2005 жылы Қазақстанның көрнекті әдебиет және өнер қайраткерлеріне Мемлекеттік стипендия беру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 579 Өкімі
"Президент пен Үкімет актілерінің
жинағында" жариялануға тиіс
1. Қосымшаға сәйкес 2005 жылы Қазақстанның көрнекті әдебиет және өнер қайраткерлеріне Мемлекеттік стипендия берілсін.
2. Осы өкім бұқаралық ақпарат құралдарында жариялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2006 жылғы 9 қаңтардағы
N 579 өкіміне
ҚОСЫМША
2005 жылы Мемлекеттік стипендия берілген
көрнекті әдебиет және өнер қайраткерлерінің
ТІЗІМІ
Әдебиет қайраткерлері
Айтқожина               - 1936 жылы туған, ақын, Мемлекеттік
Марфуға                   сыйлықтың лауреаты
Ахметова                - 1946 жылы туған, ақын, Қазақстан
Күлаш                     Жастар одағы сыйлығының лауреаты
Әбдікәкімов             - 1953 жылы туған, ақын
Тыныштықбек
Әшіров                  - 1938 жылы туған, прозашы
Ахметжан
Баянбаев                - 1936 жылы туған, ақын, Қазақстан
Қастек                    Жазушылар одағы сыйлығының лауреаты
Бөдешев                 - 1944 жылы туған, ақын, "Алаш"
Жәркен                    халықаралық сыйлығының лауреаты
Жақанов                 - 1936 жылы туған, жазушы, өнертанушы
Ілия
Жұмағалиев              - 1937 жылы туған, ақын
Қайрат
Жұмаділов               - 1936 жылы туған, халық жазушысы,
Қабдеш                    Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Иманасов                - 1938 жылы туған, ақын, "Алаш"
Сәкен                     халықаралық сыйлығының лауреаты
Исабаев                 - 1954 жылы туған, ақын
Нұртас
Ысқақов                 - 1935 жылы туған, прозашы,
Қалихан                   Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Қанатбаев               - 1940 жылы туған, ақын, "Алаш"
Дүйсенбек                 халықаралық сыйлығының лауреаты
Кемелбаева              - 1965 жылы туған, прозашы
Айгүл
Құмарова                - 1936 жылы туған, прозашы, "Алаш"
Шәрбану                   халықаралық сыйлығының лауреаты
Мамасейітов             - 1949 жылы туған, прозашы, "Алаш"
Тұрлыбек                  халықаралық сыйлығының лауреаты
Мекебаев                - 1940 жылы туған, прозашы
Адам
Мұхамедқалиев           - 1942 жылы туған, прозашы
Қажығали
Мұратбеков              - 1936 жылы туған, жазушы
Сайын
Мырзалиев               - 1935 жылы туған, халық жазушысы,
Қадыр                     мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Ниязбеков               - 1943 жылы туған, ақын
Рафаэль
Нұрғалиев               - 1938 жылы туған, ақын, "Алаш"
Өтежан                    халықаралық сыйлығының лауреаты
Нұржанов                - 1962 жылы туған, ақын, "Дарын"
Светқали                  Мемлекеттік жастар сыйлығының
лауреаты
Нұрмағанбетов           - 1945 жылы туған, прозашы
Тынымбай
Оспанов                 - 1938 жылы туған, жазушы
Сейфолла
Салықбаева              - 1962 жылы туған, ақын, "Алаш"
Гүлнар                    халықаралық сыйлығының лауреаты,
Қазақстан Жастар одағы сыйлығының
лауреаты
Сәмитұлы                - 1940 жылы туған, прозашы, Қытай
Жақсылық                  Халық Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты
Өнер қайраткерлері
Ахмедияров              - 1946 жылы туған, Қазақстанның халық
Қаршымбай                 артисі, Мемлекеттік сыйлықтың
лауреаты
Әжиев                   - 1924 жылы туған, суретші,
