Кедендік декларацияны беру оған қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың "Электротехника және радиоэлектроника бұйымдарында қауіпті заттарды қолдануды шектеу туралы" техникалық регламентінің (ЕАЭО ТР 037/2016) талаптарына сәйкестікті бағалау туралы құжатты (сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтерді) ұсынумен сүйемелденетін өнімдердің тізбесіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 21 желтоқсандағы № 180 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы Хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы Шартқа № 9 қосымша) 8-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 Шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 8-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 294 Шешімімен бекітілген Кеден одағы шеңберінде оған қатысты міндетті талаптар белгіленетін өнімді (тауарларды) Кеден одағының кедендік аумағына әкелу тәртібі туралы ереженің 2-тармағының "в" тармақшасын іске асыру мақсатында Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 16 қазандағы № 167 Шешімімен бекітілген Кедендік декларацияны беру оған қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың "Электротехника мен радиоэлектроника бұйымдарында қауіпті заттарды қолдануды шектеу туралы" (ЕАЭО ТР 037/2016) техникалық регламентінің талаптарына сәйкестікті бағалау туралы құжатты (сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтерді) ұсынумен сүйемелденетін өнімдердің тізбесіне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді және 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 180 Шешіміне
ҚОСЫМША
Кедендік декларацияны беру оған қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың "Электротехника мен радиоэлектроника бұйымдарында қауіпті заттарды қолдануды шектеу туралы" (ЕАЭО ТР 037/2016) техникалық регламентінің талаптарына сәйкестікті бағалау туралы құжатты (сәйкестікті бағалау туралы құжат туралы мәліметтерді) ұсынумен сүйемелденетін өнімдердің тізбесіне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 1 тармақта:
а) 2-тармақшадағы ЕАЭО СЭҚ ТН "8479 89 970 8" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8479 89 970 7" кодымен ауыстырылсын;
б) 4-тармақшадағы ЕАЭО СЭҚ ТН "8479 89 970 8" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8479 89 970 7" кодымен ауыстырылсын, ЕАЭО СЭҚ ТН "8421 39 200 9" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8421 39 200 8" кодымен ауыстырылсын;

О внесении изменений в перечень продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке соответствия (сведений о документе об оценке соответствия) требованиям технического регламента Евразийского экономического союза "Об ограничении применения опасных веществ в изделиях электротехники и радиоэлектроники" (ТР ЕАЭС 037/2016)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 декабря 2021 года № 180.
В соответствии с пунктом 8 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 8 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, в целях реализации подпункта "в" пункта 2 Положения о порядке ввоза на таможенную территорию Таможенного союза продукции (товаров), в отношении которой устанавливаются обязательные требования в рамках Таможенного союза, утвержденного Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 25 декабря 2012 г. № 294, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в перечень продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке соответствия (сведений о документе об оценке соответствия) требованиям технического регламента Евразийского экономического союза "Об ограничении применения опасных веществ в изделиях электротехники и радиоэлектроники" (ТР ЕАЭС 037/2016), утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 октября 2018 г. № 167, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2022 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 21 декабря 2021. № 180
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в перечень продукции, в отношении которой подача таможенной декларации сопровождается представлением документа об оценке соответствия (сведений о документе об оценке соответствия) требованиям технического регламента Евразийского экономического союза "Об ограничении применения опасных веществ в изделиях электротехники и радиоэлектроники" (ТР ЕАЭС 037/2016)
1. В пункте 1:
а) в подпункте 2 код "8479 89 970 8" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8479 89 970 7" ТН ВЭД ЕАЭС;
б) в подпункте 4 код "8479 89 970 8" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8479 89 970 7" ТН ВЭД ЕАЭС, код "8421 39 200 9" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8421 39 200 8" ТН ВЭД ЕАЭС;

