Ерікті негізде қолдау нәтижесінде Кеден одағының "Қаптаманың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 005/2011) талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі және зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Қаптаманың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 005/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 29 қаңтардағы № 9 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа тіркелген № 9 қосымша) 4-тармағына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне тіркелген № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссиясының алқасы шешті:
1. Келесі қоса беріліп отырғандар бекітілсін:
ерікті негізде қолдау нәтижесінде Кеден одағының "Қаптаманың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 005/2011) талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі;
зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Қаптаманың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 005/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі.

О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности упаковки" (ТР ТС 005/2011), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) тандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности упаковки" (ТР ТС 005/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 января 2024 года № 9.
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Утвердить прилагаемые:
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности упаковки" (ТР ТС 005/2011);
перечень международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности упаковки" (ТР ТС 005/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования.

2. 2020 жылғы 20 қаңтардағы Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының № 12 "Ерікті негізде қолдау нәтижесінде Кеден одағының "Қаптаманың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 005/2011) талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі және зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Қаптаманың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 005/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі туралы" шешімінің 1-тармағының күші жойылды деп танылсын.

2. Пункт 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 20 января 2020 г. № 12 "О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности упаковки" (ТР ТС 005/2011), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности упаковки" (ТР ТС 005/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования" признать утратившим силу.

3. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
2024 жылғы 29 қаңтардағы
№ 9 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Ерікті негізде қолдау нәтижесінде Кеден одағының "Қаптаманың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 005/2011) талаптарының сақталуы қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
р/р
Техникалық регламенттің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың белгіленуі және атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1

3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 января 2024 г. № 9
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза
"О безопасности упаковки" (ТР ТС 005/2011)
№ п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента
Обозначение и наименование стандарта
Примечание
1
2
3
4
1

2-бап
МемСТ ISO 445-2020 "Тиеу-түсіру операцияларын орындауға арналған түпқоймалар. Терминдер мен анықтамалар"
2
МемСТ ISO 633-2021 "Тоз ағашының қабығы. Терминдер мен анықтамалар"
3
МемСТ 16299-2022 "Қаптамалау. Терминдер мен анықтамалар"
4
МемСТ 17527-2020 "Қаптама. Терминдер мен анықтамалар"
МемСТ 17527-2014 орнына
5
МемСТ 17527-2014 (ISO 21067:2007) "Қаптама. Терминдер мен анықтамалар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
6
МемСТ 32180-2022 "Тығындау құралдары. Терминдер мен анықтамалар"
МемСТ 32180-2013 орнына
7
МемСТ 32180-2013 "Тығындау құралдары. Терминдер мен анықтамалар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
8
5-баптың 1, 2 және 3-тармақтары
МемСТ ISO/IEC Guide 41-2021 "Қаптама. Тұтынушының талаптарын қанағаттандыру жөніндегі ұсынымдар"
МемСТ ISO/IEC Guide 41-2013 орнына
9
МемСТ ISO/IEC Guide 41-2013 "Қаптама. Тұтынушының талаптарын қанағаттандыру жөніндегі ұсынымдар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
10
МемСТ ISO 11156-2020 "Қаптама. Қолжетімді конструкция. Жалпы талаптар"
11
МемСТ ISO 17480-2020 "Қаптама. Қолжетімді конструкции. Оңай ашылу. Жалпы талаптар мен сынау әдістері"
12
МемСТ ISO 18602-2021 "Қаптама және қоршаған орта. Қаптау жүйелерін оңтайландыру"
13
МемСТ ISO 19809-2021 "Қаптама. Қолжетімді конструкция. Ақпарат және таңбалау"
14
МемСТ 32179-2021 "Тығындау құралдары. Қауіпсіздік, таңбалау және қабылдау ережелері бойынша жалпы ережелер"
15
МемСТ 33366.1-2015 (ISO 1043-1:2011) "Пластмассалар. Шартты белгілер мен қысқартулар. 1-бөлік. Негізгі полимерлер және олардың ерекше сипаттамалары"
16
МемСТ 34757-2021 "Қаптама. Жүктермен жұмыс істеу тәсілін көрсететін таңбалау"
17
5-баптың 4 және 5-тармақтары
МемСТ 745-2014 5.1, 5.2 және 5.3-тармақтары "Қаптамаға арналған алюминий фольга. Техникалық шарттар."
18
МемСТ 1760-2014 5.14-тармағы "Қосалқы пергамент. Техникалық шарттар"
19
МемСТ 2226-2013 5.3.4-тармағы "Қағаздан және аралас материалдардан жасалған қаптар. Жалпы техникалық шарттар"
20
МемСТ 5717.1-2021 5.1.2-тармағы "Шыны қаптама. Консервіленген тамақ өнімдеріне арналған құтылар мен бөтелкелер. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 5717.1-2014 орнына
21
МемСТ 5717.1-2014 5.1.2- тармағы "Консервіленген тамақ өнімдеріне арналған шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
22
МемСТ 5981-2011 5.2 (КО ТР 005/2011-ге сәйкестігі бөлігінде) және 5.17- тармақтары "Консервілерге арналған металл құтылар мен оларға арналған қақпақтар. Техникалық шарттар"
23
МемСТ 9142-2014 4.2.9-тармағы "Гофрленген қатырмадан жасалған жәшіктер. Жалпы техникалық шарттар"
24
МемСТ 12302-2013 5.3.4-тармағы "Полимерлі үлбірлер мен аралас материалдардан жасалған пакеттер. Жалпы техникалық шарттар"
25

статья 2
ГОСТ ISO 445-2020 "Поддоны для погрузочно-разгрузочных операций. Термины и определения"
2
ГОСТ ISO 633-2021 "Кора пробковая. Термины и определения"
3
ГОСТ 16299-2022 "Упаковывание. Термины и определение"
4
ГОСТ 17527-2020 "Упаковка. Термины и определения"
взамен
ГОСТ 17527-2014
5
ГОСТ 17527-2014 (ISO 21067:2007) "Упаковка. Термины и определения"
применяется до 15.08.2024
6
ГОСТ 32180-2022 "Средства укупорочные. Термины и определения"
взамен
ГОСТ 32180-2013
7
ГОСТ 32180-2013 "Средства укупорочные. Термины и определения"
применяется до 15.08.2024
8
пункты 1, 2 и 3 статьи 5
ГОСТ ISO/IEC Guide 41-2021 "Упаковка. Рекомендации по удовлетворению требований потребителя"
взамен
ГОСТ ISO/IEC
Guide 41-2013
9
ГОСТ ISO/IEC Guide 41-2013 "Упаковка. Рекомендации по удовлетворению требований потребителя"
применяется до 15.08.2024
10
ГОСТ ISO 11156-2020 "Упаковка. Доступные конструкции. Общие требования"
11
ГОСТ ISO 17480-2020 "Упаковка. Доступная конструкция. Легкое открывание. Общие требования и методы испытания"
12
ГОСТ ISO 18602-2021 "Упаковка и окружающая среда. Оптимизация систем упаковки"
13
ГОСТ ISO 19809-2021 "Упаковка. Доступные конструкции. Информация и маркировка"
14
ГОСТ 32179-2021 "Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки"
15
ГОСТ 33366.1-2015 (ISO 1043-1:2011) "Пластмассы. Условные обозначения и сокращения. Часть 1. Основные полимеры и их специальные характеристики"
16
ГОСТ 34757-2021 "Упаковка. Маркировка, указывающая на способ обращения с грузами"
17
пункты 4 и 5 статьи 5
пункты 5.1, 5.2 и 5.3 ГОСТ 745-2014 "Фольга алюминиевая для упаковки. Технические условия"
18
пункт 5.14 ГОСТ 1760-2014 "Подпергамент. Технические условия"
19
пункт 5.3.4 ГОСТ 2226-2013 "Мешки из бумаги и комбинированных материалов. Общие технические условия"
20
пункт 5.1.2 ГОСТ 5717.1-2021 "Упаковка стеклянная. Банки и бутылки для консервированной пищевой продукции. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 5717.1-2014
21
пункт 5.1.2 ГОСТ 5717.1-2014 "Тара стеклянная для консервированной пищевой продукции. Общие технические условия"
применяется до 15.08.2024
22
пункты 5.2 (в части соответствия ТР ТС 005/2011) и 5.17 ГОСТ 5981-2011 "Банки и крышки к ним металлические для консервов. Технические условия"
23
пункт 4.2.9 ГОСТ 9142-2014 "Ящики из гофрированного картона. Общие технические условия"
24
пункт 5.3.4 ГОСТ 12302-2013 "Пакеты из полимерных пленок и комбинированных материалов. Общие технические условия"
25

МемСТ 15844-2022 5.2.1 және 5.2.2-тармақтары "Сүт және сүт өнімдеріне арналған шыны қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 15844-2014 орнына
26
МемСТ 15844-2014 5.1.2-тармағы "Сүт және сүт өнімдеріне арналған шыны қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
27
МемСТ 32130-2022 5.2.1, 5.2.2 –тармақтары (қауіпсіздіктің гигиеналық көрсеткіштері бөлігінде) "Шыны қаптама. Тағамдық балық өнімдеріне арналған құтылар. Жалпы техникалық шарттар"

пункты 5.2.1 и 5.2.2 ГОСТ 15844-2022 "Упаковка стеклянная для молока и молочной продукции. Общие технические условия"
взамен ГОСТ 15844-2014
26
пункт 5.1.2 ГОСТ 15844-2014 "Упаковка стеклянная для молока и молочных продуктов. Общие технические условия"
применяется до 15.08.2024
27
пункты 5.2.1, 5.2.2 (в части гигиенических показателей безопасности) ГОСТ 32130-2022 "Упаковка стеклянная. Банки для пищевой рыбной продукции. Общие технические условия"
взамен

МемСТ 32130-2013 орнына
28
МемСТ 32130-2013 5.1.2-тармағы (қауіпсіздіктің гигиеналық көрсеткіштері бөлігінде) "Балық өнеркәсібінің тамақ өнімдеріне арналған шыны құтылар. Техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
29
МемСТ 32131-2021 5.1.2- тармағы "Шыны қаптама. Алкогольді және алкогольсіз тамақ өнімдеріне арналған шөлмектер. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 32131-2013 орнына
30
МемСТ 32131-2013 5.1.2-тармағы "Алкогольді және алкогольсіз тамақ өнімдеріне арналған шөлмектер. Жалпы техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
31
МемСТ 32521-2013 4.2.4-тармағы "Полимерлі үлбір қаптары. Жалпы техникалық шарттар"
32
МемСТ 32522-2013 5.3.3-тармағы (КО ТР 005/2011 сәйкестігі бөлігінде) "Текстильді полипропилен қаптар. Жалпы техникалық шарттар"
33
МемСТ 32671-2020 5.1.3-тармағы "Балалар тағамының өнімдеріне арналған шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 32671-2014 орнына
34
МемСТ 32671-2014 5.1.24-тармағы (КО ТР 005/2011 сәйкестігі бөлігінде) "Балалар тағамының өнімдеріне арналған шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
35
МемСТ 32686-2022 5.2.1 (1-кестенің 12-позициясы) және 5.2.3-тармақтары "Тағамдық сұйықтықтарға арналған, полиэтилентерефталаттан жасалған шөлмектер. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 32686-2014орнына
36
МемСТ 32686-2014 5.2.2-тармағы "Тағамдық сұйықтықтарға арналған, полиэтилентерефталаттан жасалған шөлмектер. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
37
МемСТ 32736-2020 5.2.2 және 5.2.3-тармақтары "Аралас материалдардан жасалған тұтынушылық қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 32736-2014 орнына
38
МемСТ 32736-2014 5.2.2-тармағы "Аралас материалдардан жасалған тұтынушылық қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
39
МемСТ 33205-2014 5.1.2 – тармағы "Шыны қаптама. Алкогольді және алкогольсіз тамақ өнімдеріне арналған безендірілген бөтелкелер. Жалпы техникалық шарттар"
40
МемСТ 33374-2015 4.1.10- тармағы "Кондитерлік, нан-тоқаш өнімдерін және сағызды машинамен орауға арналған иіршіктердегі парафинделген заттаңбалар"
41
МемСТ 33414-2015 5.6-тармағы "Керамикалық қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
42
МемСТ 33415-2015 5.17-тармағы "Шыны қаптама. Кәдесый шөлмектер. Жалпы техникалық шарттар"
43
МемСТ 33746-2016 5.3.2- тармағы "Көп айналымдық полимер жәшіктер. Жалпы техникалық шарттар"
44
МемСТ 33747-2016 7-бөлік (КО ТР 005/2011 сәйкестігі бөлігінде) "Оксо-биоыдырайтын қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
45
МемСТ 33756-2016 5.1.1 және 5.1.2-тармақтары "Тұтынушылық полимер қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
46

ГОСТ 32130-2013
28
пункт 5.1.2 (в части гигиенических показателей безопасности) ГОСТ 32130-2013 "Банки стеклянные для пищевых продуктов рыбной промышленности. Технические условия"
применяется до 01.01.2025
29
пункт 5.1.2 ГОСТ 32131-2021 "Упаковка стеклянная. Бутылки для алкогольной и безалкогольной пищевой продукции. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 32131-2013
30
пункт 5.1.2 ГОСТ 32131-2013 "Бутылки стеклянные для алкогольной и безалкогольной пищевой продукции. Общие технические условия"
применяется до 15.08.2024
31
пункт 4.2.4 ГОСТ 32521-2013 "Мешки из полимерных пленок. Общие технические условия"
32
пункт 5.3.3 (в части соответствия ТР ТС 005/2011) ГОСТ 32522-2013 "Мешки тканые полипропиленовые. Общие технические условия"
33
пункт 5.1.3 ГОСТ 32671-2020 "Упаковка стеклянная для продуктов детского питания. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 32671-2014
34
пункт 5.1.24 (в части соответствия ТР ТС 005/2011) ГОСТ 32671-2014 "Тара стеклянная для продуктов детского питания. Общие технические условия"
применяется до 15.08.2024
35
пункты 5.2.1 (позиция 12 таблицы 1) и 5.2.3 ГОСТ 32686-2022 "Бутылки из полиэтилентерефталата для пищевых жидкостей. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 32686-2014
36
пункт 5.2.2 ГОСТ 32686-2014 "Бутылки из полиэтилентерефталата для пищевых жидкостей. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2025
37
пункты 5.2.2 и 5.2.3 ГОСТ 32736-2020 "Упаковка потребительская из комбинированных материалов. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 32736-2014
38
пункт 5.2.2 ГОСТ 32736-2014 "Упаковка потребительская из комбинированных материалов. Общие технические условия"
применяется до 15.08.2024
39
пункт 5.1.2 ГОСТ 33205-2014 "Упаковка стеклянная. Бутылки декорированные для алкогольной и безалкогольной пищевой продукции. Общие технические условия"
40
пункт 4.1.10 ГОСТ 33374-2015 "Этикетки парафинированные в бобинах для машинного завертывания кондитерских, хлебобулочных изделий и жевательной резинки"
41
пункт 5.6 ГОСТ 33414-2015 "Упаковка керамическая. Общие технические условия"
42
пункт 5.17 ГОСТ 33415-2015 "Упаковка стеклянная. Бутылки сувенирные. Общие технические условия"
43
пункт 5.3.2 ГОСТ 33746-2016 "Ящики полимерные многооборотные. Общие технические условия"
44
раздел 7 (в части соответствия ТР ТС 005/2011) ГОСТ 33747-2016 "Оксо-биоразлагаемая упаковка. Общие технические условия"
45
пункты 5.1.1 и 5.1.2 ГОСТ 33756-2016 "Упаковка потребительская полимерная. Общие технические условия"
46

МемСТ 33772-2016 5.3.5-тармағы (КО ТР 005/2011 сәйкестігі бөлігінде) "Қағаздан және аралас материалдардан жасалған пакеттер. Жалпы техникалық шарттар"
47
МемСТ 33781-2016 5.3.6-тармағы "Қатырмадан, қағаздан және аралас материалдардан жасалған тұтынушылық қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
48
МемСТ 33805-2016 5.1.2- тармағы (КО ТР 005/2011 сәйкестігі бөлігінде) "Тағамдық сірке су мен қышқылдарға арналған шыны қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
49
МемСТ 33810-2016 5.9-тармағы "Тағамдық сұйықтықтарға арналған металл бөшкелер. Техникалық шарттар"
50
МемСТ 33811-2016 5.1.2-тармағы (КО ТР 005/2011 сәйкестігі бөлігінде) "Парфюмерлік және косметикалық өнімге арналған шыны қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
51
МемСТ 33837-2022 5.2.1 (1-кестенің 12-позициясы) және 5.2.2-тармақтары "Тамақ өнімдеріне арналған полимер қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 33837-2016 орнына
52
МемСТ 33837-2016 6.2.1 (1-кестенің 12-позициясы) және 6.2.2 – тармақтары "Тамақ өнімдеріне арналған полимер қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
53
МемСТ 33849-2016 5.1 және 5.2-тармақтары "Сүтке және сүт өнімдеріне арналған металл флягалар. Жалпы техникалық шарттар"
54
МемСТ 34032-2016 5.3.7-тармағы "Қатырма және аралас құтылар. Жалпы техникалық шарттар"
55
МемСТ 34033-2016 4.2.11-тармағы "Тамақ өнімдеріне арналған, қатырмадан және аралас материалдардан жасалған қаптама. Техникалық шарттар."
56
МемСТ 34037-2016 5.1.2-тармағы "Химиялық реактивтерге және айрықша таза химиялық заттарға арналған шыны қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
57
МемСТ 34405-2018 6.2.1 (1-кестенің 8-позициясы) және 6.2.2-тармақтары "Құрастырма металл құтылар. Жалпы техникалық шарттар"
58
МемСТ 34534-2019 5.1.10- тармағы "Қаптама. Тағамдық сұйықтықтарға арналған полимерлі бөтелкелер. Жалпы техникалық шарттар"
59
5-баптың 6-тармағының 6.1-тармақшасы (металл қаптама)
МемСТ 5799-2022 5.11, 5.14, 5.16, 5.17 жыне 5.21- тармақтары "Лак-бояу материалдарына арналған флягалар. Техникалық шарттар"
МемСТ 5799-78 орнына
60
МемСТ 5799-78 2.11, 2.14, 2.16 және 2.23-тармақтары "Лак-бояу материалдарына арналған флягалар. Техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
61
МемСТ 5981-2011 5.5, 5.14 және 5.16-тармақтары "Консервілерге арналған құтылар және олардың металл қақпақтары. Техникалық шарттар"
62
МемСТ 6128-81 2.6 және 2.15-тармақтары "Химиялық өнімдерге арналған металл құтылар. Техникалық шарттар"
63
МемСТ 13950-91 2.12 және 2.20-тармақтары "Корпусында гофралар бар, пісірілген және жабылатын болат бөшкелер. Техникалық шарттар"
64
МемСТ 18896-73 2.19 және 2.25-тармақтары "Химиялық өнімдерге арналған қабырғасы қалың болат барабандар. Техникалық шарттар"
65

пункт 5.3.5 (в части соответствия ТР ТС 005/2011) ГОСТ 33772-2016 "Пакеты из бумаги и комбинированных материалов. Общие технические условия"
47
пункт 5.3.6 ГОСТ 33781-2016 "Упаковка потребительская из картона, бумаги и комбинированных материалов. Общие технические условия"
48
пункт 5.1.2 (в части соответствия ТР ТС 005/2011) ГОСТ 33805-2016 "Упаковка стеклянная для пищевых уксусов и кислоты. Общие технические условия"
49
пункт 5.9 ГОСТ 33810-2016 "Бочки металлические для пищевых жидкостей. Технические условия"
50
пункт 5.1.2 (в части соответствия ТР ТС 005/2011) ГОСТ 33811-2016 "Упаковка стеклянная для парфюмерной и косметической продукции. Общие технические условия"
51
пункты 5.2.1 (позиция 12 таблицы 1) и 5.2.2 ГОСТ 33837-2022 "Упаковка полимерная для пищевой продукции. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 33837-2016
52
пункты 6.2.1 (позиция 12 таблицы 1) и 6.2.2 ГОСТ 33837-2016 "Упаковка полимерная для пищевой продукции. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2025
53
пункты 5.1 и 5.2 ГОСТ 33849-2016 "Фляги металлические для молока и молочных продуктов. Общие технические условия"
54
пункт 5.3.7 ГОСТ 34032-2016 "Банки картонные и комбинированные. Общие технические условия"
55
пункт 4.2.11 ГОСТ 34033-2016 "Упаковка из картона и комбинированных материалов для пищевой продукции. Технические условия"
56
пункт 5.1.2 ГОСТ 34037-2016 "Упаковка стеклянная для химических реактивов и особо чистых химических веществ. Общие технические условия"
57
пункты 6.2.1 (позиция 8 таблицы 1) и 6.2.2 ГОСТ 34405-2018 "Банки металлические сборные. Общие технические условия"
58
пункт 5.1.10 ГОСТ 34534-2019 "Упаковка. Бутыли полимерные для пищевых жидкостей. Общие технические условия"
59
подпункт 6.1 пункта 6 статьи 5
(металлическая упаковка)
пункты 5.11, 5.14, 5.16, 5.17 и 5.21 ГОСТ 5799-2022 "Фляги для лакокрасочных материалов. Технические условия"
взамен
ГОСТ 5799-78
60
пункты 2.11, 2.14, 2.16 и 2.23 ГОСТ 5799-78 "Фляги для лакокрасочных материалов. Технические условия"
применяется до 01.01.2025
61
пункты 5.5, 5.14 и 5.16 ГОСТ 5981-2011 "Банки и крышки к ним металлические для консервов. Технические условия"
62
пункты 2.6 и 2.15 ГОСТ 6128-81 "Банки металлические для химических продуктов. Технические условия"
63
пункты 2.12 и 2.20 ГОСТ 13950-91 "Бочки стальные сварные и закатные с гофрами на корпусе. Технические условия"
64
пункты 2.19 и 2.25 ГОСТ 18896-73 "Барабаны стальные толстостенные для химических продуктов. Технические условия"
65

МемСТ 21029-75 2.22-тармағы "Химиялық өнімдерге арналған алюминий бөшкелер. Техникалық шарттар"
66
МемСТ 26220-84 2.3 және 2.9-тармақтары "Бірблокты аэрозольдық алюминий баллондар. Техникалық шарттар"
67
МемСТ 30765-2001 5.2.3.10.1, 5.2.3.10.4 және 5.2.4.5-тармақтары "өліктік металл ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
68
МемСТ 30766-2001 5.2.2.5 және 5.2.2.6-тармақтары "Химиялық өнімдерге арналған металл құтылар. Жалпы техникалық шарттар"
69
МемСТ 31677-2012 4.1.3 -тармағы (1-кестенің 1 және 3-позициялары)- "Аэрозольді қаптамадағы парфюмерлік-косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
70
МемСТ 32481-2013 4.1.3-тармағы (1-кестенің 1-позициясы) "Аэрозольді қаптамадағы тұрмыстық химия тауарлары. Жалпы техникалық шарттар"
71
МемСТ 33748-2023 5.2.7-тармағы "Қақпағы оңай ашылатын, алюминийден жасалған терең құтылар. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 33748-2016 орнына
72
МемСТ 33748-2016 5.2.7-тармағы "Қақпағы оңай ашылатын, алюминийден жасалған терең құтылар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
73
МемСТ 33810-2016 5.6 және 5.8-тармақтары "Тағамдық сұйықтықтарға арналған металл бөшкелер. Техникалық шарттар"
74
МемСТ 33849-2016 4.18, 4.24 және 5- тармақтар "Сүтке және сүт өнімдеріне арналған металл флягалар. Жалпы техникалық шарттар"
75
МемСТ 34405-2018 6.2.1 (1-кестенің 8-позициясы) және 6.2.2-тармақтары "Құрастырма металл құтылар. Жалпы техникалық шарттар"
76
5-баптың 6-тармағының 6.2-тармақшасы (шыны қаптама)
МемСТ 5717.1-2021 5.1.24 және 5.1.26 – 5.1.29-тармақтары "Шыны қаптама. Консервіленген тамақ өнімдеріне арналған құтылар мен бөтелкелер. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 5717.1-2014 орнына
77
МемСТ 5717.1-2014 5.1.24 және 5.1.26 – 5.1.29-тармақтары "Консервіленген тамақ өнімдеріне арналған шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
78
МемСТ 15844-2022 5.1.24, 5.1.26, 5.1.29 – 5.1.30- тармақтары "Сүт және сүт өнімдеріне арналған шыны қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 15844-2014 орнына
79
МемСТ 15844-2014 5.1.20 және 5.1.22 - 5.1.24-тармақтары "Сүт және сүт өнімдеріне арналған шыны қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
80
МемСТ 30288-95 3.1)-тармағы (1-кестенің 3 – 5, 8 және 9 позициялары "Шыны ыдыс. Қауіпсіздік, таңбалау және ресурс үнемдеу жөніндегі жалпы ережелер"
81
МемСТ 32130-2022 5.1.1, 5.1.2, 5.1.17, 5.1.19, 5.1.22 және 5.1.23-тармақтары "Шыны қаптама. Тағамдық балық өнімдеріне арналған құтылар. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 32130-2013 орнына
82
МемСТ 32130-2013 5.1.2, 5.1.11, 5.1.13 және 5.1.14-тармақтары "Балық өнеркәсібінің тамақ өнімдеріне арналған шыны құтылар. Техникалық шарттар"

