Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Өрт қауіпсіздігін және өрт сөндіруді қамтамсыз ету құралдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 043/2017) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі және зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Өрт қауіпсіздігін және өрт сөндіруді қамтамсыз ету құралдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 043/2017) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 19 қарашадағы № 200 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған:
ерікті негізде қолдану нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Өрт қауіпсіздігін және өрт сөндіруді қамтамсыз ету құралдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 043/2017) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі;
зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Өрт қауіпсіздігін және өрт сөндіруді қамтамсыз ету құралдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 043/2017) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі бекітілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 19 қарашадағы
№ 200 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к средствам обеспечения пожарной безопасности и пожаротушения" (ТР ЕАЭС 043/2017), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к средствам обеспечения пожарной безопасности и пожаротушения" (ТР ЕАЭС 043/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 ноября 2019 года № 200.
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к средствам обеспечения пожарной безопасности и пожаротушения" (ТР ЕАЭС 043/2017);
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к средствам обеспечения пожарной безопасности и пожаротушения" (ТР ЕАЭС 043/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 19 ноября 2019 г. № 200
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 ноября 2021 г. № 163)
ПЕРЕЧЕНЬ

Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Өрт қауіпсіздігін және өрт сөндіруді қамтамсыз ету құралдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 043/2017) техникалық регламенті талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
Р/с №
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгісі және атауы
Ескертпе
техникалық регламенттің элементі
өнімнің атауы
1
2
3
4
5
I. Өрт сөндіргіш заттар
1
V бөлімнің 15 – 17-тармақтары, қосымшаның 1-тармағы
жалпы мақсаттағы от сөндіретін ұнтақтар
МЕМСТ Р 53280.4-2009 "Автоматты түрде өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндіргіш заттар. 4-бөлім. Жалпы мақсаттағы от сөндіретін ұнтақтар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.1 – 4.2, 6 және 7-тармақтар) автоматты өрт сөндіру жүйесі
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
2
ТҚС 11.12.01-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жалпы мақсаттағы от сөндіретін ұнтақтар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.2-тармақ (1-кесте, 1 – 12-тармақтар))
3
ҚР СТ 1611-2006 "Жалпы мақсаттағы от сөндіретін ұнтақтар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.2.1-тармақтар)
4
V бөлімнің 15 – 17-тармақтары,
қосымшаның 2-тармағы
өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер
МЕМСТ Р 50588-2012 "Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4-тармақ)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
5
ТҚС 2459-2016 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіргіш заттар. Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.2-тармақ.1-кесте)
6
ҚР СТ 1609-2014 "Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық шарттар" (5.1 – 5.3-тармақтар)
7
МЕМСТ Р 53280.2-2010 "Автоматты түрде өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндіргіш заттар. 2-бөлік. Резервуарлардағы мұнай және мұнай өнімдерінің өртенуін қабат астында сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.1-тармақ)
8
ТҚС 11.13.13-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Резервуарлардағы мұнай және мұнай өнімдерінің өртенуін қабат астында сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.2-тармақ)
9

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к средствам обеспечения пожарной безопасности и пожаротушения" (ТР ЕАЭС 043/2017)
Сноска. Перечень - в редакции решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2021 года № 163 (вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования).
п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
элемент технического регламента
наименование продукции
1
2
3
4
5
I. Огнетушащие вещества
1
пункты 15 – 17 раздела V,
пункт 1 приложения
порошки огнетушащие общего назначения
ГОСТ Р 53280.4-2009 "Установки пожаротушения автоматические. Огнетушащие вещества. Часть 4. Порошки огнетушащие общего назначения. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 4.1, 4.2, 6 и 7)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
2
СТБ 11.12.01-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Порошки огнетушащие общего назначения. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 4.2 (таблица 1, пункты 2 – 12), 4.7)
3
СТ РК 1611-2006 "Порошки огнетушащие общего назначения. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.2 (таблица 1, пункты 1 – 9), 5.3.1)
4
пункты 15 – 17 раздела V,
пункт 2 приложения
пенообразователи для тушения пожаров
ГОСТ Р 50588-2012 "Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические требования и методы испытаний" (пункт 4)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
5
СТБ 2459-2016 "Система стандартов пожарной безопасности. Вещества огнетушащие. Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 4.2.1)
6
СТ РК 1609-2014 "Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические условия" (пункты 5.1.2, 5.3.5)
7
ГОСТ Р 53280.2-2010 "Установки пожаротушения автоматические. Огнетушащие вещества. Часть 2. Пенообразователи для подслойного тушения пожаров нефти и нефтепродуктов в резервуарах. Общие технические требования и методы испытаний" (пункт 4.1)
8
СТБ 11.13.13-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Пенообразователи для подслойного тушения нефти и нефтепродуктов в резервуарах. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 4.2, 4.5)
9

V бөлімнің 15 – 17-тармақтары,
қосымшаның 3-тармағы
суда еритін жанғыш сұйықтықтардың өртенуін үстінен сөндіруге арналған көбік түзгіштер
МЕМСТ Р 53280.1-2010 "Автоматты түрде өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндіргіш заттар. 1-бөлік. Суда еритін жанғыш сұйықтықтардың өртенуін үстінен сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.1-тармақ, 1-кесте)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
10
ҚР СТ 1609-2014 "Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық шарттар" (5.1 – 5.3-тармақтар)
11
ТҚС 2459-2016 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіргіш заттар. Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (3, 4-кестелер)
12
ҚР СТ 1608-2006 "Резервуарлардағы мұнай және мұнай өнімдерінің өртенуін қабат астында сөндіруге арналған нысаналы мақсаттағы көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.2.1-тармақтар)
13

пункты 15 – 17 раздела V,
пункт 3 приложения
пенообразователи для тушения пожаров водорастворимых горючих жидкостей подачей сверху
ГОСТ Р 53280.1-2010 "Установки пожаротушения автоматические. Огнетушащие вещества. Часть 1. Пенообразователи для тушения пожаров водорастворимых горючих жидкостей подачей сверху. Общие технические требования и методы испытаний" (пункт 4.1, таблица 1)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
10
СТ РК 1609-2014 "Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические условия" (пункты 5.1.2, 5.3.5)
11
СТБ 2459-2016 "Система стандартов пожарной безопасности. Вещества огнетушащие. Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 4.2.1 (таблицы 3 и 4))
12
СТ РК 1608-2006 "Пенообразователи целевого назначения для подслойного тушения пожаров нефти и нефтепродуктов в резервуарах. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.2, 5.3.2)
13

V бөлімнің 15 – 17-тармақтары,
қосымшаның 4-тармағы
сулағыштар
МЕМСТ Р 50588-2012 "Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.2.1-тармақ, 1 және 2-кестелер)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
14
ТҚС 2459-2016 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіргіш заттар. Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (1 және 2-кестелер)
15
ҚР СТ 1609-2014 "Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық шарттар" (5.1 – 5.3-тармақтар)
16

пункты 15 – 17 раздела V,
пункт 4 приложения
смачиватели
ГОСТ Р 50588-2012 "Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические требования и методы испытаний" (пункт 4.2.1, таблицы 1 и 2)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
14
СТБ 2459-2016 "Система стандартов пожарной безопасности. Вещества огнетушащие. Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 4.2.1 (таблицы 1 и 2))
15
СТ РК 1609-2014 "Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические условия" (пункты 5.1.2, 5.3.5)
16

V бөлімнің 15 – 17-тармақтары,
қосымшаның 5-тармағы
газды от сөндіретін заттар
МЕМСТ Р 53280.3-2009 "Автоматты түрде өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндіргіш заттар. 3-бөлік. Газды от сөндіретін заттар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
17
ҚР СТ 2512-2014 "Өрт техникасы. Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Өрт сөндіргіш заттар. Қабылдау қағидалары және сынау әдістері"
II. Оттан қорғау құралдары
18
V бөлімнің 15 – 17-тармақтары,
қосымшаның 1-тармағы V бөлімнің 18 – 19 және 22-тармақтары, қосымшаның 6-тармағы
сүректі және оның негізіндегі материалдарды оттан қорғау құралдары

пункты 15 – 17 раздела V,
пункт 5 приложения
газовые огнетушащие вещества
ГОСТ Р 53280.3-2009 "Установки пожаротушения автоматические. Огнетушащие вещества. Часть 3. Газовые огнетушащие вещества. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
17
СТ РК 2512-2014 "Техника пожарная. Установки газового пожаротушения автоматические. Вещества огнетушащие. Правила приемки и методы испытаний"
II. Средства огнезащиты
18
пункты 18, 19, 22 раздела V, пункт 6 приложения
средства огнезащиты древесины и материалов на ее основе

МЕМСТ Р 53292-2009 "Сүректі және оның негізіндегі материалдарды оттан қорғау құралдары мен заттар. Жалпы талаптар. Сынау әдістері" (5.1 және 5.2-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
19
ТҚС 11.03.02-2010 "Оттан қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5.3.2, 5.3.3, 5.4 (1-кесте), 5.5 (2-кесте) және 5.6-тармақтар)
20
ҚР СТ 615-1-2011 "Оттан қорғау құрамдары мен заттары. 1-бөлік. Сүректі және оның негізіндегі материалдарды оттан қорғау құралдары. Жалпы техникалық шарттар" (5.1 – 5.7-тармақтар)
21
V бөлімнің 18 – 19 және 20-тармақтары, қосымшаның 7-тармағы
болат және (немесе) темір-бетон конструкцияларды оттан қорғау құралдары

ГОСТ Р 53292-2009 "Огнезащитные составы и вещества для древесины и материалов на ее основе. Общие требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 и 5.2)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
19
СТБ 11.03.02-2010 "Средства огнезащитные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 5.3.2, 5.3.3, 5.4 (таблица 1 (за исключением пункта 2)), 5.5 (таблица 2 (за исключением пункта 2))
20
СТ РК 615-1-2011 "Составы и вещества огнезащитные. Часть 1. Средства огнезащитные для древесины и материалов на ее основе. Общие технические условия" (пункты 5.1.1, 5.2.7, 5.3, 5.4.1 – 5.4.3, 5.5)
21
пункты 18 – 20 раздела V,
пункт 7 приложения
средства огнезащиты стальных и (или) железобетонных конструкций

МЕМСТ Р 53295-2009 "Болат конструкцияларды оттан қорғау құралдары. Жалпы талаптар. Оттан қорғау тиімділігін анықтау әдісі" (3.4 және 6.1-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
22
ТҚС 11.03.02-2010 "Оттан қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5.4 (1-кесте), 5.5 (2-кесте) және 5.6-тармақтар)
23
ҚР СТ 615-2-2011 "Оттан қорғау құрамдары мен заттары. 2-бөлік. Болат конструкцияларды оттан қорғау құралдары. Жалпы техникалық шарттар" (5.1 – 5.7-тармақтар)
24

ГОСТ Р 53295-2009 "Средства огнезащиты для стальных конструкций. Общие требования. Метод определения огнезащитной эффективности" (пункты 3.4 и 6.1)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
22
СТБ 11.03.02-2010 "Средства огнезащитные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 5.4 (таблица 1 (пункты 3 и 4)), 5.5 (таблица 2 (пункты 3 и 4))
23
СТ РК 615-2-2011 "Составы и вещества огнезащитные Часть 2. Средства огнезащитные для стальных конструкций. Общие технические условия" (пункты 5.1.1, 5.2.4, 5.2.6, 5.3, 5.4.2)
24

V бөлімнің 18 – 19 және 21-тармақтары, қосымшаның 8-тармағы
кабельдерді оттан қорғау құралдары
МЕМСТ Р 53311-2009 "Оттан қорғайтын кабельді жабындар. Оттан қорғау тиімділігін анықтау әдістері" (4-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
25
ТҚС 11.03.02-2010 "Оттан қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5.4 (1-кесте), 5.5 (2-кесте) және 5.6-тармақтар)
III. Ендік электромонтаж бұйымдары
26
V бөлімнің 23-тармағы, қосымшаның
9-тармағы
электромонтаж бұйымдары

пункты 18, 19, 21 раздела V, пункт 8 приложения
средства огнезащиты кабелей
ГОСТ Р 53311-2009 "Покрытия кабельные огнезащитные. Методы определения огнезащитной эффективности" (раздел 4)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
25
СТБ 11.03.02-2010 "Средства огнезащитные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 5.4 (таблица 1 (пункты 3 и 4)), 5.5 (таблица 2 (пункты 3 и 4))
26
СТ РК 1797-2008 "Покрытия огнезащитные для электрических кабельных линий. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 4)
III. Изделия погонажные электромонтажные
27
пункт 23 раздела V, пункт 9 приложения
изделия электромонтажные

МЕМСТ Р 53313-2009 "Ендік электромонтаж бұйымдары. Өрт қауіпсіздігі талаптары. Сынау әдістері" (4-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
27
ТҚС 1950-2009 "Электромонтажды арматура. Өрт қауіпсіздігі талаптары және сынау әдістері" (4-тармақ)
IV. От сөндіргіштер
28
V бөлімнің 24-тармағы, қосымшаның
10-тармағы
тасымалданатын от сөндіргіштер
МЕМСТ Р 51057-2001 "Өрт техникасы. Тасымалданатын от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.12 – 5.14, 5.17, 5.19 – 5.21, 5.23, 5.30, 5.32(в), 5.45, 5.50, 6.2 – 6.6, 6.9, 6.10, 7.1, 7.10 және 12.4-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
29

ГОСТ Р 53313-2009 "Изделия погонажные электромонтажные. Требования пожарной безопасности. Методы испытаний" (раздел 4)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
28
СТБ 1950-2009 "Арматура электромонтажная. Требования пожарной безопасности и методы испытаний" (пункт 4)
IV. Огнетушители
29
пункт 24
раздела V,
пункт 10 приложения
переносные огнетушители
ГОСТ Р 51057-2001 "Техника пожарная. Огнетушители переносные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.12 – 5.14, 5.17, 5.19 – 5.21, 5.23, 5.30, 5.32 (в), 5.45, 5.50, 6.2 – 6.6, 6.9, 6.10, 7.1, 7.10, 12.4)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
30

МЕМСТ Р 53285-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін тасымалданатын аэрозоль генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.1.1 – 4.1.12, 4.1.16, 4.1.20, 4.1.21, 4.1.23, 4.1.25, 4.3, 4.4.1, 5.3 және 5.4-тармақтар)
30
ТҚС 11.13.04-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт техникасы. Тасымалданатын от сөндіргіштер. Жалпы техникалық шарттар" (5.8 – 5.10, 5.12 – 5.22, 5.26 – 5.30, 5.31 – 5.36, 5.40 – 5.45, 5.47 – 5.49, 5.52, 5.54 және 6.2 – 6.9 тармақтар)
31
ҚР СТ МЕМСТ Р 51057 – 2005 "Өрт техникасы. Тасымалданатын от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.55-тармақтар)
32
V бөлімнің 24-тармағы, қосымшаның

ГОСТ Р 53285-2009 "Техника пожарная. Генераторы огнетушащего аэрозоля переносные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.1.1 – 4.1.12, 4.1.16, 4.1.20, 4.1.21, 4.1.23, 4.1.25, 4.3, 4.4.1, 5.3, 5.4)
31
СТБ 11.13.04-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Пожарная техника. Огнетушители переносные. Общие технические условия" (пункты 5.8 – 5.10, 5.12 – 5.22, 5.26 – 5.36, 5.40 –5.45, 5.48, 5.49, 5.52, 5.54, 6.2 – 6.6, 6.8, 6.9)
32
СТ РК ГОСТ Р 51057-2005 "Техника пожарная. Огнетушители переносные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.8 – 5.10, 5.12 – 5.22, 5.28 – 5.37, 5.42 – 5.48, 5.51, 5.52, 5.55, 6.2 – 6.6, 6.9, 6.10, 7)
33
пункт 24

10 және 11-тармақтары
МЕМСТ Р 53291-2009 "Өрт техникасы. От сөндіретін затты жоғары жылдамдықпен беретін тасымалданатын немесе жылжымалы құрылғы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5-бөлімнің 6, 7, 11, 13, 14, 20, 27 және 34-тармақтары, 6 және 7-тармақтар)
33
ҚР СТ 2428–2013 "Өрт техникасы. От сөндіретін затты жоғары жылдамдықпен беретін тасымалданатын немесе жылжымалы құрылғы. Жалпы техникалық шарттар" (5.1.2 – 5.1.7, 5.2.3 – 5.2.10, 5.2.14 – 5.2.16, 5.2.18, 5.4.1, 5.4.2, 5.4.4 – 5.4.6, 5.5.1 және 5.5.2-тармақтар)
34
V бөлімнің 24-тармағы, қосымшаның
11-тармағы
жылжымалы от сөндіргіштер

раздела V, пункты 10, 11 приложения
ГОСТ Р 53291-2009 "Техника пожарная. Переносные и передвижные устройства пожаротушения с высокоскоростной подачей огнетушащего вещества. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 6, 7, 11, 13, 14, 20, 27 и 34 раздела 5, разделы 6, 7)
34
СТ РК 2428-2013 "Техника пожарная. Переносные и передвижные устройства пожаротушения с высокоскоростной подачей огнетушащего вещества. Общие технические условия" (пункты 5.1.2 – 5.1.7, 5.2.3 – 5.2.7, 5.2.14 – 5.2.16, 5.2.18, 5.4.1, 5.4.4, 5.4.6, 5.5.1, 5.7.3, 6.3, 6.4, 6.11)
35
пункт 24
раздела V,
пункт 11 приложения
передвижные огнетушители

МЕМСТ Р 51017-2009 "Өрт техникасы. Жылжымалы от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.12, 5.14, 5.17 – 5.21, 5.35, 5.43, 6.2 – 6.7, 7.1, 7.10 және 12.4-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
35
ТҚС 11.13.10-2009 "Өрт техникасы. Жылжымалы от сөндіргіштер. Жалпы техникалық шарттар" (5.6 – 5.9, 5.11 – 5.16, 5.18, 5.19, 5.23, 5.25 – 5.32, 5.36 – 5.38, 5.40, 5.41, 5.43, 5.44, 5.49, 6.2 – 6.3, 6.5 және 6.6-тармақтар)
36
ҚР СТ 2513-2014 "Өрт техникасы. Жылжымалы от сөндіргіштер. Жалпы техникалық шарттар" (5.1.2, 5.1.3 – 5.1.7, 5.2.4, 5.2.5 – 5.2.8, 5.2 10 – 5.2.21, 5.2.26, 5.3.3, 5.3.5, 5.3.6, 5.4.1 – 5.4.4, 5.4.6, 5.4.7, 5.5.1, 5.5.2 және 6.3-тармақтар)
37
МЕМСТ 30612-99 "Өрт техникасы. Жылжымалы от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар (4.1 – 4.5.4-тармақтар)
V. Автономды өрт сөндіру құрылғылары
38
V бөлімнің 40-тармағы,
қосымшаның 12-тармағы
автономды өрт сөндіру құрылғылары
МЕМСТ Р 53284-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2.1 – 5.2.5, 5.4, 5.5.1, 5.5.2, 6.3-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
39
МЕМСТ Р 56459-2015 "Термобелсенді ұсақ капсулалы газ шығаратын өрт сөндіргіш заттарын қолданумен автономды өрт сөндіру құрылғысы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2, 5.3, 6.1.1, 6.1.2, 6.2, 6.3, 6.4-тармақтар)
VI. Өрт сөндіру шкафтары, өрт сөндіру крандары
40
V бөлімнің 13-тармағы қосымшаның 26-тармағы
өрт сөндіру шкафтары

ГОСТ Р 51017-2009 "Техника пожарная. Огнетушители передвижные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.12, 5.14, 5.17 – 5.21, 5.35, 5.43, 6.2 –6.7, 7.1, 7.10, 12.4)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
36
СТБ 11.13.10-2009 "Пожарная техника. Огнетушители передвижные. Общие технические условия" (пункты 5.6 – 5.9, 5.11 – 5.16, 5.18, 5.19, 5.23, 5.25 – 5.32, 5.36 – 5.38, 5.40, 5.41, 5.43, 5.44, 5.49, 6.2 – 6.3, 6.5 и 6.6)
37
СТ РК 2513-2014 "Техника пожарная. Огнетушители передвижные. Общие технические условия" (пункты 5.1.2 – 5.1.7, 5.2.4 – 5.2.8, 5.2.10 – 5.2.13, 5.2.17 – 5.2.25, 5.3.6 – 5.3.9, 5.4.1 – 5.4.4, 5.4.6, 5.4.7, 5.5.1, 5.5.2, 5.7.2 – 5.7.13, 6.3, 6.4)
38
ГОСТ 30612-99 "Пожарная техника. Огнетушители передвижные. Общие технические требования (пункты 4.1.2 – 4.1.9, 4.3.1 – 4.3.6, 4.4.2, 4.4.4, 4.4.7 – 4.4.19, 4.4.21 – 4.4.25, 4.5)
V. Устройства пожаротушения автономные
39
пункт 40
раздела V,
пункт 12 приложения
устройства пожаротушения автономные
ГОСТ Р 53284-2009 "Техника пожарная. Генераторы огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2.1 – 5.2.5, 5.4, 5.5.1, 5.5.2, 6.3)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
40
ГОСТ Р 56459-2015 "Устройства пожаротушения автономные с применением термоактивируемых микрокапсулированных газовыделяющих огнетушащих веществ. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2, 5.3, 6.1.1, 6.1.2, 6.2 – 6.4)
41
СТ РК 1489-2006 "Техника пожарная. Генераторы огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1, 5.2, 5.4 – 5.7)
42
ГОСТ 34635-2020 "Техника пожарная. Генераторы
огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 5.1.2 – 5.1.7, 5.1.10, 5.3.1, 5.4.1, 5.4.2, 6.3, 6.4)
VI. Пожарные шкафы, пожарные краны
43
пункт 26
раздела V,
пункт 13 приложения
пожарные шкафы

МЕМСТ Р 51844-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру шкафтары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2 – 5.4, 5.6 – 5.16, 5.20, 5.21.1 – 5.21.3, 5.22-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
41
ТҚС 1953-2009 "Өрт сөндіру шкафтары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5.2 – 5.11, 5.14 – 5.17, 6.1, 6.2, 6.5, 8-тармақтар)
42
ҚР СТ 1719-2007 "Өрт техникасы. Өртке қарсы сумен жабдықтау жүйесінің құралы, өрт сөндіру шкафтары. Техникалық өрт қауіпсіздігі талаптары. Сынау әдістері" (5.1 – 5.4.3-тармақтар)
43
V бөлімнің 25-тармағы қосымшаның 14-тармағы
өрт сөндіру крандары, өрт сөндірудің тығындау клапандары
МЕМСТ Р 53278-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің тығындау клапандары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.1 (1-кестенің 5, 8 – 18-тармақтары), 4.2, 4.5, 4.7 – 4.15-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
44
ТҚС 11.14.04-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру крандарының клапандары. Жалпы техникалық шарттар" (4.2 – 4.6, 4.8 – 4.10, 4.12 – 4.18-тармақтар)
45
ҚР СТ 1712-2007 "Өрт техникасы. Өртке қарсы сумен жабдықтау жүйесінің құралы, өрт сөндіру крандарының клапандары. Техникалық өрт қауіпсіздігі талаптары. Сынау әдістері" (4.1 – 4.6.2-тармақтар, 5-тармақ)
VII. Мобильді өрт сөндіру құралдары
46
V бөлімнің 27-тармағы қосымшаның 15 және 16-тармақтары
негізгі өрт сөндіру автомобильдері
МЕМСТ 34350-2017 "Өрт техникасы. Негізгі өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.4, 4.5, 5.1.1 – 5.1.3, 5.1.6 – 5.1.8, 5.1.11 – 5.1.13, 5.1.16, 5.1.17, 5.2.10, 5.3.2, 5.4.1, 5.4.18, 5.4.20 – 5.4.22, 5.5.4, 5.5.5, 5.7.11, 5.7.18, 5.10.7, 5.11.14, 5.16.1 – 5.16.3-тармақтар)
47
штабтық өрт сөндіру автомобильдері
ҚР СТ 1975-2010 "Өрт техникасы. Штабтық өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық шарттар" (5.1.1 – 5.1.12, 5.2.1 – 5.2.19, 5.3.1 – 5.3.8, 5.4.1 – 5.4.4, 5.4.6 – 5.4.10, 5.4.15, 5.5.9 – 5.5.14, 5.8.1 – 5.8.4, 5.12.2 – 5.12.7, 5.13 – 5.15, 7.1 – 7.5-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
48
V бөлімнің 27-тармағы қосымшаның 17-тармағы
өрт сөндіруші автокөтергіштер

