Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 319 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 20 желтоқсандағы № 199 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа № 9 қосымша) 7-тармағының бесінші абзацына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 10-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Кеден одағы Комиссиясының "Кеден одағындағы техникалық реттеу туралы" 2010 жылғы 18 маусымдағы № 319 шешіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Кеден одағы Комиссиясының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 620 шешімімен бекітілген, осы Шешім күшіне енгенге дейін берілген және тіркелген, сәйкестік сертификаттары мен сәйкестік туралы декларациялар бірыңғай нысан бойынша беріліп, Сәйкестігі міндетті расталуға жататын өнімнің бірыңғай тізбесіне енгізілген өнімге сәйкестік сертификаттары мен сәйкестік туралы декларациялар олардың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін жарамды болады деп белгіленсін.
3. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының Берілген сәйкестік сертификаттарының және сәйкестік туралы тіркелген декларациялардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу тәртібіне өзгерістер енгізу туралы шешімі күшіне енген күннен бастап күшіне енетін өзгерістердің (осы Шешімге қосымша) 2-тармағының "а", "б", "в" тармақшаларын, "г" тармақшасының алтыншы, жетінші, тоғызыншы – он сегізінші абзацтарын қоспағанда, осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2022 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 199 шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 319 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Көрсетілген Шешімге № 2 қосымшаның 11-тармағының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бірыңғай тізілімді қалыптастыру және жүргізу процесінде уәкілетті органдар арасындағы, сондай-ақ уәкілетті органдар мен Еуразиялық экономикалық комиссия арасындағы ақпараттық өзара іс-қимыл Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде тиісті ортақ процесті Еуразиялық экономикалық одақтың интеграцияланған ақпараттық жүйесі құралдарымен іске асыру арқылы жүзеге асырылады.".
2. Көрсетілген Шешімге № 3 қосымшада:
а) Сәйкестік сертификатының бірыңғай нысаны мынадай мазмұндағы 16-позициямен толықтырылсын:
"QR-код (16)";
б) Сәйкестік туралы декларацияның бірыңғай нысаны мынадай мазмұндағы 13-позициямен толықтырылсын:
"QR-код (13)";

О внесении изменений в Решение Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 319
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 декабря 2022 года № 199.
В соответствии с абзацем пятым пункта 7 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 10 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 319 "О техническом регулировании в таможенном союзе" изменения согласно приложению.
2. Установить, что сертификаты соответствия и декларации о соответствии на продукцию, включенную в Единый перечень продукции, подлежащей обязательному подтверждению соответствия с выдачей сертификатов соответствия и деклараций о соответствии по единой форме, утвержденный Решением Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 г. № 620, выданные и зарегистрированные до вступления настоящего Решения в силу, действительны до окончания срока их действия.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования, за исключением подпунктов "а", "б", "в", абзацев шестого, седьмого, девятого – восемнадцатого подпункта "г" пункта 2 изменений (приложение к настоящему Решению), которые вступают в силу с даты вступления в силу решения Коллегии Евразийской экономической комиссии о внесении изменений в Порядок формирования и ведения единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 20 декабря 2022 г. № 199
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 319
1. Абзац второй пункта 11 приложения № 2 к указанному Решению изложить в следующей редакции:
"Информационное взаимодействие между уполномоченными органами, а также между уполномоченными органами и Евразийской экономической комиссией в процессе формирования и ведения Единого реестра осуществляется путем реализации средствами интегрированной информационной системы Евразийского экономического союза соответствующего общего процесса в рамках Евразийского экономического союза.".
2. В приложении № 3 к указанному Решению:
а) Единую форму сертификата соответствия дополнить позицией 16 следующего содержания:
"QR-код (16)";
б) Единую форму декларации о соответствии дополнить позицией 13 следующего содержания:
"QR-код (13)";

