификата;
даты выдачи ветеринарного сертификата;
вида (формы) ветеринарного сертификата с возможными значениями:
1 – форма № 1 (выдается на живых животных);
2 – форма № 2 (выдается на продукцию животного происхождения, за исключением готовой молочной, рыбной, масложировой продукции);
3 – форма № 3 (выдается на техническое сырье и корма);
4 – форма № 4 (применяется для готовой молочной, рыбной, масложировой продукции);
статуса ветеринарного сертификата с возможными значениями:
01 – оформлен;
02 – аннулирован;
03 – погашен
1

2. Ветеринариялық сертификатты берген уәкілетті орган
ветеринариялық сертификатты берген уәкілетті орган туралы мәліметтер жиынтығы
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
елдің коды (ISO 3166-1 халықаралық стандартына сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдерінің сыныптауышынан елдің екі таңбалы әріптік коды пайдаланылады);
уәкілетті органның толық атауы
0..1
3. Ветеринариялық сертификаттың иесі
ветеринариялық сертификат берілген заңды немесе жеке тұлға туралы мәліметтер
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
заңды тұлғаның атауы (егер ветеринариялық сертификаттың иесі заңды тұлға болып табылатын жағдайда) немесе жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (егер ветеринариялық сертификаттың иесі жеке тұлға болып табылатын жағдайда);
ветеринариялық сертификат иесінің мекенжайы (қажет болған жағдайда);
ветеринариялық сертификат иесінің байланыс деректемелері (қажет болған жағдайда)
0..1
4. Бақылаудағы тауар (өнім)
ветеринариялық сертификат берілген бақылаудағы тауар (өнім) туралы мәліметтер
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарлардың бірыңғай тізбесіне сәйкес тауардың (өнімнің) түрі;
тауардың (өнімнің) атауы;
ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың (өнімнің) коды;
саны мен өлшем бірлігін көрсете отырып тауардың (өнімнің) бірлігі немесе тауардың (өнімнің) біркелкі бірліктер тобы туралы ақпарат;
қаптама туралы мәліметтер (бар болған жағдайда);
таңбалау туралы мәліметтер (бар болған жағдайда);
тауарға ілеспе, соның ішінде рұқсат беру туралы құжаттар туралы мәліметтер;
дайындаушы немесе жануар иесі туралы мәліметтер (кәсіпорынның атауы және мекенжайы, кәсіпорын иесінің тегі, аты және әкесінің аты) (бар болған жағдайда);
өндірілген (әзірленген) күні (бар болған жағдайда);
шығарылу түрі (бар болған жағдайда);
оны сәйкестендіруді қамтамасыз ететін тауар (өнім) туралы қосымша мәліметтер (бар болған жағдайда);
0..1
жануарлардың Одақ аумағында болу кезеңі (№ 1 нысан үшін толтырылады)
5. Жүкті жөнелтуші
жөнелтуші ұйым және (немесе) экспедитор туралы және олардың орналасқан жері туралы мәліметтер
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
жөнелтуші ұйымның және (немесе) экспедитордың атауы (бар болған жағдайда);
жөнелтуші ұйымның толық мекенжайы, соның ішінде көшенің аты және үйдің нөмірі, ауданның, елді мекеннің, облыстың, өлкенің, автономиялық бірліктің немесе республиканың, елдің атаулары
0..1
6. Жүкті алушы
алушы және жүру бағыты туралы мәліметтер
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
алушы заңды тұлғаның атауы немесе алушы жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты;
алушының толық мекенжайы (жеткізу пунктінің орналасқан жері);
жүру бағыты туралы мәліметтер (негізгі жүру пункттерінің орналасқан жерлері)
0..1

2. Уполномоченный орган, выдавший ветеринарный сертификат
совокупность сведений об уполномоченном органе, выдавшем ветеринарный сертификат
элемент предназначен для указания:
кода страны (используется двузначный буквенный код страны из классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с международным стандартом ISO 3166-1);
полного наименования уполномоченного органа
0..1
3. Владелец ветеринарного сертификата
сведения о юридическом или физическом лице, которому выдан ветеринарный сертификат
элемент предназначен для указания:
наименования юридического лица (в случае, если владельцем ветеринарного сертификата является юридическое лицо) или фамилии, имени и отчества физического лица (в случае, если владельцем ветеринарного сертификата является физическое лицо);
адреса владельца ветеринарного сертификата (при необходимости);
контактных реквизитов владельца ветеринарного сертификата (при необходимости)
0..1
4. Подконтрольный товар (продукция)
сведения о подконтрольном товаре (продукции), на который выдан ветеринарный сертификат
элемент предназначен для указания:
вида товара (продукции) в соответствии с единым перечнем товаров, подлежащих ветеринарному контролю (надзору);
наименования товара (продукции);
кода товара (продукции) по ТН ВЭД ЕАЭС;
информации о единице товара (продукции) или группе одинаковых единиц товара (продукции) с указанием количества и единицы измерения;
сведений об упаковке (при наличии);
сведений о маркировке (при наличии);
сведений о товаросопроводительных документах,
в том числе разрешительных;
сведений об изготовителе или владельце животного (наименования и адреса предприятия, фамилии, имени и отчества владельца предприятия)
(при наличии);
даты производства (выработки) (при наличии);
вида происхождения (при наличии);
