Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың Қытай Халық Республикасына 1999 жылдың 23-27 қарашасындағы ресми сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 2 ақпан N 145
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың Қытай Халық Республикасына 1999 жылдың 23-27 қарашасындағы ресми сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру және қазақстан-қытай ынтымақтастығын одан әрі дамытуды және кеңейтуді қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың Қытай Халық Республикасына 1999 жылдың 23-27 қарашасындағы ресми сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы
органдары, басқа да мемлекеттік органдары (келісім бойынша) және мүдделі
ұйымдар Іс-шаралар жоспарында көзделген тапсырмаларды орындау жөнінде нақты
шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Іс-шаралар
жоспарының орындалу барысы туралы кем дегенде жарты жылда бір рет Қазақстан
Республикасының Үкіметін хабардар етіп отыратын болсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы "2" ақпандағы
N 145 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың Қытай
Халық Республикасына 1999 жылғы 23-27 қарашадағы ресми сапары барысында
қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар
жоспары
__________________________________________________________________________
N   Іс-шара                     Орындалу мерзімі Орындалуына жауаптылар
р/с
__________________________________________________________________________
1   Мына құжаттарды қол қоюға   2000 жыл ішінде   Қаржы министрлігі, Мем-
дайындау:                                     лекеттік кіріс министр-
Қосарланған салық салуды                      лігі
болдырмау туралы келісім;
Валюталық бақылау саласын-                    Ұлттық банк (келісім бой
дағы ынтымақтастық және                       ынша),
өзара көмек туралы келісім;                   Мемлекеттік кіріс минист-
рлігі
Мал дәрігерлігі саласындағы                   Ауыл шаруашылығы министр-
келісім;                                      лігі
Өсімдік карантині саласындағы                 Ауыл шаруашылығы министр-
ынтымақтастық туралы келісім;                 лігі
Қоршаған ортаны қорғау сала-                  Табиғи ресурстар және
сындағы ынтымақтастық туралы                  қоршаған ортаны қорғау
келісім                                       министрлігі
___________________________________________________________________________
2   Қытай тарапымен мына жобалар
жүзеге асырудың нұсқалары мен
кезеңдерін  келісу:
Қазақстан Республикасы-Қытай  2000 жылдың 1   Энергетика, индустрия
Халық Республикасы мұнай құ-  тоқсаны         және сауда министрлігі,
бырын тараптардың Бас келі-                   "Қазақойл" ҰМК
сім бойынша міндеттемелерін                   "ҚазТрансОйл" МТҰК
есепке ала отырып салу ТЭН-
нің қорытындыларын талқылау;
"Ақтөбемұнайгаз" АҚ-ның Атасу 2000 жылдың 1   Энергетика, индустрия
мұнай айдау станциясы арқылы  тоқсаны         және сауда министрлігі,
Қытай Халық Республикасына
темір жолмен мұнай беру мә-
селесін талқылау;
Қазақстанда өндірілетін мұ-   2000 жылдың 1   Энергетика, индустрия
найға арналған экспорттық     тоқсаны         және сауда министрлігі
квота бойынша Ресей Феде-
рациясымен келіссөздер жүргізу
___________________________________________________________________________
3   Ішкіқытайлық Тарим-Шанхай газ 2000 жылдың 4   Энергетика, индустрия
құбырының салынуын есепке ала тоқсаны         және сауда министрлігі,
отырып Орталық Азия-Қытай                     "ҚазТрансОйл" МТҰК
Халық Республикасы газ құбы-
ры жобасын жүзеге асыру мүм-
кіндігін Қытай Халық Респуб-
ликасымен бірлесе отырып тех-
никалық және экономикалық
зерделеу
___________________________________________________________________________
4   Қазақстан электр қуатын Қытай 2000 жылдың     Энергетика, индустрия
Халық Республикасына беру      ішінде         және сауда министрлігі,
проблемасын шешудің ымыралық                  Шығыс Қазақстан және
нұсқаларын әзірлеу, Қытай Ха-                 Алматы облыстарының әкім-
лық Республикасы энергетика                   дері."КЕГОК" ААҚ,Сыртқы
саласының басшылығымен кез-                   істер министрлігі
десулер ұйымдастыру
___________________________________________________________________________
5   Шекара маңындағы ынтымақтас-  2000 жылдың 1   Шығыс Қазақстан және Ал-
тық саласындағы қазақстандық  жартыжылдығы    маты облыстарының әкім-
тараптың ұсыныстарын жүзеге                   дері.Сыртқы істер минист-
