Әскери қызметшiлерге, iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарына ақшалай үлес төлеудi реттеу мен олардың әлеуметтiк қорғалуын күшейту туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Қаулысы 1994 жылғы 25 сәуiр N 1682. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Ескерту. N 1-4 қосымшасында көрсетiлген ақшалай үлестерi 1994 ж. 1 сәуiрден бастап 2,5 рет көбейтiлген - бұл өзгерiстер Пpезиденттiң 1994.06.07 N 1690  қаулысымен  енгiзiлген.
Әскери қызметшiлердiң, iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының әлеуметтiк қорғалуын күшейту, олардың ақшалай үлесiн реттеу, тұрмыс деңгейiн тұрақтандыру және әскери қызметтегi мiндеттерiн орындауы үшiн оларға тиiстi жағдайларды қамтамасыз ету мақсатында қаулы етемiн:
1. 1994 жылғы 1 ақпаннан бастап бюджеттен бөлiнген қаражат шегiнде:
әскери қызметшiлердiң лауазымдық жалақылары N 1-4 қосымшаларға сәйкес;
әскери қызметшiлердiң /шақырылуы бойынша әскери қызмет өткерiп жүрген әскери қызметшiлерден басқаларының/ және iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының әскери /арнаулы/ атақтары бойынша жалақылары N 5 қосымшаға сәйкес белгiленсiн.
N 1 қосымшада көрсетiлмеген офицерлер құрамының басқа лауазымдары бойынша лауазымдық жалақылар 1,4 еседен аспайтындай болып көбейтiлсiн.
2. Қызмет өткерген жылдары үшiн, мүгедектiгi бойынша зейнетақы алатын әскери қызметшiлерге және асыраушысынан айрылуына байланысты зейнетақы алатын қаза тапқан әскери қызметшiлердiң отбасы мүшелерiне берiлетiн зейнетақы қызметте тұратын әскери қызметшiлердiң, iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының  осы қаулыға сәйкес өсiрiлген ақшалай үлесiне сәйкес қайта есептелсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1994 жылғы 25 сәуiрдегi
N 1682 қаулысына
N 1 қосымша
Негiзгi бiрүлгi лауазымдар бойынша
офицерлер құрамындағы адамдардың
ЛАУАЗЫМДЫҚ ЖАЛАҚЫСЫ
--------------------------------------------------------------------   Лауазымдар атауы                          |  Айлық лауазымдық
|  жалақысы /теңгемен/
--------------------------------------------------------------------              1                              |       2
--------------------------------------------------------------------
1. Әскерлер бойынша
Әскерлер тегiнiң қолбасшысы                         630
Корпус командирi                                    615
Дивизия командирi                                   575
Бригада командирi                                   525
Полк командирi                                      485
Батальон, дивизия командирi                         420
Рота, батарея командирi                             380
Взвод командирi                                     320
II. Шекара әскерлерi бойынша
Шекара әскерлерiнiң қолбасшысы                      630
Шекара әскерлерi қолбасшысының
бiрiншi орынбасары                                  620
Шекара әскерлерi қолбасшысының орынбасары           615
Бөлiм бастығы                                       575
Бөлiмше бастығы                                     500
Аға офицер                                          475
Офицер                                              420
Шекара отрядының бастығы                            575
Шекара отряды бөлiмшесiнiң бастығы                  420
Шекара отрядының аға офицерi                        415
Шекара отрядының офицерi                            370
Шекара комендатурасының коменданты                  435
Шекара заставасының бастығы                         380
Шекара заставасы бастығының орынбасары              365
III. Республикалық ұлан бойынша
Республикалық ұлан қолбасшысы                       630
Республикалық ұлан қолбасшысының
бiрiншi орынбасары                                  620
Республикалық ұлан қолбасшысының орынбасары         615
Бөлiм бастығы                                       575
Бөлiмше бастығы                                     500
Аға офицер                                          475
Офицер                                              420
IV. Iшкi әскерлер бойынша
Iшкi әскерлер қолбасшысы                            630
Iшкi әскерлер қолбасшысының
бiрiншi орынбасары                                  620
Iшкi әскерлер қолбасшысының орынбасары              615
Бөлiм бастығы                                       575
Аға офицер                                          475
Офицер                                              420
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1994 жылғы 25 сәуiрдегi
N 1682 қаулысына
N 2 қосымша
Мерзiмiнен тыс қызметтегi прапорщиктердiң, мичмандардың,
әскери қызметшiлердiң, сондай-ақ солдаттар, матростар,
сержанттар, старшиналар, прапорщиктер, мичмандар атқаратын әскери лауазымдарда контракт бойынша қызмет өткерiп жүрген әскери қызметшiлердiң
ЛАУАЗЫМДЫҚ ЖАЛАҚЫСЫ
