Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардың 33-тарауына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 237 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 58-бабының 2-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 22-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардың 33-тарауына мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Былғары және қой терісінің шикізаты қасапханадан алынған (қасапхаларда, ет өңдеуші кәсіпорындарда және осы мақсатта арнайы бөлінген басқа да орындарда сойылған жануарлардан алынған) болуы және сояр алдында ветеринариялық тексеруден өткен жануарлардан алынған, ал ұшалары мен ішкі органдары сойылғаннан кейін ветеринариялық-санитариялық сараптаудан өткізілген және шектеулерсіз өткізуге рұқсат етілген болуға тиіс.";
б) он төртінші абзацта "халықаралық талаптарға" деген сөздер "экспорттаушы елдің талаптарына" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) он бесінші абзац "әкелуге" деген сөзден кейін "және (немесе) мүше мемлекеттер арасында орын ауыстыруға" деген сөздермен толықтырылсын;
г) он бесінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Құрастырылмалы елтірі және мамық-тері шикізаты сібір жарасына (түйнемеге) тексеруден өткен болуға тиіс.".
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян

О внесении изменений в главу 33 Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований, предъявляемых к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 года № 237.
О внесении изменений в главу 33 Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований, предъявляемых к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору)
В соответствии с пунктом 2 статьи 58 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 22 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в главу 33 Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований, предъявляемых к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору), утвержденных Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 317, следующие изменения:
а) абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"Кожевенное и овчинно-меховое сырье должно быть боенского происхождения (получено от животных, подвергнутых убою на боенских, мясоперерабатывающих предприятиях и в других специально отведенных для этой цели местах) и получено от животных, прошедших предубойный ветеринарный осмотр, а туши и внутренние органы должны быть подвергнуты послеубойной ветеринарно-санитарной экспертизе в полном объеме и допущены к реализации без ограничений.";
б) в абзаце четырнадцатом слова "международным требованиям" заменить словами "требованиям страны-экспортера";
в) абзац пятнадцатый после слова "союза" дополнить словами "и (или) к перемещению между государствами-членами";
г) после абзаца пятнадцатого дополнить абзацем следующего содержания:
"Сборное мерлушковое и пушно-меховое сырье должно быть исследовано на сибирскую язву.".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян