Қызметшілер лауазымдарының (дәрілік заттар өндірісіне және айналысына жататын лауазымдар бөлігінде) сыныптауышы туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 26 қарашадағы № 206 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 30-бабына, Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 3 қосымша) 4 және 7-тармақтарына сәйкес және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 155 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі туралы ережені басшылыққа ала отырып, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қоса беріліп отырған Қызметшілер лауазымдарының (дәрілік заттар өндірісіне және айналысына жататын лауазымдар бөлігінде) сыныптауышы (бұдан әрі – Сыныптауыш) бекітілсін.
2. Сыныптауыш Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай нормативтік-анықтамалық ақпарат жүйесі ресурстарының құрамына енгізілсін.
3. Мынадай:
Сыныптауыш осы Шешім күшіне енген күнінен бастап қолданылады;
Сыныптауыштың кодтық белгіленімдерін пайдалану Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде дәрілік заттар айналысы саласындағы жалпы процестерді іске асыру кезінде міндетті болып табылады деп белгіленсін.
4. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2019 жылғы 26 қарашадағы
№ 206 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Қызметшілер лауазымдарының (дәрілік заттар өндірісіне және айналысына жататын лауазымдар бөлігінде) СЫНЫПТАУЫШЫ
1. Сыныптауыштан ізеуірттелген мәліметтер
Негізгі топтың коды
Лауазымның коды
Лауазымның атауы
1
Басшылар

О классификаторе должностей служащих (в части должностей, относящихся к производству и обращению лекарственных средств)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 ноября 2019 года № 206
В соответствии cо статьей 30 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, пунктами 4 и 7 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и руководствуясь Положением о единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемый классификатор должностей служащих (в части должностей, относящихся к производству и обращению лекарственных средств) (далее – классификатор).
2. Включить классификатор в состав ресурсов единой системы нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза.
3. Установить, что:
классификатор применяется с даты вступления настоящего Решения в силу;
использование кодовых обозначений классификатора является обязательным при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза в сфере обращения лекарственных средств.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
от 26 ноября 2019 г. № 206
КЛАССИФИКАТОР
должностей служащих (в части должностей, относящихся к производству и обращению лекарственных средств)
I. Детализированные сведения из классификатора
Код основной группы
Код должности
Наименование должности
1
Руководители

060
2
Типі
2 – сыныптауыш
3
Атауы
қызметшілер лауазымдарының сыныптауышы (дәрілік заттар өндірісіне және айналысына қатысты лауазымдар бөлігінде)
4
Аббревиатура
ҚЛС
5
Белгіленімі
ЕК 060– 2019 (ред. 1)
6
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) қабылданғаны (бекітілгені) туралы актінің деректемелері
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы № шешімі
7
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) қолданысқа енгізілген (енгізіле бастаған) күні
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы № шешімі күшіне енген күннен бастап
8
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) қолданысын тоқтату туралы актінің деректемелері
9
Анықтамалықтың (сыныптауыштың) қолданылуының аяқталу күні
10
Оператор (операторлар)
Еуразиялық экономикалық комиссия
11
Арналымы
Еуразиялық экономикалық одақтың фармацевтикалық инспекторлары мен дәрілік заттарды өндіруші уәкілетті тұлғаларының өздерінің қызметіндегі лауазымдары туралы мәліметтерді сыныптауға арналған
12
Аннотация (қолданылу саласы)
азаматтар мен шаруашылық жүргізуші субъектілер Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік органдарына ұсынатын құжаттарды, соның ішінде электрондық түрде ұсынатын құжаттарды жасау кезінде, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақ аясында жалпы процестерді іске асыру кезінде ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін пайдаланылады.