пункт 2.22 ГОСТ 21029-75 "Бочки алюминиевые для химических продуктов. Технические условия"
66
пункты 2.3 и 2.9 ГОСТ 26220-84 "Баллоны аэрозольные алюминиевые моноблочные. Технические условия"
67
пункты 5.2.3.10.1, 5.2.3.10.4 и 5.2.4.5 ГОСТ 30765-2001 "Тара транспортная металлическая. Общие технические условия"
68
пункты 5.2.2.5 и 5.2.2.6 ГОСТ 30766-2001 "Банки металлические для химической продукции. Общие технические условия"
69
пункт 4.1.3 (позиции 1 и 3 таблицы 1) ГОСТ 31677-2012 "Продукция парфюмерно-косметическая в аэрозольной упаковке. Общие технические условия"
70
пункт 4.1.3 (позиция 1 таблицы 1) ГОСТ 32481-2013 "Товары бытовой химии в аэрозольной упаковке. Общие технические условия"
71
пункт 5.2.7 ГОСТ 33748-2023 "Банки алюминиевые глубокой вытяжки с легковскрываемыми крышками. Общие технические условия"
взамен ГОСТ 33748-2016
72
пункт 5.2.7 ГОСТ 33748-2016 "Банки алюминиевые глубокой вытяжки с легковскрываемыми крышками. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2025
73
пункты 5.6 и 5.8 ГОСТ 33810-2016 "Бочки металлические для пищевых жидкостей. Технические условия"
74
пункты 4.18, 4.24 и 5.3 ГОСТ 33849-2016 "Фляги металлические для молока и молочных продуктов. Общие технические условия"
75
пункты 6.2.1 (позиция 8 таблицы 1) и 6.2.2 ГОСТ 34405-2018 "Банки металлические сборные. Общие технические условия"
76
подпункт 6.2 пункта 6 статьи 5
(стеклянная упаковка)
пункты 5.1.24 и 5.1.26 – 5.1.29 ГОСТ 5717.1-2021 "Упаковка стеклянная. Банки и бутылки для консервированной пищевой продукции. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 5717.1-2014
77
пункты 5.1.24 и 5.1.26 – 5.1.29 ГОСТ 5717.1-2014 "Тара стеклянная для консервированной пищевой продукции. Общие технические условия"
применяется до 15.08.2024
78
пункты 5.1.24, 5.1.26, 5.1.29 – 5.1.30 ГОСТ 15844-2022 "Упаковка стеклянная для молока и молочной продукции. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 15844-2014
79
пункты 5.1.20 и 5.1.22 - 5.1.24 ГОСТ 15844-2014 "Упаковка стеклянная для молока и молочных продуктов. Общие технические условия"
применяется до 15.08.2024
80
пункт 3.1 (позиции 3 – 5, 8 и 9 таблицы 1) ГОСТ 30288-95 "Тара стеклянная. Общие положения по безопасности, маркировке и ресурсосбережению"
81
пункты 5.1.1, 5.1.2, 5.1.17, 5.1.19, 5.1.22 и 5.1.23 ГОСТ 32130-2022 "Упаковка стеклянная. Банки для пищевой рыбной продукции. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 32130-2013
82
пункты 5.1.2, 5.1.11, 5.1.13 и 5.1.14 ГОСТ 32130-2013 "Банки стеклянные для пищевых продуктов рыбной промышленности. Технические условия"

01.01.2025 жылға дейін қолданылады
83
МемСТ 32131-2021 5.1.21, 5.1.23, 5.1.26 және 5.1.27-тармақтары "Шыны қаптама. Алкогольді және алкогольсіз тамақ өнімдеріне арналған бөтелкелер. Алкогольді және алкогольсіз тамақ өнімдеріне арналған бөтелкелер. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 32131-2013 орнына
84
МемСТ 32131-2013 5.1.20, 5.1.22, 5.1.23 және 5.1.25- тармақтары "Алкогольді және алкогольсіз тамақ өнімдеріне арналған шыны шөлмектер. Жалпы техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
85
МемСТ 32671-2020 5.1.4, 5.1.21, 5.1.23, 5.1.24 және 5.1.26-тармақтары "Балалар тағамының өнімдеріне арналған шыны қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 32671-2014 орнына
86
МемСТ 32671-2014 5.1.3, 5.1.15, 5.1.16, 5.1.17 және 5.1.23-тармақтары "Балалар тағамының өнімдеріне арналған шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
87
МемСТ 33205-2014 4.1-тармағы "Шыны каптама. Алкогольді және алкогольсіз тамақ өнімдеріне арналған безендірілген шыны шөлмектер. Жалпы техникалық шарттар"
88
МемСТ 33415-2015 5.14 – 5.16-тармақтар "Шыны қаптама. Кәдесый шөлмектер. Жалпы техникалық шарттар"
БСТ 117-93 орнына
89
БСТ 117-93 4.2.13-4.2.15-тармақтары "Кәдесый шөлмектер. Техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
90
МемСТ 33805-2016 5.1.18, 5.1.20 – 5.1.22-тармақтары "Тағамдық сіркесу мен қышқылдарға арналған шыны қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
91
МемСТ 33811-2016 5.1.10-тармақтары "Парфюмерлік және косметикалық өнімге арналған шыны қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
92
МемСТ 34037-2016 5.1.12 және 5.1.13-тармақтары "Химиялық реактивтерге және айрықша таза химиялық заттарға арналған шыны қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
93
МемСТ 34382-2017 4.11-тармақтары "Шыны қаптама. Шыны. Шыны маркасы"
94
МемСТ Р 51640-2000 4.9 и 4.10-тармақтары "Тұрмыстық химия тауарларына арналған шыны ыдыс. Техникалық шарттар"
01.01.2027 жылға дейін қолданылады
95
5-баптың 6-тармағының 6.3-тармақшасы (полимер қаптама)
МемСТ ISO 20848-1-2014 4.3 және 4.5-тармақтары, В қосымшасы "Қаптама. Полимер бөшкелер. 1-бөлік. Қақпағы (үсті) алынатын номиналды сыйымдылығы 113,6-дан 220 л дейінгі бөшкелер"
96
МемСТ ISO 20848-2-2014 4.3 және 4.5-тармақтары, С қосымшасы "Қаптама. Полимер бөшкелер. 2-бөлік. Қақпағы (үсті) алынбайтын номиналды сыйымдылығы 208,2-ден 220 л дейінгі полимерлі бөшкелер"
97
МемСТ ISO 23560-2022 4.2-тармағы (жыртылуға төзімділік шегі бөлігінде 1-кесте) "Сусымалы тамақ өнімдерін қаптауға арналған полипропилен тоқыма қаптар. Техникалық талаптар"
МемСТ ISO 23560-2015 орнына
98
МемСТ ISO 23560-2015 4.2-тармағы (жыртылуға төзімділік шегі бөлігінде 1-кесте) "Сусымалы тамақ өнімдерін қаптауға арналған полипропилен тоқыма қаптар. Техникалық талаптар"

применяется до 01.01.2025
83
пункты 5.1.21, 5.1.23, 5.1.26 и 5.1.27 ГОСТ 32131-2021 "Упаковка стеклянная. Бутылки для алкогольной и безалкогольной пищевой продукции. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 32131-2013
84
пункты 5.1.20, 5.1.22, 5.1.23 и 5.1.25 ГОСТ 32131-2013 "Бутылки стеклянные для алкогольной и безалкогольной пищевой продукции. Общие технические условия"
применяется до 15.08.2024
85
пункты 5.1.4, 5.1.21, 5.1.23, 5.1.24 и 5.1.26 ГОСТ 32671-2020 "Упаковка стеклянная для продуктов детского питания. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 32671-2014
86
пункты 5.1.3, 5.1.15, 5.1.16, 5.1.17 и 5.1.23 ГОСТ 32671-2014 "Тара стеклянная для продуктов детского питания. Общие технические условия"
применяется до 15.08.2024
87
пункт 4.1 ГОСТ 33205-2014 "Упаковка стеклянная. Бутылки декорированные для алкогольной и безалкогольной пищевой продукции. Общие технические условия"
88
пункты 5.14 – 5.16 ГОСТ 33415-2015 "Упаковка стеклянная. Бутылки сувенирные. Общие технические условия"
взамен
СТБ 117-93
89
пункты 4.2.13-4.2.15 СТБ 117-93 "Бутылки сувенирные. Технические условия"
применяется до 15.08.2024
90
пункты 5.1.18, 5.1.20 – 5.1.22 ГОСТ 33805-2016 "Упаковка стеклянная для пищевых уксусов и кислоты. Общие технические условия"
91
пункт 5.1.10 ГОСТ 33811-2016 "Упаковка стеклянная для парфюмерной и косметической продукции. Общие технические условия"
92
пункты 5.1.12 и 5.1.13 ГОСТ 34037-2016 "Упаковка стеклянная для химических реактивов и особо чистых химических веществ. Общие технические условия"
93
пункт 4.11 ГОСТ 34382-2017 "Упаковка стеклянная. Стекло. Марки стекла"
94
пункты 4.9 и 4.10 ГОСТ Р 51640-2000 "Тара стеклянная для товаров бытовой химии. Технические условия"
применяется до 01.01.2027
95
подпункт 6.3 пункта 6 статьи 5
(полимерная упаковка)
пункты 4.3 и 4.5, приложение В ГОСТ ISO 20848-1-2014 "Упаковка. Полимерные бочки. Часть 1. Бочки со съемной крышкой (верхом) номинальной вместимостью
от 113,6 до 220 л"
96
пункты 4.3 и 4.5, приложение С ГОСТ ISO 20848-2-2014 "Упаковка. Полимерные бочки. Часть 2. Полимерные бочки с несъемной крышкой (верхом) номинальной вместимостью от 208,2 и 220 л"
97
пункт 4.2 (таблица 1 в части предела прочности на разрыв) ГОСТ ISO 23560-2022 "Мешки тканые полипропиленовые для упаковки сыпучей пищевой продукции. Технические требования"
взамен
ГОСТ ISO 23560-2015
98
пункт 4.2 (таблица 1 в части предела прочности на разрыв) ГОСТ ISO 23560-2015 "Мешки тканые полипропиленовые для упаковки сыпучих пищевых продуктов. Технические требования"

01.01.2025 жылға дейін қолданылады
99
МемСТ 12302-2013 5.2.9- тармағы "Полимер үлбірлерден және аралас материалдардан жасалған пакеттер. Жалпы техникалық шарттар"
100
МемСТ 17811-78 2.3-тармағы "Химиялық өнімдерге арналған полиэтилен қаптар. Техникалық шарттар"
101
МемСТ 19360-74 2.4 және 2.5-тармақтары "Үлбір ішпек қаптар. Жалпы техникалық шарттар"
102
МемСТ 25776-2021 "Қаптама. Өнімнің топтасқан бірліктерін термошөгімді үлбірге орау"
103
МемСТ 32521-2013 4.1.4 және 4.1.5-тармақтары "Полимер үлбірлерден жасалған қаптар. Жалпы техникалық шарттар"
104
МемСТ 32686-2022 5.2.1 (1-кестенің 6-10 позициялары және 5.2.4 (механикалық беріктікке қойылатын талаптар) тармақтары "Тағамдық сұйықтықтарға арналған полиэтилентерефталаттан жасалған шөлмектер. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 32868-2014 орнына
105
5.2.1 (1-кестенің 6-10 позициялары) және 5.2.3 –тармақтары (механикалық беріктікке қойылатын талаптар)
МемСТ 32686-2014 "Тағамдық сұйықтықтарға арналған полиэтилентерефталаттан жасалған шөлмектер. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
106
МемСТ 33221-2015 5.4.1-тармағы (1-кестенің 6-9 және 11- позициялары) "Химиялық өнімге арналған, полиэтилентерефталаттан жасалған шөлмектер. Жалпы техникалық шарттар"
107
МемСТ 33417-2015 5.1.4, 5.1.7, 5.1.11 – тармақтары "Пластмассадан жасалған тұрмыстық мақсаттағы қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
108
МемСТ 33746-2016 5.2.4, 5.2.5 және 5.2.7 – тармақтары "Көп айналымдық полимер жәшіктер. Жалпы техникалық шарттар"
109
МемСТ 33747-2016 7-бөлік. "Оксо-биоыдырайтын қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
110
МемСТ 33756-2016 5.2.2 – 5.2.5- тармақтары "Полимер тұтынушылық қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
111
МемСТ 33759-2016 5.2.4 – тармағы "Көп айналымды полимер табандықтар. Жалпы техникалық шарттар"
112
МемСТ 33837-2022 6.2.1 (1-кестенің 6-10 позициялары) және 6.2.3 - тармақтары "Тағамдық өнімдерге арналған полимер қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 33837-2016 орнына
113
МемСТ 33837-2016 6.2.1 (1-кестенің 6-10 позициялары) және 6.2.3 - тармақтары "Тағамдық өнімдерге арналған полимер қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
114
МемСТ 34264-2017 5.2.4, 5.2.6 – 5.2.10 тармақтары "Көліктік полимер қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
115
МемСТ 34534-2019 "Қаптама. Тағамдық сұйықтықтарға арналған полимер бөтелкелер. Жалпы техникалық шарттар"
116
ҚР СТ 3000-2017 3.1 – тармағы "Полимерлі үлбірге негізділген қаптау материалы. Техникалық шарттар"
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
117
5-баптың 6-тармағының 6.4-тармақшасы (қағаз және қатырма қаптама)

применяется до 01.01.2025
99
пункт 5.2.9 ГОСТ 12302-2013 "Пакеты из полимерных пленок и комбинированных материалов. Общие технические условия"
100
пункт 2.3 ГОСТ 17811-78 "Мешки полиэтиленовые для химической продукции. Технические условия"
101
пункты 2.4 и 2.5 ГОСТ 19360-74 "Мешки-вкладыши пленочные. Общие технические условия"
102
ГОСТ 25776-2021 "Упаковка. Упаковывание сгруппированных единиц продукции в термоусадочную пленку"
103
пункты 4.1.4 и 4.1.5 ГОСТ 32521-2013 "Мешки из полимерных пленок. Общие технические условия"
104
пункты 5.2.1 (позиции 6 – 10 таблицы 1 и 5.2.4 (требования к механической прочности) ГОСТ 32686-2022 "Бутылки из полиэтилентерефталата для пищевых жидкостей. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 32868-2014
105
пункты 5.2.1 (позиции 6 10 таблицы 1) и 5.2.3 (требования к механической прочности)
ГОСТ 32686-2014 "Бутылки из полиэтилентерефталата для пищевых жидкостей. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2025
106
пункт 5.4.1 (позиции 6 9 и 11 таблицы 1) ГОСТ 33221-2015 "Бутылки из полиэтилентерефталата для химической продукции. Общие технические условия"
107
пункты 5.1.4, 5.1.7, 5.1.11 ГОСТ 33417-2015 "Упаковка бытового назначения из пластмасс. Общие технические условия"
108
пункты 5.2.4, 5.2.5 и 5.2.7 ГОСТ 33746-2016 "Ящики полимерные многооборотные. Общие технические условия"
109
раздел 7 ГОСТ 33747-2016 "Оксо-биоразлагаемая упаковка. Общие технические условия"
110
пункты 5.2.2 – 5.2.5 ГОСТ 33756-2016 "Упаковка потребительская полимерная. Общие технические условия"
111
пункт 5.2.4 ГОСТ 33759-2016 "Поддоны полимерные многооборотные. Общие технические условия"
112
пункты 6.2.1 (позиции 6 – 10 таблицы 1) и 6.2.3 ГОСТ 33837-2022 "Упаковка полимерная для пищевой продукции. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 33837-2016
113
пункты 6.2.1 (позиции 6 10 таблицы 1) и 6.2.3 ГОСТ 33837-2016 "Упаковка полимерная для пищевой продукции. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2025
114
пункты 5.2.4, 5.2.6 – 5.2.10 ГОСТ 34264-2017 "Упаковка транспортная полимерная. Общие технические условия"
115
ГОСТ 34534-2019 "Упаковка. Бутыли полимерные для пищевых жидкостей. Общие технические условия"
116
пункт 3.1 СТ РК 3000-2017 "Материал упаковочный на основе полимерных пленок. Технические условия"
применяется до 31.12.2028
117
подпункт 6.4 пункта 6 статьи 5
(бумажная и картонная упаковка)

МемСТ 2226-2013 5.2.5-тармағы "Қағаз және аралас материалдардан жасалған қаптар. Жалпы техникалық шарттар"
118
МемСТ 5884-86 2.6 – тармағы "Қыздыру шамдарына арналған гофрленген қатырмадан жасалған жәшіктер. Техникалық шарттар"
119
МемСТ 9142-2014 4.1.1 – 4.1.7 – тармақтары "Гофрленген қатырма жәшіктер. Жалпы техникалық шарттар"
120
МемСТ 9481-2022 5-тармағы "Химиялық жіптерге арналған гофрленген қатырмадан жасалған жәшіктер. Техникалық шарттар"
МемСТ 9481-2001 орнына
121
МемСТ 9481-2001 4.2.5-тармағы "Химиялық жіптерге арналған гофрленген қатырмадан жасалған жәшіктер. Техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
122
МемСТ 13511-2006 4.1.13 және 4.1.14-тармақтары "Гофрленген қатырмадан жасалған тамақ өнімдеріне, сіріңкеге, темекі бұйымдарына және жуғыш заттарға арналған жәшіктер. Техникалық шарттар"
123
МемСТ 13514-93 1.2.6 және 1.2.7-тармақтары "Жеңіл өнеркәсіп өнімдеріне арналған гофрленген қатырмадан жасалған жәшіктер. Техникалық шарттар"
124
МемСТ 13841-95 4.1.6 және 4.1.7- тармақтары "Химиялық өнімдерге арналған гофрленген қатырмадан жасалған жәшіктер. Техникалық шарттар"
125
МемСТ 17065-94 4.1.23 және 4.1.24-тармақтары "Қатырмадан жасалған есу барабандары. Техникалық шарттар"
126
МемСТ 18319-83 2.7-тармағы "Тұрмыстық ет тартқыштарға арналған гофрленген қатырмадан жасалған жәшіктер. Техникалық шарттар"
127
МемСТ 21575-91 1.3.4 – тармағы "Люминесцентті шамдарға арналған гофрленген қатырмадан жасалған жәшіктен. Техникалық шарттар"
128
МемСТ 22852-77 2.3-тармағы "Аспаптар жасау өнеркәсібі өнімдеріне арналған гофрленген қатырмадан жасалған жәшіктер. Техникалық шарттар"
129
МемСТ 27840-2022 4.2.10-тармағы "Жолдаулар мен бандерольдерге арналған қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 27840-93 орнына
130
МемСТ 27840-93 1.2.10-тармағы "Жолдаулар мен бандерольдерге арналған ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
131
МемСТ 33716-2015 4.6-тармағы "Қораптар мен бумаларды дайындау. Қораптар мен бумалар. Техникалық шарттар"
132
МемСТ 33772-2016 5.2.12-тармағы "Қағаз және аралас материалдардан жасалған пакеттер. Жалпы техникалық шарттар"
133
МемСТ 34032-2016 5.2.14 және 5.2.15-тармақтары "Қатырма және аралас құтылар. Жалпы техникалық шарттар"
134
МемСТ 34033-2016 4.1.20 – 4.1.24 -тармақтары "Тамақ өнімдеріне арналған қатырмадан және аралас материалдардан жасалған каптама. Техникалық шарттар"
135
5-баптың 6-тармағының 6.5-тармақшасы (аралас материалдардан жасалған қаптама)
МемСТ 7247-2006 5.6-тармағы (2-кестенің 10-13 позициялары) "Тамақ өнімдерін, өнеркәсіптік өнімді және азық-түліктік емес тауарларды автоматтармен қаптауға арналған қағаз бен қағаз негізіндегі аралас материалдар. Жалпы техникалық шарттар"

пункт 5.2.5 ГОСТ 2226-2013 "Мешки из бумаги и комбинированных материалов. Общие технические условия"
118
пункт 2.6 ГОСТ 5884-86 "Ящики из гофрированного картона для ламп накаливания. Технические условия"
119
пункты 4.1.1 – 4.1.7 ГОСТ 9142-2014 "Ящики из гофрированного картона. Общие технические условия"
120
пункт 5 ГОСТ 9481-2022 "Ящики из гофрированного картона для химических нитей. Технические условия"
взамен
ГОСТ 9481-2001
121
пункт 4.2.5 ГОСТ 9481-2001 "Ящики из гофрированного картона для химических нитей. Технические условия"
применяется до 01.01.2025
122
пункты 4.1.13 и 4.1.14 ГОСТ 13511-2006 "Ящики из гофрированного картона для пищевых продуктов, спичек, табачных изделий и моющих средств. Технические условия"
123
пункты 1.2.6 и 1.2.7 ГОСТ 13514-93 "Ящики из гофрированного картона для продукции легкой промышленности. Технические условия"
124
пункты 4.1.6 и 4.1.7 ГОСТ 13841-95 "Ящики из гофрированного картона для химической продукции. Технические условия"
125
пункты 4.1.23 и 4.1.24 ГОСТ 17065-94 "Барабаны картонные навивные. Технические условия"
126
пункт 2.7 ГОСТ 18319-83 "Ящики из гофрированного картона для бытовых мясорубок. Технические условия"
127
пункт 1.3.4 ГОСТ 21575-91 "Ящики из гофрированного картона для люминесцентных ламп. Технические условия"
128
пункт 2.3 ГОСТ 22852-77 "Ящики из гофрированного картона для продукции приборостроительной промышленности. Технические условия"
129
пункт 4.2.10 ГОСТ 27840-2022 "Упаковка для посылок и бандеролей. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 27840-93
130
пункт 1.2.10 ГОСТ 27840-93 "Тара для посылок и бандеролей. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2025
131
пункт 4.6 ГОСТ 33716-2015 "Заготовки коробок и пачек. Коробки и пачки. Технические условия"
132
пункт 5.2.12 ГОСТ 33772-2016 "Пакеты из бумаги и комбинированных материалов. Общие технические условия"
133
пункты 5.2.14 и 5.2.15 ГОСТ 34032-2016 "Банки картонные и комбинированные. Общие технические условия"
134
пункты 4.1.20 – 4.1.24 ГОСТ 34033-2016 "Упаковка из картона и комбинированных материалов для пищевой продукции. Технические условия"
135
подпункт 6.5 пункта 6 статьи 5
(упаковка из комбинированных материалов)
пункт 5.6 (позиции 10 и 13 таблицы 2) ГОСТ 7247-2006 "Бумага и комбинированные материалы на основе бумаги для упаковывания на автоматах пищевых продуктов, промышленной продукции и непродовольственных товаров. Общие технические условия"

136
МемСТ 12302-2013 5.2.4, 5.2.7 және 5.2.9-тармақтары "Полимерлі үлбірден және аралас материалдардан жасалған пакеттер. Жалпы техникалық шарттар"
137
МемСТ 32736-2020 5.3.1-тармағы (2-кестенің 3, 4 және 7 позициялары) "Аралас материалдардан жасалған тұтынушылық қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 32736-2014 орнына
138
МемСТ 32736-2014 5.3.1 – тармағы (2-кестенің3, 4 және 7 позициялары) "Аралас материалдардан жасалған тұтынушылық қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
139
МемСТ 33118-2014 5.11 –тармағы "Алюминий фольгасының негізіндегі аралас материалдар. Техникалық шарттар"
140
МемСТ 33772-2016 5.2.10 – тармағы "Қағаздан және аралас материалдардан жасалған пакеттер. Жалпы техникалық шарттар"
141
МемСТ 34032-2016 5.2.16 –тармағы "Қатырма және аралас құтылар. Жалпы техникалық шарттар"
142
5-баптың 6-тармағының 6.6-тармақшасы (текстиль материалдардан жасалған қаптама)
МемСТ ISO 21898-2013 4.3 және 5.2.1- тармақтары "Қаптама. Қауіпті емес жүктерге арналған жұмсақ контейнерлер (ЖК)"
143
МемСТ 32522-2013 5.2.2 (үзу жүктемесі бөлігінде) және 5.2.16 – тармақтары "Тоқылған полипропилен қаптар. Жалпы техникалық шарттар"
144
МемСТ 30090-93 4.1.4 (үзу жүктемесі бөлігінде) және 4.1.17-тармақтары "Қаптар және қаптық матарлар. Жалпы техникалық шарттар"
145
МемСТ 33227-2015 5.17-тармағы "Жұмсақ қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
146
5-баптың 6-тармағының 6.7-тармақшасы (ағаш қаптама)
МемСТ 5959-80 2.4 –тармағы және 2.21 –тармағының бірінші абзацы "Жапырақ тұқымдас ағаш материалдарынан жасалған, 200 кг дейінгі жүктерге арналған бөлшектелмейтін жәшіктер. Жалпы техникалық шарттар"
147
МемСТ 8777-80 2.5-тармағы және 2.35 –тармағының бірінші абзацы "Сұйықтық құятын және құрғақ ыдыс ағаш бөшкелер. Техникалық шарттар"
148
МемСТ 9338-2022 5.7 және 5.23-тармақтары "Шере барабандар. Техникалық шарттар"
МемСТ 9338-80 орнына
149
МемСТ 9338-80 2.7 және 2.22 –тармақтары "Шере барабандар. Техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
150
МемСТ 9396-88 2.2.3 және 2.2.10-тармақтары (бірінші сөйлемі) "Көп айналымдық ағаш жәшіктер. Жалпы техникалық шарттар"
151
МемСТ 9570-2016 5.1.20, 5.1.21, 5.1.22, 5.1.23 және 5.1.25-тармақтары "Жәшіктік және тіреуіш жүкаяқтар. Жалпы техникалық шарттар"
152
МемСТ 10131-93 4.1.2 және 4.2.11 – тармақтары "Тамақ өнеркәсібі, ауыл шаруашылығы және сіріңке өнімдеріне арналған ағаш және ағаш материалдарынан жасалған жәшіктер.Техникалық шарттар"
153
МемСТ 11002-80 2.3 және 2.18 –тармақтары "Сыммен нығайтылған ағаш жәшіктер. Жалпы техникалық шарттар"
154
МемСТ 11142-78 2.3 – тармағы "Жеке қорғаныс құралдарына арналған тақтай жәшіктер. Техникалық шарттар"

136
пункты 5.2.4, 5.2.7 и 5.2.9 ГОСТ 12302-2013 "Пакеты из полимерных пленок и комбинированных материалов. Общие технические условия"
137
пункт 5.3.1 (позиции 3, 4 и 7 таблицы 2) ГОСТ 32736-2020 "Упаковка потребительская из комбинированных материалов. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 32736-2014
138
пункт 5.3.1 (позиции 3, 4 и 7 таблицы 2) ГОСТ 32736-2014 "Упаковка потребительская из комбинированных материалов. Общие технические условия"
применяется до 15.08.2024
139
пункт 5.11 ГОСТ 33118-2014 "Материалы комбинированные на основе алюминиевой фольги. Технические условия"
140
пункт 5.2.10 ГОСТ 33772-2016 "Пакеты из бумаги и комбинированных материалов. Общие технические условия"
141
пункт 5.2.16 ГОСТ 34032-2016 "Банки картонные и комбинированные. Общие технические условия"
142
подпункт 6.6 пункта 6 статьи 5
(упаковка из текстильных материалов)
пункты 4.3 и 5.2.1 ГОСТ ISO 21898-2013 "Упаковка. Контейнеры мягкие (МК) для неопасных грузов"
143
пункты 5.2.2 (в части разрывной нагрузки) и 5.2.16 ГОСТ 32522-2013 "Мешки тканые полипропиленовые. Общие технические условия"
144
пункты 4.1.4 (в части разрывной нагрузки) и 4.1.17 ГОСТ 30090-93 "Мешки и мешочные ткани. Общие технические условия"
145
пункт 5.17 ГОСТ 33227-2015 "Упаковка мягкая. Общие технические условия"
146
подпункт 6.7 пункта 6 статьи 5
(деревянная упаковка)
пункт 2.4 и абзац первый пункта 2.21 ГОСТ 5959-80 "Ящики из листовых древесных материалов неразборные для грузов до 200 кг. Общие технические условия"
147
пункты 2.5 и абзац первый пункта 2.35 ГОСТ 8777-80 "Бочки деревянные заливные и сухотарные. Технические условия"
148
пункты 5.7 и 5.23 ГОСТ 9338-2022 "Барабаны фанерные. Технические условия"
взамен
ГОСТ 9338-80
149
пункты 2.7 и 2.22 ГОСТ 9338-80 "Барабаны фанерные. Технические условия"
применяется до 01.01.2025
150
пункты 2.2.3 и 2.2.10 (первое предложение) ГОСТ 9396-88 "Ящики деревянные многооборотные. Общие технические условия"
151
пункты 5.1.20, 5.1.21, 5.1.22, 5.1.23 и 5.1.25 ГОСТ 9570-2016 "Поддоны ящичные и стоечные. Общие технические условия"
152
пункты 4.1.2 и 4.2.11 ГОСТ 10131-93 "Ящики из древесины и древесных материалов для продукции пищевых отраслей промышленности, сельского хозяйства и спичек. Технические условия"
153
пункты 2.3 и 2.18 ГОСТ 11002-80 "Ящики деревянные проволокоармированные. Общие технические условия"
154
пункт 2.3 ГОСТ 11142-78 "Ящики дощатые для средств индивидуальной защиты. Технические условия"