-------------------------------------------------------------------
Тарифтiк разряды                     |  Айлық лауазымдық
|  жалақысы /теңгемен/
-------------------------------------------------------------------

Об упоpядочении выплаты денежного довольствия военнослужащим, лицам pядового и начальствующего состава оpганов внутpенних дел и усиления их социальной защиты
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Пpезидента Республики Казахстан от 25 апpеля 1994 г. N 1682. Утратило силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696) (вводится в действие со дня подписания)
Сноска. Должностные оклады, указанные в пpиложениях N 1 - 4 увеличены с 1 апpеля 1994 г. в 2,5 pаза - изменения внесены Постановлением Пpезидента Республики Казахстан N 1690 от 7 мая 1994 г.
В целях усиления социальной защиты военнослужещих, рядового и начальствующего состава органов внутренних дел, упорядочения их денежного довольствия, стабилизации уровня жизни и обеспечения надлежащих условий для выполнения обязанностей воинской службы ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Установить с 1 февраля 1994 года в пределах ассигнований, выделенных из бюджета:
должностные оклады военнослужащих согласно приложениям N 1-4;
оклады по воинским (специальным) званиям военнослужащих (кроме военнослужащих, проходящих военную службу по призыву) и лиц рядового и начальствующего состава органов внутренних дел согласно приложению N 5.
По другим должностям офицерского состава, которые не указаны
приложении N 1, должностные оклады не более чем в 1,4 раза.
2. Пересчитать с 1 февраля 1994 года пенсии военнослужащим,
получающим пенсии за выслугу лет, по инвалидности, и членам семей
погибших военнослужащих, получающих пенсии по случаю потери
кормильца, исходя из увеличенного в соответствии с настоящим
постановлением денежного довольствия военнослужащих, рядового и
начальствующего состава органов внутренних дел, состоящих на службе.
Президент
Республики Казахстан
Приложения N 1
к постановлению Президента Республики
Казахстан
от 25 апреля 1994 года N 1682
ДОЛЖНОСТНЫЕ ОКЛАДЫ
лиц офицерского состава по основным типовым должностям
--------------------------------------------------------------------------------
Наименование должностей                         | Месячные должностные
| оклады (в тенге)
--------------------------------------------------------------------------------
1                                     |       2
--------------------------------------------------------------------------------
I. По войскам
Командующий родом войск                               630
Командир корпуса                                      615
Командир дивизии                                      575
Командир бригады                                      525
Командир полка                                        485
Командир батальона, дивизиона                         420
Командир роты, батареи                                380
Командир взвода                                       320
II. По Пограничным войскам
Командующий Пограничными войсками                     630
Первый заместитель Командующего
Пограничными войсками                                 620
Заместитель Командующего Пограничными
войсками                                              615
Начальник отдела                                      575
Начальник отделения                                   500
Старший офицер                                        475
Офицер                                                420
Начальник пограничного отряда                         575
Начальник отделения пограничного отряда               420
Старший офицер пограничного отряда                    415
Офицер пограничного отряда                            370
Комендант пограничной комендатуры                     435
Начальник пограничной заставы                         380
Заместитель начальника пограничной
заставы                                               365
III. По Республиканской гвардии
Командующий Республиканской гвардией                  630
Первый заместитель Командующего
Республиканской гвардией                              620
Заместитель Командующего Республиканской
гвардией                                              615
Начальник отдела                                      575
Начальник отделения                                   500
Старший офицер                                        475
Офицер                                                420
IV. По Внутренним войскам
Командующий Внутренними войсками                      630
Первый заместитель Командующего
Внутренними войсками                                  620
Заместитель Командующего Внутренними войсками         615
Начальник отдела                                      575
Старший офицер                                        475