ГОСТ Р 51844-2009 "Техника пожарная. Шкафы пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2 – 5.4, 5.6 – 5.16, 5.20, 5.21.1 – 5.21.3, 5.22)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
44
СТБ 1953-2009 "Шкафы пожарные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 5.2 – 5.11, 5.14 – 5.17, 6.2)
45
СТ РК 1719-2007 "Техника пожарная. Оборудование систем противопожарного водоснабжения шкафы пожарные Технические требования пожарной безопасности. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.4.3)
46
пункт 25
раздела V,
пункт 14 приложения
пожарные краны, клапаны пожарные запорные
ГОСТ Р 53278-2009 "Техника пожарная. Клапаны пожарные запорные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.1 (пункты 1 – 5, 8 – 18 таблицы 1), 4.2, 4.5, 4.7 – 4.15)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
47
СТБ 11.14.04-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Клапаны пожарных кранов. Общие технические условия" (пункты 4.2 – 4.6, 4.8 – 4.10, 4.12 –4.17)
48
СТ РК 1712-2007 "Техника пожарная. Оборудование систем противопожарного водоснабжения Клапаны пожарных кранов. Технические требования пожарной безопасности. Методы испытаний" (пункты 4.1 – 4.6.2, 5)
VII. Мобильные средства пожаротушения
49
пункт 27
раздела V,
пункт 15 приложения
автомобили пожарные основные
ГОСТ 34350-2017 "Техника пожарная. Основные пожарные автомобили. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.4, 4.5, 5.1.1 – 5.1.3, 5.1.6 – 5.1.8, 5.1.11 – 5.1.13, 5.1.16, 5.1.17, 5.2.10, 5.3.2, 5.4.1, 5.4.18, 5.4.20 – 5.4.22, 5.5.4, 5.5.5, 5.7.11, 5.7.18, 5.10.7, 5.11.14, 5.16.1 – 5.16.3)
50
пункт 27
раздела V,
пункт 16 приложения
автомобили пожарные штабные
СТ РК 1975-2010 "Техника пожарная. Автомобили пожарные штабные. Общие технические условия" (пункты 5.1.1 – 5.1.12, 5.2.1 – 5.2.19, 5.3.1 – 5.3.8, 5.4.1 – 5.4.4, 5.4.6 – 5.4.10, 5.4.15, 5.5.9 – 5.5.14, 5.8.1 – 5.8.4, 5.12.2 – 5.12.7,
5.13 – 5.15, 7.1 – 7.5)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
51
пункт 27
раздела V,
пункт 17 приложения
автоподъемники пожарные

МЕМСТ Р 53329-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіруші автокөтергіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.2, 5.1 –5.6, 5.8, 5.9, 5.11, 6.13 – 6.17-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
49
ҚР СТ 1976-2010 "Өрт техникасы. Өрт сөндіруші автокөтергіштер. Жалпы техникалық шарттар" (5.1.1 – 7.3-тармақтар)
50
ТҚС 2513-2017 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіруші автокөтергіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.2.3, 4.2.5, 4.2.7, 4.2.8, 4.2.10 – 4.2.17, 4.2.19, 4.2.21 – 4.2.25, 4.2.27 – 4.2.31, 4.2.33, 4.3.1 – 4.3.4, 4.4.1 – 4.4.11, 4.5.1 – 4.5.5, 4.5.7, 4.6.1 – 4.6.8, 4.7.4 – 4.7.8, 4.8.2 – 4.8.6, 4.9.1, 4.9.2, 4.11, 4.12, 4.13, 5.1, 5.2, 5.3, 5.5 – 5.8, 5.10 – 5.12- тармақтар, А.1-кесте, 1 – 12, 14, 15-тармақтар (А қосымшасы))
51
V бөлімнің 27-тармағы қосымшаның 18-тармағы
өрт сөндіруші автобаспалдақтар
МЕМСТ Р 52284-2009 "Өрт сөндіруші автобаспалдақтар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.3, 5.1 – 5.5, 5.7 – 5.9, 5.11, 6.12 – 6.16-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
52
ҚР СТ 1981-2010 "Өрт техникасы. Өрт сөндіруші автобаспалдақтар. Жалпы техникалық шарттар" (5.1.1 – 7.3-тармақтар)
53
ТҚС 2512-2017 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіруші автобаспалдақтар және олардың құрамдас бөліктері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.2.2, 4.2.4, 4.2.6, 4.2.7, 4.2.9 – 4.2.13, 4.2.15, 4.2.17, 4.2.18, 4.2.20 – 4.2.23, 4.2.27 – 4.2.32, 4.3.1 – 4.3.6, 4.4.1 – 4.4.12, 4.5.2 –4.5.6, 4.6.1 – 4.6.5, 4.6.7, 4.7.1 – 4.7.9, 4.8.2 – 4.8.6, 4.9.1, 4.9.2, 4.11.1, 4.12, 4.13, 5.1, 5.2, 5.3, 5.5 – 5.9, 5.11, 5.12-тармақтар, Б.1-кесте 1 – 15, 17, 18- тармақтар (Б қосымшасы))
54
V бөлімнің 27-тармағы қосымшаның 19-тармағы
авариялық-құтқару автомобильдері
МЕМСТ 34350-2017 "Өрт техникасы. Негізгі өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.5, 5.1.1, 5.1.2, 5.1.12, 5.1.13, 5.1.16, 5.1.17, 5.3.2, 5.4.1, 5.4.18, 5.4.20 – 5.4.22, 5.5.4, 5.5.5, 5.10.7, 5.11.14-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
55
ҚР СТ 2111-2011 "Өрт техникасы. Авариялық құтқару автомобильдері. Жалпы техникалық шарттар" (5.1.1 – 7.3-тармақтар)
56
ТҚС 2511-2017 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Негізгі өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1.12 – 5.1.15, 5.3.1, 5.3.4 –5.3.8, 5.3.10 – 5.3.13, 5.3.15, 5.3.16, 5.3.18 – 5.3.21, 5.3.23, 5.3.24, 5.3.28, 5.3.29, 5.3.31 – 5.3.35, 5.10, 5.11.7 – 5.11.11, 5.11.13 – 5.11.18, 5.13, 5.14.9 –5.14.13, 5.15.1, 5.15.2, 5.16, 6.7, 6.8-тармақтар)
57
V бөлімнің 27-тармағы қосымшаның 20-тармағы
өрт сөндіретін автокөбік көтергіштер

ГОСТ Р 53329-2009 "Техника пожарная. Автоподъемники пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.2, 5.1 – 5.6, 5.8, 5.9, 5.11, 6.13 – 6.17)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
52
СТ РК 1976-2010 "Техника пожарная. Автоподъемники пожарные. Общие технические условия" (пункты 5.1.1 – 7.3)
53
СТБ 11.13.26-2017 "Система стандартов пожарной безопасности. Автоподъемники пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.2.5, 4.2.7, 4.2.8, 4.2.10 – 4.2.17, 4.2.19, 4.2.21 – 4.2.25, 4.2.27 – 4.2.31, 4.2.33, 4.3.1 – 4.3.4, 4.4.1 – 4.4.11, 4.5.1 – 4.5.5, 4.5.7, 4.6.1 – 4.6.8, 4.7.4 – 4.7.8, 4.8.2 – 4.8.6, 4.9.1, 4.9.2, 4.11 – 4.13, 5.1 – 5.3, 5.5 – 5.8, 5.10 – 5.12, таблица А.1, пункты 1 – 12, 14, 15 (приложение А))
54
пункт 27
раздела V,
пункт 18 приложения
автолестницы пожарные
ГОСТ Р 52284-2004 "Автолестницы пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.3, 5.1 – 5.5, 5.7 – 5.9, 5.11, 6.12 – 6.16)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
55
СТ РК 1981-2010 "Техника пожарная. Автолестницы пожарные. Общие технические условия" (пункты 5.1.1 – 7.3)
56
СТБ 11.13.25-2017 "Система стандартов пожарной безопасности. Автолестницы пожарные и их составные части. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.2.4, 4.2.6, 4.2.7, 4.2.9 – 4.2.13, 4.2.15, 4.2.17, 4.2.18, 4.2.20 – 4.2.23, 4.2.27 – 4.2.32, 4.3.1 – 4.3.6, 4.4.1 – 4.4.12, 4.5.2 – 4.5.6, 4.6.1 – 4.6.5, 4.6.7, 4.7.1 – 4.7.9, 4.8.2 – 4.8.6, 4.9.1, 4.9.2, 4.11 – 4.13, 5.1 – 5.3, 5.5 – 5.9, 5.11, 5.12, таблица Б.1, пункты 1 – 15, 17, 18 (приложение Б))
57
пункт 27
раздела V,
пункт 19 приложения
автомобили аварийно-спасательные
ГОСТ 34350-2017 "Техника пожарная. Основные пожарные автомобили. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.5, 5.1.1, 5.1.2, 5.1.12, 5.1.13, 5.1.16, 5.1.17, 5.3.2, 5.4.1, 5.4.18, 5.4.20 – 5.4.22, 5.5.4, 5.5.5, 5.10.7, 5.11.14)
58
СТ РК 2111-2011 "Техника пожарная. Автомобили аварийно-спасательные. Общие технические условия" (пункты 5.1.1 – 7.3)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
59
СТБ 11.13.24-2017 "Система стандартов пожарной безопасности. Автомобили пожарные основные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.12 – 5.1.15, 5.3.1, 5.3.4 – 5.3.8, 5.3.10 – 5.3.13, 5.3.15, 5.3.16, 5.3.18 – 5.3.21, 5.3.23, 5.3.24, 5.3.28, 5.3.29, 5.3.31 – 5.3.35, 5.10, 5.11.7 – 5.11.11, 5.11.13 – 5.11.18, 5.13, 5.14.9 – 5.14.13, 5.15.1, 5.15.2, 5.16, 6.7, 6.8)
60
пункт 27
раздела V,
пункт 20 приложения
автопено-подъемники пожарные

МЕМСТ Р 53330-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін автокөбік көтергіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.2, 5.1 – 5.5, 5.7, 5.9, 6.13 – 6.16-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
58
ҚР СТ 2217-2012 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін автокөбік көтергіштер. Жалпы техникалық шарттар" (5.1.1 – 7.3-тармақтар)
59
V бөлімнің 27-тармағы қосымшаның 21-тармағы
байланыс және жарықтандыру автомобильдері
МЕМСТ 34350-2017 "Өрт техникасы. Негізгі өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.5, 5.1.1, 5.1.2, 5.1.12, 5.1.13, 5.1.16, 5.1.17, 5.3.2, 5.4.1, 5.4.18, 5.4.20 – 5.4.22, 5.5.4, 5.5.5, 5.10.7, 5.11.14-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
60

ГОСТ Р 53330-2009 "Техника пожарная. Автопеноподъемники пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.2, 5.1 – 5.5, 5.7, 5.9, 6.13 – 6.16)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
61
СТ РК 2217-2012 "Техника пожарная. Автопеноподъемники пожарные. Общие технические условия" (пункты 5.1.1 – 7.3)
62
пункт 27
раздела V,
пункт 21 приложения
автомобили связи и освещения
ГОСТ 34350-2017 "Техника пожарная. Основные пожарные автомобили. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.5, 5.1.1, 5.1.2, 5.1.12, 5.1.13, 5.1.16, 5.1.17, 5.3.2, 5.4.1, 5.4.18, 5.4.20 – 5.4.22, 5.5.4, 5.5.5, 5.10.7, 5.11.14)
63

ҚР СТ 2220-2012 "Өрт техникасы. Байланыс және жарықтандыру автомобильдері. Жалпы техникалық шарттар" (5.1.1 – 7.3-тармақтар)
61
V бөлімнің 27-тармағы қосымшаның 22-тармағы
газ-түтіннен қорғау қызметінің автомобильдері
МЕМСТ 34350-2017 "Өрт техникасы. Негізгі өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.5, 5.1.1, 5.1.2, 5.1.12, 5.1.13, 5.1.16, 5.1.17, 5.3.2, 5.4.1, 5.4.18, 5.4.20 – 5.4.22, 5.5.4, 5.5.5, 5.10.7, 5.11.14-тармақтар)
62

СТ РК 2220-2012 "Техника пожарная. Автомобили связи и освещения. Общие технические условия" (пункты 5.1.1 – 7.3)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
64
пункт 27
раздела V,
пункт 22 приложения
автомобили газодымозащитной службы
ГОСТ 34350-2017 "Техника пожарная. Основные пожарные автомобили. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.5, 5.1.1, 5.1.2, 5.1.12, 5.1.13, 5.1.16, 5.1.17, 5.3.2, 5.4.1, 5.4.18, 5.4.20 – 5.4.22, 5.5.4, 5.5.5, 5.10.7, 5.11.14)
65

ҚР СТ 2427-2013 "Өрт техникасы. Газ-түтіннен қорғау қызметінің автомобильдері. Жалпы техникалық шарттар" (5.1.1 – 7.3-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
63
V бөлімнің 41-тармағы қосымшаның 23-тармағы
мобильді роботты-техникалық кешендер
МЕМСТ Р 54344-2011 "Өрт техникасы. Авариялық-құтқару жұмыстарын орындауға және өрт сөндіруге арналған мобильді роботты-техникалық кешендер. Сыныптау. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5 және 6-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
64

СТ РК 2427-2013 "Техника пожарная. Автомобили газодымозащитной службы. Общие технические условия" (пункты 5.1.1 – 7.3)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
66
пункт 41
раздела V,
пункт 23 приложения
Мобильные
робототехнические комплексы
ГОСТ Р 54344-2011 "Техника пожарная. Мобильные робототехнические комплексы для проведения аварийно-спасательных работ и пожаротушения. Классификация. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5 и 6)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
67

МЕМСТ Р 55895-2013 "Өрт техникасы. Авариялық-құтқару жұмыстарын орындауға және өрт сөндіруге арналған мобильді роботты-техникалық кешендерді басқару жүйелері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4 – 6-тармақтар)
65
V бөлімнің 28-тармағы қосымшаның 24-тармағы
өрт сөндіру мотопомпалары
МЕМСТ Р 53332-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру мотопомпалары. Негізгі параметрлері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1.1, 5.2, 5.3.1, 5.3.2, 5.4 – 5.8-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
66

ГОСТ Р 55895-2013 "Техника пожарная. Системы управления робототехнических комплексов для проведения аварийно-спасательных работ и пожаротушения. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4 – 6)
68
пункт 28
раздела V,
пункт 24 приложения
мотопомпы пожарные
ГОСТ Р 53332-2009 "Техника пожарная. Мотопомпы пожарные. Основные параметры. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.1, 5.2, 5.3.1, 5.3.2, 5.4 – 5.8)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
69

ҚР СТ 2802-2015 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру мотопомпалары. Жалпы техникалық шарттар" (5.1 – 5.9-тармақтар)
67
V бөлімнің 29 – 30-тармақтары
қосымшаның 25-тармағы
өрт сөндіретін мобильді құралдарға арналған өрт сөндіретін ортадан тепкіш сорғылар
МЕМСТ Р 52283-2004 "Өрт сөндіретін ортадан тепкіш сорғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.2, 4.3, 5.1, 5.1.3 – 5.1.8, 5.1.11 –5.1.13, 5.1.15 – 5.1.20, 5.1.30, 5.4, 5.6.2, 5.7-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
68

CT РК 2802-2015 "Техника пожарная. Мотопомпы пожарные. Общие технические условия" (пункты 5.1 – 5.9)
70
пункты 29 – 30 раздела V,
пункт 25 приложения
насосы центробежные пожарные для мобильных средств пожаротушения
ГОСТ Р 52283-2004 "Насосы центробежные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.2, 4.3, 5.1, 5.1.3 – 5.1.8, 5.1.11 – 5.1.13, 5.1.15 – 5.1.20, 5.1.30, 5.4, 5.6.2, 5.7)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
71

ҚР СТ 2803-2015 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін ортадан тепкіш сорғылар. Жалпы техникалық шарттар" (5.1 – 5.9-тармақтар)
VIII. Өрт сөндіру автоматикасы жүйелерінің (өрт сөндіру сигнализациясы жүйелерінің, өрт туралы хабарлар беру жүйелерінің, өрт кезінде адамдарды құлақтандыру және эвакуациялауды басқару жүйелерінің) құрамында жұмыс істейтін техникалық құралдар
69
V бөлімнің 31 – 37-тармақтары
қосымшаның 26-тармағы
өрт сөндіру хабарлағыштары, қолмен басқарылатын өрт сөндіру хабарлағыштары

CT РК 2803-2015 "Техника пожарная. Насосы центробежные пожарные. Общие технические условия" (пункты 5.1 – 5.9)
VIII. Технические средства, функционирующие в составе систем пожарной автоматики (систем пожарной сигнализации, систем передачи извещений о пожаре, систем оповещения и управления эвакуацией людей при пожаре)
72
пункты 31 – 37 раздела V,
пункт 26 приложения
извещатели пожарные, извещатели пожарные ручные

МЕМСТ Р 53325-2012 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (А қосымшасының 4, 10-бөлімдері)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
70
МЕМСТ Р 57552-2017 "Өрт техникасы. Мультикритерийлік өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
71
ТҚС 11.16.03-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Нүктелік түтін сезгіш өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық шарттар" (4.2 – 4.13, 5, 7, 8, 10, 11, 13-тармақтар)
72
ТҚС 11.16.08-2011 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Автономды нүктелік өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.1 – 4.4, 4.5.1, 4.5.3 – 4.5.8, 4.6.1, 4.8.3, 4.8.4, 4.9.1 – 4.9.4, 4.10, 4.12-тармақтар)
73
ТҚС 2218-2011 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Жылу өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Бақылау әдістері" (4.1 – 4.11, 4.13 – 4.17, 5.3 – 5.5, 5.7 – 5.10, 6.1 – 6.3-тармақтар)
74
ТҚС EN 54-10-2009 "Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. 10-бөлік. Жалын туралы өрт сөндіру хабарлағыштары. Нүктелік" (4.2 – 4.8, 5.2.3, 5.3.3, 5.4.3, 5.5.4, 5.6.3, 5.7.3, 5.8.3, 5.9.3, 5.10.3, 5.12.3, 5.13.3, 5.14.3, 5.15.3, 5.16.3, 5.17.2 a) d) e), 5.17.3-тармақтар)
75
ТҚС EN 54-11-2009 "Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. II бөлік. Қолмен басқарылатын өрт сөндіру хабарлағыштары" (4.2 – 4.6, 4.7.1 – 4.7.4, 4.8.1, 4.8.2, 4.8.4, 5.2.1, 5.3.1, 5.4.1, 5.5.1, 5.6.1, 5.7.1, 5.8.1, 5.9.1, 5.10.1, 5.11.1, 5.12.1, 5.14.1, 5.15.1, 5.16.1, 5.17.1, 5.18.1-тармақтар)
76
ТҚС EN 54-12-2009 "Өрт сөндіру сигнализациясы қондырғылары. 12-бөлік. Түтін сезгіш хабарлағыштар. Желілік оптикалық хабарлағыштар" (4.2, 4.3, 4.5 – 4.8, 5.2 – 5.16, 5.18, 6.1, 6.2.1-тармақтар)
77
ТҚС EN 54-20-2009 "Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. 20-бөлік. Аспирациялық өрт сөндіру хабарлағыштары" (5.2 – 5.12-тармақтар)
78
ТҚС 2469-2016 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Газды өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Бақылау әдістері" (4.3, 4.5 – 4.9, 4.11, 5, 6.1 – 6.3, 7, 8.2- тармақтар)
79
ҚР СТ 1187-2003 "Өрт сөндіру хабарлағыштары. Сыныптау. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (6.1 – 6.6.6-тармақтар, 7-бөлім)
80
ҚР СТ 1188-2003 "Жылу өрт сөндіру хабарлағыштары. Техникалық өрт қауіпсіздігі талаптары. Сынау әдістері" (5.1 – 5.5.3-тармақтар)
81
ҚР СТ 1233-2004 "Түтін сезгіш оптика-электрондық желілік өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.5.4-тармақтар, 6-бөлім)
82

ГОСТ Р 53325-2012 "Техника пожарная. Технические средства пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний" (разделы 4, 10 приложения А)
применяются
до 01.07.2023
73
ГОСТ Р 57552-2017 "Техника пожарная. Извещатели пожарные мультикритериальные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 5.1.4 – 5.1.10, 5.1.11, 5.2.1 – 5.2.5, 5.3, 5.5.1, 5.5.2, 5.6)
74
СТБ 11.16.03-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Извещатели пожарные дымовые точечные. Общие технические условия" (пункты 4.3 – 4.13, 5, 7, 8.1 – 8.4, 8.6, 10, 11, 13.1, 13.2)
75
СТБ 11.16.08-2011 "Система стандартов пожарной безопасности. Системы пожарной сигнализации. Извещатели пожарные автономные точечные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.1 – 4.3, 4.4.1 – 4.4.11, 4.4.13 – 4.4.16, 4.5.1, 4.5.3 – 4.5.8, 4.6.1, 4.6.2, 4.8.3, 4.8.4, 4.9.2 – 4.9.4, 4.10, 4.12)
76
СТБ 2218-2011 "Система стандартов пожарной безопасности. Системы пожарной сигнализации. Извещатели пожарные тепловые. Общие технические требования. Методы контроля" (пункты 4.5 – 4.15, 4.17, 5.1, 5.3 – 5.10, 6.1 – 6.3)
77
СТБ EN 54-10-2009 "Системы пожарной сигнализации. Часть 10. Извещатели пожарные пламени. Точечные" (пункты 4.2 – 4.7, 5.2.3, 5.3.3, 5.4.3, 5.5.4, 5.6.3, 5.7.3, 5.8.3, 5.9.3, 5.10.3, 5.12.3, 5.13.3, 5.14.3, 5.15.3, 5.16.3, 5.17)
78
СТБ EN 54-11-2009 "Системы пожарной сигнализации. Часть II. Извещатели пожарные ручные" (пункты 4.2.1,
4.3 – 4.6, 4.7.1 – 4.7.4, 4.8.4, 5.2.1)
79
СТБ EN 54-12-2009 "Установки пожарной сигнализации. Часть 12. Извещатели дымовые. Извещатели линейные оптические" (пункты 4.2, 4.3, 4.5 – 4.8, 5.2 – 5.16, 5.18, 6.1)
80
СТБ EN 54-20-2009 "Системы пожарной сигнализации. Часть 20. Извещатели пожарные аспирационные" (пункты 5.2.1, 5.2.2, 5.3 – 5.6, 5.8 – 5.10, 5.11, 5.12.1, 5.12.2, 5.12.4)
81
СТБ 2469-2016 "Система стандартов пожарной безопасности. Системы пожарной сигнализации. Извещатели пожарные газовые. Общие технические требования. Методы контроля" (пункты 4.3, 4.5, 4.6, 4.8, 4.9, 4.11, 5, 6.2, 6.3, 7)
82
СТ РК 1187-2003 "Извещатели пожарные. Классификация. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 6.1 – 6.6.6, раздел 7)
83
СТ РК 1188-2003 "Извещатели пожарные тепловые. Технические требования пожарной безопасности. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.5.3)
84
СТ РК 1233-2004 "Извещатели пожарные дымовые оптико-электронные линейные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.5.4, раздел 6)
85