155
МемСТ 11354-93 4.1.2, 6.3 және 6.4 – тармақтары "Тамақ өнеркәсібі және ауыл шаруашылығы өнімдері үшін көп айналымды ағаш және ағаш материалдарынан жасалған жәшіктер. Техникалық шарттар"
156
МемСТ 13356-84 2.2 және 2.14 – тармақтары "Балық өнеркәсібі өнімдеріне арналған ағаш жәшіктер. Техникалық шарттар"
157
МемСТ 13358-84 2.2 және 2.8 – тармағы "Консервілерге арналған тақтай жәшіктер. Техникалық шарттар"
158
МемСТ 16511-86 2.3 – тармағы "Электротехникалық өнеркәсіп өнімдеріне арналған ағаш жәшіктер. Техникалық шарттар"
159
МемСТ 17812-2022 4.9 және 4.14 – тармақтары "Көкөністер мен жемістерге арналған көп айналымды ағаш жәшіктер. Техникалық шарттар"
МемСТ 17812-72 орнына
160
МемСТ 17812-72 2.3 және 2.7а- тармақтары "Көкөністер мен жемістерге арналған көп айналымды тақтай жәшіктер. Техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
161
МемСТ 18573-86 2.3 және 2.6- тармақтары "Химия өнеркәсібінің өнімдеріне арналған ағаш жәшіктер. Техникалық шарттар"
162
МемСТ 20463-75 2.3 және 2.15- тармақтары "Көкөністер мен жемістерге арналған сыммен нығайтылған ағаш жәшіктер. Техникалық шарттар"
163
МемСТ 21133-87 1.3.1 – тармағы "Картопқа, көкөністерге, жемістерге және бақша дақылдарына арналған мамандандырылған жәшік табандықтар. Техникалық шарттар"
164
МемСТ 22638-89 1.3.1- тармағы "Электрондық техника бұйымдарына арналған жапырақ тұқымдас ағаш материалдардан жасалған тақтай жәшіктер. Техникалық шарттар"
165
МемСТ 26838-86 2, 4 және 5 –тармақтары "Жәшіктер мен ағаш торламалар. Механикалық беріктік нормалары"
166
МемСТ 33757-2016 4.1.17, 4.1.18, 4.1.19, 4.1.20 және 4.1.22 –тармақтары "Жайпақ ағаш табандықтар. Техникалық шарттар"
167
МемСТ 34576-2019 4.3 – тармағы "Жайпақ ағаш табандықтар. Ағаш табандықтардың жаңаларын жинауға және пайдаланылғандарын жөндеуге арналған бекіткіш бөлшектердің сапасы "
168
МемСТ 34577-2019 7.1.3 – тармағы "Жүктерді орналастыруға арналған табандықтар. Табандықтарға арналған төсеме парақтар. Жалпы техникалық шарттар"
169
5-баптың 6-тармағының 6.8-тармақшасы (керамика қаптама)
МемСТ 33414-2015 5.8 және 5.9 – тармақтары "Керамика қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
170
5-баптың 7 және 8-тармақтары
МемСТ ISO 4710-2015 6.3 – тармағы (КО ТР 005/2011 сәйкестігі бөлігінде) "Шымырлағыш және газдалған шараптарға арналған қыртыс, цилиндрлік тығындар. Жалпы техникалық шарттар"
171
МемСТ 5541-2019 5.1.19 және 5.1.21- тармақтары "Қыртыс тығындау құралы. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 5541-2002 орнына
172
МемСТ 5541-2002 5.1.19 және 5.1.21- тармақтары "Қыртыс тығындау құралы. Жалпы техникалық шарттар"

155
пункты 4.1.2, 6.3 и 6.4 ГОСТ 11354-93 "Ящики из древесины и древесных материалов многооборотные для продукции пищевых отраслей промышленности и сельского хозяйства" Технические условия"
156
пункты 2.2 и 2.14 ГОСТ 13356-84 "Ящики деревянные для продукции рыбной промышленности. Технические условия"
157
пункты 2.2 и 2.8 ГОСТ 13358-84 "Ящики дощатые для консервов. Технические условия"
158
пункт 2.3 ГОСТ 16511-86 "Ящики деревянные для продукции электротехнической промышленности. Технические условия"
159
пункты 4.9 и 4.14 ГОСТ 17812-2022 "Ящики деревянные многооборотные для овощей и фруктов. Технические условия"
взамен
ГОСТ 17812-72
160
пункты 2.3 и 2.7а ГОСТ 17812-72 "Ящики дощатые многооборотные для овощей и фруктов. Технические условия"
применяется до 01.01.2025
161
пункты 2.3 и 2.6 ГОСТ 18573-86 "Ящики деревянные для продукции химической промышленности. Технические условия"
162
пункты 2.3 и 2.15 ГОСТ 20463-75 "Ящики деревянные проволокоармированные для овощей и фруктов. Технические условия"
163
пункт 1.3.1 ГОСТ 21133-87 "Поддоны ящичные специализированные для картофеля, овощей, фруктов и бахчевых культур. Технические условия"
164
пункт 1.3.1 ГОСТ 22638-89 "Ящики дощатые из листовых древесных материалов для изделий электронной техники. Технические условия"
165
пункты 2, 4 и 5 ГОСТ 26838-86 "Ящики и обрешетки деревянные. Нормы механической прочности"
166
пункты 4.1.17, 4.1.18, 4.1.19, 4.1.20 и 4.1.22 ГОСТ 33757-2016 "Поддоны плоские деревянные. Технические условия"
167
пункт 4.3 ГОСТ 34576-2019 "Поддоны плоские деревянные. Качество крепежных деталей для сбора новых и ремонта используемых деревянных поддонов"
168
пункт 7.1.3 ГОСТ 34577-2019 "Поддоны для размещения грузов. Прокладочные листы для поддонов. Общие технические условия"
169
подпункт 6.8 пункта 6 статьи 5 (керамическая упаковка)
пункты 5.8 и 5.9 ГОСТ 33414-2015 "Упаковка керамическая. Общие технические условия"
170
пункты 7 и 8 статьи 5
пункт 6.3 (в части соответствия ТР ТС 005/2011) ГОСТ ISO 4710-2015 "Пробки корковые цилиндрические для игристых и газированных вин. Общие технические требования"
171
пункты 5.1.19 и 5.1.21 ГОСТ 5541-2019 "Средства укупорочные корковые. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 5541-2002
172
пункты 5.1.19 и 5.1.21 ГОСТ 5541-2002 "Средства укупорочные корковые. Общие технические условия"

15.08.2024 жылға дейін қолданылады
173
МемСТ 25749-2020 6.2 – тармағы (КО ТР 005/2011 сәйкестігі бөлігінде 2-кестенің 9- позициясы) "Бұрамалы темір қақпақтар. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 25749-2005 орнына
174
МемСТ 25749-2005 6.2 – тармағы (КО ТР 005/2011 сәйкестігі бөлігінде 2-кестенің 8- позициясы) "Бұрамалы темір қақпақтар. Жалпы техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
175
МемСТ 32179-2021 5.2 және 5.3- тармақтары "Тығындау құралы. Қауіпсіздік, таңбалануы және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер"
МемСТ 32179-2013 орнына
176
МемСТ 32179-2013 5.2- тармағы "Тығындау құралы. Қауіпсіздік, таңбалануы және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
177
МемСТ 32624-2020 5.1- тармағы (КО ТР 005/2011 сәйкестігі бөлігінде 3-кестенің 8-позициясы) "Кронен-қақпақтар. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 32624-2014 орнына
178
МемСТ 32624-2014 5.1.8 (түйсіктену көрсеткіштері) және 5.2.3 – тармақтары "Кронен- пробки. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
179
МемСТ 32625-2014 6.2 (2-кестенің 8-позициясы) және 6.3.5 – тармақтары "Металл қақпақшалар. Жалпы техникалық шарттар"
180
МемСТ 32626-2014 6.1.2 және 6.2.1 (2-кестенің 12-позициясы) (түйсіктену көрсеткіштері) –тармақтары "Полимерлі тығындау құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
181
МемСТ 33214-2021 6.3.4 – тармағы "Парфюмерлік-косметикалық өнімдерге арналған тығындау құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 33214-2015 орнына
182
МемСТ 33214-2015 6.1.2-тармағы (КО ТР 005/2011 сәйкестігі бөлігінде) "Парфюмерлік-косметикалық өнімдерге арналған полимерлі және аралас тығындау құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
183
МемСТ 33416-2015 5.1.2 – тармағы (2-кетсенің 7 және 8- тармақтары) "Бұралатын темір қақпақтар. Жалпы техникалық шарттар"
184
МемСТ 33748-2016 5.2.9 –тармағы "Оңай ашылатын қақпақтары бар терең сорғыш алюминий құтылар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
185
МемСТ 34257-2017 6.1.4 және 6.2 (1-кестенің 9-позициясы) – тармақтары "Қаптама. Қосымша үстіңгі тығындар және шыны бөтелкелерге арналған қорғаныс қақпақшалары. Жалпы техникалық шарттар"
186
МемСТ 34562-2019 6.1.2 (1-кестенің 7-позициясы) және 6.2.3-тармақтары "Оңай ашылатын темір қақпақтар. Жалпы техникалық шарттар"
187
5-баптың 9-тармағының 9.1-тармақшасы (Металл тығындау құралы)
МемСТ 5981-2011 5.10, 5.14 және 5.16 – тармақтары "Консервілерге арналған металл құтылар мен оларға арналған қақпақтар. Техникалық шарттар"
188
МемСТ 18896-73 2.15 – тармағы "Химиялық өнімдерге арналған қалың қабырғалы болат барабандар. Техникалық шарттар"

применяется до 15.08.2024
173
пункт 6.2 (позиция 9 таблицы 2 в части соответствия ТР ТС 005/2011)
ГОСТ 25749-2020 "Крышки металлические винтовые. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 25749-2005
174
пункт 6.2 (позиция 8 таблицы 2 в части соответствия ТР ТС 005/2011) ГОСТ 25749-2005 "Крышки металлические винтовые. Общие технические условия"
применяется до 15.08.2024
175
пункты 5.2 и 5.3 ГОСТ 32179-2021 "Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки"
взамен
ГОСТ 32179-2013
176
пункт 5.2 ГОСТ 32179-2013 "Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки"
применяется до 01.01.2025
177
пункт 5.1.2 (позиция 8 таблицы 3 в части соответствия ТР ТС 005/2011)
ГОСТ 32624-2020 "Кронен-крышки. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 32624-2014
178
пункты 5.1.8 (органолептические показатели) и 5.2.3 ГОСТ 32624-2014 "Кронен- пробки. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2025
179
пункты 6.2 (позиция 8 таблицы 2) и 6.3.5 ГОСТ 32625-2014 "Колпачки металлические. Общие технические условия"
180
пункты 6.1.2 и 6.2.1 (позиция 12 таблицы 2) (органолептические показатели)
ГОСТ 32626-2014 "Средства укупорочные полимерные. Общие технические условия"
181
пункт 6.3.4 ГОСТ 33214-2021 "Средства укупорочные для парфюмерно-косметической продукции. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 33214-2015
182
пункт 6.1.2 (в части соответствия ТР ТС 005/2011) ГОСТ 33214-2015 "Средства укупорочные полимерные и комбинированные для парфюмерно-косметической продукции. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2025
183
пункт 5.1.2 (позиции 7 и 8 таблицы 2) ГОСТ 33416-2015 "Крышки металлические обкатные. Общие технические условия"
184
пункт 5.2.9 ГОСТ 33748-2016 "Банки алюминиевые глубокой вытяжки с легковскрываемыми крышками. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2025
185
пункты 6.1.4 и 6.2 (позиция 9 таблицы 1) ГОСТ 34257-2017 "Упаковка. Пробки с дополнительным верхом и защитные колпачки для стеклянных бутылок. Общие технические условия"
186
пункт 6.1.2 (позиция 7 таблицы 1) и 6.2.3 ГОСТ 34562-2019 "Крышки металлические легковскрываемые. Общие технические условия"
187
подпункт 9.1 пункта 9 статьи 5
(металлические
укупорочные средства)
пункты 5.10, 5.14 и 5.16 ГОСТ 5981-2011 "Банки и крышки к ним металлические для консервов. Технические условия"
188
пункт 2.15 ГОСТ 18896-73 "Барабаны стальные толстостенные для химических продуктов. Технические условия"

189
МемСТ 25749-2020 6.2-тармағы (2-кестенің 3 – 6- позициялары) "Бұрандалы темір қақпақтар. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 25749-2005 орнына
190
МемСТ 25749-2005 6.2 – тармағы (2- кестенің 3 – 6- позициялары) "Бұрандалы темір қақпақтар. Жалпы техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
191
МемСТ 30766-2001 5.2.2.5 –тармағы "Химиялық өнімдерге арналған металл құтылар. Жалпы техникалық шарттар"
192
МемСТ 32179-2021 5.1- тармағы (1-кестенің 2-позициясы) "Тығындау құралдары. Қауіпсіздік, таңбалануы және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер"
МемСТ 32179-2013 орнына
193
МемСТ 32179-2013 5.1 – тармағы (1-кестенің 2-позициясы) "Тығындау құралдары. Қауіпсіздік, таңбалануы және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
194
МемСТ 32624-2020 5.1.2 – тармағы (3- кестенің 3 – 8- позициялары) "Кронен-қақпақтар. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 32624-2014 орнына
195
МемСТ 32624-2014 5.1.6, 5.1.7, 5.1.9 және 5.1.10 – тармақтары "Кронен-қақпақтар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
196
МемСТ 32625-2014 6.2 – тармағы (2-кестенің 3, 5 және 6- позициялары ) "Металл қалпақшалар. Жалпы техникалық шарттар"
197
МемСТ 33416-2015 5.1.2 – тармағы (2-кестенің 3 – 6- позициялары) "Бұралатын темір қақпақтар. Жалпы техникалық шарттар"
198
МемСТ 33748-2016 5.2.8 – тармағы "Оңай ашылатын қақпақтары бар терең сорғыш алюминий құтылар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
199
МемСТ 34419-2018 6.1.2 – 6.1.5, 9.5 және 9.6 – тармағы "Артық қысымы бар тағамдық сұйықтықтармен қаптауға арналған металл тығындау құралдар. Жалпы техникалық шарттар"
200
МемСТ 34562-2019 6.1.2 – тармағы (1- кестенің 3, 4 және 5- позициялары) "Оңай ашылатын темір қақпақтар. Жалпы техникалық шарттар"
201
5-баптың 9-тармағының 9.2-тармақшасы (полимерлі тығындау құралдары)
МемСТ ISO 20848-3-2022 4.3-тармағы "Қаптама. Полимерлі бөшкелер. 3-бөлік. Номиналды сыйымдылығы 113,6-дан 220 л-ге дейінгі полимерлі бөшкелерге арналған тығындау жүйелері"
МемСТ ISO 20848-3-2014 орнына
202
МемСТ ISO 20848-3-2014 4.3 –тармағы "Қаптама. Полимерлі бөшкелер. 3-бөлік. Номиналды сыйымдылығы 113,6-дан 220 л-ге дейінгі полимерлі бөшкелерге арналған тығындау жүйелері"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
203
МемСТ 32179-2021 5.1 – тармағы (1-кестенің 3- позициясы) "Тығындау құралдары. Қауіпсіздік, таңбалануы және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер"
МемСТ 32179-2013 орнына
204
МемСТ 32179-2013 5.1 –тармағы (1-кестенің 3- позициясы) "1-кестенің 3- позициясы. Қауіпсіздік, таңбалануы және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер"

189
пункт 6.2 (позиции 3 – 6 таблицы 2) ГОСТ 25749-2020 "Крышки металлические винтовые. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 25749-2005
190
пункт 6.2 (позиции 3 – 6 таблицы 2) ГОСТ 25749-2005 "Крышки металлические винтовые. Общие технические условия"
применяется до 15.08.2024
191
пункт 5.2.2.5 ГОСТ 30766-2001 "Банки металлические для химической продукции. Общие технические условия"
192
пункт 5.1 (позиция 2 таблицы 1) ГОСТ 32179-2021 "Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки"
взамен
ГОСТ 32179-2013
193
пункт 5.1 (позиция 2 таблицы 1) ГОСТ 32179-2013 "Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки"
применяется до 01.01.2025
194
пункт 5.1.2 (позиции 3 – 8 таблицы 3) ГОСТ 32624-2020 "Кронен-крышки. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 32624-2014
195
пункты 5.1.6, 5.1.7, 5.1.9 и 5.1.10 ГОСТ 32624-2014 "Кронен-пробки. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2025
196
пункт 6.2 (позиции 3, 5 и 6 таблицы 2) ГОСТ 32625-2014 "Колпачки металлические. Общие технические условия"
197
пункт 5.1.2 (позиции 3 – 6 таблицы 2) ГОСТ 33416-2015 "Крышки металлические обкатные. Общие технические условия"
198
пункт 5.2.8 ГОСТ 33748-2016 "Банки алюминиевые глубокой вытяжки с легковскрываемыми крышками. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2025
199
пункт 6.1.2 – 6.1.5, 9.5 и 9.6 ГОСТ 34419-2018 "Средства укупорочные металлические для упаковки с пищевыми жидкостями, имеющими избыточное давление. Общие технические условия"
200
пункт 6.1.2 (позиции 3, 4 и 5 таблицы 1) ГОСТ 34562-2019 "Крышки металлические легковскрываемые. Общие технические условия"
201
подпункт 9.2 пункта 9 статьи 5
(полимерные укупорочные средства)
пункт 4.3 ГОСТ ISO 20848-3-2022 "Упаковка. Полимерные бочки. Часть 3. Укупорочные системы для полимерных бочек номинальной вместимостью
от 113,6 до 220 л"
взамен
ГОСТ ISO 20848-3-2014
202
пункт 4.3 ГОСТ ISO 20848-3-2014 "Упаковка. Полимерные бочки. Часть 3. Системы укупоривания для полимерных бочек номинальной вместимостью от 113,6 до 220 л"
применяется до 01.01.2025
203
пункт 5.1 (позиция 3 таблицы 1) ГОСТ 32179-2021 "Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки"
взамен
ГОСТ 32179-2013
204
пункт 5.1 (позиция 3 таблицы 1) ГОСТ 32179-2013 "Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки"

01.01.2025 жылға дейін қолданылады
205
МемСТ 32626-2014 6.2.1 –тармағы (2-кестенің 3 – 6, 8 және 9-позициялары) "Полимерлі тығындау құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
206
МемСТ 32736-2020 5.3.1 – тармағы (2-кестенің 3 және 6-позициялары) "Аралас материалдардан жасалған тұтынушылық қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 32736-2014 орнына
207
МемСТ 32736-2014 5.3.1 – тармағы (2- кестенің 3 және 6 - позициялары) "Аралас материалдардан жасалған тұтынушылық қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
208
МемСТ 33214-2021 6.2 – тармағы (1-кестенің 3 – 6 позициялары) "Парфюмерлік-косметикалық өнімге арналған тығындау құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 33214-2015 орнына
209
МемСТ 33214-2015 6.2.1 – тармағы (1-кестенің 3 – 5- позициялары) "Парфюмерлік-косметикалық өнімге арналған полимер және аралас тығындау құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
210
МемСТ 34257-2017 6.2 –тармағы (1-кестенің 3, 6 және 7 -позициялары) "Қаптама. Қосалқы үстіңгі бөлігі бар тығындар және шыны шөлмектерге арналған қорғаныш қақпақшалар. Жалпы техникалық шарттар"
211
5-баптың 9-тармағының 9.3-тармақшасы (қабықты тығындау құралдары)
МемСТ 5541-2019 5.1.6, 5.1.8, 5.1.10, 5.1.12 және 5.1.14 - тармақтары "Қабықты тығындау құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 5541-2002 орнына
212
МемСТ 5541-2002 5.1.6, 5.1.8, 5.1.10, 5.1.12 және 5.1.14 – тармақтары "Қабықты тығындау құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
213
МемСТ 32179-2021 5.1 – тармағы (1-кестенің 1-тармағы) "Тығындау құралдары. Қауіпсіздік, таңбалануы және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер"
МемСТ 32179-2013 орнына
214
МемСТ 32179-2013 5.1 – тармағы (1-кестенің 1-тармағы) "Тығындау құралдары. Қауіпсіздік, таңбалануы және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
215
МемСТ 6.2 –тармағы (1 – кестенің 3, 6 және 7 - позициялары) 34257-2017 "Қаптама. Қосалқы үстіңгі бөлігі бар тығындар және шыны шөлмектерге арналған қорғаныш қақпақшалар. Жалпы техникалық шарттар"
216
5-баптың 9-тармағының 9.5-тармақшасы (аралас тығындау құралдары)
МемСТ 32179-2021 5.1 –тармағы (1-кестенің 5-позициясы) "Тығындау құралдары. Қауіпсіздік, таңбалануы және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер"
МемСТ 32179-2013 орнына
217
МемСТ 32179-2013 5.1 – тармағы (1-кестенің 5-позициясы) "Тығындау құралдары. Қауіпсіздік, таңбалануы және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
218
МемСТ 33214-2021 6.2 - тармағы (1- тармағы 3 және 5-позициялары) "Парфюмерлік-косметикалық өнімге арналған тығындау құралдары. Жалпы техникалық шарттар"

применяется до 01.01.2025
205
пункт 6.2.1 (позиции 3 – 6, 8 и 9 таблицы 2) ГОСТ 32626-2014 "Средства укупорочные полимерные. Общие технические условия"
206
пункт 5.3.1 (позиции 3 и 6 таблицы 2) ГОСТ 32736-2020 "Упаковка потребительская из комбинированных материалов. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 32736-2014
207
пункт 5.3.1 (позиции 3 и 6 таблицы 2) ГОСТ 32736-2014 "Упаковка потребительская из комбинированных материалов. Общие технические условия"
применяется до 15.08.2024
208
пункт 6.2 (позиции 3 – 6 таблицы 1) ГОСТ 33214-2021 "Средства укупорочные для парфюмерно-косметической продукции. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 33214-2015
209
пункт 6.2.1 (позиции 3 – 5 таблицы 1) ГОСТ 33214-2015 "Средства укупорочные полимерные и комбинированные для парфюмерно-косметической продукции. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2025
210
пункт 6.2 (позиции 3, 6 и 7 таблицы 1) ГОСТ 34257-2017 "Упаковка. Пробки с дополнительным верхом и защитные колпачки для стеклянных бутылок. Общие технические условия"
211
подпункт 9.3 пункта 9 статьи 5
(корковые укупорочные средства)
пункты 5.1.6, 5.1.8, 5.1.10, 5.1.12 и 5.1.14 ГОСТ 5541-2019 "Средства укупорочные корковые. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 5541-2002
212
пункты 5.1.6, 5.1.8, 5.1.10, 5.1.12 и 5.1.14 ГОСТ 5541-2002 "Средства укупорочные корковые. Общие технические условия"
применяется до 15.08.2024
213
пункт 5.1 (позиция 1 таблицы 1) ГОСТ 32179-2021 "Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки"
взамен
ГОСТ 32179-2013
214
пункт 5.1 (позиция 1 таблицы 1) ГОСТ 32179-2013 "Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки"
применяется до 01.01.2025
215
пункт 6.2 (позиции 3, 6 и 7 таблицы 1) ГОСТ 34257-2017 "Упаковка. Пробки с дополнительным верхом и защитные колпачки для стеклянных бутылок. Общие технические условия"
216
подпункт 9.5 пункта 9 статьи 5 (комбинированные укупорочные средства)
пункт 5.1 (позиция 5 таблицы 1) ГОСТ 32179-2021 "Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки"
взамен
ГОСТ 32179-2013
217
пункт 5.1 (позиция 5 таблицы 1) ГОСТ 32179-2013 "Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки"
применяется до 01.01.2025
218
пункт 6.2 (позиции 3 и 5 таблицы 1) ГОСТ 33214-2021 "Средства укупорочные для парфюмерно-косметической продукции. Общие технические условия"
взамен

МемСТ 33214-2015 орнына
219
МемСТ 33214-2015 6.2.1-тармағы (1- тармағы 3 және 5-позициялары) "Парфюмерлік-косметикалық өнімге арналған полимер және аралас тығындау құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
220
МемСТ 34257-2017 6.2 –тармағы (1-кестенің 6 және 7-позициялары) "Қосалқы үстіңгі бөлігі бар тығындар және шыны шөлмектерге арналған қорғаныш қақпақшалар. Жалпы техникалық шарттар"
221
5-баптың 11-тармағы
МемСТ ISO/IEC Guide 41-2021 4 және 6-тармақтары "Қаптама. Тұтынушының талаптарын қанағаттандыру бойынша ұсыныстар"
МемСТ ISO/IEC Guide 41-2013 орнына
222
МемСТ ISO/IEC Guide 41-2013 "Қаптама. Тұтынушының талаптарын қанағаттандыру бойынша ұсыныстар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
223
МемСТ ISO 18602-2021 "Қаптама және қоршаған орта. Қаптау жүйелерін оңтайландыру"
224
МемСТ ISO 18603-2021 "Қаптама және қоршаған орта. Қайта пайдалану"
225
МемСТ ISO 18604-2022 "Қаптама және қоршаған орта. Материалдарды қайта өңдеу"
226
МемСТ ISO 18606-2022 "Қаптама және қоршаған орта. Органикалық өңдеу"
227
МемСТ ISO/TR 17098-2021 "Қаптама. Қаптаманы қайта өңдеуге кедергі келтіруі мүмкін заттар мен материалдарды анықтау жөніндегі ұсыныстар"
228
МемСТ EN 13432-2015 "Қаптама. Қордалау және биологиялық ыдырау арқылы қаптаманы пайдалануға қойылатын талаптар. Қаптамаларды санаттарға бөлуге арналған тексеру схемасы және бағалау критерийлері"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
229
МемСТ 33522-2015 (EN 13428:2004) "Ресурсты үнемдеу. Қаптама. Қаптаманы азайтуға, құрамына, дайындауға қойылатын арнайы талаптар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
230
МемСТ 33523-2015 (EN 13431:2004) "Ресурсты үнемдеу. Қаптама. Қалдықты энергия қоры ретінде қайта өңдеу үшін пайдаланылған қаптамаға қойылатын талаптар"
231