Үке                       Қазақстанның еңбек сіңірген
қайраткері
Әшірбекова              - 1938 жылы туған, Қазақстанның
Роза                      халық артисі, Ғ.Мүсірепов атындағы
Қазақ мемлекеттік академиялық
балалар және жасөспірімдер
театрының актрисасы
Байқошқарова            - 1943 жылы туған, М.Әуезов атындағы
Ғайникамал                Қазақ мемлекеттік академиялық драма
театрының актрисасы
Баяхунов                - 1927 жылы туған, композитор,
Бәкір Яхияұлы             Қазақстанның халық артисі
Бойченко                - 1947 жылы туған, Қазақстанның халық
Гавриил Моисеевич         артисі, М.Лермонтов атындағы
Мемлекеттік академиялық орыс драма
театрының актері
Ғалымжанова             - 1924 жылы туған, Қазақстанның еңбек
Ләйла Ғалиқызы            сіңірген мәдениет қызметкері,
мемлекет және қоғам қайраткері
Дүйсекеев               - 1946 жылы туған, Қазақстанның еңбек
Кеңес                     сіңірген қайраткері, композитор
Есенқұлов               - 1939 жылы туған, Қазақстанның еңбек
Сейітхан                  сіңірген артисі, Ғ.Мүсірепов
атындағы Қазақ мемлекеттік
академиялық балалар және
жасөспірімдер театрының актері
Жанысбаева              - 1934 жылы туған, өнертану ғылымының
Гүлжан Әбуқызы            кандидаты
Жұбатырова              - 1943 жылы туған, Қазақстанның халық
Рахима Төлегенқызы        артисі, опера әншісі
Қадыров                 - 1935 жылы туған, Т.Жүргенов атындағы
Ахметжан Насырұлы         Қазақ ұлттық өнер академиясының
профессоры
Маңғытаев               - 1937 жылы туған, Қазақстанның халық
Мыңжасар                  артисі, композитор
Мұсабаев                - 1933 жылы туған, Қазақстанның халық
Рашид                     артисі
Мұхамбетова             - 1942 жылы туған, Құрманғазы атындағы
Әсия                      Қазақ ұлттық консерваториясының
профессоры
Мышбаева                - 1938 жылы туған, Қазақстанның халық
Нүкетай                   артисі, М.Әуезов атындағы Қазақ
мемлекеттік академиялық драма
театрының актрисасы
Оразбаев                - 1936 жылы туған, Қазақстанның халық
Сәбит Қоңырбайұлы         артисі, Мемлекеттік сыйлықтың
лауреаты
Серкебаев               - 1940 жылы туған, Қазақстанның халық
Мұрат Бекмұхамедұлы       артисі, дирижер
Сапарғалиқызы           - 1972 жылы туған, Қ.Бәйсейітова
Шұғыла                    атындағы ұлттық опера және балет
театрының қоюшы балетмейстері
Тасыбекова              - 1938 жылы туған, халық артисі,
Торғын                    атындағы Қазақ мемлекеттік
академиялық драма театрының
актрисасы
Телғозиева              - 1970 жылы туған, кескіндемеші
Гүлмира
Шәріпова                - 1931 жылы туған, Қазақстанның халық
Зәмзәгүл Нүсіпбайқызы     артисі, М.Әуезов атындағы Қазақ
мемлекеттік академиялық драма
театрының актрисасы
Штоколова               - 1938 жылы туған, Қазақстанның еңбек
Нэлля Федоровна           сіңірген артисі, К.Станиславский
атындағы Қарағанды облыстық орыс
драма театрының актрисасы

О присуждении Государственной стипендии видным деятелям литературы и искусства Казахстана в 2005 году
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 9 января 2006 года N 579
Подлежит опубликованию
в "Собрании актов Президента
и Правительства"
1. Присудить Государственную стипендию видным деятелям литературы и искусства Казахстана в 2005 году согласно приложению.
2. Настоящее распоряжение опубликовать в средствах массовой информации.