13
Түйін сөз
лауазым, дәрілік заттарды өндірушінің уәкілетті тұлғасы
14
Еуразиялық экономикалық одақ органдарының өкілеттіктері іске асырылатын сала
техникалық реттеу
15
Халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптауыштарды пайдалану
1 – сыныптауыш халықаралық (мемлекетаралық, өңірлік) сыныптауыштармен және (немесе) ЮНЕСКО Статистика институты әзірлеген ХСҚС-2008 стандарттарымен үндестірілген.
Үндестіру әдісі:
5 – үндестірудің аралас әдісі
16
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік анықтамалықтарының (сыныптауыштарының) болуы
1 – сыныптауыштың Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетттерде аналогтары бар:
Беларусь Республикасында – Беларусь Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2017 жылғы 24 шілдедегі № 33 қаулысымен бекітілген Беларусь Республикасының 014-2017 "Занятия" жалпы мемлекеттік сыныптауышы БРЖС;

060
2
Тип
2 – классификатор
3
Наименование
классификатор должностей служащих (в части должностей, относящихся к производству и обращению лекарственных средств)
4
Аббревиатура
КДС
5
Обозначение
ЕК 060– 2019 (ред. 1)
6
Реквизиты акта о принятии (утверждении) справочника (классификатора)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 2019 г. №
7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
с даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 2019 г. №
8
Реквизиты акта о прекращении применения справочника (классификатора)
9
Дата окончания применения справочника (классификатора)
10
Оператор (операторы)
Евразийская экономическая комиссия
11
Назначение
предназначен для классификации сведений о должностях, которые занимали по ходу своей трудовой деятельности фармацевтические инспекторы и уполномоченные лица производителей лекарственных средств Евразийского экономического союза
12
Аннотация
(область применения)
используется при формировании гражданами и хозяйствующими субъектами представляемых в государственные органы государств – членов Евразийского экономического союза документов, в том числе в электронном виде, а также для обеспечения информационного взаимодействия при реализации общих процессов в рамках Евразийского экономического союза
13
Ключевые слова
должность, уполномоченное лицо производителя лекарственных средств
14
Сфера, в которой реализуются полномочия органов Евразийского экономического союза
техническое регулирование
15
Использование международной (межгосударственной, региональной) классификации
1 – классификатор гармонизирован с международными (межгосударственными, региональными) классификаторами и (или) стандартами:
Международная статистическая классификация занятий МСКЗ-2008, разработанная Институтом статистики ЮНЕСКО.
Метод гармонизации:
5 – комбинированный метод гармонизации
16
Наличие государственных справочников (классификаторов)
государств – членов Евразийского экономического союза
1 – классификатор имеет аналоги
в государствах – членах Евразийского экономического союза:
в Республике Беларусь – Общегосударственный классификатор Республики Беларусь ОКРБ
014-2017 "Занятия", утвержденный постановлением Министерства труда и социальной защиты Республики Беларусь
от 24 июля 2017 г. № 33;

Қазақстан Республикасында – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2012 жылғы 21 мамырдағы № 201-п-м бұйрығымен бекітілген Басшылар лауазымдарының, мамандардың және басқа да қызметшілердің біліктілік анықтамалығы;
Қырғыз Республикасында – Қырғыз Республикасының Ұлттық статистика комитетінің 1998 жылғы 12 маусымдағы № 21 қаулысымен бекітілген Жұмысшы кәсіптерінің, қызметші лауазымдарының және тарифтік разрядтардың жалпы республикалық сыныптауышы;
Ресей Федерациясында – Ресей Федерациясының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 1998 жылғы 21 тамыздағы № 37 қаулысымен бекітілген Басшылар лауазымдарының, мамандардың және басқа да қызметшілердің біліктілік сыныптауышы және Ресей Федерациясының Денсаулық сақтау министрлігінің 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 1183н бұйрығымен бекітілген Медицина қызметкерлері мен фармацевтика қызметкерлері лауазымдарының номенклатурасы
17
Жүйелеу әдісі (сыныптау)
2 – сатылы, сатылар (деңгейлері) саны – 2
18
Жүргізу әдістемесі
1 – жүргізудің орталықтандырылған рәсімі. Сыныптауыштың мәндерін қосуды, өзертуді немесе алып тастауды Еуразиялық экономикалық комиссияның актісіне сәйкес оператор орындайды. Мәндерін алып тастаған жағдайда сыныптауыштың жазбасы Еуразиялық экономикалық комиссия органының сыныптауыш жазбасының қолданылуының аяқталғанын реттейтін актісі туралы мәліметтерін көрсете отырып, алып тасталған күнінен бастап жарамсыз ретінде белгіленеді. Сыныптауыштың кодтары бірегей болып табылады, сыныптауыштың кодтарын, соның ішінде жарамсыз кодтарын қайта пайдалануға жол берілмейді.
