Қазақстан Республикасының Президентi тағайындайтын және бекiтетiн немесе оның келiсуiмен тағайындалатын және бекiтiлетiн мемлекеттiк органдардың басшы қызметкерлерiнiң лауазым тiзбесi туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Қаулысы 1994 жылғы 26 желтоқсан N 1994. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 1995.12.21. N 2715 Жарлығымен. ~U952715
Мемлекеттiк өкiмет жүйесiнде бiрыңғай және тиiмдi кадр саясатын жүргiзу, лауазымды адамдардың мемлекеттiк мiндеттердi жүзеге асыруға жауапкершiлiгiн арттыру мақсатында қаулы етемiн:
1. Қазақстан Республикасының Президентi тағайындайтын
және бекiтетiн немесе оның келiсуiмен тағайындалатын және
бекiтiлетiн басшы қызметкерлердiң лауазым тiзбесi (қоса
берiлiп отыр) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Президентi Аппаратының Басшысы
республиканың мемлекеттiк органдары басшы қызметкерлерiн
лауазымға тағайындауға келiсу, бекiту және қызметтен босату тәртiбiн
анықтасын.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1995 жылғы  26 желтоқсандағы
N 1194 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының Президентi тағайындайтын
және бекiтетiн немесе  оның келiсуiмен тағайындалатын
және бекiтiлетiн мемлекеттiк органдар басшы
қызметкерлерiнiң лауазым
Тiзбесi
<*>
Ескерту. Тiзбеге өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Президентiнiң 1995.04.10.
N 2189 жарлығымен.
--------------------------------------------------------------------
тағайындалады    кiм    кiммен
немесе        ұсынады келiсiледi
бекiтiледi
--------------------------------------------------------------------
1                      2            3         4
--------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi                  Президент        -       Жоғарғы
Кеңеспен
Қазақстан Республикасы
Премьер-министрiнiң
орынбасарлары                        -"-        Премьер      -"-
министр
Сыртқы iстер, Қорғаныс, Қаржы
Iшкi iстер министрлерi               -"-          -"-        -"-
Ұлттық қауiпсiздiк Комиететiнiң
төрағасы                             -"-           -         -"-
Қазақстан Республикасының
дипломатиялық өкiлдiктерiнiң
басшылары                            -"-        Сыртқы iстер  -"-
министрi
Конституциялық Соттың,Жоғарғы       Жоғарғы     Президент      -
Соттың, Жоғарғы Төрелiк соттың      Кеңес
төрағалары мен судьялары
Бас прокурор                         -"-           -"-        -
Ұлттық банктiң төрағасы              -"-           -"-        -
Қазақстан Республикасының          Президент     Премьер-     -
министрлерi, мемлекеттiк                         министр
комитеттерiнiң төрағалары
Қазақстан Республикасы               -"-            -         -
Президентi Аппаратының Басшысы
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң               -"-        Премьер-      -
Iс Басқарушысы                                  министр
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк кеңесшiлерi              -"-        Аппарат       -
Басшысы
Қазақстан Республикасы Президентi    -"-         -"-          -
Аппараты Басшысының орынбасарлары
Қазақстан Республикасы               Президент    Аппарат     -
Президентiнiң көмекшiлерi                         Басшысы
мен кеңесшiлерi
Қазақстан Республикасы Президентi      -"-         -"-        -
Аппаратының құрылымдық
бөлiмшелерiнiң басшылары
Қазақстан Республикасы
Қауiпсiздiк Кеңесiнiң хатшысы          -"-         -"-        -
Қазақстан Республикасының
Президентi жанындағы Экономикалық