Президент
Республики Казахстан
Приложение
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от 9 января 2006 года N 579
Список
видных деятелей литературы и искусства,
которым присуждена Государственная стипендия
в 2005 году Деятели литературы
Абдикакимов Тыныштыкбек   - 1953 года рождения, поэт
Айтхожина Марфуга         - 1936 года рождения, поэтесса,
лауреат Государственной премии
Аширов Ахметжан           - 1938 года рождения, прозаик
Ахметова Куляш            - 1946 года рождения, поэтесса, лауреат
премии Союза молодежи Казахстана
Баянбаев Кастек           - 1936 года рождения, поэт, лауреат
премии Союза писателей Казахстана
Бодешев Жаркен            - 1944 года рождения, поэт, лауреат
международной премии "Алаш"
Жаканов Илья              - 1936 года рождения, писатель,
искусствовед
Жумагалиев Кайрат         - 1937 года рождения, поэт
Жумадилов Кабдеш          - 1936 года рождения, народный писатель,
лауреат Государственной премии
Иманасов Сакен            - 1938 года рождения, поэт, лауреат
международной премии "Алаш"
Исабаев Нуртас            - 1954 года рождения, поэт
Искаков Калихан           - 1935 года рождения, прозаик,
лауреат Государственной премии
Канатбаев Дуйсенбек       - 1940 года рождения, поэт, лауреат
международной премии "Алаш"
Кемелбаева Айгуль         - 1965 года рождения, прозаик
Кумарова Шарбану          - 1936 года рождения, прозаик, лауреат
международной премии "Алаш"
Мамасеитов Турлыбек       - 1949 года рождения, прозаик, лауреат
международной премии "Алаш"
Мекебаев Адам             - 1940 года рождения, прозаик
Муратбеков Саин           - 1936 года рождения, писатель
Мухамедкалиев Кажыгали    - 1942 года рождения, прозаик
Мырзалиев Кадыр           - 1935 года рождения, народный писатель,
лауреат Государственной премии
Ниязбеков Рафаэль         - 1943 года рождения, поэт
Нургалиев Утежан          - 1938 года рождения, поэт, лауреат
международной премии "Алаш"
Нуржанов Светкали         - 1962 года рождения, поэт, лауреат
Государственной премии "Дарын"
Нурмаганбетов Тынымбай    - 1945 года рождения, прозаик
Оспанов Сейфолла          - 1938 года рождения, писатель
Салыкбаева Гульнар        - 1962 года рождения, поэтесса,
лауреат международной премии
"Алаш", лауреат премии Союза
молодежи Казахстана
Самитулы Жаксылык         - 1940 года рождения, прозаик,
лауреат Государственной премии
Китайской Народной Республики
Деятели искусства
Ажиев Уке                 - 1927 года рождения, художник,
заслуженный деятель Казахстана
Аширбекова Роза           - 1938 года рождения, народная
артистка Казахстана, актриса
Государственного академического
казахского театра для детей
и юношества им. Г. Мусрепова
Ахмедьяров Каршымбай      - 1946 года рождения, народный
артист Казахстана, лауреат
Государственной премии
Байкошкарова              - 1943 года рождения, актриса
Гайникамал                  Казахского государственного
академического театра драмы
им. М. Ауэзова
Баяхунов Бакир Яхиянович  - 1927 года рождения, композитор,
народный артист Казахстана
Бойченко                  - 1947 года рождения, народный
Гавриил Моисеевич           артист Казахстана, актер
Государственного академического
русского театра драмы
имени М. Лермонтова
Галымжанова               - 1924 года рождения, заслуженный
Лейла Галиевна              работник культуры Казахстана,
государственный и общественный
деятель
Дуйсекеев Кенес           - 1946 года рождения, заслуженный
деятель Казахстана, композитор
Есенкулов Сейтхан         - 1939 года рождения, заслуженный
артист Казахстана, актер
Государственного академического
казахского театра для детей
и юношества им. Г. Мусрепова
Жанысбаева                - 1934 года рождения, кандидат
Гулжахан Абуовна            искусствоведения
Жубатырова                - 1943 года рождения, народная артистка
Рахима Толегеновна          Казахстана, солистка оперы
Кадыров                   - 1935 года рождения, профессор
Ахметжан Насырович          Казахской национальной академии
искусств им. Т. Жургенова
Мангитаев Мынжасар        - 1937 года рождения, народный
артист Казахстана, композитор
Мусабаев Рашид            - 1933 года рождения,
народный артист Казахстана
Мухамбетова Асия          - 1942 года рождения, профессор
Казахской национальной
консерватории им. Курмангазы
Мышбаева Нукетай          - 1938 года рождения, народная
артистка Казахстана, актриса
Казахского государственного
академического театра драмы
им. М. Ауэзова
Оразбаев                  - 1936 года рождения, народный
Сабит                       артист Казахстана, лауреат
Государственной премии
Сапаргаликызы Шугыла      - 1972 года рождения,
балетмейстер-постановщик
национального театра оперы
и балета им. К. Байсеитовой
Серкебаев                 - 1940 года рождения, народный
Мурат Бекмухамедович        артист Казахстана, дирижер
Тасыбекова Торгын         - 1938 года рождения,
народная артистка, актриса
Казахского государственного
академического театра драмы
им. М. Ауэзова
Тельгозиева Гульмира      - 1970 года рождения, живописец
Шарипова                  - 1931 года рождения,
Замзагул Нусипбаевна        народная артистка Казахстана,
актриса Казахского
государственного академического
театра драмы им. М. Ауэзова
Штоколова                 - 1938 года рождения, заслуженная
Нэлля Федоровна             артистка Казахстана, актриса
Карагандинского областного
русского драматического театра
имени К. Станиславского