Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 11 қаңтардағы № 1 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 58-бабының 2-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 22-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді және 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 11 қаңтардағы
№ 1 шешіміне
ҚОСЫМША
Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 39-тарауда:
1) кестенің бірінші бағанындағы "СЭҚ ТН" деген сөздер "ЕАЭО СЭҚ ТН" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) СЭҚ ТН 0305 коды бар позицияның екінші бағанындағы ", ұсақ және ірі тартылған балық ұны және тамаққа жарамды түйіршіктер" деген сөздер алып тасталсын;
3) СЭҚ ТН 0306 коды бар позицияның екінші бағанындағы "ұсақ және ірі тартылған ұн және тамаққа жарамды шаян тәрізділердің түйіршіктері" деген сөздер алып тасталсын;
4) СЭҚ ТН 0307 коды бар позицияның екінші бағанындағы "ұсақ және ірі тартылған ұн және тамаққа жарамды басқа су омыртқасыздарынан алынған түйіршіктер" деген сөздер алып тасталсын;
5) СЭҚ ТН 0307 осы бар позициядан кейін мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"0308
Кептірілген, тұздалған немесе тұз ерітіндісіндегі шаян тәрізділер мен моллюскалардан басқа шаян тәрізділер мен моллюскалардан басқа кептірілгенге дейін немесе оны ыстау процесінде жылытылып өңделмеген немесе жылытылып өңделген су омыртқасыздары
0309
Ұсақ және ірі тартылған ұн және балықтан, шаян тәрізділерден, маллюскалардан және басқа да су омыртқасыздарынан алынған оның тамаққа жарамды түйіршіктері
6) СЭҚ ТН 1516 коды бар позициядағы "өсімдік" деген сөздер "өсімдіктен алынған" деген сөздермен ауыстырылсын;
7) СЭҚ ТН 1516 коды бар позициядағы екінші бағандағы "(белоктар)" деген сөз алып тасталсын;

О внесении изменений в Единые ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования, предъявляемые к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору)
Решение Евразийской экономической коллегии от 11 января 2022 года № 1
В соответствии с пунктом 2 статьи 58 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 22 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Единые ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования, предъявляемые к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору), утвержденные Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 317, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2022 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии.
М.Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 11 января 2022 г. № 1
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Единые ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования, предъявляемые к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору)
1.В главе 39:
1) в наименовании графы первой таблицы слова "ТН ВЭД" заменить словами "ТН ВЭД ЕАЭС";
2) в позиции с кодом 0305 ТН ВЭД в графе второй слова "; рыбная мука тонкого и грубого помола и гранулы, пригодные для употребления в пищу" исключить;
3) в позиции с кодом 0306 ТН ВЭД в графе второй слова "; мука тонкого и грубого помола и гранулы из ракообразных, пригодные для употребления в пищу" исключить;
4) в позиции с кодом 0307 ТН ВЭД в графе второй слова "; мука тонкого и грубого помола и гранулы из прочих водных беспозвоночных, пригодные для употребления в пищу2" исключить;
5) после позиции с кодом 0307 ТН ВЭД дополнить позициями следующего содержания:
"0308
Водные беспозвоночные, кроме ракообразных и моллюсков, сушеные, соленые или в рассоле; водные беспозвоночные, кроме ракообразных и моллюсков, копченые, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения
0309
Мука тонкого и грубого помола и гранулы из рыбы, ракообразных, моллюсков и прочих водных беспозвоночных, пригодные для употребления в пищу2";
6) в позиции с кодом 1516 20 ТН ВЭД в графе второй слово "растительные" заменить словами "растительного происхождения";
7) в позиции с кодом 3502 ТН ВЭД в графе второй слово "(белки)" исключить;

8) мынадай мазмұндағы ескертумен толықтырылсын:
"Ескерту. Осы тарауды пайдалану мақсатында ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да және тауардың атауын да басшылыққа алу қажет.".
2. Көрсетілген Бірыңғай талаптарға № 1 қосымшада:
1) 16-позициядағы 3-бағандағы "еттен" деген сөз "еттің ұсақ және ірі ұсақталған" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 3-бағандағы 20-позицияда "және ет" деген сөздер "және басқа да ет" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 3-бағандағы 22-позицияда "; ұсақ және ірі тартылған балық ұны және тамаққа жарамды балықтың түйіршіктері" деген сөздер алып тасталсын;
4) 3-бағандағы 23-позициядағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Шаян тәрізділер, қабығы бар немесе жоқ, тірі, балғын, салқындатылған, мұздатылған, кептірілген1, тұздалған1 немесе тұздықтағы1; қабығы бар немесе қабығы жоқ, ысталғанға дейін немесе ыстау кезінде термиялық өңдеуге ұшырамаған1 ысталған шаян тәрізділер; қабығы бар, буға пісірілген1 немесе қайнаған суда прісірілген1, салқындатылған немесе салқындатылмаған, мұздатылған немесе мұздатылмаған, кептірілген1 немесе кептірілмеген, тұздалған1 немесе тұздалмаған, тұздықтағы ерітіндіде1 немесе тұздықтағы ерітіндіде емес";
5) 3-бағандағы 24-позицияда "ұсақ және ірі тартылған ұн және тамаққа жарамды маллюскалардан алынған түйіршіктер" деген сөздер алып тасталсын;
6) 3-бағандағы 25-позицияда "ұсақ және ірі тартылған ұн және шаян тәрізділер мен маллюскалардан басқа, су омыртқасыздарынан алынған тамаққа жарамды түйіршіктер1" деген сөздер алып тасталсын;
7) мынадай мазмұндағы 251 позициямен толықтырылсын:
"251
0309
Ұсақ және ірі тартылған балық ұны және балықтың, шаян тәрізділердің, маллюскалардың және тамаққа жарамды басқа да су омыртқасыздарының түйіршіктері1
ветеринарлық сертификат
иә
иә";
8) 37-позицияда:
2-бағандағы ЕАЭО СЭҚ ТН "0410 00 000 0" деген код ЕАЭО СЭҚ ТН 0410 деген кодпен ауыстырылсын;
3-бағандағы "Тағамдық" деген сөз "Жәндіктер8 және басқа да тағамдық" деген сөздермен ауыстырылсын;
9) 3-бағандағы 40-позицияда "және олардың" деген сөздер "немесе олардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
10) 2-бағандағы 46-позицияда "9705 00 000 0-ден" деген сөздер "9705-тен" деген сөздермен ауыстырылсын;
11) 3-бағандағы 65-позицияда "жануарлар" деген сөз "жануарлардан алынған" деген сөздермен ауыстырылсын;
12) 3-бағандағы 66-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлардан және олардың фракцияларынан алынған тоң майлар мен майлар";
13) 3-бағандағы 67-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"Өсімдіктерден және олардың фракцияларынан алынған тоң майлар мен майлар7";
14) 3-бағандағы 68-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"1516 тауар позициясындағы өнімдерден басқа, пісірілген, тотыққан, сусыздандырылған, күкірттенген, ауада тотыққан, вакуумда немесе инертті газда қыздыру арқылы полимерленген немесе басқа да химиялық түрлендірілген жануарлардан, өсімдіктен немесе микробиологиялық алынған тоң майлар мен майлар және олардың фракциялары; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған осы топтағы жануарлардан, өсімдіктерден немесе микробиологиялық алынған тоң майлар мен майлардың адам тұтынуына жарамсыз қоспалары немесе дайын өнімдері;";

8) дополнить примечанием следующего содержания:
"Примечание. Для целей использования настоящей главы необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.".
2. В приложении № 1 к указанным Единым требованиям:
1) в позиции 16 в графе 3 слова "из мяса" заменить словами "тонкого и грубого помола из мяса";
2) в позиции 20 в графе 3 слова "и мяса" заменить словами "и прочего мяса";
3) в позиции 22 в графе 3 слова "; рыбная мука тонкого и грубого помола и гранулы из рыбы, пригодные для употребления в пищу1" исключить;
4) в позиции 23 текст в графе 3 изложить в следующей редакции:
"Ракообразные, в панцире или без панциря, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные1, соленые1 или в рассоле1; ракообразные копченые, в панцире или без панциря, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения1; ракообразные в панцире, сваренные на пару1 или в кипящей воде1, охлажденные или неохлажденные, мороженые или немороженые, сушеные1 или несушеные, соленые1 или несоленые, в рассоле1 или не в рассоле";
5) в позиции 24 в графе 3 слова "; мука тонкого и грубого помола и гранулы из моллюсков, пригодные для употребления в пищу1" исключить;
6) в позиции 25 в графе 3 слова "; мука тонкого и грубого помола и гранулы из водных беспозвоночных, кроме ракообразных и моллюсков, пригодные для употребления в пищу1" исключить;
7) дополнить позицией 251 следующего содержания:
"251
0309
Мука тонкого и грубого помола и гранулы из рыбы, ракообразных, моллюсков и прочих водных беспозвоночных, пригодные для употребления в пищу1
ветеринарный сертификат
да
да";
8) в позиции 37:
в графе 2 код "0410 00 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "0410" ТН ВЭД ЕАЭС;
в графе 3 слово "Пищевые" заменить словами "Насекомые8 и прочие пищевые";
9) в позиции 40 в графе 3 слова "и их" заменить словами "или их";
10) в позиции 46 в графе 2 слова "из 9705 00 000 0" заменить словами "из 9705";
11) в позиции 65 в графе 3 слово "животные" заменить словами "животного происхождения";
12) в позиции 66 текст в графе 3 изложить в следующей редакции:
"Жиры и масла животного происхождения и их фракции";
13) в позиции 67 текст в графе 3 изложить в следующей редакции:
"Жиры и масла растительного происхождения и их фракции7";
14) в позиции 68 текст в графе 3 изложить в следующей редакции:
"Жиры и масла животного, растительного или микробиологического происхождения и их фракции, вареные, окисленные, дегидратированные, сульфурированные, окисленные воздушной продувкой, полимеризованные путем нагревания в вакууме или в инертном газе или химически модифицированные другим способом, кроме продуктов товарной позиции 1516; непригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из жиров и масел животного, растительного или микробиологического происхождения или фракций различных жиров или масел данной группы, в другом месте не поименованные или не включенные";

15) 3-бағандағы 70-позицияда "немесе қаны1" деген сөз ", қаны немесе жәндіктердің8" деген сөздермен ауыстырылсын;
16) 3-бағандағы 71-позицияда "немесе қаны" деген сөз ", қаны немесе жәндіктердің8" деген сөздермен ауыстырылсын;
17) 3-бағандағы 85-позицияда мемлекеттік тілдегі сөз өзгеріссіз қалады;
18) 3-бағандағы 86-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы тізбенің 85-тармағында көрсетілгендерден басқа, өсімдіктен немесе микробиологиялық алынған, тартылмаған немесе тартылған, түйіршіктелмеген немесе түйіршіктелген, жануарларды жемдеуге арналған күнжаралар мен басқа да қатты қалдықтар5;
19) 3-бағандағы 93-позицияда "(белоктар)" деген сөз алып тасталсын;
20) 3-бағандағы 96-позицияда "(энзимдер)" деген сөз алып тасталсын;
21) 99-позицияда:
2-бағандағы "3822 00 000 0-ден" деген сөздер "3822-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-бағандағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"3006 тауар позициясындағы тауарлардан басқа, қаптамадағы диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, астарлы немесе астарсыз дайындалған диагностикалық немесе зертханалық реактивтер, оралған немесе жиынтықтарға салынған (ветеринарияда қолдану үшін); сертификатталған эталондық материалдар (ветеринарияда қолдану үшін);
22) 3-бағандағы 103-позициядағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Ішкі органдардың өнімдері (жібек құртының бездерінен басқа), көгерген жерлер, көпіршіктер немесе сіңірлер";
23) 2-бағандағы 109-позицияда "9705 00 000 0-ден" деген сөздер "9705 22 000 0-ден, 9705 29 000 0-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
24) мынадай мазмұндағы сілтемемен толықтырылсын:
"8 Жәндіктерге (жәндіктердің бөліктеріне) қатысты ветеринариялық бақылау тиісті талаптар бекітілгеннен кейін жүзеге асырылады.";
25) мынадай мазмұндағы ескертумен толықтырылсын:
"Ескерту. Осы тізбені пайдалану мақсатында ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да тауардың атауын да басшылыққа алу қажет.".

15) в позиции 70 в графе 3 слова "или крови1" заменить словами ", крови1 или насекомых8";
16) в позиции 71 в графе 3 слова "или крови" заменить словами ", крови или насекомых8";
17) в позиции 85 в графе 3 слово "отходы" заменить словом "остатки";
18) в позиции 86 текст в графе 3 изложить в следующей редакции:
"Жмыхи и другие твердые остатки, получаемые при извлечении жиров или масел растительного или микробиологического происхождения, кроме указанных в позиции 85 настоящего перечня, немолотые или молотые, негранулированные или гранулированные, используемые для кормления животных5";
19) в позиции 93 в графе 3 слово "(белки)" исключить;
20) в позиции 96 в графе 3 слово "(энзимы)" исключить;
21) в позиции 99:
в графе 2 слова "из 3822 00 000 0" заменить словами "из 3822";
текст в графе 3 изложить в следующей редакции:
"Реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, не расфасованные или расфасованные в наборы (для применения в ветеринарии), кроме товаров товарной позиции 3006; сертифицированные эталонные материалы (для применения в ветеринарии)";
22) в позиции 103 текст в графе 3 изложить в следующей редакции:
"Изделия из внутренних органов (кроме шелкоотделительных желез шелкопряда), синюги, пузырей или сухожилий";
23) в позиции 109 в графе 2 слова "из 9705 00 000 0" заменить словами "из 9705 22 000 0, из 9705 29 000 0";
24) дополнить сноской 8 следующего содержания:
"8 Ветеринарный контроль в отношении насекомых (частей насекомых) проводится после утверждения соответствующих требований.";
25) дополнить примечанием следующего содержания:
"Примечание. Для целей использования настоящего перечня необходимо руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.".