ГОСТ 33214-2015
219
пункт 6.2.1 (позиции 3 и 5 таблицы 1) ГОСТ 33214-2015 "Средства укупорочные полимерные и комбинированные для парфюмерно-косметической продукции. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2025
220
пункт 6.2 (позиции 6 и 7 таблицы 1) ГОСТ 34257-2017 "Упаковка. Пробки с дополнительным верхом и защитные колпачки для стеклянных бутылок. Общие технические условия"
221
пункт 11 статьи 5
пункты 4 и 6 ГОСТ ISO/IEC Guide 41-2021 "Упаковка. Рекомендации по удовлетворению требований потребителя"
взамен
ГОСТ ISO/IEC
Guide 41-2013
222
ГОСТ ISO/IEC Guide 41-2013 "Упаковка. Рекомендации по удовлетворению требований потребителя"
применяется до 15.08.2024
223
ГОСТ ISO 18602-2021 "Упаковка и окружающая среда. Оптимизация систем упаковки"
224
ГОСТ ISO 18603-2021 "Упаковка и окружающая среда. Повторное использование"
225
ГОСТ ISO 18604-2022 "Упаковка и окружающая среда. Переработка материалов"
226
ГОСТ ISO 18606-2022 "Упаковка и окружающая среда. Переработка органическим способом"
227
ГОСТ ISO/TR 17098-2021 "Упаковка. Рекомендации по определению веществ и материалов, которые могут препятствовать переработке упаковки"
228
ГОСТ EN 13432-2015 "Упаковка. Требования к использованию упаковки посредством компостирования и биологического разложения. Проверочная схема и критерии оценки для распределения упаковок по категориям"
применяется до 01.01.2025
229
ГОСТ 33522-2015 (EN 13428:2004) "Ресурсосбережение. Упаковка. Специальные требования к минимизации, составу, изготовлению упаковки"
применяется до 01.01.2025
230
ГОСТ 33523-2015 (EN 13431:2004) "Ресурсосбережение. Упаковка. Требования к использованной упаковке для ее переработки в качестве вторичных энергетических ресурсов"
231

МемСТ 33524-2015 (EN 13430:2004) "Ресурсты үнемдеу. Қаптама. Қалдықты материал қоры ретінде қайта өңдеу үшін пайдаланылған қаптамаға қойылатын талаптар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
232
МемСТ 33572-2015 (EN 13440:2003) "Ресурсты үнемдеу. Қаптама. Қалдықты материал қоры ретінде пайдаланылған қаптаманы қайта өңдеу тиімділігін есептеу көрсеткіштері мен әдістері"
233
МемСТ 33573-2015 (EN 13437:2003) "Ресурсты үнемдеу. Қаптама. Материалдық ағындарды ескере отырып, қалдықты материал қоры ретінде пайдаланылған қаптаманы қайта өңдеу әдістері мен процестерін таңдау өлшемшарттары"
234
МемСТ 33574-2015 (EN 13429:2004) "Ресурсты үнемдеу. Қаптама. Қайта пайдалану"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
235
МемСТ 33706-2015 5 – тармағы "Қаптама. Қаптама қалдықтарын қалдықты энергия қоры ретінде пайдалануды оңтайландыру"
236
МемСТ 33747-2016 "Оксо-биологиялық ыдырайтын қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
237
МемСТ 33753-2016 "Қаптама. Пайдаланылған қаптаманы отын ретінде кәдеге жарату"
238
БСТ ISO 17088-2020 "Пластмассалар. Қордаландыруға қойылатын талаптар"
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
239
БСТ CEN/TR 14520-2021 "Қаптама. Қайта пайдалану. Қайта пайдалану жүйесінің тиімділігін бағалау әдістері"
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
2024 жылғы 29 қаңтардағы
№ 9 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Қаптаманың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 005/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың ТІЗБЕСІ
р/р №
Техникалық регламенттің құрылымдық элементі немесе техникалық реттеу объектісі
Стандарттың, зерттеу (сынау) және өлшеу әдістемесінің белгілнеуі мен атауы
Ескертпе
1
2
3
4
1
5-баптың 4 және 5-тармақтары
МемСТ ISO 10304-1-2016 "Судың сапасы. Ерітілген аниондардың құрамын сұйықтықтық ион алмасу хроматографиясы әдісімен анықтау. 1-бөлік. Бромидтердің, хлоридтердің, фторидтердің, нитраттардың, нитриттердің, фосфаттар мен сульфаттардың құрамын анықтау"
2
МемСТ 6401-2021 "Пластмассалар. Поливинилхлорид. Винилхлоридтің қалдық мономерінің құрамын анықтау. Газохроматографиялық әдіс"
МемСТ 25737-91 орнына
3
МемСТ ИСО 13302-2017 "Органолептикалық талдау. Қаптама есебінен тамақ өнімдерінің дәмінің өзгеруін бағалау әдістері"
ҚР СТ ИСО 13302-2005 орнына
4
МемСТ ИСО 16000-6-2016 "Тұйық үй-жайлардың ауасы. 6-бөлік. МСД/ПИД пайдалана отырып кейіннен десорбциялаумен және газохроматографиялық талдаумен сынамаларды Tenax ТА сорбентіне белсенді іріктеу жолымен тұйық үй-жайлар мен сынау камерасының ауасындағы ұшпа органикалық қосылыстарды айқындау"
5

ГОСТ 33524-2015 (EN 13430:2004) "Ресурсосбережение. Упаковка. Требования к использованной упаковке для ее переработки в качестве вторичных материальных ресурсов"
применяется до 01.01.2025
232
ГОСТ 33572-2015 (EN 13440:2003) "Ресурсосбережение. Упаковка. Показатели и методы расчета результативности переработки использованной упаковки в качестве вторичных материальных ресурсов"
233
ГОСТ 33573-2015 (EN 13437:2003) "Ресурсосбережение. Упаковка. Критерии выбора методов и процессов переработки использованной упаковки в качестве вторичных материальных ресурсов с учетом материальных потоков"
234
ГОСТ 33574-2015 (EN 13429:2004) "Ресурсосбережение. Упаковка. Повторное использование"
применяется до 01.01.2025
235
пункт 5 ГОСТ 33706-2015 "Упаковка. Оптимизация использования упаковочных отходов в качестве вторичных энергетических ресурсов"
236
ГОСТ 33747-2016 "Оксо-биоразлагаемая упаковка. Общие технические условия"
237
ГОСТ 33753-2016 "Упаковка. Утилизация использованной упаковки в качестве топлива"
238
СТБ ISO 17088-2020 "Пластмассы. Требования для компостирования"
применяется до 31.12.2028
239
СТБ CEN/TR 14520-2021 "Упаковка. Повторное использование. Методы оценки эффективности системы повторного использования"
применяется до 31.12.2028
УТВЕРЖДЕН
Решением Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 января 2024 г. № 9
ПЕРЕЧЕНЬ
международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности упаковки" (ТР ТС 005/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования
п/п
Структурный элемент или объект технического регулирования технического регламента
Обозначение и наименование стандарта, методики исследований (испытаний)
и измерений
Примечание
1 2 3 4
1
пункты 4 и 5 статьи 5
ГОСТ ISO 10304-1-2016 "Качество воды. Определение содержания растворенных анионов методом жидкостной ионообменной хроматографии. Часть 1. Определение содержания бромидов, хлоридов, фторидов, нитратов, нитритов, фосфатов и сульфатов"
2
ГОСТ ISO 6401-2021 "Пластмассы. Поливинилхлорид. Определение содержания остаточного мономера винилхлорида. Газохроматографический метод"
взамен ГОСТ 25737-91
3
ГОСТ ISO 13302-2017 "Органолептический анализ. Методы оценки изменения флейвора пищевых продуктов за счет упаковки"
взамен
СТ
РК ИСО 13302-2005
4
ГОСТ ISO 16000-6-2016 "Воздух замкнутых помещений. Часть 6. Определение летучих органических соединений в воздухе замкнутых помещений и испытательной камеры путем активного отбора проб на сорбент Tenax ТА с последующей термической десорбцией и газохроматографическим анализом с использованием МСД/ПИД"
5

МемСТ EN 13130-4-2015 "Тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдар. Пластмассалар. Нормаланған мазмұны бар компоненттер. 4-бөлік. Пластмассадағы 1,3-бутадиеннің құрамын анықтау"
6
МемСТ 4011-72 "Ауыз су. Жалпы темірдің салмақтық концентрациясын өлшеу әдістері"
7
МемСТ 4152-89 "Ауыз су. Күшәланың массалық концентрациясын анықтау әдісі"
8
МемСТ 4386-89 "Ауыз су. Фторидтердің массалық концентрациясын анықтау әдістері"
9
МемСТ 4388-72 "Ауыз су. Мыстың массалық концентрациясын анықтау әдістері"
10
МемСТ 4974-2014 "Ауыз су. Марганец құрамын фотометриялық әдіспен анықтау"
11
МемСТ 7730-89 2.6 және 3.13 –тармақтары "Целлюлоза үлдірі. Техникалық шарттар"
12
МемСТ 12361-2002 "Қосындыланған және жоғары қоспаланған болаттар. Ниобияны анықтау әдістері"
13
МемСТ 15820-82 "Полистирол және стиролдың сополимеры. Қалдық мономерлерді және полимерленбейтін қоспаларды анықтаудың газохроматографиялық әдісі"
14
МемСТ 18165-2014 "Су. Алюминий құрамын анықтау әдістері"
15
МемСТ 18293-72 "Ауыз су. Қорғасын, мырыштың, күмістің құрамын анықтау әдістері"
16
МемСТ 18308-72 "Ауыз су. Молибден құрамын анықтау әдісі"
17
МемСТ 22648-77 "Пластмассалар. Гигиеналық көрсеткішті анықтау әдісі"
18
МемСТ 23683-2021 В-қосымшасы "Қатты мұнай парафиндері. Техникалық шарттар"
МемСТ 23683-89 орнына
19
МемСТ 23683-89 3.4 – тармағы "Қатты мұнай парафиндері. Техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
20
МемСТ 25737-91 (ИСО 6401-85) "Пластаммасалар. Гомополимерлер және винилхлорид сополимерлері. Винилхлоридтің қалдық мономерін анықтау. Газохроматографиялық әдіс"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
21
МемСТ 26929-94 "Шикізат және тамақ өнімдері. Сынамалар дайындау. Улы элементтердің құрамын анықтау үшін минералдану"
22
МемСТ 30178-96 "Шикізат және тамақ өнімдері. Улы элементтерді анықтаудың атомдық-абсорбциялық әдісі"
23
МемСТ 31866-2012 "Ауыз су. Инверсиялық вольтамперометриялық әдіспен элементтердің мазмұнын анықтау"
24
МемСТ 31870-2012 "Ауыз су. Атом спектрометриясы әдістерімен элементтердің құрамын анықтау"
25
МемСТ 31949-2012 "Ауыз су. Бор құрамын анықтау әдісі"
26
МемСТ 31956-2012 "Су. Хром (VI) және жалпы хром құрамын анықтау әдістері"
27
МемСТ 33446-2015 "Қаптама. Судағы және модельдік ортадағы формальдегид концентрациясын анықтау"
28
МемСТ 33447-2015 "Қаптама. Әуе кеңістігіндегі формальдегид концентрациясын анықтау"
29
МемСТ 33448-2015 "Қаптама. Модельдік ортадағы газ хроматографиясы әдісімен ацетальдегид пен ацетонның құрамын анықтау"
30
МемСТ 33449-2015 "Қаптама. Модельдік ортадағы газ хроматографиясы әдісімен диметилтерефталаттың құрамын анықтау"
31

ГОСТ EN 13130-4-2015 "Материалы и изделия, контактирующие с пищевыми продуктами. Пластмассы. Компоненты с нормируемым содержанием. Часть 4. Определение содержания 1,3-бутадиена в пластмассах"
6
ГОСТ 4011-72 "Вода питьевая. Методы измерения массовой концентрации общего железа"
7
ГОСТ 4152-89 "Вода питьевая. Метод определения массовой концентрации мышьяка"
8
ГОСТ 4386-89 "Вода питьевая. Методы определения массовой концентрации фторидов"
9
ГОСТ 4388-72 "Вода питьевая. Методы определения массовой концентрации меди"
10
ГОСТ 4974-2014 "Вода питьевая. Определение содержания марганца фотометрическим методом"
11
пункты 2.6 и 3.13 ГОСТ 7730-89 "Пленка целлюлозная. Технические условия"
12
ГОСТ 12361-2002 "Стали легированные и высоколегированные. Методы определения ниобия"
13
ГОСТ 15820-82 "Полистирол и сополимеры стирола. Газохроматографический метод определения остаточных мономеров и неполимеризующихся примесей"
14
ГОСТ 18165-2014 "Вода. Методы определения содержания алюминия"
15
ГОСТ 18293-72 "Вода питьевая. Методы определения содержания свинца, цинка, серебра"
16
ГОСТ 18308-72 "Вода питьевая. Метод определения содержания молибдена"
17
ГОСТ 22648-77 "Пластмассы. Метод определения гигиенических показателей"
18
Приложение В ГОСТ 23683-2021 "Парафины нефтяные твердые. Технические условия"
взамен ГОСТ 23683-89
19
пункт 3.4 ГОСТ 23683-89 "Парафины нефтяные твердые. Технические условия"
применяется до 01.01.2025
20
ГОСТ 25737-91 (ИСО 6401-85) "Пластмассы. Гомополимеры и сополимеры винилхлорида. Определение остаточного мономера винилхлорида. Газохроматографический метод"
применяется до 01.01.2025
21
ГОСТ 26929-94 "Сырье и продукты пищевые. Подготовка проб. Минерализация для определения содержания токсичных элементов"
22
ГОСТ 30178-96 "Сырье и продукты пищевые. Атомно-абсорбционный метод определения токсичных элементов"
23
ГОСТ 31866-2012 "Вода питьевая. Определение содержания элементов методом инверсионной вольтамперометрии"
24
ГОСТ 31870-2012 "Вода питьевая. Определение содержания элементов методами атомной спектрометрии"
25
ГОСТ 31949-2012 "Вода питьевая. Метод определения содержания бора"
26
ГОСТ 31956-2012 "Вода. Методы определения содержания хрома (VI) и общего хрома"
27
ГОСТ 33446-2015 "Упаковка. Определение концентрации формальдегида в воде и модельных средах"
28
ГОСТ 33447-2015 "Упаковка. Определение концентрации формальдегида в воздушной среде"
29
ГОСТ 33448-2015 "Упаковка. Определение содержания ацетальдегида и ацетона методом газовой хроматографии в модельных средах"
30
ГОСТ 33449-2015 "Упаковка. Определение содержания диметилтерефталата методом газовой хроматографии в модельных средах"
31

МемСТ 33450-2015 "Қаптама. Әуе кеңістігіндегі газ хроматографиясы әдісімен диметилтерефталаттың құрамын анықтау"
32
МемСТ 33451-2015 "Қаптама. Модельдік ортадағы газ хроматографиясы әдісімен диоктилфталат, дибутилфталат құрамын"
33
МемСТ 34030.1-2016 "Қаптама. Материалдағы ауыр металдар мен басқа да қауіпті заттардың қаптамасының құрамын және олардың қоршаған ортаға бөлінісін айқындауға және бақылауға қойылатын талаптар. 1- бөлік. Қаптама материалындағы төрт ауыр металдың құрамын анықтауға және бақылауға қойылатын талаптар"
ҚР СТ 1788-1-2008 орнына
34
МемСТ 34030.2-2016 "Қаптама. Материалдағы ауыр металдар мен басқа да қауіпті заттардың қаптамасының құрамын және олардың қоршаған ортаға бөлінісін айқындауға және бақылауға қойылатын талаптар. 2- бөлік. Қаптама материалындағы қауіпті заттардың құрамын және олардың қоршаған ортаға бөлінісін анықтауға және бақылауға қойылатын талаптар"
ҚР СТ 1788-2-2008 орнына
35
МемСТ 34166-2017 "Қаптама. Әуе кеңістігіндегі бенз(а)приен құрамын анықтау"
36
МемСТ 34167-2017 "Қаптама. Сұйық хроматография әдісімен судағы бенза(а)пиреннің құрамын анықтау"
37
МемСТ 34168-2017 "Қаптама. Қышқылдық санының өзгеруін анықтау"
38
МемСТ 34169-2017 "Қаптама. Сулы және модельдік ортадағы сұйық хроматография әдісімен е-капролактамның құрамын анықтау"
39
МемСТ 34170-2017 "Қаптама. Газ хроматографиясы әдісімен әуе кеңістігіндегі диоктилфталат, дибутилфталат құрамын анықтау"
40
МемСТ 34171-2017 "Қаптама. газ хроматографиясы әдісімен модельдік ортадағы фенол мен эпихлоргидриннің құрамын анықтау"
41
МемСТ 34172-2017 "Қаптама. Әуе кеңістігіндегі метил спиртінің, бутил спиртінің, изобутил спиртінің, пропил спиртінің, изопропил спиртінің құрамын анықтау"
42
МемСТ 34173-2017 "Қаптама. Ауа ортасындағы ацетальдегидтің құрамын анықтау"
43
МемСТ 34174-2017 "Қаптама. Гексан, гептан, ацетальдегид, ацетон, метилацетат, этилацетат, метанол, изопропанол, акрилонитрил, н-пропанол, бутилацетат, изобутанол, н-бутанол, бензол, толуол, этилбензол, М-, о - және п-ксилол, изопропилбензол, стирол, альфа-метилстиролдың су сорындыларындағы газ-хроматографиялық құрамын анықтау"
44
МемСТ 34175-2017 "Қаптама. Ауа ортасындағы бензол, толуол, этилбензол, м-, о - және п-ксилолдар, изопропилбензол, стирол, альфа-метилстирол, бензальдегид құрамын газ-хроматографиялық анықтау"
45
МемСТ Р ИСО 16017-1-2007 "Жұмыс аймағының және тұйық үй-жайлардың атмосфералық ауасы. Сорбциялық түтіктің көмегімен ұшпа органикалық қосылыстардың сынамаларын алу, кейіннен термодесорбциялау және капиллярлық бағандарда газохроматографиялық талдау. 1- бөлік. Айдау әдісімен сынамаларды алу"

ГОСТ 33450-2015 "Упаковка. Определение содержания диметилтерефталата методом газовой хроматографии в воздушной среде"
32
ГОСТ 33451-2015 "Упаковка. Определение содержания диоктилфталата, дибутилфталата методом газовой хроматографии в модельных средах"
33
ГОСТ 34030.1-2016 "Упаковка. Требования к определению и контролю содержания в материале упаковки тяжелых металлов и других опасных веществ и их выделения в окружающую среду. Часть 1. Требования к определению и контролю содержания в материале упаковки четырех тяжелых металлов"
взамен
СТ
РК 1788-1-2008
34
ГОСТ 34030.2-2016 "Упаковка. Требования к определению и контролю содержания в материале упаковки тяжелых металлов и других опасных веществ и их выделения в окружающую среду. Часть 2. Требования к определению и контролю содержания опасных веществ в материале упаковки и их выделения в окружающую среду"
взамен
СТ РК 1788-2-2008
35
ГОСТ 34166-2017 "Упаковка. Определение содержания бенз(а)пирена в воздушной среде"
36
ГОСТ 34167-2017 "Упаковка. Определение содержания бенз(а)пирена в водной среде методом жидкостной хроматографии"
37
ГОСТ 34168-2017 "Упаковка. Определение изменения кислотного числа"
38
ГОСТ 34169-2017 "Упаковка. Определение содержания е-капролактама методом жидкостной хроматографии в водной и модельной средах"
39
ГОСТ 34170-2017 "Упаковка. Определение содержания диоктилфталата, дибутилфталата методом газовой хроматографии в воздушной среде"
40
ГОСТ 34171-2017 "Упаковка. Определение содержания фенола и эпихлоргидрина методом газовой хроматографии в модельных средах"
41
ГОСТ 34172-2017 "Упаковка. Определение содержания метилового спирта, бутилового спирта, изобутилового спирта, пропилового спирта, изопропилового спирта в воздушной среде"
42
ГОСТ 34173-2017 "Упаковка. Определение содержания ацетальдегида в воздушной среде"
43
ГОСТ 34174-2017 "Упаковка. Газохроматографическое определение содержания гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, альфа-метилстирола в водных вытяжках"
44
ГОСТ 34175-2017 "Упаковка. Газохроматографическое определение содержания бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, альфа-метилстирола, бензальдегида в воздушной среде"
45
ГОСТ Р ИСО 16017-1-2007 "Воздух атмосферный, рабочей зоны и замкнутых помещений. Отбор проб летучих органических соединений при помощи сорбционной трубки с последующей термодесорбцией и газохроматографическим анализом на капиллярных колонках. Часть 1. Отбор проб методом прокачки"

31.12.2028 жылға дейін қолданылады
46
МемСТ Р ИСО 16017-2-2007 "Жұмыс аймағының және тұйық үй-жайлардың атмосфералық ауасы. Сорбциялық түтіктің көмегімен ұшпа органикалық қосылыстардың сынамаларын алу, кейіннен термодесорбциялау және капиллярлық бағандарда газохроматографиялық талдау. 2-бөлік. Диффузиялық сынама алу әдісі"
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
47
БСТ ИСО 11885-2011 "Судың сапасы. Индуктивті байланысқан плазмамен (ICP-OES) атомдық-эмиссиялық спектрометрия әдісімен кейбір элементтерді анықтау"
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
48
ҚР СТ ИСО 13302-2005 "Сенсорлық талдау. Тамақ өнімдерінің дәмін қаптаманың өзгертуін бағалау әдістері"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
49
ҚР СТ 1788-1-2008 "Қаптама. Қаптамадағы төрт ауыр металды және басқа да қауіпті субстанцияларды өлшеуге және белгілеуге және олардың қоршаған ортаға түсуіне қойылатын талаптар. 1-бөлік. Қаптамадағы төрт ауыр металды өлшеуге және орнатуға қойылатын талаптар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
50
ҚР СТ 1788-2-2008 "Қаптама. Қаптамадағы төрт ауыр металды және басқа да қауіпті субстанцияларды өлшеуге және белгілеуге және олардың қоршаған ортаға түсуіне қойылатын талаптар. 2-бөлік. Қаптамадағы қауіпті заттарды өлшеуге және олардың қоршаған ортаға түсуіне қойылатын талаптар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
51
ӘН 4.1.3167-14 "Атмосфералық ауадағы, сынақ камерасының және тұйық үй-жайлардың ауасындағы гександы, гептанды, бензолды, толуолды, этилбензолды, м-, о-, п-ксилолдарды, изопропилбензолды, н-пропилбензолды, стиролды, a-метилстиролды, бензальдегидті газохроматографиялық айқындау" (16.01.2013ж. № 01.00282-2008/0155.16.01.13 аттестациялау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16742)
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
52
ӘН 4.1.3168-14 "Атмосфералық ауадағы, сынақ камерасының және тұйық үй-жайлардың ауасындағы диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, дибутилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил)фталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық айқындау" (14.12.2012 ж. № 01.00282-2008/0146.14.12.12 аттестациялау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16763)
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
53
ӘН 4.1.3169-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан алынған су сүзінділеріндегі диметилфталатты, диметилтерефталатты, диэтилфталатты, бутилбензилфталатты, бис(2-этилгексил)фталатты және диоктилфталатты газохроматографиялық айқындау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0147.16.01.13 аттестациялау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16764)
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
54
ӘН 4.1.3170-14 "Атмосфералық ауадағы, сынақ камерасының және тұйық үй-жайлардың ауасындағы ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, этилацетатты, метанолды, изопропанолды, этанолды, н-пропилацетатты, н-пропанолды, изобутилацетатты, бутилацетатты, изобутанолды, н-бутанолды газохроматографиялық айқындау" (16.01.2013 ж. № 01.00282-2008/0154.16.01.13 аттестациялау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16741)
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
55

применяется до 31.12.2028
46
ГОСТ Р ИСО 16017-2-2007 "Воздух атмосферный, рабочей зоны и замкнутых помещений. Отбор проб летучих органических соединений при помощи сорбционной трубки с последующей термодесорбцией и газохроматографическим анализом на капиллярных колонках. Часть 2. Диффузионный метод отбора проб"
применяется до 31.12.2028
47
СТБ ISO 11885-2011 "Качество воды. Определение некоторых элементов методом атомно-эмиссионной спектрометрии с индуктивно связанной плазмой (ICP-OES)"
применяется до 31.12.2028
48
СТ РК ИСО 13302-2005 "Сенсорный анализ. Методы оценки изменений привкуса пищевых продуктов, вызванных упаковкой"
применяется до 15.08.2024
49
СТ РК 1788-1-2008 "Упаковка. Требования к измерению и установлению четырех тяжелых металлов и других опасных субстанций в упаковке и их поступлениям в окружающую среду. Часть 1. Требования к измерению и установлению четырех тяжелых металлов в упаковке"
применяется до 15.08.2024
50
СТ РК 1788-2-2008 "Упаковка. Требования к измерению и установлению четырех тяжелых металлов и других опасных субстанций в упаковке и их поступлениям в окружающую среду. Часть 2. Требования к измерению опасных субстанций в упаковке и их поступлениям в окружающую среду"
применяется до 15.08.2024
51
МУК 4.1.3167-14 "Газохроматографическое определение гексана, гептана, бензола, толуола, этилбензола, м-, о-, п-ксилолов, изопропилбензола,
н-пропилбензола,
стирола, альфа-метилстирола, бензальдегида в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений" (свидетельство об аттестации 01.00282- 2008/0155.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16742)
применяется до 31.12.2028
52
МУК 4.1.3168-14 "Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры и замкнутых помещений" (свидетельство об аттестации 01.00282- 2008/0146.14.12.12 от 14.12.2012, номер в реестре ФР.1.31.2013.16763)
применяется до 31.12.2028
53
МУК 4.1.3169-14 "Газохроматографическое определение диметилфталата, диметилтерефталата, диэтилфталата, дибутилфталата, бутилбензилфталата, бис(2-этилгексил)фталата и диоктилфталата в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации 01.00282-2008/0147.16.01.13 от 16.01.2013, номер в реестре ФР. 1.31.2013.16764)
применяется до 31.12.2028
54
МУК 4.1.3170-14 "Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, этанола,
н-пропилацетата,
н-пропанола, изобутилацетата, бутилацетата, изобутанола,
н-бутанола
в атмосферном воздухе, воздухе испытательной камеры
и
замкнутых помещений" (свидетельство об аттестации
01.00282-2008/0154.16.01.13 от 16.01.2013,
номер
в реестре ФР. 1.31.2013.16741)
применяется до 31.12.2028
55