в) Сәйкестік сертификатының бірыңғай нысанына № 1 қосымшаның 2.4-тармағында:
алтыншы абзац "аккредиттеу аттестатының тіркеу нөмірі" деген сөздерден кейін (аккредиттеу туралы жазбаның бірегей нөмірі) деген сөздермен толықтырылсын;
жиырма бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"12-позиция – Өнімді сақтау шарттары мен мерзімдері, өнімнің қызмет ету (жарамдылық) мерзімі және (немесе) ресурсы (талаптарға сәйкестігіне Бірыңғай тізбеде көзделген сертификаттау жүргізілген, НҚА-да белгіленген жағдайларда), өнімді сәйкестендіруді қамтамасыз ететін өзге де мәліметтер (бар болса).";
жиырма сегізінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"16-позиция – QR-код (егер Берілген сәйкестік сертификаттарының және сәйкестік туралы тіркелген декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінде QR-кодты қалыптастыру көзделсе).";
г) Сәйкестік туралы декларацияның бірыңғай нысанына № 2 қосымшада:
2-тармақта:
екінші абзац алып тасталсын;
екінші абзацқа сілтеме жасау алып тасталсын;
3.3-тармақта:
он тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"6-позиция – өнімді сақтау шарттары мен мерзімдері, өнімнің қызмет ету (жарамдылық) мерзімі және (немесе) ресурсы (талаптарға сәйкестігі Бірыңғай тізбеде көзделген сәйкестік туралы декларациямен расталған, НҚА-да белгіленген жағдайларда), өнімді сәйкестендіруді қамтамасыз ететін өзге де мәліметтер (бар болса).";
жиырма үшінші абзац алып тасталсын;
жиырма төртінші абзацта:
"аккредиттеу аттестатының тіркеу нөмірі" деген сөздерден кейін "(аккредиттеу туралы жазбаның бірегей нөмірі)" деген сөздермен толықтырылсын;
"тіркеуді аккредиттеу аттестатының" деген сөздер "аккредиттеу аттестатын тіркеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
"(сертификаттау жөніндегі орган сәйкестік туралы декларацияны тіркеген жағдайда)" деген сөздермен толықтырылсын;
жиырма алтыншы абзац "ол уәкілеттік берген адамның" деген сөздерден кейін "(сертификаттау жөніндегі орган сәйкестік туралы декларацияны тіркеген жағдайда)" деген сөздермен толықтырылсын;
жиырма алтыншы абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"13-позиция – QR-код (егер Берілген сәйкестік сертификаттарының және тіркелген сәйкестік туралы декларациялардың бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігінде QR-кодты қалыптастыру көзделсе).";
жиырма жетінші абзацтың екінші сөйлемінде:
"сәйкестік туралы декларацияның тіркеу нөмірі," деген сөздерден кейін "сондай-ақ" деген сөздермен толықтырылсын;
"(сертификаттау жөніндегі орган сәйкестік туралы декларацияны тіркеген жағдайда)" деген сөздермен толықтырылсын.

в) в пункте 2.4 приложения № 1 к Единой форме сертификата соответствия:
абзац шестой после слов "регистрационный номер аттестата аккредитации" дополнить словами (уникальный номер записи об аккредитации)";
абзац двадцать пятый изложить в следующей редакции:
"Позиция 12 – Условия и сроки хранения продукции, срок службы (годности) и (или) ресурс продукции (в случаях, установленных НПА, на соответствие требованиям которых проведена сертификация, предусмотренными Единым перечнем), иные сведения о продукции, обеспечивающие ее идентификацию (при наличии).";
после абзаца двадцать восьмого дополнить абзацем следующего содержания:
"Позиция 16 – QR-код (в случае, если в национальной части Единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии предусмотрено формирование QR-кода).";
г) в приложении № 2 к Единой форме декларации о соответствии:
в пункте 2:
абзац второй исключить;
сноску к абзацу второму исключить;
в пункте 3.3:
абзац девятнадцатый изложить в следующей редакции:
"Позиция 6 – Условия и сроки хранения, срок службы (годности) и (или) ресурс продукции (в случаях, установленных НПА, соответствие требованиям которых подтверждено декларацией о соответствии, предусмотренными Единым перечнем), иные сведения о продукции, обеспечивающие ее идентификацию (при наличии).";
абзац двадцать третий исключить;
в абзаце двадцать четвертом:
после слов "регистрационный номер аттестата аккредитации" дополнить словами "(уникальный номер записи об аккредитации)";
слова "аттестата аккредитации регистрации" заменить словами "регистрации аттестата аккредитации";
дополнить словами "(в случае регистрации декларации о соответствии органом по сертификации)";
абзац двадцать шестой после слов "уполномоченного им лица" дополнить словами "(в случае регистрации декларации о соответствии органом по сертификации)";
после абзаца двадцать шестого дополнить абзацем следующего содержания:
"Позиция 13 – QR-код (в случае, если в национальной части Единого реестра выданных сертификатов соответствия и зарегистрированных деклараций о соответствии предусмотрено формирование QR-кода).";
в предложении втором абзаца двадцать седьмого:
после слов "регистрационный номер декларации о соответствии," дополнить словами "а также";
дополнить словами "(в случае регистрации декларации о соответствии органом по сертификации)".