Қазақстан Республикасының астанасы - Ақмола қаласын дамыту жөніндегі қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасының Президентінің Өкімі 1998 жылғы 24 наурыз N 3878. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.01.09. N 1696 жарлығымен.
1. Қазақстан Республикасының астанасы - Ақмола қаласын дамыту жөніндегі қосымша шаралар жоспары бекітілсін (қоса беріліп отыр).
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі, Ақмола қаласының әкімі бекітілген жоспарды орындау жөніндегі шараларды қабылдасын.
3. Осы өкімнің жүзеге асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
1998 жылғы 24 наурыздағы
N 3878 өкіміне қосымша
Қазақстан Республикасының астанасы - Ақмола қаласын
дамыту жөніндегі қосымша шаралардың
Жоспары
_____________________________________________________________________
N               Шаралар                    Мерзімі     Жауапты
орындаушылар
____________________________________________________________________
1                 2                         3             4 ____________________________________________________________________
1. Ақмола облысындағы тұтынушылар үшін     Сәуір,      Үкімет,
электр энергиясының бағасының өсіп кет.    1998 ж.     Әблязов М.К.
пеуі жөніндегі шараларды қарастыру мен
тариф саясатын ескере отырып, Ақмола
АЭК-нің жұмыс істеуі жөніндегі шешімді
қарау және қабылдау.
2. 2000 жылғы кезеңге дейін Ақмола қала.    Сәуір-     Үкімет
сының энергокешеніне жанармай сатып алу     мамыр,
және жөндеу науқанын жүргізу үшін           1998 ж.
энергиямен қамтамасыз ету кәсіпорындарына
несие беру мәселесін қарастыру.
3. АЖЭО-1 және АЖЭО-2 кеңейту және қайта    Сәуір,     Үкімет
жарақтандыру жөніндегі жұмыстарды қаржы.    1998 ж.
ландыру мәселелерін шешу.
4. Ақмола қаласының электр жүйесін астана   Наурыз,     Үкімет,
әкімінің коммуналдық меншігіне беру туралы  1998 ж.     Әблязов М.К.
шешімді қарау және қабылдау.
5. Ақмола қаласы аумағында көтерме азық-    1998 жыл    Гартман В.К.
түлік базарлар жүйесін құрып, оларды         бойы       Кулагин С.В.
негізінен жергілікті жерде өндірілген
тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету. Ақмола
қаласында тамақ, оның ішінде балық өнім.
дерін сатумен айналысатын фирмалық дүкен.
дер жүйесін ашу.
6. Ақмола қаласында қоғамдық тамақтан.       Мамыр,  Өтембаев Е.А.
дыру орындарын дамытуды ынталандыру         1998 ж.  Мыңбаев С.М.,
жөнінде бекітілген тәртіп бойынша ұсыныс             Жақсыбеков Ә.Р.
енгізу

О дополнительных мерах по развитию города Акмолы - столицы Республики Казахстан
Распоряжение Президента Республики Казахстан от 24 марта 1998 г. N 3878. Утратило силу - Указом Президента РК от 9 января 2006 года N 1696 (U061696)(вводится в действие со дня подписания)
1. Утвердить План дополнительных мер по развитию города Акмолы - столицы Республики Казахстан (прилагается).
2. Правительству Республики Казахстан, акиму города Акмолы принять меры по выполнению утвержденного плана.
3. Контроль за реализацией данного распоряжения возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
Президент
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от 24 марта 1998 г. № 3878
ПЛАН
дополнительных мер по развитию города Акмолы -
столицы Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
№ !             Мероприятия                       ! Сроки  ! Ответственные
---------------------------------------------------------------------------
1 !                      2                        !   3    !       4
---------------------------------------------------------------------------
1. Рассмотреть и принять решения по                 апрель  Правительство,
функционированию Акмолинской РЭК                 1998 г. Аблязов М. К.
с учетом тарифной политики, при этом
предусмотреть меры по сдерживанию повышения цен
на электроэнергию для потребителей Акмолинской
области
2. Рассмотреть вопросы кредитования                 апрель- Правительство
предприятий энергоснабжения для закупа           май
топлива и проведения ремонтной кампании          1998 г.
энергокомплекса г. Акмолы на период до 2000
года
3. Решить вопросы финансирования работ              апрель  Правительство
по расширению и реконструкции                    1998 г.
АТЭЦ-1 и АТЭЦ-2
4. Рассмотреть и принять решение o передаче         март    Правительство,
электрических сетей г. Акмолы в                  1998 г. Аблязов М. К.
коммунальную собственность акима столицы
5. Создать сеть продовольственных оптовых         в течение Гартман В. К.,
рынков на территории города                    1998 г.   Кулагин С. В.,
Акмолы и насытить их продуктами                          Джаксыбеков А.Р.
питания, предпочтительно местного
производства. Открыть сеть фирменных
магазинов в г. Акмоле по продаже продуктов
питания, в том числе рыбопродуктов
6. Внести в установленном порядке предложения     май       Утембаев Е. А.,
по стимулированию развития в г. Акмоле         1998 г.   Мынбаев С. М.,
предприятий общественного питания                        Джаксыбеков А.Р.