ӘН 4.1.3171-14 "Судағы және құрамы әртүрлі материалдардан алынған су сүзінділеріндегі ацетальдегидті, ацетонды, метилацетатты, метанолды, этанолды, метилакрилатты, метилметакрилатты, этилакрилатты, изобутилакрилатты, бутилакрилатты, бутилметакрилатты, толуолды, стиролды, альфа-метилстиролды газохроматографиялық айқындау" (19.03.2013 ж. № 01.00282-2008/0160.19.03.13 аттестациялау туралы куәлік, тізілімдегі нөмірі ФР.1.31.2013.16751)

МУК 4.1.3171-14 "Газохроматографическое определение ацетальдегида, ацетона, метилацетата, метанола, этанола, метилакрилата, метилметакрилата, этилакрилата, изобутилакрилата, бутилакрилата, бутилметакрилата, толуола, стирола, альфа-метилстирола в воде и водных вытяжках из материалов различного состава" (свидетельство об аттестации 01.00282-2008/0160.19.03.13 от 19.03.2013, номер в реестре ФР.1.31.2013.16751)

метилакрилат, метилметакрилат, бутилакрилат анықтауға қатысты 31.12.2028 жылға дейін қолданылады
56
2.3.3.10-15-64-2005 нұсқаулығы. "Тамақ өнімдерімен жанасатын полимерлі және басқа да синтетикалық материалдардан жасалған бұйымдарды санитарлық-химиялық зерттеу"
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
57
ӘҰ 1503-76 "Тамақ және тоқыма өнеркәсібінде қолданылатын полимерлі материалдарды санитарлық-химиялық зерттеу кезінде судағы гексаметилендиаминді анықтау бойынша әдістемелік ұсынымдар"
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
58
ӘҰ 2915-82 "Газ-сұйық хроматография әдісімен судағы винилацетатты анықтау бойынша әдістемелік ұсынымдар"
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
59
АӨӘ.ӘН 0111-2023 "Беларусь Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз ету жүйесі. Су және ауа орталарында тоқыма материалдарынан және винилацетат негізіндегі полимерлерден жасалған бұйымдардан бөлінетін винилацетаттың массалық концентрациясы. Газ хроматографиясы әдісімен өлшеу әдістемесі" (Өлшеу әдістемесін (әдісін) метрологиялық аттестаттау туралы 2023 жылғы 23 тамыздағы № BY 00123 куәлік)
15.08.2024 жылдан бастап қолданылады
60
ӘҰ № 1941-78 "Поливинилхлоридтегі және оның негізіндегі полимер материалдардағы, тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталардағы, тамақ өнімдеріндегі хлорлы винилді айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар"
01.01.2026 жылға дейін қолданылады
61
ӘН 4.1.742-99 "Судағы мырыш. Кадмий, қорғасын және мыс концентрациясын инверсиялық вольтамперометриялық өлшеу"
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
62
АӨӘ.ӘН 0020-2021 "Беларусь Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз ету жүйесі. Тұтыну тауарларынан су сүзінділеріндегі вулкацит, сульфенамид ц, ацетофенон, агидол-40 массалық концентрациялары. Жоғары тиімді сұйық хроматография әдісімен өлшеу әдістемесі" (06.12.2021 жылғы № 020/2021 аттестаттау туралы куәлік)
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
63
ӨЖӘ.ӘН 5562-2016 "Материалдардан су сүзінділеріндегі агидол-2, каптакс,алтакс, цимат, этилцимат, дифенилгуанидин, Д тиурам және Е тиурам концентрацияларын анықтау. Сұйық хроматография әдісімен өлшеу жүргізу әдістемесі" (20.04.2016 жылғы № 951/2016 аттестаттау туралы куәлік)
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
64
ӨЖӘ.ӘН 6309-2020 "Су және ауа орталарында поликарбонаттан жасалған бұйымдардан бөлінетін хлорбензолдың массалық концентрациясы. Газ хроматографиясы әдісімен өлшеулерді орындау әдістемесі" (29.10.2020 жылғы №ИН 00120 аттестаттау туралы куәлік)
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
65
МемСТ 34945-2023 "Полистирол және стирол сополимерлерінен жасалған бұйымдар. Әуе кеңістігіндегі және сулардағы бутадиенді анықтау"
66

применяется до 31.12.2028
в отношении определения метилакрилата, метилметакрилата, бутилакрилата
56
Инструкция 2.3.3.10-15-64-2005 "Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами"
применяется до 31.12.2028
57
МР 1503-76 "Методические рекомендации по определению гексаметилендиамина в воде при санитарно-химических исследованиях полимерных материалов, применяемых в пищевой и текстильной промышленности"
применяется до 31.12.2028
58
МР 2915-82 "Методические рекомендации по определению винилацетата в воде методом газожидкостной хроматографии"
применяется до 31.12.2028
59
АМИ.МН 0111-2023 "Система обеспечения единства измерений Республики Беларусь. Массовая концентрация винилацетата, выделяемого из изделий из текстильных материалов и полимеров на основе винилацетата, в водных и воздушной средах. Методика измерений методом газовой хроматографии" (свидетельство о метрологической аттестации методики (метода) измерений от 23 августа 2023 г. № BY 00123)
применяется с 15.08.2024
60
МР 1941-78 "Методические рекомендации по определению хлористого винила в поливинилхлориде и полимерных материалах на его основе, в модельных средах, имитирующих пищевые продукты, в продуктах питания"
применяется до 01.01.2026
61
МУК 4.1.742-99 "Инверсионное вольтамперометрическое измерение концентрации ионов цинка, кадмия, свинца и меди в воде"
применяется до 31.12.2028
62
АМИ.МН 0020-2021 "Система обеспечения единства измерений Республики Беларусь. Массовые концентрации вулкацита, сульфенамида Ц, ацетофенона, агидола-40 в водных вытяжках из товаров потребления. Методика измерений методом высокоэффективной жидкостной хроматографии" (свидетельство об аттестации 020/2021 от 06.12.2021)
применяется до 31.12.2028
63
МВИ.МН 5562-2016 "Определение концентраций агидола-2, каптакса,альтакса, цимата, этилцимата, дифенилгуанидина, тиурама Д и тиурама Е в водных вытяжках из материалов. Методика выполнения измерений методом жидкостной хроматографии" (свидетельство об аттестации 951/2016 от 20.04.2016)
применяется до 31.12.2028
64
МВИ.МН 6309-2020 "Массовая концентрация хлорбензола, выделяемого из изделий из поликарбоната, в водных и воздушных средах. Методика выполнения измерений методом газовой хроматографии" (свидетельство об аттестации №ИН 00120 от 29.10.2020)
применяется до 31.12.2028
65
ГОСТ 34945-2023 "Изделия из полистирола и сополимеров стирола. Определение бутадиена в воздушных и водных средах"
66

KZ.06.01.00197-2020 "Полистиролдан және стирол сополимерлерінен жасалған бұйымдардағы бутадиеннің суда және әуе кеңістігіне массалық шоғырлану бірліктерімен көрсетілген көші-қон деңгейін өлшеуді орындау әдістемесі (22.10.2020 жылғы аттестаттау туралы № 168 куәлік)
01.01.2026 жылға дейін қолданылады
67
5-баптың 6-тармағының 6.1-тармақшасы (металл қаптама)
МемСТ ISO 2234-2014 "Қаптама. Толтырылған көліктік ыдыс және бірлі-жарым жүктер. Статикалық жүктеме кезінде қатарлап жинау тұрғысынан сынау әдістері "
68
МемСТ ISO 2244-2013 "Қаптама. Толтырылған көліктік ыдыс және жүк бірліктері. Көлденең соққы тұрғысынан сынау әдістері"
69
МемСТ ISO 4180-2021 "Толтырылған көліктік қаптама. Сынақ сызбаларын жасаудың жалпы тәртібі"
70
МемСТ 18106-2019 "Толтырылған көліктік қаптама. Сынақтарға арналған бөліктерді белгілеу"
71
МемСТ 18211-2018 "Көліктік қаптама. Қысуды сынау әдісі"
МемСТ 18211-72 орнына
72
МемСТ 18211-72 (ИСО 12048-94) "Көліктік ыдыс. Қысылу тұрғысынан сынау әдісі"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
73
МемСТ EN 12377-2016 "Қаптама. Икемді тубалар. Туба қақпағының ауа өткізбеуі тұрғысынан сынау әдісі"
74
МемСТ 9.905-82 "Коррозия мен ескіруден қорғаудың бірыңғай жүйесі. Коррозиялық сынау әдістері. Жалпы талаптар"
75
МемСТ 745-2014 6.4 – тармағы "Қаптамаға арналған алюминий фольга. Техникалық шарттар"
76
МемСТ 5799-2022 6.3, 7.4 және 7.7- тармақтары "Лак-бояу материалдарына арналған флягалар. Техникалық шарттар"
МемСТ 5799-78 орнына
77
МемСТ 5799-78 3.3 (үлгілерді іріктеу көлемінің бөлігінде), 4.4 және 4.7 – тармақтары "Лак-бояу материалдарына арналған флягалар. Техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
78
МемСТ 5981-2011 8.8, 8.9, 8.12, 9.4 және 9.8 – тармақтары "Консервілерге арналған металл құтылар мен оларға арналған қақпақтар. Техникалық шарттар"
79
МемСТ 6128-81 3.5 (үшінші абзацы), 4.3 және 4.4 – тармақтары "Химиялық өнімдерге арналған металл банкалар. Техникалық шарттар"
80
МемСТ 12120-82 3.5, 3.6, 3.8 және 4.5 – тармақтары "Металл және аралас құтылар. Техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
81
МемСТ 13950-91 3.3, 4.4 және 4.7 – тармақтары "Корпусында гофралар бар, дәнекерленген және жабылатын болат бөшкелер. Техникалық шарттар"
82
МемСТ 18425-2018 (ISO 2248:1985, NEQ) "Толтырылған көліктік қаптама. Еркін құлаған кездегі соққы тұрғысынан сынау әдісі"
83
МемСТ 18896-73 4.3 (2-кестенің 1-тармағының алтыншы абзацы) және 5.5 – тармақтары "Химиялық өнімдерге арналған қабырғасы қалың болат барабандар. Техникалық шарттар"
84
МемСТ 21029-75 4.3 (2-кестенің 8-тармағы) және 5.6 – тармақтары "Химиялық өнімдерге арналған алюминий бөшкелер. Техникалық шарттар"
85

KZ.06.01.00197-2020 "Методика выполнения измерений уровня миграции, выраженного в единицах массовой концентрации, в водные и воздушные среды бутадиена, содержащегося в изделиях из полистирола и сополимеров стирола (свидетельство об аттестации 168 от 22.10.2020)
применяется до 01.01.2026
67
подпункт 6.1 пункта 6
статьи 5
(металлическая упаковка)
ГОСТ ISO 2234-2014 "Упаковка. Тара транспортная наполненная и единичные грузы. Методы испытания на штабелирование при статической нагрузке"
68
ГОСТ ISO 2244-2013 "Упаковка. Тара транспортная наполненная и грузовые единицы. Методы испытания на горизонтальный удар"
69
ГОСТ ISO 4180-2021 "Упаковка транспортная наполненная. Общий порядок составления схем испытаний"
70
ГОСТ 18106-2019 "Упаковка транспортная наполненная. Обозначение частей для испытаний"
71
ГОСТ 18211-2018 "Упаковка транспортная. Метод испытания на сжатие"
взамен ГОСТ 18211-72
72
ГОСТ 18211-72 (ИСО 12048-94) "Тара транспортная. Метод испытания на сжатие"
применяется до 15.08.2024
73
ГОСТ EN 12377-2016 "Упаковка. Гибкие тубы. Метод испытания на воздухонепроницаемость колпачка тубы"
74
ГОСТ 9.905-82 "Единая система защиты от коррозии и старения. Методы коррозионных испытаний. Общие требования"
75
подпункт 6.4 ГОСТ 745-2014 "Фольга алюминиевая для упаковки. Технические условия"
76
пункты 6.3, 7.4 и 7.7 ГОСТ 5799-2022 "Фляги для лакокрасочных материалов. Технические условия"
взамен ГОСТ 5799-78
77
пункты 3.3 части объема выборки образцов), 4.4 и 4.7 ГОСТ 5799-78 "Фляги для лакокрасочных материалов. Технические условия"
применяется до 01.01.2025
78
пункты 8.8, 8.9, 8.12, 9.4 и 9.8 ГОСТ 5981-2011 "Банки и крышки к ним металлические для консервов. Технические условия"
79
пункты 3.5 (абзац третий), 4.3 и 4.4 ГОСТ 6128-81 "Банки металлические для химических продуктов. Технические условия"
80
пункты 3.5, 3.6, 3.8 и 4.5 ГОСТ 12120-82 "Банки металлические и комбинированные. Технические условия"
применяется до 15.08.2024
81
пункты 3.3, 4.4 и 4.7 ГОСТ 13950-91 "Бочки стальные сварные и закатные с гофрами на корпусе. Технические условия"
82
ГОСТ 18425-2018 (ISO 2248:1985, NEQ) "Упаковка транспортная наполненная. Метод испытания на удар при свободном падении"
83
пункты 4.3 (абзац шестой пункта 1 таблицы 2) и 5.5 ГОСТ 18896-73 "Барабаны стальные толстостенные для химических продуктов. Технические условия"
84
пункты 4.3 (пункт 8 таблицы 2) и 5.6 ГОСТ 21029-75 "Бочки алюминиевые для химических продуктов. Технические условия"
85

МемСТ 24690-81 "Аэрозольді баллондар. Ішкі қысымға қарсылық тұрғысынан сынау әдісі"
86
МемСТ 24691-89 "Аэрозоль баллондары мен клапандары. Коррозияға қарсы жабынның тұтастығын айқындау әдісі"
87
МемСТ 28137-89 "Аэрозоль баллондары мен клапандары. Будың артық қысымын және герметикалықты айқындау әдістері"
88
МемСТ 30765-2001 7.6.5, 8.6, 8.9 және 8.13 – тармақтары "Металл тасымалдау ыдысы. Жалпы техникалық шарттар."
89
МемСТ 30766-2001 6.2 (үлгілерді іріктеу көлемінің бөлігіндегі 5-кестенің 9, 10 және 11-тармақтары), 7.6 және 7.7 – тармақтары "Химиялық өнімдерге арналған металл құтылар. Жалпы техникалық шарттар"
90
МемСТ 31677-2012 7.2.1 және 8.1 – тармақтары "Аэрозольді қаптамадағы парфюмерлік-косметикалық өнім. Жалпы техникалық шарттар"
91
МемСТ 32481-2013 8.3- тармағы "Аэрозольді қаптамадағы тұрмыстық химия тауарлары. Жалпы техникалық шарттар"
92
МемСТ 33810-2016 6.3, 6.4 (в части объема выборки образцов), 7.4 және 7.6 – тармағы "Тағамдық сұйықтықтарға арналған металл бөшкелер. Техникалық шарттар"
93
МемСТ 33748-2023 10.5 және 10.6 – тармақтары "Қақпағы оңай ашылатын, алюминийден жасалған терең банкалар. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 33748-2016 орнына
94
пункты 8.6 и 8.7 МемСТ 5037-2016 "Қақпағы оңай ашылатын, алюминийден жасалған терең банкалар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
95
МемСТ 33849-2016 6.3 (бірінші абзац таңдау көлемі бөлігінде), 7.6, 7.7 және 7.11 -тармақтары "Сүтке және сүт өнімдеріне арналған металл флягалар. Жалпы техникалық шарттар"
96
МемСТ 34405-2018 9.7 – тармағы "Құрастырма металл банкалар. Жалпы техникалық шарттар"
97
МемСТ 34760-2021 "Қаптама. Герметикалық және гидравликалық қысым тұрғысынан сынау әдістері"
БСТ МемСТ Р 51827-2002,
ҚР СТ МемСТ Р 51827-2008,
МемСТ Р 51827-2001 орнына
98
БСТ ISO 14851-2020 "Пластмассалар. Судағы толық аэробты биодеградация қабілетін анықтау. Жабық респирометрдегі оттегінің тұтынылуын өлшеу әдісі"
31.08.2026 жылға дейін қолданылады
99
БСТ ISO 14852-2020 "Пластмассалар. Судағы толық аэробты биодеградация қабілетін анықтау. Бөлінетін көмірқышқыл газының мөлшерін анықтау әдісі"
31.08.2026 жылға дейін қолданылады
100
БСТ ISO 14853-2022 "Пластмассалар. Сулы ортадағы пластикалық материалдардың толық анаэробты биологиялық ыдырау қабілетін анықтау. Газ түзілуін өлшеу әдісі"
31.08.2026 жылға дейін қолданылады
101
БСТ ISO 14855-2-2020 "Пластмассалар. Бақыланатын қордалау жағдайында толық аэробты биоыдырау қабілетін анықтау Бөлінетін көмірқышқыл газының мөлшерін анықтау әдісі. 2-бөлік. Зертханалық жағдайда сынау кезінде бөлінетін көмірқышқыл газының мөлшерін өлшеудің гравиметриялық әдісі"

ГОСТ 24690-81 "Баллоны аэрозольные. Метод испытания на сопротивление внутреннему давлению"
86
ГОСТ 24691-89 "Баллоны и клапаны аэрозольные. Метод определения сплошности антикоррозионного покрытия"
87
ГОСТ 28137-89 "Средства в аэрозольной упаковке. Методы определения избыточного давления паров и герметичности"
88
пункты 7.6.5, 8.6, 8.9 и 8.13 ГОСТ 30765-2001 "Тара транспортная металлическая. Общие технические условия"
89
пункты 6.2 (пункты 9, 10 и 11 таблицы 5 в части объема выборки образцов), 7.6 и 7.7 ГОСТ 30766-2001 "Банки металлические для химической продукции. Общие технические условия"
90
пункты 7.2.1 и 8.1 ГОСТ 31677-2012 "Продукция парфюмерно-косметическая в аэрозольной упаковке. Общие технические условия"
91
пункт 8.3 ГОСТ 32481-2013 "Товары бытовой химии в аэрозольной упаковке. Общие технические условия"
92
пункты 6.3, 6.4 части объема выборки образцов), 7.4 и 7.6 ГОСТ 33810-2016 "Бочки металлические для пищевых жидкостей. Технические условия"
93
пункты 10.5 и 10.6 ГОСТ 33748-2023 "Банки алюминиевые глубокой вытяжки с легковскрываемыми крышками. Общие технические условия"
взамен
ГОСТ 33748-2016
94
пункты 8.6 и 8.7 ГОСТ 5037-2016 "Банки алюминиевые глубокой вытяжки с легковскрываемыми крышками. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2025
95
пункты 6.3 (абзац первый в части объема выборки), 7.6, 7.7 и 7.11 ГОСТ 33849-2016 "Фляги металлические для молока и молочных продуктов. Общие технические условия"
96
пункт 9.7 ГОСТ 34405-2018 "Банки металлические сборные. Общие технические условия"
97
ГОСТ 34760-2021 "Упаковка. Методы испытаний на герметичность и гидравлическое давление"
взамен
СТБ
ГОСТ Р 51827-2002,
СТ РК ГОСТ Р
51827-2008,
ГОСТ Р 51827-2001
98
СТБ ISO 14851-2020 "Пластмассы. Определение способности к полному аэробному биоразложению в водной среде. Метод измерения потребления кислорода в закрытом респирометре"
применяется до 31.08.2026
99
СТБ ISO 14852-2020 "Пластмассы. Определение способности к полному аэробному биоразложению в водной среде. Метод определения количества выделяемого диоксида углерода"
применяется до 31.08.2026
100
СТБ ISO 14853-2022 "Пластмассы. Определение способности к полному анаэробному биологическому разложению пластмассовых материалов в водной среде. Метод с измерением газообразования"
применяется до 31.08.2026
101
СТБ ISO 14855-2-2020 "Пластмассы. Определение способности к полному аэробному биоразложению в контролируемых условиях компостирования. Метод определения количества выделяемого диоксида углерода. Часть 2. Гравиметрический метод измерения количества диоксида углерода, выделяемого при испытании в лабораторных условиях"

31.08.2026 жылға дейін қолданылады
102
БСТ ISO 15985-2022 "Пластмассалар. Қатты бөлшектердің жоғары құрамындағы ауасыз ашыту жағдайында толық анаэробты биологиялық ыдырауды анықтау. Бөлінетін биогазды талдауды қолдану әдісі"
31.08.2026 жылға дейін қолданылады
103
БСТ ISO 16929-2020 "Пластмассалар. Байқау сынағы процесінде белгілі бір қордалау жағдайында пластмассаның ыдырау дәрежесін анықтау"
31.08.2026 жылға дейін қолданылады

применяется до 31.08.2026
102
СТБ ISO 15985-2022 "Пластмассы. Определение полного анаэробного биологического разложения в условиях анаэробного сбраживания при высоком содержании твердых частиц. Метод с применением анализа выделяемого биогаза"
применяется до 31.08.2026
103
СТБ ISO 16929-2020 "Пластмассы. Определение степени распада пластмасс при определенных условиях компостирования в процессе пробного испытания"
применяется до 31.08.2026

104
БСТ ISO 17556-2020 "Пластмассалар. Респирометрдегі оттегінің тұтынылуын немесе бөлінетін көміртек диоксидінің мөлшерін өлшеу арқылы топырақтағы толық оттектік биоыдырау қабілетін анықтау"
31.08.2026 жылға дейін қолданылады
105
ҚР СТ ISO 14851-2015 "Пластмассалар. Су ортасында толық оттектік биологиялық ыдырау қабілетін анықтау. Жабық респирометрдегі оттегінің тұтынылуын өлшеу әдісі"
01.01.2027 жылға дейін қолданылады
106
МемСТ Р 57224-2016 (ИСО 14855-1:2012) "Пластмассалар. Бақыланатын қордалау жағдайында толық оттектік биологиялық ыдырау және ыдырау қабілетін анықтау. Бөлінетін көміртек диоксиді газын талдауды қолдану әдісі. 1-бөлік. Жалпы әдіс"
01.01.2027 жылға дейін қолданылады
107
МемСТ Р 57219-2016 (ИСО 14855-2:2007) "Пластмассалар. Бақыланатын қордалау жағдайында толық аэробты биологиялық ыдырау және ыдырау қабілетін анықтау. Бөлінетін көміртек диоксидін талдауды қолдану әдісі. 2-бөлік. Зертханалық сынақ кезінде бөлінетін көміртек диоксидін талдаудың гравиметриялық әдісі"
01.01.2027 жылға дейін қолданылады
108
МемСТ Р 57226-2016 (ИСО 16929:2013) "Пластмассалар. Байқау сынағы процесінде белгіленген қордалау жағдайында ыдырау дәрежесін анықтау"
01.01.2027 жылға дейін қолданылады
109
БСТ МемСТ Р 51827-2002 "Ыдыс. Герметикалық және гидравликалық қысым тұрғысынан сынау әдістері"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
110
СТ РК МемСТ Р 51827-2008 "Ыдыс. Герметикалық және гидравликалық қысым тұрғысынан сынау әдістері"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
111
МемСТ Р 9.905-2007 "Коррозиядан және ескіруден қорғаудың бірыңғай жүйесі. Коррозияны сынау әдістері. Жалпы талаптар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
112
МемСТ Р 51827-2001 "Ыдыс. Герметикалық және гидравликалық қысым тұрғысынан сынау әдістері"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
113
5-баптың 6-тармағының 6.2-тармақшасы (шыны қаптама)
МемСТ 5717.1-2021 6.4, 6.6, 6.10, 7.12, 7.13, 7.17 және 7.18 -тармақтары "Шыны қаптама. Консервіленген тамақ өніміне арналған құтылар мен бөтелкелер. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 5717.1-2014 орнына
114
МемСТ 5717.1-2014 6.3, 6.5, 6.9, 6.10, 7.13 – 7.15, 7.19 және 7.20 – тармағы "Консервіленген тамақ өніміне арналған шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
115
МемСТ 10134.0-2017 "Шыны және одан жасалған бұйымдар. Химиялық төзімділікті айқындау әдістері. Жалпы талаптар"
116
МемСТ 10134.1-2017 "Шыны және одан жасалған бұйымдар. Химиялық төзімділікті айқындау әдістері. 98 °С температурада суға төзімділікті анықтау"
МемСТ 10134.1-82 орнына
117
МемСТ 10134.1-82 "Бейорганикалық шыны және шыныкристалды материалдар 98°С кезінде суға төзімділікті айқындау әдістері"

104
СТБ ISO 17556-2020 "Пластмассы. Определение способности к полному аэробному биоразложению в почве путем измерения потребления кислорода в респирометре или количества выделяемого диоксида углерода"
применяется до 31.08.2026
105
СТ РК ISO 14851-2015 "Пластмассы. Определение способности к полному аэробному биологическому разложению в водной среде. Метод измерения потребления кислорода в закрытом респирометре"
применяется до 01.01.2027
106
ГОСТ Р 57224-2016 (ИСО 14855-1:2012) "Пластмассы. Определение способности к полному аэробному биологическому разложению и распаду в контролируемых условиях компостирования. Метод с применением анализа выделяемого диоксида углерода. Часть 1. Общий метод"
применяется до 01.01.2027
107
ГОСТ Р 57219-2016 (ИСО 14855-2:2007) "Пластмассы. Определение способности к полному аэробному биологическому разложению и распаду в контролируемых условиях компостирования. Метод с применением анализа выделяемого диоксида углерода. Часть 2. Гравиметрический метод анализа диоксида углерода, выделяемого при лабораторном испытании"
применяется до 01.01.2027
108
ГОСТ Р 57226-2016 (ИСО 16929:2013) "Пластмассы. Определение степени разложения в установленных условиях компостирования в процессе пробных испытаний"
применяется до 01.01.2027
109
СТБ ГОСТ Р 51827-2002 "Тара. Методы испытаний на герметичность и гидравлическое давление"
применяется до 15.08.2024
110
СТ РК ГОСТ Р 51827-2008 "Тара. Методы испытаний на герметичность и гидравлическое давление"
применяется до 15.08.2024
111
ГОСТ Р 9.905-2007 "Единая система защиты от коррозии и старения. Методы коррозионных испытаний. Общие требования"
применяется до 15.08.2024
112
ГОСТ Р 51827-2001 "Тара. Методы испытаний на герметичность и гидравлическое давление"
применяется до 15.08.2024
113
подпункт 6.2 пункта 6 статьи 5 (стеклянная упаковка)
пункты 6.4, 6.6, 6.10, 7.12, 7.13, 7.17 и 7.18 ГОСТ 5717.1-2021 "Упаковка стеклянная. Банки и бутылки для консервированной пищевой продукции. Общие технические условия"
взамен ГОСТ 5717.1-2014
114
пункты 6.3, 6.5, 6.9, 6.10, 7.13 7.15, 7.19 и 7.20 ГОСТ 5717.1-2014 "Тара стеклянная для консервированной пищевой продукции. Общие технические условия"
применяется до 15.08.2024
115
ГОСТ 10134.0-2017 "Стекло и изделия из него. Методы определения химической стойкости. Общие требования"
116
ГОСТ 10134.1-2017 "Стекло и изделия из него. Методы определения химической стойкости. Определение водостойкости при 98 °С"
взамен ГОСТ 10134.1-82
117
ГОСТ 10134.1-82 "Стекло неорганическое и стеклокристаллические материалы. Методы определения водостойкости при 98 °С"