ҚР СТ 1234-2004 "Түтін сезгіш оптика-электрондық нүктелік өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.1 – 4.5.3-тармақтар, 5-бөлім)
83
ҚР СТ 1235-2004 "Түтін сезгіш өрт сөндіру хабарлағыштары. Радиоизотоптық. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.5.3-тармақтар, 6-бөлім)
84
ҚР СТ 1236-2004 "Мекенжайлық өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.5.4-тармақтар, 6-бөлім)
85
ҚР СТ 1298-2004 "Автономды өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.5.4-тармақтар, 6-бөлім)
86
ҚР СТ 1299-2004 "Газды өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.5.4-тармақтар, 6-бөлім)
87
ҚР СТ 1300-2004 "Жалын туралы өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.6.4-тармақтар, 6-бөлім)
88
ҚР СТ 1301-2004 "Қолмен басқарылатын өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.1 – 4.5.10-тармақтар, 5-бөлім)
89
V бөлімнің 31 – 37-тармақтары
қосымшаның 27-тармағы
өрт сөндіру автоматикасы жүйелерінің техникалық құралдарын үздіксіз электрмен қоректендіру көздері
МЕМСТ Р 53325-2012 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
90
ТҚС 11.16.02-2007 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Өртке қарсы қорғаудың техникалық құралдарын электрмен жабдықтау құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар" (5.1, 5.2, 7.1 – 7.4, 7.7-тармақтар, 8 және 9-бөлімде, 10.2, 10.4 – 10.9, 11.1, 11.2, 12, 14-тармақтар)
91
V бөлімнің 31 – 37-тармақтары
қосымшаның 28-тармағы
өрт сөндіру құлақтандырғыштары
МЕМСТ Р 53325-2012 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (6-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
92
ТҚС 2243-2011 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру құлақтандырғыштары. Жалпы техникалық шарттар" (5.1.1 – 5.1.3, 5.1.6, 5.1.8 – 5.1.11, 5.2.1 – 5.2.5, 5.3.1 – 5.3.3, 5.3.6, 5.4.1, 5.4.2, 5.4.4, 6.1.2 – 6.1.4, 6.1.19, 7.2, 7.3, 9.1 – 9.4, 10.1.2, 10.1.3, 10.2, 10.3-тармақтар, 11 және 12-бөлімдер)
93

СТ РК 1234-2004 "Извещатели пожарные дымовые оптико-электронные точечные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.1 – 4.5.3, раздел 5)
86
СТ РК 1235-2004 "Извещатели пожарные дымовые. Радиоизотопные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.5.3, раздел 6)
87
СТ РК 1236-2004 "Системы пожарной сигнализации адресные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.5.4, раздел 6)
88
СТ РК 1298-2004 "Извещатели пожарные автономные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.5.4, раздел 6)
89
СТ РК 1299-2004 "Извещатели пожарные газовые. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.5, раздел 6)
90
СТ РК 1300-2004 "Извещатели пламени пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.6.4, раздел 6)
91
СТ РК 1301-2004 "Извещатели пожарные ручные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.1 – 4.5.10, раздел 5)
92
ГОСТ 34698-2020 "Техника пожарная. Извещатели пожарные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты (подпункты) 4.2.1.4 – 4.2.1.11,
4.2.2.1 – 4.2.2.5, 4.2.3.1, 4.2.3.2, 4.2.5.1, 4.2.5.6, 4.2.5.8, 4.3.4, 4.3.9, 5.1.2 – 5.1.5, 6.1.2 – 6.1.4, 7.1.1 – 7.1.6, 8.1.1 – 8.1.5, 9.1.1 – 9.1.9, 10.1.1, 10.1.3 – 10.1.6, 10.1.9, 10.1.10, 11.1.2 – 11.1.5, 12.1.2 – 12.1.6, 13.1.2 – 13.1.6, 14.1.3 – 14.1.6, 15.1.1 – 15.1.3, 16.1.1, 16.1.3 – 16.1.6, 17.1.2 – 17.1.4, 17.2.2 – 17.2.5)
применяется
с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
93
пункты 31 – 37 раздела V,
пункт 27 приложения
источники бесперебойного электропитания технических средств
систем пожарной автоматики
ГОСТ Р 53325-2012 "Техника пожарная. Технические средства пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 5)
применяются
до 01.07.2023
94
СТБ 11.16.02-2007 "Система стандартов пожарной безопасности. Системы пожарной сигнализации. Устройства электроснабжения технических средств противопожарной защиты. Общие технические условия" (пункты 5.1.2 – 5.1.23, 5.2, 7.1 – 7.5, 7.6 (пункты 5.1, 6.1 СТБ EN 55022-2012), разделы 8, 9.1, 9.3, пункты 10.2 – 10.9, 11.1, 11.2, 12, 14.1, 14.3)
95
ГОСТ 34700-2020 "Источники бесперебойного электропитания технических средств пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний" (подразделы (пункты) 5.1.6 – 5.1.11, 5.1.13, 5.2, 6.1 – 6.4, 7.1, 7.2, 9.4)
применяется
с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
96
пункты 31 – 37 раздела V,
пункт 28 приложения
оповещатели пожарные
ГОСТ Р 53325-2012 "Техника пожарная. Технические средства пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 6)
применяются
до 01.07.2023
97
СТБ 2243-2011 "Система стандартов пожарной безопасности. Оповещатели пожарные. Общие технические условия" (пункты 5.1.1, 5.1.2, 5.1.3, 5.2.1, 5.2.2, 5.3.1 – 5.3.3, 5.4.1 – 5.4.3, 5.5 (за исключением требований маркировки), 6.1.2 – 6.1.4, 7.1, разделы 9 – 11)
98

МЕМСТ Р 53287-2009 "Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндірудің дыбыстық гидравликалық құлақтандырғыштары, дозаторлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.1-тармақ)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
103
ҚР СТ 1977 -2010 "Өрт техникасы. Сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндірудің дыбыстық гидравликалық құлақтандырғыштары. Жалпы техникалық шарттар" (5.1 – 5.6-тармақтар)
104
V бөлімнің 38-тармағы
қосымшаның 49-тармағы
сумен немесе көбікпен спринклерлік және дренчерлік суландырғыштар
МЕМСТ Р 51043-2002 "Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Суландырғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1.1.2 – 5.1.1.8, 5.1.1.8, 5.1.1.10, 5.1.1.11, 5.1.4.1 – 5.1.4.8, 5.2.1, 5.2.2, 5.3.1 – 5.3.3, 5.1.3.5, 5.1.3.6, 6.2-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
105
ҚР СТ 1978-2010 "Өрт техникасы. Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Суландырғыштар. Жалпы техникалық шарттар" (6.1 – 6.6.2-тармақтар)
106
V бөлімнің 38-тармағы
қосымшаның 50-тармағы
көбікпен өрт сөндіретін қондырғылардың дозаторлары
МЕМСТ Р 53287-2009 "Сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндірудің дыбыстық гидравликалық құлақтандырғыштары, дозаторлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.2.3, 4.2.10, 4.2.16, 4.2.21, 6.1, 6.2-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
107
ҚР СТ 1982 - 2010 "Өрт техникасы. Автоматты түрде көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Дозаторлар. Жалпы техникалық шарттар" (5.1 – 5.6-тармақтар)
108
V бөлімнің 38-тармағы
қосымшаның 51-тармағы
автоматты түрде жіңішкелеп тозаңдатылған сумен өрт сөндіру қондырғыларының модульдері
МЕМСТ Р 53288-2009 "Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Автоматты түрде жіңішкелеп тозаңдатылған сумен өрт сөндіру қондырғыларының модульдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2, 5.4, 5.8, 5.11, 5.12, 5.13, 7.1, 11.2-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
109
ҚР СТ 2430 - 2013 "Өрт техникасы. Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Жіңішкелеп тозаңдатылған сумен өрт сөндіру модульдері. Жалпы техникалық шарттар" (5.1 – 5.7-тармақтар)
110
V бөлімнің 38-тармағы
қосымшаның 52-тармағы
автоматты түрде газбен өрт сөндіру қондырғыларының модульдері
МЕМСТ Р 53281-2009 "Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Модульдер мен батареялар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.4.1 – 4.4.8, 4.4.9, 4.4.11, 4.6.1, 4.6.2, 4.6.3, 5.2 – 5.7-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
111
ТҚС 11.13.20-2010 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Модульдер мен батареялар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.2 – 4.5, 4.8, 5.3 – 5.8, 7.1 – 7.3, 8.5, 8.7 – 8.9-тармақтар)
112
ҚР СТ 1902- 2009 "Өрт техникасы. Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Модульдер мен батареялар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.6-тармақтар)
113
V бөлімнің 38-тармағы
қосымшаның 53-тармағы
автоматты түрде газды ұнтақпен өрт сөндіру қондырғыларының модульдері
МЕМСТ Р 56028-2014 "Өрт техникасы. Автоматты түрде газды ұнтақпен өрт сөндіру қондырғыларының модульдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2.1 – 5.2.5, 5.2.11, 5.2.13, 5.2.18 – 5.2.20, 5.2.23, 5.2.24, 5.2.26, 5.3, 5.6, 5.7-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
114
V бөлімнің 38-тармағы
қосымшаның 54-тармағы
автоматты түрде ұнтақпен өрт сөндіру қондырғыларының модульдері

ГОСТ Р 53287-2009 "Установки водяного и пенного пожаротушения. Оповещатели пожарные звуковые гидравлические, дозаторы. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 4.1)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
111
СТ РК 1977-2010 "Техника пожарная. Установки водяного и пенного пожаротушения. Оповещатели пожарные звуковые гидравлические. Общие технические условия" (пункты 5.1 – 5.6)
112
пункт 38
раздела V,
пункт 49 приложения
оросители водяные и пенные спринклерные и дренчерные
ГОСТ Р 51043-2002 "Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Оросители. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.1.2 – 5.1.1.8, 5.1.1.10, 5.1.1.11, 5.1.3.5, 5.1.3.6, 5.1.4.1 – 5.1.4.8, 5.2.1, 5.2.2, 5.3.1 – 5.3.3, 6.2)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
113
СТ РК 1978-2010 "Техника пожарная. Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Оросители. Общие технические условия" (пункты 6.1 – 6.6.2)
114
пункт 38
раздела V,
пункт 50 приложения
дозаторы установок пенного пожаротушения
ГОСТ Р 53287-2009 "Установки водяного и пенного пожаротушения. Оповещатели пожарные звуковые гидравлические, дозаторы. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.2.3, 4.2.10, 4.2.16, 4.2.21, 6.1, 6.2)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
115
СТ РК 1982-2010 "Техника пожарная. Установки пенного пожаротушения автоматические. Дозаторы. Общие технические условия" (пункты 5.1 – 5.6)
116
пункт 38
раздела V,
пункт 51 приложения
модули установок пожаротушения тонкораспыленной водой автоматических
ГОСТ Р 53288-2009 "Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Модульные установки пожаротушения тонкораспыленной водой автоматические. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2, 5.4, 5.8, 5.11, 5.12, 5.13, 5.17, 7.1, 11.2)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
117
СТ РК 2430-2013 "Техника пожарная. Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Модули пожаротушения тонкораспыленной водой. Общие технические условия" (пункты 5.1.2 – 5.2.7, 5.7.1 – 5.7.3)
118
пункт 38
раздела V,
пункт 52 приложения
модули установок газового пожаротушения автоматических
ГОСТ Р 53281-2009 "Установки газового пожаротушения автоматические. Модули и батареи. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.4.1 – 4.4.5,
4.4.7 – 4.4.9, 4.4.11, 4.6.1 – 4.6.3, 5.2 – 5.7)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
119
СТБ 11.13.20-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Установки газового пожаротушения автоматические. Модули и батареи. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.3 – 4.5, 4.8, 5.2, 5.3, 5.5 – 5.8, 7.3, 8.5, 8.7 – 8.9)
120
СТ РК 1902-2009 "Техника пожарная. Установки газового пожаротушения автоматические. Модули и батареи. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.2, 5.1.7 – 5.1.9, 5.1.11 – 5.1.13, 5.1.15 – 5.1.17, 5.1.19, 5.3.2, 5.6.2)
121
пункт 38
раздела V,
пункт 53 приложения
модули установок газопорошкового пожаротушения автоматических
ГОСТ Р 56028-2014 "Техника пожарная. Установки и модули газопорошкового пожаротушения автоматические. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2.2 – 5.2.5, 5.2.11, 5.2.18 – 5.2.20, 5.2.23, 5.2.24, 5.2.26, 5.3, 5.6, 5.7)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
122
пункт 38
раздела V,
пункт 54 приложения
модули установок порошкового пожаротушения автоматических

МЕМСТ Р 53286-2009 "Өрт техникасы. Автоматты түрде ұнтақпен өрт сөндіру қондырғыларының модульдері. Модульдер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.5, 5.7, 5.8, 5.10, 5.13 – 5.15, 5,21, 5.25, 5.28, 5.29, 6.4, 10-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
115
ТҚС 11.13.19-2010 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Автоматты түрде ұнтақпен өрт сөндіру қондырғылары. Модульдер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.2, 5.2 – 5.6, 5.8, 5.10, 5.12 – 5.14, 5.16 – 5.19, 5.24, 5.27, 6.1 – 6.6, 7.1-тармақтар)
116
ҚР СТ 1302-2004 "Автоматты түрде ұнтақпен өрт сөндіру қондырғылары. Модульдер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1, 5.2, 5.4 – 5.6.2-тармақтар)
117
V бөлімнің 38-тармағы
қосымшаның 55-тармағы
газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылардың таратушы құрылғылары
МЕМСТ Р 53283-2009 "Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Таратушы құрылғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.4, 5.1.1 – 5.1.5, 5.1.7, 5.1.8, 5.1.11, 5.1.12, 5.2, 5.3-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
118
ҚР СТ 1900-2009 "Өрт техникасы. Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Таратушы құрылғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.5-тармақтар)
119
V бөлімнің 38-тармағы
қосымшаның 56-тармағы
газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылардың изотермиялық өрт сөндіретін резервуарлары
МЕМСТ Р 53282-2009 "Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Изотермиялық өрт сөндіретін резервуарлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.1.1 – 4.1.10, 4.2.1 – 4.2.9, 4.4-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
120
ҚР СТ 1901-2009 "Өрт техникасы. Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Изотермиялық резервуарлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.6-тармақтар)
121
V бөлімнің 38-тармағы
қосымшаның 57-тармағы
өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары
МЕМСТ Р 53284-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2.1 – 5.2.5, 5.4, 5.5.1, 5.5.2, 6.3-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
122
ТҚС 11.16.05-2011 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Аэрозольді өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Бақылау әдістері" (4.1.2 – 4.1.9, 4.1.12 – 4.1.14, 4.2.1, 4.3, 4.4.1, 4.5.3, 4.5.4-тармақтар)
123

ГОСТ Р 53286-2009 "Техника пожарная. Установки порошкового пожаротушения автоматические. Модули. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.5, 5.7, 5.8, 5.10, 5.13 – 5.15, 5.21, 5.25, 5.28, 5.29, 6.4, 10)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
123
СТБ 11.13.19-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Установки порошкового пожаротушения автоматические. Модули. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2 – 5.6, 5.8, 5.10, 5.12 – 5.14, 5.17 – 5.19, 5.24, 5.27, 6.3 – 6.6, 7.1)
124
СТ РК 1302-2004 "Установки порошкового пожаротушения автоматические. Модули. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.2 – 5.1.4, 5.2.1, 5.2.2, 5.2.4, 5.2.8 – 5.2.12, 5.4.1, 5.4.2, 5.4.5, 5.5.2, 5.5.20, 5.7.1 – 5.7.4, 6.1)
125
пункт 38
раздела V,
пункт 55 приложения
распределительные устройства автоматических установок газового пожаротушения
ГОСТ Р 53283-2009 "Установки газового пожаротушения автоматические. Устройства распределительные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.4, 5.1.1 – 5.1.5, 5.1.7, 5.1.11, 5.1.12, 5.2, 5.3)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
126
СТ РК 1900-2009 "Техника пожарная. Установки газового пожаротушения автоматические. Устройства распределительные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.5 – 5.1.9, 5.1.11, 5.2.2, 5.3.2, 5.5.1, 5.5.2)
127
пункт 38
раздела V,
пункт 56 приложения
резервуары изотермические пожарные автоматических установок газового пожаротушения
ГОСТ Р 53282-2009 "Установки газового пожаротушения автоматические. Резервуары изотермические пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.1.1 – 4.1.10, 4.2.1 – 4.2.9, 4.4)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
128
СТ РК 1901-2009 "Техника пожарная. Установки газового пожаротушения автоматические. Резервуары изотермические. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.6)
129
пункт 38
раздела V,
пункт 57 приложения
генераторы огнетушащего аэрозоля
ГОСТ Р 53284-2009 "Техника пожарная. Генераторы огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2.1 – 5.2.5, 5.4, 5.5.1, 5.5.2, 6.3)
применяются
до 01.07.2023
130
СТБ 11.16.05-2011 "Система стандартов пожарной безопасности. Установки аэрозольного пожаротушения автоматические. Генераторы огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования. Методы контроля" (пункты 4.1.2 – 4.1.9, 4.1.12 – 4.1.14, 4.2.1, 4.3, 4.4.1, 4.5.3, 4.5.4)
131

ҚР СТ 1606-2006 "Өрт техникасы. Өрт сөндірушінің қолдарын жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.3.3-тармақтар)
149
V бөлімнің 57-тармағы, қосымшаның 72-тармағы
өрт сөндірушінің аяқтарын жеке қорғау құралдары
МЕМСТ Р 53265-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірушінің аяқтарын жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.4 (1-кестенің 5, 9-тармақтарын қоспағанда), 5.5.2, 5.6 (3-кестенің 3, 4, 5-тармақтарын қоспағанда), 5.7.1 – 5.7.3-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
150
ТҚС 2137-2010 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірушілердің арнайы қорғаныш аяқ киімі. Жалпы техникалық шарттар" (4.3, 4.7, 4.8, 4.11, 4.12, 5.1.5 – 5.1.9, 5.1.12, 5.1.13, 5.1.15, 5.2.1 – 5.2.5-тармақтар)
151
ҚР СТ 1605-2006 "Өрт техникасы. Жеке қорғау құралдары. Өрт сөндірушілердің арнайы қорғаныш аяқ киімі. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.3.3-тармақтар)
XIV. Биік деңгейде өрт шыққан жағдайда адамдарды құтқару құралдары
152
V бөлімнің 58 – 60, 76-тармақтары,
қосымшаның 74-тармағы
қолмен басқарылатын өрт сөндіру баспалдақтары
МЕМСТ Р 53275-2009 "Өрт техникасы. Қолмен басқарылатын өрт сөндіру баспалдақтары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.1.1 – 4.1.4, 4.2.1 – 4.2.11, 4.3 – 4.5, 4.6.1-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
153
ТҚС 11.13.02-2004 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолмен басқарылатын өрт сөндіру баспалдақтары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.2 – 4.8, 4.9.1 – 4.9.9, 4.10.1 – 4.10.6-тармақтар)
154
ТҚС 11.13.21-2010 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт техникасы және жабдығы. Үш аяқты қолмен басқарылатын баспалдақтар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.2 – 4.15, 4.18, 4.20-тармақтар)
155
V бөлімнің 58 – 60-тармақтары,
қосымшаның 75-тармағы
өрт сөндірудің құтқару арқандары
МЕМСТ Р 53266-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің құтқару арқандары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.1 – 4.13, 5-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
156

СТ РК 1606-2006 "Техника пожарная. Средства индивидуальной защиты рук пожарных. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.3.3)
158
пункт 57
раздела V,
пункт 72 приложения
средства индивидуальной защиты ног пожарного
ГОСТ Р 53265-2019 "Техника пожарная. Средства индивидуальной защиты ног пожарного. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1, 5.5 (за исключением пунктов 5, 8 таблицы 1), 5.6.2, 5.7 (за исключением пунктов 3 – 5 таблицы 3), 5.8)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
159
СТБ 2137-2010 "Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная защитная пожарных. Общие технические условия" (пункты 4.3, 4.7, 4.8, 4.11, 4.12,
5.1.5 – 5.1.9, 5.1.12, 5.1.13, 5.1.15, 5.2.1 – 5.2.5, 5.4.3, 5.4.4)
160
СТ РК 1605-2006 "Техника пожарная. Средства индивидуальной защиты. Специальная защитная обувь пожарных. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1, 5.2.1 – 5.2.10, 5.3, 5.4.1, 5.4.2)
XIV. Средства спасения людей при пожаре с высотных уровней
161
пункты 58 – 60, 76 раздела V, пункт 74 приложения
лестницы ручные пожарные
ГОСТ Р 53275-2019 "Техника пожарная. Лестницы ручные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.1.1 – 4.1.4, 4.2.1 – 4.2.11, 4.3.1 – 4.3.8, 4.4.1 – 4.4.6, 4.5, 4.6.1)
применяются
до 01.07.2023
162
СТБ 11.13.02-2004 "Система стандартов пожарной безопасности. Лестницы ручные пожарные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты
4.3 – 4.8, 4.9.1 – 4.9.9, 4.10.1 – 4.10.6)
163
СТБ 11.13.21-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Пожарная техника и оборудование. Лестницы ручные трехколенные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 4.2 – 4.15, 4.18, 4.20)
164
ГОСТ 34705-2020 "Техника пожарная. Лестницы ручные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.1.1 – 4.1.6, 4.2 – 4.5, 4.6.1)
применяется
с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
165
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 75 приложения
веревки пожарные спасательные
ГОСТ Р 53266-2019 "Техника пожарная. Веревки пожарные спасательные. Общие технические требования. Методы испытаний" (разделы 4 – 6)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
166

ТҚС 11.13.03-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірудің құтқару арқандары. Жалпы техникалық шарттар" (5.1.5 – 5.1.8, 5.2.1, 5.2.2, 5.5.1-тармақтар)
157
ҚР СТ 1793-2008 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру құтқару құралдары. Өрт сөндіру арқандары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (6.1 – 6.4.3-тармақтар, 7-бөлім)
158
V бөлімнің 58 – 60-тармақтары,
қосымшаның 76-тармағы
өрт сөндірудің құтқару белдіктері
МЕМСТ Р 53268-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің құтқару белдіктері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 (а – д), 5.2 – 5.14, 5.16 – 5.23, 6, 7.1-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
159
ТҚС 11.13.08-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірудің құтқару белдіктері. Жалпы техникалық шарттар" (4.3 – 4.29, 4.30.2, 4.31-тармақтар)
160

СТБ 11.13.03-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Веревки пожарные спасательные. Общие технические условия" (пункты 5.1.5 – 5.1.8, 5.2.1, 5.2.2, 5.5.1)
167
СТ РК 1793-2008 "Техника пожарная. Средства спасательные пожарные. Веревки пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 6.1 – 6.4.3, раздел 7)
168
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 76 приложения
пояса пожарные спасательные
ГОСТ Р 53268-2009 "Техника пожарная. Пояса пожарные спасательные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 ("а" – "д"), 5.2 – 5.14, 5.16 – 5.23, 6, 7.1)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
169
СТБ 11.13.08-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Пояса пожарные спасательные. Общие технические условия" (пункты 4.3 – 4.27, 4.30.1, 4.31)
170

ҚР СТ 1713-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру құтқару құралдары. Өрт сөндірудің белдіктері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (6.1 – 6.4.4-тармақтар)
161
V бөлімнің 58 – 60-тармақтары,
қосымшаның 77-тармағы
өрт сөндіру карабиндері
МЕМСТ Р 53267-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру карабині. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.1 – 4.13, 4.17, 5, 6-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
162
ТҚС 11.13.09-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру карабиндері. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.1 – 4.3, 4.5-тармақтар)
163

СТ РК 1713-2007 "Техника пожарная. Средства спасательные пожарные. Пояса пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 6.1 – 6.4.4)
171
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 77 приложения
карабины пожарные
ГОСТ Р 53267-2019 "Техника пожарная. Карабин пожарный. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.1 – 4.14, 4.16, 4.17, разделы 5, 6)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
172
СТБ 11.13.09-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Карабины пожарные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 4.1, 4.2, 4.5)
173

ҚР СТ 1710-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру құтқару құралдары. Өрт сөндіру карабині. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.4.3-тармақтар)
164
V бөлімнің 58 – 60-тармақтары,
қосымшаның 78-тармағы
өрт сөндірудің құтқару траптары
МЕМСТ Р 53274-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің құтқару траптары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1.2 – 5.1.12, 5.2, 5.3.1, 5.4-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
165
V бөлімнің 58 – 60-тармақтары,
қосымшаның 79-тармағы
өрт сөндірудің секірмелі құтқару құрылғылары
МЕМСТ Р 53273-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің секірмелі құтқару құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5.1-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
166
V бөлімнің 58 – 60-тармақтары,
қосымшаның 80-тармағы
өрт сөндірудің құтқару түтікқұбырлары
МЕМСТ Р 53271-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің құтқару түтікқұбырлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (4.2 – 4.4, 5.1 – 5.11, 5.12.1-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
167
V бөлімнің 58 – 60-тармақтары,
қосымшаның 81-тармағы
өрт сөндірудің арқанды-түсіру құрылғылары

