Беларусь Республикасының Президенті А.Г.Лукашенконың Қазақстан Республикасына 1999 жылғы 3-4 қарашадағы ресми сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 13 қаңтар N 73
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Беларусь Республикасының Президенті
А.Г.Лукашенконың Қазақстан Республикасына 1999 жылғы 3-4 қарашадағы ресми
сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі
іс-шаралар жоспары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 13 қаңтардағы
N 73 қаулысымен
бекітілген
Беларусь Республикасының Президенті А.Г.Лукашенконың
Қазақстан Республикасына 1999 жылғы 3-4 қарашадағы
ресми сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды
жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар
ЖОСПАРЫ
_______________________________________________________________________
|р\с|               Іс-шара                 | Атқару |    Атқаруына     |
| N |                                       | мерзімі|   жауаптылар     |
|___|_______________________________________|________|__________________|
| 1 |                   2                   |    3   |         4        |
|___|_______________________________________|________|__________________|
1  Сапар барысында қол қойылған ресми        2000
құжаттардың күшіне енуі жөнінде қажетті  жылдың
мемлекетішілік рәсімдерді жүргізу:          I
тоқсаны
Қазақстан Республикасы мен Беларусь       -//-    Энергетика,
Республикасы арасындағы 1999-2008                 индустрия және
жылдарға арналған ұзақ мерзімді эконо.            сауда министрлігі
микалық ынтымақтастық шарты
Қазақстан Республикасының Мәдениет,       -//-    Мәдениет, ақпарат
ақпарат және қоғамдық келісім министр.            және қоғамдық ке.
лігі мен Беларусь Республикасының Мәде.           лісім министрлігі
ниет министрлігі арасындағы мәдениет
және өнер саласындағы ынтымақтастық
туралы келісім
2  Қазақстан-беларусь бірлескен
кәсіпорындарын құру:
"Қазақстантрактор" ААҚ мен "Минск          2000    Энергетика,
трактор зауыты" АҚ базасында дөңге.       жылдың   индустрия және
лекті тракторлар құрастыру жөніндегі         I     сауда министрлігі
бірлескен кәсіпорын құру туралы бизнес-   тоқсаны  (жинақтау), эко.
жоспарды Қазақстан Республикасы                    номика министрлі.
Үкіметінің қарауына ұсыну                          гі
Қарағанды құю-машина жасау зауыты мен      2000    Қарағанды облысы.
"Белаз-Сервис" ЖШС базасында "Белаз"      жылдың   ның әкімшілігі
карьерлік үлкен жүк автомашиналарын       ішінде   (жинақтау), Энер.
құрастыру және сервистік қызмет көр.               гетика, индустрия
сету жөніндегі бірлескен кәсіпорын                 және сауда минис.
құру                                               трлігі, Экономика
министрлігі
3  Астана қаласында беларусь сауда            2000    Астана қаласының
орталығын ашу жөніндегі келісілген        жылдың   әкімшілігі (жи.
ұсынысты Қазақстан Республикасының          I      нақ), Энергетика,
Үкіметіне енгізу                          тоқсаны  индустрия және
сауда министрлігі
4  1999 жылғы өнімнің астық балансының        -//-    Ауыл шаруашылығы
қорытындысы бойынша қазақстандық                   министрлігі (жи.
астықты беларустық ауыл шаруашылығы                нақтау), "Азық-
және жолқұрылысы техникаларына                     түлік келісім-
айырбастау жөнінде Қазақстан                       шарт корпорациясы"
Республикасының Үкіметіне ұсыныс                   жабық акционерлік
беру                                               қоғамы (келісім
бойынша), Көлік
және коммуникация.
лар министрлігі,
Энергетика, индус.
трия және сауда
министрлігі
5  Беларусь Республикасымен әскери-           2000    Қорғаныс министр.
техникалық ынтымақтастық, қазақстандық    жылдың   лігі (жинақтау),
әскери қызметкерлерді Беларусь Респу.       I      "Қазарнаулыэкс.
бликасының оқу орындарында оқыту жөнін.   тоқсаны  порт" РМК (келісім
дегі келісілген ұсыныстарды Қазақстан              бойынша), Энерге.
Республикасы Үкіметінің қарауына                   тика, индустрия
ұсыну                                              және сауда минис.
трлігі
6  Қазақстан Республикасының Үкіметіне        -//-    Ұлттық Банк
өзара қарыз міндеттемелерін реттеу және            (келісім бойынша),
Қазақстан Республикасы мен Беларусь                Қаржы министрлігі

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Беларусь А.Г. Лукашенко в Республику Казахстан 3-4 ноября 1999 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 2000 года N 73
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Беларусь А.Г. Лукашенко в Республику Казахстан 3-4 ноября 1999 года.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 января 2000 года N 73
План
мероприятий по реализации договоренностей,
достигнутых в ходе официального визита Президента Республики
Беларусь А.Г. Лукашенко в Республику Казахстан 3-4 ноября 1999 года
---------------------------------------------------------------------------
N !       Мероприятие             !  Срок     !     Ответственные
п/п!                               !исполнения !     за исполнение
---------------------------------------------------------------------------
1              2                       3                  4
---------------------------------------------------------------------------
1  Проведение необходимых           I квартал
внутригосударственных процедур     2000г.
по вступлению в силу подписанных
в ходе визита официальных
документов:
Договор долгосрочного              -//-      Министерство энергетики,
экономического                               индустрии и торговли
сотрудничества между Республикой
Казахстан и Республикой Беларусь
на 1999-2008 годы
Соглашение между Министерством      -//-       Министерство культуры,
культуры, информации и                        информации и
общественного согласия Республики             и общественного
Казахстан и Министерством                     согласия
культуры Республики Беларусь
о сотрудничестве в области
культуры и искусства
2  Создание совместных казахстанско-
белорусских предприятий:
Представление на рассмотрение       -//-     Министерство энергетики,
Правительства Республики                      индустрии и торговли
Казахстан бизнес-плана по созданию            (свод), Министерство
совместного предприятия по сборке             экономики
колесных тракторов на базе ОАО
"Казахстантрактор" и АО "Минский
тракторный завод"
Создание совместного предприятия   В течение  Аким Карагандинской
по сборке и сервисному              2000г.    области (свод),
обслуживанию большегрузных                    Министерство энергетики,
карьерных автомашин "Белаз" на                индустрии и торговли,
базе Карагандинского литейно-                 Министерство экономики
машиностроительного завода и
ТОО "Белаз-Сервис"
3  Внесение в Правительство           I квартал  Аким города Астаны
Республики Казахстан                 2000г.   (свод), Министерство
согласованного предложения по                 энергетики, индустрии
открытию в г. Астане                          и торговли
белорусского торгового центра
4  По итогам зернового баланса          -//-     Министерство сельского
урожая 1999 года представление                хозяйства (свод),
в Правительство Республики                    закрытое акционерное
Казахстан предложений по                      общество
обмену казахстанского зерна на                "Продовольственная
белорусскую сельскохозяйственную              контрактная корпорация"
и дорожно-строительную технику                (по согласованию),
Министерство транспорта
и коммуникаций,
Министерство энергетики,
индустрии и торговли
5  Представление на рассмотрение        -//-     Министерство обороны
Правительства Республики                      (свод), РГП
Казахстан согласованных                       "Казарнаулыэкспорт"
предложений по военно-                        (по согласованию),
техническому сотрудничеству                    Министерство
с Республикой Беларусь, обучению               энергетики, индустрии
казахстанских военнослужащих в                 и торговли
учебных заведениях Республики
Беларусь
6  Внесение в Правительство           I квартал   Национальный Банк
Республики Казахстан предложений     2000г.    (по согласованию),
по урегулированию взаимных                     Министерство финансов
долговых обязательств и требований
по результатам торгово-
экономических отношений Республики
Казахстан и Республики Беларусь за

Республикасының 1992-1993 жылдардағы
(корреспонденттік шотқа өткенге дейін
және өткеннен кейін) сауда-экономикалық
қарым-қатынастарының нәтижелері бойынша
талаптары жөнінде ұсыныстар енгізу
7  Қазақстан Республикасы мен Беларусь        -//-    Бұл да сол
Республикасы арасындағы төлем-есеп
айырысу тетігін жетілдіру жөнінде
ұсыныстар енгізу
8  Бұрын жасалған келісімдердің заңды
күшіне енуі жөніндегі қажетті мемлекет.
ішілік рәсімдерді жүргізу:
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен     2000 ж.  Еңбек және халық.
Беларусь Республикасының Үкіметі арасын.     I     ты әлеуметтік қор.
дағы Беларусь Республикасы аумағында      тоқсаны  ғау министрлігі
жұмыс істейтін Қазақстан Республикасы
азаматтарының және Қазақстан Республи.
касы аумағында жұмыс істейтін Беларусь
Республикасы азаматтарының еңбек қызметі
және әлеуметтік қорғалуы туралы 1997
жылғы 23 қыркүйектегі келісім
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен      2000    Көлік және
Беларусь Республикасының Үкіметі арасын.  жылдың   коммуникациялар
дағы әуе қатынасы туралы 1997 жылғы       ішінде   министрлігі
23 қыркүйектегі келісім
9  Беларусь Республикасының Президенті      Ақпарат.  Сыртқы істер
А.Г.Лукашенконың Қазақстан Республи.     тың тү.   министрлігі
касына 1999 жылғы 3-4 қарашадағы ресми   суіне
сапары барысында қол жеткізілген уағ.    қарай
даластықтардың жүзеге асырылу жайы
жөнінде беларусь тарапына хабарлап
отыру
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

1992-1993 годы (до и после перехода
на корреспондентские счета)
7  Внесение предложений по               -//-     То же
совершенствованию платежно-
расчетного механизма между
Республикой Казахстан и Республикой
Беларусь
8  Проведение необходимых внутри-
государственных процедур по
вступлению в силу ранее совершенных
соглашений:
Соглашение между Правительством       -//-     Министерство труда
Республики Казахстан и                         и социальной защиты
Правительством Республики Беларусь             населения
о трудовой деятельности и
социальной защите граждан Республики
Казахстан, работающих на территории
Республики Беларусь и граждан
Республики Беларусь, работающих на
территории Республики Казахстан от
23 сентября 1997 года
Соглашение между Правительством      В течение  Министерство
Республики Казахстан и                 2000г.   транспорта и
Правительством Республики Беларусь              коммуникаций
о воздушном сообщении от 23 сентября
1997 года
9  Информирование белорусской стороны   По мере    Министерство
о ходе реализации договоренностей,   поступле-  иностранных дел
достигнутых в ходе официального      ния
визита в Республику Казахстан        информации
Президента Республики Беларусь
А.Г. Лукашенко 3-4 ноября 1999 года
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Цай Л.Г.)