Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 18 қазандағы № 189 Шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 9 шілдедегі № 80 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы Хаттаманың 4-тармағына (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы Шартқа № 9 қосымша) және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 Шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия жұмысының регламентіне № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1.  Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 18 қазандағы №189 Кеден одағының "Жиһаз өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентін (КО ТС 025/2012) қолданысқа енгізу тәртібі туралы" Шешімінің қосымшасына сәйкес өзгерістер енгізілсін.
2.  Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 180 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының Төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
204 жылғы 9 шілдедегі
№ 80 Шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 18 қазандағы № 189 Шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
Қолдану нәтижесінде көрсетілген Шешіммен бекітілген "Жиһаз өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТС 025/2012) талаптарын ерікті негізде сақтау қамтамасыз етілетін стандарттар тізбесінде:
а) 1, 4 және 29-тармақтар алып тасталсын;
б) 5-бағандағы 8, 9, 27, 28, 30 және 37-тармақтар "01.02.2025 дейін қолданылады" деген сөздермен толықтырылсын;
в) 81, 91, 271, 281, 301 және 38 келесі мазмұндағы тармақтармен толықтырылсын:
"
81
2-тармақтың екінші және үшінші абзацтары, 5-баптың 3, 7.1 және 7.2-тармақтары
5.6-тармақтың бірінші абзацы, тармақтар 5.21, 5.24, 5.28 - 5.31, 5.33, 6.1, 6.5, 9.1 – 9.3 МЕМСТ 23190-2018
Кітап сататын жиһаз. Жалпы техникалық шарттар
"
91
2-тармақтың екінші және үшінші абзацтары, 5-баптың 3, 7.1 және 7.2-тармақтары
4.4-тармақтың бірінші абзацы, тармақтар 4.16, 4.18 – 4.20, 4.22, 5.1, 5.5, 8.1 – 8.3 МЕМСТ 23508-2018
Қойма үй-жайларына арналған кітап сататын жиһаз. Жалпы техникалық шарттар
"
271
5-бөлім МЕМСТ 19301.1-2022
Мектепке дейінгі балалар жиһазы. Үстелдің функционалды өлшемдері
"
281
5-бөлім
МЕМСТ 19301.2-2022
Мектепке дейінгі балалар жиһазы. Орындықтардың функционалды өлшемдері
"
301
5-бөлім
МЕМСТ 19301.3-2022
Мектепке дейінгі балалар жиһазы. Кереуеттердің функционалды өлшемдері
"
38
4-бөлім
МЕМСТ 26682-2022
Мектепке дейінгі мекемелерге арналған жиһаз. Функционалды өлшемдері.
";
1. Зерттеу (сынау) және өлшеу қағидалары мен әдістері, оның ішінде "жиһаз өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентінің (КО ТР 025/2012) талаптарын қолдану және орындау және көрсетілген Шешіммен бекітілген техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидалары бар стандарттар тізбесінде:

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 октября 2012 г. № 189
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 9 июля 2024 года № 80
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 октября 2012 г. № 189 "О порядке введения в действие технического регламента Таможенного союза "О безопасности мебельной продукции" (ТР ТС 025/2012)" изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 9 июля 204 г. № 80
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 октября 2012 г. № 189
1. В перечне стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности мебельной продукции" (ТР ТС 025/2012), утвержденном указанным Решением:
а) пункты 1, 4 и 29 исключить;
б) пункты 8, 9, 27, 28, 30 и 37 в графе 5 дополнить словами "применяется до 01.02.2025";
в) дополнить пунктами 81, 91, 271, 281, 301 и 38 следующего содержания:
"
81
абзацы второй и третий пункта 2, пункты 3, 7.1 и 7.2 статьи 5
абзац первый пункта 5.6,
пункты 5.21, 5.24,
5.28 – 5.31, 5.33, 6.1, 6.5, 9.1 – 9.3
ГОСТ 23190-2018
Мебель книготорговая. Общие технические условия
";
"
91
абзацы второй и третий пункта 2, пункты 3, 7.1 и 7.2 статьи 5
абзац первый пункта 4.4,
пункты 4.16, 4.18 – 4.20, 4.22, 5.1, 5.5,
8.1 – 8.3
ГОСТ 23508-2018
Мебель книготорговая для складских помещений. Общие технические условия
";
"
271
раздел 5
ГОСТ 19301.1-2022
Мебель детская дошкольная. Функциональные размеры столов
";
"
281
раздел 5
ГОСТ 19301.2-2022
Мебель детская дошкольная. Функциональные размеры стульев
";
"
301
раздел 5
ГОСТ 19301.3-2022
Мебель детская дошкольная. Функциональные размеры кроватей
";
"
38
раздел 4
ГОСТ 26682-2022
Мебель для дошкольных учреждений. Функциональные размеры
";
2. В перечне стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности мебельной продукции" (ТР ТС 025/2012) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденном указанным Решением:

а) 1, 3, 9, 11, 13, 42, 44, 50 және 52 тармақтар алып тасталсын;
б) 5-бағандағы 7, 8, 54 және 55-тармақтар "01.02.2025 дейін қолданылады" деген сөздермен толықтырылсын;
в) 71, 81, 371, 431, 541 және 551 келесі мазмұндағы тармақтармен толықтырылсын:
"
71
7.7-тармақтың екінші абзацы МЕМСТ 23190-2018
Кітап сататын жиһаз. Жалпы техникалық шарттар
"
81
6.7-тармақ МЕМСТ 23508-2018
Қойма үй-жайларына арналған кітап сататын жиһаз. Жалпы техникалық шарттар
"
371
МЕМСТ EN 1022-2023
Жиһаз. Отыруға арналған жиһаз. Тұрақтылықты анықтау әдісі
"
431
5 – 8 бөлімдер МЕМСТ 23381-2022
Студенттік балалар орындықтары. Сынақ әдістері
"
541
8.7 – 8.9-тармақтар МЕМСТ 23190-2018
Кітап сататын жиһаз. Жалпы техникалық шарттар
"
551
7.5-тармақ МЕМСТ 23508-2018
Қойма үй-жайларына арналған кітап сататын жиһаз. Жалпы техникалық шарттар
г) I бөлім мынадай мазмұндағы 101 тармақпен толықтырылсын:
"
101
абзацы второй и пятый пункта 2 статьи 5, Приложение 2
раздел 4 МЕМСТ 23381-2022
Стулья ученические и детские. Методы испытаний
";
д) 5-бағандағы 37-тармақ "01.01.2027 дейін қолданылады" деген сөздермен толықтырылсын;
е) 43-тармақтағы 5-бағандағы "01.01.2019 бастап" деген сөздер "01.02.2025 дейін" деген сөздермен ауыстырылсын.

а) пункты 1, 3, 9, 11, 13, 42, 44, 50 и 52 исключить;
б) пункты 7, 8, 54 и 55 в графе 5 дополнить словами "применяется до 01.02.2025";
в) дополнить пунктами 71, 81, 371, 431, 541 и 551 следующего содержания:
"
71
абзац второй пункта 7.7
ГОСТ 23190-2018
Мебель книготорговая. Общие технические условия
";
"
81
пункт 6.7
ГОСТ 23508-2018
Мебель книготорговая для складских помещений. Общие технические условия
";
"
371
ГОСТ EN 1022-2023
Мебель. Мебель для сидения. Метод определения устойчивости
";
"
431
разделы 5 – 8
ГОСТ 23381-2022
Стулья ученические детские. Методы испытаний
";
"
541
пункты 8.7 – 8.9 ГОСТ 23190-2018
Мебель книготорговая. Общие технические условия
";
"
551
пункт 7.5
ГОСТ 23508-2018
Мебель книготорговая для складских помещений. Общие технические условия
".
г) дополнить раздел I пунктом 101 следующего содержания:
"
101
абзацы второй и пятый пункта 2 статьи 5, Приложение 2
раздел 4
ГОСТ 23381-2022
Стулья ученические и детские. Методы испытаний
".
д) пункт 37 в графе 5 дополнить словами "применяется до 01.01.2027";
е) в пункте 43 в графе 5 слова "с 01.01.2019" заменить словами "до 01.02.2025".