Ветеринариялық бақылау (қадағалау) бақылауындағы тауарлар түрлерінің анықтамалығына өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 24 қазандағы № 152 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара іс-қимыл туралы Хаттаманың 4 және 7-тармақтарын іске асыру мақсатында (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа № 3-қосымша) және Еуразиялық экономикалық одақ алқасының № 155-шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың нормативтік-анықтамалық ақпаратының бірыңғай жүйесі туралы Ережеге сәйкес 2015 жылғы 17 қарашадағы комиссия, Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2020 жылғы 20 қаңтардағы № 13-шешімімен бекітілген ветеринариялық бақылаудағы (қадағалаудағы) тауарлар түрлерінің анықтамалығына қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
2023 жылғы 24 қазандағы
№ 152 шешіміне
ҚОСЫМША
Ветеринариялық бақылау (қадағалау) бақылауындағы тауарлар түрлерінің анықтамалығына енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. I бөлімде:
1) екінші бағандағы 00016 коды бар позиция "ұн" деген сөзден кейін "ұсақ және ірі тартылған" деген сөздермен толықтырылсын;
2) екінші бағандағы 00019 коды бар позиция "филе және" деген сөздерден кейін "басқа" деген сөзбен толықтырылсын;
3) 00021 коды бар позицияда:
екінші бағанда ";ұсақ және ірі тартылған балық ұны және жеуге жарамды балық түйіршіктері*" деген сөздер алынып тасталсын;
бесінші бағандағы ""*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттылық бөлігінде тексеріледі" деген сөздер алынып тасталсын;
4) 00022 коды бар позицияда екінші бағанда ",кептірілген*, тұздалған* немесе тұзды ерітіндіде*; ұсақ және ірі ұнтақталған ұн және жеуге жарамды шаян тәрізділерден жасалған түйіршіктер*" деген сөздер "немесе мұздатылмаған, кептірілген* немесе кептірілмеген, тұздалған* немесе тұздалмаған, тұзды ерітіндіде* немесе тұзды ерітіндіде емес" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) екінші бағандағы 00023 коды бар позицияда ";ұсақ және ірі ұнтақталған ұн және жеуге жарамды ұлулардан жасалған түйіршіктер*" деген сөздер алынып тасталсын;
6) екінші бағандағы 00024 коды бар позицияда ";шаян тәрізділер мен ұлулардан басқа, тамаққа пайдалануға жарамды ұсақ және ірі ұнтақталған ұн және шаянтәрізділерден жасалған түйіршіктер*" алынып тасталсын;

О внесении изменений в справочник видов подконтрольных ветеринарному контролю (надзору) товаров
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 октября 2023 года № 152.
В целях реализации пунктов 4 и 7 Протокола об информационно-коммуникационных технологиях и информационном взаимодействии в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 3 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и в соответствии с Положением о единой системе нормативно-справочной информации Евразийского экономического союза, утвержденным Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 155, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в справочник видов подконтрольных ветеринарному контролю (надзору) товаров, утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 января 2020 г. № 13, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 24 октября 2023 г. № 152
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в справочник видов подконтрольных ветеринарному контролю (надзору) товаров
В разделе I:
1) позицию с кодом 00016 в графе второй после слова "мука" дополнить словами "тонкого и грубого помола";
2) позицию с кодом 00019 в графе второй после слов "филе и" дополнить словом "прочего";
3) в позиции с кодом 00021:
в графе второй слова "; рыбная мука тонкого и грубого помола и гранулы из рыбы, пригодные для употребления в пищу*" исключить;
в графе пятой слова "товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия" исключить;
4) в позиции с кодом 00022 в графе второй слова ", сушеные*, соленые* или в рассоле*; мука тонкого и грубого помола и гранулы из ракообразных, пригодные для употребления в пищу*" заменить словами "или немороженые, сушеные* или несушеные, соленые* или несоленые, в рассоле* или не в рассоле";
5) в позиции с кодом 00023 в графе второй слова "; мука тонкого и грубого помола и гранулы из моллюсков, пригодные для употребления в пищу*" исключить;
6) в позиции с кодом 00024 в графе второй слова "; мука тонкого и грубого помола и гранулы из водных беспозвоночных, кроме ракообразных и моллюсков, пригодные для употребления в пищу*" исключить;

7) 00034 коды бар позицияда:
екінші бағандағы "тағам" деген сөз "жәндіктер*** және басқа да тағам" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші бағандағы "0410000000" коды "0410" кодымен ауыстырылсын;
бесінші баған мынадай мазмұндағы мәтінмен толықтырылсын:
"***" жәндіктерге (жәндіктердің бөліктеріне) қатысты ветеринариялық бақылау тиісті талаптар бекітілгеннен кейін жүргізіледі";
8) екінші бағандағы 00037 коды бар позицияда "және олар" деген сөздер "немесе олар" деген сөздермен ауыстырылсын;
9) 00043 коды бар позицияда үшінші бағандағы "9705000000-нан" деген сөздер "9705-тен" деген сөздермен ауыстырылсын;
10) екінші бағандағы 00063 коды бар позицияда "Жануарлар" деген сөз "жануарлардан пайда болған" деген сөздермен ауыстырылсын;
11) 00064 коды бар позицияда екінші бағандағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлардан алынатын майлар, сұйық майлар және олардың фракциялары";
12) екінші бағандағы 00065 коды бар позицияда "өсімдік" деген сөз "өсімдік тектес" деген сөздермен ауыстырылсын;
13) екінші бағандағы 00066 коды бар позицияда "Жануарлар немесе өсімдік майлары мен сұйық майлары" деген сөздер "Жануар, өсімдік немесе микробиология тектес майлар мен сұйық майлар" деген сөздермен ауыстырылсын, "жануарлар немесе өсімдік майлары немесе сұйық майлар" деген сөздер "жануар, өсімдік немесе микробиология тектес майлар мен сұйық майлар" деген сөздермен ауыстырылсын;
14) үшінші бағандағы 00067 коды бар позиция "3808-ден," деген сөздерден кейін "3823-тен," деген сөздермен толықтырылсын;
15) 00069 және 00070 кодтары бар позицияларда:
екінші бағандағы "немесе қан" деген сөздер ",қан немесе жәндіктердің***" деген сөздермен ауыстырылсын;
бесінші баған ";"***" жәндіктерге (жәндіктердің бөліктеріне) қатысты ветеринариялық бақылау тиісті талаптар бекітілгеннен кейін жүргізіледі" деген сөздермен толықтырылсын;
16) 00074 және 00075 кодтары бар позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"
00074
ЕАЭО СЭҚ ТН 0401 – 0404 тауар позицияларының шикізатынан сүт майы жоқ немесе құрамында 1,5 мас.% кем сүт майы бар дайын тамақ өнімдері, ЕАЭО СЭҚ ТН 0401-0404 тауар позицияларының шикізатынан ұнтақ түріндегі тамақ өнімдерінен басқа*
1901909200-ден
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттылық бөлігінде тексеріледі
00075
ЕАЭО СЭҚ ТН 0401 – 0404 тауар позицияларының шикізатынан ЕАЭО СЭҚ ТН 0401 – 0404 тауар позицияларының шикізатынан ұнтақ түріндегі тамақ өнімдерінен басқа, құрамында 1,5 мас.% немесе одан көп сүт майы бар ЕАЭО СЭҚ ТН 0401 – 0404 тауар позицияларының шикізатынан ЕАЭО СЭҚ ТН басқа позицияларында аталмаған немесе оларға енгізілмеген дайын тамақ өнімдері*
1901909800-ден
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттылық бөлігінде тексеріледі
";