7. Аса қауіпті жұқпалы ауруларды бақы.    1998 жыл  Жақсыбеков Ә.Р.,
лауға алу шараларының жоспарын жасап және   бойы    Көшербаев Қ.Е.
жүзеге асыру, онда қалалық санитарлық-
эпидемиологиялық станцияның санитарлық
бақылау постарындағы және қалалық
ветеринарлық қызметтің лабораторияларын
санитарлық-бактериологиялық, радиология.
лық және ветеринарлық бақылау жасау
үшін жабдықтау қарастырылсын.
8. Аэропорттың ұшып-қону алаңы маңында      1998-1999  Қалиев Е.Ж.,
қар тоқтатудың жобасын жасап, оған          жылдар     Кулагин С.В.,
қажет көшеттер отырғызуды қамтамасыз ету.              Гартман В.К.
9. Темір жол төсеміне жақын орналасқан    Мамыр,    Қалиев Е.Ж.,
үйлерді, ғимараттар мен аумақтарды       1998 ж.,   Жақсыбеков Ә.Р.,
абаттандыру шараларын жасау. Жолаушы                Гартман В.К.
көліктерінде тиісті дәрежеде сервистік
қызмет көрсетуді қамтамасыз ету.
10. Қарағанды, Екібастұз, Көкшетау          Мамыр,   Қалиев Е.Ж.,
қалаларына қатынайтын қалааралық электро-   1998 ж.  Гартман В.К.,
поездар бағыттарын және айналым сызбасын             Жақсыбеков Ә.Р.
қатынас жеделдігін ескере отырып қайта
қарау.
11. Қалалық аумақты стратегиялық қала       Сәуір,   Жақсыбеков Ә.Р.
салу маңыздылығына қарай бөлудің сызбасын   1998 ж.
жасау. Белгіленген бөліктерде құрылыс
объектілерін салуға жер учаскесі Қазақстан
Республикасы Президентімен келісе отырып
және астана әкімінің жеке бақылауымен
бөлінсін.
12. Бұрын бөлінген жер учаскелеріне       1998 жыл   Жақсыбеков Ә.Р.
тексеру жүргізіліп, бөлу шарттары бұзылған   бойы
жағдайларда олар қала резервіне алынсын.
13. Ескі және тозуы жеткен құрылыстар       Тамыз,   ЖақсыбековӘ.Р.,
орналасқан аумақтарды кешенді түрде игеру.   1998 ж. Құлыбаев А.А.
дің бес жылдық бағдарламасын жасау.
14. Астананың өзіндік архитектуралық       Қазан,    Жақсыбеков Ә.Р.
бейнесін сомдау мақсатында қаланы түрлі-   1998 ж.,  Құлыбаев А.А.
түсті көркемдеу айқындамасын жасау.
15. Есіл өзенінің жағалауын күнделікті    Желтоқсан Жақсыбеков Ә.Р.,
пайдалануға қажетті дамыған демалыс меке.    1998 ж., Көшербаев Қ.Е.
мелері орналасқан жалпықалалық желілік                Құлыбаев А.А.
аймаққа айналдырудың жобасын жасау.
16. "Алатау" қонақ үйіне жапсарлас квар.   1998 жыл  Жақсыбеков Ә.Р.
талдарға кешенді құрылыс салудың бүгінгі     бойы
күнгі қала орталығымен қатаң түрде бай.
ланыстырылған бағдарламасын жасау.
17. Діни конфессиялар мен іскер топ       ІІ тоқсан  Жақсыбеков Ә.Р.
өкілдерінің діни рәсім ғимараттарын       1998 ж.,   Кәкімжанов З.Х.
жөндеуге демеушілік көмек беру жөнінде
кездесуін өткізу.

