Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамы туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2024 жылғы 1 қазандағы № 174 өкімі.
Қазақстан Республикасы
Президенті мен Үкіметі
актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
1. Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 30 маусымдағы № 3985 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесі туралы ереженің 11-тармағына сәйкес қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамы бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 16 қыркүйектегі № 4071 өкімінің күші жойылды деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2024 жылғы 1 қазандағы
№ 174 өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы
Шетелдік инвесторлар кеңесінің
ДЕРБЕС ҚҰРАМЫ
Кеңестің мүшелері:
(қазақстандық тараптан)
Бектенов
Олжас Абайұлы
- Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі
Сүлейменов
Тимур Мұратұлы
- Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы
Скляр
Роман Васильевич
- Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары
Нұртілеу
Мұрат Әбуғалиұлы
- Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Сыртқы істер министрі
Жұманғарин
Серік Мақашұлы
- Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары
Қойшыбаев
Ғалымжан Тельманұлы
- Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Үкімет Аппаратының Басшысы
Байбазаров
Нұрлан Серікұлы
- Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрі
Бозымбаев
Қанат Алдабергенұлы
- Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары
Қарабаев
Марат Кәрімжанұлы
- Қазақстан Республикасының Көлік министрі
Такиев
Мәди Төкешұлы
- Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Шарлапаев
Қанат Бисимбайұлы
- Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Жамаубаев Ерұлан Кенжебекұлы
- Қазақстан Республикасы Президентінің кеңесшісі
Оспанқұлов Ғабидолла Абдоллаұлы
- Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Инвестиция комитетінің төрағасы
Қарағойшин Рустам Тимурұлы
- "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Кеңестің мүшелері:
(шетелдік тараптан)
Гэри Нейгл
- "Glencore" компаниясының бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Терраз Николя
- "TotalEnergies Exploration and Production Branch" компаниясының президенті, "TotalEnergies" концерні атқарушы комитетінің мүшесі (келісім бойынша)
Бхаргав Дасгупта
- Азия Даму Банкінің нарықтық қатынастар жөніндегі вице-президенті (келісім бойынша)
Уаэл Cayан
- "Shell Ріс" бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Витторио Грилли
- "JPMorgan Chase International" Еуропа – Таяу Шығыс - Африка өңірі бойынша консультативтік кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
Найджел Хирн
- "Chevron Corporation" корпорациясының мұнай өнімдері және газ бойынша атқарушы вице-президенті (келісім бойынша)
Дэвид Ливингстон
- "Citi" компаниясының "Еуропа – Таяу Шығыс - Африка" өңірі бойынша бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Кирсти Хелен Уилсон
- "Baker McKenzie" жаһандық атқарушы комитетінің мүшесі, "Baker McKenzie International" директорлар кеңесі төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Ежи Старак
- "Polpharma S.A." тобының байқаушы кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
Иан Коулберн
- "Deloitte" ТМД бойынша бас директоры (келісім бойынша)
Акира Теракава
- "Marubeni Corporation" бас атқарушы вице-президенті, директорлар кеңесінің мүшесі (келісім бойынша)
Борислав
Иванов-Бланкенбург
- "Deutsche Bank" Шығыс Еуропадағы бас атқарушы директоры, "Deutsche Bank" Таяу Шығыс елдеріндегі жаһандық сауданы қаржыландыру және кредиттеу бөлімінің басшысы (келісім бойынша)
Тецуя Шинохара
- "Mitsubishi Corporation" корпорациясының аға вице-президенті, жаһандық стратегия және үйлестіру департаментінің бас директоры (келісім бойынша)
Клаудио Дескальци
- "Eni S.p.A." компаниясының бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Марко Мариотти
- "Philip Morris International" Шығыс Еуропа өңірі бойынша президенті (келісім бойынша)
Ибрагимов
Шухрат Алиджанович
- "ERG Sari" компаниясы директорлар кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
Нил Чапман
- "ExxonMobil" корпорациясының аға вице-президенті (келісім бойынша)
Уве Кнотцер
- "Knauf International GmbH" компаниясының бас директоры, "Gebr. Knauf Group" бас әріптесі (келісім бойынша)
Одиль Рено-Бассо
- Еуропа Қайта Құру және Даму Банкінің президенті (келісім бойынша)
Подгузов
Николай Радиевич
- Еуразия Даму Банкінің басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Рафаэль Гассет
- "METRO AG" басқарма мүшесі (келісім бойынша)
Бела Ференци
- "GE" Ресейдегі/ТМД-дағы президенті (келісім бойынша)
Тимоти Скот Гитцел
- "Cameco Corporation" корпорациясының президенті және бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Тунджай Озильхан
- "Anadolu Group" басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Мунехиро Хосоно
- "INPEX North Caspian Sea Ltd" президенті және уәкілетті директоры (келісім бойынша)
Феттах Таминдже
- "Sembol" компаниясының президенті (келісім бойынша)
Джули Линн Тигланд
- "ЕҮ" жаһандық серіктесі, "ЕҮ" офистерінің (Еуропа, Таяу Шығыс, Үндістан және Африка) басшысы (келісім бойынша)
Хуан Юнчжан
- "Petro China Company Ltd" президенті, "CNPC" Қытай ұлттық мұнай-газ корпорациясының вице- президенті (келісім бойынша)
Несис
Виталий Натанович
- "Solidcore Resources plc" бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Воробьев
Вадим Николаевич
- "Лукойл" жария акционерлік қоғамының президенті (келісім бойынша)
Каан Терзиоглу
- "VEON Ltd" тобының бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Антонелла Бассани
- Дүниежүзілік банктің Еуропа және Орталық Азия өңірі бойынша вице-президенті (келісім бойынша)
Кеңес байқаушылары:
Адам Красон
- "PwC" Орталық және Шығыс Еуропа елдеріндегі бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Билл Томас
- "KPMG International" жаһандық төрағасы және бас директоры (келісім бойынша)
Жаков Франсуа
- "Air Liquide" компаниясының атқарушы вице-президенті және атқарушы комитетінің мүшесі (келісім бойынша)
Симонс Мишель
- "Microsoft" компаниясының Орталық және Шығыс Еуропадағы "Multi-Country" бөлімшесінің басшысы (келісім бойынша)
Симонелли Лоренцо
- "Baker Hughes" басқарма төрағасы, президенті және бас атқарушы директоры (келісім бойынша)
Делеони Эндрю
- "Alstom" компаниясының Африка, Таяу Шығыс және Орталық Азия өңірлері бойынша президенті (келісім бойынша)
Рафаэль Сантана
- "Wabtec" корпорациясының президенті және бас атқарушы директоры (келісім бойынша)

О персональном составе Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 1 октября 2024 года № 174.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
1. В соответствии с пунктом 11 Положения о Совете иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 30 июня 1998 года № 3985, утвердить прилагаемый персональный состав Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу распоряжение Президента Республики Казахстан от 16 сентября 1998 года № 4071 "О персональном составе Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан".
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Президента
Республики Казахстан
от 1 октября 2024 года № 174
ПЕРСОНАЛЬНЫЙ СОСТАВ
Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан
члены Совета:
(с казахстанской стороны)
Бектенов
Олжас Абаевич
- Премьер-Министр Республики Казахстан
Сулейменов
Тимур Муратович
- Председатель Национального Банка Республики Казахстан
Скляр
Роман Васильевич
- Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Нуртлеу
Мурат Абугалиевич
- Заместитель Премьер-Министра - Министр иностранных дел Республики Казахстан
Жумангарин
Серик Макашевич
- Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Койшыбаев
Галымжан Тельманович
- Заместитель Премьер-Министра - Руководитель Аппарата Правительства Республики Казахстан
Байбазаров
Нурлан Серикович
- Заместитель Премьер-Министра - Министр национальной экономики Республики Казахстан
Бозумбаев
Канат Алдабергенович
- Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Карабаев
Марат Каримжанович
- Министр транспорта Республики Казахстан
Такиев
Мади Токешович
- Министр финансов Республики Казахстан
Шарлапаев
Канат Бисимбаевич
- Министр промышленности и строительства Республики Казахстан
Жамаубаев
Ерулан Кенжебекович
- советник Президента Республики Казахстан
Оспанкулов
Габидолла Абдуллаулы
- председатель Комитета по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан
Карагойшин
Рустам Тимурович
- председатель правления акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" (по согласованию)
члены Совета:
(с иностранной стороны)
Гэри Нейгл