Офицер                                                420
Приложение N 2
к постановлению Президента Республики
Казахстан
от 25 апреля 1994 года N 1682
ДОЛЖНОСТНЫЕ ОКЛАДЫ
прапорщиков, мичманов, военнослужащих сверхсрочной
службы, а также военнослужащих, проходящих службу
по контракту на воинских должностях, замещаемых
солдатами, матросами, сержантами, старшинами,
прапорщиками, мичманами
---------------------------------------------------------------------
Тарифный разряд                !  Месячные должностные оклады
!       (в тенге)
---------------------------------------------------------------------

I                                    125 - 140
II                                    140 - 155
III                                    155 - 170
IV                                    170 - 195
V                                    195 - 210
VI                                    210 - 240
VII                                    240 - 260
VIII                                    260 - 280
IX                                    280 - 300
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1994 жылғы 25 сәуiрдегi
N 1682 қаулысына
N 3 қосымша
Шақырылуы бойынша қызметiн өткерiп жүрген
әскери қызметшiлердiң
ЛАУАЗЫМДЫҚ ЖАЛАҚЫСЫ
------------------------------------------------------------------
Тарифтiк разряды                   |  Айлық лауазымдық
|  жалақысы /теңгемен/
------------------------------------------------------------------
I                                         20
II                                         25
III                                         30
IV                                         35
V                                         40
VI                                         45
Ескерту: Офицер құрамы лауазымына тағайындалған мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлерге жалақы бiрiншi тарифтiк разряд бойынша прапорщиктерге, мичмандарға және мерзiмiнен тыс қызметтегi әскери қызметшiлерге көзделген лауазымдық жалақының ең төмен мөлшерi деңгейiнде төленедi.
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1994 жылғы 25 сәуiрдегi
N 1682 қаулысына
N 4 қосымша
Әскери оқу орындары мен әскери бөлiмдер курсанттарының
ЛАУАЗЫМДЫҚ ЖАЛАҚЫСЫ
-------------------------------------------------------------------
Курсанттардың санаты                    | Айлық лауазымдық
| жалақысы /теңгемен/  --------------------------------------------------------------------
Оқуға қабылданар алдында мiндеттi әскери
мерзiмдi қызметте тұрмаған адамдардың
қатарындағы курсанттар:
жоғары әскери оқу орындарында:
бiрiншi және екiншi курстарда                  45
үшiншi және одан кейiнгi курстарда             85
орта әскери оқу орындарында:
бiрiншi және екiншi курстарда                  35
үшiншi және одан кейiнгi курстарда             70
Мiндеттi әскери мерзiмдi қызметке тiкелей
шақырудан кейiн оқуға қабылданған адамдардың
қатарындағы курсанттар:
техниктер, прапорщиктер мектебiнде              30
әскери оқу бөлiмдерi мен бөлiмшелерiнде         20
Мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлер        әскери бөлiмдердегi
қатарындағы курсанттар /2 пунктте көрсетiлген    соңғы штаттық
курсанттардан басқасы/                        лауазымдар бойынша,
бiрақ 1 және 2
тармақтарда көзделген
жалақылардан кем емес
Офицерлiк атағы жоқ және казармалық
жағдайда ұсталмайтын жоғары әскери оқу
орындарының тыңдаушылары                               180
Суворовшылар, нахимовшылар, әскери-музыка
училищелерi мен әскери бөлiмдердiң
тәрбиеленушiлерi                                        15
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1994 жылғы 25 сәуiрдегi
N 1682 қаулысына
N 5 қосымша
Әскери қызметшiлердiң /шақырылуы бойынша қызмет
өткерiп жүрген әскери қызметшiлерден басқаларының/ әскери атақтары және iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының арнаулы атақтары бойынша, сондай-ақ контракт бойынша қызмет өткерiп жүрген әскери қызметшiлердiң
ЖАЛАҚЫЛАРЫ
-------------------------------------------------------------------
Әскери атақтар                            | Айлық жалақысының
|  /теңгемен/  --------------------------------------------------------------------
Қатардағы жауынгер, матрос                         100
Ефрейтор, аға матрос                               103
Кiшi сержант, II-баптың старшинасы                 105
Сержант, I-баптың старшинасы                       113
Аға сержант, бас старшина                          115
Старшина, бас корабль старшинасы                   120
Прапорщик, мичман                                  135
Аға прапорщик, аға мичман                          145
Кiшi лейтенант                                     160
Лейтенант                                          180
Аға лейтенант                                      200
