Кеден одағы Комиссиясы мен Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Eуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 2 желтоқсандағы № 133 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 59-бабының 3-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия жұмысының регламентіне № 1 қосымшаның 46 және 55-тармақтарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясы мен Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің шешімдеріне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді, бірақ 2022 жылғы 1 қаңтардан ерте емес.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
А. Смайылов
А. Кожошев
А. Оверчук
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2021 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 133 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясы мен Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер
1. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 318 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында карантиндік фитосанитариялық бақылауға (қадағалауға) жататын карантинге жатқызылған өнімнің (карантинге жатқызылған жүктердің, карантинге жатқызылған материалдардың, карантинге жатқызылған тауарлардың) тізбесінде:
А) I бөлімде:
ЕАЭО СЭҚ ТН 2530 90 000 9-дан, 3824 99 960 9-дан кодтары бар позицияда "3824 99 960 9-дан" деген сөздер "3824 99 960 8-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН 3002 90 500 0-ден, 3002 90 900 0-ден кодтары бар позициядағы "3002 90 500 0-ден, 3002 90 900 0-ден" деген сөздер
"3002 49 000-ден, 3002 59 000 0-ден, 3002 90 800 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН 4401 40 коды бар позицияда ЕАЭО СЭҚ ТН "4401 40" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "4401 41 000 0, 4401 49 000 0" кодтарымен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН 1404 90 000 8-ден, 4401 39 000 0-ден, 4401 40 900 0-ден кодтары бар позицияда "4401 40 900 0-ден" деген сөздер "4401 49 000 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН 9705 00 000 0 коды бар позициядағы "9705 00 000 0-ден" деген сөздер "9705 22 000 0-ден, 9705 29 000 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) II бөлімде:
ЕАЭО СЭҚ ТН 0712 31 000 0, 0712 32 000 0, 0712 33 000 0, 0712 39 000 0 кодтары бар позиция "0712 33 000 0" кодынан кейін ЕАЭО СЭҚ ТН
"0712 34 000 0" кодымен толықтырылсын;

О внесении изменений в некоторые решения Комиссии Таможенного союза и Совета Евразийской экономической комиссии
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2021 года № 133
В соответствии с пунктом 3 статьи 59 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктами 46 и 55 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Внести в решения Комиссии Таможенного союза и Совета Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, но не ранее 1 января 2022 г.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко А. Смаилов А. Кожошев А. Оверчук
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Совета
Евразийской экономической
комиссии
от 2 декабря 2021 г. № 133
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Комиссии Таможенного союза и Совета Евразийской экономической комиссии
В Перечне подкарантинной продукции (подкарантинных грузов, подкарантинных материалов, подкарантинных товаров), подлежащей карантинному фитосанитарному контролю (надзору) на таможенной границе Евразийского экономического союза и таможенной территории Евразийского экономического союза, утвержденном Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 318:
а) в разделе I:
в позиции с кодами из 2530 90 000 9, из 3824 99 960 9 ТН ВЭД ЕАЭС слова "из 3824 99 960 9" заменить словами "из 3824 99 960 8";
в позиции с кодами из 3002 90 500 0, из 3002 90 900 0 ТН ВЭД ЕАЭС слова "из 3002 90 500 0, из 3002 90 900 0" заменить словами "из 3002 49 000, из 3002 59 000 0, из 3002 90 800 0";
в позиции с кодом 4401 40 ТН ВЭД ЕАЭС код "4401 40" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодами "4401 41 000 0, 4401 49 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в позиции с кодами из 1404 90 000 8, из 4401 39 000 0, из 4401 40 900 0 ТН ВЭД ЕАЭС слова "из 4401 40 900 0" заменить словами "из 4401 49 000 0";
в позиции с кодом из 9705 00 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС слова "из 9705 00 000 0" заменить словами "из 9705 22 000 0, из 9705 29 000 0";
б) в разделе II:
позицию с кодами 0712 31 000 0, 0712 32 000 0, 0712 33 000 0, 0712 39 000 0 ТН ВЭД ЕАЭС после кода "0712 33 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС дополнить кодом "0712 34 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;

ЕАЭО СЭҚ ТН 4418 10-нан коды бар позициядағы "4418 10-нан" деген сөздер "4418 11-ден, 4418 19 000 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
ЕАЭО СЭҚ ТН 4418 20-дан коды бар позициядағы "4418 20-дан" деген сөздер "4418 21-ден, 4418 29 000 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын.
1. Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің 2016 жылғы 30 қарашадағы № 157 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы мен кедендік аумағындағы карантинге жатқызылған өнімге және карантинге жатқызылған объектілерге қойылатын бірыңғай карантиндік фитосанитариялық талаптарда:
а) 6-кестеде:
2-тармақ "4407 12," деген кодтан кейін "4407 13 000 0-ден, 4407 14 000 0-ден," деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақтағы "4401 40-тан" деген сөздер "4401 41 000 0-ден, 4401 49 000 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақтағы "4401 40-тан" деген сөздер "4401 41 000 0-ден, 4401 49 000 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақтағы "4401 40 900 0-ден" деген сөздер "4401 49 000 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 7-кестеде:
2-тармақтағы ЕАЭО СЭҚ ТН "4403 95 000" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "4403 95 000 0" кодымен ауыстырылсын;
3-тармақтағы "4403 95 000-ден" деген сөздер "4403 95 000-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақтағы "4401 40-тан" деген сөздер "4401 41 000 0-ден, 4401 49 000 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақтағы "4403 95 000-ден" деген сөздер "4403 95 000-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақтағы "4401 40 900 0-ден" деген сөздер "4401 49 000 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 8-кестеде:
8-тармақтағы "3824 99 960 9-дан" деген сөздер "3824 99 960 8-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақтағы "9705 00 000 0-ден" деген сөздер "9705 22 000 0-ден, 9705 29 000 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын.

в позиции с кодом из 4418 10 ТН ВЭД ЕАЭС слова "из 4418 10" заменить словами "из 4418 11, из 4418 19 000 0";
в позиции с кодом из 4418 20 ТН ВЭД ЕАЭС слова "из 4418 20" заменить словами "из 4418 21, из 4418 29 000 0".
В Единых карантинных фитосанитарных требованиях, предъявляемых к подкарантинной продукции и подкарантинным объектам на таможенной границе и на таможенной территории Евразийского экономического союза, утвержденных Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 30 ноября 2016 г. № 157:
а) в таблице 6:
пункт 2 после кода "4407 12," ТН ВЭД ЕАЭС дополнить словами "из 4407 13 000 0, из 4407 14 000 0,";
в пункте 4 слова "из 4401 40" заменить словами "из 4401 41 000 0, из 4401 49 000 0";
в пункте 7 слова "из 4401 40" заменить словами "из 4401 41 000 0, из 4401 49 000 0";
в пункте 8 слова "из 4401 40 900 0" заменить словами "из 4401 49 000 0";
б) в таблице 7:
в пункте 2 код "4403 95 000" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "4403 95 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС;
в пункте 3 слова "из 4403 95 000" заменить словами "из 4403 95 000 0";
в пункте 7 слова "из 4401 40" заменить словами "из 4401 41 000 0, из 4401 49 000 0";
в пункте 8 слова "из 4403 95 000" заменить словами "из 4403 95 000 0";
в пункте 9 слова "из 4401 40 900 0" заменить словами "из 4401 49 000 0";
в) в таблице 8:
в пункте 8 слова "из 3824 99 960 9" заменить словами "из 3824 99 960 8";
в пункте 11 слова "из 9705 00 000 0" заменить словами "из 9705 22 000 0, из 9705 29 000 0".