Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің 2022 жылғы 21 қаңтардағы № 2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2023 жылғы 21 сәуірдегі № 44 шешімі.
Еуразиялық экономикалық одақтың 2019 жылғы 29 мамырдағы Кедендік аумағына әкелінген тауарларды қадағалау тетігі туралы келісімнің 14-бабын іске асыру мақсатында, Жоғары экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссиясының Жұмыс регламентінің 154-тармағына сәйкес, Еуразиялық экономикалық комиссиясының кеңесі шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің "Еуразиялық экономикалық одақтың Кедендік аумағына әкелінген тауарларды қадағалау тетігін енгізу жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру туралы" 2022 жылғы 21 қаңтардағы № 2 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
a) 1-тармақтағы "2023 жылғы 31 наурыз" деген сөздер "2023 жылғы 31 желтоқсан" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 3-тармақта:
екінші абзацтағы "2022 жылғы 31 желтоқсан" деген сөздер "2023 жылғы 31 тамыз" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы "2023 жылғы 1 қаңтардан 31 наурызға дейін" деген сөздер "2023 жылғы 1 қыркүйектен 31 желтоқсанға дейін" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы шешім ресми жарияланған күннен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Евразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
М. Григорян
И. Петришенко
С. Жұманғарин
А. Касымалиев
А. Оверчук

О внесении изменений в Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 21 января 2022 г. № 2
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2023 года № 44.
В целях реализации статьи 14 Соглашения о механизме прослеживаемости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, от 29 мая 2019 года, в соответствии с пунктом 154 Регламента работы Евразийской экономической комиссии, утвержденного Решением Высшего экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Внести в Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 21 января 2022 г. № 2 "О реализации пилотного проекта по внедрению механизма прослеживаемости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза" следующие изменения:
a) в пункте 1 слова "31 марта 2023 г." заменить словами "31 декабря 2023 г.";
б) в пункте 3:
в абзаце втором слова "31 декабря 2022 г." заменить словами "31 августа 2023 г.";
в абзаце третьем слова "с 1 января по 31 марта 2023 г." заменить словами "с 1 сентября по 31 декабря 2023 г.".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики Армения
От Республики Беларусь
От Республики Казахстан
От Кыргызской Республики
От Российской Федерации
М. Григорян
И. Петришенко
С. Жумангарин
А. Касымалиев
А. Оверчук