консультанттар кеңесiнiң басшысы       -"-         -"-        -
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк саясаты жөнiндегi
ұлттық кеңесiнiң хатшысы               -"-         -"-        -
Қазақстан Республикасының
Президентi жанындағы Адам құқығы
жөнiндегi комиссия аппаратының                               Вице-
хатшысы                                -"-         -"-    Президентпен
Облыстардың, Алматы және Ленинск                           Премьер-
қалаларының әкiмдерi                   -"-         -"-     министрмен
Қазақстан Республикасының
Министрлер Кабинетi жанындағы
комитеттер, бас басқармалар,           -"-       Премьер-       -
агенттiктер, ведомстволар,                       министр
инспекциялардың төрағалары мен
бастықтары
Бас салық инспекциясының бастығы -
Қаржы министрiнiң бiрiншi орынбасары   -"-         -"-          -
Бас кеден басқармасының бастығы -
Қаржы министрiнiң бiрiншi орынбасары   -"-         -"-          -
Қазақ мемлекеттiк ақпарат агенттiгiнiң
(ҚазТАГ) директоры                     -"-         -"-          -
Қазақстан Республикасы Президентi      -"-        Аппарат       -
Архивiнiң директоры                    -"-        Басшысы
Қазақстан Республикасы Президентi
жанындағы Қазақстанның стратегиялық    -"-        Вице-        -
зерттеулер институтының директоры                 Президент
Ұлттық жоғары мемлекеттiк басқару      -"-        Аппарат     Премьер
мектебiнiң директоры                              Басшысы   министрмен
Қазақстан Республикасының Президентi   -"-        Вице-        -
жанындағы Қазақстанның Менеджмент,                Президент
Экономика және Болжамдау институтының
атқарушы директоры
Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттiк  Президент   Премьер-     -
ұлттық университетiнiң ректоры                    Министр
"Тенгизшевройл" бiрлескен             -"-            -"-       -
кәсiпорнының директоры
Қазақстан Республикасының             -"-         Аппарат    Премьер-
Республикалық ұланының қолбасшысы                 Басшысы    министр
Қазақстан Республикасы Iшкi           -"-        Премьер-     -"-
әскерлерiнiң қолбасшысы                          министр
Алматы жалпыәскерлiк командалық      -"-         Қорғаныс    Премьер-
училищесiнiң бастығы                          министрлiгi   министрмен,
Аппарат
басшысымен
Қазақстан Республикасы Қарулы       -"-           -"-         -"-
Күштерiнiң Әуе қорғанысы әскерлерi,
әскери әуе күштерi және құрлықтағы
әскерлер қолбасшылары
Әскер бөлiмдерiнiң командирлерi     -"-           -"-         -"-
дивизиядан бастап одан жоғары
Қазақстан Республикасы              -"-        Республикалық  -"-
Республикалық ұланының штаб бастығы             ұлан
Қолбасшысының бiрiншi орынбасары,              қолбасшысы
бригада командирi
Қазақстан Республикасының Ұлттық    -"-           ҰҚК        -"-
қауiпсiздiк комитетi Төрағасының
орынбасарлары мен алқа мүшелерi
Қазақстан Республикасы Шекара
әскерлерiнiң қолбасшысы            -"-          -"-          -"-
Ұлттық қауiпсiздiк комитетi
әскери институтының бастығы        -"-          -"-          -"-
Қазақстан Республикасының          -"-        Премьер-      Ұлттық
Мемлекеттiк экспорт-импорт                    министр       Банкпен
банкi басқармасының төрағасы
Қазақстан Республикасының         -"-           -"-          -"-
Мемлекеттiк даму банкi
басқармасының төрағасы
Ұлттық акционерлiк                -"-           -"-           -
компаниялардың президенттерi