15.08.2024 жылға дейін қолданылады
118
МемСТ 10134.2-2017 "Шыны және одан жасалған бұйымдар. Химиялық төзімділікті айқындау әдістері. Қышқылға төзімділдікті айқындау"
119
МемСТ 13903-2016 "Шыны қаптама. Жылуға тұрақтылықты бақылау әдістері"
120
МемСТ 13904-2019 "Шыны қаптама. Ішкі гидростатикалық қысымға төзімділікті сынау әдістері"
121
МемСТ 15844-2022 6.4, 6.6, 6.10, 7.10, 7.11, 7.17 және 7.18 -тармақтары "Сүтке және сүт өнімдеріне арналған шыны қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 15844-2014 орнына
122
МемСТ 15844-2014 6.3, 6.5, 6.9, 6.10, 7.13, 7.14, 7.18 және 7.19 – тармақтары "Сүтке және сүт өнімдеріне арналған шыны қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
123
МемСТ 32130-2022 6.4, 6.6, 6.10, 7.9, 7.10 және 7.17 -тармақтары "Шыны қаптама. Азық-түлік балық өнімдеріне арналған құтылар. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 32130-2013 орнына
124
МемСТ 32130-2013 6.3, 6.5, 6.9, 7.12, 7.13 және 7.17 -тармақтары "Балық өнеркәсібінің тамақ өнімдеріне арналған шыны құтылар. Техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
125
МемСТ 32131-2021 6.4, 6.6, 6.10, 7.8 – 7.10 және 7.12 – тармағы "Шыны қаптама. Алкогольді және алкогольсіз тамақ өнімдеріне арналған шыны шөлмектер. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 32131-2013 орнына
126
МемСТ 32131-2013 6.3, 6.5, 6.9 және 7.1 – 7.13, 7.16 және 7.17 – тармағы "Алкогольді және алкогольсіз тамақ өнімдеріне арналған шыны шөлмектер. Жалпы техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
127
МемСТ 32671-2020 6.4, 6.10, 6.11, 7.12 және 7.13 – тармағы "Балалар тағамының өнімдеріне арналған шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 32671-2014 орнына
128
МемСТ 32671-2014 6.5 (5-кесте), 6.9, 6.10, 7.11 – 7.13, 7.18 және 7.20 -тармақтары "Балалар тағамының өнімдеріне арналған шыны ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
129
МемСТ 32675-2014 "Шыны ыдыс. Сәйкестікті бағалау. Үлгілерді іріктеу қағидалары. Жалпы талаптар"
130
МемСТ 33202-2014 "Шыны қаптама. Шыны. 98°С кезіндегі гидролитикалық төзімділік. Сынау әдісі және сыныптау"
131
МемСТ 33203-2014 "Шыны қаптама. Тік жүктемеге қарсылық. Сынау әдістері"
132
МемСТ 33415-2015 6,4, 6.5 және 7.11 – 7.13 -тармақтары "Шыны қаптама. Кәдесый шөлмектер. Жалпы техникалық шарттар"
СТБ 117-93 орнына
133
СТБ 117-93 5.2.5, 5.2.6 және 6.10 - 6.12 – тармақтары "Кәдесый шөлмектер. Техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
134
МемСТ 33805-2016 6.3, 6.4, 6.5, 6.9, 6.10, 7.11, 7.12, 7.16 және 7.17 – тармақтары "Тағамдық сіркесу мен қышқылдарға арналған шыны қаптама. Жалпы техникалық шарттар"

применяется до 15.08.2024
118
ГОСТ 10134.2-2017 "Стекло и изделия из него. Методы определения химической стойкости. Определение кислотостойкости"
119
ГОСТ 13903-2016 "Упаковка стеклянная. Методы контроля термической стойкости"
120
ГОСТ 13904-2019 "Упаковка стеклянная. Методы испытания сопротивления внутреннему гидростатическому давлению"
121
пункты 6.4, 6.6, 6.10, 7.10, 7.11, 7.17 и 7.18 ГОСТ 15844-2022 "Упаковка стеклянная для молока и молочной продукции. Общие технические условия"
взамен ГОСТ 15844-2014
122
пункты 6.3, 6.5, 6.9, 6.10, 7.13, 7.14, 7.18 и 7.19 ГОСТ 15844-2014 "Упаковка стеклянная для молока и молочных продуктов. Общие технические условия"
применяется до 15.08.2024
123
пункты 6.4, 6.6, 6.10, 7.9, 7.10 и 7.17 ГОСТ 32130-2022 "Упаковка стеклянная. Банки для пищевой рыбной продукции. Общие технические условия"
взамен ГОСТ 32130-2013
124
пункты 6.3, 6.5, 6.9, 7.12, 7.13 и 7.17 ГОСТ 32130-2013 "Банки стеклянные для пищевых продуктов рыбной промышленности. Технические условия"
применяется до 01.01.2025
125
пункты 6.4, 6.6, 6.10, 7.8 7.10 и 7.12 ГОСТ 32131-2021 "Упаковка стеклянная. Бутылки для алкогольной и безалкогольной пищевой продукции. Общие технические условия"
взамен ГОСТ 32131-2013
126
пункты 6.3, 6.5, 6.9 и 7.1 7.13, 7.16 и 7.17 ГОСТ 32131-2013 "Бутылки стеклянные для алкогольной и безалкогольной пищевой продукции. Общие технические условия"
применяется до 15.08.2024
127
пункты 6.4, 6.10, 6.11, 7.12 и 7.13 ГОСТ 32671-2020 "Упаковка стеклянная для продуктов детского питания. Общие технические условия"
взамен ГОСТ 32671-2014
128
пункты 6.5 (таблица 5), 6.9, 6.10, 7.11 7.13, 7.18 и 7.20 ГОСТ 32671-2014 "Тара стеклянная для продуктов детского питания. Общие технические условия"
применяется до 15.08.2024
129
ГОСТ 32675-2014 "Тара стеклянная. Оценка соответствия. Правила отбора образцов. Общие требования"
130
ГОСТ 33202-2014 "Упаковка стеклянная. Стекло. Гидролитическая стойкость стекла при 98 °С. Метод испытания и классификация"
131
ГОСТ 33203-2014 "Упаковка стеклянная. Сопротивление вертикальной нагрузке. Методы испытания"
132
пункты 6,4, 6.5 и 7.11 7.13 ГОСТ 33415-2015 "Упаковка стеклянная. Бутылки сувенирные. Общие технические условия"
взамен СТБ 117-93
133
пункты 5.2.5, 5.2.6 и 6.10 - 6.12 СТБ 117-93 "Бутылки сувенирные. Технические условия"
применяется до 15.08.2024
134
пункты 6.3, 6.4, 6.5, 6.9, 6.10, 7.11, 7.12, 7.16 и 7.17 ГОСТ 33805-2016 "Упаковка стеклянная для пищевых уксусов и кислоты. Общие технические условия"

135
МемСТ 33811-2016 6.3, 6.5, 6.9 және 7.9 – тармақтары "Парфюмерлік және косметикалық өнімге арналған шыны қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
136
МемСТ 34037-2016 6.3, 6.5, 6.9, 6.10, 7.8, 7.11 және 7.12 – тармақтары "имиялық реактивтерге және айрықша таза химиялық заттарға арналған шыны қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
137
БСТ ISO 7458-2009 "Шыны ыдыс. Ішкі қысымға төзімділік. Сынау әдістері"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
138
БСТ ISO 8113-2009 "Шыны ыдыс. Тік жүктемеге қарсылық. Сынау әдісі"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
139
МемСТ Р 51640-2000 5.3.5, 5.3.6, 6.9 және 6.10 – тармақтары "Тұрмыстық химия тауарларына арналған шыны ыдыс. Техникалық шарттар"
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
140
5-баптың 6-тармағының 6.3-тармақшасы (полимерлі қаптама)
МемСТ ISO 2234-2014 "Қаптама. Толтырылған көліктік ыдыс және бірлі-жарым жүктер. Статикалық жүктеме кезінде қатарлап жинау тұрғысынан сынау әдістері"
141
МемСТ ISO 2244-2013 "Қаптама. Толтырылған көліктік ыдыс және жүк бірліктері. Көлденең соққы тұрғысынан сынау әдістері"
142
МемСТ ISO 4180-2021 "Толтырылған көліктік қаптама. Сынақ сызбаларын жасаудың жалпы тәртібі"
143
МемСТ ISO 8611-1-2014 8.1.3.2, 8.2.3.2, 8.4.3.2 және 8.9 – тармақтары "Материалдарды тасымалдауға арналған табандықтар. Тегіс табандықтар. 1- бөлік. Сынау әдістері"
144
МемСТ ISO 8611-2-2014 "Жүктерді тасымалдауға арналған табандықтар. Тегіс табандықтар. 2-бөлік. Сипаттамаға қойылатын талаптыр және сынақтарды таңдау"
145
МемСТ ISO 8611-3-2014 "Жүктерді тасымалдауға арналған табандықтар. Тегіс табандықтар. 3-бөлік. Максималды жұмыс жүктемелері"
146
МемСТ ISO 11897-2015 "Қаптама. Термопластикалық икемді үлдірлерлен жасалған қаптар. Шеткі қатпарлар бойынша жыртылу"
147
МемСТ ISO 23560-2022 10.1.3 - тармақтың В және С қосымшалары "Сусымалы тамақ өнімдерін қаптауға арналған полипропилен тоқыма қаптар. Техникалық талаптар"
МемСТ ISO 23560-2015 орнына
148
МемСТ ISO 10.1.3- тармақтың В және С қосымшалары 23560-2015 "Сусымалы тамақ өнімдерін қаптауға арналған полипропилен тоқыма қаптар. Техникалық талаптар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
149
МемСТ EN 12377-2016 "Қаптама. Икемді тубалар. Туба қақпағының ауа өткізбеуі тұрғысынан сынау әдісі"
150
МемСТ 7730-89 2.6- тармақтың бірінші абзацы "Целлюлозалы үлдір. Техникалық шарттар"
151
МемСТ 10354-82 4.3-тармақтың үшінші абзацы "Полиэтиленді үлбір. Техникалық шарттар"
152
МемСТ 12302-2013 8.7 және 9.5 – 9.9 – тармақтары "Полимер үлдірлерден және аралас материалдардан жасалған пакеттер. Жалпы техникалық шарттар"
153
МемСТ 14236-81 "Полимер үлдірлер. Созылуы тұрғысынан сынау әдісі"

135
пункты 6.3, 6.5, 6.9 и 7.9 ГОСТ 33811-2016 "Упаковка стеклянная для парфюмерной и косметической продукции. Общие технические условия"
136
пункты 6.3, 6.5, 6.9, 6.10, 7.8, 7.11 и 7.12 ГОСТ 34037-2016 "Упаковка стеклянная для химических реактивов и особо чистых химических веществ. Общие технические условия"
137
СТБ ISO 7458-2009 "Тара стеклянная. Стойкость к внутреннему давлению. Методы испытаний"
применяется до 15.08.2024
138
СТБ ISO 8113-2009 "Тара стеклянная. Сопротивление вертикальной нагрузке. Метод испытания"
применяется до 15.08.2024
139
пункты 5.3.5, 5.3.6, 6.9 и 6.10 ГОСТ Р 51640-2000 "Тара стеклянная для товаров бытовой химии. Технические условия"
применяется до 31.12.2028
140
подпункт 6.3 пункта 6 статьи 5 (полимерная упаковка)
ГОСТ ISO 2234-2014 "Упаковка. Тара транспортная наполненная и единичные грузы. Методы испытания на штабелирование при статической нагрузке"
141
ГОСТ ISO 2244-2013 "Упаковка. Тара транспортная наполненная и грузовые единицы. Методы испытания на горизонтальный удар"
142
ГОСТ ISO 4180-2021 "Упаковка транспортная наполненная. Общий порядок составления схем испытаний"
143
пункты 8.1.3.2, 8.2.3.2, 8.4.3.2 и 8.9 ГОСТ ISO 8611-1-2014 "Поддоны для транспортирования материалов. Плоские поддоны. Часть 1. Методы испытаний"
144
ГОСТ ISO 8611-2-2014 "Поддоны для транспортирования грузов. Поддоны плоские. Часть 2. Требования к характеристикам и выбор испытаний"
145
ГОСТ ISO 8611-3-2014 "Поддоны для транспортирования грузов. Плоские поддоны. Часть 3. Максимальные рабочие нагрузки"
146
ГОСТ ISO 11897-2015 "Упаковка. Мешки из термопластичной гибкой пленки. Разрыв по краевым складкам"
147
пункт 10.1.3, приложения В и С ГОСТ ISO 23560-2022 "Мешки тканые полипропиленовые для упаковки сыпучей пищевой продукции. Технические требования"
взамен ГОСТ ISO 23560-2015
148
пункт 10.1.3, приложения В и С ГОСТ ISO 23560-2015 "Мешки тканые полипропиленовые для упаковки сыпучих пищевых продуктов. Технические требования"
применяется до 01.01.2025
149
ГОСТ EN 12377-2016 "Упаковка. Гибкие тубы. Метод испытания на воздухонепроницаемость колпачка тубы"
150
абзац первый пункта 2.6 ГОСТ 7730-89 "Пленка целлюлозная. Технические условия"
151
абзац третий пункта 4.3 ГОСТ 10354-82 "Пленка полиэтиленовая. Технические условия"
152
пункты 8.7 и 9.5 9.9 ГОСТ 12302-2013 "Пакеты из полимерных пленок и комбинированных материалов. Общие технические условия"
153
ГОСТ 14236-81 "Пленки полимерные. Метод испытания на растяжение"

154
МемСТ 17811-78 3.2, 4.3 және 4.4-тармақтары "Химиялық өнімдерге арналған полиэтилен қаптар. Техникалық шарттар"
155
МемСТ 18106-2019 "Толтырылған көліктік қаптама. Сынақтарға арналған бөліктерді белгілеу"
156
МемСТ 18424-73 "Қаптама. Соққыдан қорғау қасиеттерін айқындау әдісі"
157
МемСТ 18425-2018 (ISO 2248:1985, NEQ) "Толтырылған көліктік қаптама. Еркін құлаған кездегі соққы тұрғысынан сынау әдісі"
158
МемСТ 19360-74 3.2 (бірінші- үшінші абзацтары), 4.4 және 4.5 – тармақтары "Үлдірлі ішпек қаптар. Жалпы техникалық шарттар"
159
МемСТ 24234-80 4.3 және 5.1 (бірінші абзацы) - тармақтары "Полиэтилентерефталатты үлдір. Техникалық шарттар"
160
МемСТ 25014-81 1.1.2, 4.2, 4.4 – 4. 7 – тармақтары "Толтырылған көліктік ыдыс. Қатарлап жинаған кезде беріктікті сынау әдістері (4-әдіс бөлігінде)"
161
МемСТ 25250-88 2.3 – тармағы "Тамақ өнімдері мен дәрілік заттарға ыдыс дайындауға арналған поливинилхлорид үлдір. Техникалық шарттар"
162
МемСТ 25951-83 4.6 (5- кесте) және 5.1 – тармақтары "Термошөгімді полиэтилен үлдір. Техникалық шарттар"
163
Пункт 6.1 МемСТ 25776-2021 "Қаптама. Топтастырылған өнім бірліктерін термошөгімді үлдірге қаптау"
164
МемСТ 32521-2013 7.7 (бірінші абзац) (3-кесте) және 8.8 – тармақтары "Полимер үлдірлерден жасалған қаптар. Жалпы техникалық шарттар"
165
МемСТ 32522-2013 8.7 (8-кесте), 9.6 және 9.9 – тармақтары "Полипропилен тоқыма қаптар. Жалпы техникалық шарттар"
166
МемСТ 32686-2022 7.4, 8.7 ‒ 8.12 – тармақтары "Тағамдық сұйықтықтарға арналған, полиэтилентерефталаттан жасалған шөлмектер. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 32686-2014 орнына
167
МемСТ 32686-2014 7.4, 8.7 – 8.11 -тармақтары "Тағамдық сұйықтықтарға арналған, полиэтилентерефталаттан жасалған шөлмектер. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
168
МемСТ 33221-2015 9.7 – 9.10 және 9.13 – тармақтары "Химиялық өнімге арналған, полиэтилентерефталаттан жасалған шөлмектер. Жалпы техникалық шарттар"
169
МемСТ 33746-2016 9.6- тармағы "Көп айналымды полимерлі жәшіктер. Жалпы техникалық шарттар"
Р МемСТ 51675-2000 орнына
170
МемСТ 33756-2016 9.7 – 9.12 – тармақтары "Тұтынушылық полимерлі қаптама. Жалпы техникалық шарттар."
171
МемСТ 33837-2022 5.2.1 (1-кестенің 12-позициясы) және 5.2.2 – тармақтары "Тамақ өнімдеріне арналған полимер қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 33837-2016 орнына
172
МемСТ 33837-2016 8.4 (іріктеме көлемінің бөлігінде) және 9.7 – 9.11 – тармақтары "Тамақ өнімдеріне арналған полимер қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
173
МемСТ 34264-2017 8.8 – 9.13- тармақтары "Көліктік полимер қаптама. Жалпы техникалық шарттар"

154
пункты 3.2, 4.3 и 4.4 ГОСТ 17811-78 "Мешки полиэтиленовые для химической продукции. Технические условия"
155
ГОСТ 18106-2019 "Упаковка транспортная наполненная. Обозначение частей для испытаний"
156
ГОСТ 18424-73 "Упаковка. Метод определения ударозащитных свойств"
157
ГОСТ 18425-2018 (ISO 2248:1985, NEQ) "Упаковка транспортная наполненная. Метод испытания на удар при свободном падении"
158
пункты 3.2 (абзацы первый третий), 4.4 и 4.5 ГОСТ 19360-74 "Мешки-вкладыши пленочные. Общие технические условия"
159
пункты 4.3 и 5.1 (абзац первый) ГОСТ 24234-80 "Пленка полиэтилентерефталатная. Технические условия"
160
пункты 1.1.2, 4.2, 4.4 4.7 ГОСТ 25014-81 "Тара транспортная наполненная. Методы испытания прочности при штабелировании части метода 4)"
161
пункт 2.3 ГОСТ 25250-88 "Пленка поливинилхлоридная для изготовления тары под пищевые продукты и лекарственные средства. Технические условия"
162
пункты 4.6 (таблица 5) и 5.1 ГОСТ 25951-83 "Пленка полиэтиленовая термоусадочная. Технические условия"
163
Пункт 6.1 ГОСТ 25776-2021 "Упаковка. Упаковывание сгруппированных единиц продукции в термоусадочную пленку"
164
пункты 7.7 (абзац первый) (таблица 3) и 8.8 ГОСТ 32521-2013 "Мешки из полимерных пленок. Общие технические условия"
165
пункты 8.7 (таблица 8), 9.6 и 9.9 ГОСТ 32522-2013 "Мешки тканые полипропиленовые. Общие технические условия"
166
пункты 7.4, 8.7 ‒ 8.12 ГОСТ 32686-2022 "Бутылки из полиэтилентерефталата для пищевых жидкостей. Общие технические условия"
взамен ГОСТ 32686-2014
167
пункты 7.4, 8.7 8.11 ГОСТ 32686-2014 "Бутылки из полиэтилентерефталата для пищевых жидкостей. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2025
168
пункты 9.7 9.10 и 9.13 ГОСТ 33221-2015 "Бутылки из полиэтилентерефталата для химической продукции. Общие технические условия"
169
пункт 9.6 ГОСТ 33746-2016 "Ящики полимерные многооборотные. Общие технические условия"
взамен ГОСТ Р
51675-2000
170
пункты 9.7 9.12 ГОСТ 33756-2016 "Упаковка потребительская полимерная. Общие технические условия"
171
пункты 5.2.1 (позиция 12 таблицы 1) и 5.2.2 ГОСТ 33837-2022 "Упаковка полимерная для пищевой продукции. Общие технические условия"
взамен ГОСТ 33837-2016
172
пункты 8.4 части объема выборки) и 9.7 9.11 ГОСТ 33837-2016 "Упаковка полимерная для пищевой продукции. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2025
173
пункты 8.8 9.13 ГОСТ 34264-2017 "Упаковка транспортная полимерная. Общие технические условия"

174
пункт 6.3.3 МемСТ 34281-2017 Оксо-биоыдырайтын қаптама. Полимер үлдірлердің оксо-биоыдырауын бағалау әдісі"
175
МемСТ 34534-2019 5.1.3 – 5.1.8 5.1.10 – тармақтары "Қаптама. Тағамдық сұйықтықтарға арналған полимерлі бөтелкелер. Жалпы техникалық шарттар"
176
МемСТ 34760-2021 "Қаптама. Герметикалық және гидравликалық қысым тұрғысынан сынау әдістері"
БСТ МемСТ Р 51827-2002, ҚР СТ МемСТ Р 51827-2008, МемСТ Р 51827-2001 орнына
177
БСТ EN 14995-2020 "Пластмассалар. Қордалау қабілетін бағалау. Сынақ схемасы және техникалық талаптар"
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
178
БСТ МемСТ Р 51864-2005 "Ыдыс. Тұтқаларды бекіту беріктігін сынау әдістері"
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
179
ҚР СТ EN 13592-2017 "Тұрмыстық қалдықтарды жинауға арналған полиэтилен қаптар. Сынақ түрлері, талаптары және әдістері"
01.01.2027 жылға дейін қолданылады
180
ҚР СТ МемСТ Р 51827-2008 "Ыдыс Герметикалық және гидравликалық қысым тұрғысынан сынау әдістері"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
181
ҚР СТ МемСТ Р 51864-2008 "Ыдыс. Тұтқаларды бекіту беріктігін сынау әдістері"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
182
пункт 8.5 МемСТ Р 51675-2000 "Тағамдық сұйықтықтары бар бөтелкелерге арналған көп айналымды полимерлі жәшіктер. Техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
183
МемСТ Р 51827-2001 "Ыдыс. Герметикалық және гидравликалық қысым тұрғысынан сынау әдістері"
15.08.2024 жылға дейін қоладынады
184
МемСТ Р 51864-2008 "Ыдыс. Тұтқаларды бекіту беріктігін сынау әдістері"
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
185
5-баптың 6-тармағының 6.4-тармақшасы (картон және қағаз қаптама)
МемСТ ISO 2234-2014 "Қаптама. Толтырылған көліктік ыдыс және бірлі-жарым жүктер. Статикалық жүктеме кезінде қатарлап жинау тұрғысынан сынау әдістері"
186
МемСТ ISO 2244-2013 "Қаптама. Толтырылған көліктік ыдыс және жүк бірліктері. Көлденең соққы тұрғысынан сынау әдістері"
187
МемСТ ISO 4180-2021 "Толтырылған көліктік қаптама. Сынақ сызбаларын жасаудың жалпы тәртібі"
188
МемСТ ГОСТ 5884-86 3.2 – тармағы "Қыздыру лампаларына арналған гофраланған картоннан жасалған жәшіктер. Техникалық шарттар"
189
МемСТ 1760-2014 9.1 -тармағы "Қосалқы пергамент. Техникалық шарттар"
190
МемСТ 8828-89 2.1 – тармағы (іріктеме көлемінің бөлігінде) "Негіз-қағаз және су өткізбейтін екі қабатты қаптама қағазы. Техникалық шарттар"
191
МемСТ 9142-2014 7.7 (іріктеме көлемінің бөлігіндегі 5-кесте) және 8.6 -тармағы "Гофраланған картоннан жасалған жәшіктер. Жалпы техникалық шарттар"
192
МемСТ 9481-2022 6.3 – тармағы "Химиялық жіптерге арналған гофраланған картоннан жасалған жәшіктер. Техникалық шарттар"

174
пункт 6.3.3 ГОСТ 34281-2017 "Оксо-биоразлагаемая упаковка. Метод оценки оксо-биодеградации полимерных пленок"
175
пункты 5.1.3 5.1.8 5.1.10 ГОСТ 34534-2019 "Упаковка. Бутыли полимерные для пищевых жидкостей. Общие технические условия"
176
ГОСТ 34760-2021 "Упаковка. Методы испытаний на герметичность и гидравлическое давление"
взамен
СТБ
ГОСТ Р 51827-2002,
СТ РК ГОСТ Р
51827-2008,
ГОСТ Р 51827-2001
177
СТБ EN 14995-2020 "Пластмассы. Оценка способности к компостируемости. Схема испытаний и технические требования"
применяется до 31.12.2028
178
СТБ ГОСТ Р 51864-2005 "Тара. Методы испытания прочности крепления ручек"
применяется до 31.12.2028
179
СТ РК EN 13592-2017 "Мешки полиэтиленовые для сбора бытовых отходов. Типы, требования и методы испытаний"
применяется до 01.01.2027
180
СТ РК ГОСТ Р 51827-2008 "Тара. Методы испытаний на герметичность и гидравлическое давление"
применяется до 15.08.2024
181
СТ РК ГОСТ Р 51864-2008 "Тара. Методы испытания прочности крепления ручек"
применяется до 15.08.2024
182
пункт 8.5 ГОСТ Р 51675-2000 "Ящики полимерные многооборотные для бутылок с пищевыми жидкостями. Технические условия"
применяется до 15.08.2024
183
ГОСТ Р 51827-2001 "Тара. Методы испытаний на герметичность и гидравлическое давление"
применяется до 15.08.2024
184
ГОСТ Р 51864-2008 "Тара. Методы испытания прочности крепления ручек"
применяется до 31.12.2028
185
подпункт 6.4 пункта 6 статьи 5 (картонная
и бумажная упаковка)
ГОСТ ISO 2234-2014 "Упаковка. Тара транспортная наполненная и единичные грузы. Методы испытания на штабелирование при статической нагрузке"
186
ГОСТ ISO 2244-2013 "Упаковка. Тара транспортная наполненная и грузовые единицы. Методы испытания на горизонтальный удар"
187
ГОСТ ISO 4180-2021 "Упаковка транспортная наполненная. Общий порядок составления схем испытаний"
188
пункт 3.2 ГОСТ 5884-86 "Ящики из гофрированного картона для ламп накаливания. Технические условия"
189
пункт 9.1 ГОСТ 1760-2014 "Подпергамент. Технические условия"
190
пункт 2.1 части объема выборки) ГОСТ 8828-89 "Бумага-основа и бумага двухслойная водонепроницаемая упаковочная. Технические условия"
191
пункты 7.7 (таблица 5 в части объема выборки) и 8.6 ГОСТ 9142-2014 "Ящики из гофрированного картона. Общие технические условия"
192
пункт 6.3 ГОСТ 9481-2022 "Ящики из гофрированного картона для химических нитей. Технические условия"