19
Құрылымы
сыныптауыштың құрылымы (сыныптауыш алаңдарының құрамы, олардың мәндерінің салалары мен қалыптастыру ережелері) туралы ақпарат III бөлімде келтірілген.
20
Деректердің құпиялылық дәрежесі
сыныптауыштың мәліметтері ашық қолжетімді ақпаратқа жатады
21
Қайта қарау кезеңділігін белгілеу
Еуразиялық экономикалық комиссия органының актілерімен белгіленетін тиісті өзгерістер енгізілуіне қарай
22
Өзгерту
23
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) ізеуірттелген мәліметтерге сілтеме
сыныптауыштан ізеуірттелген мәліметтер І бөлімде келтірілген
24
Анықтамалықтан (сыныптауыштан) мәліметтер беру тәсілі
Еуразиялық экономикалық одақтың ақпараттық порталында жариялау. Сыныптауыштан мәліметтер Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына сұрау салу бойынша интеграциялық жүйе құралдарымен беріледі.
III. Сыныптауыш құрылымының және деректемелік құрамының сипаттамасы
1. Осы бөлімде сыныптауыштың құрылымы мен деректемелік құрамы, соның ішінде деректемелер мәндерінің салалары мен оларды қалыптастыру қағидалары айқындалады.

в Республике Казахстан – Квалификационный справочник должностей руководителей, специалистов и других служащих, утвержденный приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 мая 2012 г. № 201-п-м;
в Кыргызской Республике – Общереспубликанский классификатор профессий рабочих, должностей служащих и тарифных разрядов, утвержденный постановлением Национального статистического комитета Кыргызской Республики от 12 июня 1998 г. № 21;
в Российской Федерации – Квалификационный справочник должностей руководителей, специалистов и других служащих, утвержденный постановлением Министерства труда и социальной защиты Российской Федерации от 21 августа 1998 г.
№ 37, и Номенклатура должностей медицинских работников и фармацевтических работников, утвержденная приказом Министерства здравоохранения Российской Федерации от 20 декабря 2012 г. № 1183н
17
Метод систематизации (классификации)
2 – иерархический,
число ступеней (уровней) – 2
18
Методика ведения
1 – централизованная процедура ведения. Добавление, изменение или исключение значений классификатора выполняется оператором в соответствии с актом органа Евразийской экономической комиссии.
В случае исключения значения запись классификатора отмечается как недействующая с даты исключения
с указанием сведений об акте органа Евразийской экономической комиссии, регламентирующем окончание действия записи классификатора.
Коды классификатора являются уникальными, повторное использование кодов классификатора, в том числе недействующих,
не допускается
19
Структура
информация о структуре классификатора (состав полей классификатора, области их значений и правила формирования) приведена в разделе III
20
Степень конфиденциальности данных
сведения классификатора относятся
к информации открытого доступа
21
Установленная периодичность пересмотра
по мере внесения соответствующих изменений, устанавливаемых актами органа Евразийской экономической комиссии
22
Изменения
23
Ссылка на детализированные сведения из справочника (классификатора)
детализированные сведения из классификатора приведены в разделе I
24
Способ представления сведений из справочника (классификатора)
опубликование на информационном портале Евразийского экономического союза.
