Қазақстан Республикасы Үкiметi мүшесiнiң Анты туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Қаулысы. 1994 жылғы 6 қыркүйек N 1852. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мүшесi Антының мәтiнi (1 қосымша), Қазақстан Республикасы Үкiметi мүшелерiнiң Ант беру рәсiмi (2 қосымша) бекiтiлсiн.
2. Үкiмет мүшесiнiң Антты бұзуы оны атқарып отырған қызметiнен босатуға әкеп соқтырады деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Үкiметi мүшелерiнiң Ант беруi жөнiндегi жұмысты ұйымдастыруға бақылау жасау Қазақстан Республикасы Президентi Аппаратының Басшысына жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi
1 Қосымша
___________________________
(аты-жөнi, тегi)
___________________________
қызметiне кiрiседi
Қазақстан Республикасы Үкiметi мүшесiнiң Анты
Қазақстан Республикасының халқы мен Президентi алдында өз Отаным - Қазақстан Республикасын экономикалық және рухани дамыту iсiне барлық күш-жiгерiм мен бiлiмiмдi жұмсауға, мемлекеттiң Конституциясы мен заңдарын қатаң сақтауға, өзiмнiң барлық iс-әрекетiмде заңдылық пен әдiлеттiлiк, азаматтық және ұлтаралық татулық принциптерiнен айнымауға, Қазақстан халқына адал қызмет етуге, әлемдiк қоғамдастықта өз елiмнiң мемлекеттiгi мен беделiн нығайта беруге салтанатты түрде ант беремiн. Ант етемiн.
_____________________
(тiкелей өз қолы)
_______________ (датасы)
2 Қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметi мүшесiнiң Ант
беру рәсiмi
Ант берудiң салтанатты рәсiмi Президент Резиденциясының қабылдау залында өткiзiледi.
Ант беретiн Үкiмет мүшесiн залдан Президент Аппаратының Басшысы немесе Президенттiң Хаттама қызметiнiң Басшысы шақырып алады, ол Конституция жатқан арнаулы стөлшеге немесе мiнберге таяп келедi де оны сол қолымен басып тұрып, Президентке қарап Анттың мәтiнiн айтып немесе оқып бередi, содан кейiн Ант Парағына қолын қойып, оны Президентке өткiзедi.
Президентпен бiрге, бiрақ екiншi шепте Вице-президент, Жоғарғы Кеңес Төрағасы, Премьер-министр, Президент Аппаратының Басшысы тұрады. Шақырылған басқа адамдар залда отырады.
Ант мәтiнi жақсы ресiмделiп қазақ және орыс тiлдерiнде басылады, Ант берушiнiң қалауы бойынша қазақ немесе орыс тiлiнде оқылады.
Мiндеттi атрибуттары - Қазақстан Республикасының Елтаңбасы мен Жалауы.
Рәсiм соңында Президент қысқаша сөз сөйлейдi.

О ПРИСЯГЕ ЧЛЕНА ПРАВИТЕЛЬСТВА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Постановление Пpезидента Республики Казахстан от 6 сентябpя 1994 года N 1852. Утратило силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696) (вводится в действие со дня подписания)
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить текст Присяги члена Правительства Республики Казахстан (приложение 1), церемонию приведения к Присяге члена Правительства Республики Казахстан (приложение 2).
2. Установить, что нарушение членом Правительства Присяги
ведет к его освобождению от занимаемой должности.
3. Контроль за организацией работы по приведению к Присяге
членов Правительства Республики Казахстан возложить на
Руководителя Аппарата Президента Республики Казахстан.
Президент
Республики Казахстан
Приложение N 1
------------------------------
(фамилия, имя, отчество)
вступает в должность__________
------------------------------
Присяга члена Правительства
Республики Казахстан
Перед народом и Президентом Республики Казахстан торжественно
клянусь посвятить все свои силы и знания делу экономического и
духовного развития моей Родины - Республики Казахстан, строго соблюдать
Конституцию и законы государства, во всех своих действиях следовать
принципам законности и справедливости, гражданского и межнационального
согласия, верно служить народу Казахстана, укреплять государственность
и авторитет моей страны в мировом сообществе. Клянусь.
--------------------------
(личная подпись)
------------------------------ (дата)
Приложение N 2
Церемония приведения к Присяге
члена Правительства Республики Казахстан
Торжественная церемония приведения к Присяге проводится в здании
Резиденции Президента в зале приемов.
Приводимый к Присяге член Правительства вызывается из зала Руководителем Аппарата Президента или Руководителем Службы протокола Президента, проходит к специальному столику или трибуне, где лежит Конституция и, положа на нее левую руку, обращаясь к Президенту, произносит или зачитывает текст Присяги, а затем, подписав Лист Присяги, передает его Президенту.
Вместе с Президентом, но на втором плане, находятся:
Вице-Президент, Председатель Верховного Совета, Премьер-министр,
Руководитель Аппарата Президента. Остальные приглашенные находятся
в зале.
Текст Присяги печатается в хорошем оформлении на казахском и
русском языках, произносится на казахском или русском языке по
выбору приводимого к Присяге.
Обязательные атрибуты - Герб и Флаг Республики Казахстан.
В конце церемонии Президент произносит краткую речь.