Әскери қызметшiлерге, iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарына ақшалай үлес төлеудi реттеу мен олардың әлеуметтiк қорғалуын күшейту туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Қаулысы 1995 жылғы 17 сәуiрдегi N 2202. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Әскери қызметшiлердiң, iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдардың әлеуметтiк қорғалуын күшейту, олардың ақшалай үлесiн реттеу, тұрмыс деңгейiн тұрақтандыру мен әскери қызметтегi және iшкi iстер органдарындағы қызметтегi мiндеттерiн орындауы үшiн оларға тиiстi жағдайларды қамтамасыз ету мақсатында қаулы етемiн:
1. 1995 жылғы 1 наурыздан бастап:
әскери қызметшiлердiң лауазымдық жалақылары N 1-4 қосымшаларға сәйкес;
әскери қызметшiлердiң (шақыру бойынша әскери қызмет өткерiп жүрген әскери қызметшiлерден басқаларының) және iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының әскери (арнаулы) атақтары бойынша жалақысы N 5 қосымшаға сәйкес белгiленсiн.
N 1 қосымшада көрсетiлмеген офицерлер құрамының басқа лауазымдары бойынша лауазымдық жалақылар 1,25 еседен аспайтындай болып өсiрiлсiн.
2. Қызмет өткерген жылдарына, жасына, денсаулық жағдайына немесе штаттың қысқартылуына қарай әскери қызметтен және iшкi iстер органдарынан босатылған адамдардың, қаза тапқан әскери қызметшiлердiң асыраушысынан айырылуына байланысты зейнетақы алатын отбасы мүшелерiнiң зейнетақысы қызметте тұратын әскери қызметшiлердiң, iшкi iстер органдарының қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының осы қаулыға сәйкес өсiрiлген ақшалай үлесiне қарай 1995 жылғы 1 наурыздан бастап қайта есептелсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1995 жылғы 17 сәуiрдегi
N 2202 қаулысына
N 1 Қосымша
Негiзгi бiрүлгi лауазымдар бойынша офицер
құрамындағы адамдардың
Лауазымдық жалақысы
-------------------------------------------------------------------
Лауазым атауы                      |Айлық лауазымдық жалақысы
|        (теңгемен)
--------------------------------------------------------------------
1. Әскерлер бойынша
Әскерлер тегiнiң қолбасшысы                     3940
Корпус командирi                                3840
Дивизия командирi                               3590
Бригада командирi                               3290
Полк командирi                                  3050
Батальон, дивизия командирi                     2610
Рота, батарея командирi                         2380
Взвод командирi                                 2000
II. Шекара әскерлерi бойынша
Шекара әскерлерiнiң қолбасшысы                  3940
Шекара әскерлерi қолбасшысының бiрiншi
орынбасары                                      3860
Шекара әскерлерi қолбасшысының орынбасары       3840
Бөлiм бастығы                                   3590
Бөлiмше бастығы                                 3110
Аға офицер                                      2960
Офицер                                          2610
Шекара отрядының бастығы                        3590
Шекара отряды бөлiмшесiнiң бастығы              2610
Шекара отрядының аға офицерi                    2590
Шекара отрядының офицерi                        2310
Шекара комендатурасының коменданты              2710
Шекара заставасының бастығы                     2380
Шекара заставасы бастығының орынбасары          2290
III. Республикалық ұлан бойынша
Республикалық ұлан қолбасшысы                   3940
Республикалық ұлан қолбасшысының бiрiншi
орынбасары                                      3860
Республикалық ұлан қолбасшысының орынбасары     3840
Бөлiм бастығы                                   3590
Бөлiмше бастығы                                 3110
Аға офицер                                      2960
Офицер                                          2610
IV. Iшкi әскерлер бойынша
Iшкi әскерлер қолбасшысы                        3940
Iшкi әскерлер қолбасшысының бiрiншi
орынбасары                                      3860
Iшкi әскерлер қолбасшысының орынбасары          3840
Бөлiм бастығы                                   3590
Аға офицер                                      2960
Офицер                                          2610
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1995 жылғы 17 сәуiрдегi
N 2202 қаулысына
N 2 Қосымша
Мерзiмiнен тыс қызметтегi прапорщиктердiң,
мичмандардың, әскери қызметшiлердiң, сондай-ақ
солдаттар, матростар, сержанттар, старшиналар,
прапорщиктер, мичмандар атқаратын әскери
лауазымдарда контракт бойынша қызмет өткерiп
жүрген әскери қызметшiлердiң
