Әзірбайжан Республикасының Премьер-Министрі А. Раси-заденiң Қазақстан Республикасына 1999 жылғы 21-22 қазандағы ресми сапары және Экономикалық ынтымақтастық жөнiндегі қазақстан-әзербайжан үкiметаралық комиссиясының бiрiншi мәжiлiсi барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 19 қаңтар N 94
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Әзірбайжан Республикасының Премьер-Министрi А.Раси-заденiң Қазақстан Республикасына 1999 жылғы 21-22 қазандағы ресми сапары және Экономикалық ынтымақтастық жөнiндегi қазақстан-әзірбайжан үкiметаралық комиссиясының бiрiншi мәжiлiсi барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Іс-шаралар жоспары) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Iс-шаралар
жоспарының орындалу барысы туралы жартыжылдықта кемiнде бiр рет Қазақстан
Республикасының Yкiметiн хабардар етiп отыратын болсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күннен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2000 жылғы 19 қаңтардағы
N 94 қаулысымен бекiтiлген
Әзірбайжан Республикасының Премьер-Министрi А.Раси-заденің
Қазақстан Республикасына 1999 жылғы 21-22 қазандағы ресми сапары
және экономикалық ынтымақтастық жөніндегі қазақстан-әзірбайжан
үкіметаралық комиссиясының бiрiншi мәжiлiсi барысында қол
жеткiзiлген уағдаластықтарды  жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар
Жоспары
__________________________________________________________________________
N          Iс-шара                Орындалу        Орындалуына жауаптылар
р/с                                мерзiмi
__________________________________________________________________________
1            2                      3                     4
__________________________________________________________________________
1 Мынадай құжаттардың заң күшіне
енуі жөнінен қажетті мемлекет.
ішілік рәсімдерді жүргізу:
Қазақстан Республикасының Үкіметі 2000 жылдың бір.  Мемлекеттік кіріс
мен Әзірбайжан Республикасының    інші жарты жылды. министрлігінің
Үкіметі арасындағы экономикалық   ғы ішінде         Салық полициясы
және қаржылық бұзушылықтармен кү.                   комитеті
рес саласындағы ынтымақтастық,
сондай-ақ алып өткен валюта құн.
дылықтарын қайтару туралы келісім
Қазақстан Республикасының Үкіметі     -//-          Еңбек және халықты
мен Әзірбайжан Республикасының                      әлеуметтік қорғау
Үкіметі арасындағы Қазақстан Рес.                   министрлігі
публикасы аумағында уақытша жұмыс
істейтін Әзірбайжан Республикасы
азаматтарының және Әзірбайжан
Республикасы аумағында уақытша
жұмыс істейтін Қазақстан Респуб.
ликасы азаматтарының еңбек етуі
және әлеуметтік қорғалуы туралы
келісім
Қазақстан Республикасының Үкіметі 2000 жылдың I жар. Денсаулық сақтау
мен Әзірбайжан Республикасының    ты жылдығы ішінде  ісі жөніндегі
Үкіметі арасындағы денсаулық сақ.                    агенттік
тау және медициналық ғылым сала.
сындағы ынтымақтастық туралы ке.
лісім
Қазақстан Республикасының Үкіметі    -//-            Әділет министрлігі.
мен Әзірбайжан Республикасының                       нің Авторлық құқық.
Үкіметі арасындағы авторлық құқықты                  тар жөніндегі
және сабақтас құқықтарды қорғау са.                  комитеті
ласындағы ынтымақтастық туралы
келісім
2 Қол қоюға әзірлеу:
Қазақстан Республикасының Үкіметі 2000 жылғы қаңтар Ұлттық Банк (келі.
мен Әзірбайжан Республикасының                      сім бойынша)

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Премьер-Министра Азербайджанской Республики А.Раси-заде в Республику Казахстан 21-22 октября 1999 года и первого заседания казахстанско-азербайджанской межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 января 2000 года N 94
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Премьер-Министра Азербайджанской Республики А.Раси-заде в Республику Казахстан 21-22 октября 1999 года и первого заседания казахстанско-азербайджанской межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству (далее - План мероприятий).