СТ РК 1710-2007 "Техника пожарная. Средства спасательные пожарные. Карабин пожарный. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.4.3)
174
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 78 приложения
трапы спасательные пожарные
ГОСТ Р 53274-2009 "Техника пожарная. Трапы спасательные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.2 – 5.1.12, 5.2, 5.3.1, 5.4)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
175
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 79 приложения
устройства спасательные прыжковые
ГОСТ Р 53273-2009 "Техника пожарная. Устройства спасательные прыжковые пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.4, 5.5.1)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
176
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 80 приложения
рукава спасательные пожарные
ГОСТ Р 53271-2009 "Техника пожарная. Рукава спасательные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 4.2 – 4.4, 5.1 – 5.11, 5.12.1)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
177
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 81 приложения
устройства канатно-спускные пожарные

МЕМСТ Р 53272-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің арқанды-түсіру құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5 – 7-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
168
V бөлімнің 58 – 60-тармақтары,
қосымшаның 82-тармағы
өрт сөндірудің аспалы құтқару баспалдақтары
МЕМСТ Р 53276-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің аспалы құтқару баспалдақтары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.11, 5.14 – 5.17, 6, 7.1, 7.2-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
169
ТҚС 11.13.22-2011 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт техникасы және жабдығы. Өрт сөндірудің сыртқы стационарлық баспалдақтары және төбелерді қоршау. Жалпы техникалық шарттар"
XV. Өрттерде арнайы жұмыстар жүргізуге арналған құрал
170

ГОСТ Р 53272-2009 "Техника пожарная. Устройства канатно-спускные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (разделы 5 – 7)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
178
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 82 приложения
лестницы навесные спасательные пожарные
ГОСТ Р 53276-2009 "Техника пожарная. Лестницы навесные спасательные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.11, 5.14 – 5.17, 6, 7.1, 7.2)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
XV. Инструмент для проведения специальных работ на пожарах
179

V бөлімнің 61 – 62-тармақтары,
қосымшаның 83-тармағы
өрттерде арнайы жұмыстар жүргізуге арналған құрал
МЕМСТ Р 50982-2009 "Өрт техникасы. Өрттерде арнайы жұмыстар жүргізуге арналған құрал. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1, 5.2, 5.5.1, 5.5.2, 5.6.2 – 5.6.7, 5.7.2.2, 5.8-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
171
ТҚС 1440-2004 (МЕМСТ Р 50983-96) "Ажырамайтын сұйығы бар тасымалданатын авариялық-құтқару аспабы. Жалпы техникалық талаптар"
172

пункты 61, 62 раздела V,
пункт 83 приложения
инструмент для проведения специальных работ на пожарах
ГОСТ Р 50982-2019 "Техника пожарная. Инструмент для проведения специальных работ на пожарах. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1, 5.2, 5.5.1, 5.5.2, 5.6.1 – 5.6.5, 5.7.2.2, 5.8)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
180
СТБ 1440-2004 (ГОСТ Р 50983-96) "Инструмент аварийно-спасательный переносной с гидроприводом. Общие технические требования"
181

ТҚС 1441-2004 (МЕМСТ Р 50984-96) "Ажырамайтын сұйығы бар тасымалданатын авариялық-құтқару аспабы. Гидравликалық цилиндрлер. Негізгі параметрлері, мөлшерлері, сынау және бақылау әдістері"
173
ТҚС 1442-2004 (МЕМСТ Р50985-96) "Ажырамайтын сұйығы бар тасымалданатын авариялық-құтқару аспабы. Құрамдастырылған қайшылар. Негізгі параметрлері, мөлшерлері, сынау және бақылау әдістері"
174
ТҚС 1443-2004 (МЕМСТ Р 50986-96) "Ажырамайтын сұйығы бар тасымалданатын авариялық-құтқару аспабы. Жақ қайшылар. Негізгі параметрлері, мөлшерлері, сынау және бақылау әдістері"
175
ТҚС 1444-2004 (МЕМСТ Р 50987-96) "Ажырамайтын сұйығы бар тасымалданатын авариялық-құтқару аспабы. Мускул жетекті сорғылы қондырғы. Негізгі параметрлері, мөлшерлері, сынау және бақылау әдістері"
176
ТҚС 1445-2004 (МЕМСТ Р 51543-2000) "Ажырамайтын сұйығы бар тасымалданатын авариялық-құтқару аспабы. Электр жетекті сорғылы қондырғы. Негізгі параметрлері, мөлшерлері, сынау және бақылау әдістері"
177

СТБ 1441-2004 (ГОСТ Р 50984-96) "Инструмент аварийно-спасательный переносной с гидроприводом. Цилиндры гидравлические. Основные параметры, размеры, методы испытаний и контроля"
182
СТБ 1442-2004 (ГОСТ Р50985-96) "Инструмент аварийно-спасательный переносной с гидроприводом. Ножницы комбинированные. Основные параметры, размеры, методы испытаний и контроля"
183
СТБ 1443-2004 (ГОСТ Р 50986-96) "Инструмент аварийно-спасательный переносной с гидроприводом. Ножницы челюстные. Основные параметры, размеры, методы испытаний и контроля"
184
СТБ 1444-2004 (ГОСТ Р 50987-96) "Инструмент аварийно-спасательный переносной с гидроприводом. Установка насосная с мускульным приводом. Основные параметры, размеры, методы испытаний и контроля"
185
СТБ 1445-2004 (ГОСТ Р 51543-2000) "Инструмент аварийно-спасательный переносной с гидроприводом. Установка насосная с электроприводом. Основные параметры, размеры, требования безопасности, методы испытаний и контроля"
186

ТҚС 1446-2004 (МЕМСТ Р 51544-2000) "Ажырамайтын сұйығы бар тасымалданатын авариялық-құтқару аспабы. Гидрожелілері бар шарғы. Негізгі параметрлері, мөлшерлері, сынау және бақылау әдістері"
178
ТҚС 1447-2004 (МЕМСТ Р 51546-2000) "Ажырамайтын сұйығы бар тасымалданатын авариялық-құтқару аспабы. Кеңейткіш. Негізгі параметрлері, мөлшерлері, сынау және бақылау әдістері"
179
ТҚС 1531-2005 (МЕМСТ Р 51545-2000) "Ажырамайтын сұйығы бар тасымалданатын авариялық-құтқару аспабы. Мото жетекті сорғылы қондырғы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
XVI. Өрт сөндірушілердің қосымша саймандары
180
V бөлімнің
63-тармағы,
қосымшаның 84-тармағы
өрт сөндіруші шамдары, жылуға ден қойғыштар, радиомаяктар, дыбыстық маяктар
МЕМСТ Р 53270-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіруші шамдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.12-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
181
МЕМСТ 4677-82 "Шамдар. Жалпы техникалық шарттар" (2.2 – 2.4, 2.8 – 2.21, 2.24, 2.28, 6.1-тармақтар)
XVII. Өрт сөндіру жабдығы
182

СТБ 1446-2004 (ГОСТ Р 51544-2000) "Инструмент аварийно-спасательный переносной с гидроприводом. Катушки с гидролиниями. Основные параметры, размеры, методы испытаний и контроля"
187
СТБ 1447-2004 (ГОСТ Р 51546-2000) "Инструмент аварийно-спасательный переносной с гидроприводом. Расширитель. Основные параметры, размеры, методы испытаний и контроля"
188
СТБ 1531-2005 (ГОСТ Р 51545-2000) "Инструмент аварийно-спасательный переносной с гидроприводом. Установка насосная с мотоприводом. Общие технические требования. Методы испытаний"
XVI. Дополнительное снаряжение пожарных
189
пункт 63
раздела V,
пункт 84 приложения
фонари пожарные, тепловизоры, радиомаяки, звуковые маяки
ГОСТ Р 53270-2009 "Техника пожарная. Фонари пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.12)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
190
ГОСТ 4677-82 "Фонари. Общие технические условия" (пункты 2.2 – 2.4, 2.8 – 2.21, 2.24, 2.28, 6.1)
XVII. Пожарное оборудование
191

V бөлімнің 64, 67-тармақтары,
қосымшаның 85-тармағы
өрт сөндірудің біріктіргіш бастиектері
МЕМСТ Р 53279-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің біріктіргіш бастиектері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1.1 (d2, d3, D4, D6 мөлшерлері (5 және 10-кестелер), d6 (6-кесте)), 5.1.2 – 5.1.10, 5.2 – 5.3-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
183
ТҚС 11.13.18 -2010 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірудің біріктіргіш бастиектері. Жалпы техникалық шарттар" (5.2 – 5.20-тармақтар)
184

пункты 64, 67 раздела V,
пункт 85 приложения
головки соединительные пожарные
ГОСТ Р 53279-2009 "Техника пожарная. Головки соединительные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.1 (размеры d2, d3, d4, d6 (таблицы 5 и 10), d6 (таблица 6)), 5.1.2 – 5.1.10, 5.2, 5.3)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
192
СТБ 11.13.18-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Головки соединительные для пожарного оборудования. Общие технические условия" (пункты 5.2 – 5.17, 5.20)
193

ҚР СТ 1711-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру жабдығы. Өрт сөндірудің біріктіргіш бастиектері. Техникалық өрт қауіпсіздігі талаптары. Сынау әдістері" (5.1 – 5.6.2-тармақтар, 6-бөлім)
185
V бөлімнің 64-65-тармақтары,
қосымшаның 86-тармағы
өрт сөндіру гидранттары
МЕМСТ Р 53961-2010 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің жер асты гидранттары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1, 5.2.1, 5.3.1 – 5.3.8, 5.4.2, 5.4.3, 5.5.3, 5.5.5, 5.6.5 – 5.6.7, 5.9, 5.11, 5.12.2, 5.12.3, 6.1-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
186

СТ РК 1711-2007 "Техника пожарная. Оборудование пожарное. Головки соединительные пожарные. Технические требования пожарной безопасности. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.6.2, раздел 6)
194
пункты 64, 65 раздела V,
пункт 86 приложения
гидранты пожарные
ГОСТ Р 53961-2010 "Техника пожарная. Гидранты пожарные подземные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1, 5.2.1, 5.3.1 – 5.3.8, 5.4.2, 5.5.3, 5.5.5, 5.6.5 – 5.6.7, 5.9, 5.11, 5.12.2, 5.12.3, 6.1)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
195

ҚР СТ 2800-2015 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің жер асты гидранттары. Жалпы техникалық шарттар" (5.1 – 5.9-тармақтар)
187
МЕМСТ 8220-85 "Өрт сөндірудің жер асты гидранттары. Техникалық шарттар" (1.1, 2.2 – 2.10, 2.13, 2.18-тармақтар)
188
V бөлімнің 64, 66-тармақтары,
қосымшаның 87-тармағы
өрт сөндіру колонкасы
МЕМСТ Р 53250-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру колонкасы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2.1, 5.3 – 5.10, 5.12-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
189

СТ РК 2800-2015 "Техника пожарная. Гидранты пожарные подземные. Общие технические условия" (пункты 5.1 – 5.9)
196
ГОСТ 8220-85 "Гидранты пожарные подземные. Технические условия" (пункты 1.1, 2.2 – 2.10, 2.13, 2.18, 7.1)
197
пункты 64, 66 раздела V,
пункт 87 приложения
колонка пожарная
ГОСТ Р 53250-2009 "Техника пожарная. Колонка пожарная. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2.1, 5.3 – 5.10, 5.12)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
198

ҚР СТ 2801-2015 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру колонкасы. Жалпы техникалық шарттар" (5.1– 5.9-тармақтар)
190
МЕМСТ 7499-95 "Өрт сөндіру колонкасы. Техникалық шарттар" (3.1 (1-кесте), 4.1.2, 4.1.4, 4.1.8 – 4.1.10, 4.1.12 – 4.1.14, 4.4.1-тармақтар)
191
V бөлімнің 64, 68, 71-тармақтары,
қосымшаның 88-тармағы
көбік араластырғыштар
МЕМСТ Р 53252-2009 "Өрт техникасы. Көбік араластырғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2.1, 5.3.1, 5.4.4, 5.5.3, 5.6 – 5.10, 5.13.1 – 5.13.3-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
192

СТ РК 2801-2015 "Техника пожарная. Колонки пожарные. Общие технические условия" (пункты 5.1 – 5.9)
199
ГОСТ 7499-95 "Колонка пожарная. Технические условия" (пункты 3.1 (таблица 1), 4.1.2, 4.1.4, 4.1.8 – 4.1.10, 4.1.12 – 4.1.14, 4.4.1)
200
пункты 64, 68, 71 раздела V, пункт 88 приложения
пеносмесители
ГОСТ Р 53252-2009 "Техника пожарная. Пеносмесители. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2.1, 5.3.1, 5.4.4, 5.5.3, 5.6 – 5.10, 5.13.1 – 5.13.3)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
201

ТҚС 11.13.16 -2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ауа-көбік ұңғыларының және дүркінділігі орташа көбік генераторларының көбік араластырғыштары. Жалпы техникалық шарттар" (5.2 – 5.5, 5.8, 5.12, 5.14, 5.15-тармақтар)
193
V бөлімнің 64, 72-тармақтары,
қосымшаның 89-тармағы
түтікқұбырдың су жинағыштары
МЕМСТ Р 53249-2009 "Өрт техникасы. Түтікқұбырдың су жинағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2.1, 5.3.1 – 5.3.4, 5.4.1, 5.5 – 5.11-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
194
МЕМСТ 14279-95 "Түтікқұбырдың су жинағыштары. Техникалық шарттар" (3.1, 4.1.1 – 4.1.5, 4.1.7, 4.1.8, 4.2.1 – 4.2.5, 4.4-тармақтар)
195

СТБ 11.13.16-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Пеносмесители воздушно-пенных стволов и генераторов пены средней кратности. Общие технические условия" (пункты 5.2 – 5.5, 5.8, 5.12, 5.14, 5.15)
202
пункты 64, 72 раздела V,
пункт 89 приложения
водосборники рукавные
ГОСТ Р 53249-2009 "Техника пожарная. Водосборник рукавный. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2.1, 5.3.1 – 5.3.4, 5.4.1, 5.5 – 5.11)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
203
ГОСТ 14279-95 "Водосборник рукавный. Технические условия" (пункты 3.1, 4.1.2 – 4.1.5, 4.1.7, 4.1.8, 4.2.2 – 4.2.5, 4.4.1)
204

V бөлімнің 64, 73-тармақтары,
қосымшаның 90-тармағы
Түтікқұбырдың тарамдалуы
МЕМСТ Р 50400-2011 "Өрт техникасы. Түтікқұбырдың тарамдалуы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1.1, 5.1.2, 5.2, 5.5-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
196
ТҚС 2496-2017 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Түтікқұбырдың тарамдалуы. Техникалық шарттар"
197
V бөлімнің 64, 74-тармақтары,
қосымшаның 91-тармағы
өрт сөндіру гидроэлеваторлары
МЕМСТ Р 50398-92 "Өрт сөндіру гидроэлеваторы. Техникалық шарттар" (1.2 – 2.14-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
198
МЕМСТ 7498-93 "Өрт сөндіру гидроэлеваторы. Техникалық шарттар" (1.1.1, 1.2.2 – 1.2.4, 1.2.7, 1.2.9, 1.3.1 – 1.3.4, 1.4.1, 1.5.1, 1.5.2-тармақтар)
199
V бөлімнің 64, 75-тармақтары,
қосымшаның 92-тармағы
өрт сөндірудің сіңіргіш торлары
МЕМСТ Р 53253-2009 "Өрт техникасы. Сіңіргіш торлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2.1, 5.3 – 5.7, 5.9, 5.10, 5.12 – 5.15-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
200

пункты 64, 73 раздела V,
пункт 90 приложения
разветвления рукавные
ГОСТ Р 50400-2011 "Техника пожарная. Разветвления рукавные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.1, 5.1.2, 5.2, 5.5)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
205
СТБ 2496-2017 "Система стандартов пожарной безопасности. Разветвления рукавные. Технические условия" (пункты 3.3, 4.1.2 – 4.1.5, 4.1.7 – 4.1.9, 4.1.11, 4.2, 4.4)
206
пункты 64, 74 раздела V,
пункт 91 приложения
гидроэлеваторы пожарные
ГОСТ Р 50398-92 "Гидроэлеватор пожарный. Технические условия" (пункты 1.2 – 2.14)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
207
ГОСТ 7498-93 "Гидроэлеватор пожарный. Технические условия" (пункты 1.1.1, 1.2.2 – 1.2.4, 1.2.7, 1.2.9, 1.3.1 – 1.3.4, 1.4.1, 1.5.1, 1.5.2)
208
пункты 64, 75 раздела V,
пункт 92 приложения
сетки всасывающие пожарные
ГОСТ Р 53253-2009 "Техника пожарная. Сетки всасывающие. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2.1, 5.3 – 5.7, 5.9, 5.10, 5.12 – 5.15)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
209

МЕМСТ 12963-93 "Сіңіргіш торлар. Техникалық шарттар" (1.1.2, 1.2.1 – 1.2.7, 1.2.9 – 1.2.11, 1.3.1 – 1.3.3, 1.5.1-тармақтар)
201
V бөлімнің 64, 67-тармақтары,
қосымшаның 93-тармағы
өрт сөндірудің тегеурінді түтікқұбырлары
МЕМСТ Р 51049-2008 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің тегеурінді түтікқұбырлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.4 – 5.16, 5.19-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
202

ГОСТ 12963-93 "Сетки всасывающие. Технические условия" (пункты 1.1.2, 1.2.1 – 1.2.7, 1.2.9 – 1.2.11, 1.3.1 – 1.3.3, 1.5.1)
210
пункты 64, 67 раздела V,
пункт 93 приложения
рукава пожарные напорные
ГОСТ Р 51049-2019 "Техника пожарная. Рукава пожарные напорные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.4 – 5.16, 5.18, 5.19)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
211

ТҚС 11.13.17-2010 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірудің тегеурінді түтікқұбырлары. Жалпы техникалық шарттар" (4.3 – 4.4-тармақтар)
203
ҚР СТ 1714-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру жабдығы. Өрт сөндірудің тегеурінді түтікқұбырлары. Техникалық өрт қауіпсіздігі талаптары. Сынау әдістері" (5.2 – 5.4-тармақтар)
204
V бөлімнің 67-тармағы,
қосымшаның 94-тармағы
өрт сөндірудің тегеурінді түтікқұбырларына қызмет көрсету жөніндегі жабдық

СТБ 11.13.17-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Рукава пожарные напорные. Общие технические условия" (пункты 4.3, 4.4)
212
СТ РК 1714-2007 "Техника пожарная. Оборудование пожарные. Рукава пожарные напорные. Технические требования пожарной безопасности. Методы испытаний" (пункты 5.2 – 5.4)
213
ГОСТ Р 58540-2019 "Техника пожарная. Рукава пожарные напорные полужесткие. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 6.2 – 6.18, 6.21, 6.22)
214
пункт 67
раздела V,
пункт 94 приложения
оборудование по обслуживанию рукавов пожарных напорных

МЕМСТ Р 53277-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің тегеурінді түтікқұбырларына қызмет көрсету жөніндегі жабдық. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2 – 5.8, 5.9.2-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
205
V бөлімнің 64, 68-69-тармақтары,
қосымшаның 95-тармағы
өрт сөндірудің қолмен басқарылатын ұңғылары
МЕМСТ Р 53331-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің қолмен басқарылатын ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2.1 – 5.2.4, 5.3, 5.4, 5.7 – 5.13, 5.15-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
206
ТҚС 11.13.14-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірудің қолмен басқарылатын ұңғылары. Жалпы техникалық шарттар" (4.2 – 4.14-тармақтар)
207
МЕМСТ Р 53251-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің ауа-көбікті ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.2.1, 5.3, 5.4, 5.7 – 5.12, 5.14-тармақтар)
208
ТҚС 11.13.15-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірудің ауа-көбікті ұңғылары. Жалпы техникалық шарттар" (5.2 – 5.12, 5.14, 5.15-тармақтар)
209
ҚР СТ 1716-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру жабдығы. Өрт сөндірудің ауа-көбікті ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (6.1 – 6.5.3-тармақтар, 7-бөлім)
210
ҚР СТ 1718-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру жабдығы. Өрт сөндірудің қолмен басқарылатын ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1, 5.2, 5.4 – 5.6-тармақтар)
211
V бөлімнің 64, 68 – 69-тармақтары,
қосымшаның 96-тармағы
Өрт сөндірудің лафеттік ұңғылары
МЕМСТ Р 51115-97 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің лафеттік біріктірілген ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1.1, 5.1.3, 5.1.6, 5.1.12, 5.1.13, 5.1.15, 5.1.16, 5.4.1 – 5.4.2- тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
212
ТҚС 11.13.23-2012 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірудің лафеттік ұңғылары. Жалпы техникалық шарттар" (4.2 – 4.17, 4.19, 4.20, 4.23-тармақтар)
213
ҚР СТ 1717-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру жабдығы. Өрт сөндірудің лафеттік біріктірілген ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (6.1 – 6.6.2-тармақтар, 7-бөлім)
214
V бөлімнің 68 – 70-тармақтары,
қосымшаның 97-тармағы
көбік генераторлары
МЕМСТ Р 50409-92 "Дүркінділігі орташа көбік генераторлары. Техникалық шарттар" (1, 2.2 – 2.18, 5, 6.1-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
215
ТҚС 11.13.06-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Дүркінділігі орташа қолмен басқарылатын көбік генераторлары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.2 – 4.13, 4.15, 4.16-тармақтар)
216

ГОСТ Р 53277-2009 "Техника пожарная. Оборудование по обслуживанию пожарных рукавов. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2 – 5.8, 5.9.2)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
215
пункты 64, 68, 69 раздела V, пункт 95 приложения
стволы пожарные ручные
ГОСТ Р 53331-2009 "Техника пожарная. Стволы пожарные ручные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2.1 – 5.2.4, 5.3, 5.4, 5.7 – 5.13, 5.15)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
216
СТБ 11.13.14-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Стволы пожарные ручные. Общие технические условия" (пункты 4.2 – 4.12, 4.14)
217
ГОСТ Р 53251-2009 "Техника пожарная. Стволы пожарные воздушно-пенные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.2.1, 5.2.2, 5.3, 5.4, 5.7 – 5.12, 5.14)
218
СТБ 11.13.15-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Стволы пожарные воздушно-пенные. Общие технические условия" (пункты 5.2 – 5.12, 5.15)
219
СТ РК 1716-2007 "Техника пожарная. Оборудование пожарное. Стволы пожарные воздушно-пенные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 6.1 – 6.5.3, раздел 7)
220
СТ РК 1718-2007 "Техника пожарная. Оборудование пожарное. Стволы пожарные ручные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1, 5.2, 5.4 – 5.6)
221
пункты 64, 68, 69 раздела V, пункт 96 приложения
стволы пожарные лафетные
ГОСТ Р 51115-97 "Техника пожарная. Стволы пожарные лафетные комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1.1, 5.1.3, 5.1.6, 5.1.12, 5.1.16, 5.4)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
222
СТБ 11.13.23-2012 "Система стандартов пожарной безопасности. Стволы пожарные лафетные. Общие технические условия" (пункты 4.2 – 4.17, 4.20)
223
СТ РК 1717-2007 "Техника пожарная. Оборудование пожарное. Стволы пожарные лафетные комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 6.1 – 6.6.2, раздел 7)
224
пункты 68 – 70 раздела V,
пункт 97 приложения
генераторы пены
ГОСТ Р 50409-92 "Генераторы пены средней кратности. Технические условия" (пункты 1, 2.2 – 2.18, 5, 6.1)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
225
СТБ 11.13.06-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Генераторы пены средней кратности ручные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 4.2 – 4.13, 4.16)
226