7) в позиции с кодом 00034:
в графе второй слово "Пищевые" заменить словами "Насекомые*** и прочие пищевые";
в графе третьей код "0410000000" заменить кодом "0410";
графу пятую дополнить текстом следующего содержания:
"***" ветеринарный контроль в отношении насекомых (частей насекомых) проводится после утверждения соответствующих требований";
8) в позиции с кодом 00037 в графе второй слова "и их" заменить словами "или их";
9) в позиции с кодом 00043 в графе третьей слова "из 9705000000" заменить словами "из 9705";
10) в позиции с кодом 00063 в графе второй слово "животные" заменить словами "животного происхождения";
11) в позиции с кодом 00064 текст в графе второй изложить в следующей редакции:
"Жиры и масла животного происхождения и их фракции";
12) в позиции с кодом 00065 в графе второй слово "растительные" заменить словами "растительного происхождения";
13) в позиции с кодом 00066 в графе второй слова "Животные или растительные жиры и масла" заменить словами "Жиры и масла животного, растительного или микробиологического происхождения", слова "животных или растительных жиров или масел" заменить словами "жиров и масел животного, растительного или микробиологического происхождения";
14) позицию с кодом 00067 в графе третьей после слов "из 3808," дополнить словами "из 3823,";
15) в позициях с кодами 00069 и 00070:
в графе второй слова "или крови" заменить словами ", крови или насекомых***";
графу пятую дополнить словами "; "***" ветеринарный контроль в отношении насекомых (частей насекомых) проводится после утверждения соответствующих требований";
16) позиции с кодами 00074 и 00075 изложить в следующей редакции:
"
00074
Готовые пищевые продукты из сырья товарных позиций 0401 – 0404 ТН ВЭД ЕАЭС, не содержащие молочного жира или содержащие менее 1,5 мас. % молочного жира, кроме пищевых продуктов в виде порошка из сырья товарных позиций 0401 – 0404 ТН ВЭД ЕАЭС*
из 1901909200
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
00075
Готовые пищевые продукты из сырья товарных позиций
0401 – 0404 ТН ВЭД ЕАЭС, содержащие 1,5 мас. % молочного жира или более, кроме пищевых продуктов в виде порошка из сырья товарных позиций 0401 – 0404 ТН ВЭД ЕАЭС, в других позициях ТН ВЭД ЕАЭС не поименованные или не включенные в них*
из 1901909800
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
";

17) 00082 – 00085 кодтары бар позициялар мынадай редакцияда жазылсын:
"
00082
Құрамында өсімдік майлары немесе сұйық майлары бар, құрамында 1,5 мас.% кем сүт майы бар дайын тамақ өнімдері*
2106909300-ден
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттылық бөлігінде тексеріледі
00083
Жеуге жарамды қоспалар немесе құрамында 15 мас.% сүт майы бар жануарлардан немесе өсімдік майларынан не майлардан немесе олардың фракцияларынан жасалған дайын өнімдер*
2106909804-тен
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттылық бөлігінде тексеріледі
00084
Ірімшіктен жасалған фондю*
2106909805-тен
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттылық бөлігінде тексеріледі
00085
Құрамында сүт компоненттері бар дайын тамақ өнімдері, ЕАЭО СЭҚ ТН басқа позицияларында аталмаған немесе оларға енгізілмеген*
2106909808-ден
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттылық бөлігінде тексеріледі
";
18) 00089 коды бар позицияда екінші бағанда "қоқыс" деген сөз "қалдықтар" деген сөзбен ауыстырылсын, үшінші бағандағы ",2306" деген сөздер алынып тасталсын;
19) 00090 коды бар позицияда екінші бағандағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"ЕАЭО СЭҚ ТН 2304 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа, жануарларды азықтандыру үшін пайдаланылатын, ұнтақталған немесе ұнтақталмаған, түйіршіктелмеген немесе түйіршіктелген майларды, өсімдік немесе микробиология тектес майларды алу кезінде алынатын күнжара және басқа да қатты қалдықтар";
20) екінші бағандағы 00097 коды бар позицияда "(ақуыздар)" деген сөз алынып тасталсын;
21) екінші бағандағы 000100 коды бар позицияда "(энзималар)" деген сөз алынып тасталсын;
22) 00103 коды бар позицияда:
екінші бағандағы "ЕАЭО СЭҚ ТН 3002 тауар позициясының тауарларынан немесе ЕАЭО СЭҚ ТН 3006-дан басқа (ветеринарияда қолдану үшін)" деген сөздер "ЕАЭО СЭҚ ТН 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа, өлшеп-оралмаған немесе жиынтыққа өлшеп-оралған" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші бағандағы "3822000000-нан" деген сөздер "3822-ден" деген сөздермен ауыстырылсын;
23) 00106 коды бар позицияда екінші бағандағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Ішкі мүшелерден (жібеккөбелектің жібек бөлетін бездерінен басқа), көкшілден, көпіршіктерден немесе сіңірлерден жасалған бұйымдар";
24) 00112 коды бар позицияда үшінші бағанда "9705000000-нан" деген сөздер "9705220000-нан, 9705290000-нан" деген сөздермен ауыстырылсын;
25) мынадай мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"
00114
Жеуге жарамды балықтан, шаян тәрізділерден, ұлулардан және басқа да су омыртқасыздарынан жасалған ұсақ және ірі ұнтақталған ұн және түйіршіктер*