Қазақстан Республикасының       Министрлер    министрлер  Президентпен
министрлерi мен мемлекеттiк     Кабинетi                  немесе оның
комитеттерi төрағаларының                                 тапсыруымен
орынбасарлары                                             Аппарат
Басшысымен
Қазақстан Республикасы             -"-      комитеттердiң   -"-
Министрлер Кабинетiнiң                      төрағалары,
жанындағы комитеттер мен                    басқарма
басқармалар Төрағаларының,                  бастықтары
бастықтарының орынбасарлары
Бас салық инспекциясы          Министрлер   Бас салық    Президентпен
бастығының орынбасарлары,      Кабинетi     инспекция-   немесе оның
Қаржы министрлiгi жанындағы                 сының        тапсыруымен
Салық милициясы басқармасының               бастығы      Аппарат
бастығы                                                  Басшысымен
Департаменттер директорлары      -"-        министр-       -"-
лiктер
Қазақстан Республикасының       -"-         Мемлекеттiк    -"-
Мемлекеттiк жекешелендiру қорының            мүлiккомы
төрағасы
Министрлiктер жанындағы         -"-         министрлiк-    -"-
(Телекоммуникациялар жөнiндегi              тер
ведомствоаралық мемлекеттiк
комиссия және Байланыс министрлiгi
жанындағы Радиожиiлiктер жөнiндегi
мемлекеттiк комиссия, Еңбек
министрлiгi жанындағы Мемлекеттiк
жәрдемдесу қорының тексеру
комиссиясы) комиссияларының
төрағалары
Сауда өкiлдерi                   -"-            -            -"-
Экономика министрлiгi жанындағы  -"-         Экономика       -"-
Шет ел инвестициялары жөнiндегi             министрлiгi
ұлттық агенттiк төрағасы
Мемлекеттiк акционерлiк және     -"-        министрлiктер    -"-
холдингтiк компаниялардың,
концерндердiң, корпорациялардың,
консорциумдардың президенттерi
Азаматтық қорғаныс штабының      -"-             -       Президентпен
бастығы
Банк басқармаларының             -"-              -       Президентпен
("Қазақстан Республикасының                              Ұлттық
халықтық банкi" акционерлiк                              Банкпен
банкiнiң, Тұранбанктiң,
Қазагроөнеркәсiпбанктiң,
Қазақстанның Әлем банкiнiң,
Тұрғынқұрылысбанкiнiң) төрағалары
Мемлекеттiк коммерциялық        -"-              -      Президентпен
сақтандыру компаниясы                                   немесе оның
басқармасының төрағасы                                  тапсыруымен
Аппарат
Басшысымен
Республикалық ұлан              -"-        Республика-      -"-
қолбасшысының                              лық ұлан
орынбасарлары                              қолбасшысы
Әскерлер (Шекара және Iшкi      -"-        ҰҚК, IIМ         -"-
әскерлердiң) қолбасшыларының
орынбасарлары
Қазақстан Республикасының       -"-         Әдiлет          -"-
Авторлық және сабақтас                    министрлiгi
құқықтар жөнiндегi мемлекеттiк
агенттiгiнiң төрағасы
Ұлттық орталықтардың         Министрлер    Ғылым және    Президентпен
(ядролық, минералды          Кабинетi      жаңа техно-   немесе оның
шикiзаттарды кешендi өңдеу                 логиялар      тапсыруымен
жөнiндегi, радиоэлектроника                министрлiгi   Аппарат
және байланыс жөнiндегi)                                 Басшысымен
бас директорлары
"Атакент" еркiн сауда аймағы   -"-            -            -"-
әкiмшiлiк кеңесiнiң төрағасы
"Қазақстан теледидары мен      -"-         Баспасөз        -"-
радиосы" республикалық                     және бұқаралық
корпорациясының төрағасы                   ақпарат
министрлiгi