дополнительных сведений о товаре (продукции),
0..1
обеспечивающих его идентификацию (при наличии);
периода нахождения животных на территории Союза (заполняется для формы № 1)
5. Грузоотправитель
сведения об организации-отправителе и (или) экспедиторе и их местонахождении
элемент предназначен для указания:
наименования организации-отправителя и (или) экспедитора (при наличии);
полного адреса организации-отправителя, в том числе наименования улицы и номера дома, наименований района, населенного пункта, области, края, автономного образования или республики, страны
0..1
6. Грузополучатель
сведения о получателе и маршруте следования
элемент предназначен для указания:
наименования юридического лица-получателя или фамилии, имени и отчества физического лица-получателя;
полного адреса получателя (местонахождения пункта назначения);
сведений о маршруте следования (местонахождения основных пунктов следования)
0..1

7. Тасымалдау талаптары мен мақсаттары
бақылаудағы тауарды (өнімді) тасымалдау талаптары мен мақсаттары туралы ақпарат
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
көлік түрі туралы мәліметтер;
тауардың (өнімнің) орын ауыстыру мақсаты;
тасымалдау талаптары мен шарттарын регламенттейтін құжат туралы мәліметтер (бар болған жағдайда);
тасымалдау талаптары мен шарттарының сипаттамасы (бар болған жағдайда)
0..1
8. Карантиндеу
карантиндеуді жүргізу туралы ақпарат
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
карантиндеу орны;
карантиндеудің ұзақтығы;
карантиндеу талаптарының сипаттамасы
0..1
9. Зертханалық зерттеу
зертханалық зерттеулердің нәтижелері туралы ақпарат
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
карантиндеу кезеңінде жануарлардан алынған материалға зерттеу жүргізген аккредиттелген немесе мемлекеттік ветеринариялық зертхана туралы мәліметтер;
оған қатысты зерттеу жүргізілген ауру;
зерттеу жүргізілген күн;
зерттеу әдісі мен нәтижесі;
нөмірін қоса алғанда, зертханалық зерттеу хаттамасының деректемелері
0..*
10. Жануарларды ветеринариялық өңдеу
паразиттерге қарсы иммундау және өңдеу туралы ақпарат
элемент оған қарсы өңдеу жүргізілген ауруды және өңдеу күнін, әдісін көрсету үшін тауғайындалған
(№ 1 нысан үшін толтырылады)
0..*
11. Ветеринариялық-санитариялық сараптама
ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу туралы ақпарат
элемент ветеринариялық-санитариялық сараптаманы жүзеге асыру толықтығын және оны жүргізу нәтижелерін, сондай-ақ ықтимал мәндермен өнімді одан әрі пайдалануды санитариялық бағалауды көрсету үшін тағайындалған:
1 – ешбір шектеусіз өткізу;
2 – шектеумен өткізу (себептерін міндетті көрсете отырып);
3 – қайта өңдеу
0..1
12. Бақылаудағы тауарды (өнімді) қарап тексеру (алып қою)
бақылаудағы тауарды (өнімді) жүру жолында және жеткізу орнында ветеринариялық-санитариялық қарап тексеру туралы ақпарат
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
ықтимал мәндермен қарап тексеру талаптары:
1 – тиеу;
2 – транзит;
3 – түсіру;
ветеринариялық қарап тексеру (алып қою) жүргізілген күні және пункттің атауы;
0..*
орындардың саны (дана) және қарап тексерілген өнімнің (шикізаттың) салмағы, соның ішінде:
орындардың саны (дана) және сапасыз, бүліну және т.б. себепті алып қойылған өнімнің (шикізаттың) салмағы;
орындардың саны (дана) және тасымалдауға рұқсат етілген өнімнің (шикізаттың) салмағы;
қарап тексеруді жүргізген уәкілетті органның лауазымды тұлғасы туралы мәліметтер (№ 2 және 3 нысандар үшін толтырылады)
13. Техникалық шикізатты және жемшөпті ветеринариялық өңдеу
технологиялық шикізатты және жемшөптерді өңдеу туралы ақпарат
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
өңделген күні;
әдісі мен препараттардың атауын көрсете отырып өңдеу түрі (дезинфекциялау, жуу, консервациялау);
оған қарсы өңдеу жүргізілген аурудың атауы (№ 3 нысан үшін толтырылады)
0..*

7. Условия и цели перевозки
информация об условиях и целях перевозки подконтрольного товара (продукции)
элемент предназначен для указания:
сведений о виде транспорта;
целей перемещения товара (продукции);
сведений о документе, регламентирующем требования и условия перевозки (при наличии);
описания требований и условий перевозки
(при наличии)
0..1
8. Карантинирование
информация о проведении карантинирования
элемент предназначен для указания:
места карантинирования;
продолжительности карантинирования;
описания условий карантинирования
0..1
9. Лабораторное исследование
информация о результатах лабораторных исследований
элемент предназначен для указания:
сведений об аккредитованной или государственной ветеринарной лаборатории, проводившей исследования материала от животных в период карантинирования;
болезни, в отношении которой проводилось исследование;
даты исследования;
метода и результата исследования;
реквизитов протокола лабораторного исследования, включая номер
0..*
10. Ветеринарная обработка животных
информация об иммунизации и обработке от паразитов
элемент предназначен для указания даты, метода обработки и болезни, против которой проводилась обработка (заполняется для формы № 1)
0..*
11. Ветеринарно-санитарная экспертиза
информация о проведении ветеринарно-санитарной экспертизы