17) позиции с кодами 00082 – 00085 изложить в следующей редакции:
"
00082
Готовые пищевые продукты, содержащие растительные жиры или масла, с содержанием менее 1,5 мас. % молочного жира*
из 2106909300
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
";
00083
Пригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из животных или растительных жиров либо масел или их фракций, содержащие более 15 мас. % молочного жира*
из 2106909804
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
00084
Сырное фондю*
2106909805
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
00085
Готовые пищевые продукты с содержанием компонентов молока, в других позициях ТН ВЭД ЕАЭС не поименованные или не включенные в них*
из 2106909808
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
18) в позиции с кодом 00089 в графе второй слово "отходы" заменить словом "остатки", в графе третьей слова ", из 2306" исключить;
19) в позиции с кодом 00090 текст в графе второй изложить в следующей редакции:
"Жмыхи и другие твердые остатки, получаемые при извлечении жиров или масел растительного или микробиологического происхождения, кроме указанных в товарной позиции 2304 ТН ВЭД ЕАЭС, немолотые или молотые, негранулированные или гранулированные, используемые для кормления животных";
20) в позиции с кодом 00097 в графе второй слово "(белки)" исключить;
21) в позиции с кодом 000100 в графе второй слово "(энзимы)" исключить;
22) в позиции с кодом 00103:
в графе второй слова "кроме товаров товарной позиции 3002 ТН ВЭД ЕАЭС или 3006 ТН ВЭД ЕАЭС (для применения в ветеринарии)" заменить словами "не расфасованные или расфасованные в наборы, кроме товаров товарной позиции 3006 ТН ВЭД ЕАЭС";
в графе третьей слова "из 3822000000" заменить словами "из 3822";
23) в позиции с кодом 00106 текст в графе второй изложить в следующей редакции:
"Изделия из внутренних органов (кроме шелкоотделительных желез шелкопряда), синюги, пузырей или сухожилий";
24) в позиции с кодом 00112 в графе третьей слова "из 9705000000" заменить словами "из 9705220000, из 9705290000";
25) дополнить позицией следующего содержания:
"
00114
Мука тонкого и грубого помола и гранулы из рыбы, ракообразных, моллюсков и прочих водных беспозвоночных, пригодные для употребления в пищу*

0309
"*" белгісімен белгіленген тауарлар эпизоотиялық салауаттылық бөлігінде тексеріледі
".
2. II бөлімде:
1) 5-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"5
Белгілеу
ЕО 026-2023 (ред. 1)";
2) 7-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"7
Анықтамалықтың (жіктеуіштің) қолданысқа енгізілген (қолданыла бастаған) күні
22.02.2020";
3) 22-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"22
Өзгерістер
өзгерістер Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2023 жылғы 24 қазандағы № 152-шешімі күшіне енген күннен бастап күшіне енеді; Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317-шешімімен бекітілген ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген өзгерістерді ескере отырып, позиция кодтарын өзгертпестен, мыналарға өзгерістер енгізілді: анықтамалықтың жекелеген позициялары, анықтамалыққа жаңа позициялар енгізілді, анықтамалық құрылымының жекелеген деректемелерінің сипаттамасы нақтыланды; өзгерістер Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2023 жылғы 24 қазандағы № 152-шешімімен енгізіледі".
3. III бөлімде кестеде 1.6-позиция мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.6. Ескерту
таңбалар жолы.
Мин.ұзындығы: 1.
Макс. ұзындығы: 500
орыс тіліндегі мәтін түрінде қалыптасады және мыналарды қамтиды:
"*" белгісімен белгіленген тауар түріне немесе тауарлардың бірнеше түріне қолданылатын шектеулердің сипаттамасы;
тауар түріне немесе "**" белгісімен белгіленген тауарлардың бірнеше түріне қолданылатын реттеу шаралары туралы нақтылау;
анықтамалық позицияны қолдану саласындағы шектеулердің сипаттамасы (олар Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317-шешіміне сәйкес белгіленген жағдайда);
жекелеген мүше мемлекеттерде қолданылатын шектеулердің сипаттамасы (олар Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 23 маусымдағы № 810-шешіміне сәйкес белгіленген жағдайда);
"***"белгісімен белгіленген тауарлардың жекелеген түрлеріне (жәндіктер (жәндіктердің бөліктері)) қатысты ветеринариялық бақылау жүргізу шарттарының сипаттамасы;
немесе тауар түріне қатысты өзге де ескертулердің сипаттамасын қамтиды
0..*
а) "ескерту түрінің коды" атрибуты
үлгіге сәйкес таңбалар жолы:
d{1}
егер ескертпеде тауар түріне немесе "*" белгісімен белгіленген тауарлардың бірнеше түріне қолданылатын шектеулердің сипаттамасы болса, "1"мәнімен толтырылады;
егер ескертпеде тауар түріне немесе "**" белгісімен белгіленген тауарлардың бірнеше түріне қолданылатын реттеу шаралары туралы нақтылау қамтылған жағдайда "2" мәнімен толтырылады;
егер Ескертпе анықтамалық позицияны қолдану саласындағы шектеулердің сипаттамасын қамтыса (олар Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317-шешіміне сәйкес белгіленген жағдайда) "3" мәнімен толтырылады;