"Евразия-пресс" республикалық  -"-            -"-         -"-
редакция-баспа корпорациясының
президентi
Республикалық газеттер мен     -"-             -"-        -"-
журналдардың бас редакторлары
Облыс әкiмдерiнiң орынбасар-   облыс            -        Президентпен,
лары, қалалар мен аудандардың  әкiмдерi                  Премьер-
әкiмдерi                                                 министрмен,
Аппарат
Басшысымен
Облыстық және Алматы қалалық   Жоғарғы       Әдiлет      Президентпен
соттардың төрағалары           Кеңес       министрлiгi,  немесе оның
Жоғарғы Сот   тапсыруымен
Аппарат
Басшысымен
Қазақстан Республикасы          -"-            -"-          -"-
әскерлерiнiң әскери сотының
төрағасы
Облыстық, Алматы қалалық        -"-         Төрелiк Сот     -"-
төрелiк соттарының төрағалары               төрағасы
Қазақстан Республикасы Бас     Бас              -           -"-
Прокурорының бiрiншi           прокурор
орынбасары және орынбсарлары
Облыстардың, Алматы қаласының   -"-            -          -"-
прокурорлары
ҰҚК бас басқармаларының, дербес  ҰҚК            -          -"-
басқармаларының, бөлiмдерiнiң,   төрағасы
облыстық және Алматы қалалық
басқармаларының бастықтары
Шекара әскерлерi құрамаларының    -"-         Шекара       -"-
командирлерi                                әскерлерiнiң
қолбасшысы
IIМ, Қорғаныс министрлiгi,     министрлер       -        Президентпен
Әдiлет министрлiгi бас                                   Премьер-
басқармаларының, дербес                                  министрмен,
басқармаларының, бөлiмдерiнiң,                           Аппарат
облыстық және Алматы қалалық                             Басшысымен
әдiлет, iшкi iстер басқармаларының
және көлiктегi iшкi iстер
басқармаларының бастықтары
Әдiлет және Iшкi iстер           -"-           -           -"-
министрлiктерiнiң қарамағындағы
ғылыми, ғылыми-зерттеу
мекемелерi мен оқу орындарының
бiрiншi басшылары
Қаржы министрлiгiнiң Бас кеден   -"-         Бас кеден     -"-
басқармасы бастығының                        басқармасының
орынбасарлары                                бастығы

О пеpечне должностей pуководящих pаботников госудаpственных оpганов, назначаемых и утвеpждаемых Пpезидентом Республики Казахстан или по согласованию с ним
Постановление Пpезидента Республики Казахстан от 26 декабpя 1994 г. N 1994. Утратило силу - Указом Президента РК от 21 декабря 1995 г. N 2715 ~U952715
В целях проведения единой и эффективной кадровой политики в системе государственной власти, повышения ответственности должностных лиц за осуществление государственных задач постановляю:
1. Утвердить Перечень должностей руководящих работников,
назначаемых и утверждаемых Президентом Республики Казахстан или по
согласованию с ним (прилагается).
2. Руководителю Аппарата Президента Республики Казахстан
определить порядок согласования, утверждения, назначения на должность
и освобождения от должности руководящих работников государственных
органов республики.
Президент
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Президента
Республики Казахстан
26 декабря 1994 года N 1994
Перечень
должностей руководящих работников государственных
органов, назначаемых и утверждаемых Президентом Республики
Казахстан или по согласованию с ним
<*>
Сноска. В Перечень внесены изменения Указом Президента РК
от 10 апреля 1995 г. N 2189.
----------------------------------------------------------------------
! назначаемых ! Кем          ! С кем
!    или      !представляется!согласовывается
!утверждаемых !              !
