Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 607 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 25 тамыздағы № 104 шешімі
Ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шараларды қолдану туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 12 қосымша) 17-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық комиссияның 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 19-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Кеден одағы Комисиясының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден бақыланатын тауарларды әкелуге арналған бірыңғай ветеринариялық сертификаттардың нысаны туралы" 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 607 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) 18-тармақ "жапырақ кескіш аралардан" деген сөздерден кейін ", шегірткелерден, энтомофаг жәндіктерден" деген сөздермен толықтырылсын;
б) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын бал жинайтын араларға, түкті аралар мен жоңышқалық жапырақ кескіш аралардың жібек құрттарына арналған ветеринариялық сертификаттардың нысанында (№ 18 нысан):
сертификаттың атауы ", шегірткелерден, энтомофаг жәндіктерден" деген сөздермен толықтырылсын;
бірінші абзацтың 4.1-тармағы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Өңірлендіруге сәйкес әкімшілік аумақта немесе шаруашылық аумағында соңғы 24 ай ішінде акарапидозы, америкалық шірігі, тропилелапсозы, Aethina tumida қоңызы, еуропалық шірігі, нозематозы, варроатозы (акрацидтерге төзімді таскене түрінің болуы), локустакарозы, критидиозы, аспергиллезі, сферуляриозы, вирустық асқынған параличі, кашмир вирусы, энтопокс вирусы, өсіру үшін арналған үй-жайларда көбейіп кететін таскенелері, сондай-ақ меллитобилері, бракониді, кептірілген жемістер көбелектері (Vitula egmandsae), грегаринозы, спироплазмозы, миоздары (сенотаинозы), түкті аралар мен аралар үшін ортақ аскосферозы жоқ экспорттаушы елдердің қолайлы шаруашылықтарынан және экспорттаушы елдердің әкімшілік аумақтарынан Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын дені сау шегірткелер мен энтомофаг жәндіктер.".
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович

О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 г. № 607
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 августа 2020 года № 104.
В соответствии с пунктом 17 Протокола о применении санитарных, ветеринарно-санитарных и карантинных фитосанитарных мер (приложение № 12 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 19 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 г. № 607 "О формах Единых ветеринарных сертификатов на ввозимые на таможенную территорию Евразийского экономического союза подконтрольные товары из третьих стран" следующие изменения:
а) пункт 18 после слов "пчел-листорезов" дополнить словами ", сверчков, насекомых-энтомофагов";
б) в форме ветеринарного сертификата на экспортируемые на таможенную территорию Евразийского экономического союза медоносных пчел, шмелей и коконов люцерновых пчел-листорезов (форма № 18):
наименование сертификата дополнить словами ", сверчков, насекомых-энтомофагов";
пункт 4.1 после абзаца первого дополнить абзацем следующего содержания:
"Экспортируемые на таможенную территорию Евразийского экономического союза здоровые сверчки и насекомые-энтомофаги происходят из благополучных хозяйств и административных территорий стран-экспортеров, свободных от акарапидоза, американского гнильца, тропилелапсоза, жука Aethina tumida, европейского гнильца, нозематоза, варроатоза (наличие устойчивых к акарицидам форм клеща), локустакароза, критидиоза, аспергиллеза, сферуляриоза, острого вирусного паралича, кашмир-вируса, энтопокс-вируса, клещей, развивающихся в помещениях для разведения, а также меллитобий, браконид, сухофруктовой огневки (Vitula edmandsae), грегариноза, спироплазмоза, миазов (сенотаиниоза), общих для шмелей и пчел, аскосфероза в течение последних 24 месяцев на административной территории в соответствии с регионализацией или на территории хозяйства.".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической
комиссии
М. Мясникович