Қазақстан Республикасы Парламентiнiң депутаттарына автомобиль көлiгiмен қызмет көрсету тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Өкімі. 1996 жылғы 16 қаңтар N 2775
"Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы" 1995 жылғы 16 қазандағы Қазақстан Республикасы N 2529 Конституциялық заңының 30-бабының 5-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Парламентiнiң депутаттарына автомобиль көлiгiмен қызмет көрсету тәртiбi туралы ереже бекiтiлсiн (қоса берiледi).
Ескерту. Кіріспеге өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 29.04.2013 № 201 өкімімен.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентінің
1996 жылғы 16 қаңтардағы
№ 2775 өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттарына автомобиль көлігімен қызмет көрсету тәртібі туралы
ЕРЕЖЕ
Ескерту. Ереже жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 29.04.2013 № 201 өкімімен.
1. Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттарына автомобиль көлігімен қызмет көрсетуді «Қазақстан Республикасы Парламенті Шаруашылық басқармасының Автошаруашылығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны жүзеге асырады.
2. Осы Ереженің 3-тармағында көрсетілген лауазымды адамдарды қоспағанда, Парламент депутаттарына кезекші жеңіл автомобильдермен және автобустармен қызмет көрсетіледі.
3. Парламент Палаталарының төрағалары мен олардың орынбасарларына, сондай-ақ тұрақты комитеттер төрағаларына дербес бекітілген автомашиналармен қызмет көрсетіледі.
4. Автомашиналар қызмет бабында жүріп-тұру үшін және Қазақстан Республикасы астанасының шегінде ғана беріледі.
5. Осы Ереженің 2-тармағында аталған Парламент депутаттарына айына 75 сағат мөлшерінде автокөлікті пайдалану лимиті белгіленеді.
6. Қызмет бабында жүріп-тұру үшін кезекші автомашиналар жұмыс күндері 8-ден 20 сағатқа дейін, ал 20 сағаттан кейін, оның ішінде демалыс күндері әуежайға (аэровокзалға), теміржол немесе автомобиль вокзалдарына (станцияларына) бару үшін ғана пайдаланылады.
7. Демалыс пен мереке күндері және қызмет бабынан тыс жүріп-тұру үшін автокөлік белгіленген тарифтер бойынша ақы төлеу арқылы бөлінеді.
8. Палаталар төрағаларын, олардың орынбасарлары мен тұрақты
комитеттер төрағаларын қоспағанда, Парламент депутаттарын жұмыс және
тұрғылықты орындарына жеткізу үшін жеңіл автомобильдер мен автобустар
бөлінеді.
9. Қазақстан Республикасы Парламентінің Шаруашылық басқармасы
автокөлік құралдарының санын, жеңіл автомобильдер мен автобустардың қозғалыс маршруттарын, автокөлікті пайдаланғаны үшін ақылы қызмет көрсету тарифтерін белгілейді және оның мақсатты пайдаланылуын бақылауды жүзеге асырады.

О порядке обслуживания депутатов Парламента Республики Казахстан автомобильным транспортом
РАСПОРЯЖЕНИЕ ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН от 16 января 1996 года № 2775
В соответствии с пунктом 5 статьи 30 Конституционного закона Республики Казахстан от 16 октября 1995 года № 2529 "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов" утвердить Положение о порядке обслуживания депутатов Парламента Республики Казахстан автомобильным транспортом (прилагается).
Сноска. Преамбула с изменением, внесенным распоряжением Президента РК от 29.04.2013 № 201.
Президент
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
распоряжением Президента
Республики Казахстан
от 16 января 1996 года № 2775
ПОЛОЖЕНИЕ
о порядке обслуживания депутатов Парламента Республики
Казахстан автомобильным транспортом
Сноска. Положение в редакции распоряжения Президента РК от 29.04.2013 № 201.
1. Обслуживание депутатов Парламента Республики Казахстан автомобильным транспортом осуществляется Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Автохозяйство ХОЗУ Парламента Республики Казахстан".
2. Депутаты Парламента, за исключением должностных лиц, указанных в пункте 3 настоящего Положения, обслуживаются дежурными легковыми автомобилями и автобусами.
3. Председатели Палат Парламента и их заместители, а также председатели постоянных комитетов обслуживаются персонально закрепленными за ними автомашинами.
4. Автомашины предоставляются только для служебных поездок и в пределах столицы Республики Казахстан.
5. Депутатам Парламента, указанным в пункте 2 настоящего Положения, устанавливается лимит пользования автотранспортом в количестве 75 часов в месяц.
6. Для служебных поездок дежурные автомашины используются в рабочие дни с 8 до 20 часов, а после 20 часов, в том числе в нерабочие дни, только для поездки в аэропорт (аэровокзал), железнодорожный или автомобильный вокзалы (станции).
7. В выходные и праздничные дни и для неслужебных поездок автотранспорт выделяется за плату по установленным тарифам.
8. Для доставки депутатов Парламента, за исключением председателей Палат, их заместителей и председателей постоянных комитетов, к месту работы и жительства предоставляются легковые автомобили и автобусы.
9. Хозяйственное управление Парламента Республики Казахстан определяет количество автотранспортных средств, маршруты движения легковых автомобилей и автобусов, устанавливает тарифы платных услуг за пользование автотранспортом и осуществляет контроль за его целевым использованием.