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана мероприятий.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 января 2000 года N 94
План
мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе
официального визита Премьер-Министра Азербайджанской Республики
А. Раси-заде в Республику Казахстан 21-22 октября 1999 года и
первого заседания казахстанско-азербайджанской межправительственной
комиссии по экономическому сотрудничеству
---------------------------------------------------------------------------
N  !        Мероприятие                ! Срок      ! Ответственные за
п/п !                                   !исполнения ! исполнение
---------------------------------------------------------------------------
1 !              2                    !     3     !          4
---------------------------------------------------------------------------
1  Проведение необходимых
внутригосударственных процедур по
вступлению в законную силу
следующих документов:
Соглашение между Правительством     в течение    Комитет налоговой
Республики Казахстан и              I полугодия  полиции Министерства
Правительством Азербайджанской      2000г.       государственных
Республики о сотрудничестве в сфере              доходов
борьбы с экономическими и
финансовыми нарушениями, а также
возвращении незаконно перемещенных
валютных ценностей
Соглашение между Правительством     в течение    Министерство труда
Республики Казахстан и              I полугодия  и социальной защиты
Правительством Азербайджанской      2000г.       населения
Республики о трудовой деятельности
и социальной защите граждан
Азербайджанской Республики,
временно работающих на территории
Республики Казахстан, и граждан
Республики Казахстан, временно
работающих на территории
Азербайджанской Республики
Соглашение между Правительством        -//-      Агентство по делам
Республики Казахстан и                           здравоохранения
Правительством Азербайджанской
Республики о сотрудничестве в
области здравоохранения и
медицинской науки
Соглашение между Правительством        -//-      Комитет по авторским
Республики Казахстан и                           правам Министерства
Правительством Азербайджанской                   юстиции
Республики о сотрудничестве в
сфере охраны авторского права и
смежных прав
2   Подготовка к подписанию:
Соглашения между Правительством        январь    Национальный Банк
Республики Казахстан и                 2000г.    (по согласованию)
Правительством Азербайджанской
Республики о переоформлении
задолженности, образовавшейся в
результате торгово-экономических

Үкіметі арасындағы 1992-1993 жыл.
дардағы (корреспонденттік шоттар.
ға өткенге дейін және кейін) сау.
да-экономикалық қатынастардың
нәтижесінде пайда болған берешек.
терді Әзірбайжан Республикасы
Үкіметінің мемлекеттік не.
сиесіне қайта ресімдеу туралы
келісімдер
3 Баку қаласында Экономикалық      2000 жылғы наурыз Сыртқы істер минис.
ынтымақтастық жөніндегі қазақ.                     трлігі
стан-әзірбайжан үкіметаралық
комиссиясының екінші мәжілісін
өткізу
4 Қазақстан мұнайын дүниежүзілік
рыноктарға тасымалдау саласын.
дағы ынтымақтастық
Қазақстан мұнайын тасымалдау     2000 жылғы қаңтар Энергетика, индус.
жөніндегі ұсыныстарды әзірлейтін                   трия және сауда ми.
сарапшылық топ құру                                нистрлігі,
"ҚазТрансОйл" ЖАҚ
(келісім бойынша),
Сыртқы істер
министрлігі
Каспий теңізінің түбі арқылы Қазақ. 2000 жылғы сәуір Энергетика, индус.
стан мен Әзірбайжанды жалғастыратын                  трия және сауда ми.
мұнай құбырын салу туралы мәселені                   нистрлігі,
пысықтау                                             "ҚазТрансОйл" ЖАҚ
(келісім бойынша)
"Қазақойл" ҰМК
(келісім бойынша)
Қазақстан мен Әзірбайжанның бұрын.    -//-           Энергетика, индус.
нан бар мұнай тасымалдау инфрақұ.                    трия және сауда ми.
лымын кеңейту және қайта жаңарту                     нистрлігі,
жөнінде нақты ұсыныстар әзірлеу                      "ҚазТрансОйл" ЖАҚ
(келісім бойынша)
Ақтау порты акваториясының түбін   2000 жылғы қаңтар Көлік және ком.
тереңдету жөніндегі бірлескен шара.                  муникациялар минис.
лар кешені туралы мәселені қарау                     трлігі
5 Көлік саласындағы ынтымақтастық
Қазақстан мен Әзірбайжан аумақтары   -//-            Көлік және ком.
арқылы Қазақстан мұнайын темір жол.                  муникациялар минис.
мен тасымалдауды ұйымдастыру жөнін.                  трлігі, "Қазақстан
де және барлығына ортақ және жеңіл.                  теміржолы" РМК,
детілген теміржол тарифтері мен                      Мемлекеттік кіріс
кеден рәсімдерін жеңілдету мүмкін.                   министрлігінің
діктері туралы жұмыс тобын құру                      Кеден комитеті
және нақты ұсыныстар енгізу
ТРАСЕКА бағдарламасы шеңберінде      -//-            Көлік және ком.