элемент предназначен для указания полноты осуществления ветеринарно-санитарной экспертизы и результатов ее проведения, а также санитарной оценки дальнейшего использования продукции с возможными значениями:
1 – реализация без ограничений;
2 – реализация с ограничением (с обязательным указанием причин);
3 – переработка
0..1
12. Осмотр (изъятие) подконтрольного товара (продукции)
информация о ветеринарно-санитарном осмотре подконтрольного товара (продукции) в пути следования и на месте назначения
элемент предназначен для указания:
условий осмотра с возможными значениями:
1 – погрузка;
2 – транзит;
3 – выгрузка;
даты и наименования пункта, где проводился ветеринарный осмотр (изъятие);
0..*
количества мест (штук) и веса осмотренных продуктов (сырья), среди которых:
количество мест (штук) и вес продуктов (сырья), изъятых в том числе из-за недоброкачественности, порчи и др.;
количества мест (штук) и веса продуктов (сырья), разрешенных к перевозке;
сведений о должностном лице уполномоченного органа, производившем осмотр (заполняется для форм № 2 и 3)
13. Ветеринарная обработка технического сырья и кормов
информация об обработке технологического сырья или кормов
элемент предназначен для указания:
даты обработки;
вида обработки (дезинфекция, мойка, консервация) с указанием метода и наименования препаратов;
наименования болезни, против которой проводилась обработка (заполняется для формы № 3)
0..*

14. Айрықша белгілері
қосымша ақпарат
аса қауіпті аурулармен ауырып жазылған жөнелтуге жататын жануарлар немесе айрықша талаптармен және арнайы рұқсат (нұсқаулық) бойынша тасымалдау туралы ақпаратты, оның нөмірін, күнін және оны берген уәкілетті орган туралы өзге де мәліметтерді қамтитын айрықша белгілер көрсетіледі;
шаруашылықтың және жергілікті жердің эпизоотиялық саламаттығы және эпизоотиялық саламаттық мерзімі
0..1
15. Лауазымды тұлға
ветеринариялық сертификатты берген уәкілетті органның лауазымды тұлғасы туралы ақпарат
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы;
уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің атауы;
уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің мекенжайы (қажет болған жағдайда);
лауазымды тұлғаның байланыс деректемелері (қажет болған жағдайда)
0..1
2-кесте
Тауарларды тасымалдауды тоқтата тұру туралы хабарлама мәліметтерінің құрамы
Элементтің атауы
Элементтің сипаттамасы
Ескерту
Көпше
1. Тауарларды тасымалдауды тоқтата тұру туралы хабарламаның тіркеу нөмірі
бақылаудағы тауарларды тасымалдауды тоқтата тұру жағдайы туралы хабарламаның уәкілетті орган берген тіркеу нөмірі
бақылаудағы тауарларды тасымалдауды тоқтата тұру жағдайы туралы хабарламаның ұлттық ақпараттық ресурсқа сәйкес берілген тіркеу нөмірі көрсетіледі
1
2. Тауарларды кідірту күні және уақыты
бақылаудағы тауарларды тасымалдауды тоқтата тұру күні мен уақыты
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгісі
1
3. Бұзушылық туралы акт
мемлекеттік ветеринариялық қадағалаудың бақылауындағы тауарларды тасымалдау кезінде Бірыңғай ветеринариялық-санитариялық талаптардың бұзылуы туралы акті туралы мәліметтер (Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында ветеринариялық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асырудың бірыңғай тәртібі туралы ережеге № 1 қосымша)
бақылаудағы тауарларды тоқтата тұру фактісі бойынша толтырылған мемлекеттік ветеринариялық қадағалаудың бақылауындағы тауарларды тасымалдау кезінде Бірыңғай ветеринариялық-санитариялық талаптардың бұзылуы туралы актінің деректемелері көрсетіледі (қажет болған жағдайда)
0..1
4. Кідірту орны
бақылаудағы тауарлардың қозғалысын тоқтата тұру жүргізілген орын туралы және кідіртуді жүргізген және (немесе) қатысқан лауазымды тұлғалар туралы мәліметтер
элемент өткізу пунктінің орналасқан жері мен лауазымды тұлғалары немесе бақылаудағы тауарды кідірту жүргізілген өзге орын туралы мәліметтерді көрсету үшін тағайындалған, соның ішінде:
кідірту жүргізілген өткізу пунктінің толық мекенжайы;
кідіртуді жүргізген және (немесе) оған қатысқан лауазымды тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты және лауазымдары;
уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің атауы;
лауазымды тұлғалардың байланыс деректемелері (қажет болған жағдайда)
1

14. Особые отметки
дополнительная информация
указываются особые отметки, включающие информацию о животных, подлежащих отправке, переболевших особо опасными заболеваниями, или перевозке в особых условиях и по специальному разрешению (указанию), номер, дату и иные сведения об уполномоченном органе, которым оно выдано;
эпизоотическое благополучие хозяйства и местности и срок эпизоотического благополучия
0..1
15. Должностное лицо
информация о должностном лице уполномоченного органа, выдавшем ветеринарный сертификат
элемент предназначен для указания:
фамилии, имени, отчества и должности должностного лица;
наименования структурного подразделения уполномоченного органа;
0..1
адреса структурного подразделения уполномоченного органа (при необходимости);
контактных реквизитов должностного лица
(при необходимости)
Таблица 2
Состав сведений уведомления о приостановлении перевозки товаров
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.