-----------------------------------------------------------------------
1           !       2     !       3      !       4
-----------------------------------------------------------------------
Премьер-министр Республики Президентом                 Верховным Советом
Казахстан
Заместители
Премьер-министра
Республики Казахстан          -"-         Премьер-           -"-
министром
Министры иностранных дел,     -"-          -"-               -"-
обороны, финансов,
внутренних дел
Председатель Комитета
национальной безопасности     -"-            -               -"-
Главы дипломатических         -"-          Министром         -"-
представительств Республики                иностранных
иностранных
Казахстан                                  дел
Председатели и судьи        Верховным      Президентом        -
Конституционного суда,      Советом
Верховного Суда, Высшего
Арбитражного Суда
Генеральный прокурор          -"-          -"-                -
Председатель Национального
банка                         -"-          -"-
Министры, Председатели      Президентом    Премьер-
государственных комитетов                  министром          -
Республики Казахстан
Руководитель Аппарата
Президента Республики         -"-          -                  -
Казахстан
Управляющий Делами
Кабинета Министров            -"-          Премьер-
Республики Казахстан                       министром          -
Государственные советники     -"-          Руководителем      -
Республики Казахстан                       Аппарата
Заместители Руководителя
Аппарата Президента           -"-          -"-                -
Республики Казахстан
Помощники, советники
Президента Республики         -"-          -"-                -
Казахстан
Руководители структурных    Президентом    Руководителем      -
подразделений Аппарата                     Аппарата
Президента Республики
Казахстан
Секретарь Совета
безопасности Республики       -"-          -"-                -
Казахстан
Руководитель Совета
экономических консультантов
при Президенте Республики
Казахстан                     -"-          -"-                -
Секретарь Национального
совета по государственной
политике Республики           -"-          -"-                -
Казахстан
Секретарь Аппарата Комиссии
по правам человека при        -"-          -"-             Вице-
Президенте Республики                                      Президентом
Казахстан
Главы областных, Алматинской
и Ленинской городских         -"-          Руководителем   Премьер-
администраций                              Аппарата        министром
Председатели и начальники
комитетов, главных управлений,
агентств, ведомств,           -"-          Премьер-
инспекций при Кабинете                     министром          -
Министров Республики
Казахстан
Начальник Главной налоговой   -"-          -"-             Государствен-
инспекции - первый                                         ным советником
заместитель Министра финансов
Начальник Главного
таможенного управления -      -"-          -"-               -"-
первый заместитель
Министра финансов
Директор Казахского
государственного
информационного агентства     -"-          -"-               -"-
(КазТАГа)
Директор Архива Президента    -"-          Руководителем      -
Республики Казахстан                       Аппарата
Директор Казахстанского
института стратегических      -"-          Вице-Президентом   -
исследований при Президенте
Республики Казахстан
Директор Национальной         -"-          Руководителем    Премьер-
высшей школы государственного              Аппарата         министром
управления
Исполнительный директор       Президентом  Вице-              -
Казахстанского Института                   Президентом
Менеджмента, Экономики и
Прогнозирования при
Президенте Республики
Казахстан
Ректор Казахского
государственного
национального
университета                  -"-          Премьер-           -
им. Аль-Фараби                             министром
Директор совместного          -"-          -"-                -
предприятия "Тенгизшевройл"
Командующий Республиканской   -"-          Руководителем    Государствен-
гвардией Республики                        Аппарата         ным
Казахстан                                                   советником
Командующий Внутренними       -"-          Премьер-          -"-
войсками Республики                        министром
Казахстан
Начальник Алматинского        -"-          Министерством    Премьер-
общевойскового командного                  обороны          министром,
училища                                                     государствен-
ным советником
и секретарем
Совета
безопасности
Командующий войсками          -"-          -"-               -"-
противовоздушной обороны
Вооруженных Сил Республики
Казахстан
Командиры войсковых частей    -"-          -"-               -"-
Начальник штаба - первый      -"-          Командующим       -"-
заместитель Командующего,                  Республиканской
командир бригады                           гвардией
Республиканской гвардии
Республики Казахстан
Заместители Председателя и    -"-          КНБ               -"-
члены коллегии Комитета
национальной безопасности
Республики казахстан
Командующий Пограничными      -"-          -"-                     -"-
войсками Республики
Казахстан
Начальник военного института  -"-          -"-                     -"-
Комитета национальной
безопасности
Председатель Правления        -"-          Премьер-         Национальным
государственного                           министром        Банком
Экспортно-импортного банка
Республики Казахстан
Председатель Правления        -"-          -"-                     -"-
Государственного банка
развития Республики
Казахстан
Президенты Национальных       -"-          -"-                     -
акционерных компаний
Заместители министров и       Кабинетом    министрами       Президентом
председателей                 Министров                     или по его
государственных комитетов                                   поручению с
Республики Казахстан                                        Руководителем
Аппарата и
Государствен-
ным советником
Заместители председателей,    -"-          председатели            -"-
начальников комитетов и                    комитетов,
управлений при Кабинете                    начальники
Министров Республики                       управлений
Казахстан
Заместители начальника        -"-          Начальника              -"-
Главной налоговой                          Главной гос.
