Әскери қызметшiлерге, iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарына ақшалай үлес төлеудi реттеу мен олардың әлеуметтiк қорғалуын күшейту туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң қаулысы 1993 жылғы 27 қазан N 1388. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Әскери қызметшiлердiң, iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамының әлеуметтiк қорғалуын күшейту, оларға ақшалай үлес төлеудi тәртiпке келтiру, тұрмыс деңгейiн тұрақтандыру және әскери қызметтегi мiндеттерiн орындауына тиiстi жағдай жасалуын қамтамасыз ету мақсатында қаулы етемiн:
1. Бюджеттен бөлiнген қаражат шегiнде:
әскери қызметшiлердiң лауазымдық жалақысы NN 1-4 қосымшаларға сәйкес;
әскери қызметшiлердiң (мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлерден басқа) және iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының әскери (арнаулы) атақтары бойынша жалақысы N 5 қосымшаға сәйкес белгiленсiн;
N 1 қосымшада көрсетiлмеген офицерлiк құрамның басқа лауазымдары бойынша лауазымдық жалақы 1,5 еседен асырылмай өсiрiлсiн.
2. Тұрақты тұратын тұрғын үймен қамтамасыз етiлмеген әскер құрамдағы адамдарға, прапорщиктерге, мичмандарға, мерзiмiнен тыс қызметтегi әскери қызметшiлерге, iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамына уақытша тұрғын үй қосымша жалдап алу (жалдауы) үшiн ақшалай өтем жасау былайша өсiрiлсiн:
- Алматы қаласында айына - 10.000 сом;
- басқа қалалар мен облыс орталықтарында айына - 6000 сом;
- басқа елдi мекендерде айына - 4000 сом;
Өзiмен бiрге от басының үш және одан да көп мүшелерi тұратын осы аталған адамдарға ақшалай өтем жасау мөлшерi 50 процент арттырылады.
3. Әскери қызметшiлердiң жауынгерлiк әзiрлiк мiндеттерiн пысықтау үшiн оқу орталықтарында, әскери бөлiм тұрақты орналасқан мекеннен тысқары лагерьлерде, полигондарда, запастағы аэродромдарда, маневрлер мен жаттығуларда болған уақыты үшiн далалық ақшалай төлем әскери қызметшiлер жұмысының жүрiп-тұру сипаты ескерiлiп (мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлерден басқаларға) қызмет бабындағы iссапарларға ақы төлеу үшiн белгiленген тәулiктiк ақының 60 процентi мөлшерiнде төлем жасалсын.
4. Қызмет өткерген жылдарына, штаттың қысқартылуына, мүгедектiгiне, денсаулық жайына қарай қызметтен босатылған адамдардың зейнетақысы, асыраушысынан айырылуына байланысты отбасыларына берiлетiн зейнетақы әскери қызметшiлердiң, қызметте тұратын iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының осы қаулыға байланысты өсiрiлген ақшалай үлесiне қарай қайта есептелсiн.
5. Осы қаулы 1993 жылғы 1 қазаннан бастап күшiне енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1993 жылғы 27 қазандағы
N 1388 қаулысына
N 1 қосымша
Негiзгi бiрыңғай лауазымдар бойынша
офицер құрамындағы адамдардың
Лауазымдық жалақысы
-------------------------------------------!------------------------         Лауазымдар атауы                  !  Айлық лауазымдық
!  жалақысы (сомесебiмен)
-------------------------------------------!------------------------
I. Әскерлер бойынша

Об упоpядочении выплаты денежного довольствия военнослужащих, лицам pядового и начальствующего состава оpганов внутpенних дел и усилении их социальной защиты
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Пpезидента Республики Казахстан от 27 октябpя 1993 г. N 1388. Утратило силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696) (вводится в действие со дня подписания)
В целях усиления социальной защиты военнослужащих, рядового и начальствующего состава органов внутренних дел, упорядочения их денежного довольствия, стабилизации уровня жизни и обеспечения надлежащих условий для выполнения обязанностей воинской службы постановляю:
1. Установить в пределах ассигнований, выделенных из бюджета:
должностные оклады военнослужащих согласно приложениям NN 1-4;
оклады по воинским (специальным) званиям военнослужащих (кроме военнослужащих, проходящих военную службу по призыву) и лиц рядового и начальствующего состава органов внутренних дел согласно приложению N 5;
по другим должностям офицерского состава, которые не указаны в Приложении N 1 должностные оклады увеличить не более чем в 1,5 раза.
II. Повысить денежную компенсацию за поднаем (наем) временных жилых помещений лицам офицерского состава, прапорщикам, мичманам, военнослужащим сверхсрочной службы, рядовому и начальствующему составу органов внутренних дел, не обеспеченным жилым помещением для постоянного проживания:
- в г. Алматы - 10000 рублей в месяц;
- в других городских и областных центрах - 6000 рублей в месяц;
- в прочих населенных пунктах - 4000 рублей в месяц.
Указанным лицам, имеющим проживающих совместно с ними трех и более членов семьи, эти размеры денежной компенсации повышаются на 50%.
III. Полевые деньги военнослужащим за время пребывания в учебных центрах для отработки задач по боевой подготовке, в лагерях, на полигонах, запасных аэродромах, маневрах и учениях вне пункта постоянного расквартирования части и надбавку за разъездной характер работы военнослужащим (кроме военнослужащих, проходящих военную службу по призыву) выплачивать в размере 60% суточных, установленных для оплаты служебных командировок.
IY. Пересчитать пенсии уволенным по выслуге лет, по инвалидности, по сокращению штатов, состоянию здоровья, по случаю потери кормильца их семьям, исходя из увеличенного в соответствии с настоящим постановлением денежного довольствия военнослужащих, рядового и начальствующего состава органов внутренних дел, состоящих на службе.
Y. Настоящее постановление ввести в действие с 1 октября 1993 года.
Президент
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ N 1
к постановлению Президента Республики
Казахстан
от 27 октября 1993 года N 1388
ДОЛЖНОСТНЫЕ ОКЛАДЫ
лиц офицерского состава по основным типовым
должностям
_________________________________________________________________________________
Наименование должностей                          Месячные должностные
оклады (в рублях)
-------------------------------------------------------------------------------
1. По войскам