Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын теріні илеу, мүйіз-тұяқ, ішек-қарын, бағалы аң терісі, қой терісі және елтірі шикізаты, жүн мен ешкі түбіті, қылшық, аттың қылы, тауықтардың, үйректердің, қаздардың және басқа да құстардың қауырсыны мен мамығына арналған ветеринариялық сертификат нысанына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 238 шешімі
Санитариялық, ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шараларды қолдану туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 12 қосымша) 17-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 19-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 607 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын тері-терсек, мүйіз-тұяқ, ішек-қарын, бағалы аң терісі, қой терісі және елтірі шикізаты, жүн мен ешкі түбіті, қылшық, аттың қылы, тауықтардың, үйректердің, қаздардың және басқа да құстардың қауырсыны мен мамығына арналған ветеринариялық сертификат нысанына (№ 32 нысан) мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) 4.1-тармақшаның бірінші абзацында "және тиісті жануарлардың жұқпалы ауруларынан таза кәсіпорындарда (шаруашылықтарда) және әкімшілік аумақтарда өндірілген" деген сөздер ", тиісті жануарлардың (құстардың) жұқпалы аурулардан ресми түрде таза шаруашылықтардан алынған және оларға қатысты ветеринариялық-санитариялық шектеулер белгіленбеген кәсіпорындарда өндірілген. Көрсетілген шикізат жануарлардың (құстардың) ауруға шалдыққыш түрлерінің жұқпалы ауруларынан таза шаруашылықтардан алынған" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 4.2-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4.2. Былғары және қой терісінің шикізаты қасапханадан алынған және сояр алдында ветеринариялық тексеруден өткен жануарлардан алынған шикізат, ал ұшалары мен ішкі органдары сойылғаннан кейін ветеринариялық-санитариялық сараптаудан өткізілген және шектеулерсіз өткізуге рұқсат етілген болып табылады.";
в) 4.4-тармақша мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Құрастырмалы елтірі және мамық жүнді шикізат сібір жарасына (түйнемеге) тексеруден өткен.";
г) 4.5-тармақшада "халықаралық талаптарға" деген сөздер "экспорттаушы елдің талаптарына" деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении изменений в форму ветеринарного сертификата на экспортируемые на таможенную территорию Евразийского экономического союза кожевенное, рогокопытное, кишечное, пушное меховое, овчинно-меховое и мерлушковое сырье, шерсть и козий пух, щетину, конский волос, перо и пух кур, уток, гусей и других птиц
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 года № 238.
О внесении изменений в форму ветеринарного сертификата на экспортируемые на таможенную территорию Евразийского экономического союза кожевенное, рогокопытное, кишечное, пушное меховое, овчинно-меховое и мерлушковое сырье, шерсть и козий пух, щетину, конский волос, перо и пух кур, уток, гусей и других птиц
В соответствии с пунктом 17 Протокола о применении санитарных, ветеринарно-санитарных и карантинных фитосанитарных мер (приложение № 12 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 19 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в ветеринарный сертификат на экспортируемые на таможенную территорию Евразийского экономического союза кожевенное, рогокопытное, кишечное, пушное меховое, овчинно-меховое и мерлушковое сырье, шерсть и козий пух, щетину, конский волос, перо и пух кур, уток, гусей и других птиц (форма № 32), предусмотренный Решением Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 г. № 607, следующие изменения:
а) в абзаце первом подпункта 4.1 слова "и произведены на предприятиях (хозяйствах) и административных территориях, свободных от заразных болезней соответствующих животных" заменить словами ", происходящих из хозяйств, официально свободных от заразных болезней соответствующих животных (птиц),
и произведены на предприятиях, в отношении которых не были установлены ветеринарно-санитарные ограничения. Указанное сырье происходит из хозяйств, свободных от заразных болезней восприимчивых видов животных (птиц)";
б) подпункт 4.2 изложить в следующей редакции:
"4.2. Кожевенное и овчинно-меховое сырье является сырьем боенского происхождения и получено от животных, прошедших предубойный ветеринарный осмотр, а туши и внутренние органы подвергнуты послеубойной ветеринарно-санитарной экспертизе в полном объеме и допущены к реализации без ограничений.";
в) подпункт 4.4 дополнить абзацем следующего содержания:
"Сборное мерлушковое и пушно-меховое сырье исследовано на сибирскую язву.";
г) в подпункте 4.5 слова "международным требованиям" заменить словами "требованиям страны-экспортера".

2. Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 607 шешіміне сәйкес әзірленіп, осы Шешім күшіне енгенге дейін шығарылған ветеринариялық сертификаттар 2020 жылғы 1 желтоқсанға дейін пайдаланылады деп белгіленсін.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
Т. Саркисян

2. Установить, что изготовленные в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 г. № 607 бланки ветеринарных сертификатов, выпущенные до вступления в силу настоящего Решения, используются до 1 декабря 2020 г.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Т. Саркисян