7. Разработать и осуществить план мероприятий    в течение  Джаксыбеков А.Р.
по контролю за особо опасными инфекциями,     1998 г.   Кушербаев К. Е.
предусмотрев в нем оснащение лабораторий
санитарно-бактериологического,
радиологического и ветеринарного контроля
на постах СКП городской санэпидемстанции и
городской ветеринарной службы
8. Разработать проект и обеспечить посадку       в течение  Калиев Е. Ж.,
лесоэащитных насаждений для                   1998-      Кулагин С. В.,
снегозадержания в районе взлетно-             1999 гг.   Гартман В. К.
посадочной полосы аэропорта
9. Разработать меры по благоустройству           май        Калиев Е. Ж.,
зданий, сооружений и территории,              1998 г.    Джаксыбеков А.Р.,
непосредственно прилегающей к железнодорожному           Гартман В. К.
полотну. Обеспечить соответствующее сервисное
обслуживание на пассажирском транспорте
10. Пересмотреть схемы обращения и маршруты       май       Калиев Е. Ж.,
пригородных электропоездов с                  1998 г.   Гартман В. К.,
учетом интенсификации движения на                       Джаксыбеков А.Р.
гг. Караганду, Экибастуз, Кокшетау
11. Разработать схему зонирования городской       апрель    Джаксыбеков А.Р.
территории по степени стратегической          1998 г.
градостроительной значимости. Отводы
земельных участков под строительство
объектов в указанных зонах производить по
согласованию с Президентом Республики
Казахстан и под личным контролем акима
столицы
12. Провести ревизию ранее выделенных            в течение  Джаксыбеков А.Р.
земельных участков и, в случае нарушения     1998 г.
условий отвода, изъять их в резерв города
13. Разработать пятилетнюю программу             август     Джаксыбеков А.Р.,
комплексного освоения территорий, занятых    1998 г.    Кулибаев А. А.
аварийными и ветхими строениями
14. Разработать концепцию цветового              октябрь    Джаксыбеков А.Р.,
оформления города с целью формирования       1998 г.    Кулибаев А. А.
индивидуального архитектурного облика
столицы
15. Разработать проект общегородской линейной    декабрь    Джаксыбеков А.Р.,
рекреационной зоны повседневного             1998 г.    Кушербаев К. Е.,
пользования вдоль набережной реки Ишим                  Кулибаев Л. А.
с развитой сетью досуговых учреждений
16. Разработать в строгой увязке с существующим  в течению  Джаксыбеков А.Р.
центром программу комплексной застройки      1998 г.
кварталов, примыкающих к гостинице "Алатау"
17. Провести встречу представителей религиозных  II квартал Джаксыбеков А.Р.,
конфессий и делового мира по оказанию                   Какимжанов 3. Х.
спонсорской помощи в ремонте                 1998 г.
культовых зданий

18. Ақмола қаласын 2000 жылға дейін       1998 жыл   Жақсыбеков Ә.Р.
көгалдандыру мен сәулеттендірудің           бойы     Кулагин С.В.
кешенді бағдарламасын жасау.
19. Ағаштардың бағалы түрлері мен гүл      1998 жыл  Жақсыбеков Ә.Р.
көшеттерін өсіру үшін қазіргі бар            бойы    Кулагин С.В.
питомник пен жылыжай кешенін кеңейтудің
жобасын жасау.
20. Ақмола қаласының аумағындағы ауа       Мамыр,    ЖақсыбековӘ.Р.,
райы мен топыраққа бейімделген, жаппай     1998 ж.,  Кулагин С.В.
отырғызуға ұсынылатын нақтылы гүл
түрлерін іріктеудің айқындамасын жасау.
21. Жаңа астана маңындағы батпақтарды      Тамыз,    Гартман В.К.,
құрғату мен шағын көлдер жағалауын         1998 ж.,  Кулагин С.В.
реттеудің бағдарламасын жасау.
22. Есіл өзенін тереңдетіп, арнасын        Мамыр,   Кулагин С.В.,
реттеудің, сондай-ақ жағалауын бекіту      1998 ж.  Жақсыбеков Ә.Р.,
жұмыстарының ұзақ мерзімді бағдарламасын            Гартман В.К.
жасау. Бұл бағдарламаның алғашқы кезек.
терінің 1998-1999 жылдары орындалуын
қамтамасыз ету.

18. Разработать комплексную программу            в течение  Джаксыбеков А.Р.,
озеленения и благоустройства г. Акмолы       1998 г.    Кулагин С. В.
до 2000 года
19. Разработать проекты расширения существующего в течение  Джаксыбеков А.Р.,
питомника и тепличного комплекса для         1998 г.    Кулагин С. В.
выращивания ценных пород деревьев и
цветочной рассады
20. Разработать концепцию подбора определенного  май        Джаксыбеков А.Р.,
вида цветов, адаптированных по               1998 г.    Кулагин С. В.
климатическим и почвенным условиям в зоне
г. Акмолы, рекомендованных для массового
высаживания
21. Разработать программу по осушению            август     Гартман В. К.,
болот и облагораживанию небольших            1998 г.    Кулагин С. В.
озер в окрестностях новой столицы
22. Разработать долгосрочную программу           май        Кулагин С. В.,
дноуглубления и регулирования русла          1998 г.    Джаксыбеков А.Р.,
реки Ишим, а также работ по берегоукреплению.           Гартман В. К.
Обеспечить выполнение первоочередных этапов
этой программы в 1998-1999 гг.