О мерах по совершенствованию государственной статистики
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 7 июля 1997 г. N 3590. Утратило силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696)(вводится в действие со дня подписания)
В целях повышения качества государственной статистики, отмечая ее несоответствие требованиям реформирования экономики, особенно в части реального отражения состояния негосударственных нефинансовых структур, платежного баланса страны, аграрного сектора экономики, сектора домашних хозяйств, учета государственной собственности:
1. Правительству Республики Казахстан в месячный срок создать Межведомственный совет по совершенствованию государственной статистики с участием представителей Правительства, центральных государственных органов, в том числе непосредственно подотчетных и
подчиненных Президенту Республики Казахстан, и утвердить Положение о
его деятельности.
2. Определить основными задачами Совета:
- осуществление научно-методического руководства процессом
совершенствования государственной статистики;
- рассмотрение новых методик и форм статистической отчетности;
- разработку плана мероприятий, связанных с совершенствованием
государственной статистики.
Президент
Республики Казахстан

Мемлекеттiк статистиканы жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң өкiмi 1997 жылғы 7 шiлдедегi N 3590. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
Мемлекеттiк статистиканың сапасын арттыру мақсатында, оның экономиканы реформалау талаптарына, айрықша беймемлекеттiк қаржылық емес құрылымдар, елдiң төлем балансы, экономиканың аграрлық секторы, үй шаруашылықтары секторы, мемлекеттiк меншiктi есепке алу жай-күйiнiң нақты көрiнiс табуы бөлiгiнде сәйкессiздiгiн атап көрсете отырып:
1. Қазақстан Республикасының Үкiметi бiр ай мерзiмде Үкiметтiң, орталық мемлекеттiк органдардың, соның iшiнде Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынысты әрi есеп беретiн ведомстволар өкiлдерiнiң қатысуымен Мемлекеттiк статистиканы жетiлдiру жөнiндегi ведомствоаралық кеңестi құрып, оның қызметi туралы Ереженi бекiтетiн болсын.
2. Кеңестiң негiзгi мiндеттерi:
- мемлекеттiк статистиканы жетiлдiру процесiне ғылыми-әдiстемелiк басшылықты жүзеге асыру;
- статистикалық есептiлiктiң жаңа әдiстемелерi мен нысандарын қарау;
- мемлекеттiк статистиканы жетiлдiруге байланысты iс-шаралар жоспарын әзiрлеу болып белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының
Президентi