1. Регистрационный номер уведомления о приостановлении перевозки товаров
регистрационный номер уведомления о случае приостановления перевозки подконтрольных товаров, присвоенный уполномоченным органом
указывается регистрационный номер уведомления о случае приостановления перевозки подконтрольных товаров, присвоенный в соответствии с национальным информационным ресурсом
1
2. Дата и время задержания товаров
дата и время приостановления перевозки подконтрольных товаров
обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
3. Акт о нарушении
сведения об акте о нарушении Единых ветеринарно-санитарных требований при перевозках товаров, подконтрольных государственному ветеринарному надзору
(приложение № 1 к Положению о едином порядке осуществления ветеринарного контроля (надзора) на таможенной границе Евразийского экономического союза и на таможенной территории Евразийского экономического союза, утвержденному Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня
2010 г. № 317
указываются реквизиты акта о нарушении Единых ветеринарно-санитарных требований при перевозке товаров, подконтрольных государственному ветеринарному надзору, составленного по факту приостановления подконтрольных товаров
(при необходимости)
0..1
4. Место задержания
сведения о месте, где произошло приостановление движения подконтрольных товаров,
и о должностных лицах, производивших и (или) присутствующих при задержании
элемент предназначен для указания сведений о местонахождении и должностных лицах пункта пропуска или иного места, где произошло задержание подконтрольного товара, в том числе:
полного адреса пункта пропуска, где произошло задержание;
фамилии, имени, отчества и должности должностных лиц, производивших задержание и (или) присутствующих при нем;
наименования структурного подразделения уполномоченного органа;
контактных реквизитов должностных лиц
(при необходимости)
1

10. Кідірту себебі
бақылаудағы тауарларды тасымалдауды тоқтата тұру себептерінің сипаттамасы
элемент ықтимал мәндермен бақылаудағы тауарлардың қозғалысын тоқтата тұру себептерін көрсету үшін тағайындалған:
01 – бақылаудағы тауарлардың қауіпсіздігін растайтын құжаттардың болмауы;
02 – бақылаудағы тауарлардың қауіпсіздігін растайтын құжаттар мазмұнының ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға сәйкес келмеуі;
03 – бақылаудағы тауарларды бақылау үшін ұсынылған бақылаудағы тауарлардың қауіпсіздігін растайтын құжаттардағы деректердің сәйкес келмеуі;
04 – көлік құралы бақылаудағы тауарларды тасымалдау үшін қажетті белгіленген ветеринариялық-санитариялық талаптарға сәйкес келмейді;
05 – бақылаудағы тауарлардың орын ауыстыру (тасымалдау) талаптары мен режимінің бұзылуы;
06 – бақылаудағы тауарлардың қаптамасы және (немесе) таңбалануы кідірту себептерінің мәтіндік сипаттамасының белгіленген талаптарына сәйкес келмейді (қажет болған жағдайда)
1..*
11. Қабылданған шаралар
бақылаудағы тауарларды тасымалдауды тоқтата тұру жағдайын қарастыру нәтижелері бойынша қабылданған шаралардың сипаттамасы
элемент ықтимал мәндермен бақылаудағы тауарлардың қозғалысын тоқтата тұру жағдайын қарастыру нәтижелері бойынша қабылданған шараларды көрсету үшін тағайындалған:
01 – жауапты сақтау;
02 – карантиндеу;
03 – кәдеге жарату;
04 – кері қайтару;
05 – жою;
оның негізінде шара қабылданған құжаттың деректемелері қосымша көрсетіледі және қабылданған шараның мәтіндік сипаттамасы беріледі
1..*
3-кесте
Ветеринариялық сертификаттар туралы жинақталған мәліметтерді сұрау құрамы
Элементтің атауы
Элементтің сипаттамасы
Ескерту
Көп-ше
1. Бастапқы күні мен уақыты
мәліметтер ұсынылатын есепті кезеңнің бастапқы күні мен уақыты
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгісі
1
2. Соңғы күні мен уақыты
мәліметтер ұсынылатын есепті кезеңнің соңғы күні мен уақыты
МЕМСТ ИСО 8601–2001 сәйкес күні мен уақытының белгісі
0..1
3. Ветеринариялық сертификаттың түрі (нысаны)
ветеринариялық сертификаттың түрі (нысаны)
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
ветеринариялық сертификаттың түрі (нысаны) мынадай ықтимал мәндермен:
1 – № 1 нысан (тірі жануарларға беріледі);
2 – № 2 нысан (дайын сүт, балық, май өнімін қоспағанда, жануарлардан алынатын өнімге беріледі);
3 – № 3 нысан (техникалық шикізатқа және жемшөпке беріледі);
4 – № 4 нысан (дайын сүт, балық, май өнімдері үшін қолданылады);
ветеринариялық сертификаттың мәртебесі мынадай ықтимал мәндермен:
01 – рәсімделді;
02 – күшін жойды;
03 – өтелді
0..1

10. Причина задержания
описание причин приостановления перевозки подконтрольных товаров
элемент предназначен для указания причин приостановления движения подконтрольных товаров с возможными значениями:
01 – отсутствие документов, подтверждающих безопасность подконтрольных товаров;