0309
товары, отмеченные знаком "*", проверяются в части эпизоотического благополучия
".
2. В разделе II:
1) позицию 5 изложить в следующей редакции:
"5
Обозначение
ЕС 026-2023 (ред. 1)";
2) позицию 7 изложить в следующей редакции:
"7
Дата введения в действие (начала применения) справочника (классификатора)
22.02.2020";
3) позицию 22 изложить в следующей редакции:
"22
Изменения
изменения вступают в силу с даты вступления в силу Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии
от 24 октября 2023 г. № 152;
с учетом изменений, внесенных в Единый перечень товаров, подлежащих ветеринарному контролю (надзору), утвержденный Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 317, без изменения кодов позиций внесены изменения в отдельные позиции справочника, включены новые позиции в справочник, уточнено описание отдельных реквизитов структуры справочника;
изменения вносятся Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 октября 2023 г. № 152".
3. В разделе III в таблице позицию 1.6 изложить в следующей редакции:
"
1.6. Примечание
строка символов.
Мин. длина: 1.
Макс. длина: 500
формируется в виде текста на русском языке и содержит:
описание ограничений, применяемых к виду товара или нескольким видам товаров, отмеченным знаком "*";
уточнение о мерах регулирования, применяемых к виду товара или нескольким видам товаров, отмеченным знаком "**";
описание ограничений в части области применения позиции справочника (в случае их установления в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 317);
описание ограничений, применяемых в отдельных государствах-членах (в случае их установления в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 23 июня 2011 г. № 810);
описание условий проведения ветеринарного контроля в отношении отдельных видов товаров (насекомые (части насекомых)), отмеченных знаком "***";
или содержит описание иных примечаний к виду товара
0..*
а) атрибут "код вида примечания"
строка символов в соответствии с шаблоном: d{1}
заполняется значением "1" в случае, если примечание содержит описание ограничений, применяемых к виду товара или нескольким видам товаров, отмеченным знаком "*";
заполняется значением "2" в случае, если примечание содержит уточнение о мерах регулирования, применяемых к виду товара или нескольким видам товаров, отмеченным знаком "**";
заполняется значением "3", если примечание содержит описание ограничений в части области применения позиции справочника (в случае их установления в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 г. № 317);

егер жекелеген мүше мемлекеттерде қолданылатын шектеулердің сипаттамасын қамтыса, олар "4" мәнімен толтырылады (Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 23 маусымдағы № 810-шешіміне сәйкес белгіленген жағдайда);
егер тауарлардың жекелеген түрлеріне (жәндіктерге (жәндіктердің бөліктері) қатысты ветеринариялық бақылау жүргізу шарттарының сипаттамасын қамтыса немесе "***" белгісімен белгіленген болса, "5" мәнімен толтырылады));
өзге жағдайларда "0" мәнімен толтырылады
1
".

заполняется значением "4", если содержит описание ограничений, применяемых в отдельных государствах-членах (в случае их установления в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 23 июня 2011 г. № 810);
заполняется значением "5", если содержит описание условий проведения ветеринарного контроля в отношении отдельных видов товаров (насекомые (части насекомых)), отмеченных знаком "***";
заполняется значением "0" в иных случаях
1
".