инспекции, начальник                       налоговой
управления налоговой                       инспекции
милиции при Министерстве
финансов
Директора департаментов       -"-          министерствами   Президентом
или по его
поручению с
Руководи-
телем
Аппарата
Председатель
Государственного              -"-          Госкомиму-              -"-
приватизационного                          ществом
фонда Республики Казахстан
Председатели комиссий при     -"-          министерствами          -"-
министерствах
(Межведомственная
государственная комиссия по
телекоммуникациям и
Государственная комиссия по
радиочастотам при Министерстве
связи, Ревизионная комиссия
государственного фонда
содействия при Министерстве
труда)
Торговые представители        -"-          -                       -"-
Председатель Национального    -"-          Министерством           -"-
агентства по иностранным                   экономики
инвестициям при Министерстве
экономики
Президенты государственных    -"-          министерствами          -"-
акционерных и холдинговых
компаний, концернов,
корпораций, консорциумов
Начальник Штаба гражданской   -"-          -                Президентом
обороны
Председатели правлений банков -"-          -                Президентом,
(акционерного банка "Народный                               Национальным
банк Республики Казахстан",                                 Банком
Туранбанка, Казагропромбанка,
Жилстройбанка, Алем банка
Казахстан)
Председатель правления        Кабинетом    -                Президентом
Государственной коммерческой  Министров
страховой компании
Заместители командующих       -"-          КНБ, МВД                -"-
войсками (Пограничных
и Внутренних войск)
Председатель Государственного -"-          Министерством           -"-
агентства Республики                       юстиции
Казахстан по авторским и
смежным правам
Генеральные директора         -"-          Министерством           -"-
национальных центров                       науки и новых
(ядерного, по комплексной                  технологий
переработке минерального
сырья, по радиоэлектронике и
связи)
Президент, Генеральный        -"-          -"-                     -"-
конструктор Государственной
аэрокосмической компании
"Коском"
Председатель                  -"-             -                    -"-
Административного совета
свободной торговой зоны
"Атакент"
Президент Республиканской     -"-          Министерством    Президентом,
корпорации "Телевидение и                  печати и         Государствен-
радио Казахстана"                          массовой         ным советником
информации
Президент республиканской     -"-          -"-                     -"-
редакционно-издательской
корпорации "Евразия-пресс"
Главные редакторы             -"-          -"-                     -"-
республиканских
газет и журналов
Заместители глав областных    Главой       -                Президентом,
администраций, главы          областной                     Премьер-
городских и районных          администрации                 министром,
администраций                                               Руководителем
Аппарата
Председатели областных,       Верховным    Министерством    Президентом
Алматинского городского       Советом      юстиции,         или по его
судов                                      Верховным        поручению с
Судом            Государствен-
ным советником
Председатель военного         -"-          -"-                     -"-
суда Войск Республики
Казахстан
Председатели областных,        -"-         Министерством            -"-
Алматинского городского                    юстиции,
арбитражных судов                          Высшим
Арбитражным
Судом
Первый заместитель и          Генеральным      -                    -"-
заместители Генерального      прокурором
прокурора Республики
Казахстан
Прокуроры областей,           Генеральным    -              Президентом
города Алматы                 прокурором                    или по его
поручению с
Государствен-
ным советником
Начальники главных            министрами,    -                     -"-
управлений,                   Председателем
самостоятельных               КНБ
управлений и отделов
КНБ, МВД, Министерства
обороны, Министерства
юстиции
Начальники областных и        -"-            -                     -"-
Алматинского городского
управлений юстиции, КНБ,
внутренних дел и управлений
внутренних дел на
транспорте
Первые руководители научных,  министрами     -                     -"-
научно-исследовательских
учреждений и учебных
заведений,
подведомственных
министерствам юстиции и
внутренних дел
Заместители Начальника        -"-          Начальником             -"-
Главного таможенного                       Главного
управления Министерства                    таможенного
финансов                                   управления
Командиры соединений          Председа-    Командующим             -"-
Пограничных войск             телем КНБ    Пограничными
войсками