02 – несоответствие содержания документов, подтверждающих безопасность подконтрольных товаров, Единым ветеринарным (ветеринарно-санитарным) требованиям, предъявляемым к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору);
03 – несоответствие данных в документах, подтверждающих безопасность подконтрольных товаров, предъявленных для контроля подконтрольных товаров;
04 – транспортное средство не соответствует установленным ветеринарно-санитарным требованиям, необходимым для перевозки подконтрольных товаров;
05 – нарушены условия и режим перемещения (перевозки) подконтрольных товаров;
06 – упаковка и (или) маркировка подконтрольных товаров не соответствуют установленным требованиям текстового описания причины задержания (при необходимости)
1..*
11. Принятые меры
описание мер, принятых по результатам рассмотрения случая приостановления перевозки подконтрольных товаров
элемент предназначен для указания мер, принятых по результатам рассмотрения случая приостановления движения подконтрольных товаров, с возможными значениями:
01 – ответственное хранение;
02 – карантинирование;
03 – утилизация;
04 – возврат;
05 – уничтожение;
дополнительно указываются реквизиты документа, на основании которого принята мера, и приводится текстовое описание принятой меры
1..*
Таблица 3
Состав запроса обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.
1. Начальная дата и время
начальная дата и время отчетного периода, за который представляются сведения
обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
1
2. Конечная дата и время
конечная дата и время отчетного периода, за который представляются сведения
обозначение даты и времени в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001
0..1
3. Вид (форма) ветеринарного сертификата
вид (форма) ветеринарного сертификата
элемент предназначен для указания:
вида (формы) ветеринарного сертификата с возможными значениями:
1 – форма № 1 (выдается на живых животных);
2 – форма № 2 (выдается на продукцию животного происхождения, за исключением готовой молочной, рыбной, масложировой продукции);
3 – форма № 3 (выдается на техническое сырье и корма);
4 – форма № 4 (применяется для готовой молочной, рыбной, масложировой продукции);
статуса ветеринарного сертификата с возможными значениями:
01 – оформлен;
02 – аннулирован;
03 – погашен
0..1

4. Бақылаудағы тауар (өнім)
ветеринариялық сертификат берілген бақылаудағы тауар (өнім) туралы мәліметтер
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарлардың бірыңғай тізбесіне сәйкес тауардың (өнімнің) түрі;
ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың (өнімнің) коды;
өнімді әзірлеуші немесе жануардың иесі туралы мәліметтер (кәсіпорынның атауы немесе кәсіпорын иесінің тегі, аты және әкесінің аты, әзірлеуші мемлекеттің атауы)
0..1
5. Ветеринариялық сертификатты берген уәкілетті орган
ветеринариялық сертификатты берген уәкілетті орган туралы мәліметтер жиынтығы
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
елдің коды (ISO 3166-1 халықаралық стандартына сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдерінің сыныптауышынан елдің екі таңбалы әріптік коды пайдаланылады);
уәкілетті органның толық атауы
0..1
6. Жүкті жөнелтуші
жөнелтуші ұйым және (немесе) экспедитор туралы және олардың орналасқан жері туралы мәліметтер
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
жөнелтуші ұйымның және (немесе) экспедитордың атауы (бар болған жағдайда);
жөнелтуші елдің атауы
0..1
7. Жүкті алушы
алушы туралы мәліметтер
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
алушы заңды тұлғаның атауы немесе алушы жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты;
алушы елдің атауы (жеткізу пунктінің орналасқан жері)
0..1
8. Кідірту себебі
бақылаудағы тауарлардың қозғалысын тоқтата тұру себебі
элемент сұрауда бақылаудағы тауарлардың қозғалысын тоқтата тұру себебінің кодын көрсету үшін тағайындалған
0..*
4-кесте
Ветеринариялық сертификаттар туралы жинақталған мәліметтердің құрамы
Элементтің атауы
Элементтің сипаттамасы
Ескерту
Көпше
1. Мүше мемлекет
ветеринариялық сертификаттар туралы мәліметтерді ұсынған мүше мемлекет
ISO 3166-1 халықаралық стандартына сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдері сыныптауышынан елдің екі таңбалы әріптік коды пайдаланылады
1
2. Кезең
ветеринариялық сертификаттар туралы мәліметтер ұсынылатын кезең
элемент ветеринариялық сертификаттар туралы мәліметтер ұсынылатын кезеңде бастапқы және соңғы күні мен уақытын көрсету үшін тағайындалған
1
3. Ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтер
ветеринариялық сертификаттар туралы жалпыланған мәліметтердің жиынтығы
1
3.1. Ветеринариялық сертификаттың түрі (нысаны)
ветеринариялық сертификаттың түрі (нысаны)