МЕМСТ Р 53290-2009 "Өрт техникасы. Көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Резервуарларды қабат астынан сөндіруге арналған дүркінділігі төмен көбік генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1, 5.2.1 – 5.2.4, 5.2.6, 5.2.7, 5.3.1, 5.3.2, 5.4.1, 5.4.2-тармақтар)
217
ТҚС 11.13.07-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Дүркінділігі төмен стационарлық көбік генераторлары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.2 – 4.8, 4.10 – 4.12-тармақтар)
218
ТҚС 11.13.05-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Резервуарларды қабат астынан сөндіруге арналған дүркінділігі төмен көбік генераторлары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4.2 – 4.8, 4.10, 4.11-тармақтар)
219
ҚР СТ 1607-2006 "Өрт техникасы. Көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Резервуарларды қабат асты сөндіруге арналған дүркінділігі төмен көбік генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5.1 – 5.5.2-тармақтар, 6-бөлім)
XVIII. Өртке қарсы тосқауылдардың ойықтарын толтыру
220
V бөлімнің 77-тармағы,
қосымшаның 99-тармағы
өртке қарсы тосқауылдардың кабель бұйымдарымен, шина сымдармен, тығыз кабель кірістерімен, муфталармен және ғимараттар мен құрылыстардың құбыржол инженерлік жүйелерімен қиылысу тораптары
МЕМСТ Р 53310-2009 "Кабельді ұңғылар, тығыз кірістер мен шина сымдардың құбыржолдары. Өрт қауіпсіздігі талаптары. Отқа төзімділікті сынау әдістері" (4-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
221
ТҚС ЕN 1366-3 "Ғимараттарда техникалық жабдықтың отқа төзімділігін сынау. 3-бөлік. Ұңғылар" (11-тарау)
222
МЕМСТ Р 53306-2009 "Қоршайтын құрылыс конструкцияларының полимерлі материалдардан жасалған құбыржолдармен қиылысу тораптары. Отқа төзімділікті сынау әдісі" (1.1, 3.1 – 3.2, 7.1 – 7.2, 8.1 – 8.3, 9.1-тармақтар)
223
ТҚС 2224-2011 "Өртке қарсы муфталар. Техникалық шарттар"
224
V бөлімнің 78-тармағы,
қосымшаның 98-тармағы
өртке қарсы терезелер, есіктер, отқа төзімді нормаланған шектегі лифт шахталарының есіктері, қақпалар, люктер, перделер, роллеттер, экрандар, шымылдықтар
МЕМСТ Р 53307-2009 "Құрылыс конструкциялары. Өртке қарсы есіктер және қақпалар. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
225
МЕМСТ Р 53308-2009 "Құрылыс конструкциялары. Жарық өткізгіш қоршайтын конструкциялар және ойықтарды толтыру. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
226
МЕМСТ Р 55896-2013 "Құрылыс конструкциялары. лифт шахталарын қоршауларда ойықтарды толтыруға арналған есіктер. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
227
ТҚС 1394-2003 "Өртке қарсы есіктер, қақпалар және люктер. Техникалық шарттар" (4.2.1.1, 4.2.1.2, 4.2.2.2 – 4.2.2.9, 4.3.3-тармақтар)
228

ГОСТ Р 53290-2009 "Техника пожарная. Установки пенного пожаротушения. Генераторы пены низкой кратности для подслойного тушения резервуаров. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 5.1, 5.2.1 – 5.2.4, 5.2.6, 5.2.7, 5.3.1, 5.3.2, 5.4.1, 5.4.2)
227
СТБ 11.13.07-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Генераторы пены низкой кратности стационарные. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 4.2 – 4.8, 4.11, 4.12)
228
СТБ 11.13.05-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Генераторы пены низкой кратности для подслойного тушения резервуаров. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 4.2 – 4.8, 4.11)
229
СТ РК 1607-2006 "Техника пожарная. Установки пенного пожаротушения. Генераторы пены низкой кратности для подслойного тушения резервуаров. Общие технические
требования. Методы испытаний" (пункты 5.1 – 5.5.2,
раздел 6)
XVIII. Заполнение проемов противопожарных преград
230
пункт 77
раздела V,
пункт 99 приложения
узлы пересечения противопожарных преград кабельными изделиями, шинопроводами, герметичными кабельными вводами, муфтами и трубопроводами инженерных систем зданий и сооружений
ГОСТ Р 53310-2009 "Проходки кабельные, вводы герметичные и проходы шинопроводов. Требования пожарной безопасности. Методы испытаний на огнестойкость" (раздел 4)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
231
СТБ EN 1366-3-2009 "Испытания на огнестойкость технического оборудования в зданиях. Часть 3. Проходки" (глава 11)
232
ГОСТ Р 53306-2009 "Узлы пересечения ограждающих строительных конструкций трубопроводами из полимерных материалов. Метод испытаний на огнестойкость" (пункты 1.1, 3.1, 3.2, 7.1, 7.2, 8.1 – 8.3, 9.1)
233
СТБ 2224-2011 "Муфты противопожарные. Технические условия" (пункты 5.1.2, 5.5.1)
234
СТ РК 3017-2017 "Заполнение проемов противопожарных преград. Проходки кабельные и проходы шинопроводов. Методы испытаний на огнестойкость"
235
пункт 78
раздела V,
пункт 98 приложения
противопожарные окна, двери, двери шахт лифтов с нормируемым пределом огнестойкости, ворота, люки, шторы, роллеты, экраны, занавесы
ГОСТ Р 53307-2009 "Конструкции строительные. Противопожарные двери и ворота. Метод испытаний на огнестойкость"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
236
ГОСТ Р 53308-2009 "Конструкции строительные. Светопрозрачные ограждающие конструкции и заполнения проемов. Метод испытаний на огнестойкость"
237
ГОСТ Р 55896-2013 "Конструкции строительные. Двери для заполнения проемов в ограждениях шахт лифтов. Метод испытаний на огнестойкость"
238
СТБ 1394-2003 "Двери, ворота и люки противопожарные. Технические условия" (пункты 4.2.1.2, 4.2.2.7 – 4.2.2.9)
239

МЕМСТ 30247.0 – 94 "Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділікті сынау әдісі. Жалпы талаптар"
229
МЕМСТ 30247.3-2002 "Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділікті сынау әдісі. Лифт шахталарының есіктері"
230
ҚР СТ 2110-2011 "Құрылыс конструкциялары. Өртке қарсы есіктер мен қақпалар. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
XIX. Түтінге қарсы желдету жүйелерінің құрамында жұмыс істейтін техникалық құралдар
231

ГОСТ 30247.0-94 "Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Общие требования"
240
ГОСТ 30247.3-2002 "Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Двери шахт лифтов"
241
СТ РК 2110-2011 "Конструкции строительные. Двери и ворота противопожарные. Метод испытаний на огнестойкость"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
242
СТБ 1764-2007 "Конструкции строительные. Метод определения огнестойкости светопрозрачных ограждающих конструкций"
XIX. Технические средства, функционирующие в составе систем противодымной вентиляции
243

V бөлімнің 79 – 80-тармақтары,
қосымшаның 100-тармағы
өртке қарсы түтін-газ өткізбейтін есіктер, өртке қарсы түтін өткізбейтін есіктер
МЕМСТ Р 53303-2009 "Құрылыс конструкциялары. Өртке қарсы есіктер мен қақпалар. Түтін-газ өткізбеуіне сынау әдісі" (1.1, 4.1 – 4.2, 5.1 – 5.3, 7.1 – 7.2, 8.1 – 8.6-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
232
ТҚС 1647-2006 "Түтін өткізбейтін есіктер. Техникалық шарттар" (5.1 – 5.4, 5.6-тармақтар)
233
ТҚС 1394-2003 "Өртке қарсы есіктер, қақпалар, және люктер. Техникалық шарттар" (4.2.1.1, 4.2.1.2, 4.2.2.2 – 4.2.2.9, 4.3.3-тармақтар)
234
ТҚС 2433-2015 "Есік блоктары. Жалпы техникалық шарттар"
235
V бөлімнің 83-тармағы,
қосымшаның 101-тармағы
өртке қарсы қалыпты ашық клапандар, өртке қарсы қалыпты жабық клапандар, түтін шығатын люктер
МЕМСТ Р 53301-2013 "Желдету жүйелерінің өртке қарсы клапандары. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
236
V бөлімнің 86-тармағы,
қосымшаның 101-тармағы
түтінге қарсы экрандар (перделер, шымылдықтар)
МЕМСТ Р 53305-2009 "Түтінге қарсы экрандар. Отқа төзімділікті сынау әдісі" (5.1 – 5.4, 7.1 – 7.4-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
237
ҚР СТ 3018-2017 "Ғимарат пен құрылымдарды түтіннен қорғау жүйесі. Түтінге қарсы экрандар. Отқа төзімділікті сынау әдісі" (4 және 5-бөлімдер, A қосымшасы)
238
ТҚС EN 12101-1-2009 "Түтін және жылу ағындарын бақылау жүйелері. 1-бөлік. Түтіннен қорғау кедергілеріне қойылатын талаптар" (А қосымшасы)
239
V бөлімнің 81-тармағы,
қосымшаның 103-тармағы
Ауа тартқыш желдеткіштер
МЕМСТ Р 53302-2009 "Ғимараттар мен құрылыстарды түтінге қарсы қорғау жабдығы. Желдеткіштер. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
240
V бөлімнің 82-тармағы,
қосымшаның 104-тармағы
Ауа өткізгіштер
МЕМСТ Р 53299-2013 "Ауа өткізгіштер. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
241
ТҚС 11.03.01-2009 "Ауа өткізгіштер. Отқа төзімділікті сынау әдісі" (9-бөлім)
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 19 қарашадағы
№ 200 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН

пункты 79, 80 раздела V,
пункт 100 приложения
двери противопожарные дымогазо-непроницаемые, двери дымонепроницаемые
ГОСТ Р 53303-2009 "Конструкции строительные. Противопожарные двери и ворота. Метод испытаний на дымогазопроницаемость" (пункты 1.1, 4.1, 4.2, 5.1 – 5.3, 7.1, 7.2, 8.1 – 8.6)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
244
СТБ 1647-2006 "Двери дымонепроницаемые. Технические условия" (пункты 5.2 – 5.4, 5.6)
245
СТБ 1394-2003 "Двери, ворота и люки противопожарные. Технические условия" (пункты 4.2.1.2, 4.2.2.7 – 4.2.2.9)
246
СТ РК 2429-2013 "Конструкции строительные. Двери и ворота противопожарные. Метод испытаний на дымогазонепроницаемость"
247
пункты 78, 81, 83, 84, 87 раздела V,
пункт 101 приложения
клапаны противопожарные нормально открытые, клапаны противопожарные нормально закрытые, люки дымовые
ГОСТ Р 53301-2013 "Клапаны противопожарные вентиляционных систем. Метод испытаний на огнестойкость"
применяются
до 01.07.2023
248
СТ РК 1897-2009 "Средства противодымной защиты специальные. Клапаны противопожарные для вентиляционных систем. Метод испытаний на огнестойкость"
249
ГОСТ 34720-2021 "Клапаны противопожарные вентиляционных систем. Метод испытания на огнестойкость"
применяется
с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
250
пункт 81, 86, 87 раздела V,
пункт 102 приложения
противодымные экраны (шторы, занавесы)
ГОСТ Р 53305-2009 "Противодымные экраны. Метод испытаний на огнестойкость" (пункты 5.1 – 5.4, 7.1 – 7.4)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
251
СТ РК 3018-2017 "Система противодымной защиты зданий и сооружений. Экраны противодымные. Метод испытаний на огнестойкость" (разделы 4 и 5, приложение А)
252
СТБ EN 12101-1-2009 "Системы контроля дымовых и тепловых потоков. Часть 1. Требования к дымозащитным преградам" (приложение А)
253
пункт 81, 85, 87 раздела V,
пункт 103 приложения
вытяжные вентиляторы
ГОСТ Р 53302-2009 "Оборудование противодымной защиты зданий и сооружений. Вентиляторы. Метод испытаний на огнестойкость"
применяется до разработки соответствующего
межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
254
СТ РК 1895-2009 "Средства противодымной защиты специальные. Вентиляторы. Методы испытаний на огнестойкость"
255
пункт 82, 87 раздела V,
пункт 104 приложения
воздуховоды
ГОСТ Р 53299-2019 "Воздуховоды. Метод испытаний на огнестойкость"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
256
СТБ 11.03.01-2009 "Воздуховоды. Метод испытания на огнестойкость" (раздел 4)
257
СТ РК 1898-2009 "Элементы конструкций инженерных систем. Воздуховоды. Методы испытаний на огнестойкость"
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 19 ноября 2019 г. № 200
(в редакции Решения Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 ноября 2021 г. № 163)
ПЕРЕЧЕНЬ

Зерттеулер (сынақтар) және өлшемдер қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың "Өрт қауіпсіздігін және өрт сөндіруді қамтамсыз ету құралдарына қойылатын талаптар туралы" (ЕАЭО ТР 043/2017) техникалық регламентінің талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
Р/с
Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгісі және атауы
Ескертпе
техникалық регламенттің элементі
өнімнің атауы
1
2
3
4
5
I. Өрт сөндіргіш заттар
1
V бөлімнің 15 – 17-тармақтары,
қосымшаның 1-тармағы
жалпы мақсаттағы от сөндіретін ұнтақтар
МЕМСТ Р 53280.4-2009 "Автоматты түрде өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндіргіш заттар. 4-бөлім. Жалпы мақсаттағы от сөндіретін ұнтақтар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
2
ТҚС 11.12.01-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Жалпы мақсаттағы от сөндіретін ұнтақтар. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (6-бөлім)
3
ҚР СТ 1611-2006 "Жалпы мақсаттағы от сөндіретін ұнтақтар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
4
V бөлімнің 15 – 17-тармақтары,
қосымшаның 2-тармағы
өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер
МЕМСТ Р 50588-2012 "Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5-тармақ)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
5
МЕМСТ Р 53280.2-2010 "Автоматты түрде өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндіргіш заттар. 2-бөлік. Резервуарлардағы мұнай және мұнай өнімдерінің өртенуін қабат астында сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5-тармақ)
6
ТҚС 2459-2016 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіргіш заттар. Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5-тармақ)
7
ТҚС 11.13.13-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Резервуарлардағы мұнай және мұнай өнімдерінің өртенуін қабат астында сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (6-бөлім)
8

международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Евразийского экономического союза "О требованиях к средствам обеспечения пожарной безопасности и пожаротушения" (ТР ЕАЭС 043/2017) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Сноска. Перечень - в редакции решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2021 года № 163 (вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования).
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента Евразийского экономического союза
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
элемент технического регламента
наименование продукции
1
2
3
4
5
I. Огнетушащие вещества
1
пункты 15 – 17 раздела V,
пункт 1 приложения
порошки огнетушащие общего назначения
ГОСТ Р 53280.4-2009 "Установки пожаротушения автоматические. Огнетушащие вещества. Часть 4. Порошки огнетушащие общего назначения. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 5)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
2
СТБ 11.12.01-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Порошки огнетушащие общего назначения. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 6)
3
СТ РК 1611-2006 "Порошки огнетушащие общего назначения. Общие технические требования. Методы испытаний"
4
пункты 15 – 17 раздела V,
пункт 2 приложения
пенообразователи для тушения пожаров
ГОСТ Р 50588-2012 "Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические требования и методы испытаний" (пункт 5)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
5
ГОСТ Р 53280.2-2010 "Установки пожаротушения автоматические. Огнетушащие вещества. Часть 2. Пенообразователи для подслойного тушения пожаров нефти и нефтепродуктов в резервуарах. Общие технические требования и методы испытаний" (пункт 5)
6
СТБ 2459-2016 "Система стандартов пожарной безопасности. Вещества огнетушащие. Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 5)
7
СТБ 11.13.13-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Пенообразователи для подслойного тушения нефти и нефтепродуктов в резервуарах. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 6)
8

ҚР СТ 1609-2014 "Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық шарттар" (7.3.1 – 7.3.12-тармақтар)
9
V бөлімнің 15 – 17-тармақтары,
қосымшаның 3-тармағы
суда еритін жанғыш сұйықтықтардың өртенуін үстінен сөндіруге арналған көбік түзгіштер
МЕМСТ Р 53280.1-2010 "Автоматты түрде өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндіргіш заттар. 1-бөлік. Суда еритін жанғыш сұйықтықтардың өртенуін үстінен сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
10

СТ РК 1609-2014 "Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические условия" (пункты 7.3.1 – 7.3.12)
9
пункты 15 – 17 раздела V,
пункт 3 приложения
пенообразователи для тушения пожаров водорастворимых горючих жидкостей подачей сверху
ГОСТ Р 53280.1-2010 "Установки пожаротушения автоматические. Огнетушащие вещества. Часть 1. Пенообразователи для тушения пожаров водорастворимых горючих жидкостей подачей сверху. Общие технические требования и методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
10

ҚР СТ 1609-2014 "Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық шарттар" (7.3.1 – 7.3.12-тармақтар)
11
ТҚС 2459-2016 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіргіш заттар. Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
12
ҚР СТ 1608-2006 "Резервуарлардағы мұнай және мұнай өнімдерінің өртенуін қабат астында сөндіруге арналған нысаналы мақсаттағы көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-тармақ)
13

СТ РК 1609-2014 "Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические условия" (пункты 7.3.1 – 7.3.12)
11
СТБ 2459-2016 "Система стандартов пожарной безопасности. Вещества огнетушащие. Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические требования. Методы испытаний"
12
СТ РК 1608-2006 "Пенообразователи целевого назначения для подслойного тушения пожаров нефти и нефтепродуктов в резервуарах. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 7)
13

V бөлімнің 15 – 17-тармақтары,
қосымшаның 4-тармағы
сулағыштар
МЕМСТ Р 50588-2012 "Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
14
ТҚС 2459-2016 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіргіш заттар. Өрт сөндіруге арналған көбік түзгіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5-бөлім)
15

пункты 15 – 17 раздела V,
пункт 4 приложения
смачиватели
ГОСТ Р 50588-2012 "Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 5)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
14
СТБ 2459-2016 "Система стандартов пожарной безопасности. Вещества огнетушащие. Пенообразователи для тушения пожаров. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 5)
15

ҚР СТ 2512-2014 "Өрт техникасы. Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Өрт сөндіргіш заттар. Қабылдау қағидалары және сынау әдістері"
II. Оттан қорғау құралдары
18
V бөлімнің 18 – 19 және 22-тармақтары, қосымшаның 6-тармағы
сүректі және оның негізіндегі материалдарды оттан қорғау құралдары
МЕМСТ Р 53292-2009 "Сүректі және оның негізіндегі материалдарды оттан қорғау құралдары мен заттар. Жалпы талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
19
ТҚС 11.03.02-2010 "Оттан қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (6-бөлім)
20

СТ РК 2512-2014 "Техника пожарная. Установки газового пожаротушения автоматические. Вещества огнетушащие. Правила приемки и методы испытаний"
II. Средства огнезащиты
18
пункты 18, 19, 22 раздела V,
пункт 6 приложения
средства огнезащиты древесины и материалов на ее основе
ГОСТ Р 53292-2009 "Огнезащитные составы и вещества для древесины и материалов на ее основе. Общие требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
19
СТБ 11.03.02-2010 "Средства огнезащитные. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 6)
20

ҚР СТ 615-1-2011 "Оттан қорғау құрамдары мен заттары. 1-бөлік. Сүректі және оның негізіндегі материалдарды оттан қорғау құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
21
V бөлімнің 18 - 20-тармақтары, қосымшаның
7-тармағы
болат және (немесе) темір-бетон конструкцияларды оттан қорғау құралдары
МЕМСТ Р 53295-2009 "Болат конструкцияларды оттан қорғау құралдары. Жалпы талаптар. Оттан қорғау тиімділігін анықтау әдісі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
22
ТҚС 11.03.02-2010 "Оттан қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (6-бөлім)
23

СТ РК 615-1-2011 "Составы и вещества огнезащитные. Часть 1. Средства огнезащитные для древесины и материалов на ее основе. Общие технические условия"
21
ГОСТ 16363-98 "Средства огнезащитные для древесины. Методы определения огнезащитных свойств"
22
пункты 18 – 20 раздела V,
пункт 7 приложения
средства огнезащиты стальных и (или) железобетонных конструкций
ГОСТ Р 53295-2009 "Средства огнезащиты для стальных конструкций. Общие требования. Метод определения огнезащитной эффективности"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного
стандарта и внесения его в настоящий перечень
23
СТБ 11.03.02-2010 "Средства огнезащитные. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 6)
24

ҚР СТ 615-2-2011 "Оттан қорғау құрамдары мен заттары. 2-бөлік. Болат конструкцияларды оттан қорғау құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
24
V бөлімнің 18 – 19 және 21-тармақтары, қосымшаның 8-тармағы
кабельдерді оттан қорғау құралдары
МЕМСТ Р 53311-2009 "Оттан қорғайтын кабельді жабындар. Оттан қорғау тиімділігін анықтау әдістері" (4-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
25
ТҚС 11.03.02-2010 "Оттан қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (6-бөлім)
III. Ендік электромонтаж бұйымдары
26
V бөлімнің 23-тармағы, қосымшаның
9-тармағы
электромонтаж бұйымдары
МЕМСТ Р 53313-2009 "Ендік электромонтаж бұйымдары. Өрт қауіпсіздігі талаптары. Сынау әдістері" (5-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
27
ТҚС 1950-2009 ""Электромонтажды арматура. Өрт қауіпсіздігі талаптары және сынау әдістері" (5-бөлім)
IV. От сөндіргіштер
28
V бөлімнің 24-тармағы, қосымшаның
10-тармағы
тасымалданатын от сөндіргіштер
МЕМСТ Р 51057-2001"Өрт техникасы. Тасымалданатын от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (9-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
29
МЕМСТ Р 53285-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін тасымалданатын аэрозоль генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
(6-бөлім)
30
ТҚС 11.13.04-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт техникасы. Тасымалданатын от сөндіргіштер. Жалпы техникалық шарттар" (8-бөлім)
31
ҚР СТ МЕМСТ Р 51057-2005 "Өрт техникасы. Тасымалданатын от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (9.3 – 9.32-тармақтар)
32
V бөлімнің 24-тармағы, қосымшаның
10 және 11-тармақтары
МЕМСТ Р 53291-2009 "Өрт техникасы. От сөндіретін затты жоғары жылдамдықпен беретін тасымалданатын немесе жылжымалы құрылғы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
33
ҚР СТ 2428-2013 "Өрт техникасы. От сөндіретін затты жоғары жылдамдықпен беретін тасымалданатын немесе жылжымалы құрылғы. Жалпы техникалық шарттар" (8.3.1 – 8.3.27-тармақтар)
34
V бөлімнің 24-тармағы, қосымшаның
11-тармағы
жылжымалы от сөндіргіштер

СТ РК 615-2-2011 "Составы и вещества огнезащитные Часть 2. Средства огнезащитные для стальных конструкций. Общие технические условия"
25
ГОСТ 30247.0-94 "Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Общие требования"
26
ГОСТ 30247.1-94 "Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Несущие ограждающие конструкции"
27
пункты 18, 19, 21 раздела V,
пункт 8 приложения
средства огнезащиты кабелей
ГОСТ Р 53311-2009 "Покрытия кабельные огнезащитные. Методы определения огнезащитной эффективности" (раздел 4)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
28
СТБ 11.03.02-2010 "Средства огнезащитные. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 6)
29
СТ РК 1797-2008 "Покрытия огнезащитные для электрических кабельных линий. Общие технические требования. Методы испытаний"
III. Изделия погонажные электромонтажные
30
пункт 23
раздела V,
пункт 9 приложения
изделия электромонтажные
ГОСТ Р 53313-2009 "Изделия погонажные электромонтажные. Требования пожарной безопасности. Методы испытаний" (раздел 5)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
31
СТБ 1950-2009 "Арматура электромонтажная. Требования пожарной безопасности и методы испытаний" (раздел 5)
IV. Огнетушители
32
пункт 24
раздела V,
пункт 10 приложения
переносные огнетушители
ГОСТ Р 51057-2001 "Техника пожарная. Огнетушители переносные. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 9)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
33
ГОСТ Р 53285-2009"Техника пожарная. Генераторы огнетушащего аэрозоля переносные. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 6)
34
СТБ 11.13.04-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Пожарная техника. Огнетушители переносные. Общие технические условия" (раздел 8)
35
СТ РК ГОСТ Р 51057-2005 "Техника пожарная. Огнетушители переносные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 9.3 – 9.32)
36
пункт 24
раздела V, пункты 10, 11 приложения
ГОСТ Р 53291-2009 "Техника пожарная. Переносные и передвижные устройства пожаротушения с высокоскоростной подачей огнетушащего вещества. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
37
СТ РК 2428-2013 "Техника пожарная. Переносные и передвижные устройства пожаротушения с высокоскоростной подачей огнетушащего вещества. Общие технические условия" (пункты 8.3.1 – 8.3.27)
38
пункт 24
раздела V,
пункт 11 приложения
передвижные огнетушители

МЕМСТ Р 51017-2009 "Өрт техникасы. Жылжымалы от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
35
ТҚС 11.13.10-2009 "Өрт техникасы. Жылжымалы от сөндіргіштер. Жалпы техникалық шарттар" (8-бөлім)
36
ҚР СТ 2513-2014 Өрт техникасы. Жылжымалы от сөндіргіштер. Жалпы техникалық шарттар"
(8.3.1 – 8.3.27-тармақтар)
37