Капитан, капитан-лейтенант                         215
Майор, II-шендi капитан                            235
Подполковник, II-шендi капитан                     250
Полковник, I-шендi капитан                         270
Генерал-майор, контр-адмирал                       295
Генерал-лейтенант, вице-адмирал                    325
Генерал-полковник, адмирал                         350
Армия генералы, флот адмиралы                      380

I                           125-140
II                          140-155
III                         155-170
IV                          170-195
V                           195-210
VI                          210-240
VII                         240-260
VIII                        260-280
IX                          280-300
Приложение N 3
к постановлению Президента Республики
Казахстан
от 25 апреля 1994 года N 1682
ДОЛЖНОСТНЫЕ ОКЛАДЫ
военнослужащих, проходящих службу по призыву
---------------------------------------------------------------------
Тарифные разряды              !  Месячные должностные
!  оклады (в тенге)
---------------------------------------------------------------------
I                              20
II                             25
III                            30
IV                             35
V                              40
VI                             45
Примечание. Военнослужащим срочной службы, назначенным на должности
офицерского состава, выплачиваются оклады на уровне
минимального размера должностного оклада, предусмотренного
по первому тарифному разряду для прапорщиков, мичманов и
военнослужащих сверхсрочной службы.
Приложение N 4
к постановлению Президента Республики
Казахстан
от 25 апреля 1994 года N 1682
ДОЛЖНОСТНЫЕ ОКЛАДЫ
курсантов военно-учебных заведений и воинских частей
---------------------------------------------------------------------
Категория курсантов             !  Месячные должностные
!   оклады (в тенге)
---------------------------------------------------------------------
Курсанты из числа лиц, не
состоявших на действительной срочной
военной службе перед зачислением на
обучение:
в высшие военно-учебные заведения:
на первый и второй курсы                        45
на третий и последующие курсы                   85
в средние военно-учебные заведения:
на первый и второй курсы                        35
на третий и последующие курсы                   70
Курсанты из числа лиц, зачисленных на
обучение непосредственно после призыва
на действительную срочную военную
службу:
в школы техников, прапорщиков                       30
в учебные воинские части и
подразделения                                       20
Курсанты из числа военнослужащих          по последним штатным
срочной службы (кроме курсантов,          должностям в воинских
указанных в пункте 2)                     частях, но не менее
окладов, предусмотренных
пунктами 1 и 2 настоящего
приложения
Слушатели высших военно-учебных
заведений, не имеющие офицерских
званий и не содержащиеся на
казаременном положении                                 180
Суворовцы, нахимовцы, воспитанники
военно-музыкальных училищ и воинских
частей                                                 20
Приложение N 5
к постановлению Президента Республики
Казахстан
от 25 апреля 1994 г. N 1682
ОКЛАДЫ
по воинским званиям военнослужащих (кроме военнослужащих,
проходящих службу по призыву) и специальным званиям лиц
рядового и начальствующего состава органов внутренних дел,
а также военнослужащих, проходящих службу по контракту
---------------------------------------------------------------------
Воинское звание                    !  Месячный оклад
!     (в тенге)
---------------------------------------------------------------------
Рядовой, матрос                                     100
Ефрейтор, старший матрос                            103
Младший сержант, старшина II статьи                 105
Сержант, старшина I статьи                          113
Старший сержант, главный старшина                   115
Старшина, главный корабельный старшина              120
Прапорщик, мичман                                   135
Старший прапорщик, старший мичман                   145
Младший лейтенант                                   160
Лейтенант                                           180
Старший лейтенант                                   200
Капитан, капитан-лейтенант                          215
Майор, капитан II ранга                             235
Подполковник, капитан II ранга                      250
Полковник, капитан I ранга                          270
Генерал-майор, контр-адмирал                        295
Генерал-лейтенант, вице-адмирал                     325
Генерал-полковник, адмирал                          350
Генерал армии, адмирал флота                        380