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
ветеринариялық сертификаттың түрі (нысаны) мынадай ықтимал мәндермен:
1 – № 1 нысан (тірі жануарларға беріледі);
2 – № 2 нысан (дайын сүт, балық, май өнімін қоспағанда, жануарлардан алынатын өнімге беріледі);

4. Подконтрольный товар (продукция)
сведения о подконтрольном товаре (продукции), на который выдан ветеринарный сертификат
элемент предназначен для указания:
вида товара (продукции) в соответствии с единым перечнем товаров, подлежащих ветеринарному контролю (надзору);
кода товара (продукции) по ТН ВЭД ЕАЭС;
сведений об изготовителе продукции или владельце животного (наименования предприятия или фамилии, имени и отчества владельца предприятия, наименования страны-изготовителя)
0..1
5. Уполномоченный орган, выдавший ветеринарный сертификат
совокупность сведений об уполномоченном органе, выдавшем ветеринарный сертификат
элемент предназначен для указания:
кода страны (используется двузначный буквенный код страны из классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с международным стандартом ISO 3166-1);
полного наименования уполномоченного органа
0..1
6. Грузоотправитель
сведения об организации-отправителе и (или) экспедиторе и их местонахождении
элемент предназначен для указания:
наименования организации-отправителя и (или) экспедитора (при наличии);
наименования страны-отправителя
0..1
7. Грузополучатель
сведения о получателе
элемент предназначен для указания:
наименования юридического лица-получателя или фамилии, имени и отчества физического лица-получателя;
наименования страны-получателя (местонахождения пункта назначения)
0..1
8. Причина задержания
причина приостановления движения подконтрольных товаров
элемент предназначен для указания в запросе кода причины приостановления движения подконтрольных товаров
0..*
Таблица 4
Состав обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.
1. Государство-член
государство-член, представившее сведения о ветеринарных сертификатах
используется двузначный буквенный код страны из классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с международным стандартом ISO 3166-1
1
2. Период
период, за который представляются сведения о ветеринарных сертификатах
элемент предназначен для указания начальной и конечной дат и времени в периоде, за который представляются сведения о ветеринарных сертификатах
1
3. Обобщенные сведения о ветеринарных сертификатах
совокупность обобщенных сведений о ветеринарных сертификатах
1
3.1. Вид (форма) ветеринарного сертификата
вид (форма) ветеринарного сертификата
элемент предназначен для указания:
вида (формы) ветеринарного сертификата с возможными значениями:
1 – форма № 1 (выдается на живых животных);
2 – форма № 2 (выдается на продукцию животного происхождения, за исключением готовой молочной, рыбной, масложировой продукции);

3 – № 3 нысан (техникалық шикізатқа және жемшөпке беріледі);
4 – № 4 нысан (дайын сүт, балық, май өнімдері үшін қолданылады);
ветеринариялық сертификаттың мәртебесі мынадай ықтимал мәндермен:
01 – рәсімделді;
02 – күшін жойды;
03 – өтелді
0..1
3.2. Бақылаудағы тауар (өнім)
ветеринариялық сертификат берілген бақылаудағы тауар (өнім) туралы мәліметтер
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарлардың бірыңғай тізбесіне сәйкес тауардың (өнімнің) түрі;
ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың (өнімнің) коды;
тауардың саны туралы ақпарат (өлшем бірліктерін көрсете отырып);
өнімді әзірлеуші немесе жануардың иесі туралы мәліметтер (кәсіпорынның атауы немесе кәсіпорын иесінің тегі, аты және әкесінің аты, әзірлеуші мемлекеттің атауы)
0..1
3.3. Ветеринариялық сертификатты берген уәкілетті орган
ветеринариялық сертификатты берген уәкілетті орган туралы мәліметтер жиынтығы
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
елдің коды (ISO 3166-1 халықаралық стандартына сәйкес әлем елдерінің кодтары мен атауларының тізбесін қамтитын әлем елдерінің сыныптауышынан елдің екі таңбалы әріптік коды пайдаланылады);
уәкілетті органның толық атауы
0..1
3.4. Жүкті жөнелтуші
жөнелтуші ұйым және (немесе) экспедитор туралы және олардың орналасқан жері туралы мәліметтер
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
жөнелтуші ұйымның және (немесе) экспедитордың атауы (бар болған жағдайда);
жөнелтуші елдің атауы
0..1
3.5. Жүкті алушы
алушы туралы мәліметтер
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
алушы заңды тұлғаның атауы немесе алушы жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты;
алушы елдің атауы (жеткізу пунктінің орналасқан жері)
0..1
3.6. Кідірту себебі
бақылаудағы тауарлардың қозғалысын тоқтата тұру себебі
элемент бақылаудағы тауарлардың қозғалысын тоқтата тұрудың ықтимал себептерін көрсету үшін тағайындалған
0..*
