Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеулер (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 11 мамырдағы № 54 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия жұмысының регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 8 қарашадағы № 167 шешімімен бекітілген  Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеулер (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2.  Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2023 жылғы 11 мамырдағы
№ 54 шешіміне
ҚОСЫМША
Ерікті негізде қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды және зерттеулер (сынақтар) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің осы техникалық регламенттің талаптарына сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға енгізілетін
өзгерістер

О внесении изменений в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 11 мая 2023 года № 54.
В соответствии с подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента, утвержденную Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 ноября 2022 г. № 167, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 11 мая 2023 г. № 54
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента

1.  13, 29 және 30-позициялар алып тасталсын.
2. Мынадай мазмұндағы 52 – 62-позициялармен толықтырылсын:
"
52
71.100.70
Парфюмериялық-косметикалық өнімдер. Талдамалық әдістер. Термиялық ыдырау және атомдық абсорбциялық спектрометрия (сынап анализаторында) арқылы сынаптың із мөлшерін тікелей анықтау.
ISO 23674:2022 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 5-тармағы
2024 жыл
2026 жыл
Беларусь Республикасы
53
71.100.70
Парфюмериялық-косметикалық өнімдер. Талдамалық әдістер.
Қысыммен ыдырағаннан кейін суық будың атомдық абсорбциялық спектрометриясы арқылы сынаптың із мөлшерін анықтау.
ISO 23821:2022 негізінде МемСТ әзірлеу
5-баптың 5-тармағы
2024 жыл
2026 жыл
Беларусь Республикасы
54

1. Позиции 13, 29 и 30 исключить.
2. Дополнить позициями 52 – 62 следующего содержания:
"
52
71.100.70
Продукция парфюмерно-косметическая. Аналитические методы. Прямое определение следового количества ртути посредством термического разложения и атомно-абсорбционной спектрометрии (в анализаторе ртути).
Разработка ГОСТ на основе ISO 23674:2022
пункт 5 статьи 5
2024 год
2026 год
Республика Беларусь
53
71.100.70
Продукция парфюмерно-косметическая. Аналитические методы.
Определение следового количества ртути методом атомно-абсорбционной спектрометрии холодного пара после разложения под давлением.
Разработка ГОСТ на основе ISO 23821:2022
пункт 5 статьи 5
2024 год
2026 год
Республика Беларусь
54

71.100.70
Парфюмериялық-косметикалық өнімдер. А спектрінің ультракүлгін сәулелерінен қорғаныс факторының in vivo шамасын анықтау әдісі.
ISO 24442-2016 МемСТ қайта қарау және ISO 24442:2022 негізінде МемСТ әзірлеу
6-баптың 4 және 6-тармақ-тары
2024 жыл
2026 жыл
Беларусь Республикасы
55
71.100.40
07.100.40
Парфюмериялық-косметикалық өнімдер. Микробиология. Ашытқы мен зеңді санау.
ISO 16212-2020 МемСТ өзгерістер енгізу
5-баптың 4 және 7-тармақ-тары
2024 жыл
2026 жыл
Беларусь Республикасы
56

71.100.70
Продукция парфюмерно-косметическая. Метод определения in vivo величины защитного фактора от ультрафиолетовых лучей спектра А.
Пересмотр ГОСТ ISO 24442-2016 и разработка ГОСТ на основе ISO 24442:2022
пункты
4 и 5
статьи 6
2024 год
2026 год
Республика Беларусь
55
71.100.40
07.100.40
Продукция парфюмерно-косметическая. Микробиология. Подсчет дрожжей и плесневых грибов.
Внесение изменений в ГОСТ ISO 16212-2020
пункты
4 и 7
статьи 5
2024 год
2026 год
Республика Беларусь
56