Сербия Республикасынан шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағына әкелінетін тауарлардың жекелеген түрлеріне қатысты 2024 жылға арналған тарифтік квоталар көлемін белгілеу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 28 тамыздағы № 132 шешімі
2019 жылғы 25 қазандағы Еуразиялық экономикалық одақ пен оның мүше мемлекеттері арасындағы еркін сауда аймағы туралы келісімнің (бұдан әрі-Келісім) бір Тарап пен екінші Тарап Сербия Республикасы арасындағы келісімнің (бұдан әрі – Келісім) 4-бабына, келісімге тіркелген № 2-қосымшаға, 2014 жылғы мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы 29-шарттың 35 және 45-баптарына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасы шешті:
1. 2024 жылға № 1-қосымшаға сәйкес Сербия Республикасынан шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) аумағына әкелінетін тауарлардың жекелеген түрлеріне қатысты тарифтік квоталардың көлемі (бұдан әрі тиісінше – тарифтік квоталар, тауарлар) белгіленсін.
2. Белгіленсін:
осы шешімнің № 1-қосымшасында көрсетілген тарифтік квоталар көлемі шеңберінде әкелінетін тауарларға қатысты мүше мемлекеттің уәкілетті органы берген лицензия болған кезде және Келісімде белгіленген еркін сауда режимін беру шарттары сақталған кезде кедендік құнның 0 пайызы мөлшерінде кедендік әкелу бажының мөлшерлемесі қолданылады;
тарифтік квоталар осы шешімнің № 1-қосымшасында көрсетілген, ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарларға қатысты қолданылады;
тауарларды осы шешімнің № 1-қосымшасында көрсетілген тарифтік квоталар көлемінен асатын мөлшерде әкелу кезінде және (немесе) келісімде белгіленген еркін сауда режимін беру шарттары сақталмаған кезде Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай кедендік тарифінің кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелері қолданылады.
3. Мүше мемлекеттерге:
осы шешімнің № 1-қосымшасында көрсетілген тарифтік квоталардың көлемін өз заңнамасына сәйкес сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арасында бөлуді жүзеге асыру;
атқарушы биліктің уәкілетті органдарына осы шешімнің № 1-қосымшасында көрсетілген тауарлардың импортына лицензиялар беруді жүзеге асыруды тапсырсын;
кеден органдарына тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей Еуразиялық экономикалық комиссияға осы шешімнің № 1-қосымшасында көрсетілген тауарларды өз мемлекетінің аумағына әкелу көлемі туралы № 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақпарат беруді тапсырсын.

Об установлении на 2024 год объемов тарифных квот в отношении отдельных видов товаров, происходящих из Республики Сербии и ввозимых на территории государств – членов Евразийского экономического союза
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 августа 2023 года № 132.
В соответствии со статьей 4 Соглашения о зоне свободной торговли между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Республикой Сербией, с другой стороны, от 25 октября 2019 года (далее – Соглашение), приложением № 2 к Соглашению, статьями 35 и 45 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Установить на 2024 год объемы тарифных квот в отношении отдельных видов товаров, происходящих из Республики Сербии и ввозимых на территории государств – членов Евразийского экономического союза (далее – государства-члены) в соответствии
с Соглашением (далее соответственно – тарифные квоты, товары), согласно приложению № 1.
2. Установить, что:
в отношении товаров, ввозимых в рамках объемов тарифных квот, указанных в приложении № 1 к настоящему Решению, при наличии лицензии, выданной уполномоченным органом государства-члена, и при соблюдении условий предоставления режима свободной торговли, установленных Соглашением, применяется ставка ввозной таможенной пошлины в размере 0 процентов от таможенной стоимости;
тарифные квоты применяются в отношении товаров, указанных в приложении № 1 к настоящему Решению, помещаемых под таможенную процедуру выпуска для внутреннего потребления;
при ввозе товаров в количестве, превышающем объемы тарифных квот, указанные в приложении № 1 к настоящему Решению, и (или) при несоблюдении условий предоставления режима свободной торговли, установленных Соглашением, применяются ставки ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза.
3. Государствам-членам:
осуществлять распределение объемов тарифных квот, указанных в приложении № 1 к настоящему Решению, между участниками внешнеторговой деятельности в соответствии со своим законодательством;
поручить уполномоченным органам исполнительной власти осуществлять выдачу лицензий на импорт товаров, указанных в приложении № 1 к настоящему Решению;
поручить таможенным органам ежеквартально, не позднее 10-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом, предоставлять в Евразийскую экономическую комиссию информацию об объемах ввоза на территорию своего государства товаров, указанных в приложении № 1 к настоящему Решению, по форме согласно приложению № 2.

4. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
алқасының төрағасы
М. Мясникович
2023 жылғы 28 тамыздағы
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
№ 133-шешіміне тіркелген
№ 1 ҚОСЫМША
Бір жағынан Еуразиялық экономикалық одақ пен оның мүше мемлекеттері мен екінші жағынан Сербия Республикасы арасындағы еркін сауда аймағы туралы 2019 жылғы 25 қазандағы Келісімге сәйкес Сербия Республикасынан шығарылатын және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағына әкелінетін тауарлардың жекелеген түрлеріне қатысты 2024 жылға арналған тарифтік квоталардың КӨЛЕМІ
Тауардың атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Өлшем бірлігі
Тарифтік квота көлемі
барлығы
Армения Республикасы
Беларусь Республикасы
Қазақстан Республикасы
Қырғыз Республикасы
Ресей Федерациясы

4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ № 1
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 28 августа 2023 г. № 133
ОБЪЕМЫ
тарифных квот на 2024 год в отношении отдельных видов товаров, происходящих из Республики Сербии и ввозимых на территории государств – членов Евразийского экономического союза в соответствии с Соглашением о зоне свободной торговли между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Республикой Сербией, с другой стороны, от 25 октября 2019 года
Наименование товара
Код
ТН ВЭД ЕАЭС
Единица измерения
Объемы тарифной квоты
всего
Республика Армения
Республика Беларусь
Республика Казахстан
Кыргызская Республика
Российская Федерация

Сербия Республикасынан шыққан және ЕАЭО СЭҚ ТН 0406 90 690 0, 0406 90 740 0, 0406 90 860 0, 0406 90 890 0, 0406 90 920 0, 0406 90 930 0, 0406 90 990 1 и 0406 90 990 9 кодтарымен жіктелетін шөптер, Буттерказе ірімшігі және қой немесе ешкі сүтінен жасалған ірімшік, Гларский ірімшігін қоспағанда, өзге де ірімшіктер, тауардың шығу тегі туралы сертификаттың 8-бағанында "Glarus cheese with herbs", немесе "Buttercase cheese", немесе "Cheese made of goat’s or sheep’s milk" белгісі болған кезде оларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу кедендік әкелу баждарын төлеуден босату түріндегі тарифтік жеңілдік қолдана отырып жүзеге асырылады

Сыры прочие, за исключением Гларского сыра, изготовленного с добавлением трав, сыра Буттерказе и сыра из овечьего или козьего молока, происходящих из Республики Сербии и классифицируемых кодами 0406 90 690 0, 0406 90 740 0, 0406 90 860 0, 0406 90 890 0, 0406 90 920 0, 0406 90 930 0, 0406 90 990 1 и 0406 90 990 9 ТН ВЭД ЕАЭС, ввоз которых на таможенную территорию Евразийского экономического союза осуществляется с применением тарифной преференции в виде освобождения от уплаты ввозных таможенных пошлин при наличии в графе 8 сертификата о происхождении товара отметки "Glarus cheese with herbs", или "Buttercase cheese", или "Cheese made of goat’s or sheep’s milk"

0406 90 690 0
0406 90 740 0
0406 90 860 0
0406 90 890 0
0406 90 920 0
0406 90 930 0
0406 90 990 1
0406 90 990 9
тонна
400
3,02
19,75
121,4
3,71
252,12
Жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған алкоголь тұнбалары, өзгелері
2208 20 290 0
2208 20 890 0
100%
спирт л
35 000
5 454
3 810
3 275
538
21 923
Құрамында шылымдық темекі бар темекі
2402 20 100 0
2402 20 900 0
1 000 дана
2 000 000*
238 400**
39 539
21 993
966
190
175 712
__________________
* Бір жағынан Еуразиялық экономикалық одақ пен оның мүше мемлекеттері мен екінші жағынан Сербия Республикасы арасындағы еркін сауда аймағы туралы 2019 жылғы 25 қазандағы Келісімге сәйкес тарифтік квота.
** Тарифтік квотаның бөлінетін көлемі.
2023 жылғы 28 тамыздағы
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
№ 133-шешіміне тіркелген
№ 2 ҚОСЫМША
(үлгі)
2019 жылғы 25 қазандағы Келісімге сәйкес бір жағынан Еуразиялық экономикалық одақ пен оның мүше мемлекеттері мен екінші жағынан Сербия Республикасы арасындағы еркін сауда аймағы туралы тарифтік квоталар қолданылатын Сербия Республикасынан шығарылатын тауарлардың жекелеген түрлерін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына әкелу көлемі туралы АҚПАРАТ
______ жылғы ___ тоқсан үшін
Тауардың атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Тоқсан бойынша деректер (айлар бойынша)
өлшем бірлігі
саны
құны (АҚШ долларымен)
Сербия Республикасынан шыққан және ЕАЭО СЭҚ ТН 0406 90 690 0, 0406 90 740 0, 0406 90 860 0, 0406 90 890 0, 0406 90 920 0, 0406 90 930 0, 0406 90 990 1 и 0406 90 990 9 кодтарымен жіктелетін шөптер, Буттерказе ірімшігі және қой немесе ешкі сүтінен жасалған ірімшік, Гларский ірімшігін қоспағанда, өзге де ірімшіктер, тауардың шығу тегі туралы сертификаттың 8-бағанында "Glarus cheese with herbs", немесе "Buttercase cheese", немесе "Cheese made of goat’s or sheep’s milk" белгісі болған кезде оларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелу кедендік әкелу баждарын төлеуден босату түріндегі тарифтік жеңілдік қолдана отырып жүзеге асырылады
0406 90 690 0
0406 90 740 0
0406 90 860 0
0406 90 890 0
0406 90 920 0