Лауазымдық жалақылары
-------------------------------------------------------------------
Тарифтiк разряды               |  Айлық лауазымдық жалақысы
|         (теңгемен)
-------------------------------------------------------------------

Об упорядочении выплаты денежного довольствия военнослужащим, лицам рядового и начальствующего состава органов внутренних дел и усилении их социальной защиты
Постановление Президента Республики Казахстан от 17 апреля 1995 г. N 2202. Утратило силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696) (вводится в действие со дня подписания)
В целях усиления социальной защиты военнослужащих, лиц рядового и начальствующего состава органов внутренних дел, упорядочения их денежного довольствия, стабилизации уровня жизни и обеспечения надлежащих условий для выполнения обязанностей воинской службы и службы в органах внутренних дел постановляю:
1. Установить с 1 марта 1995 г.:
должностные оклады военнослужащих согласно приложениям N 1-4;
оклады по воинским (специальным) званиям военнослужащих (кроме военнослужащих, проходящих военную службу по призыву) и лиц рядового и начальствующего состава органов внутренних дел согласно приложению N 5.
По другим должностям офицерского состава, которые не указаны в приложении N 1, должностные оклады увеличить не более чем в 1,25 раза.
2. Пересчитать с 1 марта 1995 г. пенсии лицам, уволенным с воинской службы и из органов внутренних дел по выслуге лет, возрасту, состоянию здоровья или сокращению штатов, и членам семей погибших военнослужащих, получающим пенсии по случаю потери кормильца, исходя из увеличенного в соответствии с настоящим постановлением денежного довольствия военнослужащих, лиц рядового и начальствующего состава органов внутренних дел, состоящих на службе.
Президент Республики Казахстан
Приложение N 1
к постановлению Президента
Республики Казахстан
от 17 апреля 1995 г. N 2202
Должностные оклады
лиц офицерского состава по основным
типовым должностям
--------------------------------------------------------------------
Наименование должностей     !Месячный должностной оклад
!          (в тенге)
--------------------------------------------------------------------
1                 !               2
--------------------------------------------------------------------
I. По войскам
Командующий родом войск                          3940
Командир корпуса                                 3840
Командир дивизии                                 3590
Командир бригады                                 3290
Командир полка                                   3050
Командир батальона, дивизиона                    2610
Командир роты, батареи                           2380
Командир взвода                                  2000
II. По Пограничным войскам
Командующий Пограничными войсками                3940
Первый заместитель Командующего
Пограничными войсками                            3860
Заместитель Командующего Пограничными
войсками                                         3840
Начальник отдела                                 3590
Начальник отделения                              3110
Старший офицер                                   2960
Офицер                                           2610
Начальник пограничного отряда                    3590
Начальник отделения пограничного
отряда                                           2610
Старший офицер пограничного отряда               2590
Офицер пограничного отряда                       2310
Комендант пограничной комендатуры                2710
Начальник пограничной заставы                    2380
Заместитель начальника пограничной
заставы                                          2290
III. По Республиканской гвардии
Командующий Республиканской гвардией             3940
Первый заместитель Командующего
Республиканской гвардией                         3860
Заместитель Командующего Республиканской
гвардией                                         3840
Начальник отдела                                 3590
Начальник отделения                              3110
Старший офицер                                   2960
Офицер                                           2610
IV. По Внутренним войскам
Командующий Внутренними войсками                 3940
Первый заместитель Командующего
Внутренними войсками                             3860
Заместитель Командующего Внутренними
войсками                                         3840
Начальник отдела                                 3590
Старший офицер                                   2960
