Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ешқайсысымен ортақ шекарасы жоқ Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағы арқылы басқа мүше мемлекеттің аумағына кедергісіз өткізілуін қамтамасыз ету үшін жағдайлар жасау жөніндегі іс-шаралар жоспары ("жол картасы") туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 2 желтоқсандағы № 23 өкімі
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ешқайсысымен ортақ шекарасы жоқ Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағы арқылы басқа мүше мемлекеттің аумағына кедергісіз өткізілуін қамтамасыз ету үшін жағдайлар жасау жөніндегі іс-шаралар жоспары ("жол картасы") бекітілсін.
2. Осы өкім қабылданған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің мүшелері:
Армения Беларусь Қазақстан Қырғыз Ресей
Республикасынан Республикасынан Республикасынан Республикасынан
Федерациясынан
М.Григорян И.Петришенко А.Смаилов А.Кожошев А.Оверчук
Еуразиялық экономикалық комиссия
Кеңесінің 2021 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 23 өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің ешқайсысымен ортақ шекарасы жоқ Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағы арқылы басқа
мүше мемлекеттің аумағына кедергісіз өткізілуін қамтамасыз
ету үшін жағдайлар жасау жөніндегі іс-шаралар ж о с п а р ы ("жол картасы")
Іс-шараның атауы
Күтілетін нәтиже Жауапты орындаушы Іске асыру мерзімі
1.  Одақ тауарларын Еуразиялық экономикалық одаққа (бұдан әрі − Одақ) мүше болып табылмайтын мемлекеттермен олардың аумағы арқылы тасымалдау кезінде Одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) бірінде салынған электрондық навигациялық пломбаларды пайдалану мүмкіндігін пысықтау
Еуразиялық экономикалық комиссияға (бұдан әрі – Комиссия ) ақпарат ұсыну
мүше мемлекеттер
2022 ж. 31 желтоқсанға
дейін
2.  Мүше мемлекеттердің ешқайсысымен ортақ шекарасы жоқ мүше мемлекеттің аумағынан Одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумақтары арқылы басқа мүше мемлекеттің аумағына Одақ тауарларын автомобильдік тасымалдау кезінде электрондық навигациялық пломбаларды қолдану бойынша эксперименттер (пилоттық жобалар) жүргізу
Комиссияға ақпарат ұсыну
мүше мемлекеттер
2022 ж. 31 желтоқсанға
дейін

О плане мероприятий ("дорожной карте") по созданию условий для обеспечения беспрепятственного перемещения товаров Евразийского экономического союза с территории государства – члена Евразийского экономического союза, не имеющего общей границы ни с одним из государств-членов, на территорию другого государства-члена через территории государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза
Распоряжение Совета Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2021 года № 23.
1. Утвердить прилагаемый план мероприятий ("дорожную карту") по созданию условий для обеспечения беспрепятственного перемещения товаров Евразийского экономического союза с территории государства – члена Евразийского экономического союза, не имеющего общей границы ни с одним из государств-членов, на территорию другого государства-члена через территории государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза.
2. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его принятия.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко А. Смаилов А. Кожошев А. Оверчук
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Совета
Евразийской экономической комиссии
от 2 декабря 2021 г. № 23
ПЛАН
мероприятий ("дорожная карта") по созданию условий для обеспечения беспрепятственного перемещения товаров Евразийского экономического союза с территории государства – члена Евразийского экономического союза, не имеющего общей границы ни с одним из государств-членов, на территорию другого государства-члена через территории государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза
Сноска. План с именениями, внесенными распоряжением Совета Евразийской экономической комиссии от 25.01.2023 № 2.
Наименование мероприятия
Ожидаемый результат
Ответственный исполнитель
Срок реализации
1. Проработка с государствами, не являющимися членами Евразийского экономического союза (далее − Союз), возможности использования при перевозках товаров Союза по их территории электронных навигационных пломб, наложенных в одном из государств – членов Союза (далее – государства-члены)
представление
информации в Евразийскую экономическую комиссию (далее − Комиссия)
государства-члены
до 31 декабря 2023 г.
2. Проведение экспериментов (пилотных проектов) по применению электронных навигационных пломб при автомобильных перевозках товаров Союза с территории государства-члена, не имеющего общей границы ни с одним из государств-членов, на территорию другого государства-члена через территории государств, не являющихся членами Союза
представление
информации
в Комиссию
государства-члены
до 31 декабря 2023 г.

3.  Одақ тауарларын мүше мемлекеттердің ешқайсысымен ортақ шекарасы жоқ мүше мемлекеттің аумағынан Одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумақтары арқылы басқа мүше мемлекеттің аумағына өткізудің проблемалық мәселелерін реттеу, осындай мәселелерді реттеу бойынша іске асырылатын іс-шаралардың тиімділігін талдау, Одақ тауарларын басқа мүше мемлекеттің аумағына өткізу үшін мүше мемлекеттердің атқарушы билігінің уәкілетті органдарының екіжақты консультацияларын өткізу
Комиссияға ақпарат ұсыну
мүше мемлекеттер
қажеттілігіне
қарай
4.  Тасымалдарды қадағалау үшін Еуразиялық экономикалық одақта навигациялық пломбаларды қолдану туралы келісімді іске асыру
Комиссия
актілерінің жобалары
Комиссия,
мүше мемлекеттер
Келісім күшіне енген күннен бастап 6 ай ішінде
5.  Көрсетілген Келісімде айқындалмаған автомобиль және (немесе) теміржол көлігі түрлерімен тауарлардың тасымалдарын қадағалау қажеттілігін белгілеу мақсатында тасымалдарды қадағалау үшін Еуразиялық экономикалық одақта навигациялық пломбаларды қолдану туралы келісімді іске асыру нәтижелерін талдау
Комиссия актілерінің жобаларын әзірлеу бойынша ұсыныстарды Комиссияға ұсыну
мүше мемлекеттер,
Комиссия
қажеттілігіне
қарай

3. Проведение двусторонних консультаций уполномоченных органов исполнительной власти государств-членов для урегулирования проблемных вопросов перемещения товаров Союза с территории государства-члена, не имеющего общей границы ни с одним из государств-членов, на территорию другого государства-члена через территории государств, не являющихся членами Союза, анализа эффективности реализуемых мероприятий по урегулированию таких вопросов, корректировки (выработки дополнительных) мероприятий
представление
информации
в Комиссию
государства-члены
по мере
необходимости
4. Реализация Соглашения о применении в Евразийском экономическом союзе навигационных пломб для отслеживания перевозок
проекты
актов
Комиссии
Комиссия,
государства-члены
в течение 6 месяцев с даты вступления Соглашения в силу
5. Анализ результатов реализации Соглашения о применении в Евразийском экономическом союзе навигационных пломб для отслеживания перевозок в целях установления необходимости отслеживания перевозок товаров автомобильным и (или) железнодорожным видами транспорта, не определенных указанным Соглашением
представление
в Комиссию
предложений
по разработке проектов
актов Комиссии
государства-члены,
Комиссия
по мере
необходимости