асыру                                         лігі
___________________________________________________________________________
6   Шекара арқылы өтетін өзендер- 2000 жылдың 1   Табиғи ресурстар және қор
ді тиімді пайдалану және қор- жартыжылдығы    шаған ортаны қорғау
ғау жөніндегі қазақстан-қытай                 министрлігі
бірлескен Жұмыс тобын құру
___________________________________________________________________________
7   Қытай тарапы берген несие
(100 млн.юань) қаражатын
мынадай жобаларды жүзеге асы-
руға жұмсау:
шағын тоннажды жүк автомо-    2000 жылдың     Энергетика, индустрия жә-
бильдерін шығару              қарашасы        не сауда министрлігі, Қа-
(65 млн.юань)                                 зақстан Республикасының
Инвестициялар жөніндегі
агенттігі, Экономика ми-
нистрлігі
Қытай тарапымен 35 млн.юань-  2000 жылдың     Қазақстан Республикасының
дық несиенің 2-бөлігін түпкі  ішінде          Инвестициялар жөніндегі
несиені пайдаланушының жоба-                  агенттігі,Экономика мини-
сы бойынша келісу                             стрлігі,Алматы және Аста-
на қалаларының әкімдері,
Сыртқы істер министрлігі
___________________________________________________________________________
8   Қытай тарапымен 10 млн.юань   2000 жылдың 1   Сыртқы істер министрлігі
көлеміндегі тегін көмекті     жартыжылдығы    Энергетика,индустрия және
пайдаланудың нақты саласын                    сауда министрлігі,Эконо-
үйлестіру                                     мика министрлігі,Қаржы
министрлігі
___________________________________________________________________________
9   Трансазиялық темір жолдың     Жарты жылда     Көлік және коммуникация-
солтүстік дәлізі бойынша жүк  бір рет         лар министрлігі,"Қазақ-
тасымалын ұлғайту үшін Қа-                    стан темір жолы" РМК
зақстан Республикасы,Қытай
Халық Республикасы және Ре-
сей Федерациясы арасында үш-
жақты келіссөздерді жандан-
дыру, сондай-ақ осы дәлізді
пайдалану бойынша құрылған
Жұмыс тобының 1999 жылғы 23-
25 қыркүйекте Алматыда бол-
ған бірінші отырысының ше-
шімдерін жүзеге асыру
___________________________________________________________________________
10  Трансазиялық темір жолдың     2000 жылдың 1    Көлік және коммуникация-
солтүстік дәлізіндегі тариф-  жартыжылдығы     лар министрлігі,"Қазақ-
терге қатысты,әсіресе,Ресей                    стан темір жолы" РМК
Федерациясымен өзара қабылда-
нымды шешімге қол жеткізу,
сондай-ақ "Қазақстан темір
жолы" РМК-ның Пекин қаласын-
дағы өкілдігін ашу мәселесі
туралы жұмыс істеу
___________________________________________________________________________
11  Қазақстаннан Қытай Халық      2000 жылдың 1    Энергетика,индустрия
Республикасына фосфор тыңай-  тоқсаны          және сауда министрлігі
тқыштарын беру үшін осы тек-
тес қытай өнімінің Еуропаға
берілуін есепке ала отырып
Қазақстан үшін квотаны (жылы-
на 120 мың тонна шамасында)
қытай тарапымен келісу
___________________________________________________________________________
12  Үрімші мен Алматыда өзара     2000 жылдың 1    Сыртқы істер министрлігі
негізде консулдықтар ашу,     жартыжылдығы
қазақ диаспорасы өкілдері-
нің Қытай Халық Республи-
касынан Қазақстан Республи-
касына уақытша(туыстарына)
және тұрғылықты тұруға шығу
тәртібін жеңілдету бойынша
Қазақстан Республикасы мен
Қытай Халық Республикасы
Сыртқы істер министрліктері-
нің арасында келіссөздер
өткізу
___________________________________________________________________________
13  Екі елдің Астана мен Пекин-   2000 жылдың 1    Сыртқы істер министрлігі
дегі Елшіліктерінің ғимарат-  тоқсаны          Қазақстан Республикасы
тар және резиденцияларды ақы-                  Президентінің Іс басқар-
сыз негізде өзара алмасу мә-                   масы (келісім бойынша),
селесін қарау. Астана бойынша                  Астана қаласының әкімі
ұсыныс дайындау
___________________________________________________________________________
14  Қытай Халық Республикасы То-  2000 жылдың      Сыртқы істер министрлігі
рағасының орынбасары Ху        ішінде
Цзиньтао мен Қытай Халық
Республикасының Мемлекеттік
Кеңесі Премьерінің орынбаса-
ры Ли Ланьциннің Қазақстан
Республикасына сапарларын
пысықтау
___________________________________________________________________________
15  Мемлекет басшысымен хат алы-  2000 жылдың 2    Сыртқы істер министрлігі
сып жүрген қытай қызының от-  тоқсаны          Білім және ғылым министр
басын Қазақстан Республика-                    лігі,Астана және Алматы