Офицер                                           2610
---------------------------------------------------------------------
Приложение N 2
к постановлению Президента
Республики Казахстан
от 17 апреля 1995 г. N 2202
Должностные оклады
прапорщиков, мичманов, военнослужащих сверхсрочной
службы, а также военнослужащих, проходящих службу по
контракту на воинских должностях, замещаемых солдатами,
матросами, сержантами, старшинами, прапорщиками, мичманами
--------------------------------------------------------------------
Тарифный разряд         !   Месячный должностной оклад
!          (в тенге)
--------------------------------------------------------------------

I                             790-880
II                            880-980
III                           980-1060
IV                            1060-1230
V                             1230-1310
VI                            1310-1500
VII                           1500-1630
VIII                          1630-1750
IХ                            1750-1880
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1995 жылғы 17 сәуiрдегi
N 2202 қаулысына
N 3 Қосымша
Мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлердiң
Лауазымдық жалақылары
-------------------------------------------------------------------
Тарифтiк  разряды            |    Айлық лауазымдық жалақысы
|          (теңгемен)
-------------------------------------------------------------------
I                                  190
II                                 250
III                                290
IV                                 340
V                                  380
VI                                 440
Ескерту. Офицер құрамы лауазымына тағайындалған мерзiмдi
қызметтегi әскери қызметшiлерге жалақы бiрiншi тарифтiк разряд бойынша прапорщиктерге, мичмандарға және мерзiмiнен тыс қызметтегi әскери қызметшiлерге көзделген лауазымдық жалақының ең төмен мөлшерi деңгейiнде төленедi.
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1995 жылғы 17 сәуiрдегi
N 2202 қаулысына
N 4 Қосымша
Әскери оқу орындары мен әскери бөлiмдер курсанттарының
Лауазымдық жалақылары
-------------------------------------------------------------------
Курсанттардың санаты                |Айлық лауазымдық жалақысы
|       (теңгемен)
-------------------------------------------------------------------
1. Оқуға қабылданар алдында мiндеттi
әскери мерзiмдi қызметте тұрмаған
адамдардың қатарындағы курсанттар:
жоғары әскери оқу орындарында:
- бiрiншi және екiншi курстарда                 440
- үшiншi және одан кейiнгi курстарда            810
орта әскери оқу орындарында:
- бiрiншi және екiншi курстарда                 340
- үшiншi және одан кейiнгi курстарда            660
2. Мiндеттi мерзiмдi әскери қызметке
тiкелей шақырудан кейiн оқуға қабылданған
адамдардың қатарындағы курсанттар:
- техниктер, прапорщиктер мектебiнде            290
- әскери оқу бөлiмдерi мен бөлiмшелерiнде       190
3. Мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлер       әскери бөлiмдердегi
қатарындағы курсанттар (2 тармақта           соңғы штаттық
көрсетiлген курсанттардан басқасы)           лауазымдар бойынша,

I                                790-880
II                               880-980
III                              980-1060
IV                               1060-1230
V                                1230-1310
VI                               1310-1500
VII                              1500-1630
VIII                             1630-1750
IX                               1750-1880
---------------------------------------------------------------------
Приложение N 3
к постановлению Президента
Республики Казахстан
от 17 апреля 1995 г. N 2202
Должностные оклады
военнослужащих срочной службы
--------------------------------------------------------------------
Тарифный разряд        ! Месячный должностной оклад
!           (в тенге)
--------------------------------------------------------------------
I                                 190
II                                250
III                               290
IV                                340
V                                 380
VI                                440
Примечание. Военнослужащим срочной службы, назначенным на
должности офицерского состава, выплачиваются оклады
на уровне минимального размера должностного оклада,
предусмотренного по первому тарифному разряду для
прапорщиков, мичманов и военнослужащих сверхсрочной
службы.