ГОСТ Р 51017-2009 "Техника пожарная. Огнетушители передвижные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
39
СТБ 11.13.10-2009 "Пожарная техника. Огнетушители передвижные. Общие технические условия" (раздел 8)
40
СТ РК 2513-2014 "Техника пожарная. Огнетушители передвижные. Общие технические условия" (пункты 8.3.1 – 8.3.27)
41

МЕМСТ 30612-99 Өрт техникасы. Жылжымалы от сөндіргіштер. Жалпы техникалық талаптар"
(А – М қосымшалары)
V. Автономды өрт сөндіру құрылғылары
38
V бөлімнің 40-тармағы, қосымшаның 12-тармағы
автономды өрт сөндіру құрылғылары
МЕМСТ Р 53284-2009 Өрт техникасы. Өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
39
МЕМСТ Р 56459-2015 Термобелсенді ұсақ капсулалы газ шығаратын өрт сөндіргіш заттарын қолданумен автономды өрт сөндіру құрылғысы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
VI. Өрт сөндіру шкафтары, өрт сөндіру крандары
40
V бөлімнің 13-тармағы қосымшаның 26-тармағы
өрт сөндіру шкафтары
МЕМСТ Р 51844-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру шкафтары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
41
ТҚС 1953-2009 "Өрт сөндіру шкафтары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
(7-бөлім)
42
ҚР СТ 1719-2007 "Өрт техникасы. Өртке қарсы сумен жабдықтау жүйесінің құралы, өрт сөндіру шкафтары. Техникалық өрт қауіпсіздігі талаптары. Сынау әдістері" (5.2 – 5.5-тармақтар)
43
V бөлімнің 25-тармағы қосымшаның 14-тармағы
өрт сөндіру крандары, өрт сөндірудің тығындау клапандары
МЕМСТ Р 53278-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің тығындау клапандары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
44
ТҚС 11.14.04-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру крандарының клапандары. Жалпы техникалық шарттар" (6-бөлім)
45
ҚР СТ 1712-2007 "Өрт техникасы. Өртке қарсы сумен жабдықтау жүйесінің құралы, өрт сөндіру крандарының клапандары. Техникалық өрт қауіпсіздігі талаптары. Сынау әдістері" (6-тармақ)
VII. Мобильді өрт сөндіру құралдары
46
V бөлімнің 27-тармағы қосымшаның 15 және 16-тармақтары
негізгі өрт сөндіру автомобильдері
МЕМСТ 34350-2017 "Өрт техникасы. Негізгі өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (9-бөлім)
47
штабтық өрт сөндіру автомобильдері
ҚР СТ 1975-2010 "Өрт техникасы. Штабтық өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық шарттар"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
48
V бөлімнің 27-тармағы қосымшаның 17-тармағы
өрт сөндіруші автокөтергіштер
МЕМСТ Р 53329-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіруші автокөтергіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
49
ҚР СТ 1976-2010 "Өрт техникасы. Өрт сөндіруші автокөтергіштер. Жалпы техникалық шарттар"
50
ТҚС 2513-2017 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіруші автокөтергіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7.2 – 7.11, 7.13 – 7.17, 7.18 – 7.23, 7.25, 7.28 – 7.30, 7.33 және 7.40-тармақтар)
51
V бөлімнің 27-тармағы қосымшаның 18-тармағы
өрт сөндіруші автобаспалдақтар
МЕМСТ Р 52284-2009 "Өрт сөндіруші автобаспалдақтар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
52
ҚР СТ 1981-2010 "Өрт техникасы. Өрт сөндіруші автобаспалдақтар. Жалпы техникалық шарттар" (9.3.2 – 9.3.42-тармақтар)
53
ТҚС 2512-2017 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіруші автобаспалдақтар және олардың құрамдас бөліктері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7.2 – 14, 7.16 – 7.21, 7.23, 7.25, 7.26, 7.28 – 7.33, 7.39, 7.43 және 7.44-тармақтар)
54
V бөлімнің 27-тармағы қосымшаның 19-тармағы
авариялық-құтқару автомобильдері

ГОСТ 30612-99 "Пожарная техника. Огнетушители передвижные. Общие технические требования" (приложения А – М)
V. Устройства пожаротушения автономные
42
пункт 40
раздела V,
пункт 12 приложения
устройства пожаротушения автономные
ГОСТ Р 53284-2009 "Техника пожарная. Генераторы огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 7)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
43
ГОСТ Р 56459-2015 "Устройства пожаротушения автономные с применением термоактивируемых микрокапсулированных газовыделяющих огнетушащих веществ. Общие технические требования. Методы испытаний"
44
ГОСТ 34635-2020 "Техника пожарная. Генераторы огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования и методы испытаний"
45
ГОСТ Р 53281-2009 "Установки газового пожаротушения автоматические. Модули и батареи. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного
стандарта и внесения его в настоящий перечень
46
СТБ 11.13.20-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Установки газового пожаротушения автоматические. Модули и батареи. Общие технические требования. Методы испытаний"
47
СТ РК 1902-2009 "Техника пожарная. Установки газового пожаротушения автоматические. Модули и батареи. Общие технические требования. Методы испытаний"
48
ГОСТ Р 56028-2014 "Техника пожарная. Установки и модули газопорошкового пожаротушения автоматические. Общие технические требования. Методы испытаний"
49
ГОСТ Р 53286-2009 "Техника пожарная. Установки порошкового пожаротушения автоматические. Модули. Общие технические требования. Методы испытаний"
50
СТБ 11.13.19-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Установки порошкового пожаротушения автоматические. Модули. Общие технические требования. Методы испытаний"
51
СТ РК 1302-2004 "Установки порошкового пожаротушения автоматические. Модули. Общие технические требования. Методы испытаний"
52
ГОСТ Р 53288-2009 "Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Модульные установки пожаротушения тонкораспыленной водой автоматические. Общие технические требования. Методы испытаний"
53
СТ РК 2430-2013 "Техника пожарная. Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Модули пожаротушения тонкораспыленной водой. Общие технические условия"
54
СТ РК 1489-2006 "Техника пожарная. Генераторы огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования. Методы испытаний"
VI. Пожарные шкафы, пожарные краны
55
пункт 26
раздела V,
пункт 13 приложения
пожарные шкафы
ГОСТ Р 51844-2009 "Техника пожарная. Шкафы пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного
стандарта и внесения его в настоящий перечень
56
СТБ 1953-2009 "Шкафы пожарные. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 7)
57
СТ РК 1719-2007 "Техника пожарная. Оборудование систем противопожарного водоснабжения шкафы пожарные Технические требования пожарной безопасности. Методы испытаний" (пункты 5.2 – 5.5)
58
пункт 25
раздела V,
пункт 14 приложения
пожарные краны, клапаны пожарные запорные
ГОСТ Р 53278-2009 "Техника пожарная. Клапаны пожарные запорные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
59
СТБ 11.14.04-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Клапаны пожарных кранов. Общие технические условия" (раздел 6)
60
СТ РК 1712-2007 "Техника пожарная. Оборудование систем противопожарного водоснабжения Клапаны пожарных кранов. Технические требования пожарной безопасности. Методы испытаний" (пункт 6)
VII. Мобильные средства пожаротушения
61
пункт 27
раздела V, пункты 15, 16 приложения
автомобили пожарные основные
ГОСТ 34350-2017 "Техника пожарная. Основные пожарные автомобили. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 9)
62
автомобили пожарные штабные
СТ РК 1975-2010 "Техника пожарная. Автомобили пожарные штабные. Общие технические условия"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
63
пункт 27
раздела V,
пункт 17 приложения
автоподъемники пожарные
ГОСТ Р 53329-2009 "Техника пожарная. Автоподъемники пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
64
СТ РК 1976-2010 "Техника пожарная. Автоподъемники пожарные. Общие технические условия"
65
СТБ 11.13.26-2017 "Система стандартов пожарной безопасности. Автоподъемники пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
66
пункт 27
раздела V,
пункт 18 приложения
автолестницы пожарные
ГОСТ Р 52284-2004 "Автолестницы пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его
в настоящий перечень
67
СТ РК 1981-2010 "Техника пожарная. Автолестницы пожарные. Общие технические условия" (пункты 9.3.2 – 9.3.42)
68
СТБ 11.13.25-2017 "Система стандартов пожарной безопасности. Автолестницы пожарные и их составные части. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 7.2 – 7.14, 7.16 – 7.21, 7.23, 7.25, 7.26, 7.28 – 7.33, 7.39, 7.43, 7.44)
69
пункт 27
раздела V,
пункт 19 приложения
автомобили аварийно-спасательные

МЕМСТ 34350-2017 "Өрт техникасы. Негізгі өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
55
ҚР СТ 2111-2011 "Өрт техникасы. Авариялық құтқару автомобильдері. Жалпы техникалық шарттар" (9.3.2 – 9.3.25-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
56
ТҚС 2511-2017 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Негізгі өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8.4 – 8.9, 8.17, 8.19, 8.23, 8.26 және 8.29-тармақтар)
57
V бөлімнің 27-тармағы қосымшаның 20-тармағы
өрт сөндіретін автокөбік көтергіштер

ГОСТ 34350-2017 "Техника пожарная. Основные пожарные автомобили. Общие технические требования. Методы испытаний"
70
СТ РК 2111-2011 "Техника пожарная. Автомобили аварийно-спасательные. Общие технические условия" (пункты 9.3.2 – 9.3.25)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
71
СТБ 11.13.24-2017 "Система стандартов пожарной безопасности. Автомобили пожарные основные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 8.4 – 8.9, 8.17, 8.19, 8.23, 8.26, 8.29)
72
пункт 27
раздела V,
пункт 20 приложения
автопеноподъемники пожарные

МЕМСТ Р 53330-2009 ""Өрт техникасы. Өрт сөндіретін автокөбік көтергіштер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
58
ҚР СТ 2217-2012 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін автокөбік көтергіштер. Жалпы техникалық шарттар" (9.3.2 – 9.3.34-тармақтар)
59
V бөлімнің 27-тармағы қосымшаның 21-тармағы
байланыс және жарықтандыру автомобильдері
МЕМСТ 34350-2017 "Өрт техникасы. Негізгі өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
60

ГОСТ Р 53330-2009 "Техника пожарная. Автопеноподъемники пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
73
СТ РК 2217-2012 "Техника пожарная. Автопеноподъемники пожарные. Общие технические условия" (пункты 9.3.2 – 9.3.34)
74
пункт 27
раздела V,
пункт 21 приложения
автомобили связи и освещения
ГОСТ 34350-2017 "Техника пожарная. Основные пожарные автомобили. Общие технические требования. Методы испытаний"
75

ҚР СТ 2220-2012 "Өрт техникасы. Байланыс және жарықтандыру автомобильдері. Жалпы техникалық шарттар" (9.3.2 – 9.3.25-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
61
V бөлімнің 27-тармағы қосымшаның 22-тармағы
газ-түтіннен қорғау қызметінің автомобильдері
МЕМСТ 34350-2017 "Өрт техникасы. Негізгі өрт сөндіру автомобильдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
62
ҚР СТ 2427-2013 "Өрт техникасы. Газ-түтіннен қорғау қызметінің автомобильдері. Жалпы техникалық шарттар" (9.3.2 – 9.3.25-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
63
V бөлімнің 41-тармағы қосымшаның 23-тармағы
мобильді роботты-техникалық кешендер
МЕМСТ Р 54344-2011 "Өрт техникасы. Авариялық-құтқару жұмыстарын орындауға және өрт сөндіруге арналған мобильді роботты-техникалық кешендер. Сыныптау. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
64
МЕМСТ Р 55895-2013 "Өрт техникасы. Авариялық-құтқару жұмыстарын орындауға және өрт сөндіруге арналған мобильді роботты-техникалық кешендерді басқару жүйелері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
65
V бөлімнің 28-тармағы қосымшаның 24-тармағы
өрт сөндіру мотопомпалары

СТ РК 2220-2012 "Техника пожарная. Автомобили связи и освещения. Общие технические условия" (пункты 9.3.2 – 9.3.25)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
76
пункт 27
раздела V,
пункт 22 приложения
автомобили газодымозащитной службы
ГОСТ 34350-2017 "Техника пожарная. Основные пожарные автомобили. Общие технические требования. Методы испытаний"
77
СТ РК 2427-2013 "Техника пожарная. Автомобили газодымозащитной службы. Общие технические условия" (пункты 9.3.2 – 9.3.25)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
78
пункт 41
раздела V,
пункт 23 приложения
мобильные робототехнические комплексы
ГОСТ Р 54344-2011 "Техника пожарная. Мобильные робототехнические комплексы для проведения аварийно-спасательных работ и пожаротушения. Классификация. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
79
ГОСТ Р 55895-2013 "Техника пожарная. Системы управления робототехнических комплексов для проведения аварийно-спасательных работ и пожаротушения. Общие технические требования. Методы испытаний"
80
пункт 28
раздела V,
пункт 24 приложения
мотопомпы пожарные

МЕМСТ Р 53332-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру мотопомпалары. Негізгі параметрлері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (9.2 – 9.13-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
66
ҚР СТ 2802-2015 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру мотопомпалары. Жалпы техникалық шарттар"
– 9.3.15-тармақтар)
67
V бөлімнің 29 – 30-тармақтары
қосымшаның 25-тармағы
өрт сөндіретін мобильді құралдарға арналған өрт сөндіретін ортадан тепкіш сорғылар

ГОСТ Р 53332-2009 "Техника пожарная. Мотопомпы пожарные. Основные параметры. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 9.2 – 9.13)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
81
СТ РК 2802-2015 "Техника пожарная. Мотопомпы пожарные. Общие технические условия" (пункты 9.3.1 – 9.3.15)
82
пункты 29, 30 раздела V,
пункт 25 приложения
насосы центробежные пожарные для мобильных средств пожаротушения

МЕМСТ Р 52283-2004 "Өрт сөндіретін ортадан тепкіш сорғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (9.2 – 9.13-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
68
ҚР СТ 2803-2015 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін ортадан тепкіш сорғылар. Жалпы техникалық шарттар" (9.3.1 – 9.3.14-тармақтар)
VIII. Өрт сөндіру автоматикасы жүйелерінің (өрт сөндіру сигнализациясы жүйелерінің, өрт туралы хабарлар беру жүйелерінің, өрт кезінде адамдарды құлақтандыру және эвакуациялауды басқару жүйелерінің) құрамында жұмыс істейтін техникалық құралдар
69
V бөлімнің 31 – 37-тармақтары
қосымшаның 26-тармағы
өрт сөндіру хабарлағыштары, қолмен басқарылатын өрт сөндіру хабарлағыштары

ГОСТ Р 52283-2004 "Насосы центробежные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 9.2 – 9.13)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
83
СТ РК 2803-2015 "Техника пожарная. Насосы центробежные пожарные. Общие технические условия" (пункты 9.3.1 – 9.3.14)
VIII. Технические средства, функционирующие в составе систем пожарной автоматики (систем пожарной сигнализации, систем передачи извещений о пожаре, систем оповещения и управления эвакуацией людей при пожаре)
84
пункты 31 – 37 раздела V,
пункт 26 приложения
извещатели пожарные, извещатели пожарные ручные

МЕМСТ Р 53325-2012 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (А қосымшасының 4, 10-бөлімдері)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
70
МЕМСТ Р 57552-2017 "Өрт техникасы. Мультикритерийлі өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
71
ТҚС 11.16.03-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Нүктелік түтін сезгіш өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық шарттар" (15-бөлім)
72
ТҚС 11.16.08-2011 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Автономды нүктелік өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (5-бөлім)
73
ТҚС 2218-2011 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Жылу өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Бақылау әдістері" (9-бөлім)
74
ТҚС EN 54-10-2009 "Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. 10-бөлік. Жалын туралы өрт сөндіру хабарлағыштары. Нүктелік" (4 және 5-бөлімдер)
75
ТҚС EN 54-11-2009 "Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. II бөлік. Қолмен басқарылатын өрт сөндіру хабарлағыштары" (4 және 5-бөлімдер)
76
ТҚС EN 54-12-2009 "Өрт сөндіру сигнализациясы қондырғылары. 12-бөлік. Түтін сезгіш хабарлағыштар. Желілік оптикалық хабарлағыштар" (4 және 5-бөлімдер)
77
ТҚС EN 54-20-2009 "Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. 20-бөлік. Аспирациялық өрт сөндіру хабарлағыштары" (6-бөлім)
78
ТҚС 2469-2016 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Газды өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Бақылау әдістері" (10-бөлім)
79
ҚР СТ 1187-2003 "Өрт сөндіру хабарлағыштары. Сыныптау. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8-тармақ)
80
ҚР СТ 1188-2003 "Жылу өрт сөндіру хабарлағыштары. Техникалық өрт қауіпсіздігі талаптары. Сынау әдістері" (6-тармақ)
81
ҚР СТ 1233-2004 "Түтін сезгіш оптика-электрондық желілік өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-тармақ)
82
ҚР СТ 1234-2004 "Түтін сезгіш оптика-электрондық нүктелік өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (6-бөлім). ТҚС 11.16.03-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Нүктелік түтін сезгіш өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық шарттар" 7-бөліміне немесе МЕМСТ Р 53325-2012 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" 4.7.2.17-тармағына сәйкес электромагниттік сәйкестікке қойылатын талаптар
83
ҚР СТ 1235-2004 "Түтін сезгіш өрт сөндіру хабарлағыштары. Радиоизотоптық. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-бөлім). МЕМСТ Р 53325-2012 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" 4.7.2.15-тармағына сәйкес электромагниттік сәйкестікке қойылатын талаптар
84
ҚР СТ 1236-2004 "Мекенжайлық өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-тармақ)
85
ҚР СТ 1298-2004 "Автономды өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-тармақ)
86
ҚР СТ 1298-2004 "Автономды өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-бөлім). ТҚС 11.16.08-2011 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Автономды нүктелік өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" 4.6-тармағына немесе МЕМСТ Р 53325- 2012 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" 4.2.3-тармағына сәйкес электромагниттік сәйкестікке қойылатын талаптар
87
ҚР СТ 1300-2004 "Жалын туралы өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-тармақ)
88
ҚР СТ 1301-2004 "Қолмен басқарылатын өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (6-тармақ)
89
V бөлімнің 31 – 37-тармақтары
қосымшаның 27-тармағы
өрт сөндіру автоматикасы жүйелерінің техникалық құралдарын үздіксіз электрмен қоректендіру көздері
МЕМСТ Р 53325-2012 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
90
ТҚС 11.16.02-2007 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Өртке қарсы қорғаудың техникалық құралдарын электрмен жабдықтау құрылғылары. Жалпы техникалық шарттар" (16-бөлім)
91

ГОСТ Р 53325-2012 "Техника пожарная. Технические средства пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний" (разделы 4, 10, приложение А)
применяются
до 01.07.2023
85
ГОСТ Р 57552-2017 "Техника пожарная. Извещатели пожарные мультикритериальные. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 7, приложение А)
86
СТБ 11.16.03-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Извещатели пожарные дымовые точечные. Общие технические условия" (раздел 15)
87
СТБ 11.16.08-2011 "Система стандартов пожарной безопасности. Системы пожарной сигнализации. Извещатели пожарные автономные точечные. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 5)
88
СТБ 2218-2011 "Система стандартов пожарной безопасности. Системы пожарной сигнализации. Извещатели пожарные тепловые. Общие технические требования. Методы контроля" (раздел 9)
89
СТБ EN 54-10-2009 "Системы пожарной сигнализации. Часть 10. Извещатели пожарные пламени. Точечные" (разделы 4, 5)
90
СТБ EN 54-11-2009 "Системы пожарной сигнализации. Часть II. Извещатели пожарные ручные" (разделы 4, 5)
91
СТБ EN 54-12-2009 "Установки пожарной сигнализации. Часть 12. Извещатели дымовые. Извещатели линейные оптические" (разделы 4, 5)
92
СТБ EN 54-20-2009 "Системы пожарной сигнализации. Часть 20. Извещатели пожарные аспирационные" (раздел 6)
93
СТБ 2469-2016 "Система стандартов пожарной безопасности. Системы пожарной сигнализации. Извещатели пожарные газовые. Общие технические требования. Методы контроля" (раздел 10)
94
СТ РК 1187-2003"Извещатели пожарные. Классификация. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 8)
95
СТ РК 1188-2003"Извещатели пожарные тепловые. Технические требования пожарной безопасности. Методы испытаний" (пункт 6)
96
СТ РК 1233-2004"Извещатели пожарные дымовые оптико-электронные линейные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 7)
97
СТ РК 1234-2004 "Извещатели пожарные дымовые оптико-электронные точечные. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 6)
98
СТ РК 1235-2004 "Извещатели пожарные дымовые. Радиоизотопные. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 7)
99
СТ РК 1236-2004 "Системы пожарной сигнализации адресные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 7)
100
СТ РК 1298-2004 "Извещатели пожарные автономные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 7)
101
СТ РК 1298-2004 "Извещатели пожарные автономные. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 7)
102
СТ РК 1300-2004 "Извещатели пламени пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 7)
103
СТ РК 1301-2004 "Извещатели пожарные ручные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 6)
104
ГОСТ 34698-2020 "Техника пожарная. Извещатели пожарные. Общие технические требования и методы испытаний" (разделы 4 – 17, приложение А)
применяется с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
105
пункты 31 – 37 раздела V,
пункт 27 приложения
источники бесперебойного электропитания технических средств систем пожарной автоматики
ГОСТ Р 53325-2012 "Техника пожарная. Технические средства пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 5)
применяются
до 01.07.2023
106
СТБ 11.16.02-2007 "Система стандартов пожарной безопасности. Системы пожарной сигнализации. Устройства электроснабжения технических средств противопожарной защиты. Общие технические условия" (раздел 16)
107
ГОСТ 34700-2020 "Источники бесперебойного электропитания технических средств пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 15)
применяется с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
108

V бөлімнің 31 – 37-тармақтары
қосымшаның 28-тармағы
өрт сөндіру құлақтандырғыштары
МЕМСТ Р 53325-2012 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (6-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
92
ТҚС 2243-2011 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру құлақтандырғыштары. Жалпы техникалық шарттар" (18-бөлім)
93
ҚР СТ 1189-2003 "Өрт сөндірудің құлақтандыру және эвакуациялауды басқарудың техникалық құралдары. Сыныптау. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-тармақ)
94
V бөлімнің 31 – 37-тармақтары
қосымшаның 29-тармағы
қабылдау-бақылау және өрт сөндіруді басқару аспаптары және аспаптың функционалдық мүмкіндіктерін кеңейтуге арналған өзге де құрылғылар
МЕМСТ Р 53325-2012 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру автоматикасының техникалық құралдары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (4, 7 және 8-бөлімдері)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
95
ТҚС 11.14.01-2006 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру сигнализациясының жүйелері. Өрт сөндірудің басқару аспаптары. Жалпы техникалық шарттар" (16-бөлім)
96
МЕМСТ 30737-2001 "Өрт сөндірудің қабылдау-бақылау аспаптары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-бөлім)
97

пункты 31 – 37 раздела V,
пункт 28 приложения
оповещатели пожарные
ГОСТ Р 53325-2012 "Техника пожарная. Технические средства пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 6)
применяются
до 01.07.2023
109
СТБ 2243-2011 "Система стандартов пожарной безопасности. Оповещатели пожарные. Общие технические условия" (раздел 18)
110
СТ РК 1189-2003 "Технические средства оповещения и управления эвакуацией пожарные. Классификация. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 7)
111
ГОСТ 34699-2020 "Технические средства оповещения и управления эвакуацией пожарные. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 8)
применяется с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
112
пункты 31 – 37 раздела V, пункты 29, 30, 34 приложения
приборы приемно-контрольные и управления пожарные и прочие устройства, предназначенные для расширения функциональных возможностей прибора
ГОСТ Р 53325-2012 "Техника пожарная. Технические средства пожарной автоматики. Общие технические требования и методы испытаний" (разделы 4, 7, 8)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
113
СТБ 11.14.01-2006 "Система стандартов пожарной безопасности. Системы пожарной сигнализации. Приборы управления пожарные. Общие технические условия" (раздел 16)
114
ГОСТ 30737-2001 "Приборы приемно-контрольные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 7)
115