Сведения из классификатора представляются уполномоченным органам государств – членов Евразийского экономического союза средствами интегрированной системы по запросу
III. Описание структуры и реквизитного состава классификатора
1. Настоящий раздел определяет структуру и реквизитный состав классификатора, в том числе области значений реквизитов и правила их формирования.

2. Сыныптауыштың құрылымы мен деректемелік құрамы кестеде келтірілген, онда мынадай жолдар (графалар) қалыптастырылады:
"деректеме мәнінің саласы" – элементтің мағынасын (семантикасын) түсіндіретін мәтін;
"деректеме мәнін қалыптастыру қағидалары" – деректеменің мақсатын нақтылайтын және оны қалыптастыру (толтыру) қағидаларын айқындайтын мәтін немесе деректеменің ықтимал мәндерінің сөзбен сипатталуы;
"көпт." – деректеменің көптігі (міндеттілік (опциялылық) және деректемелердің ықтимал қайталану саны).
3. Берілетін деректер деректемелерінің көптігін көрсету үшін мынадай белгілер пайдаланылады:
1 – деректеме міндетті, қайталауға жол берілмейді;
n – деректеме міндетті, n рет (n > 1) қайталануы тиіс;
1..* – деректеме міндетті, шексіз қайталануы мүмкін;
n..* – деректеме міндетті, кемінде n рет (n > 1) қайталануы тиіс;
n..m – деректеме міндетті, кемінде n рет қайталануы және m реттен артық қайталанбауы (n > 1, m > n) тиіс;
0..1 – деректеме опциялы, қайталауға жол берілмейді;
0..* – деректеме опциялы, шексіз қайталануы мүмкін;
0..m – деректеме опциялы, m реттен артық (m > 1) қайталанбауы тиіс.
Кесте
Сыныптауыштың құрылымы мен деректемелік құрамы
Деректеменің атауы
Деректеме мәнінің саласы
Деректеме мәнін қалыптастыру қағидалары
Көпт.
1. Қызметшілер лауазымдары (дәрілік заттардың өндірісіне және айналысына қатысты лауазымдар бөлігінде) туралы мәліметтер
салынған деректемелер мәндерінің саласымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.1. Негізгі топтың коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы. Шаблон: \d{1}
кодтаудың реттік әдісін пайдалану арқылы қалыптастырылады
1
1.2. Негізгі топтың атауы
символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы:: 500
орыс тіліндегі сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.3. Қызметші лауазымы туралы мәліметтер
салынған деректемелер салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1..*
1.3.1. Қызметші лауазымының коды
қалыпқа келтірілген символдар жолы. Шаблон: \d{4}
Кодпен белгіленім кодтаудың реттік әдісін пайдалану арқылы қалыптастырылады
1
1.3.2. Қызметші лауазымының атауы
символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы: 500
орыс тіліндегі сөз тіркесі түрінде қалыптастырылады
1
1.3.3. Анықтамалық (сыныптауыш) жазбасы туралы мәліметтер
салынған деректемелер салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
1.3.3.1. Қолданыла бастайтын күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес YYYY-MM-DD форматында күнді белгілеу
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы басталатын күнге сәйкес келеді
1
1.3.3.2. Анықтамалық (сыныптауыш) жазбасының қолданыла бастауын регламенттейтін акті туралы мәліметтер
салынған деректемелер салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
1
*.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы. Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгіленімі
1
*.2. Актінің нөмірі
символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы:: 50
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
*.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес YYYY-MM-DD форматында күнді белгілеу
Еуразиялық экономикалық одақ органы актісінің қабылданған күніне сәйкес келеді
1
1.3.3.4. Қолданысының аяқталатын күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес YYYY-MM-DD форматында күнді белгілеу
Еуразиялық экономикалық одақ органының актісінде көрсетілген қолданысы аяқталатын күнге сәйкес келеді
0..1
1.3.3.5. Анықтамалық (сыныптауыш) жазбасының аяқталуын регламенттейтін акті туралы мәліметтер
салынған деректемелер салаларымен айқындалады
салынған деректемелерді қалыптастыру қағидаларымен айқындалады
0..1
*.1. Актінің түрі
қалыпқа келтірілген символдар жолы. Шаблон: \d{5}
халықаралық құқықтың нормативтік құқықтық актілері түрлерінің сыныптауышына сәйкес кодтық белгіленімі