в) 5-тармақшадағы ЕАЭО СЭҚ ТН "8543 70 900 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8543 70 800 0" кодымен ауыстырылсын;
г) 10-тармақшадағы ЕАЭО СЭҚ ТН "8525 80" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8525 81 8525 83 8525 89" кодтарымен ауыстырылсын;
д) 12 тармақшадағы ЕАЭО СЭҚ ТН "8504 40 300 9 8504 40 820 0 8504 40 900 0" кодтары ЕАЭО СЭҚ ТН "8504 40 300 8 8504 40 830 0 8504 40 910 0" кодтарымен ауыстырылсын;
е) 13-тармақшадағы ЕАЭО СЭҚ ТН "8479 89 970 8" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8479 89 970 7" кодымен ауыстырылсын;
ж) 14-тармақшада:
ЕАЭО СЭҚ ТН "8414 80 800 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8414 80 900 0" кодымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН "9405 40 100 2 9405 40 100 8 9405 40 310 9 9405 40 350 9 9405 40 390 2 9405 40 390 8 9405 40 910 9 9405 40 950 9 9405 40 990 2 9405 40 990 9" кодтары ЕАЭО СЭҚ ТН "9405 41 001 2 9405 41 001 9 9405 41 002 2 9405 41 002 9 9405 41 003 2 9405 41 003 9 9405 42 001 2 9405 42 001 9 9405 42 002 2 9405 42 002 9 9405 42 003 2 9405 42 003 9 9405 49 001 9 9405 49 002 2 9405 49 002 4 9405 49 002 9 9405 49 003 2 9405 49 003 4 9405 49 003 9" кодтарымен ауыстырылсын.
2. 2 тармақта:
а) 2-графадағы 12-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"8525 81 8525 82 8525 83 8525 89";
б) 2-графадағы 14-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"8504 40 300 4 8504 40 300 8".
3. 3-тармақтың 1-тармақшасындағы ЕАЭО СЭҚ ТН "8517 12 000 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8517 13 000 0 8517 14 000 0" кодтарымен ауыстырылсын.
4. 6 тармақта:
а) 1-тармақшадағы ЕАЭО СЭҚ ТН "8541 40 100 9405" кодтары ЕАЭО СЭҚ ТН "8539 51 101 4 8539 51 101 5 8539 51 101 6 8539 51 101 9 8539 51 102 2 8539 51 102 9 8539 51 109 3 8539 51 109 9 8539 51 201 2 8539 51 201 3 8539 51 201 4 8539 51 201 9 8539 51 202 2 8539 51 202 9 8539 51 209 2 8539 51 209 9 8539 51 300 0 8539 51 401 2 8539 51 401 9 8539 51 402 2 8539 51 402 9 8539 51 409 3 8539 51 409 4 8539 51 409 9 8541 41 000" кодтарымен ауыстырылсын;
б) 2-графадағы 2-тармақша мынадай редакцияда жазылсын::
"9405 11 001 3 9405 11 001 4 9405 11 001 5 9405 11 001 9 9405 11 002 2 9405 11 002 9 9405 11 003 3 9405 11 003 9 9405 19 001 2 9405 19 001 5 9405 19 001 9 9405 19 002 9 9405 19 003 2 9405 19 003 9 9405  21 001 2 9405 21 001 3 9405 21 001 4 9405 21 001 9 9405 21 002 2 9405 21 002 9 9405 21 003 2 9405 21 003 9 9405 29 001 2 9405 29 001 4 9405 29 001 9 9405 29 002 9 9405 29 003 2 9405 29 003 9 9405 41 001 2 9405 41 001 9 9405 41 002 2 9405 41 002 9 9405 41 003 2 9405 41 003 3 9405 41 003 9 9405 42 001 2 9405 42 001 9 9405 42 002 2 9405 42 002 9 9405 42 003 2 9405 42 003 3 9405 42 003 9 9405 49 001 9 9405 49 002 2 9405 49 002 4 9405 49 002 9 9405 49 003 2 9405 49 003 4 9405 49 003 6 9405 49 003 9";

в) в подпункте 5 код "8543 70 900 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8543 70 800 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
г) в подпункте 10 код "8525 80" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "8525 81 8525 83 8525 89" ТН ВЭД ЕАЭС;
д) в подпункте 12 коды "8504 40 300 9 8504 40 820 0 8504 40 900 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "8504 40 300 8 8504 40 830 0 8504 40 910 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
е) в подпункте 13 код "8479 89 970 8" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8479 89 970 7" ТН ВЭД ЕАЭС;
ж) в подпункте 14:
код "8414 80 800 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8414 80 900 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
коды "9405 40 100 2 9405 40 100 8 9405 40 310 9 9405 40 350 9 9405 40 390 2 9405 40 390 8 9405 40 910 9 9405 40 950 9 9405 40 990 2 9405 40 990 9" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "9405 41 001 2 9405 41 001 9 9405 41 002 2 9405 41 002 9 9405 41 003 2 9405 41 003 9 9405 42 001 2 9405 42 001 9 9405 42 002 2 9405 42 002 9 9405 42 003 2 9405 42 003 9 9405 49 001 9 9405 49 002 2 9405 49 002 4 9405 49 002 9 9405 49 003 2 9405 49 003 4 9405 49 003 9" ТН ВЭД ЕАЭС.
2. В пункте 2:
а) подпункт 12 в графе 2 изложить в следующей редакции:
"8525 81 8525 82 8525 83 8525 89";
б) подпункт 14 в графе 2 изложить в следующей редакции:
"8504 40 300 4 8504 40 300 8".
3. В подпункте 1 пункта 3 код "8517 12 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "8517 13 000 0 8517 14 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС.
4. В пункте 6:
а) в подпункте 1 коды "8541 40 100 9405" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "8539 51 101 4 8539 51 101 5 8539 51 101 6 8539 51 101 9 8539 51 102 2 8539 51 102 9 8539 51 109 3 8539 51 109 9 8539 51 201 2 8539 51 201 3 8539 51 201 4 8539 51 201 9 8539 51 202 2 8539 51 202 9 8539 51 209 2 8539 51 209 9 8539 51 300 0 8539 51 401 2 8539 51 401 9 8539 51 402 2 8539 51 402 9 8539 51 409 3 8539 51 409 4 8539 51 409 9 8541 41 000" ТН ВЭД ЕАЭС;
б) подпункт 2 в графе 2 изложить в следующей редакции":
"9405 11 001 3 9405 11 001 4 9405 11 001 5 9405 11 001 9 9405 11 002 2 9405 11 002 9 9405 11 003 3 9405 11 003 9 9405 19 001 2 9405 19 001 5 9405 19 001 9 9405 19 002 9 9405 19 003 2 9405 19 003 9 9405 21 001 2 9405 21 001 3 9405 21 001 4 9405 21 001 9 9405 21 002 2 9405 21 002 9 9405 21 003 2 9405 21 003 9 9405 29 001 2 9405 29 001 4 9405 29 001 9 9405 29 002 9 9405 29 003 2 9405 29 003 9 9405 41 001 2 9405 41 001 9 9405 41 002 2 9405 41 002 9 9405 41 003 2 9405 41 003 3 9405 41 003 9 9405 42 001 2 9405 42 001 9 9405 42 002 2 9405 42 002 9 9405 42 003 2 9405 42 003 3 9405 42 003 9 9405 49 001 9 9405 49 002 2 9405 49 002 4 9405 49 002 9 9405 49 003 2 9405 49 003 4 9405 49 003 6 9405 49 003 9";

