"ЕВРАЗИЯ-ПРЕСС" республикалық редакция-баспа корпорациясын құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Қаулысы 1994 жылғы 18 мамыр N 1703. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Мемлекеттiк басқару органдары құрған бұқаралық ақпарат баспа құралдарының құрылымын жетiлдiру, олардың нарыққа көшу жағдайында ойдағыдай жұмыс iстеу үлгiсiн пысықтау, Қазақстан және одан тысқары жерлерде болып жатқан жаңа қоғамдық-саяси және экономикалық процестердi неғұрлым жүйелi әрi толығырақ жазып көрсету, бiрыңғай евразиялық ақпарат кеңiстiгiн қалыптастыру мақсатында қаулы етемiн:
1. "Азия", "Казахстанская правда" газеттерi, "Азия-пресс" ақпарат агенттiгi, сондай-ақ ерiктiлiк негiзiнде оған кiретiн кәсiпорындар мен ұйымдар құрамында "Евразия-пресс" республикалық редакция-баспа корпорациясы құрылсын.
2. "Евразия-пресс" республикалық корпорациясының басшысын Қазақстан Республикасының Президентi тағайындайды және босатады деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi:
- екi айлық мерзiмде "Евразия-пресс" республикалық редакция-баспа корпорациясы туралы" ереженi бекiтсiн;
- корпорацияның материалдық-техникалық базасын нығайту жөнiнде шаралар қолданып, корпорацияға кiретiн газеттердiң ағымдағы қызметiн бюджеттен қаржыландыру көлемiн қайта қарайтын болсын.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
- қазiргi уақытта "Азия" және "Казахстанская правда" газеттерiнiң пайдалануындағы мемлекеттiк мүлiктi иелену, пайдалану және басқару құқығын мемлекет атынан жарна ретiнде корпорацияға беретiн болсын;
- екi айлық мерзiм iшiнде "Евразия-пресс" республикалық
корпорациясының құрылтай құжаттарының пакетiн бекiтсiн.
5. Орталық мемлекеттiк басқару органдары, облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерi корпорациясының қызметiне байланысты мәселелердi жедел шешiп отыруға жәрдем көрсететiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Алматы. 1994 жылғы 18 мамыр
N 1703

О создании pеспубликанской pедакционно-издательской коpпоpации "ЕВРАЗИЯ-ПРЕСС"
Постановление Пpезидента Республики Казахстан от 18 мая 1994 г. N 1703. Утратило силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696) (вводится в действие со дня подписания)
В целях совершенствования структуры печатных средств массовой информации, учрежденных органами государственного управления, отработки моделей их успешного функционирования в условиях перехода к рынку, более системного и полного освещения новых общественно-политических и экономических процессов, происходящих в Казахстане и за его пределами, формирования единого евразийского информационного пространства постановляю:
1. Создать республиканскую редакционно-издательскую корпорацию "Евразия-пресс" в составе газет "Азия", "Казахстанская правда", информационного агентства "Азия-пресс", а также входящих в нее на добровольной основе других предприятий и организаций.
2. Установить, что руководитель республиканской корпорации "Евразия-пресс" назначается и освобождается Президентом Республики Казахстан.
3. Кабинету Министров Республики Казахстан:
- в двухмесячный срок утвердить Положение "О республиканской редакционно-издательской корпорации "Евразия-пресс";
- принять меры по укреплению материально-технической базы корпорации, пересмотреть объемы бюджетного финансирования текущей деятельности газет, входящих в корпорацию.
4. Государственному Комитету Республики Казахстан по государственному имуществу:
- передать корпорации в качестве взноса от имени государства права владения, пользования и управления государственным имуществом ныне находящимся в пользовании газет "Азия" и "Казахстанская правда";
- в двухмесячный срок утвердить пакет учредительных документов республиканской корпорации "Евразия-пресс".
5. Центральным органам государственного управления, главам областных, Алматинской и Ленинской городских администраций оказывать содействие в оперативном решении вопросов, связанных с деятельностью копорации.
Президент Республики Казахстан