МемСТ 9481-2001 орнына
193
пункт 6.3 МемСТ 9481-2001 "Химиялық жіптерге арналған гофраланған картоннан жасалған жәшіктер. Техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
194
МемСТ 9569-2006 6.2 -тармағы (іріктеме көлемінің бөлігінде) "Парафинделген қағаз. Техникалық шарттар"
195
МемСТ 13479-82 3.5 (іріктеме көлемі бөлігінде 5-кесте) және 4.6 – тармақтары "Картон және аралас құтылар. Жалпы техникалық шарттар"
196
МемСТ 13511-2006 7.6 -тармағы "Тамақ өнімдеріне, сіріңкелерге, темекі өнімдеріне және жуғыш заттарға арналған гофраланған картоннан жасалған жәшіктер. Техникалық шарттар"
197
МемСТ 13841-95 6.2 – тармағы "Кондитерлік бұйымдарға арналған гофраланған картоннан жасалған жәшіктер. Техникалық шарттар"
198
МемСТ 17065-94 5.2, 6.5 и 6.6 – тармақтары "Картоннан жасалған орама барабандар. Техникалық шарттар"
199
МемСТ 18106-2019 "Толтырылған көліктік қаптама. Сынақтарға арналған бөліктерді белгілеу"
200
МемСТ 18211-2018 "Көліктік қаптама. Қысу тұрғысынан сынау әдісі"
МемСТ 18211-72 орнына
201
МемСТ 18211-72 (ИСО 12048-94) "Көліктік ыдыс. Қысу тұрғысынан сынау әдісі"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
202
МемСТ 18425-2018 (ISO 2248:1985, NEQ) "Толтырылған көліктік ыдыс. Еркін құлау соққысы тұрғысынан сынау әдісі"
203
МемСТ 22852-77 За.2 -тармағының бірінші абзацы "Аспап жасау өнеркәсібінің өнімдеріне арналған гофраланған картоннан жасалған жәшіктер. Техникалық шарттар"
204
МемСТ 27840-2022 6.1. 2 -тармағы "Сәлемдемелер мен бандерольдерге арналған ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 27840-93 орнына
205
МемСТ 27840-93 3.1.2 – тармағы "Сәлемдемелер мен бандерольдерге арналған ыдыс. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
206
МемСТ 33716-2015 6.9 және 6.10 – тармақтары "Қораптар мен бумалардың әзірлемелері. Қораптар мен бумалар. Техникалық шарттар"
207
МемСТ 33772-2016 8.7 (іріктеу көлемі бөлігінде), 9.7 және 9.8 – тармақтары "Қағаздан және аралас материалдардан жасалған пакеттер. Жалпы техникалық шарттар"
208
МемСТ 33781-2016 8. 7 – тармағы (іріктеу көлемі бөлігінде) "Картоннан, қағаздан және аралас материалдардан жасалған тұтынушылық қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
209
МемСТ 34032-2016 7.7 (іріктеу көлемі бөлігінде), 8.7 және 8.8 -тармақтары "Картон және аралас құтылар. Жалпы техникалық шарттар"
210
МемСТ 34033-2016 8.7 – тармағы "Тамақ өнімдеріне арналған, картоннан және аралас материалдардан жасалған қаптама. Техникалық шарттар"
211
БСТ EN 13593-2021 8.1 – тармағы "Қаптама. Коммуналдық қалдықтарды жинауға арналған қағаз қаптар. Сынақ түрлері, талаптары және әдістері"
31.08.2026 жылға дейін қолданылады

взамен ГОСТ 9481-2001
193
пункт 6.3 ГОСТ 9481-2001 "Ящики из гофрированного картона для химических нитей. Технические условия"
применяется до 01.01.2025
194
пункт 6.2 части объемов выборки) ГОСТ 9569-2006 "Бумага парафинированная. Технические условия"
195
пункты 3.5 (таблица 5 в части объемов выборки) и 4.6 ГОСТ 13479-82 "Банки картонные и комбинированные. Общие технические условия"
196
пункт 7.6 ГОСТ 13511-2006 "Ящики из гофрированного картона для пищевых продуктов, спичек, табачных изделий и моющих средств. Технические условия"
197
пункт 6.2 ГОСТ 13841-95 "Ящики из гофрированного картона для химической продукции. Технические условия"
198
пункты 5.2, 6.5 и 6.6 ГОСТ 17065-94 "Барабаны картонные навивные. Технические условия"
199
ГОСТ 18106-2019 "Упаковка транспортная наполненная. Обозначение частей для испытаний"
200
ГОСТ 18211-2018 "Упаковка транспортная. Метод испытания на сжатие"
взамен ГОСТ 18211-72
201
ГОСТ 18211-72 (ИСО 12048-94) "Тара транспортная. Метод испытания на сжатие"
применяется до 15.08.2024
202
ГОСТ 18425-2018 (ISO 2248:1985, NEQ) "Упаковка транспортная наполненная. Метод испытания на удар при свободном падении"
203
абзац первый пункта За.2 ГОСТ 22852-77 "Ящики из гофрированного картона для продукции приборостроительной промышленности. Технические условия"
204
пункт 6.1.2 ГОСТ 27840-2022 "Упаковка для посылок и бандеролей. Общие технические условия"
взамен ГОСТ 27840-93
205
пункт 3.1.2 ГОСТ 27840-93 "Тара для посылок и бандеролей. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2025
206
пункты 6.9 и 6.10 ГОСТ 33716-2015 "Заготовки коробок и пачек. Коробки и пачки. Технические условия"
207
пункты 8.7 части объемов выборки), 9.7 и 9.8 ГОСТ 33772-2016 "Пакеты из бумаги и комбинированных материалов. Общие технические условия"
208
пункт 8.7 части объемов выборки) ГОСТ 33781-2016 "Упаковка потребительская из картона, бумаги и комбинированных материалов. Общие технические условия"
209
пункты 7.7 части объемов выборки), 8.7 и 8.8 ГОСТ 34032-2016 "Банки картонные и комбинированные. Общие технические условия"
210
пункт 8.7 ГОСТ 34033-2016 "Упаковка из картона и комбинированных материалов для пищевой продукции. Технические условия"
211
пункт 8.1 СТБ EN 13593-2021 "Упаковка. Бумажные мешки для сбора коммунальных отходов. Типы, требования и методы испытаний"
применяется до 31.08.2026

212
ҚР СТ ЕN 13593-2017 "Ыдыс және қаптама. Үй қоқыстарын жинауға арналған қағаз қаптар. Сынақ түрлері, талаптары және әдістері"
01.01.2027 жылға дейін қолданылады
213
МемСТ Р 51864-2008 "Ыдыс. Тұтқаларды бекіту беріктігін сынау әдістері"
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
214
БСТ МемСТ Р 51864-2005 "Ыдыс. Тұтқаларды бекіту беріктігін сынау әдістері"
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
215
ҚР СТ МемСТ Р 51864-2008 "Ыдыс. Тұтқаларды бекіту беріктігін сынау әдістері"
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
216
5-баптың 6-тармағының 6.5-тармақшасы (аралас материалдардан жасалған қаптама)
МемСТ EN 12377-2016 "Қаптама. Икемді тубалар. Туба қақпағының ауа өткізбеуі тұрғысынан сынау әдісі"
217
МемСТ 7247-2006 9.1 және 9.9 – тармақтары "Тамақ өнімдерін, өнеркәсіптік өнімді және азық-түліктен басқа тауарларды автоматтармен қаптауға арналған қағаз бен қағаз негізіндегі аралас материалдар. Жалпы техникалық шарттар"
218
МемСТ 12302-2013 8.7, 9.5 – 9.9 – тармақтары "Полимерлі пленкалар мен аралас материалдардан жасалған пакеттер. Жалпы техникалық шарттар"
219
МемСТ 13479-82 3.5 (іріктеме көлемі бөлігінде 5-кесте) – тармағы "Картон және аралас құтылар. Жалпы техникалық шарттар"
220
МемСТ 32736-2020 7.4 (5-кесте), 8.5, 8.6 және 8.9 – тармақтары "Аралас материалдардан жасалған тұтынушылық қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 32736-2014 орнына
221
МемСТ 32736-2014 7.4 (5-кесте), 8.5, 8.6 және 8.9 – тармақтары "Аралас материалдардан жасалған тұтынушылық қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
222
МемСТ 33118-2014 7.12 – тармағы "Алюминий фольгасының негізіндегі аралас материалдар. Техникалық шарттар"
223
МемСТ 33772-2016 8.7 және 9.5 – тармақтары "Қағаздан және аралас материалдардан жасалған пакеттер. Жалпы техникалық шарттар"
224
МемСТ 34032-2016 7.7 және 8.6 – тармақтары "Қағаздан және аралас материалдардан жасалған пакеттер. Жалпы техникалық шарттар"
225
5-баптың 6-тармағының 6.6-тармақшасы (текстиль материалдардан жасалған қаптама)
МемСТ ISO 21898-2013 5.1 – тармағы "Қаптама. Қауіпсіз жүктерге арналған жұмсақ контейнерлер (ЖК)"
226
МемСТ 3813-72 (ИСО 5081-77, ИСО 5082-82) "Текстиль материалдар. Маталар және дара бұйымдар. Созылған кезде жыртылу сипаттамаларын айқындау әдістері"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
227
МемСТ ISO 13934-1-2021 "Текстильді материалдар мен бұйымдар. Материалдардың созылу кезіндегі қасиеттері. 1-бөлік. Максималды күш және максималды күшпен салыстырмалы созылуды жолақ әдісі арқылы анықтау"
МемСТ 3813-72 орнына
228
МемСТ 18424-73 "Қаптама. Соққыдан қорғау қасиеттерін анықтау әдісі"

212
СТ РК ЕН 13593-2017 "Тара и упаковка. Бумажные мешки для сбора домашнего мусора. Типы, требования и методы испытаний"
применяется до 01.01.2027
213
ГОСТ Р 51864-2008 "Тара. Методы испытания прочности крепления ручек"
применяется до 31.12.2028
214
СТБ ГОСТ Р 51864-2005 "Тара. Методы испытания прочности крепления ручек"
применяется до 31.12.2028
215
СТ РК ГОСТ Р 51864-2008 "Тара. Методы испытания прочности крепления ручек"
применяется до 31.12.2028
216
подпункт 6.5 пункта 6 статьи 5 (упаковка из комбинированных материалов)
ГОСТ EN 12377-2016 "Упаковка. Гибкие тубы. Метод испытания на воздухонепроницаемость колпачка тубы"
217
пункты 9.1 и 9.9 ГОСТ 7247-2006 "Бумага и комбинированные материалы на основе бумаги для упаковывания на автоматах пищевых продуктов, промышленной продукции и непродовольственных товаров. Общие технические условия"
218
пункты 8.7, 9.5 9.9 ГОСТ 12302-2013 "Пакеты из полимерных пленок и комбинированных материалов. Общие технические условия"
219
пункт 3.5 (таблица 5 в части объемов выборки) ГОСТ 13479-82 "Банки картонные и комбинированные. Общие технические условия"
220
пункты 7.4 (таблица 5), 8.5, 8.6 и 8.9 ГОСТ 32736-2020 "Упаковка потребительская из комбинированных материалов. Общие технические условия"
взамен ГОСТ 32736-2014
221
пункты 7.4 (таблица 5), 8.5, 8.6 и 8.9 ГОСТ 32736-2014 "Упаковка потребительская из комбинированных материалов. Общие технические условия"
применяется до 15.08.2024
222
пункт 7.12 ГОСТ 33118-2014 "Материалы комбинированные на основе алюминиевой фольги. Технические условия"
223
пункты 8.7 и 9.5 ГОСТ 33772-2016 "Пакеты из бумаги и комбинированных материалов. Общие технические условия"
224
пункты 7.7 и 8.6 ГОСТ 34032-2016 "Банки картонные и комбинированные. Общие технические условия"
225
подпункт 6.6 пункта 6 статьи 5 (упаковка из текстильных материалов)
пункт 5.1 ГОСТ ISO 21898-2013 "Упаковка. Контейнеры мягкие (МК) для неопасных грузов"
226
ГОСТ 3813-72 (ИСО 5081-77, ИСО 5082-82) "Материалы текстильные. Ткани и штучные изделия. Методы определения разрывных характеристик при растяжении"
применяется до 15.08.2024
227
ГОСТ ISO 13934-1-2021 "Материалы и изделия текстильные. Свойства материалов при растяжении. Часть 1. Определение максимального усилия и относительного удлинения при максимальном усилии методом полоски"
взамен ГОСТ 3813-72
228
ГОСТ 18424-73 "Упаковка. Метод определения ударозащитных свойств"

229
МемСТ 29104.4-91 "Техникалық маталар. Жыртылатын жүктемені және жыртылған кезде созылуын айқындау әдісі"
230
пункты 6.8 и 6.16 МемСТ 30090-93 "Қаптар және қаптарға арналған маталар. Жалпы техникалық шарттар"
231
МемСТ 33227-2015 7.2- тармақтың екінші абзацы және 8.3- тармақ "Жұмсақ қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
232
5-баптың 6-тармағының 6.7-тармақшасы (ағаш қаптама)
МемСТ ISO 2234-2014 "Қаптама. Толтырылған көліктік ыдыс және бірлі-жарым жүктер. Статикалық жүктеме кезінде қатарлап жинау тұрғысынан сынау әдістері"
233
МемСТ ISO 2244-2013 "Қаптама. Толтырылған көліктік ыдыс және жүк бірліктері. Көлденең соққы тұрғысынан сынау әдістері"
234
МемСТ ISO 4180-2021 "Толтырылған көліктік қаптама. Сынақ сызбаларын жасаудың жалпы тәртібі"
235
МемСТ 5959-80 3.2 тармақтың бірінші абзацы, 4.5 және 4.7-тармақтары "Жапырақ тұқымдас ағаш материалдарынан жасалған, 200 кг дейінгі жүктерге арналған бөлшектелмейтін жәшіктер. Жалпы техникалық шарттар"
236
МемСТ 8777-80 3.2 - тармақтың бірінші абзацы және 4.2 және 4.8- тармақтары "Сұйықтық құятын және құрғақ ыдыс ағаш бөшкелер. Техникалық шарттар"
237
МемСТ 9338-2022 7.2 тармақтың бірінші абзацы және 8.4 және 8.6 – тармақтары "Фанера барабандар. Техникалық шарттар"
МемСТ 9338-80 орнына
238
МемСТ 9338-80 4.2- тармақтың бірінші абзацы және 5.4 және 5.6 – тармақтары "Фанера барабандар. Техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
239
МемСТ 9396-88 3.2- тармақтың бірінші абзацы және 4.3 және 4.5- тармақтары "Көп айналымдық ағаш жәшіктер. Жалпы техникалық шарттар"
240
МемСТ 9570-2016 8.9.1, 8.9.2, 8.9.2.1, 8.9.2.2, 8.9.3, 8.9.4 және 8.9.6- тармақтары "Жәшіктік және тіреуіш табандықтар. Жалпы техникалық шарттар"
241
МемСТ 9621-72 3.1- тармағы "Желімделген қатпарлы сүрек. Физикалық қасиеттерін айқындау әдістері"
242
МемСТ 10131-93 5.2- тармақтың бірінші абзацы , 6.5 және 6.7- тармақтары "Сүректен және ағаш материалдарынан жасалған, өнеркәсіптің тағамдық салаларының, ауыл шаруашылығының өнімдеріне және сіріңкеге арналған жәшіктер. Техникалық шарттар"
243
3.2- тармақтың бірінші абзацы және 4.4 және 4.6- тармағы МемСТ 11002-80 "Сыммен арқауланған ағаш жәшіктер. Жалпы техникалық шарттар"
244
МемСТ 11142-78 5.4 – тармағы "Жеке қорғау құралдарына арналған тақтай жәшіктер. Техникалық шарттар"
245
МемСТ 11354-93 5.2- тармақтың бірінші абзацы және 6.2 және 6.4-тармағы "Сүректен және ағаш материалдарынан жасалған, өнеркәсіптің тағамдық салаларының және ауыл шаруашылығының өнімдеріне арналған көп айналымдық жәшіктер. Техникалық шарттар"
246
МемСТ ISO 12777-1-2020 "Табандықтар. Қосылыстарды сынау әдістері. 1-бөлік. Шегелер мен бекіткіштердің иілу кедергісін анықтау"

229
ГОСТ 29104.4-91 "Ткани технические. Метод определения разрывной нагрузки и удлинения при разрыве"
230
пункты 6.8 и 6.16 ГОСТ 30090-93 "Мешки и мешочные ткани. Общие технические условия"
231
абзац второй пункта 7.2 и пункт 8.3 ГОСТ 33227-2015 "Упаковка мягкая. Общие технические условия"
232
подпункт 6.7 пункта 6 статьи 5 (деревянная упаковка)
ГОСТ ISO 2234-2014 "Упаковка. Тара транспортная наполненная и единичные грузы. Методы испытания на штабелирование при статической нагрузке"
233
ГОСТ ISO 2244-2013 "Упаковка. Тара транспортная наполненная и грузовые единицы. Методы испытания на горизонтальный удар"
234
ГОСТ ISO 4180-2021 "Упаковка транспортная наполненная. Общий порядок составления схем испытаний"
235
абзац первый пункта 3.2, пункты 4.5 и 4.7 ГОСТ 5959-80 "Ящики из листовых древесных материалов неразборные для грузов до 200 кг. Общие технические условия"
236
абзац первый пункта 3.2 и пункты 4.2 и 4.8 ГОСТ 8777-80 "Бочки деревянные заливные и сухотарные. Технические условия"
237
абзац первый пункта 7.2 и пункты 8.4 и 8.6 ГОСТ 9338-2022 "Барабаны фанерные. Технические условия"
взамен ГОСТ 9338-80
238
абзац первый пункта 4.2 и пункты 5.4 и 5.6 ГОСТ 9338-80 "Барабаны фанерные. Технические условия"
применяется до 01.01.2025
239
абзац первый пункта 3.2 и пункты 4.3 и 4.5 ГОСТ 9396-88 "Ящики деревянные многооборотные. Общие технические условия"
240
пункты 8.9.1, 8.9.2, 8.9.2.1, 8.9.2.2, 8.9.3, 8.9.4 и 8.9.6 ГОСТ 9570-2016 "Поддоны ящичные и стоечные. Общие технические условия"
241
пункт 3.1 ГОСТ 9621-72 "Древесина слоистая клееная. Методы определения физических свойств"
242
абзац первый пункта 5.2, пункты 6.5 и 6.7 ГОСТ 10131-93 "Ящики из древесины и древесных материалов для продукции пищевых отраслей промышленности, сельского хозяйства и спичек. Технические условия"
243
абзац первый пункта 3.2 и пункты 4.4 и 4.6 ГОСТ 11002-80 "Ящики деревянные проволокоармированные. Общие технические условия"
244
пункт 5.4 ГОСТ 11142-78 "Ящики дощатые для средств индивидуальной защиты. Технические условия"
245
абзац первый пункта 5.2 и пункты 6.2 и 6.4 ГОСТ 11354-93 "Ящики из древесины и древесных материалов многооборотные для продукции пищевых отраслей промышленности и сельского хозяйства. Технические условия"
246
ГОСТ ISO 12777-1-2020 "Поддоны. Методы испытаний соединений. Часть 1. Определение сопротивления изгибу гвоздей и крепежных деталей"

247
МемСТ 16483.7-71 "Сүрек. Ылғалдылықты айқындау әдістер"
248
МемСТ 16588-91 (ИСО 4470-81) "Ағаш кесу өнімдері және ағаш бөлшектер. Ылғалдылықты айқындау әдістері"
249
МемСТ 17812-2022 5.3- тармақтың бірінші абзацы, 6.3 және 6.5- тармақтары "Көкөністер мен жемістерге арналған көп айналымдық тақтай жәшіктер. Техникалық шарттар"
МемСТ 17812-72 орнына
250
МемСТ 17812-72 3.2- тармақтың бірінші абзацы, 4.3 және 4.5 "Көкөністер мен жемістерге арналған көп айналымдық тақтай жәшіктер. Техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
251
МемСТ 18106-2019 "Толтырылған көліктік ыдыс. Сынақтарға арналған бөліктерді белгілеу"
252
МемСТ 18211-2018 "Көліктік қаптама. Қысылуды сынау әдісі"
МемСТ 18211-72 орнына
253
МемСТ 18211-72 (ИСО 12048-94) "Көліктік ыдыс. Қысылуды сынау әдісі"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
254
МемСТ 18425-2018 (ISO 2248:1985, NEQ) "Толтырылған көліктік қаптама. Еркін құлау соққысын сынау әдісі"
255
5-баптың 6-тармағының 6.8-тармақшасы (керамика қаптама)
МемСТ 33414-2015 7.9 – тармағы "Керамика қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
256
5-баптың 7 және 8-тармақтары
МемСТ ISO 6401-2021 "Пластмассалар. Поливинилхлорид. Винилхлоридтің қалдық мономерінің құрамын анықтау. Газохроматографиялық әдіс"
МемСТ 25737-91 орнына
257
МемСТ ISO 10106-2022 "Қабықты тығындар. Жалпы көші-қонның анықтамасы. Сынақ әдісі"
МемСТ Р ИСО 10106-2009 орнына
258
МемСТ Р ИСО 10106-2009 "Пробки корковые. Определение общей миграции"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
259
МемСТ 15820-82 "Полистирол және стирол сополимерлері. Қалдық мономерлер мен полимерленбейтін қоспаларды айқындаудың газохроматографиялық әдісі"
260
МемСТ 22648-77 "Пластмассалар. Гигиеналық көрсеткіштерді анықтау әдісі"
261
МемСТ 25737-91 (ИСО 6401-85) "Пластмассы. Гомополимерлер және винилхлорид сополимерлері. Винилхлоридтің қалдық мономерлерін айқындау. Газохроматографиялық әдіс"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
262
МемСТ 25749-2020 8.3- тармағы (4-кесте) "Бұрандалы металл қақпақтар. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 25749-2005 орнына
263
МемСТ 25749-2005 8.3 – тармағы (4-кесте) "Бұрандалы металл қақпақтар. Жалпы техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
264
МемСТ 32179-2021 6.2 - тармағы "Тығындау құралдары. Қауіпсіздік, таңбалануы және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер"
МемСТ 32179-2013 орнына
265
МемСТ 32179-2013 6.2- тармағы "Тығындау құралдары. Қауіпсіздік, таңбалануы және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
266
МемСТ 32625-2014 6.3.5, 8.4 (5-кесте) және 9.10- тармақтары "Металл қақпақшалар. Жалпы техникалық шарттар"

247
ГОСТ 16483.7-71 "Древесина. Методы определения влажности"
248
ГОСТ 16588-91 (ИСО 4470-81) "Пилопродукция и деревянные детали. Методы определения влажности"
249
абзац первый пункта 5.3, пункты 6.3 и 6.5 ГОСТ 17812-2022 "Ящики дощатые многооборотные для овощей и фруктов. Технические условия"
взамен ГОСТ 17812-72
250
абзац первый пункта 3.2, пункты 4.3 и 4.5 ГОСТ 17812-72 "Ящики дощатые многооборотные для овощей и фруктов. Технические условия"
применяется до 01.01.2025
251
ГОСТ 18106-2019 "Упаковка транспортная наполненная. Обозначение частей для испытаний"
252
ГОСТ 18211-2018 "Упаковка транспортная. Метод испытания на сжатие"
взамен ГОСТ 18211-72
253
ГОСТ 18211-72 (ИСО 12048-94) "Тара транспортная. Метод испытания на сжатие"
применяется до 15.08.2024
254
ГОСТ 18425-2018 (ISO 2248:1985, NEQ) "Упаковка транспортная наполненная. Метод испытания на удар при свободном падении"
255
подпункт 6.8 пункта 6 статьи 5 (керамическая упаковка)
пункт 7.9 ГОСТ 33414-2015 "Упаковка керамическая. Общие технические условия"
256
пункты 7 и 8 статьи 5
ГОСТ ISO 6401-2021 "Пластмассы. Поливинилхлорид. Определение содержания остаточного мономера винилхлорида. Газохроматографический метод"
взамен ГОСТ 25737-91
257
ГОСТ ISO 10106-2022 "Пробки корковые. Определение общей миграции. Метод испытаний"
взамен ГОСТ Р ИСО 10106-2009
258
ГОСТ Р ИСО 10106-2009 "Пробки корковые. Определение общей миграции"
применяется до 15.08.2024
259
ГОСТ 15820-82 "Полистирол и сополимеры стирола. Газохроматографический метод определения остаточных мономеров и неполимеризующихся примесей"
260
ГОСТ 22648-77 "Пластмассы. Метод определения гигиенических показателей"
261
ГОСТ 25737-91 (ИСО 6401-85) "Пластмассы. Гомополимеры и сополимеры винилхлорида. Определение остаточного мономера винилхлорида. Газохроматографический метод"
применяется до 01.01.2025
262
пункт 8.3 (таблица 4) ГОСТ 25749-2020 "Крышки металлические винтовые. Общие технические условия"
взамен ГОСТ 25749-2005
263
пункт 8.3 (таблица 4) ГОСТ 25749-2005 "Крышки металлические винтовые. Общие технические условия"
применяется до 15.08.2024
264
пункт 6.2 ГОСТ 32179-2021 "Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки"
взамен ГОСТ 32179-2013
265
пункт 6.2 ГОСТ 32179-2013 "Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки"
применяется до 01.01.2025
266
пункты 6.3.5, 8.4 (таблица 5) и 9.10 ГОСТ 32625-2014 "Колпачки металлические. Общие технические условия"