сына шақыру және оның сапар                    қалаларының әкімдері,Мә-
бағдарламасын дайындау.                        дениет, ақпарат және қо-
ғамдық келісім министр-
лігі
___________________________________________________________________________
Оқығандар:
Орынбекова Д.К.
Омарбекова А.Т.

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева в Китайскую Народную Республику 23-27 ноября 1999 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2000 года N 145
В целях реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева в Китайскую Народную Республику 23-27 ноября 1999 года, и обеспечения дальнейшего развития и расширения казахстанско-китайского сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева в Китайскую Народную Республику 23-27 ноября 1999 года (далее - План мероприятий).
2. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям принять конкретные меры по выполнению поручений, предусмотренных Планом мероприятий.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана мероприятий.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 февраля 2000 года N 145
План мероприятий
по реализации договоренностей, достигнутых в ходе
официального визита Президента Республики Казахстан
Н.А. Назарбаева в Китайскую Народную Республику
23-27 ноября 1999 года
---------------------------------------------------------------------------
N !      Мероприятие             !  Срок      !   Ответственные за
п/п!                              ! исполнения !      исполнение
---------------------------------------------------------------------------
1  Подготовка к подписанию         в течение
следующих документов:           2000 года
Соглашение об избежании                    Министерство финансов,
двойного налогообложения;                  Министерство государственных
доходов
Соглашение о сотрудничестве и              Национальный Банк (по
взаимопомощи в области                     согласованию),
валютного контроля;                        Министерство
государственных доходов
Соглашение в области ветеринарии;          Министерство сельского
хозяйства
Соглашение о сотрудничестве в              Министерство сельского
области карантина растений;                хозяйства
Соглашение о сотрудничестве в              Министерство природных
области охраны окружающей среды            ресурсов и охраны
окружающей среды
2  Согласование с китайской
стороной вариантов и этапов
реализации следующих проектов:
обсуждение итогов ТЭО           I квартал  Министерство энергетики,
строительства нефтепровода      2000 года  индустрии и торговли, ННК
Республика Казахстан -                     "Казахойл", НКТН
Китайская Народная Республика с            "КазТрансОйл"
учетом обязательств обеих сторон
по Генеральному Соглашению;
обсуждение вопросов поставки    I квартал  Министерство энергетики,
нефти АО "Актобемунайгаз" в     2000 года  индустрии и торговли
Китайскую Народную Республику
через нефтеперегонную станцию
Атасу по железной дороге;
проведение переговоров с        I квартал  Министерство энергетики,
Российской Федерацией по        2000 года  индустрии и торговли
экспортной квоте на добываемую
в Казахстане нефть
3  Техническое и экономическое     4 квартал  Министерство энергетики,
изучение совместно с Китайской  2000 года  индустрии и торговли,
Народной Республикой возможности           НКТН "КазТрансОйл"
реализации проекта газопровода
Центральная Азия - Китайская
Народная Республика с учетом
строительства внутрикитайского
газопровода Тарим-Шанхай
4  Разработка компромиссных        в течение  Министерство энергетики,
вариантов решения проблемы      2000 года  индустрии и торговли, акимы
поставки казахстанской                     Восточно-Казахстанской и
электроэнергии в Китайскую                 Алматинской областей, ОАО
Народную Республику, организация           "КЕGОС", Министерство
встречи с руководством                     иностранных дел
энергетической отрасли Китайской
Народной Республики
5  Реализация предложений        1 полугодие  Акимы Восточно-
казахстанской стороны в сфере   2000 года  Казахстанской и Алматинской
приграничного взаимодействия               областей, Министерство
иностранных дел
6  Создание совместной           1 полугодие  Министерство природных
казахстанско-китайской          2000 года  ресурсов и охраны
Рабочей группы по                          окружающей среды
рациональному использованию и
охране трансграничных рек
7  Реализация средств
предоставленного китайской
стороной кредита (100 млн.