3.7. Берілген ветеринариялық сертификаттардың саны
берілген ветеринариялық сертификаттардың саны
белгіленген параметрлерге сәйкес берілген ветеринариялық сертификаттардың саны көрсетіледі
1
5-кесте
Рұқсаттар туралы мәліметтердің құрамы
Элементтің атауы
Элементтің сипаттамасы
Ескерту
Көп-ше
1. Рұқсат туралы мәліметтер
бақылаудағы тауарды әкелуге (әкетуге, транзитіне) берілген рұқсат туралы мәліметтер
элемент мыналарды міндетті көрсету үшін тағайындалған:
рұқсаттың нөмірі;
рұқсаттың берілген күні;
рұқсаттың қолданылу кезеңі;
ықтимал мәндермен рұқсат түрінің кодтық белгісі:
01202 – бақылаудағы тауарды әкелуге берілген рұқсат;
01203 – бақылаудағы тауарды әкетуге берілген рұқсат;
01204 – бақылаудағы тауардың транзитіне берілген рұқсат;
ықтимал мәндермен рұқсаттың мәртебесі:
01 – рәсімделді;
02 – күшін жойды
1

3 – форма № 3 (выдается на техническое сырье и корма);
4 – форма № 4 (применяется для готовой молочной, рыбной, масложировой продукции);
статуса ветеринарного сертификата с возможными значениями:
01 – оформлен;
02 – аннулирован;
03 – погашен
0..1
3.2. Подконтрольный товар (продукция)
сведения о подконтрольном товаре (продукции), на который выдан ветеринарный сертификат
элемент предназначен для указания:
вида товара (продукции) в соответствии с единым перечнем товаров, подлежащих ветеринарному контролю (надзору);
кода товара (продукции) по ТН ВЭД ЕАЭС;
информации о количестве товара (с указанием единиц измерения);
сведений об изготовителе продукции или владельце животного (наименования предприятия или фамилии, имени и отчества владельца предприятия, наименования страны-изготовителя)
0..1
3.3. Уполномоченный орган, выдавший ветеринарный сертификат
совокупность сведений об уполномоченном органе, выдавшем ветеринарный сертификат
элемент предназначен для указания:
кода страны (используется двузначный буквенный код страны из классификатора стран мира, содержащего перечень кодов и наименований стран мира в соответствии с международным стандартом ISO 3166-1);
полного наименования уполномоченного органа
0..1
3.4. Грузоотправитель
сведения об организации-отправителе и (или) экспедиторе и их местонахождении
элемент предназначен для указания:
наименования организации-отправителя и (или) экспедитора (при наличии);
наименования страны-отправителя
0..1
3.5. Грузополучатель
сведения о получателе
элемент предназначен для указания:
наименования юридического лица-получателя или фамилии, имени и отчества физического лица-получателя;
наименования страны-получателя (местонахождения пункта назначения)
0..1
3.6. Причина задержания
причина приостановления движения подконтрольных товаров
элемент предназначен для указания возможных причин приостановления движения подконтрольных товаров
0..*
3.7. Количество выданных ветеринарных сертификатов
количество выданных ветеринарных сертификатов
указывается количество выданных ветеринарных сертификатов, соответствующих заданным параметрам
1
Таблица 5
Состав сведений о разрешениях
Наименование элемента
Описание элемента
Примечание
Мн.
1. Сведения о разрешении
сведения о разрешении на ввоз (вывоз, транзит) подконтрольного товара
элемент предназначен для обязательного указания:
номера разрешения;
даты выдачи разрешения;
периода действия разрешения;
кодового обозначения вида разрешения с возможными значениями:
01202 – разрешение на ввоз подконтрольных товаров;
01203 – разрешение на вывоз подконтрольных товаров;
01204 – разрешение на транзит подконтрольных товаров;
статуса разрешения с возможными значениями:
01 – оформлено;
02 – аннулировано
1

2. Рұқсат алуға өтініш
бақылаудағы тауарды әкелуге (әкетуге, транзитіне) рұқсат алуға өтініш туралы мәліметтер
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
өтініштің тіркелген нөмірі мен күні;
өтініш беруші туралы ақпарат (соның ішінде өтініш беруші ұйымның атауы немесе өтініш беруші жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты, өтініш берушінің лауазымы, мекенжайы және байланыс деректемелері (қажет болған жағдайда), шаруашылық жүргізуші субъектінің сәйкестендіргіштері);
рұқсат алуға өтініш беру өңірлік ведомствосы (ведомствоның құрылымдық бөлімшесі) туралы ақпарат
0..1
3. Уәкілетті органның аумақтық басқармасы
бақылаудағы тауарды әкелуге (әкетуге, транзитіне) рұқсат беруді келісуді қамтамасыз ететін уәкілетті органның аумақтық басқармасы
элемент рұқсат беруді келісуді қамтамасыз ететін уәкілетті органның аумақтық басқармалары және аумақтық басқармалардың лауазымды тұлғалары туралы мәліметтерді көрсету үшін тағайындалған
0..*
4. Бақылаудағы тауар (өнім)
бақылаудағы тауар (өнім) туралы мәліметтер
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарлардың бірыңғай тізбесіне сәйкес тауардың (өнімнің) түрі;
тауардың (өнімнің) атауы;
ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың (өнімнің) коды;
саны мен өлшем бірлігін көрсете отырып тауардың (өнімнің) бірлігі немесе тауардың (өнімнің) біркелкі бірліктер тобы туралы ақпарат;
қаптама туралы мәліметтер (бар болған жағдайда);
таңбалау туралы мәліметтер (бар болған жағдайда);
тауарға ілеспе, соның ішінде рұқсат беру туралы құжаттар туралы мәліметтер;
0..1
дайындаушы немесе жануар иесі туралы мәліметтер (кәсіпорынның атауы және мекенжайы, кәсіпорын иесінің тегі, аты және әкесінің аты) (бар болған жағдайда);
өндірілген (әзірленген) күні (бар болған жағдайда);
шығарылу түрі (бар болған жағдайда);
оны сәйкестендіруді қамтамасыз ететін тауар (өнім) туралы қосымша мәліметтер (бар болған жағдайда)
5. Ветеринариялық сертификат туралы мәліметтер
бақылаудағы тауарға (өнімге) ілеспе ветеринариялық сертификаттың деректемелері
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
ветеринариялық сертификаттың нөмірі;
ветеринариялық сертификаттың берілген күні;
ықтимал мәндермен ветеринариялық сертификаттың түрі (нысаны):
1 – № 1 нысан (тірі жануарларға беріледі);
2 – № 2 нысан (дайын сүт, балық, май өнімін қоспағанда, жануарлардан алынатын өнімге беріледі);
3 – № 3 нысан (техникалық шикізатқа және жемшөпке беріледі);
4 – № 4 нысан (дайын сүт, балық, май өнімдері ұшін қолданылады)
0..1
6. Жүкті жөнелтуші
жөнелтуші ұйым және (немесе) экспедитор туралы және олардың орналасқан жері туралы мәліметтер
элемент мыналарды көрсету үшін тағайындалған:
жөнелтуші ұйымның және (немесе) экспедитордың атауы (бар болған жағдайда);
жөнелтуші ұйымның және (немесе) экспедитордың (бар болған жағдайда) мекенжайы, соның ішінде көшенің аты және үйдің нөмірі, ауданның, елді мекеннің, облыстың, өлкенің, автономиялық бірліктің немесе республиканың, экспорттаушы елдің атауы
0..1

2. Заявка на получение разрешения
сведения о заявке на получение разрешения на ввоз (вывоз, транзит) подконтрольного товара
элемент предназначен для указания:
номера и даты регистрации заявки;
информации о заявителе (в том числе наименования организации-заявителя или фамилии, имени и отчества физического лица-заявителя, должности, адреса и контактных реквизитов заявителя (при необходимости), идентификаторов хозяйствующего субъекта);
информации о региональном ведомстве (структурном подразделении ведомства) подачи заявки на получение разрешения
0..1
3. Территориальное управление уполномоченного органа
территориальное управление уполномоченного органа, обеспечивающее согласование выдачи разрешения на ввоз (вывоз, транзит) подконтрольного товара
элемент предназначен для указания сведений о территориальных управлениях уполномоченного органа, обеспечивающих согласование выдачи разрешения, и о должностных лицах территориальных управлений
0..*
4. Подконтрольный товар (продукция)
сведения о подконтрольном товаре (продукции)
элемент предназначен для указания:
вида товара (продукции) в соответствии с Единым перечнем товаров, подлежащих ветеринарному контролю (надзору);
наименования товара (продукции);
кода товара (продукции) по ТН ВЭД ЕАЭС;
информации о единице товара (продукции) или группе одинаковых единиц товара (продукции)
с указанием количества и единицы измерения;
сведений об упаковке (при наличии);
сведений о маркировке (при наличии);
сведений о товаросопроводительных документах,
в том числе о разрешительных;
0..1
сведений об изготовителе или владельце животного (наименования и адреса предприятия, фамилии, имени и отчества владельца предприятия)
(при наличии);
даты производства (выработки) (при наличии);
вида происхождения (при наличии);
дополнительных сведений о товаре (продукции), обеспечивающих его идентификацию (при наличии)
5. Сведения о ветеринарном сертификате
реквизиты ветеринарного сертификата, сопровождающего подконтрольный товар (продукцию)
элемент предназначен для указания:
номера ветеринарного сертификата;
даты выдачи ветеринарного сертификата;
вида (формы) ветеринарного сертификата с
возможными значениями:
1 – форма № 1 (выдается на живых животных);
2 – форма № 2 (выдается на продукцию животного происхождения, за исключением готовой молочной, рыбной, масложировой продукции);
3 – форма № 3 (выдается на техническое сырье и корма);
4 – форма № 4 (применяется для готовой молочной, рыбной, масложировой продукции)
0..1
6. Грузоотправитель
сведения об организации-отправителе и (или) экспедиторе и их местонахождении
элемент предназначен для указания:
наименования организации-отправителя и (или) экспедитора (при наличии);
адреса организации-отправителя и (или) экспедитора (при наличии), в том числе наименования улицы и номера дома, наименование района, населенного пункта, области, края, автономного образования или республики, страны-экспортера
0..1