Уран өнiмiн экспорттаудан валюталық түсiмнiң бiр бөлiгiн Қазақстан Республикасының Ұлттық банкiне сату жөнiндегi ставканың мөлшерiн өзгерту туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Қаулысы 1993 ж. 26 тамыз N 1332. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Металлургия және тұтыну нарығын молықтыру жөнiндегi ұлттық бағдарламалардың жобаларына енгiзiлген уран өнеркәсiбiнiң конверсияланатын кәсiпорындарында жаңа қуаттарды тез арада құрудың маңыздылығын ескере отырып ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Экспорттаушы кәсiпорындарда қалатын уран өнiмiн экспорттаудан валюталық түсiмнiң бiр бөлiгiн кедендiк баж салығын төлегеннен кейiн мынадай мөлшерде мiндеттi түрде сату белгiленсiн:
- сомның белгiленген бағамы бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық банкiне - 40 процентi;
- Қазақстан Республикасының Ұлттық банкi белгiлейтiн тәртiпке сәйкес өкiлеттi банкiлер арқылы iшкi валюталық нарықта - 10 процентi.
2. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң бұрын қабылдаған шешiмi осы қаулыға сәйкес келтiрiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi

Об изменении pазмеpа ставки по пpодаже части валютной выpучки от экспоpта уpановой пpодукции Национальному банку Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Пpезидента Республики Казахстан от 26 августа 1993 г. N 1332. Утратило силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696) (вводится в действие со дня подписания)
Учитывая важность скорейшего создания новых мощностей на конверсируемых предприятиях урановой промышленности, включенных в проекты национальных программ по металлургии, и насыщения потребительского рынка, ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Установить обязательную продажу части валютной выручки от экспорта урановой продукции, остающейся у предприятий-экспортеров после уплаты таможенной пошлины, в размерах:
40 процентов Национальному банку Республики Казахстан по установленному курсу рубля;
10 процентов через уполномоченные банки на внутреннем валютном рынке в соответствии с порядком, определяемом Национальным банком Республики Казахстан.
2. Кабинету Министров Республики Казахстан привести принятые ранее решения в соответствие с настоящим постановлением
Президент
Республики Казахстан