267
МемСТ 33214-2021 8.3- тармағы (3-кесте) "Парфюмерлік-косметикалық өнімдерге арналған тығындау құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
268
МемСТ 32626-2014 8.4 және 9.14 (5-кесте) – тармақтары "Полимерлі тығындау құралдар. Жалпы техникалық шарттар"
269
МемСТ 33446-2015 "Қаптама. Судағы және модельдік ортадағы формальдегид концентрациясын анықтау"
270
МемСТ 33448-2015 "Қаптама. Газды хроматографиясы әдісімен модельдік ортадағы ацетальдегид пен ацетонның құрамын анықтау"
271
МемСТ 33451-2015 "Қаптама. Газды хроматография әдісімен Модельдік орталарда диоктилфталаттың, дибутилфталаттың болуын айқындау"
272
МемСТ 34171-2017 "Қаптама. Модельдік орталарда фенолдың және эпихлоргидриннің болуын газды хроматография әдісімен айқындау"
273
МемСТ 34174-2017 "Қаптама. Су сүзінділерінде гексанның, гептанның, ацетальдегидтің, ацетонның, метилацетаттың, этилацетаттың, метанолдың, изопропанолдың, акрилонитрилдың, н-пропанолдың, бутилацетаттың, изобутанолдың, н-бутанолдың, бензолдың, толуолдың, этилбензолдың, м-, п- және о-ксилолдың, изопропилбензолдың, стиролдың, альфа-метилстиролдың болуын газохроматографиялық айқындау"
274
2.3.3.10-15-64-2005 нұсқаулығы "Полимерлік және басқа да синтетикалық материалдардан жасалған, тамақ өнімдерімен қатынасқа түсетін бұйымдарды санитариялық-химиялық зерттеу"
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
275
ӘҰ 2915-82 "Судағы винилацетатты газ-сұйықтықты хроматография әдісімен айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар"
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
276
ӘҰ № 1941-78 "Поливинилхлоридтегі және оның негізіндегі полимер материалдардағы, тамақ өнімдерін имитациялайтын модельдік орталардағы, тамақ өнімдеріндегі хлорлы винилді айқындау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар"
01.01.2026 жылға дейін қолданылады
277
АӨӘ.ӘН 0111-2023 "Беларусь Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз ету жүйесі. Судағы және әуе кеңістігіндегі текстиль материалдарынан және винилацетат негізіндегі полимерлерден жасалған бұйымдардан бөлінетін винилацетаттың массалық концентрациясы. Газ хроматографиясы әдісімен өлшеу әдістемесі" (2023 жылғы 23 тамыздағы № BY 00123 өлшеу әдістемесін (әдісін) метрологиялық аттестаттау туралы куәлік)
15.08.2024 жылдан бастап қолданылады
278
АӨӘ.ӘН 0020-2021 "Беларусь Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз ету жүйесі. Тұтыну тауарларынан су сүзінділеріндегі вулкацит, Сульфенамид с, ацетофенон, агидол-40 массалық концентрациясы. Жоғары тиімді сұйықтық хроматография әдісімен өлшеу әдістемесі" (06.12.2021 жылғы № 020/2021 аттестаттау туралы куәлік)
31.12.2028 жылға дейін қолданылады

267
пункт 8.3 (таблица 3) ГОСТ 33214-2021 "Средства укупорочные для парфюмерно-косметической продукции. Общие технические условия"
268
пункты 8.4 и 9.14 (таблица 5) ГОСТ 32626-2014 "Средства укупорочные полимерные. Общие технические условия"
269
ГОСТ 33446-2015 "Упаковка. Определение концентрации формальдегида в воде и модельных средах"
270
ГОСТ 33448-2015 "Упаковка. Определение содержания ацетальдегида и ацетона методом газовой хроматографии в модельных средах"
271
ГОСТ 33451-2015 "Упаковка. Определение содержания диоктилфталата, дибутилфталата методом газовой хроматографии в модельных средах"
272
ГОСТ 34171-2017 "Упаковка. Определение содержания фенола и эпихлоргидрина методом газовой хроматографии в модельных средах"
273
ГОСТ 34174-2017 "Упаковка. Газохроматографическое определение содержания гексана, гептана, ацетальдегида, ацетона, метилацетата, этилацетата, метанола, изопропанола, акрилонитрила, н-пропанола, бутилацетата, изобутанола, н-бутанола, бензола, толуола, этилбензола, м-, о- и п-ксилолов, изопропилбензола, стирола, альфа-метилстирола в водных вытяжках"
274
Инструкция 2.3.3.10-15-64-2005 "Санитарно-химические исследования изделий, изготовленных из полимерных и других синтетических материалов, контактирующих с пищевыми продуктами"
применяется до 31.12.2028
275
МР 2915-82 "Методические рекомендации по определению винилацетата в воде методом газожидкостной хроматографии"
применяется до 31.12.2028
276
МР № 1941-78 "Методические рекомендации по определению хлористого винила в поливинилхлориде и полимерных материалах на его основе, в модельных средах, имитирующих пищевые продукты, в продуктах питания"
применяется до 01.01.2026
277
АМИ.МН 0111-2023 "Система обеспечения единства измерений Республики Беларусь. Массовая концентрация винилацетата, выделяемого из изделий из текстильных материалов и полимеров на основе винилацетата, в водных и воздушной средах. Методика измерений методом газовой хроматографии" (свидетельство о метрологической аттестации методики (метода) измерений от 23 августа 2023 г. № BY 00123)
применяется с 15.08.2024
278
АМИ.МН 0020-2021 "Система обеспечения единства измерений Республики Беларусь. Массовые концентрации вулкацита, сульфенамида Ц, ацетофенона, агидола-40 в водных вытяжках из товаров потребления. Методика измерений методом высокоэффективной жидкостной хроматографии"
(свидетельство об аттестации 020/2021 от 06.12.2021)
применяется до 31.12.2028

279
ӨЖӘ.ӘН 5562-2016 "Материалдардан су сүзінділеріндегі агидол-2, каптакс, алтакс, цимат, этилцимат, дифенилгуанидин, Д тиурам және Е тиурам концентрацияларын анықтау. Сұйықтық хроматография әдісімен өлшеу жүргізу әдістемесі" (20.04.2016 жылғы № 951/2016 аттестаттау туралы куәлік)
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
280
5-баптың 9-тармағының 9.1-тармақшасы (металл тығындау құралдары)
МемСТ ISO 8317-2019 "Балалар аша алмайтын қаптама. Бірнеше рет ашылып, жабылуға арналған қаптамаларды сынау талаптары мен әдістері"
281
МемСТ ISO 8317-2014 "Тығынын балалар аша алмайтын қаптама. Көп мәрте пайдаланылатын қаптаманың талаптары мен сынақтар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
282
МемСТ ISO 17480-2020 "Қаптама. Қол жетімді құрастырылым. Оңай ашылу. Жалпы талаптар мен сынақ әдістері"
283
МемСТ 5981-2011 8.12, 9.4, 9.7 және 9.8- тармақтары "Консервілерге арналған құтылар және олардың металл қақпақтары. Техникалық шарттар"
284
МемСТ 18896-73 5.6- тармағы "Химиялық өнімдерге арналған қабырғасы қалың болат барабандар. Техникалық шарттар"
285
МемСТ 25749-2020 8.4 және 9.4 – 9.7- тармағы "Бұрандалы металл қақпақтар. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 25749-2005 орнына
286
МемСТ 25749-2005 8.4 және 9.4 – 9.7- тармақтары "Бұрандалы металл қақпақтар. Жалпы техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
287
МемСТ 30766-2001 7.6.2 және 7.6.3- тармақтары "Химиялық өнімдерге арналған металл құтылар. Жалпы техникалық шарттар"
288
МемСТ 32179-2021 6.2- тармағы "Тығындау құралдары. Қауіпсіздік, таңбалануы және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер"
МемСТ 32179-2013 орнына
289
пункт 6.2 МемСТ 32179-2013 "Тығындау құралдары. Қауіпсіздік, таңбалануы және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
290
МемСТ 32624-2020 7.4 және 8.5, 8.6, 8.8, 8.9-тармақтары "Кронен-қақпақтар. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 32624-2014 орнына
291
МемСТ 32624-2014 7.4 және 8.5 – 8.8- тармақтары "Кронен-тығындар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
292
пункты 8.4 (таблица 5), 9.5, 9.6, 9.8 и 9.9 МемСТ 32625-2014 "Металл қақпақшалар. Жалпы техникалық шарттар"
293
МемСТ 33849-2016 6.4 (іріктеме көлемінің бөлігінде) және 7.7- тармақтары "Сүт және сүт өнімдеріне арналған металл құтылар. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 5037-97 орнына
294
МемСТ 5037-97 5.4 (іріктеме көлемінің бөлігінде) және 6.6- тармақтары "Сүт және сүт өнімдеріне арналған металл флягалар. Техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
295
МемСТ 33416-2015 7.3 және 8.6 – 8.8- тармақтары "Бұралатын металл қақпақтар. Жалпы техникалық шарттар"

279
МВИ.МН 5562-2016 "Определение концентраций агидола-2, каптакса, альтакса, цимата, этилцимата, дифенилгуанидина, тиурама Д и тиурама Е в водных вытяжках из материалов. Методика выполнения измерений методом жидкостной хроматографии"
(свидетельство об аттестации 951/2016 от 20.04.2016)
применяется до 31.12.2028
280
подпункт 9.1 пункта 9 статьи 5 (металлические укупорочные средства)
ГОСТ ISO 8317-2019 "Упаковка, недоступная для открывания детьми. Требования и методы испытания упаковок, рассчитанных на неоднократное открывание и закрывание"
281
ГОСТ ISO 8317-2014 "Упаковка, откупоривание которой недоступно детям. Требования и испытания упаковки многоразового использования"
применяется до 15.08.2024
282
ГОСТ ISO 17480-2020 "Упаковка. Доступная конструкция. Легкое открывание. Общие требования и методы испытания"
283
пункты 8.12, 9.4, 9.7 и 9.8 ГОСТ 5981-2011 "Банки и крышки к ним металлические для консервов. Технические условия"
284
пункт 5.6 ГОСТ 18896-73 "Барабаны стальные толстостенные для химических продуктов. Технические условия"
285
пункты 8.4 и 9.4 9.7 ГОСТ 25749-2020 "Крышки металлические винтовые. Общие технические условия"
взамен ГОСТ 25749-2005
286
пункты 8.4 и 9.4 9.7 ГОСТ 25749-2005 "Крышки металлические винтовые. Общие технические условия"
применяется до 15.08.2024
287
пункты 7.6.2 и 7.6.3 ГОСТ 30766-2001 "Банки металлические для химической продукции. Общие технические условия"
288
пункт 6.2 ГОСТ 32179-2021 "Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки"
взамен ГОСТ 32179-2013
289
пункт 6.2 ГОСТ 32179-2013 "Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки"
применяется до 01.01.2025
290
пункты 7.4 и 8.5, 8.6, 8.8, 8.9 ГОСТ 32624-2020 "Кронен-крышки. Общие технические условия"
взамен ГОСТ 32624-2014
291
пункты 7.4 и 8.5 8.8 ГОСТ 32624-2014 "Кронен-пробки. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2025
292
пункты 8.4 (таблица 5), 9.5, 9.6, 9.8 и 9.9 ГОСТ 32625-2014 "Колпачки металлические. Общие технические условия"
293
пункт 6.4 части объема выборки) и 7.7 ГОСТ 33849-2016 "Фляги металлические для молока и молочных продуктов. Общие технические условия"
взамен ГОСТ 5037-97
294
пункты 5.4 (в части объема выборки) и 6.6 ГОСТ 5037-97 "Фляги металлические для молока и молочных продуктов. Технические условия"
применяется до 15.08.2024
295
пункты 7.3 и 8.6 8.8 ГОСТ 33416-2015 "Крышки металлические обкатные. Общие технические условия"

296
МемСТ 34562-2019 9.5 және 9.6- тармақтары "Оңай ашылатын металл қақпақтар. Жалпы техникалық шарттар"
297
МемСТ 33214-2021 8.3 - тармағы (3-кесте) "Парфюмерлік-косметикалық өнімдерге арналған тығындау құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
298
МемСТ Р 51640-2000 5.3.4 (тығындау құралдарына арналған) және 6.12 – тармақтары "Тұрмыстық химия тауарларына арналған шыны ыдыс. Техникалық шарттар"
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
299
5-баптың 9-тармағының 9.2-тармақшасы (полимерлі тығындау құралдары)
МемСТ ISO 8317-2019 "Тығынын балалар аша алмайтын қаптама. Көп мәрте пайдаланылатын қаптаманың талаптары мен сынақтар"
МемСТ ISO 8317-2014 орнына
300
МемСТ ISO 8317-2014 "Тығынын балалар аша алмайтын қаптама. Көп мәрте пайдаланылатын қаптаманың талаптары мен сынақтар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
301
МемСТ ISO 17480-2020 "Қаптама. Қол жетімді құрастырылым. Оңай ашылу. Жалпы талаптар мен сынақ әдістері"
302
МемСТ EN 12377-2016 "Қаптама. Икемді тубалар. Туба қақпағының ауа өткізбеуі тұрғысынан сынау әдісі"
303
МемСТ 26891-86 2.4 және 3.4 – тармақтары "Аэрозоль клапандары, шашырататын бастиектер және қақпақшалар. Техникалық шарттар"
304
МемСТ 32179-2021 6.2 – тармағы "Тығындау құралдары. Қауіпсіздік, таңбалануы және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер"
МемСТ 32179-2013 орнына
305
МемСТ 32179-2013 6.2- тармағы "Тығындау құралдары. Қауіпсіздік, таңбалануы және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
306
МемСТ 32626-2014 8.4 (5-кесте), 9.5 – 9.8, 9.10 және 9.11 – тармақтары "Полимер тығындау құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
307
МемСТ 32736-2020 7.4 (5-кесте), 8.5 және 8.8- тармақтары "Аралас материалдардан жасалған тұтынушылық қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 32736-2014 орнына
308
МемСТ 32736-2014 7.4 (5-кесте), 8.5 және 8.8 "Аралас материалдардан жасалған тұтынушылық қаптама. Жалпы техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
309
МемСТ 33214-2021 8.4, 9.4 – 9.6 – тармақтары "Парфюмерлік-косметикалық өнімге арналған полимер және аралас тығындау құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 33214-2015 орнына
310
МемСТ 33214-2015 8.4, 9.5, 9.6 және 9.7- тармақтары "Парфюмерлік-косметикалық өнімге арналған полимер және аралас тығындау құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2025 жылға дейін қолданылады
311
МемСТ 34257-2017 8.4, 9.5, 9.8, 9.9 және 9.10- тармақтары "Қаптама. Қосалқы үстіңгі бөлігі бар тығындар және шыны шөлмектерге арналған қорғаныш қақпақшалар. Жалпы техникалық шарттар"
312
СТБ 1015-97 "6.8, 6.9, 6.21 және 6.22- тармақтары Пластикалық массалардан жасалған мәдени-тұрмыстық және шаруашылық мақсаттағы бұйымдар. Жалпы техникалық шарттар"

296
пункты 9.5 и 9.6 ГОСТ 34562-2019 "Крышки металлические легковскрываемые. Общие технические условия"
297
пункт 8.3 (таблица 3) ГОСТ 33214-2021 "Средства укупорочные для парфюмерно-косметической продукции. Общие технические условия"
298
пункты 5.3.4 (для укупорочных средств) и 6.12 ГОСТ Р 51640-2000 "Тара стеклянная для товаров бытовой химии. Технические условия"
применяется до 31.12.2028
299
подпункт 9.2 пункта 9 статьи 5 (полимерные укупорочные средства)
ГОСТ ISO 8317-2019 "Упаковка, недоступная для открывания детьми. Требования и методы испытания упаковок, рассчитанных на неоднократное открывание и закрывание"
взамен ГОСТ ISO
8317-2014
300
ГОСТ ISO 8317-2014 "Упаковка, откупоривание которой недоступно детям. Требования и испытания упаковки многоразового использования"
применяется до 15.08.2024
301
ГОСТ ISO 17480-2020 "Упаковка. Доступная конструкция. Легкое открывание. Общие требования и методы испытания"
302
ГОСТ EN 12377-2016 "Упаковка. Гибкие тубы. Метод испытания на воздухонепроницаемость колпачка тубы"
303
пункты 2.4 и 3.4 ГОСТ 26891-86 "Клапаны аэрозольные, головки распылительные и колпачки. Технические условия"
304
пункт 6.2 ГОСТ 32179-2021 "Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки"
взамен ГОСТ 32179-2013
305
пункт 6.2 ГОСТ 32179-2013 "Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки"
применяется до 01.01.2025
306
пункты 8.4 (таблица 5), 9.5 9.8, 9.10 и 9.11 ГОСТ 32626-2014 "Средства укупорочные полимерные. Общие технические условия"
307
пункты 7.4 (таблица 5), 8.5 и 8.8 ГОСТ 32736-2020 "Упаковка потребительская из комбинированных материалов. Общие технические условия"
взамен ГОСТ 32736-2014
308
пункты 7.4 (таблица 5), 8.5 и 8.8 ГОСТ 32736-2014 "Упаковка потребительская из комбинированных материалов. Общие технические условия"
применяется до 15.08.2024
309
пункты 8.4, 9.4 9.6 ГОСТ 33214-2021 "Средства укупорочные для парфюмерно-косметической продукции. Общие технические условия"
взамен ГОСТ 33214-2015
310
пункты 8.4, 9.5, 9.6 и 9.7 ГОСТ 33214-2015 "Средства укупорочные полимерные и комбинированные для парфюмерно-косметической продукции. Общие технические условия"
применяется до 01.01.2025
311
пункты 8.4, 9.5, 9.8, 9.9 и 9.10 ГОСТ 34257-2017 "Упаковка. Пробки с дополнительным верхом и защитные колпачки для стеклянных бутылок. Общие технические условия"
312
пункты 6.8, 6.9, 6.21 и 6.22 СТБ 1015-97 "Изделия культурно-бытового и хозяйственного назначения из пластических масс. Общие технические условия"

15.08.2024 жылға дейін қолданылады
313
МемСТ Р 51640-2000 5.3.4 (тығындау құралдары бөлігінде) және 6.12- тармақтары "Тара стеклянная для товаров бытовой химии. Технические условия"
31.12.2028 жылға дейін қолданылады
314
5-баптың 9-тармағының 9.3-тармақшасы (қабықты тығындау құралдары)
МемСТ ISO 8317-2019 "Тығынын балалар аша алмайтын қаптама. Көп мәрте пайдаланылатын қаптаманың талаптары мен сынақтар"
МемСТ ISO 8317-2014 орнына

применяется до 15.08.2024
313
пункты 5.3.4 части укупорочных средств) и 6.12 ГОСТ Р 51640-2000 "Тара стеклянная для товаров бытовой химии. Технические условия"
применяется до 31.12.2028
314
подпункт 9.3 пункта 9 статьи 5 (корковые укупорочные средства)
ГОСТ ISO 8317-2019 "Упаковка, недоступная для открывания детьми. Требования и методы испытания упаковок, рассчитанных на неоднократное открывание и закрывание"
взамен
ГОСТ ISO 8317-2014

315
МемСТ ISO 8317-2014 "Тығынын балалар аша алмайтын қаптама. Көп мәрте пайдаланылатын қаптаманың талаптары мен сынақтар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
316
МемСТ ISO 9727-3-2016 "Цилиндрлі қабық тығындар. Физикалық қасиеттерін айқындау әдістері. 3-бөлік. Ылғалдың болуын айқындау"
317
МемСТ ISO 9727-7-2016 "Цилиндрлі қабық тығындар. Физикалық қасиеттерін айқындау әдістері. 7-бөлік. Шаңның болуын айқындау"
318
МемСТ ISO 10106-2022 "Қабықты тығындар. Жалпы көші-қонның анықтамасы. Сынақ әдісі"
МемСТ Р ИСО 10106-2009 орнына
319
МемСТ Р ИСО 10106-2009 "Қабықты тығындар. Жалпы көші-қонның анықтамасы"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
320
МемСТ ISO 10718-2018 "Қабықты тығындар. Құрамындағы микроорганизмдердің төмен тығындарының сипаттамаларын анықтау үшін алкоголь ортасында экстрагирлеуге де, өсуге де қабілетті ашытқылардың, зеңдердің және бактериялардың колония түзетін бірліктерін санау"
321
МемСТ ISO 16420-2017 4.2, 4.6, 5.3, 5.7, 6.3 және 6.7- тармақтары "Тығын қабығы. Бәсең шараптарға арналған қабық тығыны. Механикалық және физикалық талаптар"
322
МемСТ ISO 17727-2017 "Қабықы тығындар. Бәсең шараптарға арналған қабық тығыны. Қабық тығындардың сапасын іріктеп бақылау жоспары"
323
МемСТ ISO 17480-2020 "Қаптама. Қол жетімді құрастырылым. Оңай ашылу. Жалпы талаптар мен сынақ әдістері"
324
МемСТ ISO 21128-2017 "Қабықты тығындар. Қалдық тотықтырғыштың мөлшерін анықтау. Йодометриялық титрлеу әдісі"
325
МемСТ ISO 22308-2016 "Қабықты тығындар. Сенсорлық бақылау әдісі"
326
МемСТ 5541-2019 6.2.1 (5-кесте), 7.5 – 7.7 және 7.10 – 7.13- тармақтары "Қабық тығындау құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
МемСТ 5541-2002 орнына
327
МемСТ 5541-2002 7.5 – 7.7 және 7.10 – 7.12 – тармақтары "Қабық тығындау құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
328
МемСТ 32178-2013 "Қабықты тығындар. Физикалық қасиеттерін айқындау әдістері. Бұрап сынау"
329
МемСТ 32179-2021 6.2- тармағы "Тығындау құралдары. Қауіпсіздік, таңбалануы және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер"
МемСТ 32179-2013 орнына
330
пункт 6.2 МемСТ 32179-2013 "Тығындау құралдары. Қауіпсіздік, таңбалануы және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
331
МемСТ 34257-2017 8.4, 9.5, 9.7, 9.8 және 9.9- тармақтары "Қаптама. Қосалқы үстіңгі бөлігі бар тығындар және шыны шөлмектерге арналған қорғаныш қақпақшалар. Жалпы техникалық шарттар"
332
5-баптың 9-тармағының 9.4-тармақшасы (картонды тығындау құралдары)
МемСТ 32179-2013 6.2- тармағы "Тығындау құралдары. Қауіпсіздік, таңбалануы және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер"

315
ГОСТ ISO 8317-2014 "Упаковка, откупоривание которой недоступно детям. Требования и испытания упаковки многоразового использования"
применяется до 15.08.2024
316
ГОСТ ISO 9727-3-2016 "Пробки корковые цилиндрические. Методы определения физических свойств. Часть 3. Определение содержания влаги"
317
ГОСТ ISO 9727-7-2016 "Пробки корковые цилиндрические. Методы определения физических свойств. Часть 7. Определение содержания пыли"
318
ГОСТ ISO 10106-2022 "Пробки корковые. Определение общей миграции. Метод испытаний"
взамен ГОСТ Р ИСО 10106-2009
319
ГОСТ Р ИСО 10106-2009 "Пробки корковые. Определение общей миграции"
применяется до 15.08.2024
320
ГОСТ ISO 10718-2018 "Пробки корковые. Подсчет колониеобразующих единиц дрожжей, плесени и бактерий, способных как к экстрагированию, так и к росту в спиртовой среде, для определения характеристик пробок с низким содержанием микроорганизмов"
321
пункты 4.2, 4.6, 5.3, 5.7, 6.3 и 6.7 ГОСТ ISO 16420-2017 "Кора пробковая. Корковые пробки для тихих вин. Механические и физические требования"
322
ГОСТ ISO 17727-2017 "Кора пробковая. Корковые пробки для тихих вин. План выборочного контроля качества корковых пробок"
323
ГОСТ ISO 17480-2020 "Упаковка. Доступная конструкция. Легкое открывание. Общие требования и методы испытания"
324
ГОСТ ISO 21128-2017 "Пробки корковые. Определение количества остаточного окислителя. Йодометрический метод титрования"
325
ГОСТ ISO 22308-2016 "Пробки корковые. Сенсорный метод контроля"
326
пункты 6.2.1 (таблица 5), 7.5 7.7 и 7.10 7.13 ГОСТ 5541-2019 "Средства укупорочные корковые. Общие технические условия"
взамен ГОСТ 5541-2002
327
пункты 7.5 7.7 и 7.10 7.12 ГОСТ 5541-2002 "Средства укупорочные корковые. Общие технические условия"
применяется до 15.08.2024
328
ГОСТ 32178-2013 "Пробки корковые. Методы определения физических свойств. Испытания на кручение"
329
пункт 6.2 ГОСТ 32179-2021 "Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки"
взамен ГОСТ 32179-2013
330
пункт 6.2 ГОСТ 32179-2013 "Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки"
применяется до 15.08.2024
331
пункты 8.4, 9.5, 9.7, 9.8 и 9.9 ГОСТ 34257-2017 "Упаковка. Пробки с дополнительным верхом и защитные колпачки для стеклянных бутылок. Общие технические условия"
332
подпункт 9.4 пункта 9 статьи 5 (картонные укупорочные средства)
пункт 6.2 ГОСТ 32179-2013 "Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки"

333
5-баптың 9-тармағының 9.5-тармақшасы (аралас тығындау құралдары)
МемСТ 32179-2021 6.2-тармағы "Тығындау құралдары. Қауіпсіздік, таңбалануы және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер"
МемСТ 32179-2013 орнына
334
МемСТ 32179-2013 6.2 – тармағы "Тығындау құралдары. Қауіпсіздік, таңбалануы және қабылдау қағидалары жөніндегі жалпы ережелер"
15.08.2024 жылға дейін қолданылады
335
МемСТ 33214-2021 6.2.1- тармағы (3 және 5-позициялар, 1-кесте) "Парфюмерлік-косметикалық өнімдерге арналған тығындау құралдары. Жалпы техникалық шарттар"
336

333
подпункт 9.5 пункта 9 статьи 5 (комбинированные укупорочные средства)
пункт 6.2 ГОСТ 32179-2021 "Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки"
взамен ГОСТ 32179-2013
334
пункт 6.2 ГОСТ 32179-2013 "Средства укупорочные. Общие положения по безопасности, маркировке и правилам приемки"
применяется до 15.08.2024
335
пункт 6.2.1 (позиции 3 и 5, таблица 1) ГОСТ 33214-2021 "Средства укупорочные для парфюмерно-косметической продукции. Общие технические условия"
336

МемСТ 34257-2017 8.4, 9.9 және 9.10- тармақтары "Қаптама. Қосалқы үстіңгі бөлігі бар тығындар және шыны шөлмектерге арналған қорғаныш қақпақшалар. Жалпы техникалық шарттар"

пункты 8.4, 9.9 и 9.10 ГОСТ 34257-2017 "Упаковка. Пробки с дополнительным верхом и защитные колпачки для стеклянных бутылок. Общие технические условия"