МЕМСТ Р 51052-2002 "Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Басқару тораптары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
101
ҚР СТ 1979-2010 "Өрт техникасы. Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Басқару тораптары. Жалпы техникалық шарттар" (9.3.1 – 9.3.21, 9.3.23 және 9.3.27-тармақтар)
102
V бөлімнің 38-тармағы қосымшаның 48-тармағы
өрт сөндірудің дыбыстық гидравликалық құлақтандырғыштары
МЕМСТ Р 53287-2009 "Сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндірудің дыбыстық гидравликалық құлақтандырғыштары, дозаторлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7, 8.1.4 және 8.1.6 – 8.1.10-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
103
ҚР СТ 1977-2010 "Өрт техникасы. Сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндірудің дыбыстық гидравликалық құлақтандырғыштары. Жалпы техникалық шарттар" (8.3.1, 8.3.7 және 8.3.9 – 8.3.11-тармақтар)
104
V бөлімнің 38-тармағы
қосымшаның 49-тармағы
сумен немесе көбікпен спринклерлік және дренчерлік суландырғыштар
МЕМСТ Р 51043-2002 "Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Суландырғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8.1, 8.7, 8.12 – 8.18, 8.20 және 8.22 – 8.42-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
105
ТҚС 11.16.06-2011 / МЕМСТ Р 51043-2002 "Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Суландырғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8-бөлім)
106
ҚР СТ 1978-2010 "Өрт техникасы. Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Суландырғыштар. Жалпы техникалық шарттар" (9.3.1 – 9.3.10, 9.3.13 – 9.3.15 және 9.3.17 – 9.3.25-тармақтар)
107
V бөлімнің 38-тармағы
қосымшаның 50-тармағы
көбікпен өрт сөндіретін қондырғылардың дозаторлары
МЕМСТ Р 53287-2009 "Сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Өрт сөндірудің дыбыстық гидравликалық құлақтандырғыштары, дозаторлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8.2-тармақ)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
108
ҚР СТ 1982-2010 "Өрт техникасы. Автоматты түрде көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Дозаторлар. Жалпы техникалық шарттар" (8.3.1 – 8.3.7 және 8.3.9 – 8.3.11-тармақтар)
109
V бөлімнің 38-тармағы
қосымшаның 51-тармағы
автоматты түрде жіңішкелеп тозаңдатылған сумен өрт сөндіру қондырғыларының модульдері

ГОСТ Р 51052-2002 "Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Узлы управления. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
121
СТ РК 1979-2010 "Техника пожарная. Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Узлы управления. Общие технические условия" (пункты 9.3.1 – 9.3.21, 9.3.23, 9.3.27)
122
пункт 38
раздела V,
пункт 48 приложения
оповещатели пожарные звуковые гидравлические
ГОСТ Р 53287-2009 "Установки водяного и пенного пожаротушения. Оповещатели пожарные звуковые гидравлические, дозаторы. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 7, 8.1.4, 8.1.6 – 8.1.10)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
123
СТ РК 1977-2010 "Техника пожарная. Установки водяного и пенного пожаротушения. Оповещатели пожарные звуковые гидравлические. Общие технические условия" (пункты 8.3.1, 8.3.7, 8.3.9 – 8.3.11)
124
пункт 38
раздела V,
пункт 49 приложения
оросители водяные и пенные спринклерные и дренчерные
ГОСТ Р 51043-2002 "Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Оросители. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 8.1, 8.7, 8.12 – 8.18, 8.20, 8.22 – 8.42)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
125
СТ РК 1978-2010 "Техника пожарная. Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Оросители. Общие технические условия" (пункты 9.3.1 – 9.3.10, 9.3.13 – 9.3.15, 9.3.17 – 9.3.25)
126
пункт 38
раздела V,
пункт 50 приложения
дозаторы установок пенного пожаротушения
ГОСТ Р 53287-2009 "Установки водяного и пенного пожаротушения. Оповещатели пожарные звуковые гидравлические, дозаторы. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 8.2)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
127
СТ РК 1982-2010 "Техника пожарная. Установки пенного пожаротушения автоматические. Дозаторы. Общие технические условия" (пункты 8.3.1 – 8.3.7, 8.3.9 – 8.3.11)
128
пункт 38
раздела V,
пункт 51 приложения
модули установок пожаротушения тонкораспыленной водой автоматических

МЕМСТ Р 53288-2009 "Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Автоматты түрде жіңішкелеп тозаңдатылған сумен өрт сөндіру қондырғыларының модульдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (9-тармақ)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
110
ТҚС 11.16.07-2011 (МЕМСТ Р 53288-2009) "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Автоматты түрде жіңішкелеп тозаңдатылған сумен өрт сөндіру қондырғыларының модульдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (9-бөлім)
111
ҚР СТ 2430-2013 "Өрт техникасы. Автоматты түрде сумен немесе көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Жіңішкелеп тозаңдатылған сумен өрт сөндіру модульдері. Жалпы техникалық шарттар" (8.3.1 – 8.3.15-тармақтар)
112
V бөлімнің 38-тармағы
қосымшаның 52-тармағы
автоматты түрде газбен өрт сөндіру қондырғыларының модульдері
МЕМСТ Р 53281-2009 "Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Модульдер мен батареялар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
113

ГОСТ Р 53288-2009 "Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Модульные установки пожаротушения тонкораспыленной водой автоматические. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 9)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
129
СТ РК 2430-2013 "Техника пожарная. Установки водяного и пенного пожаротушения автоматические. Модули пожаротушения тонкораспыленной водой. Общие технические условия" (пункты 8.3.1 – 8.3.15)
130
пункт 38
раздела V,
пункт 52 приложения
модули установок газового пожаротушения автоматических
ГОСТ Р 53281-2009 "Установки газового пожаротушения автоматические. Модули и батареи. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
131

ТҚС 11.13.20-2010 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Модульдер мен батареялар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (10-бөлім)
114
ҚР СТ 1902-2009 "Өрт техникасы. Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Модульдер мен батареялар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7.3.1 – 7.3.11-тармақтар)
115
V бөлімнің 38-тармағы
қосымшаның 53-тармағы
автоматты түрде газды ұнтақпен өрт сөндіру қондырғыларының модульдері
МЕМСТ Р 56028-2014 "Өрт техникасы. Автоматты түрде газды ұнтақпен өрт сөндіру қондырғыларының модульдері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
116
V бөлімнің 38-тармағы
қосымшаның 54-тармағы
автоматты түрде ұнтақпен өрт сөндіру қондырғыларының модульдері
МЕМСТ Р 53286-2009 "Өрт техникасы. Автоматты түрде ұнтақпен өрт сөндіру қондырғыларының модульдері. Модульдер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
117
ТҚС 11.13.19-2010 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Автоматты түрде ұнтақпен өрт сөндіру қондырғылары. Модульдер. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (9-бөлім)
118
V бөлімнің 38-тармағы
қосымшаның 55-тармағы
газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылардың таратушы құрылғылары
МЕМСТ Р 53283-2009 "Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Таратушы құрылғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
119
ҚР СТ 1900-2009 "Өрт техникасы. Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Изотермиялық резервуарлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7.2.1 – 7.2.10 және 7.2.12-тармақтар)
120
V бөлімнің 38-тармағы
қосымшаның 56-тармағы
газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылардың изотермиялық өрт сөндіретін резервуарлары
МЕМСТ Р 53282-2009 "Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Изотермиялық өрт сөндіретін резервуарлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
121
ҚР СТ 1901-2009 "Өрт техникасы. Газбен өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Изотермиялық резервуарлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7.2.1 – 7.2.16 және 7.2.18-тармақтар)
122
V бөлімнің 38-тармағы
қосымшаның 57-тармағы
өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары

СТБ 11.13.20-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Установки газового пожаротушения автоматические. Модули и батареи. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 10)
132
СТ РК 1902-2009 "Техника пожарная. Установки газового пожаротушения автоматические. Модули и батареи. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 7.3.1 – 7.3.11)
133
пункт 38
раздела V,
пункт 53 приложения
модули установок газопорошкового пожаротушения автоматических
ГОСТ Р 56028-2014 "Техника пожарная. Установки и модули газопорошкового пожаротушения автоматические. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
134
пункт 38
раздела V,
пункт 54 приложения
модули установок порошкового пожаротушения автоматических
ГОСТ Р 53286-2009 "Техника пожарная. Установки порошкового пожаротушения автоматические. Модули. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного
стандарта и внесения его в настоящий перечень
135
СТБ 11.13.19-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Установки порошкового пожаротушения автоматические. Модули. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 9)
136
СТ РК 1302-2004 "Установки порошкового пожаротушения автоматические. Модули. Общие технические требования. Методы испытаний"
137
пункт 38
раздела V,
пункт 55 приложения
распределительные устройства автоматических установок газового пожаротушения
ГОСТ Р 53283-2009 "Установки газового пожаротушения автоматические. Устройства распределительные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
138
СТ РК 1900-2009 "Техника пожарная. Установки газового пожаротушения автоматические. Устройства распределительные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты
7.2.1 – 7.2.10, 7.2.12)
139
пункт 38
раздела V,
пункт 56 приложения
резервуары изотермические пожарные автоматических установок газового пожаротушения
ГОСТ Р 53282-2009 "Установки газового пожаротушения автоматические. Резервуары изотермические пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного
стандарта и внесения его в настоящий перечень
140
СТ РК 1901-2009 "Техника пожарная. Установки газового пожаротушения автоматические. Резервуары изотермические. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 7.2.1 – 7.2.16, 7.2.18)
141
пункт 38
раздела V,
пункт 57 приложения
генераторы огнетушащего аэрозоля

МЕМСТ Р 53284-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
123
ТҚС 11.16.05-2011 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Аэрозольді өрт сөндіретін автоматты қондырғылар. Өрт сөндіретін аэрозоль генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Бақылау әдістері" (6-бөлім)
X. Роботталған өрт сөндіретін қондырғылар
124
V бөлімнің 39-тармағы
қосымшаның 58-тармағы
роботталған өрт сөндіретін қондырғылар
МЕМСТ Р 53326-2009 "Өрт техникасы. Роботталған өрт сөндіретін қондырғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7.1.1, 7.2.1 – 7.2.6, 7.2.9, 7.2.10, 7.3.1, 7.3.4 – 7.3.7, 7.3.9 – 7.3.12, 7.3.14, 7.3.15, 7.3.19 – 7.3.21 және 7.4.1 – 7.4.10-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
XI. Тыныс алу және көру органдарын жеке қорғайтын өрт сөндіретін құралдар
125

ГОСТ Р 53284-2009 "Техника пожарная. Генераторы огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 7)
применяются
до 01.07.2023
142
СТБ 11.16.05-2011 "Система стандартов пожарной безопасности. Установки аэрозольного пожаротушения автоматические. Генераторы огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования. Методы контроля" (раздел 6)
143
СТ РК 1489-2006 "Техника пожарная. Генераторы огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования. Методы испытаний"
144
ГОСТ 34635-2020 "Техника пожарная. Генераторы огнетушащего аэрозоля. Общие технические требования и методы испытаний" (пункты 8.1 – 8.15, 8.18, 8.19)
применяется с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
X. Установки пожаротушения роботизированные
145
пункт 39
раздела V,
пункт 58 приложения
установки пожаротушения роботизированные
ГОСТ Р 53326-2009 "Техника пожарная. Установки пожаротушения роботизированные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 7.1.1, 7.2.1 – 7.2.6, 7.2.9, 7.2.10, 7.3.1, 7.3.4 – 7.3.7, 7.3.9 – 7.3.12, 7.3.14, 7.3.15, 7.3.19 – 7.3.21, 7.4.1 – 7.4.10)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
XI. Средства индивидуальной защиты органов дыхания и зрения пожарные
146

V бөлімнің 42 – 49-тармақтары
қосымшаның 59-тармағы
өрт сөндірудің оқшаулаушы тыныс алу аппараттары (сығылған ауамен, сығылған оттегімен)
МЕМСТ Р 53255-2009 "Өрт техникасы. Ашық тыныс алу циклымен сығылған ауамен тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
126
ТҚС 11.14.03-2008 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірушілердің жеке қорғану құралдары. Сығылған ауамен тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (6-бөлім)
127
МЕМСТ Р 53256-2009 "Өрт техникасы. Тұйық тыныс алу циклымен сығылған оттегімен тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
128

пункты 42 – 49 раздела V,
пункт 59 приложения
аппараты дыхательные изолирующие пожарные (со сжатым воздухом, со сжатым кислородом)
ГОСТ Р 53255-2019 "Техника пожарная. Аппараты дыхательные со сжатым воздухом с открытым циклом дыхания. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
147
СТБ 11.14.03-2008 "Система стандартов пожарной безопасности. Средства индивидуальной защиты пожарных. Аппараты дыхательные со сжатым воздухом. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 6)
148
ГОСТ Р 53256-2019 "Техника пожарная. Аппараты дыхательные со сжатым кислородом с замкнутым циклом дыхания. Общие технические требования. Методы испытаний"
149

МЕМСТ 33983-2016 "Өрт техникасы. Өрт сөндірушілердің жеке қорғану құралдары. Сығылған ауамен тыныс алу аппараттары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-тармақ)
129
V бөлімнің 42 – 50-тармақтары
қосымшаның 61-тармағы
Оқшаулаушы өрт сөндіретін өзін-өзі құтқарғыштар
МЕМСТ Р 53259-2009 "Өрт техникасы. Өрт кезінде түтінді үй-жайлардан эвакуациялау барысында адамдарды уытты жану өнімдерінен қорғауға арналған сығылған ауасы бар оқшаулаушы өзін-өзі құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
130
МЕМСТ Р 53260-2009 "Өрт техникасы. Өрт кезінде түтінді үй-жайлардан эвакуациялау барысында адамдарды қорғауға арналған химиялық байланыстағы оттегі бар оқшаулаушы өзін-өзі құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
131

ГОСТ 33983-2016 "Техника пожарная. Средства индивидуальной защиты пожарных. Дыхательные аппараты со сжатым воздухом. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 7)
150
пункты 42 – 50 раздела V,
пункт 61 приложения
самоспасатели изолирующие пожарные
ГОСТ Р 53259-2019 "Техника пожарная. Самоспасатели изолирующие со сжатым воздухом для защиты людей от токсичных продуктов горения при эвакуации из задымленных помещений. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
151
ГОСТ Р 53260-2019 "Техника пожарная. Самоспасатели изолирующие с химически связанным кислородом для защиты людей от токсичных продуктов горения при эвакуации из задымленных помещений во время пожара. Общие технические требования. Методы испытаний"
152

МЕМСТ 33982-2016 "Өрт техникасы. Тыныс алу және көру органдарын жеке қорғайтын құралдар. Оқшаулағыш үлгідегі өзін-өзі құтқарғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-тармақ)
132
V бөлімнің 42 – 48-тармақтары
қосымшаның 62-тармағы
өрт сөндірудің тыныс алу және көру органдарын жеке қорғайтын құралдарының бетке арналған бөліктері
МЕМСТ Р 53257-2009 "Өрт техникасы. Тыныс алу органдарын жеке қорғайтын құралдарының бетке арналған бөліктері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
133
ТҚС 11.14.02-2008 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірушілердің жеке қорғану құралдары. Тыныс алу аппараттарының бетке арналған бөліктері. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (6-бөлім)
134

ГОСТ 33982-2016 "Техника пожарная. Средства индивидуальной защиты органов дыхания и зрения. Самоспасатели изолирующего типа. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 7)
153
пункты 42 – 50 раздела V,
пункт 62 приложения
лицевые части средств индивидуальной защиты органов дыхания и зрения пожарных
ГОСТ Р 53257-2019 "Техника пожарная. Лицевые части средств индивидуальной защиты органов дыхания. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
154
СТБ 11.14.02-2008 "Система стандартов пожарной безопасности. Средства индивидуальной защиты пожарных. Лицевые части дыхательных аппаратов. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 6)
155

V бөлімнің 42 – 49-тармақтары
қосымшаның 63-тармағы
өрт сөндірудің оқшаулаушы тыныс алу және өрт сөндірудің оқшаулаушы өзін-өзі құтқарғыштары аппараттарының баллондары
МЕМСТ Р 53258-2009 "Өрт техникасы. Тыныс алу және сығылған ауасы бар өзін-өзі құтқарғыштары аппараттарына арналған аз литрлі баллондар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
135
V бөлімнің 52-тармағы
қосымшаның 64-тармағы
өрт сөндірудің оқшаулаушы тыныс алу аппараттарын тексеруге арналған қондырғылар
МЕМСТ Р 53262-2009 "Өрт техникасы. Тыныс алу аппараттарын тексеруге арналған қондырғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
136
V бөлімнің 51-тармағы
қосымшаның 65-тармағы
өрт сөндірудің оқшаулаушы тыныс алу аппараттарының баллондарын толтыруға арналған компрессорлық қондырғылар
МЕМСТ Р 53263-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірушілер үшін тыныс алу аппараттарының баллондарын сығылған ауамен толтыруға арналған компрессорлық қондырғылар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
XII. Өрт сөндірушінің арнайы қорғаныш киімі
137
V бөлімнің 53-54-тармақтары
қосымшаның 66 – 70-тармақтары
өрт сөндірушінің арнайы қорғаныш киімі
МЕМСТ Р 53264-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірушінің арнайы қорғаныш киімі. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
138

пункты 42 – 49 раздела V,
пункт 63 приложения
баллоны аппаратов дыхательных изолирующих пожарных и самоспасателей изолирующих пожарных
ГОСТ Р 53258-2019 "Техника пожарная. Баллоны малолитражные для аппаратов дыхательных и самоспасателей со сжатым воздухом. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
156
пункт 52
раздела V,
пункт 64 приложения
установки для проверки аппаратов дыхательных изолирующих пожарных
ГОСТ Р 53262-2019 "Техника пожарная. Установки для проверки дыхательных аппаратов. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
157
пункт 51
раздела V,
пункт 65 приложения
установки компрессорные для наполнения баллонов аппаратов дыхательных изолирующих пожарных
ГОСТ Р 53263-2019 "Техника пожарная. Установки компрессорные для наполнения сжатым воздухом и кислородом баллонов дыхательных аппаратов для пожарных. Общие технические условия. Методы испытаний"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
XII. Специальная защитная одежда пожарного
158
пункты 53, 54 раздела V, пункты 66 – 70 приложения
специальная защитная одежда пожарного
ГОСТ Р 53264-2019 "Техника пожарная. Специальная одежда пожарного. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
159

ТҚС 1960-2009 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірушінің қолдарын жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық шарттар" (9-бөлім)
145
ҚР СТ 1606-2006 "Өрт техникасы. Өрт сөндірушінің қолдарын жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (6-бөлім "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірушінің қолдарын қорғау құралдары. Жалпы техникалық шарттар" 1960-2009 ТҚС 9.20-тармағына сәйкес өрт сөндірушілердің қолдарын жеке қорғау құралдары тігісінің су өткізбейтінін растау үшін сынау әдісі)
146
V бөлімнің 57-тармағы, қосымшаның 72-тармағы
өрт сөндірушінің аяқтарын жеке қорғау құралдары
МЕМСТ Р 53265-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірушінің аяқтарын жеке қорғау құралдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
147

СТБ 1960-2009 "Система стандартов безопасности труда. Средства защиты рук пожарных. Общие технические условия" (раздел 9)
169
СТ РК 1606-2006 "Техника пожарная. Средства индивидуальной защиты рук пожарных. Общие технические требования. Методы испытаний" (раздел 6 метод испытаний для подтверждения водонепроницаемости швов средств индивидуальной защиты рук пожарных согласно пункту 9.20 СТБ 1960-2009 "Система стандартов безопасности труда. Средства защиты рук пожарных. Общие технические условия")
170
пункт 57
раздела V,
пункт 72 приложения
средства индивидуальной защиты ног пожарного
ГОСТ Р 53265-2019 "Техника пожарная. Средства индивидуальной защиты ног пожарного. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
171

ТҚС 2137-2010 "Еңбек қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірушілердің арнайы қорғаныш аяқ киімі. Жалпы техникалық шарттар" (8-бөлім)
148
ҚР СТ 1605-2006 "Өрт техникасы. Жеке қорғау құралдары. Өрт сөндірушілердің арнайы қорғаныш аяқ киімі. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (6-тармақ)
XIV. Биік деңгейде өрт шыққан жағдайда адамдарды құтқару құралдары
149
V бөлімнің 58 – 60, 79-тармақтары,
қосымшаның 74-тармағы
қолмен басқарылатын өрт сөндіру баспалдақтары
МЕМСТ Р 53275-2009 "Өрт техникасы. Қолмен басқарылатын өрт сөндіру баспалдақтары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
150
ТҚС 11.13.02-2004 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Қолмен басқарылатын өрт сөндіру баспалдақтары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері"
(5-бөлім)
151

СТБ 2137-2010 "Система стандартов безопасности труда. Обувь специальная защитная пожарных. Общие технические условия" (раздел 8)
172
СТ РК 1605-2006 "Техника пожарная. Средства индивидуальной защиты. Специальная защитная обувь пожарных. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 6)
XIV. Средства спасения людей при пожаре с высотных уровней
173
пункты 58 – 60, 79 раздела V, пункт 74 приложения
лестницы ручные пожарные
ГОСТ Р 53275-2019 "Техника пожарная. Лестницы ручные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 6.2 – 6.13, 6.15 – 6.17)
применяются
до 01.07.2023
174
СТБ 11.13.02-2004 "Система стандартов пожарной безопасности. Лестницы ручные пожарные. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 5)
175

V бөлімнің 58 – 60-тармақтары,
қосымшаның 76-тармағы
өрт сөндірудің құтқару белдіктері
МЕМСТ Р 53268-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің құтқару белдіктері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістер"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
156
ТҚС 11.13.08-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірудің құтқару белдіктері. Жалпы техникалық шарттар" (6-бөлім)
157
ҚР СТ 1713-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру құтқару құралдары. Өрт сөндірудің белдіктері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8-тармақ)
158

пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 76 приложения
пояса пожарные спасательные
ГОСТ Р 53268-2009 "Техника пожарная. Пояса пожарные спасательные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
181
СТБ 11.13.08-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Пояса пожарные спасательные. Общие технические условия" (раздел 6)
182
СТ РК 1713-2007 "Техника пожарная. Средства спасательные пожарные. Пояса пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 8)
183

V бөлімнің 58 – 60-тармақтары,
қосымшаның 77-тармағы
өрт сөндіру карабиндері
МЕМСТ Р 53267-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру карабині. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
159
ТҚС 11.13.09-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру карабиндері. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5-бөлім)
160
ҚР СТ 1710-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру құтқару құралдары. Өрт сөндіру карабині. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-тармақ)
161

пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 77 приложения
карабины пожарные
ГОСТ Р 53267-2019 "Техника пожарная. Карабин пожарный. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 8.2 – 8.12, 8.14, 8.15)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
184
СТБ 11.13.09-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Карабины пожарные. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 5)
185
СТ РК 1710-2007 "Техника пожарная. Средства спасательные пожарные. Карабин пожарный. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 7)
186

V бөлімнің 58 – 60-тармақтары,
қосымшаның 78-тармағы
өрт сөндірудің құтқару траптары
МЕМСТ Р 53274-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің құтқару траптары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
162
V бөлімнің 58 – 60-тармақтары,
қосымшаның 79-тармағы
өрт сөндірудің секірмелі құтқару құрылғылары
МЕМСТ Р 53273-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің секірмелі құтқару құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
163
V бөлімнің
58 – 60-тармақтары,
қосымшаның 80-тармағы
өрт сөндірудің құтқару түтікқұбырлары
МЕМСТ Р 53271-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің құтқару түтікқұбырлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
164
V бөлімнің 58 – 60-тармақтары,
қосымшаның 81-тармағы
өрт сөндірудің арқанды-түсіру құрылғылары

пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 78 приложения
трапы спасательные пожарные
ГОСТ Р 53274-2009 "Техника пожарная. Трапы спасательные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
187
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 79 приложения
устройства спасательные прыжковые
ГОСТ Р 53273-2009 "Техника пожарная. Устройства спасательные прыжковые пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
188
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 80 приложения
рукава спасательные пожарные
ГОСТ Р 53271-2009 "Техника пожарная. Рукава спасательные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
189
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 81 приложения
устройства канатно-спускные пожарные