юаней) на осуществление следующих
проектов:
производство малотоннажных       ноябрь    Министерство энергетики,
грузовых автомобилей (65 млн.   2000 года  индустрии и торговли,
юаней);                                    Агентство Республики
Казахстан по инвестициям,
Министерство экономики
согласование с китайской       в течение   Агентство Республики
стороной проекта конечного     2000 года   Казахстан по инвестициям,
кредитопользователя 2 части                Министерство экономики,
кредита на 35 млн. юаней                   Акимы городов Алматы
и Астаны, Министерство
иностраннных дел
8  Согласование с китайской      1 полугодие  Министерство экономики,
стороной конкретной сферы     2000 года    Министерство энергетики,
использования безвозмездной                индустрии и торговли,
помощи в объеме 10 млн. юаней              Министерство финансов
9  Активизировать трехсторонние  Один раз     Министерство транспорта
переговоры между Республикой  в полугодие  и коммуникаций, РГП
Казахстан, Китайской Народной              "Казакстан темiр жолы"
Республикой, Российской
Федерацией по увеличению
грузопотока по северному
коридору Трансазиатской железной
дороги, а также реализовать
решения первого заседания
Рабочей группы по использованию
данного коридора, состоявшегося
23-25 сентября 1999 года
в городе Алматы
10 Проработка взаимоприемлемого   1 полугодие  Министерство транспорта
решения по тарифам, особенно   2000 года    и коммуникаций, РГП
с Российской Федерацией, на                 "Казакстан темiр жолы"
северном коридоре
Трансазиатской железной дороги,
а также вопроса об открытии
представительства РГП "Казахстан
темiр жолы" в городе Пекин
11 Согласование с китайской         1 квартал  Министерство энергетики,
стороной квоты для Казахстана    2000 года  индустрии и торговли
(около 120 тыс. т/год) на поставки
в Китайскую Народную Республику
фосфорных удобрений Республики
Казахстан с учетом поставок
аналогичной китайской продукции
в Европу
12  Проведение переговоров между   1 полугодие  Министерство иностранных
Министерствами иностранных дел   2000 года  дел
Республики Казахстан и Китайской
Народной Республики по взаимному
открытию консульств в Урумчи и
Алматы, облегчению порядка выезда
в Республику Казахстан из
Китайской Народной Республики
на временное (к родственникам)
и постоянное жительство
представителей казахской диаспоры
13  Рассмотрение вопроса о           1 квартал  Министерство иностранных
безвозмездном взаимном обмене    2000 года  дел, Управление Делами
зданиями для Посольств и                    Президента Республики
резиденций двух стран в Астане и            Казахстан (по согласованию)
Пекине. Подготовить предложение             аким города Астаны
по Астане
14  Проработка визитов в Республику  в течение  Министерство иностранных
Казахстан Заместителя            2000 года  дел
Председателя Китайской Народной
Республики Ху Цзиньтао и
Заместителя Премьера
Государственного Совета
Китайской Народной Республики
Ли Ланьцина
15  Приглашение и подготовка        2 квартал   Министерство иностранных
программы пребывания в          2000 года   дел, Министерство
Республике Казахстан семьи                  образования и науки, акимы
китайской девочки,                          городов Астаны и Алматы,
переписывающейся с Главой                   Министерство культуры,
государства                                 информации и общественного
согласия
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Цай Л.Г.)