Қазақстан Республикасы аумағы ар.                    муникациялар минис.
қылы әзірбайжан жүктерін тасымалдау                  трлігі, "Қазақстан
және Ақтау, Баку және Поти порттары                  темір жолы" РМК
арқылы қазақстандық жүк тасқынын
ұлғайту жөнінде қажетті шаралар
қабылдау
Вагон-контейнер паркін бірлесе      -//-             бұл да сол
пайдалану және мемлекеттердің мен.
шіктік тиесілігіне қарай уақытылы
қайтару жөнінде қажетті шаралар
қабылдау
Қазақстан порттарындағы порт алым. 2000 жылғы қаңтар Көлік және комму.
дарын төмендету мүмкіндігін қарас.                   никациялар
тыру                                                 министрлігі
Ақтау портындағы сал айлағын жаб.     -//-           бұл да сол
дықтау жөнінде шаралар қабылдау
6 Агроөнеркәсіп кешеніндегі ынтымақтастық
Ауыл шаруашылығы өнімдері мен оның   -//-            Ауыл шаруашылығы ми.
ұқсатылған өнімдерін өзара жеткізу                   нистрлігі, "Азық-тү.
көлемдерін ұлғайту жөнінде, оның                     лік корпорациясы"
ішінде Қазақстан Республикасының                     ЖАҚ (келісім бойынша)
мемлекеттік сатып алу, сондай-ақ
Әзірбайжан Республикасынан жемістер
мен көкөніс жеткізу бағдарламасы
шеңберінде сатып алынған азық-тү.
ліктік бидайды жеткізу жөнінде
нақты ұсыныстарды қарау және енгізу
7 Мәдени-гуманитарлық және ғылыми-тех.
нологиялық саладағы ынтымақтастық
Мәдениет, ғылым және туризм саласын.   -//-         Мәдениет, ақпарат және
дағы ынтымақтастықтың ұзақ мерзімдік                қоғамдық келісім ми.
бағдарламасының жобасын әзірлеу                     нистрлігі, Білім және
ғылым министрлігі,
Ұлттық ғылым акаде.
миясы, Туризм және
спорт жөніндегі
агенттік
Ауыл шаруашылығы ғылымы саласындағы  тоқсан         Ұлттық академиялық
ынтымақтастық мәселелері жөнінде     сайын          аграрлық зерттеулер
ақпарат алмасуды жолға қою                          орталығы
Бірлескен кешенді зерттеулер жүргізу  -//-          Инвестициялар жөнін.
және геофизикалық, инженерлік-іздеу                 дегі агенттік,
зерттеулері мен                                     Табиғи
бұрғылау жұмыстарын жүргізу тенде.                  ресурстар және қорша.
ріне қатысу үшін Каспий теңізі шель.                ған ортаны қорғау ми.
фіндегі барлау жұмыстарының жобалары                нистрлігі, Энергетика,
туралы Қазақстан Республикасының                    индустрия және сауда
Үкіметіне хабарлап отыру                            министрлігі,
"Қазақойл" ҰМК
(келісім бойынша)
8 Бұрын қол қойылған шарттар мен ке.
лісімдердің заңдық күшіне енуі жө.
ніндегі қажетті мемлекетішілік рә.
сімдерді өткізуді жеделдету:
Еуропа - Кавказ - Азия дәлізін дамы.  2000 жылдың   Көлік және коммуника.
ту жөніндегі халықаралық көлік туралы бірінші жарты циялар министрлігі
көпжақты негізгі келісім (1998 жылғы  жылдығы ішін.
8 қыркүйектегі)                       де
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен 2000 жылғы    Энергетика, индустрия
Әзірбайжан Республикасы Үкіметінің     наурыз       және сауда министрлігі
арасындағы мұнай машина жасау сала.
сындағы ынтымақтастықтың негізгі
принциптері туралы келісім (10.06.
97 ж. қол қойылған, Алматы қаласы)
9 Екі жақты ынтымақтастық жөніндегі   2000 жылғы    Сыртқы істер минис.