1
*.2. Актінің нөмірі
символдар жолы
Ең аз ұзындығы: 1
Ең көп ұзындығы:: 50
Еуразиялық экономикалық органы актісінің нөміріне сәйкес келеді
1
*.3. Актінің күні
МемСТ ИСО 8601–2001 сәйкес YYYY-MM-DD форматында күнді белгілеу
Еуразиялық экономикалық орган актісінің қабылданған күніне сәйкес келеді
1

2. Структура и реквизитный состав классификатора приведены в таблице, в которой формируются следующие поля (графы):
"область значения реквизита" – текст, поясняющий смысл (семантику) реквизита;
"правила формирования значения реквизита" – текст, уточняющий назначение реквизита и определяющий правила его формирования (заполнения), или словесное описание возможных значений реквизита;
"мн." – множественность реквизита (обязательность (опциональность) и количество возможных повторений реквизита).
3. Для указания множественности реквизитов передаваемых данных используются следующие обозначения:
1 – реквизит обязателен, повторения не допускаются;
n – реквизит обязателен, должен повторяться n раз (n > 1);
1..* – реквизит обязателен, может повторяться без ограничений;
n..* – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз (n > 1);
n..m – реквизит обязателен, должен повторяться не менее n раз и не более m раз (n > 1, m > n);
0..1 – реквизит опционален, повторения не допускаются;
0..* – реквизит опционален, может повторяться без ограничений;
0..m – реквизит опционален, может повторяться не более m раз (m > 1).
Таблица
Структура и реквизитный состав классификатора
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Правила формирования
значения реквизита
Мн.
1. Сведения о должностях служащих (в части должностей, относящихся к производству и обращению лекарственных средств)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.1. Код основной группы
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{1}
кодовое обозначение формируется с использованием последовательного метода кодирования
1
1.2. Наименование основной группы
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
формируется в виде словосочетания на русском языке
1
1.3. Сведения о должности служащего
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1..*
1.3.1. Код должности служащего
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{4}
кодовое обозначение формируется с использованием порядкового метода кодирования
1
1.3.2. Наименование должности служащего
нормализованная строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
формируется в виде словосочетания на русском языке
1..*
1.3.3. Сведения о записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
1
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Правила формирования значения реквизита
Мн.
*.1. Дата начала действия
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате начала действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
1
*.2. Сведения об акте, регламентирующем начало действия записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
*.2.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение акта в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
*.2.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
*.2.3. Дата акта
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1
*.3. Дата окончания действия
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате окончания действия, указанной в акте органа Евразийского экономического союза
0..1
*.4. Сведения об акте, регламентирующем окончание действия записи справочника (классификатора)
определяется областями значений вложенных реквизитов
определяются правилами формирования вложенных реквизитов
0..1
*.4.1. Вид акта
нормализованная строка символов.
Шаблон: \d{5}
кодовое обозначение акта в соответствии с классификатором видов нормативных правовых актов международного права
1
Наименование реквизита
Область значения реквизита
Правила формирования
значения реквизита
Мн.
*.4.2. Номер акта
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 50
соответствует номеру акта органа Евразийского экономического союза
1
*.4.3. Дата акта
обозначение даты в соответствии с ГОСТ ИСО 8601–2001 в формате YYYY-MM-DD
соответствует дате принятия акта органа Евразийского экономического союза
1