0406 90 690 0
0406 90 740 0
0406 90 860 0
0406 90 890 0
0406 90 920 0
0406 90 930 0
0406 90 990 1
0406 90 990 9
тонн
400
3,02
19,75
121,4
3,71
252,12
Спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда, прочие
2208 20 290 0
2208 20 890 0
л
100%
спирта
35 000
5 454
3 810
3 275
538
21 923
Сигареты, содержащие табак
2402 20 100 0
2402 20 900 0
1 000 шт
2 000 000*
238 400**
39 539
21 993
966
190
175 712
__________________
* Тарифная квота в соответствии с Соглашением о зоне свободной торговли между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Республикой Сербией, с другой стороны, от 25 октября 2019 года.
** Распределяемый объем тарифной квоты.
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 28 августа 2023 г. № 133
(форма)
ИНФОРМАЦИЯ
об объемах ввоза на территорию государства – члена Евразийского экономического союза отдельных видов товаров, происходящих из Республики Сербии, в отношении которых применяются тарифные квоты в соответствии с Соглашением о зоне свободной торговли между Евразийским экономическим союзом и его государствами-членами, с одной стороны, и Республикой Сербией, с другой стороны, от 25 октября 2019 года
За ___ квартал _____ г.
Наименование товара
Код
ТН ВЭД ЕАЭС
Данные за квартал (по месяцам)
единица измерения
количество
стоимость
(в долларах США)
Сыры прочие, за исключением Гларского сыра, изготовленного с добавлением трав, сыра Буттерказе и сыра из овечьего или козьего молока, происходящих из Республики Сербии и классифицируемых кодами 0406 90 690 0, 0406 90 740 0, 0406 90 860 0, 0406 90 890 0, 0406 90 920 0, 0406 90 930 0, 0406 90 990 1 и 0406 90 990 9 ТН ВЭД ЕАЭС, ввоз которых на таможенную территорию Евразийского экономического союза осуществляется с применением тарифной преференции в виде освобождения от уплаты ввозных таможенных пошлин при наличии в графе 8 сертификата о происхождении товара отметки "Glarus cheese with herbs", или "Buttercase cheese", или "Cheese made of goat’s or sheep’s milk"
0406 90 690 0
0406 90 740 0
0406 90 860 0
0406 90 890 0
0406 90 920 0

0406 90 930 0
0406 90 990 1
0406 90 990 9
I ай
тонна
II ай
III ай
тоқсан жиыны
Жүзім шарабын дистилляциялау немесе жүзімді сығу нәтижесінде алынған алкоголь тұнбалары, өзгелері
2208 20 290 0
2208 20 890 0
I ай
100% спирт л
II ай
III ай
тоқсан жиыны
Құрамында шылымдық темекі бар темекі
2402 20 100 0
2402 20 900 0
I ай
1 000 дана
II ай
III ай
тоқсан жиыны

0406 90 930 0
0406 90 990 1
0406 90 990 9
I месяц
тонн
II месяц
III месяц
итого за квартал
Спиртовые настойки, полученные в результате дистилляции виноградного вина или выжимок винограда, прочие
2208 20 290 0
2208 20 890 0
I месяц
л 100% спирта
II месяц
III месяц
итого за квартал
Сигареты, содержащие табак
2402 20 100 0
2402 20 900 0
I месяц
1 000 шт
II месяц
III месяц
итого за квартал