шарттық-құқықтық базаны мүкәммал.     ақпан       трлігі
дауды жүргізу
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

отношений за 1992-1993 гг. (до и
после перехода на
корреспондентские счета),
в государственный кредит
Правительству Азербайджанской
Республики
3   Проведение второго заседания           март      Министерство
казахстанско-азербайджанской           2000г.    иностранных дел
межправительственной комиссии
по экономическому сотрудничеству
в г. Баку
Сотрудничество в сфере
транспортировки казахстанской
нефти на мировые рынки
Создать экспертную группу по           январь    Министерство
разработке предложений по              2000г.    энергетики, индустрии
транспортировке казахстанской                    и торговли, ЗАО
нефти                                            "КазТрансОйл"
(по согласованию),
Министерство
иностранных дел
Проработать вопрос о строительстве     апрель    Министерство
нефтепровода, соединяющего             2000г.    энергетики, индустрии
Казахстан и Азербайджан по дну                   и торговли,
Каспийского моря                                 ЗАО "КазТрансОйл"
(по согласованию)
ННК "Казахойл"
(по согласованию)
Разработать конкретные              -//-         Министерство
предложения по расширению и                      энергетики, индустрии
реконструкции существующей                       и торговли,
нефтетранспортной инфраструктуры                 ЗАО "КазТрансОйл"
Казахстана и Азербайджана                        (по согласованию)
Рассмотреть вопрос о комплексе         январь    Министерство
совместных мер по углублению дна       2000г.    транспорта
акватории порта Актау                            и коммуникаций
5  Сотрудничество в транспортной отрасли
Сформировать рабочую группу и           -//-     Министерство
внести конкретные предложения по                 транспорта
организации транспортировки                      и коммуникаций,
казахстанской нефти по железной                  РГП "Казакстан темiр
дороге и о возможности сквозных                  жолы", Таможенный
и льготных железнодорожных                       комитет Министерства
тарифов и упрощения таможенных                   государственных
процедур через территории                        доходов
Казахстана и Азербайджана
Принять необходимые меры по            январь    Министерство
транспортировке азербайджанских        2000г.    транспорта
грузов через территорию                          и коммуникаций,
Республики Казахстан и увеличению                РГП "Казакстан темiр
казахстанских грузопотоков через                 жолы"
порты Актау, Баку и Поти в рамках
программы ТРАСЕКА
Принять необходимые меры по             -//-     То же
совместному использованию и
своевременному возврату вагонно-
контейнерного парка по
принадлежности соответствующему
государству
Рассмотреть возможность снижения        -//-     Министерство
портовых сборов в портах                         транспорта и
Казахстана                                       коммуникаций
Принять меры по оборудованию            -//-     То же
паромного причала в порту Актау
6  Сотрудничество в агропромышленном комплексе
Рассмотреть и внести конкретные         -//-     Министерство
предложения по увеличению объемов                сельского хозяйства,
взаимопоставок сельхозпродукции и                ЗАО "Продкорпорация"
продуктов ее переработки,                        (по согласованию)
в том числе по поставке
продовольственного зерна,
закупленного в рамках программы
государственных закупок Республики
Казахстан, а также поставок
фруктов и овощей из
Азербайджанской Республики
7  Сотрудничество в культурно-гуманитарной
и научно-технологической сферах
Разработать проект долгосрочной       -//-      Министерство культуры,
Программы сотрудничества в области              информации и
культуры, науки и туризма                       общественного
согласия, Министерство
образования и науки,
Национальная академия
наук, Агентство по
туризму и спорту
Наладить обмен информацией по      ежеквар-     Национальный
вопросам сотрудничества в области   тально      академический центр
сельскохозяйственной науки                      аграрных исследований
Провести совместные комплексные       -//-      Агентство по
исследования и информировать                    инвестициям,
Правительство Республики                        Министерство природных
Казахстан о проектах разведочных                ресурсов и охраны
работ на шельфе Каспийского моря                окружающей среды,
для участия в тендерах на                       Министерство
проведение геофизических,                       энергетики, индустрии
инженерно-изыскательских                        и торговли,
исследований и буровых работ                    ННК "Казахойл"
(по согласованию)
8  Ускорить проведение необходимых
внутригосударственных процедур по
вступлению в законную силу ранее
подписанных договоров и соглашений:
Основное многостороннее            в течение    Министерство
соглашение о международном         I полугодия  транспорта и
транспорте по развитию коридора    2000г.       коммуникаций
Европа-Кавказ-Азия (от 8 сентября
1998 года)
Соглашение между Правительством    март 2000г.  Министерство
Республики Казахстан и                          энергетики, индустрии
Правительством Азербайджанской                  и торговли
Республики об основных принципах
сотрудничества в области нефтяного
машиностроения (подписан 10.06.97г.,
г. Алматы)
9  Провести инвентаризацию договорно-    февраль   Министерство
правовой базы по двустороннему        2000г.    иностранных дел
сотрудничеству
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)