МЕМСТ Р 53272-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің арқанды-түсіру құрылғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
165
V бөлімнің 58 – 60-тармақтары,
қосымшаның 82-тармағы
өрт сөндірудің аспалы құтқару баспалдақтары
МЕМСТ Р 53276-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің аспалы құтқару баспалдақтары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
166
ТҚС 11.13.22-2011 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт техникасы және жабдығы. Өрт сөндірудің сыртқы стационарлық баспалдақтары және төбелерді қоршау. Жалпы техникалық шарттар"
XV. Өрттерде арнайы жұмыстар жүргізуге арналған құрал
167

ГОСТ Р 53272-2009 "Техника пожарная. Устройства канатно-спускные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
190
пункты 58 – 60 раздела V,
пункт 82 приложения
лестницы навесные спасательные пожарные
ГОСТ Р 53276-2009 "Техника пожарная. Лестницы навесные спасательные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
XV. Инструмент для проведения специальных работ на пожарах
191

МЕМСТ Р 53270-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіруші шамдары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
178
МЕМСТ 4677-82 "Шамдар. Жалпы техникалық шарттар" (5-бөлім)
XVII. Өрт сөндіру жабдығы
179
V бөлімнің 64, 67-тармақтары,
қосымшаның 85-тармағы
өрт сөндірудің біріктіргіш бастиектері
МЕМСТ Р 53279-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің біріктіргіш бастиектері. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
180

ГОСТ Р 53270-2009 "Техника пожарная. Фонари пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
202
ГОСТ 4677-82 "Фонари. Общие технические условия" (раздел 5)
XVII. Пожарное оборудование
203
пункты 64, 67 раздела V,
пункт 85 приложения
головки соединительные пожарные
ГОСТ Р 53279-2009 "Техника пожарная. Головки соединительные пожарные. Общие технические требования. Методы испытаний"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
204

ТҚС 11.13.18-2010 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндіру жабдығына арналған біріктіргіш бастиектер. Жалпы техникалық шарттар" (7-бөлім)
181
ҚР СТ 1711-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру жабдығы. Өрт сөндірудің біріктіргіш бастиектері. Техникалық өрт қауіпсіздігі талаптары. Сынау әдістері" (7-тармақ)
182
V бөлімнің 64-65-тармақтары,
қосымшаның 86-тармағы
өрт сөндіру гидранттары
МЕМСТ Р 53961-2010 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің жер асты гидранттары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (9.1 – 9.19-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
183
ҚР СТ 2800-2015 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің жер асты гидранттары. Жалпы техникалық талаптар" (9.3.1 – 9.3.19-тармақтар)
184

СТБ 11.13.18-2010 "Система стандартов пожарной безопасности. Головки соединительные для пожарного оборудования. Общие технические условия" (раздел 7)
205
СТ РК 1711-2007 "Техника пожарная. Оборудование пожарное. Головки соединительные пожарные. Технические требования пожарной безопасности. Методы испытаний" (пункт 7)
206
пункты 64, 65 раздела V,
пункт 86 приложения
гидранты пожарные
ГОСТ Р 53961-2010 "Техника пожарная. Гидранты пожарные подземные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 9.1 – 9.19)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
207
СТ РК 2800-2015 "Техника пожарная. Гидранты пожарные подземные. Общие технические условия" (пункты 9.3.1 – 9.3.19)
208

МЕМСТ 8220 -85 "Өрт сөндірудің жер асты гидранттары. Техникалық шарттар" (6-бөлім)
185
V бөлімнің 64, 66-тармақтары,
қосымшаның 87-тармағы
өрт сөндіру колонкасы
МЕМСТ Р 53250-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру колонкасы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8.4 – 8.12-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
186
ҚР СТ 2801-2015 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру колонкасы. Жалпы техникалық шарттар" (8.3.1 – 8.3.13-тармақтар)
187

ГОСТ 8220-85 "Гидранты пожарные подземные. Технические условия" (раздел 6)
209
пункты 64, 66 раздела V,
пункт 87 приложения
колонка пожарная
ГОСТ Р 53250-2009 "Техника пожарная. Колонка пожарная. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 8.4 – 8.12)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
210
СТ РК 2801-2015 "Техника пожарная. Колонки пожарные. Общие технические условия" (пункты 8.3.1 – 8.3.13 )
211

МЕМСТ 7499-95 "Өрт сөндіру колонкасы. Техникалық шарттар" (6-бөлім)
188
V бөлімнің 64 және 71-тармақтары,
қосымшаның 88-тармағы
көбік араластырғыштар
МЕМСТ Р 53252-2009 "Өрт техникасы. Көбік араластырғыштар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8.1, 8.2 и 8.4 – 8.11-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
189
ТҚС 11.13.16-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Ауа-көбік ұңғыларының және дүркінділігі орташа көбік генераторларының көбік араластырғыштары. Жалпы техникалық шарттар" (7-бөлім)
190

ГОСТ 7499-95 "Колонка пожарная. Технические условия" (раздел 6)
212
пункты 64, 71 раздела V,
пункт 88 приложения
пеносмесители
ГОСТ Р 53252-2009 "Техника пожарная. Пеносмесители. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 8.1, 8.2, 8.4 – 8.11)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного
стандарта и внесения его в настоящий перечень
213
СТБ 11.13.16-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Пеносмесители воздушно-пенных стволов и генераторов пены средней кратности. Общие технические условия" (раздел 7)
214

V бөлімнің 64 және 72-тармақтары,
қосымшаның 89-тармағы
түтікқұбырдың су жинағыштары
МЕМСТ Р 53249 -2009 "Өрт техникасы. Түтікқұбырдың су жинағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8.4.1, 8.4.3 и 8.5 – 8.11-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
191
МЕМСТ 14279-95 "Түтікқұбырдың су жинағыштары. Техникалық шарттар" (6-бөлім)
192
V бөлімнің 64 және 73-тармақтары,
қосымшаның 90-тармағы
Түтікқұбырдың тарамдалуы
МЕМСТ Р 50400-2011 "Өрт техникасы. Түтікқұбырдың тарамдалуы. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8.1 – 8.1-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
193
ТҚС 2496-2017 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Түтікқұбырдың тарамдалуы. Техникалық шарттар"
194
V бөлімнің 64 және 74-тармақтары,
қосымшаның 91-тармағы
өрт сөндіру гидроэлеваторлары
МЕМСТ Р 50398-92 "Өрт сөндіру гидроэлеваторы. Техникалық шарттар" (4.1 – 4.10-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
195
МЕМСТ 7498-93 "Өрт сөндіру гидроэлеваторы. Техникалық шарттар" (3-бөлім)
196
V бөлімнің 64 және 75-тармақтары,
қосымшаның 92-тармағы
өрт сөндірудің сіңіргіш торлары
МЕМСТ Р 53253-2009 "Өрт техникасы. Сіңіргіш торлар. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8.4.1, 8.5.1, 8.6.1, 8.7.1, 8.8 – 8.12 және 8.13.2-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
197

пункты 64, 72 раздела V,
пункт 89 приложения
водосборники рукавные
ГОСТ Р 53249-2009 "Техника пожарная. Водосборник рукавный. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 8.4.1, 8.4.3, 8.5 – 8.11)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
215
ГОСТ 14279-95 "Водосборник рукавный. Технические условия" (раздел 6)
216
пункты 64, 73 раздела V,
пункт 90 приложения
разветвления рукавные
ГОСТ Р 50400-2011 "Техника пожарная. Разветвления рукавные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 8.1 – 8.13)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
217
СТБ 2496-2017 "Система стандартов пожарной безопасности. Разветвления рукавные. Технические условия"
218
пункты 64, 74 раздела V,
пункт 91 приложения
гидроэлеваторы пожарные
ГОСТ Р 50398-92 "Гидроэлеватор пожарный. Технические условия" (пункты 4.1 – 4.10)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного
стандарта и внесения его в настоящий перечень
219
ГОСТ 7498-93 "Гидроэлеватор пожарный. Технические условия" (раздел 3)
220
пункты 64, 75 раздела V,
пункт 92 приложения
сетки всасывающие пожарные
ГОСТ Р 53253-2009 "Техника пожарная. Сетки всасывающие. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 8.4.1, 8.5.1, 8.6.1, 8.7.1, 8.8 – 8.12, 8.13.2)
применяется до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
221

МЕМСТ Р 53331-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8.1 – 8.14-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
202
ТҚС 11.13.14-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірудің қолмен басқарылатын ұңғылары. Жалпы техникалық шарттар" (6-бөлім)
203
МЕМСТ Р 53251-2009 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің ауа-көбікті ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8.1 – 8.14-тармақтар)
204
ТҚС 11.13.15-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірудің ауа-көбікті ұңғылары. Жалпы техникалық шарттар" (7-бөлім)
205
ҚР СТ 1716-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру жабдығы. Өрт сөндірудің ауа-көбікті ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8-тармақ)
206
V бөлімнің 64, 68 – 69-тармақтары,
қосымшаның 96-тармағы
Өрт сөндірудің лафеттік ұңғылары
МЕМСТ Р 51115-97 "Өрт техникасы. Өрт сөндірудің лафеттік біріктірілген ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7.6 – 7.11 және 7.14 – 7.16-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
207
ТҚС 11.13.23-2012 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Өрт сөндірудің лафеттік ұңғылары. Жалпы техникалық шарттар" (7-бөлім)
208
ҚР СТ 1717-2007 "Өрт техникасы. Өрт сөндіру жабдығы. Өрт сөндірудің лафеттік біріктірілген ұңғылары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (8-тармақ)
209
V бөлімнің 68 – 70-тармақтары,
қосымшаның 97-тармағы
көбік генераторлары
МЕМСТ Р 50409-92 "Дүркінділігі орташа көбік генераторлары. Техникалық шарттар" (4.1 – 4.7-тармақтар)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
210
МЕМСТ Р 53290-2009 "Өрт техникасы. Көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Резервуарларды қабат астынан сөндіруге арналған дүркінділігі төмен көбік генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-тармақ)
211
ТҚС 11.13.05-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Резервуарларды қабат астынан сөндіруге арналған дүркінділігі төмен көбік генераторлары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5-бөлім)
212
ТҚС 11.13.06-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Дүркінділігі орташа қолмен басқарылатын көбік генераторлары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5-бөлім)
213
ТҚС 11.13.07-2009 "Өрт қауіпсіздігі стандарттарының жүйесі. Дүркінділігі төмен стационарлық көбік генераторлары. Жалпы техникалық талаптар және сынау әдістері" (5-бөлім)
214

ГОСТ Р 53331-2009 "Техника пожарная. Стволы пожарные ручные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 8.1 – 8.14)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
228
СТБ 11.13.14-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Стволы пожарные ручные. Общие технические условия"
(раздел 6)
229
ГОСТ Р 53251-2009 "Техника пожарная. Стволы пожарные воздушно-пенные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункты 8.1 – 8.14)
230
СТБ 11.13.15-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Стволы пожарные воздушно-пенные. Общие технические условия" (раздел 7)
231
СТ РК 1716-2007 "Техника пожарная. Оборудование пожарное. Стволы пожарные воздушно-пенные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 8)
232
СТ РК 1718-2007 "Техника пожарная. Оборудование пожарное. Стволы пожарные ручные. Общие технические требования. Методы испытаний"
233
пункты 64, 68, 69 раздела V,
пункт 96 приложения
стволы пожарные лафетные
ГОСТ Р 51115-97 "Техника пожарная. Стволы пожарные лафетные комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний"
(пункты 7.6 – 7.11, 7.14 – 7.16)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
234
СТБ 11.13.23-2012 "Система стандартов пожарной безопасности. Стволы пожарные лафетные. Общие технические условия"
(раздел 7)
235
СТ РК 1717-2007 "Техника пожарная. Оборудование пожарное. Стволы пожарные лафетные комбинированные. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 8)
236
пункты 68 – 70 раздела V,
пункт 97 приложения
генераторы пены
ГОСТ Р 50409-92 "Генераторы пены средней кратности. Технические условия" (пункты 4.1 – 4.7)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
237
ГОСТ Р 53290-2009 "Техника пожарная. Установки пенного пожаротушения. Генераторы пены низкой кратности для подслойного тушения резервуаров. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 7)
238
СТБ 11.13.05-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Генераторы пены низкой кратности для подслойного тушения резервуаров. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 5)
239
СТБ 11.13.06-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Генераторы пены средней кратности ручные. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 5)
240
СТБ 11.13.07-2009 "Система стандартов пожарной безопасности. Генераторы пены низкой кратности стационарные. Общие технические требования и методы испытаний" (раздел 5)
241

ҚР СТ 1607-2006 "Өрт техникасы. Көбікпен өрт сөндіру қондырғылары. Резервуарларды қабат асты сөндіруге арналған дүркінділігі төмен көбік генераторлары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері" (7-тармақ)
XVIII. Өртке қарсы тосқауылдардың ойықтарын толтыру
215
V бөлімнің 77-тармағы, қосымшаның 99-тармағы
өртке қарсы тосқауылдардың кабель бұйымдарымен, шина сымдармен, тығыз кабель кірістерімен, муфталармен және ғимараттар мен құрылыстардың құбыржол инженерлік жүйелерімен қиылысу тораптары

СТ РК 1607-2006 "Техника пожарная. Установки пенного пожаротушения. Генераторы пены низкой кратности для подслойного тушения резервуаров. Общие технические требования. Методы испытаний" (пункт 7)
XVIII. Заполнение проемов противопожарных преград
242
пункт 77
раздела V,
пункт 99 приложения
узлы пересечения противопожарных преград кабельными изделиями, шинопроводами, герметичными кабельными вводами, муфтами и трубопроводами инженерных систем зданий и сооружений

МЕМСТ 30247.0-94 "Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділікті сынау әдісі. Жалпы талаптар"
216
МЕМСТ Р 53310-2009 "Кабельді ұңғылар, тығыз кірістер мен шина сымдардың құбыржолдары. Өрт қауіпсіздігі талаптары. Отқа төзімділікті сынау әдістері" (5-бөлім)
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
217
ТҚС ЕN 1366-3 "Ғимараттарда техникалық жабдықтың отқа төзімділігін сынау. 3-бөлік. Ұңғылар" (10-тарау)
218
МЕМСТ Р 53306-2009 "Қоршайтын құрылыс конструкцияларының полимерлі материалдардан жасалған құбыржолдармен қиылысу тораптары. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
219
ТҚС 2224-2011 "Өртке қарсы муфталар. Техникалық шарттар" (А қосымшасының 7.2 және 7.4-тармақтары)
220
ТҚС EN 1363-1-2009 "Отқа төзімділікті сынау. 1-бөлік." (10-тармақ)
221
ҚР СТ 3017-2017 "Өртке қарсы тосқауылдардың ойықтарын толтыру. Кабельді ұңғылар және шина сымдардың құбыржолдары. Отқа төзімділікті сынау әдістері"
222
V бөлімнің 78-тармағы, қосымшаның 98-тармағы
өртке қарсы терезелер, есіктер, отқа төзімді нормаланған шектегі лифт шахталарының есіктері, қақпалар, люктер, перделер, роллеттер, экрандар, шымылдықтар
МЕМСТ 30247.0-94 "Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділікті сынау әдісі. Жалпы талаптар"
223
МЕМСТ 30247.2-97 "Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділікті сынау әдісі. Есіктер мен қақпалар"
224
МЕМСТ 30247.3-2002 "Құрылыс конструкциялары. Отқа төзімділікті сынау әдісі. Лифт шахталарының есіктері"
225
МЕМСТ Р 53307-2009 "Құрылыс конструкциялары. Өртке қарсы есіктер және қақпалар. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
226
МЕМСТ Р 53308-2009 Құрылыс конструкциялары. Жарық өткізгіш қоршайтын конструкциялар және ойықтарды толтыру. Отқа төзімділікті сынау әдісі
227
МЕМСТ Р 55896-2013 "Құрылыс конструкциялары. лифт шахталарын қоршауларда ойықтарды толтыруға арналған есіктер. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
228
ТҚС 1394-2003 "Өртке қарсы есіктер, қақпалар және люктер. Техникалық шарттар" (7-бөлім)
229
ТҚС 1764-2007 "Құрылыс конструкциялары. Жарық өткізгіш қоршайтын конструкциялардың отқа төзімділігін анықтау әдісі."
230
ҚР СТ 2110-2011 "Құрылыс конструкциялары. Өртке қарсы есіктер мен қақпалар. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
XIX. Түтінге қарсы желдету жүйелерінің құрамында жұмыс істейтін техникалық құралдар
231
V бөлімнің 79 және 80-тармақтары,
қосымшаның 100-тармағы
өртке қарсы түтін-газ өткізбейтін есіктер, өртке қарсы түтін өткізбейтін есіктер
МЕМСТ Р 53303-2009 "Құрылыс конструкциялары. Өртке қарсы есіктер мен қақпалар. Түтін-газ өткізбеуін сынау әдісі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
232

ГОСТ 30247.0-94 "Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Общие требования"
243
ГОСТ Р 53310-2009 "Проходки кабельные, вводы герметичные и проходы шинопроводов. Требования пожарной безопасности. Методы испытаний на огнестойкость" (раздел 5)
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
244
СТБ EN 1366-3-2009 "Испытания на огнестойкость технического оборудования в зданиях. Часть 3. Проходки" (глава 10)
245
ГОСТ Р 53306-2009 "Узлы пересечения ограждающих строительных конструкций трубопроводами из полимерных материалов. Метод испытаний на огнестойкость"
246
СТБ 2224-2011 "Муфты противопожарные. Технические условия" (пункты 7.2, 7.4, приложение А)
247
СТБ EN 1363-1-2009 "Испытания на огнестойкость. Часть 1. Общие требования" (пункт 10)
248
СТ РК 3017-2017 "Заполнение проемов противопожарных преград. Проходки кабельные и проходы шинопроводов. Методы испытаний на огнестойкость"
249
пункт 78
раздела V,
пункт 98 приложения
противопожарные окна, двери, двери шахт лифтов с нормируемым пределом огнестойкости, ворота, люки, шторы, роллеты, экраны, занавесы
ГОСТ 30247.0-94 "Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Общие требования"
250
ГОСТ 30247.2-97 "Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Двери и ворота"
251
ГОСТ 30247.3-2002 "Конструкции строительные. Методы испытаний на огнестойкость. Двери шахт лифтов"
252
ГОСТ Р 53307-2009 "Конструкции строительные. Противопожарные двери и ворота. Метод испытаний на огнестойкость"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
253
ГОСТ Р 53308-2009 Конструкции строительные. Светопрозрачные ограждающие конструкции и заполнения проемов. Метод испытаний на огнестойкость
254
ГОСТ Р 55896-2013 "Конструкции строительные. Двери для заполнения проемов в ограждениях шахт лифтов. Метод испытаний на огнестойкость"
255
СТБ 1394-2003 "Двери, ворота и люки противопожарные. Технические условия" (раздел 7)
256
СТБ 1764-2007 "Конструкции строительные. Метод определения огнестойкости светопрозрачных ограждающих конструкций"
257
СТ РК 2110-2011 "Конструкции строительные. Двери и ворота противопожарные. Метод испытаний на огнестойкость"
XIX. Технические средства, функционирующие в составе систем противодымной вентиляции
258
пункты 79, 80 раздела V,
пункт 100 приложения
двери противопожарные дымогазонепроницаемые, двери дымонепроницаемые
ГОСТ Р 53303-2009 "Конструкции строительные. Противопожарные двери и ворота. Метод испытаний на дымогазопроницаемость"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
259

ТҚС 1647-2006 "Түтін өткізбейтін есіктер. Техникалық шарттар" (А қосымшасының 5.9 және 7.3-тармақтары)
233
ТҚС 1394-2003 "Өртке қарсы есіктер, қақпалар, және люктер. Техникалық шарттар" (7-бөлім)
234
ТҚС 2433-2015 "Есік блоктары. Жалпы техникалық шарттар" (8.1 және 8.6-тармақтар)
235
ҚР СТ 2429-2013 "Құрылыс конструкциялары. Өртке қарсы есіктер мен қақпалар. Түтін-газ өткізбеуін сынау әдісі"
236
V бөлімнің 83-тармағы, қосымшаның 101-тармағы
өртке қарсы қалыпты ашық клапандар, өртке қарсы қалыпты жабық клапандар, түтін шығатын люктер
МЕМСТ Р 53301-2013 "Желдету жүйелерінің өртке қарсы клапандары. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
237
ҚР СТ 1897-2009 "Арнайы түтінге қарсы қорғау құралдары. Желдету жүйелерінің өртке қарсы клапандары. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
238
V бөлімнің 86-тармағы, қосымшаның 102-тармағы
түтінге қарсы экрандар (перделер, шымылдықтар)
МЕМСТ Р 53305-2009 "Түтінге қарсы экрандар. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
239
ҚР СТ 3018-2017 "Ғимарат пен құрылымдарды түтіннен қорғау жүйесі. Түтінге қарсы экрандар. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
240
ТҚС ЕN 12101-1 "Түтін және жылу ағындарын бақылау жүйелері. 1-бөлік. Түтіннен қорғау кедергілеріне қойылатын талаптар" (В, С және D қосымшалары)
241
V бөлімнің 81-тармағы, қосымшаның 103-тармағы
ауа тартқыш желдеткіштер
МЕМСТ Р 53302-2009 "Ғимараттар мен құрылыстарды түтінге қарсы қорғау жабдығы. Желдеткіштер. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
242
ҚР СТ 1895-2009 "Арнайы түтінге қарсы қорғау құралдары. Желдеткіштер. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
243
V бөлімнің 82-тармағы, қосымшаның 104-тармағы
Ауа өткізгіштер
МЕМСТ Р 53299-2013 "Ауа өткізгіштер. Отқа төзімділікті сынау әдісі"
тиісті мемлекетаралық стандарт әзірленгенге және ол осы тізбеге енгізілгенге дейін қолданылады
244
ТҚС 11.03.01-2009 "Ауа өткізгіштер. Отқа төзімділікті сынау әдісі" (9-бөлім)
245

СТБ 1647-2006 "Двери дымонепроницаемые. Технические условия" (пункты 5.9, 7.3, приложение А)
260
СТБ 1394-2003 "Двери, ворота и люки противопожарные. Технические условия" (раздел 7)
261
СТ РК 2429-2013 "Конструкции строительные. Двери и ворота противопожарные. Метод испытаний на дымогазонепроницаемость"
262
пункты 78, 81, 83, 84, 87 раздела V, пункт 101 приложения
клапаны противопожарные нормально открытые, клапаны противопожарные нормально закрытые, люки дымовые
ГОСТ Р 53301-2013 "Клапаны противопожарные вентиляционных систем. Метод испытаний на огнестойкость"
применяются
до 01.07.2023
263
СТ РК 1897-2009 "Средства противодымной защиты специальные. Клапаны противопожарные для вентиляционных систем. Метод испытания на огнестойкость"
264
ГОСТ 34720-2021 "Клапаны противопожарные вентиляционных систем. Метод испытания на огнестойкость"
применяется с 01.07.2023
(с возможностью досрочного применения)
265
пункты 81, 86, 87 раздела V,
пункт 102 приложения
противодымные экраны (шторы, занавесы)
ГОСТ Р 53305-2009 "Противодымные экраны. Метод испытаний на огнестойкость"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
266
СТ РК 3018-2017 "Система противодымной защиты зданий и сооружений. Экраны противодымные. Метод испытаний на огнестойкость"
267
СТБ EN 12101-1-2009 "Системы контроля дымовых и тепловыхпотоков. Часть 1. Требования к дымозащитным барьерам" (приложения В, С, D)
268
СТБ EN 1363-1-2009 "Испытания на огнестойкость. Часть 1. Общие требования"
269
пункт 81, 85, 87 раздела V,
пункт 103 приложения
вытяжные вентиляторы
ГОСТ Р 53302-2009 "Оборудование противодымной защиты зданий и сооружений. Вентиляторы. Метод испытаний на огнестойкость"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
270
СТ РК 1895-2009 "Средства противодымной защиты специальные. Вентиляторы. Метод испытаний на огнестойкость"
271
пункт 82, 87 раздела V,
пункт 104 приложения
воздуховоды
ГОСТ Р 53299-2019 "Воздуховоды. Метод испытаний на огнестойкость"
применяются до разработки соответствующего межгосударственного стандарта и внесения его в настоящий перечень
272
СТБ 11.03.01-2009 "Воздуховоды. Метод испытания на огнестойкость" (разделы 9, 12)
273

ҚР СТ 1898-2009 "Инженерлік жүйелердің конструкцияларының элементтері. Ауа өткізгіштер. Отқа төзімділікті сынау әдісі"

СТ РК 1898-2009 "Элементы конструкций инженерных систем. Воздуховоды. Метод испытаний на огнестойкость"