в) 2-графадағы 3-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9405 41 001 2 9405 41 001 9 9405 41 002 2 9405 41 002 9 9405 41 003 2 9405 41 003 3 9405 41 003 9 9405 42 001 2 9405 42 001 9 9405 42 002 2 9405 42 002 9 9405 42 003 2 9405 42 003 3 9405 42 003 9 9405 49 001 9 9405 49 002 2 9405 49 002 4 9405 49 002 9 9405 49 003 2 9405 49 003 4 9405 49 003 6 9405 49 003 9";
г) 2-графадағы 4-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9405 41 001 2 9405 41 001 9 9405 41 002 2 9405 41 002 9 9405 41 003 2 9405 41 003 3 9405 41 003 9 9405 42 001 2 9405 42 001 9 9405 42 002 2 9405 42 002 9 9405 42 003 2 9405 42 003 3 9405 42 003 9 9405 49 001 9 9405 49 002 2 9405 49 002 4 9405 49 002 9 9405 49 003 2 9405 49 003 4 9405 49 003 6 9405 49 003 9";
д) 2-графадағы 5-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9405 41 001 2 9405 41 001 9 9405 42 001 2 9405 42 001 9 9405 49 001 9";
е) 2-графадағы 6-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9405 31 000 0 9405 39 000 0".
5. 11 тармақтағы ЕАЭО СЭҚ ТН "8536 20 100 8 8536 20 900 8" кодтары ЕАЭО СЭҚ ТН "8536 20 100 7 8536 20 900 7" кодтарымен ауыстырылсын.

в) подпункт 3 в графе 2 изложить в следующей редакции:
"9405 41 001 2 9405 41 001 9 9405 41 002 2 9405 41 002 9 9405 41 003 2 9405 41 003 3 9405 41 003 9 9405 42 001 2 9405 42 001 9 9405 42 002 2 9405 42 002 9 9405 42 003 2 9405 42 003 3 9405 42 003 9 9405 49 001 9 9405 49 002 2 9405 49 002 4 9405 49 002 9 9405 49 003 2 9405 49 003 4 9405 49 003 6 9405 49 003 9";
г) подпункт 4 в графе 2 изложить в следующей редакции:
"9405 41 001 2 9405 41 001 9 9405 41 002 2 9405 41 002 9 9405 41 003 2 9405 41 003 3 9405 41 003 9 9405 42 001 2 9405 42 001 9 9405 42 002 2 9405 42 002 9 9405 42 003 2 9405 42 003 3 9405 42 003 9 9405 49 001 9 9405 49 002 2 9405 49 002 4 9405 49 002 9 9405 49 003 2 9405 49 003 4 9405 49 003 6 9405 49 003 9";
д) подпункт 5 в графе 2 изложить в следующей редакции:
"9405 41 001 2 9405 41 001 9 9405 42 001 2 9405 42 001 9 9405 49 001 9";
е) подпункт 6 в графе 2 изложить в следующей редакции:
"9405 31 000 0 9405 39 000 0".
5. В пункте 11 коды "8536 20 100 8 8536 20 900 8" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "8536 20 100 7 8536 20 900 7" ТН ВЭД ЕАЭС.