---------------------------------------------------------------------
Приложение N 4
к постановлению Президента
Республики Казахстан
от 17 апреля 1995 г. N 2202
Должностные оклады
курсантов военно-учебных заведений и
воинских частей
--------------------------------------------------------------------
Категории курсантов          !Месячный должностной оклад
!          (в тенге)
--------------------------------------------------------------------
1. Курсанты из числа лиц, не состоявших
на действительной срочной военной
службе перед зачислением на обучение:
в высшие военно-учебные заведения:
- на первый и второй курсы                    440
- на третий и последующие курсы               810
в средние военно-учебные заведения:
- на первый и второй курсы                    340
- на третий и последующие курсы               660
2. Курсанты из числа лиц, зачисленных
на обучение непосредственно после
призыва на действительную срочную
военную службу:
- в школы техников, прапорщиков               290
- в учебные воинские части и
подразделения                               190
3. Курсанты из числа военнослужащих       по последним штатным
срочной службы (кроме курсантов,       должностям в воинских
указанных в пункте 2)                  частях, но не менее
окладов, предусмотренных

бiрақ 1 және 2
тармақтарда көзделген
жалақылардан кем емес
4. Офицерлiк атағы жоқ және казармалық
жағдайда тұрмайтын жоғары әскери оқу
орындарының тыңдаушылары                        1690
Суворовшылар, нахимовшылар, әскери
музыка училищелерi мен әскери
бөлiмдерiнiң тәрбиеленушiлерi                   190
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
1995 жылғы 17 сәуiрдегi
N 2202 қаулысына
N 5 Қосымша
Әскери қызметшiлердiң (шақырылуы бойынша қызметiн
өткерiп жүрген әскери қызметшiлерден басқаларының)
әскери атақтары және iшкi iстер органдарының
қатардағы және басшы құрамдағы адамдарының,
сондай-ақ контракт бойынша қызмет өткерiп жүрген
әскери қызметшiлердiң арнаулы атақтары бойынша
Жалақылары
-------------------------------------------------------------------
Әскери атақтар                  | Айлық жалақысы (теңгемен)
-------------------------------------------------------------------
Қатардағы жауынгер, матрос                      500
Ефрейтор, аға матрос                            510
Кiшi сержант, II-дәрежелi старшина              530
Сержант, 1-дәрежелi старшина                    560
Аға сержант, бас старшина                       580
Старшина, бас кеме старшинасы                   600
Прапорщик, мичман                               680
Аға прапорщик, аға мичман                       730
Кiшi лейтенант                                  800
Лейтенант                                       900
Аға лейтенант                                  1000
Капитан, капитан-лейтенант                     1080
Майор, II-шендi капитан                        1180
Подполковник, II-шендi капитан                 1250
Полковник, I-шендi капитан                     1350
Генерал-майор, контр-адмирал                   1480
Генерал-лейтенант, вице-адмирал                1630
Генерал-полковник, адмирал                     1750
Армия генералы, флот адмиралы                  1900

пунктами 1 и 2 настоящего
приложения
4. Слушатели высших военно-учебных
заведений, не имеющие офицерских
званий и не содержащиеся на
казарменном положении                        1690
5. Суворовцы, нахимовцы, воспитанники
военно-музыкальных училищ и воинских
частей                                        190
---------------------------------------------------------------------
Приложение N 5
к постановлению Президента
Республики Казахстан
от 17 апреля 1995 г. N 2202
Оклады
по воинским званиям, военнослужащих (кроме военнослужащих,
проходящих службу по призыву) и специальным званиям лиц
рядового и начальствующего состава органов внутренних дел,
а также военнослужащих, проходящих службу по контракту
--------------------------------------------------------------------
Воинское звание               ! Месячный оклад (в тенге)
--------------------------------------------------------------------
Рядовой, матрос                                       500
Ефрейтор, старший матрос                              510
Младший сержант, старшина II статьи                   530
Сержант, старшина I статьи                            560
Старший сержант, главный старшина                     580
Старшина, главный корабельный старшина                600
Прапорщик, мичман                                     680
Старший прапорщик, старший мичман                     730
Младший лейтенант                                     800
Лейтенант                                             900
Старший лейтенант                                    1000
Капитан, капитан-лейтенант                           1080
Майор, капитан III ранга                             1180
Подполковник, капитан II ранга                       1250
Полковник, капитан I ранга                           1350
Генерал-майор, контр-адмирал                         1480
Генерал-лейтенант, вице-адмирал                      1630
Генерал-полковник, адмирал                           1750
Генерал армии, адмирал флота                         1900
---------------------------------------------------------------------