- главный исполнительный директор компании "Glencore" (по согласованию)
Терраз Николя
- президент компании "TotalEnergies Exploration and Production Branch", член исполнительного комитета концерна "TotalEnergies" (по согласованию)
Бхаргав Дасгупта
- вице-президент Азиатского банка развития по рыночным отношениям (по согласованию)
Уаэл Сауан
- главный исполнительный директор "Shell Р1с" (по согласованию)
Витторио Грилли
- председатель Консультативного совета по региону Европа - Ближний Восток - Африка "JPMorgan Chase International" (по согласованию)
Найджел Хирн
- исполнительный вице-президент по нефтепродуктам и газу корпорации "Chevron Corporation" (по согласованию)
Дэвид Ливингстон
- главный исполнительный директор компании "Citi" по региону "Европа - Ближний Восток - Африка" (по согласованию)
Кирсти Хелен Уилсон
- член глобального исполнительного комитета "Baker McKenzie", заместитель председателя Совета директоров "Baker McKenzie International" (по согласованию)
Ежи Старак
- председатель наблюдательного совета группы "Polpharma S.A." (по согласованию)
Иан Коулберн
- генеральный директор "Deloitte" по СНГ (по согласованию)
Акира Теракава
- старший исполнительный вице-президент, член Совета директоров "Marubeni Corporation" (по согласованию)
Борислав
Иванов-Бланкенбург
- главный исполнительный директор "Deutsche Bank" в Восточной Европе, руководитель отдела глобального торгового финансирования и отдела кредитования "Deutsche Bank" в странах Ближнего Зарубежья (по согласованию)
Тецуя Шинохара
- старший вице-президент, генеральный директор департамента глобальной стратегии и координации корпорации "Mitsubishi Corporation" (по согласованию)
Клаудио Дескальци
- главный исполнительный директор компании "Eni S.p.A." (по согласованию)
Марко Мариотти
- президент "Philip Morris International" по региону Восточная Европа (по согласованию)
Ибрагимов
Шухрат Алиджанович
- председатель Совета директоров компании "ERG Sari" (по согласованию)
Нил Чапман
- старший вице-президент корпорации "ExxonMobil" (по согласованию)
Уве Кнотцер
- генеральный директор компании "Knauf International GmbH", генеральный партнер "Gebr. Knauf Group" (по согласованию)
Одиль Рено-Бассо
- президент Европейского банка реконструкции и развития (по согласованию)
Подгузов
Николай Радиевич
- председатель Правления Евразийского банка развития (по согласованию)
Рафаэль Гассет
- член Правления "METRO AG" (по согласованию)
Бела Ференци
- президент "GE" в России/СНГ (по согласованию)
Тимоти Скот Гитцел
- президент и главный исполнительный директор корпорации "Cameco Corporation" (по согласованию)
Тунджай Озильхан
- председатель Правления "Anadolu Group" (по согласованию)
Мунехиро Хосоно
- президент и уполномоченный директор "INPEX North Caspian Sea Ltd" (по согласованию)
Феттах Таминдже
- президент компании "Sembol" (по согласованию)
Джули Линн Тигланд
- глобальный партнер "ЕY", руководитель офисов "ЕY" (Европа, Ближний Восток, Индия и Африка) (по согласованию)
Хуан Юнчжан
- президент "Petro China Company Ltd", вице-президент Китайской национальной нефтегазовой корпорации "CNPC" (по согласованию)
Несис
Виталий Натанович
- главный исполнительный директор "Solidcore Resources рlс" (по согласованию)
Воробьев
Вадим Николаевич
- президент публичного акционерного общества "Лукойл" (по согласованию)
Каан Терзиоглу
- главный исполнительный директор группы "VEON Ltd" (по согласованию)
Антонелла Бассани
- вице-президент Всемирного банка по региону Европы и Центральной Азии (по согласованию)
наблюдатели Совета:
Адам Красон
- главный исполнительный директор "PwC" в странах Центральной и Восточной Европы (по согласованию)
Билл Томас
- глобальный председатель и генеральный директор "KPMG International" (по согласованию)
Жаков Франсуа
- исполнительный вице-президент и член исполнительного комитета компании "Air Liquide" (по согласованию)
Симонс Мишель
- глава подразделения "Multi-Country" в Центральной и Восточной Европе компании "Microsoft" (по согласованию)
Симонелли Лоренцо
- председатель Правления, президент и главный исполнительный директор "Baker Hughes" (по согласованию)
Делеони Эндрю
- президент компании "Alstom" по регионам Африка, Ближний Восток и Центральная Азия (по согласованию)
Рафаэль Сантана
- президент и главный исполнительный директор корпорации "Wabtec" (по согласованию)